PDA

View Full Version : Etapa 24: CFR Cluj - Dinamo



Pages : [1] 2

Angelina Jolie
17th April 2006, 03:29
Pentru ca DelPiero doarme-n post ia de aici lume:
Sambata 22 aprilie: CFR Cluj - Dinamo (17,00, TVR 1). Dati cu parerea.
PS Eu zic ca batem.:D

esku
17th April 2006, 04:50
=))))) .... a patra optiune e chiar tare....:lol:

sincer sa fiu mi`as dori sa bata cfr-ul si cred k va si reusi ... totusi imi iau si masuri de precautie 1X.....:D


p.s.:sper sa nu iasa o surpriza ...adica sa bata DInamo .... :evil: :evil: :evil:

Angelina Jolie
17th April 2006, 05:23
Dic bulan, pitestenii tin cu noi. No inca de astea mai rar. Notez in calendar eskule.
BATEM CLAR! Sa curga sanje de catzal prin Gruia, vorba lui Tzeferu.

Ursu carpatin
17th April 2006, 07:17
Aşa ceva!!!! Cum drak alb se poate? Oare să fie adevărat? Hmmmmm..... No, sper să bată CFR, că Dinamo nu e mare echipă acum, e de bătut! Păcat că jucăm acasă...... Ăsta-i ghinionul nostru.....

Angelina Jolie
17th April 2006, 07:31
Of bate-te-as de dormeza vere. CFR-ist suta la suta scot din tine. Ce dinamo, ce toate, ce autobaza? CFR si gata.

Ursu carpatin
17th April 2006, 07:39
Bine mă Angi! CFR-ist sunt, dar īmi place fotbalul! La fiecare meci trebe musai să ţin cu cineva! Altfel n-are haz.....

Angelina Jolie
17th April 2006, 07:41
No la meciul asta sa faci bine sa tii cu CFR ca daca nu ai pus-o.
HAI CFR! Dinamo fara galerie in GRUIA, presimt eu ca tot stadionul le va da :degete: in cor. Gresala lor e ca vor veni sa bata si vor iesi la joc. Asa ca ii rupem.
HAI CFR! Ceilalti in C!

Ursu carpatin
17th April 2006, 07:45
Păi cu CFR ţin!!! Eşti franzelopitec? Ai beut kerosen? Angi, ţie ăstea 7 zile ţi-au uscat gānditorul? HAI CFR! Pt. Dinamo :degete:!

giovanni BV
17th April 2006, 08:59
Eu sper ca Clujul sa joace adevarat , si nu exista sa nu-i bata pe Dinamo , mai ales ca , "caini" vor juca fara cel mai bun jucator al lor - C.Niculescu !!! Este timpul ca sa se vada adevarata valoare a CLUJ-ului , acum sau niciodata !!! Hai CFR !!!

superchumbo
17th April 2006, 09:01
Dinamo poate castiga doar cu arbitrii

Angelina Jolie
17th April 2006, 09:01
Asa ma, fain ai zis. :ok: Ii batem nu-ti fa griji. Is in deriva baietii, nu si-or reveni tocmai cu noi.
HAI CFR!

Ayrton
17th April 2006, 09:34
Da, ca al vostru Chefere in mare forma e... :D ... mai ales acasa...

Paul
17th April 2006, 09:38
Da, ca al vostru Chefere in mare forma e... :D ... mai ales acasa...
nici nu stii cand se trezeste
noah asta da meci ... daca nu era sambata mare,eram tzusti pi tren , si le dadeam carnitza sa pape la catalushi ...

blat sigur nu e , desi la lupta cfristii ...
sa nu va fure arbitru ... ca ei alterneaza.. o etapa blat , una cu arbitru

Angelina Jolie
17th April 2006, 09:38
Ma, se numeste CFR. Tu ca moderator ar trebui sa stii sa nu pocesti numele echipelor. Cam urat domnule Ayrton.
HAI CFR!

AxinTe
17th April 2006, 09:41
am votat CFR Cluj din greseala.. bate Dinamo 3-0 (sau 3-1 in minutul 92)

Hopshio
17th April 2006, 09:42
da...krezi?? alea or fost balturi de-a lui borcea...mah...si amuh tata lumea asteapta ca dinamo sa bata in min 92:)) penibili!!!

dede
17th April 2006, 09:47
2-0...e cazul ca cfr sa mai castige acasa
da' sa nu ne faca dinamovistii o surpriza, asa cum stiu ei mai bine :mda:

Hopshio
17th April 2006, 09:50
ar trebui sa le scoatem din cap la dinamovistii astia surprizele.....!!! asa ca HAI CFR!!:)

Dark Horror
17th April 2006, 10:46
Sper sa batem si sa provocam bucurie multor romani:).Ar fi excelent sa le intoarcem scorul din toamna:D.

Hipgnosis
17th April 2006, 10:47
Dorinel mai e accidentat?
Meci de 1x2, CFR a pierdut urat in tur in groapa. Plus ca ne amintim cu totii de marlaniile facute de suporterii dinamovisti care l-au scuipat pe dorinel.
Nesimtitilor trebuie sa li se rapunda printr-o victorie.
Hai CFR!

r3my
17th April 2006, 10:49
2 solist. Nu pt ca joaca dinamo asa de bine, ci pt ca joaca cfr-ul asa de rau. La gara cu voi.

boosaw
17th April 2006, 11:24
Nu imi este asa draga echipa cfr dar din doua rele o aleg pe cea mai putin rea...Sper sa bata cfr-ul, daca se poate la scor

cfr_ista2000
17th April 2006, 11:28
Hmmm...sa speram ca nu-si incalca promisiunea Fl Marin si sal aduca pe bratu...a oricum si cu bratu si fara CFR ISI VA LUA REVANSA DUPA USTURATORUL 5-0 DIN TUR...:))

Ps* Fortzaaa Cfr!!!!!!

Andy1987
17th April 2006, 11:38
Cred ca CFR Cluj le va da o lectie dinamovistilor, pt. ca de data asta dinamo nu va mai avea meciul cumparat, ca pana acum:evil:

Ursu carpatin
17th April 2006, 11:42
Corect Andy!!!!!

Paul
17th April 2006, 12:42
mai tzeveriztilor , aveti mare grija ca sunteti cam pastuca acasa...
cica e ultimul meci acasa la Cluj ... , deci bagati mare si cu atentie /OLE/

starsteel
17th April 2006, 12:59
A venit timpul sa mai castige si CFR acasa. Daca nu cu Dinamo atunci cu cine?

Ursu carpatin
17th April 2006, 13:11
Paul, de asta mi-e teamă şi mie, că jucăm la Cluj! De meream la Dej, zău, nu-mi făceam griji! Dar aşa..... Măcar de-ar juca fain! Un egal n-ar fi rău....pt. Steaua şi Rapid! Dar noi vrem mai mult! Nu uit cum la Bucureşti la pauză era 0-0 (cu penalty clar neacordat nouă) iar īn a doua am căzut psihic, ajutaţi tot de arbitru! Asta e! Conform tradiţiei, īn Gruia, trebuie musai să-i fugărim pe lătrători! Fain ar fi la diferenţă de 3 cuşti!

cfr_ista2000
17th April 2006, 13:16
cum am putut bate pe steaua :D..in Gruia ii putem bate si pe catzei...(javre)

Rossi
17th April 2006, 14:46
Daca echipa se concentreaza si nu face gafe in aparare , putem bate la scor pe Cfr Cluj
Doar nu o fi Tilinca de valoarea lui Danciulescu , Zicu samd si exemplele pot continua

Cristy
17th April 2006, 14:50
nu o fi , dar la ce forma au danciulescu si zicu acum , de bratu nu e vb de forma ci de valoare .

Ursu carpatin
17th April 2006, 16:32
Daca echipa se concentreaza si nu face gafe in aparare , putem bate la scor pe Cfr Cluj
Doar nu o fi Tilinca de valoarea lui Danciulescu , Zicu samd si exemplele pot continua
Ioi, cum să aibă Tilincă valoarea lui Dănciulescu sau Zicu? NUUUUU! E mult peste!!!:yeah: Scor vrei? Scor o să ai! Cum am scris mai sus, la diferenţă de TREI cuşti! :happy

be@
17th April 2006, 16:48
La halul in care rateaza CFR-ul pe teren propriu , nu-i exclus sa castige Dinamo .

Ceferistul Corpodean
Suspiciunea lui Jean Pădureanu, cum că Sorin Corpodean ar urma să tragă puţin cu Dinamo īn meciul cu Bistriţa nu s-au adeverit. Arbitrajul a fost "politically correct" chiar şi pentru exigentul Lord. Mai mult decīt atīt, Corpo a pus şi un băţ īn roatele lui Dinamo, eliminīndu-l, cu regulamentul īn mīnă, pe Claudiu Niculescu īntr-o fază oarecum neimportantă. Pentru amatorii de coincidennţe, Dinamo joacă etapa viitoare la Cluj, oraşul īn care Corpodean a jucat fotbal şi s-a lansat īn arbitraj. Şi unde are destui prieteni, printre care Arpan Paszkany şi Iuliu Mureşan. (c) GSP

:drak:

Hipgnosis
17th April 2006, 17:25
La halul in care rateaza CFR-ul pe teren propriu , nu-i exclus sa castige Dinamo .

Ceferistul Corpodean
Suspiciunea lui Jean Pădureanu, cum că Sorin Corpodean ar urma să tragă puţin cu Dinamo īn meciul cu Bistriţa nu s-au adeverit. Arbitrajul a fost "politically correct" chiar şi pentru exigentul Lord. Mai mult decīt atīt, Corpo a pus şi un băţ īn roatele lui Dinamo, eliminīndu-l, cu regulamentul īn mīnă, pe Claudiu Niculescu īntr-o fază oarecum neimportantă. Pentru amatorii de coincidennţe, Dinamo joacă etapa viitoare la Cluj, oraşul īn care Corpodean a jucat fotbal şi s-a lansat īn arbitraj. Şi unde are destui prieteni, printre care Arpan Paszkany şi Iuliu Mureşan. (c) GSP
Aoleu, ne aduci in fata dovada clara ca CFR-ul fura cu arbitrii. Aoleu, Hercule Poirot ce esti! sau sa-ti zic remy? :happy :happy
Esti dusa fata. Daca a ajuns Corpodean sa-i fure pe dinamo...e clar... iasiul in maxim 2 ani acstiga Liga Campionilor :headbang:

chinezu
17th April 2006, 19:22
Ioi, cum să aibă Tilincă valoarea lui Dănciulescu sau Zicu? NUUUUU! E mult peste!!!:yeah: Scor vrei? Scor o să ai! Cum am scris mai sus, la diferenţă de TREI cuşti! :happy
Daca tu il compari pe Tilinca cu Zicu, esti pe dinafara. Asta cu 3 custi e cam rasuflata. MaI cauta...

tafu
17th April 2006, 19:59
1 solist 2-0 sau poate un 3-1(0)

Paul
17th April 2006, 20:14
La halul in care rateaza CFR-ul pe teren propriu , nu-i exclus sa castige Dinamo .

Ceferistul Corpodean
Suspiciunea lui Jean Pădureanu, cum că Sorin Corpodean ar urma să tragă puţin cu Dinamo īn meciul cu Bistriţa nu s-au adeverit.
Ce botanisti sunteti (adica puneti botul).
Jean Padureanu , alias "Lordul" fiindca nu a suparat pe nimeni in cei 37 de ani de cand e conducator de club , s-a trezit la batraneste sa-l acuze pe singurul ecuson Fifa care ii este credincios lui (ca doar el l-a sustinut pe Corpo). Ma rog si Cristi Balaj e in gratiile lu Tata Jean , fiind omu lu Schorch ... vicele Gloriei :ok:

Asta e diversiune ieftina , ca sa mai mascheze blatul !

Ursu carpatin
17th April 2006, 20:44
Daca tu il compari pe Tilinca cu Zicu, esti pe dinafara. Asta cu 3 custi e cam rasuflata. MaI cauta...
Pe dinafară, dar măcar mă distrez, măi ochi-oblici! Din ce-ai scris am īnţeles că tu eşti pe dinăuntru!:yeah: Mă rog, chestie de gust! Dar ai dreptate īn ceea ce priveşte ce am scris! L-am subestimat pe Tilincă, care are mai multe goluri marcate īn Europa, chiar dacă e vorba de Intertoto, decāt Zicu!:drak: Īmi cer scuze prea umil īn faţa lui Tilincă!:happy
Şi oricum lătrătorii nu au şanse sāmbătă! Arpi a vorbit deja cu dresorii! E rezolvată treaba! Cāştigăm īn min. 95 din penalty dubios!:happy

t.b.
17th April 2006, 20:52
Mare meci mare, in dealul de deasupra Clujului (nu Feleac alalalt mai nashpa) :D ultimul meci al cailor ferate inainte de exodul la Dej :yeah: Daca as sti ca nu se mai intorc de-acolo, mi-as lua inima in dinti si as escalada dealul respectiv sa vad cum si-o fura. :drak:
Tot asa isi faceau planuri sustinatorii fundatiei din deal (incurajati de po****tia stelista) si inainte de meciul tur, rezultatul cred ca si-l amintesc 5 - 0 :evil: O fi Dinamo in criza de forma, dar nici chiar asa incat sa piarda acolo unde echipe ca Pandurii sau Otelul au defilat :drak:



Daca tu il compari pe Tilinca cu Zicu, esti pe dinafara

Pei da buey, poti sa stii, Zicu asta unde a jucat? Numa la echipe mediocre gen Inter sau Parma, in schimb mega-super-vedeta t|l|-cap-gol a jucat la galacticii de la Ariesul Turda, era cat pe ce sa fie vandut la "U"nica echipa a Clujului pentru fabuloasa suma de - un rand de echipament :D, din pacate pentru turdeni superstarul n-a corespuns cerintelor si s-a considerat exagerat pretul solicitat :D



Doua citate de-alea clasicului [b]ursulica asa ca sa stiti ncu cine dialogati :drak:

Dragi cāini! Am auzit că iar vine Becalu' John acţionar! Ar fi păcat! Cu el [B]mergem vertiginos spre "B"!

si cum asta n-ar fi de-ajuns, iata inca unul mai dragutz :evil:

pt bianco-rossi: prefer să fiu "pinguin" decāt să ajung "ultras". Eu sunt mai fan a lui Dinamo, decāt toată galeria bătută la Constanţa.

Paul
17th April 2006, 20:54
Pei da buey, poti sa stii, Zicu asta unde a jucat? Numa la echipe mediocre gen Inter sau Parma,

Zicu a jucat la Inter , cand eu eram castigam Campionatul Mondial de Formula 1 ... cred ca ti minte nu ?

Ce viteza bagam :happy

t.b.
17th April 2006, 20:58
ma rog, a fost in lot, a facut pregatirea - e vorba totusi de INTER MILANO

Ursu carpatin
17th April 2006, 21:01
Pei da buey, poti sa stii, Zicu asta unde a jucat? Numa la echipe mediocre gen Inter sau Parma, in schimb mega-super-vedeta t|l|-cap-gol a jucat la galacticii de la Ariesul Turda, era cat pe ce sa fie vandut la "U"nica echipa a Clujului pentru fabuloasa suma de - un rand de echipament :D, din pacate pentru turdeni superstarul n-a corespuns cerintelor si s-a considerat exagerat pretul solicitat :D

Ştiu că suferi, dar Zicu numai s-a plimbat pe acolo! Pānă şi eu am vizitat de vreo 10 ori mai multe ţări decāt Zicu! Asta se cheamă că am jucat, la Real, Milan, Arsenal, Porto, Bayern, Ajax etc.? dacă da, m-ai făcut fericit! Īn ceea ce priveşte căţăratul pe deal, nu-i nevoie să te chinui! Te duc eu cu maşina! Dar numai dacă promiţi că o să cobori din mers!
Acum, vorbind serios, nu vezi că Dinamo joacă numai cu jucători tremişi īn ţară din lipsă de randament? Cum să faci o echipă cu aşa ceva? Joacă ei ceva, dar cum scot capul peste graniţă, cum li se pune botniţa!
Oricum, după meciul de la matineu, care o să rezolve situaţia voastră, adică "box" promovare, n-o să ai chef de-un meci de divia "A"! :yeah:

Paul
17th April 2006, 21:02
minti , nota 2

a plecat direct la Parma (nici n`a stat la Milano mai mult de 2 zile) si apoi s-a intors in Romania ... asa cum a plecat ... ca un fotbalist mediocru

t.b.
17th April 2006, 21:06
Dupa ce aia de la Parma l-au trimis la plimbare a ajuns la Inter cu care a facut un stagiu de pregatire ca avea parca Inter ceva meci in preliminariile CL si se agatau astia de la Gazeta ca *******ii ca-i posibil sa joace Zicu :D

Oricum era vorba de o comparatie cu t|l|-cap-gol

cfr_ista2000
17th April 2006, 21:06
ma rog, a fost in lot, a facut pregatirea - e vorba totusi de INTER MILANO

LOOL...NORMAL...si soporan este in lot la POLI TIMISOARA face pregratirea....da face si tusa..:))

t.b.
17th April 2006, 21:09
Soporan ar fi cu mult mai bun decat unii jucatori platiti cu sute de mii de $$$ da` totusi care-i legatura??? :thinkso:

Paul
17th April 2006, 21:12
Dupa ce aia de la Parma l-au trimis la plimbare a ajuns la Inter cu care a facut un stagiu de pregatire ca avea parca Inter ceva meci in preliminariile CL si se agatau astia de la Gazeta ca *******ii ca-i posibil sa joace Zicu :D

Oricum era vorba de o comparatie cu t|l|-cap-gol

nu bre , Inter e Inter , si formatiile de juniori si satelitii sunt alta socoteala

Daca vrei sa zici ca Inter si Adriano s-au echipat pentru antrenament , in acelasi vestiar si in acelasi moment , atunci te cred ca Zicu a fost la Inter...
in rest fas

cat despre Tilinca , e 2 clase peste Zicu !

cfr_ista2000
17th April 2006, 21:18
Soporan ar fi cu mult mai bun decat unii jucatori platiti cu sute de mii de $$$ da` totusi care-i legatura??? :thinkso:
legatura este...k amnadoi FOTBALISTI CICA FF BUNI (PT UNII)...fac si o facut tusa la echipe marii...precum INTER DIN ITALIA SI POLI DIN ROMANIA...:))...din cate stiu soporan in ultimu timp facea tusa si la "u":drak: ...cica..pai ma dak ii rezerva d unde sa stiu eu kat ii de bun...unii oamneni d p FORUM nici no auzit k ala...sincer..eu am auzit pt ca ala ex-uistu statea peste drum d mine...

cfr_ista2000
17th April 2006, 21:19
nu bre , Inter e Inter , si formatiile de juniori si satelitii sunt alta socoteala

Daca vrei sa zici ca Inter si Adriano s-au echipat pentru antrenament , in acelasi vestiar si in acelasi moment , atunci te cred ca Zicu a fost la Inter...
in rest fas

cat despre Tilinca , e 2 clase peste Zicu !

CORECT...

Paul
17th April 2006, 21:20
auzi la ei echipe mari ... Poli si Inter
bai baietasi nu se compara...
Zicu cu Soporan , care Soporan trebuie sa rateze de 3 ori cu poarta goala ca sa fie comparat cu Zicu

cfr_ista2000
17th April 2006, 21:24
:))...stim toti k intradevar zicu este un adevarat campion........................................... ...........da al ratarilor:))

Ursu carpatin
17th April 2006, 21:25
No, amu-mi place pe aici! Văd că v-aţi turat! Noi ne bălăcărim pe aici, face haz, dar din păcate, personajele respective, chiar cred că-s fotbalişti! Şi nu mă refer numai la cei doi!
Dar sāmbătă, că vreţi că nu, meciul e de 1 solist!
Totul e rezolvat!

Angelina Jolie
17th April 2006, 21:28
Ce discutii aiurea. Ma tb vezi la divizia B ca aveti derby. Nu ne mai plictisi cu soporanii tai.
HAI CFR!

t.b.
17th April 2006, 21:30
cat despre Tilinca , e 2 clase peste Zicu !

da cum sa nu :happy macar pe Zicu nu l-a refuzat nimeni ca s-a cerut in schimbul sau un rand de echipament :D faza asta e pe bune, nu-i caterinca :)



din cate stiu soporan in ultimu timp facea tusa si la "U"

Si probabil stii ca a fost vandut cu 200.000$, oare cate randuri de echipament se pot cumpara cu banii aia? :D



sincer..eu am auzit pt ca ala ex-uistu statea peste drum d mine...
Biune ca ne-ai zis unde stai :drak: :happy




bai baietasi nu se compara...
Zicu cu Soporan , care Soporan trebuie sa rateze de 3 ori cu poarta goala ca sa fie comparat cu Zicu

Intr-adevar nu se compara, unu-i fundas sau inchizator alalalt e atacant sau extrema

cfr_ista2000
17th April 2006, 21:31
imi place de dinamovisti..k isi sustin echipa..is multi tare p forumu asta...mio placut meciu k bistritza ...o fo plin in Groapa...da numa d caini vagabontzi.....de fapt aia is adev suporteri...merg si aia...mai multi la meciu cu steaua si rapid umplu groapa da numa sai vada p UEFA-ntastici...

cfr_ista2000
17th April 2006, 21:34
da cum sa nu :happy macar pe Zicu nu l-a refuzat nimeni ca s-a cerut in schimbul sau un rand de echipament :D faza asta e pe bune, nu-i caterinca :)



Si probabil stii ca a fost vandut cu 200.000$, oare cate randuri de echipament se pot cumpara cu banii aia? :D


Biune ca ne-ai zis unde stai :drak: :happy




Intr-adevar nu se compara, unu-i fundas sau inchizator alalalt e atacant sau extrema
aici se discuta cfr-javrele...nu alt derby al div b...si bai..baiete...deageaba lo vandut p 200000 d parai...ca sa faca tusa..:drak:

t.b.
17th April 2006, 21:35
Ursuletz e dinamovist undercover :cool:

Da` io fiind foarte perspicace l-am prins: :drak:


Dragi cāini! Am auzit că iar vine Becalu' John acţionar! Ar fi păcat! Cu el mergem vertiginos spre "B"!



pt bianco-rossi: prefer să fiu "pinguin" decāt să ajung "ultras". Eu sunt mai fan a lui Dinamo, decāt toată galeria bătută la Constanţa.


Noah ma ursuletz, ce-ai de zis in apararea ta? :D

Angelina Jolie
17th April 2006, 21:38
Ma, l-am convertit ceferist. Ai vreo problema cu asta? Du-te la somn si viseaza cu soporan cum va salveaza de la retrogradarea in C.

Ursu carpatin
17th April 2006, 21:39
Ai mai pus asta īnainte. După cum vezi, eu ţin cu toate, īn funcţie de interese! Că eu iubesc fotbalul mai mult decāt o anume echipă! Asta e! Dar anul ăsta trebe musai să cāştige campionatul Steaua sau Rapid, să avem şi noi o echipă-n Liga Mare! Şi oricum cānd joacă echipa locală (te las pe tine să deduci!), ţin cu ea, indiferent cu cine joacă!
Mulţumit de răspuns?

Ursu carpatin
17th April 2006, 21:40
Ma, l-am convertit ceferist. Ai vreo problema cu asta? Du-te la somn si viseaza cu soporan cum va salveaza de la retrogradarea in C.
Mulţam de ajutor Angi! Bine ai revenit! Tucu-te! No, ai de la mine 2 partide!:yeah:

cfr_ista2000
17th April 2006, 21:42
mai bine s vb numa d cfr-dinamo...deja deraiem pre mult d la thread:P

cfr_ista2000
17th April 2006, 21:44
mai tb...unde scrie ca clujul nu este centru feroviar..ba sa sti ca este unul dintre cele mai mari din tara...

Ursu carpatin
17th April 2006, 21:45
Ce mai e de zis? Batem la trei cuşti diferenţă! Cel puţin! Asta-i tot!

Angelina Jolie
17th April 2006, 21:46
Pai cred si eu. Ce poti sa scrii despre un meci cu Gloria II Bistrita? Eventual un Doamne ajuta sa nu pierdem si cam atat. Asa ca tre sa se afirme si ei aici unde CFR CLUJ joaca cu echipa care are 17 Campionate ale Romaniei castigate, + nu stiu cate Cupe. Maaaaaare diferenta.
HAI CFR!

grande
17th April 2006, 21:48
Daca aveti valoare trebuie sa si demonstrati ;) printr-o victorie !

Hai feroviarii :)

cfr_ista2000
17th April 2006, 21:49
si ce faci angi meri la dej...la urmatoarele meciuri..:D?

Ursu carpatin
17th April 2006, 21:51
Dinamo nu are echipa să bată īn acest moment pe CFR Cluj! Mai ales că Arpi a motivat corespunzător jucătorii! Le-a dat la fiecare o zgardă şi-o lesă! O să-i ţinem din scurt pe lătrători! Aşa văd eu tactica! Apoi, prin min 95. primim gratuit la un henţ a lui Dorinel la mijlocul terenului un penalty, pe care-l va transforma Tilincă sau Anca.... Simplu!

t.b.
17th April 2006, 21:53
Ai mai pus asta īnainte. După cum vezi, eu ţin cu toate, īn funcţie de interese! Că eu iubesc fotbalul mai mult decāt o anume echipă! Asta e! Dar anul ăsta trebe musai să cāştige campionatul Steaua sau Rapid, să avem şi noi o echipă-n Liga Mare! Şi oricum cānd joacă echipa locală (te las pe tine să deduci!), ţin cu ea, indiferent cu cine joacă!
Mulţumit de răspuns?



Ma, mie nu-mi plac "suporterii" astia care-si schimba echipa favorita dupa cum bate vantul... Ii penibil sa te dai mare suporter cand echipa-i pe primul loc si cand vezi ca se duce in jos sa tii cu altii.

On topic noua echipa favorita a ursuletului - fosta echipa favorita a ursuletului pe care a abandonat-o la greu 0 - 3 :drak:

Traiasca jupanul ursulet carpatin, mare suporter al echipelor care merg bine :D

Angelina Jolie
17th April 2006, 21:56
Off topic: n-ai nimic de reparat la yutong?
On topic: Vine cineva de la Bucuresti? Sau se aduna numai cei din Cluj, Guardia Oradea, Mures si altii?

Ursu carpatin
17th April 2006, 21:57
Of, măi t.b.! Nu pricepi că nu-s de ăla????? Bine, nu-s suporter, sunt numai iubitor de fotbal! Te-ai liniştit? Amu vi cu mine la meci? Că te duc cu maşina, să nu oboseşti doamne-feri!
Amu că te-am luminat, poate treci la subiect! Adică cum 3-0 pt. cuţu? Ce nu ai īnţeles din mersul jocului pus de mine mai sus? Spune-mi, că-ţi traduc!

gicu
17th April 2006, 21:59
Iar? Aceleasi povesti le-am auzit si inainte de meciul tur :sleep: Ce-i drept, nu cred ca va mai dam 5...unu' singur e suficient.

ps. avem 2 argumente de partea noastra: 1. jucati acasa si 2. nu joaca Niculescu :D

Hai Dinamo

t.b.
17th April 2006, 22:01
Nu viu ca tare ma tem ca tu dupa ce conduce Dinamo cu 2-0 te dai iara cu aia mai tari :D

Ursu carpatin
17th April 2006, 22:03
Ioi! Aia cu jucăm acasă e bună! Dar partea a doua.... Ăla vă mai scoate, aşa, din cānd īn cānd....
Hai CFR!
t.b.! Hai, te rog! Promit că nu!

cfr_ista2000
17th April 2006, 22:05
Iar? Aceleasi povesti le-am auzit si inainte de meciul tur :sleep: Ce-i drept, nu cred ca va mai dam 5...unu' singur e suficient.

ps. avem 2 argumente de partea noastra: 1. jucati acasa si 2. nu joaca Niculescu :D

Hai Dinamo

sigur k da voi dati nUMA UNU SI NOI DMA 3..:happy

bada_otelul
17th April 2006, 22:11
la forma pe care au aratat-o dinamovistii in ultima vreme cred ca e meci de 1X,dar sa nu uitam ca cfr joaca mai slab acasa,deci 1X2,eu am votat X

Ursu carpatin
17th April 2006, 22:15
No, iar dau de tine? Asta-i meci de 1 solist!

cfr_ista2000
17th April 2006, 22:20
fortza cfr!!!...1 solist...ii leaga martin tudor d poarta k lese..si nu mai miska..

bada_otelul
17th April 2006, 22:20
daca te incalzeste cu ceva eu am zis ca facem egal la dinamo si ai vazut ce a iesit.sper sa va iasa si voua la fel

Ursu carpatin
17th April 2006, 22:22
daca te incalzeste cu ceva eu am zis ca facem egal la dinamo si ai vazut ce a iesit.sper sa va iasa si voua la fel
Vezi de ce īmi eşti simpatic? de aia, că ne vrei binele!:yeah:

Ess
17th April 2006, 23:06
Toate victoriile de-acasa au fost impotriva echipelor mai tari ca si pandurii: gen steaua, poli si vaslui ( :d )
Pronostic 1.
Sau x.
Sau 2...
Sau mai bine nu...

Angelina Jolie
18th April 2006, 04:13
Ma, am stat io si am cugetat si am ajuns la concluzia ca vom juca un 3-4-3 prin invaluire si vom bate cu 4-0. Primul gol in secunda 15, sut Dorinel din cercul de la centru (Munteanu isi aseaza sticla cu apa langa plasa laterala). Minutul 21 Mineuan recupereaza la centrul terenului pasa in adancime spre Tilinca pe care il loveste mingea in spate, sare la Anca pe dreapta, asta cu mana stanga isi cauta suzeta, cu dreapta il loveste pe Petre sub centura si suteaza fenomenal la vinclu.
Minutul 22: Dinamovistii incep de la centru Zicu se enerveaza ca l-o injurat suporterii si isi da autogol. Minutul 45+1 Degajare Tudor si gol. 4-0, repriza a doua nu se mai joaca, din cauza terenului prost.
HAI CFR! Ceilalti in C!

dasal
18th April 2006, 05:37
meci de 1solist.

Ursu carpatin
18th April 2006, 07:24
Angi, dar cu penalty-ul gratuit oferit CFR-uluivdin min.95 cum rămāne?

Angelina Jolie
18th April 2006, 07:27
Baaaaaaaaaaa, tu stai pe invizibil? Treci la povesti. Penaltyul din minutul 95 va fi ratat. 4-0 am zis. Hai ca azi te sparg.:D

Rossi
18th April 2006, 07:32
Dinamo - Cfr Cluj 5-0

Cfr Cluj - Dinamo ?

personal cred ca batem cu un 3-1

Ursu carpatin
18th April 2006, 07:33
SF-istule! nu vrea să meargă mess-ul! Asta e! Mă īntreb cu ce mă mai atacă t.b.-ul, amu că am pus "TOATE", dar numai cele din "A"? Şi am declarat că pe uişti nu-i susţin! Poate de ajung īn "C"....ca să pice-n "D"!

Ursu carpatin
18th April 2006, 07:35
Mă roş-alb! Nu pricepi că n-aveţi şanse? Totul e hotărāt la nivel īnalt, pe la etajul 3! E meci de 1 solist cu orchestră!

Angelina Jolie
18th April 2006, 07:55
La etaju 4 in caminu CFR de langa stadion s-o hotarat ma nu la 3. La 4 is sefii. Ii blat si batem cu 4-0. Clar. Si vrajitoarea Norvegia o zis.

Ursu carpatin
18th April 2006, 07:59
Poate-am numărat eu greşit etajele....oricum era vorba de nivel īnalt! Şi zici că o citit īn porumb? Şi-am ieşit mai buni? Mă, aia se pricepe!!!

Angelina Jolie
18th April 2006, 08:02
Pfoai, ii somitate ma. La omul i-o zis nu mie. Da ii clar, 4-0 cum am zis mai sus.

Ursu carpatin
18th April 2006, 08:03
Bun, m-am liniştit! Amu īncep să sărbătoresc victoria! Mă gāndesc să-l chem şi pe t.b. la sărbătoare! Că-s om bun! Īmpart bucuria cu toţi! Dar de dă īn hepatită? Că nu ştiu de-o să reziste la o victorie a CFR-ului, după o īnfrāngere īn faţa Gloriei II ! Om vedea... Angi, totuşi, de ce să ratăm penalty-ul primit gratuit īn min. 95?

Angelina Jolie
18th April 2006, 08:15
D-apoi ca suntem domni ma. Cam 4-0 e diferenta de valoare intre noi si Dinamo. 5-0 deja e prea mult.

Ursu carpatin
18th April 2006, 08:23
etete! Asta e bună! Bine! Dacă aşa a zis baba Norvegia, aşa să fie! 4-0 pt. CFR!

cfr_ista2000
18th April 2006, 08:51
ursule..dak is numa 3 min d prelungiri :D

Ursu carpatin
18th April 2006, 08:55
dragă, eu am văzut 5!

cfr_ista2000
18th April 2006, 09:01
oki...5 sa fie...si sa fie 4-0:yeah: :yeah:

Ursu carpatin
18th April 2006, 09:09
Eu tot nu-s īmpăcat că ratăm un penalty, primit gratuit, īn min. 95.....
Hai CFR!

Angelina Jolie
18th April 2006, 09:14
dragă, eu am văzut 5!
Care tu ma? Vrajitoarea Norvegia nu tu. Si o mai zis ca azi te rup la table deci lasa :drak: forumu si hai sa te execut.
HAI CFR! Batem Dinamo! Ii calcam in picioare. Ii rupem. Le calcam pe cap.

Ursu carpatin
18th April 2006, 09:17
Auzi Angi, Vrăjitoarea să se mai uite o dată īn boabe, că-s 5!

cfr_ista2000
18th April 2006, 09:31
mai ursule tu vrei sai faci chiar d rusine....ai zis k esti om bun...lasai naibi cas destule 4...

Ursu carpatin
18th April 2006, 09:33
Nimic nu las! Nu ratăm penalty! Să lase vrăjitoarea Norvegia!

cfr_ista2000
18th April 2006, 09:39
:))...3 dintre goluri le da minteuan..si ajunge golgeter...:))

Angelina Jolie
18th April 2006, 09:40
Tz tz tz, numa prostii vorbiti pe aici. Vrajitoarea Norvegia a zis si tactica ma. 3-4-3 si zice ca Anca va fi in mare forma. Va hartui apararea adversa ca de obicei. Pacat ca nu mai e Oncica sa le trazneasca un sut din ala ca la 4-2-ul de anul trecut. Dar oricum e cert ca ii calcam in picioare. Si pe steaua ii rupem pe lia manolia. Veti vedea. Aaaaaaaaa, si era sa uit: luam titlul la mustata.:D

Ursu carpatin
18th April 2006, 10:29
Vrajitoare aia, Norvegia, era mangă cānd ai vorbit cu ea? Cum adică la mustaţă? Īl luăm lejer.......

Angelina Jolie
18th April 2006, 10:32
Ii luam titlul de "primul camatar al tarii" la Mustata ma. Ce n-ai inteles?:D

Ursu carpatin
18th April 2006, 10:34
De ce la mustaţă, şi nu lejer, asta n-am īnţeles!

cfr_ista2000
18th April 2006, 10:34
:))....liga campionilor interzisa ....miticilor..:D...:))...bucuresti anti bucuresti..ma voi ati vazut ca inafara d steauaa in returul asta toti miticii vin la cluj..:))

Darius
18th April 2006, 10:36
Interesant si meciul de la Cluj...apropo cum se inteleg cele doua galerii?...(cea a CFR-ului si cea a lui Dinamo?)

Angelina Jolie
18th April 2006, 10:37
Minunat, is prieteni la catarama. Mai ales ca dinamovistii si uistii se au bine.:D

Ursu carpatin
18th April 2006, 10:38
Se īnţeleg bine! Amāndouă o să se bucure de victoria CFR-ului!

Darius
18th April 2006, 10:50
That's funny! :)

Sper ca nu va iesi scandal prin tribune...

Sa fiti gazde bune!

cfr_ista2000
18th April 2006, 10:57
double j...no sa iasa cu scandal..k jandarii nostrii is mai pregatiti decat aia d la constanta...leau promis la dinamovisti k inainte de meci ii duc jandarmii in plimbare prin metro si prin selgros:)):happy :happy

Angelina Jolie
18th April 2006, 11:08
Iei un rahat, ii dai chipiu si ****n si ghici ciuperca ce-i? JENDAR.
HAI CFR!

Rossi
18th April 2006, 11:16
Da ii clar, 4-0 cum am zis mai sus.

oare ?! Clujul in tur declarase ca vine in Stefan cel Mare sa ia cel putin un punct ... si a plecat cu 5 boabe !!!
5-0 ... mai rusinos de atat se poate ?!

Angelina Jolie
18th April 2006, 11:17
Da ce fotbal juca Dinamo atunci si ce joaca acum? Maaaare diferenta.

Rossi
18th April 2006, 11:58
Da ce fotbal juca Dinamo atunci si ce joaca acum? Maaaare diferenta.

e adevarat , dar 4-0 ...

starsteel
18th April 2006, 12:02
Ce bine era daca conducator ramanea I. Becali la meciul asta, aveau motive de razbunare clujenii dupa declaratiile ex-dinamovistului. Oare numai ex ?

Ayrton
18th April 2006, 12:19
Pai se pare ca numai ex, n-ai vazut ca a pus ochii pe Sportul mai nou?

starsteel
18th April 2006, 12:22
Asta are mania distrugerii nu se lasa. Gustul banilor facuti usor e atat de dulce.

Ayrton
18th April 2006, 12:32
Intreba cineva daca vin dinamovisti si din Bucuresti la meci. Da, s-au anuntat circa 80-100 de oameni... sa vedem insa daca vin iar doar ca sa-i aprostrofeze pe conducatori si jucatori sau ii vor sustine pe cei ce vor intra in teren in tricourile alb-rosii...

alejandro
18th April 2006, 12:46
meci greu pentru ambele echipe,merg pe un X.

Ursu carpatin
18th April 2006, 13:17
Asta are mania distrugerii nu se lasa. Gustul banilor facuti usor e atat de dulce.
Zău? Amu vrea pe Sportul Ionel? Păi după ce o reuşit să strice două echipe (Rapid şi Dinamo), vorba ta, a prins gustul distrugerii din interior! Sunt curios cānd īl dă jos pe Jiji! Atunci să vezi circ!
Referitor la meci, e clară treaba! Vrăjitoarea-ghicitoarea Norvegia a pus 1 solist, fără orchestră! Cică 4-0! Eu totuşi sper să-l dăm şi pe al cincilea! Hai CFR!:yeah:

cfr_ista2000
18th April 2006, 14:02
i.becali vrea sa distruga tot fotbalu romanesc...nu vati dat seama...ii un porc..un gunoi...un NIMIK...dupa tot ce a facut cu fl petre nu mai poate fi numit om...ci animal..

Aurel.D
18th April 2006, 14:54
Cred ca o sa fie un meci interesant la Cluj. Ambele echipe joaca oscilant si va castiga cea care va prinde o zi mai buna...
Imi sunt simpatici cei de la CFR Cluj; le-am tinut pumnii in Intertoto asta vara si le doresc si in campionat sa le mearga bine. Dar Sambata imi doresc mult sa castige Dinamo, mai ales ca vine meciul cu Sportul, care va fi f. important pt. ramanerea acolo, in fata!

chinezu
18th April 2006, 15:49
Dinamo castiga lejer(1-3). cfr e trompeta acasa.

Ursu carpatin
18th April 2006, 15:57
Ni la ochi-oblici! Cică trompetă! Suntem TROMPETE!!! Că jucăm īn 11! Dar sāmbătă cu trompetele vom cānta Marşul Funebru pt. Dinamo! MĂĂĂĂ, Vrăjitoarea a spus 4-0 pt. noi! Chiar nu īnţelagi???

chinezu
18th April 2006, 16:13
Ni la ochi-oblici! Cică trompetă! Suntem TROMPETE!!! Că jucăm īn 11! Dar sāmbătă cu trompetele vom cānta Marşul Funebru pt. Dinamo! MĂĂĂĂ, Vrăjitoarea a spus 4-0 pt. noi! Chiar nu īnţelagi???
Imi cer mii de scuze! Intr-adevar SUNTETI TROMPETE!

chinezu
18th April 2006, 16:26
Ni la ochi-oblici! Cică trompetă! Suntem TROMPETE!!! Că jucăm īn 11! Dar sāmbătă cu trompetele vom cānta Marşul Funebru pt. Dinamo! MĂĂĂĂ, Vrăjitoarea a spus 4-0 pt. noi! Chiar nu īnţelagi???
O sa-ti explic pe intelesul tau. cfr Cluj=echipa trompeta, jucatorii de la cfr=trompete.E clar?

Ayrton
18th April 2006, 17:04
Apropo de "vrajitoarea Norvegia" ca am vazut ca ati dezbatut pe vreo cateva pagini pe subiectul asta: am aflat ca a fost contrazisa de vrajitoarea Mercedesa care a dat ca sigura victoria oaspetilor in toate cele 8 meciuri ale etapei!!! :o:
Si pe vrajitoarea Mercedesa chiar nu aveti cum sa o contraziceti! :D Are diploma de absolvire "magna cum laudae" a Universitatii de Spiritism si Vrajitorie din ... Cluj! :D

Ursu carpatin
18th April 2006, 17:05
ochişori oblici!
Văd că nu ştii de glumă! Nu mai īmi bat capul cu tine! Spor....

Ursu carpatin
18th April 2006, 17:07
Apropo de "vrajitoarea Norvegia" ca am vazut ca ati dezbatut pe vreo cateva pagini pe subiectul asta: am aflat ca a fost contrazisa de vrajitoarea Mercedesa care a dat ca sigura victoria oaspetilor in toate cele 8 meciuri ale etapei!!! :o:
Si pe vrajitoarea Mercedesa chiar nu aveti cum sa o contraziceti! :D Are diploma de absolvire "magna cum laudae" a Universitatii de Spiritism si Vrajitorie din ... Cluj! :D
Mă, eu după ea nu mă iau! N-o fost īn stare să-şi aducă piranda cea mică acasă, adică pe Strălucirea!!! Ce :drak: de vrăjitoare īi?

Ayrton
18th April 2006, 17:13
Pai stai un pic ca e mai complicata problema: ea ghicise unde e, ca o furase Xilofon Stivăns sau cum draq il chema pe ala, si pana la urma si-a recuperat-o, dar la fotbal este ea egzperta, manca-ti-as! :D Eu o cred! :D
Asa ca: Hai oaspetii! :evil:

rhadoo
18th April 2006, 17:48
si iar va umilesc cateii,no da lasa ca nu-i bai,nu cred ca se supara nimeni,nici u istii din cluj daramite noi astialalti
treaba ii buna
HAI JIUL PETROSANI!

Aurel.D
18th April 2006, 18:07
:D M-ati omorat cu vrajitoarea Norvegia, asta!!
Dar ca veni vorba, vrajitoarea Coasta de Fildes, ce zice:D ? N-a intrebat-o nimeni? Sau este ocupata cu educarea in ale farmecelor a copiilor sai, Vulcanu' si Noua Zeelanda?:happy

Ursu carpatin
18th April 2006, 19:17
Senna, şi-o pierdut tot flerul Mergedeza! Cu ocazia super-răpirii puse la cale Stivăns! Xilofon parcă e tatăl Strălucirei..... Parcă.... Oricum, de atunci n-a mai nimerit! Ştiu sigur, că o prezis că batem Oţelul la Cluj, dar a fost invers! Sau o fi crezut că meciul are loc la Galaţi? Că noi şi meşterul Manole suntem fraţi de cruce! Ce cāştigăm afară, dăm acasă! Buni samariteni!:happy

Ursu carpatin
18th April 2006, 19:37
:D M-ati omorat cu vrajitoarea Norvegia, asta!!
Dar ca veni vorba, vrajitoarea Coasta de Fildes, ce zice:D ? N-a intrebat-o nimeni? Sau este ocupata cu educarea in ale farmecelor a copiilor sai, Vulcanu' si Noua Zeelanda?:happy

Nu mă! Asta e embrion! Amu se dezvoltă īn ale ghicitului! Cică are debutul cu ocazia Campionatului Mondial! Amu face vrăjile necesare cāştigării Cupei Mondiale de către Australia! Să aşteptăm, să vede ce ştie!:yeah:
Pānă una-alta s-o credem de tanti Norvegia, care e mare cunoscătoare! Şi care a prezis victoria CFR-ului sāmbătă, cu Dinamo! A dat şi scorul, 4-0, toate golurile īn prima repriză, dar aici am ceva dubii.... Eu ştiu de-un penalty gratuit primit de CFR īn min. 95!:happy

Angelina Jolie
18th April 2006, 20:44
BATE DINAMO,
CFR BATE DINAMO,
BATE DINAAAAAAAAAMO,
CFR BATE DINAMO!
Atat am avut a va comunica. Iar pentru cei care pun la indoiala talentul Norvegiei, io zic sa aveti grija pe unde umblati, ca le are si cu magia neagra femeia.

bada_otelul
18th April 2006, 20:48
nu cred in magie asa ca nu ma afecteaza.dar cred in capacitatea cfrului de a castiga meciul cu dinamo

Universal
18th April 2006, 20:51
II bate Clujul rau de tot 4-1 si Dinamo nu isi revine

cap
18th April 2006, 21:11
meci greu pentru dinamo foarte greu

Universal
18th April 2006, 22:22
Abia astept sa vad meciul,cred ca vor manca bataie dinamovistii,cu fulgi cu tot..sui va fi demis inca un antrenor..vor pierde cu siguranta locul 1 pana la sfarsitul campionatului,merge prea prost echipa.

Angelina Jolie
18th April 2006, 22:26
Dupa meciul asta cainii vor latra: NO ham!:lol:

UrsMeier
18th April 2006, 22:40
eu zic ca o sa bata dinamo pt ca arbitreaza helesteanu.....si toata lumea stie ca el este caine.

Universal
18th April 2006, 22:41
NU bate,egal sau victorie clujeana va fi,Dinamo nu este in strae sa bata in Cluj remeber 4-2 anul trecut

UrsMeier
18th April 2006, 22:42
pai nu trebuie sa poata ei........poate helesteanu

Angelina Jolie
18th April 2006, 23:09
Helesteanu'i feroviar. Si meciu' asta-i blat. L-am cumparat. HAI CFR!

Ammadeus
19th April 2006, 04:43
3-1 si niculescu joaca ca doar dinamo e de la bucale...se va reanaliza, bla, bla, blah

Ursu carpatin
19th April 2006, 07:42
Ursache, amu 2-3 săptămāni Leuşteanu era CFR-ist.... Deci 1 solist, fără orchestră!

Ayrton
19th April 2006, 08:54
Ce cāştigăm afară, dăm acasă! Buni samariteni!:happy

Ma Ursule, asa sa fie precum graiesti! :ok:
Si cum etapa trecuta ati batut la Tg Jiu, e momentul sa va respectati regula si sa trimiteti punctele la Bucuresti sambata! :evil:

Ursu carpatin
19th April 2006, 09:10
Vitezomanule, amu nu! Şi Vrăjitoarea Norvegia a spus STOP eşecurilor pe teren propiu! Nu am cum să te ajut.....

Ayrton
19th April 2006, 11:30
zici tu? :mda:
Totusi, nu ma las... Sa vedem ce zice si vrajitoarea Finlandia! ... ups, aia e votca... :D bine ca nu m-a auzit Semeghin! :D am vrut sa zic vrajitoarea Finlanda! :)

Ursu carpatin
19th April 2006, 11:58
Seme doreşte vinuri! Nu se dă la tării! Bine, află ce zice vrăjitoarea Finlanda şi vorbim după! Dar nu cred să zică altceva, doar sunt vecine de palier! Nu-şi bagă sula īn coastă una la alta!:D

cristian75poli
19th April 2006, 12:45
Catelusii nu au voie sa prinda decat locul 5 la sfarsitul campionatului asa ca trebuie sa piarda...

:ok:

cristian75poli
19th April 2006, 12:46
"POLI" - CAMPIONII!!!:ok:

Sunchase
19th April 2006, 12:48
As prefera o victoria a Cfr-ului dar cred ca se termina 0-0...asta doar daca nu intervine Helesteanu !

apparte
19th April 2006, 12:59
Hai Adi,fa-l pe "taran":drak: !Culmea e ca pe "Taranu' " il stiu mai bine decat pe Adi :D!

Ursu carpatin
19th April 2006, 13:50
"POLI" - CAMPIONII!!!:ok:

Campionule, vezi că ai greşit meciul! :D Intră pe Vaslui- Poli Tim!:yeah:

Ayrton
19th April 2006, 16:02
niculescu joaca ca doar dinamo e de la bucale...se va reanaliza, bla, bla, blah

Iote ca a fost suspendat, ca nu-l cheama Radoi sau Paraschiv sa se anuleze cartonasele rosii...
Asa ca Ammadeus, incearca sa iti mai imbogatesti si tu vocabularul, ca ai ramas doar cu bla, bla, blah!
:evil:

Ursu carpatin
19th April 2006, 17:21
Ayrton, singurul căţeluş care mai are tupeul să latre prin divizie nu a fost iertat? Parcă azi era şedinţa.....

Ayrton
19th April 2006, 18:02
Azi a fost sedinta. Si da, l-au suspendat, chiar daca a fost eliminat gratuit.
Chiar si fara Clau-gol tot Dinamo castiga la Cluj sambata! :ok:

Ursu carpatin
19th April 2006, 18:17
Cinstit spun, nu a fost eliminat gratuit! De ce a trebuit să de-a cu cotul aiurea, la mijlocul terenului... Ăsta-i un relex prost la toţi jucătorii, iar Deco l-a perfecţionat! Uită-te la Deco, loveşte de fiecare dată! No, norocul nostru, măcar nu tremurăm tare la loviturile libere! Că Niculescu chiar ştie să execute!
Se pare că vrajitoarea Norvegia chiar ştie meserie de-a pus 1 clar pe meciul ăsta!

Swisstec
19th April 2006, 18:23
Poate vine un alt 5-0!:D Invers acum, 0-5!
Bate Dinamo ca n-are de ales!

edit: nu a fost intentzie la acea lovitura, de fapt nu se poate numi lovitura, l-a sters putzin! :rosu:(pentru arbitru:D)

Ursu carpatin
19th April 2006, 18:27
Intenţia a fost! Indiscutabil! E adevărat că nu l-a lovit puternic, a rămas cu dinţii īntregi, dar intenţia asta a fost, de-a lovi! Şi să ştii că o să fie 4-0 pt CFR, conform viziunilor faimoasei văjitoare Norvegia! Şi eu am vrut 5-0, dar dacă aşa a zis vrăjitoarea.....

APercele79
19th April 2006, 18:39
De ce a trebuit să de-a cu cotul aiurea, la mijlocul terenului

daca se sanctionau toate loviturile asemanatoare la mijlocul terenului, inseamna ca doamna mirela radoi ar sta pe banca tot sezonul.....

Ursu carpatin
19th April 2006, 18:46
No, nici chiar aşa! Oricum nu se poate schimba decizia, aşa că am scăpat de-un pericol! Scorul de 4-0 pt. CFR prinde contur.....

WOLF_ULTRAS
19th April 2006, 18:47
:happy Bate Dinamo Cu Mijloacele Ei Care Le Stie Toata Lumea:jerk:

Swisstec
19th April 2006, 18:50
Hai mai ca n-a fost cu intentzie, uita-te atent la faza! S-a vazut la Recursul Etapei.:D

4-0? In nici un caz, poate pentru Dinamo, trebuie sa traga tare, s-ar putea sa fie ultima lor sansa la titlu din acest deceniu...

Ursu carpatin
19th April 2006, 18:57
Dinamo mai are meciuri grele... de exemplu cu Sportul! 4-0 pt CFR!!!!! aşa a spus vrăjitoarea Norvegia, aşa va fi! Nu discut pe această temă!:D

chinezu
19th April 2006, 19:13
:happy Bate Dinamo Cu Mijloacele Ei Care Le Stie Toata Lumea:jerk:
Voi ati fi ultimii care ar tre'ui sa va vaitati de aceste mijloace.

Universal
19th April 2006, 19:50
NU bate Dinamo,Munteanu este un antrenor de exceptie,este bine ca l-a luat Cluj,nu are ce cauta la blatisti,mai bine si mai linistitor in provincie. Bate Cluj bine-bine pe Dinamo, 5-1 rau de tot fara Niculescu .Sa intre Munteanu si s-au fript dinamovistii.

Angelina Jolie
19th April 2006, 21:31
Buna dimineata forum. Ce zi frumoasa avem azi. :great:
CFR bate pe Dinamo sambata, asta se stia, ceva noutati mai aveti?
PS Ursule inca plangi?:lol:

cfr_ista2000
19th April 2006, 21:34
Iote ca a fost suspendat, ca nu-l cheama Radoi sau Paraschiv sa se anuleze cartonasele rosii...
Asa ca Ammadeus, incearca sa iti mai imbogatesti si tu vocabularul, ca ai ramas doar cu bla, bla, blah!
:evil:
bai catzal...poate ai vrut sa zici bla, bla, blat!:P

Ursu carpatin
19th April 2006, 21:35
nu mă! Rād, că mă uit la Rapid-Oţelu, şi văd cine ne-a bătut! Da rad de nervi.....

Universal
19th April 2006, 21:36
Pai dinamovistii vad ca fac prostii, nici nu-l pastreaza pe Petre,legenda lor, se duce la CSKA Moscova si pleaca,farael e de rau, estevun jucator rapid.

Universal
19th April 2006, 21:37
Scuze..greseala mea..CSKA Sofia,bulgarii :)

Angelina Jolie
19th April 2006, 21:38
Un ras din ala isteric. Vai vai ce ti-am facut. Mi-e teama ca daca nu batem sambata vei fi caz de internare.
Deci il sun pe Dorinel si ii zic sa lupte sambata ca la Plevna. Dar ma, io zic asa: daca dinamovistii se uita acum la meciul rapidului isi dau seama ca nu au nici o sansa la campionat si se dau batuti. Vand meciul.
HAI CFR!

Ursu carpatin
19th April 2006, 21:42
Să ştii! Chiar ar fi fain să nu iasă din cuşti! Şi la masa de Black Jack să avem 3-0, deşi nu cred.... Mai bine un cinstit şi luptat 4-0, două Anca, două Tudor, din degajări!

Universal
19th April 2006, 22:30
Eh...EU SUNT MAMA NORVEGIa fratilor :)))))))))))))))))))))))))))))))))) Dar le da clujenii o lectie de fotbal dinamovistilor de se vor spala pe b..scz pe gura cu ea , sa ia aminte de RApid ca galatenii fac in aceste momente harakiri !!!!!!! :))))))

Angelina Jolie
20th April 2006, 00:13
Ziceam mai inainte ca o sa latre cainii "no ham" dupa meciul asta. Cainii rosii vor zice: "NO Hai Dinamo!":lol:

cristian75poli
20th April 2006, 01:06
Sper sa castige CFR si asta nu pt ca tin cu ei ci pt ca URASC dinamo...

"POLI" - CAMPIONII!!!

remy
20th April 2006, 05:01
eu zic ca o sa bata dinamo pt ca arbitreaza helesteanu.....si toata lumea stie ca el este caine.

CINE TI-A CIRIPIT ASTA ? DE CE NU ASTEPTI SA VEZI REALITATEA, SI TE HAZARDEZI IN AFIRMATII PRECUM UNII STELISTI FANATICI DE PE FORUM (SE STIU EI !) ?
IA DE-AICI SI MINUNEAZA-TE !

Cīrţu avertizează Dinamo
Antrenorul lui FC Argeş, Sorin Cīrţu, le-a transmis dinamoviştilor să aibă grijă la arbitrajul lui Anton Heleşteanu la meciul de sīmbătă de la Cluj, cu CFR. "M-a făcut la ultima partidă, dintre echipa mea şi CFR, cīnd le-a dat adversarilor un penalty inexistent. A fost comando de execuţie! Oamenii la greu se văd şi poate gazdele de sīmbătă au nevoie de o mīnă de ajutor, aşa că lumea să fie atentă īn careul lui Dinamo că s-ar putea să dea penalty pentru CFR. Heleşteanu e băiat de cartierul Gruia!", a spus ieri Cīrţu.

Angelina Jolie
20th April 2006, 05:32
Ma remy asta ii primul mesaj al tau la meciul lui dinamo, al 181-lea de pe thread. Tie iti pasa si ce face dinamo sau doar de jiji?
HAI CFR!

Ursu carpatin
20th April 2006, 07:30
Vezi de treabă! L-a contrazis pe ursache! Atāt! Dar acum cred că ţine cu Dinamo, că nu mai e ion becalu prin cuşcă....
off-topic: 'Neaţa Angi!

chinezu
20th April 2006, 09:17
0-5.Ce misto ar fi 10-0 per total!!! Ar rade si curcile de voi!

Angelina Jolie
20th April 2006, 09:26
0-5 cand a fi China mai democrata decat America.
HAI CFR!

Ayrton
20th April 2006, 09:55
E nici chiar 0-5... :D ... Scorul de 0-1 m-ar multumi deplin! Si Zicu marcheaza! :ok:

Aurel.D
20th April 2006, 09:58
Chiar si 4-5 este bun...trebuie doar sa marcam un gol mai mult ca ei!

Angelina Jolie
20th April 2006, 10:04
Si Zicu marcheaza! :ok:
In proprie poarta daca e sa ne luam dupa Norvegia.:yeah:

mblue
20th April 2006, 10:12
/OLE/ sper si cred intr-o victorie a tzefereului /OLE/

bgd2007
20th April 2006, 10:19
urasc dinamo,dar la cat de increzuti sunt sustinatorii astia ai cfr-ului(vezi angelina) nu m-ar deranja sa ia bataie CFR-ul.
No offence.

Apropo:se joaca tot in mlastina aia?
Daca o sa ia bataie,dinamovistii sigur o sa dea vina pe teren.

Ayrton
20th April 2006, 10:34
Acum pe bune, mie chiar nu mi se par increzuti sustinatorii CFR-ului ...

Si nu o sa dam vina pe teren intrucat nu o sa pierdem!

bgd2007
20th April 2006, 10:37
asa sa faceti

boosaw
20th April 2006, 11:20
Prima victorie lejera a cfr-ului acasa..... Cfr bate la cel putin 2 goluri diferenta

Angelina Jolie
20th April 2006, 11:23
Acum pe bune, mie chiar nu mi se par increzuti sustinatorii CFR-ului ...
Pai cine m-a citit mai mult isi da seama ca vorbesc mai mult la vrajeala. Asta e stilul meu de demoralizare a adversarilor.
Deeeeci: VA CALCAM IN PICIOARE!

UrsMeier
20th April 2006, 11:45
remy......am spus asta pt ca de cate ori a jucat Arges cu dinamo si a fost arbitrata de leusteanu de atatea ori v-a dat o mana de ajutor.......sau mai multe

Hipgnosis
20th April 2006, 11:59
Ma remy asta ii primul mesaj al tau la meciul lui dinamo, al 181-lea de pe thread. Tie iti pasa si ce face dinamo sau doar de jiji?
HAI CFR!


Nici nu apare bine un thread cu Steaua ca a si umplut remisor 2 pagini de unul singur :ok:
Hai CFR, pune-i in genunchi pe catelusi si pune-i sa se prezinte :drak: Razbunati-l pe dorinel care a fost scuipat de gropari in toamna :ok:

bada_otelul
20th April 2006, 12:32
eu cred ca e meci de X.joaca bine cfr impotriva echipelor cu pretentii

Ursu carpatin
20th April 2006, 12:43
Totul e limpede! Amu am fost la o şuetă şi o bere cu vrăjitoarea Norvegia, fiica lui Suedia şi sora lui Benelux, vară primară cu Mama Omida, şi m-a asigurat că rezultatul pus de ea e de neclintit, precum glia strămoşească! Adică 4-0 pt CFR! Cred că orice discuţii de acum īnainte pe această temă nu-şi au rostul!
P.S. Foarte off-topic!!! A mai spus ceva de un meci īn care o echipă pierde sānbătă la Cluj, da' cică meciul ăla se joacă la matineu!!!!

chinezu
20th April 2006, 13:44
URsulica tata! La meciul tur(5-0) care di* vrajitorele astea au prezis scorul

remy
20th April 2006, 14:09
Ma remy asta ii primul mesaj al tau la meciul lui dinamo, al 181-lea de pe thread. Tie iti pasa si ce face dinamo sau doar de jiji?
HAI CFR!
Mai cititi toate posturile mele si vedeti ca scriu despre mai multe teme, nu numai una.
Eu sunt cu realitatea, si nu admit toti frustratii care vad in Dinamo un club care e ajutat de cele mai puternice forte din lume (Conspiratie Mondiala), chiar si comanda vremea urata (vezi ce spune ABERELUL de Starsteel, in topicul de pe Intern, in legatura cu amanarea campionatului)
Mai santeti multi care nu puteti sa ganditi cu cerebelul vostru ?
Oricum, nu-mi pun mare baza in meciul asta pt. Dinamo, dar cei de la CFR sant ordinari rau.
VEDETI DE CE, DIN ARTICOLUL ASTA (alt jeg uman, stil JIJI Fecali !):

ARPAD BACY, ARPAD BACY, DE-TE GIOS DIN KOO-PACY !
E cert acum, multi dintre cei care se definesc ca "Anti Dinamo" au un punct in comun, mai exact marlania. Pe de o parte e bine, ii putem recunoaste de la o posta chiar daca vor sa se ascunda, pe de alta e rau ca acestia isi varsa marlaniile cam peste tot unde apuca, preferabil in vazul si auzul lumii, fara a fi pedepsiti de cine trebuie, in speta FRF care tolereaza astfel murdarirea fotbalului romanesc cu nepasarea cu care ne-au obisnuit. Protagonistul saptamanii este acum dl Arpad Pascani, mai marele clubului ceferist din Cluj. Coincindenta ? Nici vorba, ies baietii la apel inaintea meciului cu noi ca la comanda. Vorbele dl Pascani, care emana un usor iz de Buda (sau Pesta, nu imi dau seama bine de provenienta accentului) ma fac sa cred ca zdelutza si-a marit pretentiile pentru banii acordati adversarelor noastre, cerand in plus si balacarire publica pe langa eventualele puncte smulse in teren. Aidoma prostului de pe Litoral, dl Pascani nu are nici o problema sa se faca de ras la televiziune, in fond banii n-au miros si trebuie obtinuti pe orice cale, nu-i asa ? Preludiul insa a fost interpretat de Dorinel care ne purta noua de grija in legatura cu campionatul, in loc sa-si vada de ale lui, capitol unde e restantier, stiut fiind ca CFR si-a propus participarea in UEFA si pe care o sa o prinda cam a doua zi de la Pastele cabalin. In caz ca a uitat ii aducem aminte ce umil a fost la Bucuresti la conferinta de presa dupa meciul tur. Stim ca memoria lui e prea mica pentru ca astfel de detalii sa incapa, de aceea am si atasat fisierul video de la data respectiva.
Partea buna este ca replicilor clujene au fost oarecum contracarate de oficialii nostri, timid dar orisicat, nu s-a stat cu mainile in buzunare. E drept ca Dinamo nu initiaza astfel de atacuri mizere niciodata, dar este bine ca ele sa fie contracarate, in legitima aparare, chiar daca acest lucru ar putea provoca putina indispozitie stomacala. Dar poate si mai bine ar fi daca FRF ar pasi inainte sa pedepseasca astfel de actiuni, totusi pretindem ca ne-am civilizat si azi maine intram in Europa. Oricat am vrea noi sa credem ca nimeni nu se uita la noi si nu ne acorda atentie, totusi cine trebuie se uita si singura concluzie pe care o pot trage, in general despre fotbalul romanesc, este ca suntem o ceata ce animale nedomesticite, primitive si cateodata si ingamfate (vezi gesturile unora cand merg in strainatate, nu dau nume sa nu ofensez). Un alt motiv ar fi cresterea (in sfarsit) calitatii jocurilor in teren. Nu e pacat sa ne tragem singuri inapoi ?
In incheiere am dori sa ii amintim lui Dorinel ca Sportul a inceput returul cu 4 puncte in urma lui si este acum la 3 deasupra. Daca vrei UEFA cam asa trebuie sa joci. Dl Munteanu a fost caine si se pare ca nu a vrut sa moara de drum lung, preferand cealalta varianta. Rezultatele vorbesc de la sine !

http://www.dinamomania.net/arhiva_foto/tabela_dinamocfr50.jpg

URMARITI AICI CONFERINTA DE PRESA DUPA MECIUL DINAMO - CFR CLUJ 5 (cinci !) - 0 !!! http://www.dinamomania.net/video/extra2005/cdp_dinamocfr50.wmv

Ursu carpatin
20th April 2006, 15:01
URsulica tata! La meciul tur(5-0) care di* vrajitorele astea au prezis scorul



1. Scrie şi că a fost furt īn tur!
2. Vrăjitoarea Norvegia era īn concediu!
3. Cānd a aflat ne-a promis ajutor divin (hargint viu, glob de cristal, cărţi de bucate, vudu etc)!:drak:
4. Clar?
5. Aşe:happy


P.S. Pfoai remy! Ce document! Cātă răbdare să scrii..... dar ce folos! Sau lofos? No, m-am īncurcat!:yeah:

chinezu
20th April 2006, 15:11
1. Scrie şi că a fost furt īn tur!
2. Vrăjitoarea Norvegia era īn concediu!
3. Cānd a aflat ne-a promis ajutor divin (hargint viu, glob de cristal, cărţi de bucate, vudu etc)!:drak:
4. Clar?
5. Aşe:happy


P.S. Pfoai remy! Ce document! Cātă răbdare să scrii..... dar ce folos! Sau lofos? No, m-am īncurcat!:yeah:
A fost furt la scorul asta(5-0)* Esti u* tip foarte hazliu...

Ursu carpatin
20th April 2006, 15:49
Ni mă la el! Ce ştii tu! Tu erai īn Beijing atunci! La pauză a fost 0-0, cu ocazii mari ratate de CFR! Plus un penalty clar, recunoscut şi de dulăi, neacordat pentru CFR! Dacă nu fura arbitru şi conducea la pauză CFR-ul, ce zici, mai era 0-5? Şi la jiul, scor 5-1 pt ei a fost unele treburi necalre! Ratări, 2 eliminaţi....
Sāmbătă n-o să se mai īntāmple minuni, că vrăji.......
Mă bucur că ai remarcat umorul.....

remy
20th April 2006, 16:08
Fara patetisme si vaicareli, dragi clujeni.
LA 5-0, NO COMMENT !
Dar ce aveti de spus la adresa golanilor de la CFR Cluj ?
Asa sunt toti, ca Paskany, cel platit de JIJI ? Sper sa nu.
Vedeti articolul citat de mine mai sus si dati-va cu parerea.
NU MAI ZIC DE:

Cīrţu avertizează Dinamo
Antrenorul lui FC Argeş, Sorin Cīrţu, le-a transmis dinamoviştilor să aibă grijă la arbitrajul lui Anton Heleşteanu la meciul de sīmbătă de la Cluj, cu CFR. "M-a făcut la ultima partidă, dintre echipa mea şi CFR, cīnd le-a dat adversarilor un penalty inexistent. A fost comando de execuţie! Oamenii la greu se văd şi poate gazdele de sīmbătă au nevoie de o mīnă de ajutor, aşa că lumea să fie atentă īn careul lui Dinamo că s-ar putea să dea penalty pentru CFR. Heleşteanu e băiat de cartierul Gruia!", a spus ieri Cīrţu.
Si acum arbitrul e blatuit de Dinamo ?
Calm down !
Si mai respirati, ca ati umplut forumul de aberatii de-astea !

Ursu carpatin
20th April 2006, 16:15
Mă remy, zău că nu mă interesează numai să nu pice CFR-ul şi să avem echipă īn CL! Apăi Dinamo-i echipă de aşa ceva? N-ar fi păcat să cāştige campionatul? Ba da! De aceea vrăji a pus totul la punct, īn cele mai mici amănunte! Şi să ştii că şi eu sufăr că-l ştiu pe Arpi acolo! Dar ce pot face? Nimic! Aşa că mă fac că nu-l văd! Şi-mi cruţ sănătatea!

Ayrton
20th April 2006, 16:15
V-am furat ca nu v-a dat penalty cand ati pierdut cu 5-0 cand mingea era deja in aut dupa ce o sutase Tilinca? Pai daca-i asa, atunci inseamna ca trebuia sa fiti toti la puscarie cand ati batut pe FC Arges cu 1-0 dintr-un penalty inexistent? Nu!
Asta e, cateodata iti dau, cateodata iti iau...
Ideal ar fi sa fie arbitrii straini la orice meci, ca daca gresesc nimeni nu sare cu tipete despre furt, hotie, etc...
Dar acum ce sa facem, ne arbitreaza prietenul vostru Helesteanu... sper sa nu greseasca in nici o directie...

Ursu carpatin
20th April 2006, 16:17
Da mă vitezomanule, dar cum:drak: alb, Dinamo nu e dezavantajată niciodată? Recunosc, la meciul cu Argeşul a fost subţire penalty-ul, dar pe Dinamo toţi o ajută! Numai cānd mă gāndesc ce-a păţit Farul..... Gol marcat după o preluare cu māna, neacordare de penalty pt. Farul 2 min mai tārziu la alt henţ clar.... Fain! De aia tot bate prin ţară, iar cānd trece graniţa o iau īn freă de la te miri cine! Sau să-ţi dau exemple? Ceva pescari.... De ăia cu două două tancuri īn dotare.... etc.:rosu:

Ayrton
20th April 2006, 16:19
Stii pe ce ma bazez cand zic ca nu ne bateti?

Pe statistica: in ultimele 2 campionate nu exista in tara echipa care sa ne fi batut de doua ori la rand pe terenul ei! Si cum in 2004/2005 ati catigat, acum se va termina egal sau castiga Dinamo! :drak:

Ursu carpatin
20th April 2006, 16:21
Viteză cosmică! Vrăji a hotărāt!!! Ce te tot lupţi cu destinul? Bate CFR şi gata!

P.S. Tu apari prin Cluj sāmbătă?

Aurel.D
20th April 2006, 16:44
Dar vad ca va distrati pe aici, nu gluma:happy !!

Tocmai ma miram ca exista un thread Dinamo (cel de fata), in care nu a intrat nici un stelist, cand hop, vad unul....:evil:
Oricum, pt. mine mai interesant este meciul CFR Cluj-Dinamo si mai interesante au fost meciurile Clujului din Intertoto, decat steaua-Middlbr.

Macar pe baietii astia (CFR Cluj) i-am sustinut pe perioada verii trecute si bravo lor pt. ceea ce au facut!:ok:

Ursu carpatin
20th April 2006, 17:00
Păi rādem şi noi! Că de jucat joacă alţii! Da, am fost bengoşi īn vară, dar nici acum nu merg rău! De jucam numai īn deplasare, demult primeam titlul.... Acasă e mai greu.....

andriesh
20th April 2006, 17:42
Meci cu 1 solist 3-0. La cum joaca Dinamo n-ar fi o supriza sa termine campionatul luptindu-se la retrogradare :rosu: .

off topic : In Football Manager 2006, sezonul 08/09 Dinamo retrogradeaza in divizia B :yeah: :yeah: ... ce-as vrea s-o vad si pe asta... :evil:

Ursu carpatin
20th April 2006, 18:01
Mă, am auzit de aşa ceva! Tot vrajitoare Norvegia a zis, dar n-am crezut-o! Am zis că vrea să rādă de mine! Văd că nu-i glumă........

Ayrton
20th April 2006, 18:07
E hai Ursule, acum tu crezi ca tot ce zboara se mananca? :D
La meciul de sambata discutam, radem dar nu exagera ca terminam cu amicitia!

Referitor la deplasari, chiar daca n-as fi atat de suparat pe jucatori si tot nu mergeam... A trecut vremea cand mergeam in deplasari... Acum nu merg decat pe teren propriu si in celelalte meciuri din Bucuresti...

In fine...
A, apropo: cum e vremea la Cluj? O sa avem ploaie la ora jocului? Ce zice vrajitoarea Romica Jurca? :D

Ess
20th April 2006, 19:34
Romica Jurca zice ca ,,help"
Si asta dainuie 4ever ca Irina Login (sai Logout daca a murit).
Pai nu tot un drac ii ca va batem pe ploaie sau soare?:D

Universal
20th April 2006, 19:50
NU va reusi nici acum... pierde Dinamo raui de tot,ii rupe Clujul, un 5-0 ar fimeritat la ce joaca la ce au facut la cat de mult si-au batut joc de jucatori si antrenori,sa vada ce inseamna umilinta si puttere innfotbal,banii nu inseamna TOT

chinezu
20th April 2006, 20:11
Ni mă la el! Ce ştii tu! Tu erai īn Beijing atunci! La pauză a fost 0-0, cu ocazii mari ratate de CFR! Plus un penalty clar, recunoscut şi de dulăi, neacordat pentru CFR! Dacă nu fura arbitru şi conducea la pauză CFR-ul, ce zici, mai era 0-5? Şi la jiul, scor 5-1 pt ei a fost unele treburi necalre! Ratări, 2 eliminaţi....
Sāmbătă n-o să se mai īntāmple minuni, că vrăji.......
Mă bucur că ai remarcat umorul.....
Ai dreptate URsulica... era 5-1!

chinezu
20th April 2006, 20:19
Meci cu 1 solist 3-0. La cum joaca Dinamo n-ar fi o supriza sa termine campionatul luptindu-se la retrogradare :rosu: .

off topic : In Football Manager 2006, sezonul 08/09 Dinamo retrogradeaza in divizia B :yeah: :yeah: ... ce-as vrea s-o vad si pe asta... :evil:
Esti simpatic dar stai cam prost cu matematica.

Angelina Jolie
20th April 2006, 20:26
Mai cititi toate posturile mele si vedeti ca scriu despre mai multe teme, nu numai una.
Amu nu-s chiar asa plictisit, sincer.:D
HAI CFR! Batem!
Amu am vazut ca Arpi cica ii platit de Jiji. Baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah, esti bolnav psihic, nu mai ai scapare. Du-te trateaza-te.

cip_81
20th April 2006, 20:30
Andriesh asta e "simpatic" foc...tin sa-l anunt pe individ ca Dinamo are 46 de puncte, iar Pandurii, ocupanta primului loc retrogradant, are 17 puncte...si mai sunt 7 etape...deci, un total de 21 de puncte.
Alejandro, sa-l iei deoparte pe individ si sa-i explici cam cum stau treburile pe aici, prin Romania, cu retrogradarea.

Despre meci...chiar daca nu trecem printr-o perioada fasta, iar jocul scartaie din toate incheieturile, cred ca-i batem pe clujeni. Pronostic 2.

chinezu
20th April 2006, 20:42
Andriesh asta e "simpatic" foc...tin sa-l anunt pe individ ca Dinamo are 46 de puncte, iar Pandurii, ocupanta primului loc retrogradant, are 17 puncte...si mai sunt 7 etape...deci, un total de 21 de puncte.
Alejandro, sa-l iei deoparte pe individ si sa-i explici cam cum stau treburile pe aici, prin Romania, cu retrogradarea.

Despre meci...chiar daca nu trecem printr-o perioada fasta, iar jocul scartaie din toate incheieturile, cred ca-i batem pe clujeni. Pronostic 2.
Am vrut sa fiu mai moale cu el, dar tipul e agresiv!

Ursu carpatin
21st April 2006, 00:15
Meri mă ciu-ga īnapoi acasă! Nimic nu ştii!

Gigel Sportul
21st April 2006, 00:25
Si eu am votat Dinamo din greseala. Bat din pacate strangatorii de volane de la cap de vagonet. Si vor mai pierde patrupezii inca trei puncte si etapa viitoare, kassay fotbalul :drak:.

ULTRAS-STEEL
21st April 2006, 01:02
bate CFR-uull daca se joaca cinstit meciul

Angelina Jolie
21st April 2006, 03:39
Bat din pacate strangatorii de volane de la cap de vagonet.
Asemenea termeni tehnici nu pot veni decat de la cineva care lucreaza in bransa.:D
Dar ai dreptate, batem. Norvegia e cu noi.
HAI CFR!

remy
21st April 2006, 04:48
Amu nu-s chiar asa plictisit, sincer.:D
HAI CFR! Batem!
Amu am vazut ca Arpi cica ii platit de Jiji. Baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah, esti bolnav psihic, nu mai ai scapare. Du-te trateaza-te.
BAAAA, TRATEAZA-TE URGENT ! NU MAI AI SCAPARE. AI CEVA PE FOND NERVOS, SAU AI DIOPTRIILE PREA MARI ? VEZI, CA LA SOCOLA MAI AI LOC, AM AUZIT CA TE POTI CAZA ACOLO PE TIMP INDELUNGAT.
Daca e scris articolul de altcineva (vad ca ai si orbul gainilor si incepi iar sa jignesti cand e forba de CFR Cluj) si eu il pun aici, nu esti de acord ca e real ?
Nici persoana aia nu are dreptul sa vada golania de la conducerea CFR ? Mai, micutule dictator, interzici si dreptul de a scrie a cuiva din tara asta ?
De ce nu se sesizeaza FRF la adresa jignirilor ordinare de acolo ?

Angelina Jolie
21st April 2006, 04:56
Eh de-as fi eu dictator pe aici fii sigur ca n-ar mai scrie neam de neamul tau pe forumul asta. Faci dinamovistii de rusine, faci rasa umana de rusine. Bah sa-i zici cui vrei dar nu mie ca nu ne-am tras de bretele mai individ de 40 de ani cu minte de 14. Sinucide-te. EDIT:Numai acum vad ca si eu ti-am zis bah.:D Dar ala-e prea frumos formulat pentru un schizofrenic ca tine.

HAI CFR!
BATEM DINAMO!
BATEM RAPIDUL!
BATEM Steaua PE LIA MANOLIA!
LUAM TITLUL!

Ursu carpatin
21st April 2006, 08:35
Măi Angi, ăsta-i dus rău! Poate vine-n Cluj sāmbătă, să vadă umilinţa căţeilor live, de pe stadion! că-l prind, şi-i dau să bea suc de lofos!

Angelina Jolie
21st April 2006, 08:37
Pai asta stie tot forumul ca-i lipseste o doaga. Nu vine ma, ca asta se uita numai la meciurile stelei ma, n-are el treaba cu Dinamo.
HAI CFR!

tuxie
21st April 2006, 14:25
BAAAA, TRATEAZA-TE URGENT ! NU MAI AI SCAPARE. AI CEVA PE FOND NERVOS, SAU AI DIOPTRIILE PREA MARI ? VEZI, CA LA SOCOLA MAI AI LOC, AM AUZIT CA TE POTI CAZA ACOLO PE TIMP INDELUNGAT.


<rant mode=on>
Hopa ma, ca asta-i de-a lu' be@ sau imprejurimi :evil: Vad ca esti pus la punct cu detaliile despre Sp. Socola "di la Ieshi", nu ne zici si noua cam cat te costa, daca esti multumit de servicii, daca-ti baga apa in piscina la programul de inot, si eventual, daca nu cerem prea mult, niste fotografii - ceva inside views sau cu tine si colegii de cazare de-acolo? :drak:
<rant/>

Hmm, ontopic: daca tot prin alte parti in anii trecuti se vindeau caini pe post de miei, amu' de ce n-ar da si Dorinel prime la baieti din banii care-i scoate daca vinde echipa cainilor, jumulita, in piata?
(Pronostic: 2-1 pt. Cluj)

cfr_ista2000
21st April 2006, 15:34
si cu 1-0 dak batem..ii bine...macar punctele is a noastre...:P

Ursu carpatin
21st April 2006, 16:16
Batem lejer. Pe lāngă cuvāntul vrăjitoarei Norevegia, care-i sacru, cică şi Surdu vrea răzbunare. E groasă pt Dinamo amu! Eu pe Surdu nu-l luasem īn calcul pānă acum!:D

Hipgnosis
21st April 2006, 16:20
Ce bine pt. remisor ca Steaua si dinamo nu joaca la aceeasi ora. Ca pierdea meciul de la Cluj.
Hai CFR. Dar am o rugaminte: lasati-i pe ei sa fie fruntea. pe buric, vrea sa zic :ok:

Ursu carpatin
21st April 2006, 16:45
Se rezolvă!:drak: Acolo or să stea cu boticul! S-o īngroşat mai tare problema dinamoviştilor! Cică Arpi le dă bani mai mulţi, numai să-i dreseze corespunzător! Tudor deja sudează grilaje pe la poartă.....:D Totul e potrivnic căţeluşilor! Pānă şi magia.....:evil:

Ayrton
21st April 2006, 17:21
Ce gluma jalnica Hipgnosis... esti penibil... Si postul tau e de avertisment! :rosu:

cip_81
21st April 2006, 17:34
Pe alt thread spunea ca nu-i sta in caracter sa jigneasca. Numai ca el vrea sa ne demosntreze contrariul (nu ca as avea pretentii prea mari de la el...o spun sincer, in prag de sarbatori).

Despre meci, ramane tot pronosticul 2. mai multe probleme ar trebui sa ne facem cu Sportul (asta nu inseamna ca meciul de la Cluj va fi usor).

Ursu carpatin
21st April 2006, 17:40
Ioi, adică noi suntem ca şi bătuţi? O să vedem māine! De nu vă batem, eu veci n-o să mai cred īn vrăji!:D Dar de vă dresăm, merg la cursuri de frecat globuri!:happy

cip_81
21st April 2006, 17:50
Nu, n-am spus asta (oricum, nu noi suntem cei care ne-am pierdut simtul realitatii si sa vanturam pe aici scoruri astronomice)...dar meciul cu Sportul chiar se anunta mai greu. In timp ce Sportul are un fotbal ofensiv si eficient, CFR are probleme in partidele de acasa, in acest retur invingand doar "lanterna" de la acea data, Vaslui, cu 1-0. Bine, asta nu e o regula, e doar un argument. ramane de vazut daca este sau nu intemeiat.

Ursu carpatin
21st April 2006, 17:58
Eu zic că Sportul a terminat motorina! O să piardă toate cele 3 meciuri cu echipele din Bucureşti! Cāt despre māine, nu am pus noi aşa, de şmecheri scorul acela! Harjintu' viu a hotărāt!:drak:
Īn plus trebuie să cāştigăm, īn onoarea tarlalei, că e ultimul meci pe ea, īn acest campionat!:happy

Angelina Jolie
21st April 2006, 20:13
Offtopic. Ce fain era acum vreo 4,5 ani cand jucam fotbal pe tarlaua aia. Ei ce vremuri ursule. Cateodata mi-e dor. Atunci mergeam la meciuri doar ceferistii, acum toti ratatii si pipitele Clujului, ca-i la moda. Of of.
HAI CFR! Batem.

maciu
21st April 2006, 20:23
oricat mi`as dori sa piarda dinamo,nu cred ca se va intampla...isi va aminti de meciul din tur "dinamo-CFR cluj:5-0" si va castiga...(un gol diferenta)

dar,in caz ca va pierde,BYE TITLU :P

un singur meci pierdut de dinamo si titlul merge in ghencea sau in giulesti :P:P...preferabil giulesti :D

Rossi
21st April 2006, 21:24
meci tare
meci de 1X2
sper sa bata Dinamo , altfel suntem iesiti din lupta pentru titlu

One-Man Show
21st April 2006, 21:27
1 - 0 pentru CFR :evil:

Ursu carpatin
21st April 2006, 22:37
Ce 1-0??? Asta īn minutul 1! Scor vreau, că altfel te īmping:D ! N-ai auzit că Surdu vrea răzbunare? Tătă ziua Tudor o sudat grilaje la porţi şi numa' lui Anca şi lui Surdu le-o zi-s unde-s găurile! :drak:

Hopshio
21st April 2006, 22:51
ce mah? ii bat pe dinamovistii aia la 3-1 mah..3-1 auzi mah 3-1:P

cristian75poli
22nd April 2006, 08:40
Cam multa vorba pt un meci cu un singur deznodamant: 1 CLAR!!!

TZEFERU
22nd April 2006, 09:54
CFR Cluj - Dinamo Buc. 5-0.

Filmul meciului:
Dinamo are lovitura de incepere si primele 15 minute CFR nici nu iese din 40 de m. Dinamo preseaza, trage in minge din toate pozitiile. Prima repunere de la margine o are CFR in minurul 30, mingea este aruncata in careu peste adversarii lui Dinamo si mingea ricoseaza din genunchiul lui Tilinca in poarta.
1-0 pt CFR, tribunele sint in picioare, Dinamo inca tot in picioare si ataca nebuneste in continuare. Min 45 bara Dinamo, mingea ricoseaza la Munteanu care da o pasa lunga spre Anca care e la prima atingere si o trage in plasa din 7 m, 2-0. Pauza.
Min 50, CFR a inceput mai binisor a 2-a repriza, prinde Minteuan un sut de la 30 de m, mingea il atinge pe arbitru si fenteaza portarul apoi se scurge incet spre gol. Toti se uita la minge cum intra in poarta, comentatorii partidei glumesc intre timp. Se confirma gol. 3-0.
Dinamo e rosie de furie ataca cu totii la 30 de m de poarta CFR-ului, se dau pase rapide, CFR-ii sint nauciti putin dar se grupeaza foarte bine in jurul arbitrului. Min 76. o minge bubuita de Toma in careul lui Dinamo, portarul vrea sa boxeze mingea dar il loveste pe fundas care cade si atinge mingea cu mina. 11 m. 4-0, executa Anca, bara gol...norocos.
Min 80, bara din nou Dinamo la un luft al fundasilor de la CFR care asteapta sfirsitul meciului .... tribunele cer golul 5, arbitrul prelungeste meciul cu 10 minute pentru inca un gol. Se da gol in sfirsit la o minge care nu anunta nimic ca toti CFRii erau cu spatele dar un spectator ii atentioneaza ca este o minge de recuperat si astfel Anca se intoarce si inscrie printe 3 fundasi bucuresteni care se certau intre ei. In sfirsit 5-0.
Se termina meciul si suporterii lui Dinamo si U merg la bere la Chios. Se discuta, se plinge si se schimba fulare.

HAI CFR!!!

Angelina Jolie
22nd April 2006, 10:01
Just Tzeferule. BATEM! RUPEM! Si noi si GLORIA 2!

remy
22nd April 2006, 11:59
Rupţi īn două!

Meciul de la Cluj este considerat capital de către şefii roş-albilor īn lupta pentru titlu, īntrucīt Dinamo nu-şi mai permite nici un pas greşit īn războiul cu Steaua şi cu Rapid. Totuşi, antrenorul Florin Marin este privat de patru dintre jucătorii importanţi ai echipei, titulari toţi. Dacă atacantul Claudiu Niculescu, golgeterul primăverii la Dinamo, cu 4 goluri, a fost eliminat etapa trecută cu Gloria (3-1) şi a fost suspendat o rundă, alţi trei fotbalişti sīnt accidentaţi.

Fundaşul Cosmin Bărcăuan are probleme la muşchii inghinali ai piciorului drept, Daniel Florea are şi el o microruptură la muşchii piciorului stīng, īn timp ce căpitanul Florentin Petre, proaspăta achiziţie a celor de la ŢSKA Sofia, a suferit o contractură musculară la piciorul drept. Staff-ul medical şi cel tehnic al "cīinilor" au ştiut de la īnceputul săptămīnii de cele trei probleme medicale, dar jucătorii nu au putut fi recuperaţi total. "Ştiu că avem probleme mari, īnsă am īncredere īn băieţii care vor intra pe teren. Sīnt sigur că vor īnvinge pentru a avea un Paşte fericit şi liniştit", a spus ieri directorul general, Gigi Neţoiu.

Absenţele "cīinilor" la Cluj

Fotbalist - Meciuri jucate īn primăvară/Goluri
Claudiu Niculescu - 8/4
Cosmin Bărcăuan - 7/0
Daniel Floreaīt - 7 meciuri/0
Florentin Petre - 8/1

CFR CLUJ - DINAMO
Stadion Gruia
Ora 17:00
Īn direct - TVR 1

CFR Cluj (vişiniu)
12. M. TUDOR - 31 COTOLAN, 30 JULA, 28 MILOŞEVICI, 6 MICLĂUŞ - 8 D. MUNTEANU, 14 MINTEUAN (CPT.) - 21 COROIAN - 19 TILINCĂ, 9 ANCA, 24 SURDU
antrenor D. Munteanu
Rezerve: 33. Ţurcaş, 2. Balint, 4. Panin, 10. Fl. Dan, 17. Mijin, 20. Roszel, 26. Mitu
Absenţi: -

Arbitru A. Heleşteanu (Iaşi). Asistenţi D. Iliescu (Craiova), E. Dumitrescu (Piteşti)

Dinamo (alb-roşu)
23 CR. MUNTEANU - 15 GALAMAZ, 2 CURT, 4 MOŢI, 3 PULHAC - 5 ALEXA, 6 MĂRGĂRITESCU - 30 GRIGORIE, 10 DĂNCIULESCU, 7 ZICU - 21 FL. BRATU
antrenor Florin Marin
Rezerve: 1. Gaev, 16. Căt. Munteanu, 18. Mihuţ, 20. Ad. Cristea, 22. Vl. Munteanu, 25. Ropotan, 26. R. Ştefan
Absenţi: Cl. Niculescu (suspendat), Bărcăuan, Florea, Fl. Petre (toţi accidentaţi)

Bilete: 30 RON - tribuna 0, 20 RON - tribunele A şi B, 10 RON - peluză

Doamne, ce m-as ruga sa bata Dinamo si cu echipa de rezerve, fara multi titulari !
Rusinea ar fi si mai mare pt. CHEFERE.
DOAMNE-AJUTA SA FIE 1-2 SCORUL !

chinezu
22nd April 2006, 12:44
Ai perfecta dreptate.Cei care merg pe victoria lui Di*amo su*t tampiti,prosti,dusi cu sorcova etc.Dar ce sa faci! Astea le su*t argume*tele.