PDA

View Full Version : Etapa 24: Rapid - Bacau



Edgar
17th April 2006, 09:31
Sambata, 22.04.2006, ora 18:30, Rapid Bucuresti - FCM Bacau, National TV
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Paul
17th April 2006, 09:35
1 solist de zile mari ...

dede
17th April 2006, 10:10
ii si vad pe moldoveni castigand :evil:

1 solist

r3my
17th April 2006, 10:53
1 la scor. Rapidul nu se poate impiedica de Bacau, care sunt terminati si resemnati.

Mihai
17th April 2006, 10:54
Batem, sa ne pregatim bine pentru meci cu steaua :D
2-0

boosaw
17th April 2006, 11:20
Bate Rapidul clar.... mimim 3 goluri diferenta

Andy1987
17th April 2006, 11:40
invinge rapidul fara probleme, la scor ;)

maciu
17th April 2006, 12:42
rapid va invinge clar...scor 4-0

Danok
17th April 2006, 21:36
Nu putem nici macar sa emitem pretentii, dar totusi, HAI BACAUL

Cristy
17th April 2006, 21:47
simpatic :)

de meciurile astea imi este frica ....

Sunchase
17th April 2006, 21:55
3-0 si ne instalam lideri :D

bada_otelul
17th April 2006, 22:07
indiscutabil bate rapid,chiar daca sunt mai obositi decat bacau.bacauanii sunt terminati psihic pe langa faptul ca sunt valoric mult sub rapid

Darius
18th April 2006, 10:44
Nu cred ca se va "poticni" Rapid tocmai de ultima clasata...in ce priveste forma de moment, tot Rapid sta mai bine...FCM Bacau pare a fi o echipa nesustinuta de nimeni, lasata sa "moara" singura...nici macar nu se mai vorbeste despre Bacau...mai sprijina Dumitru Sechelariu echipa din punct de vedere financiar?

OVIDIU 62
18th April 2006, 11:45
Meci De 1 Solist

Andy1987
18th April 2006, 11:52
care a votat cu bacaul? =))

steaua-86
18th April 2006, 16:16
care a votat cu bacaul? =))

Un rapidist milos :)

Cristy
18th April 2006, 16:51
Nu putem nici macar sa emitem pretentii, dar totusi, HAI BACAUL

el a votat :)
tine cu bacau da e realist :)

cap
18th April 2006, 21:19
la meciul asta tin cu rapid :D

Universal
18th April 2006, 22:12
O noua infrangere cu Bacau ,meciul cu Steaua va fi cu adevarat stabilitor pt campioan Romaniei.
Hai Steaua! Hai Raoid! Faceti Romania Mandra de Voi!

Cristy
18th April 2006, 23:14
pierdem cu bacau ?
hai la somn , ca oricum ne-ai ametit , ba esti cu steaua ba cu dinamo ba cu poli :headbang: :ciocan:

WOLF_ULTRAS
19th April 2006, 19:29
castiga rapidu la scor

Universal
19th April 2006, 20:10
4-0 fara probleme...ajunfe rapid in b bacau.

Sunchase
20th April 2006, 00:28
Nu cred ca vom castiga la diferenta mai mare de 2 goluri.Ne pastram pt steaua :D

cristian75poli
20th April 2006, 01:02
Sa mai pastrati goluri si pt cei din ghencea, sa nu le dati toate celor de la Bacau ca si asa sunt necajiti.
4-0

"POLI" - CAMPIONII!!!

Universal
20th April 2006, 19:51
Bacvau pierde,dar va pierde destul de greu,trebuie sa joace ca sa nu piarda existenta in a.. si aüoi mai vorbim mreciul cui Steaua , ar fi o mare surpriza daca ar fi egal

ULTRAS-STEEL
21st April 2006, 01:07
bate rapid 5-0

baden
21st April 2006, 08:05
Nu-mi pun problema echipei care va castiga acest meci!!!
E clar ca va castiga Rapidul. Ceea ce-mi doresc este ca Bacaul sa incerce sa joace ceva si sa nu faca faulturi "inutile". Daca nu pot sa joace fotbal macar sa-i lase pe altii sa joace.

boosaw
21st April 2006, 11:35
Rapid bate fara probleme la felul in care joaca acum... Pacat ca Rapid si Steaua n-au fost pe tablouri diferite ca jucau finala UEFA

Hopshio
21st April 2006, 11:55
vad un x...nush..asa simt:)

maciu
21st April 2006, 12:43
dupa ce am vazut ca ia facut varza pe cei de la otelul,acum cred ca va fi 5-0 pt a le arata stelistilor valoarea lor...si ca au intrat in europa jucand ca femeile(la 0-0)...

maciu
21st April 2006, 12:47
vad un x...nush..asa simt:)
x??....=))=))....ce glumet esti....11 goluri in 3 meciuri.....u chiar crezi ca va face egal cu ultima clasata??cred ca ai baut cam mult aseara...cand steaua s`a bucurat ca a castigat cu 1-0 ....nu ii va mai merge asa cum i`a mers pana acum....sa joace mai bine in deplasare...in caz ca nu ai vazut,ei erau multumiti de meci si chiar trageau de timp,pt ca stiu ca vor castiga pe teren propriu ..........=))


O noua infrangere cu Bacau ,meciul cu Steaua va fi cu adevarat stabilitor pt campioan Romaniei.
Hai Steaua! Hai Raoid! Faceti Romania Mandra de Voi! care infrangere???? =))=)).....u chiar crezi ca rapid poate sa piarda cu butii aia??rapid va juca cu bacaul asa cum a jucat cu otelul(ca la antrenament)cu otelul au fost 2 goluri in 2 minute,dar cu bacau va fi 3 goluri in 3 min...oricum nu cred ca va incerca sa ii faca varza pt ca mai lasa si pt steaua goluri...dar va fi macar un 4(5)-0 =)).....a...scz...stiu despre care infragere vorbesti.....despre infrangerea stelei in fata rapidului...:P


O noua infrangere cu Bacau ,meciul cu Steaua va fi cu adevarat stabilitor pt campioan Romaniei.
Hai Steaua! Hai Raoid! Faceti Romania Mandra de Voi!
rapid va castiga fiecare meci pana la sfarsitul campionatului...la felul cum joaca acum are toate sansele sa castige campionatul...si daca nu il va castiga va fi pe locul 2 sigur...cu un golaveraj mult mai mare decat prima clasata ;).....asa ca steaua :no: :no:

"hopshio,Danok"...ma dativa foc...:)....voi chiar credeti ca rapid poate sa faca egal sau sa piarda in fata alora??? =))....ce glumeti sunt unii... :)...o va ingropa akolo la retrogradare...ii va pune puncte akolo la golaveraj,cu minus :)

Cristy
21st April 2006, 14:57
vad un x...nush..asa simt:)

hop si te-ai bagat aiurea in seama, vezi ca echipa care castiga in campionat cu 1 0 din penalty sau face egaluri de ***** e aia dintre cimitire :happy

de la 4 in sus /hello

One-Man Show
21st April 2006, 14:58
"hopshio,Danok"...ma dativa foc...:)....voi chiar credeti ca rapid poate sa faca egal sau sa piarda in fata alora??? =))....ce glumeti sunt unii... :)...o va ingropa akolo la retrogradare...ii va pune puncte akolo la golaveraj,cu minus :)

stimulati cum trebuie de un anonim...DA ! :evil:

Cristy
21st April 2006, 15:04
normal bacau o sa faca tot posibilu sa ne incurce, insa la valoarea lor de div C nu au cum.
in schimb la meciu amanat se stie de ce in mai cu steaua nici nu o sa-i deranjeze, prietenul seche puscarie stie de ce ;)

Rossi
21st April 2006, 21:16
Bate Rapid

BAK
22nd April 2006, 02:41
Cred Ca O Sa Traga Bacaul Un Pic Mai Tare Meciu Asta ! Asta Pentru Banii Stelei Ca Altfel....
Oricum, Valoarea Dintre Rapid Si Bacau E Una Uriasa Asa Ca Nu Prea O Sa Aiba Rapidul Probleme

UrsMeier
22nd April 2006, 12:00
nu se pune probleme castigatoarei.......doar cate boabe va lua bacaul(cel putin 3)

Danok
22nd April 2006, 12:33
"hopshio,Danok"...ma dativa foc...:)....voi chiar credeti ca rapid poate sa faca egal sau sa piarda in fata alora??? =))....ce glumeti sunt unii... :)...o va ingropa akolo la retrogradare...ii va pune puncte akolo la golaveraj,cu minus :)

Nu inteleg care e problema ta ca eu tin cu Bacaul.Tu vezi-ti de echipa ta si lasa-i pe altii in pace.:rosu:

Datenshi
22nd April 2006, 12:41
Acum ca sa fim corecti, Rapidul are acest obicei de a se impiedica de echipe slab cotate (bat in lemn :D). Sau cel putin avea, ca am senzatia placuta in ultima vreme ca ceva s-a schimbat. Sper sa le dam un 2-0 linistitor si sa umplem plasa cui trebuie peste o saptamana.

Swisstec
22nd April 2006, 14:17
http://img161.imageshack.us/img161/4981/olsp2jj.png

otinho
22nd April 2006, 14:39
x plz :D

my_bogdan
22nd April 2006, 14:41
aproape imposibil sa iasa altceva in afara de 1 ....Rapid se agata de fiecare meci sa traga la titlu si nu are cum sa piarda puncte cu echipa de pe ultimu loc

Danok
22nd April 2006, 15:22
S nu uitam de sezonul trecut : Poli Iasi - Steaua 1-0 ( si Poli era pe ultimul loc, iar Steaua pe primul )

my_bogdan
22nd April 2006, 16:39
aia a fost o intamplare....pe atunci venise Ionut Popa la Iasi si echipa a inceput sa prinda incredere . si eu mi-as dori sa se impiedice rapid de bacau dar mi se pare imposibil ca bacau nu joaca mai nimik

ASIGURATORUL
22nd April 2006, 18:39
Meciul se joaca cu Bacaul. Va e teama de Steaua... Vor pastra goluri si pentru voi dupa calificarea in finala UEFA!:happy

Hopshio
22nd April 2006, 18:48
Nu inteleg care e problema ta ca eu tin cu Bacaul.Tu vezi-ti de echipa ta si lasa-i pe altii in pace.:rosu:
mah....io nu tin cu bacaul...da asa zic io ca o sa se termine egal..am dat si eu un pronostic1!!!

One-Man Show
22nd April 2006, 19:06
:galben: Un 2, da' nu prea inteleg ce face arbitru' asta. Comentatoru' e cu tricou, fular shi steag dupa el. Culoarea o stiti voi...:mda:

Tb un :galben: pt maftei, da' faultu' din spate e mai "lejer" decat o tragere de tricou...:mda: Nici pt Marius Constantin nu se poate acorda :galben:... Sper sa joace Cristea in meciu' direkt :evil:

quatzecoatl
22nd April 2006, 19:26
Diseara STEAUA trece pe primu loc !!! Forza STEAUA !!!

ASIGURATORUL
22nd April 2006, 19:30
Rapidul parca nu e ce stim. N-au primit banii de la meciurile din UEFA? Ce face Copos?:rosu:

ASIGURATORUL
22nd April 2006, 19:41
Ce face Viorel? Rateaza! Era cel care sustine atacul cu goluri. Comentatorii fac mereu propuneri pentru Lucescu in atacul echipei. E interesant. Totusi sper sa fie bine pana in final.... :happy

Ursu carpatin
22nd April 2006, 19:52
Tulai ce gol! European! Pe merit, dar.... cāt noroc! Bravo! andreiush, golul ăsta ţi-e dedicat?

Darius
22nd April 2006, 20:01
Nu am vazut meciul de la inceput, insa dupa cum arata scorul, se pare ca nu a fost tocmai usor pentru Rapid sa deschida scorul...min. 65...
Am inteles ca la faza golului, a gresit portarul Manea...

giovanni BV
22nd April 2006, 20:01
Eu vreau ca RAPID-ul sa castige , pentru ca au dovedit anul acesta , alaturi de STEAUA , ca merita sa fie acolo sus unde le este locul !!! Meciul urmator va fi un adevarat DERBY (etapa 25), si totodata sper sa fie unul foarte placut pentru toti romanii , pentru toti suporterii fotbalului romanesc !!!

Ursu carpatin
22nd April 2006, 20:03
Tulaiaiaiai! 1-1!!!! hopshio o zis egal..... o fi vorbit cu vrăjitoarea Norvegia....

Sevilla
22nd April 2006, 20:04
Bacaul ne face sarbatorile frumoase.
Multumim Seche ;)

Darius
22nd April 2006, 20:04
Gol FCM Bacau...1-1...

starsteel
22nd April 2006, 20:04
Incredibil ! min. 77 scor 1-1, ce vreti sa nu mai joace Steaua nici restantele?

ASIGURATORUL
22nd April 2006, 20:05
Dupa gafa europeana a lui Manea am vazut golul "halucinant" al expresiei comentatorilor, care halucinant comenteaza. Se pare ca Rapidul nu vrea campionatul!:drak:

Ursu carpatin
22nd April 2006, 20:07
Incredibil ..... ce vreti sa nu mai joace Steaua nici restantele?
:happy :happy :happy Mă, ai umor!:happy :happy :happy

Hopshio
22nd April 2006, 20:09
Tulaiaiaiai! 1-1!!!! hopshio o zis egal..... o fi vorbit cu vrăjitoarea Norvegia....
Prieteni sthiu de ce:ok
amuh sper sa nu mai dea bacau gol:P ca nu mai ii egal atuncea:P

giovanni BV
22nd April 2006, 20:12
Daca se termina egal , am pregatite deja pronosticurile pentru etapa urmatoare !!! Eu cred ca Rapidul mai are timp sa-si arate valoarea !!!

ASIGURATORUL
22nd April 2006, 20:12
Dupa meciul cu Farul nu mai trebuie ca Steaua sa joace restantele...:happy

Hopshio
22nd April 2006, 20:15
da?? cum tiai dat seama?? aaaaa ca o zis careva mai sus..mam prins:)

Datenshi
22nd April 2006, 20:20
Tipic. Credeam ca s-au vindecat miraculos, dar vad ca nu.

later edit: iepurasul e cu noi. :D

Paul
22nd April 2006, 20:20
tulai doamne
1-1 cu Vaslui , 1-1 cu Bacau ... :D

apropo , 9 cartonase galbene :happy: , cred ca arbitrul are procent din incasari din amenzile pentru cartonase :D

Ursu carpatin
22nd April 2006, 20:20
2-1, gol Rada!

Paul
22nd April 2006, 20:21
de ce nu ia Rada galben ??? si-a dat tricoul jos !

are 3 , si daca il ia nu joaca cu Steaua !

Hopshio
22nd April 2006, 20:21
2.-1:( ce pacat....nu se mai indeplineste predictia mea...atat de aproape dar atat de departe.!!!C'est la vie!!!

Darius
22nd April 2006, 20:22
Gol Rapid...a marcat Rada...

Paul
22nd April 2006, 20:23
bataie ...
tiganu de Razvan sare la gatu lu Trofin :D

Hopshio
22nd April 2006, 20:23
Hai Bacau Hai Bacau!!da so terminat..poate altadata!!da nu cand joaca cu Steaua ca meciu ala ii dat!!!:P:lol:

lupisor lupetto
22nd April 2006, 20:24
incredibil, bravo Rapid

Darius
22nd April 2006, 20:24
S-a organizat ad-hoc o gala de Local Kombat la sfarsitul meciului...pacat ca tocmai astazi, inainte de Invierea Domnului au loc astfel de manifestari...

cip_81
22nd April 2006, 20:25
S-a facut dreptate...bine ca vom scapa de acesti sclavi ai stanei.

Mai suparati erau ca nu au putut sa-si ajute stapanul, decat ca au pierdut un punct.

Paul
22nd April 2006, 20:26
S-a facut dreptate...bine ca vom scapa de acesti sclavi ai stanei.

Mai suparati erau ca nu au putut sa-si ajute stapanul, decat ca au pierdut un punct.

mi`e mila de bacauani
au luat bataie in min 92 de la Dinamo si 94 de la rapizi :D

oricum retrogradarea se joaca ... urmeaza Bacau - Gloria , meci de 1

metallic_rain
22nd April 2006, 20:26
saptamana patimilor pt voi in acest meci. Felicitari

simi_id
22nd April 2006, 20:26
Bravo Rapid.

Dar ce prostie la bacauani. Au luat degeaba vreo 10 cartonase galbene cu tragerile de timp, acum pe final de campionat, cand vor juca cu echipe mai slab cotate vor avea absente in lot. Ei tineau mortis de 1-1 asta cu Rapid.

Darius
22nd April 2006, 20:27
Sa consemnam rezultatul final al meciului: Rapid - FCM Bacau = 2-1.

starsteel
22nd April 2006, 20:29
Rapid noroc cu carul dar ce folos campioana este si va fi STEAUA BUCURESTI.
De ce atata boala pe bacauani? ar fi trebuit sa se dea la o parte, sincer atitudine de neinteles la sfarsitul meciului sau poate atitudine normala daca ne gandim ca se joaca in *******.

One-Man Show
22nd April 2006, 20:31
Eu am incasat avertisment total nemeritat...cik : "ai incalcat regulamentu". Care regulament domne ? Acelashi regulament care prevede sanctiuni pt Shtoia,Stiaua,oi,stana,sclavi,culori in semnatura etc. Lasati-o dracului de treaba...Tin o lamaie langa mine de fiecare data cand intru pe acest forum.:mda:

In opinia mea Rapid nu merita victoria. Nu a aratat prea multe in aceasta seara. O sfert-finalista impotriva lanternei rosii...

grande
22nd April 2006, 20:34
bataie ...
tiganu de Razvan sare la gatu lu Trofin :D
Te oftici ca am castigat cu servitorii vostri ? Sa-i vedem cum o sa joace cu voi ......,o sa fie o caricatura de meci :headbang:

off-topic --tu chiar suferi asa de tare ? o data nu poti sa te abtii si tu ?
mai las-o moale cu insultele astea :rosu:

rhadoo
22nd April 2006, 20:37
BRAVO RAPID!
sper sa urcati in clasament si sa va luptati pt titlu
HAI JIUL PETROSANI!

kkrrss2005
22nd April 2006, 20:40
Rapidul nu merita sa cistige... dar trebuie ajutati si ei ca sa devina campionatul "palpitant" pentru k la sfirsitul turului erau o echipa de tot risul chiar daca jucau in Uefa (de locul 7 ) caci acolo e valoarea lor!!!! Sper ca Sportul sa urce cit mai sus pentru ca joaca un fotbal curat si civilizat!! Dispret RApid!!!! in Campionat esti un ris de echipa!!

kkrrss2005
22nd April 2006, 20:47
de ce nu ia Rada galben ??? si-a dat tricoul jos !

are 3 , si daca il ia nu joaca cu Steaua !
Dreptatea e legata doar la un ochi ;) cum sa dai un galben pentru asa ceva?!?!? vrei sa plinga razvanel!?!?!?!?!?!??! si sa sara ca ars Dinu gheorghe ca i se pun piedici unei echipe europene?!?!?! Mi e sila.......
PASTE FERCIT TUTUROR CELOR CARE APRECIAZA CORECTITUDINEA SI SA SPERAM LA UN CAMPIONAT CORECT nepatat de lacheii de pe linga frf

Swisstec
22nd April 2006, 20:55
Hehe, mai rezista Popovici? Mie-mi pare rau de el, dar cred ca se apropie venirea lui Chirila...

pif
22nd April 2006, 21:02
Bine ca mai castiga si RAPID in ultimul minut nu doar dinamo.Chiar daca lua 1 punct bacaul tot pe ultimul loc ramanea.Se pare ca au pierdut saraci bani de pasti de la jiji.Vedem saptamana viitoare cine ia campionatul.

Telespan
22nd April 2006, 21:03
Te oftici ca am castigat cu servitorii vostri ? Sa-i vedem cum o sa joace cu voi ......,o sa fie o caricatura de meci :headbang:

off-topic --tu chiar suferi asa de tare ? o data nu poti sa te abtii si tu ?
mai las-o moale cu insultele astea :
rosu:




Ce pretentie sa ai de la un ghertoi de Bistrita?

Asa il striga si pe Banel Jardel cirnat?

Mihai
22nd April 2006, 21:11
Ce meci frumos:) Iar era sa-mi stric Pastele cu Rapidu:D
Nu-mi vine sa cred cat au alergat cei de la Bacau, dar cel mai mult ma oftic ca o sa stea capra cu steua ca toti moldovenii si bistritenii:drak:
starsteel hai ca ti-o zic eu, ca vad ca altii nu se incumeta;) esti nu pic retard, pardon nu un pic muuult mai MUUULT.
Vad acum ca faru nu sta capra cum dracu mai castigati azi :thinkso:
Numa slugi p-aci;)

La sfarsit de ce s-au luat la bataie? Ca nu am inteles deloc d-acolo, dar l-am vazut pe razvan foarte suparat.

Paul
22nd April 2006, 21:19
La sfarsit de ce s-au luat la bataie? Ca nu am inteles deloc d-acolo, dar l-am vazut pe razvan foarte suparat.

Suparat. Putin spus.
Asta e e caracterul lui. Nu ti minte cand a sarit la bataie la Pompiliu Stoica pe vremuri. Un tigan borat , nu vad unde e noutatea. Atata poate razvanel. Poate sa fie el si Mourinho , caracterul nu ti`l schimba performantele.

Cristy
22nd April 2006, 21:22
mda si-au dat viata pe teren moldovenii, dupa cum era de asteptat, acum asteptam cu MARE interes meciul cu stapanii lor, sunt niste sclavi mai pe scurt dar trebuie sa asteptam si meciu si stapanii sa vedem daca vor juca asa.
eu zic de pe acum ca nu .

victoria conteaza restu care tot croncaniti pe aici .....

Cristy
22nd April 2006, 21:24
Prieteni sthiu de ce:ok
amuh sper sa nu mai dea bacau gol:P ca nu mai ii egal atuncea:P

amuh du-te si culca-te anti fotbal ce esti.

Mihai
22nd April 2006, 21:24
Cu steaua a fost tzaran pompilu ca i-a luat steagu si l-a rupt, hai sa nu o dam in diverse!
Paul ce esti atat de inversunat pe razvan (ca sa nu zic frustrat:D) slugile saracele au facut si ele ce pot, stai linistit ca o sa stea capritza cum stiu ei mai bine in restanta:D

Pana la urma de ce s-au certat jucatorii, ca inainte sa intre razvan in teren s-au certat imediat dupa gol unii:D jucatori de rezerva etc.

Cum a mai zis cineva moldovenii erau mai suparati ca nu si-au ajutat ciobanu decat ca au pierdut un pct:D

rasheedkpenny
22nd April 2006, 21:25
bataie ...
tiganu de Razvan sare la gatu lu Trofin :D

Paule, lasa-ne! Au jucat cumva "ai tai" astazi cu Rapid? Ce sari ca muscat de ... posterior. Vezi ca e Paste, calmeaza-te!
Inainte de a formula asemenea apelative la adresa unora uita-te in "stana" proprie!

Referitor la meci, Rapid a atacat tot timpul, aavut ocazii, merita sa castige. Trebuie sa mentionez si ocaziile oaspetilor. Cei de la Bacau se daruiesc in unele meciuri, dar nu e destul. Au gresit ca au vrut sa pastreze cu orice pret :galben: rezultatul. In fotbal castiga cei care pun suflet si joaca, nu cei care mimeaza.

Cristy
22nd April 2006, 21:25
de ce nu ia Rada galben ??? si-a dat tricoul jos !

are 3 , si daca il ia nu joaca cu Steaua !

asa de mare e frica printre cimitire ?
ti minte si cate cartonase are jucatoru nostru :o: ?
frica mare, :happy

Hopshio
22nd April 2006, 21:25
amuh du-te si culca-te anti fotbal ce esti.
io antiA-fotbal??? ia mai taci ca faci matreata.....

Cristy
22nd April 2006, 21:26
bataie ...
tiganu de Razvan sare la gatu lu Trofin :D

auzi tarane ?
nu-l mai jignii, macar acum de pasti abtine-te :rosu:

Sunchase
22nd April 2006, 21:26
Ar fi fost suspendat pt meciul cu petrolul de miercuri.Paul mai inghite un ou

Cristy
22nd April 2006, 21:27
Rapidul nu merita sa cistige... dar trebuie ajutati si ei ca sa devina campionatul "palpitant" pentru k la sfirsitul turului erau o echipa de tot risul chiar daca jucau in Uefa (de locul 7 ) caci acolo e valoarea lor!!!! Sper ca Sportul sa urce cit mai sus pentru ca joaca un fotbal curat si civilizat!! Dispret RApid!!!! in Campionat esti un ris de echipa!!

4 1 v-am dat, liniste moldoveni :rosu:
daca noi suntem de 7 locu vostru unde e ? in b evident alaturi de sclavii din bacau

Cristy
22nd April 2006, 21:29
io antiA-fotbal??? ia mai taci ca faci matreata.....


am vazut comentariile penibile de la meciul vaslui Poli, acolo ti-ai aratat limitele
nu ai nici o treaba cu fenomenul :rosu:

victorieeeee, sclavii in b, in sfarsit se duc .

grande
22nd April 2006, 21:29
victoria conteaza restu care tot croncaniti pe aici .....

.....ciocul mic si joc de glezne :happy

Sunchase
22nd April 2006, 21:29
O MIZERIE DE ECHIPA BACAUL. RAR AM VAZUT FOTBALISTI SA FACA MURDARIILE PE CARE LE-AU FACUT AZI JUCATORII PUSCARIASULUI DE SECHE:rosu: SA TE ARUNCI PE JOS PE RAND, SA TRAGI DE TIMP PE RAND PANA CAND PRIMESC TOTI JUCATORII CARTONASE GALBENE.SIMULARI ETC. PROBABIL SE VEDEAU DEJA CU SACUL DE CARTOFI DE LA OIER ! :rosu:

ARBITRAJ MIZERABIL.2 lov.de 11 m neacordate si o intentie de a fragmenta la nesfarsit jocul.Greu dar bine ca am castigat si am trimis oile din bacau in B !!!:rosu: :rosu:

grande
22nd April 2006, 21:30
Ar fi fost suspendat pt meciul cu petrolul de miercuri.Paul mai inghite un ou
.....de strutz :happy

Hopshio
22nd April 2006, 21:30
am vazut comentariile penibile de la meciul vaslui Poli, acolo ti-ai aratat limitele
nu ai nici o treaba cu fenomenul :rosu:

victorieeeee, sclavii in b, in sfarsit se duc .
io comentarii??? kred ca ma confunzi..io nici nu am vazut meciu da sal comentez...am zis sa imi spuna cei care vad meciu ce se intampla..atuncea ciocu mic...

Paul
22nd April 2006, 21:31
slugile saracele au facut si ele ce pot, stai linistit ca o sa stea capritza cum stiu ei mai bine in restanta:D


Totul se decide saptamana viitoare.
Bacau - Bistrita
Daca bate Bacau , atunci au sanse bune sa se salveze. In plus pe 17 Mai , poate ca Steaua va da puncte(e) Bacaului.

Eu nu cred ca Bacau a venit ca joace pentru Steaua. Si-au jucat mica lor sansa. In fond care e problema ta? Ca Bacau si-a jucat sansa ?

Vezi ca Steaua nu a mai batut la Bacau de vre`o 4 ani ...

grande
22nd April 2006, 21:32
O MIZERIE DE ECHIPA BACAUL. RAR AM VAZUT FOTBALISTI SA FACA MURDARIILE PE CARE LE-AU FACUT AZI JUCATORII PUSCARIASULUI DE SECHE:rosu: SA TE ARUNCI PE JOS PE RAND, SA TRAGI DE TIMP PE RAND PANA CAND PRIMESC TOTI JUCATORII CARTONASE GALBENE.SIMULARI ETC. PROBABIL SE VEDEAU DEJA CU SACUL DE CARTOFI DE LA OIER ! :rosu:

ARBITRAJ MIZERABIL.2 lov.de 11 m neacordate si o intentie de a fragmenta la nesfarsit jocul.Greu dar bine ca am castigat si am trimis oile din bacau in B !!!:rosu: :rosu:
moldovenii au respectat ordinele date de jiji si de miau-miau ,alias mm

Sunchase
22nd April 2006, 21:32
Daca isi jucau sansa jucau la victorie asta era singura lor sansa si in plus nu isi suspendau atatia jucatori pt urmatoarele meciuri !!! o sluga de echipa :rosu:

Paul
22nd April 2006, 21:33
Ar fi fost suspendat pt meciul cu petrolul de miercuri.Paul mai inghite un ou

esti in pom.

Cartonasele se numara in campionat. Doar cele rosi , se pot efectua in Cupa sau SuperCupa.

Saracu de tine nici atata nu stii.

asa de mare e frica printre cimitire ?
ti minte si cate cartonase are jucatoru nostru ?
frica mare,

Doar imi puneam o intrebare: lor le da 9 (noua) galbene si voua nu va da pentru o infractiune clara !

Sunchase
22nd April 2006, 21:34
va batem etapa viitoare si va inchidem gura. de oi ! tap tap tap

Lucky_OLD_G's
22nd April 2006, 21:37
feicitari rapidului........sper sa si consolideze locu doi si sa intre in UCL la anu alaturi de steaua.......o echipa mare se vede atunci cand joaca pana in ultimu minut pana in ultima secunda pana la ultima faza.......asta chiar daca golurile rapiduluii au fost marcate pe 2 greseli...imbecile aproape ale celor din bacau...da asta nu sterge cu nimik din meritu rapidului...bine ca a batut rapidu sa fie si mai si meciu de sambata......

Mihai
22nd April 2006, 21:38
Si-au jucat mica lor sansa. In fond care e problema ta? Ca Bacau si-a jucat sansa ?

Am zis si mai jos. O sa stea capra cu steaua:drak: asta ma enerveaza.
Si paul stii f bine ca au jucat pe Jiji.

Gigel Sportul
22nd April 2006, 21:39
Eu zic asa Paul: Gloria bate la Bacau, motiv pentru care, din solidaritate, Steaua va ceda cele trei puncte aliatilor, si atunci campionatul se va juca, dupa victoria logica a studentilor in groapa dintre militzie si spital, in trei.

In plus, daca trecem peste aspectul jocului, belesteanu a viciat grav rezultatul: la faza golului din minutul 95 (desi se dictasera 4 minute), fundasul lateral de la Bacau a pierdut mingea in urma unui fault ordinar, demn de cartonas galben. Mult mai evident decat toate cele 9 primite de moldoveni. Si acest raport vicios al cartonaselor: 1-9, spune multe despre evolutia celui mai penibil arbitru din istoria fotblatului romanesc.

Cristy
22nd April 2006, 21:41
io comentarii??? kred ca ma confunzi..io nici nu am vazut meciu da sal comentez...am zis sa imi spuna cei care vad meciu ce se intampla..atuncea ciocu mic...

am vazut POSTARILE tale sau comentarii tot aia :headbang:
la fotbal esti 0 du-te la polo :rosu:

oricum din 90 de minute cred ca s-au jucat doar jumatate, erau numai pe jos, iar cand au egalat nu mai spun, ca avea galben portaru isi punea fundasii care nu au sa execute autul de poarta:rosu:
ne-am pisat pe voi sclavilor,acum puteti sa stati capra in fata stapanului vostru :rosu:

Cristy
22nd April 2006, 21:44
Eu zic asa Paul: Gloria bate la Bacau, motiv pentru care, din solidaritate, Steaua va ceda cele trei puncte aliatilor, si atunci campionatul se va juca, dupa victoria logica a studentilor in groapa dintre militzie si spital, in trei.

In plus, daca trecem peste aspectul jocului, belesteanu a viciat grav rezultatul: la faza golului din minutul 95 (desi se dictasera 4 minute), fundasul lateral de la Bacau a pierdut mingea in urma unui fault ordinar, demn de cartonas galben. Mult mai evident decat toate cele 9 primite de moldoveni. Si acest raport vicios al cartonaselor: 1-9, spune multe despre evolutia celui mai penibil arbitru din istoria fotblatului romanesc.

in primu rand mai gandeste-te cine a arbitrat ;)
al 2 lea rand ai grija sa nu-ti faci nervi la amicalu cu dinamo si cu steaua pe care o sa le pierdeti fara probleme.
ati urcat si voi in clasament si deja va vedeti mari si tari :rosu:

grande
22nd April 2006, 21:45
bataie ...
tiganu de Razvan sare la gatu lu Trofin :D
moderatorilor ce faceti ?

desteptarea !!!!!:headbang:

Gigel Sportul
22nd April 2006, 22:09
in primu rand mai gandeste-te cine a arbitrat ;)
al 2 lea rand ai grija sa nu-ti faci nervi la amicalu cu dinamo si cu steaua pe care o sa le pierdeti fara probleme.
ati urcat si voi in clasament si deja va vedeti mari si tari :rosu:
In sfarsit, mai copil oligofren ti-ai dat arama de proasta calitate peste moaca aia a ta, ploeita cu aur ciordit de la salbele vecinelor de cartier. In primul rand nu vor fi amicale, te iert pentru ca in 30 de minute voi fi la biserica si nu vreau sa mai plusez un pacat, punandu-mi mintea cu tine (nici nu ai merita, scorul ar fi 100-1 in favoarea mea) ar fi un pacat mai mare decat a bea vodca de Florii sau a-mi "onora" femeia in Vinerea Mare. Dar te las cu obsesiile tale de frustrat, perdant al locului in semifinale. Si, referitor la participarea in Cupe, asculta vorba asta: boii ara si caii manaca.

Da, ai dreptate: bele a fost la Cluj, pe voi v-a sustinut un aliat, prazilian.

Sunchase
22nd April 2006, 22:11
Au prins glas fanii din taxi :o: E de inteles , traiesc momente rare .. poate unice ! :happy

Gigel Sportul
22nd April 2006, 22:21
Au prins glas fanii din taxi :o: E de inteles , traiesc momente rare .. poate unice ! :happy
La noi, chiar si din taxi, sunt momente normale. De data asta jocul da si rezultate. Cu doi ani in urma, cand scriam in gluma "Rrapid" pe forum, sareati ca arsi: "fratii nostri... etc." vrajeli, scrieti tot cu doi de "r"... texte. Si in aceeasi saptamana aveam meci cu Timisoara, ati venit ca intre "frati" si ne-ati injurat ca la usa cortului natal, pe motiv ca i-am batut pe bragadireni. Voi ne-ati visat prin '98 ca sateliti, si v-ar fi convenit, dar nu a fost sa iasa. V-am dat un titlu pe tava, in penultima etapa (tot in '98), si l-ati pierdut in ultima, la Craiova, pentru ca asta este conditia voastra: nici macar o pomana nu stiti sa primiti. Suntem putini, dar daca trecem peste aspectul numeric (si nu cantitatea face calitatea, reprezentanti ai primului club bolsevic din Romania ce sunteti), va depasim calitativ mai rau decat i-am depasit azi pe olteni pe teren.

Hai, pasteti si voi fericiti, alaturi de tovarasii vostri de partid din stana.

Sunchase
22nd April 2006, 22:23
Mai bine faci cum ai zis si te grabesti sa te duci la inviere.probabil deja e taxiul jos cu galeria :sleep:
suporteri putini si de calitate ce sunteti :sleep:

Cristy
22nd April 2006, 22:26
In sfarsit, mai copil oligofren ti-ai dat arama de proasta calitate peste moaca aia a ta, ploeita cu aur ciordit de la salbele vecinelor de cartier. In primul rand nu vor fi amicale, te iert pentru ca in 30 de minute voi fi la biserica si nu vreau sa mai plusez un pacat, punandu-mi mintea cu tine (nici nu ai merita, scorul ar fi 100-1 in favoarea mea) ar fi un pacat mai mare decat a bea vodca de Florii sau a-mi "onora" femeia in Vinerea Mare. Dar te las cu obsesiile tale de frustrat, perdant al locului in semifinale. Si, referitor la participarea in Cupe, asculta vorba asta: boii ara si caii manaca.

Da, ai dreptate: bele a fost la Cluj, pe voi v-a sustinut un aliat, prazilian.

hai du-te la biserica :rosu:
nici nu stii cine a arbitrat si vorbesti ca ne-a sustinut, penibilule

Gigel Sportul
22nd April 2006, 22:26
Ti-ar conveni sa scapi asa usor. Spre norocul tau nu am avut timp sa dau logout, si intre timp ma si grabesc sa nu ratez slujba aia. Motiv pentru care nu imi mai pun mintea cu tine, ar fi deja un abuz, avand in vedere ca nu posezi asa ceva. Hai, paste si tu fericit. Si canta mai departe din Scooter.

Sunchase
22nd April 2006, 22:31
Sunt sigur ca asta ai sa canti tu la biserica.

Cristy
22nd April 2006, 22:34
Ti-ar conveni sa scapi asa usor. Spre norocul tau nu am avut timp sa dau logout, si intre timp ma si grabesc sa nu ratez slujba aia. Motiv pentru care nu imi mai pun mintea cu tine, ar fi deja un abuz, avand in vedere ca nu posezi asa ceva. Hai, paste si tu fericit. Si canta mai departe din Scooter.

cred ca ai baut, vai si in ziua de pasti :)
asta o sa o canti tu dupa meciu cu steaua, hai sa pasti fericit

Paul
22nd April 2006, 22:35
Am zis si mai jos. O sa stea capra cu steaua:drak: asta ma enerveaza.
Si paul stii f bine ca au jucat pe Jiji.

Cel mai bine ar fi sa iti pastrezi opiniile pentru dupa meci.
In tur ne-au dat meciul. Nu a facut nimeni un secret.
Sa vedem cum vor actiona acum sub presiunea luptei pentru retrogradare.
Sa nu uitam ca anul trecut erau sa ne bata , si basca Jiji si Seche era colegi de partid , Bacaul nu era in criza pentru puncte ... si au terminat egal...

Lucky_OLD_G's
22nd April 2006, 22:51
numa niste *******i se pot lua de sportu........sa dea domnu sa bata tot si sa inchida gura la toti......evident pe locu doi ca nr. e steaua.......oricum or sa fie niste meciuri superbe astea a lui sportu cu steaua si rapid........sportu -dinamo nu o sa fie asa misto ...ca 4-0 5-1 ptr sportu e deja asigurat...daca nu cumva se baga porcea cu netoiu pe felie la arbitri...sau daca simanu o sa se dea la o parte...bv sportu ....

rasheedkpenny
22nd April 2006, 23:29
Cristy, Sunchase, Gigele... haideti sa nu ne certam ca nu are sens.
Ca arbitrul a dat cartonase unora, ca a acceptat "teatrul" altora, chiar nu conteaza. Important e ca in Giulesti se construieste o echipa care lupta pana la capat. Asta trebuie mentionat.
In egala masura si Sportul isi face echipa, si asta e de bine. Pana la urma Sportul si Rapid nu sunt chiar asa departe din multe puncte de vedere si deci "duelurile" acestea nu isi au rostul.

Ce nu inteleg eu este ce cauta Paul printre noi... n-are de lucru prin alte parti? Paulica, invata pentru BAC, mai citeste o carte... fa ceva constructiv!


In opinia mea Rapid nu merita victoria. Nu a aratat prea multe in aceasta seara. O sfert-finalista impotriva lanternei rosii...

Las ca v-ati aratat voi forma buna, cand i-ati egalat pe Dinamo cu cateva minute inainte de final. E vorba de mentalitatea de a lupta pana la capat si de a crede in sansa ta. Incepe sa se prinda "ceva" si la noi, romanii: Rapid vs. Feyenord, Steaua vs. Betis

100%rapidist
22nd April 2006, 23:47
cel mai naspa si cel mai slab meci al lui Rapid din retur!!!

remy
23rd April 2006, 10:49
Nu cred ca se va "poticni" Rapid tocmai de ultima clasata...in ce priveste forma de moment, tot Rapid sta mai bine...FCM Bacau pare a fi o echipa nesustinuta de nimeni, lasata sa "moara" singura...nici macar nu se mai vorbeste despre Bacau...mai sprijina Dumitru Sechelariu echipa din punct de vedere financiar?
BANII LUI JIJI AU MIROS ?
DE ASTA AI UITAT CAND AI ZIS CA BACAUL E "DECEDATA" ?
Oare de ce si-au dat asa viata, jucand cum n-au mai jucat ei nici un meci pana acum ?
Nu vi se pare curios ca Bacaul (ca si Farul, mai putin Galatiul) joaca foarte indarjit exact cu Dinamo si Rapid, dar cu Steaua pierd rusinos (nu uitam penalty-ul ratat rusinos de Bacau, demn de cascadorii rasului, cand Croitoru, parca, zicea ca l-a intimidat HAMUTOVSKY si de asta i-a sutat telefonat in brate !) ???
RUSINOS CAMPIONAT FACE STEAUA, CHIAR MURDAR !
Numai faptul ca si-au amanat meciurile exact cand au vrut stelistii, mi-am dat seama ca totul e aranjat de la LPF mai ales, dar si de la FRF (CORLEONE SI NASHUL STIU !)
SA VEDETI PE FARUL CUM VA JUCA CU RAPIDUL, EXACT CUM A JUCAT BACAUL IERI SEARA IN GIULESTI.
CHIAR ASA, CU CE OCAZIE SI-AU DAT VIATA BACAUANII IERI, JUCAND NUMAI LA TRECEREA TIMPULUI, RISCAND CHIAR CARTONASE GALBENE EN-GROSS, NUMAI SA AJUTE STEAUA ?
BANII LUI JIJI N-AU MIROS. SI BINE IMI PARE CA SI I-A TINUT IN CONT SI ACUM !
Intrati si aici si spuneti-va parerea despre acest meci super-dubios, mai ales dupa pauza:
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=614931

bada_otelul
23rd April 2006, 14:32
iar halucinatii?!?care galati?ca atunci cand v-am ajutat in lupta cu steaua nu mai zici nimic.ce daca am pierdut cu 4-0 la rapid gata e blat?dar ca voi ne-ati batut in tur cu 4-1,ala n-a fost blat nu?:ciocan: am prins si meciuri bune(cu dinamo) si proaste(cu rapid) dar am jucat in teren.
ontopic:am avut dreptate ca bate rapid dar nu ma asteptam asa greu.oricum bacaul va mai castiga puncte nu pierd ei tot pana la sfarsit dar au ajuns la 7 infrangeri consecutive

remy
23rd April 2006, 14:46
Cand a mai castigat Steaua cu 3-0 in deplasare, si asta cu una dintre cele mai bune echipe din retur, Otelul Galati, care, cu Dinamo au mancat jar sa bata ?
Nu va pune pe ganduri, Otelari Galateni, ca in meciul ala nici macar un cartonas de oriceculoare, un accidentat n-a fost de la ambele echipe ? Asa de tare a fost meciul !
De, urmau meciuri grele in UEFA si in campionat pt. Steaua, si voi, ca buni samariteni ce sunteti, i-ati lasat, facandu-le cadou si golaveraj.
Ce galateni sunteti voi, de va bucurati cand o echipa adversa (Steaua voastra prietena) castiga ? N-am auzit nici macar o vorba de ocara pt. galatenii vostri, ce sa mai zic pt. stelisti, pe care-i ridicati in slavi.
DE CE N-AU JUCAT GALATENII CU STEAUA ASA CUM AU FACUT-O CU DINAMO, CAND I-AU SPULBERAT PE AIA CU 3-0 ? MANJIT MAI E FOTBALUL ASTA PATRONAT DE JIJI, CORLEONE SI NASHUL SANDU.
Iarta-i Doamne, ca nu stiu ce zic si ce fac !
Daca nici astea nu le vad, NO COMMENT.
PT. ASTA MERITA SA IA CAMPIONATUL RAPIDUL, SPORTUL, DINAMO SAU ORICARE ALTA ECHIPA IN AFARA STELEI LUI JIJI CEL MAFIOT, CARE FACE DIN RETURUL ASTA UN JAF LA DRUMUL MARE.
NU MAI URLA CA NU-L LASA ARBITRII ? CORLEONE E PE-APROAPE, SA VA MAI AMANE UN MECI, SA MAI PUNA UN ARBITRU PE PLACUL LUI JIJI.
Apropo, cine arbitreaza pe Rapid cu Steaua ?

Paul
23rd April 2006, 14:51
DE CE N-AU JUCAT GALATENII CU STEAUA ASA CUM AU FACUT-O CU DINAMO, CAND I-AU SPULBERAT PE AIA CU 3-0 ? MANJIT MAI E FOTBALUL ASTA PATRONAT DE JIJI, CORLEONE SI NASHUL SANDU.


Bubui de ...

1. Steaua a jucat 7 meciuri in retur. In meciul cu Otelul au fost la poarta Stelei mai multe ocazii decat au avut Arges , National , Poli , Dinamo , Poli si Farul la un loc

2. Nea Stan , marele dusman a lui MM a zis ca ai lui au jucat mai bine decat in meciul cu Dinamo !

3. Otelarii au avut o bara , iar Carlos vre-o 3 interventii imposibile. Apropo , anul trecut Otelul - Steaua 1-0 era sa pierdem titlul. Acu 2 ani : Otelul - Steaua 2-2 (et 27) si am pierdut titlul !



Apropo, cine arbitreaza pe Rapid cu Steaua ?

Brigada straina , stai linistit. Dar daca meciul dintre locu 1 si locu 3 e arbitrat de un strain ,de ce meciul dintre locu 2 si locu 4 va fi dat pe mana Corpodenilor ?

Hopshio
23rd April 2006, 14:54
ca sa mai castige si dinamo!!!:no:

Gigel Sportul
23rd April 2006, 18:53
Cristy, Sunchase, Gigele... haideti sa nu ne certam ca nu are sens.

Citez doar atat, pentru ca, din punctul meu de vedere, asta conteaza. Nu are sens sa ne certam, fostul Cry ne-a acuzat de blaturi cu Dinamo si Steaua, desi stiu din surse extrem de sigure ca nu vor fi blaturi. Scuze daca am jignit alti suporteri rapidisti, replicile mele erau directionate spre un singur personaj. Caruia ii si raspund: pentru noi, actualul loc 4 este o gluma. O victorie in groapa ar insemna locul 3, gluma ar fi si mai buna. Dar glumind, ne-ar placea ca simtul umorului sa wse materializeze complet si sa luam titlul, tot in gluma.

Oricum, il vom savura ca pe o poanta de efect, lansata de Arsinel prin anii 87-88, referitor la rationalizarea branzei; noi glumim ca vom castiga titlul, s-ar putea ca in gluma sa il si luam, contrar politicii lui Siman. Si cred ca pentru asta nu ne va injura nimeni. Ce ar fi sa privim un meci de fotbal ca pe o piesa de teatru si un campionat ca pe o stagiune? In mod cert, spectacolul ar fi cu totul altul, sa mergi pe stadion ca sa aplauzi, nu ca sa injuri... ar fi schimbarea de mentalitate care ne-ar transforma din oieri in suporteri. Dar pentru acest scop, trebuie sa ne comportam toti ca suporteri. Ovinele au fost sacrificate ritualic in ultima saptamana, haideti sa nu ne comportam precum ele si nici sa nu astepam viitoarea Inviere cu fobia de a fi sacrificati (este o figura de stil, nu are nici o legatura cu un mare politruk si patron de club).

grande
23rd April 2006, 21:24
cel mai naspa si cel mai slab meci al lui Rapid din retur!!!
Ai mare dreptate !

grande
23rd April 2006, 22:13
bataie ...
tiganu de Razvan sare la gatu lu Trofin :D
@ andreiush

postarea asta nu o stergi :rosu: ,in schimb noua ne spui ,,discutati despre meci ,,:ciocan:

este normal asta ?

maciu
23rd April 2006, 22:14
ma,hai sa nu ne mai luam de rapid pt acest meci deoarece:
1.rapid a avut detinut controlul mingii pe tot parcursul meciului
2.a fost refuzat un penalty pt rapid
3.la fiecare atingere de catre rapidisti pe un jucator bacauan se fluiera fault
4.au fost foarte multe "trageri de timp" din partea moldovenilor
5.au jucat de parca au fi jucat o finala de champion leaque
6.din cei 11 jucatori aflati pe teren la bacau, 9(noua) dintre ei au primit cartonas galben deoarece au faultat si au "tras de timp"
7.si,in caz ca nimeni nu a aflat inca, meciul Real Madrid-Malaga,(Malaga fiind untima clasata)realul a invins cu acelasi scor 2-1, subliniind faptul ca,exact ca la rapid,golul salvator a fost inscris de catre un fundas,acesta fiind marcat in minutul 90...

Mihai
23rd April 2006, 22:25
Da maciu da la noi rada nu a facut o tumba in aer:D dupa gol:drak:

maciu
23rd April 2006, 22:28
Quote:
Originally Posted by Paul
bataie ...
tiganu de Razvan sare la gatu lu Trofin

Voi vorbiti ma de tigani?...fu****** in g*** de pro**.Steaua are ciori in echipa si tot voi vorbiti??nicolita si petre ce is ba??...pe ciorile alea nu le vezi??....zimi si mie ce tigani ai vazut tu la rapid??:ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: ...pai e si normal ca a sarit la bataie la fraierul ala...din moment ce ii adreseaza "cuvinte grele" echipei rapid....razvan este alaturi de echipa,la bine si la rau,daca nu l`ar fi oprit dinu il batea akolo pe teren...si ala nici macar nu are cu cine se pune...curios e faptul ca a putut iesi din teren...intreg...:rosu:

maciu
23rd April 2006, 22:29
Da maciu da la noi rada nu a facut o tumba in aer:D dupa gol:drak:
poate va invata si el ;)...

maciu
23rd April 2006, 22:30
Da maciu da la noi rada nu a facut o tumba in aer:D dupa gol:drak:
poate va invata si el ;)

remy
24th April 2006, 00:54
ma,hai sa nu ne mai luam de rapid pt acest meci deoarece:
1.rapid a avut detinut controlul mingii pe tot parcursul meciului
2.a fost refuzat un penalty pt rapid
3.la fiecare atingere de catre rapidisti pe un jucator bacauan se fluiera fault
4.au fost foarte multe "trageri de timp" din partea moldovenilor
5.au jucat de parca au fi jucat o finala de champion leaque
6.din cei 11 jucatori aflati pe teren la bacau, 9(noua) dintre ei au primit cartonas galben deoarece au faultat si au "tras de timp"
7.si,in caz ca nimeni nu a aflat inca, meciul Real Madrid-Malaga,(Malaga fiind untima clasata)realul a invins cu acelasi scor 2-1, subliniind faptul ca,exact ca la rapid,golul salvator a fost inscris de catre un fundas,acesta fiind marcat in minutul 90...

DA DE GANDIT A CUI SLUGA ESTE BACAUL, JUCAND ASA CUM RAR AM VAZUT, TRAGAND DE UN ... MECI EGAL, ADICA DE 1 PUNCT, CARE PUR SI SIMPLU NU CONTA IN CLASAMENT, DOAR VICTORIA DANDU-LE SANSE PT. RETROGRADARE (JIJI STIE !)
Pt. a exemplifica, vedeti cate cartonase au luat bacauanii, pt. ce, si mai ales minutele !


90+3' Cartonas galben Isca (Bacau) pentru trageri de timp

90+2' Cartonas galben Mardare (Bacau) pentru trageri de timp

87' Cartonas galben Dobos (Bacau)

83' Cartonas galben Manea (Bacau) pentru trageri de timp

80' Cartonas galben Geaman (Bacau)

79' Cartonas galben Mavriche (Bacau) pentru fault

78' Cartonas galben Verdes (Bacau)

42' Cartonas galben Marian Tanasa (Bacau) pentru fault din spate

33' Cartonas galben Dornescu (Bacau) pentru fault

Si RAPID a avut un galben (primul !):

17' Lovitura libera pentru Rapid. Se centreaza in careu, Grigore cade in care si centralul ii acorda cartonas galben pentru simulare
INCREDIBIL CATE SLUGI ARE STEAUA ANII ASTIA !
CE AU FACUT BACAUANII SAMBATA SEARA NU CRED CA S-A MAI AUZIT SI VAZUT NICAIERI.
OARE CATI PISTARI LUAU DE LA JIJI ? EXACT CA SI CU DINAMO, AU PIERDUT TOT CE LE PROMISESE CIOBANUL. MILA MI-E DE EI.

Hipgnosis
24th April 2006, 15:07
[B] [B][COLOR="Red"]INCREDIBIL CATE SLUGI ARE STEAUA ANII ASTIA ! ]


Tu esti sluga lui Gigi numarul unu, hai nu o mai da la intors. Ar trebui sa fii banat pt. ca zilnic ii faci campanie electorala ciobanului. Sa-ti fie rusine, aici e site de sport nu unul politic.
Chiar nu vede nimeni ca tataie asta ii face non-sop campanie electorala lui Gigi? Ce ti-a dat ma 100.000 lei, un miel, ce ti-a dat de ai ajuns fanul lui numarul 1? :jerk:

remy
25th April 2006, 06:09
Hip(notizatule), stii sa citesti ? "Băcăuani, sunteţi sclavii lui Steaua !"

Rada: "Făceau calcule"

- Ionuţ, te aşteptai să fie atīt de greu cu Bacăul?
- Nu, dar ne-am făcut şi noi meciul greu. Nu am reuşit să marcăm repede, poate am intrat pe teren şi cu gīndul la Paşte, să plecăm fiecare acasă.

- Ai spus după meci că băcăuanii īşi merită soarta. La ce te-ai referit?
- Dacă moldovenii ar fi jucat meci de meci aşa cum au făcut-o īn faţa noastră, cu siguranţă nu erau pe ultimul loc. Dar asta este, sīntem īn Romānia şi Bacăul īşi merită soarta, dacă joacă numai atunci cīnd i se spune. Nu pot să mă īntreb de ce nu a evoluat la fel īn toate meciurile de pīnă acum, pentru că ar fi avut şanse mai mari să evite retrogradarea.

- Au fost şi unele tensiuni la final. Ce le-aţi spus jucătorilor lui Popovici?
- Eram supăraţi pe ei pentru felul īn care au jucat, pentru că au făcut tot posibilul să tragă de timp. Chiar am īncercat să ne stăpīnim, pentru că era destul de ciudat să īi auzim pe teren lăudīndu-se cu primele pentru care luptă, īşi făceau calcule.

- Vă avantajează faptul că Steaua joacă īmpotriva Rapidului la trei zile după returul cu Middlesbrough?
- Chiar nu contează. Noi vom face tot posibilul să cīştigăm cu Steaua, nu ne influenţează īn nici un fel meciul lor din Cupa UEFA. E clar că trebuie să luăm trei puncte.

"Sīnteţi sclavii lui Steaua"
La finalul partidei din Giuleşti, antrenorul Răzvan Lucescu a avut o dispută verbală cu mijlocaşul băcăuanilor, Sorin Trofin. "A venit la mine şi mi-a strigat: Sīnteţi sclavii lui Steaua, aţi venit voi să jucaţi fotbal tocmai aici. I-am zis să-şi vadă de treaba lui", a povestit ieri Trofin. Izbucnirea lui Răzvan a fost precedată de un schimb dur de replici īntre Viorel Moldovan şi fundaşul stīnga băcăuan Isac, atacantul fiind la un pas de a-l lua la bătaie pe jucătorul moldovenilor. Moldovan a refuzat să comenteze altercaţia, spunīnd că "a fost doar un final mai īncins". Tensiunea de la vestiare a fost aplanată de patronul Rapidului, George Copos, care a intrat īn vestiarul moldovenilor şi le-a spus: "Felicitări pentru cum aţi jucat! Nu meritaţi să pierdeţi!". (Dan Udrea)

25 aprilie 2006

armin
25th April 2006, 08:59
Ce voiai remy, sa iasa bacaul de pe teren la 1-1 pentru ca nu le convenea scorul?

Bacaul a jucat cu Rapid cam la fel cum a jucat Nationalul cu Steaua, exceptand duritatile (Sapunaru, Burca etc). Rapidul a avut bulan la ambele goluri si a luat cele 3 puncte.

Universal
25th April 2006, 11:10
Aoleu...iar blat! Acum cuz Rapid : ) :) :) nu mai pot de ras, alte aberatii, alte prostii, cand m-am uitat cat de ingrijorat era Copos, CUM SA FIE BLAT cand inainte de golul2 COPOS SI-a PUS MANA PE CAP?????


RASPUNDE REMY!


Vorbesc eu sa te baneze definitiv,dezinformezi lumea si faci uz de fals .....gata,te-am prins cu mata-n sac!