PDA

View Full Version : TRANSFERURI - 2003 - 2004



Pages : [1] 2

nr.zece
11th December 2003, 10:02
Ma gandesc sa deschid subiectul asta in care sa ne spunem parerea despre cine am vrea sa vina la echipa in aceasta pauza.
Cum conducerea noastra are cel mai ciudat stil posibil de a face transferuri, hai sa le facem noi aici.

1 Narcis Raducan
2 Curca- farul
3 Silvasan

ady_azzuro
11th December 2003, 13:07
Lutu, Caramarin, Dica, R.Stancu

klm
11th December 2003, 14:13
Caramarin ,Gane,Curca ,R. Stancu

Timisoreanul
11th December 2003, 14:30
De Romeo Stancu vorbiti, de la Poli???

klm
11th December 2003, 14:35
Da , am inteles ca e oltean si ca in vara s-a incercat cooptarea lui , va fi doar vointa lui daca va veni , eu l-as vedea in echipa .

Timisoreanul
11th December 2003, 14:51
Pai nu prea vru sa vina din cite am inteles, insa asta vara nu a vrut sa scoata nici Dinel banii, cica i s-a parut cam scump...
Oricum este in discutii cu Dobos, in vara i se termina contractul, sa vedem, nu se stie daca va semna o prelungire sau nu?
Da, este oltean din Slatina.

EDMOND_
11th December 2003, 16:08
Timisoreanul , o fie el din Slatina , dar din cate imi aduc aminte eu parca la Craiova s-a format si oricum , dupa parerea mea ,nu este peste mijlocasii nostri....
L-am urmarit , a facut si meciuri foarte bune dar si meciuri proaste....a fost inlocuit de mai multe ori pentru ca nu a dat randament.... este un jucator bun , daca il aducem fara un efort financiar deosebit...

ady_azzuro
11th December 2003, 16:39
As fi interesat de un fundas dreapta , pe cine propuneti?
Vigariu a dezamagit , Biemme mi s-a parut bun , dar parerile voastre au dovedit contrariul.

Timisoreanul
11th December 2003, 16:53
Edmond, intr-adevar Stancu nu e nici prea prea nici foarte foarte, de cind a venit Panduru mai mult rezerva a fost. Le cam are cu mingea insa viteza il cam tradeaza. Cade de multe ori ba intr-o extrema, ba in alta, poate sa faca meciuri foarte bune si sa decida un meci sau sa nici nu-l observi pe teren.
Daca Panduru nu face fotbalist din el, nimeni nu mai face. :evil:

vialli
11th December 2003, 17:47
Pai nu prea vru sa vina din cite am inteles, insa asta vara nu a vrut sa scoata nici Dinel banii, cica i s-a parut cam scump...
Oricum este in discutii cu Dobos, in vara i se termina contractul, sa vedem, nu se stie daca va semna o prelungire sau nu?
Da, este oltean din Slatina.
ba da timisorene, toata vara trecuta a sunat el la club si s-a rugat de astia de la Craiova sa-l aduca acasa iar astia au preferat sa dea bani pe ... borbely.Sa nu-ti vina sa mori de ciuda?
Romeo Stancu este oltean, a fost crescut la Universitatea Craiova si este un jucator bun si talentat.Trebuie recuperat.
La fel Gabi Popescu care poate fi inlocuitorul perfect pentru Badea
Ar fi bine sa-l transfere si pe Caramarin dar nu cred ca vor putea

EDMOND_
12th December 2003, 00:29
Vialli , l-am urmarit deoarece stiam ca ar putea ajunge la Stiinta... Pot sa-ti spun ca Bundea , Plesan , Stancu , Stanga sunt peste el ca valoare..
Important! - Staicu a declarat ca "va juca parsiv in ceea ce priveste transferurile " asa ca trebuie sa privim orice nume aparut prin ziare doar ca o intoxicare..." tintele fiind de fapt altele!

Blue
12th December 2003, 00:48
Edmond.in privintza lui R.Stancu avem pareri foarte diferite

Daca l-au dat afara pe Badea, avem nevoie neaparata de Gabi Popescu.

De Caramarin sau Dica oricum aveau nevoie in atac dar statzi calmi, nu va agitatzi ca oricum nu vor reusi sa-i ia.
Curca? avem portar mult mai bun ,pe Guso. Nu ne permitem sa tzinem rezerve de lux.
Raducan ala e moale , e moldovean. Nici un moldovean n-a reusit aici.
Lutu mai mult strica atmosfera, s-a dus ca fotbalist.
R.Stancu ar fi bun si accesibil.

Silvasan a mai fost si stitzi bine cum juca, de ce-l mai vretzi cand stitzi bine... A avut doua meciuri reusite si atat, nu are valoare.

klm
12th December 2003, 01:18
ANTENTIE : ADRIAN ILIE AR PUTEA REVENI IN DIVIZIA A!

gardianul scrie ca ar fi tentat de steaua , eu zic ca ocazia asta nu ne poate scapa !

Trebuie sa revina acasa , nu la steloaia .

EDMOND_
13th December 2003, 20:45
Dupa ce a urmarit 5 casete cu jocurile Universitatii , noul antrenor a apreciat ca echipa ar mai avea nevoie de un varf de viteza si de doi jucatori de banda....si ca apararea pare compartimentul cel mai solid al "Stiintei"...

ady_azzuro
13th December 2003, 20:49
Dinel ar face bine sa-l ia pe Dica, pitesteanul a delcarat ca ramane in tara, este deja ofertat de dinamo, rapid si steaua, dar Staicu poate sa-l fure, daca reuseste si manevra asta, atunci chiar ca devine patronul nostru iubit :ok:

EDMOND_
13th December 2003, 21:06
Azzuro , nu are cum sa-l fure ! Cine da mai mult il ia... Stiinta a facut o oferta : 400000 de dolari si un procent la o viitoare vanzare....problema este ca Dica ar vrea un salariu de peste 200000 de dolari... aproape cert nu va veni la Craiova !
Te intreb si eu ceva: Ai da pe Guso , Daouda si Njock pentru Dica!?

ady_azzuro
13th December 2003, 21:25
Nu as da pe nimeni in locul lui Dica, daca Dinel intr-adevar are banul pe el si vrea sa se implice cu sufletul atunci sa-l transefere pe Dica, sa arate ca e mai tare ca Gigi Becali, sa-i dea salariu de $250,000 si sa-i inchida gura ciobanului de la steaua...nu cred ca da jiji $400,000 pe Dica!

ion-1
13th December 2003, 21:35
Nu ar fi in spiritul lui Dinel..si nici corect fata de ceilalti jucatori..nu cred ca ajunge Dica la Stiinta.

EDMOND_
13th December 2003, 23:27
Azzuro , nu cred ca ai putea conduce un club! Trebuie sa tii seama de realitatile concrete .... si de salariile existente : Nu stiu daca in Romania are vreun fotbalist mai mult de 100 000 de dolari! La Craiova salariile celor mai buni se duc undeva spre 60 000 .. nu mai retin cat are Njock !?
Crezi ca ai putea sa-i dai lui Dica 250 000 si Guso sa ramana la 40000 ? Am dat numai un exemplu..

EDMOND_
14th December 2003, 12:41
Se pare ca Dica este hotarat sa joace la Steaua... pentru 130 000 de dolari , dar informatiile converg spre faptul ca oferta Craiovei ar fi fost o intoxicare si ca tintele ar fi de fapt alti doi fotbalisti ai Argesului Ciprian Tamasa - 22 ani , varf si Prepelita- 18 ani , m9ijlocas dreapat.. Inclin insa sa cred ca transferurile vor fi neasteptate , alte nume decat cele vehiculate...

ady_azzuro
14th December 2003, 14:32
Azzuro , nu cred ca ai putea conduce un club! Trebuie sa tii seama de realitatile concrete .... si de salariile existente : Nu stiu daca in Romania are vreun fotbalist mai mult de 100 000 de dolari! La Craiova salariile celor mai buni se duc undeva spre 60 000 .. nu mai retin cat are Njock !?
Crezi ca ai putea sa-i dai lui Dica 250 000 si Guso sa ramana la 40000 ? Am dat numai un exemplu..
Nici nu aveam de gand :p
Daca ii da lui Dica 200000 atunci sa le mareasca salariul si la ceilalti jucatori importanti ai Craiovei, nu degeaba se afla in primii 100 celor mai bogati oameni din Romania, sa bage banu` in echipa :cool:

EDMOND_
14th December 2003, 16:34
Problema este ca Dinel probabil va baga exact atati bani in echipa cat o sa considere el ca merita... Nici mai mult nici mai putin ... Nici tu nici eu si nici alti suporteri nu o sa-l determinam sa bage mai multi... Putem doar sa speram ca o va face....stii foarte bine ( sau poate nu! ) cum a ajuns patronul echipei... Au fost presiuni mari asupra lui din sfera politicului ... fiindca nu s-a gasit nimeni sa vrea sa cumpere locul ( de fapt asta a cumparat , nu echipa...! ) si fiindca autoritatile aveau o problema reala s-au orientat asupra lui fiind considerat cel mai potent din afaceristii de pe aici .... i s-a promis ajutor ulterior care nu a mai venit ...sau a venit greu si foarte putin fata de nevoile echipei! Cam asta a fost...

nr.zece
15th December 2003, 19:10
Stati linistiti si cu Dica asta, ca nu este superman, eu nu-mi aduc aminte de vreo vedeta autohtona sa aiba succes prin Banie, din contra toti care au venit pe cai mareti au taiat-o pe jos, dupa un retur (vladoiu).
Cum sa-l aduci pe un Dica pe un salariu mai mare ca al lui Stanga, Bundea, Papura, Badea, este aberant.
In primul rand il vor matrasi rapid, in al doilea rand la banii care ii cere il aduci pe Gabi Popescu si nu cred ca suporta comparatie.

ion-1
15th December 2003, 23:53
Din Prosport reiese ca Marius Iordache nu este multumit de oferta Craiovei.
Sper in curand sa aflam si cine vine sigur...nu ca in golul sigur care este mai putin sigur decat golul cel mai sigur...:)

EDMOND_
16th December 2003, 00:41
Posibil ... oricum Iordache nu a mai jucat in ultima vreme si Stiinta i-a oferit posibilitatea sa se antreneze , nu a fost vorba de nici un transfer ..in ceea ce priveste transferurile stiu ca s-a hotarat orientarea spre jucatori tineri ( 20 - 23 ani ) care sa joace la Craiova cel putin trei ani... sa mai avem putina rabdare , am inteles ca se vor face doar doua transferuri , un mijlocas si un varf....se considera suficient pentru acest moment...

nemuritor
16th December 2003, 00:50
ne trebuie cineva in locul lui Badea daca el se lasa. Si ne mai trebuie neaparat un atacant foarte bun.
De mijlocasi de banda si fundasi laterali nu prea avem nevoie.Merge chiar si R.miclea , ceva stie daca a fost golgheter la sala. Si aproape toti pot sa joace pe benzi, I.Stancu, Murgan,Bundea, Stoianof,Vigariu,Preda, Borbely, aproape toti pot in afara de fundasi si NJock .
Dar G.Popescu ar fi potrivit in locul lui Badea. Si un atacant foarte bun.

ion-1
16th December 2003, 00:53
Cine anume? Din tara, de afara? Stiu ca este timp pana cand se reunesc dar credeam ca se stie ceva mai mult dincolo de zvonistica obisnuita.

nemuritor
16th December 2003, 00:55
nici ei nu stiu , noi nici atat. Unu ca Mutu ar fi bun :) tehnic si rapid

Blue
16th December 2003, 04:30
parerea mea ca cei de pe lista aia de disponibili intradevar ar trebui lasati sa plece, chiar si gratis. ma mira insa ca nu apar Biemme si Bengondo care si costa, mai ales Bengondo si n-au nici o treaba.
trebuie sa fie atentzi si la italienii aia de care zice Napoli, fiind italieni e un pericol imens sa fie favorizatzi de antrenor si 99,99% vor fi cazaturi (ce italian valoros paraseste Italia) si vor costa si cam mult(la ei si ultimele cazaturi costa scump).
CRED CA EI AR TREBUI SA SE CONCENTREZE PE DOI JUCATORI:
GABI POPESCU SI CARAMARIN. In rest copii de la juniori(A.ionescu,N.Popescu), de la Extensiv(Ciuca,S.Radoi,Totoroantza) ,electro(Dragos Popescu) ceva de pe la Jiul sau Resita. e bine ca s-a intors Oprea. Poate si V.Stancu si Vulpescu ar putea veni inapoi.Din astia copii de pe aici. Tanasie sau Prepelita aia de la Arges ar fi buni amandoi. Si Romeo Stancu de la poli ar merge. Balace este dat de tot sau imprumutat? daca e doar imprumutat poate ar merita adus inapoi, am vazut ca s-a pus pe picioare.Cam astia, poanta este ca ar trebui sa se miste repede, inainte de sarbatori. Sa plece totzi in turneu , cei care nu fac pregatirea centralizata inaintea campionatului nu fac pe urma nimic.

EDMOND_
16th December 2003, 12:52
Urai ( " mai bine il crestem pe Banica" ), Miclea , Bratu ("nu au mai prins nici lotul de de 18 " ) Borbely ( " este considerat omul lui Cartu fiind adus de acesta si in plus nici nu a rupt gura targului in tur" , Leandro ( nu l-a dat nimeni afara dar s-a saturat sa faca tusa " s-ar putea sa nu ma mai intorc , am o oferta din Columbia" ) ...
Urai - 12000 , Miclea -14000, Bratu -15000 , Leandro -
-12000 , Borbely - 24000 in dolari cam acestea erau salariile lor !
Blue si noi am vrea pe cei doi jucatori , dar cred ca sunt niste propuneri irealizabile...
Gabi Popescu are un salariu foarte mare acolo , mult peste cel mai mare salariu al unui fotbalist roman , se simte bine si nu a manifestat in nici un moment dorinta de a reveni in tara..
Caramarin este evaluat de National la 1000 000 (! ) de dolari , stiu ca se discuta pentru el dar nu cred ca va ajunge la noi...din cate stiu este sub contract cu Becali si-l doreste si Rapidul.... concluzia sanse sub 5 % .
Italienii daca vor veni ( Nu cred ! ) vor cost ade la 200 000 in sus.... Inclin sa cred ca tot din campionatul nostru ... Extensiv ?! Poate unul singur...sa aduci trei jucatori de la o echipa care se lupta sa scape de retrogradare este cam mult.....
Cred ca daca se va concretiza vreo tranzactie mai importanta va fi cam cum a fost cazul Njock , un fotbalist la care nu se mai gandeste nimeni ca ar veni la Craiova.. Sa vedem..

EDMOND_
16th December 2003, 13:00
Daca italianul vrea sa-si faca un nume si sa faca performanta ( in locul lui eu asta as dori , e o mare sansa pe care n-ar trebui sa o iroseasca..! ) ar trebui sa nu favorizeze pe nimeni si sa intre in teren cu cei mai in forma jucatori ...

EDMOND_
17th December 2003, 16:32
Transferurile lui Dica , Raducan si Gane nu mai sunt de actualitate ( " Dica nu doreste sa vina la Universitatea desi sefii din conducerea lui FC Arges au acceptat propunerea noastra , Raducan cere o suma mult prea mare pentru a veni , in ce-l priveste pe Gane optica clubului este ca nu mai dorim jucatori batrani " ) .. Staicu a spus ca anul trecut la Craiova s-au primit o gramada de CV-uri , i-am invitat la o proba de joc si am transferat gratuit trei jucatori ( Guso , Bundea, Stancu ) si inca unul facand un oarecare efort financiar ( Daouda)...toti patru au devenit titulari!
Asa se intampla si acum ...am primit multe CV-uri , atat din tara cat si din strainatate...dupa 01 ianuarie îi invitam la o proba de joc.. " Nu vad de ce nu am mai gasi doi trei jucatori de valoare "...
In ceea ce priveste plecarile conducerea Universitatii afirma ca vor fi destui jucatori care vor fi disponibilizati , dar numele lor va fi facut public abia dupa Anul Nou pentru a nu le strica sa5rbatorile. Lista publicata in presa nu a fost cea a conducerii clubului....

EDMOND_
17th December 2003, 23:10
Se pare ca in urma evolutiei la Cupa Eso , Romulus Miclea ( 23 ani ) nu va mai fi disponibilizat si i se va da o noua sansa de a convinge ca poate ramane in lotul Universitatii.

ady_azzuro
17th December 2003, 23:38
Sa vedem daca n-o iroseste.
Nu-l prea vad bine pe Dinel in campania asta de calificari, e in dificultate.

Pacala
18th December 2003, 03:57
nici nu are Dinel Staicu puterea financiara a alora din Bucuresti.Asa ca ne cam multumim cu ce ramane .
Cred ca merita pastrat R.Miclea ,merita inca o sansa, a fost revelatia turneului de sala, golgheterul competitiei.Inseamna ca stie ceva fotbal. Cele mai bune afaceri se fac daca aleg jucatori de pe la echipele mici din Oltenia. Fac pariu pe oricat

ieppy
18th December 2003, 09:38
nu stiu de ce vorbiti ca Dinel nu are putere financiara: omul a oferit 400000$ pe Dica pe cand ciobanul numai 250000$. Ca Dica a ajuns la Steaua este alta poveste. Clar ca Becali a facut un aranjament de zile mari ca nimeni nu e prost sa renunte la 150000 cu toata dorinta lui Dica cu tot.

ady_azzuro
18th December 2003, 10:47
Ieppy, dar de cand te intereseaza pe tine asa de mult transferurile noastre? :mda:
Noi o sa ne axam mai mult pe transferuri din strainatate si din zona Olteniei, aici mereu s-au nascut talente fara egal, ce ne trebuie noua Dica, Narcis Raducan si alti jucatori din afata Olteniei, cand zona noastra arde de talente :cool:

CRAIOVA FORZA CRAIOVA!!! :yeah: :yeah: :yeah:
http://www.smiliearchiv.com/smilies/sport/sport_47.gif

ion-1
22nd December 2003, 21:47
Vad in editia speciala de maine ca a venit Lucian Badaluta (de la CSM Resita).
Stiti ceva despre el? Am inteles ca joaca fundas dar restul..varsta..unde a mai jucat..

ady_azzuro
22nd December 2003, 21:53
Am vazut ca a avut mai multe oferte de la echipele din Bucuresti, dar a ales Craiova pt ca e mai aproape de Resita :D

Lion
22nd December 2003, 22:08
Badaluta este nascut in 1979 si joaca fudas de marcaj sau libero.
Pe langa badaluta vor mai veni la craiova de la resita:vulpescu,dananae,v.stancu si lazarovici.cine va confirma din cei enumeratzi va ramane in lotul de 24 al universitatzii cine nu va fi imprumutat satelitului primavara.

ady_azzuro
22nd December 2003, 22:20
Are 25 de ani, a trecut de prima tinerete, apropos satelitul primavara in ce divizie va participa?

EDMOND_
23rd December 2003, 18:58
NU stiu prea multe despre el, dar probabil se doreste o rezerva puternica in aparare , in cazul in care se accidenteaza unul din titulari ( Moti este inca prea tanar inca pentru acest compartiment , chiar daca foarte talentat si probabil titular in doi trei ani ! ).
In ceea ce priveste eventualele transferuri interne , desi va fi foarte greu eu nu exclud o surpriza. Am senzatia ca Staicu a invatat sa vorbeasca cat mai putin despre acest lucru ... Varianta sustinuta de unii suporteri cum ca nu ar fi bani pentru transferuri este contrazisa de oferta facuta de Staicu Argesului ( recunoscuta ca atare de oficialii pitesteni ) ..400 000 pentru Dica.

ady_azzuro
25th December 2003, 13:46
Iata ce zice http://www.romaniansoccer.ro/news/mercato.shtml :

Universitatea Craiova(antrenor Nicolo Napoli -nou-)

Au venit:Lucian Bădăluţă (CSM Reşiţa, fundaş central, 10.000$), Ionel Tersinio Gane (Grasshoppers Zürich ?), Andrei Prepeliţă (FC Argeş Piteşti?), Gabriel Caramarin (FC Naţional Bucureşti ?), Narcis Răducan (FCM Bacău ?), Ion Ionuţ Luţu (Rapid Bucureşti ?), Ciprian Ion Tănasă (FC Argeş Piteşti ?), Obinna (atacant, Nigeria ?), Silistre (atacant, Columbia ?), Jorge Hurtado (atacant, Columbia ?)
Au plecat:Patrick Bengondo (destinaţie necunoscuta), Pavel Badea (retras), Leandro Alves da Cunha (Columbia), Jeremie Njock (este dorit de FC Metz şi Royal Antwerp)

EDMOND_
25th December 2003, 18:25
Azzuro , stai ma si tu linistit macar de Craciun , crezi ca face Staicu transferuri fara sa te anunte !!? Esti primul pe lista , nici prosportul nu afla inaintea ta ! :).
Daca vreunul din atacantii aia "exotici " este de valoare se schimba situatia , va insemna mult in jocul echipei!

ady_azzuro
25th December 2003, 19:32
Intr-adevar, dar eu as vrea olteni, nu exotici! :cool:
Apropo de Cartu, sa nu va mire faptul ca incepem returul cu o infrangere! :evil:
Sorin ne stie jocul la perfectie, ne va fi foarte greu cu otelul, mai ales ca i-am batut in tur chiar la ei acasa. :)

EDMOND_
26th December 2003, 14:12
Du-te mah si te plimba! Un adevarat suporter al Craiovei nu are voie sa se gandeasca la infrangere decat atunci cand se intampla... Pana atunci îi este interzis!

ady_azzuro
26th December 2003, 15:30
Ba are voie, ca din sport fac parte atat victoriile cat si egalurile si infragerile, oricum eu nu dau prea mare importanta meciului cu Galatiul, pe mine ma intereseaza mai mult ce facem cu dinamo rapid si steaua, daca le batem pe toate 3 avem sanse la titlu :).
Cu otelul nu imi fac probleme, incercam sa le gasesc doar o sansa de victorie in Banie, Cartu fiind antrenor la ei, dar tot ii batem :cool:

EDMOND_
27th December 2003, 13:17
Bati campii Azzuro! Un suporter oltean care se gandeste la infrangere inaintea unui meci este de neconceput! Este clar !? Si daca mai continui ideea asta iti dau direct cartonas rosu! :)

EDMOND_
27th December 2003, 13:22
Se pare ca la reunirea lotului , pe 12 ianuarie vor fi prezenti si urmatorii jucatori imprumutati la CSM Resita .
Zlatko Lazarovici , Valentin Stancu , Dragos Vulpescu , Nicolae Oprea si Ovidiu Dananae. Din cate imi amintesc eu Lazarovici si Oprea promiteau ... Nu stiu ceilalti , dar probabil toti sunt foarte tineri...

ady_azzuro
27th December 2003, 14:14
Ok, pronostic Craiova 3-0 Otelul, asa mai merge? :cool:
Goluri Tersinio, Jeremy, Zeno! ;)
Parca era si unu Dindanae, sau am inteles eu si e echiar Dananae, daca il cheama Ovidiu inseamna ca e roman, eu il credeam exotic.

EDMOND_
27th December 2003, 14:35
Este chiar craiovean din cate stiu eu , dar parca era unul din cei care la echipa de juniori era suspectat ca joaca pe "pile"... Poate ma insel... Dupa parerea mea Lazarovici si Oprea sunt talentati si pot avea perspective frumoase.... Vom vedea!

ady_azzuro
27th December 2003, 14:56
In alta ordine de idei, Sorin Cartu nu a fost confirmat in postura de antrenor al echipei Otelul Galati, asa afirma conducerea molodoveana(Teletext Romania1)
Ei spui ca au fost doar simple speculatii ale presei oltene, dar ciudat este faptul ca atat presedintele Otelului cat si Cartu au afirmat cu cateva zile in urma ca au ajuns la un acord.

EDMOND_
27th December 2003, 15:03
In Prosport-ul de astazi scrie ca si-a desemnat si secunzii: Mircea Irimescu si Tudorel Calugaru. De asemenea si programul echipei: o saptamana la Poiana Brasov , un turneu in Cipru si unul la Norcia sau in Antalya... Dupa cum vezi e cam sigur.

EDMOND_
29th December 2003, 19:16
La stirile Prima tv de astazi : Universitatea Craiova a facut o oferta oficiala Nationalului : 400000 de dolari pentru Caramarin ! Pentru realizarea acestui transfer Pavel Badea s-ar fi intalnit cu Olaroiu ...
Sa vedem...eu nu prea am incredere in transferuri anuntate prin presa sau televiziune inainte de realizarea efectiva!!

ady_azzuro
29th December 2003, 19:20
Eu cred ca il luam pe Caramarin, Olaroiu e de al nostru si il vom achizitiona, mai ales ca le dam si $400 000

EDMOND_
29th December 2003, 20:09
Olaroiu nu prea mai este de al nostru! Antena 1 a anuntat insa ca acesta ar fi acceptat oferta Craiovei , dar ca sunt probleme cu jucatorul care ezita sa vina in Banie desi ar avea un contract mult mai mare! Sa vedem ce se intampla....

Lion
29th December 2003, 20:18
am vazut si eu stirile la antena 1.
eu nu l-as mai lua pe caramarin daca nu a fost de acord...
pai cu banii astia il aduc pe gabi popescu care e fotbalist si in plus mai este si oltean...
nu sunt de acord nici cu suma asta de 400 000 de dolari pt un jucator din campionatul intern...
mai mult de 100 000 nu as da pe nici un jucator din romania...dar asta e problema lui mititelu...
sa speram ca vom reusi cateva achizitzii...
FORZZA STIINTA

Lion
29th December 2003, 21:35
conducerea universitatzii doreste un nou jucator:RAZVAN COCIS(19 ani)atacant-8 goluri- de la universitatea cluj...este international de juniori si tineret...
sper sa-l transfere deoarece avem nevoie de jucatori tineri...asta ne trebuie...sa luam ce e mai tanar si bun din tara.
FORZZA STIINTA

Ravelly
30th December 2003, 01:04
Sunt de acord cu tine Lion; si eu unul as prefera sa fie adusi jucatori tineri cu care poti forma ceva in viitor. Sincer imi place Caramarin, e unul din jucatorii mei preferati din tara, dar pretul vehiculat mi se pare cam exagerat si cu banii acestia cred ca pot fi luati ceva tineri de perspectiva. Si sper sa se rezolve marirea unor contracte (am citit ca Rada are chiar un contract ridicol) deci in primul rand sa ne pastram proprii jucatori...

ion-1
30th December 2003, 09:05
Si eu cred ca pretul este prea mare pentru caramarin.
Ma intriga insa cele doua oferte atat de generoase facute de dinel (dica, caramarin)..parca nu este in ton cu ceea ce a facut pana acum, nu credeti?
Stie cineva cine este impresarul lui caramarin?

nr.zece
30th December 2003, 09:15
daca si-a exprimat dezaprobarea fata de transferul la Stiinta, maradona ala nici sa nu mai vina.
nu cred ca s-ar adapta la o echipa fara datorii la jucatori.
lui ii place foamea, sa stea la echipa de rezerva a lu' netoiu. poate vine investitorul si mananca si el carne, macar de paste daca de craciun s-a multumit sa manance pe datorie la restaurantul lui gino.

EDMOND_
30th December 2003, 12:30
frozen , esti prea categoric . Caramarin este practic cel mai bun pasator din divizia A si inscrie si goluri. Este un jucator matur si categoric util Universitatii ( ar fi o buna solutie dupa retragerea lui Badea. Caramarin a admis ca ar putea evolua la Universitatea daca se inteleg cluburile si nu va avea o oferta din campionatul italian , prin intermediul lui Zenga.... Pana la urma fiecare fotbalist cauta varianta cea mai buna....

nr.zece
30th December 2003, 23:21
l-ai auzit tu? nu cred.
nici eu nu l-am auzit ca a spus ceva de rau de Craiova, de asta am postat cu "daca".
si chiar daca este bun si a facut vreo afirmatie aiurea nu are ce cauta aici.
asa hai sa-i luam inapoi pe alexa, barcauan, stoican, domocos, danciu....... asta dupa ce ne injurau pe stadion si se luau la bataie cu Sorin Cartu

EDMOND_
31st December 2003, 11:17
Mah , ce rau esti ! Eu am citit interviul lui Caramarin . Nu a spus nimic rau despre Universitatea. A admis ca daca cluburile se inteleg si nu are o oferta din Italia este posibil sa vina la Universitatea. Deocamdata , personal , nu a discutat cu nimeni de la Universitatea, a inteles ca s-ar purta tratative la nivel de cluburi ...

EDMOND_
31st December 2003, 11:22
Transferurile lui Caramarin si Gane sunt inca in "carti"... Concret vom sti probabil spre 10 ianuarie!
Badescu ( Farul ) si Buga ( Brasov ) sunt doi jucatori care mie imi plac foarte mult si am inteles ca ar findisponibili pe sume apropiate de 200 000 de dolari. Amandoi sunt probabil cei mai buni jucatori de la echipele unde joaca. Nu stiu insa ce varste au....
Din anumite surse amm inteles ca se negociaza cu Argesul pentru un atacant tanar...

ady_azzuro
31st December 2003, 14:29
Universitatea Craiova i-ar putea aduce înapoi pe Luţu şi Marius Sava

După ce Dică a ales Steaua, iar Caramarin a refuzat vehement să vină la Craiova, un alt mijlocaş cu profil ofensiv vizat de olteni, Narcis Răducan, are şanse reduse să fie achiziţionat de Universitatea.

Aflat la un moment dat pe lista cu disponibilizaţi întocmită de primarul Sechelariu, Răducan a aflat acum că ar fi unul dintre preferaţii noului antrenor al Bacăului, Ionuţ Lupescu. Prin urmare, mai mult ca sigur că jucătorul va rămîne blocat la actuala sa echipă.

În aceste condiţii, n-ar fi exclus ca Universitatea să se orienteze spre foştii săi mijlocaşi ofensivi, Ionuţ Luţu şi Marius Sava. Primul nu prea intră în planurile lui Dan Petrescu la Rapid, giuleştenii intenţionînd zilele trecute să-l direcţioneze spre Gloria Bistriţa, mişcare pe care Luţu a refuzat-o. În schimb, despre Sava s-a scris că ar fi dorit tocmai de Dan Petrescu la Rapid, dar sînt zvonuri că şefii Universităţii l-ar fi contactat zilele trecute pe jucător.

O altă mare problemă pentru craioveni este achiziţionarea unui vîrf valoros în condiţiile în care aducerea lui "Jerry" Gane nu este sigură. În acest sens, s-ar încerca demararea unor negocieri cu FC Argeş pentru atacantul Tănasă.

Romanian Soccer - 30 decembrie 2003 - 17:10

EDMOND_
2nd January 2004, 12:45
Se pare ca in data de 31 Lutu ar fi petrecut aproape doua ore in compania lui Mititelu....Insa acest lucru nu poate insemna neaparat revenirea la Craiova , stiut fiind ca Mititelu se ocupa de transferurile jucatorului...

inter
2nd January 2004, 14:17
lutu nu are ce cauta ACUM la Stiinta !

ady_azzuro
2nd January 2004, 18:50
lutu nu are ce cauta ACUM la Stiinta !
Dar cand are ce cauta inter? :rolleyes:
LUTU LUTU LUTU GOAL, LUTU GOAL, LUTU GOOOAL! /hello /hello /hello

EDMOND_
2nd January 2004, 19:42
...in principiu , la varsta care o are si la nivelul la care joaca acum...probabil nu se va mai intampla , doar daca Universitatea nu vrea sa faca gesturi filantropice!

EDMOND_
3rd January 2004, 21:13
In proportie de 95% Caramarin nu va veni la Craiova!
In ceea ce-l priveste pe Ionut Lutu acesta s-ar putea sa fie imprumutat de Rapid catre ...Gloria Bistrita!!

EDMOND_
4th January 2004, 12:41
Adrian Mititelu a anuntat ieri ca Ionut Lutu nu intra in vederile Universitatii pentru o eventuala revenire .... si ca vor fi transferati cel putin doi jucatori, un mijlocas dreapta si un varf...daca nu se va realiza nimic in Romania se va apela tot la variante externe..obiectivul numarul unu fiind un mijlocas columbian Alex Sinistera care va fi vazut la lucru in turneul din Italia impreuna cu alti cativa "stranieri".... Dintre numele vehiculate singurul care ar ramane in carti este Jerry Gane...o varianta pe care eu personal nu prea o agreez datorita varstei fotbalistului....poate fi o solutie pentru acest retur , dar mai departe?
Din campionatul intern mie imi plac Badescu ( Farul ) si Buga ( Brasov )...

inter
4th January 2004, 13:30
Ady, tu ai o obsesie cu Lutu :drak: , la felul cum joaca si cum se comporta poate sa se duca la Bistrita :yeah: sau poate ii aranjezi tu ceva in Kuweit :D :D :D

ady_azzuro
4th January 2004, 13:56
Nu ii aranjez nimic, daca pleaca de la rapid trebuie sa vina la Stiinta, altfel nu se poate...
Cati ani are Tersinio?

inter
4th January 2004, 14:01
cu 4 mai mult ca Lutu :D:D:D:D

ady_azzuro
4th January 2004, 14:03
Adica 32? :rolleyes:

MATRIX98
6th January 2004, 19:35
pana sa cumparam ceva, o sa-i pierdem pe papura(probabil) si pe daouda(aproape sigur). Imi zisa cineva azi, ca daouda e ca si dat la steaua , si asta ii spusa chiar mititelu`... acum sa vedem, cat de adevarat o fi,.

Blue
7th January 2004, 05:04
Eu nu cred ca pleaca cineva din jucatorii importanti.
Macar cei care au jucat mult in tur +Daouda sa nu plece,

ma refer la Guso,Daouda,Papura,Rada,Murgan,Vigariu Plesan,Stanga,N'jock,I.Stancu si Bundea.

Nu stiu cat va mai juca Badea , e si varsta,

Nu trebuie dati nici Moti, Stoianof,Banica si A.Ionescu.

In rest, eu pe toti i-asi cam da afara.
Buni ar fi de adus un Ciuca, Oprea,Vulpescu si copii din astia din zona.

De adus, sa speram ca mai aduc doi jucatori buni .

ady_azzuro
7th January 2004, 14:41
Daouda nu pleaca niciunde, cel putin pana la vara...Badea nu va mai juca, a hotarat sa se retraga.

EDMOND_
10th January 2004, 14:02
Se pare ca la reunirea lotului vor fi cateva surprize...

inter
10th January 2004, 14:03
te asteptam sa ne comunici ..................... BOMBELE

ady_azzuro
10th January 2004, 15:04
O sa le spun eu:
Lutu, Gigel Bucur si Ciuca :)

Blue
11th January 2004, 04:02
Stire dar nu de ultima ora este ca mafia din bucale tot incearca a destabilizeze si sa invenineze situatia la Craiova. Zilnic apar la stiri acuze la adresa Craiovei si a lui Dinel Staicu, in acest timp il ridica in slavi pe oier , arunca statistici fantasmagorice si multe altele.Cred ca pe jucatorii Craiovei, chiar aia din bucale i-au recomandat la tot felul de echipe obscure din Europa fgen Utrecht(bundea) Siena(Plesan) Toulouse(Papura) , l-au facut criminal in serie pe Badea, l-au dat transferat pe Vigariu, au scris despre Rada si I.Stancu ca n-au bani si le gaseste Gica Popescu angajamente in alta parte ,ba la Dinamo, ba aiurea, pe Daouda l-au dat la Steaua.Lui N'jock i-au denaturat interviuri.Tot incearca sa arunce marul discordiei, doar doar Dinel Staicu cade plasa unor transferuri facile si gratuite sau se scarbeste si renunta. Va spun ca le este frica de Craiova. Priviti cum au atacat sau au at transferati toti titularii cu exceptia lui Stanga. Cate articole au aparut despre Staicu care n-aveau nici o legatura cu fotbalul.In schimb pe Gigi Becali mai au putin si-l propun presedinte. In ultimele doua luni, n-a fost jurnal la protv fara Gigi Becali.
Sa vdem cata minte si cata putere morala are Staicu.

EDMOND_
11th January 2004, 12:22
Din astea singura bomba adevarata ar fi GIGEL Bucur ...dar nu stiu de ce am senzatia ca toate astea sunt intoxicari ale lui Dinel...cred ca transferurile adevarate le vom afla abia in momentul cand vor fi definitivate....

EDMOND_
13th January 2004, 09:47
Se pare ca Borbely ar avea o singura sansa sa ramana la Universitatea , aceea de a se reprofila jucator de banda...

Ravelly
13th January 2004, 20:49
Edmond, informeaza-ma te rog pe scurt, caci ma omoara timpul si prefer sa aflu de aici (mama ei de sesiune), in legatura cu atacul nostru (eventuale noutati), pentru ca in afara de McBreen si N'Jock chiar nu mai vad nici un atacant care sa le faca concurenta.

EDMOND_
13th January 2004, 21:24
Ravelly , tot ce stiu si eu este ca vor fi vreo trei atacanti straini columbieni si argentinieni care vor veni direct in Italia ...si ca se discuta si alte variante..insa toti asteapta evaluarile lui Napoli! Se pare ca exact in compartimentul amintit de tine se vor face transferuri...
Eu zic sa mai avem putina rabdare! Anul trecut am reusit sa fixam niste titulari ( cam opt posturi ) ...poate chiar noua cu Stancu.... am terminat pe patru ...nu vad de ce nu am mai castiga vreo patru jucatori de valoare...mai ales ca se va renunta la unii care nu prea mai aveau treaba pe aici!

Blue
14th January 2004, 04:59
Eu zic ca Borbely ar putea fi o solutie pe stanga si I.Stancu in locul lui Badea.
Cum ar arata un lot cu numar minim de transferuri

-Guso,Banica,Urai(il las si pe Urai ca e bine sa ai intotdeauna 3portari,desi pe Urai l-asi da afara)

-Daouda,Papura,Rada
Moti,Craciunescu

-Stoianof(il vad aici),Plesan,Stanga,I.Stancu,Borbely
,Vigariu,A.Ionescu,Murgan(merge si fundas),Oprea(cred ca merge mai repede la mijoc),L.Preda

-Bundea(asi juca cu el mai ofensiv dar si pe dreapta,dupa caz),N'Jock,Mc Breen,
+UN ATACANT TEHNIC,IUTE,IMAGINATIV, UNUL BUN

asta in ideea ca L.Preda si Craciunescu sint complet restabiliti. Poate asi renunta la urai si l-asi readuce pe Vulpescu

ceilalti care se invart in jurul echipei sint in plus.

Nu stiu,poate i-asi mai da o sansa lui R.Miclea daca nu gasesc un fundas de banda ,sa fie 24 acolo ca si Badea pastreaza drept de joc, nu se stie cand vor avea nevoie.

MAREA PROBLEMA RAMANE CA SI IN VARA UN AL DOILEA ATACANT FASNET,TEHNIC LANGA N'JOCK.
Nu se mai zice nimic de Caramarin? Astept sa aud ca au adus un atacant bun si bineinteles ca au ramas astia de-mi plac mie in lot.

EDMOND_
14th January 2004, 09:56
Esti fericit ca am scapat de Leandro! :)
Mai este un fundas in lot , Badaluta 25 ani ,care probabil a fost adus in ideea intaririi apararii daca se va accidenta vreunul... nici Lazarovici nu este rau si este foarte tanar...poate creste in valoare. Eu am enumerat opt certi , siguri, daca adaug pe Stancu si Preda ar fi zece...Murgan mie nu prea imi place , dar poate ma insel... Sunt cel putin cinci jucatori craioveni ceruti de echipe din strainatate ...faptul ca nu i se da drumul nici macar lui plesan ( un milion de euro ) ma face sa cred ca se doreste performantasi ca , in mod sigur , vor veni langa echipa inca trei patru jucatori!

nr.zece
14th January 2004, 10:00
l-ai uitat pe Moti. promite si va creste mult.
a revenit si Craciunescu.

EDMOND_
16th January 2004, 10:08
Marius Iordache , fostul fotbalist al Universitatii (in varsta de 25 ani ) ar fi semnat un contract de 4 ani cu Stiinta ( 40 000 pe an ).
Am postat stirea din Prosport la "stiri de ultima ora".
Curios , nici unul din ziarele locale nu dau amanunte despre transfer!

ady_azzuro
16th January 2004, 10:08
Marius Iordache se reintoarce la Stiinta, a semnat un contract pana in 2007, un fundas stanga bun, ultima evolutie in Romania parca a avut-o la FC National. Napoli l-a luat in Italia pt turneul de pregatire.

ady_azzuro
16th January 2004, 10:09
:D :D :D
Postaram acelasi mesaj in acelasi timp :D

EDMOND_
16th January 2004, 23:17
"Universitatea reprezintă un nou început al carierei mele"

Lucian CAZAN

Reporter: Cum te simţi oltean cu acte în regulă?
Mugur Bolohan: Mă simt foarte bine. Altfel nu aş fi ales să fac pasul spre Universitatea.
În cele din urmă ai ales să vii în Bănie...
Au fost mai multe oferte, dintre care cea mai serioasă a venit din partea Craiovei, şi nu regret că sunt aici.
Ce înseamnă pentru tine această mutare?
Universitatea reprezintă un nou început al carierei mele. Aşa consider eu. În ultimul timp am jucat mai puţin din cauze care se ştiu şi despre care nu vreau să amintesc acum.
Ai avut şi alte motive care te-au determinat să semnezi cu "Ştiinţa"?
Am ales Craiova şi pentru public. Suporterii olteni sunt buni cunoscători ai fenomenului. Ştiu cu ce se mănâncă fotbalul.
Financiar eşti mulţumit?
Universitatea mi-a făcut o ofertă care mă mulţumeşte, de asta am şi hotărât să vin aici.
Pe ce post ţi-ar place să te folosească antrenorul Napoli?
Nu contează postul, aş evolua şi portar, numai să joc. Vreau să ajut Universitatea.

Mugur Bolohan

Născut: 28 mai 1976, Suceava
Post: fundaş dreapta
Înălţime: 1,76 m
Greutate: 71 kg
Jocuri în Divizia A: 179
Goluri în Divizia A: 15
Debut în Divizia A: FC Naţional - Inter Sibiu, scor: 2-0, data: 18 decembrie 1993
Echipa naţională: debut - 18 septembrie 1996, meciul România - Emiratele Arabe Unite, scor 1-2
Jocuri la echipa naţională: 4

EDMOND_
16th January 2004, 23:22
Alte doua transferuri:
Cristian Dumitru Ungureanu (stânga) s-a născut la 17.09.1980 şi evoluează ca atacant. Ultima dată a evoluat la FC Botoşani, în Divizia C, în turul acestui campionat marcând nu mai puţin de 14 goluri. Şi-a început junioratul la Steaua, urăşte Dinamo, iar din acest retur va evolua pentru Universitatea, echipă la care va câştiga de zece ori mai mult decât la FC Botoşani.

Stelian Buglea (dreapta) s-a născut la 5.10.1980 şi evoluează pe postul de fundaş central. A început fotbalul la LPS CSS Bistriţa şi a debutat la o echipă de seniori la Arieşul Turda. În turul acestui sezon a evoluat în Divizia B, la IS Câmpia Turzii, pentru care a marcat şi un gol. La Universitatea va avea concurenţi serioşi pe post dar promite că nu-i va dezamăgi pe cei care au avut încredere în el.

Totusi mi se par niste transferuri ciudate..deja va fi inflatie de aparatori... probabil unii vor fi transferati... sper ca Dinel nu incepe sa vanda!!!??

EDMOND_
16th January 2004, 23:25
Unde esti tu , Blue!?? Am scapat de Bratu care s-a transferat in Israel , dar a revenit...Bengondo (sic!).

ieppy
17th January 2004, 13:56
Imi place ca la voi in descrierea jucatorilor apare uraste Dinamo, uraste viata sau uraste pe Bush. Luati jucatori pe baza de ura? Cine stie poate ii ajuta sa joace mai bine daca vad numai rosu(sic!) in fata ochilor.

Blue
17th January 2004, 23:52
Unde esti tu , Blue!?? Am scapat de Bratu care s-a transferat in Israel , dar a revenit...Bengondo (sic!).
:D :D :D de ciurucuri se scapa greu, aia buni se tin greu si pleaca repede. Ma asteptam sa se intoarca, trebuie sa i se faca vant ca altfel nu scapam de el.

Tinerii aia nu putem spune prea multe, nici nu cred ca pot juca acum in A, dar pot fi imprumutati sa vada si lumea ce este cu ei.
Cu venirea lui Bolohan sint de acord daca este sanatos, nu trebuie unul pe profilul lui, cred ca dupa ultimele evenimente cand aude de dinamo.... :D :D :D

Eu am cateva puncte la care tin mult :
1. SA RAMANA NEAPARAT TOTZI CEI 11 CARE AU DUS GREUL IN TUR PE TEREN SI AU AJUNS PE 4, daca il scoatem pe Badea (varsta,retragerea) si il punem pe Daouda care e titular indiscutabil in ciuda accidentarii, astia sint:
GUSO,DAOUDA,PAPURA,RADA,VIGARIU,PLESAN,STANGA,
MURGAN,I.STANCU,BUNDEA SI N'JOCK

2. Eu cred ca trebuie sa se limiteze la un lot de 22 de jucatori(cu 2 sau 3 portari,ramane de vazut).Acum, lotul e prea stufos si cuprinde multe ciurucuri care mai mult incurca decat fac ceva util.
Deci pe aceste 11 locuri eu ii vad neaparat pe tinerii :Stoianof, Moti, Banica, Oprea, A.Ionescu, dar si Craciunescu daca tot l-au asteptat atat si Bolohan(noua achizitie,are jocuri chiar si la nationala)

Ar mai ramane 4 locuri, se aude de M.Iordache( a trecut vizita mediacala???)
se aude ca ar fi incercati niste columbieni si niste argentinieni. Greu de spus.
Daca nu gasesc ceva de soi pot sa-i pastreze si pe McBreen si L.Preda(daca e complet refacut).
Sincer, eu asi lasa in mare lotul din toamna dar putina curatenie tot asi face
(Bengondo,Biemme, Borbely,Al.Nicolae,Radulea,D.Nicolae,Cr.Bratu,Lean dro efectiv n-au ce cauta, nici dupa Urai si R.Miclea n-ar plange nimeni, astia tineri care au semnat acum poate la sateliti)

3. Echipa asta are MARE NEVOIE CA SI IN TUR DE UN ATACANT VALOROS, TEHNIC ,RAPID,IMAGINATIV si jocul echipei s-ar schimba foarte mult in bine.Un singur atacant,dar cu adevarat foarte bun. Asta ne trebuie.

ady_azzuro
19th January 2004, 20:47
Bine nea proprietare, ai cam chiulit de pe forum in ultima vreme...:cool:

EDMOND_
20th January 2004, 00:40
Cine ar mai putea veni?
Universitatea ii doreste pe Gigel Bucur, Liviu Mihai, dar si un portar
(M.M.)

Oficialii Universitatii au anuntat ieri ca singurii jucatori doriti de Universitatea, din campionatul intern, sint bucuresteanul Gigel Bucur (Sportul Studentesc), de la patronul caruia asteapta un raspuns, si constanteanul Liviu Mihai. „Il vrem pe Gigel Bucur, dar Siman nu a dat nici un semn de viata. Noi il asteptam, chiar daca jucatorul nu va primi acordul pentru turneul din Italia“, a declarat un oficial craiovean. Pe linga jucatorul Sportului, Universitatea mai trateaza cu atacantul Farului, Liviu Mihai, pentru care aseara tirziu se astepta un raspuns.
In plus, cum in lot au ramas doar doi portari, oficialii craioveni cauta si un goal-keeper, o solutie fiind actualul petrolist, Marius Bratu. Din strainatate, Silistera si Frederic Pierre se vor lupta pentru un loc in lotul alb-albastrilor. Altfel, dupa jocul-scoala de duminica, Nicolo Napoli a fost incintat de C. Ungureanu si Buglea.

Morcov asta este un fel de gabilove...:)

Pacala
20th January 2004, 01:58
Cine ar mai putea veni?
Universitatea ii doreste pe Gigel Bucur, Liviu Mihai, dar si un portar
(M.M.)

Oficialii Universitatii au anuntat ieri ca singurii jucatori doriti de Universitatea, din campionatul intern, sint bucuresteanul Gigel Bucur (Sportul Studentesc), de la patronul caruia asteapta un raspuns, si constanteanul Liviu Mihai. „Il vrem pe Gigel Bucur, dar Siman nu a dat nici un semn de viata. Noi il asteptam, chiar daca jucatorul nu va primi acordul pentru turneul din Italia“, a declarat un oficial craiovean. Pe linga jucatorul Sportului, Universitatea mai trateaza cu atacantul Farului, Liviu Mihai, pentru care aseara tirziu se astepta un raspuns.
In plus, cum in lot au ramas doar doi portari, oficialii craioveni cauta si un goal-keeper, o solutie fiind actualul petrolist, Marius Bratu. Din strainatate, Silistera si Frederic Pierre se vor lupta pentru un loc in lotul alb-albastrilor. Altfel, dupa jocul-scoala de duminica, Nicolo Napoli a fost incintat de C. Ungureanu si Buglea.

Morcov asta este un fel de gabilove...:)
e slab Liviu Mihai, nici de portar nu cred ca avem nevoie.
Gigel Bucur ar fi bun daca joaca cum juca inainte de a se accidenta atunci.
Silistera si Pierre sint atacanti tehnici?

EDMOND_
20th January 2004, 03:22
Pierre stiam doar ca este un mijlocas belgian bun, Silistera doar dinel stie ca parca este scamator , ii scoate din palarie , ca pe iepuri... :)

nr.zece
20th January 2004, 09:14
dar de gurita ce ziceti? ala de la galati nu contra.
farul i-a oferit un contract de 20 000 din cate se pare.

nr.zece
20th January 2004, 09:31
de ce l-au platit pe craciunescu un an de zile si acum il lasa sa plece nu inteleg.
ce a vazut italianul la el in 3 antrenamente in care craciunescu s-a menajat?
restul erau umplutura, dar craciunescu era jucator si merita o sansa...

EDMOND_
20th January 2004, 13:32
Gurita !? Nu cred...Nu mai este ce a fost! Mai degraba Liviu Mihai... Ce varsta au astia doi ?..
Oricum eu cred ca este tot praf in ochi.... Ca o parere ..se pare ca belgianul este cu adevarat un jucator bun..daca Silistra ( Columbia ) si Obinna ( Nigeria ) ar fi atacanti buni si rapizi , sau ma rog , unul din ei..randamentul echipei ar creste mult ! Sa asteptam.. incet , incet se vor lamuri lucrurile... Curios mi se oare ca Ungureanu ( atacant de divizia C ) este pe cale sa prinda lotul de 24 ... o fi si asta vreuna din gaselnitele fericite ale lui Staicu...

EDMOND_
21st January 2004, 00:41
Stirile PROTV ....Craiova ar trata cu Radu Niculescu !?
Mie unul nu-mi place jucatorul..are si 29 de ani...nu prea cred zvonul asta , dar poti sa stii?!

Ravelly
21st January 2004, 02:35
Puteam sa jur ca atunci cand a fost pus pe liber de steaua, niculescu va primi o oferta de la Stiinta. Ca o parere personala, sper din suflet ca acest jucator flegmatic si fara orizont, sa nu imbrace tricoul Stiintei.

Blue
21st January 2004, 03:29
Radu Niculescu a mai fost la Craiova si imi aduc aminte ca n-a facut mare lucru si era in voga. Nu merita sa vina
L.Mihai, este exemplul cel mai bun care sint dezavantajele unui antrenor strain care nu stie jucatorii, L.Mihai a jucat bine in meciul cu Craiova si l-a incantat pe Napoli care a vazut doar un meci.In realitate, L.Mihai este unul dintre cei mai slabi atacanti din toata divizia A
Nici Gurita nu mi se pare o solutie, e batran si rasuflat.
Trebuie luati atacanti mai tineri ,plini de ambitie sau valori certe .Oricum, bine ca isi dau si ei seama ca au nevoie de un atacant rapid si tehnic si ca daca aduc unul cu adevarat bun pot avea o echipa foarte buna sa se bata sus de tot.

Mariusmadmax
21st January 2004, 05:18
Radu Niculescu ,
aveti nevoie de unu' la care ii plac banii , da' nu prea are chef sa joace ?
Radu e !
il vreti ?
Luati-l ?
Dar vrea 100.000 de parai !!!!!!!!!!!!!! :D

EDMOND_
21st January 2004, 05:48
Mariuse , ti se pare ca este problema ta ? De ce nu ai fost destept inainte de a-l lua la Steaua?De ce avem nevoie este problema noastra , in nici un caz nu o sa cerem parerea bucurestenilor!

Pacala
21st January 2004, 07:15
Daca tot vorbim si comentam transferurile ar fi bine ca fiecare care intra sa propuna un nume, cine stie cine citeste si de la club si o idee in plus nu strica:
Eu propun : Gane,Craioveanu,Gigel Bucur, Maier(Apulum),Tanasie(Arges)

nr.zece
21st January 2004, 09:45
pentru Staicu in primul rand conteaza ca vine gratis, niculescu, si in al doilea rand ii face Dinel un contract de se lecuieste de vrajeli.

daca ar avea creier niculescu, si-ar toata silinta sa reuseasca la Craiova, stiti cum este cu ultimul tren

cineva spunea ca nu afacut mare lucru la Craiova, dar nu este chiar asa, este jucator bun si daca nu se certa cu becali (transferul la mallorca) ajungea departe.

EDMOND_
21st January 2004, 12:25
Aia de la club stiu clar pe cine vor lua...aseara intr-o emisiune televizata Badea zambea ... " aveti putina rabdare ..veti mai avea niste surprize .."
Eu i-as fi dorit pe Badescu si pe Buga....

Ravelly
21st January 2004, 16:23
Chit ca are o varsta respectabila, l-as dori pe Gane, care intotdeauna mi-a placut ca fotbalist si om

inter
21st January 2004, 17:11
Buga merge

EDMOND_
21st January 2004, 19:24
Blue , eu l-am vazut pe Liviu Mihai jucand. Nu este un jucator rau si cred ca oricum va pleca de la Constanta...
Niculescu oricum este mult mai bun ca Borbely ( insa poate il ajuta italianul sa renasca ).....acesta din urma daca nu se potoleste , ajunge pe mana lui apparte , la oradea!

inter
21st January 2004, 19:32
pentru Staicu in primul rand conteaza ca vine gratis, niculescu, si in al doilea rand ii face Dinel un contract de se lecuieste de vrajeli.

daca ar avea creier niculescu, si-ar toata silinta sa reuseasca la Craiova, stiti cum este cu ultimul tren

cineva spunea ca nu afacut mare lucru la Craiova, dar nu este chiar asa, este jucator bun si daca nu se certa cu becali (transferul la mallorca) ajungea departe.

frozen eu sunt printre cei care sustin ca niculescu nu are ce cauta la Stiinta :headbang:

bey dar alergi toata ziua :cool:

nr.zece
21st January 2004, 19:48
eu am ales.............. nu mai alerg..........................

EDMOND_
21st January 2004, 22:29
Rada si-a prelungit contractul cu Universitatea
(M.M.)

Dupa negocieri care au durat mai bine de doua ore, Dinel Staicu si Gica Popescu s-ar fi inteles aseara in privinta noului contract al jucatorului Ionut Rada.
Conform oficialilor olteni, Rada ar fi semnat cu Universitatea pina in 2007 si va primi 30.000 de dolari pe sezon.
Nu a fost dezvaluita insa clauza de reziliere a contractului, subiect pe marginea caruia Staicu si Gica Popescu avusesera divergente zilele trecute.
Dupa cum se stie, Rada, ca si Ionut Stancu, este detinut in coproprietate de Universitatea si de impresarul Gica Popescu.

Netscape
22nd January 2004, 02:05
Balace de la Poli
Ad.Ganea de la scoala lui Gica Popescu
Danciu de la Otelul

Netscape
22nd January 2004, 02:06
asta este o veste foarte buna

Blue
22nd January 2004, 02:59
Interesante propunerile pentru atacant tehnic, de exemplu :Maier sau Craioveanu sau altcineva. Dica se potrivea foarte bine in schema.Si R.Niculescu s-ar fi potrivit dar nu-l lasa caracterul sa joace. Lutu la fel. Nu-i usor sa gasesti un fotbalist de geniu. CRED CA DACA TOT PROPUNEM, PE POSTUL ASTA TREBUIE SA INSISTAM.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pe stilul Cartu,Mutu,Ad.Ilie,I.Dumitrescu,Craioveanu,Dica,Cr istea,poate chiar Oprita(dar sa dea si gol),e un anume stil de fotbalist, delicat.

Parerea mea ca primul 11 este aproape facut, mai trebuie o singura piesa dar foarte importanta, atacantul
sclipitor, tehnic, care sa aduca mingea in dribling in careu sau care sa profite de spatiile create de Njock.

Echipa arata cam asa:
portar:Guso
fundasi:Daouda(lanseaza bine, a mers cand l-a pus Cartu sa faca asta) Papura, Rada, Bolohan( care nu m-a impresionat cand a jucat pe dreapta dar mi-a placut cand juca pe stanga) pot ramane si in trei (in timpul jocului pot schimba asezarea sa deruteze adversarii) prin avansarea lui Papura sau Bolohan ca mijlocasi la inchidere(dupa mine stilul cu 3 fundasi se potriveste mai bine romanilor ,vezi CM SUA ) .Oricum Bolohan daca se integreaza e un mare castiga pentru ca poate juca fundas dreapta, stanga sau inchizator.

mijlocasi: Bundea pe dreapta, I.Stancu pe stanga, Plesan si Stanga in centru. Bundea si Plesan pot schimba rolurile intre ei .cand la inchidere cand ofensivi.La fel Stanga cu I.Stancu(care joaca mai bine mijlocas de banda sau central, mai putin fundas)

atacanti: Njock(pivotul care sta in coasta apararii, urmareste toate mingiile din fata portii dar creaza si spatii pentru avasarea mijlocasilor si celuilalt atacant)
+UN ATACANT RAPID,INVENTIV SI FOARTE TEHNIC
asta se gaseste greu, trebuie cautat mult dupa unul dar daca fac rost de el devin o echipa foarte buna sa se bata la titlu.

Rezerve ar mai avea: eu zic ca Stoianof,Murgan,Moti si mai sint,pot fi rezerve bune.
DUPA MINE, PRIORITATEA ESTE FOARTE CLARA, NE TREBUIE UN....GENIU IN ATAC, un Mark Owen, :D :D :D :D

EDMOND_
22nd January 2004, 20:52
S-a realizat transferul fostului jucator al Universitatii Marius Iordache care se reintoarce la Craiova la varsta de 25 ani. Datele transferului : contract pe trei ani , 45000 de dolari pe sezon , clauza de reziliere 300 000 .

EDMOND_
22nd January 2004, 21:09
Poti sa-l adaugi si pe Iordache al carui transfer s-a realizat astazi... mai este si Preda.... incep sa fie si rezerve de valoare.... acum chiar sunt sigur ca vom avea si un atacant , nu au cum sa nu faca un transfer pe acest post...probabil sa vina cu el din Italia!

EDMOND_
22nd January 2004, 22:55
Lucian CAZAN
Dan CAZAN

Reporter: Marius, ai semnat cu Universitatea?
Marius Iordache: Da, în sfârşit sunt "alb-albastru" cu acte în regulă şi sunt bucuros pentru acest pas. Am venit cu inima la Universitatea, pentru că dacă nu simţeam că doresc să joc aici nu semnam.
Au fost nişte probleme la început. S-au rezolvat?
Ca la orice negocieri, e normal să fie probleme, divergenţe. De aceea se numesc negocieri. Au fost două runde de discuţii în care nu s-a ajuns la nici o înţelegere, dar nu vreau să detaliez. În cele din urmă am semnat şi acesta este cel mai important lucru.
Cu ce gânduri te întorci la "Ştiinţa"?
Nu vreau să spun vorbe mari acum. Las faptele să vorbească. Sper să joc foarte bine, iar echipa să aibă rezultatele pe care ni le dorim cu toţii.
Pe ce post ţi-ar place să joci?
Fundaş sau mijlocaş stânga. Aşa cum am evoluat mereu.
Pentru partea stângă există deja doi jucători, Stancu şi Preda, care emit pretenţii. Cum vezi concurenţa cu aceştia?
Nu mi-e frică. Viaţa e o concurenţă şi trebuie să lupţi pentru a obţine ceea ce îţi doreşti.
Eşti pregătit din punct de vedere fizic?
M-am pregătit serios în această perioadă şi eu cred că pot face faţă rigorilor impuse de antrenorul Nicolo Napoli. Cine cumpără o găină moartă? Eu am stat mereu lângă echipă şi am fost urmărit de cei care m-au dorit. Nu lipsa de pregătire a fost cauza tergiversării semnării contractului.

Mariusmadmax
23rd January 2004, 04:49
Edmond , orice parere conteaza !
Daca ale mele nu-ti plac este altceva , dar eu nu sunt Bucurestean !
Sunt ardelean ( Cluj )

EDMOND_
23rd January 2004, 08:31
Ce ai postat tu acolo nu era o parere... Era asa , un fel de misto , dar probabil il faceai la adresa Stelei , ca ea
a dat bani pe Niculescu , noi inca nu am facut-o si se pare ca nu ne intereseaza jucatorul. Vom vedea ce se intampla zilele urmatoare...
In alta ordine de idei ...la " Stiri de ultima ora " nu se fac comentarii , acolo postam doar stiri... de asta ti-am sters mesajul pe care l-ai pus acolo.

Mariusmadmax
25th January 2004, 05:24
Da misto-ul poate fi "numai" la adresa Stelei , da, daca il ia Craiova , atunci :D

EDMOND_
25th January 2004, 17:43
Nu te impiedica nimeni sa faci misto cat vrei si de cine vrei , e problema ta... te invit insa sa faci acest lucru pe " intern" . Postari de genul asta nu am sa mai permit aici... Sper ca am fost suficient de clar.

ady_azzuro
25th January 2004, 19:11
Da misto-ul poate fi "numai" la adresa Stelei , da, daca il ia Craiova , atunci :D
Acesta e forumul Stiintei, asa ca sunt permise mistouri doar la adresa lui di-ste-ra, alte comentarii sunt de prisos :cool:

EDMOND_
26th January 2004, 09:14
. Mugur Bolohan este considerat de Dinel Staicu ultima achiziţie autohtonă a Universităţii în această iarnă

Patronul oltenilor, Dinel Staicu, a anunţat că echipa alb-albastră mai are nevoie doar de un atacant, pe care-l va căuta peste hotare


Narcis Drejan
Cristi Stăncescu

După meciul amical cu divizionara C UFC Electro, antrenorul italian Nicolo Napoli şi-a făcut o idee despre lotul alb-albastru, considerînd că singurul compartiment care mai trebuie acoperit este atacul.
De aceeaşi părere e şi finanţatorul Universităţii, Dinel Staicu, care ieri a anunţat că gruparea alb-albastră a făcut două achiziţii de marcă în această iarnă. “I-am luat pe Mugur Bolohan şi pe Marius Iordache, şi nu cred că putem fi acuzaţi că luăm necunoscuţi. Sînt exact posturile pe care le-a cerut tehnicianul italian. Plus că au mai venit Buglea, Ungureanu şi Bădăluţă. Vom mai aduce un atacant, dar nu român, ci străin, pentru că ai noştri sînt destul de scumpi. După turneul din Italia, Napoli va stabili lotul cu care va aborda returul campionatului”, a spus Staicu. Fostul jucător al lui Juventus aşteaptă în timpul turneului de la Norcia mai mulţi jucători din străinătate, în special atacanţi. Singurul nume cert pînă acum e belgianul Frederic Pierre, fostul internaţional avînd un palmares de invidiat.
“Dacă Pierre confirmă şi-l convinge pe Nicolo Napoli, va fi luat. Dacă este mai bun decît ce avem noi la această oră, cu siguranţă va evolua din retur pe «Ion Oblemenco». O să mai fie cîţiva jucători de peste hotare, dar nu eu sau cineva din conducerea administrativă hotărîm dacă-i transferăm. De aceea există antrenor la echipă”, a încheiat finanţatorul Dinel Staicu. În lotul echipei craiovene există la această oră patru atacanţi, Jeremie Njock, Daniel McBreen, Csaba Borbely şi Cristian Ungureanu. Fostul component al lui Anderlecht, Frederic Pierre, în vîrstă de 29 de ani, a anunţat că pînă pe 5 februarie va ajunge la Foligno, locul de pregătire al Universităţii, pentru a susţine probe de joc.
narcis.drejan@prosport.ro
cristi.stancescu@prosport.ro

S-a accidentat Mugur Bolohan

În timpul meciului de sîmbătă, Universitatea - UFC Electro, scor 4-0, Mugur Bolohan a suferit o accidentare la piciorul drept, în urma unui contact cu mijlocaşul divizionarei C Electro, I. Marin. Fostul jucător al lui Dinamo a părăsit gazonul şchiopătînd, iar ieri a efectuat un program diferenţiat la sala din complexul “Ion Oblemenco”. “Simt dureri la degetele piciorului drept, dar sper ca pînă la plecarea în Italia să nu mai am probleme. Medicul echipei (n.r. - Claudiu Stamatescu) mi-a spus să nu forţez deocamdată, după o examinare medicală amănunţită la cabinetul de la stadion”, a afirmat Bolohan. Acesta a părăsit Craiova după şedinţa de pregătire de ieri, ajungînd la Bucureşti. (Narcis Drejan)

26 ianuarie 2004

Cam asta gandeste Dinel , si , in mare parte cred ca are dreptate...cu un atacant bun echipa va credte mult in valoare... belgianul ala are varsta de 29 de ani , cam cat Radu Niculescu... daca este bun apreciez ca poate juca unul doua sezoane aici pana cand apare alt atacant mai tanar... Poate gaseste cineva pe internet cateva materiale legate de activitatea lui fotbalistica...

Pacala
26th January 2004, 09:28
pare a fi atacant ,are 30 de ani ,nu 29 cat se zice

inaltime 1.78 si 76 kg a jucat la Beveren, a incepecat un transfer in China dar pare ca nu i-a reusit la Shanghai

A jucat ani buni la Beveren

Aici scrie ca actualul contract ii exprira abea in iunie. Interesant


http://www.footballtransfers.info/squads/playerprofile.asp?playerID=5109

nr.zece
26th January 2004, 09:34
atacant de 30 de ani?
toata lumea vrea viteza nu pensionari
cum poti sa investesti 100 000 intr-un cotract de 30 de ani si sa nu investesti in tineri..........

Pacala
26th January 2004, 09:34
ultimul club la care a jucat este Eupen din divizia B in Belgia ,cateva date despre club aici:
http://www.footballtransfers.info/squads/clubprofile.asp?clubID=2018

la Eupen a venit liber de contract de la chinezi

Pacala
26th January 2004, 09:37
in 1999-2000 a facut parte din lotul lui Standard Liege si avea numarul 8
potrivit sitului:http://www.eufo.de/football/bel/1999/stani_ge.htm

Pacala
26th January 2004, 09:41
A schimbat multe cluburi la viata lui, nu se stie din ce motive.Iata traseul carierei lui incepand cu ultima echipa si terminand cu prima:

Eupen, a incercat la chinezi , KSK Beveren, Olympique Nîmes, RSC Anderlecht, Standard Ličge, Excelsior Mouscron, RWD Molenbeek, Germinal Ekeren, Racing Jet Brussel, FC Hannuit, AS Mont St.-André, Léopold C Folx-les-Caves

dupa situl asta: http://www.eufo.de/football/bel/2003/as_eupen.htm

Pacala
26th January 2004, 09:52
anul trecut la sfarsitul lui decembrie,umbla zvonul ca incerca sa joace pentru o echipa cipriota dar se pare ca ceva s-a intamplat

http://www.maxifoot.fr/articles/451/championnat-belgique.htm#titp2
pasajul incepe de la al treilea rand deasupra caracterelor ingrosate din josul paginii

Pacala
26th January 2004, 09:54
asa arata pierre asta:

http://www.kskbeveren.be/ned/fotos/tr251002/fs07.jpg

nr.zece
26th January 2004, 09:55
avem 4 atacanti in lot si inca 2 marcatori
macca, n'jock, ungureanu, borbely si plesan cu zeno.
de ce nu ne ajung? macca nu e de viteza sau borbely, plesan?

douda vrea sa plece ca nu i s-a marit contractul si in schimb vor sa dea 100 000 unui terminat sau aproape terminat, hmmmm nu prea cred ca dinel face asa ceva, el nu investeste in old boys...... unde mai este afacerea

nr.zece
26th January 2004, 09:56
zici ca este fernandes antrenorul lui espagnol, mai bine il luam pe ala sau pe gascoin, poate atrag sponsori.........................

Pacala
26th January 2004, 10:01
a jucat poentru nationala Belgiei, am gasit echipa din 9 feb 2000 in amicalul cu Cehia

FRIENDLY v CZECH REP - FEB 9


Team :1-Geert De Vlieger; 2-Tjorven De Brul (18-Daniel Kimoni 57), 3-Gordan Vidovic, 4-Glen De Boeck, 5-Bart Goor, 6-Wilfried Delbroek, 7-Lorenzo Staelens, 8-Regis Genaux (13-Stefaan Tanghe 77), 9-Emile Mpenza (14-Gilles De Bilde 46), 10-Johan Walem, 11-Frederic Pierre

juca un fel de varf stanga, mai retras.Pozitia este ce cautam noi. Cica ar sti ceva si cu mingea.

Pacala
26th January 2004, 10:05
are o carte de vizita superioara lui Gotfroid cand a venit.Poate fi un jucator bun.Totusi are 30 de ani si a schimbat cam multe echipe.
Ne trebuie un atacant care sa stie cu mingea. Asta poate fi ce cautam, chiar ca seamana putin cu Fernandez.

Pacala
26th January 2004, 10:08
Daca se misca bine in meciurile din italia, eu l-as lua.Pe bune

Pacala
26th January 2004, 10:10
dar sa stie cu mingea neaparat.

nr.zece
26th January 2004, 10:34
fac si eu ca mitica: "uitati-va la mine dinel nu-l va lua pe asta"

EDMOND_
26th January 2004, 20:03
Antrenorul Napoli a participat aseara la o emisiune pe B1 unde printre altele a declarat ca exista o posibilitate foarte mare sa aduca primul jucator italian in campionatul romanesc ... A admis ca are in minte un atacant din serie B si un mijlocas din seria A... Ar fi chiar culmea !

Blue
27th January 2004, 05:08
Sper din tot sufletul sa nu-l dea pe Daouda

EDMOND_
27th January 2004, 09:57
Narcis Drejan
George Păunescu

Invitat în cadrul emisiunii Magazin Sportiv de la Radio Oltenia Craiova, Pavel Badea a discutat deschis cu suporterii Ştiinţei timp de două ore. Cele mai multe întrebări au fost legate de achiziţiile Universităţii, vicele grupării de pe “Ion Oblemenco” anunţînd că pînă la startul returului va mai fi adus un singur fotbalist. “Universitatea are nevoie de un atacant pe profilul lui Adi Ilie. Trebuie să fie rapid şi să creeze mai multe ocazii de gol, de fapt să-i servească pe atacanţii noştri Njock, McBreen sau Borbely. În rest nu cred că se vor mai face prea multe schimbări la nivelul lotului”, a precizat Bădiţă.
Fostul căpitan al “alb-albaştrilor” a discutat şi despre problema lui Cociş, fiind întrebat de fanii Craiovei dacă mai există o portiţă pentru achiziţionarea clujeanului. “Universitatea Cluj ne-a trimis un fax prin care ne solicită 150.000 de euro pentru un împrumut pînă în vară al jucătorului, plus încă o clauză despre care nu am mai auzit pînă acum: conducerea tehnică a Ştiinţei să-l folosească în toate meciurile din retur. În aceste condiţii nu-l putem transfera pe Cociş“, a mai spus Pavel Badea. Altfel, tehnicianul oltenilor, Nicolo Napoli, a anunţat că în perioada turneului de la Norcia va testa şi doi jucători italieni de la echipa a doua a Perugiei, ambii atacanţi.
narcis.drejan@prosport.ro
george.paunescu@prosport.ro


In ceea ce-l priveste pe Daouda , Blue stii ca eu nu prea cred in stirile lui morcov , dar daca vrea sa plece nu are nimeni ce face. Are clauza de reziliere 500 000 de dolari si daca o plateste cineva asta este , il pierdem daca el vrea sa plece.

ady_azzuro
27th January 2004, 15:42
Parerea mea e ca Doauda nu trebuie neaparat sa ramana in Banie, poate fi inlocuit.
Daca da cineva juma de milion $ pe el, sa plece si cu asta basta...

EDMOND_
28th January 2004, 00:34
Asa cum apare si la "stiri de ultima ora" belgianul Eric Pierre , atacant in varsta de 29 de ani s-a alaturat deja lotului Universitatii... a avut deja o discutie cu antrenorul Napoli care a dorit sa afle mai multe despre el..

In ceea ce-l priveste pe Daouda , nu este inca sigura plecarea lui ...exista voci care spun ca aceasta s-ar putea produce abia in vara... Staicu spune ca cei care il doresc trebuie sa scoata din buzunar cam 750 000 de dolari... clauza plus procentul federatiei ..plus salariul pe care acesta lar fi incasat deja in avans..etc...
Staicu spune ca nu se poate opune nici la Daouda , nici la Plesan ...dar ca daca se va realiza plecarea lui Daouda...va folosi banii sa cumpere un varf valoros!

EDMOND_
28th January 2004, 10:52
Probabil transferurile lui Bolohan , Iordache , Badaluta...in ideea asta au fost facute.. sa fie acoperite eventuale plecari din aparare ..( Daouda , Rada...)

nr.zece
28th January 2004, 11:17
pai daca pleaca douda iesim in castig
bolohan stie si cu mingea

gsm
28th January 2004, 12:49
iti dau dreptate frozen, pe postul lui sunt jucatori care pot evolua faar probleme. totusi as fi preferat un varf roman decat unul din alta tara.

nr.zece
28th January 2004, 12:54
ar fi de preferat numai jucatori romani si tineri, nu refuzati de altii

ady_azzuro
28th January 2004, 19:00
Ma bucur ca ajunsaratzi la concluzia mea :cool:

EDMOND_
29th January 2004, 09:13
Ei lasa-ma ...Uite ca Daouda nu a plecat ..a fost deocamdata asa , un foc de paie...
se pare ca ar avea un contract beton cu Stiinta....in sensul ca poate pleca daca i se plateste clauza de reziliere ...dar numai daca este de acord si Staicu!!

ady_azzuro
29th January 2004, 13:48
Beton Edmond :cool:
Ce zici, in vara pleaca?

ady_azzuro
29th January 2004, 15:13
Cred ca ne trebuie un portar de rezerva, dar nu am vreo preferinta anume, aveti voi niste propuneri?

EDMOND_
29th January 2004, 22:33
Vin trei italieni

Antrenorul Nicolo Napoli a declarat ieri că săptămâna viitoare vor mai ajunge sub comanda sa alţi trei jucători. Este vorba de fotbalişti din ţara de origine a lui Napoli. "Îi cunosc pe doi dintre ei. Unul dintre aceştia va semna sigur cu Universitatea, dar nu pot să dau detalii acum despre el", a spus antrenorul "Ştiinţei".

Atacantul belgian de 30 de ani nu a fost retinut la lot.

Mariusmadmax
30th January 2004, 03:17
ce faceti d-lor cu Daouda ?
A venit gratis , acum dupa un an vreti un milion pe el ?
Nu-i prea putin ? :D

EDMOND_
30th January 2004, 07:46
Mariuse , e treaba noastra cat vrem pe el...Inainte de a posta aici numara si tu pana la zece... Chiar daca vrei sa fii spiritual ...Macar informeaza-te , nu mai posta aiurea.
Pentru stiinta ta: nici nu l-am luat gratis , nici nu vrem un milion..asta-i pretul numai daca-l doreste Steaua...

ady_azzuro
30th January 2004, 17:04
Mariusica, Daouda este unul dintre cei mai valorosi fundasi din Romania, daca nu cel mai bun...
Fii tu linistit ca nu are steaua fata de el, ori U Craiova, ori o echipa din straintate puternica :)

klm
31st January 2004, 00:45
Parerea mea este ca Mititelu sa nu rupa definitiv legaturile cu impresaru lui Daouda .
Dauda trebuie sa isi pastreze increderea ca evoluand foarte bine aici , atunci va ajunge intr-un campionat mai puternic.
Nu uit momentele slabe ale lui de la Timisoara si P Neamt :headbang: (cand a gresit grav ), in Ghencea sa zicem ca a avut intr-adevar circumstante atenuante :headbang: .

PS :Forumul s-a schimbat in bine , mesajele sunt aerisite , si este mult mai simplu de postat :ok:

vialli
31st January 2004, 01:21
om de nimic impresarul ala. Vrea sa se razbune pe faza cu Bengondo probabil.
In orice caz este o mare prostie sa le faci contracte cu clauza de eliberare. De acum incolo,toti care semneaza cu Craiova trebuie sa nu aiba clasa.Aia cu clauza pot fi luati oricand aiurea.

EDMOND_
31st January 2004, 01:28
Antrenorul oltenilor nu vrea să rămînă descoperit în ofensivă şi pregăteşte un transfer-surpriză: un atacant italian. “Avem dificultăţi în faţa porţii adverse. Vom mai aduce un vîrf şi sper să fie cel la care mă gîndesc eu. Este vorba de un italian cu experienţă, al cărui nume îl veţi afla abia cînd va sosi la echipă. Eu îl cunosc foarte bine şi de aceea nu mai este nevoie să dea probe. Dacă îşi rezolvă problemele la actuala sa echipă şi se hotărăşte să vină la Universitatea, va semna direct contractul”, a declarat Napoli.

31 ianuarie 2004

EDMOND_
31st January 2004, 09:45
Marius , te-am acceptat aici cat ai vorbit in mod civilizat ... As putea sa te avertizez dar nu o fac ... In schimb iti aplic o regula nescrisa ( inca ) a forumului unde sunt eu moderator... vei mai intra aici in momentul in care vei fi acceptat de unul din suporterii Craiovei care scriu aici... De unul singur. Daca nu , iti voi sterge mesajele... A fi spiritual este una si a fi badaran este alta ...Deocamdata nu-ti spun adio ..doar la revedere.

ady_azzuro
31st January 2004, 12:58
Parerea mea este ca Mititelu sa nu rupa definitiv legaturile cu impresaru lui Daouda .
Dauda trebuie sa isi pastreze increderea ca evoluand foarte bine aici , atunci va ajunge intr-un campionat mai puternic.
Nu uit momentele slabe ale lui de la Timisoara si P Neamt :headbang: (cand a gresit grav ), in Ghencea sa zicem ca a avut intr-adevar circumstante atenuante :headbang: .

PS :Forumul s-a schimbat in bine , mesajele sunt aerisite , si este mult mai simplu de postat :ok:

De acord cu tine, dar nu uita ca si Rada a gresti...in meciul cu dinamo :evil:

Ma bucur ca iti place forumul...sper sa posteze cat mai multi Olteni aici :)

EDMOND_
31st January 2004, 19:11
Amice , te sfatuiesc sa-ti vezi de treaba. Daca mai insisti , pentru postarea cu Daouda am sa-ti dau un avertisment si am sa postez mesajul tau pe Restricted area sa-l vada si ceilalti moderatori ... sa-si spuna parerea .
Mesaje de genul acela eu nu accept aici. Daca vrei sa mai postezi aici o vei face numai daca te accepta macar un singur suporter oltean din cei care scriu aici. Pana atunci mesajele tele vor fi sterse , inclusiv acesta .

Mariusmadmax
31st January 2004, 19:33
ai de lucru d-nu ?

Mariusmadmax
31st January 2004, 19:34
ca mesajele vin , ale mele , nu ale tele :D

EDMOND_
31st January 2004, 20:12
E problema ta... probabil nu ai varsta pe care ai trecut -o in profil. Dupa cum te porti si incepi sa postezi esti inca sub 18 ani.. Crezi ca esti primul care procedeaza asa ?
Cu fiecare s-a gasit o rezolvare.

nr.zece
31st January 2004, 23:13
marius ce ai patit prietene? pricepi greu? daca esti obraznic nu ai ce cauta aici?
de fapt am uitat tu nu esti oltean asa ca ai alte reguli, nu-i asa vadim?

ady_azzuro
31st January 2004, 23:17
Lipsa ta de profesionalism m-a scos din sarite Dinele .
Te crezi fauritor de muzee , si aparatoru ' alb-albastrilor :D

Mah Mariuse, vad ca intreci masura...nu intelegi ca aici nu sunt inghitite comentariile de genul asta...chiar vrei sa-ti iei avertisment? :mda:

Pacala
1st February 2004, 08:46
Potoleste-te Mariuse, pentru comentarii acide parca era vorba ca se foloseste arena sau macar pe intern. Daca vrei sa vorbesti amical nu-ti zice nimeni nimic. Edmond este o persoana amabila nu face tu pe asupritul. Hai sa vorbim prieteneste si ai sa vezi ca nu-ti mai zice nimeni nimic.
Tu faci pe forumul nostru acelasi lucru pe care il facea Ady pe forumurile altora. Provoci. Pentru asta Ady a fost luat in suturi de cei de acolo. Noi nu ne-am purtat asa urat cu tine.

EDMOND_
2nd February 2004, 09:07
Se vorbeste de un portar tanar ( Tatar ) venit in probe din divizia C , de undeva de pe la Iasi. Acesta ar fi aparat in poarta divizionarei C FC ELECTRO pe toata durata partidei pe care aceasta a sustinut-o ieri , intr-unj meci de pregatire.

ady_azzuro
2nd February 2004, 12:26
Se aude ca revine Vulpescu de la Resita :cool:

EDMOND_
2nd February 2004, 22:44
Azzuro , de data asta esti in urma cu stirile... Vulpescu a venit de ceva vreme, se antreneaza la echipa doua sub comanda lui Negrila alaturi de cativa tineri foarte talentati: Lazarovici , Roman, Bucur,Otvos ,etc carora ar trebui sa li se dea o sansa sa evolueze la o echipa dintr-o liga inferioara..chiar nu stiu ce ganduri are Dinel cu ei.
Insa marea surpriza a anului viitor ar putea sa fie tot atacantul Ungureanu ( venit de la Botosani si fost junior la Steaua - 14 goluri in tur pentru divizionara C ) care cica ar alerga suta in 11 secunde (!? - eu m-as multumi si cu 11,5 :) ) si ar fi un atacant talentat , gen Craioveanu.
Am vazut ca in pregatirile de la Norcia a dat vreo cinci goluri pana acum...sa-l vedem insa si in meciuri tari... daca lui Dinel ii iese si pasenta asta o sa cred ca orice este posibil ...in viitorul apropiat.

ady_azzuro
2nd February 2004, 22:54
Se pare ca am ratat stirea asta, am auzit de Vulpescu asa...din ceata...
Ungureanu, intr-adevar este un jucator care promite, s-ar putea sa-l tina pe tusa pe atacantul ala valoros, promis de Napoli :)

EDMOND_
3rd February 2004, 08:58
In primul rand sunt ceva mai in varsta decat tine , in al doilea rand trebuie sa-ti spun ca am o afacere privata unde sunt unic actionar , care activeaza in turism si care ma face sa traiesc in mod onorabil. Chiar daca esti plecat undeva in America , trebuie sa stii ca , in mod sigur , m-am plimbat prin mai multe tari decat tine. Am doi copii , am prieteni , si , in principiu , sunt un om fericit. Cu sapa , regret , inca nu am reusit sa exersez, nu ca ar fi fost o rusine , dar purs simplu pana in prezent viata nu mi-a creat posibilitatea asta. Insa abia acum imi dau seama unde ai invatat tu limbajul asta si felul de a te manifesta.
Am crezut ca pur si simplu , incidentul s-a inchis . Daca insa continui , voi cere sanctionarea ta. E alegerea ta.

inter
3rd February 2004, 09:02
Edmond nu-ti mai pierde timpul cu el, nu are rost ............ :mda:

ady_azzuro
3rd February 2004, 14:05
Inter, individul mai zice ca are si 34 de ani, pai daca el are 34, eu am 68 :)

EDMOND_
3rd February 2004, 19:03
Se pare ca in cursul zilei de astazi Adrian Mititelu a facut o oferta pentru transferul atacantului T. Moldovan , 300 000 de dolari , transferabili imediat. . .. credeti ca ar putea fi acesta varful de care are nevoie Craiova ? Si sa intelegem prin asta ca nu s-ar fi rezolvat nimic cu atacantul italian ..sau se merge pe mai multe varinate ?

ultra_alba
3rd February 2004, 19:48
Stati linistiti ca l-a luat Dinamo deja pe Moldovan

klm
3rd February 2004, 19:52
Stati linistiti ca l-a luat Dinamo deja pe Moldovan

Si te bucuri probabil ,al naiba antibucuresti arde in voi :ciocan:

ultra_alba
3rd February 2004, 19:54
mai bine sa-l ia Dinamo decat voi :ciocan:

EDMOND_
3rd February 2004, 20:02
Sa-l ia , ultra alba , nu am nimic impotriva , sa fiti sanatosi si voi si ei....

EDMOND_
4th February 2004, 00:24
Prosport 4 februarie

Ofertă pentru Tibi Moldovan

Preşedintele executiv al Universităţii Craiova, Adrian Mititelu, a oferit 300.000 de dolari pentru atacantul lui Apullum, Tiberiu Moldovan (foto). Preşedintele grupării din Alba Iulia, Viorel Măluşel, a discutat ieri la telefon cu Mititelu, aflînd de la acesta că gruparea “alb-albastră” îl vrea pe atacantul în vîrstă de 21 de ani din vară. Oltenii oferă 100.000 de dolari acum, urmînd ca în iunie, cînd îl achiziţionează pe Moldovan, să plătească şi restul de 200.000 de dolari. Măluşel l-a anunţat pe preşedintele craiovean că, în cazul în care îi plăteşte 200.000 de dolari în această lună, jucătorul semnează cu Universitatea. (Narcis Drejan)

EDMOND_
4th February 2004, 19:40
Din cate am inteles continua negocierile pentru Tibi Moldovan ... eu personal nu as da banii astia pe el.... nu vad ce mare valoare..a dat 5 goluri si are o medie a notelor in tur sub 6 ( !!! ).

"Un atacant din Serie C, în probe la Ştiinţa
Deşi era vorba ca la Universitatea Craiova să sosească un atacant care a evoluat în a doua ligă italiană (Serie B), acesta se pare că nu şi-a rezolvat problemele cu gruparea la care este legitimat şi nu va mai veni. În aceste condiţii, a fost abordată altă pistă şi, de marţi seară, imediat după partida cu FC Argeş, la Universitatea a sosit în probe un alt atacant. Acesta a evoluat în Serie C şi va fi testat de Nicolo Napoli în perioada imediat următoare. Italianul va apărea joi în trupa de start a alb-albaştrilor în disputa cu FC Oradea, care are loc de la aceeaşi oră, 15.30, la Trevi, contînd pentru turneul de la Norcia.

inter
4th February 2004, 19:47
sa nu-l vad pe asta in Banie ca mi se apleaca

Pacala
5th February 2004, 01:36
unul din serie C inseamna ca e gen A.Calin adica terminat
Nu cred ca ia Dinal un atacant valoros

EDMOND_
5th February 2004, 08:06
George Păunescu
(Foligno)

"Deşi nu la fel de numeroase ca anul trecut, peregrinările jucătorilor străini la Universitatea Craiova continuă. La antrenamentul de ieri dimineaţă, sub comanda cuplului Nicolo Napoli - Massimiliano Savona s-a pregătit un vîrf italian, Marco Prunecchi. În vîrstă de 27 de ani, jucătorul este din Livorno şi spune că a mai evoluat în Serie B.
Prunechi a sosit la hotelul Della Torre chemat de Napoli. “Eu îl cunosc pe Marco. Va sta aici pînă duminică şi, dacă se ridică la nivelul pretenţiilor Universităţii, va merge cu noi la Craiova”, a declarat antrenorul alb-albaştrilor. La miuţa pe teren redus dintre jucătorii care au evoluat mai puţin sau deloc în partida cu FC Argeş, Prunecchi a demonstrat că are reale calităţi tehnice, lovind mingea numai dintr-o singură atingere.
Nu are mobilitate
Italianul s-a remarcat prin devieri şi pase de efect, marcînd şi două dintre cele trei goluri ale jocului. Nu a excelat însă la travaliu sau la mobilitate. Adevăratul test pentru Marco va fi azi, cînd Napoli îl va folosi în partida cu FC Oradea. “Pe teren mic s-a descurcat bine. Să-l vedem la meci”, au spus cîţiva dintre juveţi după antrenamentul de ieri. În afară de Prunecchi, la Universitatea va mai ajunge un alt atacant italian, al cărui nume Napoli nu a vrut, deocamdată, să îl dezvăluie. Vîrful-surpriză nu va mai da probe, ci va semna direct cu Ştiinţa, dacă va fi de acord cu condiţiile contractuale."
george.paunescu@prosport.ro

Aceasta este stirea din Propsport.Se pare ca in continuare se poarta negocieri cu Alba Iulia pentru transferul lui Moldovan, desi eu in continuare sustin ca este o suma prea mare....

Pacala
5th February 2004, 08:16
Tibor Moldovan ar fi foarte bun.
Italienii aia sint pilele lui Napoli de la echipe de amatori din diviziile 4, 5 .... 14

nr.zece
5th February 2004, 09:14
intreaba-l pe paunescu ala, cam ce travaliu ar fi vrut el pe un teren mic?
pe spatiu mic ori le legi picioarele cu dribling-ul, ori pase scurte "de efect"

ady_azzuro
5th February 2004, 12:52
Tibor Moldovan ar fi o solutie buna, dar nu merita banii oferiti...nu inteleg ciocanele lui ultra_alba, or avea oare apulumistii astia curaj sa vina in Banie, in retur?
Cred ca Peluza Sud le va plati cu varf si indesat evenimentele din tur! :)

EDMOND_
7th February 2004, 07:29
Vulpescu , care in tur a aparat la CSM Resita , va fi , se pare , cel de-al treilea portar! In ceea ce-l priveste pe Moldovan , oficiali ai clubului din Alba Iulia apreciaza ca sansele cele mai amri le are Serif Tiraspol , care a facut aceeasi oferta ca Universitatea , daca va plati intreaga suma intr-o singura transa . Daca nu o fi doar asa o vrajeala pentru a forta mana oficialilor Universitatii , sa se duca la Tiraspol.

bluescorpion
7th February 2004, 17:06
Realitatea TV

Lucian Badaluta, jucator al echipei Universitatea Craiova a fost prins in timp ce fura o geaca, in Italia. :rosu: :mad: :mda: :ciocan:

Pacala
7th February 2004, 18:44
orice club serios l-ar da afara pe badaluta pentru acest gest de fomist.
iar pe biemme dupa cea de-a treia accidenatre il trimiteam acasa pe loc.
astia n-au ce cauta la un club ca Universitatea
probanil mureau de foame,unul la resita altul in africa

ady_azzuro
7th February 2004, 23:08
Un nenorocit badaluta asta, deja a fost dat afara de la club, s-a dus la resita. A facut clubul de rusine!!!! :jerk:

EDMOND_
8th February 2004, 05:48
Cazul lui Bădăluţă a fost judecat ieri, jucătorul fiind eliberat în jurul orei locale 14:30 şi adus la hotel de carabinieri. Tehnicianul Nicolo Napoli a declarat că nu mai vrea să audă de Bădăluţă, care va părăsi Italia cel mai probabil astăzi. Deja s-au făcut demersuri pentru a schimba rezervarea la avion, ex-reşiţeanului fiindu-i luat echipamentul imediat după revenirea la Della Torre. Bădăluţă nu a primit interdicţia de a intra în Uniunea Europeană, singura pedeapsă fiind o amendă de 200 de euro.

Am dat deja prea mare atentie acestui jucator care iata a juns celebru prin faptele sale in afara terenului de joc, in ceea ce priveste fotbalul ramane un anonim si probabil
a dat cu piciorul singurei sanse adevarate pe care a avut-o in cariera lui de fotbalist.

vasi_florescu
8th February 2004, 13:44
Ma mir ca Badaluta nu a dat pana acum atacul la gentile colegilor.Si hot si prost.

Gerson
8th February 2004, 15:35
vorbim prea mult despre acest gandac.
badakuta e prea mic, prost si josnic sa ne pierdem timpul cu el.Ignore :jerk:

EDMOND_
9th February 2004, 01:33
Legat de lotul B al Universitatii , vicepresedintele Pavel Badea a declarat ca probabil 12 dintre jucatori vor juca in retur pentru Electro , iar restul vor pleca la alte echipe cu care Universitatea intentioneaza sa colaboreze. Sunt curios ce statut vor avea acesti jucatori ( imprumutati , cedati , transferati ?) si ce raporturi vor fi intre Universitatea si Electro.....va fi aceasta din urma satelitul oficial al alb albastrilor?

Sorin
9th February 2004, 02:30
aia de la echipa B oricum n-au niciiunul fata de A in acest moment. si mai rasariti nu par a fi decat Oprea si otvos.Cum Oprea n-a jucat in tur la Resita cu suspendarea si nici inainte n-a demonstrat nimic iar Otvos e un fel de ratat ajuns somer si mai e si bozgor pe deasupra.Daca aduc astia doi bozgori in echipa
mai bine sa-si dea demisia de pe acum. Asa ca ar fi bine sa fie imprumutati la o echipa care are sanse sa promoveze in B din c si sa avem la anul o pepiniera in B in Craiova nu Resita .
Bine ca au disparut Badaluta si Biemme , pacat ca s-a renuntat atat de tarziu la ei dupa ce au facut atata rau.

nr.zece
9th February 2004, 02:34
pai daca biemme era jucatorul lui mititelu, normal ca au tras sa il tina pana s-a atins de Stanga

EDMOND_
9th February 2004, 07:21
Din cate stiu eu Biemme nu era jucatorul lui Mititelu , venise tot prin filiera italiana si cred ca la club s-au gandit sa-i imbunatateasca putin imaginea pentru a-l vinde mai tarziu ( nu costase nimic , practic ). Se pare ca cineva a facut niste calcule gresite.
Oricum , este clar ca Mititelu nu are stofa de presedinte de club. L-as fi preferat de o mie de ori pe Geolgau ( care m-a impresionat intr-o dezbatere televizata prin prestatia sa ) sau pe Badea!

Pacala
9th February 2004, 08:12
normal ca era mai bun Badea sau Geolgau .Nici nu incape discutie.

EDMOND_
9th February 2004, 10:48
Sorine , cei doi despre care vorbesti meritau oricum o sansa in plus fata de Leandro si Biemme de ex. ca sa nu mai vorbesc de Radulea si fratii Nicolae pe care parintii lor vor cu tot dinadinsul sa-i scoata fotbalisti! Mie personal mi-au placut cei doi. Sunt si tineri si capabili de progres. Este adevarat ca pe Otvos nu l-am vazut decat un meci si acolo s-a miscat bine. Ramane sa vedem ... daca vor juca pentru Electro in retur ( se pare in jur de 10-12 din fotbalistii din lotul B ) va fi foarte bine pentru ei ... vor avea prilejul sa joace in meciuri cu miza si , in acelasi timp , vor putea fi usor de urmarit ...pentru a face pasul spre echipa mare!

vasi_florescu
9th February 2004, 20:19
Astept sa il vad pe Oprea ce poate,chiar in divizia C.Despre ceilalti,Biemme,Otvos,etc.
sa ne mai lase.Sorine,si Zoli Crisan a fost bozgor,Tilihoi este lipovean,Lung este si el din Carei.Originea etnica nu este un criteriu viabil.

Ravelly
13th February 2004, 03:09
Am citit faptul ca Guso a fost apreciat si luat in vederile unor trimisi de la Monaco care venisera initial sa se interesezi de fotbalisti albanezi...Mi-as dori f mult, ca aproape pe ultima suta de metri, sa nu pierdem unul din cei mai valorosi fotbalisti al nostri.
Sa vedem cum vor decurge lucrurile...

EDMOND_
13th February 2004, 07:29
Asa este Ravely , dar nu cred ca-l vom pierde. Cel putin deocamdata! Exista destule noutati la capitolul transferuri , cel putin in materie de zvonuri!

=Guso a fost adus la Craiova de impresarul Roberto Barbagallo, acum un an, si a semnat un contract pe doi ani cu stiinta. La inceputul actualului campionat, ex-iugoslavul a rupt intelegerea cu Barbagallo, dupa care si-a renegociat intelegerea cu oltenii, semnind pina in anul 2007. In acest moment, interesele lui Guso sint aparate chiar de patronul Dinel Staicu. “Sint flatat ca Monaco se intereseaza de mine. Sigur ca este mare lucru sa joci in Franta, atit ca imagine, cit si ca bani. Asta nu inseamna insa ca o sa plec. Am contract cu Universitatea si sint fericit aici. De fapt, eu fac ce zice domnul Staicu. Voi pleca numai daca asta decide dinsul”, a declarat portarul bosniac.
Reprezentantii clubului francez Monaco si-au anuntat prezenta si la partida de astazi, dintre Universitatea si FC Piyunik, pentru a-l urmari din nou pe Guso. In cazul in care bosniacul va repeta evolutia buna de acum trei zile, este foarte probabil ca liderul la zi din campionatul Frantei sa inainteze o oferta catre Universitatea!

A aparut in cantonamentul echipei si atacantul egiptean Mazar care ar fi jucat la AS Monaco pana in toamna trecuta , de care s-ar fi despartit din cauza unor neintelegeri de ordin financiar! "Sînt titular la echipa naţională a Egiptului şi doar o accidentare de ultimă oră m-a scos din lotul care recent a participat la Cupa Africii pe Naţiuni! Acum sînt perfect sănătos şi sper să-l conving pe antrenorul Craiovei să mă oprească", a spus atacantul de 27 de ani. Transferul lui Mazar nu ar costa nimic , atacantul doreste un contract anual de aproximativ 85.000 de euro. Mazar a si evoluat o repriza in meciul cu Perugia si pune evolutia lui modesta pe seama oboselii....
= La urmatorul meci va fi testat din nou atacantul italian care marcase un gol in meciul cu oradenii!
= Exista si unele informatii ca atacantul T Moldovan ar fi totusi tentat de oferta Universitatii , daca aceasta ar mai fi valabila la revenirea in tara din cantonamentul echipei nationale!
= In cursul zilei de astazi se va hotari si destinatiajucatorilor din echipa B a Universitatii; se pare ca majoritatea vor juca la Electro in divizia C , formatie care este posibil sa fie preluata de Staicu iar cativa care nu doresc sa joace in divizia C , vor merge probabil in B , la Resita.

EDMOND_
13th February 2004, 14:10
Sunt convins ca nici Guso si nici Daouda nu vor parasi Universitatea in acest sezon!
In cursul saptamanii viitoare va fi definitivat lotul cu cre se va ataca returul acestui campionat! napoli vrea un lot de 22 , asa ca mai pot aparea surprize , inclusiv cooptarea unor jucatori de la echipa doua!

EDMOND_
14th February 2004, 02:19
jucatorii echipei secunde vor face parte de luni din lotul echipei electro , divizionara C , mai putin se pare iordache , dananae ,Stancu si Feleaga care vor juca pentru divizionara B CSM Resita!

Pacala
16th February 2004, 00:55
cind vine ala care se numeste atacant de clasa?

EDMOND_
16th February 2004, 01:07
Nu stiu Pacala , intreaba memebrii galeriei , pe Gabi blondu' ca el a negociat cu Dinel....

Pacala
16th February 2004, 02:58
se pare ca nu stie nimeni nimic
nici macar Dinel Staicu nu stie nimic de atacantul ala

Pacala
17th February 2004, 07:50
Cica a semnat ala din liga a-V-a italiana Prunecchi. Alta petarda

Sa vedem ce lot are Craiova in acest moment si cine a venit :


portari: Guso, Banica

fundasi : Daouda, Papura,Rada, Bolohan(Dinamo)
Biemme, Moti, Buglea(Campia Turzii) ,M.Iordache(National)

mijlocasi: Bundea, Plesan, Stanga, I.Stancu,Murgan
R.Miclea,Stoianof,Vigariu,L.Preda,A.Ionescu

atacanti: Njock,Pruncechhi(Ac Vado)
Mc Breen,C.Ungureanu(Fc Botosani),Borbely

sint 25 de jucatori si mi-am pierdut speranta ca va fi adus un atacant valoros.Macar de n-ar pleca nicunul in afara lui Biemme care n-are ce cauta pe un teren de fotbal.

Cine ar mai putea veni: de la Craiova B poate doar portarul Vulpescu
Despre Craciunescu nu se mai stie nimic, a dosparut din peisaj
Oare mai joaca Badea in retur?

ady_azzuro
17th February 2004, 17:13
Cica a semnat ala din liga a-V-a italiana Prunecchi. Alta petarda

Despre Craciunescu nu se mai stie nimic, a dosparut din peisaj
Oare mai joaca Badea in retur?

Nu poti sa fi sigur ca e petarda...
Craciunescu s-ar putea sa joace din retur, momentan e accidentat.
Sunt sanse minima ca Badea sa mai joace, cred ca se va retrage la meciul cu Steaua.
Ma bucur ca a revenit Stoianof la lot, crezusem ca-l pierdusem :p

Blue
18th February 2004, 06:40
:D hai ca nu ma pot abtzine sa nu intru cu o intrebare, CINE ESTE ATACANTUL ALA SECRET? Stitzi careva amanunte?
hai ca prea sint curios :D

P.S.: Ady, ce e aia liga a-V-a? :D eu nici n-am auzit de asa ceva.

Auzi, vorbesc serios,cand reusim si noi sa ne adunam,sa stii ca avem aici o echipa exclusiv olteneasca in care multzi am jucat fotbal la nivel de copii,cadetzi sau/si juniori si-i rupem si unii dintre noi am jucat toata copilaria fotbal impreuna. Ii facem muci pe totzi aici,inclusiv pe sudamericani, ii batem numai din talente si joc de glezne :D Cand erau la echipa uratul ala de Vladoiu, dolofanul ala de ciocoi si fibrosii aia Lutu si Sava, glumeam intre noi pe aici ca daca ne fotografiem noi in echipamentul Stiintei si punem unui afon poza cu noi si poza cu ei, totzi se jura ca noi sintem sportivii si ei amatorii :D Chiar asa ajunseram ? sa luam jucatori din linga a-V-a? Exista si liga a V-a? :D Pai mai bine ne selectzioneaza pe noi decat pe italianul ala, noi batem o echipa de liga a-V-a (ce-o mai fi si aia liga a V-a nu stiu, ca n-am auzit de asa ceva.

EDMOND_
18th February 2004, 08:30
Blue , ma bucur ca ai revenit! Nu stiu de ce am eu impresia ca v-ati cam grabit si atacantul ala cu nume de livada nu va ajunge la echipa! Asa cred eu... am o senzatie ca vom avea o surpriza , prea stau toti linistiti...

EDMOND_
18th February 2004, 22:25
Se pare ca totusi va veni> Sper sa plece la fel de repede! Prefer sa-i dea o sansa lui Ungureanu care are 23 de ani!
Din fericire am scapat de Radulea , si fratii Nicolae...s-a renuntat si la Craciunescu!

EDMOND_
18th February 2004, 22:55
Guso, Banica (portari), Miclea, Biemme, Buglea, Daouda, Rada, Papura, Murgan, Moţi, Preda, Vigariu, Bolohan, Iordache, Stancu , Plesan, Andrei Ionescu, Bundea, Stînga,Claudiu Tudor, Stoianof, Borbely, McBreen, Njock si Ungureanu.
acesta este lotul cu care vom aborda returul , la care se mai poate adauga italianul Prunecchi... cred ca este un lot destul de echilibrat si important exista in sfarsit concurenta pentru toate posturile!

Ravelly
19th February 2004, 00:39
Biemme inca mai este in lot? offff
Dar ce se intampla cu Craciunescu? Am inteles ca s-a antrenat cu prima echipa...

nr.zece
19th February 2004, 09:10
il da la electro
oricum sper ca s-a saturat de plecarea la caini
nici nu trebuia sa-l mai accepte in lot dupa tradare

EDMOND_
20th February 2004, 18:56
MATRIX98 am sters aceasta stire pentru ca nu am gasit confirmarea ei nicaieri , iar tu nu ai dat nici o sursa <; nici la stirile de pe Prima nu a aparut nimic! Daca se confirma o pun la loc si este stirea ta!

inter
20th February 2004, 18:58
ce stire?
spre "rusinea" mea inca nu am apucat sa o citesc .........

EDMOND_
20th February 2004, 19:15
Inter , iti dau pm acum..apoi mut aceste postari...

vialli
21st February 2004, 04:00
daca se adevereste zvonul va iesi urat de tot, inseamna ca dinel staicu nu e bun de nimic si nu poate sa apere Craiova de aia din bucale care tot fura paunescu, netoiu, giovani&gp

EDMOND_
21st February 2004, 09:10
In ceea ce-l priveste pe Craciunescu se pare ca destinatia lui finala va fi Pandurii!

In ceea ce priveste transferurile celor doi jucatori , Rada si Stancu , trebuie mentionat ca sunt formati la scoala Gica Popescu , si ca , acesta detine 50% , egal cu Universitatea dar se pare si dreptul de a hotari transferurile celor doi!
Se pare ca in urma cu o luna Popescu ar fi inaintat o oferta celor doi , 600 000 dolari si Ionut Lutu , dar Staicu nu a fost interesat!

Eu personal parca nu as crede in acest transfer , cel putin nu acum ! Cred ca este mai degraba pisica neagra aratata lui Staicu pentru a renunta la sustinerea lui Dragomir, in lupta care se da pentru debarcarea acestuia! Ramanem sa vedem ce se intampla in zillele urmatoare , dupa revenirea in tara a lui Popescu de la care ( atentie ) nu exista inca nici o reactie!

nemuritor
21st February 2004, 16:31
Rada si Stancu au fost crescuti de Universitatea Craiova si au ajuns sa apartina de scoala lui gica Popescu doar pentru ca i-a cedat cainetoiu.Asta pentru cultura lui dinel staicu si Edmond.

EDMOND_
21st February 2004, 18:09
Nemuritor , fii mai calm prietene , inca nu au plecat jucatorii! Ceea ce spui tu este adevarat , netoiu a renuntat la multe grupe de juniori , multi fiind cedati la scoala lui Gica Popescu. Eu ma refeream strict la felul in care au ajuns jucatorii la Craiova si la cine ii detine! Mai vreau sa stii ca nu ma intereseaza cultura lui Dinel Staicu... a mea insa in mod sigur nu sta in fotbal , m-am format in alte domenii si cred ca este relativ solida! Daca esti asa bun fa bine si intra mai des si lumineaza- ne! De criticat suntem buni toti ....cand e sa construim ceva insa ....

Adrian
21st February 2004, 20:34
Daca Staicu ii da pe Rada si pe Stancu, eu unul nu mai citesc nici un ziar de sport din Romania. O sa astept un PM sa imi spuneti si mie cand Stiinta va avea un conducator onest, dedicat clubului si traditiei lui si cu suficienti bani.

Lion
21st February 2004, 20:45
daca cei doi vor pleca la rapid ar trebui ca toata conducerea administrativa sa-si dea demisia deoarece au promis ca nu va pleca nici un jucator in aceasta iarna...
din tot acest caz reise un lucru foarte clar: STAICU NU ARE BANI SI MAI ESTE SI PAPAGAL :ciocan:...da declaratzii de genul ca va impune o clauza in contractul celor doi sa nu joace cu unversitatea :headbang:...te apuca "rasul"...asta e patronul de care are nevoie stiinta?eu cred ca nu...
apreciez pozitzia lui mititelu...
FORZZA STIINTA

Gerson
22nd February 2004, 06:50
ar fi bine sa-l luam pe Cioponea ,copilu ala de la Fc Craiova. Daca ii sparse arcada si ii cresta pleoapa lui malai mare ala de Njock si-l mai si stropira cu apa sa-si revina si scosera negru ametit cu punga e gheta pe cap inseamna ca e tare pe picioare copilu .Nu e chiar asa usor de sifonat negrul ala urias mai ales daca te ciocnesti cap in cap cu el. Daca avu capul mai tare ca Njock inseamna ca e bun de fundas de marcaj.

EDMOND_
22nd February 2004, 07:11
Gerson , nu stiu de ce am impresia ca Cioponea a trecut pe la noi ...poate pe la juniori s-au poate a fost altul cu nume asemanator!
In cele doua ziare de sport s-a amintit faptul ca de astazi sunt in probe doi jucatori sarbi , un atacant ( care ar fi jucat la Torpedo Moscova pana anul trecut ) si un mijlocas. Ambii ar fi liberi de contract si depinde doar de Napoli daca ii va retine in lot. Sa speram ca nu sunt doar vorbe!

ady_azzuro
22nd February 2004, 17:48
Si se pare ca pana la urma Biemme ala nu e chiar prost 100%...are un strop de valoare din moment ce a jucat bine in amicalul de ieri :cool:
Demonstreaza ca a invatat din greseli si nu mai faulteaza asa de des...sa-l vedem in meciurile oficiale, in tur, cu Nationalul nu a jucat rau deloc :)

EDMOND_
22nd February 2004, 22:22
"În amicalul susţinut de "alb-albaştri" în compania celor de la FC Craiova, tehnicianul Universităţii, Nicolo Napoli, a folosit un alt jucător foarte tânăr, pe lângă Andrei Ionescu. Este vorba despre Stăvaru, un fotbalist de 17 ani, adus de la Centrul de copii şi juniori al "Ştiinţei". Acesta evoluează cu predilecţie pe banda dreaptă şi sâmbătă a jucat cu mult curaj, fiind autorul unei faze care putea duce la deschiderea scorului. (L. C.) Editie Speciala "

Pacala
23rd February 2004, 20:39
A Demisionat Si Nicolo Napoli

ady_azzuro
23rd February 2004, 20:48
Vorbesti serios?

Pacala
23rd February 2004, 20:53
da

ady_azzuro
23rd February 2004, 21:48
Parca era doar un zvon...tot la mana lui Badita am ajuns, poate face minuni si o sa renastem din propria cenusa! :yeah:
FORZA STIINTA! :yeah:

apparte
23rd February 2004, 21:50
Mah,daca a plecat si Napoli e nasol de voi,intrasem doar sa va spun ca Mihut pe care-l promisese Staicu,nu e transferabil pana-n vara.

ady_azzuro
23rd February 2004, 21:53
apparte, asa erau si Rada si Stancu, NETRANSFERABILI...si au ajuns slugi la rrapid...
Sper sa-l luam pe Mihut, mi-a placut golul inscris de el la nationala :)

EDMOND_
24th February 2004, 00:33
Apparte , Mihut asta ... ce clauza are :)?
Pacala stirea ta cu Napoli nu este verificabila , desi mi l-as dori pe Badea la echipa , nu cred in ea!

Ziarul Libertatea vehiculeaza cateva nume care ar putea aparea in lotul Universitatii: Predrag Rangelovic si Ivica Kralj (serbia-muntenegru), Mihut (Oradea) si..Zyati...
se pare ca transferul marocanului ar fi cel mai apropiat!

Netscape
24th February 2004, 01:33
nu te speria oradene ca nu-i nici un pericol. staicu milogu nu cumpara niciodata jucatori, daca nu vreti cumva sa-l faceti cadou, il pastrati.
Indiferet cat de mic ar fi pretul pe care l-ati cere pe el, daca nu-l dati degeaba
nu-l ia staicu, o sa-l ia tot aia din bucuresti si pe Mihut.

EDMOND_
24th February 2004, 08:26
Netscape , nu se stie niciodata !
Deocamdata Stancu a anuntat ca renunta si la jucatorii lui Mititelu ( care avea si el 50 % ) :
"Despre jucatorii lui Adrian Mititelu, Staicu a declarat: „Pe Biemme il dau afara! Pe McBreen il chem la negocieri si daca vrea sa semneze cu mine, ramine. Ce s-o mai lungesc, jucatorii lui Mititelu vor sta la Universitatea fara nici o problema, dar va trebui sa semneze alte contracte, adica sa depinda doar de societatea pe care o patronez eu!“

gsm
24th February 2004, 09:28
:mad: pai parca era vb de doi atacanti stranieri????? unul dintrei ei a mai evoluat in campionatul nostru. ziyati nu-i mijlocas????

Lion
24th February 2004, 09:35
eu nu pot sa cred cum niste persoane destul de inteligente au ajuns sa creada ce declara niste nemernici...
asta nu va lua pe nimeni...
asa ca nu va mai amagitzi degeaba...

ady_azzuro
24th February 2004, 18:18
Zyati este mijlocas, e capabil sa limpezeasca jocul echipei, cred ca este un inlocuitor bun pentru Badita, sper sa se inteleaga excelent cu Stanga, Bundea si Plesan :yeah:

EDMOND_
25th February 2004, 00:48
In legatura cu cei doi jucatori care vor veni Staicu spune ca va anunta numai dupa ce va semna contractele , unul insa pare a fi un atacant sirb de 27 de ani, care a evoluat in Rusia, la TSKA Moscova, Spartak Moscova si Zenit Sankt-Petersburg.
La Universitatea, Rangelovic va avea un salariu de 70.000 de dolari, iar grila sa, de 350.000 de dolari, va fi platita de Giovani Becali. Sirbul s-a aflat si duminica in Craiova, dar a fost refuzat de Mititelu: „L-am trimis la Mititelu sa discute cu el, iar acesta m-a facut de ris. L-a luat la goana pe atacant spunind ca vrea bani multi si ca oricum stie el ca este sub McBreen!“, a dezvaluit Staicu.
Al doilea jucator ar putea fi fie marocanul Ziyati ( dupa "Editie speciala") , fie Makinwa , atacant ( gazeta de Sud ) care a mai evoluat in Romania ..
Deocamdata nu se stie nimic foarte sigur decat ca "„Primul va veni simbata, iar celalalt luni sau marti. S-a rezolvat problema vizelor lor si sint asteptati in Banie“

Tot ieri , Staicu a purtat tratative cu jucatorii adusi de Adrian Mititelu, adica, Bolohan, Buglea, C. Ungureanu, Biemme si McBreen. Dupa scurte discutii cu Staicu, acestia au iesit rind pe rind si au declarat: „Sintem jucatorii Universitatii si asa vom ramine“.
La rindul sau, Dinel a spus: „Miine (astazi - n.r.) vom definitiva lotul. Mai sint de rezolvat niste probleme legate de citiva jucatori“. „Care?“ „Pai, McBreen, Biemme, A. Ionescu, care au fost platiti de Mititelu. Mai este si Murgan, care se afla in coproprietate cu fratii Mihailescu“.

Exista probleme si cu contractul lui Vigariu care a dorit se pare un contract de 25000 de dolari > Staicu a fost de acord , dar apoi fotbalistul a scaldat-o ca ar mai vrea cateva zile de gandire! A primit un raspuns destul de ferm: daca nu semneaza pana maine Universitatea va renunta la el si-l va trece pe lista de transferari!

EDMOND_
25th February 2004, 08:00
Mihaita Plesan a semnat un nou contract cu Universitatea , pe cinci ani , avand un salariu de 50 000 de dolari pe an! Jucatorul cat si clubul au declinat astfel oferta clubului din Rusia care dorea sa plateasca 1.000.000 de dolari , clauza de reziliere!

Se pare ca a fost rechemat la lot Craciunescu , la care Napoli renuntase . In schimb s-ar fi renuntat la Biemme; in cursul zilei de astazi vom afla probabil mai multe!