PDA

View Full Version : Cand te suna cineva cu nr. privat...



Apolini
20th April 2006, 08:19
Cand te suna unul cu nr. privat este vreo modalitate de a-i afla nr. de telefon? Am citit ceva despre asta pe Softpedia, dar nu s-a vorbit nimic concret.

Tess
20th April 2006, 13:17
mi se pare contradictoriu...de ce sa mai existe posibilitatea de a folosi optiunea asta, daca se poate afla nr respectiv?

GoPens
20th April 2006, 16:20
providerul poate. de la el poti sa aflii daca poti demonstra un interes intemeiat (hotarire judecatoreasca de exemplu).

JJ
4th May 2006, 07:57
providerul poate. de la el poti sa aflii daca poti demonstra un interes intemeiat (hotarire judecatoreasca de exemplu).

Sau daca ai relatii cu ochi albastri. Care si-asa inregistreaza toate convorbirile pe mobil.

fia
4th May 2006, 10:10
Iti dai seama ce prostie spui? Cum sa le inregoistreze pe toate? N-au unde si sa vrea. Poate vrei sa spui ca au posibilitatea sa inregistreze ORICE convorbire, asta e adevarat, dar de aici pana a le inregistra pe toate e cale lunga.

NORGEMAN
4th May 2006, 10:17
ce sa-i faci fia, unii inca mai cred si in mitul ochilor albastri:happy

Cainele
4th May 2006, 11:29
se asculta...dar nu tot...ca deh nea Ion de la Adanca nu prezinta interes :P

Ayrton
4th May 2006, 14:49
Eu am lucrat la o firma de telefonie mobila, si stiu ca da pentru ca si eu am avut nevoie odata de aflarea unui nr ascuns: oamenii de la tehnic pot, neoficial, sa-ti spuna toate nr de telefon ce te-au apelat.

tuxie
5th May 2006, 14:07
ce sa-i faci fia, unii inca mai cred si in mitul ochilor albastri:happy

Toti furnizorii de telefonie pastreaza cel putin pentru un anumit interval CDR-urile . In principiu, se poate face spoofing si cu numarul de telefon, atata timp cat provider-ul iti permite si dispui si de knowledge-ul necesar. Pe de alta parte, daca nu te-a sunat cineva din aceeasi retea, si si-a ascuns numarul, ar trebui sa stii din reteaua carui furnizor a sunat pentru a avea cat de cat o sansa de a te lamuri cine a fost cainele, presupunand ca ai si avea acces la respectivele date.

Tess
7th May 2006, 02:27
Cand te suna unul cu nr. privat este vreo modalitate de a-i afla nr. de telefon? Am citit ceva despre asta pe Softpedia, dar nu s-a vorbit nimic concret.

da` pan` la urma de ce intrebasi? :)