PDA

View Full Version : Fanul violent - scenariu premeditat?



Zax
20th July 2007, 23:42
gestul acelui suporter este in totalitate reprobabil, dar scenariul in sine cu putine adaugiri ( aparitia prietenilor care l-au scapat de jandarmi ) mi se pare cunoscut, parca seamana putin cu ce s-a intamplat in groapa anul trecut, pare un scenariu regizat de o minte malefica specializata in mani****rea maselor ... nu degeaba spunea M Dragomir acum cateva zile ca G Becali incepe sa-i urmeze tot mai mult sfaturile lui Hrebenciuc.....

Mie mi se pare cel putin dubios cum a reusit sa treaca de fortele de ordine si acel individ si prietenii lui ulterior.

Cum a fost posibil sa traverseze tot terenul avand in vedere ca la noi inca sunt garduri, stewarzi, jandarmi samd ? sunt convins ca daca as fi incercat eu acest lucru nu as fi reusit sa intru pe teren.

De ce agest gest a aparut imediat dupa scandarile ultrasilor de la t 2-a impotriva lui Becali?

voi ce parere aveti... a fost un scenariu premeditat din partea lui Becali?

Luis Garcia10
20th July 2007, 23:44
In niciun caz! Eu nu cred in varianta asta! ;)
S-a vazut ca suporterii erau impartiti .. huligani si fanii Stelei! Ar trebui luate masuri foarte foarte stricte pentru ca daca nu iar ne trezim cu stadionu` suspendat! :mda:

Nightwish
20th July 2007, 23:46
Nici poveste de vreun aranjament. Astia va sunt suporterii.. Nu toti, o parte a lor.

Mynsc
20th July 2007, 23:48
Hai ca ajungem totusi prea departe.
De multe ori prostia crunta poate fi usor confundata cu vreun plan diabolic a unei presupuse minti geniale (deci deja e clar ca nu e cazul aci :cry: ) ... iar aici mi se pare clar ca e vorba "doar" de o foarte foarte mare cantitate de prostie combinata cu o severa lipsa de educatie.

Rossi
20th July 2007, 23:49
Fanul violent - scenariu premeditat?

e posibil ... dar , chiar daca ciobanul ar fi pus la cale asa ceva , e IMPOSIBIL de demonstrat ...

Vladek
20th July 2007, 23:49
Teoria conspiratiei ... hai zau, ce facem ? Incepem sa dam vina pe Becali pentru absolut orice ??

Problema cu golanii din tribune e veche, dar a fost ascunsa de fiecare sub pres. Fiecare descoperea golani la adversar, niciodata printre suporterii propriei echipe. Si uite-asa am ajuns la situatii cum a fost cea de azi ...

little_earl
20th July 2007, 23:49
n-a fost nimic aranjat, atat ii duce mintea pe unii

Zax
20th July 2007, 23:49
a fost de ajuns sa apara scantaia si pe urma totul a decurs de la sine...nu trebuie sa ne miram ca unii ultrasi i-au luat apararea impotriva jandarmilor/stewarsilor, stim cu totii ce ura au pe jandarmi

Adi Da Samraj
21st July 2007, 00:03
Marea dilema ramine ... daca nebunul asta a vrut sa se rafuiasca cu cineva de ce si la ales tocmai pe portarul de la Charleroi ? O fi fost boxer ? Si cind a vazut pe cineva cu manusi si-a zis ca afla intr-un ring de box ?

YoYoyOi
21st July 2007, 00:05
hai ma terminati cu prostiile :sleep:

Radu
21st July 2007, 00:07
prieteni haideti sa clarificam situatia...innainte ca acel fan sa intre in teren...rica neaga a fost bruscat de portarul belgian...din cauza aceasta a intrat pe teren...threndul trebuie inchis!:ok:

Adi Da Samraj
21st July 2007, 00:08
Daca Becali ar fi ordonat intrarea aluia in teren, ipotetic vorbind, eu zic ca a facut cea mai inteligenta miscare in lupta lui cu suporterii. Sigur nu a fost asa.

Adi Da Samraj
21st July 2007, 00:09
prieteni haideti sa clarificam situatia...innainte ca acel fan sa intre in teren...rica neaga a fost bruscat de portarul belgian...din cauza aceasta a intrat pe teren...threndul trebuie inchis!:ok:

Sa inteleg ca tu il vroiai mort pe portarul belgian ?

Radu
21st July 2007, 00:09
ba voi sunteti turci...nu a fost nimik premeditat!:rosu::rosu::rosu:

YoYoyOi
21st July 2007, 00:10
toraxa, de la a patrunde in teren si a-i da un pumn, pana la a omori pe cineva e cale lunga....
haideti sa nu exageram...

Adi Da Samraj
21st July 2007, 00:14
Eu nu tin minte sa se mai fi intamplat ca un spectator sa intre pe teren si sa fugareasca un jucator de la adversari . Mai conteaza ca era meci amical ?

Adi Da Samraj
21st July 2007, 00:18
toraxa, de la a patrunde in teren si a-i da un pumn, pana la a omori pe cineva e cale lunga....
haideti sa nu exageram...

daca tie ti se pare ca in seara asta s-a intimplat UN EPISOD NEFERICIT SI MINOR atunci avem sanse foarte mari ca UEFA sa ne interzica accesul in cupele europene pe vreo 2 ani

Adi Da Samraj
21st July 2007, 00:19
Ce se intimpla daca echipa belgiana iesea de pe teren si facea un memoriu la UEFA ?

YoYoyOi
21st July 2007, 00:25
daca tie ti se pare ca in seara asta s-a intimplat UN EPISOD NEFERICIT SI MINOR atunci avem sanse foarte mari ca UEFA sa ne interzica accesul in cupele europene pe vreo 2 ani

eu ti-am zis sa faci diferenta intre doua lucruri total diferite....

Radu
21st July 2007, 00:26
Ce se intimpla daca echipa belgiana iesea de pe teren si facea un memoriu la UEFA ?
mda...nu a fost un meci oficial...hai k deja ne plictisesti!ar fi bn sa ne onorezi cu absenta!:cya:

Luis Garcia10
21st July 2007, 00:28
Fara scandal!

Adi Da Samraj
21st July 2007, 00:28
eu ti-am zis sa faci diferenta intre doua lucruri total diferite....

cum ar fi ?

Incubus
21st July 2007, 00:30
deci nu are cum sa fie premeditat; premeditarea presupune si ceva inteligenta iar ala care a intrat pe teren are acelasi IQ ca si polaru'...

YoYoyOi
21st July 2007, 00:31
terminati ba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
stau dinamovistii si rapidistii si rad de stelisti cum se cearta ca fraierii :mda:

daca nu rezistati psihic mergeti la culcare si povesti maine!!!!!!!!!!!!!

Nico21
21st July 2007, 00:33
Eu zic sa intre pe fir,Lazarus si D.Diaconescu...treaba este dubioasa...:D:D:D:lol:

YoYoyOi
21st July 2007, 00:33
cum ar fi ?

cum ar fi ca tu ai zis "il doreai mort" pe cand aici e vorba de tentativa de a lovi pe cineva nu de a ucide pe cineva... hai ca e prea tarziu pt prostii de genul asta.
S-a intamplat. E regretabil si condamnabil, dar noi n-avem ce sa facem....

Adi Da Samraj
21st July 2007, 00:33
Zii lui ala micul sa ma caute peste vreo 10 ani , asa are timp sa-i creasca parul intre picioare

Radu
21st July 2007, 00:33
deci nu are cum sa fie premeditat; premeditarea presupune si ceva inteligenta iar ala care a intrat pe teren are acelasi IQ ca si polaru'...
ba prapaditule cand o sa ai u IQ-ul ca mine o sa fie bn...de fapt ce sa cer de la tzarani...nu am ce sa cer de la voi....nu ati fot in viata voastra pe ghencea...:rosu::rosu::rosu:

Adi Da Samraj
21st July 2007, 00:35
cum ar fi ca tu ai zis "il doreai mort" pe cand aici e vorba de tentativa de a lovi pe cineva nu de a ucide pe cineva... hai ca e prea tarziu pt prostii de genul asta.
S-a intamplat. E regretabil si condamnabil, dar noi n-avem ce sa facem....

Trebuie luate masuri ca asa ceva sa nu se mai intimple vreodata .

Adi Da Samraj
21st July 2007, 00:39
ba papagalule...a mai intrebat ma'ta de mine???

Bai, copile, vezi-ti de treaba! Du-te si beati lapticul cit e cald ca sa cresti mare

blaga
21st July 2007, 00:41
Marea dilema ramine ... daca nebunul asta a vrut sa se rafuiasca cu cineva de ce si la ales tocmai pe portarul de la Charleroi ? O fi fost boxer ? Si cind a vazut pe cineva cu manusi si-a zis ca afla intr-un ring de box ?

Aveam chef de mare, da ................parca e mai "frumos" la Baden-Baden, apa e tot apa , da oamenii -comportamentul,bunul simt, nr. de neuroni si altele- sint foarte diferiti.

ReD_Devil
21st July 2007, 00:46
sunt convins ca daca as fi incercat eu acest lucru nu as fi reusit sa intru pe teren.

voi ce parere aveti... a fost un scenariu premeditat din partea lui Becali?

pai probabil nu te ajuta fizicul :ras-plans:auzi...:happycik ...:happycum a reusit sa treaca de stewarzi jandarmi etc :happyaloooooooo apar pe teren exchibitionisti la FINALE sau faze avansate din cupa uefa etc...si dc nu ar reusi cineva la un amical...mai ales ca-i roman :evil::drak::P

iar legat de "teoria conspiratiei "care-o tot vehiculezi :yes: stii care-i culmea paranoiei ? cand fac jucatorii gramada la rugby sa crezi ca te barfesc :happy te incadrezi aici ?:dance:

Adi Da Samraj
21st July 2007, 01:11
Daca pentru unii ( ca virsta si ca IQ ) ceea ce s-a intimplat in seara asta e privit ca un divertisment , ca un lucru minor , privind din esenta unui sportiv e un lucru serios si grav . Portarul belgian de la Charleroi este platit ca fotbalist pentru a nu primi goluri , nu pentru a fi alergat pe un teren de fotbal de nu stiu ce tembel pentru o partida de box . Si cu asta PUNCT .

danpuric78
21st July 2007, 05:07
Teoria asta a incidentului premeditat nu prea tine, din mai multe motive:
1. Fiind vorba de un meci fara miza, de prezentare, e posibili ca atitudinea jandarmilor si a celorlati cu securitatea sa fie mai putin vigilenta. au patruns suprterii pe gazoane la meciuri cu securitate mult mai serioasa de cat acesta.
2. De ce era in slapi? Pai la ce caldura aud ca e in romania acum, ince dreaq voiati sa fie imbracat? In bocanci de asalt?:headbang:
3. Becali, desi e capabil de asa ceva, nu-l vad sa-si iroseasca timpul pentru astfel de scenarii. Nu-si bate el capul cu asta. razboiul cu golanii il castiga pentru ca "sunt banii mei".
Teoria asta a incidentului premeditat nu prea tine, din mai multe motive:
1. Fiind vorba de un meci fara miza, de prezentare, e posibili ca atitudinea jandarmilor si a celorlati cu securitatea sa fie mai putin vigilenta. au patruns suprterii pe gazoane la meciuri cu securitate mult mai serioasa de cat acesta.
2. De ce era in slapi? Pai la ce caldura aud ca e in romania acum, ince dreaq voiati sa fie imbracat? In bocanci de asalt?
3. Becali, desi e capabil de asa ceva, nu-l vad sa-si iroseasca timpul pentru astfel de scenarii. Nu-si bate el capul cu asta. razboiul cu golanii il castiga pentru ca "sunt banii mei".

4. Lipsa motivului de a-l lovi pe portarul belgian. Uitam ca cel putin o parte din ultrasi nu sunt oameni normali, cu discernamant, care au nevoie de un motiv anume pentru a recurge la voilenta. discutam de dementi care iau inghetatele din mana copiilor, fura tigarile septagenarilor, dau cu spray in ochii babelor, rad tot ce gasesc pe terasele si restaurantelor comerciantilor care n-au avut inspiratia sa inchida inainte de trecerea "ultrasilor".

Oricum un incident extrem de jenant pentru steaua, mai ales prin idiotenia sa si prin lipsa totala de legatura cu realitatea.

Ferdininho
21st July 2007, 06:12
prieteni haideti sa clarificam situatia...innainte ca acel fan sa intre in teren...rica neaga a fost bruscat de portarul belgian...din cauza aceasta a intrat pe teren...threndul trebuie inchis!:ok:

Exact, si pentru asta portarul belgian trebuia sa primeasca GLONT, pt. ca Rica Neaga asta o fi vreun sfant.

Deja este jenant ce se intampla, cat de greu este sa accepti ca si in galeria Stelei exista derbedei la fel ca si in celelalte doar ca la Steaua poate sunt ceva mai multi, doar aveti 5 mil de suporteri nu ?

nemilosul
21st July 2007, 06:39
Exact, si pentru asta portarul belgian trebuia sa primeasca GLONT, pt. ca Rica Neaga asta o fi vreun sfant.

Deja este jenant ce se intampla, cat de greu este sa accepti ca si in galeria Stelei exista derbedei la fel ca si in celelalte doar ca la Steaua poate sunt ceva mai multi, doar aveti 5 mil de suporteri nu ?

baiatu!! suporter al echipei fara nume,palmares,istorie ,infintata in 2004 ,cea care e singura impotriva tuturor dar infratita cu norvegienii, el a vrut sa spuna ca retardatul care a intrat nu era platit de becali aducand ca argument ca maimuta care a intrat in teren probabil a fost iritata ca portarul belgian l-a bruscat pe neaga

Bumbescu
21st July 2007, 07:55
Desi il cred in stare de orice pe becali nu cred ca a fost premeditat....macar nu ar fi venit in slapi idiotul ala:D.....ne facem dracului de kkt cu asta, pana si huliganii ne sunt tarani:happy

4star
21st July 2007, 09:08
Marea dilema ramine ... daca nebunul asta a vrut sa se rafuiasca cu cineva de ce si la ales tocmai pe portarul de la Charleroi ? O fi fost boxer ? Si cind a vazut pe cineva cu manusi si-a zis ca afla intr-un ring de box ?

Pe dracu boxer... n-ati vazut ca fugea ca o femeie si chiar si avionul pe care l-a dat.. tot ca o femeie. Cred ca era un bulangiu care vroia sa isi faca reclama. La puscarie cu el .. si sa nu mai calce pe Ghencea in viata lui. Asta nu numai ca nu e suporter al echipei dar ma intreb daca nu cumva e un anti stelist care vrea sa avda echipa suspendata din cupele europene..Nu veniti cu texte de "suporter adevarat" si "proteste impotriva lui Gigi". Proteste impotriva lui Gigi puteti sa faceti intr-un milion de alte feluri, fara sa fie afectata echipa. La puscarie cu huliganii si golanii.. m-am saturat sa stau tot timpul cu frica de a nu fi echipa depunctata, suspendata, eliminata, amendata ... duceti-va in m$$$$tii mamei voastre de tembeli si cretini la puscarie si bateti-va cat vreti si sa fu...a aia in c..r pana va ies ochii.

Charon
21st July 2007, 09:09
Fenomenul ultras nu exista ma in Romania,trezirea!
e doar o moda,prin care totii pustanii lipsiti de activitate si care nu au reusit sa scape din "cartier",care au in general cu 2 clase mai multe ca trenul reusesc sa se manifeste!
E modul lor de a arata ca sunt "Cool",toti sunt dupa un tipar bine definit:mormoloc caruia ii iese parul pe piept(deci e barbat),freze de genul Green Day facut cu placa,cu o ura neinteleasa pe orice ii iese in cale fie ca e adversar,politist,magazine,statui,vaci,:confused:, personaje absconse care cred ca daca fac un steag,canta cinci minute(il epuizeaza bautura ori praful) are drepturi depline,de viata si de moarte asupra culorilor si echipei sustinute!

Unde sunt vremurile cand suporterii adevarati si patimasi umpleau stadioanele?

Ferdininho
21st July 2007, 09:41
baiatu!! suporter al echipei fara nume,palmares,istorie ,infintata in 2004 ,cea care e singura impotriva tuturor dar infratita cu norvegienii, el a vrut sa spuna ca retardatul care a intrat nu era platit de becali aducand ca argument ca maimuta care a intrat in teren probabil a fost iritata ca portarul belgian l-a bruscat pe neaga

Domnul de la stana de langa cimitirul Ghencea,am inteles foarte bine ce a vrut sa spuna.

Chiar daca nu a fost platit de Becali, nici acea sicana aplicata lui Neaga nu justifica gestul, oricum o lasi tot in cacao intrati.

Radu
21st July 2007, 09:44
Fenomenul ultras nu exista ma in Romania,trezirea!
e doar o moda,prin care totii pustanii lipsiti de activitate si care nu au reusit sa scape din "cartier",care au in general cu 2 clase mai multe ca trenul reusesc sa se manifeste!
E modul lor de a arata ca sunt "Cool",toti sunt dupa un tipar bine definit:mormoloc caruia ii iese parul pe piept(deci e barbat),freze de genul Green Day facut cu placa,cu o ura neinteleasa pe orice ii iese in cale fie ca e adversar,politist,magazine,statui,vaci,:confused:, personaje absconse care cred ca daca fac un steag,canta cinci minute(il epuizeaza bautura ori praful) are drepturi depline,de viata si de moarte asupra culorilor si echipei sustinute!

Unde sunt vremurile cand suporterii adevarati si patimasi umpleau stadioanele?
nici eu nu sunt deacord cu treburile astea...dar din pacate un inconstient...a incalcat un pact...si legea anti-huligani...este aproape...din pacate...:no: orikum nu trebuie sa uitam de lucrurile minunate pe care le-a facut peluzele steliste...se mai intampla si la case mai mari...:no:


Domnul de la stana de langa cimitirul Ghencea,am inteles foarte bine ce a vrut sa spuna.

Chiar daca nu a fost platit de Becali, nici acea sicana aplicata lui Neaga nu justifica gestul, oricum o lasi tot in cacao intrati.
mah stai putin...acest eveniment nu o sa umbeasca ce am facut noi pana akum...este clar acest lucru...imi pare nespus de rau pt cele intamplate...si mai ales k au fost ridicati de garda suporteri nevinovati!:no:

Lover
21st July 2007, 11:20
cica dimineatza la stiri, ca ar fi fost o "repetitie" pt meciul cu Zaglebie... rugati-va sa nu fie asa :lol:

Oaia Dolly
21st July 2007, 12:13
mda...nu a fost un meci oficial...hai k deja ne plictisesti!ar fi bn sa ne onorezi cu absenta!:cya:

Scuza-ma dar cu ce parte a corpului gandesti? Mai tii minte cand Roberto Carlos a fost suspendat dupa ce a bruscat un arbitru in timpul unui meci amical? Sincer imi este foarte greu sa-mi dau seama pe cine dispretuiesc mai mult

1. Uni cioban incult, grandoman, xenofob, natang si lipsit de maniere?

2. Huliganul de rand care pretinde ca are tendinte de dreapta sau de stanga desi nu sunt convins ca stapaneste aceste concepte nici cand e vorba de membrele sale superioare.

Profil Robot:

Schinguirea sistematica a limbii romane
Ura impotriva ungurilor, cetatenilor, femeilor care nu le dau atentie.
Egoism infiorator prin prisma faptului ca prefera raul propriei echipe in detrimentul exprimarii unor refulari mai mult sau mai putin patologice.

Asemanarea cu unele personaje de pe acest forum( indiferent de culorile simpatizate este absolut intentionata):drak:

Hai Craiova
21st July 2007, 12:29
conducatorul de mioare nu e capabil sa puna la cale astfel de scene

Incubus
21st July 2007, 12:44
Scuza-ma dar cu ce parte a corpului gandesti? Mai tii minte cand Roberto Carlos a fost suspendat dupa ce a bruscat un arbitru in timpul unui meci amical? Sincer imi este foarte greu sa-mi dau seama pe cine dispretuiesc mai mult

1. Uni cioban incult, grandoman, xenofob, natang si lipsit de maniere?

2. Huliganul de rand care pretinde ca are tendinte de dreapta sau de stanga desi nu sunt convins ca stapaneste aceste concepte nici cand e vorba de membrele sale superioare.

Profil Robot:

Schinguirea sistematica a limbii romane
Ura impotriva ungurilor, cetatenilor, femeilor care nu le dau atentie.
Egoism infiorator prin prisma faptului ca prefera raul propriei echipe in detrimentul exprimarii unor refulari mai mult sau mai putin patologice.

Asemanarea cu unele personaje de pe acest forum( indiferent de culorile simpatizate este absolut intentionata):drak:

Ia sa vezi ca in 5-10 minute vine gibonu' si te injura :lol:
e greu sa porti un dialog cu maimutele fara sa te cobori la nivelul lor... mai bine cedezi tu primul si ii lasi in prostia lor.

Din incidentul de aseara sper sa ne alegem si cu un lucru bun: sa scapam de gloaba de Bostina care acum s-a pus rau cu ciobanu' :yes:

NORGEMAN
21st July 2007, 13:07
Fenomenul ultras nu exista ma in Romania,trezirea!
e doar o moda,prin care totii pustanii lipsiti de activitate si care nu au reusit sa scape din "cartier",care au in general cu 2 clase mai multe ca trenul reusesc sa se manifeste!
E modul lor de a arata ca sunt "Cool",toti sunt dupa un tipar bine definit:mormoloc caruia ii iese parul pe piept(deci e barbat),freze de genul Green Day facut cu placa,cu o ura neinteleasa pe orice ii iese in cale fie ca e adversar,politist,magazine,statui,vaci,:confused:, personaje absconse care cred ca daca fac un steag,canta cinci minute(il epuizeaza bautura ori praful) are drepturi depline,de viata si de moarte asupra culorilor si echipei sustinute!

Unde sunt vremurile cand suporterii adevarati si patimasi umpleau stadioanele?

sunt si din aia cu "fitze" prin cap, dar sa stii ca exista si suporteri care tin la culorile echipei si le sustin cum trebuie.!

Legat de intrebarea ta... suporterii de acum, cei mai cetateni sa zic asa, nu mai sunt nici ca aceia care veneau pe stadioane pana acum 10-20 de ani:( Fotbalul modern a distrus totul!

Radu
21st July 2007, 13:09
Din incidentul de aseara sper sa ne alegem si cu un lucru bun: sa scapam de gloaba de Bostina care acum s-a pus rau cu ciobanu' :yes:
tot respectul pt Gabi Bostina...decat idioti ca voi care vin la meci ca sa faca plaje si sa pape seminte mai bn "huligani"

calu
21st July 2007, 14:04
daca era un meci de CL era papa stadionul,nici asa nu se stie ce se va intimpla pt ca a fost meci international,chiar asa amical.

Oaia Dolly
21st July 2007, 14:10
tot respectul pt Gabi Bostina...decat idioti ca voi care vin la meci ca sa faca plaje si sa pape seminte mai bn "huligani"

Doar nu credeai ca ma refeream la tine:yes:. Oricum toata lumea stie ca numai tu esti un suporter adevarat...cand te gandesti ca sunt fraieri care vin pe stadion sa vada un spectacol fotbalistic.Acei oameni jenanti care nu sar la bataie la jandarmi, nu inteleg ca atunci cand viata nu iti ofera alte satisfactii trebuie te refugiezi in violenta pentru ca existenta ta sa para a avea un sens.

Imi pare sincer rau pentru tine.

orbette
21st July 2007, 14:10
tot respectul pt Gabi Bostina...decat idioti ca voi care vin la meci ca sa faca plaje si sa pape seminte mai bn "huligani"

hai sa nu mai folosim termenul de huligani, sa le zicem direct infractori. bostina a fost mai prost decat oligofrenul ala care a intrat pe teren, ar trebui dus la sectie si anchetat pentru obstructionarea legilor

Charon
21st July 2007, 14:16
se tot vorbeste de "NU FOTBALULUI MODERN",dar niciodata de "NU Suporterul MODERN" nascut in paralel,suporterul care uita de lege, de respect,care este in stare sa dea in cap pentru orice i se pare lui suspect,care duce o rivalitate sportiva pana la moarte!
de astia nu am auzit peluzele sa vorbeasca!:confused:

NORGEMAN
21st July 2007, 14:31
Suporterul modern e de fapt ala care inghite toate minciunile vietii in care traieste! ala care vine la stadion precum la teatru, asa cum vor FIFA si UEFA! normal ca mai sunt si uscaciuni prin peluze, la fel cum toate peluzele si orice aprinde o torta sau o fumigena si incearca sa faca o coregrafie e considerat o uscaciune de suporter :(

Ferko
21st July 2007, 14:51
Tampitu de Bostina !

Zax
21st July 2007, 14:52
este o actiune regizata, premeditata pentru ca ultrasii sa nu mai vina pe stadionul din Ghencea si sa nu il mai poata injura pe Becali,.In acest sens ,oameni din apropierea patronului G.Becali au angajat o persoana dispusa sa provoace un incident foarte grav care sa-i discrediteze total pe acestia


Acelsi lucru se va intampla si in primul meci de campionat.Accesul suporterului stelist pe terenul de joc s-a facut cu acordul firmei de paza ,platita tot din banii lui George Becali,iar interventia pentru imobilizarea suporterului s-a facut dupa minute bune.Baremul de timp in interventie la care se antreneaza si trebuie sa il respecte respectiva firma este de 3 ori mai mic in durata fata de ce s-a intamplat acum

.Absolut toata actiunea a fost regizata.Multi suporteri au cazut nevinovati ,convinsi ca ceea ce fac este de buna intentie.Arestarea suporterilor care au incercat sa il ajute pe acest ALex.S are ca scop incurajarea si punerea in valoare a lasitati,precum si distrugerea oricarei urme de demnitate,personalite si loialitate a suporterilor.Fara nici o urma de ironie:Becali ,Dragomir,Sandu ,Lupescu vor sa ne transforme in turma de oi.Prin aceasta actiune G.Becali impreuna cu FRF, LPF vor sa discrediteze suporteri de fotbal ai tuturor echipelor ,care culmea ,se respecta intre ei mai mult decat sunt respectati de Becali ,Dragomir sau Sandu.

Unirea_Dej
21st July 2007, 14:53
Doamne ! Am ramas masca cand am vazut cum da acel huligan cu pumnul!Am amutit cand am vazut ca Bostina il scapa pe huligan de fortelede ordine!Am ramas masca cnd am vazut jandarmii kasculta de Bostina!Ce se-ntampla,Romania?:|

Hai Craiova
21st July 2007, 14:57
Berbecilor, de ce va luati de Bostina?
Bostina a vrut sa aplaneze situatia ca sa iese huliganul afara din teren si sa continue meciul.

cum sa inteleaga ciobanul si berbeci acestuia ce voia Bostina!

Ferko
21st July 2007, 15:19
Berbecilor, de ce va luati de Bostina?
Bostina a vrut sa aplaneze situatia ca sa iese huliganul afara din teren si sa continue meciul.

cum sa inteleaga ciobanul si berbeci acestuia ce voia Bostina!

Hai ca esti tare glumet !

parmafm
21st July 2007, 15:27
vad ca nimeni nu s-a gandit la cea mai marsava specie de oameni din Romania: ziaristii

nu m-ar mira sa fi fost platit de vre-un ziar ca sa aiba subiect de scris

urmariti presa sportiva din zilele urmatoare si vedeti care tipa mai tare si mai murdar poate o sa identificati "autorul" moral al incidentului

eu deja observ pe unele site-uri niste reactii mai "proletar vehemente" decat pe altele

pt. domnul vadim: abia astept sa imi stergi si mesajul asta


PS adevarul este dincolo de noi

SORENSEN
21st July 2007, 15:31
Este posibil ...dar totusi nu cred ca a fost cazul...

Lover
21st July 2007, 15:32
vad ca nimeni nu s-a gandit la cea mai marsava specie de oameni din Romania: ziaristii

nu m-ar mira sa fi fost platit de vre-un ziar ca sa aiba subiect de scris

urmariti presa sportiva din zilele urmatoare si vedeti care tipa mai tare si mai murdar poate o sa identificati "autorul" moral al incidentului

eu deja observ pe unele site-uri niste reactii mai "proletar vehemente" decat pe altele

pt. domnul vadim: abia astept sa imi stergi si mesajul asta


PS adevarul este dincolo de noi

tolontan asta... iar face magarii :lol:

m4st3r
21st July 2007, 16:35
pentru prima oara in viata mea ii dau dreptate lu` jiji...bostina la puscarie :happy, acum serios, baiatul ala trebuia dus la sectie pt ca a incalcat legea, nu neaparat ca era suporter, ultras, samantar...

armin
21st July 2007, 16:42
Ce motiv ar avea Becali ca sa faca o inscenare? Ar putea avea ceva de castigat?

Universal
21st July 2007, 16:42
Tampenii copilaresti

dede
21st July 2007, 17:05
Ce motiv ar avea Becali ca sa faca o inscenare? Ar putea avea ceva de castigat?
pai poate acum urmeaza suspendarea terenului, jiji scapa de suporteri, deci scapa si de injuraturi... :groggy: zic si eu asa, cam greu de crezut ca a facut ciobanul asta, e prea prost, nu'l prea duce capul sa gandeasca un asa plan :D

torn_beton
21st July 2007, 17:14
:happy:happy

Nu ma pot opri din ras cand citesc cat de naivi pot fi unii pe aici(in special stelisti).

Ce motiv are dragilor Becali sa nu mai veniti la stadion? Milioanele alea de euro pe care le incaseaza din bilete sunt un motiv ca voi sa veniti la stadion, il doare pe el la basca de injuraturile voastre.

Ciobanul isi vede interesul asa cum a facut tot timpul. In ciuda a ceea ce cred multi Steaua pentru Gigi e o afacere din care castiga BANI(unii ii spuneti imagine intr-un mod ciudat, dar pana la urma tot in bani se transforma).

Daca voi stelistii nu veti mai veni la stadion meciuri bune la rand, atunci Gigi vinde Steaua la anul. Deci, ce motiv ar fi avut el sa planuiasca atentatul excitatului ala de pe teren?

Ferdininho
21st July 2007, 17:15
este o actiune regizata, premeditata pentru ca ultrasii sa nu mai vina pe stadionul din Ghencea si sa nu il mai poata injura pe Becali,.In acest sens ,oameni din apropierea patronului G.Becali au angajat o persoana dispusa sa provoace un incident foarte grav care sa-i discrediteze total pe acestia


Acelsi lucru se va intampla si in primul meci de campionat.Accesul suporterului stelist pe terenul de joc s-a facut cu acordul firmei de paza ,platita tot din banii lui George Becali,iar interventia pentru imobilizarea suporterului s-a facut dupa minute bune.Baremul de timp in interventie la care se antreneaza si trebuie sa il respecte respectiva firma este de 3 ori mai mic in durata fata de ce s-a intamplat acum

.Absolut toata actiunea a fost regizata.Multi suporteri au cazut nevinovati ,convinsi ca ceea ce fac este de buna intentie.Arestarea suporterilor care au incercat sa il ajute pe acest ALex.S are ca scop incurajarea si punerea in valoare a lasitati,precum si distrugerea oricarei urme de demnitate,personalite si loialitate a suporterilor.Fara nici o urma de ironie:Becali ,Dragomir,Sandu ,Lupescu vor sa ne transforme in turma de oi.Prin aceasta actiune G.Becali impreuna cu FRF, LPF vor sa discrediteze suporteri de fotbal ai tuturor echipelor ,care culmea ,se respecta intre ei mai mult decat sunt respectati de Becali ,Dragomir sau Sandu.

Frumoasa compunere. Ceva dovezi concrete ?

loretripp
21st July 2007, 17:19
Nu conteaza ca nu a apucat sa il loveasca pe portar...conteaza intentia...trebuie cel putin aplicata o SUSPENDARE DE MINIM 2 ETAPE!!!Alo,Uefa se aude!!!????

vlad d
21st July 2007, 17:22
Ce prostie!!! Cred ca ar trebui sa ne gandim cum scapam de dementii care ne distrug echipa si ne iau dreptul de a o incuraja din tribune. DEMENTILOR, INFUNDATI PUSCARIA! PUTZOI FARA CAP, LA RACOARE! Sa vedeti ce se linistesc dupa o logodna cu GELU!!!

YoYoyOi
21st July 2007, 17:25
ba betonistule, tu ai impresia ca din bilete se imbogateste GG? de aia n-a bagat abonamente la peluze?
habar n-ai....

Universal
21st July 2007, 17:40
:)))) oricum, ideea e grosolana rau.Nu se poate.Punct

torn_beton
21st July 2007, 17:41
@Yoyo: Ce repede tragi tu concluzii. Nu din bilete se imbogateste Gigi, dar din bilete se finanteaza Steaua(adevarat, nu complet).

Poate uiti ca din bilete a castigat minim 3 mil de euro la meciurile din UCL. E vorba doar de 3 meciuri.

El chiar nu are motiv sa va interzica, poate doar peluzele, dar oare cat inseamna din bilete?

Seldon
21st July 2007, 17:42
Si asta a fost ceva regizat? Dumnezeule, cred ca suntem cea mai suspicioasa natiune din lume! Ce naiba ar putea semana cu regia in gestul unui derbedeu care a vrut sa iasa in evidenta? De ce ar fi riscat Becali o sanctiune? Care i-ar fi fost castigul?
Zau, asa, teoriile conspiratiei ii fac un pic ridicoli pe cei care le sustin!

YoYoyOi
21st July 2007, 17:47
@Yoyo: Ce repede tragi tu concluzii. Nu din bilete se imbogateste Gigi, dar din bilete se finanteaza Steaua(adevarat, nu complet).

Poate uiti ca din bilete a castigat minim 3 mil de euro la meciurile din UCL. E vorba doar de 3 meciuri.

El chiar nu are motiv sa va interzica, poate doar peluzele, dar oare cat inseamna din bilete?

daca tu crezi ca biletele sunt principala sursa de finantare de la Steaua sau alta echipa din tara, esti pe dinafara....

Van Halen
21st July 2007, 17:48
asa suporteri asa patron
rusine
sunt satul de jiji
cand naiba dispare
de ce nu merg la Pipera sa urle si sa faca scandal

torn_beton
21st July 2007, 18:15
daca tu crezi ca biletele sunt principala sursa de finantare de la Steaua sau alta echipa din tara, esti pe dinafara....

:happy
Draga tu stii sa citesti? Eu stiu ca ma simpatizezi tare, dar chiar asa imi raspunzi fara sa citesti ce am scris?

3mil + 2mil(sa zicem pe parcursul unui sezon intreg) inseamna 5 milioane.

Bugetul Stelei de cat este 10-15mil? pai 30% din buget ti se pare putin sau ti se pare ca Becali ar arunca banii astia pe fereastra doar ca sa nu-l mai injure nimeni

caine19
21st July 2007, 18:30
teoria conspiratiei :happy...

N-are nici o legatura...

Universal
21st July 2007, 18:32
Van Halen, stai omule linistit, Steaua nu inseamna doar Becali :ok:

YoYoyOi
21st July 2007, 18:35
2 milioane din bilete??? in campioantul romanesc? :o:

Nico21
21st July 2007, 18:48
Ca sa intelegem ce este in mintea astora,e de ajuns sa citim declaratia lui Postasu' din Gsp-ul de azi...

Vizavi de ceea ce s-a întîmplat la amicalul Steaua - Charleroi, cînd un suporter al ros-albastrilor a intrat pe teren să-l lovească pe portarul belgienilor, Poștașu' a afirmat: "Ce a făcut acel fan nu se poate compara cu ceea ce am făcut eu:cool: în 2004 la meciul cu Dinamo:). Atunci stadionul a fost arhiplin, iar măsurile de securitate au fost extraordinare. De mine vorbește lumea și azi,:cool: să vedem cît o să se vorbească de suporterul Stelei":o:

caine19
21st July 2007, 18:55
Ce penibil e :happy:happy

Nexus
21st July 2007, 19:34
Ala care a lansat subiectul ( in general - nu aici ) cred ca ori e timpit beton ori se distreaza in spume. Jigodiile alea care ne-au adus zeci de suspendari sunt in stare de asa ceva ? DA ! Punct.

Universal
21st July 2007, 19:37
Becali in stare ? Da
Logic? Nu
Ar vrea?
Nu

Rezulta=

Perceptie prosteasca asupra echipei :( de catre alti..

m0kanu
21st July 2007, 19:38
Ei sunt niste retardati in viata de zi cu zi si vor sa iasa in evidenta prin astfel de gesturi,pentru a-i vedea lumea.

Charon
21st July 2007, 19:39
Ca sa intelegem ce este in mintea astora,e de ajuns sa citim declaratia lui Postasu' din Gsp-ul de azi...

Vizavi de ceea ce s-a întîmplat la amicalul Steaua - Charleroi, cînd un suporter al ros-albastrilor a intrat pe teren să-l lovească pe portarul belgienilor, Poștașu' a afirmat: "Ce a făcut acel fan nu se poate compara cu ceea ce am făcut eu:cool: în 2004 la meciul cu Dinamo:). Atunci stadionul a fost arhiplin, iar măsurile de securitate au fost extraordinare. De mine vorbește lumea și azi,:cool: să vedem cît o să se vorbească de suporterul Stelei":o:

pe sistemu "ba, tu stii cine sunt eu?"
.....
....
....
....
....

"sunt primul ultras al tarii,ma!"

eu cred ca exista un concurs national al "ultrasilor" -FLOAREA DIN PELUZA!
conditii de participare:sa rupi ce-ti vine la mana,sa bati copii si femeile,sa poti deschide un avion in zbor,sa stii sa arunci cu pietre,sa te pisi stilat pe statui,sa furi din orice magazin aflat in drumul tau spre glorie,sa ai un vocabular "genital"

reprezinta un avantaj :dosarul penal,sa stii sa fugi cand trebuie!
optional:prafuri si alcool!

Universal
21st July 2007, 19:40
Bine ar fi daca nu ar exista..dar nu se poate din pacate..is multi.. :(

4star
21st July 2007, 20:30
Bine ar fi daca nu ar exista..dar nu se poate din pacate..is multi.. :(


Ai dreptate .. is multi. Multi da` prosti...
Totusi .. pana nu se vor lua masuri drastice impotriva acestor .. zapaciti, lucrurile nu se vor linisti ci vor lua amploare.
Probabil ca se va gasi careva sa vrea sa intreaca "performanta" lu` postasu` ca doar e concurenta mare in prostie.
Deci .. lege, puscarie si interdictie pe stadioane + condica de prezenta la sectie.
Nu va muri fenomenul fotbal daca personajele astea nu vor mai intra pe stadioane.

Bostina..cred ca a avut intentie sa aplaneze lucrurile, dar a picat prost. Mai bine statea cuminte ca nu era treaba lui.

miril
21st July 2007, 20:41
Bostina..cred ca a avut intentie sa aplaneze lucrurile, dar a picat prost. Mai bine statea cuminte ca nu era treaba lui.

Si eu cred la fel. Despre Bostina si despre prosti. E...multi, dom'le, e multi! Cata frunza si iarba. Iarba, iarba, nu...iarba.

Aurel.D
21st July 2007, 20:57
"Ultrasul" ala de ca...rton a facut un gest super prostesc. Ce treaba avea cu portarul belgian, aba incepuse meciul, trebuia sa fie un meci relaxat, amical....o mica sarbatoare pentru fani..
Si s-a trezit retardatul ala.. Astfel de huligani ar trebui incet incet eliminati de pe stadioane iar cand sunt prinsi de jandarmi, batuti pana ii asculta cu urechea....

De remarcat atitudinea celorlalti spectatori care au huiduit grupul de recalcitranti...

Loco
21st July 2007, 21:15
De remarcat atitudinea celorlalti spectatori care au huiduit grupul de recalcitranti...

de remarcat in sensul negativ... pupincuristii naibii, nu`i chip sa se conteste in tara asta vre`o unu vre`un patron ca imediat isi atrage de partea lui o haita de lingai, ****

Aurel.D
21st July 2007, 22:03
Mai frate, daca au ceva de reprosat lui Becali, sa se duca la oficiala dupa meci si sa ii spuna ce ii doare, sau sa protesteze la meciurile de campionat. Dar asta era un meci de prezentare, amical, chiar nu era momentul pentru astfel de proteste....

Liviu
21st July 2007, 22:23
Asta numai protest nu a fost :groggy: Adica vrea sa ii dea in cap unuia ca l-a suparat Becali ...

voi ce parere aveti... a fost un scenariu premeditat din partea lui Becali?
O eventuala suspendare a terenului de catre UEFA nu ar fi pe placul lui Becali, urmeaza meciurile pentru CL, intram in scandal, ce naiba, e ilogic.

Cappone
21st July 2007, 22:27
asa sunt fanii stelei.mai intai tweety apoi taranu asta......nu ati vazut ce fata de maltratat in copilarie avea?
nu a fost nimic pus la cale de gigi

Adi Da Samraj
21st July 2007, 23:02
Jandarmii l-au identificat pe suporterul Stelei care a pătruns pe teren pentru a-l lovi pe portarul lui Charleroi, Laquait, se arată într-un comunicat. Se numeste Alex S. și i s-au întocmit formele premergătoare pentru întocmirea dosarului penal și amendat cu 1.700 de lei.

Datenshi
21st July 2007, 23:26
Ar fi trebuit macar amendati si cei care au sarit in apararea lui.

Sorin Blaj
21st July 2007, 23:34
Jandarmii l-au identificat pe suporterul Stelei care a pătruns pe teren pentru a-l lovi pe portarul lui Charleroi, Laquait, se arată într-un comunicat. Se numeste Alex S. și i s-au întocmit formele premergătoare pentru întocmirea dosarului penal și amendat cu 1.700 de lei.
Ar trebui sa-i fie interzis accesul pe stadioanele din Romania. Mai mult, sa fie obligat sa se prezinte la jandarmerie cand joaca Steaua.

Ferdininho
22nd July 2007, 01:31
Ca sa intelegem ce este in mintea astora,e de ajuns sa citim declaratia lui Postasu' din Gsp-ul de azi...

Vizavi de ceea ce s-a întîmplat la amicalul Steaua - Charleroi, cînd un suporter al ros-albastrilor a intrat pe teren să-l lovească pe portarul belgienilor, Poștașu' a afirmat: "Ce a făcut acel fan nu se poate compara cu ceea ce am făcut eu:cool: în 2004 la meciul cu Dinamo:). Atunci stadionul a fost arhiplin, iar măsurile de securitate au fost extraordinare. De mine vorbește lumea și azi,:cool: să vedem cît o să se vorbească de suporterul Stelei":o:

Ala a fost primul cretin , asta a fost al doilea...presa ii formata numai din cretini.....din cauza asta ii da atentie si lu'asta si celuilalt....ei defapt asta au vrut.

deep purple
22nd July 2007, 07:15
E totusi trist ce se intampla pe stadioane si nu inteleg de ce suporterii Stelei exceleaza in asemenea gesturi. Daca esti suparat pe Becali ce te ajuta ca sari la portarul echipei adverse care probabil nici nu stie si nici nu-l intereseaza cine-i Jiji. Cred ca suporterul respectiv a scapat de controale mai amanuntite la teste psihice.
Chiar daca armata nu mai e obligatorie, cred ca recrutarea nu trebuia scoasa. Asa am mai avea si noi o sansa sa descoperim roamnii cu probleme majore. Si al dracu' multi mai sunt.
In orice caz, ce poti astepta de la un suporter dornic cu orice pret sa se vada la televizor cand patronul echipei crede ca de destept ce e face rating pe la televiziuni.
O sa ajungem sa fim suspendati de UEFA daca o mai tinem asa. Sa nu uitam ce-au patit englezii dupa evenimentul Liverpool - Juve din 85.

Romeo
22nd July 2007, 08:20
gestul acelui suporter este in totalitate reprobabil, dar scenariul in sine cu putine adaugiri ( aparitia prietenilor care l-au scapat de jandarmi ) mi se pare cunoscut, parca seamana putin cu ce s-a intamplat in groapa anul trecut, pare un scenariu regizat de o minte malefica specializata in mani****rea maselor ... Cum a fost posibil sa traverseze tot terenul avand in vedere ca la noi inca sunt garduri, stewarzi, jandarmi samd ? sunt convins ca daca as fi incercat eu acest lucru nu as fi reusit sa intru pe teren.


totul este posibil in tara asta, chiar infractori tolerati de organele de ordine in timp ce marii criminali din tara asta sunt soferii, care sunt panditi in centrele oraselor. Scenariul poate spune: iata, avem derbedei, intariti fortele de ordine (desi vedem foarte bine cat interes au aceste forte) si in concluzie acestea trebuiesc platite de undeva. Marii patroni Becali, Copos sau Borcea sunt si ei patroni fabricati de capitalismul mincinos romanesc. Ei nu-si cheltuie proprii bani ci aceste sume le vin cu incuviintarea statului.


Ar trebui sa-i fie interzis accesul pe stadioanele din Romania. Mai mult, sa fie obligat sa se prezinte la jandarmerie cand joaca Steaua.

amenda ar fi suficienta (desi nu cred ca o va plati), nu trebuie sa fim atat de tembeli sa umplem jandarmeriile cu astfel de vagabonzi. In lumea asta totul costa, chiar si sechestrarea unor vagabonzi intr-un sediu de politie. Solutia eu zic ca este mai simpla: sistem de acces in stadion in stil occidetal: cine nu are bilet, sta afara. Nu cred ca acesti vagabonzi isi permit sa plateasca biletul.

Ferko
22nd July 2007, 10:07
Puscarie pentru golan si un an suspendare pentru Bostina, asa ceva ar trebui facut.

Loco
22nd July 2007, 10:46
ma eu nush la ce tot va plangeti!? in România sunt cei mai linistiti/cuminti suporteri din lume cred si cu asta nu exagerez deloc, nu mai puneti botul la ce vedeti prin presa, luati si va uitati la serialul de film documetar "football factory international" ca sa vedeti cum e in alte tari si apoi veniti in peluze si dati`le câte o bere celor care ii gasiti acolo pentru ca cele mai TERIBILE lucruri pe care le fac sunt: alergarea pe gazon si tentiva de a da un pumn intr`un jucator sau ca sperie un cameraman cu un lant... hai sa fim seriosi...

Incubus
22nd July 2007, 11:00
Ce s-a mai intâmplat cu "bestia cu lanțul", că nu s-a mai auzit nimic de el? Presupun ca e liber; nici "bruta in șlapi" nu cred că o să pățeasca mare lucru, scapa doar cu o amendă

Datenshi
22nd July 2007, 11:53
Nu cred ca acesti vagabonzi isi permit sa plateasca biletul.


Ba isi permit, stai linistit.

Nico21
22nd July 2007, 12:01
Ce s-a mai intâmplat cu "bestia cu lanțul", că nu s-a mai auzit nimic de el? Presupun ca e liber; nici "bruta in șlapi" nu cred că o să pățeasca mare lucru, scapa doar cu o amendă


Bineinteles ca este liber...lucreaza bine mersi la o agentie imobiliara...;)

Aurel.D
22nd July 2007, 16:14
Si se mai vaita cand intra jandarmii in ei si le mai da cate o batuta.....Infectii de astea de oameni, ar trebui rupti cu bataia nu asa, 2-3 bulane....:rosu:

4star
22nd July 2007, 19:50
ma eu nush la ce tot va plangeti!? in România sunt cei mai linistiti/cuminti suporteri din lume cred si cu asta nu exagerez deloc, nu mai puneti botul la ce vedeti prin presa, luati si va uitati la serialul de film documetar "football factory international" ca sa vedeti cum e in alte tari si apoi veniti in peluze si dati`le câte o bere celor care ii gasiti acolo pentru ca cele mai TERIBILE lucruri pe care le fac sunt: alergarea pe gazon si tentiva de a da un pumn intr`un jucator sau ca sperie un cameraman cu un lant... hai sa fim seriosi...

deci.. hai sa fim seriosi .. ce propui mai exact, ca nu am filmul ala pe care il pomenesti ....
Sa intelegem ca suntem suporteri prea cuminti .. deci ar trebuie .. bate de basebal .. lanturi.. mitraliere .. ca doar nu suntem noi mai "prosti" ca altii. ba chiar trebuie sa ii intrecem in tampenie si prostie ...si ca incununare ceva ani de suspendare din competitiile europene ca sa fim mai tari frate ca englejii..mama lor de hooligani de mana a doua.

Ferdininho
22nd July 2007, 21:28
ma eu nush la ce tot va plangeti!? in România sunt cei mai linistiti/cuminti suporteri din lume cred si cu asta nu exagerez deloc, nu mai puneti botul la ce vedeti prin presa, luati si va uitati la serialul de film documetar "football factory international" ca sa vedeti cum e in alte tari si apoi veniti in peluze si dati`le câte o bere celor care ii gasiti acolo pentru ca cele mai TERIBILE lucruri pe care le fac sunt: alergarea pe gazon si tentiva de a da un pumn intr`un jucator sau ca sperie un cameraman cu un lant... hai sa fim seriosi...

Haz de necaz,

Mda toate merg prost in tara asta, la toate capitolele mai avem mult ca sa ajungem din urma tarile din UE.
Chiar si la capitolul hooligans stam rau, poate facem un schimb de experienta cu ai lor cu ocazia meciurilor din cupele europene sau la partidele jucate de nationala.

Zax
22nd July 2007, 22:16
COMUNICAT Steauafc.ro

Analizand impreuna cu Jandarmeria Romana si cu firma de paza “BRONIC Security” incidentul petrecut vineri, 20 iulie 2007, in timpul partidei FC Steaua Bucuresti – RCSC Charleroi, conducerea clubului precizeaza urmatoarele:

FC Steaua Bucuresti doreste sa ceara scuze tuturor spectatorilor si telespectatorilor care au asistat la incidentul mentionat, precizand ca gestul de inconstienta al persoanei care a fost deja identificata, n-a putut umbri prezentarea echipei si meciul amical ce a urmat. Regreta faptul ca acest lucru s-a petrecut tocmai pe stadionul “Steaua”, dar face apel la intelegerea intregii suflari steliste pentru ca astfel de gesturi sa nu mai aiba loc, cu atat mai mult cu cat imediat dupa joc au aparut sute de mesaje dezaprobatoare fata de incident, semn ca fanii nostri au inteles ca fotbalul cu violenta nu pot face casa buna. Sustinand, in continuare, ca sistemul de securitate pe stadioane trebuie refacut, FC Steaua Bucuresti fiind primul exemplu de club ce va introduce odata cu inceperea acestui campionat un sistem de ticketing, acces si monitorizare complet computerizat a fiecarui spectator din stadion, conducerea clubului FC Steaua Bucuresti doreste sa asigure toti fanii ca securitatea lor nu va fi pusa, niciun moment, la incercare, la jocurile de pe stadionul “Steaua” si spera ca toata lumea sa inteleaga ca astfel de gesturi nu numai ca afecteaza imaginea celui mai iubit club de fotbal din Romania, dar pot aduce prejudicii grave prin suspendarea terenului, interzicerea accesului fanilor in tribune si privarea echipei de aportul atat de necesar al fanilor, la partidele din campionatul intern sau cupele europene.
Adaugand ca FC Steaua Bucuresti va continua sa lupte, prin toate mijloacele, impotriva propagarii actelor huliganice pe stadioanele de fotbal din tara noastra, conducerea clubului doreste sa multumeasca fanilor pentru prezenta in numar mare la meciul amical cu belgienii de la Charleroi si ii anunta ca ii astepta la toate jocurile din sezonul 2007 – 2008 in templul fotbalului romanesc.

Bucuresti, 22 IULIE 2007 PRESEDINTE,
Valeriu Argaseala



inca o dovada care-mi intareste convingerea ca a fost ceva regizat...

YoYoyOi
22nd July 2007, 22:25
n-a fost nimic regizat mai, nu mai vorbiti prostii :mda:

Mynsc
22nd July 2007, 22:30
Si daca ti-as aratat degetu mic in momentul de fata ai crede ca e o dovada ca a fost ceva regizat :cry:. Cand vrei sa crezi ceva atunci cauti si gasesti dovezi / motive in orice gest :).

Luis Garcia10
22nd July 2007, 22:46
Prostia nu e regizata , e spontana ;) :))) :happy :lol:

Zax
22nd July 2007, 23:19
In cel mai bun caz esti penibil sa nu zic retardat daca ti se pare amuzanta tentativa asta de gluma ;)

Luis Garcia10
22nd July 2007, 23:39
Parerea ta ;) :ok: Ti-o respect :rolleyes:

Adi Da Samraj
23rd July 2007, 01:04
NU VIOLENȚEI PE STADIOANE!


Asociația Independentă a Suporterilor Steliști condamnă gestul absurd și incalificabil al suporterului care l-a atacat pe portarul echipei belgiene Charleroi. De asemenea, considerăm condamnabilă și reacția suporterilor steliști care au sărit în ajutorul lui, într-un moment în care s-ar fi impus ca incidentul să fie rezolvat strict de către forțele de ordine.

Regretăm că antrenorul Gheorghe Hagi și jucătorii din lotul Stelei nu s-au putut bucura de o primire mai călduroasă la început de sezon și îi asigurăm de sprijinul nostru total în continuare! Regretele aparțin tuturor suporterilor steliști care înțeleg că violența nu are ce căuta pe stadioane, care vin la un meci de fotbal în căutarea unui spectacol, sub semnul sportivității și al fairplay-ului.

Sperăm ca astfel de gesturi să nu se mai repete niciodată și așteptăm ca gestul de vineri să fie pedepsit just, conform legilor în vigoare.

Rugăm toți suporterii steliști să se abțină pe viitor de la manifestări violente, care nu ne fac cinste nici nouă ca oameni, nici clubului pe care îl iubim!

Deși polarizarea reacțiilor și opiniilor este inevitabilă în aceste momente, ne dorim ca incidentele de vineri să nu fie aruncate asupra altor suporteri decât cei vinovați. În același timp, reamintim că grupurile organizate de suporteri au un rol important și benefic în asigurarea spectacolului pe stadioane, iar astfel de gesturi nu trebuie sa conducă la un blam in corpore la adresa acestora.

Precizăm că cele petrecute la meciul Steaua-Charleroi nu au nicio legătură cu protestul îndreptat împotriva „finanțatorului” George Becali, protest ale cărui motive există și în continuare.

Adresăm rugămintea mass-media să reflecte incidentele de vineri într-un mod cât mai echilibrat cu putință, fără a promova un nou climat de violență cu privire la cele întâmplate.


Asociația Independentă a Suporterilor Steliști

Romeo
23rd July 2007, 08:40
Regretăm că antrenorul Gheorghe Hagi și jucătorii din lotul Stelei nu s-au putut bucura de o primire mai călduroasă la început de sezon și îi asigurăm de sprijinul nostru total în continuare! Regretele aparțin tuturor suporterilor steliști care înțeleg că violența nu are ce căuta pe stadioane, care vin la un meci de fotbal în căutarea unui spectacol, sub semnul sportivității și al fairplay-ului.

Sperăm ca astfel de gesturi să nu se mai repete niciodată și așteptăm ca gestul de vineri să fie pedepsit just, conform legilor în vigoare.


probabil ca a si fost pedepsit conform legilor in vigoare, adica a fost amendat si va plati la sfantul asteapta. Cum nu cred ca Steaua va avea rezultatele asteptate din motivul antrenorului pe care si l-au ales, astfel de gesturi s-ar putea sa continue. Rezultatele obtinute cu Hagi antrenor ar trebui sa dea de gandit, sa fii condusa acasa de o echipa modesta din campionatul Belgiei trebuie sa fie un avertisment pentru meciul cu Zaglebie. Aia, daca au fost destepti, s-au lasat batuti de CFR tocmai pentru a-i linisti pe luptatorii lui Jiji.

Paul
23rd July 2007, 22:54
putem discuta 100 de ani ... sunt elemente de premeditare in care jandarmii sunt pricipalii complici si ar reprezenta interesele unui club sustinut financiar si logistic de MI ...dar e imposiibil de demonstrat.

Oricum numai Gigi e de vina. In locul lui , puneam maimutzele pe amaratu ala sa`i rupa capu.

mArIuSeL
26th July 2007, 00:43
Cum sa fie pus la cale de jijinho..??El omul pajnic credincios...!!!Sa fim seriosi!!!

matei_viola
26th July 2007, 00:57
S.F,scenarii si regizari tip gencea in mintea unora,este pacat daca nu se autosesizeaza UEFA sa ia masurile de riguare ce se impun......SUSPENDAREA templului Romanesc

Zax
26th July 2007, 01:37
pentru ce sa suspende ma stadionu? voi chiar nu aveti simtzul masurii....uite frate ce se intampla pe la turci, greci, sarbi etc si nu se mai face atata tam-tam

http://www.youtube.com/watch?v=71iW_oK3GLs

Romeo
27th July 2007, 17:49
Cum sa fie pus la cale de jijinho..??El omul pajnic credincios...!!!Sa fim seriosi!!!

din astfel de incidente se poate trage concluzia: iata ce huligani sunt pe stadioane, ne trebuie mai multi jandarmi, care astfel vor fi platiti de catre cluburi. In loc sa se foloseasca banii in scopuri utile tarii, fie si pensii mai mari sau avioane prezindentiale, noi ii folosim pentru a plati niste vlajgani numiti jandarmi care nu se incaiera cu suporterii. Atat timp cat umplem tara de jandarmi si politai comunitari, nu avem cum prospera, mai ales ca tot mai multe firma se plang ca n-au mana de lucru (ieftina, ar zice ei)