PDA

View Full Version : Bergodi a demisionat de la Rapid!?



m8k
26th July 2007, 20:16
:groggy:

Kainsashiki
26th July 2007, 20:18
Inevitabilul s-a produs! Suparat pentru ca George Copos nu i l-a adus pe Herea, Cristiano Bergodi si-a anuntat jucatorii inaintea antrenamentului pe care Rapid l-a sustinut la ora 19:00 la Pro Rapid ca a demisionat din functie.


Comentarii si pareri aici.

six
26th July 2007, 20:22
Naspa....:shocked:

YoNuTzz
26th July 2007, 20:25
incredibil, si dupa succesul din supercupa...chiar nu ma asteptam...dar ce poti sa-i ceri lui copos...

Vladek
26th July 2007, 20:25
Sa nu ne grabim. In prosport nu apare vreo declaratie a lui Bergodi. In loc de asta se citeaza doar obisnuitele "surse din interiorul clubului". Anonime, bineinteles.

resita
26th July 2007, 20:27
nu cred nimic dein ce se spune, o noua bomba a presei :rosu::rosu::rosu::rosu::rosu:

mArIuSeL
26th July 2007, 20:28
Era deschis un thread si in sectiunea fanilor Rapidisti de mine...e bun si asta:ok:

dydee_rapidysta
26th July 2007, 20:31
Eu cred ca-i adevarat din pacate..oare mai avem multe de patimit?:huhu:

Dani3l
26th July 2007, 20:31
Pacat!Era munca lui si a jucatorilor...nu stiu cand o sa mai aiba ocazia sa antreneze o echipa care sa se bata pt campionat.

Datenshi
26th July 2007, 20:32
E posibil sa plece daca Gheorghe nu-i satisface doleantele, dar eu sper sa ramana. Ar fi o mare pierdere pentru noi.

crissis
26th July 2007, 20:33
Neasteptata miscare facuta de Bergodi.

Celso
26th July 2007, 20:34
la romani o minune nici macar 3 zile nu mai tine:confused:

mArIuSeL
26th July 2007, 20:34
Ar fi prea de tot..dupa Badoi , Rada..acum si Bergodi...
Ce mai urmeaza??:shocked:

Kainsashiki
26th July 2007, 20:35
Eu zic ca ramane, sa nu uitam: e vorba de Copos aici. Cati jucatori nu au dorit sa plece de la Rapid in ultimele saptamani? Vreo 4-5 si situatia s-a rezolvat pentru toata lumea, asa ca face Copos pe dracu-n patru si il aduce pe Herea si toata lumea e multumita :)

Celso
26th July 2007, 20:36
asa ca face Copos pe dracu-n patru si il aduce pe Herea si toata lumea e multumita :)

nu cred:D...Herea e a lui Steaua:)

mArIuSeL
26th July 2007, 20:36
Eu zic ca ramane, sa nu uitam: e vorba de Copos aici. Cati jucatori nu au dorit sa plece de la Rapid in ultimele saptamani? Vreo 4-5 si situatia s-a rezolvat pentru toata lumea, asa ca face Copos pe dracu-n patru si il aduce pe Herea si toata lumea e multumita :)

Din ce declaratii am vazut pe la stiri...Herea nu mai vine la Rapid..!!
80% e la Stelei!

Dani3l
26th July 2007, 20:36
Datenshi,faptul ca ,campioana intra direct in grupele CL a creat o concurenta in fotbalul romanesc.Se pare ca,copos momentan nu-l poate concura pe gigi la capitolul disponibiltate financiara .Pretul pt Herea este exagerat...

bebesabie
26th July 2007, 20:37
Herea nu mai vine la rapid pt da s-a dus la steaua . Dar Bergodi se poate intoarce dupa o discutie cu Copos.

mArIuSeL
26th July 2007, 20:38
Datenshi,faptul ca ,campiona intra direct in grupele CL a creat o concurenta in fotbalul romanesc.Se pare ca,copos momentan nu-l poate concura pe gigi la capitolul disponibiltate financiara .Pretul pt Herea este exagerat...

Nu poti sa`l compari pe Jijinho cu Copos...Jiji arunca cu bani in stanga si in dreapta..iar Copos nu stie cum sa faca sa raman cu , cat mai multi!!

Dani3l
26th July 2007, 20:39
Mariusel:te contrazic,copos a bagat bani la rapid,aminteste-ti cati bani a dat pe lazar,mazilu,griffiths si sapunaru sezonul trecut.
gurita 100.000
Bicfalvi 300.000
Rada 800.000-1.000.000
Golanski 800.000
Neaga 600.000
Zapata 500.000
Iacob 300.000
Vatca 500.000
Aproape 4 milioane euro

Datenshi
26th July 2007, 20:40
Cati bani a bagat Jiji in transferuri pana acum?

mArIuSeL
26th July 2007, 20:41
Mariusel:te contrazic,copos a bagat bani la rapid,aminteste-ti cati bani a dat pe lazar,mazilu,griffiths si sapunaru sezonul trecut.

A bagat...dar a uitat sa ii mai plateasca pe jucatorii!!
Ai uitat cand era Razvan Lucescu la Rapid si cu Mircea Lucescu plateau primele jucatorilor.!

Ella14
26th July 2007, 20:46
Eu sau jucatorul nu am semnat nici un act cu Rapid. Jucatorul a fost anuntat ca fiind jucatorul Rapidului fara nici o semnatura, dar ulterior nu s-a ajuns la nici un acord. A venit aceasta oferta de abia acum, dupa sase zile, pentru ca Steaua stia ca jucatorul a semnat deja pentru Rapid. Insa singura semnatura este pentru Steaua. Jucatorul meu vrea sa joace doar la Steaua", a spus Ana Maria Prodan.

De asemenea, Herea a precizat ca nu vrea sa mai joace la Rapid, chiar daca ii pare rau de Cristiano Bergodi, insa sustine ca in joc e viitorul sau si vrea sa fie concentrat doar la fotbal, fara a avea incertitudini pentru viitorul sau.

Steaua a inaintat o oferta de 2.5 milioane de euro pentru Ovidiu Herea, iar Rapid a facut si ea o contraoferta, insa conform spuselor impresarului Ana Maria Prodan, ultima oferta a Rapidului a venit prea tarziu, pentru ca jucatorul isi doreste sa joace doar la Steaua.

Onlinesport: Cristian Soitu

Ce sa mai zici?? Copos o sa ramana singur la Rapid si atunci poate va face el performanta!!!

Zauri
26th July 2007, 20:48
Cam cusuta cu ata alba treaba asta.Sa incepi treaba la Rapid cu dreptul,sa castigi un trofeu,sa ai atat galeria cat si jucatorii de partea ta si totusi sa-ti dai demisia doar pt ca nu a venit Herea...Mi-l si imaginez pe Herea inscriind 4 goluri in meciul de aseara.Cine stie ce vrea Bergodi

Vladek
26th July 2007, 20:51
Cam cusuta cu ata alba treaba asta.Sa incepi treaba la Rapid cu dreptul,sa castigi un trofeu,sa ai atat galeria cat si jucatorii de partea ta si totusi sa-ti dai demisia doar pt ca nu a venit Herea...Mi-l si imaginez pe Herea inscriind 4 goluri in meciul de aseara.Cine stie ce vrea Bergodi

Corect. Nu zic ca Herea nu e un jucator bun (pentru nivelul campionatului lui Mitica), dar ma indoiesc totusi ca si-ar da Bergodi demisia doar de dragul lui. De altfel tot nu cred ca si-a dat demisia pana nu declara asta cu propria lui gura.

razwan_vs
26th July 2007, 20:51
yo zic totusi ca va ramane.....il terorizeaza copos daca pleaca :ras-plans:

miril
26th July 2007, 20:53
Legionaru, vrea seriozitate!

Zauri
26th July 2007, 20:53
:happyIl terorizeaza Copos si daca nu pleaca

Kainsashiki
26th July 2007, 20:54
nu cred:D...Herea e a lui Steaua:)

Daca Iacov se intelege din nou cu Copos, Herea e al Rapidului. Ca ii zice: Ori joci in Liga a II-a, ori te duci la Rapid. Alege...si iti dai seama ce alege.

Celso
26th July 2007, 20:59
oricum nu mi se pare cine stie ce Herea asta....e bunicel insa, nu cred ca o este frate cu Kaka:o:...prea multa agitatie pt el:sleep:

Cra10veanu
26th July 2007, 20:59
10 ani veti sta in B :evil:

Adi Da Samraj
26th July 2007, 21:00
10 ani veti sta in B :evil:

20 :ok:

Datenshi
26th July 2007, 21:08
Dupa mintea voastra...

Nightwish
26th July 2007, 21:28
Stirea e in stil prosport " Bergodi a demisionat" si in articol spune ca va demisiona maine dimineata lol. Sunt convins ca Copos il va convinge sa ramana..

spartacus
26th July 2007, 21:35
pina nu vad declaratia lui Bergodi ma abtin...
oricum faza cu "uite Herea, nu e Herea" l-a prins un pic in ofsaid pe Coponel:)sa fie ca marelele clarvazator al conspiratiilor a fost cu un pas in urma ciobanului???

Defence
26th July 2007, 21:36
Sper ca italianul va pleca de la Rapid.

Merita mai mult Bergodi... Rapid Serie B!

miril
26th July 2007, 21:37
Ciobanu o are pe Ana Maria. Aici nu-i vorba de muzica po****ra.

Datenshi
26th July 2007, 21:37
EXCLUSIV / Nae Manea: "Bergodi va rămâne la Rapid, nu demisionează!"
2007-07-26 21:20:00

Secretarul general al giuleștenilor este convins că Bergodi nu va demisiona de la Rapid. În urmă cu cîteva minute, la ieșirea de la ProRapid, Nae Manea a spus:

"Bergodi va ramane antrenorul Rapidului, nu demisioneaza! Nici nu se pune problema ca eu sa devin antrenor principal!"

Incubus
26th July 2007, 21:40
Voi nu stiti si DE CE a demisionat. Dupa Badoi, Rada si Herea, vine si el tot la STEAUA :ras-plans::ras-plans::ras-plans:

Lover
26th July 2007, 21:46
Sper ca italianul va pleca de la Rapid.

Merita mai mult Bergodi... Rapid Serie B!

hai pa...pun pariu ca tu de vreo 2 luni ai aflat ca exista fotbalul. ai vazut si tu un meci si esti smecheras, daca Rapid merita in Liga 2, steaua s`ar desfiintza.
si o dovada ca tu habar nu ai de fotbal, Serie B e in Italia, in Romania e Liga 2 :ras-plans: esti P R A F...

Ramane la Rapid ! nu o sa plece , 100%, bombe a la prosport :groggy:
si Manea zicea azi la sport.ro ca national si Rapid au semnat un contract, si Herea nu mai are cum sa ajunga la steaua, dar daca nu semneaza Herea, nici la Rapid nu va juca...asa ca...o sa vedem ce se intampla cu el :groggy:

Ferdininho
26th July 2007, 21:59
Pacat, pt. Rapid, era un antrenor bun.

Hai Craiova
26th July 2007, 22:00
daca a plecat e bine

caposu se scumpeste la tarite si e ieftin la faina

el e jmecher in afaceri (bijnitar vechi de tip santajist) dar incet incet va avea doar jucatori si antrenori de mana a doua

e vai de chelia lui

bobycox
26th July 2007, 22:01
Cred ca Mister Capos l-a confundat pe Bergodi cu Razvan Lucescu , iar acest lucru i-a fost fatal.:no:

Icebox
26th July 2007, 22:06
Chiar credeti toate tampeniile ... omul a zis ca Herea nu-i Maradona si asta este, si acuma domne mare tragedie ca nu mai vine. Eu as vrea sa nu mai vina Herea, cu conditia sa-i dea lui Siman pt. Balan si Varga bani pe care i-ar fi dat pe Herea. O afacere mult mai buna.

Si nu stiu de unde atata agitatie de la un titlu..

vicov
26th July 2007, 22:10
Ar fi o zdruncinatura serioasa pentru Copos. Si nici fair-play din partea antrenorului nu ar fi daca pleaca, chiar daca asa sunt termenii intelegerii. E ca si cum ar parasi mireasa (ha, ha ... copos mireasa :)) ) in fata altarului. Pana la urma nu stiu daca herea merita n-spe mil.de euroi incat sa se insiste atat pentru el.

marius_1
26th July 2007, 22:18
Copos nu merita un asemenea antrenor.Pacat pentru Rapid.In fond bine a facut

Dani3l
26th July 2007, 22:20
zotta la tv sport a spus ca bergodi ramane antrenorul lui rapid.

Luis Garcia10
26th July 2007, 22:22
Ce bine! :D A ramas Bergodi la Rapid! :ok: Multa bafta ;)

Incubus
26th July 2007, 22:25
L-a prostit acum Copros sa ramana, dar pleaca el cu alta ocazie.

adynezu007
26th July 2007, 22:27
nu a demisionat..... "abureala" :))

Defence
26th July 2007, 22:38
hai pa...pun pariu ca tu de vreo 2 luni ai aflat ca exista fotbalul. ai vazut si tu un meci si esti smecheras, daca Rapid merita in Liga 2, steaua s`ar desfiintza.
si o dovada ca tu habar nu ai de fotbal, Serie B e in Italia, in Romania e Liga 2 :ras-plans: esti P R A F...

Ramane la Rapid ! nu o sa plece , 100%, bombe a la prosport :groggy:
si Manea zicea azi la sport.ro ca national si Rapid au semnat un contract, si Herea nu mai are cum sa ajunga la steaua, dar daca nu semneaza Herea, nici la Rapid nu va juca...asa ca...o sa vedem ce se intampla cu el :groggy:

Am zis ca sper sa plece. Pana la urma se pare ca nu va demisiona.

Cred ca mesajul tau spune totul despre tine: esti penibil :rosu: Mai citeste o data ce ai scris... si minuneaza-te!

mArIuSeL
26th July 2007, 22:48
DA! Copos a reusit sa il conviga sa ramana!!
Sa vedem cat timp va ramane!

Icebox
26th July 2007, 22:57
Asta oricum a fost o bomba ca sa le facem nitel trafic ca era o noapte prea linistita sa vedem ce mai vedem maine : COMAN LA STEAUA. Mda... m-am plictisit si de presa asta care umbla numai dupa scandal si pipite dezbracate.

mArIuSeL
26th July 2007, 23:06
Asta oricum a fost o bomba ca sa le facem nitel trafic ca era o noapte prea linistita sa vedem ce mai vedem maine : COMAN LA STEAUA. Mda... m-am plictisit si de presa asta care umbla numai dupa scandal si pipite dezbracate.

Stirea de maine: Copos actionar la Steaua!!:happy:happy

Adi Da Samraj
26th July 2007, 23:51
impreuna cu Borcea :ras-plans::ras-plans::ras-plans:

YoYoyOi
27th July 2007, 00:30
ar fi pacat sa plece...

moldovan99
27th July 2007, 04:15
Nu va pleca.Este putin cam repezit dar va face treaba buna la Rapid.

Herc_Reloaded
27th July 2007, 08:55
Bergodi a fortat mana lui Copos prin amenintarea cu demisia, iar oamenii de genul lui Copos nu pot fi convinsi decat prin astfel de masuri.
Bergodi este cu certitudine unul dintre cei mai buni antrenori din Liga 1 (nu uitati, el a inavata meserie la Coverciano, nu cu Mircea Radulescu), si sunt convins ca va face treaba buna la Rapid. Insa daca Copos va continua eterneul sau joc de a promite una si face alta, Bergodi va pleca, si poate chiar destul de curand (de exemplu, imediat dupa ce Hagi va fi dat afara de la Steaua.....)

miril
27th July 2007, 09:40
La asta ma gandeam si eu. La faza cu...Hagi.

Elphax
27th July 2007, 09:41
nu a plecat niciunde ...

Ferko
27th July 2007, 09:49
Teatru ieftin ! Oricum Bergodi nu rezista pana la sfarsitul acestui tur in preajma lui Copos. As vrea sa-l vad pe Bergodi scotand bani din buzunar sa plateasca jucatorii, cum a facut Razvan lucescu.

Ferko
27th July 2007, 09:54
Asta oricum a fost o bomba ca sa le facem nitel trafic ca era o noapte prea linistita sa vedem ce mai vedem maine : COMAN LA STEAUA. Mda... m-am plictisit si de presa asta care umbla numai dupa scandal si pipite dezbracate. Ai dreptate, mai ales in privinta "teribilei" noastre prese sportive.

Herc_Reloaded
27th July 2007, 09:59
Teatru ieftin ! Oricum Bergodi nu rezista pana la sfarsitul acestui tur in preajma lui Copos. As vrea sa-l vad pe Bergodi scotand bani din buzunar sa plateasca jucatorii, cum a facut Razvan lucescu.

Pai acum apreciati un antrenor dupa cati bani investeste in echipa? Ce finantator este acela care are nevoie ca antrenorul sa bage bani sa plateasca jucatorii? Parca am fi in Mombasa, Congo.

miril
27th July 2007, 10:18
...sau Dambou-Vita.

Dark_Lordy
27th July 2007, 10:40
nu ma mir ca vrea sa demisioneze. cine poate lucra cu copos ?!! :groggy:

Elphax
27th July 2007, 11:01
pai nu lucreaza cu Copos, doar ii cere bani

el lucreaza cu jucatorii ;)

cimitiru branesti
27th July 2007, 11:05
Nu ma mira ca s-a saturat asa repede de duhoarea din giulesti...italienii au nasul fin :yeah:

Hai Craiova
27th July 2007, 11:25
dupa ce a pierdut 2-3 jucatorii la steaua era de rasul lumii acest zgarcit daca pierdea si antrenorul

e posibil ca acum sa plateasca vreun milion de euroi in plus pentru herea ca sa-si spele rusinea si antrenorul sa nu place.

pacat ca putea sa faca afacerea direct cu o suma mai mare si nu mai intra in licitatie cu becali.
daca Becali vrea, liciteaza peste si Rapidul il pierde si pe Herea si apoi pierde si antrenorul daca acesta a conditionat ramanerea la rapid doar daca vine Herea

mArIuSeL
27th July 2007, 11:45
Stiti ce ari fi tare...Ca Copos sa plateasca vreo 2 milioane pe Herea si sa ia teapa ca si cu Grifittis..!

Sunchase
27th July 2007, 13:01
Bergodi nu pleaca asa de usor...stie ca are o sansa mare la Rapid.Totusi vrea sa isi asigure un lot mai puternic side data asta el pune presiune pe copos ! :D

Bine face

miril
27th July 2007, 13:04
Atata timp cat Bergodi este antrenor nici Sapunaru, nici Herea si nici Griffiths, daca ar fi recuperat din China sau unde este, nu sunt tepe. Este un antrenor care stie sa-i pozitioneze. Bergodi, in opinia mea, este peste majoritatea antrenorilor romani, ca sa nu zic altfel. Ar fi ramas la National, garantat am fi fost in primele sase si am fi reeditat finala Cupei cu Rapid. Ma rog, stiu, daca si cu parca.

Vladek
27th July 2007, 13:40
Atata timp cat Bergodi este antrenor nici Sapunaru, nici Herea si nici Griffiths, daca ar fi recuperat din China sau unde este, nu sunt tepe. Este un antrenor care stie sa-i pozitioneze. Bergodi, in opinia mea, este peste majoritatea antrenorilor romani, ca sa nu zic altfel. Ar fi ramas la National, garantat am fi fost in primele sase si am fi reeditat finala Cupei cu Rapid. Ma rog, stiu, daca si cu parca.

Nu crezi ca-l umfli cam tare pe Bergodi, Miril ? No offense, dar cu ce echipa avea Nationalul sezonul trecut .... maxim ce putea era sa nu retrogradeze, presupunand ca nu s-ar fi bagat si niste strambe din partea lui stim-noi-cine. Daca e asa mare antrenor, cum se face ca unica oferta in afara de cea a Rapidului a venit din serie B, daca nu ma insel ? Adica unde s-a dus Sunda. :rolleyes::rolleyes:

N-am nimic cu Griffiths, dar cel putin australianul e un atacant submediocru, cu nimic mai breaz decat alde Vrajitoarea sau Gurita. A dat doua goluri contra unei aparari ametite a lui Dinamo si dupa aia cam nimic. Alearga, este ambitios .. un fel de Nicolita in versiune australiana, ca la capitolele tehnica sau imaginatie nu mi s-a parut ca ar straluci. Sapunaru - hmm .... uneori prea dur fara sa fie nevoie si alteori prea bezmetic. Despre Herea nu zic nimic, ca mi s-a acrit deja de subiectul asta.

miril
30th July 2007, 09:18
Noi am picat din motive complexe, Vladek, lipsa unui antrenor de valoare fiind unul din motive. Bergodi a antrenat si CFR-ul foarte bine, iar concurenta in Italia este foarte mare. Chestia cu Sunda s-ar putea sa fie ca si transferul lui Herea. In privinta lui Grif, iti dau dreptate in mare parte, cu adaugirea ca Bergodi stie sa-i folosesca bine calitatile care nu...sunt multe dar suficiente pentru jocul din deplasare, pe contraatac. Sapunaru are potential mare, daca este slefuit de unul precum Bergodi, de Herea...Filoti a scris in Prosport un articol bun, in opinia mea.