PDA

View Full Version : Paul vs be@



Paul
23rd April 2006, 12:31
Am decis sa o provoc pe be@ , fiindca este unul dintre membrii forumului cu o puternica tendinta "anti-Steaua". As fi provocat pe altcineva , dar deja a fost provocat odata.

Trecand peste semnatura "FORZZA BORO ! ! ! ! ! ! !" care este de inteles

http://www.onlinesport.ro/forum/member.php?u=7997 , iata ce scrie :


De ce se auzea pe stadion Scooter ? :drak: Sau nu stiti ca melodia asta o canta toti taranii ?
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=615013#post615013



Scopul luptei:
Sa ne explice be@ de ce considera ca cei care canta "tap tap tap tarap tap tap" sunt niste tarani. Sau mai simplu : Cum isi permite sa-i faca pe stelisti tarani? ". De aceea am promocat-o in Arena. O astept cu argumente.

Propun si o miza : poti sa o confirmi/infirmi in primul post: Cine pierde lupta , ia un ban de 7 zile (sau 3), fiindca consider ca meriti un ban pentru aceasta jignire adresata stelistilor.

be@
23rd April 2006, 14:04
Paulica , in primul rand , eu n-am timp de dueluri pe Arena . Dar bunul simt ma obliga sa-ti raspund . Si am s-o fac folosind un citat al secundului de la Rapid , Marian Rada.

"Mărturisesc, uimit de sentimentele curate ale domnului Becali, că şi băieţii noştri au preluat un hit la modă: «Ţăranii din Romānia / Cīntă Scooter Maria!». Şi aş avea o propunere: Aşa cum am făcut noi, dar şi alte echipe mari din Europa care şi-au interpretat imnul īntr-un studio de īnregistrări, mă gīndesc ce imagine memorabilă ar fi aceea cu jucătorii Stelei īn frunte cu patronul lor interpretīnd cu căştile pe urechi emoţionantele versuri «Tăp-tăp-tăp-tărărăp-tăp-tăp!». Īn plus, pentru finanţatorul Stelei ar fi foarte uşor să memoreze aceste versuri, după ce a mărturisit că se plictiseşte şi adoarme cīnd citeşte mai mult de două pagini!"

Mai , Paulica , asta e imn ? Ma faci sa rad . Luati si voi exemplu de imn de la Rapid , Dinamo , Craiova , Timisoara , U Cluj , sau din strainatate (Juve , Inter) , sa vedeti acolo imnuri adevarate , nu panarama asta ce canta Scooter , care nici macar nu va reprezinta .

Paul
23rd April 2006, 14:11
aha , deci vi sa ma uimesti cu citate din Marian Rada ....
pe cand o sa vi cu citate din regele Cioaba sau Adrian Copilu Minune

Bun sa o luam metodic.

Problema 1:

Scooter - Maria nu e imnul echipei. Avem si noi vre-o 2 , unu de la Gaz pe Foc. Problema e urmatoarea:

Atat pe Ghencea cat si pe alte stadioane , cand se marca un gol , se puneau diverse melodii ritmate , si nu imnuri. Deci pe Giulesti cand se da gol , nu se pune imnul , ci o melodie ritmata. Asa s-a pus si pe Ghencea acu 2 ani Scooter ...

Pana acum sper ca ai inteles ca Scooter nu e un imn , ci doar cateva refrenuri.

Problema 2:
Televiziunile si suporterii au preluat Scooter ca si deschidere la jurnale. E mult mai vesel un scooter , deci "imnurile" de la alte echipe. Iti dau un exemplu. La CM 98 , stirile TVR nu erau deschise cu imnul Romaniei , ci un diverse melodii compuse special pentru CM.

Problema 3: Dai exemple ca X , Y si Z au nu stiu ce imnuri. Sa fie sanatosi. Noi nu vrem sa fim ca altii.

Si acum sa revin ontopic Discutia nu este despre imnuri , si despre jignirile tale la adresa suporterilor stelisti. De unde pana unde eticheta de tarani ?

be@
23rd April 2006, 14:19
Si acum sa revin ontopic Discutia nu este despre imnuri , si despre jignirile tale la adresa suporterilor stelisti. De unde pana unde eticheta de tarani ?
:happy
Pai in afara de "tap tap tap tarap tap" si maneaua aia penibila cantata de Adi de la Valcea , difuzata de ProTV , mai stiti altceva ?
Manelisti veti fi pana veti muri ! Chiar daca nu va convine , asta e adevarul !

Paul
23rd April 2006, 14:22
Asa e. Cea mai tare manea din Ghencea e Scooter ! Vad ca o ti in comparatii ordinare.

Gigi Becali manelist = Stelistii sunt manelisti

oare Gigi Becali miliardar = Stelistii sunt miliardari ?;)

Mai cauta , ca pana acum nu ai reusit sa explici de unde ai pus eticheta de tarani tuturor suporterilor echipei Steaua ?
Ar trebui sa-ti fie rusine si sa ceri autobanarea ta pentru aceste jigniri ordinare.

be@
23rd April 2006, 16:08
Asa e. Cea mai tare manea din Ghencea e Scooter ! Vad ca o ti in comparatii ordinare.

Gigi Becali manelist = Stelistii sunt manelisti

oare Gigi Becali miliardar = Stelistii sunt miliardari ?;)

Mai cauta , ca pana acum nu ai reusit sa explici de unde ai pus eticheta de tarani tuturor suporterilor echipei Steaua ?
Ar trebui sa-ti fie rusine si sa ceri autobanarea ta pentru aceste jigniri ordinare.
Paulica , sincer , n-are rost sa incepem o discutie despre nivelul de cultura al suporterilor din Ghencea . Mai bine hai s-o lasam asa , ca iesi mai castigat .
In plus , asta cu "Taranii din Romania asculta Scooter-Maria" , a fost scoasa de dinamovisti , si preluata apoi de rapidisti . Deci nu e inventia mea .

Paul
23rd April 2006, 17:06
ma bucur be@ ca iti asumi calitatea de papagal ordinar , si repeti obsesiv ideile nascute din putul gandirii tiganesti (Rada) sau ideile lu Porcea si Putoiu (forta Boro)

pentru mine e suficient

Cat despre nivelul de cultura , pe voi va reprezinta tataia ala , care cica e mascota ... ala e un adevarat taran ca si toata miscarea fotbalistica ieseana ...