PDA

View Full Version : deplasare cupa



b3bito
21st April 2006, 23:22
Miercuri La Ora 12 Se Pleca La Semifinala Cupei Romaniei Cu 12 Autocare. Sa Vina Cupa La Constanta

dspirii
24th April 2006, 01:20
Si cine pune autocarele la dispozitie? Independentilor!

b3bito
24th April 2006, 02:24
eu am pus acest anunt pt k sunt moderatorul forumullui lu` farul...nu am eu trb cu asta...
dar asa k chestie zi`mi tu o galerie care nu face deplasari pe bani clubului ;)

uite un exmplu`:
http://img530.imageshack.us/img530/5632/deplasareconstanta0gb.jpg


p.s nu zic k esti dinamovist...dar ti`am dat un exmplu

dspirii
24th April 2006, 04:23
- Sud Dinamo nu au mers cu acele autocare la Constanta.
- Sud Steaua merg si ei peste tot pe banii lor.
- Ultras Unione, B'921 si alte grupuri de la Rapid sunt si ele total independente financiar.
- KNOT Petrolul, ULTRAS Craiova si multe altele.

Parca si la voi erau unii independenti. Ce-au patit?
E trist ca la un oras atat de mare precum Constanta sa nu ai din ce alege un grup ultra' ...

Napoletan
24th April 2006, 12:49
b3bito, serios, aici o cam freci... Plm, ca grup v-ati afirmat independenta! O galerie per total nu poate fi independenta, dar un grup DA. Si stii si tu foarte bine chestia asta...

ULTRAS-CT
24th April 2006, 14:06
b3bito scoate draq postul ala .. faci reclama pentru altzii ... lasa-i pe altzii sa zica ora , cate autocare sunt shi alte chestii sau dak esti moderator pe alt forum lasa-l doar acolo unde esti !

tchibos
24th April 2006, 14:13
ba da lasati omul in pace... poate sunt persoane care vor sa mearga si vor sa o faca pe banii clubului ... care e problema voastra ... ce sa iti povestesc daca esti suporter adevarat nici cu autocarele nu mai poti merge... e o informatie utila si sta foarte bine si aici

b3bito
24th April 2006, 14:32
-bahh sudul lu` farul mergem tot pe bani nostri

p.d. eu am dat un anuntz la rugamintea cuiva...nu`i vb despre seful galeriei lu` farul
eu pur si simplu am vrut sa informez faristii despre acesta deplasare ( faristii care merg pe bani clubului).k poate sunt oameni care vor sa se duca si nu au posibilitati financiare...

NAPOLETANE aici nu era vorba despre GENERATIA 9

Rechinul Ucigas
24th April 2006, 19:04
si care e probl ca mrg pe banii clubului , ia uite frate ce chestie , deasta nu mai suntem "ultrasi " noi ca mrgm pe banii clubului , macar atat sa faca clubul pt noi !

arian18
24th April 2006, 20:12
si care e probl ca mrg pe banii clubului , ia uite frate ce chestie , deasta nu mai suntem "ultrasi " noi ca mrgm pe banii clubului , macar atat sa faca clubul pt noi !
Din pacate esti cam redus, suporterii tre sa faca pt club si nu invers. Ne mai si vaitam k nu facem transferuri, nu modernizam, cum sa facem ceva cand clubul plateste o gramada pt deplasarea unora...si despre bilete k sunt scumpe...tu ce vrei sa fie gratis, stadionul plin, dar clubul falimentat?

dspirii
24th April 2006, 20:31
Nu ebine pusa problema. Cheltuielile clubului cu o galerie "parazita" sunt mici. La fel, veniturile clubului provenite de la o galerie independenta sunt mici.

Aici e vorba strict de galerie! Nu poti fi ultras din moment ce atarni la club. Cum poti avea onoare ca grup cand prezenta ta la meciurile echipei tale depinde de club? Daca aflii ca mult iubita conducere face blaturi si nu vrea performanta? Ce te faci? Nu simti nevoia sa protestezi impotriva lor? Cum ai sa faci asta cand depinzi de ei sa te duca in deplasare?

La voi situatia e critica! Ar trebui sa faceti ceva in plm sa va lase cu steagurile pe gard! Protestati! Decat sa traiti cu gandul ca nu aveti sanse sa schimbati cateva lucruri mai bine muriti incercand!!!

Si am vazut la multi dintre voi in semnatura ca sunteti anti Bucuresti... lasa-ti-o mai moale cu prostiile astea ca nu se compara Constanta cu Bucurestiul dpdv ultra'. Daca se pun la mintea voastra, miscarea ultra' constanteana se va rezuma la sorin si restul carnatilor de la tribuna... adica la nimic!

dorryn
24th April 2006, 22:14
offf doamne bine ca nu ati spus ca si Aria are un autocar pus la dispozitie de club..asa cum auzisem..penibil..de unde pana unde a aparut prostia aia ?cine isi permite sa-si bata joc in halul asta?

tchibos
24th April 2006, 23:01
sunteti dusi cu capul... luati-o si pe jos daca vreti... pai ca sa faca clubul bani de pe urma suporterilor trebuie sa le arate respect mai intai, ceea ce la noi nu se prea vede, tre sa existe rezultate ceea ce iar la noi nu se prea vede si tre sa mai cresteti ca numar si nu numai,voi astia care v-ati facut legitimatie de suporteri adevarati de cand nu mai mergeti cu trenul, cu autocarul doar pentru simplu fapt ca e pus la dispozitie de club

U|L|T|R|A|S|
25th April 2006, 00:18
MIERCURI LA ORA 12 DE LA SILVIAN ( ZONA ANDA ) SE FACE DEPLASAREA LA MECIUL DE CUPA ROMANIEI: F.C NATIONAL - F.C FARUL CONSTANTA. DEPLASAREA SE FACE CU 12 AUTOCARE. LA ACEST MECI CEI DIN ARIA ULTRA VOR PRIMI UN AUTOCAR, U.MC. - 1 AUTOCAR, TOMIS NORD - 2 AUTOCARE, POARTA 6 - 1 AUTOCAR, COICIU - 2 AUTOCARE, PIRATES - 5 AUTOCARE. SA VINA CUPA LA CONSTANTA.

Asta a aparut pe forumul Farului( farul.ro)
Cred ca faza cu autocarul pt. Aria Ultra' a fost pusa la caterinca...ei nu au plecat pana acum pe banii clubului...

Rechinul Ucigas
25th April 2006, 00:49
bine ma plateste tu biletu la autobuz sau la tren , si fii mandru ca esti ultras , las ca astia mai fraieri se duc cu autocarele puse la dispozitie de club :D

Napoletan
25th April 2006, 01:13
Frate asta e diferenta de mentalitate! Un ultras trebuie sa se gandeasca cum poate ajuta el clubul, nu cum il poate ajuta clubul pe el. Cum mai poti contesta conducerea din moment ce mergi pe banii lor, intri la meci moca?! Si da frate sunt mandru ca imi platesc trenul/microbuzul in deplasari din banii mei, sunt mandru de mesajele si coregrafiile facute din banii mei, sunt mandru ca nu depind de nimeni, sunt mandru ca sunt ultras! NU a spus nimeni ca cei ce merg cu autocarele de la club sunt fraieri!!! Doar ca ultrasi nu prea ii poti numi. Si crede-ma pe cuvant ... o deplasare facuta din banii tai iti da mult mai multa satisfactie decat una pe banii altuia!

b3bito
25th April 2006, 01:18
bah deci sa mor eu de la un simplu anunt...si asta dc_pt k a venit unul cu bv mah independentiilor...

ady51a
25th April 2006, 21:40
Galeria Farului va face deplasarea la meciul de Cupă cu FC Naţional cu 12 autocare, se arată pe site-ul suporterilor constănţeni. Plecarea are loc miercuri, la ora 12, de la magazinul „Silvian“ din zona Anda. Autocarele vor fi repartizate facţiunilor din galerie astfel: Aria Ultra - 1, UMC - 1, Tomis Nord - 2, Poarta 6 - 1, Coiciu - 2, Pirates - 5. La autocare se vor aduce spre vânzare eşarfele venite din Italia. Pentru cei din galerie acestea costă 20 lei.:ok:
Forza Farul! :ok:

dspirii
27th April 2006, 00:49
Mda... pana la urma aria si toti ceilati "independentii" ati mers pe banii clubului ... fenomenul e praf in Constanta ... sa va fie rusine! Cum ati putut sa acceptati sa mergeti cu autocarele de la club?

Rechinul Ucigas
27th April 2006, 01:36
de smekerii , du-te tu cu masina ta si lasa-ne pe noi !

b3bito
27th April 2006, 14:22
Mah Dar Dc Esti Tu Asa Sigur Mah K Este De La Club?!?!!? Poate Avem Sponsorii Nostri,ce Stii Tu...nu Te Mai Baga Asa...