PDA

View Full Version : Etapa 24: Steaua - Farul



Pages : [1] 2

Edgar
17th April 2006, 09:33
Sambata, 22.04.2006, ora 20:30, Steaua Bucuresti - Farul Constanta, Antena 1
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

r3my
17th April 2006, 10:54
1. Sunt convins ca Farul nici nu ii va "chinui" prea tare pe stelisti.

dede
17th April 2006, 10:59
castiga Steaua, chiar daca va juca cu rezervele :mda:

Mihai
17th April 2006, 11:00
De ce oare? :sneaky:
Daca mai era Grigoras la Farul mai ziceam... da asa:P

dede
17th April 2006, 11:07
deoarece rezervele au inceput sa joace de cand a venit Oli

alejandro
17th April 2006, 11:16
1. Sunt convins ca Farul nici nu ii va "chinui" prea tare pe stelisti.
asa sa fie!

boosaw
17th April 2006, 11:18
Farul nu mai are pentru ce lupta ... Pronostic 1 ... Scorul 2-0 ; 2-1

Andy1987
17th April 2006, 11:41
Bineinteles ca invinge Steaua, dar va fi un meci frumos, sunt sigur /hello

Kroenan
17th April 2006, 11:47
Despre meciul asta ar fi 2 lucruri de spus:
1) Tinand cont ca Steaua joaca si joi in uefa, mi se pare greu de crezut ca va invinge si pe Farul, care vine dupa 4 victorii... Sau, daca va castiga o va face cu arbitrul

2) Voi, mistocarii astia care ati postat deja, veti avea curajul sa intrati aici daca Farul scoate macar un egal, si sa spuneti: Am cazut de prosti?:D

dede
17th April 2006, 12:12
Kroenan ce ti se pare asa greu de crezut? n-ai mai vazut o echipa care sa bata 2 meciuri consecutiv la diferenta de 2-3 zile? daca nu, o sa vezi acum

Ioca10
17th April 2006, 12:15
e timpu sa fim lideri cu 2 meciuri mai putzin:D

Paul
17th April 2006, 12:32
Farul nu mai are pentru ce lupta ... Pronostic 1 ... Scorul 2-0 ; 2-1

vai de capi tau

fii atent aici:

Steaua campioana si Rapid ia Cupa ==> STeaua in UCL , si Rapid in UEFA
Rapid campioana , Rapid ia Cupa ==> Rapid in UCL , si Farul in UEFA

Cum nu are pentru ce lupta ?
Trage pentru Farul !

La fel a fost si anul trecut. Daca lua Dinamo titlul , Faru mergea in UEFA. Si ne-a batut ... la Constanta !

Meciul e greu , depinde de rezultatul de joi :
- rezultat favorabil Stelei joi ==> Farul are sanse mari sa ia punct(e)
- rezultat naspa joi ==> Steaua trage tare pe campionat

Hipgnosis
17th April 2006, 12:39
e timpu sa fim lideri cu 2 meciuri mai putzin:D

ce frumos ar fi
astea inseamna sa batem si noi si CFR Cluj :ok:
Totusi vom avea un meci foarte greu, 1x
Farul e echipa buna in toate compartimentele. E una din preferatele mele din provincie pt. ca isi joaca corect sansele.

Cristy
17th April 2006, 14:45
4 0 pentru steaua .
motivul ? cred ca il stiti cu totii , s ..... din constanta .
dupa aia vin in Giulesti sa-si dea viata .

Rossi
17th April 2006, 14:49
Steaua - Farul 4-0 (2-0) BLAT ...se stie

:rosu: :rosu: :rosu:

Hipgnosis
17th April 2006, 15:27
Steaua - Farul 4-0 (2-0) BLAT ...se stie

:rosu: :rosu: :rosu:

sa fie scorul asta :ok:
vezi ca ai incurcat threadul cu blat :jerk: , treci pe dinamo-bistrita :jerk:

Paul
17th April 2006, 15:55
4 0 pentru steaua .
motivul ? cred ca il stiti cu totii , s ..... din constanta .
dupa aia vin in Giulesti sa-si dea viata .

sau poate invers...
isi fac socoteala ca anu` trecut...
finala Cupei Rapid- Farul , deci facem totul sa ia Rapid titlul , inclusiv le dam puncte , si scoatem puncte pe Lia Gazoliu

be@
17th April 2006, 16:06
Fortza Farulllllll !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

alejandro
17th April 2006, 16:14
las' ca vei avea ocazia sa strigi asta la meciul din cupa,atunci sa te vad;) si asa sunteti cam varza...sau a fost blat?:rolleyes:

Paul
17th April 2006, 16:19
pai de cand Iacob o vinde si pe ma-sa si pe ta-so , be@ se orienteaza spre alte echipe alb -albastre

Pentru inceput ii recomand Craiova , daca nu si Farul sau Gloria sunt ok

La Bistrita , e invitatat mea la ofeciala , ca am abonamentu de oficiala de 2 locuri ;)

II garantez ca apare si la tabloul de onoare , mai ales daca are un fular alb albastru :D

be@
17th April 2006, 16:58
Pentru inceput ii recomand Craiova

Doamne fereste ! Niciodata !
Hai Farul ! Macar un egal scoateti !

Hipgnosis
17th April 2006, 17:21
Doamne fereste ! Niciodata !
Hai Farul ! Macar un egal scoateti !

Ia-te de mana cu remisor si cu cip81 si infiintati un grup, ceva de genul "Grupul celor care urasc de moarte Steaua si sunt obisuiniti cu jocul jalnic al favoritilor tin pumnii oricui joaca impotriva semifinalistei UEFA". :ok: :jerk: :ok: :jerk: :ok: :jerk:

Rechinul Ucigas
17th April 2006, 17:29
BATE FARUL CU 3-1 ! da , nu sunt nebun , asta cred eu ca farul o sa bata pe steaua !
steaua 1-3 Farul !!!
HAI FARUL !!!
faristi-stelisti -> impuscati-va !!!!!!!!!!!!!

claudio25ro
17th April 2006, 17:51
bate Farul cu 1-0 ca sa moara de ciuda unii... "se stiu ei cine"... adica marea majoritate din galeria lui Sorin ;)
Cred ca meciul va fi destul de disputat... sa vedem cat o sa poata Steaua sa alerge dupa meciul de joi din UEFA... daca vin cu "nasul" pe sus...sigur Farul va profita si va invinge!!!

LazioRoma
17th April 2006, 20:51
Sunt cu faru pana la morte dar ma voi ruga sa bata STEAUA pt a nu da titlul [MODERATED] de la dinamo deci sper sa bata STEAUA cu 1-0 si cred ca toti faristi adevarati vor tine cu STEAUA duminica
Si sorin si noi toti la un loc MEREU ALATURI DE SORA MAI MARE S T E A U A !!!!!!!!! [MODERATED]

LazioRoma
17th April 2006, 21:00
Hipgnosis nu te speria suntem cu STEAUA toata constanta sau poate nu ai observat cata lume a iesit pe strazi in meciurile din europa?! la constanta au fost 5000 de suporteri pe strazile orassului si nu iti face proobleme ca va vom Da meciul .. ca suntem cu STEAUA (SARITI CU TOTI SI STRIGATI TARE SA MOARA CAINI DIN STEFAN CEL MARE) sau cum ati fost primiti la meciu cu valerenga sau ai uitat!? farul si steaua se iubesc mult si intodeauna am luptat impotriva dusmanilor comuni adika caini comunitari:)))))/hello /hello /hello /hello /hello

bada_otelul
17th April 2006, 22:13
castiga steaua.farul are deja 4 victorii la rand,nu cared ca ajung la 5.dar asta e doar o parere

Alin12
18th April 2006, 06:44
Hipgnosis nu te speria suntem cu STEAUA toata constanta sau poate nu ai observat cata lume a iesit pe strazi in meciurile din europa?! la constanta au fost 5000 de suporteri pe strazile orassului si nu iti face proobleme ca va vom Da meciul .. ca suntem cu STEAUA (SARITI CU TOTI SI STRIGATI TARE SA MOARA CAINI DIN STEFAN CEL MARE) sau cum ati fost primiti la meciu cu valerenga sau ai uitat!? farul si steaua se iubesc mult si intodeauna am luptat impotriva dusmanilor comuni adika caini comunitari:)))))/hello /hello /hello /hello /hello
pai daca le dati meciul la steaua se supara Borcea pe voi si va lasa toata constanta cu buteliile de gaz goale sau ati intrat si voi in europa si nu le mai folositi:rosu: :rosu: :rosu:

bada_otelul
18th April 2006, 10:09
cred ca pe constanteni ii intereseaza mai mult cupa decat cine iese campioana

dede
18th April 2006, 10:27
BATE FARUL CU 3-1 ! da , nu sunt nebun , asta cred eu ca farul o sa bata pe steaua !
steaua 1-3 Farul !!!
cred ca incurci echipele...Steaua nici daca ar juca cu rezervele nu ar avea cum sa primeasca 3 goluri :P
dinamovistii sunt obisnuiti sa primeasca atatea, insa voi ati jucat deja cu ei...da' las' ca la anu' iar veti juca :D

2-0 :cool:

Darius
18th April 2006, 10:32
Va fi un meci greu pentru Steaua...Farul este in forma, a batut la Mioveni...de acum inainte Steaua nu isi mai permite "luxul" de a pierde puncte pe teren propriu...sa vedem ce va fi...

dede
18th April 2006, 10:40
si-a permis vreodata "luxul" de a pierde pct? :mda:

Darius
18th April 2006, 10:48
si-a permis vreodata "luxul" de a pierde pct? :mda:


Scuze, am imprumutat de la TV "luxul"...nici mie nu imi place exprimarea...

Steaua a mai pierdut puncte acasa...nu cred ca va fi cazul in etapa 24, cu Farul.

dede
18th April 2006, 11:00
a mai pierdut, insa nu pt ca a vrut sa piarda...

2-0 :P

Rossi
18th April 2006, 11:20
Steaua - Steaua II sau Steaua - Farul ... adik tot aia :evil:

La sfarsitul meciului Bosanceanu o sa declare ca a intalnit o super echipa si ca mai mult de atat nu se putea si ca nu are ce sa le reproseze jucatorilor :rosu:

Steaua - Steaua II 4-0 (2-0)


Steaua a amanat meciul de Sambata , pt ca avea meci Joi cu Boro... adik dupa 5 zile !!!!
In loc sa-si amane meciul cu Farul care se disputa la doar 2 (doua) zile de meciul din Uefa !!!!

ERA OBOSITOR SA JOCI CU BORO DUPA 5 ZILE ? DAR NU E GREU SA JOCI CU FARUL DUPA 2 ZILE ?

F INTERESANT !!!!!!!!

dede
18th April 2006, 11:34
n-ai inteles nimic...s-a amanat meciul cu bacau pt ca Oli si Meme sa mearga in anglia sa-i vada pe cei de middlesbrough (desi au mers degeaba :mda:)
probabil, in acest moment, este mai importanta cupa uefa decat campionatul

Hipgnosis
18th April 2006, 11:37
ERA OBOSITOR SA JOCI CU BORO DUPA 5 ZILE ? DAR NU E GREU SA JOCI CU FARUL DUPA 2 ZILE ?

F INTERESANT !!!!!!!!

Pai dupa mintea ta si ala cu Bacaul e aranjat ma. Nu prea tine logica ta :ok:
Steaua arata ca e mai important meciul cu Boro decat un meci de campionat, intelegi acum? De aia a avut nevoie de pauza mai mare inaintea meciului cu Boro :ok: E greu sa-ti explic tie despre lupta pe doua fronturi - extern si intern- nu prea ai cum sa pricepi - echipa ham-ham de obicei termina cu Europa de prin toamna. :rosu:

OVIDIU 62
18th April 2006, 11:42
1-0 Pentru Steaua

Ella14
18th April 2006, 11:52
Hipgnosis, tare faza cu echipa ham-ham, si mai ai si dreptate ca ei saracii nu lupta nici in campionat, in cupa la revedere, iar in europa adio!!! Vai soarele lor!! In europa n-a putut sa arbitreze Corpodean sau Salomir, ca altfel ar fi fost ham-ham si in finala in Olanda!!!

starsteel
18th April 2006, 12:06
Eu nu stiu cum naiba de este posibil sa programezi un joc la mai putin de 48 ore dupa o partida din cupele europene. D-ale lui Mitica.

pff
18th April 2006, 16:30
@farulconstanta .. nu mai generaliza tu .. daca tu si alte cateva sute de tzarani din constanta tineti cu steaua .. e problema voastra .. da` nu mai zice tu ca toata cta o sa tina cu steaua ... oricum steaua o sa castige meciu asta .. si din pacate cei de la faru` nu o sa se oboseasca prea tare .. as vrea sa ma insel .. da` .. sunt realist .......

APercele79
18th April 2006, 17:05
Pai dupa mintea ta si ala cu Bacaul e aranjat ma.

cu bacaul aranjat?????
nu cred

rhadoo
18th April 2006, 17:51
Meci de casa linistit
bate steaua,nem problem
HAI JIUL PETROSANI!

Andy1987
18th April 2006, 17:52
eu nu inteleg dc vedeti asa linistit acest meci....totusi steaua poate claca la connstanta, farul este echipa imprevizibila...chiar nu va inteleg...

bada_otelul
18th April 2006, 18:17
la bucuresti se joaca din cate stiu,dar in principiu ai dreptate.cine se astepta sa faca egal vs la steaua si rapid?totusi bate steaua

APercele79
18th April 2006, 18:49
eu nu inteleg dc vedeti asa linistit acest meci....totusi steaua poate claca la connstanta, farul este echipa imprevizibila...chiar nu va inteleg...
normal ca nu intelegi....voi intelegeti doar cand joaca dinamo...la voi in ograda nu va prea uitati
lasa ca intelege restul tarii de ce va fi usor cu farul si bacaul...:)

STEAUA-MANIA
18th April 2006, 18:57
percele:pai cand vedem la ultimele 2 mec: farul vs dinamo,2 henturi mari cat china si care nu-s sanctionate...
Astia de la liga sunt nebuni...STEAUA joaca joi,iar peste 48 joaca cu Farul...

1. Sunt convins ca Farul nici nu ii va "chinui" prea tare pe stelisti.
priviti,clona lui remy:))))))))))))))):happy

APercele79
18th April 2006, 19:18
steaua mania cred ca s-au discutat cele 2 hent-uri de zeci de ori
la golul lui Zicu, am vazut faza din 35 de unghiuri diferite (si gusterii de la procesul etapei care sunt toti stelisti) au zis ca nu s-a vazut hent...doar ca a zis portarul ca a fost hent??
iar celalalt era intr-un unghi de ***** ptr arbitru, si oricum era o lovitura libera de la 20 de metri...din cauza loviturii aia vrei sa zici ca a fost blat???
deaia au luat dinamovistii galbene la gramada, zicu rosu...ptr ca a fost blat??

iar in legatura cu meciul vostru nu am zis absolut nimic de arbitru...
nea jiji face blaturile prin alta metoda: cu jucatorii adversi (ca si cand a recunsocut cu pitesteanul)...cum fac de obicei bacauanii, cand se dau ca la o parte ca niste carpe..cum a facut poli ultima etapa anul trecut....exemple sunt slava domnului

manu10
18th April 2006, 20:31
Jiji:"cupa campionilor / interzisa ciorilor":happy
Vedeti mai de ce nu joaca Steaua in Liga Campionilor?:P
Nicolita bata-l vina! mai bine ramanea la Poli! :D

Universal
18th April 2006, 20:40
Bate Steaua cu 2-0 fara probleme mari,sa nu se mai accidenteze vreunul.

cap
18th April 2006, 21:13
steaua e favorita

Klingon
18th April 2006, 21:20
Trebuie sa-i anunt pe cei de la clubul Farul, jucatori, antrenori, birocrati, bagatorii de seama care este, ca daca nu-si dau duhul pe teren in meciul cu Steaua cum si l-au dat cu Dinamo am da-mi dau eu duhul pe terenul forumistic facand misto de ei pana noaptea la ora trei. Si sa nu mai aud cale de doispe hotare si patru stanjeni vaicareli ca de ce nu vine in tribune microsbistii care este. Uite d-aia.

Pe ei, pe ei, pe ei pe oile lor! /hello /hello /hello

bada_otelul
18th April 2006, 21:38
mi-a placut cum l-ai imitat pe marean care este,prea tare.sustineti echipa locala nu cele din capitala

Universal
18th April 2006, 22:00
NU au putere rechinii sa bata granzii , Mumcilo va fi demis pana la urma,desi are o viziune clara asupra jocului Farului

be@
19th April 2006, 11:17
andreiush , ce-ar fi sa mai pui tu un pic de frana la sters mesajele ? Vorbeam de userul FarulConstanta , care face de rusine orasul Constanta cu mesajele lui . Poate-mi zici si mie ce era off-topic ????

Forzza Farul ! Forzza BORO !!!

Ayrton
19th April 2006, 12:02
Adica jignirile alea meritau sa ramana? :o: De ce erau ontopic erau... ca injura Dinamo?
Nu cred!

Hipgnosis
19th April 2006, 14:05
Forzza Farul ! Forzza BORO !!!

Eu cand iti zic ca esti cam frustrata si cam anti-stelista si catelusa nu ma crezi.
Hai Poli Iasi !!! :ok:

steaua-86
19th April 2006, 14:12
Bate Steaua, 1-0. Nu cred ca li se poate cere mai mult baietilor dupa partida de joi, care cred ca ii va termina fizic.

STEAUA-MANIA
19th April 2006, 15:24
hip,las-o pe bea,nu stii ca prin mesajele anti-steaua,bea "plateste" sucul lui remy:D e aproape iasi de galati:D
bea,atunci cand moastele Cuvincioasei Parascheva sunt expuse credinciosilor,ce dorinta iti pui(asta daca mergi si nu esti "sora" cu sabau :)))) sa piarda STEAUA,nu?
Cica FORZA boro!hahaha,ca si cum as zice lupta psv loool....of,Doamne,a scris si cu 2 de Z...se pare ca nu a stat destul prin Italia,deah,concurenta,bat-o vina...
percele:ciudat,doar la dinamo se intampla astfel de accidente arbitrale...

WOLF_ULTRAS
19th April 2006, 15:40
pronostic X o sa fie un meci ff disputat faru joaca bn

Hipgnosis
19th April 2006, 15:58
hip,las-o pe bea,nu stii ca prin mesajele anti-steaua,bea "plateste" sucul lui remy:D e aproape iasi de galati:D


Ce vrei sa zici cu asta? ca remisor e galatean?

STEAUA-MANIA
19th April 2006, 16:04
Dap,e din galati..u know,de la indieni..:D

APercele79
19th April 2006, 18:43
prin Italia,deah,concurenta,bat-o vina...
percele:ciudat,doar la dinamo se intampla astfel de accidente arbitrale...
eu zic ca s-au intamplat cam multe accidente arbitrale, si la multe alte meciuri
de ex. rapid cu iasi a cam fost contestat ptr. greseli de arbitraj pro rapid..
cum dracu ala nu a fost blat??

astea cu blaturile, sunt banuieli de ale voastre ca sa aveti ce discuta ore intregi pe la internet cafe-uri...in afara de jiji care a reconoscut ca ii plac blaturile (nu ca nu s-ar vedea), restul sunt doar banuieli...1 dovada concreta inca nu am vazut...

steaua-86
19th April 2006, 19:13
Hai mai APercele, nu pot sa cred ca nu ai si tu asa o banuiala ca Dinamo face blaturi...

chinezu
19th April 2006, 19:35
TOATE ECHIPELE DE DIV.A AU FACUT SI VOR FACE *LATURI(defect.)!! CEI CE *U CRED ASTA SU*T FRAIERI.

be@
19th April 2006, 19:38
Eu cand iti zic ca esti cam frustrata si cam anti-stelista si catelusa nu ma crezi.
Hai Poli Iasi !!! :ok:

Si eu cand ti-am zis ca nu va suport sub nici o forma , si ca nu tin cu Dinamo , nu m-ai crezi . Da , sunt anti-stelista . De-abia acum ti-ai dat seama ?

Paul
19th April 2006, 19:42
Si eu cand ti-am zis ca nu va suport sub nici o forma , si ca nu tin cu Dinamo , nu m-ai crezi . Da , sunt anti-stelista . De-abia acum ti-ai dat seama ?

in conditiile in care exista doar Steaua si Dinamo , a fi anti-stelist = a fi dinamovist

deci be@ e dinamovista !

cip_81
19th April 2006, 19:42
Intrebare legitima...de ce steaua si-a amanat un meci care se disputa cu 5 zile inainte de meciul din UEFA, dar nu si-a amanat o partida care se juca la doar 2 zile dupa meciul din UEFA? De ce oare?!

APercele79
19th April 2006, 19:54
Hai mai APercele, nu pot sa cred ca nu ai si tu asa o banuiala ca Dinamo face blaturi...
nu am mai multe despre dinamo cit am despre steaua....e bine? :)
dupa cum ati castigat campionatul trecut cu timisoara, crezi ca am vreo parere mai buna despre voi?

be@
19th April 2006, 19:56
in conditiile in care exista doar Steaua si Dinamo , a fi anti-stelist = a fi dinamovist

deci be@ e dinamovista !


Hahaha . De unde-ai scos-o ? Paulica , poate sunt rapidista . Mai stii ? Ca si ei va urasc enorm de mult .
Mai , acuma serios . Nu mai aberati ca as tine cu Dinamo , ca nu-i adevarat . Pur si simplu ma enerveaza echipa voastra , si cea din TM .

Paul
19th April 2006, 19:56
Intrebare legitima...de ce steaua si-a amanat un meci care se disputa cu 5 zile inainte de meciul din UEFA, dar nu si-a amanat o partida care se juca la doar 2 zile dupa meciul din UEFA? De ce oare?!

Aici se vede ca unii oameni de fotbal sunt smecheri si altii sunt prosti.

Mi se pare logica.
Meciul cu Farul nu putea fi amanat. Daca era amanat , si se juca in mai , si Farul stai ca poate juca in UEFA (via CUpa) daca incurca Steaua ... era nasol;

Pe cand Bacau , poate pe 17 mai , va fi 100 % retrogradata , ca fie vorba intre noi , e totusi ultima clasata ...

Universal
19th April 2006, 20:05
Un meci foarte disputat , pot spune Fraul trage de intertoto,dar tot stelistii bat cu 2-0 Mumcilo va fi demis.Este clara treaba.

cip_81
19th April 2006, 20:21
Aici se vede ca unii oameni de fotbal sunt smecheri si altii sunt prosti.

Mi se pare logica.
Meciul cu Farul nu putea fi amanat. Daca era amanat , si se juca in mai , si Farul stai ca poate juca in UEFA (via CUpa) daca incurca Steaua ... era nasol;

Pe cand Bacau , poate pe 17 mai , va fi 100 % retrogradata , ca fie vorba intre noi , e totusi ultima clasata ...

Hai, mai, pleaca de aici cu explicatiile astea...parca s-a intalnit hotu' cu prostu'.


pot spune Fraul trage de intertoto,dar tot stelistii bat cu 2-0 Mumcilo va fi demis

Daca Bosanceanu il demite pe sarb dupa un meci cu steaua, inseamna ca eu am mari sanse sa fiu primul om care sa paseasca pe Marte.

Universal
19th April 2006, 20:29
Hai, mai, pleaca de aici cu explicatiile astea...parca s-a intalnit hotu' cu prostu'.



Daca Bosanceanu il demite pe sarb dupa un meci cu steaua, inseamna ca eu am mari sanse sa fiu primul om care sa paseasca pe Marte.


Ok, iti dau banii sa ajungi acolo:D ,oricum, sarbul este un om cu care comunici destulde greu,are principii idioate, cee ce ma face sa cred ca nu va ramane antrenor la Constanta.,ami bine venea alt antrenor..ce se intampla daca se ia un antrenor strain..nu poti comunica cu el:happy
:ciocan:

cristian75poli
20th April 2006, 01:13
Egal...

Hipgnosis
20th April 2006, 12:07
Intrebare legitima...de ce steaua si-a amanat un meci care se disputa cu 5 zile inainte de meciul din UEFA, dar nu si-a amanat o partida care se juca la doar 2 zile dupa meciul din UEFA? De ce oare?!


I-am explicat odata si geamanului tau aceasta chestiune care pt. tine pare un adevrat test de logica:
pt. Steaua este muult mai important meciul din UEFA cu Boro, decat orice meci din campionat. Intre UEFA si Campionat, prioritate are UEFA! Steaua vrea sa fie odihnita pt. meciul cu Boro, pt. a scoate un rezultat cat mai bun. In schimb, meciurile din campionat cad pe locul 2.
E foarte greu sa intelegi tu asa ceva. De cand te stii n-ai vazut si tu o primavara europeana a echipei tale preferate, asa ca e de inteles :ok:
Intre performanta europeana si performanta interna, Steaua alege prima varianta. Ce e asa greu de inteles???
Oricum, meciul cu Farul este unul dintre cele mai grele ale Stelei din acest retur.

ULTRAS-STEEL
21st April 2006, 01:09
50% steaua sanse sa bata si 50% faru sa bata

cip_81
21st April 2006, 12:18
I-am explicat odata si geamanului tau aceasta chestiune care pt. tine pare un adevrat test de logica:
pt. Steaua este muult mai important meciul din UEFA cu Boro, decat orice meci din campionat. Intre UEFA si Campionat, prioritate are UEFA! Steaua vrea sa fie odihnita pt. meciul cu Boro, pt. a scoate un rezultat cat mai bun. In schimb, meciurile din campionat cad pe locul 2.
E foarte greu sa intelegi tu asa ceva. De cand te stii n-ai vazut si tu o primavara europeana a echipei tale preferate, asa ca e de inteles :ok:
Intre performanta europeana si performanta interna, Steaua alege prima varianta. Ce e asa greu de inteles???
Oricum, meciul cu Farul este unul dintre cele mai grele ale Stelei din acest retur.

Ce explicatii puerile pot da suporterii echipei dintre cimitire. Pai, mergand pe firul logicii tale, ar fi trebuit amanat si meciul cu Farul...ca doar este cu 5 zile inainte de meciul retur cu Boro (asa cum cel cu Bacaul era cu 5 zile inainte de meciul tur cu Boro)....doar, asa cum spui, e mai importanta UEFA, iar meciul retur este capital.

P.S. Oare, hip, va veni si vremea cand vei reusi si tu sa gandesti ca o fiinta rationala ? Poate dupa sarbatorile de Pasti.

uti2102
21st April 2006, 15:27
Sa vedem cum va pregati Oli aceasta partida. Eu cred ca ar trebui sa inceapa jocul cu carne proaspata, cum ar fi Balan, Cristocea, Lovin, Nesu sau Cristea. Para, Marin, Oga shi Nicolitza sa ia o pauza, mai ales ca doi dintre ei nu vor evolua in returul de la Boro.
O victorie ar fi foarte buna maine, mai ales date conditziile. Sper ca Oli sa fie inspirat, iar baietzii foarte eficientzi !
FORZA STEAUA !

Hipgnosis
21st April 2006, 16:24
Ce explicatii puerile pot da suporterii echipei dintre cimitire. Pai, mergand pe firul logicii tale, ar fi trebuit amanat si meciul cu Farul...ca doar este cu 5 zile inainte de meciul retur cu Boro (asa cum cel cu Bacaul era cu 5 zile inainte de meciul tur cu Boro)....doar, asa cum spui, e mai importanta UEFA, iar meciul retur este capital.

P.S. Oare, hip, va veni si vremea cand vei reusi si tu sa gandesti ca o fiinta rationala ? Poate dupa sarbatorile de Pasti.

1. termina cu jignirile si incearca sa ai un dialog bazat pe argumente.
2. acum sa-ti rapund: Steaua venea dupa 10 meciuri jucate in 32 de zile. Asta inseamna practic ca timp de o luna au jucat la fiecare 3 zile. Deci, aveau nevoie de o pauza pt. tur. Ce draq o fi asa greu de inteles.
Tipati toti ca Steaua - Bacau e blat sigur, in schimb va ofuscati de ce s-a amanat meciul. Nu crezi ca logica "voastra" (inclusiv a TA) e de cacao? Nu crezi ca as putea sa te fac cretin, fara creier, etc....si as avea si argumente? Dar nu o fac, pt. ca nu-mi sta in caracter:ok:
ps: Te uiti joia la meciuri ? :jerk:

cip_81
21st April 2006, 17:28
Unde vezi jignire ? Ti-am spus doar sa incerci sa gandesti ca o fiinta rationala, nu mai plange ca o ****re (oricum, nu se compara cu jignirile pe care i le-ai adus tu unei persoane decedate sau cu faptul ca ai facut referiri la "centura" (la chestia asta tu singur ti-ai cerut avertisment...stii bine la ce ma refer)).

Eu altceva am vrut sa scot in evidenta...intr-adevar, meciul din UEFA are prioritate, dar visul lui Jiji (ca si al supusilor) este sa-si vada echipa jucand in CL...or, ca sa joci acolo, mai tre' sa acorzi putina atentie si acestui campionat, al carui final se anunta destul de incins. Faptul ca joaca la mai putin de 48 de ore de la ultima partida va implica, probabil, si o abordare a partidei cu mai multe rezerve...care la randul ei implica un risc asumat (teoretic), numai ca acest risc nu va exista. E un punct de vedere, am dreptul la o opinie...ca-ti convine tie sau nu ma doare in paispe. Priceput?


Dar nu o fac, pt. ca nu-mi sta in caracter

Ai asa ceva?!?! Nu exista punct de tangenta intre aceasta trasatura si persoana ta. Pentru exemplificare, vezi ce-am scris in paranteza, la primul paragraf.

3-1 fara probleme.

Rossi
21st April 2006, 21:19
Restanta etapa 20: Steaua - Pandurii
Restanta etapa 23: FCM Bacau - Steaua
Etapa 24: Steaua - Farul

3-0
0-3
4-0
aici nu e nimik de comentat , totul e bine stabilit :jerk:

One-Man Show
21st April 2006, 21:29
@bianco-rossi : atunci stam linistiti :evil:

APercele79
21st April 2006, 22:06
Restanta etapa 20: Steaua - Pandurii
Restanta etapa 23: FCM Bacau - Steaua
Etapa 24: Steaua - Farul

3-0
0-3
4-0
aici nu e nimik de comentat , totul e bine stabilit :jerk:

sanki, n-o fi asa???
Eu imi pun mari sperante in Bacaul sa faca vreo surpriza...poate face Sechelariu vreo boacana ca sa aiba motiv nea Jiji de a il scoate de pe lista lui de "prieteni"....

Swisstec
22nd April 2006, 02:03
Am spus egal pentru ca Steaua e obosita si nu poate duce la capat meciul...
Am observat un lucru enervant, la Antena 1, la reclama, cand anuntza meciul, il descrie numind "vedetele" Stelei, nimic despre Farul, in afara de faptul ca joaca Steaua cu ei!

apparte
22nd April 2006, 02:49
Cred ca vom suferi mult pt victorie,dar sper c-o vom obtine!Sper ca Iacob sa intre macar 15-20 de minute(asa as fi mai sigur ca va juca joi)!

cristian75poli
22nd April 2006, 08:49
Restanta etapa 20: Steaua - Pandurii
Restanta etapa 23: FCM Bacau - Steaua
Etapa 24: Steaua - Farul

3-0
0-3
4-0
aici nu e nimik de comentat , totul e bine stabilit :jerk:
Si la voi sunt foarte bine stabilite anumite rezultate.Sper ca nu uiti meciurle aranjate de marea conducere a clubului vostru...
Inca astept campionatul in care atat voi cat si ceilalti veti avea curajul de a juca corect.

"POLI" - CAMPIONII!!!:ok:

SORINULTRA
22nd April 2006, 09:57
bravo ma faristule joaca echipa ta cu stiaua si tu ca un adevarat fan stai cu fular cu farul la gat si strigi stiaua . esti degeaba.

UrsMeier
22nd April 2006, 11:55
tu cu cine tii acum....cu farul sau cu steaua?

remy
22nd April 2006, 12:46
1. Sunt convins ca Farul nici nu ii va "chinui" prea tare pe stelisti.

SA VEDETI CE BALET VA FI DISEARA (OARE VA EVOLUA "LACUL LEBEDELOR" ?), CU O REGIE IEFTINA !
Doar Steaua e un "bun National", care trebuie protejat prin orice mijloacele (CORLEONE SI M. SANDU STIU).
VAI DE STEAUA LOR !
SI, STATI, CA N-ATI VAZUT NIMIC, VA URMA IN CURAND UN ALT SPECTACOL DE TEATRU PE CINSTE: BACAU-STEAUA.
DEJA CAMPIONATUL A AJUNS O RUSINE !
Asa cum o fac si unii asa-zisi suporteri, care tin, ciudat, cu echipa adversa.
Asta e culmea microbistilor !

Asa si!? care e problema decat caini mult mai bine STEAUA si noi nu mai avem pt ce lupta in campionat .. chiar daca o victorie ne baga in cartile pt titlu .. nu ne vor lasa javrele sa jucam sansa pana la capat.. asa ca STEAUA e totusi STEAUA :ok:http://www.onlinesport.ro/forum/images/buttons/quote.gif (http://www.onlinesport.ro/forum/newreply.php?do=newreply&p=613655)
Dati-i inainte, baieti, si incurajati-va echipele preferate cum fac unii galateni, ieseni, faristi, culmea (sau nu, deja le intelegem frustrarile), tocmai cu Steaua.
DATI-I INAINTE, DAR SA VEDEM ASTA SI CAND JOACA CU ALTE ECHIPE, POATE LE URATI ASTFEL SI RETROGRADAREA (DOAMNE-AJUTA !)
ASTA E CULMEA CULMILOR, SA UREZI ECHIPEI TALE FAVORITE SA PIARDA, DOAR CA AI TU CEVA FRUSTRARI PT. ALTA ECHIPA !
NU-MI VINE SA CRED CA MAI EXISTA ASTFEL DE "OAMENI", PT. CA MICROBISTI NU CRED CA AU ONOAREA.

sun
22nd April 2006, 12:50
meciul de azi va fi castigat doar cu Cristocea , Baciu si Lovin ( adica cu rezervele ) .

Daca joaca echipa de joi se alege praful din tot

bv remy. Esti bun :happy: Ce a fost la Dinamo - Gloria ? Un blat evident
SI cica DInamo e pe primul loc :happy:

remy
22nd April 2006, 12:57
Bine ca recunosti ca Steaua-Farul, dar si Bacaul-Steaua va fi blat. E un inceput, totusi, pt. unii dintre voi, care o declarati pe Steaua "sfanta".
Hai, ca puteti spune mai multe, varsati totul despre blaturile Stelei.
SUNT CURIOS DACA FARUL II VA URCA PE GARDURI PE STELISTI CUM AU FACUT CU DINAMO, SI VOR AVEA DEMNITATEA SA FACA MACAR UN MECI ADEVARAT. UNDE MAI PUI CA STEAUA E SUPER-OBOSITA SI CU ACCIDENTATI. LOGIC, SCORUL AR FI 0-2 SAU MAI MULT, DAR ...
DAR JIJI IMPARTE BANUTI IN STANGA SI-N DREAPTA PT. IMAGINEA LUI, IAR BANII N-AU MIROS. SAU II AMAGESTE PE CONSTANTENI CUM A FACUT CU BACAUANII, PROMITANDU-LE CA-I TRANSFERA LA STEAUA ... MOACA.
MECIUL ASTA AR TREBUI SCOS DE LA PARIURI, PT. CA N-ARE NICI O COTA !
OARE DE CE SE MAI OBOSESC SA MAI JOACE, PT. CA AU MECI GREU JOI ?
RUSINE, RUSINE SA VA FIE !

ultrasblueshark
22nd April 2006, 13:33
Trebuie sa fi cu adevarat ******* sa fi constantean si sa tii cu sTEAUA....
FORZA FARUL !!!

remy
22nd April 2006, 13:36
Alo, domnule FARIST (mai bine zis stelist sub acoperire), asa halal de suporter al Constantei poti fi ? Ce rusinos sa tii cu echipa adversa, oricare ar fi ea !
Cat eram la Constanta, la Institutul de Marina "Mircea cel Batran" din anii '80 (AVEAM GAZDA PE ACOLO, PRIN COICIU, UNDE S-A NASCUT HAGI), nu se auzea de asemenea suporteri de mucava, slugile altor cluburi.
Esti o rusine pt. CONSTANTA !
CUM DE TE SUPORTA AIA ?


Hipgnosis nu te speria suntem cu STEAUA toata constanta sau poate nu ai observat cata lume a iesit pe strazi in meciurile din europa?! la constanta au fost 5000 de suporteri pe strazile orassului si nu iti face proobleme ca va vom Da meciul ... ca suntem cu STEAUA (SARITI CU TOTI SI STRIGATI TARE SA MOARA CAINI DIN STEFAN CEL MARE) sau cum ati fost primiti la meciu cu valerenga sau ai uitat!? farul si steaua se iubesc mult si intodeauna am luptat impotriva dusmanilor comuni adika caini comunitari
CHIAR ASA VA IUBITI, STELISTI SI FARISTI ?
DATI DE GANDIT PT. DRAGOSTEA ASTA NEMASURATA.
SPER SA NU IASA SI CU PURADEI, CA-I NASOL.
DOAMNE, IAR JIJI FACE VICTIME PRINTRE UNII COPII ?

U|L|T|R|A|S|
22nd April 2006, 13:36
FarulConstanta - esti un mare sclav....schimba-ti nick-ul ala....de asta nu e bine sa faca fratii copii intre ei...uite ce aurolaci de copii ies...
Ti-a bagat ****** net si hop pe forum.... Faci un oras de kkt.....esti un mare SCLAV

On-topic Farul bate pe stiaua 2-1

LazioRoma
22nd April 2006, 13:38
/hello /hello /hello
SA VEDETI CE BALET VA FI DISEARA (OARE VA EVOLUA "LACUL LEBEDELOR" ?), CU O REGIE IEFTINA !
Doar Steaua e un "bun National", care trebuie protejat prin orice mijloacele (CORLEONE SI M. SANDU STIU).
VAI DE STEAUA LOR !
SI, STATI, CA N-ATI VAZUT NIMIC, VA URMA IN CURAND UN ALT SPECTACOL DE TEATRU PE CINSTE: BACAU-STEAUA.
DEJA CAMPIONATUL A AJUNS O RUSINE !
Asa cum o fac si unii asa-zisi suporteri, care tin, ciudat, cu echipa adversa.
Asta e culmea microbistilor !

Dati-i inainte, baieti, si incurajati-va echipele preferate cum fac unii galateni, ieseni, faristi, culmea (sau nu, deja le intelegem frustrarile), tocmai cu Steaua.
DATI-I INAINTE, DAR SA VEDEM ASTA SI CAND JOACA CU ALTE ECHIPE, POATE LE URATI ASTFEL SI RETROGRADAREA (DOAMNE-AJUTA !)
ASTA E CULMEA CULMILOR, SA UREZI ECHIPEI TALE FAVORITE SA PIARDA, DOAR CA AI TU CEVA FRUSTRARI PT. ALTA ECHIPA !
NU-MI VINE SA CRED CA MAI EXISTA ASTFEL DE "OAMENI", PT. CA MICROBISTI NU CRED CA AU ONOAREA.
Nu e vorba de asta mai baiete .. dar tu si altii ca tine care parerea mea nu avetii treaba cu sportu asta ... de comentati atata despre blaturi .. ia spune tu mie? cine face mai multe blaturi!?!? STEAUA!? sau dinamo!?? cum a castigat dinamo ultimile editii de campionat?!! (PRIN BALTURI ORDINARE SI PENIBILEE) si odata cu ele .. A FACUT TARA DE RUSINE IN EUROPA.. daca ar fii facut steaua blaturi oare ar fii ajuns aproape in finala!? oare ar fii scos pe sevilla!? oare mai valora radoi 10 milioane!? ganedeste inainte sa vorbeti pt ca STEAUA de cate ori a venit la constanta nu a furat!! a jucat corect!! nu a venit cu arbitri sa fure meciurile sau cu alte metode a venit si a luat puncte pe merit in timp ce d____o care imi este scarba sa ii mai pronunt si numele numai cu rusini deastea numai cu arbitrii cu banii la multi dintre jucatori si alte metode teroriste a castigat asta e dinamo al vostru impacativa cu ideea nush cum poate un om sanatos la cap sa simpatizeze oechipa precum dinamo. Eu iubesc farul super mult dar este SAMBATA MARE azi .. si DUMNEZEU vede tot si nu cred ca poate lasa o echipa precum d____o sa castige titlu NU ARE CUM!!!!!!! FORZA STEAUA!!!! CAMPIONI EUROPEI!!!!!

LazioRoma
22nd April 2006, 13:45
:rosu: :rosu: :rosu:
Alo, domnule FARIST (mai bine zis stelist sub acoperire), asa halal de suporter al Constantei poti fi ? Ce rusinos sa tii cu echipa adversa, oricare ar fi ea !
Cat eram la Constanta, la Institutul de Marina "Mircea cel Batran" din anii '80 (AVEAM GAZDA PE ACOLO, PRIN COICIU, UNDE S-A NASCUT HAGI), nu se auzea de asemenea suporteri de mucava, slugile altor cluburi.
Esti o rusine pt. CONSTANTA !
CUM DE TE SUPORTA AIA ?


CHIAR ASA VA IUBITI, STELISTI SI FARISTI ?
DATI DE GANDIT PT. DRAGOSTEA ASTA NEMASURATA.
SPER SA NU IASA SI CU PURADEI, CA-I NASOL.
DOAMNE, IAR JIJI FACE VICTIME PRINTRE UNII COPII ?
Pentru uni oameni ADIKA CEI CA MINE! U R A PT dinamo REPREZINTA UN MOD DE VIATA !!!!

remy
22nd April 2006, 13:48
ALOOOO... DESTEPTAREA !
TOT NU TI-AI REVENIT DIN SOC ?
Ai ramas setat pe Steaua, cand tu tii cu Farul ?
Dar tu nu stiai ca nu numai Dinamo are sanse, ci mai mult Rapidul, poate si Sportul ? Cu ei ce ai, de-i injuri ?
Constanteni, scoateti-l din priza, ca face precum JIJI sau MEME, ca o "maimuta curentata", si mi-e frica sa nu faca scurt-circuit.
Resetati-l odata, in plus ca face si destule greseli de ortografie si gramatica, care ne lumineaza despre capacitatea lui.
impacativa, nu avetii treaba, daca ar fii facut, tocmai deasta, rezultatu se stia, pt imformarea ta (!!!???) etc.
Oare ce cauta ciudatii pe aici, care mai sunt si stelisti mascati, si jignesc un oras intreg ?
Toti stelistii sunt asa fanatici ?
De fapt, sunt foarte multe cazuri de-astea pe aici, si ar fi pacat de ei, dar si de noi, care le auzim elucubratiile si laturile.

LazioRoma
22nd April 2006, 13:53
Si pt informare dumneavoastra domnule remy eu sunt cu farul de mik copil .. plecam dea acasa prin ani 96 doar ca sa ajung la meciurile farului prin deplasari si prin alte parti ale tari dar asta nu inseamna ca imi incurajez adversara si cealalta echipa de suflet STEAUA dar FARUL dupa ce a facut dinamo .. la constanta .. ar fii de rasu lumi sa ii ajute chiar in momentele astea mie imi pare rau ca jandarmeria ne-a oprit in seara aia din fata clubului... ca acuma parerea mea domnule remy ca vati fii dus sa aprindeti lumanari la cimitirul belu pt conducatori lui dinamo daca invadam 3 mii de oameni peste ei in hotel in acea seara !!!asa ca va rog revizuitiva comportamentul SI DESCHIDETII OKII CA dinamoo... NU VALOREAZA NICI CAT NEGRUL DE SUB UNGHIIII:rosu: :rosu: :rosu:

Swisstec
22nd April 2006, 14:15
http://img161.imageshack.us/img161/4981/olsp2jj.png

uti2102
22nd April 2006, 14:32
Haidetzi la meci sa-i ajutam pe baietzi ! Sa-i sustzinem, sa-i impingem de la spate pentru o victorie !!!
Sper ca Oli sa fie inspirat astazi shi sa trimita pe teren cei mai in forma shi cei mai aptzi jucatori !
Hai rosh-albashtrii ! Hai baietzi ! Luptatzi shi cashtigatzi !
FORZA STEAUA ! /hello

otinho
22nd April 2006, 14:37
ahahaha ..ce discutii aprinse :D .. remy ce pot sa-ti zic e ca si io am stat aproape 10 ani in constanta si majoritatea fanilor lui faru tin cu steaua si nu cu dinamo .. resemneaza-te :happy

steaua - farul 1
bacau - steaua 2

sa traiasca jiji ! :D

ultrasblueshark
22nd April 2006, 14:46
Sper ca Farul sa demonstreze ca nu suntem sclavii lu' sTEAUA. Nu stiu cine a fost cu ideea asta a infratirii galeriilor , da' oricum e un sclav...
Daca esti constantean , tine frate cu Farul... ca asa e nornal.
De-aia nici nu merge lumea in galerie... majoritatea sunt pro-sTEAUA.
Ma doare in cot de performanta sTELEI in UEFA... de-asta nu mai ploua... e vorba acum de orgoliul nostru, al constantenilor adevarati. FORZA FARUL !!!
O singura iubire - FARUL !!!

U|L|T|R|A|S|
22nd April 2006, 14:50
Tu esti singuru sclav bai caineee de aici.. mars pe dinamo si lasaneeeeee toata galeria tine cu steaua .. si nu am putut sa merg la meci.. tocmai deasta ca nu as putea sa tin la gat un fular cu farul in seara asta si sa imi planga inima ca tin cu STEAUA .. iubesc mult farul .. si nu fak de rusine un oras intreg .. tu faci de rusine .. FIIND caineee ai sa vezi .. ca se termina 1-0 pt steaua .. Stai linistit rezultatu se stia din momentul cand STEAUA a fost programata asa.. pt imformarea ta .. cu ceva timp inainte am urat steaua... dar este IMPOSIBIL!! sa urasti o eschipa asa Divina asa CURATA si asa frumoasa HAI STEAUA !!! rad cu un oki si voi plange cu celalalt asta e .. dar nu ma pot abtine!!!

Sclavule iti rup capul...de unde mm ai scos-o pe aia cu caine?
Esti stelist 101%...nu esti din Ct....esti doar o spurkaciune....asta e ultimul post il legatura cu tine......esti mai prost decat prevede legea...
Ai vazut ca te baga lumea in seama daca vb de stiaua desi ai nick de farist....m...e sclavule....poate ai ghinionul sa ne intalnim prin CT

Farul bate pe steaua.....

Sclavule....tata mergea la curve....suntem cumva frati?:o:

remy
22nd April 2006, 15:04
Si pt informare dumneavoastra domnule remy eu sunt cu farul de mik copil .. plecam dea acasa prin ani 96 doar ca sa ajung la meciurile farului prin deplasari si prin alte parti ale tari dar asta nu inseamna ca imi incurajez adversara si cealalta echipa de suflet STEAUA dar FARUL dupa ce a facut dinamo .. la constanta .. ar fii de rasu lumi sa ii ajute chiar in momentele astea mie imi pare rau ca jandarmeria ne-a oprit in seara aia din fata clubului... ca acuma parerea mea domnule remy ca vati fii dus sa aprindeti lumanari la cimitirul belu pt conducatori lui dinamo daca invadam 3 mii de oameni peste ei in hotel in acea seara !!! asa ca va rog revizuitiva comportamentul SI DESCHIDETII OKII CA dinamoo... NU VALOREAZA NICI CAT NEGRUL DE SUB UNGHIIII:rosu: :rosu: :rosu:

PT. ASTA SE IA BAN DIRECT, DACA NU, MAI RAU.
CE CAUTA AICI OAMENI FRUSTRATI DE VIATA, CA SI ACEST PSEUDO-CONSTANTEAN ?
OARE NUMAI STELISTI DE-ASTIA PUTEM AVEA PE FORUM (vezi Lucky_Old_G, HIPGNOSIS-care s-a mai calmat, ANDY1987, si multi altii, dar mai rar jignesc) ?
Numai cu jigniri si ordinarii pot discuta ? Nu pot avea un ton mai respectabil, chiar daca nu le convine de ceea ce scriu unii pe aici ?
De-asta uram Steaua, pt. ca au suporteri sub orice critica, care sunt lasati sa zburde in voie pe aici de catre ceilalti care sunt mai cu capul pe umeri.

LazioRoma
22nd April 2006, 15:55
Sclavule iti rup capul...de unde mm ai scos-o pe aia cu caine?
Esti stelist 101%...nu esti din Ct....esti doar o spurkaciune....asta e ultimul post il legatura cu tine......esti mai prost decat prevede legea...
Ai vazut ca te baga lumea in seama daca vb de stiaua desi ai nick de farist....m...e sclavule....poate ai ghinionul sa ne intalnim prin CT

Farul bate pe steaua.....

Sclavule....tata mergea la curve....suntem cumva frati?:o:
Auzi ..:)) ordinarule :)) vrei sa ne intalnim!? nu ti-as dori:))) poate ne intalnim ma gasesti pe Fagetului 20 langa stadion acolo stau.. sclavule.. sluga cainilor care esti .. pai eu deastia ca tine am la ferma pe post de ciobanii daca ai vrodata .. nevoie de o slujba mai decenta sa oiti dau si tie niste banii sa mergi in stefan cel mare sa vezi catelusi vino si il rog pe tata sa te bage ajutor de cioban .. si fii atent .. DE AM AFLAT CINE ESTI AI JUMA DE TIGANII DIN PIATA CHILIEI IN CAP CHIT CA PLATESC 1 de euro pe capu tau ai inteles?! saracia draq care esti .. vorbeste de fotbal animalule nu venii la mine cu injuraturi de mama si de altele nemernicule .. ti-ar pute tie sa aibe mata banii lu mama si masina ei dar scuze mata e fidela troleului:)))) /hello /hello

LazioRoma
22nd April 2006, 15:58
PT. ASTA SE IA BAN DIRECT, DACA NU, MAI RAU.
CE CAUTA AICI OAMENI FRUSTRATI DE VIATA, CA SI ACEST PSEUDO-CONSTANTEAN ?
OARE NUMAI STELISTI DE-ASTIA PUTEM AVEA PE FORUM (vezi Lucky_Old_G, HIPGNOSIS-care s-a mai calmat, ANDY1987, si multi altii, dar mai rar jignesc) ?
Numai cu jigniri si ordinarii pot discuta ? Nu pot avea un ton mai respectabil, chiar daca nu le convine de ceea ce scriu unii pe aici ?
De-asta uram Steaua, pt. ca au suporteri sub orice critica, care sunt lasati sa zburde in voie pe aici de catre ceilalti care sunt mai cu capul pe umeri.Ce treaba ai cu STEAUA domnule sa intamplat intre noi( SUPORTERI FARULUI) si conducerea cainilor co______ri

dorryn
22nd April 2006, 16:54
nu-l mai bagati ma in seama pe asta... "farulconstanta" ..e de tot rasul..v-ati jigni daca l-ati lua in seama pe unul care a primit o geaca si un fular moca si a reusit sa treaca peste iarna.. si i s-a zis.. "pt astea... acum ti cu farul si cu steaua,ai inteles?" si na... asta e..mai sunt si d-astia.
A..si de ce ziceti voi ca suntem steaua2 ? ..pt ca a batut steaua cu 4-1 in tur la cta? pt ca s-a transferat cristocea la steaua? si pt ca li s-a permis sa joace cu valerenga aici?ai ma fiti seriosi..inca mai avem caini declarati care joaca in primul "11" ..si constanteni in lotul lui dinamo..iar ca sunt multi sustinatori ai stelei in cta..asa e in toata tara.. m-am linistit cand am vazut..e la moda sa fi stelist..asta e.
Plus..ca nu inteleg cum spuneti ca va fi blat din moment ce Farul trage la uefa...si daca ii incurca sunt mari sanse sa ne indeplinim obiectivul.Steaua mereu a jucat slab in campionat dupa un meci bun in uefa.. mai ales ca acum sunt foarte obositi ...si cu gandul la returul cu boro..asa ca..o sa fie greu sa ne bata..sper sa castigam..si daca doamne fereste steaua ne va bate.. o sa o faca doar pe teren..sau poate dintr-un respect prea mare pe care arbitrul l-ar purta pt steaua..totusi,EU SUNT INCREZATOR.. BATE FARUL!
Apropo`.. Paste fericit !

remy
22nd April 2006, 18:21
Pt. ca Farul a declarat ca are clubul infratit cu cei de la Steaua, la fel, au si galeriile infratite.
De ce credeti voi oare ca a jucat la Constanta, cand a fost suspendat terenul din Ghencea in UEFA ?
Trebuie sa va deseneze cineva sa intelegeti ca deja Farul=Steaua ?
O sa vedeti teatru ieftin diseara.
Sa vedem ce vor mai avea de zis stelistii care se bateau cu pumnul in piept ca ei sunt sfinti.
Or sa ne abureasca ca s-a jucat curat, ca Farul e echipa de batut.
Dar Steaua e super-obosita, si fara ajutorul Faristilor, nu pot bate.

Rossi
22nd April 2006, 18:52
Sclavule iti rup capul...de unde mm ai scos-o pe aia cu caine?
Esti stelist 101%...nu esti din Ct....esti doar o spurkaciune....asta e ultimul post il legatura cu tine......esti mai prost decat prevede legea...
Ai vazut ca te baga lumea in seama daca vb de stiaua desi ai nick de farist....m...e sclavule....poate ai ghinionul sa ne intalnim prin CT

Farul bate pe steaua.....

Sclavule....tata mergea la curve....suntem cumva frati?:o:


FarulConstanta - esti un mare sclav....schimba-ti nick-ul ala....de asta nu e bine sa faca fratii copii intre ei...uite ce aurolaci de copii ies...
Ti-a bagat ****** net si hop pe forum.... Faci un oras de kkt.....esti un mare SCLAV

On-topic Farul bate pe stiaua 2-1


uite ca mai vedem si faristi adevarati

Rossi
22nd April 2006, 18:53
Trebuie sa fi cu adevarat ******* sa fi constantean si sa tii cu sTEAUA....
FORZA FARUL !!!

normal
problema e ca aveti multi ca userul FarulConstanta

One-Man Show
22nd April 2006, 18:59
@ U|L|T|R|A|S| & ultrasblueshark : omu' poate sustine pe cine doreste. nu inteleg de ce tb sa folositi un limbaj de coltz de strada shi deasemenea nu inteleg de ce moderatorii va tolereaza aceste iesiri !?!?!?

Cat despre meciul de diseara... Sper sa va frangem in 2 ca pe nishte crengutze shi sa mai inchidem cateva guri ! :cool:

ASIGURATORUL
22nd April 2006, 19:09
Remy, ti-ai dat seama de forta lui Dinamo in meciul de la Cluj si ai inceput sa te legi de Stelisti! Jalnic esti! In afara de Dinamo toti ceilalti fac arajamente? Steaua cu Farul? Jalnic esti:headbang:

STEAUA-MANIA
22nd April 2006, 19:11
Asigurator: noutatea fiind?Stim cum e remy..o sa revina pe OLS si iar o sa se ia de Gigi:D
Batem 2-0,si suntem la egalitate cu dinamo cu 2 mec in minus!:happy

Darius
22nd April 2006, 20:49
Cele doua echipe:

Steaua: 13. A. CARLOS - 5. D. BĂLAN, 3. GOIAN, 17. E. BACIU, 15. NEŞU - 16. NICOLIŢĂ, 6. M. RĂDOI, 28. LOVIN, 14. CRISTOCEA - 10. N. DICĂ, 21. A. CRISTEA.

Farul: 1. G. CURCĂ - 2. FARMACHE, 3. I. BARBU, 5. ŞCHIOPU, 4. PAŞCOVICI - 8. LUNGU, 20. L. FLOREA, 7. L. MIHAI - 11. GURIŢĂ, 17. TODORAN - 10. SENIN.

Klingon
22nd April 2006, 20:55
Golul a fost anulat corect?

Liviu Mihai accidentat si schimbat in minutul 25... imi aminteste de finala cu Dinamo, cand l-au scos pe Cristocea din minutul 7.

remy
22nd April 2006, 21:06
Acelasi joc slab al Stelei, care asteapta pe adversari sau pe arbitru sa-i lase sa dea gol. Echipa 0-0 se va numi !
Si ar fi bine sa lase campionatul pt. Rapid, Sportul sau Dinamo (mai putin, dupa ce a facut macel la club Giovanni Becali), daca vor Cupa UEFA.
Ce m-a bucurat victoria Rapidului azi !
Oricine ar lua campionatul, dar fara Steaua, ciobanii din Ghencea !
Pt. asta as risca sa fie Dinamo pe 2 sau 3.

ASIGURATORUL
22nd April 2006, 21:10
Golul pluteste si va veni pana la pauza. Domnule se vede de la distanta blatul, nu-i asa Remy?
Golul nu a fost valabil. S-a sprijinit cu mana pe fundas:P

Cra10veanu
22nd April 2006, 21:13
ia uite infratirea celor doua cluburi, GOL Pascovici, ANULAT !
Blat

Klingon
22nd April 2006, 21:17
Din momentul in care l-au aranjat pe Liviu Mihai a fost clar ca-i blat. :evil:
Steaua...Dinamo...Valentin C... Tudor P... acelasi aluat de culoare :rosu:

Paul
22nd April 2006, 21:17
mdeah , blat ordinar ...
faristii ies la joc , au si un gol anulat (corect incorect , nu conteaza , dam credit arbitrului) , fac presing baietii

BTW. Oli baga`l pe Oprita si eventual pe Bostina.
Jucam prost cu 6 titulari pe banca !

Cat despre dinamovistii care vad blat: sunteti jalnici !

remy
22nd April 2006, 21:18
Asta pt. ca Steaua e prea slaba.
Doar sa se dea total la o parte adversarii sau sa intervina arbitrul sa-i salveze cu goluri anulate sau 11 m, ca si cu Iasi.
Asta-i echipa de Cupa UEFA ?
Se vede ce valoare are aceasta Cupa Uefa.
HAI RAPIDULETUL, RAZBUNA-TE PE ORDINARII DE LA STEAUA, CARE SE DAU MARI VALORI !
Sper sa nu inceapa regia dupa pauza.
Asa se joaca de catre o echipa care vrea sa castige ?
La fel joaca si Farul, de zici ca le e frica sa atace.
Vine oare sacul cu bani de la JIJI, sau face economie ?
Ori pt. faristi, ori pt. arbitru ?

t.b.
22nd April 2006, 21:24
Asta pt. ca Steaua e prea slaba.


remy tu ai vazut meciul de pe stadionul regionalei de trenuri din Cluj? Dupa cum vb. n-as crede... Io m-am uitat numa 20 de minute suficient sa-mi dau seama ca Dinamo e pe spate si sansele sa am vreo satisfactie dupa meciul ala sunt nule. Uita-te la voi in ograda... ca pute rau de tot p-acolo ;)

Paul
22nd April 2006, 21:25
Asta pt. ca Steaua e prea slaba.
Doar sa se dea total la o parte adversarii sau sa intervina arbitrul sa-i salveze cu goluri anulate sau 11 m, ca si cu Iasi.
Asta-i echipa de Cupa UEFA ?
Se vede ce valoare are aceasta Cupa Uefa.
HAI RAPIDULETUL, RAZBUNA-TE PE ORDINARII DE LA STEAUA !

remysor , problema e alta

uite echipa de uefa:
Carlos - Ogararu , Goian , Ghionea , P.Marin - Banel , Paraschiv , Radoi , Bostina - Iacob/Oprita , Dica

echipa din Divizia A :

un Carlos adormit cu gandul la un nou tatuaj
Balan care a jucat 4 meciuri in ultimii 3 ani
Goian care nici nu mai are chef sa urece la cornere
Baciu
Nesu
Banel care deja se gandeste la finala uefa
Radoi
Lovin ... a dovedit de ce e rezerva
Cristocea ... idem
Cristea ... bleah
Dica ... a jucat TOATE meciurile sezonului , cu exceptia celor 3 etape de suspendare din Liga/Uefa

Cat despre echipa de UEFA. Poate ca noi nu avem echipa de uefa, da voi nu aveti nici macar echipa de Intertoto !

Mihai
22nd April 2006, 21:27
Sincer eu nu vad blat la meciu asta. Au jucat corect astia de la faru. Nu am vazut golul anulat, insa nu e faru vinovata;)

otinho
22nd April 2006, 21:27
hahaha .. remy show again .. go go go .. steaua cea mai slaba .. gigi oieru regizeaza meciuri .. go go go .. :happy

1-0 god dica dupa pauza .. no problem :D

radutu
22nd April 2006, 21:28
Ce blat domnule. E clar ca Steaua e obosita.Daca era blat pana acum era rezolvat meciul. Cat despre cupa UEFA, veti vedea ca Steaua o va castiga.
Forza Farul!

Klingon
22nd April 2006, 21:29
Pana acum am jucat mereu mai bine dupa pauza, cand am dat si golurile.
Be afraid, pastorule.
Be very afraid.

One-Man Show
22nd April 2006, 21:35
Asta pt. ca Steaua e prea slaba.
Doar sa se dea total la o parte adversarii sau sa intervina arbitrul sa-i salveze cu goluri anulate sau 11 m, ca si cu Iasi.
Asta-i echipa de Cupa UEFA ?
Se vede ce valoare are aceasta Cupa Uefa.
HAI RAPIDULETUL, RAZBUNA-TE PE ORDINARII DE LA STEAUA, CARE SE DAU MARI VALORI !
Sper sa nu inceapa regia dupa pauza.
Asa se joaca de catre o echipa care vrea sa castige ?
La fel joaca si Farul, de zici ca le e frica sa atace.
Vine oare sacul cu bani de la JIJI, sau face economie ?
Ori pt. faristi, ori pt. arbitru ?

Bah baiatule...cat te vei mai scalda in penibil ? Umbrele activitatii tale cerebrale nu pot capacita mainile impleticite de mrejele bahice sa scrie cateva fraze pertinente ? Cupa uefa este de 2 lei ? De ce s-a oprit Dinamo in grupe ? Hai rapiduletzu' ? Shi tu eshti fan dinamo mah ? Jalnic... Frustrarea este mare in Stefan cel Mare. Saptamana trecuta aveati alta problema: "Stelist = Roman ?". Nu ma ignorantule ! Nu v-am cerut niciodata acest lucru. V-am cerut doar sa aveti decenta in interventii. 40, cu familie shi fericit ? Mai degraba 25, virgin shi frustrat.
Am ajuns sa tin o lamaie langa mine de fiecare data cand intru pe acest forum. Probabil ca mi-am semnat un bann pe 3 - 7 zile pentru asta, da' ma ashtept la orice in aceste vremuri inegurate in care tu(ca shi alti afoni in domeniu) ai ajuns "albastrel"... Mi s-a facut scarba de acest forum...:jerk:

starsteel
22nd April 2006, 21:37
GOOOOOOOOLLLLLLLLLL !!!! Steaua! 1-0
Cine e pe primul loc, Cine e pe primul loc, STEAUA E, STEAUA E !
P.S. Si asta cu 2 meciuri mai putin.

Hopshio
22nd April 2006, 21:37
golllllllllll banelninho!!!

tchibos
22nd April 2006, 21:38
ba cred ca atunci cand ti-ai scris nick-ul ai vrut sa scrii SteauaGhencea nu FarulConstanta... vezi ca se poate modifica, asa ca fa-ti o favoare si nu mai umbla cu pielea vopsita de te dai rechin ca se vede de la o posta ca esti animal de uscat... pana una alta e 0-0 la pauza si daca Farul nu face vreo prostie sunt sanse sa se termine asa

otinho
22nd April 2006, 21:39
gooooooool banel .. superba actiunea lui cristocea :D

APercele79
22nd April 2006, 21:40
e bine ca nu a fost off-side
hahaha
sau cica se joaca fara offside la meciurile lu JIJI...asa am auzit, regulament nou din acest retur

S2K
22nd April 2006, 21:41
Esti cumva complexat?

ASIGURATORUL
22nd April 2006, 21:41
Da Remy, ce echipa slaba este Steaua! N-are ce cauta in cupa UEFA! Dar meciurile se joaca pe goluri, iar acum Steaua e pe primul loc. Punctele din meciurile restante le oferim lui Dinamo, poate prind si ei UEFA:happy

Klingon
22nd April 2006, 21:42
A uitat arbitrul sa-l anuleze si pe asta. :rolleyes:
Lasa ca mai dam noi unul, sa avem doua anulate ca in Cotroceni.

STEAUA-MANIA
22nd April 2006, 21:43
1--0
A fost ofsaid la golul lui Nicolita?Nu mi-am dat seama...

APercele79
22nd April 2006, 21:45
1--0
A fost ofsaid la golul lui Nicolita?Nu mi-am dat seama...
nu, nu
ptr ca e putin mai inchis si nu sa vazut.....a fost gol valabil
daca era gurita, era off-side

Hopshio
22nd April 2006, 21:45
h trebuia sa gaseasca astia ceva ca sa zica ca or luat gol pe nedrept...

kurany
22nd April 2006, 21:45
A uitat arbitrul sa-l anuleze si pe asta. :rolleyes:
Lasa ca mai dam noi unul, sa avem doua anulate ca in Cotroceni.


Visezi marinare...fara 3 goluri..luate nu plecati din Cotroceni..

HAI PROGRESUL !!!!!

starsteel
22nd April 2006, 21:46
Esti cumva complexat?
FORTZA STEAUA !!!
P.S. vezi semnatura, smulg si ingroapa

starsteel
22nd April 2006, 21:47
GOOOOOLLLLLLLLLLLL!!!! Steaua 2-0

Hopshio
22nd April 2006, 21:47
2-000000000000000000 gol gol dica!!

Klingon
22nd April 2006, 21:47
Voiculet si Apostu la incalzire, va rugam.
In minutul 65 ii vrem in teren.

grande
22nd April 2006, 21:48
golul asta nu au avut curajul sa-l anuleze :rosu:

Swisstec
22nd April 2006, 21:48
2-0

otinho
22nd April 2006, 21:48
gooool dica .. ce mai ziceti dragi frustrati de actiunea asta ? RADOI IMPERIAL

remy
22nd April 2006, 21:49
HA-HA !
Exact cum am zis !
Teatrul continua !
Asa se joaca sa vrei sa dai gol Stelei, care joaca cu rezervele ?
Golul 2 a fost tipic pt. regia lor !
Hai, pa !
Am spus clar ca dupa pauza vin banii si circul ieftin.
UNDE E ECHIPA AIA CARE-SI DADEA VIATA IN MECIUL CU DINAMO, DAR SI IN ALTE MECIURI ?
CA SA FIE TACAMUL COMPLET, STEAUA VA MAI DA UN GOL, ASA CUM AR FI IN REGIA JOCULUI.

Hopshio
22nd April 2006, 21:49
amuh sa il vezi pe cristy si pe klingon..kre ca o fost offsaid...sau o fost ceva acolo trebuia sa il anuleze ...dak era gurita il anula:P:))

Sunchase
22nd April 2006, 21:49
Pacat in saptamana mare !!! :rosu:

otinho
22nd April 2006, 21:50
hahahahah..incepe show-ul frustratilor .. hahahahahah CE BLAT NESIMTIT IN SAPTAMANA MARE .. JALNIC :happy

Cristy
22nd April 2006, 21:50
amuh sa il vezi pe cristy si pe klingon..kre ca o fost offsaid...sau o fost ceva acolo trebuia sa il anuleze ...dak era gurita il anula:P:))

am auzit ca pascovici vine de la steaua din vara.
ce aparare :rosu: :rosu:

ASIGURATORUL
22nd April 2006, 21:51
Doamne ce slab joaca Steaua! Culmea dar da gol din nou. Cred ca Olaroiu foloseste niste jucatori care erau odihniti si care joaca doar in campionat. Ce zici Remy? E slaba Steaua, dar culmea cei care joaca cu ea sunt foarte slabi!:happy

starsteel
22nd April 2006, 21:52
STEAUA BUCURESTI
Intotdeauna Primii !!!

Hopshio
22nd April 2006, 21:53
viam zis eu ca tre sa gaseasca ei ceva....:) sunt bun....dar mno..roade invidia in ei!!

APercele79
22nd April 2006, 21:54
primii la capitolul taranime
trebuie si stelistii din provincie sa isi vada echipa de suflet
:)

Cristy
22nd April 2006, 21:54
JALNICA APARAREA FARULUI ! OARE DE CE ?:rosu:

Klingon
22nd April 2006, 21:55
Pascovici a jucat prost in toate meciurile importante din retur.
Cu Dinamo, cu National in cupa si acum cu Steaua.
In finala cupei a jucat foarte prost, din cauza lui am luat golul.
Cred ca ar trebui lasat sa plece.

remy
22nd April 2006, 21:55
OAMENI BUNI, DUPA PAUZA SPUN CLAR: A FOST BLAT CU O REGIE IEFTINA !
CUM SA JOCI UN MECI INFERNAL IN UEFA, SI DUPA 2 ZILE SA DAI GOLURI JUCAND CU REZERVELE, SAU TITULARII FOARTE FOARTE OBOSITI ?
Asa joaca echipa care vroia sa-i urce pe dinamovisti pe garduri ?
O RUSINE DE CAMPIONAT !
CA SA INTARESC CEEA CE SPUN: ATI VAZUT CUM SI-A DAT VIATA PE TEREN BACAUL CU RAPIDUL ?
PENTRU CINE OARE ?
SA VEDETI CE REGIE SI LA MECIUL ALA CU BACAUL !
ATUNCI VOR FI DEJA RETROGRADATI SI N-AU DE CE SA MAI TRAGA.
VREUN JUCATOR DE LA FARUL SAU BACAU, IAR PE LA STEAUA ?

Sunchase
22nd April 2006, 21:56
Va place teatrul ? :rosu:

Nexus
22nd April 2006, 21:56
In atentia jigodiilor pe care ii fura in permanenta grija de modul in care cistiga Steaua

Academia Becali

Emite urmatorul Komunikat :

In vederea pregatirii fructuoase pentru Cenpions Lig ( Sampinion lig e pt butelisti) meciurile din etapele urmatoare vor fi cistigate cu goluri marcate din penalty de catre arbitru. Se va avea in vedere nominalizarea celor mai prolifici arbitri pentru premiul Fair Play-balonul de (G)aur(a)-

Ii anuntam pe aceasta cale pe restul competitorilor ca prezenta lor pe teren este inutila si va fi sanctinata cu cartonas galben inca de la cabine.






PS : chiar daca am cistiga campionatul exact asa, o meritam cu prisosinta.

sa crape rinza in toti dementii si in aia care pling ca le-am furat tilul in 64. Ca la teatru. Asa e viata. In sexul oral depinde de care parte a ...problemei...te afli. iar voi acuma sunteti ...la receptie.

PPS : bai nesimtitilor, cind portarul si fundasul se dau cap in cap imi spuneti ca nu e blat. Acuma e , nu ? Fi v-ar neamul de rusine.

STEAUA-MANIA
22nd April 2006, 21:58
JALNICA APARAREA FARULUI ! OARE DE CE ?:rosu:
Atunci ce sa zic de golul de 1-o al rapidului..lasa-ne,lasa-ne!

Sunchase
22nd April 2006, 21:59
Dezgustator :rosu:

Hopshio
22nd April 2006, 22:00
Remy......u zici cum da steaua gol dupa ce a amuh doua zile in cupa uefa...stai sa iti zis un motiv....STEAUA NU E dinamo sau rapid....k???s aintelegi si u!!!!!:no: remy

Nexus
22nd April 2006, 22:03
Remy......u zici cum da steaua gol dupa ce a amuh doua zile in cupa uefa...stai sa iti zis un motiv....STEAUA NU E dinamo sau rapid....k???s aintelegi si u!!!!!:no: remy

ca orice ciine care latra de peste gard nu intelege asa ceva. nu poate.

Gura le poate fi inchisa doar cu bocancul sau caramida. :drak: :P

ASIGURATORUL
22nd April 2006, 22:05
In orice caz meciul are o singura directie. Victorie S T E A U A!
Va urez si voua, tuturor suporterilor, un paste fericit si lumina sa va mai inmoaie indarjirile impotriva celei mai bunne echipe la ora actuala: STEAUA!/hello

Hopshio
22nd April 2006, 22:06
aha..da stai ca nu am ajuns la caramida...sa mai latre odat unde nu ii cazul....

starsteel
22nd April 2006, 22:06
GOOOOLLLLLL !!! Steaua 3-0

cezar_iasi
22nd April 2006, 22:07
Extraordinar!! Credeam ca pe-aici sunt ceva oameni cu cap...cum de vedeti la fiecare meci blat??? Ia uite dom'le de parca n-ar mai avea voie steaua sa castige (si nu,nu sunt stelist). La fel cum a castigat rapid azi, la fel castiga si steaua(corect, i mean)

Nexus
22nd April 2006, 22:07
aha..da stai ca nu am ajuns la caramida...sa mai latre odat unde nu ii cazul....

El latra intotdeauna unde nu e cazul :P

Eu sunt un om nonviolent dar parca ....( nu mai zic mai departe dar cred ca nu sunt singurul ) ...

Sunchase
22nd April 2006, 22:08
Acum se vede clar de ce n-a avut nevoie steaua sa-si amane meciul :D jucatorii lui farul par mai obositi ca oricand , au cazut fizic :D

saracruzm
22nd April 2006, 22:12
sa imi spuna si mie cineva care vede meciul cum se joaca?

ca stia nu il dau nici macar pe radio la steauafc.ro

cred ca e o adevarata performanta ceea ce resuseste Steaua in acest moment: doua victorii atat de importante in mai putin de 46 de ore... si imi mai zice mie careva ca Dumnezeu nu e stelist, si ca GIgi nu e sincer cand da cu bani in stanga si in dreapta ca sa ii ajute pe fratii lui care sunt in probleme... Doamne-ajuta tara asta!

Forza Steaua!

Sunchase
22nd April 2006, 22:14
sa imi spuna si mie cineva care vede meciul cum se joaca?

ca stia nu il dau nici macar pe radio la steauafc.ro

cred ca e o adevarata performanta ceea ce resuseste Steaua in acest moment: doua victorii atat de importante in mai putin de 46 de ore... si imi mai zice mie careva ca Dumnezeu nu e stelist, si ca GIgi nu e sincer cand da cu bani in stanga si in dreapta ca sa ii ajute pe fratii lui care sunt in probleme... Doamne-ajuta tara asta!

Forza Steaua!


alo baiatul revino-ti ! nu stii ce circ e pe teren :rosu:

Klingon
22nd April 2006, 22:15
No comment. :mda:

Nexus
22nd April 2006, 22:15
Unii , in penibilitatea lor, sunt in stare sa sustina ca pina si cind o echipa semifinalista UEFA bate acasa o retrogradata face blat. Daca e asa cum de urca in Europa ? Cind joci corect 5 meciuri pe an te bat toate scursurile Europei iar Steaua nu are asa o istorie.

Acestor nenorociti le-as extrage dintii cu clestele si apoi i-as reimplanta. In :jerk: , acesta fiind organul cu care gindesc, se exprima si finalmente tasteaza pe OLS.

Multa multa ...sanatate ( naah, ce glume de ***** am in mine -pentru care stie faza-) NU E ratatilor !

One-Man Show
22nd April 2006, 22:15
@saracruzm : Dica 1 gol, Nicolitza 2 goluri...perfekt;) Steaua domina, Faru' park nu poate mai mult.

remy
22nd April 2006, 22:15
DE CE OARE ?
JIJI, Corleone si Nashul stiu !
Ati intors placa pe care o puneati ca aberez cu blatul asta ordinar ?
Ce spuneam, ciudateilor, la pauza ca va veni sacoshica cu bani de la JIJI ?
Subit, faristii au devenit obositi, si s-a dus jocul lor din prima repriza.
Bianco-Rossi, se adevereste cumva scorul de 4-0 pus de tine ?

Sunchase
22nd April 2006, 22:16
Iarta-i Doamne ca nu stiu ce fac !!! :rosu:

Hopshio
22nd April 2006, 22:17
circ?? staua joaca bine...bah rapidistule?? cu bacau sa te chinui?? sa bagi gol in min 90??? haidi pa...!!!

starsteel
22nd April 2006, 22:19
PASTE FERICIT TUTUROR !

saracruzm
22nd April 2006, 22:19
nexus zi-le tu!

off topic. am intrat zilele astea pe Steaua-Middlesbrough si am decis sa nu mai intru acolo, ca e plin de... zerouri... multi sunt offtopic, ataca Steaua numai fara motiv... e boala grea invidia, nu? in rest noi cu ale noastre: mai o cupa, ca pe asta nu o aveam, mai un campionat, ca astea nu sunt niciodata de prisos... multumim baietilor de la malul marii care stiu cum e sa tii cu Steaua...

o intrebare: baietii o sa plimbe cupa prin tara? Braila, ca de aici e eroul Jardel, pe la Drobeta capitanulu, prin Moldova, pe la Constanta, ca doar acolo a inceput tot acest vis.... ?

Mandru ca sunt STELIST!

Kainsashiki
22nd April 2006, 22:20
haioshi sunteti ma:))) auzi intrebare pusa de remy: "CUM POATE STEAUA LA 46 DE ORE DUPA CE A JUCAT IN UEFA SA DEA ATATEA GOLURI CU REZERVELE??"

un singur raspuns pentru tine, bai frustratule: VALOAREA!

Cristy
22nd April 2006, 22:22
In atentia jigodiilor pe care ii fura in permanenta grija de modul in care cistiga Steaua

Academia Becali

Emite urmatorul Komunikat :

In vederea pregatirii fructuoase pentru Cenpions Lig ( Sampinion lig e pt butelisti) meciurile din etapele urmatoare vor fi cistigate cu goluri marcate din penalty de catre arbitru. Se va avea in vedere nominalizarea celor mai prolifici arbitri pentru premiul Fair Play-balonul de (G)aur(a)-

Ii anuntam pe aceasta cale pe restul competitorilor ca prezenta lor pe teren este inutila si va fi sanctinata cu cartonas galben inca de la cabine.



PS : chiar daca am cistiga campionatul exact asa, o meritam cu prisosinta.

sa crape rinza in toti dementii si in aia care pling ca le-am furat tilul in 64. Ca la teatru. Asa e viata. In sexul oral depinde de care parte a ...problemei...te afli. iar voi acuma sunteti ...la receptie.

PPS : bai nesimtitilor, cind portarul si fundasul se dau cap in cap imi spuneti ca nu e blat. Acuma e , nu ? Fi v-ar neamul de rusine.

in atentia moderatorilor acest mesaj :ok: :rosu:

saracruzm
22nd April 2006, 22:25
in concluzie, suntem pe primul loc in campionat, avem acelasi numar de puncte cu altii dar 2 meciuri mai putin, cu aia din coada, jucam cu sanse mai mari decat adversarul semifinalele Cupei UEFA... pentru voi toate astea nu inseamna decat blaturi...? toate performantele astea, se traduc prin blaturi? get a life!

oricum, noi ne vedem de drum, daca binevoiti sa ne insotiti bine, daca nu, nu.... ne vedem acolo sus, pe prima treapta a podiumurilor...

PS baietii de la handbal tot mai pastreaza o sansa in retur... hai baieti! Forza Steaua!

PASTE FERICIT TUTUROR!

otinho
22nd April 2006, 22:25
"nu obosesti niciodata cand castigi" (Boateng) .. e valabil si pt steaua :D

Nexus
22nd April 2006, 22:27
in atentia moderatorilor acest mesaj :ok: :rosu:

Stelistii cam stiu ca as vrea sa zic ceva mai multe dar efectiv cam atit simt eu ca am voie pe aici. :yeah:

Nexus
22nd April 2006, 22:28
"nu obosesti niciodata cand castigi" (Boateng) .. e valabil si pt steaua :D

iar cind pierzi te infigi cu coltii in dosul altora.

o bere pentru cine ghiceste din ce mare ginditor am citat:happy

remy
22nd April 2006, 22:29
DE CE OARE ?
JIJI, Corleone si Nashul stiu !
Ati intors placa pe care o puneati ca aberez cu blatul asta ordinar ?
Ce spuneam, ciudateilor, la pauza ca va veni sacoshica cu bani de la JIJI ?
Subit, faristii au devenit obositi, si s-a dus jocul lor din prima repriza.
Bianco-Rossi, se adevereste cumva scorul de 4-0 pus de tine ?
Na, ca Bianco-Rossi a ratat de putin scorul, a fost 3-0.
Pana si comentatorul a spus: echipa Farul n-a incurcat deloc pe Steaua, mai ales in repriza a doua.
Farul=Steaua

Ce spuneam eu inainte de pauza:

Sper sa nu inceapa regia dupa pauza.
Asa se joaca de catre o echipa care vrea sa castige ?
La fel joaca si Farul, de zici ca le e frica sa atace.
Vine oare sacul cu bani de la JIJI, sau face economie ?
Ori pt. faristi, ori pt. arbitru ?
Uite, ca sacosa cu bani a ajuns la faristi. Sau poate un jucator cedat la misto la Steaua ???
Urmeaza Bacaul, alt satelit ordinar al Stelei.
Ce vroiati mai mult de-atat, pt. circul asta ieftin din repriza a doua.
Cele 2 cluburi infratite au pacatuit chiar in Ajunul Invierii Domnului !!! :drak: [/B]
Nici chiar asa pagani sa fie !
Rusine, rusine sa va fie !
[B]P.S. Oricat de dubios parea userul cu nick-ul FarulConstanta, a spus ceva clar: "am auzit eu in galeria Farului ca meciul e deja aranjat ! A gresit doar scorul, zicea ca va fi 1-0."

Hopshio
22nd April 2006, 22:29
ti mai mare dragu sa joci cand castigi:) nu...si fi sigur saracruzm ca steaua(handbal) va lua cupa!!!

Cristy
22nd April 2006, 22:29
Atunci ce sa zic de golul de 1-o al rapidului..lasa-ne,lasa-ne!

dupa mintea ta a fost blat clar :happy
hai du-te la biserica, daca si sclavii vostrii au ajuns sa faca blat cu noi ..:headbang:

felicitari pentru victorie, poate imi spune si mie cineva unde a fost apararea si atacul farului astazi ::)

Triphat
22nd April 2006, 22:29
Bravo Steaua! Au demonstrat baietii ca pot juca 2 meciuri importante la interval de 2 zile.

Suntem pe primul loc, cu doua meciuri in mana, le castigam, si campionatul este al nostru!

FORZA STEAUA!

pff
22nd April 2006, 22:30
steaua - Farul 3-0
stim toti dc ...

chiar imi pare rau ca am avut dreptate ...

Hopshio
22nd April 2006, 22:31
nexus nu sthiu cce mare ganditor da sthaiu ca se referea la remy...:)

Cristy
22nd April 2006, 22:31
Stelistii cam stiu ca as vrea sa zic ceva mai multe dar efectiv cam atit simt eu ca am voie pe aici. :yeah:

in afara sa injuri ce ai putea sa zici :happy ?

cip_81
22nd April 2006, 22:32
Frumos meci. Dupa o prima repriza terna, in cea de-a doua Steaua si-a aratat clasa, reusind sa dejoace pasul la off-side al foartei sigure defensive constantene (de altfel, toate golurile au urmat acelasi scenariul...ceea ce ne arata ca aceste faze sunt lucrate intens la antrenamente).

P.S. Poate Nexus asta merita o mica "atentie" din partea moderatorilor.

Paul
22nd April 2006, 22:33
am auzit ca pascovici vine de la steaua din vara.
ce aparare :rosu: :rosu:

sa rupa bilete ar fi bun , in rest nu prea e nevoie ...
vi`l lasam voua ... :D

Hopshio
22nd April 2006, 22:33
in afara sa injuri ce ai putea sa zici :happy ?
kre ca pe tine caul numa la atat te duce..la injuraturii..si balturi....nu ai nimik de a face cu fotbalul...!!!

otinho
22nd April 2006, 22:33
Cristy , remy .. de ce nu regizati si voi meciuri ? cine va opreste ? :happy

hai Paste Fericit la toti .. am plecat spre biserica .. sper sa mai lasam rautatile astea ca nu-si au rostu .. pana una alta steaua a demonstrat in uefa ca are valoare .. nu cred ca au sens suspiciunile astea .. chiar daca poate sunt intemeiate :ok:

Lucky_OLD_G's
22nd April 2006, 22:33
Yo fac o propunere ptr ca viitoru campionat sa fie mai disputat.......propun ca Steaua sa inceapu campionatu undeva prin etapa a 5 a sau a 6 a sau aiba si dinamo si rapid ceva sanse la viitoru campionat.........suntem pe primu loc si avem 2 meciuri mai putine........cat despre victoria de azi ce pot sa zic........clasa...asta e cuvantu ....stofa de campioni..nu suntem fasolari ca dinamovisti ..nici norocosi cum au fost rapidisti azi.........de aceia vom fi campioni anu asta..........hai cu rapidu si cu 3-0.......pregatitzi-va mey niggas.........iar o sa mi pare rau ptr razvan.........daca nu vrea sa vina la steaua alaturi de oli...ca tot sunt ei vecini......forza steaua ee steaua eee

Paul
22nd April 2006, 22:37
hmmm... vad ca unii canta a blat :D

Farul are tot interesul sa faca jocurile Rapidului , ca doar in cazul unei finale Rapid - Farul , si Rapid campioana , Farul joaca in UEFA.

O sa vedem cum va fi jocul Rapid - Farul :P

Hopshio
22nd April 2006, 22:37
in afara sa injuri ce ai putea sa zici :happy ?
:rosu: :rosu:
kre ca pe tine caul numa la atat te duce..la injuraturii..si balturi....nu ai nimik de a face cu fotbalul...!!!

Klingon
22nd April 2006, 22:38
ProSport Min.87: Florea a executat rapid o lovitură liberă, direct în plasa porţii lui Carlos, dar centralul nu a validat golul, cu toate că nu indicase ca jucătorii constănţeni să aştepte fluierul său.

Pana la urma l-au anulat si pe al doilea. :D
Este OK acum. Doua cu National, doua cu Steaua, urmeaza doua cu Rapid.

Oricum, pentru o asemenea prestatie in repriza a doua, eu imi scot Farul de la echipa favorita pentru restul sezonului. :rosu:

Paul
22nd April 2006, 22:40
Oricum, pentru o asemenea prestatie in repriza a doua, eu imi scot Farul de la echipa favorita pentru restul sezonului. :rosu:
Lasa bre , ca se revanseaza in Giulesti :P

Cristy
22nd April 2006, 22:41
:rosu: :rosu:
kre ca pe tine caul numa la atat te duce..la injuraturii..si balturi....nu ai nimik de a face cu fotbalul...!!!


invata sa scrii coerent :) si dupa vorbim, n-am inteles nimic din ce ai zis.
ultima parte cred ca tie iti este dedicata .

remy
22nd April 2006, 22:42
Poate Nexus asta merita o mica "atentie" din partea moderatorilor.
Crezi ca numai el ?
Majoritatea stelistilor jignesc si dau dovada de incultura de pe la suburbii.
Doar il au ca idol pe cel far'de cerebel, JIJI Fecali cel viteaz.
Stelisti, macar acum, in ajunul Pastelui, aveti taria si moralitatea sa recunoasteti ca meciul asta a fost unul dintre cele mai dubioase meciuri din retur ?
Jurati voi ca n-a fost un mic aranjament (pe bani, desigur) ?
Asa cum voi acuzati de blaturi pe Dinamo tocmai in meciul cu ... FC Arges 1-2 (asa aberatie nu se mai poate auzi), acum, cand pana si comentatorul, care e stelist, se intreba: de ce oare Farul n-a mai vrut sa joace deloc in repriza a doua ?
Banii si n-au miros. Onoare patata, Faristilor, care v-ati si declarat club infratit cu Steaua, inca de la inceputul campionatului.
Doar JIJI e maestru in smecheriile astea.

Cristy
22nd April 2006, 22:43
Lasa bre , ca se revanseaza in Giulesti :P

dap ca prin minune faru o sa isi dea viata in meciu cu noi.
cu voi stim cum au jucat :)

Hopshio
22nd April 2006, 22:43
invata sa scrii coerent :) si dupa vorbim, n-am inteles nimic din ce ai zis.
ultima parte cred ca tie iti este dedicata .
scuze vroiam sa zic ca pe tine numa atata te duce capul..cine a zis ca el se referea la injuraturi??? pe tine numa la injuraturi si la blaturi te duce capul!!!

tchibos
22nd April 2006, 22:46
jalnic

Cra10veanu
22nd April 2006, 22:51
bai remy, ce va mai beasa mintile alea, ati ajuns sa legati fotbalul cu pacatuirea prin blaturi, o fi fost el blat , dar pana sa te incurci cu religia si cu pastele....ma rog gasiti voi si altele daca nu era pastele :D

remy
22nd April 2006, 23:03
Hai, te rog, fii sincer si zi daca nu e pacat sa primesti bani (sa aranjezi un meci) chiar inaintea sarbatorii asteia !
Daca spui ca nu, inseamna ca nu esti credincios, ci doar teoretizezi.
Acum de ce te-ai bagat exact in meciul asta hotarat dinainte, ca doar nu joaca Craiova ?
Chiar asa, de ce s-a mai jucat meciul asta ? Pt. ca daca nu se prezentau, tot 3-0 era, si pe deasupra se odihnea si Steaua pt. meciul cu englezii. A FOST CA UN MECI AMICAL, INTRE PRIETENI.
TU SI STELISTII PUTETI SA FACETI ACUZATII LA ADRESA ALTOR ECHIPE, DAR BLATUL ORDINAR DE AZI, A FOST CEVA NORMAL, SI NU PUTETI SA-L CONDAMNATI ?
DOAMNE, IARTA-I CA NU STIU CE FAC SI ZIC !

nemilosul
22nd April 2006, 23:04
Crezi ca numai el ?
Majoritatea stelistilor jignesc si dau dovada de incultura de pe la suburbii.
Doar il au ca idol pe cel far'de cerebel, JIJI Fecali cel viteaz.
Stelisti, macar acum, in ajunul Pastelui, aveti taria si moralitatea sa recunoasteti ca meciul asta a fost unul dintre cele mai dubioase meciuri din retur ?
Jurati voi ca n-a fost un mic aranjament (pe bani, desigur) ?
Asa cum voi acuzati de blaturi pe Dinamo tocmai in meciul cu ... FC Arges 1-2 (asa aberatie nu se mai poate auzi), acum, cand pana si comentatorul, care e stelist, se intreba: de ce oare Farul n-a mai vrut sa joace deloc in repriza a doua ?
Banii si n-au miros. Onoare patata, Faristilor, care v-ati si declarat club infratit cu Steaua, inca de la inceputul campionatului.
Doar JIJI e maestru in smecheriile astea.
cu ocazia sfintelor sarbatori ma ofer io sa fac un bine omenirii si sa iti daruiesc o femeie gonflabila

relax!! ca "la varsta " ta ai putea sa faci un infarct foarte usor

cred ca esti batran si nelinistit...

auzi la el ca nu se poate ca la mai putin de 48 de ore de la ultimul meci STEAUA sa fie in stare sa dea 3 goluri fara sa fie blat :D :D

BRAVO!!!

dupa logica ta la cat s-a odihnit dinamo ar fi tb sa bata azi cu 7-0

cat dsp meci ....unele decizii au fost in favoarea noastra...poate au compensat cu deciziile dubioase in defavoarea noastra de la ineputul returului

vizionare placuta joi....ne intalnim in fata la universitate la ora 12

Ella14
22nd April 2006, 23:06
Remy iar e dus cu capu!! daca si asta a fost blat..... Saracu el plange su cainii, dar va spun eu la caini n-a fost blat, puteti sa-i credeti macar o data!!!!

Paul
22nd April 2006, 23:06
buei remysor , ia zi am dat cumva golul in urma unei pase inapoi si interceptata , sau in urma a unui procedeu de tip "Albut"

pai blat mai clar ca ala de sambata trecuta nu am mai vazut de cand a picat Ceahlaul in B ...

apparte
22nd April 2006, 23:26
Paste Fericit tuturor!On topic,dupa ce revin de la biserica!

Dushi
22nd April 2006, 23:37
1) Steaua - Farul 3-0.Meci greu,Farul a jucat la offside,ceea ce nu se face decat cand fundasii au macar experienta daca nu valoare;reusit in prima repriza deoarece Cristea nu are experienta in a dejuca acest joc la offside.Repriza a doua,acelasi scenariu,schimbare tactica de la Olaroiu,Oprita mai activ,Dica incisiv.Golul a dat aripi echipei Steaua,care a inceput sa faca un pressing ucigator pana in ultimul minut de joc,similar cu cel din partida cu "Boro" din repriza secunda.

2) Nici vorba de blat.Superioritatea mijlocului Stelei si pressing-ul ucigator i-a facut pe cei de la Farul sa dea pase spre portar cu nemiluita.D-l Remy e f amuzant,ar putea acuza si pe cei de la "Boro" de blat in repriza secunda -:)

3)Paste Fericit!

b3bito
22nd April 2006, 23:59
Hipgnosis nu te speria suntem cu STEAUA toata constanta sau poate nu ai observat cata lume a iesit pe strazi in meciurile din europa?! la constanta au fost 5000 de suporteri pe strazile orassului si nu iti face proobleme ca va vom Da meciul .. ca suntem cu STEAUA (SARITI CU TOTI SI STRIGATI TARE SA MOARA CAINI DIN STEFAN CEL MARE) sau cum ati fost primiti la meciu cu valerenga sau ai uitat!? farul si steaua se iubesc mult si intodeauna am luptat impotriva dusmanilor comuni adika caini comunitari:)))))/hello /hello /hello /hello /hello


ba distrusele sa te arunci in marea neagra si tot stelisti din constanta,...oameni ca voi ne`au facut orasul de rusine ...

Dak va aruncatzi toti spurcatzi din ct in mare...cred k vom avea o po****trie mai CURATA...SI MAI FRUMOASA...FAR SA AUZIM BEHAITURI LA ORICE COLT..SAU SA VEDEM LA FIECARE COLT DIN ORASH CATE O OAIE CU BLANITZA CU CULORIILE ALEA 2 SPURCATE

b3bito
23rd April 2006, 00:09
Asa si!? care e problema decat caini mult mai bine STEAUA si noi nu mai avem pt ce lupta in campionat .. chiar daca o victorie ne baga in cartile pt titlu .. nu ne vor lasa javrele sa jucam sansa pana la capat.. asa ca STEAUA e totusi STEAUA:ok:
'

bah eu cred k tu ai cazut din patutz knd erai mic....decat caine mai bine farist decat cioban mai bine farist decat tzigan mai bine farist....knd o sa invatatzi si voi sa tineti cu echipa orashului unde vatzi nascut?:rosu: :rosu: :rosu: :rosu: mie`mi e si rusine sa ma duc undeva in tara si sa zic k sunt de la constanta,k deja astia ma fack stelist...si asta este o jignire foarte mare....
FORZA FARUL...

Vladek
23rd April 2006, 00:27
Mda, am lipsit si eu cateva zile de pe-aci ... ma- intorc si e 3-0 pt Steaua :ok: :ok: ... suntem lideri cu 2 meciuri mai putin. :D :D Am batut pe Boro ( stim, stim, Boro = echipa slaba, nemotivata, cupa UEFA nu inseamna nimic, daca juca alta echipa in locul nostru le dadea vreo 5 goluri ), iar dupa nici 48 de ore am invins pe Farul.

Desigur, frustrarea e maxima. Tot soiul de oameni care sincer imi inspira mila, isi revarsa aici supararile, insultele si aberatiile pe care probabil n-au mai gasit loc sa le picteze pe peretii liftului. Am pentru voi un singur sfat copilasi : GET A LIFE. CHILL. RELAX. Vor mai fi si alte meciuri.
PS : Sau va deranjeaza probabil ca n-am ramas fara 2-3 jucatori ( asa cum s-a intamplat dupa meciul cu batausii de la National ) dupa seara asta ? Ori ca de data asta Farul a preferat sa joace decat sa se bage cu fundu-n poarta si ca in final i-a costat ?
Hai ca de fapt trebuie sa marturisim ... a fost blat. Si au mai fost cateva : Lens ( 4-0 ??? Cu Steaua ??? Unde era apararea lui Lens ?? BLAATT CLARR! ), Heerenven ( 3-1 la ei acasa ?? Imposibil, blat ), Betis ( 3-0, ne-a ajutat arbitrul si am si furat meciul poe deasupra ), Boro ( s-a vazut clar cum Boateng l-a lasat pe Dica sa traga la poarta ). Plus doua blaturi celebre, poate ati mai auzit de ele ( Steaua - Anderlecht 3-0, si Steaua - Barcelona 2 -0 la penaltiuri ), prin 1986.

Triphat
23rd April 2006, 00:50
REMY... tu chiar crezi ca a fost blat ? sincer acuma... suferi de boli mintale ? Cum scoate Steaua un rezultat bun cum e blat.. suferi.

Pai sa stii, si cu Boro a fost blat, si la Betis, defapt tot parcursul din Uefa a fost blatuit.. nu ? ;)

Lucky_OLD_G's
23rd April 2006, 01:34
CE bine ar fi sa fie toate meciurile stelei asa ca asta ...3-0 3-0 3-0....si remysor sa le zica la toate ca a fost blat.......pana una alta vezi ca daca va bate sportu nici intertoto nu-l prrindetzi............ce vacanta scurta vor avea dinamovisti..vor incepe prin august pe undeva prin turul 1 al cupei uefa intertoto cu o deplasare pe la vlazrimi kicevo....ca tot jucam cu o reprezentata a macedoniei ...sau cu o echipa fantoma de prin san marino..uite ca am gasit..cu echipa Murata...ca tot e dinamo o echipa de muraturi..........iar steaua sa joace acolo unde e locu...adik ntr-o grupa cu barcelona bordeaux aek atena.....in uefa champions league........acolo unde ne e locu...........vorba unui stelist............NOI FACEM ISTORIA ....VOI DOAR O CITITI.........prin ziare pe net...pe unde apucati.......urmeaza o saptamana grea......speram in 2 victorii la fel ca asta de azi...3-0 scurt....

apparte
23rd April 2006, 01:49
Am citit tot ce s-a postat in timpul meciului si dupa meci!Incep cu controversele:as vrea sa revad primul gol al Stelei - suspect de ofsaid(dar boii de la antena 1 n-au avut o reluare decenta din care sa-ti dai seama daca a fost sau nu ofsaid).Primul gol anulat Farului,fault in atac(Pascovici se sprijina pe Balan in saritura)!Golul 2 anulat mai uitati-va odata la reluare...arbitrul nu se uita la minge si in plus,mingea era in miscare(executie incorecta)-dar asta n-avea cum s-o vada,doar Zotta vede daca mingea sta sau se misca cand e cu spatele la ea!
In ceea ce priveste jocul Stelei,cineva a spus bine ca totul s-a schimbat dupa intrarea lui Oprita,facand comparatie cu jocul lui Cristea!Oprita poate juca f bine si rolul de servant(ceea ce lui Cristea nu-i iese)! In plus,de multe ori Cristea s-a deplasat spre lateral blocand patrunderile mijlocasilor de banda!

Nexus
23rd April 2006, 01:56
Hehe...

Uite ca n cazul in care vi se aplica voua tratamentul aplicat "oilor becaliste " incepeti sa va plingeti de mila. Am gloante pentru toata lumea. Si nu am depasit limita decentei.

Tuturor oamenilor de treaba le urez Paste Fericit.

La restul...

observer_2006
23rd April 2006, 03:55
Iata ca au reusit sa ma enerveze ofticosii aia de rapidisti ca a trebuiet sa imi fac cont ca sa le zic vreo doua.
Imi permit sa fac cateva observatii pe marginea celor doua meciuri de azi (meciuri care ne intereseaza pe noi):

Cu regret (pentru ei:drak:) ii anunt pe rapidisti ca pe primul loc este Steaua, si acolo va ramane. Poate Dinamo (dar saracii au probleme) sa aiba "dreptul" de a emite pretentii. De ce? Pentru ca Steaua are galerie care vrea ca echipa sa fie cea mai buna (anul trecut cand erau pe primul loc, dar jucau jalnic, cine ii critica mai tare? GALERIA). La Rapid ce vedem? Intrati pe forumul meciului lor si pe cel al Stelei. Ce vedeti? O gasca de frustrati care in loc sa fie ingrijorati ca echipa a jucat jalnic si a castigat cu noroc (a se citi arbitru) porcesc, ei tipa cat ii tine gurita aia spurcata ca Bacaul este sclavul Stelei, si au indraznit sa joace mai bine ca ei !!!!!:rosu: Mai baieti, incerc sa fiu de acord cu voi, Bacaul este sclavul lui Becali, dar pe voi cine va impiedicat sa jucati bine? :ciocan: Eu mai degraba cred ca in meciul asta Rapidul a fost sclavul lui Jijica, si nu va lasat arbitru sa pierdeti. Cred ca daca nu inscriati in 95 mai dadea vreo 5 min de prelungire, sau o baga chiar el. Cred ca tre' sa vorbim cu Jiji sa va dea prima de joc, ca ati incercat sa va bateti singuri:happy.
Deci cum spuneam Steaua este si va fii prima pentru ca in primul rand are GALERIE, galerie care stie fotbal si care stie ce trebuie cerut de la o echipa. (Buna aici si galeria lu' Dinamo care le-a dat :rosu: alor lor ca joaca cu :jerk:; nu ca mi-ar parea rau):ok:

Ba si face Steluta niste blaturi prin Europa. Ba cu Lens, ba cu Sevilla, ba cu M'boro, ba chiar cu Rapiduletu' (eu iaa zice Personalu', ca si suporterii sunt tot de personal).

Mai zicea un frustrat mai devreme ceva de injuraturile suporterilor stelisti, dupa care a tras cateva de ma mir ca nu l-a sters direct din lista moderatorul, ca sa nu zic ce mai injurau baietii pe forumul meciului lor. Aaaa ... si pe la meciul din cupa cu Steaua, ce le mai ziceau dupa ... Ca de ei au iesit si poate facea ceva UEFA si ii scotea si pe Steaua. Da aia de la UEFA nu sunt nascuti prin Grand si nu au cazut in plasa.

Concluzia: Mai baieti, mai intai jucati fotbal si apoi tipati ca e blat. Da zau daca vad unde este blatul? Scrie undeva ca o echipa de pe ultimul loc tre' sa se dea la o parte din fata Personalului?:no:

observer_2006
23rd April 2006, 04:04
De fapt pe ei ii oftica ca atunci cand e vorba de echipa pe Jiji il doare in :jerk: de bani, pe cand la ei cand e vorba de bani pe Copos il doare in :jerk: de echipa :happy

B0gdaaaN
23rd April 2006, 04:41
Hai, te rog, fii sincer si zi daca nu e pacat sa primesti bani (sa aranjezi un meci) chiar inaintea sarbatorii asteia !
Daca spui ca nu, inseamna ca nu esti credincios, ci doar teoretizezi.
Acum de ce te-ai bagat exact in meciul asta hotarat dinainte, ca doar nu joaca Craiova ?
Chiar asa, de ce s-a mai jucat meciul asta ? Pt. ca daca nu se prezentau, tot 3-0 era, si pe deasupra se odihnea si Steaua pt. meciul cu englezii. A FOST CA UN MECI AMICAL, INTRE PRIETENI.
TU SI STELISTII PUTETI SA FACETI ACUZATII LA ADRESA ALTOR ECHIPE, DAR BLATUL ORDINAR DE AZI, A FOST CEVA NORMAL, SI NU PUTETI SA-L CONDAMNATI ?
DOAMNE, IARTA-I CA NU STIU CE FAC SI ZIC !


:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))) no comment...sa nu ma acuze remy ca`s stelist...oricum...tataie...esti jalnic :)))))))))

LazioRoma
23rd April 2006, 07:01
si acuma urmeaza meciul cu national din cupa care se termina 2-0 pt farul .. si merem in finala .. iar inainte de finala trebuie sa NE DAM VIATZA IN GIULESTI PT CA DUMNEZEU ESTE STELIST!!! remy ma intreb daca javrele tale puteau sa aduca atatea puncte pt tara asta ca din sezunu 2007-2008 sa joace o echipa direct in grupe imi pare rau daca va fii dinamo :(( CA AR FACE TARA DE RUSINE!!!!!!!! dinamo reprezinta CEA MAI MARE RUSINE A ROMANIEI din 90` si pana azi !!! STEAUA ESTE SUPREMA IN ROMANIA SI CREAD CA IERI SEARA SA FACUT DREPTATE ma intreb de ce caini au tinut cu noi ieri seara
!? poate nu stiu ca noi FARUL ii uram mai mult ca ooricine pe lumea asta!!! si poate nu vati prins ca minute in sir TOATA GALERIA NOASTRA A SCANDAT STEAUA si FARUL SI STEAUA SAU IUBIT TODEAUNA imi este rusine si SCARBA sa vad ca un caine poate sa tina cu farul ... INDIFERENT CU CINE JOACA .. nu avem nevoie de voi nici macar de am juca in europa .. as face un pact cu oricine in lumea asta ... ca dinamo sa nu mai joace cu farul la constanta si nici la bucuresti ca fiecare dintre cele 2 sa isi ia punctele acasa .. PT CA ASTFEL NU MI_AR MAI FII RUSINE SA FIU ROMAN!!!! din cauza voastra merge tara asta asa jalnic in saptamana mare tin sa va spun un singur lucru pt toti suporteri dinamovisti : REPREZENTATI ANTI-CRISTUL!!!!!!!!!!!!!!!!

remy
23rd April 2006, 10:06
ProSport Min.87: Florea a executat rapid o lovitură liberă, direct în plasa porţii lui Carlos, dar centralul nu a validat golul, cu toate că nu indicase ca jucătorii constănţeni să aştepte fluierul său.
Pana la urma l-au anulat si pe al doilea. :D
Este OK acum. Doua cu National, doua cu Steaua, urmeaza doua cu Rapid.
Oricum, pentru o asemenea prestatie in repriza a doua, eu imi scot Farul de la echipa favorita pentru restul sezonului. :rosu:
Dar bine ai zis-o, domnule, sa vada si altii cum a ajuns un adevarat suporter sa-si renege echipa favorita, fiind obiectiv. Stelisti, trebuie sa va dea de gandit daca un Farist a fost obiectiv sa vada rusinea asta de jucatori vanduti stelistilor !

'
ah eu cred k tu ai cazut din patutz knd erai mic....decat caine mai bine farist decat cioban mai bine farist decat tzigan mai bine farist....knd o sa invatatzi si voi sa tineti cu echipa orashului unde vatzi nascut?:rosu: :rosu: :rosu: :rosu: mie`mi e si rusine sa ma duc undeva in tara si sa zic k sunt de la constanta,k deja astia ma fack stelist...si asta este o jignire foarte mare....
FORZA FARUL...
Uite suporter adevarat !
Nici cu Dinamo, nici cu Steaua !
Stelisti, ca sa nu mai discutam degeaba, uitati ce a spus userul "FarulConstanta" (atentie, unul de prin galeria Farului care, poate stie multe) de pe Forumul OLS:

/hello /hello Nu exista surprize .... se aude la noi in cta ca STEAUA va bate maine cu 1-0 si asa trebuie toti faristi ii tin pumnii maine defapt .. noi nu mai avem pt ce lupta... pt noi conteaza cupa ...STEAUA E STEAUA si va ramane intodeauna Nr1 in ROMANIA sper din toata inima sa ne bateti maine si sa va consolidatii primul loc!/hello /hello


Hipgnosis nu te speria suntem cu STEAUA toata constanta sau poate nu ai observat cata lume a iesit pe strazi in meciurile din europa?! la constanta au fost 5000 de suporteri pe strazile orasului si nu iti face probleme ca va vom Da meciul .. ca suntem cu STEAUA (SARITI CU TOTI SI STRIGATI TARE SA MOARA CAINI DIN STEFAN CEL MARE) sau cum ati fost primiti la meciu cu valerenga sau ai uitat!? farul si steaua se iubesc mult si intodeauna am luptat impotriva dusmanilor comuni adika caini comunitari
Jurati voi cu mana pe inima ca nu a fost un mic-mare aranjament, sau macar ca nu s-au lasat total cei de la Farul dupa pauza, de zici ca s-a intamplat ceva necurat ? Hai, sa va vad daca va tine sa faceti asta !
Nu va face nimeni nimic daca recunoasteti asta, nu va pierdeti moralitatea daca o faceti.
Am spus: mai bine nu se mai disputa meciul asta, pt. ca si-asa a fost un scor de forfait, prin neprezentare.
Se facea economie de timp si bani.
DE CE OARE FARUL (CA SI OTELUL SI BACAUL SI POATE JIUL) N-A JUCAT TOT ASA DE INDARJIT CA SI CUM A JUCAT CU DINAMO ? NATIONAL, ARGES, VASLUI, DINAMO, GLORIA BISTRITA, HEERENVEEN, BETIS, DE CE AU PUTUT SA JOACE ADEVARAT ACASA LA STELISTI ? EI CE AU IN PLUS FATA DE FARUL ?
UNDE MAI PUI CA FARUL VENEA DUPA 5 VICTORII ?
SI TOCMAI ACUM, CAND STEAUA ERA SUPER-OBOSITA (va dati seama de aberatie: dupa nici 2 zile a jucat Steaua, stiind dinainte rezultatul) SAU JUCA MAI MULT CU REZERVELE ?
A FOST UN BUN MECI DE ANTRENAMENT, CU UN SPARRING-PARTENER PERFECT, FARA ACCIDENTARI DE PARTEA STELEI, SI CU UN SINGUR CARTONAS GALBEN AL FARISTILOR !
UITE DE-ASTA A VRUT STEAUA SA JOACE MECIUL CU FARUL EXACT ACUM, INAINTEA MECIULUI CRUCIAL CU MIDDLESBROUGH, DUPA 48 DE ORE DE LA MECIUL DE ACASA CU ACEEASI ECHIPA ENGLEZA: STIA CA FARUL N-O SA JOACE CU NERV, HOTARAT, CUM A FACUT-O CU ALTE ECHIPE, DECI: OBIECTIVUL INDEPLINIT IN CULISE.
Nu cred ca puteti spune cu mana pe inima ca asta a fost un meci jucat total pe bune, decat in prima repriza, dar in a doua (LUCRU DUBIOS RECUNOSCUT SI DE COMENTATOR, CARE E STELIST) A FOST UN CIRC (TEATRU, BALET) TOTAL !!!

P.S.
CA SA NU MAI FIE DISCUTII, SA N-AUD ALTE MISTO-URI SAU JIGNIRI PRECUM CA EU SUNT FANATIC: DINAMO NU MERITA CAMPIONATUL ASTA, PT. CA A FOST DEREGLATA TOT DE UN BECALIOT, IAR DE ATUNCI NU PREA SE MAI REGASESC. CHIAR AR PUTEA SA NU JOACE NICI IN UEFA, ASTA E REALITATEA, N-ARE ROST SA FAC RAU PRECUM FAC UNII FANATICI, CA DINAMO E CEA MAI TARE DIN PARCARE.
DAR, CU MANA PE INIMA VA SPUN: RAPIDUL, POATE SI SPORTUL, MERITA, PRIN JOCUL DIN RETUR, SA IA CAMPIONATUL !
SA VEDETI PE FARUL CUM VA JUCA CU RAPIDUL, EXACT CUM A JUCAT BACAUL IERI SEARA IN GIULESTI. CHIAR ASA, CU CE OCAZIE SI-AU DAT VIATA BACAUL IERI, JUCAND NUMAI LA TRECEREA TIMPULUI, RISCAND CHIAR CARTONASE GALBENE EN-GROSS, NUMAI SA AJUTE STEAUA ?
BANII LUI JIJI N-AU MIROS. SI BINE IMI PARE CA SI I-A TINUT IN CONT SI ACUM !

Angelina Jolie
23rd April 2006, 10:25
Ce-i drept Betis nu are nimic in plus fatza de Farul. Ai dreptate ma. Esti un GENIU!:D

Ioca10
23rd April 2006, 10:27
Un meci frumos cu o atmosfera deosebita in tribune(ne era si lene sa cantam:D),dar totusi am tzinut sa ne consolidam prietenia pe care o avem cu constantzeni (ei la inceputul meciului chemand jucatorii stelei sa salute galeria).A fost una din putzinele galerii care a putut sa cante pe stadionul nostru fara sa fie huiduita ba mai mult constantzenii au strigat cu mare foc "Steaua Steaua" noi neramanand dotori strigand "Faru Faru" iar ca totu sa fie complet constantzenii au dat tonu de cateva ori unor scandari anti dinamo:D care au fost imediat acceptate de tot stadionul.
In aceste conditzii nu pot decat sa urez farului succes in campionat si sa aduca cupa la C-ta.Cat despre noi sa ne incununam cu al 23-lea titlu de campioni si sa mai aducem un nou trofeu european in fotbalul romanesc;)

Forzza Steaua!!!

Ursu carpatin
23rd April 2006, 10:36
Pfoai remy! M-ai năucit! Tu mai ştii ce-ai scris? Cred că de aseară ai lucrat la nuvela asta! Ai scris un capitol de roman, dar n-ai zis nimic! Eşti tare! De head! Dacă ar fi bătut Farul era normal, dar aşa o fost blat??? Tu-i treaba ei de gândire de câine! Eşti confuz....

Ioca10
23rd April 2006, 10:52
Forzza Farul ! Forzza BORO !!!

Hmmmm cu greu ma abtzin sa nu zic nimic :D da de fapt e mai bine asa (hai razbuna-te pe cozonaci)
Cat despre meci nustiu daca nu a fost off-side la primu gol a lu Steaua :)

Forzza Steaua!!!

Ursu carpatin
23rd April 2006, 11:02
După reluările date, nu se poate spune, dar victoria a fost clară! Amu Farul trebe să bată tot? Nici Barca nu reuşeşte....

Paul
23rd April 2006, 11:52
ce vacanta scurta vor avea dinamovisti..vor incepe prin august pe undeva prin turul 1 al cupei uefa intertoto cu o deplasare pe la vlazrimi kicevo....ca tot jucam cu o reprezentata a macedoniei ...

alooooo

Intertoto incepe pe 24 iunie , iar Divizia A pe 27 iulie ... in August incep preliminariile Ligii :D

quatzecoatl
23rd April 2006, 12:51
Cine e pe primu loc ,cine e pe primu loc, STEAUA E , STEAUA E !!!!!!!!!!!!!

Kainsashiki
23rd April 2006, 12:56
[B]

Jurati voi cu mana pe inima ca nu a fost un mic-mare aranjament, sau macar ca nu s-au lasat total cei de la Farul dupa pauza, de zici ca s-a intamplat ceva necurat ? Hai, sa va vad daca va tine sa faceti asta !


"jurati cu mana pe inima" :)))

@remy, te intreb: daca asta a fost blat, dinamo - gloria ce a mai fost? si nu evita raspunsu. de rapid - bacau nu zic nimic ca s-a vazut de la inceput k nu e blat, dar la dinamo - gloria nu ma pot abtine sa nu zic nimic. tu compari steaua - faru cu dinamo - gloria? ala a fost blat ordinar cum nu s-a mai vazut de mult.

si cum se face ca toti ziaristii zic ca gigi a fost omul care a oprit blaturile in divizia a si numai tu impreuna cu cativa frustrati de pe forum vedeti blaturi ?

Dushi
23rd April 2006, 13:18
Asta e motivul pt care au aparut si rezultatele,nu ai cum sa faci blaturi in campionat si sa invingi in cupele europene.Cat de enervant e acest JIJI,dar totusi trebuie sa recunosc,pe langa prostiile si ineptiile debitate,e un om corect, a bagat multi bani si a construit o echipa care joaca NUMAI pe teren.La fel de putine cuvinte frumoase despre Copos,dar si Rapid a ales calea fotbalului,si rezultatele se vad!Felicitari celor 2 echipe.Rusine pt cei care le ponegresc,nu pot sa vada de ura,ca in fotbal soarele a rasarit si pt noi!
Astept cu nerabdare campania lui Piturca.Va fi defilare (sper).

b3bito
23rd April 2006, 13:21
.. iar inainte de finala trebuie sa NE DAM VIATZA IN GIULESTI PT CA DUMNEZEU ESTE STELIST!!!

!? poate nu stiu ca noi FARUL ii uram mai mult ca ooricine pe lumea asta!!!



si poate nu vati prins ca minute in sir TOATA GALERIA NOASTRA A SCANDAT STEAUA si FARUL SI STEAUA SAU IUBIT TODEAUNA imi este rusine si SCARBA sa vad ca un caine poate sa tina cu farul ... INDIFERENT CU CINE JOACA .. !

tu chiar ai probleme frate...serios acuma...dute pe la doctor ..dak nu ai bani de o consultatie vb eu cu baietii din peluza sa facem o cheta...sa ti-o platim...a dar nu se merita mai bine mori...
sau mai bine vb cu sa angajam niste killerari sa omoare toti spurcatzi din ct..bine nu toti k pt uni care stiu eu ca sunt stelisti adevarati chiar ii respect,pt k se duq la fiecare meci al stelei si nu calca pe stadion la farul...dar pt voi astia stelisti de la tv..va dati mari stelisti knd defapt ati vazut`o pe steaua decat knd a jucat la ct si la tv...

:rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

eu chiar sunt curios sa te vad la ****...k sa te scuip si`n fatza... si dak vrei poti sa vii in peluza sud` si sa int de mine si`mi zici k esti spurcatul ala de pe forum... k nu o sa te uit niciodata... :headbang: :headbang: :headbang:
oameni prostii ca tine rar gasesti..dar uite k noi am avut ghinionul sa te gasim pe tu...

uti2102
23rd April 2006, 13:53
Astept cu nerabdare campania lui Piturca.Va fi defilare (sper).
Chiar crezi ?! Pitzi o sa joace cu specimene gen Galamaz, Stoican, Contra, Petre.... Pentru echipa natzionala, "satana" ar trebui sa completeze nucleul Stelei cu altzi jucatori de valoare, gen Lobontz, Chivu, Cocish, Mazilu, Mutu... Dar nu, vetzi fi surprinshi daca vetzi vedea macar un stelist pe teren... Pe Satana il roade tare de tot invidia.... n-atzi vazut ca nici nu s-a bucurat la golul cu Boro ?!
Sper din tot sufletul sa ma inshel shi Pitzi sa lasa orgoliile prosteshti la o parte... Dar nu cred.

Paul
23rd April 2006, 13:55
eu sper sa nu ne oboseasca si nea Pitzi aiurea si cu Nationala lui...
ii punem la dispozitie pe Lovin , pe Nesu , si eventual pe Cristea
ei au nevoie de Nationala sa aibe mai multe experienta

in rest , ceilalti nu vad ce avantaje au de pe urma Nationalei ...

LazioRoma
23rd April 2006, 14:05
tu chiar ai probleme frate...serios acuma...dute pe la doctor ..dak nu ai bani de o consultatie vb eu cu baietii din peluza sa facem o cheta...sa ti-o platim...a dar nu se merita mai bine mori...
sau mai bine vb cu sa angajam niste killerari sa omoare toti spurcatzi din ct..bine nu toti k pt uni care stiu eu ca sunt stelisti adevarati chiar ii respect,pt k se duq la fiecare meci al stelei si nu calca pe stadion la farul...dar pt voi astia stelisti de la tv..va dati mari stelisti knd defapt ati vazut`o pe steaua decat knd a jucat la ct si la tv...

:rosu: :rosu:

eu chiar sunt curios sa te vad la ****...k sa te scuip si`n fatza... si dak vrei poti sa vii in peluza sud` si sa int de mine si`mi zici k esti spurcatul ala de pe forum... k nu o sa te uit niciodata... :headbang: :headbang: :headbang:
oameni prostii ca tine rar gasesti..dar uite k noi am avut ghinionul sa te gasim pe tu...
Vorbind serios mai fraiere tu pe mine nu ai cum sa ma scuipi in mue boule.. in primul rand.. nu imi bateam gurra inainte.. in al-doilea rand sant super preten cu Viorel Gheorghe..:)) si stiam cum o sa se termine meciu ca baiatu mi-a dat de inteles .. in al 3-lea rand.. sunt in galerie la farul de cand aveam 6 ani .. (probabil mult mai vechi ca tine) probabil oi fii de la """Caria Ultras"" (adika cu toti cainii de acolo (exceptie doar ervin) . Oare unde ati fost voi si aia ca tine anu trecut la finala cand in gara dupa meci ne-am luat la omor cu cainii (3 caini fiind spitalizati) ?! Nu mai vorbii baiete.. daca nu sti ce si cum! ai inteles?! Asa si acuma de ce nu te duci la sorin sa il intrebi de ce sa strigat in timpul meciului de catre galeria noastra STEAUA STEAUA si FARUL SI STEAUA SAU IUBIT TODEAUNA?! de ce nu te duci sa ii ceri mah socoteala lu sorin!? Iti zic eu! TI-E FRICA!!!! pt ca te-ar considera caine "(chiar daca nu esti .. sau poate esti dar nu te arati) si probabil te-ar spitaliza! asa ca vedetiva de treaba toti copii astia ca tine!! si lasati FARUL in pace ca habar nu aveti ce am vrut eu sa va transmit cu mesajele pro-STEAUA! (Steaua Batea oricum pe farul pt ca asa trebuia sa fie) in plus din vara e mai mult decat sigur ca Dinu Todoran semneaza cu STEAUA (800 000 $$$ + Daniel Balan) deci Vedetiva de treaba sau sa iti mai zic si alceva!??!? :)) cum a fost meciu cu jiul;-))) dar mai bine nu :)) (jiul-farul) sa nu intelegi alceva sau sa iti zic despre (farul-steaua) din tur!??!? mai bine nu ca nu e frumos :)) dar tu si astia ca tine .. nu aveti cum sa intelegeti .. un lucru (SUNTEM SUPORTERI! SI INDIFERENT CAT IUBESTI O ECHIPA NU DEPINDE NIMIKA DE TINE CA SAO AJUTI SA CASTIGE) si vor mai venii meciuri pt farul cu incarcatura probabil la fel: (pt a ajuta steaua) sa vezi Bahaos in giulesti! Oare asa prost esti incat nu iti dai seama ca sa saturat lumea de dinamo!? oare nu vezi ca sa format o coalitie impotriva lor!? ca sa saturat lumea de balturi ..!?!?!? (vorbind de balaturi) NU STIU CUM ARE REMY ASTA CURAJ SA VORBEASCA DE BLATURI CAND SE STIE CA IN CAPIONATU ASTA EXISTRA UN CERC (JUCATORI ,ANTRENORI SI ARBITRI) un cerc care lucreaza pt dinamo. Ziceti ca STEAUA face blaturi... De ce a ajuns aproape de finala?! daca face blaturi!? de ce o lauda toata EUROPA?! daca face blaturi?! Cum ai putea sa joci la cel mai inalt nivel!? daca faci blaturi.. discutia asta nu are nici un rost .. din cate vad eu ... pt ca in momentul cand vii de la tara la oras.. ai o minte limitata.. care nu gandeste prea mult .. Acuma .. oare... sa vorbim de dinamo.. daca dinamo nu facea blaturi ... oare nu era in stare sa ajunga in faza a doa a cupei uefa ?! macar faza a doua! ca sa nu avem pretentii de mai mult (tipic ala borcea) """" Am avut ghinion..ca ne-a batut O.M dar luptam sa luam campionatul" (si uni prosti o sa zica acuma ca ia mancat arbitri pe dinamo) dar acei PROSTI sa gandeasca inainte""" CATE ECHIPE NU AU FOST FURATE DE ARBITRI IN MECIURILE LOR cu dinamo!? Ce a facut salomir la constanta cand la 0-0 a refuzat o lovitura de la 11 metri pt FARUL?! sau probabil unii *******i o sa spuna acuma ca sunt oameni ca mine care tin mai mult cu steaua decat cu echipele din oorasul lor ( FALS!) dar odata ce vezi STEAUA in europa si nu potii decat sa simti si tu ca esti roman! si sa nu iti mai fie rusine ca esti roman ( Duapa atatea discriminari care sau facut la adresa noastra in ultimi 16 ani) NU AI CUM! sa nu iubesti steaua! este imposibil! au relansat Imaginea romaniei in europa!! Dar *******I nu au cum sa cunoasca asa ceva! au ramas in lumea a 3-a si probabil le face cinste lucrul asta! Ma intreb .. daca dinamo ar fii fost vrodata in stare sa aduca atatea puncte in romania.. pt ca din 2007 sa jucam cu numai putin de 6 echipe in cupe) Oare nu se bucura borcea!?(chiar daca face pe martirul)??!?! eu cred ca dejja pregateste banii pt BLATURILE din 2007 ca sa se calivice in UCL direct!! ;-)) ganditiva la asta!!

be@
23rd April 2006, 14:24
Ziceti ca STEAUA face blaturi... De ce a ajuns aproape de finala?! daca face blaturi!? de ce o lauda toata EUROPA?! daca face blaturi?! Cum ai putea sa joci la cel mai inalt nivel!? daca faci blaturi.. discutia asta nu are nici un
Vezi ca te contrazici singur . Hotaraste-te ! N-ai spus ca Farul va da meciul ceausistilor ??!!! Asta inseamna ca sunt niste blatisti ! Nu ?

Cat de enervant e acest JIJI,dar totusi trebuie sa recunosc,pe langa prostiile si ineptiile debitate,e un om corect, a bagat multi bani si a construit o echipa care joaca NUMAI pe teren.

Da , am vazut asta . Mai ales in meciul cu Bacaul , din tur . :drak: :drak:
Auzi , tu chiar ne crezi prosti ?

b3bito
23rd April 2006, 14:44
gata mai impresioant...esti de 3 ori mai prost k la penultimul post...ahh doamne....ce lume proasta...
1.tu crezi k pe mine si restul baietiilor ne intereseaza ce striga sorin de steaua?
2.dak pe voi cei din pirates sorin va rupe din bataie si stati ca prosti asta nu inseamna k eu sutn prost ca tine
3.nu sunt din ARIA ULTRA`
4.ne`ai dat pe spate cu "relatiile tale"
5.nu jtiu unde au fost baietii din aria
6.esti prost dar prost de prost,alor tai nu le este rusine cu tine?(la cat de prost esti)
7.si dak chiar vii de la varsta de 6 ani la stadion sau cum ziceai esti mai vechi ca mine dar asta nu demonstreaza nik`.
7."i probabil te-ar spitaliza!" hai k mai speriat rau de tot....offf doamne...scapane de oamnei prostii...
8. "dar tu si astia ca tine .. nu aveti cum sa intelegeti .. un" ---dak citesti in posturiile mele nu am zis nik` legat de meciul asta nici k a fost blat nici k nu a fost...
9. "pt ca te-ar considera caine"-- si ce dak mar considera caine?nu as mai putea sa dorm noaptea? sau ce?nu mai ploua....
10.deja noi cei care am postat pe la subiectul asta ti`am dat prea multa importanta...estii mandru k o data in viatza ta te`a bagat cineva in seama?

Dushi
23rd April 2006, 14:50
Draga be@ stiu,e greu de acceptat pt cine uraste o anumita echipa sa recunoasca ca joaca pe teren,ca are valoare;din pacate considerati lipsa de valoare a adversarului si neputinta echipei adverse de a construi o faza periculoasa pe seama unui posibil blat.Cand o sa vad la o echipa ca se dau fundasii la o parte,o sa spun,da a fost blat.Dar iti garantez,te enervezi degeaba..
Felicitari echipei Poli Iasi care si-a aparat corect sansele,si nu numai,a luptat cu inversunare impotriva echipelor mari din campionat.Astept cu nerabdare retrogradarea echipei cooperatiste Bistrita,in sezoanele urmatoare,pt a scapa de una din ultimele rusini fotbalistice din divizia A.
Anul viitor,sub semnul performantelor echipelor bucurestene in cupele europene,si a celor 6 locuri de cupa europeana promise primelor clasate(sper sa fie asa),vom avea un campionat cu adevarat incins,mai valoros.Vor putea si echipele din afara capitalei sa dovedeasca ca se poate face performanta,daca iti doresti indeajuns de mult.
Ma amuza insa,desi sunt suporter neutru ,ca atacati insasi echipa care dovedeste ca e cea mai valoroasa din acest campionat.Nu avem decat sa-l injuram pe Jiji,MM pt ineptii,aberatii,taranisme,dar jos palaria,PERFORMANTA E PERFORMANTA.

In ceea ce priveste nationala,sunt pesimist datorita antrenorului,si optimist pt ca,are de unde alege jucatori si din campionatul intern:stelisti,rapidisti,studenti,si de ce nu dinamovisti?Pt ca sunt jucatori de valoare la Dinamo,dar din pacate nu au antrenor.Si nici conducere.

be@
23rd April 2006, 14:58
Felicitari echipei Poli Iasi care si-a aparat corect sansele,si nu numai,a luptat cu inversunare impotriva echipelor mari din campionat.

Multumim . Incercam si noi sa facem tot ce putem . Uneori ne iese , alteori , nu ! Insa e greu sa ne luptam si sa invingem echipele mari , fiindca la noi situatia nu e chiar asa grozava . Oamenii de afaceri nu se inghesuie sa dea bani la echipa , jucatorii au intrat in Paste fara sa-si ia banii de cateva luni...

Legat de blatul cu Bacaul , pana si cei mai fanatici suporteri ai echipei campioane de pe forum l-au recunoscut . Deci n-are rost sa mai discutam.

Hopshio
23rd April 2006, 15:02
si eu is fan Steaua...de mult si zic ca ultima etapa cu bacaul va vi blat...ori staua va fi sigura ca va castiga campionatul si bacaul nu i cazuta in B si ii va da meciul Bacaului...ori bacaul cazuta in B va da meciul Stelei..!!! HAI STEAUA!!!

Paul
23rd April 2006, 15:04
de parca Steaua nu poate bate Bacaul pe teren , jucand cu echipa a II-a...

Hopshio
23rd April 2006, 15:15
a nu poata sa bata..dak chiar si rapid o batut-o pe bacau nu o sa poata steaua....dar toti stim prieteniile lui jijibecali cu conducerea bacaului...!!!

cip_81
23rd April 2006, 15:32
Paulica, hai sa-ti spun ceva fara sa ne auda cineva.


ce teatru ieftin ... vor sa zica ca exista si suspans ;)
penibila apararea Gloriei care in premiera in acest sezon joaca la offside, si evindent la un moment dat va claca ...


In primul rand, cine a scris asta? In al doilea rand, a existat vreo asemanare intre apararile celor 2 echipe, Farul si Gloria ?

Cica ei jucau la off-side...dar golul 2 e antologic...s-au bulucit cu totii la aproape 50 de m de propria poarta, dar au lasat benzile laterale descoperite, mai ales cand stii ca adversaul are jucatori rapizi (bine, celelate goluri au urmat acelasi tipar...toti la off-side).

Cristy
23rd April 2006, 15:33
cica daca chiar si Rapid a batut-o pff da noi ce suntem ultimu loc sau ce ?
oricum daca bacau joaca cum au jucat cu noi, face egal pe putin insa slabe sanse sa vezi asa ceva.
despre meciu asta nu mai e de zis nimic, asteptati meciu din Giulesti, sa vedeti diferenta.