PDA

View Full Version : Intrebari si contestatii



kerosene
22nd July 2007, 21:04
Daca aveti nelamuriri referitoare la concurs puneti aici o intrebare si vi se va raspunde in cel mai scurt timp posibil. Contestatiile se rezolva de o "comisie" formata din tchibos si cinci participanti la concurs, prin vot, conform regulamentului. "Comisia" va cuprinde primii cinci clasati in etapa anterioara depunerii in topic a unei contestatii, care vor vota si isi vor sustine votul cu argumente. In functie de votul lor se vor lua deciziile ce se impun in legatura cu contestatiile care vor exista. Sper sa fie cat mai putine si sa dati dovada de fair play.

Blitz.
2nd August 2007, 10:12
se face si clasament de etapa ? sau vom afla cate puncte avem abia la sfarsitul campionatului ? :)

kerosene
2nd August 2007, 11:10
Clasamentul se face dupa fiecare etapa.Se va ocupa tchibos de asta,dar pana atunci,il voi face eu.

tchibos
2nd August 2007, 12:07
se face si clasament de etapa ? sau vom afla cate puncte avem abia la sfarsitul campionatului ? :)

si cand il voi face eu va fi facut dupa fiecare etapa pana la meciul urmator in functie de cum imi permite timpul..

danny del corco
22nd August 2007, 04:09
Ce facem cu amanarea asta a meciului cu dinamo? Cred eu ca ar fi mai bine sa anulam pronosticurile de pana acum, sa asteptam reprogramarea, sa vedem cine poate evolua, etc. Spun asta pentru ca pot aparea indisponibilitati.
P.S. apropos de indisponibilitati: accidentati multi la dinamo, unul fiind Niculescu, cu infectie la deget, nu putea sa incalte gheata etc. Asa se plangea Rednic. Are dinamo doi de Niculescu, unul accidentat si altul convocat la nationala? Parerea mea este ca deja s-a jucat prea mult pe bune si ecazul sa inceapa sforariile.

tchibos
22nd August 2007, 08:15
threadul si pronosticurile raman pana cand se va juca... cine va dori sa isi modifice pronosticul la meciul asta va putea sa o faca pana la ora meciului si se va lua in calcul ultimul pronostic..

... cat despre Niculescu.. Rednic a zis ca Niculescu nu se poate incalta, asa ca tragem concluzia ca va juca descult sau doar incaltat cu o gheata..

Claudiucotu
23rd August 2007, 02:41
greu pt farul anul acesta

Klingon
6th October 2007, 04:40
Anul asta nu particip pentru ca ar trebui sa pariez mai mereu impotriva Farului. :sleep:

Asta in caz ca se intreba cineva.

tchibos
6th October 2007, 10:05
si care e problma?.. pariaza cum crezi.. ma gandeam ca te-a suparat ceva

c0sm1n
6th October 2007, 13:51
eu am ori 2 puncte ori 1 punct ca nu m-am lamurit???????????

tchibos
6th October 2007, 14:36
ai doua puncte.. scuze.. am corectat la ultimul clasament ;)

Klingon
6th October 2007, 14:37
si care e problma?.. pariaza cum crezi.. ma gandeam ca te-a suparat ceva

Ca idee, orice pariu impotriva propriei echipe mi se pare putin schizoid. Pe de-o parte vrei sa-ti castige echipa, pe de alta vrei sa piarda. Se poate tolera chestia asta 5-10 etape intr-un campionat (daca nu esti jucator, antrenor, medic, patron...). Dar cand pragul asta e depasit prefer sa nu pariez. Macar stau linistit si n-am dubii cu cine tin un an intreg. :D

Daca s-o intampla vreun miracol si ai nostri brazi vor da semne de inviorare, o sa pun niste pronosticuri chiar daca nu mai am sanse la premii.

tchibos
6th October 2007, 14:39
eu pariez contra lui Farul.. se numete pariul de mizerie.. daca echipa pierde macar sa am o consolare.. normal ca nu se pune problema si ca prefer sa pierd eu niste bani decat Farul sa piarda un meci.. si clar tin cu Farul mereu ;)

Klingon
8th October 2007, 04:37
eu pariez contra lui Farul.. se numete pariul de mizerie..
Inseamna ca eu am vrut sa evit douazecisiceva de pariuri de mizerie campionatul asta. :o:

ciorbicafaristu
30th November 2007, 19:52
grea matematica asta...mai faceti o data calculele, va rog...del piero, banuiesc ca tu nici nu ai vazut clasamentul de taci din gura, nu-i asa?

tchibos
2nd December 2007, 12:02
uite care e treaba.. clasamentul il fac in graba.. daca vrei sa il faci tu esti invitatul meu.. pana una alta stai tu linistit ca la orice nivel iti dau clasa in ceea ce priveste matematica.. o sa ma uit pe clasament cand o sa am timp si chef

ciorbicafaristu
2nd December 2007, 14:21
aceleasi accese de grandomanie...era de asteptat de altfel

tchibos
2nd December 2007, 16:13
ai o intrebare sau o contestatie o faci cu bun simt si la obiect, altfel va fi utima oara cand iti vei mai vedea asemenea mesaje pe Farul

tchibos
10th February 2008, 23:05
Din considerente de timp, am adaugat o noua regula ce se refera la contestatii, pentru a identifica si corecta mai repede erorile din clasament. Mai mult, asa cum am spus si in aceasta modificare a regulamentului, am pretentia ca viitoarele contestatii sa fie facute cu bun simt. In caz contrar contestatarul poate fi depunctat sau chiar eliminat din concurs. Mi se pare normal ca, macar din bun simt si respect pentru faptul ca ma agit sa caut sponsori pentru concurs, sa nu fiu nevoit sa suport exprimarile plastice ale celor ce participa la concurs. Pentru cei ce nu inteleg sau agreaza maniera de desfasurare a concursului (sau accesele mele de grandomanie), exista alternative si ii sfatuiesc sa le foloseasca!

ciorbicafaristu
21st February 2008, 18:56
dupa meciul otelul-farul incheiat cu 2-0 i-ai adaugat 4 puncte lui delpiero in loc de 2...si o intrebare...tricoul oferit drept premiu este tricoul oficial de joc al farului?

tchibos
21st February 2008, 20:49
ok.. mersi..

eu asa spun, insa nu depinde numai de mine ca e cineva care intermediaza... daca nu, voi incerca sa cumpar unul

MarioG
26th April 2008, 13:03
Nu se mai actualizeaza clasamentul?

tchibos
27th April 2008, 18:00
la final de sezon

Blitz.
20th May 2008, 10:32
la final de sezon

eh....s-a cam terminat sezonul de ceva vreme...:rolleyes:

Blitz.
25th May 2008, 22:23
a cam disparut lumea de p-aici...si totusi, pe cand cu clasamentu ? nu-i vba ca ma grabesc, dar macar dati un semn de viata :D.....spuneti ce se actualizeaza la anu, peste 2 ani, peste 3 ani, numa spuneti ceva :D

tchibos
25th May 2008, 23:02
sincer sa fiu nu am dispozitie sa il fac.. invat si pentru examene si muncesc iar cand intru pe aici mai mult citesc... daca il face cineva are o esarfa sau un fular cu Farul, daca nu, sper sa ma invrednicesc sa il fac week end-ul viitor.

Vadim
31st May 2008, 11:19
Hai baieti, ziceti cine a castigat sa trimit eu premiile ca m-am saturat de neseriosi. Care sunt castigatorii, tinand cont de ultimul clasament potat si ce trebuiau sa primeasca?

ciorbicafaristu
31st May 2008, 13:05
o vila in poiana brasov si un mertan

alexdelpiero
31st May 2008, 13:57
Premiile vor fi:

- locul 1: Un tricou, un abonament la tribuna 1 pentru campionatul viitor la meciurile Farului si un premiu surpriza;

- locul 2: un abonament la tribuna 1 pentru campionatul viitor la meciurile Farului si un fular cu Farul Constanta;

- locul 3: O minge din piele, personalizata in culorile clubului Farului si o esarfa cu Farul.

Dar trebuie cineva sa definitiveze clasamentul...poate il fac eu daca am timp

alexdelpiero
31st May 2008, 14:15
Primele 3 locuri

ciorbicafaristu 41 pct
alexdelpiero 36
MarioG 34

Sper ca e facut bine...rog pe inca cineva sa verifice

tchibos
31st May 2008, 17:41
Hai baieti, ziceti cine a castigat sa trimit eu premiile ca m-am saturat de neseriosi. Care sunt castigatorii, tinand cont de ultimul clasament potat si ce trebuiau sa primeasca?

da-le ma seriosule tu, ca oricum anul trecut cand ai stricat ploile cu diplomatia ta, ramasese sa le dai tu si pana la urma le-am dat eu

nu ai pic de bunn simt, mai ales ca am spus clar ca voi face clasamentul duminica si premiile le voi da, apoi ma voi retrage

Inainte sa tragi de ureche pe altii, mai uita-te in oglinda... M-am certat cu prieteni de o viata pentru forumul tau.. dar caracterul de rahat pe care il ai se pare ca si-a aratat pana la urma fata.. asa e caracterul asa e si proprietarul..

salutari faristilor. voi mai intra in toamna inca o data sa vad daca microbul asta care se da ditamai corectu' v-a acordat premiile, daca nu o sa ma revansez eu in fata voastra... asta chiar crede ca a creat dependenta in randul utilizatorilor...

Esti jalnic Vadim, iar ca idee iti spun ca a mai fost unul zmeu pe net caruia ii explicam cum sta treaba cu respectul fata de useri si dupa doua luni mai tarziu ajunsese sa imi trimita mail sa scriu iar pe forumul lui

Pacat de oamenii pe care ii ai in curte: DiabLo si dumy care se vor dumiri si ei de ce iti poate capul. Sa iti fie rusine de modul cum tratezi acesti "neseriosi" de pe spatele carora ai trait

ciorbicafaristu
31st May 2008, 17:52
vezi atrage-i atentia astuia ce tricou trebuie sa trimita, sa nu ma trezesc dracu cu vreun tricou cu onlinesport:D...si spune-i ca premiul ala surpriza chiar era o vila in poiana

tchibos
31st May 2008, 17:55
vezi atrage-i atentia astuia ce tricou trebuie sa trimita, sa nu ma trezesc dracu cu vreun tricou cu onlinesport:D...si spune-i ca premiul ala surpriza chiar era o vila in poiana

este vorba de un tricou cu "vila predeal si mertan" bonus :).. pardon este vorba de un tricou original cu Farul... il gasesti la amicul tau Diaconescu, Vadim :ok:

premiul surpriza era participarea la un antrenament al Farului si un CD cu cele mai importante faze ale Farului din sezonul trecut..

dar sunt convins ca si Vadim poate da un premiu surpriza.. o scrumiera in forma de WC .. de la fabrica lui personala :)

Vadim
1st July 2008, 01:00
Ok, da-le ca ti-am facut 1 an de zile reclama la greu pe site si forum, ar fi si culmea sa nu iti onorezi promisiunea. A fost un gentleman's agreement, eu mi-am tinut partea sa vad daca ti-o tii si tu. Sincer nu ma astept pentru ca numai vorbele sunt de tine... din pacate.

tchibos
6th July 2008, 17:36
nu stiam de ce imi lasi mesaj pe mess "Ce mai zici?" asa ca intre doi buni prieteni


Ok, da-le

asta e asa ca o ultima favoare pe care mi-o faci tu mie sau cum, ca nu prea inteleg? :confused:


Sincer nu ma astept pentru ca numai vorbele sunt de tine... din pacate.

probabil daca nu ai fi scris asta, as fi dat tot eu premiile asa cum am facut-o anul trecut, dar asa...

A avut dreptate Klingon.. tu cand cazi in groapa cu rahat sapi mai vanjos sperand sa dai de cutia cu miere.. tine-o tot asa :ok:

Cat despre reclama, intelegeri intre "gentelmans" s.a., te sfatuiesc sa umbli la cutia cu lecitina si sa dai firul inapoi pentru ca amesteci lucrurile rau de tot.. si ca tot veni vorba de "vorbe goale" moderatorii stiu mai bine ce eticheta ai

RELOADED :happy

ps: ca tot ma intrebai pe mess ce mai zic, ei bine, zic sa bagi adanc mana in pusculita, pentru ca daca anul trecut te-am scapat eu, anul asta "it's pay time"

pff
6th July 2008, 20:25
ca tziganii .. eu as zice sa dati la oameni premiile si sa lasati certurile astea de copii pe private ...

ciorbicafaristu
23rd July 2008, 22:55
ne-a vadime, anul asta nu se mai tine concurs, ca mai sunt 2 zile si incepe campionatul? iar de premiile pt editia trecuta ce se aude?

ciorbicafaristu
30th July 2008, 01:02
ia uite vadime, dincolo deja se dau premiile...aici ce se mai aude? sau te ascunzi in papusoi?

alexdelpiero
30th July 2008, 09:49
Dincolo unde? :)
Acum vad si eu cat de neserios este Vadim. Pacat !! :(

Vadim
1st August 2008, 21:00
Locurile sunt asa:

1 ciorbicafaristu
2 alexdelpiero
3 mariog

premiul 1: 270 lei
premiul 2: 170 lei
premiul 3: 500 lei

Pentru ca nu pot da materiale cu Farul, va dau contravaloarea lor in lei si vi le luati voi de acolo. Sau, in loc sa le bagati alora in buzunar, beti o bere. :)

Sper ca e ok propunerea mea. Ca de obicei, altii isi fac reclama pe forum, la final spala putina, iar eu platesc. Mentalitatea romanului tepar. :)

Va rog ca fiecare sa imi dea pe PM datele personale (nume complet, CNP, serie si nr buletin, adresa, oras, judet, telefon) ca sa va trimit premiile saptamana viitoare.

Ulysses
1st August 2008, 21:17
vadime , bravo tie , dar premiului trei ii dai cel mai consistent??:groggy:

pff
2nd August 2008, 01:48
locu` 3 cre` ca are pile :))

CosminGrc
2nd August 2008, 02:29
cum rahat de locu 3 e cel mai castigat ?????? :headbang:

alexdelpiero
2nd August 2008, 09:50
E o greseala nu va dati seama? 50 lei este probabil...atata tam tam faceti pentru o greseala minora.:confused:

Vadim
2nd August 2008, 17:02
A inteles ca premiul 3 era o sapca si o minge, corect?

ciorbicafaristu
12th August 2008, 17:01
a primit careva banii de la vadim?

MarioG
12th August 2008, 21:16
Mie nici macar nu mi-a raspuns din politete la PM si e-mail-ul pe care i le-am trimis! In ceea ce priveste suma de 500 lei acordata premiului III este doar o vrajeala de popa de tara, menita ai scoate ochii lui "tchibos" mai tarziu. El stie ca acum nu sunt in tara, si la fel de bine putea promite 6000 € premiului III pentru ca oricum nu avea de gand sa-l plateasca.

ciorbicafaristu
12th August 2008, 22:35
tu inca nu ti-ai dat seama ca a gresit omul si in loc de 50 de lei a trecut 500?

MarioG
13th August 2008, 18:38
Dupa ce o gramada de utilizatori au comentat acordarea premiilor, iar alexdelpiero chiar a dat explicatie eroarei facute, Vadim nu a rectificat greseala, ba chiar dupa parerea mea a justificat decizia printr-o simpla intrebare: "A inteles ca premiul 3 era o sapca si o minge, corect?". Raman la parerea ca Vadim doreste doar sa umfle suma totala a premiilor pe care mai tarziu sa o reproseze lui tchibos (vezi cearta pe fata a celor doi de mai sus). Suma pe care oricum nu are intentia sa o onoreze. Din ce am citit eu in mesajele de mai sus, inclin sa cred ca tchibos are in totalitate dreptate in ceea ce priveste caracterul lui vadim.

ciorbicafaristu
13th August 2008, 22:26
"A inteles ca premiul 3 era o sapca si o minge, corect?". dupa tine cam cat crezi ca valoreaza o sapca si o minge? 5 milioane sau 500 de mii? omul nu a umflat deloc preturile, chiar mi se pare ca sunt prea mici premiile daca ne gandim ca a calculat un abonament la 1,5 milioane, cand un bilet la meci e 250 de mii, dar asta e, ne multumim si cu atat...a fost o simpla eroare de tastatura...pe mine nu ma privesc certurile dintre cei 2, insa tchibos daca era corect dadea el premiile, pt ca el a organizat concursul, nu vadim...asa a dat-o cotita exact cand a venit momentul platii...ti se pare corect? pt mine insa care-l cunosc nu mi se pare absolut deloc surprinzator

alexdelpiero
14th August 2008, 10:23
" Va rog ca fiecare sa imi dea pe PM datele personale (nume complet, CNP, serie si nr buletin, adresa, oras, judet, telefon) ca sa va trimit premiile saptamana viitoare. " :shocked:

Cam lunga saptamana mi se pare. Sincer mi-ar fi rusine sa promit la cineva un lucru si sa nu il fac la timp. Chiar aveam nevoie de niste bani cat mai repede . Ce putem sa facem decat sa asteptam. :(

ciorbicafaristu
25th August 2008, 21:58
vadime, mai trimiti banii aia sau asteptam urmatoarea nationalizare? da-o dracu de treaba, trebuia sa fie o saptamana si a trecut aproape o luna...macar da si tu un raspuns, sa nu creada lumea ca te-ai dat la fund...sau te pomenesti ca asa s-a intamplat? daca esti baiat finut astept raspuns

danny del corco
21st September 2008, 12:45
Sper ca toti castigatorii din campionatul trecut sa-si fii primit premiile, inclusiv felicitarile noastre. Ar fi fost onteresant de continuat concursul si campionatul asta, chiar si numai de amorul artei. Parerea mea.

MarioG
21st September 2008, 13:59
Eu unul nu am primit nimic. Dar avand in consideratie ca am fost pe locul 3 si l-am criticat putin pe Vadim era de asteptat. Sper insa ca cel putin castigatorul sa fi fost premiat.

ciorbicafaristu
21st September 2008, 15:12
stati linistiti ca omul s-a ascuns in papusoi...nu raspunde nici aici si nici pe privat...macar daca spunea de la inceput ca nu le da, dar asa se caca pe el si ne mai cere si datele personale...neserios...incercati sa-i trimiteti si voi pm, poate voua va raspunde

alexdelpiero
22nd September 2008, 16:04
Nici o sansa . I-am umplut si blogul de mesaje si niciun raspuns. Om fara caracter . Cred ca si-au dat seama toti ce fel de om este .

ciorbicafaristu
24th October 2008, 16:06
domnule vadim, sunteti bun sa ne oferiti si noua o explicatie? de ce va dati cotit?

ionel999
5th February 2009, 16:00
A marcat banii Vadim asta?

alexdelpiero
27th February 2009, 13:37
Vadim este cel mai neserios om pe care l-am intalnit !!!!!!!!

ciorbicafaristu
7th March 2009, 02:12
"Da, o sa va trimit la inceputul lui decembrie. Am avut o gramada de cheltuieli personale, iar asta care nu era a mea si am mostenit-o a trebuit sa o las la coada. O sa va trimittuturor la inceputul lui decembrie, am lista de la tine"
Vrajala asta era prin noiembrie...de atunci n-a mai dat nici un semn, iar la mesaje refuza sa raspunda...catalogati-l cum vreti, neserios e putin spus

alexdelpiero
8th March 2009, 10:35
Vorbisem cu el pe blogul lui personal :

"
By vadim on Mar 2, 2009 | Reply

Alex, premiile erau promise de un fan al echipei tale, Farul, in colaborare daca nu ma insel cu clubul Farul. Cum acest user a disparut complet, am zis ca spal eu rusinea lui si a clubului si voi da premiile. "

Probabil va urma inca o perioada in care nu va da niciun semn...o fi el ocupat cu alte treburi dar niste amarate de premii ar putea sa le trimita.

necon
6th August 2010, 16:37
Nu se mai vede Farul

Pedro1984
8th August 2010, 14:43
ar trebui inchis topicul