PDA

View Full Version : Cele mai tari videoclipuri ROCK



Elvis81
22nd July 2007, 13:09
Ma gandeam ca ar trebui si un thread pt iubitorii de muzica rock:yeah: Care sunt videoclipurile preferate si de ce? Care sunt cele mai tari?

Voi incepe eu cu 2 videoclipuri de exceptie,dupa parerea mea: G'N'R Don't cry si November rain...fazele mele preferate sunt cand sare cu masina in prapastie(in primul) si soloul lui Slash din fata bisericii(in al doilea)

flor
22nd July 2007, 14:09
nu sunt neaparat o iubitoare sau o cunoscatoare a rockului,dar imi plac mai ales baladele rock-parca asa se cheama:)...subscriu pt cele amintite de tine si adaug-BON JOVI-ALWAYS...SI imi place mel you're in the army now-Status Quo,dar si videoclipul-nu stiu in ce masura-i incanta pe cei care au facut armata si au ceva amintiri:D...mai sunt si altele care-mi plac ,dar nu neaparat pt videoclip:)

Geografu
22nd July 2007, 15:20
Nemo al lui Nightwish :yes: a fost unul foarte reusit deocamdata atata imi vine in minte...:rolleyes:

vassy
30th July 2007, 20:46
in minte imi vin In Flames cu "Cloud Connected" si "Take This Life"
si videoclipurile la Lordi sau Lacuna Coil mi se par destul de ok

Elvis81
1st August 2007, 14:11
de Lordi uitasem...Devil is a loser si blood red sandman sunt tari de tot...si Hard rock allelujah e si mai tare:yeah::yeah:

vassy
15th August 2007, 13:17
Ultimul de la Nightwish, prima data cand m-am uitat nu prea mi s-a parut cine stie ce, dar acum imi place:

http://youtube.com/watch?v=Lwn5JzumGjg

gab
19th August 2007, 01:26
tool rupe la capitolul asta ;)