PDA

View Full Version : autoaparare?



viciu
26th July 2007, 13:59
dak ar putea cineva sa ma ajute q nste informatzii pls.vreau sa incep cursuri de autoaparare sau ceva de genu,dar mai concret nu vreau sa ma apuc d karate sau kestii dastea vreau doar sa invatz tehnici simple sa-i bat p aia kre se iau d mn...ks miqtza si am probleme in kartieru in kre loocuiesc

r0bby
27th July 2007, 12:04
Cauta pe net niste filmulete despre autoaparare sau iti recomand sa te apuci de vizionat wrestling.Eu de acolo am invatat mai multe manevre care m-ar putea ajuta intr-o bataie.

De exemplu:

Daca se ia cineva de tine cea mai simpla manevra e un picior in burta sau in zona sensibila(OO):D dupa care un

DDT,adica:



http://en.wikipedia.org/wiki/DDT_(professional_wrestling)

baubau
3rd August 2008, 16:55
dak ar putea cineva sa ma ajute q nste informatzii pls.vreau sa incep cursuri de autoaparare sau ceva de genu,dar mai concret nu vreau sa ma apuc d karate sau kestii dastea vreau doar sa invatz tehnici simple sa-i bat p aia kre se iau d mn...ks miqtza si am probleme in kartieru in kre loocuiesc


Daca crezi ca dupa cateva cursuri, sau vizionari de videoclipuri de autoaparare, ai sa te poti apara te inseli, trebuie pregatire fizica si psihica intensa nu doar un batut din palme. Esti fata sau baiat de esti "miqutza"?
Pentru un stil eficient de strada ai putea incerca Kyokushin , Ashiara sau MMA