PDA

View Full Version : Steaua - Middlesbrough la TV



gonzales
18th April 2006, 17:19
Salut!

Stie cineva un post TV din Franta care sa transmita meciul in direct? Sau macar un post european care se receptioneaza acolo in pachetele standard de tv prin cablu?
Am pe cineva acolo care vrea sa vada meciul la TV (nu il poate vedea pe net).

Va multumesc.

S2K
18th April 2006, 19:36
Five transmite meciul in Anglia. Nu stiu daca il prinzi tu acolo in Franta.

Andy1987
18th April 2006, 19:37
Realitatea, in romania :P

Catalanul
18th April 2006, 19:38
De asemenea DSF va transmite meciul.

Thomas
18th April 2006, 20:54
Nu, DSF (http://www.dsf.de/de/programm/pr-programm/prpr-fussball/prprfu-uefacuplive/uefacup-live.html) nu mai transmite meciul ...:headbang: :no: :ciocan:

Va transmite numai returul ... la cât au plusat JJ si MM la vânzarea drepturilor tv se pare ca englezii au pus conditia sa nu se poata viziona meciul FTA (Free-To-Air) pe nici un alt post tv în afara României ...:no: :rosu:

Exista doar o varianta PPV (Pay Per View) cu 9,95$ (8,10€) pe www.jumptv.com (internet high speed connection), deci tot internet.

Sper sa fie calitatea cât de cât buna ... pretul este cât de cât ok ...

Paul
18th April 2006, 21:15
sunt curios daca banii de pe transmisiile de pe net intra la Jiji sau la englezi ...
e o semifinala de uefa
in trecut TVR (ani la rand) transmitea lejer cate o semifinala ...
ma rog acum capul de afis e Sevilla - Shalcke , in mod normal ala il vede tot globul !

Thomas
18th April 2006, 21:22
Banuiesc ca pe lânga partea Jump TV grosul baniilor o sa intre la Realitatea TV ... asa ca o sa-si mai scoata ceva din banii dati ...

himi
18th April 2006, 21:25
Mda, DSF-u vreo saptamina l-a avut in program ca "in plan".
Asta pina le-o fi zis jiji pretu'... Le-o fi zis vreo citeva sute de mii...

Returul se da sigur pe DSF, nu cred ca englezii au cerut mai mult de citeva zeci de mii...

Cert e ca romanii au cerut cel putin de 3 ori mai mult ca englezii... Deh... jiji

Paul
18th April 2006, 21:29
nu vad care e problema
eu traiesc in romania , si dau pe un bilet la a II0a 70 RON , adica 20 E

de ce aia care traiesc in Germania , sa nu dea 8 E pentru un meci :o:
presupun ca in Germania , 8 E se castiga intr-o ora de spalat vase in cel mai penal restraurant ...

apoi jiji are de scos niste bani si are ocazia ! ziceti mersi ca exista o alternativa , si nu sunteti in situatia sa fie imposibila vizionarea !

Thomas
18th April 2006, 21:33
Mda, DSF-u vreo saptamina l-a avut in program ca "in plan".
Asta pina le-o fi zis jiji pretu'... Le-o fi zis vreo citeva sute de mii...

Returul se da sigur pe DSF, nu cred ca englezii au cerut mai mult de citeva zeci de mii...

Cert e ca romanii au cerut cel putin de 3 ori mai mult ca englezii... Deh... jiji

Aici chiar ca nu cred ... este relativ normal ca la asemenea evenimente si sume investite sa se conditioneze excluderea FTA în alte regiuni ... altfel, spectatorii englezi s-ar fi putut uita la DSF si nu mai lua FIVE drepturile.

S2K
18th April 2006, 21:44
e o semifinala de uefa

Adica la un fel de Divizia B in Europa. Aici in vest baza e Champions League, Cupa UEFA e cupa saracilor. Daca Steaua se califica cred ca finala nu va televizata in Anglia.

Paul
18th April 2006, 21:48
o semifinala de uefa nu e diviziai B ...
sunt 3 natiuni tari care spera ca echipa lor sa ia cupa: Anglia , Spania si Germania ! Romania e la categoria si altele...

himi
18th April 2006, 21:48
Aici chiar ca nu cred ... este relativ normal ca la asemenea evenimente si sume investite sa se conditioneze excluderea FTA în alte regiuni ... altfel, spectatorii englezi s-ar fi putut uita la DSF si nu mai lua FIVE drepturile.

mda si cum ramine cu returu? ca dsf-ul il da...

Sau in retur nu mai joaca englezii?

Andy1987
19th April 2006, 00:16
cupa uefa este a 2-a importanta in europa, dupa uefa cl
cum puteti afirma ca este ca o divizie b?!

Triphat
19th April 2006, 00:40
Adica la un fel de Divizia B in Europa. Aici in vest baza e Champions League, Cupa UEFA e cupa saracilor. Daca Steaua se califica cred ca finala nu va televizata in Anglia.

de 5 ani incoace am vazut finala cupei uefa la tv.. itv1 sau five ;)

remy
19th April 2006, 01:21
Vedeti ca se da meciul ... la Radio !

S2K
19th April 2006, 10:23
Al vostru unde se da?

STEAUA-MANIA
19th April 2006, 12:16
Pe playstation:D
Din cate am inteles,meciul STELEI va fi transmis live video pe un site al realitatii..asa cum au facut si la mec retur din 1/4.

alejandro
19th April 2006, 12:36
Bine ca se da pe Realitatea,asa pot sa-l vad si eu si prietenii mei!!!
Forzza Steaua,anul asta ai din nou sansa s-o invingi pe Barca dupa 20 de ani!!!

gonzales
19th April 2006, 15:22
va multumesc pt raspunsuri, dar vad ca multi dintre voi au uitat care era subiectul... sa inteleg ca nu stiti nici un post frantuzesc care sa transmita meciul live, iar singura sansa ar fi sa-l urmareasca pe net..?

Universal
19th April 2006, 19:03
Se da pe ZDF ....das zweite deutsche Fernsehen , ce mai.... prea multe discutii, e mistri..voi vedea meciul :)

gicu
19th April 2006, 20:58
Se da pe ZDF ....das zweite deutsche Fernsehen , ce mai.... prea multe discutii, e mistri..voi vedea meciul :)

schalke sau ce???:jerk: :jerk: :jerk:

Universal
19th April 2006, 21:00
Yep Schalke! Ca Middlesbrough nu se situeaz in Deutschland.
Asta este banii...

Dariel
20th April 2006, 11:22
Ok, deci deja intru in panica... ma bazam pe DSF dar vad ca am luat-o in barba cu ei. Sunt in Olanda...

Florin2004
20th April 2006, 13:52
Pentru cei din afara tarii iata 2 variante de a vedea meciul online:

Varianta 1 cu plata (10 usd) live realiattea tv online: http://www.jumptv.com/channels/realitateatv/overview.ch2?language=english&sessionCode=ref=pstorm&utm_source=google&utm_medium=PPC&utm_campaign=realitateatv/

Varianta 2 free un canal arabesc din kuwait, apasati pe iconita de windows media player din dreptul la kuwait TV3 si aveti postul live online :http://www.knplogic.com/sport/UEFA.html

Dariel
20th April 2006, 14:12
Gata, am rezolvat. Platit 9.95$ pe jumptv.com si pot sa vad Realitatea TV pe net timp de o luna :D.

tudoor
20th April 2006, 14:46
se pare ca se poate vedea si free pe net... la kuweit tv 3 :D
http://www.tvmix.net/index.html

paranghele
20th April 2006, 15:44
Varianta 2 free un canal arabesc din kuwait, apasati pe iconita de windows media player din dreptul la kuwait TV3 si aveti postul live online :http://www.knplogic.com/sport/UEFA.html


sa traiesti nenicule, sper sa mearga link-ul si la ora H.

Universal
20th April 2006, 18:44
se pare ca se poate vedea si free pe net... la kuweit tv 3 :D
http://www.tvmix.net/index.html


Multumesc mult :) Hai Romania!

NickRock
20th April 2006, 18:55
http://www.knplogic.com/sport/UEFA.html
http://www.tvmix.net/index.html
Sper ca unul dintre ele sa mearga

Sunchase
20th April 2006, 18:56
Se uita cineva ? :sleep:

Universal
20th April 2006, 19:20
Eu ma uit, si imi este mila de cei gelosi, si imi pare rau ca au aceasta mentalitate, sunt romani si nu tin cu compatriotii lor! Rusine!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Cristy
20th April 2006, 20:30
Se uita cineva ? :sleep:

sa fim seriosi , am alta treaba mai importanta :)

delaparis
20th April 2006, 23:23
Fara sa fiu smecher vreau sa spun ca in Franta la jurnal stiri sport nici macar nu sa pomenit de rezultatul semifinalei UEFA...
S-a vorbit de semifinala cupei Frantei OM-Rennes

SORENSEN
21st April 2006, 00:34
Ce ma mira treaba asta ....
E meciul nostru al stelistilor si a celor care vor sa se uite la o faza superioara din Cupa UEFA.
Putin imi pasa ca francezi nu se uita la meci ....

claudio25ro
21st April 2006, 01:20
RETURUL e pe TVR1 deci si pe TVR International
http://www.knplogic.com/sport/UEFA.html
/OLE/

delaparis
21st April 2006, 19:11
Ce ma mira treaba asta ....
E meciul nostru al stelistilor si a celor care vor sa se uite la o faza superioara din Cupa UEFA.
Putin imi pasa ca francezi nu se uita la meci ....

Da dar eu ma intreb daca macar se va transmite finala.
M-am saturat sa tot vad Steaua pe internet stream ...
Nici meciul cu Lens nu l-au transmis astia si vorba ai era o 'franceza' in joc ...:no:

apparte
21st April 2006, 23:33
Stiu ca TVR-ul transmite finala(ce s-au scos daca se califica Steaua,au platit vreo 15-20.000 $ la inceputul sezonului),dar nu cred ca o vor da pe TVRI,au drept de difuzare doar in Romania!

tlex
24th April 2006, 05:48
TVR are dreptul de transmisie pentru Romania, insa pana la aceasta ora nu s-a confirmat transmisia pe TVR International. De fapt sunt aproape sigur ca meciul nu va fi retransmis pe TVRi.

Dar...Gol TV il va transmite joi in direct de la ora 15h00 ora Montrealului (ora Romaniei - 7) si cu siguranta va fi dat si in reluare, desi nu stiu inca la ce ora. Gol TV se prinde pe Dish, Videotron Illico si Rogers Digital Cable.

Meciul va fi transmis de urmatoarele 4 canale TV: DSF - Germania, ITV4 - Anglia, Setanta Sports Ireland si Romania 1. Nu stiu inca daca Setanta Sports Ireland va fi preluat de Setanta Sports North America pe care-l prindem si noi. Pe site-ul Setanta Sports North America nu s-a anuntat nimic, insa nici meciul tur de saptamana trecuta nu s-a anuntat, si l-au dat!

Gabriel28
24th April 2006, 06:35
Daca ar fi fost si pe Fox Soccer Channel ce marfa era.....eh lasa ca acolo vedem finala :D

maximus3ad
24th April 2006, 18:37
eu am setanta sports North America, chiar e posibil sa il dea pe canalul acesta?

SORENSEN
26th April 2006, 11:58
Au platit 50 000 de euro in VARA...

Se vede şi pe TVRi?
În acest moment, TVR nu are acordul ITV pentru a transmite partida Middlesbrough - Steaua şi pe TVR Internaţional. Astăzi, Consiliul Director al postului va discuta achiziţionarea drepturilor pentru difuzarea meciului şi pe canalul amintit. Partida va putea fi urmărită în afara ţării pe ITV4, DSF, Setanta (Irlanda), TGRT (Turcia), Sport 2 (Ungaria), RTR (Rusia). y Ştefan Beldie...Asta in Europa.

colonius
26th April 2006, 15:30
tocmai am vazut ca TVRi va da meciul dar nu in direct :-( ci cu incepere de la 23h30

Ella14
26th April 2006, 20:31
Am primit un raspuns de la TVRI. Vor transmite inregistrarea de la ora 23:30 ora ROMANIEI. :ciocan:

Zapada
27th April 2006, 10:33
Am primit un raspuns de la TVRI. Vor transmite inregistrarea de la ora 23:30 ora ROMANIEI. :ciocan:


o sa ma uit in direct pe postul german SDF si o sa boicotez toate programele TVRI in viitor (asta asa ca pe viitor sa tranzmita meciurile in direct)

apparte
27th April 2006, 10:37
Zapada,TVRI nu poate sa transmita meciul direct...e vorba de drepturi de retransmisie iar TVR are dreptul doar pt Romania!

STEAUA-MANIA
27th April 2006, 11:23
Se uita cineva ? :sleep:
Tu n-ai cum sa vezi..n-ai televizor:yeah: :D

SORENSEN
27th April 2006, 12:25
ITV dar 1,2 milioane de euro pe meci ganditi-va cat ar fi trebuit sa dea TVR pt dreptul de a difuza direct pe TVRi post care se prinde in Europa si America de Nord probabil peste 500 000 de euro de aici merge discutia....

claudio25ro
27th April 2006, 16:58
http://www.knplogic.com/sport/UEFA.html
Deci cum se observa...cam astea-s posturile care dau meciul...LIVE
PS:Fara iluzii..TVR Inter. nu da meciul LIVE..inca odata RUSINE!!!

Universal
27th April 2006, 17:32
Este vorba de bani, asa sunt ei..nu ai ce le face...

DanielAndrei
27th April 2006, 18:06
dar in italia cine transmite?? stie careva?

dj_jaxxx
27th April 2006, 19:37
Deci pana la urma se va transmite pe TV Kuweit? Eu l-as avea pe GolTV acasa, insa o sa pot urmari doar prima repriza dupa care trebuie sa merg la munca.

SORENSEN
27th April 2006, 19:55
E vorba de bani..de foarte multi bani care este imposibil sa-i recupereze nici macar 10 % ....oricat TVR ar incerca e imposibil sa fie macar putin rentabila aceasta actiune ....si oricat de risipitori ar fi astia tot nu ar suporta o pierdere de circa 500 000 euro...

dj_jaxxx
27th April 2006, 20:00
Mai am o intrebare. In Romania doar pe TVR se da meciul nu? Realiatea sau antena 1 nu il vor da, corect?

Universal
27th April 2006, 21:53
Danie,cred ca transmite Rai Due sau Tre