PDA

View Full Version : Productii 100% Romanesti: Lacrimi de iubire & Secretul Mariei



Andy1987
18th April 2006, 10:52
Ce parere aveti despre Lacrimi de iubire - Acasa si Secretul Mariei - Antena 1? Va plac? urmariti? discutii, tot ce tine despre cele 2 telenovele romanesti, aici.

Paul
18th April 2006, 12:24
amandoua , le urmaresc, n`am ratat nici un epidod ...
cate odata ma trezesc sa le vad si in reluare

cine are TV Tunner sa`mi inregistreze epidoadele de joi , ca sunt plecat nitel pana la bucuresti , si cred ca lacrimi de iubire le pierd
da secretia mariei o prind ... :D

tvsport , nu te-ai plictisit mah de tilinoveli :ciocan: ?
mai nou si bunica ar da un meci de fotbal de calitate pe o telenovela... imediat o sa invete ce e ala offside

marele ei off , e ca "Domnul Presedinte Iliescu" nu vine si el la meciuri sa stea langa domnul Gigi Becali ...

dragos_popa17
18th April 2006, 12:51
Nu mai era inca una? Acasa stiu ca are doua. Nu-mi vine acum cum ii zice. :thinkso:

Paul
18th April 2006, 13:21
Numai iubirea parca :D
tot cu nicoleta :evil:

Andy1987
18th April 2006, 14:23
Nu mai era inca una? Acasa stiu ca are doua. Nu-mi vine acum cum ii zice. :thinkso:
ba da, este vb. de pacatele evei, dar deja se si termina..o mare panarama....nu mi-a placut deloc, n-am vazut nici macar juma de episod vreodata.
Eu am votat amandoua, pt. ca imi plac amandoua, Secretul Mariei imi place mai mult ca are mult mai multa actiune, te tine in suspans mai tot timpul...pe cand lacrimi de iubire e doar o introducere pt. ora 22:00 cand e Secretul Mariei :P
nu e vb. ca m-am plictisit sau nu...e vb. ca in sfarsit fac si romanii nostrii ceva....si sunt de apreciat...mai ales secretul mariei...care se uita stie ce zic, stie ca am dreptate.
mie unul, imi place secretul mariei si apoi lacrimi de iubire, mai ales de la un timp cand in lacrimi de iubire este umplutura mai tot episodul ;) ...

realmadrid.com
18th April 2006, 14:29
Care dintre cele 2 telenovele romanesti va place?

Nu cumva ar trebui sa fie "va plac cele 2 telenovele" :D ?

Tess
18th April 2006, 14:32
mah, e simplu, daca nu`ti plac, nu te pronunti :D
oricum ca sa raspunzi la intrebarea "va plac cele 2 telenovele" se presupune ca ai vazut cel putzin un episod...asadar...ce`ai de zis? :P

Paul
18th April 2006, 14:35
Tess , am vazut si eu un episod ... ma rog , juma de episod din Lacrimi de iubire ...
Ala cu Nicoleta Luciu , ca l-au dat la carcotasi ;)
Ce-ar fi de zis ... nota 10 producatorului si scenaristului /OLE/

realmadrid.com
18th April 2006, 14:36
@Tess
Pai nu m-am uitat si nu ma uit :D

Tess
18th April 2006, 14:38
pai io ce zic? :D

@paul: iete mah, tocmai episodu ala l`am pierdut...si ce zici ca facea nicoleta luciu? :D

Andy1987
18th April 2006, 14:47
Am citit ceva pareri despre LDI...dar despre Secretul Mariei ce-aveti de zis, bineinteles, cel care a vazut in ultima vreme vreun pic....

Andy1987
20th April 2006, 12:06
mda..m-am lamurit....

Tess
20th April 2006, 12:10
io as avea o intrebare, daca tot te uiti:
care este secretul mariei pan` la urma?

si o impresie: nu ma uit la niciuna, dar din promo-uri am ajuns la concluzia ca cele doua sunt oarecum antagonice: pe cate de plina de moderism (atat ca decor, dar si`n limbajul si atatudinile actorilor) este `lacrimi de iubire`, pe atat de sobra si`n `dulcele stil clasic` este cea de `a doua :)

tu ce zici?

Andy1987
20th April 2006, 12:51
secretul mariei eu cred ca a fost acela cand maria i-a luat locul lorenei si a vrut sa afle adevarul despre adevarul criminal a lorenei...
acuma ca or mai fi si alte "secrete ale mariei"...ramane de vazut...dar eu, asa cred.
da, referitor la impresia ta, cam ai dreptate...cam asa e....dar mie imi place mai mult park secretul mariei decat lacrimi de iubire.

alejandro
20th April 2006, 13:02
toate-s o apa si-un pamant...au acelasi subiect,cineva iubeste pe cineva,acela iubeste pe altcineva,altcineva moare,cineva e retardat, cineva vrea sa-i ia locul altcuiva,dar intotdeauna personajul rau pierde pana la urma,cel mai des moare, iar personajul bun ii iarta tot si se roaga lui D-zeu pentru iertarea pacatelor aceluia...
te uiti la 2 episoade si deja stii cu ce sa va termina totul...ma plictisesc telenovelele fie ele si Made in China:sleep:

Tess
20th April 2006, 13:10
dap, ar iesi o foarte misto lucrare de licenta sau doctorat pe tema asta: tipologiile personajelor in telenovelele de orice natie :P
eh, 2 episoade e deja waste of time....poti sa te uiti si la promo`uri ca tot aia e...
:D

@andy: de ce preferi `secretul mariei`? ti se pare intriga mai interesanta? replicile? ai vreu actor/actrita preferata?
ai incercat sa urmaresti si alte seriale?

Andy1987
20th April 2006, 13:17
toate-s o apa si-un pamant...au acelasi subiect,cineva iubeste pe cineva,acela iubeste pe altcineva,altcineva moare,cineva e retardat, cineva vrea sa-i ia locul altcuiva,dar intotdeauna personajul rau pierde pana la urma,cel mai des moare, iar personajul bun ii iarta tot si se roaga lui D-zeu pentru iertarea pacatelor aceluia...
te uiti la 2 episoade si deja stii cu ce sa va termina totul...ma plictisesc telenovelele fie ele si Made in China:sleep:
asa e si-n viata sa stii....

Andy1987
20th April 2006, 13:21
dap, ar iesi o foarte misto lucrare de licenta sau doctorat pe tema asta: tipologiile personajelor in telenovelele de orice natie :P
eh, 2 episoade e deja waste of time....poti sa te uiti si la promo`uri ca tot aia e...
:D

@andy: de ce preferi `secretul mariei`? ti se pare intriga mai interesanta? replicile? ai vreu actor/actrita preferata?
ai incercat sa urmaresti si alte seriale?]
prefer secretul mariei pt. ca nu e asa multa umplutura ca ldi, este multa multa actiune in sm, e evident mai tare sm, mai ales la replici...la multe multe.
de obicei nu imi place sa urmaresc filme-seriale, gen cum sunt cele de pe pro cinema....mai degraba imi place sa ma uit la un film misto de pe HBO, decat la filme-seriale. Dar nu ma dau in vant si nici dupa seriale....prefer mai degraba un meci de fotbal de la tv, oricare ar fi el :)
ps. asta seara, pierd ldi ca e meciul, dar il vad la noapte la 1:30 sau 0:30 nush exact cand e reluarea :P

aliss
20th April 2006, 13:25
ps. asta seara, pierd ldi ca e meciul, dar il vad la noapte la 1:30 sau 0:30 nush exact cand e reluarea :P
inseamna ca nu il pierzi.
vizionare placuta.

Andy1987
20th April 2006, 13:26
am spus ca ldi il vad la 00:30 sau 01:30, nush cand e reluarea....pierd pe moment....nu de tot :P
ps. pot spune ca sufar serios dak nu vad vreun episod din cele 2, sunt dependent de cele 2, recunosc :P