PDA

View Full Version : WTA Bad Gastein



york60
24th July 2007, 08:12
Saptamana asta are loc Turneul WTA de la Bad Gastein. Avem doua fete prezente: Edina Gallovits si Raluca Olaru.

Edina a castigat in primul tur cu frantuzoaica Aravane Rezai, favorita nr. 5, scor 36 63 63. Edina se apropie de top 70 si zic ca ar fi cazul sa mai vorbim si despre ea. Nu are inca 23 de ani si mai poate progresa destul de mult. Azi chiar a facut prima pagina de la wtatour.com cu victoria contra lui Rezai!

Raluca Olaru joaca in primul tur cu Kaia Kanepi, favorita nr. 4, din Estonia. Sa nu uitam ca estonianca a fost invinsa saptamana trecuta de Sorana Cirstea. Sa speram ca va pati la fel si cu Raluca.

Succes fetelor! :yeah:

york60
25th July 2007, 01:19
Din pacate, Raluca a pierdut in 3 seturi stranse meciul cu Kanepi, scor 62 46 75.

Cipri
26th July 2007, 13:24
Din pacate Edina Gallovits este invins in optimi de VORACOVA R. (CZE) cu 6-2 6-4 .

york60
26th July 2007, 19:32
Nu stiu ce e cu jucatoarele noastre... bat sportive bune, si pe urma pierd la unele mai slab cotate in turul 2 :(. Sa speram ca e vorba doar de faptul ca insa nu s-au obisnuit cu atatea turnee WTA si ca o sa-si revina in curand. Oricum, Edina a luat ceva puncte cred... Eu greu de zis cate, dat fiind sistemul de punctaj, unde se pun doar cele mai bune X turnee, se scad punctele care nu au fost aparate de anu' trecut etc etc...

Universal
26th July 2007, 20:01
ESte bine, locul 72 WTA, are un parcurs pozitiv, are nevoie insa de acomodare.