PDA

View Full Version : Site-ul onlinesport.ro



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

26th March 2003, 11:43
Aveti un site slab cu stiri putine si expirate. Mai actualizati si voi pagina despre rezultatele Diviziei C. Ori o actualizati la timp ori renuntati la ea. :ciocan:

Vadim
1st April 2003, 23:09
Divizia C a fost mereu o problema. Va fi actualizata, dar cu vreo 2-3 zile de intarziere.

DRAGOS
5th July 2003, 20:51
O idee bună după mine ar fi ca să scrieți loturile de jucători ale echipelor din DIVIZIA A cu date despre ei (data nașterii, echipa la care a fost înainte, înalțime, greutate, performanțe- selecții la națională). Cum credeți voi că e bine.

SE POATE? :?
:thinkso:

EDMOND_
7th September 2003, 23:27
Este deja un pas inainte... imi place si situatia aceea cu minutele jucate de catre jucatorii fiecarei echipe! Ma si ajuta la echipele fantastice....

gicu
26th September 2003, 12:28
pe prima pagina de astazi (26 Sept.) exista un articol "Dinamo-Sahtior declaratii dupa meci". Link-ul care duce la cuprinsul articolului te va duce in schimb la declaratiile date dupa meciul Vitesse-Rapid, din 2002 :?

danciu123
30th September 2003, 10:52
Super mishto, dar cateva erori:
la meciul rapid-craiova nu apar cartonase
la meciul dinamo-bacau nu apar cartonase
la meciul dinamo-national linkul duce pe la steaua parca
la echipe rapid linkul duce la steaua

smg
4th October 2003, 14:26
pe pag 1 statistitile ... asa-i ca nu suna bine..

la stirea uta-stadion linkul e aiurea pus, spre faza cu dinu....

07Ex
12th November 2003, 00:19
Aveti un site slab cu stiri putine si expirate. Mai actualizati si voi pagina despre rezultatele Diviziei C. Ori o actualizati la timp ori renuntati la ea. :ciocan:

Daca aveti nevoie de cineva pentru divizia C s-ar putea sa pot sa va ajut eu insa rezultatele vor veni asa cum a spus si Vadim cu 2-3 zile intarziere.

Vadim
12th November 2003, 00:24
La Divizia C s-a reglat mecanismul, adica rezultatele si clasamentele ctualizate vor aparea in seara/noaptea meciurilor, adica vineri noapte.

07Ex
12th November 2003, 00:25
Perfect. N-am stiut din moment ce nu prea ma intereseaza divizia C. Merci!

smg
12th November 2003, 00:53
La Divizia C s-a reglat mecanismul,

ma bucur.. abia astept yeah

rasheedkpenny
25th February 2004, 09:56
Titlu pe prima pagina: "Rada si Stancu sunt alb-violeti cu acte in regula"

Este vorba despre transferul acestora la Rapid sau la Poli??? :D Eu stiam ca cei de la Poli sunt alb-violeti, iar cei de la Rapid sunt alb-visinii! Nu? :p

DJ Klaus
25th February 2004, 14:22
Stirile din tenis sunt tarziu actualizate, in plus am impresia ca nu se doresc prea multe stiri din acest sport. Turneele din fiecare saptamana cu tot cu rezultate pot fi afisate chiar daca jucatorii romani au iesit din competitie. Lumea tenisului nu se invarte numai in jurul Romaniei !

Vadim
26th February 2004, 11:50
Se doresc stiri, dar nu are cine sa le faca. De curand scrie cineva la tenis, chiar bine, iar sectiunea este mult mai dinamica decat era cu saptamani in urma.

smg
29th March 2004, 10:50
rezumatul la dinamo-steaua nu merge.. fie e gresit linkul, fie n-ati pus fisierul la locul lui..

Onlinesport vrea parerea voastra
29th March 2004, 12:33
Acum merge.

gicu
1st May 2004, 02:14
verificati comentariile meciurilor inainte sa le puneti pe site. Iata un exemplu de lipsa de obiectivitate:
"Din pacate(???), desi au jucat in superioritate numerica aproape o jumatate de ora, elevii lui Mircea Rednic nu au stiut sa-si fructifice acest avantaj..."

razvan141
4th May 2004, 14:56
Ma mir ca n-a observat nimeni,dar linkurile pentru Germania-Romania anunta toate triumfatoare"Romania-Germania 5-0".Vedeti ca l-ati confundat cu scorul cu care o sa batem Brazilia:)

fia
6th May 2004, 07:36
Pe prima pagina a OLS se afla un link la articolul "OnlineSport cauta sponsor". In cadrul articolului e un link care nu merge (si nimic nu e mai urat ca un 404 - Not Found) http://www.onlinesport.ro/Html/contact/www.onlinesport.ro ?! - oricum pare ciudat linkul ?!
si inca mai multe neconcordantze.

Numai bine

Onlinesport vrea parerea voastra
7th May 2004, 01:12
Am mai reparat din erori in acel document, asa este, apareau greseli la linkuri. Mai e ceva gresit?

fia
7th May 2004, 06:18
Am mai reparat din erori in acel document, asa este, apareau greseli la linkuri. Mai e ceva gresit?
Pai de exemplu pe prima pagina de azi (07.05.2004) apare de 2 ori articolul "Divizia A: avancronica meciurilor de azi" si articolul legat de "Mutu nu mai intra in viziunea noii echipe Chelsea" are linkul catre meciul de C.L. din grupe dintre Besiktas si Chelsea din decembrie!!

bog_tom
11th May 2004, 17:16
felicitari pentru noul meniu (ma refer la design) al site-ului :ok: arata mai bine ! sau poate ma obisnuisem cu cel vechi ...

ady_azzuro
11th May 2004, 20:02
Intr-adevar designul arata mult mai bine! :yeah:

bog_tom
11th May 2004, 20:11
asteptam sa fie integrate in site si oferite ultimele mesaje prin RSS/XML !

MaPaX
11th May 2004, 20:20
SUPER meniul Vadmi!

ady_azzuro
11th May 2004, 21:08
asteptam sa fie integrate in site si oferite ultimele mesaje prin RSS/XML !
Ce-s alea?

bog_tom
11th May 2004, 21:36
Ce-s alea?
poti sa preiei ultimele mesaje de pe forum/site in alte site-uri sau poti sa le citesti fara sa mai intri pe forum folosind un client. pentru mai multe info: http://www.phpbb.ro/rss_feed.php

bog_tom
11th May 2004, 21:38
si un exemplu concret: uite cum am preluat ultimele subiecte din forumul Onlinesport dar si alte stiri folosind surse RSS/XML: http://www.primariatm.ro/feed :ok:

PS. incercati si voi !

DJ Klaus
12th May 2004, 12:30
pe prima pagina a site-ului OLS in link-ul "despre Onlinesport" scrie ca pe forum sunt 1500 useri ! Mai actualizati ca sunt peste 2500 ! :)

Ultras
13th May 2004, 10:42
Ai putea sa donezi site-ul unei institutii de protectie a copiilor cu handicap. Ai dovedit ca ai o inima mare si te ingrijesti deja indeaproape de unul. :ok:

bog_tom
14th May 2004, 11:28
ora 11:17 vineri 14 martie 2004 - http://www.liga.ro e pe butuci :drak:

gicu
27th May 2004, 01:20
miercuri, 27 Mai...stire pe prima pagina:

"Tineretul a batut Bulgaria
Într-un meci amical de fotbal desfăşurat miercuri pe stadionul Giuleşti din Capitală, selecţionatele de tineret ale României şi Bulgariei (jucători sub 21 de ani) au terminat la egalitate, 1-1 (0-1). Golul echipei antrenate de Nicolae Manea a fost marcat de Răzvan Cociş, jucător la Universitatea Cluj."

Pana la urma ai nostrii au batut...sau s-a terminat egal? (sau am luat bataie?)

fia
10th June 2004, 06:51
Joi 10 iunie : Pe prima pagina:
Asesot ia avans fata de Dinamo
Parca era Asesoft, nu? Stiu ca e greu de scris articole (probabil noaptea), dar putina atentie, macar la titlu, nu strica.

fia
30th June 2004, 16:16
Poate, dar doar daca nu-l baga antrenorul!!!! Nu i s-a anulat cartonasul galben, corect, dar asta nu inseamna ca e suspendat, pentru ca are doar un cartonas!!! Problema care poate aparea este daca mai ia un galben in semifinala in acest caz nu joaca finala.

Please, corectati pe site!!

gicu
20th July 2004, 23:47
:o: unul din titlurile de astazi (20.07) :o:

razvan141
21st July 2004, 16:17
Nu suna titlul asta absolut ingrozitor?
"Hanescu nu a facut multi purici in Croatia"

fia
26th July 2004, 15:13
iar isi lua o pauza?

Vadim
26th July 2004, 15:15
Pana de curent...

fia
26th July 2004, 15:24
Romania e tare mea si ma mandresc cu ea!

Dar exista UPS :)... sau a durat mult?

bapsy
26th July 2004, 15:28
cateva ore, cred. in orice caz am tot incercat azi sa intru pe OLS si nu am reusit.

bog_tom
26th July 2004, 15:29
Dar exista UPS :)... sau a durat mult?
probabil a fost un UPS la mana a 5-a sau a fost cumparat de pe vreun vapor de prin Asia ... fia, sper ca nu ai vreo legatura cu vanzarea asta :D

Vadim
26th July 2004, 15:31
A durat de la 9 si ceva pina la vreo 3. Cam 6 ore.

bog_tom
26th July 2004, 15:35
A durat de la 9 si ceva pina la vreo 3. Cam 6 ore.
cam putin... eu prognozam inca vreo 5 zile :drak:

PS. nu facem o "cheta" sa cumparam un UPS ? :D

fia
26th July 2004, 15:36
probabil a fost un UPS la mana a 5-a sau a fost cumparat de pe vreun vapor de prin Asia ... fia, sper ca nu ai vreo legatura cu vanzarea asta :D
Ba da cum sa nu... :cool: d-aia am si intrebat ... sa vad cum mi s-a comportat "marfa".

bog_tom
26th July 2004, 15:37
Ba da cum sa nu... :cool: d-aia am si intrebat ... sa vad cum mi s-a comportat "marfa".
clar... de azi inainte nu mai cumparam de la tine :D

bapsy
26th July 2004, 15:41
mai stiu eu pe cineva care a folosit UPS-ul pt frigidere :D si nu a tinut, chiar daca mai era in garantie :o:

bog_tom
26th July 2004, 15:45
mai stiu eu pe cineva care a folosit UPS-ul pt frigidere :D si nu a tinut, chiar daca mai era in garantie :o:
cred ca frigiderul a fost de vina... :)

Pacala
27th July 2004, 06:13
Vadim, spune-mi sincer, tie iti plac articolele care apar pe site

stire ca vine Dumitriu..... "A venit groparul" etc....
si la meciurile Craiovei dar si multe altele, nu ti se patre nimic ciudat la ele?

Dupa parerea mea , daca vrei sa ai un site respectabil trebuie sa ai niste articole decente, scrise calm , cu simtul masurii
Eu stiu ca probabil cine le scrie , o face gratis dar e o nebunie cu unele articole, una e sa scrii pe forum si alta e sa scrii articole pentru site.Ce Dumnezeu!

De ce nu scrii tu ,mai calm, mai lasa unii chiar de pe forum sa scrie, vorbesc foarte serios. Ai la formula 1 un tip deosebit care scrie pe forum, am vazut cateva persoane care ar fi putut scrie altfel.
Lasa pe cineva de la Timisoara sa scrie despre Dumitriu, sint convins 100% ca daca scria sergio , de exemplu, arata altfel articolul ala.... nu groparul dumitriu.
Nu stiu cum poti sa lasi asa ceva pe forum

Uite ma declar disponibil nu moderator ci sa-ti dau scurte articolase informative despre Craiova si te asigur ca mi-ar fi rusine sa folosesc un ton gen forum ... "articolele despre Craiova" aparute pe site sint scrise de o persoana nu numai rau intentionat dar cu probleme serioase.

Si in general pentru articolele de pe site, sint destule persoane pasionate de diferite sporturi care pot sa-ti trimita prin pm unele articolase care bag mana in foc ca ar fi mult mai bune decat unele articole gen.. A venit groparul dumitriu :o:

Daca esti interesat, trimite-mi un pm si eu am sa-ti trimit in limita timpului articolase scurte despre anumite evenimente de la Craiova sau poate evenimente din Montreal , nu ceva foarte pretentios ca de aia e joaca nu e pe bani, nu tot timpul ,nici nu sint ziarist ,dar sint absolut convins ca oricat as incerca , tot nu as putea scrie articole atat de aiurea ca unele pe care
le-am vazut in ultimul timp pe site.
Au limbaj de forum in momente tensionate, exagerari si inflamari ....
Eu ti-am trimis o propunere, numai sa nu mai apara aiureli pe site de genul meciului Craiovei sau venirii lui Dumitriu la Poli.

Pacala
27th July 2004, 07:18
Uite cum cred eu ca ar trebui sa arate stirile pe site:
1)sa fie scurte , de maxim 10-12 randuri (ca de aia e stire sau mic comentariu)
2)sa aiba o nota de sobrietate(nu ca in cazul venirii lui Dumitriu la Poli) ...de echidistanta (nu ca in cazul meciului amical Craiova-Steaua)
3)titlurile trebuie sa fie atragatoare dar nu "in flacari" gen "a venit groparul" ;)
Uite si un demo din partea mea :D :

titlu: "Njock in probe la Caen"(simplu, cu esenta informatiei) sau cu o nota ironica "L-ati vazut cumva pe...Njock?"

In timp ce oficialii olteni asteapta revenirea camerunezului la echipa, suporterii echipei franceze Caen, club din prima divizie, sint informati pe situl oficial al clubului (www.smcaen.fr) ca "staful echipei Caen va testa un tanar atacant camerunez de 24 de ani ce evolueaza in Romania la Universitatea Craiova.Clubul sau a terminat pe locul 4 ultimul sezon din prima divizie si a marcat 10 goluri in 25 de aparitii."

P.S.: Un articolas ca asta, dupa ce ai informatia si esti sigur de ea, necesita un minut,nu mai mult, sa fie scris... fara pretentii de eseu literar ....ala care a scris articolele alea despre meciul craiovei si venirea lui Dumitriu cred ca s-a muncit mult pana a reusit sa scoata "capodoperele" alea :D

Pacala
28th July 2004, 02:45
vezi, pana la urma stirea mea facu turul presei :D
vazusi cum il dibuii pe ieremia? :D

cipi13
28th July 2004, 11:42
Are dreptate......ar trebui ca articolele sa nu fie partinitoare.....

Vadim
28th July 2004, 19:37
Articolele nu sint partinitoare. Lovesc sau nu lovesc, in functie de asa cum vede Onlinesport evenimentele.

Pacala
28th July 2004, 19:43
Articolele nu sint partinitoare. Lovesc sau nu lovesc, in functie de asa cum vede Onlinesport evenimentele.
:D m-am lamurit

Vadim
28th July 2004, 19:59
Pacala, inteleg ca esti nemultumit de articolul legat de meciul Craiova-Steaua. Asta s-a intimplat, asta am scris. Evenimentele sint reflectate obiectiv, iar cine merita sa si-o fure si-o fura, la fel cum cine face un lucru bun e e laudat. Partile aflate in partea opusa se supara, e normal. Articolele sint foarte obiective, chiar daca tie nu iti convin. Opiniile sunt notate cu "Opinie" in titlu, ca sa fie clar.

fia
29th July 2004, 07:17
Atentie!!! Sunte puse pe dos linkurile la A murit Procesul Etapei si Dinamo castiga pe piciorul lui Danciulescu!

fia
29th July 2004, 07:21
In interiorul articolului scrie : Asa am trait: Zilina - Dinamo 0-0..... Parca era 0-1 :D

cipi13
29th July 2004, 13:36
E si 0-1 da` mai jos.....

fia
5th August 2004, 07:12
http://www.onlinesport.ro/Html/Fotbal/Romania/Diva/Echipe/Rapid/prezentare.shtm

Prezentarea echipei Rapid! Scrie ca sponsorul de pe ticou e Connex! Fals! Lukoil!

razvan141
6th August 2004, 14:50
Orele meciurilor din etapa 2 sunt absolut aiurea.Ma refer mai ales la Dinamo-Sportul si Rapid-Steaua

cipi13
10th August 2004, 10:41
Primele 7 articole chiar nu au nici un link.....?
Unele sunt foarte scurte......

dlgicu
10th August 2004, 12:22
asa cum au promis, dupa CE au cam terminat cu onlinesport - partea de stiri.
etapa asta a doua au fost varza si live-ul si cronicile - unele copiate din GS bineinteles fara precizarea sursei.
cel putin la otelul - fc arges care nu s-a transmis la TV au facut-o lata de tot: pana dimineata urmatoare scorul meciului era 1-1, asa s-a pus si titlul cronicii (Otelul a facut egal "acasa") care culmea era copiata din GS cu toate cele trei goluri!!!
intre timp au aflat si ei scorul final si au schimbat titlul pe prima pagina, dar cand mergi la cronica (http://www.onlinesport.ro/Html/Fotbal/Romania/Diva/2152.shtm) titlul este cel vechi chiar si astazi, marti!
Am facut si poza, pentru a pastra dovada...

cipi13
10th August 2004, 13:46
Si intreb si eu.....ce am putea face noi ?

dlgicu
10th August 2004, 21:10
Nu cred ca poti face nimic altceva decat sa sesizezi in continuare greselile in speranta ca cineva citeste si le indreapta. Din cate stiu eu toti cei care lucreaza la stiri sunt mai mult sau mai putin voluntari, asa ca nu poti avea mari pretentii
Eventual mai poti: cumpara site-ul de la Vadim daca e de vanzare, participa cu sponsorizari, trimite stiri daca tu consideri ca le poti face mai bine.

Si cel mai important: poti apela la surse alternative de informare :ok:

cipi13
11th August 2004, 10:14
Cind am intrebat ce putem face m-am gindit ca unii dintre noi, voluntar, ar putea furniza macar rezultatele corecte si orele de desfasurare a meciurilor....
De miine incep sa string bani....:)

Vadim
11th August 2004, 11:27
Eu sint in vacanta. De obicei cind sint la manete nu se prea intimpla greseli, dar macar doua saptamini pe an nu am ce face si nu ma intereseaza. Sau, mai bine zis, ma intereseaza dar nu am ce face. Greselile din clasament se vor corecta azi. In ceea ce priveste stirile, ele au fost bune dupa EURO, numai acun la inceputul lui august, din cauza vacantelor fiind putin haos pentru ca cei care se ocupa de site sint cam depasiti. Cind sint eu, totul e sub control. Imi pare bine ca ati scris aici treburile astea, ca sa stiu sa le dau clanta celor care s-au ocupat de site.

fia
18th August 2004, 12:48
Norvegia nu vine pentru turism
Asa scrie pe prima pagina.... parca jucam cu Finlanda? Nu?

razvan141
7th September 2004, 14:13
MEGA-GAFA!!!
In sectiunea live din prima pagina,meciul de miercuri e anuntat ca...Romania-Finlanda

bog_tom
7th September 2004, 14:34
@razvan141: te-ai gandit ca exista posibilitatea sa se reediteaze/rejoace meciul cu Finlanda ? :D

ADelPiero
9th September 2004, 09:45
chiar "MEGA-GAFA" e :lol: ?
ce sa faci ... la toti ni greu ..

razvan141
10th September 2004, 14:21
chiar "MEGA-GAFA" e :lol: ?

As crede ca niste romani care se vor pasionati de sport ar trebui sa stie cu cine joaca Romania,nu? :yeah:

realmadrid.com
10th September 2004, 16:55
MEGA-GAFA!!!
In sectiunea live din prima pagina,meciul de miercuri e anuntat ca...Romania-Finlanda

Ceva de genul asta a scris si eurosport pe www.eurosport.com, acum nu stiu daca cu finlanda sau alta echipa :o:

smg
11th September 2004, 16:43
etapa IV din divizia B - apar doar scorurile din seria I ????

bog_tom
11th September 2004, 21:06
@smg: uita-te pe teletextul TVR la paginile 212 (seria I), 213 (seria II) si 214 (seria III) :)

smg
22nd October 2004, 23:44
prima pagina onlinesport: Cosmin Contra a anuntat vineri ca isi va rezilia contractul cu Wolverhampton

chiar asa sa fie? eu stiam ca era la treia echipa din Birmigham

ricky
1st November 2004, 12:02
Veresorilor de la OLS !
Ia intrati, incolonati, cei raspunzatori de actualizarea campionatelor din Europa si...altele (vezi grupa A -CL : cine a calculat clasamentul ?) si vedeti-va munca ! :rosu:

M-ati luat la...scarmanat odata ca indraznisem sa pun o adresa a unui SITE pe care era...actualizat clasamentul care ma interesa !
Si ce gasesc la voi ?
ITALIA- CLASAMENTUL si REZULTATELE DUPA ETAPA a 6-a !
ETC...ETC... :rosu:

Ayrton
7th December 2004, 10:47
Am si io o-ntrebare: era un concurs cu premii niste tricouri Man United si parca Barcelona... s-au anuntat undeva castigatorii?

Onlinesport vrea parerea voastra
7th December 2004, 11:24
Vezi pe prima pagina si in paginile principale de sporturi, este un link mare pe fond albastru: Castigatorii concursului Onlinesport: tricouri originale FC Barcelona si Manchester United

Marquise MGP
20th December 2004, 02:24
avand in vedere ca totusi calitatea site-ului este data de calitatea celor care il utilizeaza propun acordarea de "BAN" pentru idiotenie si incultura sportiva.
:)
P.S. :am glumit dar luatima in serios.totusi??... :) :) :) :drak: :great:

Onlinesport vrea parerea voastra
20th December 2004, 12:26
Si tu esti in aceeasi categorie?

ps: am glumit, dar ia-ma in serios. :)

Marquise MGP
21st December 2004, 01:07
Daca tot m-ai intrebat,din politetze,nu o sa-ti raspund.
:great:

Vadim
21st December 2004, 19:50
Marquise MGP, mai in gluma mai in serios, dar vad ca nu ai iesit azi de pe forum si scrii cam peste tot. Ori iti place ori nu iti place. Care e de fapt?

Marquise MGP
21st December 2004, 20:16
nu am spus ca nu imi place dar peste tot se pot aduce imbunatatiri.
daca miam dat cu parerea mai mult decat trebuia,fii mai explicit.


am fost iesit destul azi sio sa ies si acu.

bog_tom
26th December 2004, 05:12
la http://www.onlinesport.ro/forum/online.php apare in partea superioara:


Warning: mb_strrpos(): Empty haystack in /var/www/www.onlinesport.ro/html/forum/includes/functions_online.php on line 784

Warning: mb_strrpos(): Empty haystack in /var/www/www.onlinesport.ro/html/forum/includes/functions_online.php on line 784
OnlineSport Forum
Dire Straits - You and your friend http://www.phpbb.ro/images/smiles/icon_smile.gif

desdemona
27th December 2004, 17:31
si mie imi apare chestia asta , la who's online:

Warning: mb_strrpos(): Empty haystack in /var/www/www.onlinesport.ro/html/forum/includes/functions_online.php on line 784

Sergio
28th December 2004, 01:03
Mie nu-mi apare nimic din toate astea. :p

desdemona
28th December 2004, 05:31
Ma, tu esti un pui de smecher :D

Sergio
28th December 2004, 22:23
E de bine sau de rau asta? :hmm:

bog_tom
29th December 2004, 00:28
ca sa aflam ar trebui sa sunam un prieten sau ... o prietena ? :D

Sergio
29th December 2004, 01:10
Sau poate ne lumineaza lady of the rings herself. :rolleyes:

Se vede ca nu ma cunoaste...nu sunt pui de smecher, sunt tata smecherilor. :evil:

desdemona
29th December 2004, 01:20
De rau n-ar avea de ce sa fie :D

Marquise MGP
30th December 2004, 22:06
Vadim,
Calmeaza-te tata,chiar acum in pragul anului nou ai inceput sa imparti banari in stanga si dreapta.Revizuieste un pic "Regulamentul" si nu te lasa dus de val.

"La Multi Ani !" tuturor.

Vadim
30th December 2004, 22:10
Regulamentul e bun in mare masura. Daca ai propuneri concrete, le poti face.

Nici mie nu imi face placere sa suspend conturi, dar dupa 24 de ore de atacuri concertate e clar ca unii baieti au o strategie. Sa si-o faca, dar in alta parte, nu aici.

Marquise MGP
30th December 2004, 22:39
pai din regulament nu prea reiese ca nu poti deskide threaduri "de scandal" sau prin care sa aduci atacuri atacuri distante(aluzii) unor persoane.
si de aici se pare ca avertismentul si banarea lui ady_azuro sunt gratuite.
vad ca moderatorii dorm in papuci si nu spun nimic.
opinii,opinii,opinii.
regulamentul mi se pare bun doar in situatia in care VREI sal respecti dar e interpretabil in mare parte.
nu mio lua in nume de rau dar incerc sa fiu constructiv.
pana la urma o sa tac sio sa incerc sa fiu indiferent ca tot nu castig nimic si mai creez si tensiune suplimentara.

asta e , dumnezeu cu mila...

Vadim
30th December 2004, 23:05
Ce vorbesti? Citeste in preambul care e scopul forumului.

Blue
31st December 2004, 00:10
adevaratul scop este sa fie o tribuna a stelei
nu stiu pentru ce mi-ai dat avertisment ca motivatie oficiala, oricum cred ca ai deschis cutia pandorei, oricine poate fi banat acum, ai gasit un motiv, intretinerea certurilor asta desi tu intretii certurile prin atitudinea ta sfidatoare la adresa suporterilor craioveni ; asta e linia oficiala a sitului. Mai spune o data cum e cu complexele :D :D :D am locuit in Bucuresti, e mai multa mizerie si saracie ca in Craiova iar daca introduce in ecuatie si Montrealul ma intreb daca nu cumva tu esti cel complexat dar in realiate, nu ma intereseaza daca esti sau nu complexat, este problema ta. Faptul ca ataci pe tate caile suporterii si echipa Universitatii Craiova este si problema noastra.

bog_tom
3rd January 2005, 23:41
erori din 2005

Sergio
4th January 2005, 00:03
O fi iar vreun atac. :o:
bog_tom, iar ai pus gand rau forumului? :drak:

fia
4th January 2005, 00:06
Nu era un atac, era un upgrade :-B

bog_tom
4th January 2005, 00:16
O fi iar vreun atac. :o:
bog_tom, iar ai pus gand rau forumului? :drak:
da, il "distrug" cu dalta :headbang:

desdemona
4th January 2005, 00:18
era un upgrade cu bog undercover :)

bog_tom
4th January 2005, 00:21
era bine sa fi fost asa... dar nu ai vazut cat m-am rugat de Vadim & tehnicienii ca sa faca upgrade ? dar ei nu si nu.. si de aia s-au suparat oltenii pe el :D

Sergio
4th January 2005, 00:32
Stiu ca nu a fost nici un atac. Il provocam putin pe bog_tom. :D :D
Crezi ca acum dupa upgrade se vor potoli oltenii? :drak:

desdemona
4th January 2005, 00:42
Si eu glumisem.

ieppy
4th January 2005, 11:41
Bog_tom, ai grija ca acus te trezesti cu FBY-ul la usa si nu stiu pe unde mai scoti camasa. :D

desdemona
4th January 2005, 12:49
Da` de ce sa scoata camasa, ce, FBI-ul isi trimite numai agentii de sex feminin la usa omului? :D

ieppy
4th January 2005, 12:55
Nu stiu. Bog cum e cu FBY-ul ala acolo? E bune agentele? Ca in filme sunt interesante. :D

bog_tom
5th January 2005, 00:18
depinde din ce rasa fac parte :evil:


Crezi ca acum dupa upgrade se vor potoli oltenii? :drak:
numai dupa ce va ajunge Jiji imparatul Olteniei :D

inter
5th January 2005, 00:21
Crezi ca acum dupa upgrade se vor potoli oltenii? :drak:
sergio vrei sa devii "target" pt. olteni?
e simplu , mai bine stai in banca ta ...... :drak:

Sergio
5th January 2005, 01:01
inter, nu trage in pianist... :p Intrebarea mea era legata de

nu ai vazut cat m-am rugat de Vadim & tehnicienii ca sa faca upgrade ? dar ei nu si nu.. si de aia s-au suparat oltenii pe el :D

sa inteleg ca a devenit si bog_tom target? Scapa cine poate, cum era? :o:

inter
5th January 2005, 01:20
bog_tom nu ... ca e oltean :p

Sergio
5th January 2005, 01:24
Vezi ca asa a inceput si Hitler... :no:

inter
5th January 2005, 01:27
si asta avea o gena de oltean in el ... si o bunica din Arad ... asa ca ! :D:D

Sergio
5th January 2005, 01:31
Care Arad? din Banat sau din Crisana? :happy

Daca avea gena de oltean, incepe si istoria sa aiba logica... :drak:

Pacala
5th January 2005, 01:55
lumea dupa.... sergio :D

Sergio
5th January 2005, 21:05
Ceva de genul... :)

bog_tom
6th January 2005, 19:07
ce e asa de "neasteptat" in mesajul asta (http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=185381&postcount=49) ? :)

Vadim
6th January 2005, 19:12
La mine apare bine, nu e nici un caracter neasteptat.

bog_tom
6th January 2005, 19:15
normal ca nu e .... aia e si ideea

Vadim
6th January 2005, 19:19
Vad ca tie iti ataseaza o eroare. Cred ca a fost ceva temporar.

bog_tom
6th January 2005, 19:21
tot ce e posibil dar orice eroare e generata de "ceva anormal" teoretic cel putzin...

Vadim
6th January 2005, 19:34
Da, de la modificarile pentru Arcade. Daca nu ar fi Arcade, nu ar fi nici o eroare.

Marquise MGP
7th January 2005, 01:28
stai calm vadime ca garfield nui clona mea . are IP din aceeasi clasa cu mine ca suntem pe aceeasi retea si am cumparat mai multi un singur paket de IP-uri.

Vadim
7th January 2005, 12:42
Ok, am inteles.

grig_jr
7th January 2005, 16:24
nu se poate face auto-refresh ?

bog_tom
7th January 2005, 20:18
grig, ti-e lene sa faci un click ? :D

Vadim
7th January 2005, 20:27
nu se poate face auto-refresh ?
Autorefresh la ce?

Marquise MGP
7th January 2005, 20:27
e grele mah,ce drq e departe sagetile alea doua care se alearga una pe alta.

fia
7th January 2005, 20:49
La orice pagina :D cred ca voia grig, la showthread, la search , la orice... Nu de alta dar mi-a trecut si mie prin cap ca ar fi util... :D

Vadim
7th January 2005, 20:49
Nu inteleg nici ce spui tu.

bog_tom
7th January 2005, 21:02
ei vor ca la fiec secunda forumul sa isi faca refresh automat in sectiunea in care esti ... faza asta ar omori de tot forumul care si asa schioapata ... cel putin azi

Catalanul
7th January 2005, 21:07
asa cum se intampla la Who`s online (http://www.onlinesport.ro/forum/online.php?) :D

fia
7th January 2005, 21:07
Stii ca exista o functionalitate a unei pagini web sa se reincarce dupa un anumit inetrval. Uite de exemplu aici pe ols, adica pe forum pagina cu Who's Online (http://www.onlinesport.ro/forum/online.php?) se reincarca singura dupa un interval x (30 sec sau un minut, cat o fi....)

Grig cred ca voia sa spuna, ca ar fi frumos sa exista aceasta functionalitate de reload automat si la paginile din forum ce afiseaza un thread.

Acum e mai clar.:D ?

P.S. Marfa faza aia cu sagetile care se alearga :yeah:

@bog: nu mreu mah, la 1 minut ar fi ok, nu cred ca ar muri nimic :D

bog_tom
7th January 2005, 21:11
anyway... lenea e cucoana mare !
au spus-o si altii (http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=186125&postcount=238) :evil:

Vadim
7th January 2005, 21:22
Ce sagetele care se alearga? Desi sint obosit, nu vad asa ceva. :) Puneti un screenshot.

Maximus
7th January 2005, 21:26
Adica refreshul ala din Internet Explorer...

Catalanul
7th January 2005, 21:33
@grig_jr... ia-ti OPERA si pui pe ''reload every 30 seconds'' (sau cat vrei tu)...:P si nu o sa mai fii nevoit sa apesi tu pe sagetile care se alearga :D

Marquise MGP
7th January 2005, 21:49
kiar nu ar fi practic deloc ca forumul sa isi faca autorefresh la cateva secunde si ar distruge si viteza de incarcare a paginilor.

grig_jr
8th January 2005, 06:01
depinde pe ce net stai.
ideea cu opera e ok. nu trebuie sa faca site-u asta.
isi face fiecare user daca vrea
pe mine ma tine netu sa fac asta si probabil ca o sa o fac !

voi, cum stati cu viteza?

fia
8th January 2005, 08:53
fly away :D

Marquise MGP
8th January 2005, 15:42
eu stau destul de prost in timpul zilei asa ca din punctul meu de vedere poate sa ramana asa cum este siteul . noaptea imi merge destul de bine.

grig_jr
8th January 2005, 19:58
eu trag cam cu 100k/s,... so nu pot sa ma plang,... :p

Zebrone
11th January 2005, 15:37
da, grig ma mir ca nu mi-a venit ideea mai devreme :mda:

smg
1st February 2005, 12:26
mara nu mai e in china, ci in Spania - div.2.. modificati in art. de pe prima pag. ref. la campionatul chinez

Angelina Jolie
7th February 2005, 09:56
@ Vadim: Mi se pare ca onlinesport.ro este putin cam nepasator la ceea ce se intampla cu CFR Cluj. De exemplu, ieri 6.02.2005 CFR a jucat un amical cu Steaua Rosie Belgrad iar pe site nu apare nici un rand despre acest lucru. Insa aflam ca, Craiova va juca maine cu Levski Sofia, am aflat stiri pe banda rulanta despre Poli Timisoara, despre cum a plecat Poli Iasi in cantonament etc etc. Nu am nimic impotriva acestor echipe insa, mi-ar place sa citesc stiri si despre echipa mea mai ales cand sunt importante(cazul amicalului cu Steaua Rosie). Mersi

Vadim
7th February 2005, 18:11
Nu ma mai ocup demult de site, insa e bine sa scrii aici pentru ca aceia care il fac se uita. Cred ca una din probleme este lipsa de informatie de acolo.

Angelina Jolie
9th February 2005, 11:50
Aha, nu stiam ca nu mai esti implicat activ dar oricum ideea e aceeasi.
Si care ar fi solutia pentru pb asta cu lipsa de informatii? Adica de ce de la Iasi, spre exemplu sunt informatii si de la Cj nu?
Dar uite, de exemplu pe www.cfr-ecomax.ro sunt date inclusiv nr de telefon ale unor persoane din conducere.

fia
12th March 2005, 17:00
ALOOOOOOOOO!!!!
Blasfemie!!!!

http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20a/index.php?meniuId=44&viewCat=529&viewItem=720


Ce scrie aici????

Fondat: 1948 (prima participare in "A": 1948/49).

Alte nume: -.

Site: www.fcrapid.ro

Adresa: Calea Floreasca nr.18-20, Bucuresti 014461 (telefon: 0040-21-2106974 / fax: 0040-21-2113072 / e-mail: fcdinamo@fcdinamo.ro / Web: www.fcdinamo.ro)

Stadion: Dinamo (15.300 locuri / instalatie de nocturna 1.400 lucsi).

Culori: alb-rosu (sponsor pe tricou: Omniasig / marca echipamentului: Lotto).

Buget: 180 miliarde lei.

Obiectiv: cistigarea titlului, a cupei si accederea in grupele Ligii Campionilor.

razvan141
13th March 2005, 16:13
Cronica de la Apulum-Sportul a inventat in limba romana cuvantul "mingie".De trei ori sunt folosite expresii gen "portarul prinde mingiea" sau "mingie in adancime".In romana cuvantul regulamentar este "minge" cu formele "mingea","mingii".

razvan141
26th March 2005, 19:13
Titlul articolului despre Dinamo-Otelul e "Egal intre Otelul si Rapid"

Mihai
27th March 2005, 17:27
Nu schimbati si voi ora la forum??? Ca a ramas un pic in urma, vreo ora asa :P

Paul
28th March 2005, 12:58
Piturca de carton

Golul primit rapid de Romania si tactica olandezilor de a juca de la inceput cu trei varfuri nu a fost cu nimic contracarata de Victor Piturca. Pe toata durata meciului, Romania a jucat fara antrenor ba mai mult, a avut unul care a pus bere in roate.

Asa am trait: Romania - Olanda
CM 2006: Grupa Romaniei - clasament, rezultate, program
Tricolorii: Program 2005 | Rezultate 2004 si 2005
Forum: Romania - Olanda: comentarii dupa meci

Fara a uita “contributia” lui Anghel Iordanescu la ratarea calificarii, trebuie mentionat ca prestatia de simbata a tricolorilor aproape ca i-a facut pe microbisti sa-l regrete pe general. Meciul cu Olanda ne-a aratat adevarul: Romania are la cirma un tehnician fara pregatire, tact si inspiratie.

Piturca a gresit totul, de la selectia jucatorilor si pina la tactica, iar rezultatele n-au intirziat sa apara. Reactia sa de dupa meci, cind a fugit de responsabilitate mitraliind cu acuzatii in toate directiile - jucatori, public, alti antrenori, presa - dezvaluie si lacune majore de caracter.

Defensiva de carton
Prin schimbarile de ultim moment operate in sinul echipei, el a ales omogenitatea compartimentului defensiv de la Steaua in dauna valorii. Titularizarea stelistilor Ogararu si Petre Marin pe flancurile apararii s-a dovedit insa un fiasco, amindoi fiind depasiti clar de olandezi.

Ridiculizati de atacantii adversi, fara vlaga si inspiratie in atac, Ogararu si Petre Marin au parut in plus pe teren simbata, lucru remarcat de jucatorii olandezi, dar si de specialistii din tribuna.

A fost o mutare proasta, nejustificata, cu grave repercusiuni asupra evolutiei generale a echipei noastre. Concluzionind, Piti a pariat pe favoritii sai de la Steaua si a pierdut, ceea ce arata ca, pentru a fi un antrenor bun, pe linga inspiratie mai e nevoie si de stiinta.

Tactica = 0
Dincolo de lacunele in plan comportamental si de caracter, Piturca a demonstrat simbata, din pacate, ca nu are prea multe legaturi nici cu pregatirea tactica a unui meci. Romania a facut unul dintre cele mai slabe meciuri din istoria sa pe propriul teren.

Echipa a fost lipsita de orice organizare, toate actiunile au fost haotice, fara orizont, bazate exclusiv pe inspiratia de moment a jucatorilor.

Absenta unui plan tactic bine conturat si a unor scheme inteligente, echipa noastra n-a putut surmonta handicapul de gabarit care o despartea de olandezi. Abandonati de antrenor, tricolorii s-au angrenat intr-un hei-rup fara sorti de izbinda, contracarat cu usurinta de adversari.

Mai mult, Piturca a privit paralizat dezastrul, incapabil sa schimbe ceva pina la sfirsit. Chiar declaratia sa de la final - “la nivelul asta, daca primesti gol atit de repede, e aproape imposibil sa revii... Am sperat la cel mult un egal, pentru ca ne desparte o diferenta de valoare” - arata resemnarea cu care antrenorul a primit sentinta. Practic, Romania nu si-a creat decit doua ocazii tot meciul, un veritabil record negativ.

Emblematic pentru priceperea lui Piturca in materie de tactica este faptul ca, simbata, acesta a fost facut mat de un antrenor - Marco van Basten - cu o cariera care numara doar opt meciuri! Van Basten, tinarul selectioner al Olandei, a venit pe banca nationalei direct de la echipa a doua a lui Ajax, unde fusese “secund”.

Da vina pe jucatori
In goana sa dupa alibiuri, Piturca a facut, dupa meciul de simbata, o declaratie care a lasat cu gura cascata intreaga asistenta prin incredibila lipsa de tact. Antrenorul a aruncat vina pe jucatorii sai, despre care a spus ca n-au valoare!

Probabil ca nici daca s-ar fi straduit, Mircea Sandu n-ar fi reusit sa aduca la nationala un pedagog mai slab. Acuzindu-si jucatorii ca sint prosti, Piti a dat, dintr-un foc, mai multe lovituri echipei: a tensionat atmosfera in lot, si-a indepartat elevii - acestia intelegind ca n-au un aliat in antrenorul lor - si, concomitent, le-a slabit increderea in fortele proprii.

Acest comportament, fara cele mai vagi cunostinte de pedagogie si psihologie, explica si reactia tricolorilor din timpul meciului. A fost vizibil faptul ca echipa a intrat pe teren nemontata psihic, fara concentrare si determinare.

Prima consecinta a acestei debusolari a fost primirea unui gol in secunda 46. Din acelasi motiv, echipa a ramas bezmetica si fara putere de reactie pe parcursul intregului meci.

Atmosfera negativa
Indolenta cu care antrenorul trateaza sentimentele jucatorilor a facut ca, in doar citeva zile, Piturca sa deterioreze grav atmosfera in sinul echipei nationale. Mai intii, selectionerul a trimis telegrame de convocare pentru 16 stranieri.

Ulterior, la lot a convocat doar 9, dar a omis sa-i informeze pe ceilalti ca a renuntat la serviciile lor! Cel de-al doilea episod a survenit la formarea echipei. Dupa ce, toata saptamina, le spusese lui Contra si Rat ca vor fi titulari, Piti s-a “sucit” simbata, la prinz, cind i-a anuntat pe Ogararu si Petre Marin in formatia de start!

Asa cum era de asteptat, vestea i-a demoralizat pe primii doi. Mai mult, cu nici cinci ore inaintea partidei, in sinul lotului a izbucnit o cearta, Contra reprosindu-i antrenorului acest comportament. Piturca n-a incercat aplanarea tensiunii prin discutii cu jucatorul, ci l-a anuntat pe acesta ca nu-l va pastra nici macar printre rezerve!

Cel de-al treilea episod care a tulburat apele este legat de banderola de capitan. Cu doua zile inaintea jocului, in delegatia tricolora se stia ca Piti il va desemna capitan pe veteranul Dorinel Munteanu.

Dupa doi ani in care fusese lider incontestabil al echipei, Cristi Chivu s-a simtit lezat de aceasta masura, spun persoane din anturajul lotului. Mijlocasul de la Steaua a fost trecut capitan inclusiv pe foaia de joc distribuita presei.

Cu o ora inaintea meciului, ceva s-a schimbat insa, iar cel care a gasit banderola linga echipament a fost Chivu! Pina la urma, fundasul de la AS Roma a purtat aceasta responsabilitate la meciul cu Olanda, dar e lesne de banuit ce sentimente l-au incercat pe Dorinel.

Angelina Jolie
30th April 2005, 23:45
O chestie destul de neplacuta dupa parerea mea: http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20a/index.php?meniuId=44&viewCat=479
Aici daca vreau sa vad programul etapei urmatoare nu pot. Sau chiar daca pot, nu pot sa vad programul de peste 2 sau 3 etape samd. Acolo este o lista cu etapele viitoare data disputarii si nr etapei dar atat. Cred ca ar trebui macar puse niste linkuri sa se poata vedea programul complet.

realmadrid.com
2nd May 2005, 22:03
Finala CM Snooker 2005 se joaca dupa sistemul cel mai bun din 35 nu din 37 cum scrie in articolul publicat de Onlinesport...

http://www.onlinesport.ro/sport/sporturi/alte%20sporturi/index.php?meniuId=45&viewCat=534&viewItem=2265

Gonzo
4th May 2005, 15:46
"Daouda îl caută pe Staicu
de Cătălin NICOLA
Miercuri 04 Mai 2005 Editie Speciala de Oltenia

Fundaşul ivorian s-a învăţat cu golul şi promite o recidivă şi în meciul cu braşovenii

-Ai înscris trei goluri în acest an pentru Universitatea...
Mariko Daouda (foto): Meseria mea este să-i împiedic pe adversari să înscrie, dar când este nevoie nu mă dau în lături şi urc în careul advers la fazele fixe. De la venirea domnului Bondrea am exersat mai mult cornerele şi rezultatele nu au întârziat să apară.
-Ai înscris golurile în urma unor astfel de faze. Este o schemă anume repetată la antrenament?
-Da. Avem o schemă prin care eu sau Papură trebuie să ajungem la minge, dar o s-o schimbăm şi adversarii nu o să se prindă. Vreau să marchez şi în meciul de mâine (n. r., astăzi), pentru a ajuta echipa mea să câştige.
-Ai vorbit cu Dinel Staicu în privinţa viitorului tău?
-Am încercat astăzi (n. r., ieri), dar nu a fost de găsit. Trebuie să fac rost de numărul de telefon, nu mai răspunde pe numărul pe care îl am eu. Voiam să-i spun că nu l-am făcut eu “bulangiu”, aşa cum a apărut într-un ziar. Acest apelativ îi aparţine ziaristului ce a scris articolul.
-Mai are Universitatea şanse să se salveze de la retrogradare?
Noi credem în şansa noastră, atâta timp cât mai avem, matematic, posibilitatea de a ne salva. O să luptăm până la capăt.
-Le promiţi suporterilor victoria?
-Nici nu trebuie să ne gândim la altceva. Aşteptăm ca fanii să vină în număr cât mai mare la stadion, ca să ne încurajeze aşa cum numai ei ştiu să o facă."

asadar nu ati avut dreptate... copiati stirile din alte ziare fara a da sursa si fara a le verifica... doar de dragul de a face valuri si a atrage o imagine negativa asupra unor persoane sau echipe :rosu:

fia
5th May 2005, 10:04
La clasamentul Diviziei A:

Desi mi-ar parea bine :evil: totusi Steaua nu are 22 de goluri primite :o: ci doar 15, e in continuare cea mai buna aparare din campionat... deh Mirela asta :P

Onlinesport vrea parerea voastra
5th May 2005, 10:30
Fixed.

gicu
5th May 2005, 11:41
"...AC Milan va intalni in finala Ligii Campionilor pe Chelsea. Meciul va avea loc pe data de 25 mai...."
Alexandru Bunaciu

:o:

fia
5th May 2005, 17:15
Fixed

La clasamentul Diviziei A:

Desi mi-ar parea bine :evil: totusi Steaua nu are 22 de goluri primite :o: ci doar 15, e in continuare cea mai buna aparare din campionat... deh Mirela asta :P
Daca tot s-a fixat putea sa se fixeze si golaverajul : 41-15 nu prea fac 19 :D

Bancaru
11th May 2005, 17:37
Poate imi explica si mie cineva ce este cu treaba asta: http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/cupa%20romaniei/index.php?meniuId=49&viewCat=379&viewItem=2455

Ca sa nu se modifice intre timp si ca sa ramana posteritatii dau un paste, dupa un copy in prealabil.

FC National vine la finala Cupei!

FC National a ales o metoda inedita de protest. Jucatorii au anuntat ca astazi vor fi prezenti echipati de meci la finala Cupei dintre Dinamo si Farul.

LIVE: Finala Dinamo - Farul, azi, ora 20:15
Asa am trait: Dinamo-National 4-0 | Craiova-Farul 2-1
Cupa Romaniei: Rezultate/Program
Forum: Finala Cupei - comentarii, pronosticuri


Jucatorii lui FC National, eliminati in semifinalele Cupei Romaniei de Dinamo dupa acel 1-5 care l-a trimis pe Serea in Divizia C, au anuntat ca vor fi prezenti totusi la finala.

"Jucatorii vor veni echipati de joc la stadionul Rapid", a anuntat Gino Iorgulescu.

Singurul absent din "lot" va fi portarul Cristi Munteanu, care a fost transferat de la Dinamo si a jucat in trecut si la Farul.

Reactia lui Dinamo a fost prompta: "Vom avea copii de mingi".

Ce stadion Rapid, care 1-5 in cupa? Hei!

dlgicu
11th May 2005, 18:02
Oricum, din cate am citit ieri prin presa se pare ca renuntasera la protest, stie cineva ceva mai nou?

Bancaru
12th May 2005, 10:21
Eu am semnalat alte probleme. S-au incurcat in articol o gramade de chestii: stadioane, scoruri,...

iulian
19th May 2005, 09:45
citat dupa site :

"La final, 40 de fani au fost arestati. La Steaua, toti fanii parca au innebunit dupa ce suporterul Ion Radu a reusit sa obtina de la Gigi Becali o suma mare pentru pumnul incasat de la Mihai Stoica."

Care e *******ul ala care asociaza rabufnirile de indignare impotriva tractoristilor din teren cu ceeace sa intamplat intre Radu ala si MM ?

Bancaru
23rd May 2005, 13:49
Cine naiba viseaza aici...?

gicu
12th June 2005, 20:33
Actualizat: Duminica, 12 Iunie 2005, 20:28:02
Mircea Lucescu este campion cu Sahtior

Sahtior a castigat duminica seara cu 3-1 meciul cu Cernomoret Odessa, iar Mircea Lucescu si-a trecut in palmares primul sau titu de campion in Ucraina.

Forum: Mutu a tras pe nas!
:scared: ce legatura are titlul de campion in Ucraina cu ce trage Mutu pe nas??? :mda:

EDMOND_
12th June 2005, 20:41
Live- ul Onlinesport il arata pe Sato inaintea lui Schumacher in turul patru.
Televizorul meu era probabil defect, imi arata ca Sato era cu doua pozitii in spatele germanului...

Vadim
12th June 2005, 20:42
Da una la televizor, se pare ca vezi defect. :)

fia
23rd June 2005, 13:05
http://www.onlinesport.ro/sport/motor/f1/index.php?meniuId=24&viewCat=223&viewItem=3403

Articol incomplet...
S-a stricat copy-paste-ul :D?
(ps a nu se intelege plagiat, ci copy-paste din text doc in fisierul care se pune pe site).

Sir
28th June 2005, 11:21
Se mai actualizeaza din cand in cand stirile?Daca da, spuneti-mi cand, pentru a nu mai pierde timpul pe-aici.Ultima actualizare 13.06.2005 :no: .

Liliak
28th June 2005, 11:25
Ai probleme grave la browser sau conexiunea ta de internet. CTRL+F5, adica da-i full refresh, poate asa sa vezi siteul la zi.

Ultima actualizare: Luni, 27 Iunie 2005, 23:52:42 :ok:

ieppy
28th June 2005, 16:39
Liliak, you are simply amazing. :D

Mihai
28th June 2005, 16:42
Draga Liliak, :D
Cam ce ar insemna probleme grave la browser...

fia
28th June 2005, 16:43
Sa uiti sa te delochezi si sa scrii cu cine nu trebuie pe Forum :D

ieppy
28th June 2005, 16:59
va rugam, liniste, ca trebuie sa se concentreze sa bage parola corecta. :D

Mihai
28th June 2005, 17:11
da muuult timp ii ia :D

Gonzo
28th June 2005, 18:23
Ai probleme grave la browser sau conexiunea ta de internet. CTRL+F5, adica da-i full refresh, poate asa sa vezi siteul la zi.

Ultima actualizare: Luni, 27 Iunie 2005, 23:52:42 :ok:

Liliak ai calitati adevarate de admin :D :D :D

desdemona
28th June 2005, 18:53
Sa uiti sa te delochezi si sa scrii cu cine nu trebuie pe Forum :D
:happy Tare....

@Gonzo.. nu spune de doua ori :D :D

ADelPiero
28th June 2005, 21:57
la mine e: Ultima actualizare: Marti, 28 Iunie 2005, 18:28:40 :D

mie imi merge bine site`ul :ok:

Sharkie
28th June 2005, 22:07
Yap,si mie.A fost o zi in care nu mergea,dar cred ca era de vina internetul,ca a cam facut figuri in ziua aia.

ADelPiero
28th June 2005, 22:19
poate a ajuns TORNADA lui TVSPORT si pe aici ... pe la site :evil:

baez
3rd July 2005, 00:52
http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20a/index.php?meniuId=44&viewCat=97&viewItem=3541

al dracului Bucur asta, a iesit el golgeter cu 14 goluri de cand joaca in A!
buna stire, ma mir ca l-a cumparat Timisoara, se pare ca Rosianu vitezomanu' nu se informeaza de unde "trebuie" :no:

atasez un copi-peist:
Meciuri

Divizia A 41 meciuri ● 14 goluri

Vadim
3rd July 2005, 02:36
Vezi mai bine: http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20a/index.php?meniuId=44&viewCat=477

Chiar a fost golgeter in 2004/2005.

baez
3rd July 2005, 03:02
cu 14 goluri?

fia
3rd July 2005, 03:15
Scrie 21 mah... uita-te mai atent

fia
11th July 2005, 18:47
http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/cupa%20uefa/index.php?meniuId=35&viewCat=372&viewItem=3699

La articolul asta e pus linkul de forum catre
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=6934 (finala cupei uefa...etc)
cred ca ar fi mai indicat linkul catre meciul efectiv:
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=7527

fia
18th July 2005, 10:06
Intrebare legata de site:
De ce in ultimul timp apar la stiri poze alb-negru? Nu mi se pare ca se potrivesc.... Cum e clar ca pozele sunt facute in mod intentionat alb-negru, nu vad rostul....

ADelPiero
18th July 2005, 16:29
fia, te deranjeaza alb-negrul ? :D nu vrei sa iti aduci aminte de acele vremuri indepartate in care alb-negrul era la moda? :D

Sergio
18th July 2005, 17:00
Mai delpi, crezi ca la toti le place alb-negru? Sunt unii care detesta aceste doua nonculori. Asa-i fia? :ok:

Al Dracu
18th July 2005, 17:41
Nici eu nu vad rostul pozelor alb negru! Poate ar fi potrivite doar in anumite ocazii pentru a sublinia un eveniment vechi, o comemorare! Ar putea fi folosite de exemplu in articolele despre marile succese ale Interului! :D

ADelPiero
18th July 2005, 17:45
fia, sunt ontopic...

p.s. daca le`am pus eu ... ce zici ? :rolleyes:

ADelPiero
18th July 2005, 17:51
fia , mersi frumos ... daca tu zici, asa e ... ;)

on topic, daca se pot pune mai multe poze alb negru ... ar arata si mai frumos site`ul ... cum e fondul alb, poza alb negru:D, e :ok:

desdemona
21st July 2005, 18:02
Am si eu o intrebare legata de doua articole de pe site:

Mircea Lucescu, mana in mana cu mafia rusa
http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/stranieri/index.php?meniuId=50&viewCat=368&viewItem=3943
(Incepe asa:
Potrivit publicatiei ucrainene 'Grani Plus', Rinat Ahmetov, patronul de la Sahtior Donetk si feful direct al lui Mircea Lucescu, a comis cateva acte sangeroase la sfarsitul anilor '80.
Ministerul de Interne al Ucrainei nu l-a chemat degeaba la audieri pe Rinat Ahmetov. Patronul de la Sahtior Donetk, echipa antrenata de Mircea Lucescu, a fost implicat la sfarsitul anilor '80 in cateva asasinate, impreuna cu banda sa de raufacatori.
Devenit multimiliardar peste noapte, Ahmetov ..................................... )

Ce legatura are cu titlul? :evil: Sunt niste acuzatii destul de grave in titlul ala, iar in material nu se regasesc explicatii, nici dovezi care sa demonstreze ca Lucescu este "mana in mana cu mafia rusa". :o: De ce e mana in mana? Pentru ca articolul este ilustrat de o fotografie care prezinta o strangere de mana? Ati putea fi dati in judecata :rolleyes: Inteleg legatura pe care o vede/incearca sa o sugereze autorul articolului, dar e oricum mult prea fortat titlul ...

Al doilea - aceeasi problema - titlul cam fortat. Cum adica i-a pacalit M. Sandu pe aia de la Samsung sa sponsorizeze cupa si supercupa Romaniei?

Nasu' i-a pacalit pe cei de la Samsung
http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/cupa%20romaniei/index.php?meniuId=49&viewCat=379&viewItem=3950

realmadrid.com
21st July 2005, 23:30
Pai, primul articol e scris de cei de la EVZ :D....OLS doar l-a copiat :D

Zebrone
22nd July 2005, 00:22
mai scrieti mai multe tampenii? sunteti mai jenanti ca presa sportiva, pe bune. a vazut vreunul din scribii de pe ols meciurile de aseara? mutu a jucat bine si a luptat pentru toate mingile, de ce il faceti de bacanie inutil? senzationalul e pentru revistele de scandal, respectati-va putin!

ADelPiero
22nd July 2005, 00:56
alpi.... cred ca Al Dracu e de vina ... el a dat informatiile si statisticile de la meci ... :ok:

desdemona
22nd July 2005, 00:57
Daca e asa, are o :bere: de la mine :ok: :evil:

Al Dracu
22nd July 2005, 11:11
Bey! Deci!
1. Mutu chiar a jucat bine miercuri seara, si pe mine m-a surprins articolul ala! Singura faza care m-a amuzat a fost cind a pus botul ca aia mici ca nu l-a lasat Del Piero sa execute prima lovitura libera! Dar in rest s-a miscat bine fraierul!
2. Pai articole de-alea se mai pot face. Uite si idei:
ADelPiero, moderator al OLS Forum complice la genocid
Conform unor surse confidentiale se pare ca ADelPiero locuieste intr-un oras din Transilvania, regiune in care timp de sute de ani vampirul Dracula a supt de n-a mai putut! Ucigind mii de persoane nevinovate!
Inter, moderator al OLS Forum mina in mina cu mafia americana
Cu toate ca se ascundea profitind de anonimatul oferit de OLS Forum, userul Inter a fost demascat! Dupa cum se poate vedea din semnatura acesta are strinse relatii cu un element pe nume Pacala. Acest Pacala locuieste se pare in America de Nord unde, pentru a ajunge, a traversat Oceanul Atlantic, acelasi ocean pe care l-au privit ani la rind Lucky Luciano si Tommaso Busceta.
:D

desdemona
22nd July 2005, 11:25
Ok, no beer for you :evil:

petru
26th July 2005, 16:05
uite ce-am gasit eu in onlinesport:

"Beckham, scuipat in fata de un chinez"

pare un title normal, dar daca citesti articolul afli ca de fapt chinezul e japonez. pai, se poate numi nenea care a scris articolul ziarist? n-au dreptate televiziunile straine cand pun budapesta drept capitala romaniei?

in concluzie as avea o sugestie: de ce nu se informeaza mai bine onlinesport (ca nu-i asa greu)? e o diferenta destul de mare intre japonezi si chinezi.

deocamdata primiti un :rosu: de la mine

Onlinesport vrea parerea voastra
26th July 2005, 16:30
Formatia e japoneza. Ala e un chinez care joaca in Japonia... In rest, de acord: e o diferenta destul de mare intre japonezi si chinezi. Nu de fizionomie sau sex, cit de locatie geografica.

ieppy
26th July 2005, 16:45
hai sa mori tu. :D

http://www.goal.com/NewsDetail.aspx?idNews=75951&progr=3

dau si un citat in caz ca iti e lene. :D

David Beckham tried to storm into the dressing room of Toyko Verdy after he felt he was spat at by Japanese international Toda.

ADelPiero
26th July 2005, 17:00
totul e bine cand se termina cu bine ... vad ca s`a rezolvat situatia ;)

p.s. poate avea dubla cetatenie :ok:

Onlinesport vrea parerea voastra
26th July 2005, 17:01
E gresit. Scrie-le celor de la Goal.com.

ieppy
26th July 2005, 17:02
ok, bine. :D aia gresesc. :happy bine ca stie ols-ul. :happy informatii de la fata locului. :happy

Onlinesport vrea parerea voastra
26th July 2005, 17:09
La urma urmei, chiar si cu acea greseala asiatica, ce ti se pare important: ca am avut informatia sau ca l-am facut pe ala chinez cind el era de fapt japonez? Noi ne-am asumat greseala, in ciuda glumelor de mai sus, si acum apare bine pe site.

ieppy
26th July 2005, 17:21
pai cum ai asumat greseala? sau postul 204 e un banc? :D Ideea e ca in ultimul timp cam dese greselile. :D

Onlinesport vrea parerea voastra
26th July 2005, 17:25
Era o gluma.

Greseli dese? Da-mi macar 5 de luna asta. Sa nu zici ca nu tii minte, ca apoi o sa cred ca esti rau intentionat.

ieppy
26th July 2005, 17:29
au fost 3 cu asta inclusiv. de ce 5?

Onlinesport vrea parerea voastra
26th July 2005, 17:58
Ai spus dese. Ma asteptam la cel putin una pe zi. :) Cred ca notiunea de "des" este privita diferit de mine si de tine.

ieppy
26th July 2005, 19:06
sunt multe notiuni pe care noi doi le privim diferit asa ca hai sa o lasam.

Onlinesport vrea parerea voastra
26th July 2005, 19:37
Daca eu ti-as spune ca fac sex des si apoi as spune ca e de 3 ori pe luna cum ar fi? ;) Tot des ti se pare? La fel si cu greselile. Ai spus ca sunt dese iar apoi ai spus ca s-au adunat 3 (trei!!!) in ultima luna... Mie nu mi se par dese. Daca erau 3 pe zi sau hai pe saptamana, era grav..

Sa iti aduc aminte numai ca siteul Sky Sports al celebrei si reputatei televziuni britanice a publicat o stire despre transferul lui Bratu si a pus o poza un un sportiv de culoare... E cam la fel. Noi am zis ca un chinez l-a scuipat pe Beckham... si era un japonez. Greseala, dar... so what? Sper ca am fost destul de clar, fara sa minimalizez o greseala care ramine greseala. (oricum corectata gratie observatiei voastre, lucru pentru care va multumim ca de fiecare data in ciuda tonului agresiv si nejustificat)...

Asa sa arunci cu noroi e usor. Mai greu e sa faci ceva.

Hoffa
26th July 2005, 20:41
Dar ganez asa s-o scrie? sau corect ar fi ,ghanez ? :evil:
ma tem ca numarul greselilor este de 3 pe zi

fia
29th July 2005, 15:06
www.onlinesport.ro =>

Fatal error: Call to undefined function: aflu_meniu_id_din_sectiune() in /var/www/www.onlinesport.ro/html/templates/header_body.php on line 64

realmadrid.com
30th July 2005, 15:00
http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/liga%20campionilor/index.php?meniuId=39&viewCat=371&viewItem=4175

El Greco, voi sunteti inainte cu stirile, pai bine mai, Mancini la Juventus :D ?

ADelPiero
30th July 2005, 20:04
poate s`a gandit la meciul cu JUVENTUS cine a scris :evil:

realmadrid.com
31st July 2005, 22:51
Am si eu o intrebare...
Chat-ul de la sectiunea Live, merge ?...sau este de forma ?..am incercat acum sa intru si nu era nimeni, mesajele nu apareau...

ADelPiero
31st July 2005, 23:26
am inteles ca se va activa in curand ;) pana cand incepe divizia A .... va fi functional :ok:

ADelPiero
2nd August 2005, 19:44
ONLINESPORT.RO :cool: (http://www.onlinesport.ro) - locul 1 in trafic.ro la categoria sport (http://www.trafic.ro/top/sport) si locul 64 in clasamentul general (http://www.trafic.ro/top/general/pagina7.html)...
se afla in urcare cu 4 pozitii (in clas. general) + o crestere de 1.179 vizitatori si 13.412 afisari , fata de saptamana trecuta ... /hello

realmadrid.com
2nd August 2005, 20:15
Bv OLS :D
Acum stiu de ce esti supermoderator :ok:

inter
2nd August 2005, 23:47
".com"-ule las-o mai usor cu netul , pregateste-te pt. joi seara :D

Cainele
3rd August 2005, 09:28
ce se intampla joi seara?

desdemona
3rd August 2005, 12:55
O minune :D :D Asa m-as pregati si eu.... :rolleyes: dar lasa ca am si eu minunile mele :evil:

ADelPiero
3rd August 2005, 17:01
Am si eu o intrebare...
Chat-ul de la sectiunea Live, merge ?...sau este de forma ?..am incercat acum sa intru si nu era nimeni, mesajele nu apareau...


Chat`ul de la sectiunea Live, a fost activat :) merge acuma(cu IE)

realmadrid.com
4th August 2005, 16:31
Cum se poate ca atunci cand dai click pe poll-ul "Care este echipa voastra favorita" de pe prima pagina a site-ului OnlineSport, in loc sa ajungi pe un thread in care sa-ti votezi echipa favorita, ajungi pe threadul "Cea mai antipatica echipa" :no:


Threadul echipei favorite :D (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=511)

ADelPiero
4th August 2005, 16:54
mie imi merge klumea... :shock:

realmadrid.com
4th August 2005, 17:33
S-a reparat maestre :D...dar acum 30 de minute, asa facea ;)

desdemona
6th August 2005, 20:18
Da' acum ce-a mai patit?

ADelPiero
6th August 2005, 20:54
ce vrea sa fie acolo ?! :confused:

andreiush
6th August 2005, 23:07
Azi - Supercupa Romaniei ............ 06 August 2005 ;)

ADelPiero
7th August 2005, 01:03
poate le`a scapat celor de la site acel detaliu ... ;) ... e pusa lista cu live`urile ... si poate au uitat sa scoata acel meci:ok:

desdemona
7th August 2005, 08:19
Erau in urma rau, nu numai cu Supercupa Romaniei ... :rolleyes:
Nu ca nu mi-ar placea sa dam putin timpul inapoi... poate unele lucruri ne-ar iesi mai bine :D:D

ADelPiero
7th August 2005, 15:39
acuma .... luand in calcul posibilitatile si situatia actuala .... eu zic ca e un site de sport foarte reusit :ok:

daca stam sa ne uitam si sa cautam nod in papura .... sunt destule si pe alte site`uri ... o gramada de greseli si pe gsp si pe psp ;) (si in urma cu informatiile) ... de ex. aseara sefii site`ul de la gsp au mers la nani .. in loc sa ofere stiri despre evenimentele ce se intamplau la orele respective... ols a fost primul site care a dat stirea cu Mutu, in direct .... cu jocul acestuia ...

eu am stiu de acel meci .. si m`am uitat la el .... si apoi am urmarit pe site`uri sa vad care da informatia ....

vb. aceea .. nu exista paduri fara uscaciuni ...

realmadrid.com
7th August 2005, 18:30
Eu zic ca esti platit bine pt atata reclama :D

ADelPiero
7th August 2005, 22:23
nu sunt platit ... dar zic adevarul .. .sau ce cred eu .... reclama se face pe alte site`uri .. si etc. .... in alte feluri ... parerea mea

josephine
7th August 2005, 23:01
"Debut cu dreptul pentru Poli Timisoara

În ultimul meci din etapa inaugurală a ediţiei 2005-2006 a Diviziei A-Burger la fotbal, Poli Timişoara a învins cu scorul de 2-0 (2-0) pe Poli Iaşi.

În ultimul meci din etapa inaugurală a ediţiei 2005-2006 a Diviziei A-Burger la fotbal, Poli Timişoara a învins cu scorul de 2-0 (2-0) pe Poli Iaşi, prin golurile marcate de Gigel Coman (13), ghanezul Emmanuel Osei (36), la prima sa reuşită sub tricoul violet, şi Cristian Silvăşan (87). " citat de pe Onlinesport.ro


??? 2-0, 3-0 cine sa mai shtie! bine ca e cel mai mare din .ro

inter
7th August 2005, 23:04
te mai miri ? :D:D de capacitatea mentala a "corespondentilor" ols? :D

josephine
7th August 2005, 23:07
e mega titlu cu font de 20 pe prima pagina!

ADelPiero
7th August 2005, 23:18
aici da... :rosu: ols

p.s. poate corespondentul a plecat mai repede de la meci :evil:

josephine
7th August 2005, 23:22
a plecat mai repede, dar a shtiut totzi marcatorii! =))

ADelPiero
7th August 2005, 23:23
poate i`a intrat ceva in ochi la cel care a scris =)) si nu a mai nimerit butoanele =))

josephine
7th August 2005, 23:24
inca ceva!

cineva a modificat articolul, dar intr-un loc scrie 3-0 (2-0) si in alt loc 3-0 (3-0)

see to it!

"În ultimul meci din etapa inaugurală a ediţiei 2005-2006 a Diviziei A-Burger la fotbal, Poli Timişoara a învins cu scorul de 3-0 (2-0) pe Poli Iaşi.


În ultimul meci din etapa inaugurală a ediţiei 2005-2006 a Diviziei A-Burger la fotbal, Poli Timişoara a învins cu scorul de 3-0 (3-0) pe Poli Iaşi, prin golurile marcate de Gigel Coman (13), ghanezul Emmanuel Osei (36), la prima sa reuşită sub tricoul violet, şi Cristian Silvăşan (87).
"

cred ca corespondentul nu e prea multumit de rezultat!!! :P

ADelPiero
7th August 2005, 23:43
nu le prea are cu numerele =))

pirlinho
8th August 2005, 00:27
Cascati ochii cand dati copy & paste:
http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/statistici/index.php?meniuId=51&viewCat=888

Cupa, 2005.

ADelPiero
8th August 2005, 05:02
ONLINESPORT.RO :cool: (http://www.onlinesport.ro) - locul 1 in trafic.ro la categoria sport (http://www.trafic.ro/top/sport) si locul 64 in clasamentul general (http://www.trafic.ro/top/general/pagina7.html)...
se afla in urcare cu 4 pozitii (in clas. general) + o crestere de 1.179 vizitatori si 13.412 afisari , fata de saptamana trecuta ... /hello


cu toate aceste scandaluri... site`ul e in urcare ;)


ONLINESPORT.RO :cool: (http://www.onlinesport.ro) - locul 1 in trafic.ro la categoria sport (http://www.trafic.ro/top/sport) si locul 54 in clasamentul general (http://www.trafic.ro/top/general/pagina6.html)...
se afla in urcare cu 10 pozitii (in clas. general) + o crestere de 3.887 vizitatori si 20.643 afisari, fata de saptamana trecuta ... /hello

Paul
12th August 2005, 15:17
A fost picat site`ul aseara ?
20.00-24.00 ?

ADelPiero
12th August 2005, 15:47
da ... a fost picat .... si implicit si forumul ... a fost de la Vipnet (cei care gazduiesc site-ul)

ricky
21st August 2005, 08:21
OLS...
se afla in urcare cu 10 pozitii (in clas. general) + o crestere de 3.887 vizitatori si 20.643 afisari, fata de saptamana trecuta ... /hello

Si va mai urca !
Au inceput campionatele si cu ele...concursurile PRONO ! /hello

O zi faina ! :ok:

P.S. Un anunt important pentru "mai marii" OLS : AU INCEPUT CAMPIONATELE, in unele tari ! :ok:
Cred ca n-ar strica sa mai actualizati rezultatele si tabelele INAINTE de sfarsitul TURULUI ! :evil:

gicu
21st August 2005, 20:04
Distributia echipei bacauane in meciul de la Galati:
"FCM Bacau: 21. MANEA – 24. ST. APOSTOL, 3. BOJESCU, 16. DAVID, 27. GEAMAN, 22. FL. GANEA - 15. I. MATEI, 10. M. CROITORU, 25. S. TROFIN, 18. GHEORGHIU – 14. M. TANASA
Antrenor: Oleg Protasov
Rezerve: 1. D. Bogdan, 2. Codreanu, 8. Doltea, 9. Neagu, 11. Petcu, 17. Spiridon, 19. Dobos"

Quartz@nu
22nd August 2005, 00:16
daca ati fi un ziar (chiar si electronic)bun si "tare" cum va credeti voi...ati semna toate articolele pe care le afisati pe site....sa stim si noi pe cine laudam sau tragem la raspundere .
dar voi semnati "onlinesport" neavand curajul responsabilitatii ,drept pentru care sincer nu va mai citesc articolele slabe (sincer)facute in stilul "gashca"si "la un spritz"! :rosu:

Sharkie
23rd August 2005, 23:13
De 2 ore incerc sa intru pe forum si de-abia acum am reusit.Creca a 3-a oara in ultimele 3-4 saptamani.Am scris aici ultima data,dar mi-a sters ADelPiero mesajul.

Onlinesport vrea parerea voastra
24th August 2005, 00:23
Asa este, din cauza ca serverul a fost luat cu asalt de mii de vizitatori. Se va face o solutie de hosting mai puternica pe termen scurt pentru a face fata.