PDA

View Full Version : Urmatorul galactic!



Pages : [1] 2

ady_azzuro
11th December 2003, 20:57
Cine va fi urmatorul galactic?

vasile314tzurka
11th December 2003, 23:20
Cine va fi urmatorul galactic?

jedai trei
pina una alta tu cred ca esti in top

ady_azzuro
11th December 2003, 23:24
Ce vrei sa spui ca nu ma prinsai :)

baubau
12th December 2003, 10:13
Henry nu va pleca niciodata de la Arsenal,iar Ruud nu cred ca va avea treaba cu Real....si pana la urma la ce le mai trebuie atacanti?????
Cred ca mai degraba s-ar orienta catre un fundas de valoare....asa ca reformuleaza intrebarea..ca esti in plop(cred ca asta vroia sa zica amicul de mai sus!)

ady_azzuro
12th December 2003, 13:20
E nu mai spune, daca nu iti convine nu mai posta aici, Zidane si Ronaldo au discutat despre aducerea lui Ruud sau a lui Henry, nu le trebuie fundasi, un meci nu se castiga cu apararea ci cu atacul, asa ca mai slabeste-ma cu fundasi de valoare ca nu tine....

DRAGOS
12th December 2003, 16:13
Dintre astia doi cred ca mai degraba HENRY!!! Dar nu sunt sanse prea mari ca acesta sa paraseasca Anglia. RUUD nici atat!!!!!

madridIZA
12th December 2003, 23:54
Sper sa nu fie nici unul dintre ei. Sper sa fie Nesta, Samuel sau alt fundas bun.

baubau
13th December 2003, 12:46
Poate ar trebui sa te uiti putin la apararea italiana (AC milan sa zicem) a inscris cred ca 5(cinci goluri in 8 meciuri) si a luat 3 si s-a calificat pe primul loc in grupa daca tu crezi ca Realul nu are nevoie de fundasi...nu stiu de ce ar avea nevoie de mijloc...sau de portar!

ady_azzuro
13th December 2003, 22:18
Eu zic ca REAL MADRID este o echipa mare, atacul si mijlocul compenseaza slabiciunile din aparare, dar suporterii spanioli vor spectacol nu "catenaccio" :)
Nesta si Samuel vor fi greu de luat de la echipele lor, "Los Galacticos" vor descoperi un talent din ograda proprie :cool:

baubau
15th December 2003, 11:03
Sau probabil managerii de la Real vor sa vanda cat mai multe produse de merchandising,cum ar fii tricouri?!
Am o senzatie ca in curand vor fii in stare sa achizitioneze si un asiatic doar pentru marketingul din Asia!

ady_azzuro
15th December 2003, 15:00
Cum ar fi Nakata :)

Swordlord
19th December 2003, 06:15
Cred ca Real acum cam da cu bata in balta. Cand au atatea vedete, ei tot mai vor sa cumpere. Iar o sa devina datornici.
Oricum, nu stiu cum e cu Van Nistelrooy, dar Henry nu e de vanzare, asa au le-au raspuns cei de la Arsenal galacticilor. (Arsenal ar face greseala secolului daca l-ar vinde. Prea s-au chinuit sa faca o echipa in jurul lui.) :cool:

ady_azzuro
19th December 2003, 10:55
Pe Ruud Van Nisterlooy s-ar putea sa-l ia Chelsea in schimbul a 80 milioane de euro :cool:

Swordlord
19th December 2003, 21:41
Deci Chelsea vrea sa-l ia pe Van Nistelrooy, nu pe Henry!?

ady_azzuro
19th December 2003, 21:55
Am vazut-o pe eurosportnews, ieri :)
Uita-te si aici www.eurosport.com
Abramovich a facut o oferta de 45 milioane lire sterline = 80 mil $
Cam asa :)

ady_azzuro
19th December 2003, 21:56
Imi cer scuze, este vorba despre Ruud Van Nisterlooy...

MaPaX
28th December 2003, 00:33
Nu-i inteleg pe astia ei vor mijlocasi si atacanti si in atac suntem pasta :(
Eu vreau un fundas!
Real Madrid n-are nevoie de nici un mijlocas sau atacant, are nevoie de un fundas (sau mai multi, 2-3)

ady_azzuro
28th December 2003, 16:14
O echipa nu are nevoie de fundasi atata timp cat echipa da goluri si joaca spectaculos, lumea nu se duce la meci sa vada ce bine se apara o echipa, ci vrea sa vada goluri, deci eu vreau la Real Madrid mijlocasi si atacanti!

Swordlord
30th December 2003, 01:22
Daca Real ii vrea pe cei mai titrati mijlocasi si atacanti din lume, de ce nu si fundasi? Imi vin in minte Maldini, Zanetti si Thuram. (Dar pe ultimul sa nu-l ia, ca joaca la Juventus... :D) Alte sugestii?

ady_azzuro
30th December 2003, 01:35
Nesta, Chivu, Galas, Rio Ferdinand, Samuel :)

Swordlord
30th December 2003, 04:09
Cum naiba l-am sarit pe Chivu? :D :ciocan:

ady_azzuro
30th December 2003, 18:56
Pai Chivu nici nu mai trebuie mentionat, doar e cel mai bun fundas din lume, asa ca il stie toata lumea ;)

Swordlord
30th December 2003, 23:23
Bineinteles. :cool:

uti2102
31st December 2003, 01:51
Cred ca nu e nici o indoiala. Singurii jucatori de la Real care nu au fatza de "galactici" sunt fundashii centrali : Raul Bravo, Pavon shi Ivan Helguera. Pentru ultimul sunt insa mai intzelegator pentru ca a fost reprofilat din postul de mijlocash defensiv (de care Real nu are nevoie.... :happy ). Tre' sa punctez. NU SUNT fan Real Madrid, insa ca orice iubitor al fotbalului nu pot sa stau deoparte ....intr-adevar admir jocul pe care il practica. Daca ash fi eu shef la Madrid asta ash face : ash aduce un fundash. Unul de clasa mondiala, tanar shi cu priza la public (pentru a face o afacere buna din punct de vedere al merchandising-ului...). Fiind un pic subiectiv l-ash alege pe CHIVU. Alte solutzii ar fi RIO FERDINAND sau NESTA. TOTUSHI. Se pare ca Real se orienteaza numai spre atac. Inca un atacant ar schimba stilul in 4-3-3, cu Zidane, Beckham shi Figo la mijloc, iar in atac cu Raul, Ronaldo shi.......Henry. Da. CU HENRY votez. Pentru ca este intr-adevar pe gustul lui Real Madrid. Adica face spectacol. Van Nistelrooy e eficient dar nu e om de spectacol.......Cu toate astea sunt circumspect ca Real ar putea sa-i ia pe unul dintre cei doi.........Dar trebuie sa-i credem pe cuvant ....."Vom aduce cel mai bun jucator din lume". Care o fi ala? Io zic ca HENRY!

Swordlord
31st December 2003, 09:50
Henry n-a prea mai dat goluri. In ultimele 5 meciuri, a marcat doar de doua ori: acasa, cu Wolverhampton. Parca s-a reprofilat ca mijlocas.

Ayrton
31st December 2003, 10:49
Eu spun ca Ruud va fi urmatorul transfer al Realului, si asta chiar daca Zidane face presiuni sa fie ales Henry, olandezul are totusi mai multe sanse de a sosi la Madrid (deja M.U. se gandeste la inlocuitori: Vieri e in pole-position, dar si Adriano e pe lista.)

uti2102
31st December 2003, 17:26
olandezul are totusi mai multe sanse de a sosi la Madrid

De ce crezi asta ? Ce argumente ai ?

Swordlord
31st December 2003, 23:12
Pai, cred ca aia de la Manchester il cam urasc pe Van Nistelrooy de cand a ratat penalty-ul din meciul cu Arsenal. Asa ca ayrton s-ar putea sa aiba absoluta dreptate cand zice ca se gandesc deja la inlocuitori.

inter
2nd January 2004, 15:43
L`obiettivo del Real Madrid si chiama Henry
02/01/2004 13:27.19

L`attaccante dell`Arsenal si č detto lusingato dell`interesse della `casa blanca`

L`obiettivo del Real Madrid per il mercato 2004 sembra deciso: si tratta di Thierry Henry, stella che l`Arsenal potrebbe cedere per i problemi economici del club. L`attaccante francese si mostra entusiasta della proposta: "Sono gratificato dell`interesse del Real Madrid, ma sono felice anche nell`Arsenal. Il tecnico ed i miei compagni sanno qual`č il sogno della mia carriera: vincere la Champions League. A Madrid sarebbe piů facile vincerla".

Ci sono perň dei problemi per arrivare al francese: il primo si chiama Arsene Wenger. Il tecnico dell`Arsenal, infatti, vede l`attaccante come il pezzo principale del suo progetto per il <beep><beep><beep>uro, che č quello di portare i "Gunners" in vetta all`Europa. Infatti, l`anno scorso fu proprio Wenger rifiutare l`offerta delle merengues nella scrosa estate.
Henry difende il suo tecnico: "Ha rivoluzionato il club, le sue strutture e questo ha permesso di vincere due campionati e tre coppe. E` eccezionale - ha dichiarato a "France Football" - Perň, sopra tutto, ha creato un ambiente che non ho visto da nessuna parte: nessuna stella e un gruppo che sembra una vera famiglia, compresi i tifosi".

L`altro grande problema di Florentino Perez č David Dein, il vicepresidente dell`Arsenal. Nonostante i problemi economici del club inglese, ha sempre dichiarato che non sarŕ il francese il pezzo pregiato ad essere venduto. Comunque, non c`č solo il Real a fare la corsa per Henry: si parla anche di Barcellona, Chelsea e Juventus (come sostituito dell`eventuale partenza di Trezeguet).


Imi cer scuze fanilor spanioli, dar am considerat acest articol interesant :) si l-am redat in forma lui initiala

uti2102
2nd January 2004, 17:04
Deci cum zisei.........Dar e tare faza cu "la Real Madrid e prea ushor sa cashtigi Champions League"...Asta cam ashe o oricum ai lua-o........

Swordlord
2nd January 2004, 22:31
Bineinteles ca Henry e entuziasmat de oferta lui Real. Orice jucator din lume ar fi. Dar asta nu inseamna ca o sa se duca. I-ar strica toata munca lui Wenger la Arsenal. Bine zice autorul articolului, ca Wenger se opune. Real n-are nevoie de Henry; dar Arsenal are. :cool:

MaPaX
3rd January 2004, 00:57
Stie si eu inter sa accesez site-ul datasport
oricum degeaba vine un atacant Raul si Ronaldo sunt cei mai buni

Swordlord
3rd January 2004, 03:36
Se pare ca sunt cei mai buni, da!

Real e ca o femeie care are zece mii de perechi de pantofi si tot mai vrea... :D :D :D

ady_azzuro
27th January 2004, 22:13
:D :D :D
Daca nu castiga titlul in Spania sau CL, cred ca ar fi un dezastru la Real Madrid :)

Swordlord
27th January 2004, 22:40
Dar probabil ca o sa castige cel putin titlul in Spania. :D

realmadrid.com
28th January 2004, 22:16
Sa ma pis pe urmatorul galactic daca este un atacant :)

N0_NaM3
28th January 2004, 23:03
Se pare ca va fii Henry ....arsenal deja (cica) l`a luat pe Reyes de la Sevilla.

realmadrid.com
29th January 2004, 22:21
Prostul tot prost ramane. Sunt impotriva acestui transfer categoric. Ei o ### cu apararea si cumpara atacanti. Al dracului de interesant:(

baubau
30th January 2004, 15:05
Ruud si-a prelungit contractul pana in 2008 cu Manchester si un salar de 130 k/saptamana...?? sau luna ...nu mai tin minte:)

MATRIX98
30th January 2004, 17:59
Si nici Henry nu o sa vina la real... pana atunci o sa scape "GALACTICII" de Roberto Carlos (deja transferat la Chelsea) si se pare ca si de Ronnie ... care probabil o sa ajunga iar la inter...sau tot la chelsea ... La multi ani si lor :=))

ady_azzuro
30th January 2004, 18:24
Se anunta desfiintarea galacticilor :D :D :D

Swordlord
31st January 2004, 05:38
Te pui rau cu Ionutz, Ady! :D :D

realmadrid.com
31st January 2004, 22:22
hmm, interesant dar de catre cine?????????. Inaintea noastra io stiu , dar sincer nu stiu echipa ta favorita ca sa iti raspund. Sa-mi zici si mie ca oricum indiferent cu cine ai tine galacticii va vor spulbera. M-ia paruyt bine sa discut cu tine azzuro

realmadrid.com
31st January 2004, 22:25
Acuma am vazut,i ar te bagi matrix ca musca in kk. Real nu se bazeaza pe ronaldo si nici pe carlos, intradevar va fi o pierdere grea si atunci poate vor lua un fundas. Iar daca pleaca roni vor lua altul in locul lui, dupa cum vezi real in prezent cumpara numai atacanti si mijlocasi asa ca se rezzolva

ady_azzuro
22nd February 2004, 22:29
Ionutz, eu tin cu Chelsea, nu te ataca prea tare ca am spus in gluma ca real se va desfiinta...sau tu nu ai auzit de gluma :cool:

Spider
17th April 2004, 20:30
Nu vine niciunul! :D

ADelPiero
18th April 2004, 02:33
motoreta de Henry .,... daca nu o ia Abramovici :DDDD

Swordlord
18th April 2004, 02:56
Mai, dar voi stiti sigur ca Henry vrea sa plece?

Eu, daca as fi in pielea lui Henry, n-as vrea sa plec. Joaca intr-unul dintre cele mai tari campionate din lume, joaca in capitala tarii respective, e respectat si admirat de suporteri, jurnalisti, antrenori si jucatori, vorbeste bine limba, tocmai a fost nominalizat la titlul de cel mai bun jucator din liga engleza, s-a aclimatizat bine cu stilul lui Arsenal, care joaca mereu la titlu si in Liga Campionilor, de-abia a reusit prima serie de 4 goluri intr-un singur meci... si probabil ca mai sunt si alte avantaje pe care nici nu le stiu. Eu n-as pleca de acolo nici mort. Nici pentru Real Madrid.

Cu Van Nistelrooy insa, e alta mancare de peste. El se pare ca a cazut in dizgratie la Manchester. Dar il mai vrea Real acum?

ADelPiero
18th April 2004, 03:05
Swordlord scuze ca spun .. da ai o semnatura fffff naspa .. :)
modific`o

ady_azzuro
20th May 2004, 01:03
Se pare ca Henry are cele mai multe sanse sa fie urmatorul galactic! ;)

fia
14th July 2004, 09:16
Asta am intrebat si eu pe thread-ul de la Real Madrid... Nu mai vine nici o vedeta anul asta? Nu cred ca vre-unul din ei ajunge la Real.... cel putin nu anul asta...

madridista
14th July 2004, 12:06
o sa vina rooney sau ruud.cel putin asa zice florentino perez.dar daca ii considerati galactici pe viera, carvalho, seitaridis, etoo.....

realmadrid.com
14th July 2004, 16:10
O sa vina Chivu

Thanya
14th July 2004, 19:25
Cred ca o sa merg eu......Chivu?Of of mai mai......visatzi mey...

realmadrid.com
14th July 2004, 19:42
pai macar asta putem sa facem:D

Thanya
14th July 2004, 20:19
:))))...aici suntem pe aceeashi unda de idei

Catalanul
14th July 2004, 20:51
nu o sa ajunga nici unul
despre henry nici nu s-a pus problema ca el sa ajunga la Real
iar perez nu a promis ca ruud va ajunge la madrid
el i-a promis pe urmatorii: Seitaridis, Xabi Alonso si Ricardo Carvalho

madridista
14th July 2004, 21:58
carvalho cica nu vine pt ca nu il lasa porto, asa ca ei zic ca ii vor aduce pe viera si seitaridis.cat despre chivu....as vrea yo:D

realmadrid.com
14th July 2004, 23:10
sa vina cine o veni odata, ca nu mai este mult si incepe primera

realmadrid.com
8th August 2004, 23:19
Am modificat un pic acest poll, lam reactualizat sa zicem asa:D
Daca credetzi ca un alt jucator are sanse sa ajunga la real spunetzi sa il pun si pe acela:ok:

Thanya
9th August 2004, 00:53
Arsenal boss Arsene Wenger has taken another dig at Real Madrid over their tactics of trying to prise Patrick Vieira from Highbury.

"It's hard to know how directly they are involved in any negotiations or whether the president is behind them. It's very difficult to find a clear guideline in terms of their attitude and behaviour," he said.

Wenger also ruled out selling Vieira in January.

"Losing Patrick at any time would be disruptive because he's impossible to replace in his position," said Wenger. "But if you face that kind of news in May, you can look for players. In January, that would be almost impossible."

"I agree that the fans have perhaps not been reassured by Patrick saying nothing about what he wants to do."

"But I am convinced that eventually he will say he wants to stay. Why am I convinced? I can't tell you that but I say again, I don't expect to lose Patrick."

realmadrid.com
9th August 2004, 12:39
Cam naspa...:(, dar totusi mai am sperantze


PS_"Arsenal boss Arsene Wenger"
Wenger nu este patronul ci antrenorul, cred ca cei care au scris articolul nu stiu asta:)

Thanya
9th August 2004, 20:59
Inca mai avem o speranta.........


Today - 12:08


--------------------------------------------------------------------------------
Arsenal boss is demanding midfielder Patrick Vieira come clean over his future.

With Real Madrid circling, Wenger said last night: "Our intention is very clear. Only he can come out and clarify the situation now, and he needs to do that very quickly."

"His commitment is not a question mark for me, he has always been outstanding in that. But before the start of the season, we want the captain to be focused on what the team wants to achieve."

"I want him to be part of the future of this team, but I want him to be clear in his mind, whether his heart is with us or not."

N0_NaM3
14th August 2004, 01:00
Vieira nu mai vine la real..ptr ca nu`l lasa arsenal sa plece , dar o sa fie owen ...

realmadrid.com
14th August 2004, 01:17
Da ce bucuros sunt:headbang:, eu vroiam fundasi si mijlocasi care sa faca si o faza de aparare si in schimb primesc cadou de la Real un ATACANT :(

Thanya
14th August 2004, 02:47
Michael Owen will leave Liverpool for Real Madrid, Reds manager Rafael Benitez confirmed.

Benitez said Owen would move to Real in return for an undisclosed transfer fee and midfielder Antonio Nunez, who will become a Liverpool player provided he passes a medical.

The former Valencia boss, who replaced Gerard Houllier earlier this summer, said he had been powerless to prevent the England striker from leaving because he only had a year left on his contract.

"When I came here he (Owen) had one year left on his contract," Benitez told a press conference here Friday.

"Real Madrid knew that, and when a big club like them come knocking you cannot control it."



Huh....asta este,trebuie sa ne multumim cu ce avem :p:P

Denis
24th August 2004, 11:12
Eu cred ca ei sun o echipa perfecta. nu cred ca la mai trebuie portar, fundash, mijlocash, sau atacant. Poate caaa... da nu ca nici antrenor nu le trebe' :D. Eu ash zice sa mai vanda din jucatori ca are prea multi; la fel shi Manchester Utd; au prea multi jucatori.


Michael Owen will leave Liverpool for Real Madrid, Reds manager Rafael Benitez confirmed.
......

Huh....asta este,trebuie sa ne multumim cu ce avem :p:P

mai degraba incercai sa scrii in romaneshte. nu vreau sa fac mishto de tine dar ai cam multe gresheli cand ai scris in engleza.

P.S.: Eu ar fi trebuit sa scriu in engleza ca am cam multe gersheli in romana :D.

Catalanul
24th August 2004, 14:57
Woodgate, asta da galactic :D :drak:

b3lzebut
24th August 2004, 14:57
Ar trebui sa fie Cannavaro, dar e cam batran

realmadrid.com
24th August 2004, 15:23
Woodgate, asta da galactic :D :drak:

Este considerat cel mai bun fundas de la newcastle asa ca nu vad de ce comentzi atata !!!:headbang:
Doar glume proaste la adresa realului stitzi sa scrietzii in rest nimic... :rosu:
Galacticul de anul asta este considerat owen iar restul sunt jucatori buni de care real avea mare nevoie...

inter
24th August 2004, 16:30
dumitrescule nu asa raspunde un moderator! :rosu:

IlMILAN
24th August 2004, 16:33
Bey Ionutz una e gluma si sa folosesti semnele din dotarea forumului si alta sa raspunzi asa, si tocmai unui alt moderator.Ar fi bine sa intrii si sa-ti editezi singur mesajul. Ai un :rosu: si de la mine.

realmadrid.com
24th August 2004, 17:52
Pai poate nu asa se raspunde, dar daca moderatorul respectiv tot face glume din astea se ajunge si la raspunsuri din astea...
Prea multe glume proaste facute la adresa Realului, este prea de tot :rosu:

IlMILAN
24th August 2004, 17:55
Ionutz, e una sa glumesti si alta sa scrii asa ceva din postura de moderator.Editeaza-ti mesajul ala si eventual hai sa continuam pe PM.Eu nu am treaba dar nu e ok.
P.S Nu-i iau apararea lui Hai Poli..treaba lui ce face, e drept ca te provoaca dar tu nu trebuie sa raspunzi asa.

Thanya
24th August 2004, 21:27
Eu cred ca ei sun o echipa perfecta. nu cred ca la mai trebuie portar, fundash, mijlocash, sau atacant. Poate caaa... da nu ca nici antrenor nu le trebe' :D. Eu ash zice sa mai vanda din jucatori ca are prea multi; la fel shi Manchester Utd; au prea multi jucatori.



mai degraba incercai sa scrii in romaneshte. nu vreau sa fac mishto de tine dar ai cam multe gresheli cand ai scris in engleza.

P.S.: Eu ar fi trebuit sa scriu in engleza ca am cam multe gersheli in romana :D.


Poi nu eu l-am scris asha mey...tu eshti blond?
Eu asha am luat articolul de pe un site.

Catalanul
18th November 2004, 15:16
se pare ca va fi brazilianul Rubinho
:lol::lol::lol:

Deluxe
18th November 2004, 15:25
I doubt Rooney after his game yesterday. This kid is crazy. And Vieira will stay at Arsenal.

Catalanul
18th November 2004, 15:28
viste lo que le ha hecho ayer a casillas :D ese chaval es tonto :drak:
Visca el Barça /hello

Deluxe
18th November 2004, 15:33
Yes, he´s totally mad...but very funny as well :D

realmadrid.com
18th November 2004, 16:18
Polistule, ce ai vrut sa zici acolo, de fapt ce inseamna:D ?

ady_azzuro
18th November 2004, 16:26
'Ai vazut ce i-a facut lu fraieru de Casillias'...(tonto asta inseamna, nu? :D)...ceva de genu asta, hai ca mai stiu si eu ceva.. o data ma uitam si eu la telenovele. :D

Catalanul
18th November 2004, 16:30
discutam si eu cu ''prietenul'' meu din Spania despre ce i-a facut rooney lui casillas (l-a impins asa de tare, in timp ce proteja mingea, ca a trecut si de reclame si de foto-reporteri...si de tot :D)
mai mult, rooney a fost un ''criminal'' facand niste faulturi cum numai el stie sa faca :o:

P.S. ady tonto=prost, daca era fraier puteam sa-i zic ''capullo'' :D

realmadrid.com
18th November 2004, 16:40
Aha, pai discutatzi si voi in romana:D, cel putzin tu:)
Bine ca mi-ai zis, sper sa nu mai ajunga ronney pe la Madrid:mad:

Catalanul
18th November 2004, 16:47
cum sa discutam in romana daca deluxe e spaniol :confused: e din provincia de asturias dar tine cu Barça :drak: daca nu ma crezi intra si tu pe threadul dedicat lui Claudiu Raducanu pe Stranieri :p

realmadrid.com
18th November 2004, 17:10
Pai am specificat:D, cel putzin tu, iar el in engleza:D

ady_azzuro
18th November 2004, 17:38
Hai poli, prost, fraier, tot aia e. :D

realmadrid.com
18th November 2004, 17:46
Tocmai am vazut si eu faza la stiri, se vede ca a fost intentzionat...Rooney nu este decat un tzaran prost, needucat, exact cum a crezut toata lumea...asa ceva nu se face, doar nu suntem in America de Sud:headbang:, pt ca daca eram acolo Rooney primea cateva "lovituri" din partea adversarilor:evil:

Thanya
18th November 2004, 23:21
Daaa...urata tare faza.Ufff

Thanya
6th December 2004, 21:49
Real Madrid defender Walter Samuel has called on his former AS Roma teammate Francesco Totti to join him in Spain.

"Totti is always very motivated when he plays against Real Madrid," said the Argentina international. "I have not spoken with him about his future, but Francesco is a great player and here he would be welcome."

"In Madrid you can play well and there is everything here that a player can wish for''

El este urmatorul galactic?

N0_NaM3
6th December 2004, 21:58
Shi cu Totti ce mai faceti ?...unde il mai baga shi pe Totti ?...aaa da` stai ca pleaca figo shi o sa joace in locul lui ....:)

madridista
6th December 2004, 23:49
totti la real?...posibil...
cat despre faza cu rooney si casillas.....copilul ala are doar fite in cap si se crede cel mai tare.wayne are 18 si iker 23.bine ca nu s-a pus la mintea lui si nu s-au incaierat si mai tare.cica beckham i-a potolit!!!

Thanya
7th December 2004, 20:52
hmm...Casillas se respecta in primul rand pe el...deci nu-shi permite sa-shi puna mintea cu toti ratatii.

Catalanul
7th December 2004, 21:00
:lol:LOL... vine totti la real ca sa atraga cat mai multe fane :) adica foarte multe fete vor tine cu real daca el va pleca acolo :lol:

Thanya
7th December 2004, 21:16
Shi ti-e ciuda?

madridista
7th December 2004, 21:34
si dc vor tine cu real ce???ti-e frica ca barcelona nu va mai avea atat de multe fane???oricum nu are cu uratul de ronaldinho....are o fata de prost:D..........

Catalanul
7th December 2004, 21:43
prost din perspectiva voastra, a fetelor...http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/47.gif
la ora actuala este cel mai tehnic jucator asa ca nu vad de ce ar fi prost :mda:

gata eu va las... ma duc la meci Valencia - Werder, sper sa ma intorc cu stiri bune (adica sa se califice ''Vale'' :) )

Thanya
8th December 2004, 15:05
Mey...ea nu a zis ca e prost,a zis ca are o fata de prost.....este o mare mica diferenta.:)).Cu sau fara Totti,Real are cele mai multe fane :D.
Shi chiar ar trebui sa vina,sa nu pateasca shi Real ca Barcelona.....cum sunt menajati sau accidentati 2-3 jucatori,Barcelona e o echipa nesemnificativa,ea neavand resurse :))mai bine are prea multi decat preputini jucatori.

Catalanul
8th December 2004, 15:20
:lol: avem 5 jucatori d e baza accidentati si in campionat ne descurcam de minune :p ieri nu au jucat Roanldinho, Deco, Eto'o, Puyol si Marques doar o repriza... au debutat in CL Fernando Navarro, Verdú, Javito si Mesi... chiar ma bucur ca rijkaard le-a acordat si lor o sansa :p
dar eu cred ca voi ar trebui sa va bucurati ca Barça a luat bataie, astfel s-a calificat Sahtior :)

Profetu
8th December 2004, 15:25
Cred ca urmatorul galactic va fi Totti.

Catalanul
8th December 2004, 15:28
o fi galactic acum, dar pacat, ca atunci cand va ajunge la Real se va transforma in HAHALACTIC :evil:

Thanya
8th December 2004, 15:41
Serios Hai Poli?
Pai ieri nu au jucat 5 jucatori de baza shi ce ati facut,a?
Inseamna ca toti jucatori buni care vin la Real ajung hahalactici pt. ca cei de acolo sunt mai bun ca el....deci asa se vede valoarea echipei :D :p :)

madridista
8th December 2004, 20:27
am zis ca ronaldinho are o fatza de prost, adica e URAT.ok hai poli??
de data asta sa zicem ca te las in pace cu meciul sahtior- barca ca nu mai are rost sa zic nimic.dar daca imi spui ca barcelona a jucat foarte bine....ti-as da una...dar esti prea departe:D

Thanya
8th December 2004, 22:00
Hmm.....lasa-l ma ca e shi el mic :)..in plus a recunoscut ca Barcelona a jucat prost :)).Fi` blanda cu el.

N0_NaM3
8th December 2004, 22:39
Cu juma` de echipa cu jucatori de 17`18`19 ani ...sunteti tari ma`...acum radeti shi voi de noi ptr ca in alta zi nu o sa mai aveti cand...:P

"Am jucat mai bine în repriza secundă, dar nu am reuşit să înscriem. Două greşeli comise în prima parte a jocului au fost suficiente pentru a stabili câştigătoarea. Vreau să felicit echipa Şahtior, care este purternică şi bine organizată. Principalul motiv al înfrângerii a fost forţa lui Şahtior şi nu absenţa jucătorilor noştri de bază: Eto'o, Deco şi Ronaldinho."
Vedeti bai aici modestie...!?..sa va fie invatatura de minte... :D

madridista
8th December 2004, 23:34
:Dlol.si cine a spus asta?antrenorul barcei?ca presupun ca nu ai fost tu....gata mai...nu mai zic nimic.....dar nu puteam sa nu spun absolut nimic despre infrangerea voastra cand voi faceti chestia asta cu noi tot timpul!!!ma intelegeti nu-i asa???:)

N0_NaM3
9th December 2004, 22:55
Da mai...cum sa nu te inteleg...acum presupun ca sunteti fericiti ca s`a calificat real noup ?...:)....deshi a batut o echipa de "mana a doua" ..:D

Thanya
9th December 2004, 23:10
N-o mai smotociti cu faza asta...ca a batut echipa a doua,a batut shi prima echipa cu 4-2...

madridista
9th December 2004, 23:18
:)lol.si dc a batut a doua echipa ce?????au trecut de faza grupelor???Sa fie sanatosi si sa treaca si de optimi, si de sferturi si de......:D

Thanya
10th December 2004, 22:43
Da...corect.
Trebuia sa gaseasca ei ceva...da` nu tine.

N0_NaM3
12th December 2004, 01:55
shi de ce ?..madridista ?..ajung sferturile...oricum deja e prea mult ptr voi..:D

madridista
12th December 2004, 12:27
:)niciodata sa nu spui niciodata:D
mai vedem...poate o sa cada din optimi, poate din sferturi sau poate o sa faca o mare surpriza....mai vedem noi:D

Thanya
12th December 2004, 18:47
Mei....aici se vorbeste despre ''urmatorul galactic''...nu despre calificare Realului.
Asha ca ar fi bine sa ne oprim.

Real Madrid are on the verge of nicking Lauren from Arsenal next month.

The Sun says the Cameroon ace's Highbury deal runs out in the summer and Real claim he has already put pen to paper.

Madrid president Florentino Perez said: "Lauren will play for Real Madrid next season because his contract will expire. We have him signed."

Deci.... urmatorul galactic va fi Lauren.....hmmm,stau shi ma intreb daca are sau nu Real nevoie de el!?!Sau mai bine zis,va veni acesta la Real?

inter
12th December 2004, 19:55
Buffon, dupa anumite barfe de pe siteurile de sport italiene :p
cam nasol pt. Cassilas .... :D:D

Thanya
13th December 2004, 00:10
Ha ha ha....cred ca nu ai vazut ce scrie cu,cateva thread-uri in spate.Asha se auzea ca Buffon este dorit de RealMadrid,insa Juve. nu-l lasa sa plece shi Florentino Perez a declarat ca ar fi stat pe banca de rezerve pana ar fi demonstrat ca merita sa fie titular.Ceea ce nu i-a convenit lui Buffon
Cred ca Iker Casillas a demonstrat ca e un portar de mare clasa(mai ales in meciurile cu Villareal,AS Roma shi R.sociedad).
Eu chiar m-ash bucura sa plece pt. ca impasul in care se afla echipa il pune shi pe el in umbra.

Catalanul
13th December 2004, 00:21
cica edú de la arsenal va fi noul galactic :lol: :D

Thanya
13th December 2004, 00:23
Da..shi?ai ceva cu el?
Inca nu se poate vorbi sigur cine va veni sau nu pe Santiago Bernabeu.

Catalanul
13th December 2004, 00:30
n-am nimic cu el :p da` sa vedem unde-i gasiti loc si lu` asta... :thinkso: cred ca pe banca de rezerva i-ar sta cel mai bine :cool:

Mihai
13th December 2004, 00:33
Sper ca urmatorul galactic sa joace mai mult in aparare si nu tot prin atac!

Thanya
13th December 2004, 00:37
Hai Poli...eu cred ca urmatorul galactic nu va mai sta pe banca de rezerve pt. ca deja sunt prea multi shi se va rupe banca pana la urma.

madridista
13th December 2004, 22:18
:lol:se va rupe banca????cam asa e....:D
se pare ca realul vrea un mijlocas central.....nici in aparare nici in atac:Dva convine?

Thanya
13th December 2004, 23:29
Nu..mie mi-ar conveni daca ar aduce un fundash care sa nu aiba numele lui Samuel dar sa joace bine.

madridista
14th December 2004, 19:19
alt fundas......sunt prea multi....las-o balta...eu cred ca avem nevoie de un fundas...parerea mea:D

realmadrid.com
14th December 2004, 21:41
Buffon, dupa anumite barfe de pe siteurile de sport italiene :p
cam nasol pt. Cassilas .... :D:D

Buffon sigur nu va pleca de la Juve, si daca va pleca va fii rezerva la Real:D

Thanya
14th December 2004, 23:14
Asta e sigur...shi Perez a recunoscut ca va trebui sa munceasca muuult sa-i ia locul lui Casillas.....

N0_NaM3
15th December 2004, 17:17
Ha`ha`ha...sunteti incredibili ma`...:P...da` cine va face sa credeti ca va pleca de la Juve...shi daca (da` nu se va intampla niciodata) va pleca, Casillas ar fii o rezerva de lux....:D

Thanya
15th December 2004, 20:27
N0_Nam3,eu shtiu ca tu eshti un suporter devotat echipelor tale da` sa faci aseamenea afirmatii.....cand toata lumea recunoashte ca Iker Casillas e cel mai bun om al Realului....da-o`n spanac de treaba. :)) :D .
Buffon nu va pleca de la Juventus....(nici nu indrazneshte sa se puna cu Iker :P ),asta e sigur.

realmadrid.com
15th December 2004, 21:47
Ha`ha`ha...sunteti incredibili ma`...:P...da` cine va face sa credeti ca va pleca de la Juve...shi daca (da` nu se va intampla niciodata) va pleca, Casillas ar fii o rezerva de lux....:D

Auzi, tzie tzia placut super gafa "marca valdes" in meciul cu albacete parca, din ultima etapa din primera:D
Pe langa Buffon si Casillia, Vades este un portar de mana a 2a:ok:
Noua nu ne trebuie portar....cea ce se vb pe aici sunt simple zvonuri...

Catalanul
15th December 2004, 21:57
bravo ionutz :D ai facut-o lata :p tu nici macar nu ai vazut meciu asa ca mai bine taci :p daca chiar te intereseaza Valdes a fost omul meciului (alaturi de Xavi)... a aparat foarte bine in meciul cu Albacete (a facut 3 parade foarte frumoase :ok: ), iar cand a primit gol a fost din cauza ca l-a acoperit un aparator al Barcei :mda:

recunosc ca Casillas este mai bun decat Valdes, dar nici chiar atat cat vrei tu sa zici :no:

madridista
15th December 2004, 22:07
hmmm....hai sa lasam chestiile astea cu casillas ca nu pleaca....si nici buffon nu vine:D parerea mea este ca dc perez ii da cat vrea(ma refer la bani) poate ramane multi ani la madrid.el iubeste acest club si este indragit de toti copiii din spania, de toate adolescentele:D si in ultimul timp si de multe femei.....daca l-a intrecut pe beckham la sondajul "cel mai sexy om din spania":D

realmadrid.com
15th December 2004, 22:22
Hai Poli...adevarat a fost omul meciului, pt ca fara el nu mai reuseatzi o victorie, ci un egal, dar tu ziceai ca Valdes nu prea primeste goluri...uite ca Barca a inceput sa scartzie si golurile au inceput sa vina....chiar si din gafe, care pana acum, datorita aparari "beton" pe care o aveatzi, nu prea existau...
Apreciez ca recunosti faptul ca, Casillias este mai bun ca Valdes:ok:

Madrisita, tu crezi ca Iker va ramane la Madrid datorita faptului ca este "cel mai....", sa fim seriosi, din partea mea putea sa aiba si capul oval, daca isi facea treaba pe teren era f. bun...
Nu conteaza cum arata...ci cum joaca:ok:

Thanya
15th December 2004, 22:23
Ronaldo is urging Adriano to quit Inter Milan and join him at Real Madrid.

Adriano has expressed some frustration this season at being played out on the left-wing by coach Roberto Mancini, while Real president Florentino Perez has confirmed his admiration for the Brazil international.

Real ace Ronaldo declared: "I would bring Adriano to Real Madrid for sure. He is the strongest I've played with. It would be beautiful to have him here."

"Cuper never let us play together and even back then we could have done something very special. I hope to play at least with him in the national team."

N0_NaM3
16th December 2004, 23:50
Unde sa mai joace shi Adriano ma` ?...in locul cui ?...Va spun eu : In locul lu` raul nu are cum...in locul ronaldo la fel...in locul lui zidane, nici atat...deci in concluzie decat sa stea pe banca mai bine ii scoate din kkt pe inter...

Thanya
16th December 2004, 23:58
Arsenal midfielder Edu, whose contract with the London club expires at the end of the season, says he has yet to make up his mind whether his future lies at Real Madrid, Valencia or Barcelona.

"They are three very prestigious clubs and they all have a lot going for them," the Brazilian international told Spanish sports daily AS on Thursday. "I'm very proud that they are talking about me so much."

"I'm looking at all the possibilities to see which one will suit me as a footballer but haven't taken any decision yet as I'm not allowed to do that until January 1."

shi pe asta unde il incadrezi? :p

N0_NaM3
17th December 2004, 00:00
Pe Edu Barça il vrea de mai mult timp ...de sezonul trecut...:P

Thanya
17th December 2004, 00:09
Asta este.....poate sezonul asta vine.Sezonul trecut era ocupat :D

Sasuke Uchiha
17th December 2004, 12:45
edu nu vine la madrid :no: asta a zis Perez :D
am auzit ca Barça ii vrea pe Tachinardi si Carew... :o:

realmadrid.com
17th December 2004, 21:31
Io in locul lui Perez as intarii toata echipa, impotriva lui Juve, nu potzi sa te aperi sau doar sa ataci, tre sa le faci pe amandoua in acelasi timp:ok:

N0_NaM3
17th December 2004, 23:18
Degeaba ...iar o sa va bata Juve...ce nasol ?.. :drak:

madridista
18th December 2004, 00:10
:mda:da ce nasol.....
oricum carew nu vine la barca ca nu il da besiktas....si va zic iar ca nu o sa fie usor cu chelsea.....dc va calificati............

Catalanul
18th December 2004, 00:28
madridista :p stiam ca Carew nu vine la Barça de o sapt. :p Valiente vine cu stiri vechi :D si-asa nici nu-l vroiam pe norvegian la noi in echipa :nah:
nu o sa fie ushor cu Chelsea dar ne calificam :drak: in schimb voi :rolleyes:

madridista
18th December 2004, 20:15
bine hai poli:mda:..dc spui tu..........asa ai zis ca roma o s-o elimine pe real si nu a facut-o...:D

N0_NaM3
19th December 2004, 01:17
Shi ce te face sa crezi ca treceti de Juve ?...

madridista
19th December 2004, 01:44
am zis eu ca o sa trecem de juve?????nu-mi aduc aminte....am zis ca exista posibilitatea.......

realmadrid.com
19th December 2004, 21:44
Juve a facut un meci foarte slab aseara, in schimb noi am jucat frumos, sanse avem 50-50 ( m-am mai gandit un pic )
De Barca nu stiu, dar nici nu ma intereseaza, dar oricum, pe cat de mult urasc Chelsea, pe atat de mult vreau sa se califice:D

Sasuke Uchiha
19th December 2004, 22:00
cand a jucat realu frumos???? k aseara nu a facuto. :drak:
sansele sunt minime pt. madrid...

Catalanul
19th December 2004, 22:02
ionutz... realul a fost dominata 90% din meci, dar cum tu nu ai vazut prima repriza te inteleg (doar erai la net cafe) :drak:
uite iti zice un madridist, valiente ca aseara nu ati jucat bine :p

madridista
20th December 2004, 10:28
bai catalane.....deja ne exasperezi cu "remember...." ala!!!AM INTELES CA BARCA A CASTIGAT, CA A JUCAT BINE, DAR CHESTIA ASTA S-A INTAMPLAT ACUM O LUNA!!nu poti sa uiti si sa treci mai departe, ca pe mine una ma enervezi!!!ar trebui sa scrii altceva...nu stiu...cum barca nu prea mai joaca bine..etc.
revenind la subiect:Dasa cum voi ati avut nororc in meciurile cu numancia, getafe, cand nu ati jucat bine si totusi ati castigat,asa a fost situatia si la noi, si bineinteles ca va fi din cand in cand si la voi.obisnuiti-va cu asta!!!

realmadrid.com
21st December 2004, 21:32
Catalane, noi cel putzin am avut a doua repriza:ok:, daca nu recunosti....
VAliente nu stiu cat de "madridist" este, am vazut ca doar critica nu incurajeaza:D, deci dupa parerea mea este un "catalan infocat"
Si decat sa ne ajute arbitri....mai bine castigam asa cum putem...

Thanya
21st December 2004, 23:09
Of of...mai mai,ce avetzi mei?Ne imbataram acum de Sarbatori?
Catalanul asta are un morcovel mic.....vede shi el ca Barcelona se tarashte pe coate shi o tot da cu cel 3-0 de ma trec transpiratiile.

Thanya
22nd December 2004, 22:57
Real are believed to have already struck a deal with Santos for the Brazil international,Rubinho, but nothing was to be confirmed until his mother was safe.

Robinho is said to have resisted a bigger offer from Chelsea to commit to Real and said last month: "I would be very happy if I signed for Madrid and the contacts with this club has left me very happy."

"Ronaldo is my favorite player and I want to play with him one day. I someday hope to win many titles there."

Thanya
27th December 2004, 23:59
Real Madrid's new vice-president, Emilio Butragueno, has confirmed their interest in Arsenal midfielder Edu.

Butragueno spoke yesterday about players who have been linked to his club - Edu and the French midfielder, Benoit Pedretti.

Catalanul
28th December 2004, 00:11
vise :p Edu e pe punctul de a semna cu Valencia :D

inter
28th December 2004, 00:17
corect!
s-au trezit si galacticii ca-l vor dupa ce Valencia are prima optiune :D

Thanya
28th December 2004, 00:36
O fi avand Valencia prima optiune,da` nu o are Edu :p

realmadrid.com
28th December 2004, 11:53
Real este de mult interesata pt Edu, daca vor arunca mai multzi bani pe el, decat Valencia cred ca se va schimba treaba:D, si ar fii cazul, deoarce de mult nu am mai facut un transfer bun pt jocul echipei:ok:

Thanya
29th December 2004, 01:51
Nu am mai facut un transfer bun pt. jocul echipei.....da macar am facut un transfer bun pt. ceva?


Chelsea and Real Madrid have joined the race for Ajax winger Maxwell.

Italian giants Juventus remain favourites for the left-sided Brazilian, whose agent Mino Raiola enjoys a good relationship with their director general Luciano Moggi.

Raiola has confirmed Maxwell will leave Ajax at the end of this season and along with Juve has also received an enquiry from AS Roma.

However, its been suggested today that Chelsea and Real Madrid are also hot on the trail of Maxwell, who is likely to fetch a fee of around £6 million when he does leave his Dutch club in June.

Sergio
29th December 2004, 02:15
Perez il vrea din vara pe Adriano. Sweet dreams... :sleep:

Thanya
29th December 2004, 02:28
De ce ti se pare asha imposibil ca Adriano sa ajunga la Real?

Zebrone
29th December 2004, 02:30
Dar tie ti se pare posibil sa ajunga Raul la Milan?

Catalanul
29th December 2004, 02:32
De ce ti se pare asha imposibil ca Adriano sa ajunga la Real?mie pentru ca ati ratat o groaza de transferuri in ultimul timp :D si nu cred ca va mai vinde Inter ceva pana nu terminati de platit datoria pt. transferul lui Ronaldo :drak:

Sergio
29th December 2004, 02:48
De ce ti se pare asha imposibil ca Adriano sa ajunga la Real?
S-ar putea sa ai dreptate...Cu Moratti nu stii niciodata. Si cu Ronaldo a zis ca e netransferabil si totusi... :cool:

alpi, dar Sheva la Chelsea cum suna? :rolleyes:

realmadrid.com
29th December 2004, 14:53
Dar tie ti se pare posibil sa ajunga Raul la Milan?

Este o posibilitate, cu toate ca nu imi doresc asa ceva, daca Raul ar pleca in italia, cariera lui ar fii terminata....,vad ca si datasport si calciomercato spun acelasi lucru, ca Raul va pleca in Italia la Milan sau Inter....oricum sper sa nu fie adevarat :)

Thanya
29th December 2004, 22:26
Raul nu va pleca de la Real....

Raul's agent, Gines Carvajal, has already revealed that he is receiving calls from club presidents declaring their interest in the striker - though is quick to add that his client is happy at the Santiago Bernabeu.

Deci se simte bine aici shi in plus nu cred ca-l va sili cineva sa plece!!!

Benfica and Chelsea are chasing the Brazil international, but Real Madrid remain favourites for the youngster's signature.

Sergio
29th December 2004, 23:43
Real il vrea pe Eto'o pt care e dispus sa-i ofere pe Samuel si Owen.

Catalanul
29th December 2004, 23:49
s-a vorbit de asta pe thread la real :) pe langa samuel si owen cica mai e si woodgate...

vise :p nu pleaca etoo de la Barça :yeah:

Sergio
30th December 2004, 00:02
In fine, n-am observat. Sacchi a declarat ca e obiectivul principal pe piata trensferurilor. Pana ieri era Adriano. Nici ei nu stiu ce vor... :ciocan:

Thanya
31st December 2004, 00:41
Pai ii vor pe amandoi...e vreo problema?

Marquise MGP
31st December 2004, 00:51
fii serioasa,cred eu ca esti fan real,dar nu cred ca va ajunge vro unu din cei doi la real (eto'o nici intro mie de ani ,nici dacai plateste clauza de 150 mil nu cred ca va semna) prea curand .
si nu inteleg de ce ar da realul 2 din cei 3 fundasi pe carei are ca sa mai adauge inca un varf la cei 4 din lot

Thanya
1st January 2005, 23:09
Nu intelegi tu,da` poate este strategia secolului :D .Iti zic eu ca banii pot face multe....nu poti sa shtii pe cine vor aduce banii la Real.

inter
2nd January 2005, 00:24
-pe Mutu ? :D:D:D

realmadrid.com
2nd January 2005, 01:42
AS e italian, deci e obisnuit cu cazuri din astea :D:D:D, cine stie :p:drak:

Thanya
2nd January 2005, 01:48
Mutu ar fi cea mai buna alegere....oricum ne-am obishnuit sa fim pe prima pagina :D

Thanya
3rd January 2005, 00:46
Real Madrid are set to make a shock £2 million offer for Everton midfielder Thomas Gravesen.

The Danish international is off contract in the summer and also attracting interest from AC Milan and Manchester United.

Gravesen has flirted with Spanish football before, with Atletico Madrid coming close to signing him at the start of the season.

Real general manager Arrigo Sacchi regards bringing in a new midfielder during the January market as a priority and hopes a £2 million bid for Gravesen will be enough for Everton to cash in.

Catalanul
3rd January 2005, 01:00
:happy Gravesen are oferta si de la Barça :drak:

realmadrid.com
3rd January 2005, 12:33
Se pe cine crezi ca va alege ?:D, eu cred ca pe Real, iar la banii oferiti, nu cred ca Barca va oferii vreodata mai multi bani pe un jucator decat Real, poate doar in cazul in care acel jucator nu este important pt galactici :D

R9
3rd January 2005, 13:37
Chivu e cel mai indicat,nu ca un ''galactic'',ci ca un transfer.
Robinho o sa fie urmatorul ''galatic'' pentru ca este destul de ieftin si vor sa le ramana bani si pentru alte transferuri-gen Chivu.

:rosu:

realmadrid.com
3rd January 2005, 13:40
Chivu cred ca daca o sa vina, va avea soarta lui Woodgate, deoarce nu are meciuri in spate, este mai mult accidentat, iar antrenorul nu prea o sa il foloseasca..
Dupa accidentare, un jucator are nevoie de increderea intregii echpei, de un timp in care sa isi revina, iar Real nu cred ca ii va acorda nici incredere si nici timpul necesar...

Mihai
3rd January 2005, 13:49
Nu cred ca are ce cauta Chivu la Real, nu pentru ca nu are valoare ci ca nu are meciuri si mai se si accidenteaza. Daca o sa-l ia o sa joace cat joaca si la prima accidentare nu mai pupa el pe Santiago! Sa dea Domnu' sa ma insel ca tare bine ne-ar sta cu un roman la Real!

Catalanul
3rd January 2005, 17:19
Se pe cine crezi ca va alege ?:D, eu cred ca pe Real, iar la banii oferiti, nu cred ca Barca va oferii vreodata mai multi bani pe un jucator decat Real, poate doar in cazul in care acel jucator nu este important pt galactici :Dmey eu nici macar nu mi-l doresc pe Gravesen la Barça :no: din partea mea poa` sa mearga la voi :D ca si-asa nu-l suport de cand a marcat golul ala de la jumatatea terenului :headbang: (stii despre ce vorbesc :D)

madridista
3rd January 2005, 18:32
robinho a semnat cu real madrid!!!conform ziarului spaniol AS transferul lui va fii anuntat la sfarsitul lunii ianuarie!!!:Dsa speram ca ne va ajuta sa ne revenim!!!:)

Catalanul
3rd January 2005, 18:42
chiar nu inteleg la ce va mai trebe` un atacant :D in fine :p se pare ca din vara Solari va veni la Barça :drak:

R9
3rd January 2005, 19:57
... e bun pentru ca este considerat ''galactic'',e ieftin,o sa stie sa faca tusa si asa Florentino isi respecta promisiunea de a aduce in fiecare an cate un ''galactic''.

La Barcelona doar rezervele!


:rosu:

Catalanul
3rd January 2005, 20:05
La Barcelona doar rezervele!
ce ai vrut sa zici prin aceasta fraza? :mda: ca eu nu am inteles :thinkso:

R9
3rd January 2005, 20:19
Real Madrid l-a luat pe Figo!
In vara se pare ca Barcelona o sa-si ia revansa.O sa ia o rezerva de la Madrid.


:rosu:

Catalanul
3rd January 2005, 20:28
o rezerva din cauza ca toti antrenorii de la Real erau batuti in cap, si nu-l titularizau pe Solari, care mie mi se pare un jucator foarte bun, pacat ca unii ca Butragueñosi Camacho nu i-au acordat o sansa sa-si arate adevarata valoare (tine minte ca v-a salvat in cupa, marcand 2 goluri impotriva Tenerifului :p).
Cum voi l-ati luat pe Figo, noi l-am luat pe Eto'o :drak: asa ca in cazul in care va veni si Solari la noi, scorul va fi de 2-1 pt catalani (desi au mai fost multe transferuri facute intre cele 2 echipe ;))

madridista
3rd January 2005, 22:16
solari la barcelona.....si eu am vazut stirea!!!hmmm....nu prea cred!!!o sa se duca in italia!!!dc vine la barca.......:( mie imi place de el, si ai dreptate ne-a salvat in cupa si nu numai.
o intrebare.....de ce il pune pe celades?mie nu mi se pare un jucator bun!!mai bine solari!!

vlad1607
3rd January 2005, 22:23
Galaxia Realului..e dominat de Barca....ce mai "galactici" :D
FORCA BARCA !

Sasuke Uchiha
3rd January 2005, 22:24
il pune pe celedes pt k nu joaca pe acelas post k solari...
solari este bun si daca va pleca la barça va intari lotul barcelonis...sa speram k pleaca,la Real nu are loc :D

N0_NaM3
4th January 2005, 01:56
La real nu are loc din cauza 'super'-jucatorilor, sau mai bine zis, celor care au nume mai sonore in fotbal...mie mereu mi`a placut de solari...este un jucator foarte bun...shi a fost constant in evolutii doar ca mai multe de 2-3 meciuri nu`l folosea nici un antrenor...

realmadrid.com
4th January 2005, 14:08
Cu Etoo atzi dat lovitura, asta este clar, iar daca o sa il luatzi si pe Solari vetzi face o treaba buna...Solari este un jucator de valoare care, dupa cum zici si tu, Catalane, nu ii da nimeni o sansa...
Eu unul sper sa ramana la noi, sau sa plece in afara....

Catalanul
4th January 2005, 15:53
Eu unul sper sa ramana la noi, sau sa plece in afara....de ramas nu ramane :p poate pleaca afara :D desi eu as vrea sa vina la noi :drak:

realmadrid.com
4th January 2005, 17:28
Vise taica, doar vise :ok::mda:

Catalanul
4th January 2005, 17:32
oricum mey ionutz, sunt mult mai multe sanse ca Solari sa ajunga la Barça, decat Eto'o la Real :p

P.S. singurul lucru cert este ca solari va pleca cu siguranta din vara de la real :) nu se stie unde... :rolleyes:

Thanya
4th January 2005, 20:51
:))....Catalane,de cand iti place tie Solari?

Real Madrid coach Wanderlei Luxemburgo has declared his interest in Santos midfielder Elano Blumer.

The Brazil international was being tracked by Atletico Madrid sports chief Toni Munoz in November, but his lack of an EU passport forced the deal to be shelved.


Everton boss Dave Moyes insists no contact has been received from Real Madrid regarding Thomas Gravesen's availability.

Moyes told Everton's official website: "There has been no contact whatsoever from Real Madrid."

"I have heard the rumour circulating for a week or two and it seems to be the season of rumours just at the moment."

madridista
4th January 2005, 22:47
se spune ca o sa plece la inter milano.oriunde s-ar duce ii doresc mult noroc si merita sa joace pt ca are mult talent, dar.........NU LA BARCA!!!!ar fii chiar.....:((

Thanya
5th January 2005, 18:55
De ce nu? Daca lui i se pare Barca cea mai buna alegere..... :p :D

madridista
5th January 2005, 21:46
thanya??????ce ai patit mai????
ce ai zice dc Casillas s-ar duce la barca????
asa cum cei din barcelona au considerat tradare ce a facut figo asa si noi ar trebui sa facem la fel, nu???

realmadrid.com
6th January 2005, 14:17
:)....Catalane,de cand iti place tie Solari?

Lui ii plac totzi jucatori Realului, dar numai daca pleaca la alta echipa:D
Solari nu trebuie sa plece la Barca, in alta parte da, dar nu la Barca....stiu ca nu prea e bine ce zic, dar decat sa plece la Barca mai bine sta la noi pe banca:D

Thanya
6th January 2005, 19:03
De ce mey Ionutz?

fia
6th January 2005, 19:10
stiu ca nu prea e bine ce zic, dar decat sa plece la Barca mai bine sta la noi pe banca:DE bine ce zici :D Decat ca tzeapa de anu' trecut cu Morrientes :D

Thanya
6th January 2005, 21:25
Madridista,de ce vrei sa fi` shi tu ca disperatii care l-au numit tradator pe Figo?Daca Solari ar pleca la Barcelona nu ar fi bine nu?Dar cand Figo a venit la Real a fost foarte bine,te-ai intrebat de ce ii numim tradatori doar pe cei care pleaca de la noi la o echipa rivala nu si pe cei care vin de la o echipa rivala la noi?Din cauza unor conceptii de doi bani se pierd multe transferuri.Fiecare jucator este liber sa aleaga shi asta nu inseamna ca e tradator.
Daca Iker Casillas ar pleca la Barcelona sunt sigura ca ar face-o doar daca ar fi convins ca asha este cel mai bine pt. el....shi atunci nu am nimic de obiectat.

Catalanul
6th January 2005, 21:44
Daca Iker Casillas ar pleca la Barcelona...
...thanya ar deveni suporter Barça :evil: :D

madridista
6th January 2005, 22:45
thanya....suporter Barca?????hmmmm....nu stiu....
eu....disperata????in fine,.....fiecare cu parerea lui......

realmadrid.com
7th January 2005, 12:22
Asta este chiar tare, cum adica sa nu fie considerat tradator, cum suporteri Barcei il urasc pe Figo pt plecarea lui la Real, asa am face si noi daca ar pleca Solari la Barca
Pana la urma nu ar pleca la Valencia/Depor, cu toate ca nici aici nu as vrea sa plece, dar ar pleca la rivala de moarte....
Acelasi lucru ar fii daca ar pleca orice jucator, mai ales un jucator crescut de Real, iar aici ma refer la Casillias si Raul...la ei ar fii mai rau, pt ca au stat la Real, au castigat cu Real si apoi sa plece la rivala de moarte, Barcelona, nu cred ca vreun suporter al Realului al accepta asa ceva...

PS_Thanya, intereseaza-te, nu cumva si Catalanul si ceilaltzi suporteri sub 20 de ani ai Barcei, nu fac parte din categoria pe care tu o numesti "disperatzi":D:D:D ???

Thanya
7th January 2005, 19:10
Catalane,daca Iker ar pleca la Barcelona,eu nu ash deveni catalan pt. ca eu sunt suporter RealMadrid nu sunt suporter Iker Casillas.
Dupa parerea lui Ionutz doar Barcelona este rivala noastra.Eu cred ca fiecare echipa din lume este rivala celorlalte,nici o echipa nu are mai multe sau mai putine rivale.Asta ce inseamna?Ca piata transferurilor ar trebui sa nu mai existe.
Da` stati fara griji...Casillas sau Raul nu vor merge niciodata la Barcelona.

realmadrid.com
7th January 2005, 19:19
Thanya, daca sa zicem Solari ar pleca la Milan, noi am fii mai putzin afectatzi, dar daca pleaca la Barca, acesta ar ajuta Barcelona sa joace mai bine in campionat si impotriva noastra, si asta nu ar fii bine...deoarce daca joaca in meciul de pe Bernabeu, dar de partea Barcelonei, eu itzi garantez ca nu va fii bine :)...pt Madrid

Thanya
7th January 2005, 19:34
Daca Real il lasa sa plece asta inseamna ca sunt in stare sa aduca un jucator mai tare decat el shi atunci nu vad de ce ne-ar face probleme.

realmadrid.com
7th January 2005, 19:45
Nu conteaza pe cine aduc, important este sa nu plece la Barca, mai bine ar fii sa nu plece in Spania....sau ai uitat o alta tzeapa de anul trecut, tzeapa care ne-a scos din CL....Morientes :mda:
Vrei sa facem aceiasi greseala...

Thanya
7th January 2005, 19:57
Eu mereu am zis ca ar fi bine sa nu plece....dar daca pleaca nu inseamna ca e tradator.Se pare ca nu ne-am invatat minte dupa tzeapa de anul trecut pt. ca Morientes a stat tot pe banca.

realmadrid.com
7th January 2005, 20:15
Morientes a stat pe banca, pt ca am avut antrenorii ratatzi, antrenori supusi in totalitate conducerii...
Solari daca pleaca, sa o faca dar nu in Spania !

Thanya
8th January 2005, 03:31
Ca asha vrei el?Sau ca este obligat de anumite idei?

Thanya
20th January 2005, 20:18
Chelsea defender Ricardo Carvalho has revealed he wanted to join Real Madrid in the summer.

"The decision of not going to play in Spain was not mine," the former Porto defender told Marca. "The problem was that Real Madrid did not reach an agreement with Porto."


The agent of Santos star Robinho has revealed he is "very close to signing for Real Madrid".

The Brazil international is expected to put pen to paper over an agreement to join Real next season.

Sasuke Uchiha
20th January 2005, 20:43
Ricardo Carvalho e chiar prost daca vrea sa plece de la chelsea pt real :drak:
robinho vine sa faca tusa :happy


ps. sa plece raul :rosu:

Thanya
20th January 2005, 22:45
De ce e prost mey?

Sasuke Uchiha
20th January 2005, 23:13
e prost daca pleca de la chesea ca sa vina la madrid
la chesea va castiga campionatul si poate CL :D
eu nu vad de ce ar pleca...


ps:ce-i cu avatarul ala si semnatura,parca era-i de la madrid :happy :happy

Catalanul
20th January 2005, 23:20
bey Valiente tu speak english? a zis ca din summer s-ar putea sa vina la real :D si summer inseamna vara :D oricum nu are cum sa castige CL-ul cu Chelsea deoarece ii elimina Barça din optimi :drak:

P.S. avatarul ala il are din cauza ca a pierdut in pariu facut cu un suporter Barça de aici :cool:

Thanya
20th January 2005, 23:22
Sunt sub acoperire....

Pai shi cu Real poate sa cashtige campionatul shi CL ..... care-i faza?

madridista
20th January 2005, 23:27
:Drobinho sa faca tusa????de acord dc nu pleaca ronaldo.....pt ca raul nu are cum sa plece si atata timp cat va sta la real el va fi titular pt ca este idolul madridului si simbolul spaniei.si mie mi se pare ca nu joaca bine.....dar deja m-am obisnuit sa joace chiar daca nu prea merita......

Thanya
20th January 2005, 23:32
Shi Ronaldo de ce sa plece?Mie mi se pare ca inca mai poate....

Sasuke Uchiha
20th January 2005, 23:49
bey Valiente tu speak english? a zis ca din summer s-ar putea sa vina la real :D si summer inseamna vara :D oricum nu are cum sa castige CL-ul cu Chelsea deoarece ii elimina Barça din optimi

i dont know daca vb english :D normal ca la vara s-ar putea sa vina,eu zic ca-i prost daca vine :rosu:
chelsea minim va ajunge in sferturi :drak:


si eu zic ca ronaldo mai poate,cine nu mai poate zidane(batran) si raul,care de 2 ani nu mai poate :happy

Thanya
21st January 2005, 20:54
:)) cand ti-a dat Zidane de inteles ca nu mai poate?

Thanya
23rd January 2005, 20:16
Real Madrid are set to announce the signing of Santos winger Robinho next week.

Sources close to the negotiations have told AS that a deal has been agreed which will see Robinho ink a five-year contract with Real worth Ł1.4 million-a-season.


Shi cred ca nu o sa faca mult timp tusa :) :D

Catalanul
23rd January 2005, 20:42
mda... o sa se certe si el pt. postul de titular ca si Gravesen :D :evil: voua vi se potriveste vorba aia: ''ce-i prea mult strica'' :D

Thanya
23rd January 2005, 20:48
Shi voua aia:"ce-i prea putin face ravagii"

Mihai
23rd January 2005, 20:58
voua vi se potriveste vorba aia: ''ce-i prea mult strica'' :D


Asa e... Ronaldo, Figo si Zidane erau dea ajuns pt noi! :ok:

Thanya
23rd January 2005, 21:06
Mda....am auzit ca s-ar putea sa vina Ronaldinho :D

aexencov
24th January 2005, 23:35
Pai la vara vine Rubinhio (12 mil.de lire) iar saptamana asta Perez se duce sa vb cu Adrino si conducerea Interului (o oferta de vreo 60 mil.).

Marquise MGP
24th January 2005, 23:41
@thanya
pai asa leam promis eu fanilor , ca daca ma numesc presedinte il aduc pe ronaldinho :D

Thanya
25th January 2005, 21:21
Asta ai promis-o fanilor Otelului?

aexencov,nu prea ma bucura venirea lui Rubinho pt. ca aceasta presupune plecarea lui Solari..........eu vreau ca Solari sa ramana la Real

madridista
25th January 2005, 22:33
aaa....thanya...din cate stiu eu rubinho e atacant......si solari mijlocas.....asa ca nu trebuie neaparat sa plece!!!!corectati-ma dc gresesc...dar eu stiu ca rubinho e atacant!!

Catalanul
25th January 2005, 22:41
Robinho e atacant pe partea stanga... tot pe stanga joaca si Solari :D la cum aranjeaza Luxemburgo echipa in teren (prost, adica obliga unii jucatori sa joace pe posturi neobisnuite :D) orice e posibil, inclusiv ca Solari sa plece de la vara :drak:

madridista
25th January 2005, 22:56
dar e atacant nu???si solari mijlocas!!!e....o sa vada luxemburgo cum face.....solari trebuie sa ramana......nu ai vazut cum a reactionat publicul duminica cand a intrat????A fost mult mai bine primitdecat ronaldo sau guti!!!si butragueno a zis ca se gandeste la renovarea contractului......

Marquise MGP
26th January 2005, 00:12
asa e ....se gandeste sal dea afara:drak:

Thanya
26th January 2005, 20:15
Daca vine Roblinho s-ar putea ca Solari sa nu mai aiba loc in primul 11

Solari scored a stunning goal for Real on Sunday which prompted vice-president Emilio Butragueno to declare that the winger deserved a new contract.

However, with Robinho to arrive from Santos in the summer, it is expected that this will be Solari's last season at the Santiago Bernabeu.

realmadrid.com
26th January 2005, 21:20
Adriano :D:D:D ??? ce sa mai facem cu el, tocmai am ajuns si eu la aceasta concluzie, si cam tot aceiasi parere o am si despre venirea lui Rubihno, mai bine ar cauta un fundas, ca am adus dar tot ne trebuie:D

madridista
26th January 2005, 21:28
pe site-ul oficial al clubului(nu pe ionutz:D) a aparut un comunicat oficial in care spune ca real madrid nu este interesata de adriano.........lol.....exact acelasi lucru s-a intamplat si cu figo, si cu beckham......si.....probabil ca adriano va fi urmatorul galactic:D:P

Marquise MGP
26th January 2005, 21:37
interesanta politica voastra de transferuri :D (ca sa nui spun idioata :D).adica ce sa mai spun , kiar se simtea nevoia inca unui atacant :D...in vara ati reusit sa luati si voi 2 fundasi dintre care unu na jucat nici un meci (si deja i sau facut bagajele),iar celalalt a jucat ca o cizma....voi sunteti antifotbal :D ...distrugeti talente .. luati jucatori de fotbal sii faceti mascarici ... ar trebui sa vi se spuna GLOBUS Madrid :D .

andreiush
26th January 2005, 21:39
Si o sa jucati cu o tactica 2-4-4 :D Dar si asa...oare care vor fii cei 2 fundasi?:drak:

madridista
26th January 2005, 21:44
@Maruise MGP:distrugem talente??????cum ii facem noi mascarici???nu noi facem asta ci ei si-o fac singuri!!!samuel nu s-a integrat in echipa deocamdata dar a inceput sa joace bine!woodgate nu joaca pt ca e accidentat.....si asta nu e vina noastra(desi mi se pare o tampenie ca au luat un jucator accidentat care oricum nu este bun:mda:)!!!nu eu fac transferurile si nci tu!!!doar ei hotarasc aceste lucruri!!!si nu ma lua pe mine cu faptul ca juve e mai buna.......ca nu vreau sa numar cate partide ati castigat din mila arbitrilor(nr mai mare decat ale noastre):mda:

Marquise MGP
26th January 2005, 21:44
roberto carlos si salgado :D

realmadrid.com
26th January 2005, 21:51
Adriano nu va ajunge la Real, nu va mai agitatzi :)

andreiush
26th January 2005, 22:02
Atunci trebuie sa joace samuel in atac:D

Marquise MGP
26th January 2005, 22:16
woodgate mah ca samuel e bun :D in aparare :D

Thanya
28th January 2005, 00:18
Vaaaii...ce frumos :))
La voi lucrurile stau mai bine?
Sincera sa fiu cred ca ne-ar mai trebui o juma` de fundash shi ar fi perfect :)) .Shi Adriano oricum nu vine!!

Marquise MGP
28th January 2005, 00:23
pai ce mah credeti ca helguera si samuel fac la un loc jumate de fundas de crezi ca va trebuie NUMAI jumate de fundas :D ca samuel este un sfert :D si helguera juma de sfert :D

andreiush
28th January 2005, 00:25
Poate vor sa joace cu un singur fundas:D si 5 atacanti:P

Thanya
28th January 2005, 00:42
Aaa..numa` pe dos intelegeti!
Ronaldo poate sa joace shi ca fundash....numai ca nu poate sa faca decat juma` de treaba :)) pt. ca el se mai ocupa shi de goluri :P

andreiush
28th January 2005, 20:42
Daca e fundas...poate se ocupa de autogoluri:D:P Il invata helguera:evil:

Thanya
28th January 2005, 20:51
Nu nu.....ishi foloseshte talentul auto in alta parte,nu pe teren.Al doilea talent al sau pe care tu l-ai mentionat shi anume:golori, il foloseshte pe teren in portile adverse.Tie nu-ti merge space`ul? :P

realmadrid.com
28th January 2005, 20:53
Din ce am auzit, Rubihno este deja transferat, din vara va venii la Real pt 18 mil Euro :headbang:
Alte tinte pt Real in aceasta vara, Ronaldihno pt 70 mil E, Totti, Shevcenko, Totti, Kaka
Numai ca pt Ronaldihno avem adversar pe masura, Chelsea care ofera 100 mil:D
Ziarele Spaniole au spus ca doar Cheslea se poate masura cu forta financiara a "Galacticilor":ok: