PDA

View Full Version : Fotbalistul preferat...



Madrid4EVER
13th April 2006, 23:48
Care e fotbalistul tau preferat?De ce?

One-Man Show
14th April 2006, 00:22
In scurta perioada in care am cochetat cu fotbalul (vreo 2 ani) am jucat fundash central (eram cel mai gras din echipa :D ).Pe vremea aceea ( cand aveam vreo 12 ani ) Jaap Stam era cel mai bun fundash din lume...pt mine cel putin. L-am admirat ( cu toate ca a jucat de fiecare data la echipe pe care nu le simpatizam) pentru agresivitate,daruire shi dorinta de a cashtiga fiecare balon. Nu pot uita momentul in care a cerut sa fie cusut "pe viu" pe vremea cand juca la Manchester (nu prea vedeai asha ceva pe vremea aceea). Era absolut fantastic !

Akum imi place foarte mult Xavi. Este un fotbalist tehnic, muncitor, puternic shi cel mai important... modest.:ok:

Andy1987
14th April 2006, 02:00
Ronaldinho este jucatorul meu preferat si va ramane 4 ever: este magician, tot ce face cu mingea tine de domeniul fantastic, ireal chiar :P

Madrid4EVER
14th April 2006, 15:43
Mie imi plac mai multi...Zidane,Ronaldo,Raul,Casillas,Carlos,Robinh o,Ronaldinho,Messi,Puyol,Maldini,Adriano,Kaka,Henr y,Terry....si multi altii...
Nu pot sa zic ca am unul preferat,in special pe cei de la Real!

B0gdaaaN
11th May 2006, 16:22
Christian Vieri,Rivaldo mi`au placut mult...dar au imbatranit si s`au cam dus la vale...

sHperacLu
12th May 2006, 10:32
Dennis Bergkamp

Ce facea ala cu mingea nu a facut si nu va face nimeni. :ok:

Mario Di Lazi
31st May 2006, 16:10
Din pacate a avut ghinion in cariera : ajucat la Barcelona intr-o perioada de criza pt echipa, iar la Milan NU prea a fost folosit de un antrenor pe care habar nu am cum il cheama si nici nu vreau sa stiu.
:ok:

Denis
26th June 2006, 10:30
Patrick Kluivert
Adi Mutu
Daniel Niculae

Toti atacantzi :D /hello

Jerry20cm
3rd August 2006, 12:11
Jucatorul meu favorit e Rafael van der Vaart :)
Dar din pacate accidentarile nu'l lasa sa-si demonstreze adevarata valoare:(
Oricum e tanar si inca mai are timp sa calce pe urmele lu' Cruiff(:rolleyes: ) dar cel ami important e sa nu mai fie asa macinat de accidentarile astea.

siiir louie
3rd August 2006, 12:14
Jucatorul meu favorit e Rafael van der Vaart :)
Dar din pacate accidentarile nu'l lasa sa-si demonstreze adevarata valoare:(
Oricum e tanar si inca mai are timp sa calce pe urmele lu' Cruiff(:rolleyes: ) dar cel ami important e sa nu mai fie asa macinat de accidentarile astea.

ALex Del Pierro--il capitano del Juventus.

zSI mie la la Rafael mi se pare "suspect" ca se accidenteaza asa de des: banuiesc ca de asta nu a ajuns la un club de top din Spania sau Italia--dar e un jucator incintator cind are mingea in posesie.

SILVIU99
5th August 2006, 01:21
Ronaldinho il simpatizez pt ca cea ce face el cu mingea este senzational , si trece cu o usurinta incredibila de a trece orice fundas(daca este in forma) ....il simpatizez pe Ronaldinho deoarece imi place fotbalul spectaculos si nu cel tacticizat..
Dintre romani il simpatizez pe MUTU

kain
5th August 2006, 15:34
David Beckham - ca persoana , nu ca fotbalist :)
Zidane,Robinho,Ronaldinho,Ronaldo,Kaka - brazilienii in general
Mutu - ca jucator roman

The G.O.A.T.
5th August 2006, 16:50
Alessandro Del Piero pt. ca:

1. Este unul dintre cei mai creativi jucatori din lume, un bun dribler, are finalizari de exceptie, unul dintre cei mai buni executanti de lovituri libre si de lovituri de pedeapsa! Poate juca pe mai multe pozitii in atac, are tehnica si viziune! Poate fi leader in teren, fiind si capitanul echipei!

2. Da dovada de profesionalism in ceea ce face, este devotat clubului la care joaca, este iubit de suporteri, un simbol al echipei si cu siguranta va fi unul dintre jucatorii legendari ai Juventusului!:ok:

Mad_max
5th August 2006, 18:46
cel mai tare fotbalist actual este fara discutie ronaldinho, foarte aproape de el fiind acum si henry si poate messi.
alt fotbalist retras dar care a fost pentru mine un idol inca din copilarie e hagi si care eu cred ca e in primii zece din toate timpurile.

siiir louie
12th August 2006, 22:09
Tin cu Real Madrid dar nu mie jena sa recunosc ca Ronaldinho e cel mai bun fotbalist din istoria fotbalului (opinie proprie si personala)-- nu doar din jucatorii aflati in activitate

barcafan
14th August 2006, 15:31
Jucatorii mei preferati sunt Messi,Ronaldinho,Eto'o si Puyol,insa miau placut si Rivaldo si Cruyff

rapidashul
15th August 2006, 17:25
Cruyff pe unde l-ai vazut jucand ??,ai prins vremea lui :),din ce-am vazut pe la TV,in special pe eurosport si din ce spune legenda a fost un mare jucator :D

lily_ac_milan
1st September 2006, 18:22
Paolo Maldini. Pentru ca a fost cel mai bun fundas stanga. Pentru dedicatia, fidelitatea si angajamentul lui pentru club. Pentru viata lui extra-sportiva exemplara. Si pentru tot ceea ce este /hello /hello /hello

Alti jucatori favoriti ar fi: Kaka', Van der Vaart, Gerrard, Buffon, Cannavaro, Zambrotta, Gatusso, Pirlo, Messi si Casillas.

BoboCosta
25th September 2006, 15:58
Cu toate k a intristat intreaga suflare interista cu plecarea lui la real Ronaldo ramane ''my favorite''.Totusi,nu pot uita golurile sale pt Inter si faptul k odata cu venirea lui Inter a devenit o parte din viata mea.Ronnie 4Ever!!!

kain
25th September 2006, 17:17
Zidane , Ronaldo , Rivaldo , Raul , Kaka , Robinho , Messi , Hagi , Beckham , Gerrard , si mai sunt :D

Sasuke Uchiha
1st October 2006, 22:36
nu pot sa aleg doar un jucator, insa pot sa aleg unu pe fiecare post
portar-buffon
fundas-chivu
mijlocas-lampard,gerrard,kaka,ballack
atacant- ma mai gandesc :D

madridista
16th October 2006, 22:22
IKER CASILLAS, Raul, Iacob, Rdoi, Ogararu, R Carlos etc etc

Sezione
11th November 2006, 20:58
Cruyff pe unde l-ai vazut jucand ??,ai prins vremea lui :),din ce-am vazut pe la TV,in special pe eurosport si din ce spune legenda a fost un mare jucator :D

A fost unul dintr cei mai mari din cei pe care i-am vazut jucind... peste Maradona as zice. Insa jucatorul meu preferat a fost Van Basten.

YoYoyOi
11th November 2006, 21:10
Febletea mea este Nuno Gomes, iar de curind si Kaka.:D