PDA

View Full Version : Ionut Rada la STEAUA!



Dani3l
25th July 2007, 19:06
Conform sport.ro,Ionut Rada a semnat pe 4 ani cu STEAUA.Ce o fi zicand Radoi!?:D:happy

Patriots
25th July 2007, 19:16
Tu ii mai crezi pe cei de la Sport.ro?Eu unul nu.Daca ar fi adevarat ce zic ei despre Rada , cred ca Steaua a capatat un fundas destul de bun , mai ales ca Ghionea e accidentat.

Ioca10
25th July 2007, 19:19
Vai de capu meu cate stiri:D

mArIuSeL
25th July 2007, 19:22
E o nebunie totala!!!!!

Vladek
25th July 2007, 19:22
NUuuu !! Nuuu !! Nuuuu !! :headbang::headbang:

Aveam nevoie de fundasi centrali seriosi, nu de ... Rada !! Individul e in cel mai bun caz un fundas putin peste medie. Nici vorba sa se compare cu Ghionea sau Goian !

Dani3l
25th July 2007, 19:28
Vladek:goian se gandeste prea mult la "lovele" ca sa mai joace fotbal....Cred ca Radoi la primul antrenament ii face "botezul" la Rada...ii da 2 capace...:happy
Managerul sportiv al Stelei, Adi Ilie, a confirmat transferul lui Ionuț Rada. "Da, este adevărat, Rada va veni la Steaua. Încă nu am semnat contractul cu jucătorul, dar asta se va face cît de curînd. Va semna pe trei sau patru ani", a declarat Ilie pentru www.stelisti.ro.
“Am semnat pe o perioada de trei ani cu Steaua. Nu are de ce sa-mi fie frica de galeria Rapidului, pentru ca sint profesionist si imi vad de drumul meu in continuare. Ce-a fost a fost. Eu zic ca mi-am facut treaba la Rapid si sper ca la Steaua voi avea mari succese. In aceasta seara, voi efectua primul antrenament cu Steaua”, a declarat fotbalistul pentru FANATIK.

Geografu
25th July 2007, 19:45
Am mai zis-o si pe threadul cu achizitii sper sa iasa si sa fie bine dar ma indoiesc....:(

mArIuSeL
25th July 2007, 19:54
Gica Popescu impresarul jucatorului a declarat :"Rada va juca la Steaua" .Insa suma de transfer nu s-a facut publica!!

Luis Garcia10
25th July 2007, 19:54
E un transfer foarte bun zic eu ;) :ok: Timpul ne-o va dovedi! In orice caz ..pentru mine Becali si-a facut datoria daca il ia si pe Ivic/Camus...daca echipa nu merge e in exclusivitate vina lui Hagi! ;)

Vladek
25th July 2007, 19:58
E un transfer foarte bun zic eu ;) :ok: Timpul ne-o va dovedi!

Ba e un transfer de carpeala. Arunca o privire pe cateva din rezumatele meciurilor Rapidului din sezonul trecut ... Rada e paluga aia mare si aiurita pe langa care adversarii trec fluierand. :mda::mda: E doar putin mai bun decat Baciu. Cu alde Rada si Zaharia vrem noi in CL ??

Luis Garcia10
25th July 2007, 20:06
Eu cred ca ii iei la pret de matineu pe amandoi degeaba...Zaharia e un om care a tras Gloria dupa el tot sezonu` trecut, iar Rada a fost om de baza in drumul european al Rapidului in Cupa Uefa!

Liviu
25th July 2007, 20:09
Un adevarat soc, nu ma asteptam in veci la acest transfer. Popescu isi ajuta cumnatul, decat sa ramanem cu Baciu, mai bine cu Rada care desi e un clampau ciomagar, parca joaca la un nivel superior. Pana la urma e destul de tanar, are potential, experienta destula si desi l-am injurat nu o data :mda:, n-avem ce sa facem si sa ii acordam incredere noul stelist.

miril
25th July 2007, 20:11
De acord cu Luis Garcia. Lasa ca si Ghionea a avut perioadele lui de in-existenta. Rada este oltean, valid, puternic fizic si cu o tehnica acceptabila, in plus varsta ii permite sa mai faca progrese. O achizitie buna, dupa parerea mea.

SORENSEN
25th July 2007, 20:13
Chiar aveam nevoie de unu ca Rada ? zis si macelarul...

Celso
25th July 2007, 20:13
e un jucator bun....aveti aparare, ce sa mai ....dar cred ca va pleca cineva de acolo cat de curand, probabil Goian:)

Luis Garcia10
25th July 2007, 20:14
desi l-am injurat nu o data :mda:

Nu numai tu :happy:happy :rolleyes: Asta e...eu cred ca sunt transferuri bune :D

Vladek
25th July 2007, 20:15
Rada este oltean

Ma tem ca nu-i de ajuns ca sa ma convinga :D .

Ma rog, vad ca majoritatea e multumita. Wait and see ...

Kainsashiki
25th July 2007, 20:41
Ce dreaq cauta spurcatul asta la Steaua, chiar vrem sa-i facem concurenta lui Baciu ? Sa aiba grija sa nu ii accidenteze pe baieti la antrenamente ca-i rup eu picioarele dup-aia, daca o sa calce stramb:mda:

Rada, tarane, iti rupem picioarele!!! :rosu:

Fefeleaga
25th July 2007, 21:06
Mda...
Puncte bune:
- e un fundas central de meserie, nu "inventat" (vezi Ov. Petre :()
- e un fundas central cu ceva experienta in cupele europene
- e de picior stang (important as zice eu)
- mare, solid, tare pe picioare
- varsta ok :)
Puncte slabe
- tehnica precara (bine, asta e o raritate la postul asta)
- rudimentar :rosu:, cu riscuri mari pentru echipa sa ne lase-n 10 (remember si cazul Radoi)
- cam mult 800,000 de euro
- cam tarziu

Una peste alta eu zic ca e binevenit in conditiile date.

Ramane problema cea mai mare (cu antrenorul) si cum ii face (dac-o fi in stare) sa ii puna impreuna intr-o echipa.

Bumbescu
25th July 2007, 21:22
Am ajuns sa luam toti taranii enervanti de la rapid, mai trebuie sa-i luam si pe sapunaru si pe marius constantin.....
Personal nu ma bucur nici de asta, nici de badoi, ce-mi place este ca si-o va fura copos, asta cu siguranta
__________________

whisper
25th July 2007, 21:47
Daca e adevarata stirea nu ma supar..e un bun fundas..chiar daca pentru ce i-a facut lu Radoi..eu nu l-am iertat :D

YoYoyOi
25th July 2007, 22:19
ceea ce ma deranjeaza cel mai tare sunt declaratiile lui de-a lungul timpului...

asta n-a venit cu inima la Steaua, ci pt bani sau faima....

whisper
25th July 2007, 22:31
Asta asa e..mai ales declaratia la adresa lu Elton:mda: Deci clar nu imi place...dar daca a semnat asta e.

Dani3l
25th July 2007, 22:39
Cei de la sport.ro au aratat imagini cu Rada antrenandu-se pe stad.Steaua.Pasa cu Badoi!:D

whisper
25th July 2007, 22:57
Bine ca nu a fost cu Radoi:cry: ca cine stie ce mai iesea:D

Ioca10
25th July 2007, 22:58
Mare omor ce ii da Radoi acum:D

miril
25th July 2007, 23:00
Vedeti-va de treaba! Sunt olteni adusi la Steaua de...ati ghicit.

Universal
25th July 2007, 23:44
de cine?

whisper
25th July 2007, 23:47
Ilie? Netzoiu:cry: Mititelu? Nu ,nu am ghicit:)

Nea Vasile
25th July 2007, 23:56
Chiar aveam nevoie de unu ca Rada ? zis si macelarul...

In principiu e bun un Bumbescu la casa omului (cotonogarul de legenda sau forumistul Onlinesport :) ), sa mai vedem...

miril
25th July 2007, 23:59
...de olteni. Asta-i cosas, ala era mai...altfel.

dydee_rapidysta
26th July 2007, 03:21
sa-l stapaniti sanatosi :ok:

Universal
26th July 2007, 14:19
problem e daca el o sa se stapaneasa :ras-plans:

Snake_21
26th July 2007, 17:41
Ma abtin sa comentez transferul asta :lol: :P

Gontel
26th July 2007, 18:39
E un jucator mediocru Rada asta, parerea mea este ca nu aduce nimic nou in apararea noastra.

bob
1st August 2007, 10:21
steaua a ajuns tomberonul lui rapid ! asa precum aek tim. e tomberonul lui dinamo !

Snake_21
1st August 2007, 10:23
Nu ne intereseaza parere ta :P cauta ne pe la echipa ta de sampions lig :lol: Mai bine te ai uita la echipa ta

bob
1st August 2007, 10:38
si totusi imi vei citi parerea ! ca de aia e forum !
avand in vedere ca nu mai vrea sa mearga nimeni la steaua, ati ajuns sa luati rebuturi de la altii. sa o tineti tot asa.
sper ca rada sa dea dovada de aceeasi abnegatie, si sa joace cu "mult" creier, cum o facea la rapid. urmarea: in loc sa intre la adversar, va face o intrare meseriasa prin alunecare la radoi. sa nu cumva sa se trezeasca arsenal sa-l transfere.

Snake_21
1st August 2007, 10:39
Bine somn usor in continuare :P

Vladek
1st August 2007, 11:21
si totusi imi vei citi parerea ! ca de aia e forum !
avand in vedere ca nu mai vrea sa mearga nimeni la steaua, ati ajuns sa luati rebuturi de la altii. sa o tineti tot asa.


Inseamna ca si Dinamo a ajuns "tomberonul" Stelei de vreme ce l-ati luat pe Oprita care la Steaua nu mai prindea decat banca de rezerve :D .

bob
1st August 2007, 11:32
oprita e rebut in continuare. pe cand rada e vedeta voastra. asta spune totul despre valoarea lotului stelist !

Vladek
1st August 2007, 11:41
oprita e rebut in continuare. pe cand rada e vedeta voastra. asta spune totul despre valoarea lotului stelist !

Rada vedeta ? :happy:happy Nu stiam ca a si ajuns vedeta .. :D:D Ma rog .. fie cum zici tu, macar de atata bucurie sa ai si tu parte !

myke
2nd August 2007, 14:25
pana acum l-a suplinit bine pe ghionea. dar adversarii pe care i-am avut nu au fost cine stie ce. decat baciu e mult mai bine. cand va reveni ghionea e clar ca locul lui va fi pe banca de rezerve.
bobita te-ai trezit vorbind de noi. dar dinamo ce e pentru steaua? cati stelisti terminati au trecut pe la voi in ultimu timp? oprita, denis serban, catalin munteanu, aliuta. in afara de zmeu toti au fost si sunt prastie. si nici cu ala nu m-as lauda in locu vostru.