PDA

View Full Version : Etapa 24: Vaslui - Poli Timisoara



Pages : [1] 2

andrei1921tm
14th April 2006, 22:36
Etapa 24:SC Vaslui-Poli Timisoara vineri 21.04.2006 ora 17.00 Telesport
Comentarii despre acest meci aici.

Andy1987
14th April 2006, 22:44
2!!!!!!! 2!!!! 2 de 1000 de ori :) fara probleme! :) si le-o da si la scor..pronostic: vaslui - poli timisoara 0-4

andrei1921tm
14th April 2006, 22:47
2!!!!!!! 2!!!! 2 de 1000 de ori :) fara probleme! :) si le-o da si la scor..pronostic: vaslui - poli timisoara 0-4
Ar fi frumos....incepi sa pari simpatic...numa aia cu echipa favorita nu e la lacul ei:evil:

boosaw
14th April 2006, 22:49
Daca Poli joaca ca azi cu Jiul bate la minim 2 goluri diferenta

Andy1987
14th April 2006, 22:58
Pai da, pt. ca nu vad cum Vasluiul poate misca in fata lui Poli Timisoara...si cu ocazia asta Vasluiul isi semneaza petitia pt. "B" :happy :happy

maciu
14th April 2006, 22:58
sper sa castige timisoara cu 3 goluri diferenta...dar acum depinde si de teren...sa nu uitam ...joaca in deplasare cu o echipa de la retrogradare...si terenul s-ar putea sa nu fie prea bun...dar sunt 95% sigur ca va casiga poli...;)

asa cum rapid va juca pe un teren nu tocmai favorabil...asa va fi si la poli...sper sa castige amandoua...in ciuda acestor inconveniente

Paul
14th April 2006, 23:00
1x in Saptamana Mare
hai sholdovenii :P

maciu
14th April 2006, 23:02
<<<<<<<<<Fortza Rapid>>>>>>>>>><<<<<<<<<Fortza Poli Timisoara>>>>>>>>

maciu
14th April 2006, 23:06
Vaslui nu va avea sanse...dar se vor stradui macar sa scoata un egal-....si aceasta aproape imposibil..."aproape"(din cauza terenului)

alex_6tm
14th April 2006, 23:08
Daca Poli joaca ca asta seara Vasluiul nu are nici o sansa.Oricum Vasluiul va trage.Daca nu castiga cu Poli vor fi ca si retrogradati.Deci parerea mea este ca Poli va avea un meci foarte greu.Si cred ca va fi si spectaculos.Se va juca pe contre pentru ca Vasluiul vrea sa scape de retrogradare iar Poli are un nou obiectiv: Cupa Uefa Intertoto...Sa vedem ce va fi..Forza Viola

Vand vise
15th April 2006, 08:36
1.. solistul etapei :D

codrind
15th April 2006, 08:43
Şi eu cred că vasluiul are prima şansă!
echipa aia din timişoara, care-şi zice poli (dar ştim cu toţii NUMELE REAL), e deja pe făraş!:ok:

gexge
15th April 2006, 08:54
0-0.
1-1 numai daca da vasluiul gol...

chinezu
15th April 2006, 09:09
0-0.
1-1 numai daca da vasluiul gol...
Ar putea fi 1-1 daca nu da Vs gol? Intreb si eu...

Paul
15th April 2006, 09:13
aha ...
isi da Poli autogol :evil:

Andy1987
15th April 2006, 09:40
Şi eu cred că vasluiul are prima şansă!
echipa aia din timişoara, care-şi zice poli (dar ştim cu toţii NUMELE REAL), e deja pe făraş!:ok:
Da? dc afirmi asa ceva? chiar nu inteleg....eu cred ca poli este pe un drum bun

cristian75poli
15th April 2006, 12:20
1.. solistul etapei :D
Visezi frumos, tinere...

"POLI" - CAMPIONII!!!:ok:

Paul
15th April 2006, 12:34
Campionii provinciei poate ...
Adica in clasamentu ala de la locu` 6 in jos ;)

cristian75poli
15th April 2006, 12:58
Campionii provinciei poate ...
Adica in clasamentu ala de la locu` 6 in jos ;)
De ce nu-ti vezi tu de capitala ta? Nu te mai baga unde nu-ti "fierbe oala".
Mai vb peste putin timp si oricum sa nu crezi ca luati voi campionatul.

"POLI" - CAMPIONII!!!:ok:

andrei1921tm
15th April 2006, 13:01
Campionii provinciei poate ...
Adica in clasamentu ala de la locu` 6 in jos ;)
Frate ne lasi??aici vb de poli si o facem civilizat..vezi-ti u de TSKA-u tau si lasa-ne k suntem prea mici pt voi.Dak sunteti asha buni de ce ne bagati in seama?:jerk: :jerk: :jerk: :jerk:

r3my
15th April 2006, 13:29
2 si macel. Le da Poli de la 3-0 in sus

Balaci
15th April 2006, 13:46
Sper sa ii macelareasca Poli pe moldoveni!:D

r3my
15th April 2006, 13:52
Sper sa ii macelareasca Poli pe moldoveni!:D
bine "vecine" :ok:

be@
15th April 2006, 15:12
Sper sa ii macelareasca Poli pe moldoveni!:D

Si moldovenii spera sa va macelareasca CFR Cj. Stai linistit ...:D

six
15th April 2006, 15:24
Cine crede ca va fi meci usor la Vaslui se inseala.....parerea mea,eu cred ca suntem capabili de victorie dar dupa munca grea deci pronostic 2.....personal imi pare rau de Dorobanti pt ca pun suflet fata de altii(ma refer la suporteri).....FORZA VIOLA:ok: :yeah: /hello :cool: ;)

Andy1987
15th April 2006, 15:26
eu urasc fc vasluiul si il voi ura pe veci...pt. mine, sunt doar o adunatura de tzarani si nik mai mult, din partea mea sa se duca in B fara probleme! :happy si chiar si-n C dupa, nu m-ar deranja /hello

axel
15th April 2006, 15:36
cred k si vasluienii au aceiasi parere despre poli iasi :drak:

Andy1987
15th April 2006, 15:40
Pai da...ei se duc in B si noi ramanem in A...deci poa` sa spuna ce vor ei, Poli e intr-adevar o echipa, nu ca FC Vaslui, resturi!

ce_bine_e
15th April 2006, 15:55
2 2 2 2 2 2 2 de 10000 de ori...is si eu simpatic? :D:D:D

danilu74
15th April 2006, 16:21
Daca Poli joaca ca asta seara Vasluiul nu are nici o sansa.Oricum Vasluiul va trage.Daca nu castiga cu Poli vor fi ca si retrogradati.Deci parerea mea este ca Poli va avea un meci foarte greu.Si cred ca va fi si spectaculos.Se va juca pe contre pentru ca Vasluiul vrea sa scape de retrogradare iar Poli are un nou obiectiv: Cupa Uefa Intertoto...Sa vedem ce va fi..Forza Viola
Intertoto sißa schimbat sistemul, o sa avem o echipa si se pare ca s-au inscris DOAR Farul si FC National. Nu stiu daca e definitiv, dar e interesant de ce nu ne-am bagat..

Greu meci la Vaslui dar cu o victorie revenim 'acolo sus'!:)
Sunt sanse pt locul 3 inca! Daca Plesan si Coman ar mai inceta cu simularile ar fi perfect!

alex_6tm
15th April 2006, 16:47
Intertoto sißa schimbat sistemul, o sa avem o echipa si se pare ca s-au inscris DOAR Farul si FC National. Nu stiu daca e definitiv, dar e interesant de ce nu ne-am bagat..

Greu meci la Vaslui dar cu o victorie revenim 'acolo sus'!:)
Sunt sanse pt locul 3 inca! Daca Plesan si Coman ar mai inceta cu simularile ar fi perfect!
Ne-am inscris si noi.Pe langa ?National si arges. Citeste pe www.violanews.lx.ro

klaxus
15th April 2006, 16:48
:ciocan: Cred ca va fi un meci urat intre o echipa in coada clasamentului si una care nu se regaseste cu un antrenor care nu demonstreaza nimik,hagi.Oricum poli are un plus fata de vaslui chit ca gazdele vor trage tare ,aceasta fiind una dinte ultimile sanse de a scapa de la retrogradare,dar valoare individuala totusi cred ca is va spune cuvantul.Asa ca hai Poli hai Timisoara

manu10
15th April 2006, 17:04
aha ...
isi da Poli autogol :evil:

Mansour ar fi unul dintre potentialii candidati! :P
Dar daca n-a inscris de 2 ori cu poarta goala in meciul cu Jiul poate nu stie sa de-a nici autogol! ...poate Cristea va reusi unul in meciul cu Bacau :D

Larel
15th April 2006, 18:02
Om trai si om vedea.
Oricum daca joaca cum au jucat cu Jiul o sa fie un joc frumos, cel putin din partea lui Poli, se pare ca Hagi si-a schimbat tactica, poate reuseste sa faca o echipa din adunatura care este acum.... oricum e o problema greu de rezolvat cand se pare ca s-au format bisericute intre cei vechi, cei noi.. cei care iau mai mult si cei care iau mai putin... invidia si gelozia ucide..:(
sper sa reuseasca. :ok:

Elphax
15th April 2006, 18:17
sa nu mai tot zicem 'la cum a jucat poli', uitati-va cum joaca vasluiul in momentul asta...

Rechinul Ucigas
15th April 2006, 18:23
bate vaslui cu 3-1 ! :D

Elphax
15th April 2006, 18:27
acuma sa nu exageram, poate reusesc moldovenii un egal :))

fc_vaslui
15th April 2006, 20:06
1 solist fc vaslui e pe val /hello /hello va fi un show total si sper sa fie si vremea frumoasa..bafta poli tm dar dupa meciul cu noi :ok:

rhadoo
15th April 2006, 20:14
va bate vs din pacate pt ca trebuie frf stie de ce
dupa etapa asta se va vedea ca bc si pandurii se duc
RUSINE fc vaslui!
HAI JIUL PETROSANI!

starsteel
15th April 2006, 20:14
E pe valul blatului numai ca Poli va juca pe bune deci scorul sigur 0-3.

cristian75poli
15th April 2006, 20:28
bate vaslui cu 3-1 ! :D
Sa inteleg ca ai neamuri in Moldova si ai ajuns acum la mare...
Stai linistit ca peste cateva etape venim si la voi sa vedeti ce-o sa se intample si cu voi la acel meci...

"POLI" - CAMPIONII!!!:ok:

cristian75poli
15th April 2006, 20:30
1 solist fc vaslui e pe val /hello /hello va fi un show total si sper sa fie si vremea frumoasa..bafta poli tm dar dupa meciul cu noi :ok:
Nu vad pe ce te bazezi can spu ca este 1 solist.
Poate cei de la vaslui sunt pe valurile facute de Dunare, ca pe alt val nu pot sa fie...

"POLI" - CAMPIONII!!!:ok:

cristian75poli
15th April 2006, 20:32
E pe valul blatului numai ca Poli va juca pe bune deci scorul sigur 0-3.
Sa-si ia adio de la blat cu noi, ca nu tine...
Cum ai spus si tu doar asa castiga, dar se pare ca inca merge treaba cu meciurile cumparate... e foamea mare de bani in Romania...

"POLI" - CAMPIONII!!!:ok:

fc_vaslui
15th April 2006, 21:50
:rosu:
va bate vs din pacate pt ca trebuie frf stie de ce
dupa etapa asta se va vedea ca bc si pandurii se duc
RUSINE fc vaslui!
HAI JIUL PETROSANI! :rosu:
:rosu:
spre deosebire de voi macar meciul nostru a fost televizat si cel cu fc arges si acesta dar despre meciul Jiul petrosani-Fc national ce mai zici?trebuia sa fie in direct pe telesport si a dat in reluare pe farul ...deci care a fost blat oare pana la urma?ast parerile la ceilalti ca tu deja ma obosesti...toate parerile sunt bune ..si chiar va rog sa rasp sincer toti si sa lasati orgoliile deoparte

r3my
15th April 2006, 21:54
:rosu: :rosu:
:rosu:
spre deosebire de voi macar meciul nostru a fost televizat si cel cu fc arges si acesta dar despre meciul Jiul petrosani-Fc national ce mai zici?trebuia sa fie in direct pe telesport si a dat in reluare pe farul ...deci care a fost blat oare pana la urma?ast parerile la ceilalti ca tu deja ma obosesti...toate parerile sunt bune ..si chiar va rog sa rasp sincer toti si sa lasati orgoliile deoparte
da, mey... o fost blat cu National-ul... blat o fost si cu cfr-ul si cu farul. Pana la urma tot ne-a prins cineva. Norocul nostru ca nu Dragomir.

Ess
15th April 2006, 23:30
La sf turului ziceam 2 clar. Acum zic ca nu...
Pana se face la Timisoara liniste si pace, mentalitate si performantza, va mai curge multa apa pe Bega...vb vine...Az' toamna cand am fost la Tm bega statea...adica nu curgea...adica sti' dracu care-i amontele si care- avalul...daca intzelegi ce vreau sa spun...ca io nu stiu...

Q.
16th April 2006, 00:41
cred k si vasluienii au aceiasi parere despre poli iasi :drak:

Esentialul e ca ei chiar sunt cu acte in regula. :ok:

nationalul si argesul in Intertoto? Si ce sa faca acolo?...ca de BLATURI n-au nevoie aia adevarati ca oricum se califica si fara mizerii din astea in UEFA :) Da pe bisnita de ce n-a mai inscris-o nea Jean?... ca ar fi avut companie "selecta" anul asta :D

Pronostic 2 pt ca Timisoara joaca pe bune si n-are nevoie de maruntisurile altora.

esku
16th April 2006, 01:03
2 zic si eu ... cu toate ca nu prea imi sunt simpatici timisorenii .... dar diferenta de valoare este mare intre cele 2 echipe si cum spunea Q. , timisorenii n-au nevoie de maruntisurile lui porumboul ... au ei destui bani....

chinezu
16th April 2006, 09:44
Sa inteleg ca ai neamuri in Moldova si ai ajuns acum la mare...
Stai linistit ca peste cateva etape venim si la voi sa vedeti ce-o sa se intample si cu voi la acel meci...

"POLI" - CAMPIONII!!!:ok:
Ma trec fiori reci cand ma gandesc la ce-o sa fie peste cateva etape! Baiatule, tu nu vezi ca nu mai speriati pe nimeni?

tuxie
16th April 2006, 09:47
Pai nu trebuie sa speriem pe nimeni, ii lasam sa creada ca is mai buni, si le-o dam peste bot.
Apropos, ia tradu-mi si mie "Poli Timisoara". In chineza, cu hieroglifele alea :evil:

Balaci
16th April 2006, 13:07
O incurca moldovenii etapa asta,e clar,nu mai merge ca si cu blatistii de la Arges si National,gata...
Baieti,"SARMAAAAAAA":happy :happy :happy

dede
16th April 2006, 13:14
dupa ce poli a batut pe jiul, jucatorii s-au trezit si nu vor mai pierde nici un meci pana la sfarsitul campionatului :evil:

egal...daca nu, bate vaslui :evil:

tuxie
16th April 2006, 13:15
dupa ce poli a batut pe jiul, jucatorii s-au trezit su nu vor mai pierde nici un meci pana la sfarsitul campionatului :evil:


La fel de valabil ca si remarca "Steaua nu mai pierde nici un punct pana la sfarsitul campionatului" sau ca "Sportul va lua titlul".

alex_6tm
16th April 2006, 13:52
dupa ce poli a batut pe jiul, jucatorii s-au trezit si nu vor mai pierde nici un meci pana la sfarsitul campionatului :evil:


E nici chiar asa.Ar fi prea frumos:P ..sper sa-i batem pe vasluieni ca la anu sa fie 2 echipe din Moldova in B. Sa nu credeti ca am ceva cu moldovenii dar sunt prea lungi deplasarile.:D Fara suparare..FORZA VIOLA

Tony_Viola
16th April 2006, 19:08
Meci greu. Sincer mi-e teama de un egal nu de o victorie a Vasluiului. Si apropo, vasluiul e echipa mea preferata pt retrogradare. Sper ca v-ati luat bilete pentru B baieti:evil:

Elphax
16th April 2006, 19:45
Poli oricum nu mai are sanse sa ia nimic anul asta.
Si blaturile nu se fac doar

Elphax
16th April 2006, 19:46
scuze pt. intrerupere

... doar pe bani, se fac si pe reciprocitati, actiuni la vreo firma, bovine, etc :))

Nu se stie niciodata, poate are Porumboiu pile pe la parchet ;)

rhadoo
17th April 2006, 00:17
O sa bata porumbhotu,o sa vedeti ca asa o sa fie,va suparati putin,toti o sa spuna ca doar or batut pe national ,ca sunt pe val,ca voi sunteti in cadere si asa ramane canceru fotbalului romanesc in div a
HAI JIUL PETROSANI!

gexge
17th April 2006, 02:22
Ar putea fi 1-1 daca nu da Vs gol? Intreb si eu...
Nu. Nu ar putea fi. Ce vroiam sa spun e ca Poli nu are cum sa deschida scorul. O sa fie 0-0. Si daca o sa fie 1 - 1 asta o sa fie pentru ca vasluiul deschide scorul si atunci se trezeste si Poli din visare. Un lucru trebuie inteles, Poli si-a indeplinit toate obiectivele pentru editia asta de campionat:
1. Omogenizat echipa (si asta e imposibil fara a lua ceva lectii de fotbal de la Sportul, Cluj sau Gloria)
2. Obiectivul urmator a fost sa demonstreze ca e cea mai buna echipa. Si a demonstrat si asta cu virf si indesat. Nu e echipa in Timisoara care sa se masoare cu ei. Sint pur si simplu cei mai buni. Nici la Lugoj, nici la Sannicolau nu s-a mai vazut asa echipa. Si se vede si in campionat. Sint departe de zona de retrogradare. A zis cineva ceva de primele locuri? Aaaaaa, Nuuuuu. Poli are de omogenizat echipa, mijlocul clasamentului ne intereseaza pe noi. Cu Gloria si Pandurii. Sintem prea rafinati sa transpiram pentru locurile de la virful clasamentului....
3. Al treilea obiectiv e pe cale de a fi realizat. Oricine stie ca pentru a face performanta e nevoie de nu mai mult de 25-50 spectatori in tribune. Asa ca la National, Steaua sau dinamo. 30000-35000 spectatori incurca treburile asa ca, pe parcursul omogenizarii de la punctul 1 o sa scape incet - incet si de spectatori ca orice echipa de virf in romania.
Gata, ma dor degetele.
Hai Poli...

Rossi
17th April 2006, 02:39
Vasluiul se pare ca e in revenire . Poli in ultima de plsare nu a mers grozav .
Deci mizez pe un X

Ursu carpatin
17th April 2006, 07:21
Măai, acest meci nu se joacă pe teren. Poli nu are şanse la nimic, Vaslui are o foame mare de puncte, deci 1 solist, dar cu multe goluri, ceva de genul 3-2 sau 4-3! Prietenii ştiu de ce.....:drak:

chinezu
17th April 2006, 09:34
eu urasc fc vasluiul si il voi ura pe veci...pt. mine, sunt doar o adunatura de tzarani si nik mai mult, din partea mea sa se duca in B fara probleme! :happy si chiar si-n C dupa, nu m-ar deranja /hello
Dupa cat de inversunat esti impotriva vasluienilor,cred ca ai luat vreo bataie de la ei.

manu10
17th April 2006, 10:01
Cred ca Mansour i-si va razbuna ocaziile din meciul cu Jiul :headbang: si va inscrie de data asta! :D
Vaslui - Poli 1-2 :P

boosaw
17th April 2006, 10:58
Cred ca Mansour i-si va razbuna ocaziile din meciul cu Jiul :headbang: si va inscrie de data asta! :D
Vaslui - Poli 1-2 :P

Crezi ca-l mai baga Hagi?... :) Slabe sanse... Eventual pe final 2-3 minute

Scorul exact 0-2 :)

Mihai
17th April 2006, 11:01
Daca bate vaslui, cred ca moare Hagi acolo pe banca:D

fc_vaslui
17th April 2006, 11:38
chiar sunt curios sa vad cum reactioneaza lumea daca fc vs va bate si pe poli tim ....oare si acesta va fi suspectat de blat?hai sa fim seriosi...:rosu:

Andy1987
17th April 2006, 11:42
nuuuuuu,, deodata se trezeste vasluiul si bate tot! hai sa fim seriosi, sa mananci...stii tu ce

manu10
17th April 2006, 11:47
Crezi ca-l mai baga Hagi?... :) Slabe sanse... Eventual pe final 2-3 minute

Scorul exact 0-2 :)
Hagi nu e suparat pe Mansour! S-a distrat si el pe seama ratarilor senegalezului! :)

Ursu carpatin
17th April 2006, 12:37
chiar sunt curios sa vad cum reactioneaza lumea daca fc vs va bate si pe poli tim ....oare si acesta va fi suspectat de blat?hai sa fim seriosi...:rosu:
Dragule, nici tu crezi ce scrii!:yeah: Dar dn partea mea poţi crede că totul e curat....:rosu:

Mihai
17th April 2006, 12:38
@fc_vaslui intai sa bata pe poli si dupa aia vorbim :D
Din partea mea sanse de 5-10% sa bata vaslui:D

Ursu carpatin
17th April 2006, 12:48
Apăi de ar fi după valoare, cred că s-ar merge la egal! Dar e vorba de altceva! Acum o săptămână, mitică de la ligă, a declarat la tv (am văzut eu!) că ar fi păcat să pice Vaslui, că Porumbel e un mare sponsor, şi s-ar pierde bani prin picare în "B"..... Oare ce a vrut să zică? Mie unul mi-e clar! Cam de atunci a bătut tot Vasluiul! Până şi "autobaza" a trimis-o la fier vechi!

maciu
17th April 2006, 13:01
timisoara va castiga si ii va spulbera sansele vasluiului de a scapa de retrogradare :D

maciu
17th April 2006, 13:03
fc vaslui-poli timisoara:0-2

axel
17th April 2006, 13:18
fc vaslui-poli timisoara:0-2
:ok: :D :ok: asa mai zic si eu . . .

alex_6tm
17th April 2006, 13:22
Nu. Nu ar putea fi. Ce vroiam sa spun e ca Poli nu are cum sa deschida scorul. O sa fie 0-0. Si daca o sa fie 1 - 1 asta o sa fie pentru ca vasluiul deschide scorul si atunci se trezeste si Poli din visare. Un lucru trebuie inteles, Poli si-a indeplinit toate obiectivele pentru editia asta de campionat:
1. Omogenizat echipa (si asta e imposibil fara a lua ceva lectii de fotbal de la Sportul, Cluj sau Gloria)
2. Obiectivul urmator a fost sa demonstreze ca e cea mai buna echipa. Si a demonstrat si asta cu virf si indesat. Nu e echipa in Timisoara care sa se masoare cu ei. Sint pur si simplu cei mai buni. Nici la Lugoj, nici la Sannicolau nu s-a mai vazut asa echipa. Si se vede si in campionat. Sint departe de zona de retrogradare. A zis cineva ceva de primele locuri? Aaaaaa, Nuuuuu. Poli are de omogenizat echipa, mijlocul clasamentului ne intereseaza pe noi. Cu Gloria si Pandurii. Sintem prea rafinati sa transpiram pentru locurile de la virful clasamentului....
3. Al treilea obiectiv e pe cale de a fi realizat. Oricine stie ca pentru a face performanta e nevoie de nu mai mult de 25-50 spectatori in tribune. Asa ca la National, Steaua sau dinamo. 30000-35000 spectatori incurca treburile asa ca, pe parcursul omogenizarii de la punctul 1 o sa scape incet - incet si de spectatori ca orice echipa de virf in romania.
Gata, ma dor degetele.
Hai Poli...
Ai uitat un obiectiv: Cupa Uefa Intertoto..s-au nu stiai ca ne-am inscris?..FV

Ursu carpatin
17th April 2006, 13:51
Clar, în acest meci Vasluiul nu poate încerca vreun blat, poate doar la arbitrii! Un egal nu ar mulţumi pe nimeni, aşa că o să fie meci deschis, cu goluri.

manu10
17th April 2006, 14:46
s-anscris Poli in cupa Intertoto!!?? :rolleyes:

six
17th April 2006, 15:22
chiar sunt curios sa vad cum reactioneaza lumea daca fc vs va bate si pe poli tim ....oare si acesta va fi suspectat de blat?hai sa fim seriosi...:rosu:Cu parere de rau pt voi cred ca o sa batem ca sa nu fie interpretat acest meci.....sunt sigur.....:ok: :) ;)

Ursu carpatin
17th April 2006, 16:34
Măcar de-ar fi aşa....

chinezu
17th April 2006, 19:14
Un meci f dificil pt ambele echipe.Cred totusi ca o sa castige Vs(nu ca ar fi mai buni) pt sunt intr-o situatie critica si vor fi mult mai motivati Scor exact 1-0.

Cra10veanu
17th April 2006, 20:23
sper ca poli nu va face blat ca restu in etapele anterioare, bateti si duce-ti-i unde le este locu, adio sholdovenilor

cristian75poli
17th April 2006, 21:39
Ma trec fiori reci cand ma gandesc la ce-o sa fie peste cateva etape! Baiatule, tu nu vezi ca nu mai speriati pe nimeni?
Mai vb dupa ce va batem si pe voi...

"POLI" - CAMPIONII!!!:ok:

bada_otelul
17th April 2006, 22:05
sigur se joaca pe bune,iar poli va castiga,prea multe puncte au pierdut pana acum.sper sa fie transmis in direct meciul chiar daca nu o sa-l vad:D

dasal
17th April 2006, 23:07
Poate Poli si-a revenit si o sa ne bucure cu o victorie

alex_6tm
17th April 2006, 23:21
s-anscris Poli in cupa Intertoto!!?? :rolleyes:

Da,s-a inscris.Cel putin asa zice pe www.violanews.lx.ro
Cica ca o anuntat Craciunescu candidatura..sa vedem dc o fi adevarat..eu nu am auzit inca o declaratie oficiala.
Cat despre meciul cu vasluiul...sper sa-i batemFORZA VIOLA

B0gdaaaN
18th April 2006, 00:18
x pauza/x final :D

VeXu
18th April 2006, 01:13
Da..e clar ! Daca Vasluiul castiga o sa se spuna ca s-a umblat la arbitri..ori cativa jucatori de la tim au fost platiti..sau scorniti voi vreo ceva..nu ?:rosu: iar daca Vasluiul pierde o sa se "demonstreze" ca meciurile cu Arges si National au fost blaturi nu ? da nah..suntem romani.Eu nu cred ca Porumboiu e asa prost sa lase blaturile acum pe final de campionat.Cu Arges in tur am dominat clar meciul..acum i-am batut;cu National tot la fel..cei care au vazut meciul pot confirma ca bancarii au tras la 0-0..au si reusit asta cu noroc..acum nu au mai avut acel noroc si au fost invinsi.Dupa meciul au National Vasluienii si-au luat prime de 7000 de euro de caciula..asa ca :jerk: In plus 3 sferturi pe putin din forumul asta nici pe la meciurile de acasa nu ajung..cele din deplasare deja sunt sf-uri...in plus nu Porumboiu ar fi fost vinovat daca facea blaturi..ci acei fomisti care ar fi acceptat sa le faca.. pt bani normal..frustrari..frustrari si iar frustrari..salut baietii din tm care vor veni la Vaslui..desi ma indoiesc ca exista vreo` unu pe forumul asta.multa bafta

Ursu carpatin
18th April 2006, 07:41
vexu, da ce epistolă ai scris! Câtă răbdare ai! Când puteai spune scurt: e meci de 1x2 clar!

Ultras
18th April 2006, 07:55
Timisoara este o echipa care nu prea se descurca in deplasare. Daca intr-adevar ultimele rezultate ale Vaslui-ului sunt pe bune atunci este meci de 1x. Poate o victorie la limita a TM, in caz ca VS rateaza din toate pozitiile. Adevarul e ca din punct de vedere al jocului VS a crescut mult in ultimul timp. Chiar daca au pierdut cu Sportul si Farul acasa, rau nu au jucat. Mai ales cu Farul, cand au ratat exasperant de mult.

Ursu carpatin
18th April 2006, 08:01
Ioi mă! Tocmai tu! Cum draq alb o început brusc să joace Vasluiul bine? Cam de când nu mai vor adversarii să alerge.....

Ultras
18th April 2006, 08:09
Pai unde am spus ca nu joaca bine? Daca ai vazut meciul cu Farul, nu poti spune ca nu au avut ghinion... La 0-0 au avut o caruta de ocazii mari de gol. Daca le intra macar una, nu stiu daca mai invingea Farul. Dupa golul lui Voiculet, vs s-a taiat... Nu prea sta bine cu moralul... :drak:

Larel
18th April 2006, 08:13
Meciul se joaca pe teren(daca se joaca pe teren :) ), nu pe forum.. asa ca o sa vedem vineri. Din pacate nu o sa ved meciul la TV, "multumesc" Telesport. Cred ca victoria o sa fie in fuctie de forma si starea de spirit de moment a jucatorilor. Totusi pronostic 2... :)

Ursu carpatin
18th April 2006, 08:26
Nu se transmite???? Clar, se umblă la arbitri, şi nu vrea porumbel să se vadă live! Hai POLI!

alex_6tm
18th April 2006, 09:51
Nu se transmite???? Clar, se umblă la arbitri, şi nu vrea porumbel să se vadă live! Hai POLI!

Se transmite...pe telesport. Dar tot draq ala ii ca in Timisoara nu prindem...Forza Viola

Andy1987
18th April 2006, 09:55
nu, meciul este netelevizat.

Darius
18th April 2006, 10:34
Meciul este televizat de catre Telesport!

Ursu carpatin
18th April 2006, 10:35
Tulai! Porumbel vreau să-i facă pe bănăţeni cu arbitrii! Sper să-i de-a Hagi grăunţe otrăvite! Câte 3 de repriză!

razvi7
18th April 2006, 11:17
Se transmite...pe telesport. Dar tot draq ala ii ca in Timisoara nu prindem...Forza Viola
Mergi la orlovi si-o sa-l vezi

Jupangrig
18th April 2006, 11:18
Este adevarat ca Vasluiul nu este un oras pentru prima divizie dar,totusi au si ei dreptul la viata ca si multe alte orasele ale lumii.Este un oras in care nu se intampla nimic cu mici exceptii: fotbal si handbal.Dar este Petrosaniul mai cu motz?Sau Tg.Jiu?Sau...,sau...,sau....

poliis
18th April 2006, 11:20
iar se enerveaza hagi ca o sa zica lumea ca nu are valoare :drak:

bat moldovenii

OVIDIU 62
18th April 2006, 11:44
Vaslui-timisoara=0-2 Daca Porumboiu Nu Se Amesteca

OXz0n3
18th April 2006, 12:08
1 Blat, X Blat ,2 Blat de ce mai discutam despre acest meci ?

mblue
18th April 2006, 12:35
cu un antrenor care e un doctor in domeniul fotbalului nu imi fac griji, 1x

Ursu carpatin
18th April 2006, 13:21
cu un antrenor care e un doctor in domeniul fotbalului nu imi fac griji, 1x
Auzi, eu am intrat în ceaţă! La care te referi? Că amândoi sunt..... Totuşi e meci de 2!:yeah:

Ess
18th April 2006, 13:29
Pai daca-i blat, sa piarda ambele echipe la masa verde cu 0-3 si sa se dea cate 3 puncte echipelor care au echipament Pumex :D
BTW: de ce dracu ii zice MASA VERDE?

WOLF_ULTRAS
18th April 2006, 13:37
:happy da ces asa putini ultrasi ai vasluiului ,undes, au plecat sa faca blaturi ??? alta explicatie nu vad :D sau nau internet in vaslui:happy

Ursu carpatin
18th April 2006, 13:38
De la masa de Black Jack! Cred.... Acolo se iau hotărârile, nu?

chinezu
18th April 2006, 15:38
Nu se transmite???? Clar, se umblă la arbitri, şi nu vrea porumbel să se vadă live! Hai POLI!
Ursule atotstiutor,sa stii ca Vs apierdut in tur vreo 8 puncte pe mina arbitrilor.Nu inteleg de ce esti asa pormit pe echipa asta.Daca esti asa un mare expert in a dibui blaturile(in afara de Vs si Dinamo,ca pe astea ai tu boala) mai spune-ne si noua sa castigam un ban.

Sommerset Hateg
18th April 2006, 15:56
Poli e deja in vacanta iar moldovenii isi joaca ultima sansa.Desi tin cu "vestul" nu cred ca Timisoara va castiga.

Ursu carpatin
18th April 2006, 16:00
Ochişori! Cum să-ţi zic eu ţie, nu-s expert, dar toată lumea a văzut, a simţit! Numai tu şi încă 3 ce ziceţi că Vasluiul nu a blătuit! De Dinamo nu zic nimic aici! Că ar fi off-topic!

yonu7
18th April 2006, 17:27
bate vaslui si scapa de retrogradare

rhadoo
18th April 2006, 17:42
Va castiga canceru fotbalului romanesc porumbhotu din pacate
totusi sper sa le traga poli o bataie si sa ne bucure de sarbatori
HAI JIUL PETROSANI!

bada_otelul
18th April 2006, 18:15
da ce sunteti asa pesimisti cand vine vb de poli?sigur castiga sambata

VeXu
18th April 2006, 18:41
da...si eu sper ca poli sa castige sambata...numa` ca vineri la ora 17 castiga Vasluiul :drak:

Larel
18th April 2006, 19:02
o fi castigand Vaslui la ora 17... la Loto poate... dar la 18.45 tabela o sa arate 0-1.. :P

chinezu
18th April 2006, 20:20
Va castiga canceru fotbalului romanesc porumbhotu din pacate
totusi sper sa le traga poli o bataie si sa ne bucure de sarbatori
HAI JIUL PETROSANI!
Cancerul fotbalului dar si al societatii romanesti sunteti voi ''minerii''. Ati tras tara asta cu 10 ani inapoi.

rhadoo
18th April 2006, 20:29
zi sa mori tu,acu esti si analist politic
sau iti porumbhotu ceva de scrii asa cu drag de vs
HAI JIUL PETROSANI!

Universal
18th April 2006, 20:46
Vaslui-Timisoara 1-2 meci superb pe viata si pe moarte.

cristian75poli
18th April 2006, 20:47
Da..e clar ! Daca Vasluiul castiga o sa se spuna ca s-a umblat la arbitri..ori cativa jucatori de la tim au fost platiti..sau scorniti voi vreo ceva..nu ?:rosu: iar daca Vasluiul pierde o sa se "demonstreze" ca meciurile cu Arges si National au fost blaturi nu ? da nah..suntem romani.Eu nu cred ca Porumboiu e asa prost sa lase blaturile acum pe final de campionat.Cu Arges in tur am dominat clar meciul..acum i-am batut;cu National tot la fel..cei care au vazut meciul pot confirma ca bancarii au tras la 0-0..au si reusit asta cu noroc..acum nu au mai avut acel noroc si au fost invinsi.Dupa meciul au National Vasluienii si-au luat prime de 7000 de euro de caciula..asa ca :jerk: In plus 3 sferturi pe putin din forumul asta nici pe la meciurile de acasa nu ajung..cele din deplasare deja sunt sf-uri...in plus nu Porumboiu ar fi fost vinovat daca facea blaturi..ci acei fomisti care ar fi acceptat sa le faca.. pt bani normal..frustrari..frustrari si iar frustrari..salut baietii din tm care vor veni la Vaslui..desi ma indoiesc ca exista vreo` unu pe forumul asta.multa bafta
De unde stii tu cate meciuri au vazut in deplasare cei de pe forum?
Poate am vazut mai multe decat tine, acasa, la echipa ta...
Oricum le stricam sarbatorile la vasluieni... cu o VICTORIE CATEGORICA !!!

"POLI" - CAMPIONII!!!:ok:

Universal
18th April 2006, 20:48
NU va fi chiar categorica,dar va fi victorie,asta este clar , un meci insa foarte aprins fiecare echipa are multe de zis

cap
18th April 2006, 21:12
x cred

Universal
18th April 2006, 22:21
Posibil si acest lucru, insa daca se forteaza un pic mai mult, Timisoara bate si are atunci incredere pt Europa,imi doresc mult sa.-l vad pe hagi antrenor in Cupa Uefa...ar fi fantastic

cristian75poli
18th April 2006, 22:35
bate vaslui si scapa de retrogradare
Poate intr-o alta galaxie...
Vaslui pica unde le este locul..."B"...

"POLI" - CAMPIONII!!!:ok:

Universal
18th April 2006, 22:42
SAu poate ca nu pica si printr-o mare minune Pandurii ii a ocul,vad ca deja gresesc..l-au dat afara pe Hizo, un antrenor bun.

alex_6tm
19th April 2006, 00:26
Poli e deja in vacanta iar moldovenii isi joaca ultima sansa.Desi tin cu "vestul" nu cred ca Timisoara va castiga.

Poli nu e deloc in vacanta. Au un nou obiectiv: Intertoto..deci vor juca. Si in plus cred ca mai vor sa mai ia si jucatorii un ban ca in retur nu or primit nimic. Nu si-au indeplinit baremul de puncte deci din parti bani...Forza Viola

Tony_Viola
19th April 2006, 00:55
normal ca vor juca si ar trebui sa joace pentru suporteri si onoare nu neaparat pentru bani. :ok: vom trai si vom vedea, eu sincer am mari emotii la meciul asta si sper sa ma insel. da-le gol poli! /hello

UrsMeier
19th April 2006, 01:16
2 clar.....vaslui nu mai poate cumpara meciul si normal ca o sa piarda

Cra10veanu
19th April 2006, 06:52
Poli are destui bani sa primeasca banii lu porumb, meciul nu se poate cumpara, insa poli tre sa joace, hai west coast :D

apparte
19th April 2006, 12:52
1-0,gol Sfarlea!!Hai Seba!
P.S Asta daca nu cumva ii mai da Croitoru vreo boaba ca-n etapa a doua lui Popica!:D

steaua-86
19th April 2006, 13:40
Vasluiul are un obiectiv clar asa ca va juca motivat. TM si-a ratat toate obiectivele si va juca fricoasa, stiind ca a pierde acest meci ar fi un dezastru mediatic. Deci mai degraba 'X', in ciuda faptului ca valoarea individuala avantajeaza oaspetii.

tuxie
19th April 2006, 13:45
TM si-a ratat toate obiectivele si va juca fricoasa, stiind ca a pierde acest meci ar fi un dezastru mediatic.
Nu prea cred, eu zic ca au baietii o alta motivatie suficient de importanta: banetu'. Pana acum n-au luat decat o p..a la sistemul pe care l-a impus Hagi, cu prime de 10k$ in caz de minim 8 puncte in 4 meciuri. Pana acum, au 5 puncte, deci e musai sa castige, daca vor sa mai aiba si ei un ban de tigari :D

dede
19th April 2006, 13:49
TM si-a ratat toate obiectivele
nu chiar...mai nou se gandesc la intertoto, dupa ce si-au dat seama ca primul loc si locurile de uefa nu-s de ei

OXz0n3
19th April 2006, 17:44
ma si oare o fi blat ? la cate meciuri am vandut in tur acu incepem sa le cumparam .. normal nu?:)

chinezu
19th April 2006, 18:46
Posibil si acest lucru, insa daca se forteaza un pic mai mult, Timisoara bate si are atunci incredere pt Europa,imi doresc mult sa.-l vad pe hagi antrenor in Cupa Uefa...ar fi fantastic
Lasa-i domle ca s-au fortat prea tare tot returul. poli rocar o echipa mediocra,de pluto care va fi pt Vs prada usoara.

steaua-86
19th April 2006, 19:10
Lasa-i domle ca s-au fortat prea tare tot returul. poli rocar o echipa mediocra,de pluto care va fi pt Vs prada usoara.

Cred ca Universal are dreptate.... Ar trebui sa se forteze un pic mai mult, pentru a capata incredere pentru Europa.

Dupa o victorie la Vaslui, cred ca un meci cu Barcelona nu ar mai da emotii unei echipe care, de ce sa n-o recunoastem, este lidera incontestabila in vestul tarii.

Totusi merg pe un pronostic de "X", pentru ca nu are alaturi suporterii minunati de acasa, care incurajeaza echipa adversa si cand aceasta conduce (vezi cazul Rapidului). :drak:

Universal
19th April 2006, 19:47
Am flat: Timisoara bate la scor la Vaslui,baietii si-au revenit,am vazut niste antrenamente,trage Hagi ca de cai fde jucatori.Gata ,sunt pe val,vor invinge.

cristian75poli
19th April 2006, 21:06
1-0,gol Sfarlea!!Hai Seba!
P.S Asta daca nu cumva ii mai da Croitoru vreo boaba ca-n etapa a doua lui Popica!:D
Mai taci din gura mai ...
Sa vezi ce bataie luati maine seara de la englezi...

"]"POLI" - CAMPIONII!!!:[/[/B]COLOR]ok:

nu chiar...mai nou se gandesc la intertoto, dupa ce si-au dat seama ca primul loc si locurile de uefa nu-s de ei
Cred ca nu ai uitat ca la echipa ta, imi este greu si sa-i scriu numele, nu s-a castigat nimic o peroiada cam lunga. Nu ar trebui sa dai dovada de mojicie ca nu este cazul...oricum in campionatul viitor nu vad cum o sa ne stati in cale.

[COLOR="DarkOrchid"]"POLI" - CAMPIONII!!!:ok:

Poli Timisoara
20th April 2006, 00:41
2 solist ! Clar ca lumina zilei...

cristian75poli
20th April 2006, 00:49
2 solist ! Clar ca lumina zilei...
Sa fi sigur de acest lucru...

"POLI" - CAMPIONII!!!:ok:

chinezu
20th April 2006, 09:05
1 solist va castiga Vs la pas.rocar o echipa de impiedicati.Acum chiar isi da demisia Hagi.

alex_6tm
20th April 2006, 10:00
Nu prea cred, eu zic ca au baietii o alta motivatie suficient de importanta: banetu'. Pana acum n-au luat decat o p..a la sistemul pe care l-a impus Hagi, cu prime de 10k$ in caz de minim 8 puncte in 4 meciuri. Pana acum, au 5 puncte, deci e musai sa castige, daca vor sa mai aiba si ei un ban de tigari :D

O trecut faza cu primele..le-au pierdut ce 2 ori.Acum incepe alta serie de 4 meciuri. Au trecut 8 etape din retur,deci 2 serii a cate 10.000 de euroi. Deci o i-au de la capat.Sper ca de data aceasta sa i-a si ei ceva banutzi.Forza Viola

six
20th April 2006, 10:42
1 solist va castiga Vs la pas.rocar o echipa de impiedicati.Acum chiar isi da demisia Hagi.Tu chiar ca esti"chinez"pretene.....dar cum am spus vom invinge sigur asa ca nu va faceti probleme :) ;) :ok:

tuxie
20th April 2006, 10:59
Tu chiar ca esti"chinez"pretene.....dar cum am spus vom invinge sigur asa ca nu va faceti probleme :) ;) :ok:
Te rog sa nu insulti respectiva natie, majoritatea nu-s asa de prosti precum ii considera lumea.
PS: vreau si eu la loc emoticon-ul cu "fsck off", sa-l pot adresa CNA-ului si Teleshprotului

On-topic: vom bate, dar nu prea cred eu ca vedem scor. Desi m-as bucura sa fie asa.

boosaw
20th April 2006, 11:24
Poli bate la scor si ii aduce cu picioarele pe pamant pe unii si rescriu "UNII" suporteri Vasluieni care deja isi vad echipa in CL..... 0-2 sau 1-3

Darius
20th April 2006, 11:48
Arbitrii acestei partide vor fi: Vasile Bratu (Amara),Aurel Onita si Sebastian Stoianov (ambii din Constanta).

Hipgnosis
20th April 2006, 11:57
Cred ca arbitrajul va fi putin pro-vaslui, cu toate astea valoarea superioara a jucatorilor din TM va face diferenta.
deja vasluiul s-a bagat "la greu" la aranjat meciuri, insa cred ca vor pierde clar cu TM.

MadMax
20th April 2006, 13:09
bate poli clar!!!!

unik
20th April 2006, 13:11
vaslui- POLI 1-3!!!!

Darius
20th April 2006, 13:25
Curiozitate: Poli nu a mai castigat inainte de Pasti de 9 ani...ultima victorie a alb-violetilor inainte de Pasti a avut loc in 1997: 3-0 cu Otelul Galati!...

chinezu
20th April 2006, 13:31
Dupa meciul de la Vs,Hagi va mai trimite 2-3 jucatori la echipa a doua

Darius
20th April 2006, 13:53
Jucatorii pe care Poli nu se va putea baza pentru meciul cu FC Vaslui din etapa 24 sunt urmatorii: Vladimir Gluscevic, Peter Simek, Mihaita Plesan - accidentati, iar Gabriel Canu este suspendat.

Ess
20th April 2006, 19:39
Punctele puse in joc ii intereseaza numai pe aia din vs. Nu de alta, da eu nu vad tm pe podium...din pacate...si tot un drac ii daca termini pe 4 sau pe 12..

Universal
20th April 2006, 19:45
Vaslui pierde cu sarbe si fanafare cu surle si trambite! 1-3 Hagi revine!

Sergio
21st April 2006, 00:38
mama ce discutii elevate pe aici... noroc ca am bagat putin aspiratoru... chinezule, chiar esti in plus, mai stai de-o parte pana ai ceva interesant de spus.

alo, iesenii, unde sunteti? Nu ne sustineti in meciul asta capital pt Vaslui? :drak:

ULTRAS-STEEL
21st April 2006, 00:59
blat curat aici , bate vasluiul

Sergio
21st April 2006, 01:07
taci mah, nu-i da de gol ca cica nu e voie in vinerea mare cu blaturi... doar din alea de post.

Angelina Jolie
21st April 2006, 05:14
Bate Timisoara 4-2. Am zis, am spus.:D

cristian75poli
21st April 2006, 11:58
Curiozitate: Poli nu a mai castigat inainte de Pasti de 9 ani...ultima victorie a alb-violetilor inainte de Pasti a avut loc in 1997: 3-0 cu Otelul Galati!...
O sa castige azi si inca foarte usor.

danilu74
21st April 2006, 12:00
imi spune cineva unde se poate vedea meciul in Timisoara in afata de Orlovi? mersi mult! HAI POLI!!

boosaw
21st April 2006, 12:01
O sa castige azi si inca foarte usor.
Daca joaca la fel cum a jucat cu Jiul bate la minim 2 goluri Poli

Ursu carpatin
21st April 2006, 12:49
Poli o să lupte mai tare decât Vasluiul. E meci de x2! Hagi e supărat, va forţa atacul! Are nevoie de victorie! Că nu vrea să ajungă ca Tăriceanu... ba demisionez, ba nu, ba da, ba nu etc.... Nu câştigă Vasluiul, deşi joca ceva, dar cred că s-au luat după ai mei, vor să bată numai în deplasare! Cică-i mai cool aşa!

maciu
21st April 2006, 13:45
timisoara trebuie sa castige...pt "a`si spala pacatele"

maciu
21st April 2006, 13:46
sper ca terenul este in conditie buna pt ca timisoara sa castige cu 2-3 goluri diferenta ;)

maciu
21st April 2006, 13:48
...pt ca daca va avea ghinion si va pierde salariile jucatorilor se vor reduce la jumatate si ar fi pacat

Sauron
21st April 2006, 14:01
blat curat aici , bate vasluiul
Esti penibil :no:
O sa batem, greu dar o sa batem. 0-4 ;)

kruntul
21st April 2006, 14:04
Poli are prima sansa. Depinde doar de ei.

tuxie
21st April 2006, 14:28
Poli are prima sansa. Depinde doar de ei.
De ei cine? De ei = Poli, sau de ei = arbitrii cu aranjamentu' ? :D

Swisstec
21st April 2006, 14:38
Iar tre' sa tzin cu Poli...:mda:

Darius
21st April 2006, 15:40
Sunt curios sa vad cu ce echipa va incepe Hagi meciul...

Iata ce a declarat Gheorghe Hagi ieri, inainte de plecarea catre Vaslui, site-ului oficial al clubului timisorean: "Sintem optimisti dupa victoria cu Jiul obtinuta dupa un joc foarte bun. Mergem sa ne batem pentru cele cele trei puncte, sa realizam un joc mai bun decit adversarul".

alex_6tm
21st April 2006, 16:11
Mai putin si incepe..sper sa batem...Forza Viola

Darius
21st April 2006, 16:33
Au mai ramas 30 de minute...
La Telesport au inceput dezbaterile pe meci...
Intalnire "soc" pe marginea terenului, cu zece minute inainte de inceperea meciului: langa reporterul Telesport se afla invitati Ion Craciunescu si Adrian Porumboiu...reporterul Telesport a incercat sa ii convinga pe cei doi sa isi stranga mana la sfarsitul interviului, insa nu a reusit...

starsteel
21st April 2006, 16:56
Uite ma ca de data asta se tine Telesportul de cuvant, transmite meciul.
E unul cu nume de gheorghe plange pe umarul lui Boro spune ca e timisorean ce naiba ca pe aici nu-l vad.

Darius
21st April 2006, 16:59
Le-a picat antena la ultimul meci pe care trebuiau sa il transmita si nu l-au mai transmis...cel putin aceasta a fost scuza oficiala...


Fluier de start...

Sunchase
21st April 2006, 17:01
Interesant meci.Cine pierde se duce in groapa rau de tot :D Sa vedem ce a pregatit Hagi..

Darius
21st April 2006, 17:03
Cele doua formatii:

FC Vaslui: 1. HUŢAN - 15. BUHUŞ, 17. B. PANAIT, 6. LĂCUSTĂ, 5. C. CORNEA - 7. JOVANOVIC, 10. M. CROITORU, 4. I. BADEA, 8. SFÂRLEA - 9. V. BADEA, 26. BUKVIC.

Poli Timişoara: 12. M. POPA - 13. EMEGHARA, 4. McKAIN, 19. SCUTARU, 17. BĂLACE - 11. NAIDIN, 30. OV. PETRE, 28. G. COMAN - 20. SILVĂŞAN, 24. MANSOUR, 15. STANIC.


La Poli surprinde titularizarea tanarului Cristian Scutaru...

starsteel
21st April 2006, 17:04
Gheorghe daca tu esti timisorean atunci eu sunt eschimos; nu cumva esti dinamovist ca prea le spui cu venin.
Pronostic Vaslui - Poli 0-3

maciu
21st April 2006, 17:08
poli este cu mult peste vaslui...daca va pierde poli inseamna ca e blat

Darius
21st April 2006, 17:08
Hagi a ales o formula de joc cu doi inchizatori: Ovidiu Petre si Leonard Naidin, dar a trimis in teren trei atacanti: Silvasan, Mansour si Stanic...

Hopshio
21st April 2006, 17:12
mah....io nu prind telesport:))in oradea nu se prinde:(

Darius
21st April 2006, 17:15
Min.13: sut puternic al lui Gigel Coman, scos cu greu de catre Sebastian Hutan in corner...

maciu
21st April 2006, 17:16
"Vasluiul domina acest inceput de repriza"...oare suspiciunile mele se adeveresc??

Ursu carpatin
21st April 2006, 17:17
Mare ratare a lui Ovidiu Petre în min. 16! Mere treaba ca unsă!

maciu
21st April 2006, 17:18
ahhhh.....ce ratare...bravo petre

Hopshio
21st April 2006, 17:19
asa tinetima la curent...ca nu pot sa il vad...desi am pariat meciul asta...numa egal sa nu se termine:P

alex_6tm
21st April 2006, 17:23
Da se joaca nu gluma..Forzaz Viola

Darius
21st April 2006, 17:26
Cristian Scutaru este un jucator tanar, adus in iarna de catre Gheorghe Hagi de la CFR Timisoara, echipa de divizia B...joaca pe postul de fundas central, iar astazi il inlocuieste pe Gabriel Canu - suspendat...Scutaru a debutat in divizia A in etapa precedenta, in meciul castigat de Poli pe teren propriu cu Jiul Petrosani, scor 1-0...Scutaru a intrat in minutul 81...
Hagi risca mult astazi, preferandu-l pe Scutaru in locul lui Adrian Ilie, fotbalistul adus in iarna de la Poli Iasi fiind mult mai experimentat...

Ursu carpatin
21st April 2006, 17:27
min 25, iar mare ratare pt. Poli! Naidin.....

maciu
21st April 2006, 17:27
dupa cum vad vasluiul inca rezista...oare dc?...poli trebuie sa marcheze

Darius
21st April 2006, 17:29
Min. 25: cea mai mare ratare de pana acum: Naidin trimite la cativa centimetri pe langa poarta...

alex_6tm
21st April 2006, 17:29
Au ce ratare a lu Naidin

Darius
21st April 2006, 17:31
Min. 30: replica lui FC Vaslui: a sutat Jovanovic pe langa poarta...

maciu
21st April 2006, 17:34
nu este bine ce se intampla in teren...hagi trebuie sa schimbe ceva...jocul este prea echilibrat(poli poate mai mult)

Hopshio
21st April 2006, 17:35
si zicetzi ca ii fain meciu??

Darius
21st April 2006, 17:37
Min. 34: Mckain face hent la marginea careului si FC Vaslui beneficiaza de o lovitura libera extrem de periculoasa...

Ursu carpatin
21st April 2006, 17:37
Tulai, ce două şuturi au prins cei de la Vaslui! Pare faine a lui Popa!

varzadinamo
21st April 2006, 17:38
nu stiu daca o sa-i batem asa rau pe vaslui, bine ar fi si 1-0, pentru ca Poli e slaba, cum vedem cu totii. Ne-am prea umflat in pene cu jucatori de mijlocul clasamentului, cam mediocri, care habar nu au de spiritul timisoarei. Il preferam pe Romica Buia mai mult, ca ala lupta la greu chiar si dupa ce mai tragea o betie. Astia iau bani aiurea, suntem cam a 6-a echipa din campionat. Ma doare sa spun asta, dar e momentul sa ne trezim. Si sa-i dam un picior in parteaq dorsala lui Hagi, care face experimente pe Poli.

savagedanyro
21st April 2006, 17:38
e pe net undeva meciul la TV ??

maciu
21st April 2006, 17:39
si zicetzi ca ii fain meciu??
sunt destule faze de poarta...(dar oricum e mai fain decat gloria-poli iasi)...desi nu sunt inca goluri;)

Darius
21st April 2006, 17:39
Doua suturi consecutive (bombe) scoase de catre Marius Popa...pentru aceste doua "parade", as spune ca Popa este cel mai bun jucator al primei reprize...
...frumoase si suturile lui Jovanovic si Buhus...

maciu
21st April 2006, 17:40
primul cartonas galben I. Badea (Vaslui)

Darius
21st April 2006, 17:42
Foarte frumos meciul...momentan, FC Vaslui ataca in valuri...

starsteel
21st April 2006, 17:43
Timisoara scularea! joci totusi cu Vaslui.

Hopshio
21st April 2006, 17:44
da...sa castige cine vrea ...da egal sa nu se termine ca am pariat 12...si amuh..tre sa castige cineva:)

maciu
21st April 2006, 17:46
Timisoara scularea! joci totusi cu Vaslui.din pacate deocamdata nu cred ca realizeaza ca joaca cu o echipa care e in lupta pt retrograre :headbang:

maciu
21st April 2006, 17:49
s`a terminat prima repriza si nu am vazut nici un gol:sleep: ....poli TREZIREAA...sper sa marcheze in a doua repriza...

Darius
21st April 2006, 17:49
Sfarsit de repriza...la pauza, FC Vaslui - Poli Timisoara = 0-0

Ursu carpatin
21st April 2006, 17:50
o-o la pauză! meci agreabil! lipsesc golurile....

Darius
21st April 2006, 17:51
Da, a fost o repriza foarte frumoasa...

Hopshio
21st April 2006, 17:51
si amuh unu dintre voi un rezumat intr-un singur post....

maciu
21st April 2006, 17:53
ma....imi spune si mie cineva ce s`a intamplat in prima repriza??..unde sunt golurile???

Darius
21st April 2006, 17:55
Si ca sa ne distram putin in pauza meciului, iata cateva perle ale comentatorilor Telesport:

# "Paul Nedved", referindu-se la Pavel Nedved
# "Mircea Popa", referindu-se la Marius Popa
# "Stanic, jucatorul ungur adus in iarna la Poli"...Sreten Stanic este jucator sarb, singurul jucator ungur care joaca la Poli Timisoara este Peter Simek...

tuxie
21st April 2006, 18:01
Si ca sa ne distram putin in pauza meciului, iata cateva perle ale comentatorilor Telesport:

# "Paul Nedved", referindu-se la Pavel Nedved
# "Mircea Popa", referindu-se la Marius Popa
# "Stanic, jucatorul ungur adus in iarna la Poli"...Sreten Stanic este jucator sarb, singurul jucator ungur care joaca la Poli Timisoara este Peter Simek...

Subscriu, si au mai fost si alte serii de tampenii, gen "arbitrul a dat un cartonas galben pentru unul din jucatorii Timisoarei, Petre sau Stanic" - ma rog, luase Badea de la Vaslui, totalmente analfabeti din punct de vedere sportiv ratatii respectivi. Nu stiu daca ar fi totalmente gresit crearea unei petitii online semnata de cat mai multi utilizatori, petitie adresata CNA-ului in care sa se solicite neacordarea pe viitor a drepturilor de televizare a meciurilor din Divizia A *****ului, pardon, p(r)ostului de telece-o fi fiind el "Telesport". Nu este de nici un fel calitativ, nici macar din punct de vedere al imaginii :(

maciu
21st April 2006, 18:03
in cateva momente va incepe cea de a doua repriza...sper sa vad goluri

Darius
21st April 2006, 18:04
A inceput repriza a doua...

maciu
21st April 2006, 18:04
a inceput a doua repriza :D

Hopshio
21st April 2006, 18:04
si eu....sper...

Ursu carpatin
21st April 2006, 18:05
Gol Poli! Stanici!

quatzecoatl
21st April 2006, 18:06
Aseara cred ca era foarte greu si foarte frustrant sa fi rapidist !!! aahhahahahahah !!! Forza Steaua !!! Eindhoven venim !!!

Darius
21st April 2006, 18:06
Gol Poli!...a marcat Stanic.

starsteel
21st April 2006, 18:06
GOOOOOOLLLLLLLLLLLl!!!! No. 1

maciu
21st April 2006, 18:07
goooooooooooooooooooooooooooooooooooollllll poli......bravoo

quatzecoatl
21st April 2006, 18:07
Frate Steaua e cea mai titrata echipa din Romania !!! Asa k ofticate in continuare !!! ahahahahahahahah

politm
21st April 2006, 18:08
poli poli poli/hello /hello /hello /hello

maciu
21st April 2006, 18:09
min 47:Stanic profita de o minge respinsa gresit de Hutan si trimite balonul in poarta goala! :D

Hopshio
21st April 2006, 18:09
bah ia nu mai face offtopic pe aicea..discuta despre meci...yess gol poli...biletul mi in grafic:P

Darius
21st April 2006, 18:09
Nu s-a produs nici o schimbare la pauza...

tuxie
21st April 2006, 18:11
Sa-si dea arbitrul ala defrag ca rupe jocul de tot, in rest n-am ce sa-i reprosez, dar fluiera si daca iti sufli mucii :)

maciu
21st April 2006, 18:11
Frate Steaua e cea mai titrata echipa din Romania !!! Asa k ofticate in continuare !!! ahahahahahahahah
wa mars dra* de aici...ce p*** cauti pe forumul asta laudandu`te cu steaua?...du`te pe steaua-boro...:no: :no: :ciocan: :ciocan: :ciocan:

Hopshio
21st April 2006, 18:13
maciu las sa se bucure ca are de ce da nu aici ci pe theardul Steaua-boro..bine zici...:)Hai Poli...mai dale o boaba...

Darius
21st April 2006, 18:15
Min. 58: Ifeanyi Emeghara primeste cartonasul galben...

maciu
21st April 2006, 18:15
Cartonas galben Emeghara (Poli Timisoara) pentru fault

maciu
21st April 2006, 18:16
Cartonas galben Emeghara (Poli Timisoara) pentru fault:56'

Hopshio
21st April 2006, 18:17
cartonas galben pt emechara(timisoara)pt fault:lol:

tuxie
21st April 2006, 18:20
No amu si Coman. Degeaba. Arbitrul are pe spate scris "FC Vaslui Jucatorul 12 © Porumboiu". Fuck Romania!

Darius
21st April 2006, 18:20
Min. 61: Marius Croitoru reia din sase metri cu capul peste poarta...
Min. 62: Gigel Coman primeste cartonasul galben...
Min. 65: Schimbare la Poli: iese Silvasan si intra Constantinescu...

maciu
21st April 2006, 18:21
Cartonas galben Coman (Poli Timisoara) pentru proteste

maciu
21st April 2006, 18:22
Schimbare Vaslui. Iese Croitoru si intra Mihalcea(de parca i`ar cunoaste cineva :))..............64' Schimbare Poli Timisoara. Iese Silvasan si intra Constantinescu

Hopshio
21st April 2006, 18:22
seamana albitreu asta ca si ala de aseara de la steaua??? hai zicetzimi ca nu vad meciu:)

Darius
21st April 2006, 18:23
Leo Naidin primeste cartonas galben pentru un fault dur comis la centrul terenului...

maciu
21st April 2006, 18:23
64' Cartonas galben Naidin (Poli Timisoara) pentru fault...ce este cu ploaia asta de galbene??

Darius
21st April 2006, 18:25
In decurs de numai opt minute, Poli a primit trei cartonase galbene...

maciu
21st April 2006, 18:25
ba hagi...incearca sa iti calmezi elevii ca ii trimite pa vasluieni direct la spital...

unik
21st April 2006, 18:26
:ciocan: ... arbitrul asta ma scoate din sarite cu fluierul ala a lui ...In rest ... incercati sa vedeti meciul fara sonor ... e mult mai bine

maciu
21st April 2006, 18:26
Schimbare Poli. Intra Bucur si iese Stanic...poate nu ia si asta galben =))

Darius
21st April 2006, 18:27
In sfarsit il vedem si pe golgeterul campionatului trecut; asadar, schimbare la Poli: intra Gigel Bucur si iese Sreten Stanic, marcatorul golului...in minutul 68 se produce schimbarea...

tuxie
21st April 2006, 18:28
Varianta simpla: pierdem jocul, da-l in ... mea, sa le dea dracului 2 penalty-uri la moldoveni si gata. Ca numai fotbal nu e acolo, pisatul ala cu fluierul in bot rupe tot.

maciu
21st April 2006, 18:29
iar schimbare:70':Schimbare la Vaslui. Iese Bukvic si intra Buhaescu

Hopshio
21st April 2006, 18:29
da....tzaran albitru din cate inteleg din comentariile voastre....cine albitreaza totusi??

Ursu carpatin
21st April 2006, 18:30
1-1-, badea!

starsteel
21st April 2006, 18:30
Timisoara varza! bani multi, rezultate pauza.