PDA

View Full Version : Petre a semnat cu TSKA



degady64
19th April 2006, 16:04
Florentin Petre a semnat cu ŢSKA Sofia

Conform www.dinamo-online.net, Florentin Petre a semnat un contract pe 3 ani cu ŢSKA Sofia, īncepānd cu 1 iulie 2006. Conducătorii sofioţilor au confirmat īntr-o conferinţă de presă trecerea mijlocaşului dinamovist la ŢSKA, unde va īntālni un alt romān, pe Eugen Trică.

Prosport http://www.prosport.ro/index.php?c=1&a=104164

Andy1987
19th April 2006, 16:15
In curand va intra cunducerea pe teren...pt. ca se duc toti....unde le e mai bine ;) bravo lor! sa nu suporte tirania si comunismul de la echipa asta, sa se duca toti pe unde apuca ;)

alejandro
19th April 2006, 16:34
uniti threadul asta cu celalalt.
on topic: sa-i fie de bine.

Rossi
19th April 2006, 17:46
de ce va dati voi cu parerea nu stiu , vedetiva de steaua voastra

on topic

E BINE CA PLEACA
PETRE NU A JUCAT NIMIK ANUL ACESTA
CU JUCATORI DE 1.50 NU AI CE CAUTA IN UEFA

CUM A ZIS SI ANDONE , POATE ARE NEVOIE DE O NOUA MOTIVATIE PT A REVENI LA FORMA DE ALTADATA.

Paul
19th April 2006, 17:48
de ce va dati voi cu parerea nu stiu , vedetiva de steaua voastra

on topic

E BINE CA PLEACA
PETRE NU A JUCAT NIMIK ANUL ACESTA
CU JUCATORI DE 1.50 NU AI CE CAUTA IN UEFA

CUM A ZIS SI ANDONE , POATE ARE NEVOIE DE O NOUA MOTIVATIE PT A REVENI LA FORMA DE ALTADATA.
deci v`ati resemnat cu uefa sampion lig

Lucky_OLD_G's
19th April 2006, 18:00
aveau si astya un jucator mai de doamne ajuta ...unu cu suflet si l-au dat si pe asta...........piticu saracu merita un club mare........pacat ca la steaua e ocupat postu lui ..asta merita la steaua..........astept cu nerabdare momentu cand netoiu borcea badea cohn turcu si gasca il vor vinde pe claudiu niculescu si pe zicu la pachet in albania pe vreo 2 saci de arpagic.........e aproape momentu parca simt......

Ayrton
19th April 2006, 18:00
Bine ca pleca. Demult trebuia sa faca asta.

Andy1987
19th April 2006, 18:44
sa plece toti :drak:

georgemp
19th April 2006, 18:49
Anul asta petre nu a jucat nimik.

cip_81
19th April 2006, 19:02
Pretentiile salariale erau invers proportionale cu ceea ce arata in teren, dar erau direct proportionale cu varsta. Mai pe inteles, a ajuns ca o epava...jocul sau nu poate provoca decat niste zambete ironice (care nici pe departe nu justica o marire salariala, chiar daca nu exista o diferenta prea mare intre ceea ce pretindea si ceea ce i se oferea).

P.S. Am vazut ca mai este deschis un thread pe aceeasi tema si pe intern...numai ca acolo miroase a urda.

Gabriel28
19th April 2006, 23:55
Personal mi se pare jenant sa pleci de la Dinamo Bucuresti la CSKA Sofia, ce sa zic echipa lu peste prajit. Decat asa mai bine statea la Dinamo unde deja este legenda. Daca se ducea la Zenit, Spartak, CSKA Moscova, da dom'le...era tot in est dar stia o socoteala, asa la bulgari, sincer nu mi se pare nici o jmecherie...nici macar daca era vb de Levsko...alti chinuiti.

ULTRAS-CT
20th April 2006, 12:28
Pentru cat timp a jucat petre la dinamo ar fi trebuit respectat si de suporteri si de conducere ! parerea mea e ca a plecat cu un gust amar de la voi ( dinamo)

Aurel.D
20th April 2006, 16:18
Intr-adevar a jucat mai slab sezonul asta dar sa nu uitam ca este printre putinii care pun suflet la Dinamo. Sa nu uite ca majoritate dinamovistilor il iubesc, indiferent de ce s-a intamplat in ultima vreme!!

Pe de alta parte, cred ca jocul lui a devenit cam previzibil, majoritatea jucatorilor din campionat ii cunosc acum driblingurile, fentele, este unul din jucatorii bine cititi de adversari!

Intr-un fel ma bucur pt. el, dar pacat ca nu pleaca la o echipa mai buna chiar din Est! Dar daca el crede ca este bine pt. el...ii doresc mult succes!!/hello /hello /hello

m.fisto
20th April 2006, 17:37
era singurul iubit si de rivali - si asta spune multe
rusine celor ce l-au tratat mizerabil
sper sa aiba mai mult noroc - poate ca aia e ... steaua lui

Lucky_OLD_G's
20th April 2006, 18:01
slabe sanse sa fie vreo stea pe la bulgari......e ca si cum ar trebui sa iesi campion olimpic la ski alpin din togo sau mozambic.....piticu in afara de cateva zeci de mii de parai in plus nu o sa aiba alta satisfactzie la tska......sunt curios daca piti il va mai chema..........am fi de rasu cur...cilor.....pacat de el.....daca nu a plecat atunci cand avea oferte mai avantajoase....pleaka acuma cand vor astya sa scape de el.......ptr netoiu borcea turcu badea cohn cat mai multa m.........inte

george-dinamo
25th April 2006, 21:17
era bine sa fi ramas, e bine k a plecat. de vreo 2 ani nu mai joaca mare branza peter, o centrare buna nu mai da. pe de alta parte era singurul care pune suflet si macar se chinuia.

Utilizator
27th April 2006, 13:12
Sa fie sanatos, a fost bun acum nu mai merge. Bine ca l-au luat bulgarii, retin ca si unul din conducerea lor se mira ca a venit sa cumpere un jucator cam mic pentru sportul numit fotbal :)
Petre e un sufletist, uneori elanul lui a tras si echipa dar acum nu mai e suficient asta.
Nu sunt masochist sa-mi faca placere vazandu-l cum se 'chinuie' pe teren, vreau sa joace bine si atat. :D

Universal
1st May 2006, 05:09
Petre va deveni un om mare in CSKa,are jucatori buni, va reveni si va arata ce jucator are.,Dinamo il va regreta.ESte cu afdevarat o legenda.Un om .Un om adevarat si bun la inima. Il respect enorm.

Utilizator
2nd May 2006, 20:30
Universal: nimic de zis despre el ca om si ca reprezentativitate pentru Dinamo.
Din punctul de vedere al jocului prestat de el in prezent prefer sa ma abtin, spun doar ca nu cred ca va mai avea un salt calitativ deosebit la bulgari. Parerea mea e ca asta reprezinta o afacere cel putin pentru partea romana: Dinamo l-a transferat pe Petre 'afara' lasand loc pentru altii mai buni, Petre si-a implinit visul de a juca in strainatate si va castiga mai bine.
Ii doresc succes si jocuri bune la TSKA pentru ca merita si pentru a fi o afacere buna si pentru partea bulgara.

Lucky_OLD_G's
4th May 2006, 15:04
e mai greu cu suporterii acolo..........galeria lui cska e unita cu cea a stelei...........

Ayrton
4th May 2006, 15:06
ete na, d-aia nu mai poate Petre, ca un Vasili Bulgarov e "unit" cu Gheorghe Mustata...