PDA

View Full Version : Masters Series Monte-Carlo



Ady
15th April 2006, 18:57
tabloul principal :
https://atp-playerzone.com/posting/2006/410/mds.pdf
hanescu a picat destul de prost , lopez in primul tur apoi moya sau gonzalez ... are destul de multe puncte de aparat tinand cont ca anul trecut a ajuns in turul al 3-lea dupa ce a venit din calificari ... oricum e zgura , suprafata lui favorita , deci are sanse sa ii bata pe cei mentionati mai sus ... BAFTA !!!
pavel din pacate nu joaca , nu a prins tabloul principal si ar fi trebuit sa joace calificari asa ca a hotarat sa isi ia o saptamana liber ...
referitor la poll , nu stiu inca ce sa votez , astept sa vad cum se descurca roger in primul meci ... cei mai buni jucatori pe zgura sunt pe partea cealalta (coria , nalbandian , nadal , gaudio ) dar nici asa nu ii este usor ... se poate intalni devreme cu haas (care a inceput anul foarte bine) sau grosjean ... ar urma apoi ferrero , sau ferer .

dianette_d
15th April 2006, 23:45
Am fost prima care a votat, NU, evident. :D

Neaaah, nu ia Federeru si turneul asta .. se gaseste vreun Gasquet sa-i bupa bete in roate. :evil:

css2
16th April 2006, 05:02
rusnacul mi-a facut ziua.a pierdut la almagro care este cam nr 10 in spania.

Apolini
16th April 2006, 09:10
Eu am votat tot NU. Federer e un tip care ii respecta pe ceilalti jucatori, dar ii si bate. Cred ca o sa se sfarseasca in curand seria lui de victorii.
PS: n-am nimic personal cu el :D

Darius
16th April 2006, 12:09
Am votat NU...eu il vad pe Nadal ca fiind principalul favorit, avand in vedere suprafata de joc...zgura este singura suprafata care ii pune cat de cat probleme lui Federer...sa nu uitam ca Federer nu a reusit sa castige INCA la Roland Garros...Federer are un tablou destul de usor pana in fazele superioare...pe partea lui de tablou ii vad pe Ferrer, Ljubicic si Davidenko ca fiind posibile "pericole" pentru elvetian...

lethal
16th April 2006, 14:09
nu stiti ce televiziune va transminte acest turneu??

adriana18p
16th April 2006, 18:12
rusnacul mi-a facut ziua.a pierdut la almagro care este cam nr 10 in spania.
ce legatura are turneul de la valencia cu monte carlo?sau nu mai vezi bine:P
si ca sa iti raspund poate ar fi trebuit sa te uiti la meci si sa vezi cum a pierdut safin si dupa aia sa vb
dar hai ca deja e off topic

bmarian
17th April 2006, 10:07
sport klub va transmite turneele de master series anul acesta

lethal
17th April 2006, 12:02
da dar in programul lor de exemplu pt saptamana asta nu apare tenis deloc! :(

Mishumacher
17th April 2006, 19:41
World number one Roger Federer looked sluggish when he started his claycourt season with a 6-3 2-6 6-3 win over qualifier Novak Djokovic in the opening round of the Monte Carlo Open.

Top seed Federer made many uncharacteristic, unforced errors before stepping up a gear to move past his 18-year-old Serb opponent.

The elegant Swiss looked in control in the first set but struggled in the second, dropping serve twice before losing the set by firing a straightforward forehand wide.

Djokovic, who had played close to perfection in that second set, ran out of steam in the next and began giving away points.

Federer, playing aggressively at last, broke his unheralded opponent straight away in the decisive set.

Djokovic went down fighting, saving three match points before hitting a forehand long on the fourth.

Federer is chasing his third successive Masters Series title of the year after winning the first two rounds in Indian Wells and Miami.

The 24-year-old, who was stunned by Frenchman Richard Gasquet in the quarterfinals here last year, is beginning his preparations for the only grand slam tournament to elude him, the French Open, on clay, starting on May 28.

Federer now goes on to meet Spaniard Alberto Martin, who beat Croatian Ivo Karlovic 6-4 7-6.

Argentine David Nalbandian, seeded third, advanced easily, beating Belgium's Xavier Malisse 6-4 6-4.

Finn Jarkko Nieminen, the 14th seed, became the first seeded player to bow out when Belgian Kristof Vliegen beat him 1-6 6-4 7-6.(cnn)

Ady
18th April 2006, 14:01
hanescu a revenit in meciul cu lopez :D scorul este acum 4-6 6-4 hai HANE !!!

css2
18th April 2006, 14:31
ce pacat ca a pierdut rusnacul si la ce scor.6-0 primul set.ce lovitura pentru fanii safin.mare lovitura.saptamina trecuta dinamo si acum safin

Darius
18th April 2006, 14:45
Este 4-3 pentru Lopez in setul 3...

6-5 pentru Hanescu!!!...hai Victor!

6-6...

Ady
18th April 2006, 14:55
a pierdut tiebreak-ul la 2 :(

Darkslowstar
18th April 2006, 15:03
Cum era si de asteptat. La Victor orice depasire a primei runde este o mare performanta. Adversarul nu conteaza!

Darius
18th April 2006, 15:04
Da...ar fi fost prea frumos...

Eh, mai face un sfert de finala la Roland Garros si salveaza tot sezonul...:D

dianette_d
18th April 2006, 15:04
ce pacat ca a pierdut rusnacul si la ce scor.6-0 primul set.ce lovitura pentru fanii safin.mare lovitura.saptamina trecuta dinamo si acum safin

Lasa nu ne duce tu de grija ca nu se moare din dezamagire. Stii tu speranta moare ultima. :ok: Si in plus, nu mor cainii cand vor caii (asta ca s-o intorc, sa se potriveasca :D).

Cat despre Hane: pacat de efortul depus in setul al 2-lea cand isi revenise. Papusa asta masculina de Feliciano Lopez mi-a dat inca un motiv sa-mi fie antipatic.

css2
20th April 2006, 14:37
in finala as vrea sa vad federer-nadal.vad ca rusul a pierdut trenul si numai trece de turul 3 de mult.este prea lent pentru zgura si prea nervos.nu o sa mai fie niciodata la nivelul care a fost.s-a terminat cu el.

Cneazul
20th April 2006, 22:33
ce fanatici sunteti . sperati sa o ia << la fese >> roger ?haha . 2-7 . k . cu fiecaree zi care trece tin mai mult cu roger . cand vad unii fanatici . el are cel mai frumos caracter dintre toti sportivii

adriana18p
21st April 2006, 21:17
semifinale: nadal-gaudio,am sperante in gaudio,sa il razbune pe coria:P:D
federer se stie ca e in finala,gonzalez nu cred ca o sa ii puna probleme

Ady
23rd April 2006, 19:37
a castigat nadal , incredibil cat poate sa ma enerveze spaniolul asta ... :P

Black Mamba
23rd April 2006, 19:45
Si pe mine... :(:P

Ady
23rd April 2006, 19:48
daca mai castiga mult asta si alonso nu ma mai uit nici la tennis nici la F1 ... din fericire nadal nu e stralucit decat pe zgura si nu trebuie sa il suport decat 2-3 luni ...

Pliviu
23rd April 2006, 22:56
... din fericire nadal nu e stralucit decat pe zgura si nu trebuie sa il suport decat 2-3 luni ...

:D :D :D Marfa faza, dar l-a batut si la Dubai. Se pare ca Federer trebuie sa il suporte mai mult. Sa vedem ce se va intampla la Roland Garros.

Darius
24th April 2006, 01:26
Mai ia si Federer bataie...cred ca numai pe zgura se putea intampla o asemenea minune...