PDA

View Full Version : Ionut Rada la steaua!!!sunt socata :(



dydee_rapidysta
25th July 2007, 20:37
Un alt tradator paraseste RAPIDUL pt stelutza,nu-mi vine sa cred :confused: ,chiar nu m-asteptam la asta :rosu:

EXCLUSIV / Nae Manea: "Ne-a comunicat decizia, am fost de acord, Rada este noul jucător al Stelei!"
2007-07-25 17:49:00

Nae Manea a confirmat pentru rapidisti.ro plecarea lui Ionut Rada la eterna rivala, steaua Bucuresti.

"Rada a parasit cantonamentul echipei, a fost decizia lui, pe care noi am respectat-o, speram sa fie o decizie inteleapta si sa isi faca treaba acolo unde va ajunge. Rada mi-a comunicat decizia lui chiar inaintea meciului de Supercupa, am fost de acord, si Rada este acum noul jucator al stelei."

"Este dorinta noastra si a suporterilor sa plece din Giulesti toti jucatorii care sunt jumatate cu noi, jumatate cu altcineva. Din acest moment, nu vor mai exista astfel de jucatori. Mai sunt si alti jucatori in afara de Rada, dar vom vedea ce se va intampla cu ei. "

Corsicanu: "Nu știu cine este vinovat, dar este o greșeală că a plecat la Steaua!"
2007-07-25 18:10:00

Fostul lider al galeriei, Gigi Corsicanu, a aflat în urmă cu câteva minute despre plecarea lui Ionuț Rada la Steaua."Fără cuvinte", a fost reacția lui Corsicanu, care a declarat pentru rapidisti.ro:

"Sunt fără cuvinte, am aflat acum, nu știam nimic. Noi am zis că nu acceptăm ca jucătorii Rapidului să fie impresiariați de oameni din conducerea Stelei, în nici un caz ca aceștia să plece la Steaua. Preferăm să se ducă oriunde altundeva, niciodată la Dinamo sau la Steaua. Este o greșeală că a plecat, chiar dacă va veni alt jucător în locul său, noi nu suntem de acord ca jucătorii să plece la Steaua. Nu știu cine este vinovat, rămâne să discutăm cu cei din conducere, să vedem în ce condiții a plecat Rada de la Rapid. Nu știu ce reacție vor avea suporterii diseară și dacă îl vor 'taxa' pe George Copos "

Ionuț Rada: "Sper că la Steaua voi avea mari succese "
2007-07-25 18:32:00

Steaua a mai facut o mutare-soc si l-a transferat pe jucatorul Rapidului, Ionut Rada.

“Am semnat pe o perioada de trei ani cu Steaua. Nu are de ce sa-mi fie frica de galeria Rapidului, pentru ca sint profesionist si imi vad de drumul meu in continuare. Ce-a fost a fost. Eu zic ca mi-am facut treaba la Rapid si sper ca la Steaua voi avea mari succese. In aceasta seara, voi efectua primul antrenament cu Steaua”, a declarat fotbalistul pentru Fanatik.

si eu ii doresc "mult succes la stelutza",si lui si lui badoi :headbang:

Kainsashiki
25th July 2007, 20:38
pe cuvantul tau? :happy

Datenshi
26th July 2007, 02:23
Multumim stelei pt. transferurile din aceasta vara. :D

Jerry20cm
26th July 2007, 02:29
lasa deea, ii aveti pe maftei si sapunaru:D

ce sa-i faci, daca rada era stelist de mic, a ajuns si el la clubul lui de suflet:D

dydee_rapidysta
26th July 2007, 03:04
La urma urmei tot raul e spre bine,RAPIDUL merge mai departe si fara el si probabil acum dupa ce am castigat supercupa ii pare putin rau,c'est la vie..stelist de mic?nu prea cred,probabil dolarii lui jiji l-au atras.:drak:

cimitiru branesti
26th July 2007, 11:49
probabil dolarii lui jiji l-au atras.:drak:

Nu-i vorba de bani, cred ca se saturase sa vada doar negru in jurul ochilor de cite ori pasea prin giulesti :happy

Vladek
26th July 2007, 12:03
stelist de mic?nu prea cred,probabil dolarii lui jiji l-au atras.:drak:

Daca mai incearca si asta sa ne abureasca cu declaratii de iubire din copilarie (eventual poate ne zice ca el avea si biberon ros-albastru) o sa mor de ras. Si o sa-l fluier pe numitul Rada cu prima ocazie. Nu fiindca vine de la Rapid (mi-e 100% indiferent), ci fiindca isi inchipuie ca poate prosti lumea.

mArIuSeL
26th July 2007, 12:09
Parca vad ca acuma si asta declara ca a fost stelist de mic=))

Elphax
26th July 2007, 12:16
f bine ca a plecat

mirajul stelei ...
mirajul lui hagi ...


saracii de ei, ca nu stiu ce fac :headbang:

Dani3l
26th July 2007, 12:22
elphax,trage aer in piept...:) iar mori de grija stelei?Vezi-ti de poli aek brigadiru.

miril
26th July 2007, 12:27
Se vede clar cum Gica Popescu incerca sa-l ajute pe prietenul Hagi. Degeaba, parerea mea.

Sunchase
26th July 2007, 14:01
Sa inchida cineva topicul asta...

In afara de 2-3 fete care eventual pot regreta pictorialele cu rada..nu vad motive de suparare..

Ted
8th August 2007, 00:43
Un transfer foarte bun pt Steaua e inlocuitorul perfect cat timp Ghionea e accidentat...Nu inteleg de ce Rapidul i-a dat drumu pt ca acum se vaita ca trebuie sa gaseasca un fundas central...

EPROCENT
8th August 2007, 01:22
Se vede clar cum Gica Popescu incerca sa-l ajute pe prietenul Hagi. Degeaba, parerea mea.
DEPINDE ! SE POATE SA NU FIE CHIAR DEGEABA !

maxx1923
12th August 2007, 12:14
Nu-i vorba de bani, cred ca se saturase sa vada doar negru in jurul ochilor de cite ori pasea prin giulesti :happy

si acum ce vede????daca vre sa paseze-n lateral este nicolita,langa el este p.marin,in spate zapata si in fata dica.......cred ca mai negru vede acum la echipa de langa cimitir.FORZZA RAPID!anti-ceausei.

Nico21
12th August 2007, 15:09
Nu-i vorba de bani, cred ca se saturase sa vada doar negru in jurul ochilor de cite ori pasea prin giulesti :happy


Acum in Ghencea,ii tre' ochelari cu infrarosu...:happy:happy:happy