PDA

View Full Version : Farul s-a inscris in intertoto :o:



Kroenan
20th April 2006, 13:51
Inainte de toate va spun asa: Nu cred ca aceasta inscriere are legatura cu o asa-zisa varianta de rezerva pentru a se participa in cupele europene in caz de necalificare direct in uefa...
Deoarece inscrierea a venit TARZIU, dupa `performanta` europeana a echipei Rapid

In editia de azi, `Cuget Liber` incearca sa ne convinga ce frumos e in INTERTOTO...
Sunt doar 3 meciuri si se ajunge in UEFA, zice fericit autorul articolului. Acesta continua satisfacut, spunand ca, in caz de calificare Farul va juca cu o echipa din Bulgaria sau Macedonia...

Poate ca cei care vorbeau despre anumite `presiuni` ca Rapid sa ia cupa, nu spuneau prostii.

Asta e doar o parere...Voi ce credeti?

dorryn
20th April 2006, 14:31
eu zic ca la cupa clar avem sansa a 2-a .. doar daca ar lua rapidul si campionatul am juca in uefa..iar in intertoto..e greu de calificat si aici ..trebuie sa terminam inaintea lui poli si a lui fc national.. iar in caz de calificare jucam in turul 1 cu reprezentanta Macedoniei,in turul 2 cu cea a Bulgariei iar in "finala" cu cea a Italiei..

fia
20th April 2006, 14:31
E doar o varianta de rezerva. Nu mai stiu exact regulametul, dar ce, daca de inscrii in Intertoto si obtii loc de UEFA, te duci in UEFA, nu?

ULTRAS-CT
20th April 2006, 15:48
este bine ca s-au inscris si in Intertoto !

tchibos
20th April 2006, 18:43
E doar o varianta de rezerva. Nu mai stiu exact regulametul, dar ce, daca de inscrii in Intertoto si obtii loc de UEFA, te duci in UEFA, nu?

nu

si anul trecut Farul se inscrisese in Intertoto dar a trebuit sa renunte pentru ca inca mai avea sanse la UEFA daca lua Dinamo campionatul

e jenant sa gandesti ca o echipa de mana a doua... la gara cu intertoto... noi vrem UEFA direct. CUPA SI UEFA !!!:ok:

FatFrumos
20th April 2006, 19:51
vrem multe din pacate Intertoto e un inceput.