PDA

View Full Version : Etapa 24: FC Arges - FC National



Edgar
17th April 2006, 09:26
Sambata, 22.04.2006, ora 15:00, FC Arges Pitesti - FC National Bucuresti, TVR 2
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Paul
17th April 2006, 09:39
haleu ... meciu de Intertoto ...
autobaza vs blatistii :evil:

meci imprevizibil , pronostic x2 ;)

miril
17th April 2006, 09:44
Chiar ca pronosticarea acestui acest meci s-a transformat intr-o loterie, nu neaparat nationala, avand forma...mascata a celor doua echipe, cu un stil italian mai ales la figurat, iar pentru una dintre ele si la propriu. Scor egal, 0-0 sau 1-1, in cel mai...bun caz.

Angelina Jolie
17th April 2006, 10:15
Apoi daca esku tine cu noi ii musai sa tin si eu cu argesu' ca n-am ce face. Si in plus de asta nu prea imi plac blatistii. Se aude miril, be@, bancaru si altii? Stiu ca voi nu aveti nici o vina, da nu-i tot dati inainte cu "vai ce club frumos si napastuit de soarta e progresul". Cand colo ei impart puncte oricui sare cu banu'.
HAI CFR! Ceilalti in C!

dede
17th April 2006, 10:25
un meci spectaculos, cu multe goluri...0-0 :mda:

miril
17th April 2006, 10:42
Angi, de la venirea lui Gino, Progresul nu mai este, nici la propriu nici la figurat. Asta a propos de "vai ce club frumos si napastuit de soarta e progresul". Paradoxal, s-ar putea ca Iacov sa fie sapat si prins in offside de...Cooperativa Suprema, al carui presedinte de CAP, pardon LPF, este discjockey-ul permanent DD. d3d3, si eu merg pe scorul asta.

Angelina Jolie
17th April 2006, 10:51
Pacat de o echipa frumoasa sa ajunga sa se prostitueze asa.

miril
17th April 2006, 11:15
Sper sa fie vorba de unii mercenari cumparati si nu de atitudinea clubului, caci chiar ca ar fi rusinos. HAI PROGRESUL!

boosaw
17th April 2006, 11:27
un meci spectaculos, cu multe goluri...0-0 :mda:
Si eu zic la fel..... 0-0 cu un mic plus pentru Fc Arges

Bancaru
17th April 2006, 11:29
Acum sa nu sarim sa dam cui piatra ca si Clujul a strans crema de pe blat. Unul a fost chiar atunci cand ati batut cu 4 - 0 in Cotroceni pentru ca jucatorii nostri nu au vrut sa-i mai prelungeasca viza lui Landi. Ce m-a mirat este ca printre executori au fost si "imigranti" de la Antipozi. Hai ca nu mai pozam unii in Alba ca Zapada iar altii in Baba Cloanta. Eu cred ca meciul cu Jiul a fost un aranjament, dar cu Vasluiul a fost o combinatie cretina de jucatori care au trantit si alte interese. Dar aici nu e bagat Iacov, pentru ca pentru el e o afacere treaba asta, iar in mintea lui, si nu numai, s-a demarat un proiect in care o sa bage dar o sa si scoata bani. Nu e tampit sa piarda chiar asa. Eu nu exclud nici pastrarea unei influenta a lui Vicentiu asupra unor jucatori. Sa nu uitam ca acelasi Vicentiu o ardea cu unii scandalagii de la noi din echipa pe terasele din Herastrau.
Chiar daca a fost un aranjament, nu au participat toti jucatorii, ci numai o parte. Asa e in zilele moderne, nu mai platesti ca boul 11 jucatori ci e suficient cu 2 sau 3. Daca au si pozitii cheie...
Si ca sa fiu on topic spun ca as vrea sa castigam, sper la un egal dar cred ca pierdem, daca vom juca tot asa.

Andy1987
17th April 2006, 11:37
Cred ca bate Nationalul.

UrsMeier
17th April 2006, 12:20
trebuie sa mai bata si Argesul......

Ursu carpatin
17th April 2006, 12:21
Am pus 2! Dar cinstit ar fi ca nici o echipă să nu ia puncte! Una, aia din mioveni că nu poate, cealaltă pt. că nu merită! Nici blaturi nu ştiu a face! Le fac pe faţă! Urât! Suporterii Naţionalului să nu se supere pe mine, că ştiu că ei n-au nici o vină!

miril
17th April 2006, 12:22
...intr-adevar, doua echipe cu foame de victorie, deci se va termina...egal.

Angelina Jolie
17th April 2006, 12:23
Ma ursule tinem cu argesu ma din respect pentru esku.
HAI CFR!

Ursu carpatin
17th April 2006, 12:24
Mă Angi! Dar dic flocinel oare cu cine ţine? Bine, merg la X!

Angelina Jolie
17th April 2006, 12:25
No bine ma, va las sa va antrenati pentru Intertoto ca mi somn. Pa.

Ursu carpatin
17th April 2006, 12:26
Intertoto? Ai noutăţi? Nu ştiu nimic de aşa ceva! Pt. asta nu trebuie să fi între primele 8? parcă....

Hopshio
17th April 2006, 12:29
ba da...asa intre primele 8:)

Ursu carpatin
17th April 2006, 12:57
Acum sa nu sarim sa dam cui piatra ca si Clujul a strans crema de pe blat. Unul a fost chiar atunci cand ati batut cu 4 - 0 in Cotroceni pentru ca jucatorii nostri nu au vrut sa-i mai prelungeasca viza lui Landi. Ce m-a mirat este ca printre executori au fost si "imigranti" de la Antipozi. Hai ca nu mai pozam unii in Alba ca Zapada iar altii in Baba Cloanta. Eu cred ca meciul cu Jiul a fost un aranjament, dar cu Vasluiul a fost o combinatie cretina de jucatori care au trantit si alte interese.
Auzi scumpi, dacă la meciul cu noi unii jucători de la Naţional n-au vrut să joace din diferite motive, nu poţi spune că CFR-ul a făcut blat!!!!! Atenţie la exprimare! Ce vină am avut noi că la voi erau conflicte? Blat e atunci când AMBELE ECHIPE sau o parte A AMBELOR ECHIPE se pretează la jocuri de culise! Îţi accept scuzele anticipat!:yeah:

miril
17th April 2006, 13:01
Se referea la meciul vostru cu Jiul. Sa lasam blatiada deoparte, mai ales ca nu stim cu certitudinele culisele. Repet, meci de X si meci...nul.

alamar
17th April 2006, 13:02
Am pus 2! Dar cinstit ar fi ca nici o echipă să nu ia puncte! Una, aia din mioveni că nu poate, cealaltă pt. că nu merită! Nici blaturi nu ştiu a face! Le fac pe faţă! Urât! Suporterii Naţionalului să nu se supere pe mine, că ştiu că ei n-au nici o vină!
Ti-a cazut in cap un blat de pizza? Sau pe fatza...Uite ca eu ma supar, dar nu pe tine, ca tu nu ai nici o vina. Genetica...
Un meci intre doua echipe lovite rau in ultima perioada. Sa vedem cine isi revine prima. Sau poate nu-si revin deloc...oricum nu pot sa piarda amandoua. Ca suporter al Progresului spun pronostic 2.

Ursu carpatin
17th April 2006, 13:03
Se referea la meciul nostru cu voi, câştigat cu 4-0 de noi, poţi citi mai sus! Oricum măcar egal scoateţi, în mod normal!
alamar, blatul se face pe la tine! Şi nu folosi cuvinte pe care nu le înţelegi gen "genetică" etc. Şi de cine ai fost lovit? Existaă şi posibilitatea să nu ia nici o echipă puncte! Aşa că....
Pronostic 2!

miril
17th April 2006, 13:10
Haideti sa nu ne jignim reciproc pentru ca jucatorii nu-si fac meseria. Adevarul ca fotbalul romanesc este, inca, o mocirla si cum ar putea fi altfel cand Nasul, Mitica guverneaza in continuare destinele lui.

Ursule, pai n-ai inteles, a spus ca voi ati profitat nu ca ati blatuit, jucatorii FCN-ului trantind meciul, ca sa grabeasca eliberarea lui Landi din functie, dezamagiti ca acesta nu le-a spus ca intentioneaza sa plece.

Ursu carpatin
17th April 2006, 13:15
miril, nu-i aşa! A spus că şi Clujul a stâns crema de pe blat! E treabă voastră că nu aţi vrut să jucaţi! Nu poţi acuza Clujul de blat! Este?

miril
17th April 2006, 13:17
Ai dreptate, dar expresia nu spune altceva decat ca "ati profitat de asta". Eu nu as fi luat in discutie acel meci. Sa revenim on topic, meci egal sau, mai bine zis, nul, cred eu.

Ursu carpatin
17th April 2006, 13:24
miril, normal ar fi să câştigaţi! miovenii sunt în mare suferinţă, pe toate planurile! Trebuie profitat!

alamar
17th April 2006, 13:25
miril, nu-i aşa! A spus că şi Clujul a stâns crema de pe blat! E treabă voastră că nu aţi vrut să jucaţi! Nu poţi acuza Clujul de blat! Este?
Nu acuza nimeni Clujul de blat pentru ca Nationalul nici nu a jucat cu Clujul. Poate cu CFR-ul, care este doar din zona. Asa, asta cred ca am lamurit-o. Alta chestie este, ce va doare pe voi de ce facem noi? Plus ca aici se vorbeste de meciul Nationalului cu F.C. Arges.

be@
17th April 2006, 13:26
haleu ... meciu de Intertoto ...
autobaza vs blatistii :evil:

meci imprevizibil , pronostic x2 ;)

Paulica , vezi ca pe blatisti ii gasesti prin Bistrita .:yeah:

Despre meci , ce pot sa zic ? Se vor intalni doua echipe intr-o vizibila scadere de forma . Trebuie sa ne luam revansa pentru infrangera administrata de Arges in tur .

miril
17th April 2006, 13:36
Si eu sper sa ne refacem moralul, dar asta urmaresc si argesenii.

Ursu carpatin
17th April 2006, 13:41
miril, zici să nu ne certăm, dar alamar se pare că nu pricepe! Calmează-l tu!
Ştiu că şi miovenii vor victoria, dar nu pot, nu-s în formă, în plus "autobaza"-i accidentată! Aveţi şanse mari de victorie!

miril
17th April 2006, 13:45
Si argesenii au sanse, autobaza fiind...reciproca, cel putin dupa cum au jucat ambele echipe in ultima vreme. Sa lasam disputele mai vechi deoparte si sa vorbim exclusiv despre meci, va rog frumos!

Ursu carpatin
17th April 2006, 13:48
Da, nici voi n-aţi strălucit, dar aveţi jucători mult mai buni! Ei au doi, dar unul e pe bancă, e antrenor! Şi cu o floare.... Eu zic că-i meci de 2!

Platanu
17th April 2006, 13:58
Meci foarte dificil pentru National.In ciuda rezultatelor bancarilor din ultima vreme,am votat X,si sper din tot sufletul ca acesta sa fie rezultatul final.

Ursu carpatin
17th April 2006, 14:18
Platanu, nu fi modest! Un doi ar fi numai bun pt. voi! Şi m-ar bucura tare! În plus vă este la îndemână victoria, aşa că de ce egal?

alamar
17th April 2006, 14:31
miril, zici să nu ne certăm, dar alamar se pare că nu pricepe! Calmează-l tu!
Ştiu că şi miovenii vor victoria, dar nu pot, nu-s în formă, în plus "autobaza"-i accidentată! Aveţi şanse mari de victorie!
Uite ca am chef de cearta. Ce, eu am scris ceva de vreun blat dupa ce ati luat-o cu 5-1 de la Jiul? Sa nu ne mai uitam la paiul din ochiul celuilalt cand avem o ditamai barna in ochiul nostru. Respecta si vei fi respectat, parca asa se spune. Nu ne cunosti echipa ca sa poti sa iti dai cu parerea. Vasluiul a facut 2-2 cu Steaua. Ce ai scris atunci? Ca a fost blat? Las-o moarta...Hai sa discutam despre ce urmeaza. Va reusi Cartu sa-i ia in "autobuz" pe "aristrocrati"? Eu sper ca nu si in sfarsit sa vad si un joc hotarat al Nationalului si o victorie pe masura. Daca vor sa arate ca mai sunt buni de ceva, jucatorii Nationalului trebuie sa castige meciul asta.

georgemp
17th April 2006, 14:48
0-0,0-1 :)

georgemp
17th April 2006, 14:55
Nu vad sa fie un meci prea spectaculos,avand in vedere ca ambele echipe joaca retras!!

Platanu
17th April 2006, 15:10
Platanu, nu fi modest! Un doi ar fi numai bun pt. voi! Şi m-ar bucura tare! În plus vă este la îndemână victoria, aşa că de ce egal?Nu sunt modest,dar incerc sa fiu realist.

esku
17th April 2006, 15:39
Sa lamurim unele lucruri ca vad ca discutia este cam aprinsa:

1)"miovenii", asa cum ne numeste Ursu carpatin, este o rautate din partea lui crezand ca ne vom ataca si vom incepe din nou discutiile in contradictoriu. Ne-am dat seama cu ce om avem de a face si dupa cum se vede, suporterii echipei FC ARGES, nu se mai ataca la afirmatiile jignitoare ale tale. Doar atat vreau sa iti spun, jucam la mioveni pentru ca suntem obligati sa jucam akolo altundeva neavand unde datorita faptului ca gazonul stadionului N. Dobrin a fost schimbat, iar etapele pana la finalul lucrarii mai dureaza circa 2 luni, asa ca revenirea noastra in Trivale va fi o data cu debutul sezonului 2006/2007, iar atunci aceste ironii ieftine nu o sa isi mai gaseasca rostul ...

2)Din cate am inteles, datorita conducerii de kkt a clubului nostru, FC Arges a renuntat la Intertoto, datorita faptului ca n`ar mai exista pauza dintre sezoane pentru participanta in Intertoto .... cik asta ar fi scuza....da` la ce conducere penibila avem ... cu siguranta altele sunt motivele... pur si simplu actuala conducere nu vrea performanta...(in plus, pentru a participa in Intertoto trebuie sa te clasezi pe unul din locurilel 4-7, ceea ce nu cred k mai este posibil la noi)

3)Argesul este intr-o situatie critica, ceea ce face placerea unora de pe aici, dar "roata se intoarce" si inca ceva .... nu e bine sa razi de necazurile altuia ca poate toate acestea se vor intoarce impotriva ta ....

4)Nu vad rostul unor discutii despre meciurile CFR-ului pe acest topic ... (respect echipa cfr, dar nu si conducerea ... respect fanii cfr-ului care dovedesc respect si fata de FC Arges... cum spunea cineva aici "respecta ca sa fii respectat")

5)"autobaza", asa cum ii ziceti voi, cred ca va fii completa la meciul cu National, vor reveni rohat, bazzi, chita, iar daouda este inca incert, dar cred k isi va reveni pana sambata....

6) Doua echipe cu foame mare de puncte pentru o reabilitare dupa o perioada foarte grea prin care trec.... se pare ca multi merg pe un x2, eu imi doresc sa se insele, dar la felul cum jucam... meciul asta e de 1x2.... o sa votez ceea ce imi doresc 1, dar v-am zis .... eu un meci de 1x2 ... cel care va marca primul va castiga... dak nu...0-0

FORZA VIOLA!

miril
17th April 2006, 15:42
Eu cred ca Ursul nostru-i, de fapt,...Vulpe, dar avem Platani vigilenti desi de abia au dat in...floare. Meci greu pentru ambele echipe care au dezamagit mult in ultima vreme.

Ursu carpatin
17th April 2006, 16:28
eskule! Cu tine am dat-o la pace, că la meciul cu Dinamo ţii cu chefereul! Răutăţile-s sunt strict pt. helvetic! Nici chef de ceartă nu am , că de aş avea, îl am la marcaj pe alamar...., care crede că chefereul o luat cu 1-5 bătaie la Jiul că o fost blat! Nu cred c-o văzut meciul! Treaba lui! No, cum zici, revin fudaşii, dar ce te faci cu atacul? Că acolo-i de fapt hiba cea mare la FC Argeş! (Vezi? Am renunţat la mioveni! Ţucute tata!)

Bancaru
17th April 2006, 16:40
miril, nu-i aşa! A spus că şi Clujul a stâns crema de pe blat! E treabă voastră că nu aţi vrut să jucaţi! Nu poţi acuza Clujul de blat! Este?
Ursache, nu ne-am trad de sfarcuri reciproc ca sa ne "scumpim" unii pe altii. Asta unu. Si doi, dupa acel meci cu probleme Dorinel a aparut plin de sudori, cum ii sade lui bine, si a zis ca a fost un meci puternic, cu o echipa care a facut si a dres, si s-a ca*at pe ea, samd. Mai elegant era sa taca naibii. Si din punctul meu de vedere s-au dat din fata voastra. Ghinionul meu e ca voi ati profitat de aceasta atitudine. Si sa stii ca m-am gandit si la meciul cu Jiul. Dar nu mai eram asa de sigur ca a fost cu voi sau cu Farul. Dar se pare ca Jiul ne-a pacalit pe toti 3. Stai cuminte ca nici voi nu sunteti departe. Ce, crezi ca Dorinel e Kaiser Franz? Poate e el cinstit, dar Muresan ala, sau cum il cheama e slugoiul lui Sandu, recte DD.

miril
17th April 2006, 16:49
...Sandu...rectum DD! Ca asa fac ei jocurile, prin...dos! Va fi un meci interesant de cum vor aborda cei doi antrenori partida, Sorinaccio si Bergonaccio.

esku
17th April 2006, 17:12
eskule! Cu tine am dat-o la pace, că la meciul cu Dinamo ţii cu chefereul! Răutăţile-s sunt strict pt. helvetic! Nici chef de ceartă nu am , că de aş avea, îl am la marcaj pe alamar...., care crede că chefereul o luat cu 1-5 bătaie la Jiul că o fost blat! Nu cred c-o văzut meciul! Treaba lui! No, cum zici, revin fudaşii, dar ce te faci cu atacul? Că acolo-i de fapt hiba cea mare la FC Argeş! (Vezi? Am renunţat la mioveni! Ţucute tata!)


vezi k se poate vb si normal.... cat despre atac... cu putin mai multa atentie in faza de constructie putem ajunge in situatii destul de periculoase pentru adversar.... lotul nostru e f subtire iar dak lipsesc doi-trei jucatori se da peste cap toata echipa ... si asa s-a ajuns sa jucam in centrul defensivei cu murgan (care merita oleak de m*itza:rosu: pentru gesturile din timpul meciului cu farul) care este mijlocas de meserie, cu augustin chirita fundas dreapta care la randul sau este mijlocas de meserie...dar la meciul cu national cred k vom avea tot lotul disponibil si va intra in teren cel mai bun 11 ....
Nu stiu dak ai vazut meciul, dar n`am creat ceva mai multe ocazii decat in ultimele meciuri.... dar n`a vrut sa intre in ate.... next time .... sa speram

Ursu carpatin
17th April 2006, 19:04
Bancaru-le, eu nu mă trag de sfârcuri, că nu fac parte din comunitatea ce se ocupă cu de astea! Şi în majoritatea timpului petrecut pe aici fac glumiţe! Dacă nu le guşti, treaba ta, poate te-au atins, deşi nu asta a fost până acum scopul lor. În ceea ce priveşte blatul, cred că şi tu eşti de acord că aţi luat mult prea uşor bătaie cu Jiul, dar mai ales cu Vaslui-ul!!! Asta era ideea! Măcar ai mei iau bătaie acasă constant.... Noroc că se merge şi-n deplasări! Nu eşti scump şi nu te ţuc, dar îţi doresc o zi bună!
Mai intru aici după meci, care nu zic că o să fie blat, că n-are cum, ci doar f echilibrat! ....Sau să mai intru mâine???

Bancaru
17th April 2006, 19:08
Murgan e copilul de suflet al lui Cartzu?
Pai daca nu te tragi de sfârcuri, hai sa nu ne mai "scumpi" unul cu altul, Ursache. Daca esti d'ala... spune, asta este. Nu ma intereseaza. Iar daca nu esti incearca sa vorbesti ca atare. Mai elegant mi se parea un BĂ neaoş decat aia cu... Eu zic ca ambele meciuri am vandut, dar nu a fost ceva aranjat cu toata echipa sau cu conducere. S-a umblat la unii jucatori. Si acum recunoaste si tu ca ati fost blat, nu toti, cu Jiul. Si gata!

miril
17th April 2006, 19:18
GATA! Tucu v-as!!! HAI PROGRESUL!

Ursu carpatin
17th April 2006, 20:51
Bă Bancaru-le! Tocmai ţi-am scris că nu-s! Dar ne mai alintăm şi noi, aşa, între prieteni! Şi sincer, că o fost un meci blat sau nu, nu mă interesează! Polemica însă da!! Dar la meciul ăsta nici nu poate fi vorba de blat! Aşa că, la luptă! Măcar să se joace frumos! Să-mi clătesc ochii! Şi gata!

Angelina Jolie
17th April 2006, 21:51
Ma ursule, harcea parcea le-ai facut threadu' ma. Poi asa te-am invatat?
eskule is suparat. Pai ai scris ditamai mesajele si n-ai pomenit nimic de mine?
In rest pronostic 1. Bate Argesul. Asa am visat eu ieri cand am dormit de amiazi.

esku
17th April 2006, 21:56
respect fanii cfr-ului care dovedesc respect si fata de FC Arges

asta era o referire la tine mey angi mey :D

Angelina Jolie
17th April 2006, 21:59
Ioi, ce subtil ai fost. Nu m-am prins. Dar nici n-am citit cu atentie.
Pai FC Arges a fost o echipa mare in fotbalul romanesc, si poate va mai fi. Cand om ajunge sa avem si noi 2 titluri atunci om vedea. In rest mai facem si noi misto ca altfel ar fi ca la biserica pe aici.:D

Platanu
17th April 2006, 22:04
asta era o referire la tine mey angi mey :DDeclaratii (subtile) de dragoste pe un forum sportiv....Cine a mai pomenit?:D

miril
17th April 2006, 22:07
La ce...poseda...Angi... Sa fim atent, Esku, aparentele inseala, mai ales astea virtuale. In rest, HAI PROGRESUL!

bada_otelul
17th April 2006, 22:09
donatorii de sange ai vasluiului.pacat pt ca sunt echipe cu istorie si valoroase.cred ca bate arges dar e doar o banuiala

Ursu carpatin
17th April 2006, 22:14
Vezi mă Platanu-le, se poartă declaraţiile! Of, eskule, şi tu te dai la Angi? Nu-i coşăr!
Oţelarule, lasă bănuielile! Noi vorbim pe concret? N-ai observat? Uite, spre exemplu eu zic că-i meci de 1x2! Mai clar de aşa nu pot explica!

miril
17th April 2006, 22:16
Ba da, ai putea spune ca este un meci deschis oricarui rezultat!

bada_otelul
17th April 2006, 22:22
pai la asta ma refeream si eu cand am zis ca e doar o banuiala

esku
17th April 2006, 22:28
:lol: n`a fost nici o declaratie ... a fost doar ceva de bun simt ... cum ar trebui sa fie intre toti suporterii echipelor din div a ...si b:D.... bineinteles rivalitatea stand la locul ei ... :) dar n`are rost sa ne jignim intre noi....

Ursu carpatin
17th April 2006, 22:29
Bine eskule! Cum am zis, meci de 1x2! Spor, eu mă retrag!
Pt. tine, scot "autobaza" de la mine! Asta dovadă de respect!
Gata, amu-s suporter universal!

esku
17th April 2006, 22:38
:P ... si uite si impacarea intre clujeni si argeseni ... cine se astepta? :D

Angelina Jolie
17th April 2006, 22:50
Ma ursule da-o dracului ma. TOATE ma? Si cei din parc? Si Ferenczvaros? Pthui drace. Pentru asta am sa ti-o dau pe coaja cat de curand. Gata, ti-ai mancat omenia cu mine.:D

miril
17th April 2006, 23:17
Suporter universal, adica de 1X2?

Angelina Jolie
17th April 2006, 23:20
Da nu stie nici el saracu'. Acum ii debusolat rau de tot. Tocmai ii pleaca o prietena in America si cre ca a inebunit de suparare. El cred ca ar vrea sa castige ambele echipe la masa verde cu 3-0 daca se poate.:lol:
URSULEEEEEEEEEE, trateaza-te ca-i grav.

esku
17th April 2006, 23:31
ALE VIOLA ALE ALEEEEEE.......!!!/hello /hello /hello

ps: cine da primul gol castiga... dak nu ... 0-0 :P

PiTiKu
17th April 2006, 23:43
da..kred k bate si argesu pana la urme..speram cu toti...maine toti stiti voi unde..

esku
18th April 2006, 00:02
maine toti stiti voi unde..

la luptaaa ...vitejii mei .... :happy :happy :happy :happy :happy :happy =))))

stim mey piticule ... ne vedem akolo :D

Ursu carpatin
18th April 2006, 07:27
No, v-am băgat în ceaţă! Angi, stai cool, n-am luat-o pe arătură, cu ăia din parc sau din pustă n-o să ţin veci! M-am referit numai la divizia "A"!
Deci e meci de 1x2!

Ursu carpatin
18th April 2006, 07:36
ALE VIOLA ALE ALEEEEEE.......!!!/hello /hello /hello

ps: cine da primul gol castiga... dak nu ... 0-0 :P



eskle, dar de primul gol e autogol?

Darius
18th April 2006, 10:37
Pronosticul meu pentru acest meci este X...

OVIDIU 62
18th April 2006, 11:48
Meci de x pentru ca CARTU nu va putea da gol dar nici BERGODI nu o va face.

Ursu carpatin
18th April 2006, 13:23
Măi, eu nu mai zic nimic! Că-s priten cu ambele galerii! Fie cum vreţi voi, dar să câştige CFR-ul meciul cu Dinamo!/hello :yeah: :happy

esku
18th April 2006, 13:26
eskle, dar de primul gol e autogol?

echipa care isi da autogol pierde .... logik :evil:

Ursu carpatin
18th April 2006, 13:29
eskule, amu-s luminat! Merci de explicaţii! Iooooi, sper că nu voi! Şi nici ceilalţi! Uite, Dinamo ar putea....! Chiar ar fi frumos!

Platanu
18th April 2006, 14:03
Meci de x pentru ca CARTU nu va putea da gol dar nici BERGODI nu o va face.N-avem nici atac,n-avem nici autobaza.Vom planta in schimb niste platani mari si grosi pe linia portii,ca sa fim chit.Ei cu autobaza,noi cu platanii.:ok:

chinezu
18th April 2006, 16:41
Măi, eu nu mai zic nimic! Că-s priten cu ambele galerii! Fie cum vreţi voi, dar să câştige CFR-ul meciul cu Dinamo!/hello :yeah: :happy
URsulica tata,dupa meciul cu Dinamo o sa ai o mare dezamagire.O sa intri la hibernare vreo 2 saptamani.

Ursu carpatin
18th April 2006, 16:58
De ce? De bucurie?

cap
18th April 2006, 21:18
meci greu pt ambele echipe x

esku
18th April 2006, 21:22
cam multi merg pe x :D ....

Platanu
18th April 2006, 21:37
Pai normal,e un meci intre doua echipe defensive,ce tacticizeaza mult jocul.

Universal
18th April 2006, 22:02
Oricat de optimist as fi , Arges nu cred ca va trece de un egalo joaca slab,din pacate, ahh..pacat ca Dobrin s-a nascut tocmai prin anii 40' .....el lipseste,un playmaker adevarat.Un adevarat 10

Cra10veanu
19th April 2006, 07:00
eu merg pe mana nationalului, sa acopere rusinea din blatul precedent, vor victorie.

UrsMeier
19th April 2006, 10:22
de ce crezi ca noi nu am vrea victoria?

alamar
19th April 2006, 10:27
eu merg pe mana nationalului, sa acopere rusinea din blatul precedent, vor victorie.
Cand Vasluiul a facut 2-2 in Ghencea sau 1-1 in Giulesti (in ambele meciuri au condus fiind egalate pe final), nimeni nu a vorbit de blat. Acum daca au obtinut o victorie in dauna Nationalului, gata, e blat si toti au sarit de fund in sus. Jucatorii Nationalului nu au ce sa spele. Poate doar jambierele. Ce ar trebui ei sa faca este sa joace fotbal, nu bambilici. Au fost meciuri in care au aratat ca stiu fotbal si ca pot sa joace. Sper sa ne dovedeasca asta in meciul cu Argesul.

be@
19th April 2006, 11:10
eu merg pe mana nationalului, sa acopere rusinea din blatul precedent, vor victorie.
Oltene , ce-ar fi sa-ti vezi tu de meciurile voastre ? Vom dovedi ca nu a fost nici un aranjament .
Am pierdut un meci acasa , si gata , repede e blat .

Cra10veanu
19th April 2006, 16:04
Oltene , ce-ar fi sa-ti vezi tu de meciurile voastre ? Vom dovedi ca nu a fost nici un aranjament .
Am pierdut un meci acasa , si gata , repede e blat .
imi vad de meciurile mele, insa mai dau si pe aici sa vad ce ne asteapta la anu :D
ps: nu mai fii saritoare asa be@ ca nu m-am luat de nimeni, sa incep oare ? :rolleyes:

Ursu carpatin
19th April 2006, 18:24
Muică, nu începe polemici! Abia s-au calmat lucrurile! Ni, am visat azi noapte că e meci de 1x2! Tabela era în ceaţă, aşa că nu am văzut scorul!

WOLF_ULTRAS
19th April 2006, 19:24
un 2 clar fara comentari argesul e in cadere libera de cateva meciuri dar cine stie poate îsi revine

be@
19th April 2006, 19:35
imi vad de meciurile mele, insa mai dau si pe aici sa vad ce ne asteapta la anu :D
ps: nu mai fii saritoare asa be@ ca nu m-am luat de nimeni, sa incep oare ? :rolleyes:

Auzi la el ... Imi face echipa blatista , si cica nu s-a luat de nimeni .:mda:

Universal
19th April 2006, 20:07
Si totusi un egal nu ar strica Argesului..pt Intertoto ,dar cu cati bani au...ma indoiesc ca vor reusi, asta este, insa cred ca va finun meci urat cu un singur gol si putine fauze de gol, echipe ultradefensive :(

esku
19th April 2006, 20:29
Auzi la el ... Imi face echipa blatista

de park n`ar fi asa :drak:

Universal
19th April 2006, 20:31
Dinamo este oaia neagra din acest campionat,fara ea ,lumea ar fi mult mai buna,dar totusi exista...

Platanu
19th April 2006, 20:37
Si totusi un egal nu ar strica Argesului..pt Intertoto ,dar cu cati bani au...ma indoiesc ca vor reusi.Intre timp,Argesul si-a retras candidatura la Intertoto.

Universal
19th April 2006, 20:55
Ce pacat ,atunci nu prea mai au pt ce lupta n acest campionat,poate pt bani,prestigiu,clasarea in primele 8,pt prime....

Cra10veanu
19th April 2006, 22:53
Auzi la el ... Imi face echipa blatista , si cica nu s-a luat de nimeni .:mda:
esku a dat reply inaintea mea :D
am zis ca spalati rusinea blatului, nu ca sinteti blatisti, dar daca tot ai luat tauru de coa...rne, sinteti blatisti :D :rosu:

cristian75poli
20th April 2006, 01:12
Meci egal, daca National joaca fotbal si nu se mai vand ca niste prostituate la colt de strada...

"POLI" - CAMPIONII!!!

alamar
20th April 2006, 07:52
de park n`ar fi asa :drak:
Inca unu care nu are ce face. Bine ca le stiti voi pe toate. Hai ca il facem pe sCartu sa vorbeasca singur. F.C. Arges - F.C. National 0-2.
Haaaaaaaaaai Progresuuuuuuuuu'

alamar
20th April 2006, 08:18
Meci egal, daca National joaca fotbal si nu se mai vand ca niste prostituate la colt de strada...

"POLI" - CAMPIONII!!!
Bai baiatule, voi ati avut noroc ca atunci cand Rocarul facea trotuarul pe Drumul Gazarului (asta este prin Berceni, de unde se trage echipa ta) a luat-o in masina Dobos ca sa o faca fata cuminte la Timisoara. Si asa ati aparut acum cu aere de domnisoara. Daca il ascund astia pe Iancu la anul luati campionatul...la curling. Si va vedem echipa cum face autostopul doar, doar o sa gaseasca vreun fraier sa-i "repereze" onoarea. Daca nu, "Zambon se intoarce" partea a II-a. Succes. Si totusi asta este nivelul fotbalului jucat acum de F.C. National. Cand in tur faceam 0-0 la Vaslui si dupa acea pierdeam cu Argesul in Cotroceni, am cerut schimbarea lui Necula. Acum ce sa mai cerem? Schimbarea lui Bergodi? Sa o luam pe urmele lui Dinamo? Chiar asa rau nu cred ca am ajuns. Sper ca baietii sa se trezeasca si macar sa joace cu ambitia aratata in meciul cu Steaua. Numai asa au sanse la victorie.

raja_bell
20th April 2006, 08:49
hm, ce ziceti, care dintre astea doua are autobuz mai bun? :D :D :D
vad un 0-0 linistit!

boosaw
20th April 2006, 11:27
Nationalul isi revine... castiga cu un gol in min 93 asa cum ii place lu' Cirtu :d

UrsMeier
20th April 2006, 11:37
stati linistiti ca de data asta castiga Argesul

Ursu carpatin
20th April 2006, 12:55
Încă nu v-aţi hotărât cine câştigă? Hai, repede, să merg la pariuri şi să nu mă fac de râs că nu ştiu scorul exact! Noroc că-l ştiu la al meu.....:D

P.S. Ursacheeee! Ni mă la noi, doi pretini buni, amândoi urşi şi tot amândoi legende în viaţă!!!!! Măi să fie! No, las' că nu-i bai!

ULTRAS-STEEL
20th April 2006, 14:10
Bate National Fara Prob :ok:

Ursu carpatin
20th April 2006, 14:54
esku-le! Ştii scorul? Că vreau să merg la pariuri! Şi am promis că nu mă bag la meciul vostru, numai cu glumiţe!

off-topic de tot! La schimb îţi dau eu un pont! CFR-Dinamo 4-0 (4-0). Vrăjitoarea a ciripit.....

esku
20th April 2006, 15:26
1-0, 0-0 sau 0-1 :lol:

Bancaru
20th April 2006, 15:51
OFF TOPIC
Ursu carpatin zici ca esti de la brigada artistica de pe santier. Daca asa ai adunat 3 sute si ceva de posturi e clar ca nu ai zis nimic interesant. Atat deocamdata, ma pastrez.
ON TOPIC
Nu cred ca Argesul se va preda usor, daca va fi cazul sa se predea. Duel intre 2 echipe care dupa ce ca joaca urat in ultima vreme nici macar asa, urat nu mai joaca. Si cand te gandesti ca eram in lupta cu ei pentru locul 3...

UrsMeier
20th April 2006, 15:53
e bine ca avem toti fundasii apti.....ca pana acum am jucat cu doi mijlocasi in aparare

esku
20th April 2006, 16:04
mai putin daouda .... inca nu se stie dak joaca....

miril
20th April 2006, 16:08
Din pacate nu avem noi atacanti ca sa profitam.

Ursu carpatin
20th April 2006, 16:08
OFF TOPIC
Ursu carpatin zici ca esti de la brigada artistica de pe santier. Daca asa ai adunat 3 sute si ceva de posturi e clar ca nu ai zis nimic interesant. Atat deocamdata, ma pastrez.
ON TOPIC
Nu cred ca Argesul se va preda usor, daca va fi cazul sa se predea. Duel intre 2 echipe care dupa ce ca joaca urat in ultima vreme nici macar asa, urat nu mai joaca. Si cand te gandesti ca eram in lupta cu ei pentru locul 3...

OFF TOPIC! Pe cuvântul meu că nici nu vreau! Eu mă distrez pe aici!
Cum am mai precizat, mie îmi place fotbalul, Angi se tot chinuie să mă facă ceferist 100%, dar mai are de lucru! Îmi pare rău că te deranjez! Încerc să mă păstrez (vesel) şi eu!:happy

Universal
20th April 2006, 19:56
Cel mai probabil va fi cred 1-0 sau 0-0

Angelina Jolie
21st April 2006, 01:27
E o veselie perpetua la tine. Repet Ursule carpatin, mie mi se pare ca esti insipid. Chir inodor, normal
Pai unii dintre noi chiar se distreaza/relaxeaza pe aici, nu-s incruntati tot timpul ca voi. Si mie mi se pare ca esti in varsta, de exemplu.:D
HAIDA ARGESU! Acuma si eu tin cu ei! Vezi eskule, va fac galerie.
EDIT: Ursuleeeeeeeeeeeeeeeee, calmeaza-te tata ca vin la tine.

DanJuve
21st April 2006, 03:38
un meci in care Argesul nu ar mai trebui sa mai piarda puncte:ok: .eu o sa fiu in moldova,sper sa pot sa vad meciul acolo,oricum presimt ca o sa le fac capu calendar alora pacolo cu argesul:D,mai ales daca cashtiga:happy
Oriunde am fi ,in orice situatie,in orice momentVultur Pe Viata!!!:yeah:
Avanti Viola!!!!!!!!/OLE/

alamar
21st April 2006, 10:02
Pai unii dintre noi chiar se distreaza/relaxeaza pe aici, nu-s incruntati tot timpul ca voi. Si mie mi se pare ca esti in varsta, de exemplu.:D
HAIDA ARGESU! Acuma si eu tin cu ei! Vezi eskule, va fac galerie.
EDIT: Ursuleeeeeeeeeeeeeeeee, calmeaza-te tata ca vin la tine.
Asa va distrati voi? Halal! Sunteti stupizi, fratilor. Chiar ma bucur ca o sa tineti cu Argesul la meciul asta. Decat asa suporteri, mai bine lipsa.

miril
21st April 2006, 10:14
Haideti sa vorbim exclusiv despre meci si sa dam dovada de un spirit crestin de aceste frumoase Sarbatori de Paste. Ii rog pentru ultima data pe suporterii CFR-ului sa nu mai faca offtopic si trolling aici, iar daca nu au nimic de comentat despre meci sa-si vada de treaba in alta parte. Sambata se va vedea cine mai este in criza si invers. HAI PROGRESUL!

Bancaru
21st April 2006, 10:21
Vezi tu mai, Ursule, ca am avut dreptate... Asta este. Noroc ca nu ai o matura in dos ca sa te si impaunezi. Esti previzibil baiatule. ca tine am mai cunoscut pe aici; Chefereul era unu care ne tinea lectii de morala si civilizatie. Sau ca sa-l citez pe Ionitoia "civilitate". Si tie Paste fericit, nu numai familiei dar si vecinilor.
Ma bucur enorm ca vrei tu sa bata Argesul. Dorinta ta e lege. Pana atunci eu tot cu Progresul o sa tin, chiar daca pierde. Nemtii au pierdut 2 razboaie, daca ma intelegi.
Uite, ti-am dat ocazia sa mai faci 39 de posturi.

alamar
21st April 2006, 10:25
Bate Nationalul cu 2-0. Hai Progresul!

Ursu carpatin
21st April 2006, 10:28
Meri şi paşte fericit! Nici să râzi nu ştii! Oferta rămâne valabilă......să vă bată Argeşul

Angelina Jolie
21st April 2006, 10:32
Bancare, nu credeam ca apuc ziua sa te vad vorbind urat. Dar aia nu ma deranjeaza cat faptul ca pocesti numele echipei mele favorite. Asa exemplu dai celorlalti useri?
HAI CFR-u, ARGESU' si GLORIA 2!

Bancaru
21st April 2006, 10:35
In mod normal ai voie 2 posturi consecutive la interval de 2 ore daca nu ma insel. Ma rog... Sa iasa la numar.
Angelina, Chefereul era un user, daca vrei sa stii.

miril
21st April 2006, 10:40
Asa este, dar, pe undeva, Angi are dreptate. V-ati angajat intr-o discutie inutila, Bancaru. Va rog opriti-va! Meci care nu cred ca poate interesa CFR-istii, dar forumul este pentru toata lunmea, cu conditia respectului pentru adversar. !X2, vorba Ursului.

Bancaru
21st April 2006, 10:43
Ma intreb daca revine Burca in 11 de baza. Atata timp cat nu e motiv de suspiciune, sper sa revina si el si Mozacu. Cele 2 improvizatii pe flancuri, Ghinda si Panc, nu au dat rezultate. Panc e out of order de ceva vreme iar Ghindeanu cred ca are inca probleme cu pedichiura. Nu inteleg de ce nu intra Alin Marcu. Iar Manta ar trebui sa mai apara macar pe foaia de joc. Ma uitam ca noi nu prea avem varfuri autentice. Chihaia si Manta. Chihaia e varza iar Manta e nici rezerva.

Angelina Jolie
21st April 2006, 10:49
Evident, Angi are intotdeauna dreptate. Deci luati aminte:
Arges-National -- X2, mai degraba 2 daca e sa vorbim serios.
CFR-DINAMO -- 1 vreau eu si 1 va fi
Ceilalti din Cluj -- Gloria Becleano-Bistrita-- 2 clar. Nu egzista sa nu bata bistritenii.
HAI CFR!

miril
21st April 2006, 10:53
Manta este sau a fost accidentat.

Bancaru
21st April 2006, 12:26
e bine ca avem toti fundasii apti.....ca pana acum am jucat cu doi mijlocasi in aparare
Daaaaaaa... este extraordinar de important. Stai linistit ca nu avem noi atac. Cred ca puteti sa jucati si fara fundasi ca noi tot nu vad cum vom "penetra"... E aiurea. Nu avem atacanti. Nu cred ca Daniel Marin e 100% atacant. E ca Griffith's, un soi de mijlocas ofensiv. Ma rog, in lot avem, Savu, Manta si Chihaia. Am explicat cu doi dintre ei. Marian Savu e accidentat, desi nici el nu mai e ce a fost.

miril
21st April 2006, 12:38
E doar...batran!

Bancaru
21st April 2006, 13:13
Dar a imbatranit urat, ca sa zic asa.

miril
21st April 2006, 13:26
Asa e, ca...sa zic asa! Ne- a salvat in Cupa, la penalty-uri, in schimb. Dar concluzia este aceiasi, n-avem atacanti de gol.

esku
21st April 2006, 14:25
meciul va fi tare echilibrat .... nu prea vad o invingatoare clara din acest meci .... nici noi nu prea avem atacanti .... ca sa zic asa! :D ... Singurul care mai misca din cand in cand e cipri tanasa .... ca nastasie e mort de la o vreme, iar bilasco de cand il stiu e vai mama lui .... nu stiu de ce nu joaca cu costescu in locul lui bila, macar ala mai da un gol din cand in cand ...da` asta .... mai e si capitan de echipa :happy :happy :happy

Murgan şi Daouda sunt incerţi
După ce trei etape la rând a avut cel puţin un jucător suspendat, Sorin Cârţu se va lovi de o altă problemă la meciul cu FC Naţional: doi jucători defensivi sunt accidentaţi şi au şanse mici să evolueze în meciul cu FC Naţional. Mădălin Murgan şi Mariko Daouda se resimt după meciul cu Farul şi nu au făcut antrenamente la capacitate maximă, astfel că tehnicianul Argeşului va fi nevoit să apeleze la alte schimbări tactice. Astfel, Augustin Chiriţă ar putea să joace pe postul de fundaş dreapta, iar argentinianul Elias Bazzi, refăcut după ce a lipsit două meciuri la rând din cauza unei crize renale, pe postulde mijlocaş stânga.


Evident, Angi are intotdeauna dreptate. Deci luati aminte:
Arges-National -- X2, mai degraba 2 daca e sa vorbim serios.
CFR-DINAMO -- 1 vreau eu si 1 va fi
Ceilalti din Cluj -- Gloria Becleano-Bistrita-- 2 clar. Nu egzista sa nu bata bistritenii.
HAI CFR!

:rosu: :rosu: :rosu:

Ursu carpatin
21st April 2006, 16:26
Pfoai! Mă esku-le, ascultă aici! V-aţi scos! Naţional să de-a gol trebuie să treacă de Daouda, nu? Păi la fiecare încercare o să fie aut, că Daouda o să stea pe banca de rezerve! Acum că te-ai liniştit cu apărare, rezolvă ceva cu atacul, că nu staţi mai bine decât Naţionalul!:D

Platanu
21st April 2006, 20:32
Pai noi suntem obisnuiti ca Daouda sa ne ajute,dinamovistii stiu de ce!

maciu
21st April 2006, 20:37
national a pierdut cu vasluiul (desi cred ca a fost blat) asa ca poate pierde si cu arges :P

...dar pana la urma cred ca va fi egal sau bate national
ps:fotbalul e plin de surprize ;)

be@
22nd April 2006, 15:03
nici noi nu prea avem atacanti .... ca sa zic asa! :D ... .




Stai linistit , ca nici noi . :D

himi
22nd April 2006, 15:21
national a pierdut cu vasluiul (desi cred ca a fost blat) asa ca poate pierde si cu arges :P


n-are pitestiu' bani si interese de chestii d-astea... deci nationalul nu mai pierde!
Apropo, au jucat cu pandurii? cu bacaul? e o pita acolo ...

be@
22nd April 2006, 15:29
Am observat ca ai o problema cu Nationalul . Mai lasa-ne . Si da , cu Bacaul am jucat in primul meci din retur si am facut blat . 2-2.

maciu
22nd April 2006, 15:37
scorul este 1-1....am spus eu ...:)..ca poate pierde de la arges...dar ...d.eocamdata e egal (nu tin cu nici una dintre echipe)

maciu
22nd April 2006, 15:44
Am observat ca ai o problema cu Nationalul . Mai lasa-ne . Si da , cu Bacaul am jucat in primul meci din retur si am facut blat . 2-2. nu este adevarat...eu nu am nici o problema cu nationalul...am zis asa pt ca joaca la arges acasa si nu se stie daca va castiga sau nu ;)

Darius
22nd April 2006, 15:47
1-1 la pauza...au marcat Abiodun in min.9 si Tanasa in min.27.

be@
22nd April 2006, 15:47
nu este adevarat...eu nu am nici o problema cu nationalul...am zis asa pt ca joaca la arges acasa si nu se stie daca va castiga sau nu ;)

Nu despre tine era vorba , ci de himi .
1-1 la pauza. Un meci frumos , in care Nationalul n-a venit sa se apere , iar tanara noastra aparare mi-a dat de cateva ori emotii .

maciu
22nd April 2006, 15:49
Sfarsitul primei reprize: Arges-National:1-1

maciu
22nd April 2006, 15:51
Nu despre tine era vorba , ci de himi .
1-1 la pauza. Un meci frumos , in care Nationalul n-a venit sa se apere , iar tanara noastra aparare mi-a dat de cateva ori emotii . na...in fine...dar la quote era mesajul meu ...in fin ..nu cont...

UrsMeier
22nd April 2006, 15:52
parca s-au mai trezit putin dupa golul primit.....sa speram ca poate invingem si noi azi.Sa vedem ce va fii dupa pauza

maciu
22nd April 2006, 15:58
1-1 la pauza...au marcat Abiodun in min.9 si Tanasa in min.27.
ma,tu cati ani ai??...ar trebui sa devii comentator :):)...dupa cum am vazut,ieri ai comentat si meciul CS Vaslui-Poli Timisoara ;)

One-Man Show
22nd April 2006, 16:06
Cred ca va invinge FC Arges...cel mai probabil cu 2-1:D

Edit 16:20 : se pare ca m-am inselat:mda:

be@
22nd April 2006, 16:14
Gggggggggggggggoooooooooooooolllllllllllllllllllll !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

maciu
22nd April 2006, 16:15
2-1 ...asa este...dar pt sportul :):)...

krapulax
22nd April 2006, 16:15
rohat, pretinul nostru. a mai dat un autogol la un 1:0 cu astra, acu vreo 7-8 ani,

maciu
22nd April 2006, 16:16
meciul inca nu s`a terminat...s`ar putea sa vedem multe goluri :D

Darius
22nd April 2006, 16:34
Gol Tanasa!...este 2-2...
A venit si replica lui FC National: gol Marin...3-2 pentru National...

be@
22nd April 2006, 16:39
Incredibil ce meci ! :D

maciu
22nd April 2006, 16:40
am spus eu ca vor fi multe goluri :D

Darius
22nd April 2006, 16:41
FC Arges a fost aproape sa egaleze pentru a treia oara...a ratat Costescu...
Frumos meci...

maciu
22nd April 2006, 16:43
asa cred ca se va termina meciul :P

Darius
22nd April 2006, 16:48
Imi place cum a jucat FC National astazi si imi place evolutia Nationalului din intregul sezon...Cristiano Bergodi a "inchegat" o echipa foarte competititva, daovada fiind si jocul de astazi dupa-amiaza...FC Arges nu este o echipa usor de batut...

be@
22nd April 2006, 16:51
Frumos meci, pe contre , insa azi cred ca am pierdut trei ani din viata , la ce emotii am avut . Dar nu mai conteaza , important e ca am recuperat punctele pierdute cu Arges in tur . :yeah:

miril
22nd April 2006, 16:53
Cine se astepta la acest scor! Unde sunt atobazele? Progresul, bine ca nu ne-ai facut de...Rohat! Paste fericit, tuturor!

UrsMeier
22nd April 2006, 16:53
din pacate greselile personale au facut diferenta.

miril
22nd April 2006, 16:54
Asta am inteles si eu, din comentarii!

Darius
22nd April 2006, 16:57
A fost un meci frumos, la fel ca si cel de la Vaslui de ieri...etapa 24 a inceput bine!

himi
22nd April 2006, 17:00
Am observat ca ai o problema cu Nationalul . Mai lasa-ne . Si da , cu Bacaul am jucat in primul meci din retur si am facut blat . 2-2.

N-am nicio problema cu National! Mi-s chiar simpatici! Trecator doar suparat ca am pierdut 6 puncte cu ei... Unde eram cu punctele astea... :) :) :)

be@
22nd April 2006, 17:10
Ok. Si Sportul e o echipa simpatica , iar eu va urez mult succes , pentru ca greul de-acum urmeaza . Sa dea Domnul sa prindeti un loc de UEFA , daca noi nu putem . M-as bucura sincer pentru voi .

P.S. Inteligenta mutarea lui Bergodi . A scos un inchizator (Shroj) , si a bagat un mijlocas de constructie (Zeno Bundea) .

miril
22nd April 2006, 17:19
De ar ramane si de am face rost de niste oameni de gol si un om la contructie, caci, in rest, o echipa foarte tanara, cu o linie de fundas de 22 de ani si cam 1,87 inaltime, in medie, adica moderni, de mare viitor. HAI PROGRESUL!

giovanni BV
22nd April 2006, 19:54
Se spunea inainte de meci , ca aici se vor intalni doua echipe cu cele mai multe "blaturi" in campionat !!! Aici nu se mai pot face blaturi , dar totusi ne dau de gandit , de acuma incolo !!! Eu cred ca acest meci a fost pentru un loc in Intertoto , si Nationalul a facut pasul pe care si-l doreau !!!

Platanu
22nd April 2006, 21:07
Sper ca nimeni sa nu mai zica de "autobaza",pentru ca s-a vazut ca atat Nationalul cat si Argesul au jucat deschis.Bravo tinerilor platani din echipa bancara!

be@
23rd April 2006, 11:19
Cel mai bun meci al Nationalului din retur . /hello
Voiam sa-i intreb pe pitesteni , poate ma lamuresc : Bazzi e cumparat , sau imprumutat de la FCN ?

miril
23rd April 2006, 11:45
Este cumparat, din cate stiue eu, dar nu sunt pitestean, dintr-un anumit punct de vedere.

UrsMeier
23rd April 2006, 12:29
si eu stiu ca e cumparat

esku
23rd April 2006, 20:11
suntem vai de noi! :headbang: ...... ce ar mai fi de zis ...? iLINCA la mu*e vALI iLINCA .... :rosu:

georgemp
23rd April 2006, 22:01
N-am nicio problema cu National! Mi-s chiar simpatici! Trecator doar suparat ca am pierdut 6 puncte cu ei... Unde eram cu punctele astea... :) :) :)
Sa luati si campionatul in detrimentul stelei si lui dinamo!