PDA

View Full Version : Etapa 25: Otelul - Vaslui



Pages : [1] 2

ADelPiero
22nd April 2006, 22:37
Duminica, 30.04.2006, Otelul Galati - FC Vaslui, (16,30, Telesport)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Swisstec
22nd April 2006, 22:39
Bate Vasluiul, poate din nou cu un scor astronomic...pentru ei!

Paul
22nd April 2006, 23:00
x2 , Otelul slab acasa , basca miroase a prajiturica

be@
22nd April 2006, 23:09
Mai Paulica , tu nu stii ce vorbesti ! Stan e la cutite cu Porumboiu ! Ce prajiturica visezi ?

Paul
22nd April 2006, 23:11
pentru niste coco, si 6 puncte la anu se rezolva problema

deja incepe lupta murdare pentru evitarea retrogradarii.

Parerea mea ca etape ce vine Bacau , Pandurii si Vaslui o sa bata ...

cap
22nd April 2006, 23:38
iar incep suspiciunile la meciuri dar eu cred ca va fi un meci curat

delaparis
22nd April 2006, 23:43
@Paul: Numai Dinamo face blaturi ... termina cu speculatiile astea

Otzelaru'
23rd April 2006, 00:18
meci clar de 1 solist /hello

Ursu carpatin
23rd April 2006, 00:18
Etetete! Ăsta-i meci de 2 clar!!! Or fi la cuţite şăfii dar interesul.... Concluzia? Nu numai Dinamo face blaturi! Oţelul poate da 3 puncte....

boosaw
23rd April 2006, 00:32
In mod normal meci de 1... cel mult x... Dar tare mi-e frica ca va fi un 2 cu enorm de multe faze dubioase la golul/golurile Vasluienilor

STEELMAN
23rd April 2006, 07:02
meci cu o incarcatura psihica mare
1.se stie razboiul dintre m stan si porumboiu
2.rivalitatea dintre galerii(sa nu uitam tentativa de bataie din tur)
3.si cel mai important se va juca pt salvarea de la retrogradare
sper sa facem un meci mare cu toate ca personal nu as vrea sa cada vasluiul.de ce?e cea mai scurta deplasare
FORZA GRUPA C MILITANTA ULTRA

Angelina Jolie
23rd April 2006, 09:34
Se aude prin targ ca va fi blat. Sper sa nu.

byg
23rd April 2006, 11:24
se aude dar nu cred ca otelul va vinde meciul
dar cred ca arbitrii ne vor dezavantaja ca de e porumboiul

cap
23rd April 2006, 11:32
sa nu uitam ca si vasluiul joaca bine dar nu se misca chear asa de bine si in deplasare iar poate in meciul cu otelul sa aiva o depresie ceva si noi sa castigam
miar conveni ca otelul sa joace pros si sa castige decat sa joace frumos si sa piarda

faceti valuri /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/

in legatura cu arbitrii sa speram ca nu va fi o neintelegere
forta galati vinci per noi

OXz0n3
23rd April 2006, 12:07
iar blat.. offf.. ati innebunit..

WOLF_ULTRAS
23rd April 2006, 12:46
FORZA OTELUL,LUPTA GALATI
OTELUL 2-0 vaslui
VA FOST DOR DE MINE ?? :D :D :D

ULTRAS-STEEL
23rd April 2006, 13:20
Batem 3-1 Forza Otelul

dar nici un ultras de la VS unde se ascund ??

STEELMAN
23rd April 2006, 14:05
numai un cretin si un imbecil se poate gandi la un eventual blat!

Otzelaru'
23rd April 2006, 15:17
:headbang: bai boosaw si aici te bagi ma...de ce nu-ti vezi dreq de meciu cu pandurii??tu si cu parerile tale ca ma scoti din sarite pai mai las-o dreq de treaba

fc_vaslui
23rd April 2006, 17:57
2 solist echipa fc vaslui in ultimele etape joaca aproape perfect mai putin la finalizare...otelari sa ne asteptati ca venim multi (500-700)
/hello /hello /hello /hello /hello
/OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/

STEELMAN
23rd April 2006, 19:22
va asteptam cu paine si sare!mai ales pe cei de la dorobanti care in meciul tur i-am fugarit cum fugareste ciobanul cu bata oile!
chiar ne asteptam sa veniti multi.porumboiu stie de ce!

Otzelaru'
23rd April 2006, 19:45
Vreau pe bacau si jiul in B PT CA ASTEA 2 MA ENERVEAZA CEL MAI MULT HUAAAAAAAAAAA

FORTZA OTELUL SI CA SA STIE TOATA LUMEA UN SCOR CORECT: OTELUL 4-1 VASLUI

STEELMAN
23rd April 2006, 22:55
cam pustiu pe aici!unde sunt ostenii de la vaslui a lu stefan?cica vin cata frunza si iarba!

PaRazytul
24th April 2006, 00:40
cam pustiu pe aici!unde sunt ostenii de la vaslui a lu stefan?cica vin cata frunza si iarba!

Sunt la pascut acum.../hello :yeah: /hello

UrsMeier
24th April 2006, 00:56
sper sa bata galatenii....pt ca porumbeii nu merita sa stea in div.A

hamsterutz
24th April 2006, 01:06
@Paul: Numai Dinamo face blaturi ... termina cu speculatiile astea
unde ma? ca nu mai face. de ce crezi ca si-o ia intr-una? :))


cam pustiu pe aici!unde sunt ostenii de la vaslui a lu stefan?cica vin cata frunza si iarba!
ce-o sa rad de otelu cand o sa va dea vasluieni clasa.....o sa vedetzi...deabia astept poze.... :))

B0gdaaaN
24th April 2006, 02:00
am patit`o si noi odata cu vasluiul in divizia C cand au venit vreo 500-1000 si au scos toti fularele si au cantat tot meciul...3-1 sau 4-0...nu hamsterutz....1 solist

PaRazytul
24th April 2006, 02:04
Sa dau si eu un pronostic...1-1:ok:

cap
24th April 2006, 09:08
bai otelul o sa lupte iar ca sa ia bataie trebuie ca vasluiul sa inscrie cam de trei ori in 10 min ca otelul sa aiba moralul scazut si sa nu mai faca nimik
/hello

SORINULTRA
24th April 2006, 11:10
batem cu 2-0 . veniti voi 500 dar 450 nu aveti nici buletin . daca ne intalnim si intra 100 de la noi peste voi fugiti de nu va mai opriti pana la vaslui.

STEELMAN
24th April 2006, 12:06
ce-o sa rad de otelu cand o sa va dea vasluieni clasa.....o sa vedetzi...deabia astept poze.... :))

spre deosebire de voi noi chiar ne asteptam de la vasluieni si ii apreciem ce fac pt miscarea ultra din ro spre de deosebire de voi si cu siguranta v-om fi pregatiti,asa ca in necunostinta de cauza nu esti tu in masura sa vorbesti si chiar am fi recunoscatori daca ti-ai vedea de meciul tau.

SORINULTRA
24th April 2006, 13:54
Eu Nu Apreciez Pe Nimeni Si Nimic Decat Grupa C . Forza Otelul

cap
24th April 2006, 14:16
toata lumea le stie pe toate din spatele uni monitor forta otelul lupta pentru noi /hello /hello /hello

ULTRAS-STEEL
24th April 2006, 14:35
nu Sunteti Ca Noi,nu Veti Fi Ca Noi,nici In Zeci De Ani Voi Sunteti Tarani

VeXu
24th April 2006, 14:58
dar nici un ultras de la VS unde se ascund ??


Pai nu stiu ce ar cauta un ultras pe forumuri impreuna cu toti frustratii si copiii din Romania.ZIcea unu ceva de fugareala cu Dorobantii in tur..poate imi lasi un mesaj pe pm ..ca habar n`am despre ce vorbesti.Nu va faceti griji nu venim la Galati cu dusmanie.Ce avem avem cu iasiul si cu echipele din buc..in rest nothing special.Multa bafta si Paste fericit.

Ps : Daca va uitati la meciurile noastre si vedeti ca baietii joaca bine..cum pm puteti sa ne acuzati de blaturi ? copii idioti..va faceti de ras orasele in care locuiti.Ar trebui sa pierdem toate meciurile pana la final..si pun pariu ca tot se trezesc vreo 2 sa ne acuze de blaturi.Impuscati-va ma ! Ne vedem la Galati pt aia care or sa vina la meci..si sper sa batem..si sa nu retrogradeze nici o echipa din Moldova ca de la anu vom avea 5 echipe in prima divizie !!!sa pice "Jiu-rile"

SORINULTRA
24th April 2006, 20:23
corect

starsteel
24th April 2006, 21:05
Punctele din meciul asta nu ne sunt indispensabile dar trebuie sa obtinem neaparat victoria pt. onoarea noastra, sa nu trezim suspiciuni ca am fi implicati in jocuri strategice.
FORTZA OTELUL !!!

bada_otelul
24th April 2006, 21:47
pentru niste coco, si 6 puncte la anu se rezolva problema

deja incepe lupta murdare pentru evitarea retrogradarii.

Parerea mea ca etape ce vine Bacau , Pandurii si Vaslui o sa bata ...


RADE CIOB DE "STEAUA-FARUL 3-0".sa lasam comentarii de genul asta pentru duminica seara,dupa ce se termina meciul.ar fi timpul sa mai castigam si noi acasa,doar o victorie in 12 meciuri prea putin.

Universal
24th April 2006, 21:52
Remis frumos 2-2.Hai Stelica! ,revino,avem nevoie de tine!

bada_otelul
24th April 2006, 21:55
sa vina cati or veni, ca nu ne-au impiedicat sa jucam bine nici 9000 de dinamovisti potrivnici.va fi multa lume la stadion pt ca e un meci al orgoliilor pt noi.va fi spectacol in tribune,sper si pe gazon dar nu m-ar deranja sa fie un meci urat dar SA CASTIGE OTELUL!

Universal
24th April 2006, 22:01
Acum se vede daca jucatorii simt meciul-in partida cu Rapid nu prea a fost-ma intreb daca stan vine la o echipa naul viitor un amre- Otelul are nevoie de investitori mai multi sa devina un ''Sportul'' anul viitor

cap
24th April 2006, 22:50
investitor are si unul chear foarte bogat dar pacat cai zgarcit si nu vrea sa dea bani la club dar se aude ca daca otelul scapa de retrogradare mital va da banii necesari pt echipa speram sa fie adevarat
si hai otelul

Rossi
24th April 2006, 23:41
pronostic 2
Vasluiul bate la doua goluri diferenta

esku
24th April 2006, 23:53
x ...2-2

hamsterutz
25th April 2006, 07:18
am patit`o si noi odata cu vasluiul in divizia C cand au venit vreo 500-1000 si au scos toti fularele si au cantat tot meciul...3-1 sau 4-0...nu hamsterutz....1 solist
hm din cate imi aduci aminte numa anu asta zic eu ca ne-am facut de ras in rest nu :).
in C ei erau 200-300 - noi juma de peluza (am poza)
in B ei 500-600 - noi in jur de 1000 si nici atunci nu ne-am facut de ras
anu asta tac :D.....e mai bine :-"


spre deosebire de voi noi chiar ne asteptam de la vasluieni si ii apreciem ce fac pt miscarea ultra din ro spre de deosebire de voi si cu siguranta v-om fi pregatiti,asa ca in necunostinta de cauza nu esti tu in masura sa vorbesti si chiar am fi recunoscatori daca ti-ai vedea de meciul tau.
si tu esti ultras? bv tata toti v-atzi dat pe ultras da nici unu nu facetzi ca ei :)).


toata lumea le stie pe toate din spatele uni monitor forta otelul lupta pentru noi
nu stiai tu ce-i ala fotbal cand am luat eu contact cu galeria :)

cap
25th April 2006, 09:28
o sa fie un meci tare greu si pt noi si pt vaslui dar noi speram sa castige otelul
mai bine otelul ar juca mai prost cum a facuto cu jiul petrosani si sa castige decat sa joace bine si sa piard :D
forta otelul
/hello /hello /hello

STEELMAN
25th April 2006, 10:27
si tu esti ultras? bv tata toti v-atzi dat pe ultras da nici unu nu facetzi ca ei :)).


nu stiai tu ce-i ala fotbal cand am luat eu contact cu galeria :)

bai baiatule!chiar nu ne intereseaza parerea ta!ti-a cerut cineva sa justifici cati erati in C sau la alte meciuri?

Universal
25th April 2006, 10:36
Nu stiu ce sa mai spun despre acest meci-cert este ca Otelul este salvat de la retrogradare iar Pandurii inca nu... si dupa cum i-am vazut jucand cu Sportul,va fi destul de interesant meciul acest intre aceste 2 echipe,nu m-are mira o victorie a Vasluiului in deplasare cu 1-0 dar ceva imi spune ca asa atr putea fi .

boosaw
25th April 2006, 11:00
:headbang: bai boosaw si aici te bagi ma...de ce nu-ti vezi dreq de meciu cu pandurii??tu si cu parerile tale ca ma scoti din sarite pai mai las-o dreq de treaba

Bai... daca nu ai fost atent faceam referire la albitrajele pro Vaslui

"In mod normal meci de 1... cel mult x... Dar tare mi-e frica ca va fi un 2 cu enorm de multe faze dubioase la golul/golurile Vasluienilor"

Universal
25th April 2006, 11:02
Crede-am boo, va fi dubios, dubios la puetrea a treia! :) Vaslui este Vaslui,n-ai ce-i face

bada_otelul
25th April 2006, 11:27
marius stan a cerut arbitri straini la meciul cu vaslui tocmai de frica unui arbitraj potrivnic(e pe bune chestia).asta zice multe.indiferent ce arbitri vor fi sper sa castige otelul

Universal
25th April 2006, 11:30
Asta sper si eu, Grogoras este un antrenor bun, dar are nevoie si de jucatori

geilon
25th April 2006, 12:02
Adevarat a Inviat!

Pentru meciul de duminica sper ca va fi sarbatoare la Galati. Poate sa vina si 3000 de osteni, la sfarsit tot noi ne vom bucura.

bada_otelul
25th April 2006, 13:19
minune:GSP A DAT UN ARTICOL IN CARE PREZINTA @ MESAJE LA ADRESA ZIARULUI TRANSMISE CA URMARE A ARTICOLULUI MINCINOS IN CARE SE SPUNEA CA LA MECIUL CU RAPID SIDEXPLOZIA AR FI CANTAT scooter-maria.PROTESTUL SIDEXPLOZIEI CONSTA IN URMATOARELE MESAJE:
1.CAND VOM CANTA SCOOTER MARIA VETI FI NR1 IN ROMANIA
2.FORMAT OCCIDENTAL MENTALITATE TOT DE CARPETAR
acum nu mai exista niciun dubiu asupra incidentelor de la meciul cu rapid,au fost doar dezinformari marca gsp

SteelBoy
25th April 2006, 13:42
Va asteptam cu mare drag la galati.:no: ..1solist fara nici o dubie si pt vasluieni:no: :cantati tata pe drum ca la meci veti lua pauza..../hello :ciocan:

STEELMAN
25th April 2006, 14:00
adevarat!

stai linisiti ca vor canta baietii tot meciul.pacat ca la la ei acasa nu fac asta de fiecare data.

ULTRAS-STEEL
25th April 2006, 14:08
hamsterule tu nu cumva ai ceva de ros la meciul tau ce tot te afunzi in meciul nostru si mai ales ca nu vb de meci vb de divizia c si echipa ta daca nu stiai aici este OTELUL - vs asa ca dute lasane
FORZA OTELUL nu are cum sa fie blat meciul asta cum zic toti tampiti, stan vrea sai bata pe cei de la vaslui ca sa vada toata lumea ca otelul este un club adevarat nu bataie de joc si cred ca si vrea sai dea si lu porumboiu peste bot se stie ca este o rivalitate intre ei

geilon
25th April 2006, 14:13
Cu privire la articolul din GSP:

Gălăţenii au protestat
După ce s-a scris că la meciul cu Steaua au cîntat melodia Maria, a trupei Scooter, imnul neoficial al Stelei, suporterii Oţelului au negat acest lucru. Gălăţenii au ales să protesteze prin cîteva bannere adresate Gazetei, postate pe gazonul stadionului Oţelul. "Cînd vom cînta Scooter Maria, veţi fi nr. 1 în România" şi "Format occidental, mentalitate tot de carpetar", au scris fanii Oţelului.

steelman nu vezi o diferenta fata de celelalte articole? nu e semnat.
si mai e un lucru nu a fost pe stadionul otelului ci pe cel din petro.

bada_otelul
25th April 2006, 14:14
articolul din gazeta de azi:
Galatenii au protestat
"Dupa ce s-a scris ca la meciul cu steaua(greseala de tipar,era rapid de fapt) au cantat melodia Maria,a trupei Scooter,imnul neoficial al stelei,suporterii Otelului au negat acest lucru.Glatenii au ales sa protesteze prin cateva bannere adresate Gazetei,postate pe gazonul stadionului Otelul(foto)(eu n-am fotografia)."Cand vom canta scooter maria,veti fi nr1 in Romania" si "Format occidental,mentalitate tot de carpetar",au scris fanii otelului."
articolul nu este semnat,apare si o poza cu bannerele intinse pe gazon,dar numai in gazeta tiparita

STEELMAN
25th April 2006, 14:14
au fost pe amandoua stadioanele .l-am facut pe otelul si i-am facut si acolo foto nu numai la petrosani

si asta e doar inceputul razboiului antigsp!

WOLF_ULTRAS
25th April 2006, 14:15
GSP cei mai tampiti aia scriu fara sa se uite ce fac

bada_otelul
25th April 2006, 14:17
geilon ai primit si tu msg pe private de ai scris art din gsp?deci am avut dreptate ca la meciul cu jiul a fost afisat.bine macar ca au scris art si l-au pus la vedere.asa era normal

geilon
25th April 2006, 14:20
nu te inteleg bada? :)

bada_otelul
25th April 2006, 14:22
eu am primit msg pe private de la steel-boy de aia am pus art aici:D .sa inteleg ca tu nu.oricum nu conteaza.bine ca macar au avut bunul simt sa-l scrie.

geilon
25th April 2006, 14:25
steelman nu stie sa puna niste poze si ma rugat pe mine,
iata-le:

WOLF_ULTRAS
25th April 2006, 14:34
sa intors Marquise :P

Marquise MGP
25th April 2006, 14:58
inca mai sunt sub influenta cozonacilor ... tre s-o iau usurel :)

PS : am aruncat un oki pe diagonala si vad ca ati fost cuminti ... thanks :)

WOLF_ULTRAS
25th April 2006, 15:22
pai normal ca am fost cuminti :ok: panarama incepe de la alti :happy

STEELMAN
25th April 2006, 15:55
daca am fost cuminti meritam o victorie duminica?

Marquise MGP
25th April 2006, 16:05
meritam victorie in toate meciurile ramase :D

geilon
25th April 2006, 16:16
plaiesii s-aude pan' la voi? unde sunteti dragii moshului?

Otzelaru'
25th April 2006, 17:05
mai marquise incep sa te indragesc:yeah:

geilon
25th April 2006, 17:33
plictiseala mare :( de ce oare? pentru ca nu sunt plaiesi? hmmmm

WOLF_ULTRAS
25th April 2006, 17:57
:evil: da plictiseala mare ca nu avem cu cine sa ne certam si sa ne jignim:evil:

OVIDIU 62
25th April 2006, 19:42
Daca PORUMBOIU nu-si baga coada va fi o victorie clara a gazdelor deci 1 solist.

daca PORUMBOIU nu-si baga codita va fi o victorie a gazdelor deci 1 solist.

daca PORUMBOIU se baga o sa fie greu dar totusi merg pe 1 solist.

SteelBoy
25th April 2006, 20:56
Daca porumboiu isi baga coada s-ar putea sa ii injectam niste p..e.daca nu isi baga coada tot ii injectam ceva dar in zona pe unde mananca....si OTELUL uite asa tot va castiga....FORZA OTELUL...SB.4EVER....:ok: :D

r3my
25th April 2006, 20:56
Interesant meci...
Otelul e o echipa net superioara Vaslui-ului. Pronostic 1, clar ca lumina zilei.

In schimb, daca va ceda punct(e), inseamna ca au intrat si ei in "hora" blaturilor.

WOLF_ULTRAS
25th April 2006, 22:16
http://sidexplozia.go.ro/index.html intrati :D

cap
25th April 2006, 22:17
toata lumea stie ca vs este ajutata de arbitri
si de asta ne este cel mai frica dar poate cu tot cu ajutorul lor vom castiga
forta otelul forta sidexplozia /hello /hello :ok:

erreyy
25th April 2006, 22:53
Citesc parerile celor de pe forum si nu-mi vine sa cred ce citesc, daca a ajuns Otelul sa dea punctele Vasluiului cu 6 etape inainte de final atunci nu mai scriu niciodata pe acest forum, daca mi-ar fi zis cineva in decembrie ca Otelul va fi salvata de la retrogradare cu 6 etape inainte de final si vom mai da si altora puncte sa se salveze as fi zis ca ori e nebun ori nu are nici o treaba cu acest sport, oricum sper sa bata Otelul si sa-i trimita in B pe obositii astia de la Vaslui, care sunt vai mama lor, mi-e cea mai antipatica echipa dupa Gloria Bistrita, iar daca va fi blat nu voi mai scrie pe acest forum.:ok: :ok: :ok:

Cra10veanu
26th April 2006, 00:14
meci in care otelul trebuie sa castige neaparat, deci 1

M|tea
26th April 2006, 01:33
un meci asteptat de mult si de multi. sper sa castigam meciul cu vasluienii pentru a putea avea un sfarsit de campional linistit si fara griji in privinta retrogradari.este adevarat ca in ultimele meciuri au jucat bine vasluienii dar asta nu are nici o legatura cu valoarea formatiei noastre.am dovetit in meciul cu sportul ca putem pune presiune pe adversar si acasa.sunt sigur ca vom juca la fel de deschis cum am jucat in toate meciurile din acest retur, insa vasluienii vor venii la 0-0 si vor incerca sa inscrie pe contra-atac.grigoras stii sa monteze baietii pentru un meci care ar putea insemna salvrea 100%. indiferent de numarul de suporteri vasluieni care vor face deplasarea la Galati, vom fi numarul 1 in tribune! am demonstrat si cu steaua si cu sportul ca stim sa incurajam echipa. dorinta de victorie e f. mare si din partea lui Marius Stan!
TREBUIE SA CASTIGAM indiferent de felul in care va fi arbitrat meciul!
FORZA PELUZA NORD! FORZA SIDEXPLOZIA! FORZA OTELUL!

SORINULTRA
26th April 2006, 08:59
unde sunt vasluienii ? in vaslui nu s-a descoperit netul inca?

LazioRoma
26th April 2006, 09:08
Citesc parerile celor de pe forum si nu-mi vine sa cred ce citesc, daca a ajuns Otelul sa dea punctele Vasluiului cu 6 etape inainte de final atunci nu mai scriu niciodata pe acest forum, daca mi-ar fi zis cineva in decembrie ca Otelul va fi salvata de la retrogradare cu 6 etape inainte de final si vom mai da si altora puncte sa se salveze as fi zis ca ori e nebun ori nu are nici o treaba cu acest sport, oricum sper sa bata Otelul si sa-i trimita in B pe obositii astia de la Vaslui, care sunt vai mama lor, mi-e cea mai antipatica echipa dupa Gloria Bistrita, iar daca va fi blat nu voi mai scrie pe acest forum.:ok: :ok: :ok:
DE LA NOI DIN ORAS... ca se intoarce la anu doar nu crezi ca ramane la voi!;-)))

Jupangrig
26th April 2006, 09:10
Daca Vasluiul a fost aproape sa castige meciul cu Timisoara,de ce ar mira un egal cu Otelul?Sau poate si Timisoara a dat puncte(ha,ha)?De cand se cred otelarii asa de zmei?Cel putin Vasluienii au avut continuitate.Numai "la vale"iar acum la final,numai "la deal".In schimb otelarii,"cand in caruta ,cand in teleguta".Si la banii care Otelul ii are...Are si Porumboiu dar,el trebuie sa ii imparta cu Nastase si,si,si,...Si terminati cu amenintarile.Vasluienii sunt un "popor"pasnic.Si ce este rau in a fi un suporter civilizat?Si daca este un oras mai micut nu are dreptul la viata?Priviti in toata Europa.Sunt sate-targuri care au echipe in prima liga.Si?V-ati trezit peste noapte toti ultrasi.De cand cu "democratia"toti sunteti "nervosi"-din gura.Cum am mai spus-o,este adevarat,Vasluiul in comparatie cu alte orase mai mari si importante nu ar trebui sa fie in prima liga dar,din nou repet,au dreptul la viata.Celelalte mari si bogate orase sa faca ceva pentru sport si suporteri si apoi sa ridice pretentii.
La Vaslui ,cred, ca a face parte din prima liga ,este evenimentul cel mai important din ultimii 50 de ani.Este poate singura mare bucurie al acestui oras saracut dar blajin.
Pronostic-x

SORINULTRA
26th April 2006, 09:36
bai stelistule nu te-a invitat nimeni sa ne aburesti cu vrajeala ta aici 7-0 pt. otelul

SORINULTRA
26th April 2006, 09:39
lasa ne ma blajinule

Jupangrig
26th April 2006, 10:08
Cand va castiga Otelul cu 7-0 voi merge pe jos de unde locuiesc pana la Galati.De fapt ce putem vorbi noi doi.Dupa limbaj esti tot unul care se vrea ceva de genul...ultra.

STEELMAN
26th April 2006, 10:48
2 solist echipa fc vaslui in ultimele etape joaca aproape perfect mai putin la finalizare...otelari sa ne asteptati ca venim multi (500-700)
/hello /hello /hello /hello /hello
/OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/

aruncand un ochi din greseala pe foaia de reciprocitate am putut vedea ca de la vaslui v-or veni 350 de suporteri.

UrsMeier
26th April 2006, 11:17
otelari sa ne asteptati ca venim multi (500-700)
Neinteresant..........................degeaba veniti ca oricum va rupe otelul.Locul vostru e in B.Fara blaturi nu aveti cum sa va scapati(pe care porumboiu a inceput deja sa le faca)

M|tea
26th April 2006, 11:34
Cand va castiga Otelul cu 7-0 voi merge pe jos de unde locuiesc pana la Galati.De fapt ce putem vorbi noi doi.Dupa limbaj esti tot unul care se vrea ceva de genul...ultra.


Hai sa iti reamintesc:

sezonul: 2004-2005 U Craiova-Otelul 0-6
sezonul: 1999-2000 Otelul-Electroputere 8-2
sezonul: 1997-1998 Otelul-Jiul 7-0

sa speram ca urmeaza Otelul-Vaslui de la 5-0 in sus :evil:

FORZA OTELUL

SteelBoy
26th April 2006, 11:37
Daca Vasluiul a fost aproape sa castige meciul cu Timisoara,de ce ar mira un egal cu Otelul?Sau poate si Timisoara a dat puncte(ha,ha)?De cand se cred otelarii asa de zmei?Cel putin Vasluienii au avut continuitate.Numai "la vale"iar acum la final,numai "la deal".In schimb otelarii,"cand in caruta ,cand in teleguta".Si la banii care Otelul ii are...Are si Porumboiu dar,el trebuie sa ii imparta cu Nastase si,si,si,...Si terminati cu amenintarile.Vasluienii sunt un "popor"pasnic.Si ce este rau in a fi un suporter civilizat?Si daca este un oras mai micut nu are dreptul la viata?Priviti in toata Europa.Sunt sate-targuri care au echipe in prima liga.Si?V-ati trezit peste noapte toti ultrasi.De cand cu "democratia"toti sunteti "nervosi"-din gura.Cum am mai spus-o,este adevarat,Vasluiul in comparatie cu alte orase mai mari si importante nu ar trebui sa fie in prima liga dar,din nou repet,au dreptul la viata.Celelalte mari si bogate orase sa faca ceva pentru sport si suporteri si apoi sa ridice pretentii.
La Vaslui ,cred, ca a face parte din prima liga ,este evenimentul cel mai important din ultimii 50 de ani.Este poate singura mare bucurie al acestui oras saracut dar blajin.
Pronostic-x
Tu mai bine ai tace!!!:sleep: Deja m-ai aburit cu inteligenta asta a ta da?Nu ne intereseaza parerea ta mai pui de Ioanitoaia ce esti gura neamule:no:Te-a bagat careva in seama?Ce stii tu ce avem noi cu "ultrasii" din vs?Gura mica....Forza OTELUL!!!S.B

STEELMAN
26th April 2006, 11:39
eu ma multumesc cu 1-0

SteelBoy
26th April 2006, 11:40
DE LA NOI DIN ORAS... ca se intoarce la anu doar nu crezi ca ramane la voi!;-)))
Si tu cu bagarea in seama ce sa faci?!:evil: Vezi sa nu vina!!Oricum aveti poze cu el facute(sper de fapt)..si daca da lipitii una la banca de rezerve si considerati-l al vostru antrenor ...adios amigos.I.

SORINULTRA
26th April 2006, 11:42
apropo aia din vaslui vin cu trenul? ar fi mai usor de pus mana pe iei

SteelBoy
26th April 2006, 11:46
Cand va castiga Otelul cu 7-0 voi merge pe jos de unde locuiesc pana la Galati.De fapt ce putem vorbi noi doi.Dupa limbaj esti tot unul care se vrea ceva de genul...ultra.
Uite de dragul tau ...ma rog sa nu bata cu 7-0 ca mi-e mila de tine ca vb gura fara mintea aceea de care duci lipsa:yeah: ..Si un 1-0 ar fi extrem de bun ca asa voi avea motiv sa le reamintesc celor din vs ca in alfabet urmatoarea litera dupa A este B....Victorie si sarbatoarea poate sa vina!!

SteelBoy
26th April 2006, 11:49
apropo aia din vaslui vin cu trenul? ar fi mai usor de pus mana pe iei
Nu frate tinand cont ca e cea mai scurta deplasare atat pt ei cat si pt noi vor lua cred ori tramvaiu:P :D ori vor pleca direct de pe ogoare cu carutele...oricum 1-2 sper sa ii parlim:yeah: S.B 4Ever!!!

ULTRAS-STEEL
26th April 2006, 12:12
vin cu tractoarele :)) :D , numai bagatori de seama pe aici cu parerile lor care nu intereseaza pe nimeni nu aveti unde sa va plictisiti si ce ati zis hai sai aburim pe galateni .......cautativa in alta parte ceva de ros nu avem nevoie de stelisti ciochisti si dealde faru care viseaza noapte ca e este pertre grigoras antrenor la echipa lui, ba da ceti mai trebuie petre grigoras daca aveti rezultate ?? lamurestema

WOLF_ULTRAS
26th April 2006, 12:18
ei vin calare pe vaci :) :D:D:D daca li se face foame mulg vacile si manaca lapte :)

bada_otelul
26th April 2006, 13:26
iar incepe razboiul.culmea nu incepe de la adversarii de duminica ci de la altii:D .in caz ca aveti nevoie de ajutor imi pregatesc limbajul argotic la nevoie

LazioRoma
26th April 2006, 13:32
Si tu cu bagarea in seama ce sa faci?!:evil: Vezi sa nu vina!!Oricum aveti poze cu el facute(sper de fapt)..si daca da lipitii una la banca de rezerve si considerati-l al vostru antrenor ...adios amigos.I.
Ai sa vezi ca asa e!

ULTRAS-STEEL
26th April 2006, 14:00
bai farule dute si lumineaza in alta parte ne plictisesti

bada_otelul
26th April 2006, 14:07
ma scuzati un pic,ma duc sa curat un pui

WOLF_ULTRAS
26th April 2006, 14:10
pentru ce bada :P faci de mancare da si mie:ok:

bada_otelul
26th April 2006, 14:26
pui de vasluieni la gazon cu multe goluri

WOLF_ULTRAS
26th April 2006, 14:29
pui de vasluieni la gazon cu multe goluri
suna bine ,pastreazami si mie o portie :evil: :evil: :evil:
:happy :happy :happy
:yeah: :yeah: :yeah:

Hipgnosis
26th April 2006, 15:31
1 solist
dar Vasluiul s-a bagat la blaturi (ex. meciul cu National), plus a aratata ca mai stie si sa joace (cu Steaua, Timisoara).
totusi Grigoras e meserias si in mod normal Otelul bate.
ps: vasluieni dar Cl. Raducanu ce mai face?

boosaw
26th April 2006, 16:12
ps: vasluieni dar Cl. Raducanu ce mai face?

A fost dat afara din cate stiu eu.. e prin Asia pe undeva

Jupangrig
26th April 2006, 16:39
ei vin calare pe vaci :) :D:D:D daca li se face foame mulg vacile si manaca lapte :)
Este adevarat,dar cel putin acest lapte este produs si vandut sau baut de vasluieni.Nu de "mama India".


Tu mai bine ai tace!!!:sleep: Deja m-ai aburit cu inteligenta asta a ta da?Nu ne intereseaza parerea ta mai pui de Ioanitoaia ce esti gura neamule:no:Te-a bagat careva in seama?Ce stii tu ce avem noi cu "ultrasii" din vs?Gura mica....Forza OTELUL!!!S.B
"Mai pui de..."-"mai" ne aminteste de tatucul vostru Iliescu."Proletari din toate otelariile din India uniti-va."Mai draga mai.
Da ,m-ai bagat chiar si tu in seama.(si asa nu va raspund decat 1-2vasluieni la atatia indo-galateni)
Eu stiu ca nu aveti nimic cu ei si nici ei cu voi. Dar ,daca exista un forum.....
.....si atatia ultra...ce?


Hai sa iti reamintesc:

sezonul: 2004-2005 U Craiova-Otelul 0-6
sezonul: 1999-2000 Otelul-Electroputere 8-2
sezonul: 1997-1998 Otelul-Jiul 7-0

sa speram ca urmeaza Otelul-Vaslui de la 5-0 in sus :evil:

FORZA OTELUL
Am mai spus-o.Din pacate nu sunteti constanti."Cand pe drum,cand pe carare."Rectificare:cand va castiga Otelul impotriva Vasluiului cu 7-0 .Asta am vrut sa spun.
Si oricum rezultatele pe care le-ai amintit nu se pun:Impotriva oltenilor,apoi a oltenilor si apoi a...Era prea ...normal.


Uite de dragul tau ...ma rog sa nu bata cu 7-0 ca mi-e mila de tine ca vb gura fara mintea aceea de care duci lipsa:yeah: ..Si un 1-0 ar fi extrem de bun ca asa voi avea motiv sa le reamintesc celor din vs ca in alfabet urmatoarea litera dupa A este B....Victorie si sarbatoarea poate sa vina!!
Ca dupa A vine B ati simtit-o voi mai des ca si vasluienii.Dar,oricum,esti un baiat cu suflet mare.Multumesc ca in loc de 7-0 va fi 0-1.ups

cap
26th April 2006, 17:38
Daca Vasluiul a fost aproape sa castige meciul cu Timisoara,de ce ar mira un egal cu Otelul?Sau poate si Timisoara a dat puncte(ha,ha)?De cand se cred otelarii asa de zmei?Cel putin Vasluienii au avut continuitate.Numai "la vale"iar acum la final,numai "la deal".In schimb otelarii,"cand in caruta ,cand in teleguta".Si la banii care Otelul ii are...Are si Porumboiu dar,el trebuie sa ii imparta cu Nastase si,si,si,...Si terminati cu amenintarile.Vasluienii sunt un "popor"pasnic.Si ce este rau in a fi un suporter civilizat?Si daca este un oras mai micut nu are dreptul la viata?Priviti in toata Europa.Sunt sate-targuri care au echipe in prima liga.Si?V-ati trezit peste noapte toti ultrasi.De cand cu "democratia"toti sunteti "nervosi"-din gura.Cum am mai spus-o,este adevarat,Vasluiul in comparatie cu alte orase mai mari si importante nu ar trebui sa fie in prima liga dar,din nou repet,au dreptul la viata.Celelalte mari si bogate orase sa faca ceva pentru sport si suporteri si apoi sa ridice pretentii.
La Vaslui ,cred, ca a face parte din prima liga ,este evenimentul cel mai important din ultimii 50 de ani.Este poate singura mare bucurie al acestui oras saracut dar blajin.
Pronostic-x

Si ce te face sa crezi ca otelul la ora acuala este mai prejos decat timisoara
Gata timisorenii sau dus si ei nu mai sunt ca in tur acum joaca si ei la fel ca o alta echipa adica slab
Steau nici ei nau avut un meci stralucit la galati chear au jucat fffffff prost iar otelul daca inscria inaintea lor stelistii erau vai de mama lor
si otelul cred ca merge mai bine pe sosele proaspat asfaltate si fara de gropi nu ca voi stelistii prin toate gropile
forta galati /hello :ok:


DE LA NOI DIN ORAS... ca se intoarce la anu doar nu crezi ca ramane la voi!;-)))

ce te face sa crezi ca tot la constanta se intoarce constanta fara grigoras pe banca se va duce rau de rapa si o sa vedeti iar grigoras no sa se mai intoarca la o echipa care la dat afara
asta cred eu pt ca toti antrenorii cam asa ar proceda :rosu:

Jupangrig
26th April 2006, 17:53
Si ce te face sa crezi ca otelul la ora acuala este mai prejos decat timisoara
Gata timisorenii sau dus si ei nu mai sunt ca in tur acum joaca si ei la fel ca o alta echipa adica slab
Steau nici ei nau avut un meci stralucit la galati chear au jucat fffffff prost iar otelul daca inscria inaintea lor stelistii erau vai de mama lor
si otelul cred ca merge mai bine pe sosele proaspat asfaltate si fara de gropi nu ca voi stelistii prin toate gropile
forta galati /hello :ok:
1.nu cred ca Otelul este mai prejos-vorbeam de "forma" Vasluiului
2.Steaua este prinsa si in alte competitii de aceea poate oboseala,motivatie cu Otelul,... lipsa...Iar daca Otelul inscria....Eternul "daca".
3.Aici vorbim de Otelul-Vaslui ,nu de Steaua.

bada_otelul
26th April 2006, 18:02
a zis cineva ceva de steaua?eu credeam ca si-a schimbat numele din steaua in Otelul Bacau.:evil: .otelul este intr-o forma mai buna(locul 4 in retur) decat vasluiul si a strans mai multe puncte desi a jucat in 9 etape cu primele 5 echipe din campionat.vasluiul a jucat meciuri mai usoare si tot n-a adunat atatea puncte asa ca nu vad ce forma extraordinara are vasluiul.vin dupa 3 etape fara infrangere asa ca ar cam fi timpul sa mai si piarda

Jupangrig
26th April 2006, 18:41
Recunosc faptul ca Otelul are o echipa mai buna decat Vasluiul dar,cu toate ca si Otelul imi este simpatica,as dori ca Vasluiul sa adune macar un punct.Si al va avea.Putea sa joace cu oricine altceva si as fi simpatizat cu Otelul dar nu cand joaca cu Vasluiul.Vinul este mai bun decat otelul.

geilon
26th April 2006, 18:57
Recunosc faptul ca Otelul are o echipa mai buna decat Vasluiul dar,cu toate ca si Otelul imi este simpatica,as dori ca Vasluiul sa adune macar un punct.Si al va avea.Putea sa joace cu oricine altceva si as fi simpatizat cu Otelul dar nu cand joaca cu Vasluiul.Vinul este mai bun decat otelul.

pana la urma eu tot nu inteleg. vad ca tii cu steaua, simpatizezi pe otelul dar ai vrea sa bata vaslului (sau macar un punct). pana la urma tu ce vrei?

PS: otelul e mai tare ca vinul :D

bada_otelul
26th April 2006, 19:04
mittal steel are profit mai mare pe un an decat toate fabricile de vin din romania la un loc:D .asa ca Otelul e mai bun decat vinul!hai Otelul!

Jupangrig
26th April 2006, 19:18
Da are profit.Dar nu ne apartine.Nu va apartine.Asa ca vinul este mai adevarat ca si otelul.

bada_otelul
26th April 2006, 19:21
decat combinatul de dinainte de privatizare care era o adevarata gaura in economia romaniei,mai bine cel de acum,chiar daca are patron indian,pt ca se platesc niste taxe care ajung la bugetul statului,si ince ce taxe.deci:Otelul mai tare ca vitelul(lui porumboiu)!

Jupangrig
26th April 2006, 19:35
pana la urma eu tot nu inteleg. vad ca tii cu steaua, simpatizezi pe otelul dar ai vrea sa bata vaslului (sau macar un punct). pana la urma tu ce vrei?

PS: otelul e mai tare ca vinul :D
Explicatie:Tin cu Steaua de cand imi aduc aminte ca ...de cand imi aduc aminte ca...exist.Si imi aduc aminte ca am inceput sa exist intr-un orasel mic in care mai mereu nimic nu se intampla.Dar cu toate astea,tin cu Steaua.Nu ma dezic dupa atata timp numai ca,acum si acest orasel mic are o echipa in A.Era echipa mea de B.Recunosc.Sunt cu inima si la ei dar sunt Stelist.Cu Otelul si cu Iasul am simpatizat mereu.La un meci direct Steaua -Vaslui imi este greu.Spre norocul meu(sau nu) nu pot fi in stadion.Sunt pre departe.

Era poate o gaura in economia Romaniei acest combinat dar,ar fi putut si romanii sa-l puna pe picioare nu neaparat sa cedeze si sa-l vanda indo-englezilor.Si noi pupam mereu cizma boierului...
Iar de Porumboiu nu ma intereseaza.Eu il stiu ca pe un om lipsit de maniere ,care scuipa prin centrul Vasluiului.Intre timp lumea il lauda foarte tare.Cica se comporta f.bine co salariatii.Egal.Fara agricultura pe care o face si Porumboiu nu se poate trai.Dar fara otel da.
Cati oamenii s-au imbatat cu otel?
Deci vinul este mai "tare" ca otelul.

geilon
26th April 2006, 20:00
iti raspund mai tarziu ca am treaba acum.

otelu 1-0 vaslui

georgemp
26th April 2006, 20:15
otelul 1-1 vs.

be@
26th April 2006, 20:31
Cu Otelul si cu Iasul am simpatizat mereu.La un meci direct Steaua -Vaslui imi este greu.

Dezvolta un pic . Din cate am inteles , esti nascut in VS . Cum de simpatizezi cu Iasul ?

Jupangrig
26th April 2006, 20:33
Sunt moldovean.Clar.Cu f.multe rude in Iasi.

bada_otelul
26th April 2006, 21:01
Explicatie:Tin cu Steaua de cand imi aduc aminte ca ...de cand imi aduc aminte ca...exist.Si imi aduc aminte ca am inceput sa exist intr-un orasel mic in care mai mereu nimic nu se intampla.Dar cu toate astea,tin cu Steaua.Nu ma dezic dupa atata timp numai ca,acum si acest orasel mic are o echipa in A.Era echipa mea de B.Recunosc.Sunt cu inima si la ei dar sunt Stelist.Cu Otelul si cu Iasul am simpatizat mereu.La un meci direct Steaua -Vaslui imi este greu.Spre norocul meu(sau nu) nu pot fi in stadion.Sunt pre departe.

Era poate o gaura in economia Romaniei acest combinat dar,ar fi putut si romanii sa-l puna pe picioare nu neaparat sa cedeze si sa-l vanda indo-englezilor.Si noi pupam mereu cizma boierului...
Iar de Porumboiu nu ma intereseaza.Eu il stiu ca pe un om lipsit de maniere ,care scuipa prin centrul Vasluiului.Intre timp lumea il lauda foarte tare.Cica se comporta f.bine co salariatii.Egal.Fara agricultura pe care o face si Porumboiu nu se poate trai.Dar fara otel da.
Cati oamenii s-au imbatat cu otel?
Deci vinul este mai "tare" ca otelul.

se poate fara otel(ul)?sa o vad si pe asta.si cu ce mai face agricultura porumboiu daca nu are utilaje(facute din otel si alte materiale feroase).pai fara industria siderurgica am reveni in epoca de piatra.concluzie:otelul mai tare ca tulburelul!

Jupangrig
26th April 2006, 21:12
Adevarat,epoca de piatra dar se poate fara otel.Fara "papica"nimic.Deci ne putem lipsi de otel dar voi nu de papitza.
Asa ca :tulburelul NR.1

bada_otelul
26th April 2006, 21:48
vedem duminica.si mai ales la sf sezonului.batem duminica.hai otelul!

WOLF_ULTRAS
26th April 2006, 22:31
stelistule dute si veziti de steaua ta nu te mai baga aici cu vinul si vacile tale dute lasane ca ma disperi teau gonit aia de steaua si ai venit aici tulio ............. ba

STEELMAN
27th April 2006, 00:18
ca vin cu tractorul cu caruta ca le dam 7-0 .....
chiar nu e cazul la afirmatii de astea.imi place sa cred ca v-om castiga dar imi place sa fiu si realist
sper intr-un 1-0 FORZA GRUPA C MILITANTA ULTRA!!!

M|tea
27th April 2006, 02:41
eu nu am zis ca o sa castigam cu 7-0 :)
eu am pus doar cateva rezultate la scor ale noastre in divizia A.apropo care e victoria cea mai clara inregistrata de vaslui in div.A? cred ca acel meci cu Argesul, nu?...in fine nu are rost sa discutam despre asta.
sa dea Dumnezeu sa castigam cu 1-0 chiar in min 90 si poate sa fie golul marcat si din 11m si din offside oricum numai sa fie 1-0 :) si sa ne bucurm la sfarsit impreuna cu echipa!
FORZA OTELUL!

Jupangrig
27th April 2006, 09:31
Pentru ca in urmatoarele zile nu cred sa mai am timp prea mult de internet,urez echipei din Vaslui mult succes.Macar 1 punct.
Si sper ca pe viitor sa se adune mai multi vasluieni la discutii nu numai ...eu un stelist cu radacini vasluiene.
Pentru astazi:
FORZA STEAUA

WOLF_ULTRAS
27th April 2006, 17:10
un suporter mascat esti rusine sati fie si dute lasane sa nu mai vi pe aici

cap
27th April 2006, 17:54
se poate fara otel(ul)?sa o vad si pe asta.si cu ce mai face agricultura porumboiu daca nu are utilaje(facute din otel si alte materiale feroase).pai fara industria siderurgica am reveni in epoca de piatra.concluzie:otelul mai tare ca tulburelul!
aici aveti amandoi dreptate
si cred ca nici una nar exista fara alta
dar divizia a poate rezista fara vaslui
si fara porumboiul
forta galati /hello

Universal
27th April 2006, 17:55
Meci frumos: 2-1 pt Vaslui sau pt Galati....

cap
27th April 2006, 17:57
:mda:
un suporter mascat esti rusine sati fie si dute lasane sa nu mai vi pe aici

asta numi place mie la unii ca se cred suporteri unei echipe numai cand joaca bine dar nu stiu sa sufere alaturi de echipa stiu doar sa se retraga si sai critice pe altii

Universal
27th April 2006, 18:02
Un suporter adevrat tine si cand echipa pierde-eu tin cu Steaua de canbs sunt mic am vazut mullte,dar tot cu ea tin,cred in ea

Jupangrig
27th April 2006, 19:18
un suporter mascat esti rusine sati fie si dute lasane sa nu mai vi pe aici
Herr Wolf.Ich bin ein richtige fan und ist mir nicht peinlich.
Cred ca intelegi daca tot te cheama Wolf.
Nu sunt un suporter mascat ci sunt stelist.Si daca m-am nascut in Vaslui este normal sa tin si cu ei,nu?
Cu toate ca de o vesnicie locuiesc departe tin in continuare cu echipa vietii mele si,ma numesc Jupan si nu Wolf.Pur romanesc si nu...mascat.


:mda:

asta numi place mie la unii ca se cred suporteri unei echipe numai cand joaca bine dar nu stiu sa sufere alaturi de echipa stiu doar sa se retraga si sai critice pe altii
Am fost mereu "alaturi" de Steaua si la bine si la rau.Cand eram in tara ,repet Vasluiul era echipa mea din oras ,din B,si eram mai mereu pe stadion.Nici nu visam ca vreodata va intra in A.Ca si copil am fost atras de Steaua si am ramas Stelist.Vasluiul imi este apropiat ca oras al copilariei male si loc al nasterii mele.Asa ca nu m-am retras niciodata si am fost mereu alaturi de Steaua.Cand jucati voi Otelarii cu altcineva tin cu voi oricum, ca-mi sunteti mai aproape de suflet ca altii,chiar daca incercati sa ma jigniti acum.Doar nu am sa tin cu Craiova,Timisoara,Dinamo,sau...,sau...,sau...
Dar astazi :HAI STEAUA
Si meciul viitor,ca sa va simtiti mai bine:va rog aveti mila de Vaslui.(va convine?)


Copile mai mergi pe la scoala din cand in cand.Si pe la limbi straine nu mai lipsi.
Si sa-ti fie rusine ca datorita unui om neinsemnat(eu)injuri o mare echipa care chiar astazi incearca sa faca cinste Tarii noastre.
Ma bucur foarte mult ca nu toti otelarii sunt ca tine.Din toti cu care am comunicat pana acum tu esti singura exceptie.Iti faci colegii de rusine.

SteelBoy
27th April 2006, 19:45
Copile mai mergi pe la scoala din cand in cand.Si pe la limbi straine nu mai lipsi.
Si sa-ti fie rusine ca datorita unui om neinsemnat(eu)injuri o mare echipa care chiar astazi incearca sa faca cinste Tarii noastre.
Ma bucur foarte mult ca nu toti otelarii sunt ca tine.Din toti cu care am comunicat pana acum tu esti singura exceptie.Iti faci colegii de rusine.
Nu face pe nimeni de rusine.......care e pb ta daca le da m..e la stelisti??e o tara libera frate nu e obligat nimeni sa tina cu ei daca nu vrea fiecare isi exprima parerea si isi sustine interesul si ideea da?tu mai lasa gura ca prea te trezesti tu sa comentezi....si eu vreau sa le transmit multa m..e dar in seara ma abtin si poate am sa le tin pumnii ca in primul rand nu joaca in numele lor ci reprez tara in care noi ne ducem veacu..pt asta le tine pumnii ca astfel nici in cot nu m-ar fi durut de ei...dar de maine le trimit si la pachet multa m..e special de la galati pt ei:happy

WOLF_ULTRAS
27th April 2006, 20:36
WwW.Sidexplozia.Go.Ro invita toti iubitorii de fotbal din Galati sa vina duminica 30 aprilie 2006 la Stadionul Otelul pentru a putea urmari jocul dintre Otelul Galati si FC Vaslui, partida ce conteaza pentru etapa a XXV-a a Diviziei a Burger. Se anunta unul din cele mai interesante meciuri, ambele combatante aflandu-se in lupta directa pentru evitarea retrogradarii. Punerea in vanzare a biletelor va avea loc de duminica dimineata la casele de bilete de la stadionul Otelul si vor varia de la 35 000 lei la Peluza Nord (SideXplozia) , 70 000 lei Tribuna I, a II-a si Peluza Sud si 140 000 lei la Tribuna 0. Forza Otelul!!!SIDEXPLOZIA-ULTRA,GRUPA C,STEEL BOYS....VA ASTEAPTA ALATURI DE ECHIPA!!!

Universal
27th April 2006, 20:42
Herr Wolf.Ich bin ein richtige fan und ist mir nicht peinlich.
Cred ca intelegi daca tot te cheama Wolf.
Nu sunt un suporter mascat ci sunt stelist.Si daca m-am nascut in Vaslui este normal sa tin si cu ei,nu?
Cu toate ca de o vesnicie locuiesc departe tin in continuare cu echipa vietii mele si,ma numesc Jupan si nu Wolf.Pur romanesc si nu...mascat.


Ich auch nicht,ich stehe zu meinen Wurzeln genauso wie du :) :ok:

In orice caz , a fi om a insemna a respecta si parerile celorlalti-insa nu injuraturile , cel putin un gram de creier trebuie sa-si pastreze omul , sa nu se deduca prostiiilor omenesti.

Va fi un meci tare Vaslui are bnevoie de puncte, Galati are nevoie de afirmare

WOLF_ULTRAS
27th April 2006, 20:48
in seara asta pentru mine hai romania nu steaua..... :evil: :evil: :evil:

Universal
27th April 2006, 20:53
Inseamna ca totusi esti roman, Steaua totusi,daca te uiti bine a adus destul de multe puncte Romaniei,imagineaza-ti ca Steaua nu ar exista- cred ca acum nici nu ai fi in masuras sa spui asta- celelate echipe nu prea au fost in stare-poate Rapid-dar poti sti-dupa cum au jucat cu Hamburg in retur,ma indoiesc.

Deci,sincer sa fiu,eu as fi destul de diplomat si as fi ceva mai atent.
Forta celei care este mai buna

WOLF_ULTRAS
27th April 2006, 21:05
ma ce vrei acuma daca eu mam nacut ANTI BUCURESTI nu poti schimba sa tin cu steaua mai ales cu ei nui suport am un motiv dar nul zic, il stie toti ultrasi galateni.........ANTI BUCURESTI pana la moarte si dupa.......HAI ROMANIA

Universal
27th April 2006, 21:12
[B]Treaba ta..eu sunt totusi ceva mai diplomat si vorbesc cu toata lumea,absolut toata :) Galati bate in extremis pe Vaslui sau face egal , totusi este absolut orice posibil in acest meci : 1x2

bgd2007
27th April 2006, 21:16
Mai ultrasii galateni,ce-i cu expresiile astea gen "multa m..e pentru Steaua"?
Voi faceti orasul de rusine.
O exprimare putin mai ingrijita n-ar strica.Ca nu suntem la stadion.
Marquise,ar fi bine sa stergi toate aceste mesaje,mai ales ca esti si tu din Galati si astia nu ne fac cinste.

gabi94
27th April 2006, 21:17
Chiar daca echipa mea de suflet este Otelul ,in seara asta sunt mai presus de orice ROMAN si in consecinta HAI STEAUA !!!!!!!!

bgd2007
27th April 2006, 21:21
Ganditi-va "ultrasilor" cand injurati steaua ca daca se califica in finala la anul merg 4 echipe in UEFA,pe langa 2 in CL-poate otelul iese pe 6 si merge in cupa UEFA,datorita Stelei, de ce o injurati?
Si mai potoliti-va si cu fenomenul ANTI-Bucuresti.Este ceva stupid.

Marquise MGP
27th April 2006, 21:24
@ bgd

tocmai ce corectam de pe urma bajetilor :( ... daca mi-a mai scapat ceva va rog sa-mi trimiteti pe PM

copiii veseli , mai usor cu injuraturile ca nu e sat fara caini si daca folositi cuvinte straine pe care nu le cunoasteti nu e o scuza.

STEELMAN
27th April 2006, 21:31
come one borro!mobilizare in oras.se vor face razii !

gabi94
27th April 2006, 21:33
Mai ultrasii galateni,ce-i cu expresiile astea gen "multa m..e pentru Steaua"?
Voi faceti orasul de rusine.
O exprimare putin mai ingrijita n-ar strica.Ca nu suntem la stadion.
Marquise,ar fi bine sa stergi toate aceste mesaje,mai ales ca esti si tu din Galati si astia nu ne fac cinste.
Bineinteles ca fac Galatiul de rusine....Ca o persoana care am trait in acest oras foarte multi ani ,desi acum sunt la cateva sute de KM departare ,mi-e rusine sa vad ca sunt galateni care au un astfel de limbaj ,si care mai degraba si-ar cauta locul prin mahala,si nu pe acest forum...oricit de ultrasi s-ar numi...
FORTZA OTELUL!!!!! HAI STEAUA!!!!!!!!!!! HAI ROMANIA!!!!!!!!!!

Universal
27th April 2006, 21:44
Pronosticul meciuluii nu mai zice nimeni...eu dupa cum ziceam 1x2 ceva mai degraba de joc slab dar cu ceva tendinte spre egal-amandoua ar iei multumite,cred, cred ca acum toti se gandesc la meciul cu Boro-bine ca exista si oameni care gandesc 6 echipe nu ar strica,la cat a dus Steaua anul acesta-ar fi foarte multe motive sa existe ura fata de conducere( Becali,MM ) dar nu del suprem -de Lacatus sa nu va atingeti sau de jucatori-ca nu va mai bag in veci un seama-acvesti oameni sunt de neclkintit,au adus glorie Romaniei si Stelei,dar mai ales Romaniei-a adus cele mai multe puncte, o fi ea Steaua postzcomunista,dat de jucat joaca fenomenal.Acest lucru nu-l puteti nega.
Hai Romania!

ULTRAS-STEEL
27th April 2006, 21:49
Mai ultrasii galateni,ce-i cu expresiile astea gen "multa m..e pentru Steaua"?
Voi faceti orasul de rusine.
O exprimare putin mai ingrijita n-ar strica.Ca nu suntem la stadion.
Marquise,ar fi bine sa stergi toate aceste mesaje,mai ales ca esti si tu din Galati si astia nu ne fac cinste.
bai ma lasi fara cuvinte ma sa mor eu esti suborice critica , tot noi ultrasi otelului care avem o singura iubire otelul facem orasu de rusine ma tu te auzi ce zici sti ce esti tu un suporter mascat rusine sati fie ba stai in gl si ti si cu steaua cand a jucat otelul- steaua voi astia cu otelul si steaua ati facut orasu de rusine ca îi aclamati si aplaudati pe ei nu mai sti cand ei numai aveau nici o treaba cu titlul nici nu cobora nici nu urca si nea bagat pe noi in B ca am facut egalul ce le trebuia lor punctul ala ziimi si mie mascatule in loc sa fi mandru ca ai echipa in prima divizie tu ti si cu steaua alte orase sunt o umbra la fenomenul fotbal cate orase se mandresc cu echipe in A laso dracu de treaba :jerk: :jerk: :jerk:

bgd2007
27th April 2006, 22:52
Pentru informarea ta la meciul Otelul-Steaua eu am tinut cu Otelul,deci te rog frumos nu mai acuza aiurea.

Nu te obliga nimeni sa sustii Steaua,insa limbajul pe care l-ai folosit a fost nepotrivit.

cap
27th April 2006, 23:12
Bineinteles ca fac Galatiul de rusine....Ca o persoana care am trait in acest oras foarte multi ani ,desi acum sunt la cateva sute de KM departare ,mi-e rusine sa vad ca sunt galateni care au un astfel de limbaj ,si care mai degraba si-ar cauta locul prin mahala,si nu pe acest forum...oricit de ultrasi s-ar numi...
FORTZA OTELUL!!!!! HAI STEAUA!!!!!!!!!!! HAI ROMANIA!!!!!!!!!!
bai noi astea care facem oraslul de rusine dar barim incurajam echipa si o sustinem nu ca voi ne facem slugi la altii

SteelBoy
28th April 2006, 01:03
Bineinteles ca fac Galatiul de rusine....Ca o persoana care am trait in acest oras foarte multi ani ,desi acum sunt la cateva sute de KM departare ,mi-e rusine sa vad ca sunt galateni care au un astfel de limbaj ,si care mai degraba si-ar cauta locul prin mahala,si nu pe acest forum...oricit de ultrasi s-ar numi...
FORTZA OTELUL!!!!! HAI STEAUA!!!!!!!!!!! HAI ROMANIA!!!!!!!!!!
Se pare ca tu si cu celalalt suferiti prea mult dupa fenomenul asta numit steaua trezitiva ma...tineti cu otelul daca tot va laudati si numai comentati e o tara libera si fiecare se exprima liber ce oras imi fac eu de rusine daca ma declar impotriva lor?ai trecut prin ce am trecut noi vreodata?Dar nu are rost sa ma intind la vb cu tine si cu celalalt critic ca imi pierd timpul degeaba se vede ca esti genul acela de suporter impartit intre 2 culori:no: :rosu: lasa-ne nu avem nevoie de voi mai degraba voi ne faceti de rusine!!FORZA OTELUL!!

WOLF_ULTRAS
28th April 2006, 01:12
voi sunteti sclavi lu steaua:mda: rusine rusine rusine sa va fie :jerk: :jerk: :jerk:
astai bataie de joc stati in gl si tine cu oile alea mah voi patati culorile otelului, ce dracu cautati aici vedeti ca aveti si topic pentru steaua
P.S. echipa de tampiti conduceti cu 3-0 (cu tot cu tur) si o luati in repiza a 2 :happy :happy :happy vati bagat cu curu in poarta hala echipa siau facuto cu mana lor ma degraba merita rapidul in locul vostru hai gata ca fac offtopic si se supara Marquise pe mine
OTELUL 2-0 VS OTELUL4ever o singuraa iubire pana la moarte si dupa OTELUL
RED WHITE & BLUE 4EVER
nu avem nevoie de voi ori cu otelul ori nimik

gabi94
28th April 2006, 01:46
Se pare ca tu si cu celalalt suferiti prea mult dupa fenomenul asta numit steaua trezitiva ma...tineti cu otelul daca tot va laudati si numai comentati e o tara libera si fiecare se exprima liber ce oras imi fac eu de rusine daca ma declar impotriva lor?ai trecut prin ce am trecut noi vreodata?Dar nu are rost sa ma intind la vb cu tine si cu celalalt critic ca imi pierd timpul degeaba se vede ca esti genul acela de suporter impartit intre 2 culori:no: :rosu: lasa-ne nu avem nevoie de voi mai degraba voi ne faceti de rusine!!FORZA OTELUL!!
Nu sufar prea mult de absolut nici un fenomen ....nici chiar de STEAUA..bineinteles ca este o tara libera si ca va puteti exprima ...OK NO PROBLEM,dar cand limbajul vostru depaseste limita inferiora a bunului simt si se foloseste un limbaj vulgar ,cred ca va puteti da intilnire in mahala si nu pe acest forum....


bai ma lasi fara cuvinte ma sa mor eu esti suborice critica , tot noi ultrasi otelului care avem o singura iubire otelul facem orasu de rusine ma tu te auzi ce zici sti ce esti tu un suporter mascat rusine sati fie ba stai in gl si ti si cu steaua cand a jucat otelul- steaua voi astia cu otelul si steaua ati facut orasu de rusine ca îi aclamati si aplaudati pe ei nu mai sti cand ei numai aveau nici o treaba cu titlul nici nu cobora nici nu urca si nea bagat pe noi in B ca am facut egalul ce le trebuia lor punctul ala ziimi si mie mascatule in loc sa fi mandru ca ai echipa in prima divizie tu ti si cu steaua alte orase sunt o umbra la fenomenul fotbal cate orase se mandresc cu echipe in A laso dracu de treaba :jerk: :jerk: :jerk:
Copilu' cred ca nu stai prea bine cu logica ....sunt de admirat ultrasii Otelului ...dar nu cei care nu au cele mai elementare reguli de bun simt si folosesc un limbaj vulgar...locul lor de exprimare nu este pe acest forum....

SORINULTRA
28th April 2006, 09:45
bai noi facem galatiul de rusine ca tinem cu otelul si nimic altceva? dar voi care tineti cu cate doua sau chiar trei echipe cum faceti orasul? uitete frate de exemplu in anglia , ai sa vezi tu vreodata unul care tine si cu liverpool si cu mancester? su ai sa vezi pe unul sa tina si cu barcelona si cu real madrid? su cu milan si inter? nu ai sa vezi asa ceva frate decat la noi romanii ca asa suntem noi............ asa ca nu stiu cine face orasul de rusine ia gandeste..... eu ca i-mi iubesc echipa sau tu care tii cu 15 echipe din 16 ? otelul 2- 0 vaslui

bada_otelul
28th April 2006, 10:50
pe scurt:imi pare rau de steaua pt ca nu mai avem 4 echipe in uefa din 2007.bate otelul duminica,daca are cineva imnul lui boro sa-mi zica de unde-l pot lua ca mi-a placut

apropo:a fost cam liniste aseara in galati si in alte orase.n-au mai iesit stelistii in strada sa-mi strice somnul.asta este totusi doar o consolare mica

STEELMAN
28th April 2006, 11:00
au iesit otelarii sa rupa picioarele la stelsti!:drak:
si au reusit

ULTRAS-STEEL
28th April 2006, 12:49
au iesit otelarii sa rupa picioarele la stelsti!:drak:
si au reusit
lasa ca asa e bine:yeah: :drak: :evil: :happy

starsteel
28th April 2006, 14:45
Marius Stan: "Vă spun că zbârnie telefoanele arbitrilor, sunt întrebaţi dacă sunt în stare să fluiere Vasluiul, dacă vor, dacă nu le este teamă. Nouă ne este teamă de arbitraj la meciul acesta, pentru că finanţatorul de acolo a recununoscut singur că are influenţă atunci când a afirmat că el l-a pus pe Crăciunescu în fruntea CCA. Vasluiul e Scorniceşti II".

Caligula
28th April 2006, 14:47
Acum 4 ani paraseam Galatiul pt. a-mi incepe studiile la Bucuresti. Amaraciunea mea de atunci a fost de f. scurta durata dupa ce am vazut ca exista in tara asta orase in care totusi oamenii nu umbla cu camasha descheiata in plina iarna facand vizibile firishoarele de par infipte in pieptul costeliv, nu iti pleznesc prietena peste fese pt. simplu fapt ca au o pereche de incaltaminte mai acatarii obtinuta din combinatii si de ce nu, stiu a scrie romaneste mult mai corect ("Ve-ti fi numarul 1" de pe ditamai banerul este elocvent). Exemplele ar putea continua dar sper ca ideea principala sa fi fost inteleasa. Sunt constient ca nu toti galatenii sunt asa, nici macar majoritatea, dar procentajul persoanelor de aceasta natura este zdrobitor impotriva lor comparativ cu celelalte orase ale tarii. Cam asta a facut saracia (penultimul loc intr-un top al numarului de someri si dezvoltare economica) din acest oras. Pentru ca vorbim de fotbal..., toate acestea ma determina sa ma uit cat mai rar cu putinta in urma si sa ma disociez de majoritatea suporterilor Otelului, cu a caror pareri nu numai ca nu sunt de acord, dar chiar tind sa devina enervante. Vad oameni pusi pe hartza (vezi prima replica la aceasta postare), oameni lipsiti de modestie, cu principii subrede.
Da, am tinut cu Steaua impotriva lui Boro, asa cum as fi tinut si cu Rapid, Dinamo, Poli sau orice alta echipa romaneasca cu potential la momentul respectiv. Fiecare vede fenomenul fotbalistic altfel. Sunt unul dintre acei oameni pe care "meseriasii" fotbalului ii numesc "suporteri neadevarati" :). Ce sa mai spunem de faptul ca ajung la meciurile Otelului cam o data la 3 meciuri acasa. Un suporter adevarat renunta si la studii, si la locul de munca pt. echipa favorita. nu?! Probabil ca nu sunt destul de patimas, desi am plans ca un copil atunci cand Otelul a retrogradat (God bless Ploiestiu` :) ). Voi tine cu Otelul in legea mea, asa cum stiu eu mai bine... pana la moarte!!
P.S.: si cu galatenii, dar deocamdata sunt suparat pe ei... :D

starsteel
28th April 2006, 15:14
come one borro!mobilizare in oras.se vor face razii !
Daca sezonul urmator terminam pe 6 sa-mi dai si mie o adresa de e-mail sa-ti trag o injuratura.

Batem fara probleme in meciul cu Vasluiul.

bgd2007
28th April 2006, 16:12
Acum 4 ani paraseam Galatiul pt. a-mi incepe studiile la Bucuresti. Amaraciunea mea de atunci a fost de f. scurta durata dupa ce am vazut ca exista in tara asta orase in care totusi oamenii nu umbla cu camasha descheiata in plina iarna facand vizibile firishoarele de par infipte in pieptul costeliv, nu iti pleznesc prietena peste fese pt. simplu fapt ca au o pereche de incaltaminte mai acatarii obtinuta din combinatii si de ce nu, stiu a scrie romaneste mult mai corect ("Ve-ti fi numarul 1" de pe ditamai banerul este elocvent). Exemplele ar putea continua dar sper ca ideea principala sa fi fost inteleasa. Sunt constient ca nu toti galatenii sunt asa, nici macar majoritatea, dar procentajul persoanelor de aceasta natura este zdrobitor impotriva lor comparativ cu celelalte orase ale tarii. Cam asta a facut saracia (penultimul loc intr-un top al numarului de someri si dezvoltare economica) din acest oras. Pentru ca vorbim de fotbal..., toate acestea ma determina sa ma uit cat mai rar cu putinta in urma si sa ma disociez de majoritatea suporterilor Otelului, cu a caror pareri nu numai ca nu sunt de acord, dar chiar tind sa devina enervante. Vad oameni pusi pe hartza (vezi prima replica la aceasta postare), oameni lipsiti de modestie, cu principii subrede.
Da, am tinut cu Steaua impotriva lui Boro, asa cum as fi tinut si cu Rapid, Dinamo, Poli sau orice alta echipa romaneasca cu potential la momentul respectiv. Fiecare vede fenomenul fotbalistic altfel. Sunt unul dintre acei oameni pe care "meseriasii" fotbalului ii numesc "suporteri neadevarati" :). Ce sa mai spunem de faptul ca ajung la meciurile Otelului cam o data la 3 meciuri acasa. Un suporter adevarat renunta si la studii, si la locul de munca pt. echipa favorita. nu?! Probabil ca nu sunt destul de patimas, desi am plans ca un copil atunci cand Otelul a retrogradat (God bless Ploiestiu` :) ). Voi tine cu Otelul in legea mea, asa cum stiu eu mai bine... pana la moarte!!
P.S.: si cu galatenii, dar deocamdata sunt suparat pe ei... :D


De unde ai tu topul ala in care suntem pe penultimul loc la dezvoltare economica?
Ca "topuri" in care era pana si Braila(care-i langa noi si o cunoastem bine) inaintea noastra,ceea ce-i complet absurd, am mai vazut si eu.

Marquise MGP
28th April 2006, 16:37
de la facultatile alea meseriase de la Bucuresti pe care le-a urmat ;)

fiecare e liber sa tina cu orice echipa doreste dar injuraturile nu mai sunt acceptate nicaieri ... nici la galerie , nici in afara stadionului si cu siguranta nici pe forumul asta chiar daca va scrieti "ULTRAS" pe frunte ... se poate manifesta antipatia fata de adversar si fara injuraturi.

One-Man Show
28th April 2006, 17:04
3 - 0 PT OTELU' :ok:

ULTRAS-STEEL
28th April 2006, 17:07
de la facultatile alea meseriase de la Bucuresti pe care le-a urmat ;)

fiecare e liber sa tina cu orice echipa doreste dar injuraturile nu mai sunt acceptate nicaieri ... nici la galerie , nici in afara stadionului si cu siguranta nici pe forumul asta chiar daca va scrieti "ULTRAS" pe frunte ... se poate manifesta antipatia fata de adversar si fara injuraturi.
cum sa nu fie acceptate la stadion se injura ca la usa cortului in meciul cu Gloria de acasa sau gasit vreo 3 de la tribuna 1 si lau injurat pe semeghin si lau facut betiv cand am jucat cu steaua noi cei de la sidexplozia-ultra nu iam injurat pe stelisti afara nici nu mai zic ca se da si in cap........aici pe forum ai dreptate fara injuraturi

erreyy
28th April 2006, 17:11
bai ma lasi fara cuvinte ma sa mor eu esti suborice critica , tot noi ultrasi otelului care avem o singura iubire otelul facem orasu de rusine ma tu te auzi ce zici sti ce esti tu un suporter mascat rusine sati fie ba stai in gl si ti si cu steaua cand a jucat otelul- steaua voi astia cu otelul si steaua ati facut orasu de rusine ca îi aclamati si aplaudati pe ei nu mai sti cand ei numai aveau nici o treaba cu titlul nici nu cobora nici nu urca si nea bagat pe noi in B ca am facut egalul ce le trebuia lor punctul ala ziimi si mie mascatule in loc sa fi mandru ca ai echipa in prima divizie tu ti si cu steaua alte orase sunt o umbra la fenomenul fotbal cate orase se mandresc cu echipe in A laso dracu de treaba :jerk: :jerk: :jerk:
Mergi te rog frumos pe la scoala ca esti varza, ai omorat limba romana in acest mesaj, cate clase ai? Nu te supara ca te intreb...

SORINULTRA
28th April 2006, 17:17
bai hai ne lesi cu gramatica ta ce suntem la scoala ?
lasa omul sa scrie cum vrea sau tu nu poti sa intelegi decat mesajele scrise corect gramatical?

Datenshi
28th April 2006, 17:23
Deci doar la scoala ne trebuie gramatica. Hmmm, e si asta un punct de vedere.

metallic_rain
28th April 2006, 17:30
Se merge dupa planul stabilit. Jiul bate la Pandurii ( deja au 1-0), iar Vaslui va lua punct(e) de la Galati, chiar daca Marius Stan arunca jalbe in presa ca Porumboiu face atmosfera de scornicesti la el acasa!

Marquise MGP
28th April 2006, 17:31
cum sa nu fie acceptate la stadion se injura ca la usa cortului in meciul cu Gloria de acasa sau gasit vreo 3 de la tribuna 1 si lau injurat pe semeghin si lau facut betiv cand am jucat cu steaua noi cei de la sidexplozia-ultra nu iam injurat pe stelisti afara nici nu mai zic ca se da si in cap........aici pe forum ai dreptate fara injuraturi


sa inteleg ca nu ai fost la stadion in returul asta ? ... inaintea fiecarui meci au fost citite ultimele reglementari conform carora injuraturile nu mai sunt acceptate ... ca nu se respecta e alta problema ... fiecare o face pe pielea lui ... de fapt mai rau o pateste clubul decat suporterii.

geilon
28th April 2006, 17:34
sa stii ca la ultimele meciuri nu sa mai injurat. decat oleaca pentru ca asa sunt anumite cantece pe care le cantam noi. vrei sa schimbi cantecele pentru ca este o dulce injuratura la adresa unei echipe "iubite" de noi?

geilon
28th April 2006, 17:35
Boss-ul vasluian, Adrian Porumboiu a depus o plângere penală împotriva directorului general al Oţelului, Marius Stan, ca urmare a declaraţiilor acestuia din urmă la adresa fostului arbitru. Stan a acuzat echipa vasluiană că a beneficiat de arbitrii FIFA în deplasare, iar la meciurile de pe propriul teren de fluieraşi fără experienţă. De asemenea, acesta a adăugat că “galben-verzii” îi aduc aminte de FC Scorniceşti. “Afirmaţiile sunt deosebit de grave, acuzaţiile sunt defăimătoare, ele făcând obiectul unui dosar penal. Aşteptăm justiţia să-şi facă treaba”, a spus Porumboiu.

Replica “oţelarului” nu a întârziat să apară. “Brr! Am început să tremur deja. Am palpitaţii. Probabil Porumboiu nu are altă treabă dacă mă cheamă în instanţă. La tribunal o să merg cu arhivele ziarelor care au scris că meciurile din retur au fost suspectate şi că CCA-ul a făcut delegări preferenţiale în cazul acestei echipe. Marius Stan nu este ziarist. Marius Stan a citat din ziare”, a încheiat ironic boss-ul echipei de la malul Dunării

A inceput razboiul psihologic. Nashpa.

metallic_rain
28th April 2006, 18:02
Stati linistiti. Porumboiu face valuri inainte de fiecare meci. La Petrosani a sugerat ca a fost o tentativa de otravire a gloabelor vasluiene, ca mai apoi sa stea bot in bot cu presedintele Jiului caruia ii e nas de cununie. Acu o da in fasole cu Marius Stan ca lumea sa creada ca ei is dusmani. Voi nu ati batut degeaba la petrosani. Ati batut pt agrozootehnistii din Vaslui. Maine va veti convinge.

bada_otelul
28th April 2006, 19:20
Stati linistiti. Porumboiu face valuri inainte de fiecare meci. La Petrosani a sugerat ca a fost o tentativa de otravire a gloabelor vasluiene, ca mai apoi sa stea bot in bot cu presedintele Jiului caruia ii e nas de cununie. Acu o da in fasole cu Marius Stan ca lumea sa creada ca ei is dusmani. Voi nu ati batut degeaba la petrosani. Ati batut pt agrozootehnistii din Vaslui. Maine va veti convinge.

bate-n lemn,sa nu se intample asa ceva,ca ne suparam rau de tot.sa vedem ce o fi si duminica dar eu cred in continuare ca se va juca pe teren

Paradise Lost say Otelul shall win on sunday

B_I_C
28th April 2006, 21:33
Judecand dupa tandemul victorie la scor - infrangere la scor practicat de otelul, ar fi logic sa vedem o victorie a vasluiului. Si in plus, moldovenii au inceput sa joace fotbal. Sfat pt pariuri - 2 solist. Asta ar fi rezultatul logic.

B0gdaaaN
28th April 2006, 21:43
B I C...mai sigur x2

bada_otelul
28th April 2006, 22:07
si mai sigur:1 solist

bada_otelul
29th April 2006, 09:01
daca batem maine suntem 100% scapati de retrogradare tinand cont ca pandurii au facut egal,ar fi 10 puncte si doar 5 etape.trebuie sa dovedim ca jucam numai pe teren.forzza otelul!/hello /hello /hello /hello /hello /hello

geilon
29th April 2006, 09:04
:o:


Si in plus, moldovenii au inceput sa joace fotbal.

CARE MOLDOVENI???

Aaetius
29th April 2006, 12:12
Otelul - Vaslui ...un meci interesant
si avand in vedere dorinta expresa a finantatorului vasluiului ad.porumboiu sa nu primeasca arbitrii straini la meciuri deja ne dam seama ca otelul o sa aiba un meci putin mai greu

VASLUI NU AI CE CAUTA IN DIVIZIA "A"!

ULTRAS-STEEL
29th April 2006, 13:01
sa inteleg ca nu ai fost la stadion in returul asta ? ... inaintea fiecarui meci au fost citite ultimele reglementari conform carora injuraturile nu mai sunt acceptate ... ca nu se respecta e alta problema ... fiecare o face pe pielea lui ... de fapt mai rau o pateste clubul decat suporterii.
ma duc la toate meciurile dg pune regulamente si chesti de injurat tot se injura stai calm :happy

starsteel
29th April 2006, 15:30
Pt. binele fotbalului romanesc e bine sa batem Vasluiul iar etapa viitoare sa o comita ei cu Pandurii. Argumentul este simplu, Vasluiul are toate sansele sa devina o echipa gen Bistrita, Ceahlaul, fotbalul romanesc are nevoie de jocuri doar pe teren.

tu26dor
29th April 2006, 15:45
eu merg pe un egal clar! garantat... ;)

SteelBoy
29th April 2006, 23:12
Se merge dupa planul stabilit. Jiul bate la Pandurii ( deja au 1-0), iar Vaslui va lua punct(e) de la Galati, chiar daca Marius Stan arunca jalbe in presa ca Porumboiu face atmosfera de scornicesti la el acasa!
Ma raule tu iar te bagi in seama??Somn usor tipule..FORZA OTELUL!!!2-0........:happy :ok:


Judecand dupa tandemul victorie la scor - infrangere la scor practicat de otelul, ar fi logic sa vedem o victorie a vasluiului. Si in plus, moldovenii au inceput sa joace fotbal. Sfat pt pariuri - 2 solist. Asta ar fi rezultatul logic.
Ar fi logic sa taci...si sa iti iei jucariile si sa te duci la alta "groapa de nisip"ca aci nu e de tine...si pt cunostinta ...Ambele echipe sunt din MOLDOVA...bine ca vs o cam face de rusine nu se ia asta in calcul....


eu merg pe un egal clar! garantat... ;)
Sa iti fac in ciuda ....1SOLIST.... pt toti cei care ne trageti de p...

Maine vasluieni veti vedea ce inseamna sa fii moldovean adevarat si sa sustii o echipa cu adevarat ...voi sunteti rusinea moldovei alaturi de bacauani .....inapoi,inapoi, inapoi in serie b...reprogamati-va ceasurile de la ora 11...de la anul vesnicul derby :DUNAREA GALATI-f.c. vaslui va fi iar cap de afis in serie b:))....ne faceti de rusine ....FORZA OTELUL!!!S.B 4EVER:drak:

tzygler
30th April 2006, 03:21
Bai galatenilor da` voi sunteti prea penibil fratilor! Nu aveti cu cine va certa si va luati la bataie intre voi... Si discutiile aste de 2 lei... Da` lasa ca la meci o sa va aratam noi cine suntem... Si pe teren si in tribune!

apparte
30th April 2006, 03:22
L-a iertat Sfarlea pe Popa etapa trecuta,dar pe Vatca nu-l mai iarta!:D

Universal
30th April 2006, 03:50
Meci foarte misto 1x2 insa eu cred : 3-2 pentru Galati Eioooo Galati!

SORINULTRA
30th April 2006, 07:45
forza otelul , forza grupa 'c' otelul 3-0 vaslui

STEELMAN
30th April 2006, 08:42
Ti Amo Otelul Vinci Per Noi!
Forza Grupa 'c' Militanta Ultra!

bada_otelul
30th April 2006, 09:56
L-a iertat Sfarlea pe Popa etapa trecuta,dar pe Vatca nu-l mai iarta!:D

pai la otelul sunt 3 ex-oradeni,la vs numai sfarlea din cate stiu.cu cine tii mai mult pana la urma?vb gen va aratam cine suntem noi nu-si au rostul deocamdata,dupa meci sa mai vb,bate otelul,poate nu la scor dar batem azi

cap
30th April 2006, 10:03
Bai galatenilor da` voi sunteti prea penibil fratilor! Nu aveti cu cine va certa si va luati la bataie intre voi... Si discutiile aste de 2 lei... Da` lasa ca la meci o sa va aratam noi cine suntem... Si pe teren si in tribune!
hahaahahahaah nu cred ca noi neam luat vro data la bataie intre noi
dar voi naveci ce sa ne aratati noua pe teren decat cu ajutorlul arbitrilor ca suntei varza si in teren si in tribune asa ca aratati de ce sunteti in stare fara ajutorul arbitrilor iar in tribune eu nam auzit de voii ca nati facut nici o data ceva deosebit
vati vazut si voi un an in diviza a si vreti sa ramaneti pe veci ati ramas anul asta ca e porumboiu la voi
forta galati lupta galati /hello /hello /hello

ReDD
30th April 2006, 10:32
Meci de 1 solist ....nush cum naiba se gandesc unii la X2 :headbang: ...nici nu mai zic de 2 :jerk: ....vedeti-va de treaba .cu pronosticurile voastre ..asa ati zis si la Jiul-Otelul ......:rosu: ...presimt eu ca pe la 18:00 asa...va fi liniste tare pe aici ...:drak: Otelul 3-1 Vaslui :ok: bagati asa la pariuri ca e cota buna :evil:

cap
30th April 2006, 10:33
abia astept meciul sa joace otelul sa le dea clasa vasluienilor
forta ptelul lupta pentru noi

ReDD
30th April 2006, 10:45
Observ ca-s cam cuminti vasluienii pe forum......stiu ei ceva legat de meciu asta si nu stim noi ?!?!?! :confused: ...ceva legat de porumboiu cumva ??? :no::rosu: ....rusine ...daca ramaneti in A, din sezonu' urmator va fi un trio de "vis" Ceahlaul /Gloria /Vaslui :help: .....SALVATI DIVIZIA A ....vaslui in B :rosu:

SteelBoy
30th April 2006, 12:28
Bai galatenilor da` voi sunteti prea penibil fratilor! Nu aveti cu cine va certa si va luati la bataie intre voi... Si discutiile aste de 2 lei... Da` lasa ca la meci o sa va aratam noi cine suntem... Si pe teren si in tribune!
Buna gluma ....esti de belea ...cu bratele deschise va asteptam....tu te-ai pus pe sotii vad ...ai sa pleci exact cum au plecat dinamovistii de la stadion gura ma/.....INAPOI/INAPOI/INAPOI IN SERIE B!!!FORZA OTELUL ...S.B

apparte
30th April 2006, 13:01
pai la otelul sunt 3 ex-oradeni,la vs numai sfarlea din cate stiu.cu cine tii mai mult pana la urma?vb gen va aratam cine suntem noi nu-si au rostul deocamdata,dupa meci sa mai vb,bate otelul,poate nu la scor dar batem azi
Cu Sfarlea sunt prieten(amic),am stat in acelasi cartier,am jucat impreuna fotbal in sala...deci e clar!Cu cei de la voi,n-am avut relatii personale,iar dintre cei plecati in iarna il mai stiu bine pe Mihut!

fc_vaslui
30th April 2006, 13:10
6 autocare au plecat si au mai ramas cam 50 de persoane care nu au mai avut loc....oricum mai vine lumea cu masini /hello /hello /hello va fi spectacolul moldovei

starsteel
30th April 2006, 13:11
Daca scapa Vasluiul la anul e groaznic, vom avea trei echipe unite in cuget si simtiri, Bistrita, Ceahlaul, Vaslui adica triumviratul Jenel/Pinalty/Porumbel. Urat, urat, urat adica de trei ori urat.
Pt. a incerca sa curatam fotbalul romanesc cat putem si noi, obiectivul e unul singur astazi.
VICTORIA ! pt. binele fotbalului romanesc.

starsteel
30th April 2006, 13:13
6 autocare au plecat si au mai ramas cam 50 de persoane care nu au mai avut loc....
Ce sansa pt. cei 50 au scapat de o umilire live. Spectacolul Moldovei nu poate avea loc decat intre doua echipe adevarate, Otelul si Poli Iasi, restul se preteaza mai bine la circ.
P.S. Norocosule tu esti printre cei 50.

bada_otelul
30th April 2006, 13:45
aproximativ 7000 de galateni se pregatesc sa plece spre stadion,si probabil vor ajunge la meci.comparati cu cele 6 autocare cu vasluieni si ziceti-mi si mie la cati galateni ajunge un vasluian(cam unu la 20).asa ca...

fc_vaslui
30th April 2006, 14:07
Ce sansa pt. cei 50 au scapat de o umilire live. Spectacolul Moldovei nu poate avea loc decat intre doua echipe adevarate, Otelul si Poli Iasi, restul se preteaza mai bine la circ.
P.S. Norocosule tu esti printre cei 50.



nici nu m-am dus la stadion ca nu merg in deplasari :ok: cel putin nu la asta :rolleyes:

starsteel
30th April 2006, 14:13
In cazul tau a fost o gluma nu-ti fac eu programul restul ramane.
bada otelul ar fi bine 7.000 nu vom fi decat 5.000 poate sezonul urmator prin evolutii sa vedem din nou 10.000, imi e dor de niste valuri ceva FORTZA OTELUL !!!

cap
30th April 2006, 14:17
eu cred ca nici macar no sa va auziti pe stadion si nu din cauza galeriei noastre ci din cauza ca veti primi gol imedeat si nu veti avea timp sa tipati iar la presiunea care se pune pe acest meci cred ca va fi multa lume la stadion forta otelul vinci per noi sper sa primeasca toata echipa voastra cartonase :rosu: :rosu: :rosu:

fc_vaslui
30th April 2006, 16:48
vasluiul domina inceputul meciului :ok:

ovidiu_2004_vs
30th April 2006, 17:01
Duminica, 30.04.2006, Otelul Galati - FC Vaslui, (16,30, Telesport)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.
FC VASLUI SCAPA DE RETROGRADARE INDIFERENT DE REZULTATUL ACESTUI MECI :yeah:

fc_vaslui
30th April 2006, 17:06
Min. 30. GOL Vaslui: Sfârlea face o preluare şi un şut incredibil de la peste 20 de metri, mingea este catapultată în poartă
/hello /hello /hello /hello /hello

apparte
30th April 2006, 17:11
L-a iertat Sfarlea pe Popa etapa trecuta,dar pe Vatca nu-l mai iarta!:D
Am avut dreptate!!

cosimo1
30th April 2006, 17:13
lasati ma ca e iar blat si arbitrul tine cu vaslui:happy
astia de la galati chiar sunt frustati rau tare de tot

fc_vaslui
30th April 2006, 17:15
lasati ma ca e iar blat si arbitrul tine cu vaslui:happy
astia de la galati chiar sunt frustati rau tare de tot
nu mai vb aiurea copchil de 12 ani :jerk:
chiar toate meciurile is blaturi?:jerk:

fc_vaslui
30th April 2006, 17:17
Min. 43: Vasluieni au scăpat 3 contra 3 dar Sfărlea a greşit acum pasa decisivă :headbang:

fc_vaslui
30th April 2006, 17:19
Min. 45+1: Apostol nimereşte zidul şi repriza se încheie aici
:ok:

ovidiu_2004_vs
30th April 2006, 17:20
F.C Vaslui ramane in "A" indiferent de meciul de azi !!!! care eu sincer nu cred ca e blat :yeah:

cosimo1
30th April 2006, 17:21
poate nu ai inteles ironia mea!!!!citeste tot mesajul inainte sa ma faci copchil de 12 ani,ca am mai multi de 2 ori!!!!
cei de la galati au inceput de 2 saptamani sa spuna ca facem blat,dar nu spun ca vasluil a inceput sa joace intr-adevar bine!!!
l-am vazut pe marius stan cum isi baga unghia in gat de suparare!!!!sa-i fie rusine ca a mancat 2 ani paine la vaslui

vlad1607
30th April 2006, 17:22
Vasluiul nu retrogradeaza...prazarii bacaul si jiul joaca mai slab..." parearea mea" :D :D

ovidiu_2004_vs
30th April 2006, 17:27
Ce sansa pt. cei 50 au scapat de o umilire live. Spectacolul Moldovei nu poate avea loc decat intre doua echipe adevarate, Otelul si Poli Iasi, restul se preteaza mai bine la circ.
P.S. Norocosule tu esti printre cei 50.
cred ca te-ai inselat . cei 7000 sau cati sunt pe stadion vor avea parte de un "masacru" !!!! faptul ca cei 50 nu au apucat sa vina este o dovada ca nu privim meciul cu otelul ca fiind unul prea important.adica oricum batem !!!! hai f.c.vaslui(campioana moldovei !!)

OVIDIU 62
30th April 2006, 17:27
Prima repriza am jucat anemic fara atentie in aparare fara marcaj strict.Sa vedem repriza a doua.

Kukubau
30th April 2006, 17:28
Duminica, 30.04.2006, Otelul Galati - FC Vaslui, (16,30, Telesport)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Miroase usoooor a .... blatuletz !!!

Iar pentru avatar..... itzi sugerez pe Alexa (Dinamo) ..... aseara SI EL ..... era "la masa" !!!..... MUSCA pofticios dintr-o minge !!!!!!!.....

Pai.... DEH !..... Borcea se ocupa de BUTELII, nu de .... Potol !!!!!!!

:evil: :evil: :evil:

bgd2007
30th April 2006, 17:29
Stati linistiti ca Vaslui ia bataie cu 2-1!
Meciul are 2(doua) reprize!!!!:yeah: :yeah: :yeah:

fc_vaslui
30th April 2006, 17:32
Stati linistiti ca Vaslui ia bataie cu 2-1!
Meciul are 2(doua) reprize!!!!:yeah: :yeah: :yeah:
nu are cum :jerk:

ovidiu_2004_vs
30th April 2006, 17:37
cel mai bun caz pentru Galati e sa faca un egal !!!! dar si la asta au sanse cam mici !!!

cosimo1
30th April 2006, 17:42
mare ocazie pt.vaslui mihalcea trimite singur cu portarul in bratele acestuia

proVaslui
30th April 2006, 17:43
http://www.gsp.ro/index.php?a=41654&p=2

Gol de moral. Vasluiul da macar 2 boabe astazi!

rhadoo
30th April 2006, 18:19
Vasluiul nu retrogradeaza...prazarii bacaul si jiul joaca mai slab..." parearea mea" :D :D
ai uitat o echipa care le intrece pe toate d i n a m o :rosu:
HAI JIUL PETROSANI!

rhadoo
30th April 2006, 18:28
http://www.gsp.ro/index.php?a=41654&p=2

Gol de moral. Vasluiul da macar 2 boabe astazi!
Moral pe :drak: voi nu vedeti ca sunteti rusinea diviziei A la fel ca otelu ,ca JIU care daca batea la pandurii bateati si voi la galati
se plimba punctele de la o echipa la alta RUSINE!
sper sa picati :drak: la anu ciumelor RUSINE
HAI JIUL PETROSANI!

katalinkostel
30th April 2006, 18:33
Cum naiba reuseste echipa asta de handicapati locomotori a Vasluiului sa i-a puncte din deplasare???:jerk: :jerk: :jerk: Nu a-ti jucat nimic si a-ti luat un punct!!! Daca intrau jumatate din ocaziile noastre,cred ca plecati sifonati rau de tot.

bgd2007
30th April 2006, 18:36
Moral pe :drak: voi nu vedeti ca sunteti rusinea diviziei A la fel ca otelu ,ca JIU care daca batea la pandurii bateati si voi la galati
se plimba punctele de la o echipa la alta RUSINE!
sper sa picati :drak: la anu ciumelor RUSINE
HAI JIUL PETROSANI!

ma baiete...tu vezi sa nu pice jiul anu asta -cum iti permiti sa speri ca altii sa pice la anu cand echipa ta anul asta nu e scapata de retrogradare????
Adica tu vrei sa spui ca a fost blat?

katalinkostel
30th April 2006, 18:40
Porumboiu si Vasluiul nu au ce cauta in fotbalul din Romania!!!:jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: De ce s-a fluierat asa repede dupa golul OTELULUI??Sa inteleg ca nu a fost nici macar un minut de prelungire??Daca stiau ca Tase inscrie fara probleme de acolo cred ca fluierau mai devreme.:rosu: :rosu: :rosu:

rhadoo
30th April 2006, 18:43
ma baiete...tu vezi sa nu pice jiul anu asta -cum iti permiti sa speri ca altii sa pice la anu cand echipa ta anul asta nu e scapata de retrogradare????
Adica tu vrei sa spui ca a fost blat?
vorbeam de vaslui desteptule da la iq vostru in moldova nu ma mai mir de nimic:headbang:
oricum nu sunteti cu nimic mai buni ca noi
sa adeverit ca la petrosani a fost blat si ca voi ati dat punct mai departe asa cum era scenariul
daca noi bateam pandurii voi dadeati azi 3 puncte puiu
nu vreti sa intelegeti ca se stie deja cum trebuie sa se termine campionatul
da nu ma mai mir de nimic de la voi
HAI JIUL PETROSANI!

proVaslui
30th April 2006, 18:49
vorbeam de vaslui desteptule da la iq vostru in moldova nu ma mai mir de nimic:headbang:
oricum nu sunteti cu nimic mai buni ca noi
sa adeverit ca la petrosani a fost blat si ca voi ati dat punct mai departe asa cum era scenariul
daca noi bateam pandurii voi dadeati azi 3 puncte puiu
nu vreti sa intelegeti ca se stie deja cum trebuie sa se termine campionatul
da nu ma mai mir de nimic de la voi
HAI JIUL PETROSANI!

Nu prea iti inteleg logica. Dezvolta si lumineaza-ne!

starsteel
30th April 2006, 18:49
Jocul Otelului din pacate extrem de slab totusi ne-am salvat onoarea cu golul din ultimele minute. Arbitrul a fost "porumbar" maniera jalnica cred ca a plecat si el suparat de la stadion ca nu a putut sa-si duca misiunea pana la capat.

apparte
30th April 2006, 18:50
Porumboiu si Vasluiul nu au ce cauta in fotbalul din Romania!!!:jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: De ce s-a fluierat asa repede dupa golul OTELULUI??Sa inteleg ca nu a fost nici macar un minut de prelungire??Daca stiau ca Tase inscrie fara probleme de acolo cred ca fluierau mai devreme.:rosu: :rosu: :rosu:
Vezi ca golul lui Tanase a fost in 90+2!

proVaslui
30th April 2006, 18:51
Porumboiu si Vasluiul nu au ce cauta in fotbalul din Romania!!!:jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: De ce s-a fluierat asa repede dupa golul OTELULUI??Sa inteleg ca nu a fost nici macar un minut de prelungire??Daca stiau ca Tase inscrie fara probleme de acolo cred ca fluierau mai devreme.:rosu: :rosu: :rosu:

Tu lasa fotbalul si fugi la scoala ca nu stii romaneste. Faci in mod repetat aceleasi jenante greseli gramaticale!

starsteel
30th April 2006, 18:55
Un stadion totusi linistit a izbucnit pt. un gol egalizator sa zbiere "B-ul, B-ul", pana acum asta a reusit Porumboiu in fotbalul romanesc sa irite spectatorii cu presiunea care o pune pe arbitri, echipa asta creata de el nu are valoare daca am fi pus 10 min. presiune pe ei nu ar fi rezistat. Sa vedeti la anul ce frumos o sa fie, apare si Pinalty o sa avem show total, arbitraj varza.

rhadoo
30th April 2006, 18:55
Nu prea iti inteleg logica. Dezvolta si lumineaza-ne!
ce sa dezvolt? ce sa luminez?
nu e clar? ca JIU va face culoar si va da puncte ?
toata tara zice ca nu aveti treaba cu fotbalul ,toti probabil sunt prosti si orbi in tara asta numa voi si porumboiu va vedeti un fel de real sau juve
nu e clar?porumb hotu e nashu lu simota,ce vrei sa iti spun?
tu nu urmaresti ce se intampla?
este clar in meciul direct se va vedea cine e mai buna,voi sau pandurii
ce e asa greu,doar ca voi aveti un punct in plus,pt ca simota e prieten si cu condescu si nu putea sa bata,asa ca va trebui sa ii bateti voi la vaslui
HAI JIUL PETROSANI!

bgd2007
30th April 2006, 18:59
vorbeam de vaslui desteptule da la iq vostru in moldova nu ma mai mir de nimic:headbang:
oricum nu sunteti cu nimic mai buni ca noi
sa adeverit ca la petrosani a fost blat si ca voi ati dat punct mai departe asa cum era scenariul
daca noi bateam pandurii voi dadeati azi 3 puncte puiu
nu vreti sa intelegeti ca se stie deja cum trebuie sa se termine campionatul
da nu ma mai mir de nimic de la voi
HAI JIUL PETROSANI!

mama dar ce inteligent esti minere...
nu spui in mesajul ala "ciumelor" la plural,si ca vaslui si otelul sunt rusinea diviziei A?ba parca te contrazici singur si bagi si jiul pe lista.(ia reciteste-ti mesajul inteligentule,habar nu ai sa scrii o fraza coerenta in limba romana;
nici macar nu stii ce e ala IQ.Ce IQ ai desteptule?

Fii serios ca azi nu a fost nici un blat la otelul-vaslui;
doar ca tu suferi de paranoia si alte complexe de superioritate specific mineresti...

bgd2007
30th April 2006, 19:00
Nu prea iti inteleg logica. Dezvolta si lumineaza-ne!

intelege cineva logica de miner?la iq 15 ce vrei de la ei?

starsteel
30th April 2006, 19:04
Vorbea Porumboiu odata de maniera smechereasca a arbitrului, asta de astazi ce maniera a fost? Acel teoretic 5% care se acorda gazdelor a fost intors cu 15-20% in favoarea oaspetilor.

rhadoo
30th April 2006, 19:05
mama dar ce inteligent esti minere...
nu spui in mesajul ala "ciumelor" la plural,si ca vaslui si otelul sunt rusinea diviziei A?ba parca te contrazici singur si bagi si jiul pe lista.(ia reciteste-ti mesajul inteligentule,habar nu ai sa scrii o fraza coerenta in limba romana;
nici macar nu stii ce e ala IQ.Ce IQ ai desteptule?

Fii serios ca azi nu a fost nici un blat la otelul-vaslui;
doar ca tu suferi de paranoia si alte complexe de superioritate specific mineresti...
IQ meu e mai mare decat al tau,da am inclus si jiu aici,normal ca de la petrosani a pornit toata treaba sau voi mai credeti si acum ca ati batut pe bune la petrosani?
pana la urma nu stiu la ce :drak: discut eu cu tine ca esti departe de tot ce inseamna realitate

HAI JIUL PETROSANI!

starsteel
30th April 2006, 19:10
Sidexplozia frumusica coregrafia jalnic un mesaj care era aproape de tribuna 2 dovada ca idioti exista in toate colturile tarii.
Mesajul principal Noi suntem strajeri la poarta Moldovei frumos si adevarat.
Cel mai frumos lucru de la Vaslui e in mod sigur galeria despre echipa mai nimic iar conducerea sub orice critica.

bgd2007
30th April 2006, 19:12
si daca accepti ca jiul a facut blat,inseamna ca si voi sunteti o rusine.

boosaw
30th April 2006, 19:16
intelege cineva logica de miner?la iq 15 ce vrei de la ei?
Ce logica inteligenta pe tine.... asta inseamna ca daca la tine in oras sunt multe curve si micata e curva? Vezi-ti de treaba si nu mai jignii fara rost... Suporter Steaua&Otelul esti?... Mare suporter esti... Un suporter adevarat tine cu o singura echipa nu in functie de cum se scoala dimineata... Cand joaca Steaua cu Otelul cu cine tii? Penibil.... hai pa!

starsteel
30th April 2006, 19:19
Vezi ca la mine scrie Steaua & Otelul si sunt extrem de mandru de optiunea mea daca nu ai alte argumente mai bine taci. Sunt suporter Steaua de 32 ani si al Otelului de 22 ani.

boosaw
30th April 2006, 19:25
Vezi ca la mine scrie Steaua & Otelul si sunt extrem de mandru de optiunea mea daca nu ai alte argumente mai bine taci. Sunt suporter Steaua de 32 ani si al Otelului de 22 ani.
Ok.... O singura intrebare... Cand joaca Otelul cu Steaua cu cine ti? :) Una e sa simpatizezi cu echipa x alta e sa fi suportera ei... In fine... Sorry daca am jignit cu ceva, eu pt altceva ma luasem de acel geniu

p.s nu cred ca a fost blat azi

bada_otelul
30th April 2006, 19:29
In cazul tau a fost o gluma nu-ti fac eu programul restul ramane.
bada otelul ar fi bine 7.000 nu vom fi decat 5.000 poate sezonul urmator prin evolutii sa vedem din nou 10.000, imi e dor de niste valuri ceva FORTZA OTELUL !!!

pana la urma ai vazut ca au fost 7000.pacat de magariile porumboului de la vs,ca am jucat 11 contra 14

PaRazytul
30th April 2006, 19:31
Blat azi nu a fost..nici jiul-otelu nu a fost..hai bafta

bada_otelul
30th April 2006, 19:32
sunt cuiros sa vad ce parere are un suporter neutru care nu a avut azi nicio simpatie despre meci,despre arbitraj

boosaw
30th April 2006, 19:34
sunt cuiros sa vad ce parere are un suporter neutru care nu a avut azi nicio simpatie despre meci,despre arbitraj

A fost Pro Vaslui ca de obicei in acest retur... De ce crezi ca a fost schimbat Craciunescu? Porumboiu stie de ce :)

bada_otelul
30th April 2006, 19:37
apropo galeria adusa de porumbou de la vaslui dc n-a cantat tot meciul?nu mai aveau paie sa rumege?la 0-1 sidexplozia a cantat mai mult decat ei,halal galerie.ca note la galerii:otelul de 9,vs de 8,la coregrafie vs de 3 otelul de 10

tu26dor
30th April 2006, 19:39
Ma raule tu iar te bagi in seama??Somn usor tipule..FORZA OTELUL!!!2-0........:happy :ok:


Ar fi logic sa taci...si sa iti iei jucariile si sa te duci la alta "groapa de nisip"ca aci nu e de tine...si pt cunostinta ...Ambele echipe sunt din MOLDOVA...bine ca vs o cam face de rusine nu se ia asta in calcul....


Sa iti fac in ciuda ....1SOLIST.... pt toti cei care ne trageti de p...

Maine vasluieni veti vedea ce inseamna sa fii moldovean adevarat si sa sustii o echipa cu adevarat ...voi sunteti rusinea moldovei alaturi de bacauani .....inapoi,inapoi, inapoi in serie b...reprogamati-va ceasurile de la ora 11...de la anul vesnicul derby :DUNAREA GALATI-f.c. vaslui va fi iar cap de afis in serie b:))....ne faceti de rusine ....FORZA OTELUL!!!S.B 4EVER:drak:
imi pare rau pt tine dar se pare ca am avut dreptate... a fost egal:)