PDA

View Full Version : Stadionul Municipal Bacau se va darama in maxim 2 saptamani!



BacauHooligan
24th July 2007, 16:28
Este pacat ca se darama un stadion cu istorie cu o capacitate de 20.500 locuri
nocturna 1600 lucsi pentru a se face un Mall si ! :( insa am se face altul un stadion (mai la periferie) gen Hamburg VS vin nijte nemti sa investeasca! Pana atunci FCM Bacau va juca pe stadionul LETEA ..un stadion mai modest ca a lu Delta Tulcea ! :happy .
http://poze.agendabacau.ro/albums/userpics/1Panoramic%2520View%2520of%2520Bacau%2520City.jpg
http://www.flashgroup.ro/img/tn1.jpg
http://fifachampionship.xhost.ro/stadionFCMBacau.jpg

Elphax
24th July 2007, 16:32
e nasol ca se darama inainte sa faca unul nou - ceea ce e destul de greu - ce garantii exista ca se face unul nou?

si daca reveniti in Liga 1 va fi nasol ...

BacauHooligan
24th July 2007, 16:35
e nasol ca se darama inainte sa faca unul nou - ceea ce e destul de greu - ce garantii exista ca se face unul nou?

si daca reveniti in Liga 1 va fi nasol ...
DA este aceasta garantie ...am fost la locul unde se va face noul stadion ...au inceput sa niveleze ...si este acolo si o imagine cu proiectul noului stadion ...:no1:no1:no1:no1:no1

Ray1
24th July 2007, 16:38
sper ca glumesti.si inseamna ca eu trebuie sa merg pana la letea sa vad meciul?

BacauHooligan
24th July 2007, 16:44
Stadionul Letea e tot in Bacau la vro 5 Km distanta de cel vechi ....hm o diferenta e ca acolo va luati mai sigur smardeala dak faceti ceva rau :P

BacauHooligan
24th July 2007, 16:45
Primarul Bacaului, Romeo Stavarache, a declarat, ca in cel mai scurt timp in cartierul CFR vor demara lucrarile unui stadion ultramodern, de 20.000 de locuri, asemanator cu arena britanica Riverside, care apartine lui Middlesbrough...



Stadionul din Bacau va fi inlocuit de un mall !

Primarul Bacaului, Romeo Stavarache, a declarat, pentru NewsIn, ca in cel mai scurt timp in cartierul CFR vor demara lucrarile unui stadion ultramodern, de 20.000 de locuri, asemanator cu arena britanica Riverside, care apartine lui Middlesbrough. „Singura diferenta va fi la numarul de locuri.

Cheltuielile pentru aceasta constructie se vor ridica la 20-25 de milioane de euro“, a declarat primarul municipiului Bacau, Romeo Stavarache. Lucrarile ar urma sa demareze in aceasta vara, urmind a fi finalizate in maximum doi ani. Pe linga aceasta noua arena, primarul Romeo Stavarache intentioneaza sa mai construiasca, pe acelasi domeniu, un alt teren de fotbal cu pista, precum si o sala de sport.

Actualul stadion Municipal nu va fi darimat pina ce noua arena nu va fi gata, pe locul sau urmind sa fie ridicate un mall si un hotel de cinci stele. „Nocturna de pe vechiul stadion va fi mutata pe terenul de antrenament cu pista. Pentru ca noua arena sa primeasca licenta UEFA, Romeo Stavarache a inaintat Consiliului Local un proiect ce vizeaza construirea unui pasaj subteran ce va lega orasul de cartierul CFR.

Dupa ce lucrarile vor fi finalizate, Bacaul ar putea avea cel mai modern stadion din tara, dar si cel mai nou. Arena de 20.000 de locuri, toate pe scaune, va avea tribunele acoperite, nocturna urmind sa fie incorporata in acoperis.
http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/41009000/jpg/_41009304_boro_416x300.jpg
Va fi ceva in genu !!! :X

Luis Garcia10
24th July 2007, 16:46
:| Parca vad ca ramaneti fara stadion :happy :(

Sergio_D
24th July 2007, 16:47
cum era vorba aia... dai cioara din mana pe vrabia de pe gard... :D

Cristian
24th July 2007, 16:48
Eu nu cred pana nu vad :D... stadionul asta de sus din poza e un vis ptr Romania :)

Ray1
24th July 2007, 16:51
Stadionul Letea e tot in Bacau la vro 5 Km distanta de cel vechi ....hm o diferenta e ca acolo va luati mai sigur smardeala dak faceti ceva rau :P

stiu dar am zis asa ca pana la stadion eu facem 5 minute pe jos, si in plus eu pe stadionul ala am crescut.acolo am vazut primul meu meci (live).la asta ma refeream.
si apropo de stavarache:bani pentru un stadion are dar bani sa ajute echipa nu.
si altceva pozitia in centrul orasului unde e acum stadionul era cea mai buna

BacauHooligan
24th July 2007, 16:52
Hmm ce pot sa zik ...asta nu zik eu o zic autoritatile din Bacau orcum o firma nemteasca construieste stadionul ! si cei ce dau $ tot nemti is ...aku nah ...pana mea din cate am auzit e ca vor sa sponsorizeze in fotbalul din Bacau (tinand cont ca Bacaul are una din cele mai mari centre de copii si juniori ...tinere talente :P )

Cristian
24th July 2007, 16:53
Da tinere talente ce pleaca la steaua.. cunascatorii stiu de ce.

BacauHooligan
24th July 2007, 16:53
Pai dak ia pierdut Seche la poker si barbut =))

Luis Garcia10
24th July 2007, 16:54
Sper sa se faca...dar traim in Romania :rolleyes: :D

Elphax
24th July 2007, 16:56
adevarul e ca locul unui stadion nu e in centrul orasului - nu prea este parcare si se aglomereaza artelere principale - apropo, centura cand se face - ca eu treceam de fiecare data pe langa stadion ...

Bancaru
24th July 2007, 16:58
Elphax, dar de ce te intereseaza atat de mult centura, si mai ales aia din Bacau?

Ray1
24th July 2007, 16:59
oricum nu era centru centru dar era usor de ajuns.acum ne duce la gara.mult mai frumos cand vezi un oras mai la centru decat la periferie

BacauHooligan
24th July 2007, 17:00
Aici is dau dreptate ...din cate stiu eu Bacaul e singuru orash in care Stadionul e in centru orasului ...pana mea ...odata sa iubit fotbalul si la noi :(

Luis Garcia10
24th July 2007, 17:04
Si la noi tot in centru e :D

NORGEMAN
24th July 2007, 17:08
Si la noi tot in centru e :D

la care "noi" te-ai referit? :ras-plans:

Elphax
24th July 2007, 17:08
Elphax, dar de ce te intereseaza atat de mult centura, si mai ales aia din Bacau?

pentru ca iti ia 30 de minute minim (ziua) sa parcurgi orasul, sunt vreo 15 semafoare care nu se prea sincronizeaza ...

si inevitabil treci pe langa stadion (unde e si un restaurant unde mananc de obicei - caz in care pierd mai mult timp)

Ray1
24th July 2007, 17:12
pentru ca iti ia 30 de minute minim (ziua) sa parcurgi orasul, sunt vreo 15 semafoare care nu se prea sincronizeaza ...

si inevitabil treci pe langa stadion (unde e si un restaurant unde mananc de obicei - caz in care pierd mai mult timp)

lasa centura mergi pe autostrada:happy

Luis Garcia10
24th July 2007, 17:16
la care "noi" te-ai referit? :ras-plans:

:happy:happy:happy La Chindia Targoviste :D :ok:

soreen
20th August 2007, 13:15
pe bune....chiar il demoleaza?....astia sunt tampiti la cap....cum mah dreaq....arata chiar bine....

Garcia dar ce zici de ce fac astia in spatele stadionului chindiei?.......astia cred ca vor sa demoleze si stadionul in curand....

BacauHooligan
23rd August 2007, 18:21
Stire de ultima ora !!!! Partidul PNG filiala Bacau (cu Seche in frunte) strange voturi de la Bacauani ca sa nu darame stadionul :X

Zauri
23rd August 2007, 18:25
Seche e la PNG? :groggy:

BacauHooligan
23rd August 2007, 18:28
Da ;) si ma fac si eu PNG -ist cat de curand ;)))

NORGEMAN
23rd August 2007, 19:43
adevaratii suporteri sunt apolitici ;)

BacauHooligan
24th August 2007, 00:59
adevaratii suporteri sunt apolitici ;)
Vaaaaaaaaiii mersi pt lectie :lol::lol::lol: imi dai tu mie lectii de suporter ???

NORGEMAN
24th August 2007, 01:29
nu-ti dau nicio lectie ca nu-s profesor... 1.iti reamintesc doar ca e pacat sa te lasi influentat de politica! si astia au dat/vor da o mana de ajutor la distrugerea fenomenului ultras! 2.ala "e" partidul lui Becali... te-ai prostit si tu? :happy

BacauHooligan
26th August 2007, 12:09
Fi linistit ...dak e ceva il votez pe Silviu Prigoana ca presendinte !

07Ex
28th August 2007, 17:59
Deci pana la urma sa vedeti ca nu se mai darama nici un stadion.

NORGEMAN
28th August 2007, 20:53
cred ca a fost gargara ieftina cum se facea in trecut si pe la noi

07Ex
28th August 2007, 23:11
cred ca a fost gargara ieftina cum se facea in trecut si pe la noi

Am inteles! ;)

raztar
4th October 2007, 10:13
cred ca a fost gargara ieftina cum se facea in trecut si pe la noi

Au vrut sa darame stadionul dar au gandit practic, cu gandul la scaun: daca darama stadionul cine il mai voteaza pe Stavarache in 2008 la alegeri?Foarte multi bacauani se opuneau acestei demolari...deci ar fi pierdut omul electorat.Oricum, din cate stiu ideea demolarii stadionului nu este 100% abandonata. E doar "on hold".

hamsterutz
5th October 2007, 12:23
o sa patiti cum s-a int in iasi...au darmat al 2-lea stad ca marime si confort din iasi ca sa faca unu nush ce mall...numa ca primaru stia unele chestii pe care cel care cumparat terenul si stad nu. si anume ca acel teren intra in propritatea statul in mom cand se v-a darma stad...si si-a luat nenea patron teapa si s-a dus mall-ul lui...acuma au facut strand.
probabil asa e si la voi are primaru un interes ceva si voi ramanetzi fara stad :D.

Cristian
5th October 2007, 12:30
S-a tot darmat stadionul :D Bacau cu steaua si bacau cu rapid unde au jucat ? :D

Ray1
5th October 2007, 16:04
nu se mai darama.daca il darama primarul pierde voturile deci nu e prost.
Si asa nu va mai castiga alegerile:drak:

hamsterutz
6th October 2007, 12:55
aaa deci a dat rezultate strategia lu seche...cu retrogradarea echipei pt ca nu a iesit primar :)))...acuma iar o sa-l votati

SuPoRTeRFaNaTiK
16th January 2008, 12:56
De ce induceti lumea in eroare cu astfel de threaduri? nu este adevarat, stadionul este si va fi. nu se construieste nimi.

alexuuBZ
24th January 2008, 22:12
poate o face..cine stie? :ok:

alexuuBZ
27th January 2008, 01:35
Eu nu cred pana nu vad :D... stadionul asta de sus din poza e un vis ptr Romania :)

astia din anglia..si in liga a3a au stadioane mai mari decat ale noastre :happy:happy

sergiu350
24th July 2011, 22:18
http://bacau.net/bacaul-va-avea-stadion-de-30-000-de-locuri-video/

:rolleyes:

Sir. Eko
24th July 2011, 23:17
Interesant .
Vezi ca am postat linku si aici :http://onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=401142&page=103

jonsnow
25th July 2011, 01:48
http://bacau.net/bacaul-va-avea-stadion-de-30-000-de-locuri-video/

:rolleyes:

mai multe info daca esti localnic, se termina dracu` toate stadioanele indata si nu mai avem despre ce sa vb