PDA

View Full Version : FC Bihor Oradea



Pages : [1] 2 3

apparte
9th May 2003, 00:32
Dupa meciul pierdut la Zlatna(in care potrivit celor spuse personal de Vrajitoarea toti jucatorii au spus ca au fost penibili)antrenorii Popa si Manaila au fost demisi urmand a fi inlocuiti de Iosif Rotariu! :ciocan: !Asa sunt conducatorii lui FC Oradea!Batuti in cap!Parca n-am sti ce dezastru(ca antrenor)e Roti!Echipa are in continuare cele mai mari sanse de a ocupa locul 2 la sfarsitul campionatului(deci baraj)si ei demit antrenorul....Doamne,ce idioti!

apparte
10th May 2003, 00:27
Dupa o noapte de odihna conducatorilor le-a venit mintea la cap si nu l-au mai demis pe Popa,acesta ramanand in functie!Se pare ca totusi noaptea e un sfetnic bun!!Sau or fi fost de vina zecile de telefoane la sediul clubului,ziare si posturile locale de TV si radio? :yeah:

Njock
10th May 2003, 00:41
Cel mai prost conducator de club din RO e Vizer :ciocan: (parca asa il cheama) nu cu mult timp in urma la dat afara pe Ion Marin. Probabil ca vrea sa devina cunoscut ca fiind ala duru... Daca ajunge Oradea la baraj si promoveaza, atunci sa vad cum o sa mai iase pe strada...

Njock
10th May 2003, 09:50
Era pacat ptr. nea` Popica. Un om care pune suflet in ceea ce face, bine ca ia venit mintea la cap lui Vizer. PS. am postat aseara tarziu, nu stiam ca sa revenit asupra deciziei.

ad3an
19th June 2003, 20:53
Armata Ultra cred ca cel mai potrivit loc sa poatezi ar fi la subiectul "Steaua" incep sa ii dau crezare celui care spunea ca la oradea sunt plini de stelisti singura echipa cu care bihoru ar trebui sa fie infratita e CFR Ecomax Cluj pentru ca in proportie de 80% clujenilor le datoram promovarea.

Si felicitari pentru Popica pt ca fara el Vrajitoarea cel care a inscris toate golurile bihorului in poarta lui iliciuc e la bihoru datorita lui Popica!!!


Niciodata Oltean nicodata tigan nicodata caine
Rebel pana la moarte


Ae ao sa moara dinamo
Steaua de rahat!!!!!!!!!!
SA moara tigani din tara

In concluzie "JOS MITICI"

Aicea e bihor e capitala noastra
SI ne pisem pe bucuresti pe capitala voastra

Forza bihoru!!!1 forza uta!!!!1 forza milan!!!!!!!!

deep purple
19th June 2003, 22:44
adrian, lasa-i mai in pace ca nu-s vinovati locuitorii Bucurestiului de politica de 2 bani pe care o duc aia de-acolo. Mai sunt printre ei care vad lucrurile cum trebuie si nu merita jigniti.

inter
20th June 2003, 09:45
ad3an , :ciocan:
cei cu tine taticu, euforia promovarii vad ca te-a facut sa uiti ca un oltean v-a promovat marcand toate golurile voastre :D :D :D
oricum nu uita ca vraji e sub contract cu "cainetoiu" :drak: :drak:
ce va face vraji in meciurile impotriva lui dinamo? /fu/
va juca pt. oradea sau pt. dom propietar? :thinkso:

apparte
20th June 2003, 13:57
Cu dinamo v-a da gol Piticu!Intere,daca bate Bihorul voi fi la fel de bucuros!Vrei sa zici ca daca joaca Craiova cu Inter si bate Interu' o sa fii suparat? :P ..... /nope/

inter
20th June 2003, 14:00
am fost la Craiova-Inter 1-1 la Craiova, si am fost foarte fericit :happy

apparte
20th June 2003, 14:43
Ai vazut cum si la un egal poti fi fericit? :yeah:

ad3an
20th June 2003, 15:34
Intere nu avea grija nu e din cauza euforiei da acuma dupa ce au promovat toti oradeni sunt fani F.C.Bihor desi majoritatea tin cu Steaua Dinamo sa le fie rusine
unde era armatra ultra cand juca bihoru in B
Da nu conteaza
FORZA BIHORU!!!!!!!!!!!!!
Vrajitoarea sper sa fie suspendat in meciul cu dinamo desi la oradea o sa fie un meci interesant intre Bihoru si Dinamo.
Poate pana atunci Netoiu se lasa si el de fotbal

Armata Ultra
20th June 2003, 15:44
Armata Ultra a fost la aproape toate meciurile lui FC BIHOR. Chiar si cand era exilata la Stei, daca iti mai aduci aminte. Am fost la meciuri si in A, si in B, si in C. Si mergeam si daca pica in judeteana. Intre Oradea si Steaua, Oradea e pe primul loc, e orasul meu natal, si indiferent unde voi fi CU ORADEA PANA LA MOARTE!!!!!
respekt

deep purple
20th June 2003, 15:58
F interesant cum aproape toti oradenii tin cu Steaua. Sa fie si acesta alegere tot un complex de inferioritate? Cand nu ai pe cine alege, mergi cu cel mai bun in acel moment ca sa-ti ofere rezultatele cele mai bune. Interesant. Eu sper sa va bagati mintiile in cap si sa va spijiniti echipa voastra. Aveti traditie in fotbal mult mai veche decat Bucurestiul iar nu uitati ca Steaua e cea care trebuia sa va bata in mai mult de 90 de minute pe vremea cand Vali dicta in fotbal la fel de "bine" ca tac-su in CC al PCR.

apparte
21st June 2003, 00:17
Deep,sa-ti spun ceva ce n-ai de unde sa stii.In 1975 sau 76 Steaua a pierdut la Oradea cu 3-2,golul victoriei marcandu-l Attila Kun(sau Kun II cum era cunoscut)dintr-un penalty dictat pe o cadere in careu a aceluiasi jucator care a calcat pe minge.Stelistii n-au facut deloc scandal,iar publicul i-a aplaudat.La meciul la care faci tu referire,cel mai bun jucator al Bihorului a fost Muzsnay,imprumutat la Oradea de.....Steaua,alaturi de T.Ivan si Adi Blid.Pe urma au mai venit Negrau si Weissenbacher.Meciul s-a desfasurat in niste conditii speciale:inainte de mecise vorbea in tribuna de blat,urmand ca Bihorul sa nu joace la valoarea lor deoarece era considerata in sfera de influenta a Stelei.Stelistii veneau de la Satu-Mare unde sarbatorisera ceva in familia lui Silviu Lung(ceva nunta sau botez).Tot ce s-a intamplat atunci mi-e viu inca in memorie.Si o sa-ti dau un exemplu.Prin min 25 Muzsnay i-a trecut mingea printre picioare lui Belodedici,dar a fost deposedat de Iovan.Mingea a ajuns din nou la Belodedici care a avansat si a sutat fantastic la vinclu de la vreo 30 de metri,gol care a fost aplaudat de tot stadionul!Pana la pauza insa,Muzsnay a marcat de 2 ori(la fiecare faza faultand in atac,odata pe Ungureanu,a doua oara pe Iovan,tragandu-i de mana)si Bihorul era in avantaj!Stateam in galeria Bihorului la acel meci,nu in grupul de aprox 100-150 de stelisti din tribuna(actuala)intai.la pauza TOTi cei din galeria Bihorului erau convinsi ca Steaua va castiga.Dar surpriza,pe masura trecerii timpului,stelistii ratau tot mai multe ocazii,iar Bihorul tragea de timp cat putea!In min 85,Ovi Lazar a scapat de la mijlocul terenului spre poarta dar a fost faultat de Ungureanu.In conditiile fotbalului de azi arbitrul ar fi acordat rosu,dar Ungureanu a scapat cu galben.Numai la faza respectiva s-au pierdut 2 min.La urmatoarea faza s-a dictat 11 m pt Steaua intr-o faza in care eu n-as fi dat(sincer).Dinamovistii poate-si aduc aminte de acel 11 m dat lor in 2-2-ul din martie 90 cand a sarit Stangaciu sa trimita o minge in corner si a cazut peste Vaiscovici.A fost o faza identica cu Lazareanu si Lasconi.A egalat Hagi(era ultimul minut al timpului regulamentar de joc).Retine,in 5 min au fost doar 3 faze!Lovitura libera a Bihorului urmata de atacul Stelei si transformarea penalty-ului.In prelungiri,marcati de acel penalty,apararea Bihorului a gafat si Balint a inscris golul victoriei.Interesant e ca dupa gol,Steaua a mai avut inca 2 ocazii!Bineinteles ca stelistii au fost huiduiti la iesirea de pe teren si de la vestiare,bihorenii reprosandu-le maniera in care au castigat!Oamenii nu reprosau timpul suplimentar de joc ci penalty-ul din care Steaua a egalat!
De altfel,daca-ti aduci aminte la CM din Italia 90,un arbitru a prelungit o repriza de prelungiri(de 15 min)cu.....7 minute!Sau imi aduc aminte de meciul de la Florenta al nationalei cand Topescu intreba prin min 4 al prelungirilor:"Cat va mai prelungi arbitrul acest meci care ne tine intr-o asa incordare?"

Sir
21st June 2003, 02:02
ad3an>ce tot indrugi acolo ca noi "suntem dusmani de moarte cu miticii"!
Recunosc ca nu dau multe parale pe majoritatea celor din Bucuresti, dar asta nu inseamna ca i-as extermina.Cine ar mai conduce frumoasa noastra tarisoara? :D .
Si chestia cu suporterii timisoreni: pai nu-i normal ca dupa 5,6,7 meciuri pierdute consecutiv sa nu-i si fluieri un pic?Dar la urmatorul meci speram ca vor invinge si cel putin in primele 60 de min. erau incurajati cum nu sunt multe echipe di Ro incurajate.
sau poate cei care fluierau erau studentii din alte orase (Oradea?) despre care spui ca ar fii grosu spectatorilor,mai stii?????????? :D

RedBaron
22nd June 2003, 01:04
Adn-ule! Auzi mah! Se pare ca FCB ar vrea sa vinda locul sau in A, deoarece Vizer se retrage, si vah pleaca jucatori, care sunt la final de contract!
Ghici cu cine se duc discutii? :drak: NU! Nu cu Dinamo! Daaaa! Cu UTA! :firedevil: Las' nu fi trist! Stii doar ca te invit la meciurile UTA-ei sa strigam impreuna :forza uta:
Spune-i lu' Flo' ca se desfiinteaza Dinamo, deoarece vor sa fuzioneze cu Nationalu' :cya: Sa vezi ce fatza o sa faca!
Un mesaj de la ARAD, pentru ADN-ul din Bihor: :pace:
Las' ca "ne intalnim" in Cupa Romaniei, si vorbesc eu cu Boruga sa joace cu tineretu'! :calp:

ad3an
23rd June 2003, 12:09
Sir hai ma nu te enerva ca nu merita nu am zis ca stud oradeni sunt grsul galeriei voastre ci doar ca la tm nu ar fi 30.000 de spectatori in tribune ci ar fi mai putin cu 10-20%,si chestia cu flueratul recunosc ca si eu ii mai fluer mai ales pe Buia.
Si nu cred ca stud din alte orase scandau la meciu de baraj ROMANIA **** ROMANIA ci Banateni tai iubiti,dar na padure fara uscatri vorba unuia de aici!!!

Daphix fii calm ca cred ca daca ar vinde Vizer locul l-ar masacra oradeni cu toti judocani lui cu tot si lu UTA sa il vanda mai mai mai era sa il vanda si sezonu trecut locu din B2 Lu UTA mai tii minte,era misto....

yeah yeah

las ca la anu intrati si voi asta daca nu cumva v-o ia ACU inainte

P.S Stie cineva cat s-a terminat Mineru Stei VS. OLIMPIA SALONTA

Armata Ultra
23rd June 2003, 13:06
bihoru va vinde locul in A doar cand Armata Ultra va fi galeria lui Dinamo, adica never

FORZA ORADEA

apparte
23rd June 2003, 14:04
Minerul Stei-Olimpia Salonta 2-1(1-1).Meci decis de o eroare de arbitraj(11 m pt steieni in min.85);meci dominat de steieni,dar cu marile ocazii apartinand salontanilor!La final jucatorii din Stei au fost felicitati de Viorel Micula si Cornel Popa de la TGIE si au sarbatorit promovarea la terasa Transilvania apartinand grupului de firme TGIE!

Sir
23rd June 2003, 20:01
ad3an>nu pricep la care meci de baraj scandau suporterii Romania m""e Romania :? .lamureste-ma!

alt.core
23rd June 2003, 21:20
da, chiar asa , de unde ai mai venit si cu chestia asta, adr3ane ????

ad3an
24th June 2003, 22:24
Ok apparte perfect deci steeni au resuit sa peomoveze in C poate la anu in B pe urma urmeaza A( HA HA HA)
iar pt. cei din tm chiar la meciul de pe Dan Plapumaru al vostru se scanda chestia asta de vre-o 4-5 suporteri erau sit in stanga tribunei oficiale,asa ca va rog frumos nu mei mere cehestia cu noi suntem cei mai civilizati si noi suntem fruncea, si la voi exista uscaturi ca si in toate galeriile okkk
FORZA BIHORU!!!!

Sergio
24th June 2003, 23:20
Acuma fara sa jignesc pe nimeni,dar in stanga oficialei sta meci de meci un grup de derbedei care urla tot meciul numai prostii.Am stat si eu o data acolo,da m-am lamurit.Asa ca asta e cu grupul de la tribuna I.Ad3ane,sper ca nu sunt din Oradea,cu tine in frunte,ca imi schimb parerea,pe bune...
Oricum,la baraj n-am stat acolo,deci nu ma pronunt.

Sir
25th June 2003, 00:23
Plapumaru?Esti penibil ad3ane!Rusinica :oops: !

ad3an
25th June 2003, 18:22
Sergio nu am fost eu,habar n-aveam cine erau,nici nu ma intereseaza,dai incolo..,da nici voi nu sunteti sfinti
Sir ce e nu asa se numeste stadionul vostru Dan Plapumaru(ha ha ha)nu asta e noua denumire,cred ca sta e dupa ce a plecat Panduru,sau mai nou Dan Somnambulu,e un fel de loc de dormit pentru jucatori vostri cand vin din baruri intra si ei pe teren si in loc sa alerge dorm,singurul lucru care mei tine treaz cat de cat pe Danica Plapumaru e Curva aia din banat care nu il lasa sa doarma si il tot deranjeaza.

he he he

deep purple
25th June 2003, 20:18
adriane, venele ti le iei cand realizezi ca nu veti avea niciodata un asemenea public si o asemenea galerie (hahaha). Vezi ca mai esti si prost crescut. Dan Paltinisanu a murit imediat dupa revolutie. Ti-e ti-ar conveni sa-i pum tot felul de porecle lui bunica-tu care a decedat? Stii ca asta e chestie de bun simt sau tu n-ai fost cand s-a impartit bunul simt. Oricum, nu uitati sa va puneti tribune sa nu picati cu ele si daca puteti sa inventati si un nume ca-i plina tzara de municipale, tineretului, centrale. Astea-s pentru cei fara pic de imaginatie.

apparte
25th June 2003, 21:32
Tribuna a doua trebuia demolata in 90.dip!Oricum,restul stadionului a fost reconstruit in 89,ramasese tribuna aia pt 90,au inceput problemele,stadionul era al nimanui,asa ca tribuna aia a ramas in picioare,si e mai mica decat cealalta si peluzele cu cateva randuri!De asemenea peluza tabelei a fost construita in iarna lui 89 pe frig,asa ca rezultatele-s previzibile!
Oricum,stadionul din Oradea,e unul de FOTBAL!Si fiind proprietatea primariei,normal ca se numeste"Municipal".Desi s-ar putea numi Iuliu Baratky,Mircea David sau Emerich Jenei!
Culmea,sa te lauzi cu stadionul Dan Paltinisan,cand ai avut valori ca Dobay,Zombori,Wetzer,Ciosescu etc.!

deep purple
25th June 2003, 23:22
Valorile ripensiste de care pomenesti tu nu a au jucat nici 5 minute pe actualul Dan Paltinisan. Daca cunosti Timisoara (si sunt sigur ca da) Ripensia a jucat pe terenul Electricii de azi vecinii UMT-ului.
Dan Paltinisanu a fost omul care a lasat Celticul acasa cu un sut de zile mari chiar pe arena ce-i poarta azi numele.
Desi in Milano si Inter si AC joaca pe San Siro stadionul se cheama Giuseppe Meaza. Cum de nu se cheama "municipale" din moment ce serveste mai multe echipe ale orasului?

ad3an
27th June 2003, 12:27
deep purple ce tot vrei,posteaza naibi la PULI AEKKA,e vai samar de voi ma stadionul care a fost construit de locuitori timisoarei a ajuns sa joace fotbal,pardon sa doarma o adunatura de mitici,voi care nu ii suportati pe mitici,si ca tot veni vorba de imaginatie,las ca aveti voi imaginatie pentru toata tara,imi zici si mie ce inseamna AEK de la ce naiba o veni ca habar nu am,voi erati instare sa ii dati nume la echipa POLI TIMISOARA AEK BUCURESTI,ca doar aveti imaginatie.
Si cu suporteri nu mi-as dori sa aiba F.C.Bihor o asemena galerie ca si a voastra(plina de rapidisti) prefer un plina de stelisti
Las ca vedem la toamna ce "COOL" suneti voi in meciul direct
Acuma ca a venit Balint la voi,o fi si el ca si marele vostru portar,ca doar de la aceasi echipa vin nu

yeah yeah yeah

Sir
27th June 2003, 15:47
ad3an>esti penibil.

deep purple
27th June 2003, 16:18
adrian, cum iti spuneam ai lipsit la impartirea bunului simt. Voi pleca definitiv de pe topicul vostru cand veti iesi si voi de pe al nostru. Oameni mai plini de ura ca voi inca n-am intalnit. Pana si dinamovistii par fiinte inocente pe langa voi. Macar de aia ne mai luam si noi pentru hotiile facute de clubul lor dar cu voi nimeni n-a avut nimic de impartit.

_Max_
28th June 2003, 05:56
Pe forumul vostru suntem mai multi POLISTI decat voi, bihorenii.
La fel se va intamla si la voi pe stadion cand va vom da o lectie sa va mai piara din fumuri
http://www.maxflo.3x.ro/aaa/cvucs_steag.gifhttp://www.maxflo.3x.ro/aaa/cvucs_steag.gifhttp://www.maxflo.3x.ro/aaa/cvucs_steag.gifhttp://www.maxflo.3x.ro/aaa/cvucs_steag.gifhttp://www.maxflo.3x.ro/aaa/cvucs_steag.gif
http://www.maxflo.3x.ro/aaa/cvucs_fular.gifhttp://www.maxflo.3x.ro/aaa/cvucs_fular.gifhttp://www.maxflo.3x.ro/aaa/cvucs_fular.gifhttp://www.maxflo.3x.ro/aaa/cvucs_fular.gifhttp://www.maxflo.netfirms.com/aaa/cvucs_fular2.gif
http://www.maxflo.3x.ro/aaa/cvucs_fular2.gifhttp://www.maxflo.3x.ro/aaa/cvucs_fular2.gifhttp://www.maxflo.3x.ro/aaa/cvucs_fular2.gifhttp://www.maxflo.3x.ro/aaa/cvucs_fular2.gif

ad3an
28th June 2003, 18:34
Deep Purple eu am iesit de pe topicul vostru,chiar tu ai zis asta si am iesit daca v-a deranjat.Ac e randul vostru sa ne lasati in pace ok.Astept
? ? ? drak
Max omule fii calm pentru ca atunci cand o sa veniti la oradea Poli o sa fie in B,acum nu mai e Panduru,iar despre lectia de fotbal vezi ca la noi e antreno Popica,care de cate ori a avut okazia a batut-o pe poli pe unde a prins-o mai stii acel 3-4 de pe Dan Plapumaru al vostru cand publicu facea valuri la pauza(ii inteleg poate poate au fost la mare oameni).
Oricum abia astept sa asist si eu la acea lectie...

Si nu cred ca sunteti cel mai indreptatit club sa ii acuzati pe alti de hotii,daca era UTA sau sportu mai ziceam si eu dar cand vine de la voi parca nu are farmec sunteti la fel de "Blatisti" ca si majoritatea echipelor din campionat.

RedBaron
29th June 2003, 00:57
Adn -ule , sa-mi spui daca ai primit echipa la Hattrick! Tu m-ai provocat la un amical? Te intreb ptr ca echipa care m-a provocat se numeste FC BIhor Oradea!
Mah, io ti-am spus tie sa nu te certi cu timisorenii! Lasa-i mah sa posteze si aici! Poate iti fac o coregrafie sa para si topicul asta mai... normal. Nu mai imi adu aminte de acele valuri, eram mort de nervi in momentele acelea. Oricum, D-zeu a fost aradean in ziua aceea. :forza uta:

Sergio
29th June 2003, 19:41
Daphix,daca ai probleme cu nervii iti sugerez sa nu mai asisti la astfel de meciuri,ca-i periculos,pe bune. /nope/

alt.core
1st July 2003, 01:28
nici o problema, va lasam in pace cu placere - atata timp cat nu va legati de noi ! Mi se pare de un prost gust absolut sa te fortezi sa pocesti numele unui om care nu mai e printre noi (R.I.P.) ! Putin bun simt n-ar dauna la unii suporteri !

Sergio
1st July 2003, 12:03
Haideti sa-i lasam si vom vedea ce "activ" le va fi forumul. :D
Daca te uiti mai atent observi ca mai bine de jumatate din mesaje sunt de la fanii Poli :D ,asa ca le-am facut un favor postand aici.
Dar nu-i nimic,daca ei nu ne vor,nici noi nu-i vrem. :yeah:

ad3an
4th July 2003, 13:56
Sergio voi ati inceput primi Deep Purple da nu are rost sa mai vb,lasati-ne in pace si gata ne-am saturat de timisoreni care sustin o echipa mitica,ar trebui sa va fie rusine ma aveati pe UMT si pe Poli real Poli si nu i-ati lasat sa joace pe DAn Paltinisanu,ati lasat sa joace acolo o adunatura
de mitici cu un Betiv in Frunte si anume Buia

Daphix nu am ami intrat pe Hattrick eu nu ti-am facut nici o provocare inca nu am primit echipa.

P.S. F.C. Stei este noul satelit al bihorului dupa ce Minerul Si Otelul Stei s-au Unit a rezultat f.C.Stei. Oiectivul penru sezoanele viitoare al celor de la stei Pormovarea in Divizia b
F.C.Bihor 4 Ever

La F.c. Oaraedea o gramada de jucatori in probe,nimic concret inca.
Zaha vrajitoarea si Cehi raman la Oradea,panin si Botis,nult doriti Aradeni nici o sansa.

Bihoru Campioni ARDEALULUI

A venit Vacanta asa ca ajunge cu discutiile despre fotbal,e timpul sa mai si practicam!!!!!!
(nu fifa 2002 sau 2003)

RedBaron
4th July 2003, 21:42
Mah... am luat de la Fc Bihor Oradea 6-1! Ai mei is cam naspa, da' i-am bagat la antrenament! :happy Incearca sa-ti inscrii si tu o echipa, da' da-le date corecte, ca altfel nu iti da echipa. Pe de alta parte tre' sa ai grija de echipa ta, cam 1 data/sapt. tre' sa da-i "ordine", adica sa intri in scopul asta pe net! Oricum, ii fain!

Revenind la realitate, m-as bucura enorm sa joace FC Stei in B! Asa as veni si eu mai des... u know, sa sustin pe ACU Arad... normal! Sau poate pe Tricotaje Ineu, whatever! Mah! Bihoru Campionii Ardealului? La ce sport? Eu stiam ca-s Poli! :drak: S-au ei is din Banat? :? Stiu ca noi (UTA) suntem Campionii Vestului (Salbatic) !

ad3an
9th July 2003, 16:17
Daphix,inca nu am primit oferte de la nici o echipa serioasa asa ca nu are roet eu nu is ca si Popica al vostru sa se se multumeasca numa sa promoveze echipe din B in A P
O sa imi iau o echipa iar fc Stei,deja au fost eliminati din cupa deci ce sa mai vb de divizia B
Ma la voi cate echipe is in B acuma 3?
Despre Bihor ce sa zic naspa rau de tot
Etapa I F.C.Bihor---Rapid Bucuresti
Etapa II Dianmo---F.C.Bihor
Si avand in vedere ca achizitiile facute sunt =0 Bihoru principala Candidata la retrogradare
Etapa 4 Poli---- F.C. Bihor
1 3

Oricum pana la inceperea camp ai este iar pe Campioni ii putem depasi usor despre dinamo ca sa zic un egal ar fi perfect,oricum pe 9 august la Oradea o sa fie Mare sarbatoare,Bihoru invinge Campiona cu un categoric 4-0

Daphix te astept la Oradea pe 9 august poate reusesc sa ii conving si pe smecheri aia 2 stii u care,ala mai mare e sef de galerie la F.C. Stei
FORZA BIHORU FORZA BIHORUUUU

RedBaron
9th July 2003, 17:56
Un lucru stiu sigur: la Poli - Bihoru , in etapa 4 vin! :drak:
Da, avem 3 echipe in B: FC UTA Arad, ACU Arad si Tricotaje Ineu.

Rapidul a batut pe UTA, cand am avut acasa, cu 2-0, da' cu un bulan!!! Ma rog, face parte din joc!
Fara intariri, va fi foarte greu ptr voi in A. Nici Poli-AEK n-au miscat mai nimic, deci nici pe ei nu-i vad prea bine. Apoi ar fi Argesul, au pierdut jucatori, Petrolu, Alba-Iulia... A-ti putea ramane in A, totusi.

Daca iti iei o echipa, poti s-o numesti FC Stei chiar!

Spune-i la smecheru' al mare, sa vina sa-l invat cum sa-si organizeze galeria. Apoi, cu timisorenii poti vorbi de niste coreografii. Ei se pricep si pot sa-l invete.
La ala' mai mic, spune-i ca N'Jock nu pleaca la Dinamo! N-are voie! La Rapid nici atat!

Pe 9 august..., mai vedem, ma mai tii tu la curent.

ad3an
11th July 2003, 15:07
Chestia cu transferurile nu stiu sigur se asteapta inca cativa jucatori printre care si de la UTA 2 Fritea si Margineanu care vor veni din franta se mai duce ceva fundasi de la Arges iar pe rapid in prima etapa o sa ii neneorcim sunt sigur
Cu echipa F.C.Bihor nu F.C Stei.
Si cica N'Jock e la rapid La voi mai raman jucatori sau pleaca toti
Mai vb noi ok

Bihoru va castiga campionatul anu asta,cel putin ae sanse egale cu celelelte echipe

RedBaron
11th July 2003, 22:34
Raman cativa! Nu intru in detalii, dar eu ma asteptam sa plece chiar mai multi!

ad3an
19th July 2003, 22:57
Deci UTA pastreaza sanse de promovare in divizia A la anu,sa speram daca nu promoveaza UTA atunci cine CFR,ramane de vazut
F.C.Bihor-Poli Aek Timisoara
1 0

LA meci o asistat cam 2000 de spectatori iar noua achizitie a celor de la Oradea nu este nimeni altu decat Marginean unul dintre jucatori de la uta
F.C.Bihor are sanse sa se claseze intre primele 7 echipe din campionat dupa Jenei HA ha ha Poate intre primele 3 iar poli in ultimele 3
Daphix te astept la Oradea pe 9 sau 10 august mai vb noi okk
sii
FOrza Rebely Oradeni!!!!!!1

ad3an
19th July 2003, 23:03
La oradea inca un jucatore de valoare
fundasul central Aleksandar Stevanovici viitoarea stea din Ardeal

FOrza bihoru
POli-n b Langa UMT

RedBaron
20th July 2003, 18:06
Marginean a jucat bine... imi pare rau ca a plecat...
UTA nu "pastreaza sanse" la promovare, ii obligata sa promoveze!
Ramane de vazut cum v-om juca insa...
Vezi ca pe 30 iulie joaca Poli AEK- UTA amical, la TM! Daca esti in TM, da-mi de stire!

EDMOND_
24th July 2003, 15:27
Am citit in presa ca ar veni si Boby Verdes la oradea ,daca vor juca amandoi ati avea un atac 100% "fabricat" in Oltenia"...
Pe mine m-ar interesa o scurta caracterizare a jucatorilor care credeti
ca vor prinde unsprezecele de baza la startul returului , as vrea sa folosesc cativa in echipele de "divizia fantastica"...poate ma ajuta cineva care-i cunoaste bine...
Va doresc succes in campionat ( si in cupa ).

ady_azzuro
24th July 2003, 15:42
Mie teama ca oradea sa aiba aceashi soarta cum au avut echipele care recent promovate au retrogradat de pe ultimul loc. :D :D .
Nu shtiu ce echipa avetzi voi dar sper sa facetzi o figura frumoasa in sezonula viitoru(mai putzi im meciurile cu stiinta :D :D ).

Vrajitoarea pare un atacant veritabil deshi cand a evoluat anu trecut la craiova n-a prea reushit.
De boby verdes ce sa mai zic...
Se pare ca jucatorii care nu reushesc la stiinta reushesc la alte echipe :? :?

EDMOND_
24th July 2003, 18:45
Eu cred ca Bihorul nu va avea probleme cu retrogradarea.... ba chiar cred ca va face o figura frumoasa ...am vazut cu cat entuziasm au sarbatorit promovarea!

inter
24th July 2003, 19:07
sa vezi EDMOND cand revine Apparte ce laudat vei fi :happy

EDMOND_
24th July 2003, 23:28
Inter ,eu sunt mai nou pe aici ,nu stiu cine este....legat de Bihor am urmarit reactiile suporterilor si autoritatilor ,imediat dupa promovare si am fost impresionat ...

ady_azzuro
26th July 2003, 23:48
Bihoru' are echipa buna mai ales ca are shi 2 olteni vraja shi bobita.
Va vad pe la mijlocul campionatului :D :D

EDMOND_
27th July 2003, 00:06
Se pare ca Verdes ,de ultima ora va ajunge la Otelul impreuna cu alti 5 jucatori din grupul Netoiu ...poate e mai bine pentru Bihor!

ad3an
27th July 2003, 03:33
Edmundo ai dreptate toata lumea a facut valuri cand bihoru a promovat si echipa este cat de cat acum ca cei doi sarbi sunt pe cale sa semneze cu ros albastri,dar sunt o gramada de probleme in ceea ce priveste conducrea Vizer se pare ca isi retrasese sprijinul dorind sa isi vanda actiunile iar acum a cam revenit asupra deciziei si pana la urma ramane pana cand nu se stie poate pane maine sau poate nu ramane deloc dar nu asta conteaza conteaza ca echipa sa ii invinga pe giulesteni pe 10 august au toate sansele,poate ca o sa joace chiar cu echipa a doua dar desi as fi preferat sa se prezinte cu echipa de baza totul depinde de ce se va intampla in mansa tur a ligi campionilor de rezultat,oricum daca invinge pe rapid are sanse de salvare de la retrogradare daca nu dumnezeu stie

Pentru fani Olteni la Bihor se afla 2 olteni Amzacu si Vrajitoarea,amzacu noua achizitie de la Echipa cu care Bihoru e infratita PanDURI Tg. Jiu

Daphix nu cred ca o sa fiu la tm pe 30 tu mergi, suna cam nasol poli-uta amical nu mai bine alegeati bihor,da daca voi nu at ales bihoru o sa va aleaga ei pe voi(Hattrick)
Marginean a jucat bine la uta,misto!!!! si la bihoru e titular

FORZa BiHOru!!!!!
ForZa RebEli!!!!!!

nemuritor
27th July 2003, 03:37
daca sinteti infratiti cu pandurii inseamna ca sinteti si cu Universitatea :happy

ad3an
27th July 2003, 03:41
Nemuritorule nu stiu sa fie infratita cu Univeritatea doar cu panduri si inainte cu dinamo sper ca si acum
RespeCt

nemuritor
27th July 2003, 03:47
atunci nu veti putea fi infratiti nici cu Pandurii ti-o spun din sursa foarte sigura. Sint din Targu Jiu si galeria pandurilor este si galeria Craiovei.Daca va infratiti cu cainii rosii deveniti inamici. :D Este alegerea voastra

ady_azzuro
27th July 2003, 15:45
Nu cred ca vom fi infratiti cu oradea /nope/ /nope/ .
Chiar daca sunt olteni acolo..

EDMOND_
28th July 2003, 22:54
ad3an , stii ceva despre un anume Semeniuc , sau cam asa ceva ,unul tanar ,a fost probabil atacant pe la tineretul vostru...astazi a facut antrenament cu Universitatea ...nu stiu daca Sorin il va retine , dar sunt curios...!???

EDMOND_
28th July 2003, 22:56
Sau poate la Oradea , nu stiu prea bine.....

Pacala
28th July 2003, 23:07
slabe sanse sa-ti raspunda cineva, ma uitai de la inceput ,astia sint doar doi oradeni .Si nici ei nu sint cu bihorul cu adevarat. Unul e stelist si altul dinamovist :o tin si cu oradea asa ca obtiunea doi :( astia mai repede spun de staeua si dinamo decat de ce e la Oradea. :D

EDMOND_
28th July 2003, 23:17
Cred ca ai dreptate ...sunt cateva forumuri deschise degeaba....probabil ca si asta pe care suntem!

ad3an
29th July 2003, 22:49
Edmundo_ iti zic sigur ca Bihoru e infratita cu DURI din tg Jiu de craiova nu stiu nu cred dar cu DURI iti zic sigur 100% informeaza-te si ai sa vezi iar cu dinamo ce sa zic era infratita inainte acuma nu mai stiu nimic dar cu Panduri sunt sigur.
Si chestia cu steaua sau cu dinamo nu stiu de alti dar eu sunt REBEL pana la moarte si inapoi iar pe steaua nu o suport impreuna cu mancester si Poli Aek dar asta nu inseamna ca nu marita sa ii respect pentru ce au mai bun si anume galeria,au o galerie "Beton" de tot dar in fine.probabil crezi ca sunt cu dinamo te inseli urmareste topicul asta si poate vei intelege da nu conta
Despre Semeniuc nu stiu mare lucru decat ca Popa l-a pus pe liber impreuna cu alti cativa jucatori de la Oradea printre care di Sita preferatul meu da in fine
La UUniversitatea e in probeun alt bihorean Ciprian Rosca,dar el a jucat ultima data la ACU Arad,dar a fost si pe la bihoru si pe la cateva echipe din prima liga ungara iar acum da probe la Craiova imi zici cum sta treaba cu el ok

Si Pacalici vezi nu mai pacali lumea ca nu merita okk
FORZA REBELY ORADENI

EDMOND_
29th July 2003, 23:36
ad3an , eu nu am spus nimic de infratirea voastra cu cei din Tg- jiu , cred ca ai avut o controversa cu Nemuritor , sau cu altcineva , vezi mesajele....
Asa este , in probe alaturi de Semeniuc este si un tanar Rosca , nu stiu daca Sorin ii va opri...

ad3an
1st August 2003, 23:26
Zici ca nu stii nimic despre ei okk .Mersi

F.C.Bihor a reusit sa castige "Trofeul Crisana"
desi sunt cam varza

nu conta
Forza Rebely ORadenY

EDMOND_
2nd August 2003, 00:25
Dupa cate am inteles astazi nu ar fi fost oprit niciunul din cei doi! Felicitari pentru castigarea trofeului "Crisana"....

ad3an
3rd August 2003, 13:34
Deci nu au ramas nici unu,era de asteptat.

Forza Rebely ORadenY

EDMOND_
3rd August 2003, 14:14
Nu stiu daca nu au fost cumva trimisi la Resita , care a devenit satelitul oficial al Universitatii ..si unde 10 fotbalisti vor avea dubla legitimare , putand juca dee la o etapa la alta indiferent la care din echipe.... Am sa ma interesez si am sa-ti spun! Ce mai este nou la echipa voastra? S-a cristalizat unsprezecele de baza!?

ecstasy
7th August 2003, 07:14
salutare ad3ane. cred ka noi doi ne shtim de pe chanul echipei tale de pe mirc. dar am cateva chestii de comentat. in primu` rand in topik era scris ceva de forza vest, in ciuda faptului ka tzin shi cu bihoru, shi din respect pentru unii oameni nu voi spune niciodata lucruri urate despre aceasta echipa, numai ka sa auzi tu, ash spune FORZA BANATUL iar voi suntetzi exclushi direct. in lok sa fii shi tu un suporter k lumea, shi sa ii acceptzi shi pe ceilaltzi, tu te inkapatzanezi sa degradezi unele echipe in fatza unora care poate nu shtiu nimic despre ele shi ishi creeaza direct o impresie greshita. shi am citit printre mesajele tale, cum te potzi da suporter adevarat, daka in ziua meciului tu "ai avut chestii mai importante de rezolvat"??? shi deocamdata voi atzi urcat din B in A, iar noi am ramas acolo unde ne era locul. te informez pe calea asta ka meciurile cu buzaul nu au fost blaturi, buzaul chiar era o echipa ce nu avea ce sa caute in "primera division", sa zik shi eu in italiana, ka tu ai limba asta in semnatura, deshi cvucs preluase cantece shi replici italieneshti de la fiorentina. deci tzine minte shi baga bine in capatzana aia seaca, poli este o echipa cu renume, cu cea mai civilizata galerie din romania, galerie ce a avut primul spectacol de tribuna, prima coregrafie! shi inka ceva.... la meciul de prezentare al echipei, am fost impreuna cu un suporter de-al vostru, un suporter adevarat, nu unul ca tine... s-ar putea sa il shi cunoshti in cazul in care tu nu stai pe chanul de mirc doar ca sa spui ka ai dat pe acolo. iar la meciul ala.... 2-0.... iar primul punctaj, in cazul in care nu itzi aminteshti, ii cel al gazdelor..... meciul s-a tzinut la timishoaraa.... in incheiere, vreau sa ii multzumesk timishoreanului care s-a abatut asupra amaratului tau forum shi a sustzinut echipa timishoreana!!! shi sa itzi arat ca eshti tzaran?! "LA meci o asistat cam 2000" ... du-te la o profa de romana, ca tu singur nu eshti in stare sa vezi ce gresheala ai facut... de fapt nu e o gresheala, ci este o expresie folosita doar in varfu` "muncelui", acolo, akasa la tine... FORZA VIOLA PANA LA MOARTE!!! moartea ta?? neee... aia e prea aproape... /fu/

ad3an
8th August 2003, 11:40
Mersi Edmuindo ar fi interesant sa vedem un jucator jucand sambata in B,duminica in A si miercurea in Liga Campionilor(poate la anu) dupa mine si nu numai Craiova are unul dintre cele mai omogene echipe din campionat,ma refer la 11 de baza dar diferenta dintre titulari si rezerve e ca de la cer la pamant,foarte interesant ce o sa se intample cu voi.
LA Bihoru azi (8.08) are loc perzentarea echipei,un unsprazece de baza cam este dar ramane de vazut doar Popica stie ce vrea sa faca,in mare parte se merge pe mana celor care au reusit promovarea,doar ca au mai adus 2 sarbi un fundas si un atacant(fundasul va fi titular) doi jucatori de la UTA si pe Amzacu de la Pandurii si un varf de atac Stan care are valoare probabil va deveni idolul galeriei.

Iar pt Ecstezy omule nu te stresa,las ca peste 2 ani o sa vedeti voi cum o sa fir sa promovati din B in A.
Timisoara de KAKA,despre istoria voastra 1 an in prima divizie asta e istoria voastra.
Serie c serie c nu aveti istorie!!!

ecstasy
8th August 2003, 22:20
ehe... mai ai de invatzat istorie.... shi nu istoria lui aek, ci istoria lu` poli;> cand te pui la curent sa ma anuntzi shi pe mine, ca sunt nerabdatoare sa aflu cat de repede citeshti:)

Ultras
8th December 2003, 15:38
Vadim mi-a facut onoarea de a ma numi moderatorul sub-forumului FC Bihor. Sper ca ma voi achita cu brio de aceasta responsabilitate. In cursul acestei saptamanii (spre sfarsit) voi incepe reorganizarea.

PS. Sper ca va place titlul forumului!

Armata Ultra
8th December 2003, 15:47
Se poarta deja negocieri cu Balint si cu Dumitru Dumitriu, se pare ca Balint ar accepta functia oferita de Jenei... Ne-am saturat de jocul impus de Popa, cu 6 mijlocasi si cu 7 fundasi...noroc ca nu poate baga 3 portari, ca ar fi in stare...
CU BIHORU` PANA LA MOARTE!!!!!

inter
8th December 2003, 15:49
Apparte da ghinionisti mai sunteti, va facut amzucu ala rau de tot :headbang:

si in plus la 1-0 au ratat ai vostrii cu o seninatate dezarmanta :mad:

ad3an
9th December 2003, 15:57
Trebuie neaparat sa ne paraseasca Popa,daca deja nu e prea tarziu,urmeaza pentru noi 2 meciuri INFERNALE unul in Giulesti si unu acasa cu Dinamo,parerea mea ca nu scoatem nici un pct. di aceste meciuri pe urma mergem la Petrolul, un meci decisiv pt formatia bihoreana daca reusim sa ii batem acasa atunci mai avem sanse daca nu va fi greu chiar foarte greu.
Apparte ai dreptate cu Stepanovici in locul lui Amzucu si Csehi in locul lui Stan sau Gado alt loc ar fi ocupat formatia bihoreana dar ghinionul e ghinion n-avem ce face :headbang:

P.S Ultras despre ce reorganizare vorbesti, :D
Mah acolo la voi la Sportu' e nevoie de reorganizare ca vad ca o plecat Petrescu,un castig pentru voi! /hello

Ultras
9th December 2003, 17:39
Este vorba de structurarea mesajelor pe categorii pentru a le putea gasi mai usor. Dupa cum am vazut vrei sa moderezi tu aici. Nu ma deranjeaza.
In privinta lui Dan Petrescu plecarea lui la Rapid este o usurare pentru mine. Ii compatimesc pe rapidisti.

EDMOND_
9th December 2003, 19:14
Apparte , va reveniti voi in retur...Pe Amzucu trimiteti-l in B , la Pandurii...

Ultras
9th December 2003, 20:50
Pentru maine se anunta schimbari in conducerea clubului. Consiliul Local va schimba presedintele si antrenorul.

ad3an, vorbeai de reorganizare? :) Fara suparare!

ad3an
9th December 2003, 21:20
Ultras nu ma deranjaza cu nimic faptul ca tu esti moderator ba din contra,ma bucur ca bihoreni au subforum si in mare parte tie si lui bianco_nero asa ca
..MAXIM RESPECT :yeah:
Da de ce rorganizare vorbeai?
Edmundo_ ai nu ne-ai felicitat de locul pe care l-am ocupat la sf turului. :O
BIHORU PANA LA MOARTE!!!!!!!!!! /OLE/

Ultras
10th December 2003, 21:51
Antrenorul Ionut Popa a fost demis astazi. In locul lui va fi numit Ioan Ovidiu Sabau.

Ultras
10th December 2003, 22:46
Am facut o prima structurare a mesajelor (cronologica). Urmeaza sa ma uit peste fiecare in parte, pentru o mai buna accesibilitate in functie de subiectele tratate. Daca doriti sa vorbiti despre un subiect diferit, am rugamintea sa deschideti un nou thread (ex. Transferuri). Astept sugestii!

Ultras
10th December 2003, 23:13
Întrunit azi la sediul Primăriei din Oradea, Consiliul de Administraţie al nou-promovatei în prima ligă a decis, după aproape 5 ore de dezbateri, să renunţe la serviciile antrenorului Ionuţ Popa, eliberîndu-l din funcţie şi pe preşedintele executiv, Ioan Lucian. Celor doi li s-a reproşat în principal zestrea săracă de puncte adunată în tur, 15 , locul 14 în clasament cu -6 la "adevăr".

Popa mai are contract cu gruparea bihoreană pînă în vara lui 2005, sosind la Oradea în iarna anului trecut cînd echipa se afla în Divizia B pe locul 5 şi reuşind promovarea în "dubla" de baraj cu Oţelul. Preşedintele Lucian a fost doar eliberat din funcţie, el fiind propus pentru un alt post în club. Pentru două zile, cît mai au jucătorii pînă la intrarea în vacanţă, programul echipei va fi supervizat de secundul Zsolt Muzsnay, iar interimatul din conducere va fi asigurat de preşedintele CA, Gheorghe Alexandrescu. "În maximum o săptămînă vom anunţa antrenorul şi preşedintele, care vor avea ca obiectiv salvarea de la retrogradare", a spus Alexandrescu.

Deşi pe lista cu posibilii înlocuitori ai lui Popa au fost vehiculate numele lui Florin Marin, Gabi Balint sau Ion Marin, favoritul orădenilor este Ioan Ovidiu Sabău, care va absolvi în acestă săptămînă cursurile Pro. El va fi ajutat din scaunul de preşedinte de Tiberiu Petriş, cei doi lucrînd împreună în această vară la divizionara B "U" Cluj.


"Rămîn cu satisfacţia că am creat o echipă bună la Oradea. Am încheiat o nouă epocă şi sper că ne vom despărţi amiabil. Dacă nu, mă voi adresa FRF"
Ionuţ Popa, fostul antrenor FC Oradea

"Aş fi mincinos să zic că nu regret. Cred că e o decizie nedreaptă. Am fost trădat de unii dintre colaboratorii mei şi trebuia să fiu lăsat în vară să-mi fac singur staff-ul"
Ioan Lucian, fostul preşedinte FC Oradea

Sursa: Gazeta Sporturilor

ad3an
11th December 2003, 00:23
Plecarea lui Popa de la oradea era doar o cestiune de timp,publicul i-a cerut demisia dupa mecul cu Apulum,si de atunci la club a fost o situatie tensionata,dar datorita evolutiei din meciul cu Ceahlaul Popa a continuat pe banca tehnica si uite unde s-a ajuns.
Pe banca tehnica sunt asteptati unul dintre urmatori antrenori: Sabau,Balint Dumitru Dumitriu sau SORIN CIGAN parerea mea ca ultimul ar fi celmai potrivit si datorita faptului ca e bihorean dar ramane de vazut
HAI BIHORU!!!

ad3an
11th December 2003, 16:15
"Ziua de ieri a fost foarte importantă pentru viitorul fotbalistic al judeţului Bihor, şi asta ca urmare a faptului că cei care au condus destinele acestui sport în ultimul an au fost demişi.

Ioan Lucian, fost preşedinte, şi Ionuţ Popa, fost antrenor principal al formaţiei FC Oradea, au fost demişi ieri de Consiliul de Administraţie şi de Adunarea Generală a Acţionarilor.

Şedinţa a început, imediat după ora 12, în sala mare a Primăriei Oradea, la ea participând toţi cei implicaţi în destinele fotbalului bihorean.

Gheorghe Alexandrescu, numit în urmă cu câtva timp preşedinte al Consiliului de Administraţie, omul care în urmă cu patru ani prelua destinele clubului, a fost prezent şi el la discuţii.

După două ore şi zece minute, primii care au ieşit din sala de şedinţă au fost Ionuţ Popa şi Ioan Lucian, fără a şti care va fi soarta lor.

Ambilor li s-a cerut să prezinte un raport de activitate pentru ultimele şase luni în care au activat în funcţie. Au urmat alte două ore de discuţii aprinse între membrii celor două organisme, în cele din urmă luându-se decizia ca ambii să fie demişi.Gheorghe Alexandrescu şi-a luat angajamentul ca, pentru cel puţin şapte zile (miercurea viitoare urmând să aibă loc o nouă şedinţă a CA şi a AGA), să îndeplinească funcţia de preşedinte al clubului, cu toate atribuţiile acesteia.Lui Ioan Lucian i s-a reproşat că toate contractele încheiate cu cluburile cedante nu au trecut prin Consiliul de Administraţie şi prin Comitetul Director, ele fiind făcute în defavoarea clubului orădean, în timp ce lui Ionuţ Popa i se va rezilia contractul, pe cale amiabilă, decizia fiind unanimă.

În continuare, Ioan Lucian va primi o altă funcţie în cadrul conducerii clubului din oraşul de pe Crişul Repede.De asemenea, a fost aprobat bugetul pentru perioada viitoare şi s-a semnat statul de plată pentru componenţii lotului formaţiei bihorene.

Până miercuri, când va avea loc o nouă şedinţă a diriguitorilor fotbalului bihorean, se vor căuta soluţii pentru ocuparea postului de antrenor principal, preşedinte şi vicepreşedinte."



Preluat din REALTATEA BIHOREANA

gigel_bucur
12th December 2003, 00:31
hai Oradea, vreau sa va vad in A si la anu'.
nu disperati din cauza unui arbitraj de kkt ca ala de la Craiova. se intampla si la case mai mari.

forzza Oradea

p.s.- cred ca Popa nu trebuia demis, ayway, mult succes in continuare

ad3an
12th December 2003, 16:22
Gigele te inseli Popa trebuia demis si trebuia demis demult,sper ca acum sa nu fie prea tarziu...
Speram ca Sabau sa poata face ceva!!!!!!!

HAI BIHORU!!!!!!!!!

apparte
14th December 2003, 03:36
Ad3ane,ti s-a indeplinit dorinta.Azi dupa amiaza(din cate stiu eu)a fost runda finala de negocieri cu Sabau.Ce s-a intamplat,habar n-am,dar ziaristul cu care am vb era si el de parere ca Popa nu trebuia demis.Pt ca e nevoie de aceeasi jucatori de care era nevoie in vara:un portar(stii bine cum le face Rotaru),un fundas central(Stanciu-o deziluzie),un mijlocas ofensiv(M.Nicolae-alta deziluzie) si un varf pt ca Stan si-a dat drumul tarziu la joc,Keseru s-a transferat,iar Obrenovici s-a accidentat.Adaugate la accidentarea lui Sasa Stepanovici(fundasul central)iata motivele pt care am ajuns unde am ajuns.

apparte
14th December 2003, 03:40
Lasati-ma ca m-am pricopsit si cu o raceala saptamana trecuta asa ca sa-mi cada bine :headbang: :evil: !3 zile am fost bolnav...
Edmond,am si zis-o pe forumul Pandurilor.

ad3an
17th December 2003, 21:33
apparte cam ai dreptate dar cred ca acesti jucatori au fost doriti si de Popa,el isi face echipa,deci numai el e de vina,Popa e un antrenor de divizia B,asa a facut si cu UTA anul trecut,afara cu el!!!!!! /hello

dan_oradea
31st December 2003, 00:46
titi ?! i-as fi preferat pe sapaliga sau balint, care au aratat ca sunt antrenori ... sa vedem ce-o fi si cu asta ...

RedBaron
31st December 2003, 01:52
apparte cam ai dreptate dar cred ca acesti jucatori au fost doriti si de Popa,el isi face echipa,deci numai el e de vina,Popa e un antrenor de divizia B,asa a facut si cu UTA anul trecut,afara cu el!!!!!! /hello

Ce a facut Popa la UTA.. a facut bine zic eu! Sunt cei care (si acum) spun ca Popa la UTA a jucat defensiv, inchis... dar cu toate acestea a facut treaba buna la noi! Nu uita ca UTA a promovat, apoi a pierdut aprox. TOTI jucatorii de valoare (Hutan ,Ciubancan, Miculescu...) si cu toate acestea echipa si-a revenit! Ceea ce a distrus campania UTA-ei in incercarea de a ramane in "A" a fost aducerea lui Numweiller si alte interese... Pacat! :(

EDMOND_
31st December 2003, 16:50
Din partea noastra , a celor ce iubim alb-albastrul primiti cele mai frumoase urari de bine. Va dorim un an plin de bucurii!
LA MULTI ANI !

ad3an
5th January 2004, 19:25
Multumim pentru urari!!!
Va asteptam in retur!!!
HAI BIHORU!!!!!!!!!!! :p :cool: :yeah:

ad3an
6th January 2004, 16:12
Daphix sa fim seriosi,dupa 5 meciuri anul trecut cate pct avea UTA pai,parerea mea ca a facut multe greseli la Bihoru' trebuia demis dupa meciul cu Alba!! :headbang:

ad3an
8th January 2004, 13:25
Ce a declarat Nicu si nu mai stiu cum(nici nu ma intereseaza) este de-a dreptul penibil,de fapt la ce ne putem astepta de la un sef de galerie,a carei galerie este penibila,si o stim cu toti,nu inteleg um isi permite sa ii faca pe 99% din bihoreni stelisti,probabil el se considera 90%.
Inca o data si-a batut joc de echipa si de suportei,chiar crede ca Steaua o sa fie primita pe Municipal cu surle si trambite,o sa fie primita ca orice echipa din Bucuresti.
Sunt curios la meciul Bihoru-Steaua unde o sa stea,in ce galerie!!! ar trebui sa ii fie rusine!!!!!!!!
Sa stie toata lumea ca la Oradea intreg stadionul e galerie,iar Rebeli nu sunt bagati in seama de nimeni!!!!!!!! :happy
FORZA BiHOrU!!!!!!!!!!!!

ad3an
9th January 2004, 10:01
Alexandrescu si-a dat demisia din cadrul conducerii clubului,de ce? numai el o stie. :rosu:

apparte
10th January 2004, 23:26
Bey ad3an,probabil esti prea pustan ca sa-ti aduci aminte ca Steaua era singura echipa oaspete care era aplaudata la Oradea inainte de 89.Iar declaratia lui Gheorghita se referea strict la rebeli.Eu am stat langa ei in cateva deplasari in B si C(C.Turzii,Cluj,Tg.Mures,Satu Mare,Zalau,Carei,Medias,Timisoara,Arad)si jumatate dintre ei purtau fulare cu Steaua!Iar o parte a celorlalti se declarau stelisti!Nu uita ca la meciul tur din cei 70 de suporteri care au plecat din Oradea pt meciul cu dinamo nu au fost pe stadion decat 20,un autocar plecand la Rapid-Steaua,iar cativa dintre cei care au fost erau din guardia Oradea si s-au dus in peluza dinamovista.
Cat priveste afirmatia referitoare la rebeli ,sunt de acord cu tine!Ai vazut cum a fost primit rapidul,,vei vedea cum vor fi primiti dinamo si Steaua!Tin sa te anunt ca dupa Steaua,pe vremuri,cea mai bine primita echipa pe Municipal era Craiova!Dupa meciul tur insa,ma indoiesc ca va mai fi asa.

RedBaron
10th January 2004, 23:48
Mda... la voi situatia e mai complicata, pentru "necunoscatori", zic eu.
Pe de o parte aveti acel fan-club Dinamo, Guardia Oradea sau cum se numesc. Au fost sa sustina pe Dinamo si la Arad, anul trecut, in meciul cu UTA. Dupa cum au declarat, sunt fani strict dinamovisti.
Apoi, acesti Rebeli Bihoreni, care tin si cu Bihorul si cu Steaua... probabil 50%-50% sau cum? In fine, nu conteaza...
Ceea ce lipseste este grupul organizat de suporteri exclusiv bihoreni! Nu Dinamo, nu Steaua... Normal ca, toti spectatorii tin cu Bihorul (nu ma refer la galeriile voastre aici).
Astfel, e foarte usor sa fiti atacati! Ba ca sunteti stelisti, ba dinamovisti, ba tradatori... numai cu Bihorul, nu tineti! E foarte usor... ar trebui clarificata in vreun fel situatia, dpdv al galeriilor.

Era un topic interesant pe Intern... acolo, dupa ce am citit mai toate raspunsurile si din experienta proprie, pot spune ca fanul, suporterul sau ultras-ul adevarat e acela ce tine doar cu echipa sa, o incurajeaza si la bine si la rau, isi plateste biletul si se comporta in limitele decentei, este fair-play si stie sa piarda! Alte calitati nu definesc suporterul adevarat. Parerea mea! Pe el il intereseaza doar echipa sa si nu show-uri, spectacole, grandomanii...
Sunt sigur ca si la Oradea exista astfel de fani, nici nu se pune problema!

Hai Bihorul! Trebuie sa ne asteptati, ca sa vin si eu la o deplasare la Oradea! Hai UTA! (in B nu as vrea sa jucam, iar...).

apparte
11th January 2004, 14:55
Daphix,guardia e un grup care aduna cam 30 de tineri(asta e nr cel mai mare prezenti la un meci al lui dinamo in Oradea,e vb de un meci de handbal).La acel meci au fost siliti de "rebeli" sa taca,fiind amenintati cu bataia.Rebelii ii sustineau pe Fibrex.Cand a retrogradat echipa de handbal din Oradea in B acum 2 ani,la meci au fost prezenti 5(cinci)!Dinamovisti inraiti sunt mai multi(inclusiv de ex jucatorul de la Curtici,Iova,sau un exemplu pe care-l cunosti mai bine,Fritea)dar cei care-si spun guardia sunt nereprezentativi.In oras se manifesta doar prin obscenitati inscrise pe ziduri si cam atat.

RedBaron
11th January 2004, 16:02
Ok, eu am inteles. Pana la urma, dreptul fiecaruia sa tina cu ce echipa doreste. Problema e ca unii nu pricep asta sau nu pot sa conceapa acest lucru. Off-topic: stiu in Timisoara utisti si in Arad polisti, deci e :ok:

ad3an
12th January 2004, 10:31
Apparte poate ai dreptate,poate snt prea pustan sa imi amintesc inainte de 89' dar n mi se pare normal ca liderl galeriei sa faca o asemenea afirmatie,era de preferat sa o faca orice alt jucator sau cineva din condcere dar liderul galeriei in nici un caz.
P.S Apparte delaratia lui Geolgau sau cum ii spui tu se referea la SUPORTERII bihoreni.
Da nu mai conteaza Rebelii au stricat imaginea clubului inca din tur,de la acel meci cu Dinamo!!!
HAI BIHOR!!!!!!!!
Daphix chestia cu priceptul nu e chiar asa,Gelogau al nostru poate sa tina cu cine vrea dar sa vorbeasca si in numele altora.
Ce parere ai avea daca Liderul galeriei voastre ar zice ca 99% dintre aradeni sunt dinamovisti deoarece el e Fan dinamovist.

EDMOND_
13th January 2004, 01:31
Nu la meciul ala ma refeream! Atunci nu cred sa se lase cu bucurii...:)

ad3an
13th January 2004, 16:18
Sper ca pentru noi sa se lase cu bucurii si sa obtinem 3 puncte.
Eu iti spuneam ca va asteptam in retur asa ca un gest prietenesc fata de tine,mai putin fata de ceilalti olteni.
Trebuia sa zic "Te astept in retur"
BIHORU 4 Ever

RedBaron
15th January 2004, 14:23
Mda... nu ar avea el tupeu (cred) sa declare asa ceva... Si apoi unde mai pui ca la noi sunt 2 galerii, iar astfel de declaratii ar da "apa la moara" la concurenta.

ad3an
15th January 2004, 16:29
Norocul vostru ca la voi sunt 2 galerii,de fapt si la noi sunt tot 2, Guardia Oradea si Rebelii Bihoreni, sau ma bine zis Armata ultra II

apparte
15th January 2004, 23:25
Adriane,de fapt galeria Stelei din Oradea se numea Armata Westika si era destul de activa prin 97-98.

ad3an
23rd January 2004, 13:56
Pacat

ad3an
5th February 2004, 16:05
Echipa oradeana se afla intr-un turneu de pregatire in Italia,Norcia unde va participa la Norcia Winter Cup alaturi de U.Craiova,selectionata divizionara a Albaniei,Armeniei si inca o echipa.
Ieri(04.02.2004) echipa bihoreana intalnit intr-un meci amical selectionata Albaniei,meci pe care a reusit sa il castige cu scorul de 2-1
Bihorenii s-au impus cu scorul de 2-1 (1-1), prin golurile reusite de Bogdan Vrajitoarea în minutele 40 si 65, primul din penalty. Albanezii au deschis scorul în minutul 36.

Titi Dumitriu a folosit urmatoarea formula: Mârne - Mihut, Stanciu, Cr. Munteanu, Amzucu, Fritea - Dumitra, Mihai Nicolae, Sfârlea - Vrajitoarea, Lupascu. Au mai jucat: Rotaru - Szelesi, Zaha, Bede, Sarkadi, Lungan, Lazar, Dianu, Gado si Stan. Joi, de la ora 15:30, FC Oradea va întâlni Universitatea Craiova
FOrza ORadeA

ady_azzuro
5th February 2004, 16:26
Va batem, mai rau ca in campionat :drak:

Ultras
5th February 2004, 17:33
Numai daca arbitreaza un roman! :drak:

EDMOND_
5th February 2004, 21:10
F C Oradea- Universitatea Craiova 0 - 2 .
Rezultatul nu are mare importanta , ambele formatii testeaza formule si jucatori noi...

ady_azzuro
5th February 2004, 21:26
A arbitrat un arbitru strain si s-a vazut inca o data ca oradea nu se poate compara cu CRAIOVA, sa fim seriosi, victoria cu 4-1 din tur a fost una realista, acest 2-0 a fost un scor prea bland pentru o echipa de Serie B, gen oradea care este doar in trecere in prima divizie :yeah:
Succes in continuare, Oradea si poate reusiti sa va pastrati in primul esalon :)

bdl
6th February 2004, 18:44
ady_azzuro nu inteleg de ce trebuie sa te agiti in halul asta. Ii numa` un turneu de pregatire, baiatule :) Si oricum scorul de 4-1 din tur nu prea a aratat ce a avut loc pe teren ca trebuie sa iti aduci aminte ca v-o ajutat arbitrul. Ati avut 2 penalty-uri, din care unul total gratuit, si a mai fost eliminat si Gado cand scorul inca era 1-1 ... Te las pe tine sa tragi concluziile !

ady_azzuro
6th February 2004, 22:56
Hai batrane, nu ma innebuni, dar oricum 4-1 este un rezultat conform cu realitate intre CRAIOVA si oradea, sa vedem in retur ce va fi....:)

Ultras
6th February 2004, 23:29
Ady daca tu consideri ca exaltarea are vreo legatura cu realitatea, nu ai decat! E treaba ta! Dar lasa-ne, ca ne-ai innebunit! Peste tot esti tu si Craiova ta perfecta. Iti dau o stire din tara, ca stiu ca esti pe alte meleaguri: nu este chiar asa cum crezi tu. Fara suparare!

bdl
6th February 2004, 23:29
vrei sa zici intre craiova+arbitrii 4-1 FC Oradea :) ... oricum nu inteleg de ce esti asa impotriva Oradei

No1Fan
8th February 2004, 05:54
Auzi mai oltene, de cate ori a fost salvata marea ta iubire de la retrogradare de meciurile strategice din campionat?

Oradea? Ce stii tu de Oradea? cred ca numa in craiova ai fost dupa care ai aterizat la capatul lumii si acuma ai numa besini in cap. Opreste-te mai pitco, te rog!

Maxim Respect Bihoru'!!! :yeah:

EDMOND_
8th February 2004, 07:15
NORCIA WINTER CUP
FC Oradea - FC Argeş 2-1 (2-0)
Au marcat: Vrăjitoarea (25), Gado (37) / Antal (64)
FC Oradea: Rotaru - Amzucu, N. Stanciu, Fl. Lazăr - Mihuţ, Mărginean, Sfîrlea, Gado, M. Nicolae - D. Stan, Vrăjitoarea. Au mai jucat: Cr. Munteanu, Dianu, Fritea, Lungan, Lupaşcu. Antrenor Dumitru Dumitriu
FC Argeş: D. Coman - M. Radu, D. Radu, Nemţanu - M. Stan, Crivac, E. Dică, Prepeliţă, V. Tănase - Bilaşco, Năstăsie. Au mai jucat: Şomcherechi, Chiţa, Marincău, Antal, Gonzales, C. Tănasă. Antrenor Ion Moldovan

apparte
8th February 2004, 18:19
Adica,Bihorul bate Argesul care batuse in primul meci Craiova!Adi,in caz ca nu stii,am ratat 3 ocazii imense la 0-0,dupa care italianul ala care e in probe la voi,a prins un sut fantastic de la 25 m,iar golul 2 a fost pe final.

EDMOND_
8th February 2004, 19:05
Apparte , nu este chiar asa ...ati avut este adevarat ocazii ( insa nu imense si nu au fost trei )si meciul a fost o perioada echilibrat multe perioade de timp insa nu este mai putin adevarat ca se putea termina si 3 -0 ...iti postez o cronica , sa te lamuresti:

"Fără cinci jucători la dispoziţie, Stîngă, Iordache, Vigariu, Bolohan şi Bundea, antrenorul Nicolo Napoli a decis să-l sacrifice pe australianul McBreeen la începutul meciului, pentru a-l putea urmări la lucru, încă din start, pe italianul Prunechi. "Alb-albaştrii" au început slab partida, fiind treziţi de primele incursiuni ale orădenilor. Vrăjitoarea şi Dumitra le-au dat emoţii oltenilor în debutul întâlnirii. A fost mai mult o luptă la mijlocul terenului, în care craiovenii au încercat să construiască, în timp ce ardelenii s-au închis în apărare şi au mizat pe cartea contraatacului. Elevii antrenorului Nicolo Napoli au ajuns de puţine ori în faţa porţii lui Rotaru, Njock a faultat aproape la fiecare minge trimisă spre el, iar mijlocul nu a funcţionat aşa cum ar fi trebuit, simţindu-se absenţa experimentatului Zeno Bundea. În minutul 31, Guso a respins in extremis şutul din voleu trimis de Stan. Ultimele zece minute ale primului mitan au aparţinut oltenilor. Pleşan a ratat de puţin spaţiul porţii la şutul din minutul 33, pentru ca în minutul 37 italianul Prunecchi să prindă o execuţie de zile mari. Acesta a şutat de la 25 de metri, mingea l-a surprins pe Rotaru, a "muşcat" bara laterală şi a intrat în plasă. Ultima ocazie a primei reprize i-a aparţinut lui Miclea, mingea trimisă de acesta trecând pe lângă poartă. După timpul de odihnă, orădenii au ieşit mai mult la joc, au ratat prin Fritea ('49) o bună ocazie de a egala, dar apoi nu le-a mai ieşit nimic. Meciul s-a înăsprit, fiind presărat cu numeroase intervenţii neregulamentare. Cele două echipe nu s-au menajat deloc, "războiul" derulându-se la mijlocul terenului. A venit însă faza din minutul 80, când Pleşan a preluat o acţiune pe cont propriu, a pătruns în careu şi a şutat. Mîrne a respins, mingea a ajuns din nou la Pleşan, care a înscris, plasând mingea la colţul scurt. Ar fi putut fi 3-0 ('85), dacă Ionuţ Stancu n-ar fi fost egoist, atunci când a preferat să trimită un şut plasat, în loc de o pasă la McBreen, aflat în poziţie ideală. Australianul a fost aproape de gol în minutul 87, când a şutat din marginea careului mare puţin peste poartă, după o fază lucrată de Borbely."

Astept cu interes meciul din retur! Daca ma gandesc bine nu am mai fost de multa vreme in Oradea si cred ca ar fi timpul!

ad3an
9th February 2004, 13:17
FC Oradea a trecut si de FC Arges
Dupa selectionata Albaniei, si FC Arges a cazut victima jocului oradenilor. Elevii lui Titi Dumitriu s-au impus cu scorul de 2-1.

„Echipa a reusit o prima repriza foarte buna, în care, pe lânga cele doua goluri, am mai avut un penalty si un gol, dar arbitrul nu l-a acordat. A fost cea mai buna prima repriza pe care FC Oradea a reusit-o la acest turneu. În partea a doua, randamentul nu a mai fost acelasi, asta si datorita multelor schimbari efectuate de Titi Dumitriu. Chiar daca pitestenii au punctat o data, victoria noastra nu a fost în pericol. În cele doua jocuri pe care le-am vazut, echipa joaca mai ofensiv, cu predilectie pe contraatac. O buna impresie mi-au lasat Vrajitoarea, Stan, Gado, Mihut si Amzucu”, ne-a declarat satisfacut presedintele Gavrila Ghilea.

Golgeterul Vrajitoarea

FC Oradea a deschis scorul în minutul 25, prin Bogdan Vrajitoarea, aflat la al treilea gol în acest turneu, având sanse mari sa primeasca titlul de golgeter. Golul decisiv a fost opera lui Gado, în minutul 37, jucatorul oradean fiind folosit în spatele celor doua vârfuri. În partea a doua a meciului, argesenii au redus din diferenta, prin Antal, în minutul 64.

Cu sase puncte acumulate din trei jocuri, FC Oradea a trecut pe primul loc al clasamentului Norcia Winter Cup. „Nu stiu daca vom câstiga turneul, dar cred ca avem sanse. Depindem si de ce face U Craiova, care ne-a batut în meciul direct”, afirma Ghilea.

În urmatoarul meci, care se va desfasura luni, ora 15:30, FC Oradea va da piept cu Pyunik Erevan, echipa pregatita de Mihai Stoichita, iar marti se vor întâlni aceleasi echipe, formate din jucatorii care nu au evolut în primul joc. CASETA TEHNICA

FC Oradea - FC Arges 2-1 (2-0)
Au marcat: Vrajitoarea '25, Gado'37 / Antal '64
FC Oradea: Rotaru - Amzucu, N. Stanciu, Fl. Lazar - Mihut, R. Marginean, Sfârlea, Gado, Mihai Nicolae - D. Stan, Vrajitoarea. Au mai intrat: Cr. Munteanu, Dianu, Fritea, Lungan si Lupascu. Antrenor: Dumitru Dumitriu
FC Arges: D. Coman - M. Radu. D. Radu, Nemtanu - M. Stan, Crivac, E. Dica, Prepelita, V. Tanase - Bilasco, Nastasie. Au mai jucat: Somcherechi, Chita, Marincau, Antal, Gonzales, C. Tanasa. Antrenor: Ion Moldovan

În ziua a treia a turneului de la Norcia, s-au înregistrat urmatoarele rezultate:

FC Oradea - FC Arges 2-1
FC Piunik Erevan - Albania 2-2
U Craiova a stat.

CLASAMENT:
1. FC Oradea 3 2 0 1 4 - 4 6
2. FC Arges 3 1 1 1 3 - 3 4
3. U Craiova 2 1 0 1 3 - 2 3
4. Pyunik 2 0 2 0 2 - 2 2
5. Albania 2 0 1 1 3 - 4 1
Teodor Biris


Ady omule fii calm chiar daca ne-ati batut cel putin echipa despre care spuui ca este cu ult peste Oradea nu a ajuns sa fure din magazine,ar trebui sa iti fie rusine ma,inca o data ati dat dovada de hotie la fel ca si in meciul cu Oradea...
Oltenii ca si Ady cei mai buni dintre ROMANI!!!!!!!!! :D HOTILOR!!!!!!!!
Edmundo_ scuze da cu asta nu se mai poate!!!!!!!!

apparte
9th February 2004, 21:45
Vrajitoarea a parasit FC Oradea pt o echipa necunoscuta din China.A declarat ca nu stie cum se numeste echipa,stie doar ca e in prima liga si-i ofera un contract de 180.000 $.Fara el in teren oradenii au invins cu 3-1 campioana Armeniei,Piunik Erevan,goluri Gado-2 si Lupascu(penalty).

ad3an
10th February 2004, 14:03
Ai dreptete Apparte se pare ca Vrajitoarea a plecat da nu avem ce face,trebuie sa continuam sa luptam pt evitrea retrogradari.Ceea ce e mai rau e ca aplecat cu o luna inainte de inceperea returului,Vom vedea ce masuri va lua conducerea pentru aducerea unun nou atacant,se va orienta spre Manta,eu sper ca acum sa il aduca pe Csehi care e foarte iubit la Oradea!!! mai avem evoie de inca un atacant sa putem continua lupta pt retrogradare!!!!
Vrajitoarea desi ne-ai tradat iti uram succes in mare parte el a adus Oradea in A!!!!!!
Forza BihorU!!!!!!!!!

RedBaron
10th February 2004, 14:57
Ai dreptete Apparte se pare ca Vrajitoarea a plecat da nu avem ce face,trebuie sa continuam sa luptam pt evitarea retrogradari.Ceea ce e mai rau e ca aplecat cu o luna inainte de inceperea returului,Vom vedea ce masuri va lua conducerea pentru aducerea unun nou atacant,se va orienta spre Manta,eu sper ca acum sa il aduca pe Csehi care e foarte iubit la Oradea!!! mai avem evoie de inca un atacant sa putem continua lupta pt retrogradare!!!!
Vrajitoarea desi ne-ai tradat iti uram succes in mare parte el a adus Oradea in A!!!!!!

Hai bah ca Vrajitoarea nu a tradat! Sunt si ei jucatori...
Dar despre Manta vroiam sa-ti vorbesc! Cat dati pe el?? Hai mah ca-i bun atacant... :D A mai jucat in "A", are experienta, ce mai, o afacere! :ok:

nr.zece
10th February 2004, 15:00
tu chiar vrei sa-i nenorocesti pe oradeni? :D :evil: :happy

zuzubuoy
10th February 2004, 15:52
Manta sa ramana acolo unde e!!!
Apropo! Unde joaca acum??? La UTA sau Otelul?

bdl
10th February 2004, 16:38
Parerea mea este ca de vina este conducerea ... nu au vrut sa ii achite un salar klumea pt Divizia A ... Ne-am pierdut omul de gol, singurul cu care putem scapa de retrogradare, in conditiile actulale din lot. Conducerea ar trebui sa aduca cel putin un jucator bun, si aici ma refer mai bun decat ce avem sau ce am transferat pana acum ...
Cred ca numai acum isi da seama Gavrila Ghilea ce greseala a facut ca nu l-a adus pe Sumudica cand ar fi putut. Singura varianta agreeata de suporteri in acest moment cred ca este Csehi ... dar nu stiu daca Ghilea vrea sa il aduca, pt ca asa cum a declarat, "Sumudica si Csehi nu ar fi utili echipei" !!! Ma intreb si acum, acest om oare chiar vrea ca FC Oradea sa se mentina in Divizia A ?!?

RedBaron
10th February 2004, 17:06
Manta sa ramana acolo unde e!!!
Apropo! Unde joaca acum??? La UTA sau Otelul?
Teoretic are contract pana in vara cu UTA... practic insa nu ii este clara situatia. Apar tot felul de stiri, care la fel de repede dispar. Ba ca s-ar transfera la Otelu, ba in Ungaria, ba... Un lucru e cert, antrenorul UTA-ei nu-l mai doreste in lot.
Apoi, sa zicem ca s-ar transfera la Oradea, poate ar face treaba buna, cine stie?! Poate nu...

bdl
10th February 2004, 17:34
Teoretic are contract pana in vara cu UTA... practic insa nu ii este clara situatia. Apar tot felul de stiri, care la fel de repede dispar. Ba ca s-ar transfera la Otelu, ba in Ungaria, ba... Un lucru e cert, antrenorul UTA-ei nu-l mai doreste in lot.
Apoi, sa zicem ca s-ar transfera la Oradea, poate ar face treaba buna, cine stie?! Poate nu...
Nu cred ca Manta ar reusi sa faca ceva la Oradea daca s-ar transfera aici ... am mai avut jucatori de duzina pe aici si stim ce pot face :)

ad3an
11th February 2004, 15:19
Hai bah ca Vrajitoarea nu a tradat! Sunt si ei jucatori...
Ai dreptate Daphix dar e cam aiurea sa paraseasca echipa acum,daca tot dorea sa plece de la oradea putea sa o faca la sfarsitul turului,iti dai seama in ce situatie e pusa echipa oradeana.Tocmai cand incepeau sa se linisteasca apele la Oradea Vrajitoarea vine cu o bomba.
Apoi Daphix intradevar daca ei trateaza fotbalul ca pe o afacere nu vad nimic rau in a fi injurati si huiduiti de suporteri de fiecare data cand greseste pe stadion doar sunt fotbalisti profesionisti si practic nu au voie sa greseasca.
Oricum Vraji a avut o mare contributie la revenirea echipei in A dar sa nu uitam totusi ca ii suntem datori celor de la Cfr Cluj!
Oradea castiga Turneul Norcia Winter Cup /hello /hello
Oradeni au reusit sa castige turneul de la Norcia si totodata 13.000 de Euro(din bani astea cred ca ii se putea plati salariul lui Vrajitoarea).
Oardeni au reusit aceasta performanta prin prisma rezultatelor,dupa 4 meciuri reusind sa se plaseze pe locul 1 cu 9 puncte!!!! /hello

bdl
11th February 2004, 20:02
Cred ca Vrajitoarea este acuzat prea dur de tradare ... Oricare dintre noi ar fi ales aceasta varianta in locul lui Vrajitoarea. Acolo va castiga 100.000 de euro pe an, de 4 ori cat castiga aici pe an. Iar sa nu uitam ca inainte de a pleca, el a vb cu Ghilea pt o marire de salar ca sa ramana la club, dar "marele" nostru presedinte a refuzat. In conditiile astea trebuie sa il intelegem pe Vraji ca a plecat ... Dupa cum a spus si el, are deja o varsta (26 de ani), trebuie sa inceapa sa isi asigure viitorul. Si eu as fi plecat in locul lui in China. In calitate de suporter al echipei, imi pare rau ca a plecat, dar gandindu-ma ca OM si punandu-ma in locul lui, sincer ma bucur pentru el. Nu trebuie sa vedem numai pana la varful nasului. Nu trebuie sa uitam toate lucrurile pe care Vrajitoarea le-a facut pt Oradea ... de aceea nu trebuie acuzat de tradare. Daca este careva care ar fi ales sa ramana, dar sa fie sincer, sa ma anunte si pe mine ... sa dea macar un post.
In alta ordine de idei, FCO a castigat turneul si cred ca am jucat destul de bine. Vad ca Titi a reusit sa faca un prim 11 destul de bun. Is curios pe cine o sa aduca aceasta "minunata si extraordinara" conducere in locul lui Vrajitoarea ... Ce vedeta din divizia B sau C o sa vina ?!? :) Ca ma gandesc ca tot nu o sa il aduca pe Csehi daca acum vreo 3-4 saptamani Ghilea a zis ca el nu ar fi util echipei ... probabil Ghilea jr. ar fi mai bun !!! Poate ca Ghilea crede ca poate face din pruncu` lui Keseru 2 ... da` pt asta mai trebuie si TALENT nu numai pe taticu` in postu` de presedinte !!! btw ... Hai Bihoru` !

ady_azzuro
11th February 2004, 20:04
Ady daca tu consideri ca exaltarea are vreo legatura cu realitatea, nu ai decat! E treaba ta! Dar lasa-ne, ca ne-ai innebunit! Peste tot esti tu si Craiova ta perfecta. Iti dau o stire din tara, ca stiu ca esti pe alte meleaguri: nu este chiar asa cum crezi tu. Fara suparare!

Merci pt stire, dar chiar daca sunt in strainatate, sunt cu stirile la zi :cool:
Restul mesajelor nu m-am obosit sa le citesc, chiar nu au importanta :)

CRAIOVA FORZA CRAIOVA ! ! ! :yeah: :yeah: :yeah:

ad3an
12th February 2004, 22:12
Azzuro mai lasa-ne in pace,ce tot vrei oltene sau hotule e tot una!!!
ORADEA FORza OraDEa

No1Fan
19th February 2004, 17:53
Cred ca div A tre sa inceapa in curand, nu? scuze dar sunt cam in urma cu stirile, oricum, am intrat sa urez Bihorului succes si bafta si numai victorii si iar victorii :D in acest retur, si sper sa se salveze de la retrogradare.

To make a long story short, FORZA BIHORU! :happy :happy :happy

bdl
19th February 2004, 18:07
Cred ca div A tre sa inceapa in curand, nu? scuze dar sunt cam in urma cu stirile, oricum, am intrat sa urez Bihorului succes si bafta si numai victorii si iar victorii :D in acest retur, si sper sa se salveze de la retrogradare.

To make a long story short, FORZA BIHORU! :happy :happy :happy
Returul va incepe pe 6 martie, primul meci o sa il jucam in deplasare la rapid ... insa exista deja un thread deschis deja pe tema returului.

bdl
27th February 2004, 19:21
Voi nu v-ati saturat de "galeria" noastra ? Eu unul, da! Am vorbit cu mai multi oradeni care s-au saturat si ei, si se doreste schimbarea ori a lui gheorghita, ori a intregii galerii si formarea unei noi galerii, o galerie frumoasa, care nu injura echipa cand e la greu, care va face coregrafii, care nu va tine cu dinamo sau steaua sau rapid sau oricare alta echipa ci exclusiv cu FC Oradea. Ce parere aveti ?

ad3an
29th February 2004, 22:06
Bdl cam ai dreptate toata lumea e de aceeasi parere ceva trebuie schimbat dar nu e chiar asa usor.Daphix_ are mai multa experienta ar putea sa ne mai dea ceva sfaturi!!
Oricum acest subiect trebuie discutat in continuare.

bdl
2nd March 2004, 21:21
Am vb cu cativa si se doreste formarea unei noi galerii, unei galerii in stil ultras, o galerie frumoasa, care nu isi injura echipa ca "rebelii", care tine exclusiv cu FC ORADEA, nu cu steaua, rapid sau dinamo ... o galerie care face coregrafii, cu cantece, o galerie care sa concureze cu mariile galerii din Divizia A. Cei interesati sa trimeata mail la bokor_dani@yahoo.com ... detaliile le discutam prin mail.

bdl
5th March 2004, 00:16
Azi am fost si am discutat detalii despre grupare. Astfel, am decis ca duminica 7 martie la ora 16:00 ne vom intalni toti cei care vor sa faca parte din noua galerie, in parcarea de la tribuna oficiala. Inca nu am decis ce nume sa aiba grupul, asa ca ganditiva fiecare la un nume cat mai potrivit care sa ne reprezinte si sa ne ziceti duminica la ce v-ati gandit. Am stabilit ca o sa fie o cotizatie lunara, dar nu va fi mare, mai mult una simbolica. Oricum, mai multe detalii va vom putea oferi duminca (acum is cam obosit ). Sa veniti in numar cat mai mare. Hai Bihoru'

ad3an
1st April 2004, 14:21
:cool: du Mărginean a rămas in Scoția
CJ nu mai susține FC Oradea!* FC Oradea pierde incă una dintre piesele de bază, acum cind in joc este nu numai salvarea de la retrogradare, dar chiar și existența clubului. După ce Consiliul Județean a decis să se retragă de la finanțarea clubului – Alexandru Kiss anunțind că dacă prefectul Serac a căzut in dizgrația PSD, nici el nu vrea să aibă probleme cu UDMR – se pare că, in curind, Consiliul Local va scoate pe piață acțiunile sale, așa incit oricine dorește poate fi acționar la FC Oradea. In contul acțiunilor, cei care cumpără acțiuni vor beneficia de intrare gratuită, iar o dată cu intrarea, fiecare spectator va primi cite un tricou in culorile clubului, un pachet de semințe, o sticlă de apă minerală și un algocalmin. Avind in vedere numărul mare de cereri, s-ar putea ca -incepind cu meciul de duminică- să se joace cu casa inchisă, mai mult, conducerea clubului luind decizia să nu mai pună in vinzare bilete de intrare. Duminică, de Florii, doamnele și domnișoarele -care vor veni la meciul cu “Poli” AEK Timișoara- vor beneficia de intrare liberă, personalul de ordine de la Security primind instrucțiuni clare in acest sens, bodygarzii urmind să le ofere cite-o floare și să le sărute mina. Cit ii privește pe timișoreni, pentru a nu face drumul degeaba la Oradea, ei vor primi jumătate din prima de joc a orădenilor – care, evident, vor invinge – făcindu-se deja demersuri ca in campionatul viitor, de Florii, meciul să se joace la Timișoara. Radu Mărginean la Glasgow Chiar dacă a evoluat doar citeva minute in confruntarea pe care Naționala de Tineret a României a avut-o in Scoția, Radu Mărginean i-a determinat pe oficialii clubului Celtic Glasgow să-i ofere un contract pe cinci ani și un salariu de 1 milion de Euro. Avind in vedere că FC Oradea se află intr-o situație dificilă, fiind in criză de atacanți, Stan este accidentat, scoțienii au fost de acord să-l cedeze pină in vară pe atacantul Larsson. Pentru ca Mărginean să poată evolua duminică in meciul cu “Poli” AEK Timișoara, Constantin Bigan a plecat ieri la LPF să-l legitimeze. Din delegația orădeană, care a plecat ieri la Glasgow, alături de staff-ul orădean mai fac parte Florin Jiroș, pentru a urmări antrenamentele portarilor de la clubul scoțian, precum și Nicu Ghiorghiță, liderul galeriei “Rebelii orădeni” urmind a semna un protocol de colaborare și susținere reciprocă pentru partidele internaționale pe care cele două echipe le vor juca in perioada următoare.

Nu se mai retrogradează!
Intr-un comunicat primit aseară de la LPF s-a anunțat că, la terminarea actualului campionat, nu va mai retrograda nici o echipă. Cunoscindu-se deja campioana, Dinamo petrecind două zile la rind la Restaurantul “Doi ciini”, problema echipelor care retrogradează sau promovează nu mai interesează UEFA, așa că alături de cele 16 echipe existente, vor promova automat ocupantele primului loc din cele trei serii de Divizie B, ediția 2004/2005 a Diviziei A urmind să se desfășoare cu 19 echipe, pe rind, cite una urmind să aibă etapă liberă.

FC Oradea in INTERTOTO
După ce a ciștigat, in iarnă, Norcia Winter Cup, turneul desfășurat la Norcia, FC Oradea a primit din partea UEFA propunerea de a se inscrie in Cupa INTERTOTO. Dacă pentru turneul din Italia, jucătorii au primit intre 200 și 300 Euro, iar in campionat punctul se premiază cu 300 Euro, in meciurile internaționale pe care le vor susține primele vor porni de la 200 Euro, participarea putind ajunge, in funcție de adversar, la 1.000 Euro punctul. In plus, vor beneficia de susținerea totală, și goală, a folcloristelor.
HAI MA!!!!!!!!!!!!

bdl
1st April 2004, 14:45
Adi, ti-a luat mult timp pana sa te gandesti la visele astea ? :)
P.S. la inceput chiar am crezut ... am uitat ca e 1 aprilie :P

RedBaron
1st April 2004, 21:52
Bai... Adi ... mah! Apropo, tre' sa vorbesc cu tine in legatura cu avertismentul ala. (nu mai da m**e la galateni ca te bat :) )

Kidu
15th April 2004, 02:38
Radu, e meseriash. Pacat ca venitzi inapoi in B. Poate totutsi va scoatezi pe ultima 100 de m. Bafta !!!

Kidu
15th April 2004, 02:42
Ar fi pacat sa cadetzi tocamia cuma dupa ce atzi promovat.

ad3an
15th April 2004, 19:51
The Kid,radu e intradevar valoros,cred ca el si alexa sunt cei mai buni recuperatori din campionat,de salvat ramane de vazut,sper sa nu avem soarta voastra,desi cam asa decurg lucrurile si la noi ca si la voi sezonul trecut.
Hai bihoru!!!!!!!!!!!!

ADelPiero
4th June 2004, 01:34
Cele mai noi stiri...

ADelPiero
4th June 2004, 01:35
Marius Vizer îl aduce pe Ionuţ Popa

Revenirea lui Marius Vizer la FC Oradea vizează schimbări majore la nivelul conducerii clubului. Astfel, mai mult ca sigur, Vizer îl va instala pe banca tehnică pe Ionuţ Popa, antrenorul care a promovat formaţia bihoreană în prima divizie anul trecut. O dată cu întoarcerea tehnicianului ar putea reveni şi fostul preşedinte Ioan Lucian, dar şi omul de încredere al lui Vizer, Ion Alexandrescu.

bdl
5th June 2004, 19:23
Marius Vizer îl aduce pe Ionuţ Popa

Revenirea lui Marius Vizer la FC Oradea vizează schimbări majore la nivelul conducerii clubului. Astfel, mai mult ca sigur, Vizer îl va instala pe banca tehnică pe Ionuţ Popa, antrenorul care a promovat formaţia bihoreană în prima divizie anul trecut. O dată cu întoarcerea tehnicianului ar putea reveni şi fostul preşedinte Ioan Lucian, dar şi omul de încredere al lui Vizer, Ion Alexandrescu.

Dar Vizer doar a imprumutat CL cu 2 milioane $, nu a cumparat clubul ... insa nu stiu daca consilierii vor avea bani sa ii dea inapoi datoria, si astfel este posibil ca sa redevina Vizer patronul echipei ...

ADelPiero
6th June 2004, 00:25
asta e o afacere ... si cred ... cu aceasta ocazie .... a cumparat si clubul... :mda:

bdl
6th June 2004, 18:30
insa totusi a iesit in dezavantaj ... cand oradea a promovat in A a vandut clubul primariei cu 800.000 de $ ... acum il "cumpara" inapoi cu 2.000.000 $ ... cam aiurea

ADelPiero
7th June 2004, 01:39
ceva nu miroase a bine in treaba asta....

keluba
7th June 2004, 11:09
ceva nu miroase a bine in treaba asta....
Cumpararea clubului cu 2mil pe contract dupa ce afost vandut cu doar 800.000 arata ca Vizer mai are inca foarte foarte multi bani de spalat.

ad3an
8th June 2004, 13:17
Korect!!!!!!! :ok:
Hai bihoru!!!!!!!!!!!!

keluba
9th June 2004, 10:47
Korect!!!!!!! :ok:
Hai bihoru!!!!!!!!!!!!
Din pacate pentru noi in B, dar oricum HAI BIHORU!!!!! :bere: Poate urcam din nou in A

keluba
9th June 2004, 11:13
Ce evolutie credeti ca va avea FC Oradea in B sezonul viitor si care sunt sansele sa ajunga din nou in A?

Siljanoski
9th June 2004, 18:15
Batem tot si promovam cu cinci etape inainte de sfarsitul campionatului! O sa vada ciumetii aia ca nu ne+am spus ultimul cuvant!

Catalanul
9th June 2004, 18:17
sper sa promovati din nou :D

Angelina Jolie
10th June 2004, 22:21
Succes va urez si eu. Pacat ca nu l-au dat afara mai repede pe non-valoarea care este Popa (parerea mea) si pacat de aducerea lui Titi care din cate am inteles din presa v-a ingropat. In orice caz la anul aveti sanse mari, ca jiul cred ca o ia in jos, gazu nu cred ca ii tine buzunarul, olimpia cine stie, eventual uta daca isi rezolva problemele. EU am mai fost la meciuri la Oradea si in 2004-2005 vreau la meciul Oradea-CFR. In A nu in B.

keluba
11th June 2004, 13:44
Eu personal imi doresc foarte mult sa ajungem din nou in A. Sper sa puna astia iar osu si sa scoata niste rezultate. Si cum a zis Siljanoski: "Batem tot si promovam cu cinci etape inainte de sfarsitul campionatului!" :bere:

zuzubuoy
11th June 2004, 17:24
Mda!
Mai ales, ca mai mult de jumatate din echipa o sa plece! :(
Parerea mea este, ca ar trebui vanduti jucatorii cu o cota cat-decat mare, gen Vrajitoarea, Gado, Mihut, Fele si sa aduca juniori, care peste un an, doi, vor putea face fata diviziei A. Nu?

bdl
12th June 2004, 14:42
mda ... am auzit ca peste vreo 2 saptamani (dupa alegerile locale) s-ar putea sa avem parte de o surpriza ... jumatate de echipa pleaca ... insa vor veni jucatori noi si un antrenor tanar care joaca 4-4-2 si poate o sa jucam tot in A !

unirea
12th June 2004, 17:29
Va asteptam si la anul in A! SPER SA NE INTALNIM SI LA ANUL IN A!SA NU CUMVA SA URCATI VOI SI SA PICAM NOI:)!
PS:CAT MAI MULTE DIN ARDEAL!

keluba
14th June 2004, 10:29
Ca dreptate mai ai tu zuzubuoy! :great: Asa ar trebui facut. Si antrenorul asta tanar care joaca 4-4-2, are si vreun nume?

ad3an
14th June 2004, 15:25
E cam aiurea ma...... ce o sa se intample acum ca filip ramane primar iar din cate stiu eu CL si CJ vor fi conduse de D.A.
Se va mai investi in echipa?
E adevarat ca Vizer a preluat din nou echipa.Din cate stiu eu la anu Salonta va avea echipa de B cumparand un loc de la Tricotaje.Cu Salonta in B bihoru are mai multe sanse de promovare.
Parerea mea ca Vraji sa nu plece si nici Gado.Marginean poate pleca linistit in retur a fost cam pasta dar fritea are valoare si tre sa ramana.
Hai bihoru!!!!!!!!! :rosu:

bdl
14th June 2004, 16:16
nu am aflat cine va fi noul antrenor, doar ca joaca cu un stil nou de 4-4-2 ... numele lui va fi o surpriza (cel putin asa mi s-a zis)

keluba
14th June 2004, 16:37
Ar trebui gasiti niste sponsori, facute niste concursuri de unde s-ar putea face niste selectii si pus osu la antrnamente.

bdl
14th June 2004, 16:53
Ar trebui gasiti niste sponsori, facute niste concursuri de unde s-ar putea face niste selectii si pus osu la antrnamente.
prima oara ar trebui sa se stabilizeze conducerea ...

keluba
15th June 2004, 17:02
cam cand ar trebui sa fie conducerea stabilita?

bdl
15th June 2004, 22:22
am intzeles ca dupa alegerile de primar din turu 2 ...

Siljanoski
18th June 2004, 19:32
am intzeles ca dupa alegerile de primar din turu 2 ...
Ramane Filip...Si cand n-a dat el bani la fotbal? Stati calmi, ca daca e el primar s-ar putea sa se cumpere chiar loc in A. Si daca nu, oricum promovam la anul, ca Jiul a fugit in seria cealalta de frica noastra, iar restul nu-s rivali! /OLE/

bdl
19th June 2004, 14:31
Ramane Filip...Si cand n-a dat el bani la fotbal? Stati calmi, ca daca e el primar s-ar putea sa se cumpere chiar loc in A. Si daca nu, oricum promovam la anul, ca Jiul a fugit in seria cealalta de frica noastra, iar restul nu-s rivali! /OLE/
nu stiu de ce te bazezi asa tare pe filip, insa cu faza cu promovatu chiar nu stiu cum o sa fie realizata din primul an mai ales ca aproape toata echipa va pleca ...

keluba
22nd June 2004, 18:18
Exista Ingeri... :D

Siljanoski
28th June 2004, 17:46
Stai linistit ca in afara de marginean (CFR), Fritea, Zaha si poate Siljanoski, ramane toata lumea!!!

bdl
30th June 2004, 13:00
ai uitat de Vrajitoarea ... traiasca orezu din Beijing :D

zuzubuoy
6th July 2004, 11:29
Si iata, apele incep se se linisteasca un pic! Avem antrenor(?), avem presedinte, vom avea bani, sper ca vom avea si jucatori, si uite asa vom promova din nou!!!

FORZA ORADEA!!!

Siljanoski
6th July 2004, 13:13
Pai, antrenor ca lumea avem (Bondrea, care nu e un anonim), jucatori vin si cu Jenei presedinte avem (pt prima oara) si conducere. Deci promovam fara probleme!!! Cu cinci etape inainte de final!!!

Situatia din poza asta se va repeta! si nu peste mult timp!

zuzubuoy
15th July 2004, 11:00
Asta a fost scorul de aseara dintre DVSC si FC BIHOR ! :headbang:
Cre' ca nu-i loc sa mai comentam ceva... Noroc, ca mai este timp pt. remedierea problemelor. Sper! A fost primul meci amical din aceasta perioada, deci nu trebuie sa fim chiar asa de suparati, dar totusi ne pune pe ganduri... 6 - 0 ?????

FORZA ORADEA !!!!! :yeah:

bdl
15th July 2004, 22:29
totusi, tre sa tzinem cont si de diferentza de valoare dintre cele 2 echipe si de faptul ca DVSC e in ultima faza a antrenamentelor, pe cand noi abia le-am inceput ...
Forza Oradea !!! NWV forever !!!

ad3an
18th July 2004, 23:03
In sfarsit la Oradea se mai linistesc apele se pare ca Bondrea a definitivat lotul de jucatori cu care va incerca promovarea in prima divizie:

Cei 24 de jucatori sunt urmatorii: Mindileac (Dacia Unirea Braila), Vâtca, Axinte (Mobila Simleu Silvaniei) - portari;
Lazar, Munteanu, Gongolea (Armatura Zalau), Pasca (Olimpia Gherla), Luput (Ceahlaul Piatra Neamt), Dianu, Lungan, Cura - fundasi;
Mihut, Sfârlea, Gado, Fele, Tudor Grigorie (FC Arges), Sarkadi, Farcuta - mijlocasi;
Stan, Madar, Neaga, Lupascu, Claudiu Balaci (Szombathely Haladás), Galbenu, Oprea (ambii CFR Craiova), Gego (CSM Resita) - atacanti.
S-a renuntat la Amzucu, Georgiu si Siminic, jucatori care nu intra în vederile antrenorului Bondrea. În aceeasi situatie se afla Elisei (Jiul Petrosani), Catalin Popa (Crisul Alesd) si Necsulescu (Serif Tiraspol), care nu au fost opriti în lot. Alti trei jucatori, Iambor, Rosan si Hamath, au parasit echipa oradeana dupa ultimul amical, cu Tricotaje Ineu. Amzucu si Georgiu se afla înca sub contract cu FC Oradea, iar Siminic este la final de angajament. Clubul încearca sa le gaseasca acestora variante de transfer.

Cei 26 de jucatori vor pleca la Baile Felix în cursul diminetii de luni. Ei vor fi cazati la Hotelul Unirea. Dupa revenirea din cantonament, FC Oradea se va deplasa într-un stagiu de pregatiri la Salzburg (Austria), în perioada 1-10 august, care va cuprinde si participarea la un turneu international.

În alta ordine de idei, FC Oradea îsi cauta o echipa-satelit, care ar putea fi constituita prin cumpararea unui loc în Divizia C si la care ar evolua mai multi juniori din propria pepiniera. În caz contrar, echipa-satelit ar putea fi una din divizionarele D Bihorul Beius sau FC Tileagd.

~HAI BIHORU!~ /hello

RedBaron
19th July 2004, 01:08
Mai, ce promovare? :D Aveti meci si cu noi! Cu Ineul! Cu ACU! O fi greu mai ptr. voi!
Te astept sa mai dai si pe la noi mah! Sa nu intri fara sa mai lasi un mesaj! :)

zuzubuoy
19th July 2004, 15:34
Pana una alta, o sa mai avem si un meci amical cu voi! :drak:

RedBaron
20th July 2004, 03:05
Pe cand se preconizeaza si unde?

zuzubuoy
20th July 2004, 10:54
Luna asta, probabil la Oradea.

Siljanoski
21st July 2004, 12:34
Avem meci cu voi. Asa, si?

Siljanoski
21st July 2004, 12:40
sa rememoram rezultatele cu UTA din ultimii ani..... :drak:

ADelPiero
27th July 2004, 00:51
va astept din nou la anul in DIVIZIA A :D

keluba
29th July 2004, 17:58
Sa fie asa cum zice Siljanoski... cu 5 etape inainte de final... si ai :bere: de la mine

keluba
31st July 2004, 14:54
Voi stiati ca echipa de fotbal din Oradea a fost singura din Romania care a castigat titlul de campioana in 2 tari diferite, respectiv in Romania si Ungaria. Uitati o performanta care este unica in fotbalul romanesc. HAI ORADEA !!! :yeah:

zuzubuoy
10th August 2004, 10:02
Pronosticuri si pareri despre prima etapa a sezonului 2004/2005.....

zuzubuoy
10th August 2004, 10:42
Eu zic, ca vom avea un tur destul de linistit, avand in vedere ca meciurile tari le vom avea acasa(Olimpia, Gazu', jiul). In etapa a II-a va fi mai greu cu "U", dar tinand cont, ca l-au vandut pe Cocis si pe Florescu, nici nu-i sigur ca ne vor pune probleme.
Cat despre etapa XI-a... Floare la ureche! :)

Siljanoski
18th August 2004, 14:22
Pronosticuri si pareri despre prima etapa a sezonului 2004/2005.....

Bate Oradea cu 4-0!!!! Sa se-nvete aia minte sa mai comenteze si alta data!!!

Siljanoski
18th August 2004, 14:25
Lotul cu care FC Oradea incepe noul sezon este dupa cum urmeaza:

Portari: Marius Mindileac (data nasterii 25 august 1978), Cosmin Vâtca (12 mai 1982), Valentin Axinte (29 noiembrie 1981).

Fundasi: Florin Lazar (15 ianuarie 1980), Adrian Gongolea (20 august 1975), Cristian Luput (2 septembrie 1977), Cristian Munteanu (17 octombrie 1980), Mihai Lungan (29 septembrie 1978), Ciprian Dianu (13 ianuarie 1977).

Mijocasi: Sebastian Sfârlea (26 iulie 1981), Dorin Mihut (26 iunie 1982), Ilie Stoican (16 februarie 1976), Alexandru Fele (29 mai 1979), Marian Galbenu (7 noiembrie 1980), Raul Sarkadi (25 februarie 1985), Razvan Farcuta (23 februarie 1976), Grigorie Tudor (8 august 1973), Cristian Balasa (27 decembrie 1972).

Atacanti: Ramses Gado (9 mai 1982), Daniel Stan (28 august 1978), Constantin Oprea (29 ianuarie 1981), Claudiu Balaci (12 iulie 1975), Mircea Madar (4 iulie 1985), Alexandru Gego (12 decembrie 1983), Daniel Lupascu (17 august 1980), Florin Neaga (12 aprilie 1988).

Antrenori: Marian Bondrea (principal), Muzsnay Zsolt (secund), Gheorghe Bologan (antrenor portari).
:ok:

Siljanoski
18th August 2004, 14:26
S-a schimbat si ofiterul de presa al clubului. Incepand de ieri, aceasta functie este detinuta de catre Vlad Sturz, de la Televiziunea Transilvania

jorgensen
18th August 2004, 16:17
Care-i faza cu noul ofiter de presa ?

zuzubuoy
18th August 2004, 17:33
Yo zic, ca va fi un blat de 3-2!

Siljanoski
19th August 2004, 01:54
Care-i faza cu noul ofiter de presa ?
asa-i ca te plictisesti rau de tot?

ad3an
1st September 2004, 19:42
Se pare ca turul acela linistit despe care vb. incepe sa se agite.
Tutusi avem in tur 2 meciuri in deplasare 1 dupa altul,meciuri destul de grele.Daca pe cei de la U i-am invins tre neaparat sa trecem de ACU care va trage in mecul cu noi de parca ar fi ultimul pt noi.Nu au nici un pct si va face tot posibilul sa scoata pct cu nou.
FORZA BIHORU!!!!!!!!!!11

jorgensen
6th September 2004, 11:39
Suntem in grafic. Baietii joaca sambata pe o prima record 800 de euro. 400 de euro pentru o victorie pe teren propriu si alti 400 pentru ca vor avea 10 puncte in primele 4 etape. Pacat de rezultatul de egalitate cu lIBERTY.
Am fost la Arad si pot sa spun ca totul merge ca pe roate. Pacat de pre multele cartonase rosii pe care le luam.

ad3an
6th September 2004, 18:58
Fara cei 4 va fi greu sa proovam dar in timp se poate intrama o echipa valoaroasa.Sa nu uitam ce achzitii am mai facut in pauza de campionat.Iar stan sigur va fi golghetarul campionatului.Cu potin noroc v-om promova :yeah:

bdl
7th September 2004, 14:09
jorgensen si eu am fost la Arad (nu cu rebelii din fericire :) ) insa mie nu mi s-a parut ca putem trage concluzii din acel meci, avand in vedere diferentza mare de valoare dintre cele 2 echipe ... un scor de proportzii era de asteptat in fatza unei echipe ca ACU ...
totusi, fatza de echipa cu care am promovat in 2002-2003, echipa de fatza este mult mai slaba decat aceea ...

jorgensen
13th September 2004, 15:28
Ce fel se mesaje ar trebui sa aiba fularele cu FC Oradea ? Sau cum ar trebui sa fie mascota echipei ? Ce concursuri ar trebui sa se desfasoare in pauza meciurilor de pe teren propriu ?

bdl
13th September 2004, 15:33
mascota echipei mi se pare o prostie ... la fel si concursurile din pauza meciului ...
in legatura cu mesajele de pe fulare, sincer nu ma doare ... comercialismele de la club sunt de tot rahatu ...
pt noul grup vom face fulare in dungi oricum ...

jorgensen
13th September 2004, 20:37
Pai chiar asta e problema...fulare, concursuri, mascote, pliante, programe de meci, chestii de comercializare
CE AR TREBUI FACUT ? POATE NE ASCULTA CINEVA !

Vadim
13th September 2004, 21:21
De treburile astea ar trebui sa se ocupe directorul sportiv al clubului.

jorgensen
14th September 2004, 12:11
Directorul de marketing... Cel sportiv se ocupa de transferuri, nu ?

bdl
14th September 2004, 21:23
iorgensen daca te duci la directorul de marketing si ii zici ca vrei sa faca fulare noi, iti va rade in fatza ...
totusi, daca chiar vrei un fular cu tot dinadinsul, te poti duce la seful tembelilor oradeni, gheorghitza, si sa ii ceri un fular ... pe care tzi-l va oferi cu drag dupa ce ii platesti la suprapretz fularul ...

jorgensen
15th September 2004, 10:31
Nu e vorba ca eu vreau un fular. Nici macar un tricou. E vorba de ideile voastre pentru materiale promotionale. Eu nu prea am fost pe alte stadioane mari ca sa vad cum e organizat un departament de marketing, dar cred ca se va putea face asa ceva si in Oradea. De ce sa nu sper ? Poate ca la meciul cu Olimpia SM vor fi de vanzare tricouri pentru suporteri, sau poate la meciul cu Gaz Metan.
Aici e vorba de idei, nu de unde pot eu sa-mi procur fulare. Ce ar trebui scris pe fulare ?
ISTORIA INCEPE CU NOI
DOAR ORADEA EXISTA, RESTUL NU CONTEAZA
NOI FACEM LEGEA, RESTUL ASISTA, chestii d'astea.

Eu v-am intrebat ce ati dori sa existe pe stadion, ce trebuie facut sau imbunatatit.

Iti spun eu ca directorul de marketing nu o sa-ti rada in fata, crede-ma !

jorgensen
16th September 2004, 10:18
FC Oradea a pierdut cu 3 la 1 in Cupa Romaniei in fata celor de la Armatura Zalau. Bondrea se gandeste doar la campionat. Cred ca pe Berdea, Dianu si Georgiu nu o sa-i mai vedem in echipa oradeana in viitorul apropiat.
Lui Gado i s-a deschis ochiul si cred ca totul va merge bine. Cele 3 vedete: Lazar, Munteanu si Sfarlea au jucat pentru FC Oradea 2 in partida cu Crisul Alesd, dar nu s-au evidentiat cu nimic.

ad3an
17th September 2004, 18:56
E clara intentia conducerii,eu inca imi mentin parerea despre promovare.Trebuie sa speram deoarece suntem pe primul loc insa campionatul e lung,iar revenirea celor 4 muschetari face ca sperantele noastre sa fie din ce i ce mai mari.Juri poate revine si el.Totusi ramane de vazut ce se va intampla la Ineu maine un rezultat bun acolo ar fi ok :yeah:
~~HAI BIHORU~~

ad3an
20th September 2004, 12:35
Tricotaje-F.C.Oradea 2-1(0-1)
pacat de cele 3 pct pierdute la ineu. :headbang: Smanbata vin satmarenii la Oradea trebuie o victorie pentru a nu ne compromite sansele.Si sigur o vom obtine

ad3an
3rd December 2004, 00:16
Din lotul largit cu care echipa bihoreana a abordat inceputul campiuonatului nu mai fac parte cativa fotbalist care nu s-au ridicat la nivelul asteptarilor:
Cristian Curca,Raul Sarkadi,mircea Madar si Marian Galbean.
Sa vedem cu ce ne va uimi clubul in domeniul transferurilor.
Hai Bihoru

bdl
15th December 2004, 23:42
" „Gado e transferabil”
Vicepresedintele Ioan Lazau sustine ca Ramses Gado, capitanul echipei, este transferabil. „Daca vom primi o oferta convenabila pentru club si jucator, nu ne vom opune."


Momentan nu am fost contactati de nici o echipa care sa-l doreasca. Sigur nu o sa-l dam unei contracandidate, cum este Jiul, a carei oferta a avut scopul sa destabilizeze”, sustine Lazau.

În ceea ce priveste situatia financiara, fotbalistii au primit rata de contract aferenta lunii octombrie si prima de la victoria cu CS Deva. Oradenii mai au de încasat circa 1.150 de euro, din care se va scadea suma de 300 de euro, cât reprezinta penalizarea în urma înfrângerii cu Jiul. "
sursa : jurnalul bihorean - bihon.ro

bdl
27th December 2004, 13:19
"Tricouri pentru fani FC Oradea
Cine cauta pe ultima suta de metri un cadou pentru un suporter al echipei FC Oradea, are acum înca o alternativa. De joi au fost puse în vânzare tricouri Lotto în echipei.


De joi au fost puse în vânzare tricouri Lotto în culorile rosu si albastru cu emblema FC Oradea. Acestea sunt identice cu cele pe care le vor folosi jucatorii bihoreni în returul de campionat.

Tricourile costa între 850.000 si 900.000 de lei si se gasesc la Lotus Market si Crisul Supermarket (etajul I, raionul sport) între orele 12-20.

Teodor Biris"
sursa : bihon.ro

bdl
10th January 2005, 22:36
Reunire fara nume noi la FC Oradea
Pentru fotbalistii bihoreni zilele linistite din perioada de vacanta s-au sfârsit. De luni, au reintrat în programul specific care a început cu antrenamentele usoare, de readaptare la efort.

La reunirea lotului FCO au fost prezenti aproape toti jucatorii, cu doua exceptii: Dianu si Gavrilescu. Potrivit antrenorului Marian Bondrea, Ciprian Dianu ar fi racit si de aceea nu a participat la primul antrenament, iar Gavrilescu a fost absent nemotivat. În cele din urma, antrenorul a aflat motivul pentru care atacantul a fentat prima sedinta de pregatire. „Am vorbit cu el si mi-a spus ca îsi reînoieste pasaportul. A promis ca mâine (n.r. - marti) se prezinta la echipa”, a precizat Bondrea.

La reunire a fost prezent si Fele, care în ciuda faptului ca este cu piciorul drept în gips, a venit ajutându-se la mers de o cârja. „Nu-mi place ca ma vedeti asa, dar se mai întâmpla. Mai tin gips-ul o saptamâna, dupa care voi urma un program de refacere. Sper ca totul sa decurga normal si sa revin în februarie”, spune Fele.

Probleme medicale acuza si capitanul Ramses Gado, afectat de niste dureri în zona inghinala pe care le trateaza cu injectii.

Promovarea tinerilor

La capitolul noutati, nu s-a înregistrat nici un nume nou. „Este extrem de greu sa transferi jucatori buni la mijlocul competitiei. Suntem în cautari, pentru ca avem unele posturi deficitare. Daca nu vom gasi, ne bazam pe ce avem la dispozitie. Vrem sa ducem o politica de promovare a tinerilor, pentru ca sunt câtiva care merita o atentie sporita”, a spus presedintele Emerich Jenei. Pe lânga Achim si Neaga în vizor mai sunt Balea, Patrascu, Popescu sau Cisteian.

Dintre jucatorii disponibilizati au participat Stoican si Balasa, care au venit sa-si clarifice situatia contractuala. Referitor la Balasa, presedintele Jenei a spus ca doreste sa se întoarca acasa la Târgoviste, sa joace acolo si în viitorul apropiat sa-si înceapa caiera de antrenor cu o grupa de copii. Mijlocasul mai are si varianta unui transfer în Ungaria, dar si 50% sanse sa continue la FCO, potrivit antrenorului.

Restante achitate

Presedintele Jenei a afirmat ca nu mai exista restante contractuale fata de jucatori: „Contractele sunt platite. Mai avem sa le platim doua sau trei prime de joc, care vor fi achitate pâna la începutul lunii februarie. Atunci vom ajunge la zero cu datoriile”.

Seful FCO a mai afirmat ca s-a rezolvat si litigiul cu atacantul Daniel Stan, care si-a depus memoriu sa-si recupereze banii restanti. „Nu mai exista nici o problema legata de Stan. Banii i-au fost virati în cont”, sustine Jenei.

Într-o alta ordine de idei, pâna în 18 ianuarie FC Oradea va sustine antrenamente la terenul Motorul, dupa care, în perioada 19-29 ianuarie vor fi în cantonament la Baile Felix. Va urma turneul de la Norcia (6-19 februarie), iar în 29 februarie este în plan un amical cu FC Kosice, în Slovacia.

Lotul prezent la reunire
Portari: Vâtca, Axinte
Fundasi: Luput, Gongolea, Berde, M. Popa, Lungan, Fl. Lazar, Stoican
Mijlocasi: Gr. Tudor, Achim, Mihut, C. Oprea, Gado, Sfârlea, Cr. Munteanu, Fele, Balasa
Atacanti: Cl. Balaci, D. Stan, Lupascu, Fl. Neaga
se pare ca nu s-au facut transferuri ...

ad3an
13th January 2005, 16:43
Capitanul echipei FC Oradea, Ramses Gado, a reluat de joi alergarile, pregatindu-se singur la Stadionul Municipal.


„Când alerg, nu mai simt dureri în zona inghinala. Situatia se schimba însa când lovesc mingea. Sper sa scap cât mai repede de aceasta problema si sa ma pregatesc la parametrii normali”, a afirmat Gado.(jurnalul bihorean)
Se pare ca accidentarile reprezinta o mare problema pentru f.c.oradea,dupa meciul cu jiul stan a fost indisponibil,iar daca gado nu se reface pana la inceperea returului avand in vedere ce transferuri s-au realizat pana in momentul de fata la clubul bihorean putem sa ne luam adio de la promovare.
FORZA BIHORU!!!!!!!!!!!

bdl
14th January 2005, 10:25
La al treilea antrenament al FCO a aparut si primul jucator nou. Este vorba de mijlocasul Ovidiu Hoban, care de vineri a intrat în programul de pregatire fixat de Marian Bondrea.


Fotbalistul are 22 ani si evolueaza pe postul de mijlocas central. Hoban a jucat în turul de campionat la U Craiova, debutând în Divizia A în partida cu FC National, pierduta de olteni, scor 1-3. Baimarean la origine, Hoban a mai evoluat la FC Arcadia Oradea, unde a fost coleg cu Ramses Gado, Andrei Berde si Cosmin Vâtca, si în Germania, la FK Clausen (Regionallliga). Jucatorul este impresariat de Ionel Codoban. La antrenament a participat si Vasile Georgiu, care este trecut pe lista de transferari. În schimb au plecat Galbenu si Gego la Unirea Dej, iar Balasa si-a reziliat contractul.

Altfel, de joi lotul FC Oradea va fi completat cu tinerii Patrascu, Cisteian, Balea, Farcuta, Bugiu, Popescu si Peii, proveniti de la echipa-satelit, FC Oradea II.
Înainte de plecarea în turneul de la Norcia, FC Oradea va întâlni într-un meci amical divizionara A Poli Iasi. Meciul se va desfasura în 4 februarie, locul urmând a fi stabilit în functie de buletinul meteorologic. Echipa moldoveana antrenata de Ionut Popa va efectua un cantonament la Baile Felix în perioada 24 ianuarie - 4 februarie, dupa care va pleca la Norcia (6-18 februarie).
...

Angelina Jolie
13th February 2005, 14:35
Sper sa le luati fata "cartitelor de mina" (Sili imi dai voie sa te citez?) anul asta. As prefera sa merg anul viitor in deplasare la Oradea nu la petrosani.

ASP
13th February 2005, 15:33
Doar ORADEA exista
Restul nu conteaza !!!

Pai n-ar mai trebui sa faceti nimic ca si asa sunteti demni de mila, daca si voi aveti echipa...

bdl
13th February 2005, 21:09
Doar ORADEA exista
Restul nu conteaza !!!

Pai n-ar mai trebui sa faceti nimic ca si asa sunteti demni de mila, daca si voi aveti echipa...
zise alt frustrat ... :rolleyes:
P.S. ai vreo problema cu semnatura mea !?

Darkslowstar
14th February 2005, 17:18
Troll alert, nu-l mai bagati in seama pe ASP. E probabil o "sarma" invidioasa :D

ad3an
22nd February 2005, 22:34
Cu echipa pe care o are Bihorul in momentul de fata totul e posibil.Insa sa n u uitam ca avem 2 meciuri grele la Petrosani si la Medias
FORZA ORaDEA!!!!!!!
p.s. Dani ce se intampla la oradea,din cate am citit pe bihon se pare ca se incearca din nou formarea unui grup ultras.Succes!!!!

bdl
23rd February 2005, 16:45
p.s. Dani ce se intampla la oradea,din cate am citit pe bihon se pare ca se incearca din nou formarea unui grup ultras.Succes!!!!
mersi ... sper sa iasa ceva calumea ... :)

zuzubuoy
25th February 2005, 17:10
Ce ziceti de venirea lui Borbely? Va confirma?

ADelPiero
14th March 2005, 03:46
0-0 cu Salonta = o indeeeeeeeeeeeepartare mare de promovare:(

bdl
20th March 2005, 21:13
FC Bihor 0-0 U Cluj ... adio promovare !!!

King of Hell
20th March 2005, 21:20
Dapoi promovarea dusa a fost de mult...

bdl
20th March 2005, 21:24
dar sperante totusi mai existau inainte de meci, 7 puncte nu sunt asa multe ca si 9, acum insa ...

keluba
19th April 2005, 12:56
Oradea in sezonul 2004 - 2005 este un capitol incheiat. 2005 - 2006 tot in B ramanem. Asta este. Si daca am urca sezonul acesta in A, s-ar repeta din nou istoria. Mai bine asa, din pacate.

Siljanoski
20th April 2005, 15:57
asta este...poate la anu'!

jorgensen
26th April 2005, 17:38
plangem ca prostii de punctele pierdute (liberty, u cluj, sanicolau...)

Asta e, ne meritam soarta si conducatorii

Anca,Oncica&CO.
12th May 2005, 13:17
Felicitari pentru VICTORIA de la Petrosani!! Iata ca mai sint echipe care disputa meciul de fotbal pe teren! Felicitari!! Bravo FC Bihor!!!

cristi[XU]
1st July 2005, 12:56
vor fi materiale cu sigla si cu numele XTREMA ULTRA` /hello :yeah:




P.S. nu vor avea decat membrii grupului :degete:

ronaldinho
9th July 2005, 11:31
mai asteptati-ma 7-8 ani ca vin eu si preiau clubul :D.
Locuind in Oradea o mare parte a vietii mele ( aprox 14 ani ) pot sa spun ca de cand cunosc acest club nu au fost seriosi niciodata. Marea dragoste pt FC Bihor mi s-a taiat cand au retrogradat in C. Sezonul petrecut in A l-au inceput foarte bine, din punctul meu de vedere, dar au vandut repede 2 jucatori, sa-si scoata si consilierii locali si judeteni un ban pt a-si pune termopane la casele de pe Deal :D. Cu aceasta mentalitate nu se va face performanta la Oradea, cu toate ca potential exista si mai ales talent. Sunt curios, au terminat lucrarile de renovare la tribuna a doua? Am fost anul trecut in mai si a ramas tot in stadiul pe care am lasat-o in octombrie. :(

kasp3r
22nd July 2005, 16:07
nu putem sa promovam daca nu cumparam jucatori de valoare.pacat!!!!!!! :mad: am avut jucatori de valoare dar conducatorii i-au vandut pt imbogatirea proprie,nu pt binele clubului.oricum :) :)
HAI ORADEA!
HAI BIHORU! in a :) :) :) :ok: /hello

jorgensen
26th July 2005, 23:31
deci, care-i faza cu noul ofiter de presa ?

jorgensen
1st August 2005, 19:24
Haideti sa discutam despre noul sezon al ros-albastrilor, unul in care se discuta NUMAI SI NUMAI despre promovare. O discutie despre noii antrenori, jucatori...

apparte
2nd August 2005, 22:35
hai ca incep eu ca stelist oradean!Anul trecut am renuntat sa merg pe stadion dupa primele etape(tre sa mentionez ca n-am fost in Oradea la 2 meciuri din tur)din retur,cand n-am fost decat la 4 meciuri:cu dejul,cu U cluj,cu acu arad,dupa care pauza pana la meciul cu uta!Spunem la fel ca si anul trecut ca avem cel mai bun lot,ca avem cea mai buna echipa...si ne punem piedica singuri.De asta mi-e cel mai mult frica...Sper ca in anul asta sa nu fiu nevoit sa pierd meciurile de-acasa(nu de alta,dar cateodata lucrez sambata)...si succes ros-albastrilor in noul sezon!Din pacate,n-am apucat sa-i vad pe noii sositi,asa ca nu pot sa-mi dau cu parerea despre ceva ce nu stiu(din pacate nici maine nu voi vedea meciul,la ora la care incepe,eu inca lucrez)!

jorgensen
5th August 2005, 16:15
Noi (suporterii) te asteptam la stadion. Daca nu poti, uita-te la TV, meciurile de acasa vor fi transmise in direct, si evident si in reluare.
Intr-adevar, FC Bihor se poate impiedica doar de FC Bihor. Dar, dupa cum ii cunosc pe oficialii oradeni, toata lumea lupta (la propriu) pentru promovare.

apparte
5th August 2005, 23:52
Jorgensen,prima oara am fost pe stadion in 1975 :ok: ,merg in mod regulat cam de prin 80-81(cu exceptia perioadei "clujene" a vietii mele),dar anul trecut chiar am fost dezamagit de prestatia unor jucatori care puteau mai mult decat au dat...stiu ca o anumita parte a conducerii n-a dorit promovarea si de-asta a iesit ce a iesit...in plus scandalul din vara cu cei 4 jucatori care doreau la Liberty(acolo nu ai obiectiv,esti bun de transfer,vezi cei 5 plecati la Sopron),intre care si prietenul meu Sebi...Sper ca pana la anul sa se termine lucrarile la stadion...oricum,sambata daca sunt liber..la tribuna deasupra tunelului /hello !

jorgensen
8th August 2005, 18:39
Las ca ne vedem miercuri dimineata la meciul cu Armatura. Eu sper, vreau si cred ca FC bihor va promova anul acesta si stadionul va fi (sa zicem) modernizat. Adica sa poti sta linistit sa urmaresti un meci de fotbal.

bdl
9th August 2005, 01:46
pai linistit poti sta chiar si pe motoru' ...
cand se va face tribuna a 2a ?
p.s. mai zi-ne niste barfe din interiorul clubului ... cate semnaturi vrea sa falsifice iancu...cati bani mai fura ghilea, etc :D

jorgensen
9th August 2005, 17:01
Poate nu am folosit cuvantul potrivit "linistit". Am fost la Timisoara la Poli cu Juve si cred ca au fost mai multe femei la meci decat spectatori la un meci la Bihoru'. Adica civilizatie.
Cat despre barfe... daca aflu ceva va dau de stire
Cu singura pretentie sa spuneti si voi daca stiti ceva.

Siljanoski
12th August 2005, 11:31
Mai vine cineva la Bihoru?

zuzubuoy
12th August 2005, 11:34
???

Siljanoski
12th August 2005, 16:09
Adica "ati mai auzit sa vina ceva jucator la FC Bihor, altul decat transferurile de pana acum?"

zuzubuoy
12th August 2005, 17:03
Unde sa mai vina...?

jorgensen
15th August 2005, 10:00
zici ca lotul e prea bun sa mai vina cineva ?

zuzubuoy
15th August 2005, 14:17
Rectific!
Cand sa mai vina?

jorgensen
15th August 2005, 16:43
pana vineri la ora 24.
se pare ca Claudiu Mutu (Armatura) va fi pastrat in lot. mijlocas coordonator - oradenii stiu de ce...

jorgensen
19th August 2005, 13:10
Doar Bihorul contează
Transilvania, regiunea cu cea mai slabă reprezentare în fotbalul românesc, nu anunţă o candidată certă la promovare, ambiţiile lui Marcel Iancu (FC Bihor Oradea) şi ale lui Marius Vizer împreună cu Gigi Alexandrescu (Liberty Salonta) fiind contracarate timid de dorinţele sfioase ale lui Cornel Ţălnar (Unirea Alba Iulia) sau ale directorului general de la Romgaz, Florin Munteanu (Gaz Metan Mediaş). Alteori cu intenţii cel puţin la nivel declarativ, echipe de tradiţie gen UTA, Olimpia Satu Mare sau “U” Cluj se târăsc lamentabil de pe-o zi pe alta, degradate de diletantismul conducătorilor ce îşi au propriile interese. După apariţia în Seria a III-a a “satelitului” Gloriei Bistriţa, care va juca la Beclean, lupta pentru supravieţuire se va înăspri, nici o echipă nefiind scăpată de grijile “C”-ului.
Sursa: Prosport[/I]