PDA

View Full Version : Ursu carpatin vs remy!



Ursu carpatin
23rd April 2006, 10:51
Măi dinamo s.r.l.! Tu ce doreşti de fapt? Cică eşti mare dinamovist, dar te legi numai de jiji! Lucru bun de altfel, dar nu eşti subtil de fel!De ce nu comentezi nimic pe CFR-Dinamo?
Sau tu eşti mare câine numai când câştigă căţăii? :happy

Întrebare:
E normal să te dai mare dinamovist dar 90% din posturile tale sunt împotriva lui Gigi Becali?

Ursu carpatin
23rd April 2006, 21:36
Pentru că regulamentul îmi permite să scriu mesaje consecutive după 10 ore aştepare, profit şi te mai întreb o dată, dar cu alte cuvinte!!!
De ce te ocupi numai cu denigratul echipei Steaua şi a lui Gigi Becali (precum şi cu a altor echipe, care chipurile ar fi cumpărate de Jiji) în loc să comentezi prestaţiile echipei tale (sau a echipelor)?


" DE CE N-AU JUCAT GALATENII CU STEAUA ASA CUM AU FACUT-O CU DINAMO, CAND I-AU SPULBERAT PE AIA CU 3-0 ? MANJIT MAI E FOTBALUL ASTA PATRONAT DE JIJI, CORLEONE SI NASHUL SANDU."
Acest text este scris de tine la thread-ul Rapid-Bacău!!!! Adică e off topic!
Să înţeleg că n-ai acceptat provocarea? Păcat, că mi-am făcut temele....

Ursu carpatin
24th April 2006, 08:40
Dacă tot au mai trecut 10 ore, m-am hotărât să fiu televizor!
Adică să vorbesc singur!


Dupa circul de meci cu Farul de aseara (mai ales in ciudata repriza a doua), chiar in ajunul Pastelui (ce blasfemie), deja si stelistilor, ca si majoritatii constantenilor, le e rusine sa pronunte:
CEA MAI BLATISTA ECHIPA IN PREZENT E STEAUA !
Acest citat este luat din thread-ul Ai mai blatistă echipă...
Treaba ta cum vezi blaturile, dar Steaua a demostrat în UEFA că poate câştiga fără blaturi, sau te pomeni că o pus de-un blat şi pe acolo!!!! Eu am ceva dubii la dubla cu Rapidul....


RUSINOS CAMPIONAT FACE STEAUA, CHIAR MURDAR !
Numai faptul ca si-au amanat meciurile exact cand au vrut stelistii, mi-am dat seama ca totul e aranjat de la LPF mai ales, dar si de la FRF (CORLEONE SI NASHUL STIU !)
La Rpid-Bacău! Ce legătură avea meciul cu ce postezi tu....apăi nici tu ştii! Dar de aia te-am invitat aici, unde cică se muşcă pân' la os, să ne luminezi!


Doar il au ca idol pe cel far'de cerebel, JIJI Fecali cel viteaz.
Stelisti, macar acum, in ajunul Pastelui, aveti taria si moralitatea sa recunoasteti ca meciul asta a fost unul dintre cele mai dubioase meciuri din retur ?
Jurati voi ca n-a fost un mic aranjament (pe bani, desigur) ?

La Steaua-Farul! Pe lângă că jigneşti nun-stop Tocmai tu, care pomeneşti într-una de Sărbătoarea Pascală, poceşti numele lui Becali, cu un cuvânt care cred că ţi se potriveşte ţie mai bine!


Chiar si daca Dinamo ar fi castigat azi, nu ieseam pe strazi sa ma agit precum fac fanaticii "patrioti" de pe aici. Eu doar pt. echipa Nationala m-as bucura, nu pt. o echipa de club, si aia condusa de doi dementi, fara pic de cerebel. NATIONALA INSEAMNA TOTUL PT. ROMANIA !
Poatat pe Steaua-Boro! Da, tu ieşi pe străzi la victoriile din campionat! În continuare numai jigneşti.... Pricepe, ai dreptul să-l urăşti! Dar de aici, până la jigniri e cale lungă! Şi cum de eşti atât de aprig contestatar al unor echipe dacă pe tine NUMAI NAŢIONALA TE INTERESEAZĂ, NUMAI PT. REZULTATELE EI TE BUCURI, NUMAI PENTRU EA IEŞI ÎN STRADĂ?
După logica ta, echipele de club pot să facă orice prin Europa, CĂ NUMAI NAŢIONALA ÎNSEAMNĂ CEVA PENTRU ROMÂNIA!!!
Mă, tu eşti caz de tagră! Idioţenie mai mare nu ai fi putut spune, nici de gândeai puţin!

Acum te aştept la cotitură, că aşa, la meci, văd că nu vrei să vii!