PDA

View Full Version : Ce Serie E Mai Puternica?



AMICU'
22nd April 2006, 15:35
Care Serie Ziceti Ca Este Cea Mai Puternica Din Cele 3 Ale Diviziei B?

King of Hell
22nd April 2006, 16:23
B3, ce pana mea? Uita-te la lupta pentru promovare. In B1 si B2 deja is facute jocurile. In B3 mai tre sa asteptam 5 etape pana vom stii ce si cum.

t.b.
22nd April 2006, 16:39
B3 e mai echilibrata asta-i clar, acuma care-i mai valoroasa e greu de spus, sa vedem cum o sa reziste in A echipele care vor promova...

zuzubuoy
22nd April 2006, 16:58
Seriile B1 si B2 nu stiu cum sunt, insa stiu ca B3 e una ffff slaba!!!
Dau un singur exemplu:FC Bihor! Bate echipele de pe 1,2,4, etc. iar cu ultimele clasate pierde sau face egal!!! (echipele de pe 1,2 si 4 facand aproape la fel)
PS: Asta nu inseamna ca n-avem sanse la promovare!!!

boshcUtza
22nd April 2006, 19:45
mah io am votat b3 pt ca aici se lupta intr-adevar pt promovare
in celelalte serii ii cate o echia care face tot pe cand aici is vreo 3-4 cam de acelasi nivel

Hopshio
22nd April 2006, 20:17
si eu tot B3 am votat...desi amuh gaz ii pe primu si libery pe 2 vad asa clasamentul 1 BIHORUL 2Cluj 3 Resturile!!!

King of Hell
22nd April 2006, 20:49
Bine ai zis...RESTURILE :))

Hopshio
22nd April 2006, 21:46
vezi am inceput sa ma pun bine pe langa tine:)

King of Hell
22nd April 2006, 22:06
da ma, noi puthem fi prieteni, da tot nu vad cum bateti voi la Medias.

giginamol
22nd April 2006, 22:23
si eu tot B3 am votat...desi amuh gaz ii pe primu si libery pe 2 vad asa clasamentul 1 BIHORUL 2Cluj 3 Resturile!!!
Vezi ce resturi va lasam etapa viitoare. Nu o sa aveti nici maruntis sa dati la nas cand va intoarceti cu trenul.:D

EDMOND_
22nd April 2006, 22:24
Cred ca un criteriu prin care puteti sa judecati "puterea" echipelor din fiecare serie este si rezultatele obtinute in Cupa, contra echipelor din divizia A!
Puteti analiza....

giginamol
22nd April 2006, 22:29
Toate seriile sunt varza. Nu ma pot pronunta care serie e mai tare ptr. ca nu ai cum sa compari. Cert e insa faptul ca nici o echipa nu are fata de A.

Paul
22nd April 2006, 22:30
Opinie de amator :

Intotdeauna in seria ardeleana a B-ului (si cand erau 2 serii si cand sunt 3 serii) lupta pentru promovare a fost dura. Pe cand in celelate serii , se cam stia cine promoveaza. Este un argument.

Adevaratul criteriu e felul in care joaca in A.

Echipele din B3 : Jiul - sezonul trecut , CFR acu 2 ani ,
Echipele din B2 : Pandurii , Sportul
Echipele din B1: Vaslui , Iasi

Sezonul asta dintre cele 3 nou promovare , Jiul e cea mai tare.
Sezonul trecut , CFR a fost numarul 1.

Daca mergem in trecut ne amintim de Alba Iulia ,etc

Cea mai slaba e cea moldoveneasca. Mereu echipele se obisnuiesc greu cu aerul tare , desi vin dupa promovari facile. Cele din Ardeal in schimb obisnuite cu competitia pana in ultima etapa merg binisor.

Seria Sudica , e o combinatie intre echipe decente , sateliti si echipe ale unor orase minuscule.

Hopshio
22nd April 2006, 22:35
o sa vedem etapa viitoare gigi namol!!!:lol:

King of Hell
22nd April 2006, 22:56
Gigi, ca fapt divers, daca etapa viitoare nu ii bateti nici pe amaratii astia de oradeni, o sa imi fie rusine sa mai zic ca Gaz Metan Medias o fost pe 1.

giginamol
22nd April 2006, 23:00
Stai linistit Kingule ca etape viitoare le scoatem promovarea din cap

zuzubuoy
22nd April 2006, 23:07
Remember 08.10.2005 (4-1) & 26.11.2005 (3-2)???:happy

King of Hell
22nd April 2006, 23:19
ma lasa tu rememberurile cu bulan, mai degraba as face o predictie de genu Gaz Metan-FC BH 4-0, U-FC BH 4-0. Asta este ma, zuzule, better luck next century.

zuzubuoy
22nd April 2006, 23:22
Las' ca stiu cum e sa fii tanar si nelinistit... Si eu am trecut prin astea.

King of Hell
22nd April 2006, 23:24
Acum sa inteleg ca esti doar nelinistit? :D

zuzubuoy
22nd April 2006, 23:31
Apropo "rememberuri"! Si acum tin minte primul meci de fotbal la care am fost pe Municipal(acu' 22 de ani, la data de 22.04.1984) contra oltenilor, scor 1-1(Lung in poarta oaspetilor)...:rolleyes:

King of Hell
22nd April 2006, 23:37
:))))) Stii ce simt io nevoia sa spun la ora asta? Si sa nu o privesti ca pe o lipsa de respect sau ceva...dar...I'm bad, I'm evil, I'm Mojo Jojo. Gata, am spus-o, amu poate sa se scoboare duhoarea sfanta din cer la ora 12 peste mine.

Lup_Galben
23rd April 2006, 02:00
B3

apparte
23rd April 2006, 02:21
Remember 08.10.2005 (4-1) & 26.11.2005 (3-2)???:happy
Primul rezultat o fost chiar de ziua mea:D !

Apropo "rememberuri"! Si acum tin minte primul meci de fotbal la care am fost pe Municipal(acu' 22 de ani, la data de 22.04.1984) contra oltenilor, scor 1-1(Lung in poarta oaspetilor)
Apai,te-am batut cu vo 10 ani!Da' culmea,rezultatul tat ala o fost un 1-1 cu Poli Timisoara(aia adevarata,nu asta mutata amu's 3 ani in Banat)!

Angelina Jolie
23rd April 2006, 03:51
Seria B3 anul asta e cam praf dupa parerea mea, chiar daca e echilibrata. Si apropo de ce zicea Paul cu nou promovatele. Pai anul viitor e clar ca Ceahlaul nu va pica, stie Pinalti de ce, Craiova imi vine greu sa cred ca nu va face o figura frumoasa, deci va pica promovata din B3.:D

apparte
23rd April 2006, 04:02
Pai nu-i numa' parerea ta...ase zic si io,cine intra din seria asta,pica sigur!Numa' sa nu intre "liliecii":evil: !

Angelina Jolie
23rd April 2006, 04:05
Da si daca intra si-i retrogradam noi n-ar fi rau.:D

Darkslowstar
23rd April 2006, 10:21
B3 e mai echilibrata, dar asta nu inseamna neaparat ca-i mai puternica. Exista vreo 4 echipe din celelalte serii care sunt mai bune decat toate din B3. Ae fi interesant intr-o serie unica cum s-ar descurca echipe din B3.

Angelina Jolie
23rd April 2006, 10:23
Raspunsul este: prost!:D

micutzu
25th April 2006, 09:46
Vedem la anu'.
P.S. am votat subiectiv. :D

Hopshio
25th April 2006, 15:44
Gigi, ca fapt divers, daca etapa viitoare nu ii bateti nici pe amaratii astia de oradeni, o sa imi fie rusine sa mai zic ca Gaz Metan Medias o fost pe 1.
poate sa iti fie rusine de acuma sa te obisnuiesti:)):evil:

omul
25th April 2006, 16:29
B3: evident cea mai echilibrata. Cat despre valoare, anu' asta e cel mai slab B3 (ex B2) pe care l-am vazut, da' tot cred ca e mai puternica serie... mai multe echipe cu trecut notabil in A

King of Hell
25th April 2006, 20:18
B3: evident cea mai echilibrata. Cat despre valoare, anu' asta e cel mai slab B3 (ex B2) pe care l-am vazut, da' tot cred ca e mai puternica serie... mai multe echipe cu trecut notabil in A

da: U Cluj, UTA, CFR Timisoara, Corvinul etc
is de acord cu tine :D

inter
25th April 2006, 22:00
va bateti in palmarese ? :D:D .. aveti lectie deschisa la istorie? :P

mey ne amagim ca fraierii .. fotbalul in B nu exista pana nu va fi o singura serie .. atunci va fi o lupta adevarata .. pana atunci ... labareli!

gigel_bucur
25th April 2006, 22:29
co'ect:)
sper sa nu pice Motru ca se facu Mititelu de panarama degeaba:D

nu exista serie puternica! poate doar echilibrata, si veti vedea treaba asta dupa ce vor promova castigatoarele!

Hopshio
26th April 2006, 09:20
mdea......si eu am citit ca o vrut sa faca o fapta buna sa nu retrogradeze motru...

dragos_popa17
26th April 2006, 18:34
B3 e cea mai echilibrata. Daca-i si cea mai puternica, nu stiu. Da' de obicei seriile echilibrate sunt si puternice. B1 a fost intotdeauna f slaba. Atata ca pe-acolo se mai gaseste cate un Pinalti care baga bani si ridica echipa. B2 e destul de slaba si ea. E acolo Craiova, da' in rest nimic spectaculos.

Cra10veanu
26th April 2006, 19:46
cea mai puternica nu ma pot pronunta ca-n B2 si B3 sint echipe bune , dar pot sa zic ca seria cea mai slaba e cea a moldovei

micutzu
27th April 2006, 10:31
Sincer, toate 3 sunt slabe.
Echipe de divizia A ar fi :
1. Craiova - dar mai trebuie intarita sa reziste.
2. Ceahlaul - si aici minim 5-6 jucatori de div. A

EDMOND_
27th April 2006, 13:29
B3 e cea mai echilibrata. Daca-i si cea mai puternica, nu stiu. Da' de obicei seriile echilibrate sunt si puternice. B1 a fost intotdeauna f slaba. Atata ca pe-acolo se mai gaseste cate un Pinalti care baga bani si ridica echipa. B2 e destul de slaba si ea. E acolo Craiova, da' in rest nimic spectaculos.


Asa vrei tu sa fie,poate fi echilibrata si in alt sens... insa ia rezultatele din cupa, cand s-a jucat cu echipe de divizia A si fa niste comparatii.... din ce imi aduc aminte , Craiova eliminat Clujul si a pierdut greu, la 11 m la National , amandoua echipe din prima jumatate a clasamentului. Petrolul a eliminat si el doua divizionare A ( si pe Dinamo, daca nu ma insel ! ) . Care este situatia in seria B3 ?

zuzubuoy
27th April 2006, 14:46
In orice sistem KO exista surprize, noroc, interese, etc.... De exemplu noi(Bihoru'), in cupa am jucat cu echipa a II-a! =>nu ne-a interesat cupa(UTA si clooju' idem)

CHITU
27th April 2006, 15:19
:) in toate seriile se da cate o lupta stransa ...in div B niciodata nu o sa fie un fotbal frumos pt ca nu sunt destul de puternice toate echipele din fiecare serie ca sot face un spectacol pe teren:)

ParazitU 1919
27th April 2006, 17:06
ne vom da seama la baraj care serie este mai puternica:P

dragos_popa17
27th April 2006, 17:12
Cupa e cupa, nu toate echipele trateaza competitia la fel. Acuma ce, Petrolu e mai buna ca Steaua sau Dinamo ca a ajuns in semi-finale? Nu. Si-au dat mai mult interesu'.
Cum zice ParazitU, vom vedea la baraj, desi nici acolo nu e prea clara diferentierea. O echipa nu poate reprezenta intreaga serie. Ideal ar fi sa existe o singura serie si n-ar mai fi discutii.

King of Hell
27th April 2006, 20:07
la baraj, ce sa vorbim ma de baraj, ca acolo e aranjat totul cu o luna inainte, arbitrii cumparati bla bla

ad3an
27th April 2006, 20:11
Nu cred ca se poate vb despre o serie mai tare decat cealalta,aici intervine interesul cluburilor,unele cluburi cum au un juc 2 cum ii vand,uitati-va la echipele de top din A si vedeti dc B1 ziceti ca e mai slaba,pt ac de ac se vaand f multi jucatori.In seria B2 juc valorosi au fost adusi la Craiova in timp ce in B3 chestia cu transferurile e mai nasoala, de aia probabil B3 e considerata cea mai echilibrata.

KLMN
29th April 2006, 13:20
Am votat seria a II-a ptr ca acolo sunt trei foste divizionare "A" (dintre care 2 campioane) Universitatea Craiova, Petrolul Ploiesti, Astra Ploiesti, alte 3 echipe serioase si dornice de promovare Unirea Urziceni, CSM Rm Valcea si CS Otopeni. Deja sunt 6 echipe, dar toate astea nu reprezinta nimic pe langa faptul ca in aceasta serie joaca si Rapid, Dinamo, Juventus si Inter (!!!)

ALLINN
29th April 2006, 23:56
Seriile de Div B sunt deosebit de slabe din punct de vedere calitativ.
Totusi, parca in seria a III-a se mai misca ceva, sunt mai multe egaluri, mai multe meciuri echilibrate...

Cra10veanu
19th June 2006, 06:02
Seriile de Div B sunt deosebit de slabe din punct de vedere calitativ.
Totusi, parca in seria a III-a se mai misca ceva, sunt mai multe egaluri, mai multe meciuri echilibrate...

exact, de aia seria a III-a nu a promovat nici-o echipa in prima liga. Din B2 au promovat 2 echipe si spun c-a fost o serie grea, unde s-au dat lupte urate pt promovare. Spun astea cu toate ca nu-i vroiam pe urziceni ( astia ai lui comandantu :rosu: )

micutzu
19th June 2006, 11:28
Buun. Cum nu mai exista 3 serii de B consider discutia incheiata.
Thread close.