PDA

View Full Version : Etapa 25: Dinamo - Sportul



Pages : [1] 2 3

ADelPiero
22nd April 2006, 22:35
Sambata, 29.04.2006, Dinamo - Sportul, (20,30, Antena 1)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Paul
22nd April 2006, 22:49
in caz de :
Dinamo - Sportul 2
Steaua - Rapid 1x , Sportul va fi noul loc #2 (care duce in UEFA)

Meciul e echilibrat , si orice e posibil. Sa vedem. Presimt ca vom asista la o noua schimbare de antrenor.

Cristy
22nd April 2006, 22:50
victorie dinamo, multescu stie de ce ;)

Paul
22nd April 2006, 22:56
multescu nu`i sabau :D

acu 3 ani , le`a dat maidanejilor un 3-0 in groapa !

Ultras
22nd April 2006, 23:46
victorie dinamo, multescu stie de ce ;)
Daca nu cunosti relatiile in fotbal, mai bine ai tace. In primul si in ultimul rand Multescu are de platit polite in groapa. Cel mai mult fata de Florin Marin, cu care e la cutite.

Eu zic ca meciul asta nu trebuie sa il jucam la rezultat, ci la spectacol, pentru ca numai asa vom putea invinge. Parca vad ca ne deleaga un Serea, Tudor sau Corpodean... sau pe toti trei la un loc. Era sa-l uit pe baiatu' lu' taticu'... Augustus.

Paul
23rd April 2006, 00:01
Corpodean - Savaniu , Marodin

cap
23rd April 2006, 00:01
sper ca sportul sa castige meciul asta pacat ar fi ca la cum joaca ar fi trebuit sa fie pe primul loc

Ultras
23rd April 2006, 00:25
Corpodean - Savaniu , Marodin

O secunda, am si crezut ca s-au facut deja delegarile...:o:
Nu mai face d-astea ca era sa fac infarct...

Paul
23rd April 2006, 00:28
rezerva : Serea
Observator arbitrii : George Ionescu
Observator FRF : Mircea Stoenescu

Sursa: frf-cca

www.frf-cca.ro

boosaw
23rd April 2006, 00:35
Meci de 2 solist... Bate sportul la 2 goluri diferenta

cip_81
23rd April 2006, 00:42
1 solist...Dinamo joaca prost, dar Sportul va juca si mai prost, asa cum o face cand intalneste pe steaua, Dinamo, Rapid sau National.

delaparis
23rd April 2006, 00:56
Sportul nu are cum sa bata Dinamo ... nici macar egal.
Daca era Petrescu poate dar nici atunci....

Swisstec
23rd April 2006, 01:12
Tu chiar cred ca esti de la Paris, daca nu stiai, te informez ca Sportul joaca mai bine cu Multzescu antrenor decat o facea cand era Petrescu! 2!

byg
23rd April 2006, 01:42
cam asa e iar sportul se tine foarte bine meci de x2

Cra10veanu
23rd April 2006, 02:06
aoleuuu, dinamo cu cine jucati taica ? :D cu sportu ? :D sportul va ingenunchia dinamo la un scor final de 3-0

apparte
23rd April 2006, 02:13
Daca bate Sportul,dinamo e 100% out din Europa anul asta!

Angelina Jolie
23rd April 2006, 02:18
Urmeaza sa ne lamurim de valoarea Sportului. Sa vedem daca merita cupe europene sau nu.

delaparis
23rd April 2006, 02:53
Tu chiar cred ca esti de la Paris, daca nu stiai, te informez ca Sportul joaca mai bine cu Multzescu antrenor decat o facea cand era Petrescu! 2!
Tu cred ca esti de la Petrosani, ai ceva argumente incotestabile fata de sezonul trecut ?

apparte
23rd April 2006, 03:24
Petrescu a fost antrenor in tur!

himi
23rd April 2006, 14:48
Dinamo avea 10 puncte in fata la inceputul returului!
Au mai ramas 2! :o: :o: :o:

Daca Steaua va lua titlul si Rapidul Cupa, meciul asta va decide cine merge in Uefa!

Paul
23rd April 2006, 14:57
Sportul are sanse la titlu , daca bate in cele 6 etape ramane

44+18 = 62p

Dinamo daca pierde cu Sportul face maxim 46+15 = 61
Rapid daca pierde cu Sportul face maxim 46+15 = 61
Steaua daca pierde cu Sportul si Rapid face maxim 46+18=64 ...
mai ramane ca Steaua sa faca un egal ...

Sportul are sansa lui ... titlul se joaca !
Etapa asta e foarte importanta !

One-Man Show
23rd April 2006, 15:33
Eu ash vrea sa cashtige Sportu', da' nu cred ca au forta necesara.:rolleyes:

Cristy
23rd April 2006, 15:35
adik era sa bata Bacau si nu poate bate Sportu` :D
problema e ca ei bat numa pe cine vor si numa cand vor ...

tu te uiti la radio la meci, il asculti pe ilie dobre :headbang:
sportu o sa va dea meciu ca si in tur, nu-ti face griji paulica

otinho
23rd April 2006, 15:44
2 solist

cristy diferenta dintre rapid si steaua e ca voi jucati pt finala cupei romaniei si noi jucam pt finala cupei uefa .. bafta :happy

UrsMeier
23rd April 2006, 16:49
daca nici acum dinamo nu castiga ...poate sa piarda si locul de uefa
Si nu ar fi o surpriza daca nu castiga.

Dennis
23rd April 2006, 17:48
Meci de 2solist. Sportul joaca prea bine sa piarda cu Dinamo, o echipa care isi "schimba antrenorul la fiecare meci" shi nu mai joaca deloc sa merite sa bata o echipa k Sportul.

Off-topic: Cred ca clasamentul final va arata asa:

1.Steaua
2.Sportul
3.Rapid
4.Dinamo
5.Poli daca au noroc..

Restul se va decide...

Lucky_OLD_G's
23rd April 2006, 17:59
steaua ...rapidu sportu dinamo..........ar fi necesar ca rapidu sa termine pe 2......sa intre si ei in liga ...nu de alta da au echipa tare si ar face o figura super in ucl.....alaturi de steaua iar vom sparge europa......sunt sigur de asta........cat despre echipele de carnati si fasole gen dinamo si timisoara..........sper ca la anu sa imparta lanterna ...sa le vedem la matineu la fel ca pe u craiova........ca tot se cred banatzeni un fel de olteni.........

Gigel Sportul
23rd April 2006, 18:00
victorie dinamo, multescu stie de ce ;)
Mai tati, dumneavoastra ai o mare obesie: si nu stiu de ce am impresia ca te inseli amarnic si singurul derby adevarat il vom juca in etapa a 29-a, celelalte vor fi victorii la pas.Dar ai o problema si nu poti scapa de ea, amintirile sferturilor de finala te chinuiesc.

Bine ca Paul glumea, delegarile inca nu s-au facut, Siman a cerut arbitri straini si daca a facut-o, are forta financiara de a-si onora cererea. 2 solist, si mai asistam la o demisie.

PS. Daca nu stiai, pe Multescu il leaga profunde sentimente de prietenie fatza de Florin Marin, i-ar savura turta aia de cereale cu mare placere.

Cristy
23rd April 2006, 18:33
ok sa speram ca o sa jucati cu toti la fel de tare si o sa castigati, mai putin cu noi, evident.
dar in tur ati fost penibili, mai ales cu steaua, deh dan petrescu .....

STEAUA-MANIA
23rd April 2006, 19:07
Bate Sportul:D
cristy e remy al rapid-ului:))

Gigel Sportul
23rd April 2006, 19:13
ok sa speram ca o sa jucati cu toti la fel de tare si o sa castigati, mai putin cu noi, evident.
dar in tur ati fost penibili, mai ales cu steaua, deh dan petrescu .....
Agree, dar intre timp s-a schimbat antrenorul. Multescu nu este bursuc. Hai sa vedem ce va fi, nu ceea ce a fost. Eu zic ca indoliem haita si provocam o mare demisie. De acord cu tine, au fost blaturi facute de antenori (in special acel ilustru 5-6 din Regie, cu artizanul victoriei voastre de ieri in prim-plan), dar niciodata decise de Siman. DJ Vassili a facut la viata lui o singura magarie: stia foarte clar ca nu are sanse sa tina echipa in A in urmatorul sezon si a intarziat deliberat plata pentru transferul lui Maxim, pentru a pierde prin neprezentare meciul decisiv cu Bacaul. Rezultatul: patru ani mai tarziu, Bacaul este intr-o mare buda si numai personajul invocat de "prietenul" JJ i-ar mai scapa, in timp ce Sportul joaca, fara un scop precis dar cu sanse la titlu.

Hai sa lasam contrele ca nu au rost. Cauta blaturi in alte zari si totul va fi OK, notiunea asta este straina de "gasca".

Ursu carpatin
23rd April 2006, 19:37
Sorry Bear, in Cluj exista o singura echipa, pe numele ei "U", zisa si "sepcile rosii". Si Erji este erou national pentru iubitorii fotbalului curat.
Īn acest caz, voi din ce oraş sunteţi? Şi dacă un infractor a ajuns eroul naţional Clujul te īnşeli amarnic!:rosu: Şi ai dreptate, īn Cluj este o singură echipă īn "A", şi este CFR-ul!

On topic! Deşi eu cred că Sportul o să cāştige meciul cu Dinamo, poate greşesc, poate īntr-adevăr Sportul nu ştie să joace cu Steaua, Dinamo şi Rapid!

BlueEnergy
23rd April 2006, 19:50
Ce chestie! 4 au votat pe victoria lui Dinamo, 4 egal si 21 pe victoria Sportului! Chiar asa a ajuns Dinamo?

Ursu carpatin
23rd April 2006, 19:52
Zicu a avut decenţa să admită că nu merită să cāştige campionatul! Bravo lui! Sportul e īn formă, visează la performanţe, deci e normal să voteze lumea pe victoria Sportului!

Cristy
23rd April 2006, 20:43
Agree, dar intre timp s-a schimbat antrenorul. Multescu nu este bursuc. Hai sa vedem ce va fi, nu ceea ce a fost. Eu zic ca indoliem haita si provocam o mare demisie. De acord cu tine, au fost blaturi facute de antenori (in special acel ilustru 5-6 din Regie, cu artizanul victoriei voastre de ieri in prim-plan), dar niciodata decise de Siman. DJ Vassili a facut la viata lui o singura magarie: stia foarte clar ca nu are sanse sa tina echipa in A in urmatorul sezon si a intarziat deliberat plata pentru transferul lui Maxim, pentru a pierde prin neprezentare meciul decisiv cu Bacaul. Rezultatul: patru ani mai tarziu, Bacaul este intr-o mare buda si numai personajul invocat de "prietenul" JJ i-ar mai scapa, in timp ce Sportul joaca, fara un scop precis dar cu sanse la titlu.

Hai sa lasam contrele ca nu au rost. Cauta blaturi in alte zari si totul va fi OK, notiunea asta este straina de "gasca".

corect, eu ma refeream strict la meciu cu steaua .
pacat ca a fost petrescu la voi, desi a avut rezultate destul de bune.
sportu nu imi era o echipa antipatica, chiar imi place, am fost la cateva meciuri si cunosc un suporter de acolo dintre voi care nu rateaza nici un meci in Regie, poate doar in deplasare :)

vlad1607
23rd April 2006, 20:47
Ce chestie! 4 au votat pe victoria lui Dinamo, 4 egal si 21 pe victoria Sportului! Chiar asa a ajuns Dinamo?

e vb de ols ....sondajele is aiurea...

cip_81
23rd April 2006, 20:56
Raman la parerea ca Sportul clacheaza in partidele cu cele 3 "mari". Bine, nu-i mai putin adevarat ca daca Dinamo va continua sa nu deranjeze pe nimeni in teren, victoria nu va veni de la sine...asa ca n-ar fi exclusa si o victorie a oaspetilor.

Vlade, si nu te-ai obisnuit ? Eu m-am obisnuit si cu forumul si cu stiristi gen Spin sau Zelea (mai era un zabauc, care, la un meci Poli-Dinamo, a vazut un off-side de 10 m...bineinteles, faza a fost la limita si nici in ziua de azi nu se stie daca a fost sa nu off-side).

Datenshi
23rd April 2006, 20:57
Nu inteleg de ce zic o gramada ca Sportul s-ar putea sa nu stie sa joace cu echipele mari. Au castigat si in anii trecuti destule meciuri cu Steaua, Rapid sau Dinamo, si nu aveau forta de acum. Daca isi dau silinta mai mult ca in tur, eu zic ca au sanse mari de tot la victorie.

cip_81
23rd April 2006, 21:04
Pentru ca asa spune statistica. Sezonul trecut, din 9 infrangeri, 5 au fost facute in fata celor 3...au scos doar un egal, in ultima etapa, cu Rapid. Sezonul asta au progresat....victorie cu vecinii de cartier.
Oricum, daca vor castiga ii vom felicita...nu vad nici o problema in asta.

vlad1607
23rd April 2006, 21:06
@ cip : obisnuit scarbit....stii si tu....

dc nu bat sportul eu zic ca tre intrat in ei :D

philos
23rd April 2006, 21:06
joaka misto da-i incolo... de titlu nu se apropie ei, dar poa' sa-l "arbitreze", furand puncte de la SDR

Gigel Sportul
23rd April 2006, 21:26
Īn acest caz, voi din ce oraş sunteţi? Şi dacă un infractor a ajuns eroul naţional Clujul te īnşeli amarnic!:rosu: Şi ai dreptate, īn Cluj este o singură echipă īn "A", şi este CFR-ul!

On topic! Deşi eu cred că Sportul o să cāştige meciul cu Dinamo, poate greşesc, poate īntr-adevăr Sportul nu ştie să joace cu Steaua, Dinamo şi Rapid!
Fara suparare: dupa trei sezoane in A, trupa lui Paszkanyi inca nu scoate audienta de pe Moina, in B. Asta este realitate, sorry. Daca Dinamo scoate un singur punct in meciul din etapa viitoare, promit ca il imbat pe Cainele, daca Dinamo bate promit ca el va da berea, daca batem noi sunt sigur ca tot el va da berea de rigoare. Presimt ca voi bea berea Cainelui de pe locul 3.

Dark Horror
23rd April 2006, 22:55
Cred ca va fi un meci frumos,deoarece Dinamo are nevoie mare de puncte,iar Sportul e intr-o forma de zile mari.Sper ca va fi EGAL. :P:D

remy
24th April 2006, 01:15
Cred ca jucatorii lui Dinamo, cu lotul complet, pot sa-si revina macar sa se mentina pe locul pe care este, ca altfel va fi mare iures acolo.
Si Sportul isi va intrerupe aici seria incredibila din retur.

Mihai
24th April 2006, 01:17
Eu zic ca Dinamo o sa termine pe 3:P e prea mare caterinca acolo in conducere:) Ma mir cum ii duce capu' sa nu-l schimbe pe Marin asta.
Eu vreu un egal de le meciu asta:)

il cappo
24th April 2006, 04:11
bate Sportul la scor...si va lua o optiune serioasa pt. participarea in UEFA de sezonu' urmator (in detrimentul cainilor:evil: ).

Ursu carpatin
24th April 2006, 07:57
Fara suparare: dupa trei sezoane in A, trupa lui Paszkanyi inca nu scoate audienta de pe Moina, in B. Asta este realitate, sorry. 3.
Eşti prost informat, foate prost aş putea spune! :rosu: Nu atac uiştii, dar la ei merg cam 1500 de oameni..... Aşa că stai calm....Nici nu vreau să vorbesc despre cāţi suporteri are trupa lui Şiman! Poate nişte vāzători de paltoane.... Cum am zis, am votat 2, dar nu cred că are forţă de-a se bate cu echipe grele ale Bucureştiului!:D

Gigel Sportul
24th April 2006, 18:49
Problema este ca echipa nu joaca dupa dorintele lui Vasile, ci dupa capul lor. Iar capul lor le spune: orice meci se joaca la victorie. Paradoxal, nu au un obiectiv specificat, locul 5 sau locul 1 le aduce aceeasi prima. Dar ei joaca. Pentru noi, acest campionat deja devine o gluma foarte buna, preferam sa o savuram pana la final. Si multescu s-a daptat lejer acestui stil incredibil. In urma cu 20 de ani, Steaua castiga o Cupa Europeana si castiga apoi titlul, iar Sportul termina pe 2. Macar de s-ar repeta istoria asta! Dar jucatorii nostri nu viseaza prea mult: ei joaca la victorie. Si cel mai dificil adversar este cel fara miza. Nu cred ca se pune problema de "amicale", baietii nostri joaca la victorie. Si atat!

himi
24th April 2006, 19:21
Florin Marin, antreneaza zilele astea 4-5 jucatori de la Sportul in meciul de tineret cu Elvetia! Ii alearga de le scoate limba, ca apoi sa-i aiba simbata adversari...

Sper sa nu invete multe de la el...

S2K
24th April 2006, 19:27
Nu cred totusi ca Sportul va castiga, dar ar fi frumos sa o faca si sa trimita pe dinamo pe locul patru...

Devil
24th April 2006, 19:38
Stati linistiti, Sportul nu prea bate in Groapa. 1 solist desi cred ca Sportul joaca mai bine!!!

RstInPc
24th April 2006, 19:49
Jucatorii lui Dinamo vor face un meci mare impotriva Sportului. Vor marca cel putin doua goluri...in propria poarta.
Luam bataie, nu mai am incredere in echipa asta.

Hipgnosis
24th April 2006, 21:35
Jucatorii lui Dinamo vor face un meci mare impotriva Sportului. Vor marca cel putin doua goluri...in propria poarta.
Luam bataie, nu mai am incredere in echipa asta.

las nu fi trist. poate reintra porcea sau netoiu. sau poate va da prietenul jiovani o mana de ajutor...si il suna pe "amicul" siman si ii explica situatia. :ok:

starsteel
24th April 2006, 21:40
La ce joaca cele 2 echipe in momentul de fata favorita partidei este Sportul nu stiu insa daca e de acord si Siman. Personal imi doresc un egal cu toate ca Steaua a scapat in castigatoare.

cip_81
24th April 2006, 21:45
Normal, a castigat, doar gigi a spus ca Sportul e la 8 puncte de echipa dintre cimitire, desi meciurile nu s-au jucat inca. Deh, daca ne uitam cu cine are...echipele celor 2 amici, Seche si Condescu...totul e clar.

bada_otelul
24th April 2006, 22:06
eu am votat victorie dinamo(desi n-as prea vrea) dar orice sir de umilinte are un sfarsit(dinamo) asa cum orice sir de victorii are un sfarsit(sportul)
oricum,eu cred ca se va juca pe bune,nu cum zic altii

Universal
24th April 2006, 22:08
FRumos ar fi,nu o victorie a Sportului,ci un egal,ce ar mentinme Dinamo pe 3 Cupa Uefa, deci, nu ca Sportul este superba,dar in Uefa este ..nu are experienta,zic ca Dinao ar aduce mai multe puncte decat Sportul in Uefa,bine ar fin8un 2-2 , realitatea insa ar spune 1-3 sau 0-1

Rossi
24th April 2006, 23:46
1 solist
Daca Dinamo nu bate pe Sportul iese revolutie .

esku
24th April 2006, 23:48
x :ok:

Ultras
24th April 2006, 23:59
Problema este ca echipa nu joaca dupa dorintele lui Vasile, ci dupa capul lor. Iar capul lor le spune: orice meci se joaca la victorie. Paradoxal, nu au un obiectiv specificat, locul 5 sau locul 1 le aduce aceeasi prima. Dar ei joaca. Pentru noi, acest campionat deja devine o gluma foarte buna, preferam sa o savuram pana la final. Si multescu s-a daptat lejer acestui stil incredibil. In urma cu 20 de ani, Steaua castiga o Cupa Europeana si castiga apoi titlul, iar Sportul termina pe 2. Macar de s-ar repeta istoria asta! Dar jucatorii nostri nu viseaza prea mult: ei joaca la victorie. Si cel mai dificil adversar este cel fara miza. Nu cred ca se pune problema de "amicale", baietii nostri joaca la victorie. Si atat!

Esti prost informat. Pentru fiecare loc din clasament este o alta prima. Din ce a declarat Siman, pentru locul 3, un fotbalist care are jucate cel putin 70% din minutele campionatului, ar primi 30.000$. In total ceva mai putin decat este suma pentru locul respectiv din drepturi TV.

Referitor la meci, eu doar sper sa atacam 90 de minute+prelungiri. Nici un minut cu curu'-n poarta...

Rechinul Ucigas
25th April 2006, 00:10
0-4 , bate sportul lejer :D

delaparis
25th April 2006, 00:31
Pina si tu te-ai prostit ... mai mai ...

gigel_bucur
25th April 2006, 00:38
joaka misto da-i incolo... de titlu nu se apropie ei, dar poa' sa-l "arbitreze", furand puncte de la SDR
cum adica furand puncte? vb. ta, da-i incolo, nu se apropie de titlu ca nu e voie de la centru, conteaza mai putin ca joaca totul pe teren, chiar si cu Bacaul si Timisoara, remember?:jerk:

gigel_bucur
25th April 2006, 00:46
1 solist
Daca Dinamo nu bate pe Sportul iese revolutie .
revolutia a fost in '89, atunci trebuia facut ceva cu Dinamo:D acum... fu "too late", poate daca mai iese o revolutie si jucati cu Victoria, Flacara, Steaua Tg. Mures, FC. Scornicesti (Olt), FCM Targoviste, FCM Bacau (pe astia i-ati pierdut, i-a luat un cioban la poker) etc.
adica iese revolutie daca nu bateti locul patru, daca nu bateati Bistrita era OK, ce mama dracu, stia(m)ti dinainte:jerk:
n-ati batut azilul de pensionari din Gruia si aveti pretentii la "Shempions Lig", vb. lui "butelie".
eu va urez, la final de Sarbatori, sa aveti parte de succese dupa cam e si caracterul si competenta conducatorilor ce-i aveti la club!

apparte
25th April 2006, 02:12
O fura onanistii:happy !Ce-o sa le faca galeria(dac-o fi la meci)...:D

raja_bell
25th April 2006, 02:17
apparte, nuuuuu! stai linistit!
parca nu stii ca sportul e echipa de casa a lui dinamo! au stat capra de cate ori au avut nevoie dinamovistii de puncte!
poate iti mai amintesti unde au castigat primul meci dupa 007! :D si scorul de atunci! ;)
pronostic: 1 solist!

BAK
25th April 2006, 02:21
dinamo nu are nici o sansa contra sportului, mai ales la cum joaca in ultima vreme! o sa fie un sec 1-4 pentru studenti!

apparte
25th April 2006, 02:21
@ arruabarrena:Lasa-ma sa visez:D !

raja_bell
25th April 2006, 02:24
pe bune! nu va amagiti! va fi un 3 sau 4-0 pt dinamo si iar se vor excita cu "superechipa" lor!
pardon! nu e frumos sa vorbesc de excitare in preajma onanistilor! :D

remy
25th April 2006, 06:16
Si eu am citit ca spunea cineva ca stelistii lucrau in ... DOS.
Se dadeau la fund.
Vorbeau stelistii intre ei: imbuci ceva ?
Asta sa va raspund la ce ati auzit voi, si eu am auzit astea.

HAI DINAMO, HAI RAPIDUL, HAI SPORTUL !
CAMPIONATUL INTERZIS STELISTILOR, PT. CA DEJA INTREC LIMITA !

raja_bell
25th April 2006, 06:40
ce ai mai citit, bai fanaticul lui gigi? :D
ai vazut ce-a zis turcu? nu ti-e mila de bietii jucatori nevoiti sa faca 13-14? :D :D

Hipgnosis
25th April 2006, 09:15
HAI DINAMO, HAI RAPIDUL, HAI SPORTUL !
CAMPIONATUL INTERZIS STELISTILOR, PT. CA DEJA INTREC LIMITA !

Mai bine ai fi zis campionatul interzis onanistilor mai baiatule.
Cu ce intrec limita mai maimuta ce esti? Cu faptul ca au sanse sa ia campionatul sau ca sunt in semifinalele UEFA?
Cata frustrare in posturile tale. hai mars la RDS si plateste-ti cablul ca joi e sarbatoare in direct la TVR 1 :ok:

BAK
25th April 2006, 09:24
hehehhe, turcu ala ii mortal, pacat ca ii asa un pic mai inchis la culoare , nu stiu de ce da parca il vad la rapid in curand.insa vorbele lui vor ramane pe veci o descriere a jucatorilor dinamovisti. hehehehe, peste ani si ani, dinamovistii vor fi cunoscuti drept onanistii cu pretentii la titlu.oare cine o sa mai vrea sa dea mana cu ei?

armin
25th April 2006, 09:44
Sportul n-ar trebui sa se impiedice de onanisti. Dar sunt convins ca "Conducerea" din groapa e constienta ca isi joaca o ultima carte, si daca a bagat 10 milioane intr-o jumatate de echipa care pleaca la vara, cu siguranta o sa mai aiba ceva as in maneca...
Ar fi pacat ca Siman sa faca vreo miscare gresita, acum cand Sportul e pe val si a ajuns intr-un moment foarte important. Daca a cerut pe bune arbitrii straini, atunci e un semn bun, pentru fotbal.

BAK
25th April 2006, 10:00
Sportul n-ar trebui sa se impiedice de onanisti. Dar sunt convins ca "Conducerea" din groapa e constienta ca isi joaca o ultima carte ....
:drak: stiti ce mai joaca? mainile jucatorilor dinamovisti in cantonamentele prelungite de lipsa de rezultate pe toate planurile:drak:
sper ca siman sa fie corect si sa nu se lase prada ispitelor. ina acel caz sportul castiga fara probleme.

armin
25th April 2006, 10:07
@Bak, eu vorbeam de jocul conducerii, nu de cel de pe teren.

cip_81
25th April 2006, 10:07
apparte, nuuuuu! stai linistit!
parca nu stii ca sportul e echipa de casa a lui dinamo! au stat capra de cate ori au avut nevoie dinamovistii de puncte!
poate iti mai amintesti unde au castigat primul meci dupa 007! :D si scorul de atunci! ;)
pronostic: 1 solist!

Altul care vorbeste fara sa se documenteze. Mai sunteti multi ignoranti? Sportul echipa de casa a lui Dinamo?! Hai ca aflam lucruri noi. Tin sa-ti amintesc ca nu Sportul a fost echipa in fata careia Dinamo a intrerupt seria de 7 infrangeri. A fost alta...mai exact, ultima echipa care si-a ridicat fustita pe "National".

In rest, observ aceleasi gajaieli mecanice de la aceleasi personaje...nu altele in plus, nu altele in minus.

P.S. apropo, sunt unii care au postat mai mult pe thread-ul asta decat pe cel al meciului steaua-rapid.

Universal
25th April 2006, 10:48
Meci clar : 1x fara comentarii, daca nu iese cel putin un egal,este mare nebunie in Stefan cel Mare, cred ca vor face egal,parerea mea ,deci 1x , fiindca stiu ca , chiar daca nu joaca nimic Dinamo ,tot un egal iese.

armin
25th April 2006, 11:21
Fl. Marin a chemat 5 jucatori de la Sportul, pentru meciul cu elvetienii. Adica jumatate de echipa. As fi curios ce face cu ei la antrenamente :)

steaua-86
25th April 2006, 11:28
Daca meciul e corect, Dinamo o incaseaza frumos de tot.

Pronostic: 0-2

be@
25th April 2006, 12:06
Si daca Sportul joaca pe bune si ia bataie , asa cum s-a intamplat in meciul cu FCN ?

Universal
25th April 2006, 12:08
Atunci este ghinion curat,dar nu m-ar mira sincer sa ia bataie.

steaua-86
25th April 2006, 12:29
Si daca Sportul joaca pe bune si ia bataie , asa cum s-a intamplat in meciul cu FCN ?

Aia e, se poate si asta, dar mi se pare putin probabil, la forma in care e Sportul acum si la degringolada "cainilor".

Hipgnosis
25th April 2006, 12:35
Altul care vorbeste fara sa se documenteze. Mai sunteti multi ignoranti? Sportul echipa de casa a lui Dinamo?! Hai ca aflam lucruri noi. Tin sa-ti amintesc ca nu Sportul a fost echipa in fata careia Dinamo a intrerupt seria de 7 infrangeri. A fost alta...mai exact, ultima echipa care si-a ridicat fustita pe "National".

Se pare ca pana si istoria recenta a echipei preferate iti este straina :ok:
Dupa seria de 7 infrangeri consecutive, ati reusit un egal cu FC National :ok:

armin
25th April 2006, 12:36
Daca meciul se joaca in teren, pica cel putin un cap de la dinamo.

boosaw
25th April 2006, 13:01
Daca meciul se joaca in teren, pica cel putin un cap de la dinamo.
idem...dinamo nu mai joaca mai nimic.... La dinamo atata timp cat vor fi 10 sefi pot sa tot aiba buget 10milioane... In plus daca aduc toti expiratii de afara nu vor face echipa veci.... Pronostic x2

Ess
25th April 2006, 13:33
La ce joaca dinamo acum si ce atmosfera e la clubul asta... nu prea cred ca Sportul nu va pleca cu toate punctele.
@armin> stai linistit. Capii aia au lucruri mai importante de facut decat sa vada de performatza echipei.

Gigel Sportul
25th April 2006, 13:40
Esti prost informat. Pentru fiecare loc din clasament este o alta prima. Din ce a declarat Siman, pentru locul 3, un fotbalist care are jucate cel putin 70% din minutele campionatului, ar primi 30.000$. In total ceva mai putin decat este suma pentru locul respectiv din drepturi TV.

Referitor la meci, eu doar sper sa atacam 90 de minute+prelungiri. Nici un minut cu curu'-n poarta...
WOW! A intrat Siman in bani :D. Eu sper sa le dea 40 k, nu 30. Merci pentru specificare. Eu zic ca atacam, sper sa nu mai avem ghinionul din Cotroceni.

dede
25th April 2006, 13:45
avand in vedere ca se joaca la dinamo acasa, castiga sportu'

0-1

rapidashul
25th April 2006, 14:10
Meci greu pentru caini,daca va fi un meci corect vor reusi o remiza,cel mult.

cip_81
25th April 2006, 14:46
Se pare ca pana si istoria recenta a echipei preferate iti este straina :ok:
Dupa seria de 7 infrangeri consecutive, ati reusit un egal cu FC National :ok:

Vai de tine, discutia era in fata carei echipe a obtinut Dinamo prima victorie dupa cele 7 infrangeri consecutive. Vezi postarea lui arruabarrena...nu discutam de cele 2 egaluri cu National si UTA.


Si daca Sportul joaca pe bune si ia bataie , asa cum s-a intamplat in meciul cu FCN ?

Asa ceva nu exista, asta e blasfemie...li s-a inoculat lor ideea ca Sportul nu poate pierde decat daca se va juca pe "ne-bune"...nu-i vezi ? parca sunt legati in serie...a fost de ajuns ca unul sa arunce pastila...si turma dupa el.

Dupa "distinsele" personaje, lucrurile sunt simple...victorie Sportul, meci jucat corect...victorie Dinamo, Siman a pus botul la bani, blat, jucatori cumparati, fluierasi cumparati...bla, bla. Parca am mai auzit placa asta (cred ca au suferit teribil dupa ce au facut pauza o etapa, la partida CFR - Dinamo...acum tre' sa recupereze timpul pierdut). Cu ceva nou nu vreti sa veniti?

P.S. Vad ca suporterii Sportului dau dovada de mai multa cumpatare. De ce oare nu exista asa ceva si la stelisti? Simplu...nu exista creier (sau daca exista, tre' cautat la jumatatea corpului).

Ultras
25th April 2006, 14:47
Dinamo - Sportul Studentesc, simbata, ora 20.30
Arbitri: Augustus Constantin - Adrian Vidan, Octavian Sovre - Robert Dumitru


Pot sa stau acasa sau sa ma duc la o plimbare in parc. Cum se face ca dupa ce a arbitrat Sportul - Poli, acum arbitreaza Dinamo - Sportul? S-au terminat arbitrii? :mda:

himi
25th April 2006, 14:54
Dinamo - Sportul Studentesc, simbata, ora 20.30
Arbitri: Augustus Constantin - Adrian Vidan, Octavian Sovre - Robert Dumitru


Pot sa stau acasa sau sa ma duc la o plimbare in parc. Cum se face ca dupa ce a arbitrat Sportul - Poli, acum arbitreaza Dinamo - Sportul? S-au terminat arbitrii? :mda:


Asa a vrut calculatoru' lu' tata. Las' ca poate ne mai da 2 penaltiuri, daca nu le da lor...

remy
25th April 2006, 14:57
:drak: stiti ce mai joaca? mainile jucatorilor dinamovisti in cantonamentele prelungite de lipsa de rezultate pe toate planurile:drak:
sper ca siman sa fie corect si sa nu se lase prada ispitelor. ina acel caz sportul castiga fara probleme.
Si DOS-ul stelistilor, care stau capra la JIJI. :jerk:
Nu incetati cu balariile astea despre un club ?
Aici discutati doar despre Dinamo-Sportul, nu umpleti paginile cu balarii.
Ce face omul, face si maimuta, adica imita.

armin
25th April 2006, 15:17
Tocmai despre Dinamo-Sportul se discuta (inclusiv citatul dat de tine), pana ai venit iar tu cu obsesia ta care este Jiji.

Stii ceva? Eu cred Jiji te-a depasit la capitolul inteligenta, si tu ai fost in stare sa-ti dai seama... Si acum te doare...

Hipgnosis
25th April 2006, 16:11
"Onanistii'n rosu si alb / bat pe sportul doar cu blat". :ok:

Suna bine, nu?
Parca nu era de ajuns ca sunteti blatistii si detestatii romaniei. Acum ati ajuns si onanisti. Sa va fie rusine
remy: Chiar nu vede nimeni ca remisor ii face campanie electorala idolului sau Gigi Becali???? Chiar nu se sesizeaza nimeni?
cip: dupa 7 infrangeri , v-ati "revenit" facand egal cu national! dupa 7 infrangferi, un egal e un rezultat bun:ok: (mai ales cand ai niste jucatori onanisti, nu?)

Cristy
25th April 2006, 17:44
hehehhe, turcu ala ii mortal, pacat ca ii asa un pic mai inchis la culoare , nu stiu de ce da parca il vad la rapid in curand.insa vorbele lui vor ramane pe veci o descriere a jucatorilor dinamovisti. hehehehe, peste ani si ani, dinamovistii vor fi cunoscuti drept onanistii cu pretentii la titlu.oare cine o sa mai vrea sa dea mana cu ei?

iauite cine vorbeste, asta cu tenul de ciocolata de wc :happy
hai sa nu uiti vineri seara sa-ti pui ceasul sa sune dimineata ca la 11 te duci la derby :mda:

Paul
25th April 2006, 17:54
Dinamo - Sportul Studentesc, simbata, ora 20.30
Arbitri: Augustus Constantin - Adrian Vidan, Octavian Sovre - Robert Dumitru


Pot sa stau acasa sau sa ma duc la o plimbare in parc. Cum se face ca dupa ce a arbitrat Sportul - Poli, acum arbitreaza Dinamo - Sportul? S-au terminat arbitrii? :mda:

Sincer e mai bine asa. Lumea e cu ochii ca pe butelie pe meciu asta , si daca misca in front , ii pune la zid. Si o sa fie suspendati ! Chiar daca e copilu lu tata , Augustul se supune Legii. Totusi ma mira delegarea asta , ca pana acum l`au protejat si l-au trimis la meciuri cu favorita clara ... meciul pacii

ultras_sportul
25th April 2006, 17:56
Daca batem Dinamo cu un 1-0 zau daca ma supar. Altfel este posibil sa iasa un macel fotbalistic pentru una sau alta dintre parti, victorii cu 4-1 sau 0-5 au dupa parerea mea sanse sa apara intre cele doua echipe fapt ce ar produce intense dureri de cap ;)

grande
25th April 2006, 17:57
Dar meciul asta de ce nu este arbitrat de o brigada straina ?

ultras_sportul
25th April 2006, 17:58
E el cam strain de fotbal asa ca e un arbitru compatibil :))

cip_81
25th April 2006, 18:01
Sincer e mai bine asa. Lumea e cu ochii ca pe butelie pe meciu asta , si daca misca in front , ii pune la zid. Si o sa fie suspendati ! Chiar daca e copilu lu tata , Augustul se supune Legii. Totusi ma mira delegarea asta , ca pana acum l`au protejat si l-au trimis la meciuri cu favorita clara ... meciul pacii

Daaa? De ce sa stea cu ochii pe butelie pe meciul asta? Cu ce este meciul asta mai important decat steaua-Rapid, Bacau-Gloria (cam ultima sansa a sclavilor), Otelul-Vaslui. In afara de dinamovisti si sportisti, doar prostii mai stau cu ochii ca pe butelie pe meciul asta. Tu stai cu ochii pe el ca pe butelie?

Paul
25th April 2006, 18:05
nu bre , da in mod normal va fi un nou record a lui Dinamo ...
aveti voi un record , nume de cod "05" si poate urmeaza 0-6 :D

ultras_sportul
25th April 2006, 18:06
0-6 este scorul in meciul Dinamo - Sportul Studentesc la care studentii raman pe primul loc daca Steaua face egal cu Rapidul :yeah:

Paul
25th April 2006, 18:08
nu ar fi rau , nici egalul in Steaua - Rapid , nici 0-6 in Onanistii vs Sportu`
Steaua ramane cu 6p avans si meci direct cu Sportu` :D

ultras_sportul
25th April 2006, 18:14
Steaua mai are acasa cu CFR Cluj si deplasari la Bistrita, Vaslui si in Regie .... sigur o sa mai piarda vreo 6 puncte :P

APercele79
25th April 2006, 19:16
la bistrita are grija Tata Jean sa nu faca vreo surpriza
poate in regie sa piarda oile vreun punct...sau poate cu Bacau..mda sigur cu Bacau

cristian75poli
25th April 2006, 19:17
Meci de 2 SOLIST!!!

Paul
25th April 2006, 19:26
Steaua mai are acasa cu CFR Cluj si deplasari la Bistrita, Vaslui si in Regie .... sigur o sa mai piarda vreo 6 puncte :P

daca vrei sa insinuezi ca sportul are vre`o sansa la titlu`te inseli :drak:
in mod normal Steaua nu pierde nici un meci , deci ii raman 5 etape , inca care are voie sa faca 3 egaluri :D

OVIDIU 62
25th April 2006, 19:40
arbitrii isi vor face datoria deci 1 solist

Paul
25th April 2006, 20:57
din pacate Danciulescu nu joaca la Sportu` ca le ardea vre`o 2 :evil:
si faza e veche de fix 8 ani

LazioRoma
25th April 2006, 20:58
nu cred ca are rost sa vorbesc eu despre meciu asta ca am vazut deja numele de d____o scris si am vomitat o ora deci .. CLAR! arbitri ca in meciul de la noi (pacat ca sportu nu are suporteri ca ai nostri ca sa mai stea borcea 2 ore in hotel! sechestrat si cu masina sparta si cu autocarul fara geamuri deci in final unde scrie d____o ESTE UN MECI NEINTERESANT!!!!

george-dinamo
25th April 2006, 21:12
nu cred ca are rost sa vorbesc eu despre meciu asta ca am vazut deja numele de d____o scris si am vomitat o ora deci .. CLAR! arbitri ca in meciul de la noi (pacat ca sportu nu are suporteri ca ai nostri ca sa mai stea borcea 2 ore in hotel! sechestrat si cu masina sparta si cu autocarul fara geamuri deci in final unde scrie d____o ESTE UN MECI NEINTERESANT!!!!
mai farule esti penibil tare. atat de tare am ras cand am vazut postul tau incat mi-am calcat pe inima si am raspuns desi am zis ca nu mai scriu pe acest site. esti atat de neinteresat de numele DINAMO incat ai intrat pe topicul despre meciurile noastre si, mai mult, ai scris acest mesaj de 2 ori. sa fii sigur ca apare. cate despre civilizatia unor suporteri care considera ca sa tii niste oameni sechestrati, fara ca politia sau jandarmeria sa actioneze cu aceeasi fermitate comparativ cu ce facusera cu o ora mai inainte, este o chestie obligatorie la meciurile lui DINAMO nu am ce sa-ti spun, ca iti dai singur cu firma in cap.
despre meci ce sa spun. la cum joaca cele doua echipe acum va bate probabil sportul. dar cum meciul nu e jucat. si minuni s-au mai vazut poate bate DINAMO.

Hipgnosis
25th April 2006, 22:52
Vad ca noul sport national al suporterilor onanistilor este sa se certe cu fanii Farului cand ei joaca cu Sportul.
Sportul poate, sa vedem dc. va fi si lasata:jerk: .
Cred ca Fereflea va da gol. Are ceva sanse si Danciu, dar stiti cum...depinde de fanta de luminia:rosu:

King of Hell
25th April 2006, 23:08
Ham Ham Ham, uiuiu uiu iei, unde sunt cainii mei? Hei?

Angelina Jolie
25th April 2006, 23:10
Cainii latra NO HAM acum.:D

cip_81
26th April 2006, 00:04
Ia fiti atenti aici de ce specimen avem parte:


Paul uiti si de faza de acum 6-7 ani parca cand le-am dat 5-0 si sau dus draq de pe stadion


pacat ca sportu nu are suporteri ca ai nostri ca sa mai stea borcea 2 ore in hotel! sechestrat si cu masina sparta si cu autocarul fara geamuri

In ambele posturi foloseste persona 1 plural, dar de fiecare data e vorba de o alta echipa. Baaaai, esti o rusine. Pana si suporterii adevarati ai Farului s-au dezis de tine, rasule.

Ca sa nu mai amintim de faptul ca e si la nivel de precambrian, pentru el, actele de violenta reprezentand lucruri absolut normale, ba chiar le recomanda cu caldura. Daca n-as stii orasul, as zice ca pe acolo oamenii isi duc traiul prin pesteri. Vai de capul vostru...mai bine lipsa decat asemenea suporteri.


Cred ca Fereflea va da gol. Are ceva sanse si Danciu, dar stiti cum...depinde de fanta de luminia

Hai ca deja intreci orice limita...fanta de lumina a existat la circul de pe "National"...da' mai conta?

Cra10veanu
26th April 2006, 00:06
ei latra, sportu ia 3 puncte

apparte
26th April 2006, 00:23
@ Craioveanu,nu mai latra,mai nou se zice: "ei o freaca,Sportul ia 3 puncte":D !

Cra10veanu
26th April 2006, 00:27
prefer sa zic latra, ca tot omul stie proverbul : "cainele care latra, nu musca" :D ei latra ca fac ca dreg , dar lotul "superb" de rebuturi din spania si nu mai stiu de unde nu leaga doua pase

LazioRoma
26th April 2006, 01:26
mai farule esti penibil tare. atat de tare am ras cand am vazut postul tau incat mi-am calcat pe inima si am raspuns desi am zis ca nu mai scriu pe acest site. esti atat de neinteresat de numele DINAMO incat ai intrat pe topicul despre meciurile noastre si, mai mult, ai scris acest mesaj de 2 ori. sa fii sigur ca apare. cate despre civilizatia unor suporteri care considera ca sa tii niste oameni sechestrati, fara ca politia sau jandarmeria sa actioneze cu aceeasi fermitate comparativ cu ce facusera cu o ora mai inainte, este o chestie obligatorie la meciurile lui DINAMO nu am ce sa-ti spun, ca iti dai singur cu firma in cap.
despre meci ce sa spun. la cum joaca cele doua echipe acum va bate probabil sportul. dar cum meciul nu e jucat. si minuni s-au mai vazut poate bate DINAMO.
Eu nu stiu cum cineva poate fii asa de prost sa tina cu d____o fara sa ii fie rusine ca este ptruped ... nu vati saturat!? sa fiti umilit de rivala de moarte care in conditiile subliniate de mine (NU MAI DA 2 BANII PE VOI) ?!!?? chiar nu va e scarba cu voi?!?!? si daca am user farulconstanta care e problema eu tin cu cine vreau eu nu cu cine zici tu mai baiatule! ai inteles! cat despre meci NU MA INTERESEAZA!!! patrupezi sun patrupezi!!! oricum nu mai aveti nici o sansa la titlu ... sta STEAUA linistita!! si ca sa mai asculti ceva ... UITETE LA CUPA UEFA!!! poate mai inveti ceva!! Cat despre clivilizatie... nu vorbi tu cu mine despre civilizatie .. pt ca numai niste prosti ca voi facea scandal in stadion.. ca sa manance bataie.. noi am facut dupa meci! ca sa fie mai lejer .. aaa si ca sa nu uit desi intru in detalii deja (TREABA CU BATAIA VOSTRA TELEVIZATA DE LA NOI DE LA CONSTANTA A FOST ARANJATA CAM CU 1 SAPTAMANA INAINTE DE MECI!!!! CA SA VA DEA AFARA DE PE STADION!! SA NU UITI ASTA CINE A ARANJAT... NU TE INTERESEAZA CA DEJA TE BAG IN SEAMA PREA MULT SI NU E FRUMOS!!!! INTELEGI!? ) acum ai grije de patrupezii tai! :jerk: :jerk: :jerk:

t.b.
26th April 2006, 02:01
patrupezi sun patrupezi!!

Asa ca fapt divers, si oile au tot patru picioare :evil:

armin
26th April 2006, 08:57
daca mai aduc la vara niste rebuturi, n-o sa mai fie caini, o sa fie dinozauri, pe cale de disparitie din divizia A. Acum stiu de ce la anul avem 18 echipe, sa le faca si lor un loc.

LazioRoma
26th April 2006, 08:57
Asa ca fapt divers, si oile au tot patru picioare :evil:
Si ce ai vrea sa spui prin asta!?! ca Oile au 4 picioare!? din cate stiu cainii sunt hraniti sa aibe grije de oi:jerk:

Ultras
26th April 2006, 09:06
Mai lasati Steaua, cel putin aici, ca mi se face greata. Ce e prea mult strica...


Revenind on-topic, trebuie spus ca in Stefan cel Mare se vor lansa sambata cateva hit-uri... Iata unul:
E miezul noptii-n comuna Saftica / Vine Dinamo sa "faca" revista / Alexa, Moti si cu Florentin / Se-ntrec la laba cu Florin Marin.



PS. E normal ca cei din Constanta sa tina cu Steaua mai ales dupa blatul ordinar din a doua repriza a meciului Steaua - Farul. Probabil din vara Pascovici va trece in Ghencea. Dar Gurita cu ce se alege din afacerea asta, ca are 100 de ani si nu cred ca se pune problema de vreun transfer... ca sa nu mai spun de ceilalti pitpalaci din aparare.

Hipgnosis
26th April 2006, 11:04
antrenorul labagiilor a cam sarit calul cu cei cinci studenti luati la lotul de tineret. El crede ca onanistii au prima sansa dc sunt aia mai obositi. Sper sa se insele. Hai Sportul, te vrem pe primele 3 locuri (nu de alta, dar cam meriti:ok: )

WOLF_ULTRAS
26th April 2006, 14:22
bate sportul sunt peste catei la ora actuala

Aurel.D
26th April 2006, 15:33
Paul,
La care "eternii ocupanti ai locului 2" te referi in semnatura ta? Uita-te la clasamentele din ultimii 5 ani si spune-ne si noua ce echipa a ocupat cel mai mult locul 2? AAAUUUD?

Ontopic
Imi place ca pe threadul asta discutati mai mult de ce face Farul sau Steaua decat de subiectul in sine....
Meci nasol cu Sportul, mare minune daca nu ia bataie Dinamo, dupa cum a jucat in ultima vreme!!
Legat de faptul ca sunt 5 jucatori de la Sportul convocati al echipa nat. de tineret, vezi Doamne sa fie obositi, mi se pare puerila.
Rapidul cum a rezistat si in Cupa UEFA si in Campionat si in Cupa Romaniei si a mers foarte bine?
Pe de alta parte, tineretul poate sa aiba meci si Vineri, ca Sambata tot ii bate Sportul pe acea adunatura de 11 jucatori care au pretentia ca joaca pt. Dinamo...

remy
26th April 2006, 15:56
Sincer e mai bine asa. Lumea e cu ochii ca pe butelie pe meciu asta , si daca misca in front , ii pune la zid. Si o sa fie suspendati ! Chiar daca e copilu lu tata , Augustul se supune Legii. Totusi ma mira delegarea asta , ca pana acum l`au protejat si l-au trimis la meciuri cu favorita clara ... meciul pacii
Se vede ca le ai cu fotbalul de nu mai poti.
N-ai aflat ca delegarile se fac pe calculator ?
Se vede ca esti pe dinafara la faza asta.
Si tine minte, e sef acolo Costica Valcea, cel vesnic stelist (pana la moarte si dincolo de ea), si care vegheaza sa nu-l supere pe seful lui, JIJI.

tuxie
26th April 2006, 15:58
0 - 3 scor final si Dinamo se va gandi serios la Intertoto? :evil:

himi
26th April 2006, 16:24
Legat de faptul ca sunt 5 jucatori de la Sportul convocati al echipa nat. de tineret, vezi Doamne sa fie obositi, mi se pare puerila.
Rapidul cum a rezistat si in Cupa UEFA si in Campionat si in Cupa Romaniei si a mers foarte bine?
Pe de alta parte, tineretul poate sa aiba meci si Vineri, ca Sambata tot ii bate Sportul pe acea adunatura de 11 jucatori care au pretentia ca joaca pt. Dinamo...


Era vorba de alt aspect aici: antrenorul... ai carui elevi ii devin adversari peste 3 zile... (Mai mult, se pare ca are mare incredere in ei, toti 5 par a fi titulari cu Elvetia...)

Ayrton
26th April 2006, 16:31
Aici e si vina voastra... De ce nu va luati "pensionari" si jucati cu baieti din astia tineri si buni? :D

Aurel.D
26th April 2006, 16:55
tuxie,

Poate ca 0-3 va fi, asa cum isi doresc "prietenii" nostri dar Dinamo nu se va gandi serios la Intertoto, ci se va gandi serios mai degraba la o remaniere a lotului, din vara si la o reconstructie a echipei.
Sper ca acestei conduceri de tot *****ul, i-a venit mintea la cap acum, in ceasul al 5416-lea, daca nu vor sa plece din club cu suturi in cur, ca ultimele scursuri!!

Hipgnosis
26th April 2006, 17:09
tuxie,

Poate ca 0-3 va fi, asa cum isi doresc "prietenii" nostri dar Dinamo nu se va gandi serios la Intertoto, ci se va gandi serios mai degraba la o remaniere a lotului, din vara si la o reconstructie a echipei.
Sper ca acestei conduceri de tot *****ul, i-a venit mintea la cap acum, in ceasul al 5416-lea, daca nu vor sa plece din club cu suturi in cur, ca ultimele scursuri!!

Daca va mergeau blaturile zicei ca onanistii sunt cei mai buni.
Cei mai pupati in fund pe exact aceeasi jucatori in tur. Acum ca nu au rezultate sunt prosti. Cand aveau erau si ei buni.
Jenant :rosu: :rosu: :rosu:

georgemp
26th April 2006, 20:29
Bate sportul cu 1-0

Universal
26th April 2006, 21:06
[B]Sincer,mi-as dori ca acest joc sa fie fair-play dar ma indoiescc tare mult , cred intr-o victorie amre aSportul, imi ainteste cum in 2003 a batut cu 3-1 pe Steaua ..as vrea sa fie asa siu cu Dinamo,dfiindca este corect si drept asa sa castige , dar ma indoiesc tare mult, nu zic fiindca joaca prost Dinamo,ci fioindcva Sportul nu are bani,nu vreau sa fiu discriminatoriu dar nu cred ca Sportul bate, este ijn forma dar fiecare val isi ia sfarsitul..plus, in statistica scrie altceva, in dueluri cu granzii , Sportul este un coppil mic..sa fie oare asa meciul acesta..Ce ziceti? /B]

crys41
26th April 2006, 21:27
Daaa? De ce sa stea cu ochii pe butelie pe meciul asta? Cu ce este meciul asta mai important decat steaua-Rapid, Bacau-Gloria (cam ultima sansa a sclavilor), Otelul-Vaslui. In afara de dinamovisti si sportisti, doar prostii mai stau cu ochii ca pe butelie pe meciul asta. Tu stai cu ochii pe el ca pe butelie?

Probabil pt ca meciul asta ar putea da ocupanta locului 2 :rolleyes:.
Am mizat pe un X (cu speranta la 2 :P ). Chiar sunt curios cum va juca Dinamo, cat era Andone la ei era clar, 1 solist, ne stia prea bine jocul si unde sunt punctele slabe ale echipei.
LE: inca ceva, in meciurile cu miza, de obicei nu rezistam si pierdem, sper sa nu fie cazul sambata :).

remy
26th April 2006, 22:49
Latra mah la alta masa poate iti arunca un Os amarat sa rontai si tu:)) rusina auzi!! EU TIN CU CE ECHIPA VREAU EU NU CU CINE IMI SPUI TU! SI DACA TIN CU STEAUA CARE E PROBLEMA?!?!? TE DERANJAZA!?
Mai, copile, dar tu numai de Steaua spui pe toate threadurile ?
Cred ca-i visezi si noaptea, si ai icoane cu "sfantul" JIJI in tot apartamentul (casa) !
DAR ZI-MI SI MIE: TU CAND MAI SCRII CEVA BUN SI DESPRE FARUL, PT. CA SI LA MECIUL STEAUA-FARUL, 90% AI LAUDAT PE STEAUA, INCA INAINTE CU CATEVA ZILE DE A SE DISPUTA MECIUL.
DOAMNE, CE VICTIME FACE STEAUA ASTA, MAI ALES CEA A LUI JIJEL.
MI-E MILA DE TINE, STELIST MASCAT !
SCOATE NICK-UL FARUL, CA PROVOCI GREATA SI CONSTANTENILOR.
LAUDA SI TU PE FARUL, DACA AI CU CE-I LAUDA. :headbang:

ultras_sportul
26th April 2006, 22:57
Nu cred ca va fi in acest meci un x ... va fi un meci foarte deschis ;)

Daca pierdem suntem inca prea cruzi pentru un loc pe podium... daca batem suntem cruzi si vom bate totul pana la final ;) caz in care ne vom opri in topul podiumului :D

Hipgnosis
26th April 2006, 23:54
Mai, copile, dar tu numai de Steaua spui pe toate threadurile ?

frustratule lasa oamenii in pace sa vb. despre ce vor. si dc el vrea sa vb despre echipa ro cu cele mai mari realizari in europa, e dreptul lui! ce ai vrea sa va laude pe voi ca nu ati pierdut decat cu 0-1 la cluj si ca ati reusit in cele din urma sa terminati in primele cinci grupa uefa? (uf, am uitat, in grupa erau 5 de toate).
get lost, get a life
ps: de gigi ce mai stii?

Rossi
27th April 2006, 03:11
Dinamo - Sportul

3 - 1

its a sport???
27th April 2006, 06:36
"frustratule lasa oamenii in pace sa vb. despre ce vor. si dc el vrea sa vb despre echipa ro cu cele mai mari realizari in europa, e dreptul lui"tREBUIE SA STII CA E UN THREAD DESPRE DINAMO SI TU ESTI UN MUCEA IN VANT PE AICI,ROGER????Adica discutam despre alta echipa,ok???

its a sport???
27th April 2006, 06:47
Bafta,cel mai bun sa castige!!!Sper sa fie DINAMO!!!!Cu toate ca jucam rau acasa,nici voi nu rupeti gura targului in deplasare!!!Macar sa fie un meci frumos!(am auzit ca Mazilu ar fi semnat ptr. steaua).Mie imi place valoarea si SPORTUL STUDENTESC o are!!!

armin
27th April 2006, 07:58
Mai, copile, dar tu numai de Steaua spui pe toate threadurile ?
Cred ca-i visezi si noaptea, si ai icoane cu "sfantul" JIJI in tot apartamentul (casa) !


Tu vorbesti? :)

its a sport???
27th April 2006, 08:13
whO'S wHO???cIC3 TARANI SE INTALNESC SI restul sunt din bucuresti?????

Cainele
27th April 2006, 09:20
cred intr-un egal la finalul partidei...
Sportul e in vana...

Aurel.D
27th April 2006, 11:22
Daca va mergeau blaturile zicei ca onanistii sunt cei mai buni.
Cei mai pupati in fund pe exact aceeasi jucatori in tur. Acum ca nu au rezultate sunt prosti. Cand aveau erau si ei buni.
Jenant :rosu: :rosu: :rosu:

Aiurezi ca de obicei!!:sleep:
In primul rand ca in postul precedent ma refeream la conducatori.
In al doilea rand, in ce post al meu ai vazut tu ca am laudat jucatorii si am zis ca au fost foarte buni in tur? Sa stii ca pot aprecia o echipa mai bine decat iti imaginezi tu!
Eu de mult timp am o parere proasta despre cativa jucatori de la Dinamo, si chiar in tur m-au exasperat cu prostiile facute pe teren, dar nu trebuie sa stii tu in mod special despre asta!!

PS: Unde este respectul pt. threadurile altor echipe, trambitat de voi stelistii pe aici?

Hipgnosis
27th April 2006, 13:40
Eu de mult timp am o parere proasta despre cativa jucatori de la Dinamo, si chiar in tur m-au exasperat cu prostiile facute pe teren, dar nu trebuie sa stii tu in mod special despre asta!!

PS: Unde este respectul pt. threadurile altor echipe, trambitat de voi stelistii pe aici?

Ar fi culmea ca dupa ce ca voi nu-i suportati pe onanisti, sa-i respectam noi:rosu: Ca sa-l parafrazez pe base: "Steaua e Steaua! si onanistii ..niste onanisti".

Ultras
27th April 2006, 14:08
Mai ne lasati cu comunistii vostri? Ca ne-am saturat si de japca pe care o practica Steaua inca de la infiintare. Acum doar Steaua mai blatuieste in campionat, asa ca ciocu' mic si joc de glezne... Aveti probleme discutatile unde sunt subiecte legate de Steaua, nu mai umpleti peste tot cu off-topic.

4star
27th April 2006, 15:26
Acum doar Steaua mai blatuieste in campionat, asa ca ciocu' mic si joc de glezne... Aveti probleme discutatile unde sunt subiecte legate de Steaua, nu mai umpleti peste tot cu off-topic.

1. Afirmatie rau voitoare. Sau cel putin gresita.
2. Postul tau este off topic.



Sportul este pe val si se va distra cu echipa ravasita.

Aurel.D
27th April 2006, 15:34
Ar fi culmea ca dupa ce ca voi nu-i suportati pe onanisti, sa-i respectam noi:rosu: Ca sa-l parafrazez pe base: "Steaua e Steaua! si onanistii ..niste onanisti".

Mai Hip, de ce vrei tu sa faci pe baiatul rau?

Si apropo de "onanisti", po****r zis si "labagii": cand a vorbit despre asta, Turcu a vrut sa folosesca o figura de stil, iti dai seama.

Pe de alta parte, cum sa ii numim pe stelisti, care stau in cantonament la Forban cu lunile?

PS: Tot nu mi-ai raspuns la postul anterior.

cip_81
27th April 2006, 16:14
Lasa-l pe hip. Stii ce-i interesant la el? Are 9 postari pe thread-ul asta si doar 8 pe cel dedicat partidei steaua-rapid (pot fi verificate si celelalte etape...proportia va fi cam la fel). Astia sunt adevaratii suporteri ai stelei. Pe ei ii grija ce face cel de peste gard. Hip, sa-ti mai amintesc zicala cu prostul care moare de grija altuia?

Despre meci....si eu cred ca va fi un meci deschis, in care se vor marca multe goluri. Sa vedem care va reusi mai multe.

Universal
27th April 2006, 18:16
[B]Haideti sa vorbim de meci, deci,dupa cum vad,majoritatea sun 1x[ si ma incumaet si zic totusi un egal frumos, desi stiu ce le paste celor 2 conducer,ar fi urat si netrebnic sa fie un blat ordinar ...Mazilu ar fi suparata,toata natiunea este cu ochii pe acest meci./B]

Aurel.D
27th April 2006, 18:31
Mai fratilor, mai lasti-o pe asta cu blaturile! Cum dracu sa faci blat cu Sportul?? Eu cred ca va fi un meci foarte greu pt. Dinamo, pe care mare minune daca nu il pierde....

Ella14
27th April 2006, 18:34
Steaua nu mai sta laForban demult, omule. revino-ti. iar despre meci: HAI SPORTUL!!!!!!!

Gigel Sportul
27th April 2006, 18:47
Haideti sa discutam despre meci. Pentru aceeasi etapa, in doua meciuri sunt solicitati arbitri straini: este vorba despre Steaua - Rapid si Dinamo - Sportul. Daca intre ocupantele locurilor 1 si 3 se poate, intre ocupantele locurilor 2 si 4 nu se mai poate, si in locul unui arbitru de clasa (avem si cativa de acest gen) este delegat Augustus, baiatul lui Gheorghe, consatean cu Nelu, si care poseda un talent fantastic de a conduce un joc intr-o singura directie. In ce priveste cele cinci convocari pentru acel meci de tineret cu Elvetia, si acestea sunt suspecte, desi magulitoare, in conditiile in care selectionerul este si antrenorul uneia dintre combatante. Parerea mea: daca Dinamo reuseste un surprinzator rezultat favorabil, acesta va fi datorat in cea mai mare masura "culiselor", acestor regizori ai campionatului carora le-ar cadea prea greu la stomac o victorie a "studentilor". Meciul nu este jucat dinainte, dar se pare ca niste "forte", ce nu au nici o legatura cu Sportul Studentesc, incearca sa dezechilibreze balanta in favoarea militzienilor. Nu fa vi blat, in cel mai nefericit caz o magarie de proportii de la "stapanire".

crys41
27th April 2006, 19:28
De aceasta ma tem si eu si nu am pus decat X. Insa nu m-ar mira sa se faca aranjamente de culise in favoarea lui Dinamo :rosu: . Sunt in joc interesele clubului (cupa UEFA) si n-or sa accepte sa-i bata Sportul.

ultras_sportul
27th April 2006, 19:35
Cineva va plange in mod sigur dupa acest meci ... sa fim noi? ... sa fie ei :D

Gigel Sportul
27th April 2006, 19:46
Cineva va plange in mod sigur dupa acest meci ... sa fim noi? ... sa fie ei :D
Ei nu stiu sa planga... au alte modalitati, specific canine, de a-si exprima tristetea :D.

Utilizator
27th April 2006, 19:51
Meciul se va juca pe bune in mod sigur.
E pacat ca n-au adus arbitrii straini, se impunea pentru a nu mai fi acuze absurde, dar daca nu s-a intamplat asta e nu pentru ca Dinamo s-a opus. Gigi striga mai tare si Costica Valcea il asculta, restul nu conteaza.

LazioRoma
27th April 2006, 20:44
cumparaturi: un penalty-1000 de euro,,o eliminare din echipa adversa 2000 de euro..o victorie 3000 de euro,,,un campionat castigat 50.000 de euro,,pt fotbal adevarat exista STEAUA,,,pt celelalte,,are dinamo mastercard...:))))))

Universal
27th April 2006, 20:47
Pronostic Dinamo-Sportul 2-3 in cel mai rau caz 1-1

Gigel Sportul
28th April 2006, 02:12
cumparaturi: un penalty-1000 de euro,,o eliminare din echipa adversa 2000 de euro..o victorie 3000 de euro,,,un campionat castigat 50.000 de euro,,pt fotbal adevarat exista STEAUA,,,pt celelalte,,are dinamo mastercard...:))))))

Sau cumva temerile fata de Sportul vin dinspre Ghencea?? Meciul cu Rapid nu este deloc sigur, nici cel direct, alte doua puncte se mai pot pierde in orice moment.

Ultras
28th April 2006, 02:31
cumparaturi: un penalty-1000 de euro,,o eliminare din echipa adversa 2000 de euro..o victorie 3000 de euro,,,un campionat castigat 50.000 de euro,,pt fotbal adevarat exista STEAUA,,,pt celelalte,,are dinamo mastercard...:))))))


Probabil ca la ora asta Borcea e cu lautarii dupa el, dansand pe mese...

Rossi
28th April 2006, 03:10
acum e momentul sa castigam , steaua e in picaj

FORZA DINAMO

cip_81
28th April 2006, 09:36
cumparaturi: un penalty-1000 de euro,,o eliminare din echipa adversa 2000 de euro..o victorie 3000 de euro,,,un campionat castigat 50.000 de euro,,pt fotbal adevarat exista STEAUA,,,pt celelalte,,are dinamo mastercard...:))))))

http://i16.photobucket.com/albums/b22/floringabriel_80/32.gif sssstttttttttt, ciocu' mic. Am vazut cu totii ce exista.


Ca sa-l parafrazez pe base: "Steaua e Steaua! si onanistii ..niste onanisti".

Ca sa-l parafrazez si eu pe acelasi Base..."Boro nu-i ca Farul" (fii sincer, nu te uitai la meciul de aseara sa vezi daca exista vreo curca, vreun schiop, vreo gurita...nu te uitai spre arbitru...poate, poate da fault la duelul Maccarone-Nesu, de la ultimul gol? Nu-ti puneai intrebare de ce steaua nu mai poate contraataca asa usor si gasi bulevarde in apararea celor de la Boro, desi tineau doar un jucator in propriul teren ? Nu stiu cum se face, echipele care s-au prostituat in ajunul Pastelui au fost pedepsite de Dumnezeu...una eliminata din cupa Romaniei, cealalata, la mai putin de 30 de ore, a fost eliminata din UEFA...a fost doar o biata paranteza, ceilalti, va rog, nu-i acordati atentie...neglijati-o).

De-as sti ca Sportul va castiga campionatul, nu m-as suparara daca Dinamo ar pierde maine....tre' impiedicat acel carcinom de langa cimitire sa invinga...tre' extirpat.

crys41
28th April 2006, 11:31
Se cam discuta pe langa subiectul meciului Dinamo-Sportul :no:. Mai bine se discuta asupra importantei meciului asta. Daca Rapid - Steaua poate decide titlul, asta poate decide cine merge in UEFA sezonul viitor. Si este de vazut daca Sportul s-a maturizat si poate invinge echipele mari in meciurile cu miza sau castiga Dinamo ca-n ultimii ani.

Aurel.D
28th April 2006, 13:05
Steaua nu mai sta laForban demult, omule. revino-ti. iar despre meci: HAI SPORTUL!!!!!!!

Tu ca si altii ca tine, te bagi in vorba ca mararu-n ciorba, Ella si pe deasupra ai si niste postari destul de agresive.:rosu:

Ce ar fi sa mergi tu in port acolo, la Hamburg, sa te asezi pe un scaunel la o terasa, sa iti comanzi o bere buna pe care sa o bei numarand vapoarele care intra in port, decat sa stai pe Net si sa te bagi singura in seama, mai ales pe posturi care nici macar nu se refera la echipa ta preferata, echipa din Ghena!:D

Hipgnosis
28th April 2006, 14:06
Tu ca si altii ca tine, te bagi in vorba ca mararu-n ciorba, Ella si pe deasupra ai si niste postari destul de agresive.:rosu:

Faptul ca te pune la colt si e fata te deranjeaza? :rosu:
Hai Sportul, rezista banilor murdari :ok:

george-dinamo
28th April 2006, 14:54
au ajuns hotii sa strige hotii. s-a tras pt voi sezonul asta si ati facut magarii cat incape. si incepeti voi acum cu acuzatii de astea? de fapt e tipic. inaintea tuturor partidelor lui DINAMO se zice ca e blat. daca nu se da un offside sau nu mai stiu ce fault a fost cu arbitrul. daca un jucator face o gafa precum aseara balan sau carlos e blat cu jucatorii. daca toata echipa joaca slab e blat si cu conducerea. sunteti penibili baieti. mi-e mila de voi.
etapa asta e f importanta. in cazul unei victorii a rapidului si a noastra se relanseaza puternic campionatul. si inca ceva stelistilor...care tot spuneti de blaturi....cum se face ca s-au amanat meciurile stelei exact cu cele 2 formatii patronate de cei mai buni prieteni ai lui jiji?

Bancaru
28th April 2006, 14:57
Eu cred ca bate Sportul. La Dinamo e deriva mare. Desi as dori ca sa isi revina cainii, cat de cat. Am motivele mele. Dar raman la parerea mea.

Aurel.D
28th April 2006, 15:05
Faptul ca te pune la colt si e fata te deranjeaza? :rosu:
Hai Sportul, rezista banilor murdari :ok:

Gata ai revenit la viata? Ti s-au terminat lacrimile sau nu mai ai batistute? :D

Aurel.D
28th April 2006, 15:07
au ajuns hotii sa strige hotii. si inca ceva stelistilor...care tot spuneti de blaturi....cum se face ca s-au amanat meciurile stelei exact cu cele 2 formatii patronate de cei mai buni prieteni ai lui jiji?

Coincidenta, George, simpla coincidenta, nu fi si tu rau!!:D

Hipgnosis
28th April 2006, 17:48
....cum se face ca s-au amanat meciurile stelei exact cu cele 2 formatii patronate de cei mai buni prieteni ai lui jiji?

Pai raspunde tu la intrebarea asta. Vrei sa insiunezi ca Steaua are meciurile deja castigate. Dar tot tu recunosti ca tocmai meciurile astea s-au amanat. De ce oare? Nu cumva pt. ca de fapt nu e nimis stabilit?

george-dinamo
28th April 2006, 19:31
pai "inca" nu e. in functie de sansele de a mai evita retrogradarea a celor 2 echipe si de situatia la varf se vor imparti punctele. puteai sa te gandesti si singur la asta, dar banuiesc ca esti inca suparat asa ca se explica.

B_I_C
28th April 2006, 21:42
Sper intr-o victorie, si o calificare in cupa UEFA a sportului. Sunt foarte curios daca ei or sa se faca de ras acolo la fel ca Steaua ..

dasal
28th April 2006, 21:42
Sper ca dupa acest meci Dinamo sa-si schimbe ANTRENORUL :drak:

B_I_C
28th April 2006, 21:45
Sper ca dupa acest meci Dinamo sa-si schimbe ANTRENORUL :drak:
Si asta ar fi interesant. Sunt curios pe cine mai aduc de data asta..:P

himi
28th April 2006, 22:24
Sper ca dupa acest meci Dinamo sa-si schimbe ANTRENORUL :drak:

Si asta ar fi interesant. Sunt curios pe cine mai aduc de data asta..:P

Andreea Marin

Gigel Sportul
28th April 2006, 22:34
Se cam discuta pe langa subiectul meciului Dinamo-Sportul :no:. Mai bine se discuta asupra importantei meciului asta. Daca Rapid - Steaua poate decide titlul, asta poate decide cine merge in UEFA sezonul viitor. Si este de vazut daca Sportul s-a maturizat si poate invinge echipele mari in meciurile cu miza sau castiga Dinamo ca-n ultimii ani.
Stii? gluma proasta (sau foarte buna) este ca daca Sportul va castiga maine seara (si, fara a ofensa pe cineva, sanse exista) ia cea mai mare optiune din cei 90 de ani de istorie: lupta pentru titlu. La cum a jucat aseara Steaua, daca se va prezenta asa si in Regie nu are sanse de a lua nici cel mai amarat punct. Si la fel, cum a jucat aseara turma (scuze, nu pot sa spun echipa, nu fac aluzie la profesia lui JJ, dar la 2-0 se miscau deja precum oile) lui Oli, imi este greu sa cred ca nu vor da trei puncte Rapidului si nici ca nu vor mai pierde puncte si in alte zari, inclusiv in Regie. Este posibil ca derbyul din penultima etapa, Rapid - Sportul, sa devina decisiv pentru titlu. Astept sa beau sampania in peluza, sub ochii lui tata Jean (nu de alta, dar cu asta avem ultimul meci).

Oaia Dolly
28th April 2006, 22:39
au ajuns hotii sa strige hotii. s-a tras pt voi sezonul asta si ati facut magarii cat incape. si incepeti voi acum cu acuzatii de astea? de fapt e tipic. inaintea tuturor partidelor lui DINAMO se zice ca e blat. daca nu se da un offside sau nu mai stiu ce fault a fost cu arbitrul. daca un jucator face o gafa precum aseara balan sau carlos e blat cu jucatorii. daca toata echipa joaca slab e blat si cu conducerea. sunteti penibili baieti. mi-e mila de voi.
etapa asta e f importanta. in cazul unei victorii a rapidului si a noastra se relanseaza puternic campionatul. si inca ceva stelistilor...care tot spuneti de blaturi....cum se face ca s-au amanat meciurile stelei exact cu cele 2 formatii patronate de cei mai buni prieteni ai lui jiji?
Einstein daca erau aranjate meciurile cu pandurii si cu bacau de ce sa le mai amanam -jucam cu rezervele si gata.:headbang:
P.S: chiar nici un dinamovist nu realizeza penibilul situatiei in care se afla atunci cand ironizeaza o echipa ce a pierdut in semi-finale atunci cand ei nu au trecut de grupe.Pe ilustrul erudit gigi corsicanu il inteleg , dar e imposibil sa nu existe un dinamovist cu simtul realitatii si al penibilului.ASA SA FIE?

Gigel Sportul
28th April 2006, 23:08
Einstein daca erau aranjate meciurile cu pandurii si cu bacau de ce sa le mai amanam -jucam cu rezervele si gata.:headbang:
P.S: chiar nici un dinamovist nu realizeza penibilul situatiei in care se afla atunci cand ironizeaza o echipa ce a pierdut in semi-finale atunci cand ei nu au trecut de grupe.Pe ilustrul erudit gigi corsicanu il inteleg , dar e imposibil sa nu existe un dinamovist cu simtul realitatii si al penibilului.ASA SA FIE?
Fii serios(oasa) draga oitza: numai vecinul nostru de cartier, Petrica din clanul lui Marin, a comis in returul din Lia un fault clar, demn de penalty, dar nu a vazut spanielul ala; plus inca un alt fault, tot in prorpiul 16, susceptibil de penalty. Si daca "prazilianul" rapidistilor (Buga) nu inalta zmeul din 6 metri, poate ca aveam cu noroc o echipa in finala. Carlos oricum nu ar fi contat, tinea bara sa nu se prabuseasca. Dar de papt, cand conteaza Carlos asta in meci?

Oaia Dolly
28th April 2006, 23:12
Gigele amice nu uita de faultul lui maftei asupra lui Cristea min 10. Ce memorie selectiva au unii!Bafta cu dinamo si nu mai visa degeaba!

Gigel Sportul
28th April 2006, 23:28
Gigele amice nu uita de faultul lui maftei asupra lui Cristea min 10. Ce memorie selectiva au unii!Bafta cu dinamo si nu mai visa degeaba!

Ma rog... cand ai pe Poli acasa si te declari oaie clonata, este deja rusinos. Nici o grija, am vazut bine meciul, am si inregistrari ale fazelor importante, inclusiv presupusul fault al lui Maftei asupra cele mai mari tepe date de prietenul pesedist seche razboinicului luminii stinse al noii generatii de analfabeti. Hai, paste fericit(a), draga oitza balana, pastorul (te) vegheaza. Si daca nu ai sesizat, m-am legat in primul rand de ratarea "prazilianului", din pacate in semifinale a mers echipa care nu merita acest inutil privilegiu, a demonstrat-o aseara, o va demonstra inca odata si pe final de weekend (daca nu stii ce e aia, iti povestesc eu: o marca de tigari albaneze :D).

Si te-as ruga respectuos: fara "mai Gigele", cred ca ne despart cam multe, ca varsta cam un deceniu, a IQ cam prea multe puncte, ca scoala cred ca scorul de la varsta se dubleaza. Paste fericit(a). PA!!! BEEEEEEEEE!!!!!

Oaia Dolly
28th April 2006, 23:42
Ma rog... cand ai pe Poli acasa si te declari oaie clonata, este deja rusinos. Nici o grija, am vazut bine meciul, am si inregistrari ale fazelor importante, inclusiv presupusul fault al lui Maftei asupra cele mai mari tepe date de prietenul pesedist seche razboinicului luminii stinse al noii generatii de analfabeti. Hai, paste fericit(a), draga oitza balana, pastorul (te) vegheaza. Si daca nu ai sesizat, m-am legat in primul rand de ratarea "prazilianului", din pacate in semifinale a mers echipa care nu merita acest inutil privilegiu, a demonstrat-o aseara, o va demonstra inca odata si pe final de weekend (daca nu stii ce e aia, iti povestesc eu: o marca de tigari albaneze :D).

Si te-as ruga respectuos: fara "mai Gigele", cred ca ne despart cam multe, ca varsta cam un deceniu, a IQ cam prea multe puncte, ca scoala cred ca scorul de la varsta se dubleaza. Paste fericit(a). PA!!! BEEEEEEEEE!!!!!
Asa-i! Mi-ai inchis gura venerabile domn Gigel. Ai grija cu IQ-ul ala!E un proverb dragut despre cei dotati in acest sens care sunt si fuduli.Oaia out!/hello

Ammadeus
29th April 2006, 08:40
blat ca in tur? daca da e aranjat cu siman

Angelina Jolie
29th April 2006, 09:12
Si te-as ruga respectuos: fara "mai Gigele", cred ca ne despart cam multe, ca varsta cam un deceniu, a IQ cam prea multe puncte, ca scoala cred ca scorul de la varsta se dubleaza. Paste fericit(a). PA!!! BEEEEEEEEE!!!!!
Pfoai ma, special pentru asta inteligentu' tre musai sa pun un mesaj genial de al lui pe forum, sa-i mai treaca din aere.:D


You challenged me! If you feel being a gay, no problem, send me a PM, I'm enough opern minded to recommend you few specific web addresses, despite I'm very straight. Don't be shy, I am able to keep a secret or a confidential information.
You challenged me! If you feel that you are gay, no problem, send me a PM, I'm open minded enough to recommend you a few specific web addresses, although I'm very straight. Don't be shy, I am able to keep a secret or a confidential information.
Cam asa cred ca voiai sa zici.
For a supporter of a " students' " team that loves to talk about railroads and shit like that, your english sucks baaaaaaaaaaaad. Next time when you try to be smart make sure you do it with your english teacher close by. LOSER!:drak:
No ase gigele, scolatu' lu' tata.
In rest cred ca Sportul vinde meciul pentru a readuce dinamo in lupta pentru titlu. Si cred ca vinde si stelei si rapidului, ca ar fi monentul sa faca Siman niste $$.

ss_1916
29th April 2006, 10:49
pentru prima oara in acest campionat sint sigur de victoria noastra

nu-mi fac probleme diseara.... dinamo - sportul 0-3, fara dubii!
poa' sa intervina cu cine-or vrea ei: arbitrii, butelii, tarafuri, cainetoi; sportul are 3 clase deasupra ....

... in drumul studentilor

crys41
29th April 2006, 10:51
In rest cred ca Sportul vinde meciul pentru a readuce dinamo in lupta pentru titlu. Si cred ca vinde si stelei si rapidului, ca ar fi monentul sa faca Siman niste $$.

Hmm, chiar crezi asta? Realizezi ca dupa aceea Siman ramane fara antrenor, nu cred ca Multescu ramane la echipa daca se fac magarii din astea :no:.

Aaetius
29th April 2006, 11:37
ce nashpa trebuie sa fie de tine Cra10veanule sa te trezesti al 11 sa vezi meciurile echipei favorite....macar noi le vedem in nocturna
eu zic DInamo - Sportul 2-0 (2-1)

be@
29th April 2006, 13:14
Probabil ca la ora asta Borcea e cu lautarii dupa el, dansand pe mese...

Vai , dar cum de-ai ghicit ? :happy

http://www.gsp.ro/index.php?a=41538&shift=1

starsteel
29th April 2006, 14:50
S-ar putea dupa meciul asta sa cheme Borcea fanfara funerara numai ca problema cea crunta ar fi ca el si Netoiu nu au dreptul sa ingroape al 2 lea club din istoria fotbalului romanesc. Suporterii rationali din Romania nu doresc asta asa ca solutia ar fi una, afara cu Borcea si Netoiu!
Pt. urarile de simpatie ale fanilor dinamovisti de dupa meciul cu Boro nu imi mai doresc un egal in meciul asta ci o victorie a Sportului chiar daca prin joc sunt un adversar adevarat al Stelei.

WOLF_ULTRAS
29th April 2006, 15:10
dinamo 0-2 sportul :D

Gigel Sportul
29th April 2006, 16:14
Hmm, chiar crezi asta? Realizezi ca dupa aceea Siman ramane fara antrenor, nu cred ca Multescu ramane la echipa daca se fac magarii din astea :no:.

Angi nu pricepe un lucru: ca Siman nu isi risca pielea asa usor. Daca va fi magarie, o vor aranja cei de la "stapanire", arbitru dedicat, jucatori luati cu japca la antrenamentele lotului de tineret etc., nicidecum Siman, al carui interes este sa ridice cat se poate de mult cota jucatorilor. In ce priveste replica, se vede ca este american: isi imagineaza ca daca nu stii engleza esti cel putin oligofren, atitudine tipica natiei, nu am ce ii face. Au dreptate francezii cand isi dau cu parerea despre ei. Nu conteaza antipatiile (de exemplu urasc engleza, si m-am ocupat sa o invat cat sa inteleg corect un document scris in aceasta limba). Oricum, individul este puternic obsedat de persoana mea, dar ma bucur ca in sfarsit cineva imi da importanta, dar tot strangator de frana ramane.

Si cine nu pricepe ca viatza asta este o mare gluma proasta, de care merita sa mai si razi, e stresat rau de tot, din fericire pentru el in California exista psihologi buni, bani sa aiba. Dar saracul este mult prea stresat de viata si de parerea mea despre cel mai vechi club din divizia A; in fine, batem in seara asta si marea echipa a Clujului ramane tot "U".

vlad1607
29th April 2006, 16:20
victoria e singura alternativa pt a mai spera la titlul de campioana..sportul e pe val....DINAMO joaca slab....dar am incredere ca vom castiga

FORZA CAINII !

Paul
29th April 2006, 17:01
victoria e singura alternativa pt a mai spera la titlul de campioana..sportul e pe val....DINAMO joaca slab....dar am incredere ca vom castiga

FORZA CAINII !

:happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy

Ce repede ati trecut de la resemnare la speranta. Victoria lui Boro a fost mai tare ca un RedBull

cocostegar
29th April 2006, 17:12
poate bate sportu,ca ar fii super tare:yeah:

tuxie
29th April 2006, 19:22
Mhm... Giovanni @ Sportu' nu prea suna bine. Am un feeling ca o sa vedem o echipa de studenti plictisiti si fara interes fata de meci. Sper totusi sa ma insel. Bafta Sportul!

Paul
29th April 2006, 20:14
se vedem ce poate "marea" echipa a Sportului ...
unii vorbesc de titlu da ei pierd constant cu toate echipele din Bucuresti

BAK
29th April 2006, 20:16
eu am incredere ca sportul poate bate lejer, de la 3 goluri in sus.....

Paul
29th April 2006, 20:21
pai daca bate Sportul , fi sigur ca nu o va face la un gol ...

Oricum pentru amatorii de pariuri , asta e un meci care in veci vecilor nu se poate termina cu egal. Meci de "12" fiindca egalul avantajeaza ...Steaua :evil:

Mie imi miroase a blat ...

starsteel
29th April 2006, 20:32
Imagini de pe superbul stadion din Stefan cel Mare.

Cra10veanu
29th April 2006, 20:44
goooooool mazilu :D

STEAUA-MANIA
29th April 2006, 20:45
1-0 Sportul LOL:D:happy

starsteel
29th April 2006, 20:48
Hai sa vedem cum au luptat sa-si apere poarta 3 dinamovisti la golul din min.10. Asta e sex in grup? Culmea si mingea e tot acolo.

dorian27
29th April 2006, 20:48
Imposibil!!!
Nu se poate ca Sportul sa conduca pe cea mai buna echipa a Europei de Est:nah:

my_bogdan
29th April 2006, 20:48
ha ha ha ......conduce Sportul cu 1-0 :D :drak:


Imposibil!!!
Nu se poate ca Sportul sa conduca pe cea mai buna echipa a Europei de Est:nah:


fii atent....Sportul conduce pe echipa care a eliminat pe faimoasa Everton si a batuto pe TSK :happy

STEAUA-MANIA
29th April 2006, 20:50
Mazilu a marcat,nu?:D
my bogdan,da edit si cut la mesaj,ai scris consecutive:P

B0gdaaaN
29th April 2006, 20:52
daca bate azi pe dinamo sportul termina in fatza lor

BAK
29th April 2006, 20:52
Mie imi miroase a blat ...

mah paul, stai sa vezi cum se termina meciul si apoi spune-ti parerea .....nu are rost sa arunci cu noroi intr-o echipa ca si sportul....
la 1-0 sportul ii pe primul loc...ce chestie.... ma intreb oare daca au forta sa castige campionatul....

alsign
29th April 2006, 20:55
Imagini de pe superbul stadion din Stefan cel Mare.

nu-i nime' :)) in cotetu' javrelor :happy :happy :happy

Cra10veanu
29th April 2006, 20:55
sportul ca lot ar avea forta sa castige campionatu, dar sint alte aranjamente prin fotbal, nu-ti trebuie numai forta....

dorian27
29th April 2006, 20:55
De bate Sportul...vor trece cu un punct in fata cateilor:)

Dupa Real Madrid...o alta echipa de top din univers ( daca nu stiti ..e vorba de Dinamo) are un sezon greu in campionatul intern.

Mai in gluma sau mai in serios..Sportul intra in lupta pentru titlu:evil:

vidor
29th April 2006, 20:57
Hai SPORTU!!! Luati voi campionatu ca ne-am saturat sa-l tot ia echipele comuniste!!!

dorian27
29th April 2006, 21:09
E un blat ordinar:cool: :P :P :P :P :P
desi este condusa, Dinamo nu prea pare a vrea sa egaleze!!:o:
sa inceapa cateii sa vanda meciuri?..poate asa vor mai reduce pierderile:P

B0gdaaaN
29th April 2006, 21:10
aici chiar ca ai dat duma...daca asta e blat ma duc sa ma calugaresc

starsteel
29th April 2006, 21:14
Sportul o echipa incredibila ! 0-2

B0gdaaaN
29th April 2006, 21:14
goooooooollllllllll MAZILU...varza apararea echipei Dinamo

dorian27
29th April 2006, 21:15
aici chiar ca ai dat duma...daca asta e blat ma duc sa ma calugaresc

:cool:

2-0 pentru sportul!!

Vand vise
29th April 2006, 21:15
gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool

STEAUA-MANIA
29th April 2006, 21:15
2-0
Asa,dinamo in afara cupelor europene!:D

Cra10veanu
29th April 2006, 21:16
gooooooool mazilu 2-0 pt sportu :happy:
preluare a la drogba, cu manutza :D dar nu conteaza, a intrat in atze :D

starsteel
29th April 2006, 21:17
Fantastica echipa Sportul joaca cu o dezinvoltura de necrezut! 0-3

bada_otelul
29th April 2006, 21:17
2-0 pt sportul!bravo studentilor!OARE PORCEA SE BUCURA ACUM LA FEL DE MULT CA LA 4-2 PT BORO?!?dumnezeu vede si pedepseste.presimt golul 3.da am avut dreptate.tocmai au dat al 3lea.l-am prins in scris.cu dedicatie pt borcea

Vand vise
29th April 2006, 21:17
gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool 0-3

B0gdaaaN
29th April 2006, 21:18
goooolll gooollll goooollll 3-0 -3 bobitze Mazilu

Cra10veanu
29th April 2006, 21:18
hattrick mazilu, nu-mi vine sa cred, dinamo sucks :happy:

B0gdaaaN
29th April 2006, 21:19
nush daca se poate face un poll....cate mai ia DINAMO ??=))=))

STEAUA-MANIA
29th April 2006, 21:19
SA CANTE LAUTARIIIIIIIIIIIIIIII!Borcea cheama lautariiiiiiiiiiiiiiii!Cheama lautariiiiiiiiii!

blaga
29th April 2006, 21:20
Mhm... Giovanni @ Sportu' nu prea suna bine. Am un feeling ca o sa vedem o echipa de studenti plictisiti si fara interes fata de meci. Sper totusi sa ma insel. Bafta Sportul!


E uite ca nu-s toti la fel ca timisoreni, a da e drept ca voi nici nu aveti cu ce, adica bani ar fi garla da....aveti alte lipsuri...majore:no:

bada_otelul
29th April 2006, 21:20
parca am mai vazut meciul asta acum nu multa vreme.......aaaaa,da,dinamo-otelul 0-3,dar atunci a dat 3 d.stan

BlueEnergy
29th April 2006, 21:20
Dinamo-Sportul 0-3... si e de abia pauza! Sau Dinamo vrea sa intoarca dupa pauza rezultatul ca Boro in meciul cu Steaua?:D

Sunchase
29th April 2006, 21:21
Bravo Sportul ! :D

starsteel
29th April 2006, 21:23
S-ar putea dupa meciul asta sa cheme Borcea fanfara funerara numai ca problema ar fi ca el si Netoiu nu au dreptul sa ingroape al 2 lea club din istoria fotbalului romanesc. Suporterii rationali din Romania nu doresc asta asa ca solutia ar fi una, afara cu Borcea si Netoiu!
Pt. urarile de simpatie ale fanilor dinamovisti de dupa meciul cu Boro nu imi mai doresc un egal in meciul asta ci o victorie a Sportului chiar daca prin joc sunt un adversar adevarat al Stelei.
Asta e mesajul de ieri adevarul ca se cunoaste cand ai 38 ani.
Sunchase urmeaza sa plateasca si Rapidul pt. fanii ei.

STEAUA-MANIA
29th April 2006, 21:24
Ramaneti alaturi de antena 1!Umilirea canina partea a 2 a!Tineti aproapeeeeeeee!
borcea:nu te apropia de vestiarul lui sportu!
SA CANTE LAUTARIIIIIIIII!SA CANTE LAUTARII!

vasile314tzurka
29th April 2006, 21:24
Bravo Sportul. Daca merge asa poate ia campionatul, Steaua pe doi si Rapid sa piarda Cupa. Asa vor intelege unii de ce nu te bucuri de capra vecinului. Prietenii stiu de ce.

Quartz@nu
29th April 2006, 21:25
ies din nou suporterii cateilor pe strazi ??

sa le fie rusine ....sa se uite in cusca lor si apoi sa se bucure de insuccesul altora .

cred ca ar trebui sa se inscrie in INTERTOTO SA MAI JOACE SI EI >>>!!!!

SPORTUL SUNTETI TARI FRATE ...SPER SA CASTIGATI SI CU RAPID SI CU STEAUA SI SA SCHIMBATI ISTORIA !!!

Sunchase
29th April 2006, 21:25
Steaua in uefa cu meciuri de genul steaua-farul , nu ? :rosu:

Rossi
29th April 2006, 21:25
Primul Gol - Fault In Atac Facut De Mazilu - Nesemnalizat De Arbitru

Min 20 - Offside De 3 Metri - Mazilu Scapa Singur Si Rateaza - Offside Nesemnalizat De Arbitru

Golul 2 - Mazilu Preia Mingea Cu Mana - Hentz Din Avion - Hentz Nesemnalizat De Arbitru

Pe Fondul Caderii Psihice Vine Si Golul 3 ...

Pauza

Hopshio
29th April 2006, 21:25
Bravo Sportulllllll!!!

andrei1921tm
29th April 2006, 21:26
o echipa care joaca din placere...niste baieti tineri si curati(nu mercenari k la poli)merita mai mult si ash vrea sa ii vad la anu in champions ligue chiar daca nu o sa faca mare lucru.O sa fie o experienta nemaipomenita pentru fotbalistii astia adevarati.Bravo lor.Bravo Sportu.!!!!!!!!!!!!!!!!

duru2000
29th April 2006, 21:27
Afara cu Porcea, Betoiu si ceilalti mascarici care au distrus Dinamo!
Bravo Mazilu, pleaca repede din Romania pana nu ajungi rezerva la Dinamo...

bada_otelul
29th April 2006, 21:27
dinamo arata mai mult a echipa care se zbate sa scape de retrogradare decat una care se bate la titlu.nu mai pupa cupe eropene.unde sunt sufocatii aia de dinamovisti gen bianco-rossi si mai stiu eu care?probabil sarbatoresc impreuna cu borcea,la fel si jucatorii pe teren ca altfel nu-mi explic

starsteel
29th April 2006, 21:28
Suporterii dinamovisti din nou pe strazi, jucatorii dinamovisti inopteaza in vestiar.

himi
29th April 2006, 21:28
Sper sa mai dam 2!
sa fie 5! ca-n 85!!! :) :) :) :yeah: :yeah: :yeah:

Rossi
29th April 2006, 21:28
ce mai conteaza campionatul , ca oricum nu mai avem echipa , nu mai avem antrenor , asa ca mai bine ca se intampla asa ,
ca sa se schimbe treburile la Dinamo

in tot returul asta Dinamo nu a mai jucat nimic !!!!!!

Hopshio
29th April 2006, 21:29
Se vede ca o plecat giovanni...nu se mai fac blaturi..amuh se vede adevarata fatza a lui dinamo!!!

Paul
29th April 2006, 21:29
Recordurile lui Dinamo in ceea ce priveste infrangerile sunt cateva rezultate doar de 0-5 :evil: (unu cu Steaua . unu cu Sportul). Azi s-ar putea sa asistam la un nou record.

BTW. Carlos e cel mai meserias portar din lume , daca Babicu e portarul lui DInamo :evil:

Cra10veanu
29th April 2006, 21:29
Mazilu este cel mai bun jucator roman in acest moment, cred ca va fii transferat sezonul urmator in italia sau Anglia pe bani grei, are talia lu Ibrahimovic, poate-l vedem la Juve la anu

BlueEnergy
29th April 2006, 21:29
Primul Gol - Fault In Atac Facut De Mazilu - Nesemnalizat De Arbitru

Min 20 - Offside De 3 Metri - Mazilu Scapa Singur Si Rateaza - Offside Nesemnalizat De Arbitru

Golul 2 - Mazilu Preia Mingea Cu Mana - Hentz Din Avion - Hentz Nesemnalizat De Arbitru

Pe Fondul Caderii Psihice Vine Si Golul 3 ...

Pauza


Nu am vazut meciul si nu stiu daca toate au fost greseli de arbitraj insa ce chestie... a ajuns tocmai "campioana" blaturilor sa fie furata voit sau nevoit de arbitrii!:D