PDA

View Full Version : Etapa 23: Poli Iasi - Rapid



ADelPiero
13th April 2006, 00:41
Duminica, 16.04.2006, ora 17:00, Poli Iasi - Rapid, National TV
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

esku
13th April 2006, 01:01
meci greu pentru rapid ...dar dak vor sa se mentina in lupta pentru titlu le trebuie o victorie :D ... eu zic un 0-1 :P

STEAUA-MANIA
13th April 2006, 01:03
Hopa...iasi vs rapid,daca nu bate rapid,hasta la vista,baby..
mitica poate sa ne dea titlul nr.23:D

andreiush
13th April 2006, 01:03
Desi azi am spulberat pe Dinamo, nu pot sa fiu sigur de victorie, asa cum am fost azi de exemplu, inca dinaintea meciului. Pentru meciurile acestea cu Iasul si alte echipe mai mici, am mai mari emotii ca azi, cand nu am avut deloc :D

paranghele
13th April 2006, 01:20
batem, steaua si TM de abia ne-au facut fata. Rapidul a prins cu Dinamo o zi buna, plus ca amindoua jucau sub presiunea victoriei cu orice pret. Dar nu ii va merge cu Poli.
2-1 pt poli.

B0gdaaaN
13th April 2006, 01:25
imi doresc ca POLI IASI sa bata cum ne`au batut Rapid,cu un penalty ca cel din Giulesti si un gol din off-side ca cel care ne`a fost anulat la FOCSANI....ce rautacios sunt....acuma pronosticul....1x2

tu26dor
13th April 2006, 01:55
cred ca iasul poate sa tina piept... problema e ca rapidul nu mai e asa obosit... poate daca meciul se juca inainte de sfertul cu steaua, ar fi castigat iasul...pronosticul meu 1-1.dar totusi cu un 15 % in plus pt rapid.

Luis Garcia10
13th April 2006, 11:19
nush ce sa zic e meci de 1x2!

Andy1987
13th April 2006, 12:41
o remiza pt. iasi ar fi aur.

starsteel
13th April 2006, 14:06
Rapidul obligat sa castige daca vrea titlul insa Poli nu e echipa care sa cedeze asa ca personal vad un X.

danikunyak
13th April 2006, 14:11
in caz de egalitate de puncte la sfarsit se ia in considerare in primul rand meciul direct nu?iar daca e egalitate in 3 se face un clasament cu rezultatele directe dintre ele?

Paul
13th April 2006, 14:56
meci de 1x2 in care bate Rapidul :evil:

superchumbo
13th April 2006, 15:18
cine nu joaca duminica de la rapid?

armin
13th April 2006, 15:24
Succes Poli! Urcati-i pe garduri :ok:

dede
13th April 2006, 15:24
egal...rapidistii nu au un meci usor

be@
13th April 2006, 15:36
As vrea sa joace Rapidul asa cum au facut-o cu Pandurii . Altfel va fi greu sa scoatem un rezultat bun .

Paul
13th April 2006, 15:37
cine nu joaca duminica de la rapid?

Maldarasanu , Karamian , Coman , Buga , asa la prima stigare

walt.mann
13th April 2006, 15:41
Meci egal... Rapidul are probleme cu echipele mici.

DanielAndrei
13th April 2006, 16:13
nu prea am vazut ca rapidul sa aiba rezerve pe masura titularilor...pancu joaca???

andreiush
13th April 2006, 16:14
De ce sa nu joace Pancu?

Cei 4 amintiti de Paul mai sus au lipsit si ieri cu Dinamo... si le-am dat-o rau...

DanielAndrei
13th April 2006, 16:16
bine atunci...asa sa ne-o dati si noua...

andreiush
13th April 2006, 16:18
Nu de asta am zis, ma refeream la rezervele pe care le avem si cum ca nu ar fi la nivelul titularilor... (asta ai zis tu mai sus)

Am mai zis-o si in alta parte. Am mai mari emotii pentru meciul acesta decat am avut ieri cu Dinamo. Sincer.

yonu7
13th April 2006, 16:41
se termina 0-0 .Asta daca joak rapidu ca in meciu cu dinamo , daca nu, n-are nici o sansa.

andreiush
13th April 2006, 16:45
Hai ma, ca daca joaca Rapidu ca in meciul cu Dinamo, nu am emotii :cool:

boosaw
13th April 2006, 17:01
meci de 1x2 cu un plus pentru rapid

ce_bine_e
13th April 2006, 17:04
pierdem, 0-2, sunt rapidist :D

THE HUN
13th April 2006, 17:04
Bate Rapidul,nu de alta dar inca nu si-au indeplinit obiectivul pe cand iesenii il au rezolvat deja.PS.Ma refeream la cantonamente.

ce_bine_e
13th April 2006, 17:58
fortza Rapid!!! 3 puncte la moldoveni vrem!!

Andy1987
13th April 2006, 18:19
lol, ce bine e, si park esti iesean....

Rocko
13th April 2006, 18:22
va fi un meci greu dar sunt sigur ca vom da macar un gol:yeah: :yeah: :yeah: ... FORTZA POLI IASI /hello /hello /hello

pif
13th April 2006, 18:41
Bate RAPID cu 1-0 si eu sunt iesean dar ce rost are daca bati dinamo cu 3-0 si te incurci de Poli iasi.Un egal sau o victorie a lui poli tot aia adica tot pe 10 ramane.Cand se va termina meciul voi fi bucuros indifent de rezultat.

Emilio
13th April 2006, 18:45
Eu sper intr-un meci frumos, barbatesc (dar fara accidentari) si cel mai bun sa castige!

Eu sunt rapidist iar pentru mine Rapidul trebuie sa joace toate meciurile la victorie si sa faca spectacol. Cam ca in meciul de ieri cu Dinamo.

Hai Rapid!

Universal
13th April 2006, 18:47
Bate Rapid cu 2-0 gol Niculae si Moldovan,este omul in forma

Universal
13th April 2006, 19:03
Oricum , Rapid este in forma,nu pierde meciuri , este cat mai bine pentru Steaua cat si pentru forta giulestenilor, respect pentru Razvan Lucescu,stiam ca este un antrenor mare.

Olaroiu ia titlul cu Steaua ,veti vedea

Sunchase
13th April 2006, 19:46
Meci greu.Cred intr-o victorie la limita:)

grande
13th April 2006, 20:34
a cui?
Ghici ,ghicitoarea mea !:)

Universal
13th April 2006, 21:06
Normal..Rapid ,Grande iubeste Echipa,eu o respect, aratat cum este sa bati pe HSV.

bada_otelul
13th April 2006, 21:12
poli joaca bine,rapid si mai bine,orice e posibil dar cred ca va bate rapid pt ca vor sa faca uitata eliminarea din uefa,cred ca va fi un meci frumos daca nu ploua,poli nu se apara ca alti disperati,iar rapid cu siguranta va ataca

Universal
13th April 2006, 21:15
Poli Iasi nu este o echip ade speriat , dar joaca acasa, unde este foarte puternica, vor anul viitor locuri mult mai bune, top 6 ...ceea ce este realizabil,dar cu rapid ma indoiesc ca vor bate

Larel
13th April 2006, 21:45
Rapidul are avant prea mare, inca nu sa oprit dupa UEFA... castiga cu 2-1

-hy_iasu-
13th April 2006, 23:45
Meci foarte greu pt rapid....de fapt sincer nu cred ca va lua vreun punct din copou(jucam acasa,unde publicul este superb mai ales la asemenea meciuri)......FORZA POLI!

my_bogdan
14th April 2006, 00:13
cine stie care e pretu biletelor?

Andy1987
14th April 2006, 00:14
Oricum, sub 100.000 nu cred ca sunt....ca de obicei....:mda:

pif
14th April 2006, 00:24
100000 la peluze si 200000 la tribune ca de obicei la meciurile cu granzi si Timisoara.

Andy1987
14th April 2006, 00:33
este muuuult prea scump.....nu mi se pare normal.

poliis
14th April 2006, 13:13
e saracie mare la club...oricum stadionul va fi plin

nu castiga nici una din echipe :drak:

ce_bine_e
14th April 2006, 13:37
este muuuult prea scump.....nu mi se pare normal.
tzie ti se apre orice prea mult, oricum nu mergi pe stadion..ce te mia vaiti degeaba?

Andy1987
14th April 2006, 13:49
dar de unde stii ca nu merg? si in plus e problema mea daca merg sau nu. la unele merg, la altele nu, dar e exclusiv problema mea ce fac.

Darius
14th April 2006, 13:57
Se anunta interesant meciul de la Iasi...pronosticul meu este 1X.

Rossi
14th April 2006, 14:07
1x
Poli Iasi o sa joace fotbal . Doar in fata Stelei sta in genunchi :rosu:

Andy1987
14th April 2006, 14:29
wow...tare descoperirea...si pana acum poli iasi ce-a jucat? rugby? baschet? volei? tenis?

Cattani
14th April 2006, 15:14
Duminica 16 IV 2006 ora 15:00 (pt meciul Poli Iasi - Rapid) toti membrii galeriei si toti suporterii ieseni care doresc sa faca parte din galeria Iasului la acest meci sa vina in fata Casei de Cultura a Studentilor ( Rapa Galbena) iar de acolo se va merge in coloana pana la stadionul Emil Alexandrescu.INTRAREA ESTE LIBERA PT TOTI CEI CARE CANTA PT POLI....INTERZIS cu insemnele altor cluburi asa ca luati-va fularul,fesul,tricoul steagul cu POLI si veniti la Fundatie.Va asteptam in nr cat mai mare ca sa impingem echipa spre o noua victorie.Oricine este bineprimit atat timp cat incurajeaza pe POLI

boosaw
14th April 2006, 15:18
pronostic x2

noir_desir
14th April 2006, 19:41
Daca n-or sa ma fie greseli individuale grave precum in meciul cu Steaua, probabil un 1x...1-0 sau 1-1.

maciu
14th April 2006, 21:02
desi steaua nu a putut face aproape nimic in meciul cu iasi,doar un singur penalty...cred ca rapid va castiga cu scor destul de bun...chiar daca joaca in deplasare...dupa ce a castigat clar in fata lui dinamo,scor 3-0 ,acum va fi 2-0 dupa parerea mea...daca nu castiga,asta e...oricum acum importanta e cupa deoarece in campionat e destul de greu si rapid este putin cam in urma,cu cateva puncte.....fortza RAPID....

2-0 pt rapid desigur :P

DanielAndrei
14th April 2006, 21:08
la unele merg.
cred ca doar cu Steaua si poate Barcelona :D :rolleyes:

la altele nu.
...restu :rosu: :rosu:

andrei1921tm
14th April 2006, 22:59
Meci greu pt Rapid..poate fi orice scor.eu merg pe X.Insa Poli iasi poate sa castige dak Rapid nu o sa joace la fel k in Uefa...!!!deci X:D

maciu
14th April 2006, 23:13
Rapid castiga sigur...se pare ca vrea sa ajunga pe podium la sfarsitul campionatului...asa ca victoria este asigurata....:D:D..:P

ce_bine_e
15th April 2006, 00:02
parerea ta :)

onuf19
15th April 2006, 02:29
desi steaua nu a putut face aproape nimic in meciul cu iasi,doar un singur penalty...cred ca rapid va castiga cu scor destul de bun...chiar daca joaca in deplasare...dupa ce a castigat clar in fata lui dinamo,scor 3-0 ,acum va fi 2-0 dupa parerea mea...daca nu castiga,asta e...oricum acum importanta e cupa deoarece in campionat e destul de greu si rapid este putin cam in urma,cu cateva puncte.....fortza RAPID....

2-0 pt rapid desigur :P
imi cer scuze pentru bagarea in seama, dar Otelul a batut daca imi aduc aminte pe dinamo tot cu 3 0 , si daca ma gandesc ca am baut doar o bere cand iasul a facut dupa aceea doar un egal cu otelul (as fi baut 10 de bucurie daca ii batea) ma indoiesc de rapid ca poate face scor la iasi, acum sunt sincer si as prefera pe rapid in locul lui dinamo pe podium dar totusi iasul e apreciat acum nu numai de moldoveni !!! Hai POLI !

Rechinul Ucigas
15th April 2006, 02:43
mai dau si eu un pronostic , din pacate nefavorabil iasului , 1-2 , o sa fie un meci frumos dar in cele din urma castiga rapidul ....
sper sa ma insel !
FORTZA IASUL !!!

cristicar
15th April 2006, 11:12
bate Rapid 2-0!

georgemp
15th April 2006, 11:36
Sa castige Iasiul.1-0.Din penalty

be@
15th April 2006, 11:42
Avancronica meciului:

Pancu: „Mai bine aş fi fost suspendat!”

Daniel Pancu joacă mīine pentru prima oară contra lui Poli Iaşi, fosta sa echipă, pe care a ajutat-o cu bani īn mai multe rīnduri .

După zece ani, Daniel Pancu revine īn Copou, dar ca adversar al lui Poli. Transferat de Rapid īn 1996 de la Iaşi, Pancone nu a mai jucat de atunci nici un meci oficial pe stadionul "Emil Alexandrescu", singura sa prezenţă īn faţa fanilor moldoveni consumīndu-se īn urmă cu patru ani, cu ocazia unui meci demonstrativ.

Atacantul Rapidului nu i-a uitat īnsă pe ieşeni şi a ajutat, ori de cīte ori a avut ocazia, clubul care l-a format. Pancu a plătit 5.000 de dolari īn urmă cu doi ani pentru a-i premia pe jucătorii alb-albaştrilor, care promovaseră atunci īn Divizia A, iar anul trecut, de Paşte, a mai scos din buzunar īncă 5.000 de dolari pentru premierea jucătorilor lui Poli.

Meciul lui Pancu īmpotriva Iaşiului e special şi pentru că fratele său, Ovidiu, e directorul administrativ al clubului din Copou. "M-am rugat să ia «galben» şi să nu joace contra noastră", a mărturisit oficialul lui Poli. "Se apropie Paştele şi, dacă anul trecut a plătit Daniel, acum e rīndul lui Ovidiu să dea primele", a glumit antrenorul lui Poli, Ionuţ Popa.




Daniel Pancu spune că īşi doreşte să fi fost avertizat contra "cīinilor" şi astfel să fi lipsit la Iaşi

- Daniele, eşti gata de reīntīlnirea cu ieşenii?
- Nu credeam că voi trăi vreodată aşa ceva! Mai bine luam "galben" cu Dinamo şi eram suspendat pentru meciul cu Poli. Mă bucur īnsă că echipa antrenată de Ionuţ Popa e īntr-o situaţie liniştită īn clasament şi că o victorie a noastră nu i-ar īncurca prea tare pe alb-albaştri.

- Cum vei reacţiona dacă vei īnscrie duminică?
- O să mă bucur, pentru că ar īnsemna să ajut Rapidul, iar eu sīnt profesionist.

- Fratele tău e īn conducerea lui Poli. Cu cine vor ţine părinţii tăi?
- Am vorbit cu ei, dar nu mi-au spus. Fratele meu a jucat şi el la Poli, chiar era mai talentat decīt mine, numai că s-a īmbolnăvit de hepatită şi a renunţat la fotbal.

- Īn urmă cu 10 ani, cīnd te-ai transferat la Rapid, spuneai că īţi doreşti să īţi īnchei cariera īn Copou. Mai e valabilă intenţia?
- Eu īmi doresc asta, mai rămīne să pot face faţă la Poli, să fiu suficient de bun īncīt să am loc īn echipa pe care o va avea Iaşiul īn momentul īn care o să mă decid să mă īntorc. Sper ca īn ultimul meu an de activitate ca fotbalist să fiu sub contract cu Poli.



"A venit vremea revanşei"

Miine, de la ora 17, Politehnica Iasi primeste vizita Rapidului in etapa a XXIII-a a diviziei A de fotbal. Biletele se pun in vinzare de astazi. Partida va fi transmisa in direct pe National TV .
Ultimul mare meci al sezonului pentru Politehnica Iasi are loc miine, cind Copoul va fi vizitat de sfertfinalista Cupei UEFA din acest sezon, Rapid. Misiunea gazdelor e cu atit mai dificila cu cit, dupa victoria la scor repurtata miercuri, in fata lui Dinamo, trupa lui Razvan Lucescu a anuntat ca nu renunta la lupta pentru titlu. "Ziarul de Iasi" va detaliaza in continuare cele mai importante capitole ale partidei.

Gazdele, fara cantonament.
Ionut Popa a anuntat ca fotbalistii ieseni vor sosi la stadion cu 3-4 ore inainte de meci, vor lua masa impreuna si vor discuta despre partida. "E o responsabilitate enorma ce ne-am asumat-o prin renuntarea la cantonamente, insa, dupa renuntarea la stagiile montane a venit vremea sa trecem peste un alt prag al epocii trecute, cantonamentele lungi dinaintea partidelor". Giulestenii ajung in aceasta seara in Iasi, pe calea aerului.

Absente.
In duelul absentelor, Rapidul pare dezavantajata. Giulestenii nu pot conta pe mai vechii accidentati (Maldarasanu, Karamian, Buga, Coman) si pe Burdujan, suspendat. La Poli continua sa lipseasca pe motive medicale Gavatorta, o alta absenta aparind ca urmare a cartonasului rosu vazut de Toma in meciul cu Steaua.

Prime suplimentate.
Presedintele gazdelor, Sorin Boca a anuntat ca a decis ca jucatorii sa primeasca bonusul obisnuit de victorie (400 $) si in cazul unei remize. Dupa toate probabilitatile, prima pentru victorie va fi suplimentata, din surse interne, nici o alta echipa nestimulind suplimentar Iasul. Rapidistii, care mai spera inca la titlu au si eu un supliment de 1000 $, pe linga bonusul obisnuit pentru victorii in deplasare, 1500 $.

Organizare.
Ultimul duel Poli - Rapid din Copou, derulat in prima etapa a sezonului trecut, a provocat isterie in Iasi, circa 2000 de oameni (unii din ei, chiar cu bilete) raminind in afara stadionului. Pentru evitarea unor incidente asemanatoare, organizatorii au anuntat masuri suplimentare fata de alte meciuri. Biletele se vind incepind de astazi, de la ora 9, la casele din jurul stadionului, distribuirea lor continuind miine doar in ipoteza in care nu vor fi epuizate. Ordinea va fi asigurata de 200 de jandarmi si citeva zeci de agenti ai unor firme de protectie. Pretul biletelor este, ca si la meciul cu Timisoara, de 100 000 lei vechi la peluze si dublu la tribune.

Razvan.
Simaptizat aproape pe toate stadioanele, antrenorul oaspetilor,
Razvan Lucescu poate avea ceva simpatii legate de Iasi si asta nu datorita parintilor sai, Mircea si Nely, care au atit prieteni cit si bunuri materiale in oras. Incepind din vara lui 2003, timp de aproape un an, Razvan a fost curtat insistent de Politehnica, desi, la acea vreme nu avea nici o experienta legata de meseria de tehnician. Principala cauza invocata de Lucescu jr. in refuzul de a urca in Copou a fost refuzul de a-i lua locul lui Vasile Simionas, cu care echipa rula bine.

Cazul Drutca.
Un alt element ce tensioneaza relatia dintre cele doua cluburi este asa numitul caz Drutca. Poli a primit de pe urma transferului lui Pancu la Cesena, din vara lui 1999, doar 80 500 $, desi, conform contractului initial de transfer al jucatorului de la Poli la Rapid, avea dreptul la 25% din cele 1,2 milioane $ incasate de giulesteni. Dupa ce instantele federale au dat intii dreptate Politehnicii, apoi Rapidului, care a prezentat dupa citeva luni bune un act semnat de fostul presedinte iesean Vasile Drutca, litigiul a ajuns in instantele civile. Si aici deciziile au fost contradictorii, cea definitiva aducind declararea ca fals a actului amintit si o pedeapsa de 3 luni cu suspendare data lui Drutca. La ora actuala, Poli a cerut instantelor federale rejudecarea cazului, pe baza deciziei definitive date de Curtea de Apel.

One man show: Ionut Popa
La conferinta de presa de ieri, antrenorul Ionut Popa a declarat: "Normal ca avem o ambitie in plus de a-i bate, dupa modul in care am cedat in tur si in Cupa. Fac apel la constiinta jucatorilor, sa uite de restantele financiare si sa dea totul pe teren". Antrenorul iesean a avut si citeva iesiri la rampa, in stilul caracteristic: "Anul trecut, de Paste, Daniel Pancu a premiat victoria noastra contra Galatiului cu 5000 $. Acum, e rindul fratelui sau, Ovidiu, sa faca acest lucru!" si "Pe domnul Copos nu trebuie sa-l supar, pentru ca poate intru si eu in politica. In ce partid? Partidul Mustaciosilor Reali!" . Intrebat ce rezultat si-ar dori, Popa a raspuns: "Sa batem dintr-un 11 metri inscris in minutul 90, la poarta de la tabela, la care s-au ratat toate cele 5 penaltiuri batute in acest sezon!". In fine, cu privire la zvonurile care au aparut in privinta plecarii sale la Dinamo, din vara, Ionut Popa a spus: "Eu sint prea mic pentru Dinamo, Rapid si Steaua. Acolo sint antrenori mari de tot. Cine a lansat zvonul acesta a facut-o din complezenta".

Victorii cu arbitrii
Poli are o uriasa sete de revansa, mai ales ca gazdele considera mincinoase ambele victorii ale Rapidului din acest sezon. In tur, giulestenii au invins cu 1-0, dupa un penalty (in prima faza Branet a respins sutul lui Burdujan, care a reluat apoi in plasa) inventat de arbitrul Lajos, pina si Maldarasanu (jucatorul ce a cazut in careu in urma unui duel cu Ciobanu) recunoscind ca nu a fost fault. Apoi, in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, la Focsani, brigada Serea - Savaniu - Dumitrescu a pus virtos umarul la calificarea Rapidului, iesenilor anulindu-li-se un gol valabil al lui Onofras, iar bucurestenii cistigind apoi cu sansa, dupa un gol reusit de Ilyes in minutul 90^4.

Formatiile probabile

Poli: Branet - Onut, Ciobanu, Bernard, Bordeanu - Iurisniti - Onofras (Arhire), Mitruc, Rednic, Miclea (Bilba) - Cernoch.

Rapid: Minca - M. Constantin, V. Maftei, Rada - Badoi, Pancu, R. Stancu, I. Stancu - D. Niculae, N. Grigore - V. Moldovan.

Arbitri: Cristian Balaj - Aurel Onita, Sebastian Stoianov
Observatori: Mircea Cezar Ionescu, Patritiu Abrudan.

arfel
15th April 2006, 11:43
vad ca se inmultesc suporterii iasului :))

be@
15th April 2006, 12:10
Umbla vorba ca in caz de victorie a Politehnicii , vreo 50.000 de verzisori vor urma calea Pipera-Copou . :D

Vladek
15th April 2006, 12:18
Vai, ce surpriza ... cum se face asta be@, e posibil ca tocmai voi, echipa cea mica, cinstita si onesta din Iasi sa va manjiti acceptand banutii lui Jiji ?:happy :happy

be@
15th April 2006, 12:26
Si ce are ? Doar n-au dat la nimeni in cap , si nici nu i-au furat sau inselat pe cineva ! Important e ca baietii sa castige cati mai multi bani ! Pe mine nu ma intereseaza daca banii vin de la Dinamo , Vaslui sau alta echipa , atata timp cat sunt castigati cinstit .

Vladek
15th April 2006, 13:59
N-a zis nimeni ca ar fi ilegal sau imoral sa acceptati o "motivare" suplimentara din partea aiuritului sef al Stelei. Se practica ! Mai toate echipele ( nu doar de la noi, tin minte ca in la Cupa Mondiala din 98 spaniolii erau gata sa le ofere 1 milion de $$$ nigerienilor ca sa bata pe nu stiu cine si sa nu iasa Spania din faza grupelor ) au facut asa ceva. Dar parca tin minte ca te laudai pe aici ca Poli Iasi nu face aranjamente, ca nu se preteaza la blaturi, etc ...

Sa nu se creada ca as vrea sa-i scot pe cei de la Iasi mari blatisti sau coperatisti.
Dar nu simti ca de la a accepta "stimulente" pana la a mai ceda un meci cand nu prea ai griji de retrogradare, etc, e doar un pas ?

be@
15th April 2006, 14:39
Dar asta nu e blat . Acuma hai sa fim seriosi ! In conditiile in care un club e in criza financiara si are datorii la jucatori de 150.000 de $ , cine crezi ca e fraierul sa refuze o prima de stimulare din alta parte ?

Paul
15th April 2006, 14:46
Umbla vorba ca in caz de victorie a Politehnicii , vreo 50.000 de verzisori vor urma calea Pipera-Copou . :D

Fugi d`aici ....
cu 50.000 cumperi 2 meciuri in deplasare :drak:
in general primele la indirecte sunt de 15.000 la egal si 20.000 la victorie (adica o prima "suplimentara " de 1000-2000 E/fotbalist).

Apoi ce te face sa crezi ca Steaua ajunge ca motiveze adversarii Rapidului , care e la 6p , cand adversarul no. 1 e Dinamo . Un Rapid care oricum joaca prost in deplasare , si in mod natural isi poate prinde gatul maine ...

Poate 50.000 E e prima pentu pachetul egal in Groapa , egal cu Rapidu :yeah:
Asa mai merge ...

--

Si ce are ? Doar n-au dat la nimeni in cap , si nici nu i-au furat sau inselat pe cineva ! Important e ca baietii sa castige cati mai multi bani ! Pe mine nu ma intereseaza daca banii vin de la Dinamo , Vaslui sau alta echipa , atata timp cat sunt castigati cinstit .
Ba ar trebui. Banii aia sunt bani negri . Ok , ca accepta un club privat bani negri nu e asa mare problema. Da in cluburile astea unde e implicat primaru si toata administratia locala , nu au ce cauta bani negrii in club.
Sau te pomenesti , ca ii da Nechita , factura lu Jiji cu eticheta: "Prestari servicii" , iar jucatorii vor plati taxe si impozite pe prima lu` Jiel

be@
15th April 2006, 14:48
Mai , asa scrie in ProSport , Editia de Moldova , n-am scos-o eu . Poate nu-i adevarat . Dar cei de la club au spus ca vor premia si egalul , cu 400 de $ ...

Paul
15th April 2006, 14:49
Dar asta nu e blat . Acuma hai sa fim seriosi ! In conditiile in care un club e in criza financiara si are datorii la jucatori de 150.000 de $ , cine crezi ca e fraierul sa refuze o prima de stimulare din alta parte ?
Cel mai sigur e sa ia 50.000 $ de la Rapid ;)

be@
15th April 2006, 14:50
Nep . Asta inseamna sa vinzi meciul .:nah:

Paul
15th April 2006, 14:52
poate ca e o solutie rationala :D
oricum rapizii porneste ca favoritzi , deci e mai simplu sa ia niste banutzi
e foame mare ... de bani la Iasi si de puncte in Giulesti

DanielAndrei
15th April 2006, 16:49
tipule...in dreapta sus a fiecarui mesaj e o chestie...se cheama "report bad post"...hai capito???

daca avem teren bun si profitam de absentele rapidistilor cred ca vom bate...poate cu un 3-1 :D

grande
15th April 2006, 17:05
tipule...teren bun nu o sa aveti niciodata ,iar cu absentele noastre stai linistit ca avem rezerve cam de aceasi valoare .....capito ????

ce_bine_e
15th April 2006, 19:12
mah...tu de fapt cine esti? mai clar, ca nu inteleg nik.
eu is eu, dar tu?
on topic: luam bataie!:yeah: :evil:

poliis
15th April 2006, 19:38
tipule...teren bun nu o sa aveti niciodata

esti mama omida cumva ?

Paul
15th April 2006, 19:42
P.S. De la cine o papa ultrasii moldoveni? De la singurul suporter la Bistritei ? :lol:

Neh. Cica va asteapta Legiunea Bistrita. Astia is afro - visinii , n`au nici o treaba cu Steaua.

BTW.
Cica maine ajung sa ma rog pentru Rapid sa bata. Facusi un bilet cu cota 11 ,la o miza de 50 roni.
Arsenal 1 , Bayern 1 , Sportul x2 , Juve x2 au iesit.
Mai am nevoie de Osijek 1 (1-0 min 40) , Dinamo 1 si Rapid 2 :drak:
Cum Dinamo iese fara emotii , hai Rapiduuuuu

grande
15th April 2006, 19:53
esti mama omida cumva ?
M-am referit la teren de fotbal :) nu la cel de cultivat ,aici nu este domeniul meu si va las pe voi ,ca santeti experti in asta :happy

onuf19
15th April 2006, 20:13
of ... cand vorbiti cu iesenii referitiva la entitati fizice exacte:
- un teren de fotbal este cultivat cu gazon (o iarba mai speciala, nu din cea de care a consumat mutulica)
- terenul de cultivat pentru ieseni nu inseamna neaparat unul agricol, ci mai degraba unul pe care se construieste o cladire(majoritatea constructiilor fac obiectul unui domeniu de cercetare, chiar si cel de cercetare a calitatii bauturilor alcoolice si al tutunuli gasit pe rafturi interioare sau exterioare)
- pai daca ai sti tu ca noroiul are niste calitati destul de importante la nivele de temperatura diferite de cele normale si la umiditatea corespunzatoare
Nu trebuie sa pornim razboaie intre fanii diferitelor echipe, ci sa ne rugam fiecare pentur echipa favorita. (apropo de santeti si sunteti care crezi ca e forma mai corecta, acum cu noile reguli nici eu nu mai stiu)

andreiush
16th April 2006, 02:39
onuf19, lasa-ma cu teoriile astea. Nici macar nu stii ce scria in mesajele acelea dar iti dai cu parerea. Scuteste-ma de comentariile si aprecierile tale.

Mai bine ai vorbi si tu la subiect, daca vrei sa zici ceva.

Deci, despre Poli Iasi - Rapid, si nu despre altceva.

onuf19
16th April 2006, 03:00
Pt cei fara somn :P Am avut si vom avea mereu o boala, ne-am saturat sa ii jugnim la infinit ! Hai Poli si Rapid!

Andy1987
16th April 2006, 10:18
stie cineva daca a fost interes mare la bilete ieri? stie cineva daca se mai gasesc bilete la meci si azi? dak da, pana la ce ora?

ddaannyy
16th April 2006, 10:21
Vreme faina azi... :)
Bun venit rapidistilor in Iasi, dar tare cred ca azi o sa luam puncte. Pentru ca Rapidul joaca slabutz in deplasare...
Profesorul stie bine jocul bucurestenilor, toata problema e sa-i mobilizeze pe baieti. Smecheria cu renuntarea la cantonamente poate fi o arma cu doua taisuri. Mai ales pentru niste jucatori care au fost toata cariera lor sub presiunea rezultatelor.

Hai Poli!!!!!

Andy1987
16th April 2006, 10:45
imi raspundeti si mie la intrebarea de mai sus, va rog?

yonu7
16th April 2006, 10:49
ieri din cate am auzit nu prea s-a omorat lumea la bilete deci cred ca si azi se mai gasesc bilete.
biletele se vand pana la ora meciului

Andy1987
16th April 2006, 10:51
wow...super....cred ca ma duc si eu sa vad EuroRapidul :) hai poli :P
ps. am o intrebare...dak ma duc la 15:00, asa cum ati spus mai devreme, la Rapa Galbena, acolo si ma alatur galeriei, am sa cant si eu pt. echipa, am intrarea gratuita la meci? sau e doar o vrajeala?

andreiush
16th April 2006, 13:24
:lol:
Ieseni, asa galerie aveti voi? :D Ultrasi din astia care merg cu galeria doar pentru ca au intrarea gratuita? :lol:

Haide Rapiduletu' !!! Desi nu sunt foarte optimist pentru meciul acesta...

yonu7
16th April 2006, 13:26
eu nu m-am dus la galerie niciodata dar stiu persoane care s-au dus si au intrat gratis

Andy1987
16th April 2006, 13:31
:lol:
Ieseni, asa galerie aveti voi? :D Ultrasi din astia care merg cu galeria doar pentru ca au intrarea gratuita? :lol:

Haide Rapiduletu' !!! Desi nu sunt foarte optimist pentru meciul acesta...
nu, man, nu m-am gandit la bani...
doar pt. ca m-am saturat sa stau in tribuna ca moshii si sa ma uit la meci, fara sa strig nik! m-am saturat si tre sa schimb si eu lumea :) nu e problema de bani, sa stii :ok:


eu nu m-am dus la galerie niciodata dar stiu persoane care s-au dus si au intrat gratis
hai, vino si tu ca sa fim cat mai multi! sa facem atmosfera de exceptie!

andreiush
16th April 2006, 13:33
Te cred shportule:lol: Si marmota tot asta a zis cand s-a dus in galerie la Iasi :D

Andy1987
16th April 2006, 13:41
mah, eu ti-am spus sincer dak nu ma crezi e problema ta, de obicei sunt sincer.,

my_bogdan
16th April 2006, 13:58
mi-am luat bilet la meci :D

azi o sa vada Rapid cum se joaca fotbal :P

Mihai
16th April 2006, 18:00
2-1 la pauza pentru rapid! Pacat de golul luat in ultimul minut al primei reprize:( Vad ca daca Nico nu face nimic in atat pt noi ii ajuta pe ieseni :D

my bogdan eu zic sa te uiti bine ca aveti ce invata de la rapid! :P

remy
16th April 2006, 18:08
Ce goluri dubioase a putut da Rapidul, mai ales primul !
Imi miroase a micut "blat" de tort, cum le place multora sa acuze pe Dinamo.
Iasiul se cam preface ca joaca, fara suparare, ieseni si Rapidisti !
Ati vazut cum l-au lasat pe V. Moldovan sa dea gol fara nici un efort ?
Fundasii ziceai ca innotau (se faceau ca alearga sa-l prinda, dar mai in reluare), numai sa nu-l supere sau sa-l impiedice sa dea gol.
VA ROG SA REVEDETI FAZA PRIMULUI GOL SI UITATI-VA MAI ALES LA FUNDASUL IESEAN CARE MIMA ALERGAREA PT. A-L PRINDE PE V. MOLDOVAN ! ZICEAI CA ALEARGA CU SPATELE, NU ALTA !
Deja incep aranjamentele.
Oricum, eu m-as bucura ca si Rapidul sa termine inaintea Stelei, cu sau fara blaturi !
2-3 se va termina scorul, ca la teatru !

STEAUA-MANIA
16th April 2006, 18:08
Te cred shportule:lol:
Parca nu era voie sa stalcesti,pocesti numele userului...aaah,ma scuzati,am uitat ca andreiush face exceptie de la regula:rosu: Lege OLS:regulamentu se aplica tuturor userilor,exceptie moderatorilor:)))))))))):happy
1-2,insa se joaca:D

claudio25ro
16th April 2006, 18:29
OPA...3-1 daca nu ma insel...

Cristy
16th April 2006, 18:39
Ce goluri dubioase a putut da Rapidul, mai ales primul !
Imi miroase a micut "blat" de tort, cum le place multora sa acuze pe Dinamo.
Iasiul se cam preface ca joaca, fara suparare, ieseni si Rapidisti !
Ati vazut cum l-au lasat pe V. Moldovan sa dea gol fara nici un efort ?
Fundasii ziceai ca innotau (se faceau ca alearga sa-l prinda, dar mai in reluare), numai sa nu-l supere sau sa-l impiedice sa dea gol.
VA ROG SA REVEDETI FAZA PRIMULUI GOL SI UITATI-VA MAI ALES LA FUNDASUL IESEAN CARE MIMA ALERGAREA PT. A-L PRINDE PE V. MOLDOVAN ! ZICEAI CA ALEARGA CU SPATELE, NU ALTA !
Deja incep aranjamentele.
Oricum, eu m-as bucura ca si Rapidul sa termine inaintea Stelei, cu sau fara blaturi !
2-3 se va termina scorul, ca la teatru !

sigur , cred ca confunzi meciu , blat a fost aseara , numai tu insa nu vezi.

cred ca la golul iesenilor s-a inteles niculae cu balba sa-i dea pasa sa dea si ei un gol :happy :happy

oricum penibili iesenii , il cheama pe panacu sa ii salute si dupa cateva minute striga : steaua , steaua .

dupa alte minute, vazand ca suntem mai buni si conducem , iar steaua , steaua , penibili si moldovenii , la fel ca cei din mioveni :rosu: :headbang:

oricum scoru este 3 1 pentru noi , punctele tot la noi sunt , iar frustrarile moldovenesti raman .:headbang:
daca au uitat , etapa trecuta i-a batut echipa pe care o sustin azi :rosu: :o:

remy
16th April 2006, 18:39
Ce am zis eu ? Inca de la primul gol mi-am dat seama de rezultat: 2-3 ! Hai, ca se poate, Iasiul ! Inca un gol.
Asta ca sa nu mai fie dubii ca mai toate echipele sant suspecte de "blat", daca e sa ne luam dupa unii ciudatii care numai asta vad.
Nu-i asa, Cristy, ca ati cazut singur in groapa sapata de voi ? Asta ca sa nu mai acuzi pe Dinamo de conspiratie mondiala, ca suspiciuni de blat sant peste tot. Mai ales primul gol, e ceva incredibil, am urmarit special sa vad faza !
Oricum, chiar daca Dinamo e plina de scandaluri, si are putine sanse la titlu, urez succes Rapidului sa ia fata Stelei increzute !!!
.U.E. Steaua !

donmichelio
16th April 2006, 18:41
sunt din timisoara cu atat mai mult va spun jucati un fotbal f tare bravo rapid sunteti tari!

Rechinul Ucigas
16th April 2006, 18:41
*Info: Suporterii lui Poli Iasi scandeaza numele echipei Steaua!!!

deci sclavi sunt peste tot nu doar in c-ta !

am intuit bine , rapidul castiga !
SUCCES IASUL mai departe !

Cristy
16th April 2006, 18:42
:rosu: si cine da golu tot balba ?
ca sa urce in clasamentu golgeterilor nu ? :headbang:

scoate 0 ala de la 40 ca tu ai 4 ani :rosu:
toata lumea vede blat aseara numai tu nu vezi , iar culmea acum dai vina pe Rapid care este cu 10 clase peste dinamo .
daca juca steaua azi sigur ziceai de ei ca fac blat , insa jucau cu bacau si s-ar putea sa fi nimerit.

din nou steaua steaua, penibili moldovenii astia , mai ramane sa strige jiji:o:

Mihai
16th April 2006, 18:48
Iesenii mei, moldovenii mei :D cum va simtiti sa fiti slugile lu Steaua?:thinkso:
GOOOOOOOOOOOOOOOOOL 4 - 1 /OLE/

Cristy
16th April 2006, 18:50
opa remy , cred ca au schimbat planurile la pauza, in loc de 2 3 au spus sa fie 1 4 . :happy

offfff , acu ce urmeaza ?
sa strige steaua steaua si mai vine un gol :happy

plecati acasa ......

donmichelio
16th April 2006, 18:50
e 4-1 sincer i-mi pare rau de poli iasi eu am trait si 1-8 rapidul e mult prea tare

STEAUA-MANIA
16th April 2006, 18:51
*Info: Suporterii lui Poli Iasi scandeaza numele echipei Steaua!!!

deci sclavi sunt peste tot nu doar in c-ta !

Se numeste:valoare...sustii o echipa mediocra:D Cand farul v-a juca 1/2 Cupa Uefa,oamenii vor iesi in strada,se vor bucura..pana una,alta,multumeste-te cu victoria impotriva lui Fc Arges:)))
INVIDIA-I MARE,valoarea-i mica...:rosu:
Ce ciudat,Ionut popa inaintea acestui meci,nu a facut declaratii precum cele dinaintea meciului poli iasi vs STEAUA...de ce oare?

Cristy
16th April 2006, 18:51
MULTUMIM RAPID /hello /hello :cool: :ok:

/OLE/

victorie si miercuri si ne pregatim pentru o noua razbunare ;)

fara 4 titulari facem show cu o echipa care a facut 1 1 in groapa si a pierdut greu cu steaua , pffff

Mihai
16th April 2006, 18:52
Mania sa nu-mi zici ca a fost blat aici :drak:

remy
16th April 2006, 18:52
Rapidul, da, este cea mai buna anul asta, dar meciul asta sa nu-mi spui ca nu a fost putin mai mult aranjat, vezi mai ales primele 2 goluri date foarte usor.
Unde e Iasiul care lupta pana la epuizare cu toate echipele ?
Nu ti se pare putin suspect ? Asa de putine ocazii ale iesenilor, care uneori au mimat ?
Pacat ca Steaua are acontate 9 puncte cu Bacaul, Farul, Jiul, ca altfel ori Rapidul, ori Dinamo luau lejer campionatul !
Steaua are prea multi sateliti anul asta !
HAI RAPIDUL, HAI DINAMO, SA MOARA JIJI DE NECAZ !

Cristy
16th April 2006, 18:55
sigur , cred ca tu nu te uiti la meciuri , daca la 4 1 sunt ocazii putine , n-are rost sa mai comentam .

plus ca a ratat si iasu cateva ocazii destul de mari , iar tu vi sa ne aburesti ca au fost putine ocazii , hai pa

andreiush
16th April 2006, 18:57
Da ma, au aranjat astia sa dea Badoi 2 goluri din lovitura libera. Brava!

Sunteti penibili ma astia cu blatu...

Bravo Rapiduletu'!:yeah:

Datenshi
16th April 2006, 18:58
Au ratat premeditat. :D
Observ un cuplu care se sudeaza frumos la centrul terenului la Rapid si o aparare mai sigura. Avem oare forta sa revenim in lupta pentru titlu?

remy
16th April 2006, 18:58
Si la Dinamo, prin comparatie cu meciul Poli Iasi-Rapid, ce a fost ieri, daca au batut doar cu 3-1, si cu un eliminat, Cl. Niculescu, cel mai in forma jucator, pentru meciul cu CFR Cluj ? Nu-i asa ca a fost blat cu arbitrul ? Cand nu e cu arbitrul, Dinamo face blat cu femeia de serviciu a adversarilor, sau mai bine cu ... vremea, cum spuneau unii inainte de prima etapa din retur ?
Suspecte de blat sant toate echipele, asa ca s-o lasam moale cu aberatiile astea !
Voi ati inceput cu "blaturile" lui Dinamo, visate mai ales de Stelisti !
HAI RAPIDUL, HAI DINAMO, SA MOARA JIJI DE NECAZ !

Cristy
16th April 2006, 19:00
a fost blat ieri , cu echipa adversa , arbitru era ratacit pe teren , nu stia e ce se intampla .

aici e meciul Poli RAPID 1 4 , nu blatu lu dinamo .

andreiush
16th April 2006, 19:00
Remy, aici nu vorbim de Dinamo. Deci, pa. Lasa-ne in durerile noastre.
Cica blat :lol:

STEAUA-MANIA
16th April 2006, 19:01
Wow,nici acu nu a modificat mesajul...Of,Doamne,cata dreptate,corectitudine pe OLS../hello deah,am pretentii..tinand cont ca pe ols majoritatea moderatori dinamo & rapid:mda:
Nu am vazut decat ultimele 15 min din prima repriza...eu ma refer la atmosfera pe care a creat-o mustacila inainte de meciul iasi vs STEAUA..Acu,a fost lejer,nici o declaratie "ii urcam pe garduri"etc,etc..suspect...

Cristy
16th April 2006, 19:03
a zis ca vor sa bata in min 90 cu penalty la poarta la care au ratat 5 penaltyuri , si ghinion in repriza a 2 a s-a jucat la cealalta poarta . :happy

of remy , nu ne zici si ca RAPID dinamo 3 0 a fost blat :happy ?

andreiush
16th April 2006, 19:03
Mania, suferi mult, ai? :D:D
Ultimele 15 minute au fost blat, sau cum? :drak:
Ce va mai zic iesenii cand va aud ce ziceti voi de Popica al lor... :D

PS Mania, daca nu stii faza cu tvshportu, mai bine taci. Pa.

Mihai
16th April 2006, 19:03
Claudiu cel mai in forma jucator :happy:happy:happy Poate cu Diana :drak:

Remy recunosc am vorbit cu Popa inainte de meci! Am log-u de messanger ce el! Sa vezi cum a trantit meci:D Evoluati domne moldovenii astia au messanger;)

andreiush
16th April 2006, 19:06
Mihai, o iei pe urmele mele, cu spagi si chestii de astea? :drak:

Ole Ole Multumim Rapidule! /hello

Eu inca nu sper la titlu...

Cristy
16th April 2006, 19:10
Mania, suferi mult, ai? :D:D
Ultimele 15 minute au fost blat, sau cum? :drak:
Ce va mai zic iesenii cand va aud ce ziceti voi de Popica al lor... :D

PS Mania, daca nu stii faza cu tvshportu, mai bine taci. Pa.

frustrarea e mare andreiush , lasa-l .
acu si-a dat seama cat mult bulan au avut in uefa cu noi .
se vede clar , noi fara 4 titulari facem show si ei abia bat cu 1 0 din penalty /hello

da nu e nimic , se apropie meciul din campionat cu ei , atunci sa vezi /hello


tipule...in dreapta sus a fiecarui mesaj e o chestie...se cheama "report bad post"...hai capito???

daca avem teren bun si profitam de absentele rapidistilor cred ca vom bate...poate cu un 3-1 :D

teren nu o sa aveti niciodata din pacate, am vazut azi cum sarea mingea aia ....

de scor nu are rost sa vb. ca il stim /hello

STEAUA-MANIA
16th April 2006, 19:14
PS Mania, daca nu stii faza cu tvshportu, mai bine taci. Pa.
"TACI" spui la mama ta sau tatal tau...ai inteles?Am dreptul sa-mi zici orice parere,ca iti place sau nu.
Ionut popa cum a fost prajitura?:rosu:

remy
16th April 2006, 19:18
Da, Cristy, tu chiar nu intelegi subtilitatea vorbelor mele ?
Stiu ca si tu ziceai ca ieri a fost blat, fara sa vezi cu adevarat ce s-a intamplat ?
Dupa mintea voastra, a celor care visati tot timpul blat, a fost blat si Dinamo-Steaua, si Rapid-Dinamo.
Maturizati-va, ca si Rapidul si orice alta echipa e suspecta de blat, chiar daca nu vrea cineva !
Sper sa incetati cu "blaturile" visate de voi numai la adresa lui Dinamo, si sa discutam despre fotbal. Chiar credeti ca fotbalul asta e asa curat, si ca toate echipele sant SFINTE ?
Sa nu ziceti ca n-ati vrea sa-i vedeti pe Steaua cum nu va castiga nimic anul asta !
Am spus: Rapid + Dinamo => .U.E Steaua !

Mihai
16th April 2006, 19:24
ma stelistilor v-a intrat frica in oase de rapid? Ce sunt frustrarile astea? Calm, domol ca va da cavaleru din lumina lui cat vreti;)

andreiush
16th April 2006, 19:31
Am dreptul sa-mi zici orice parere,ca iti place sau nu.
Ce coerent esti :D Tu ai inteles ce ai vrut sa zici?:D
Dar pe Lia nu i-ati dat prajitura? :D
Oare de ce chiar de la meciul acesta ziceti ca a fost blat... ne-am apropiat prea tare de Steaua? Scuzati-ne! O sa se mai intample!

remy
16th April 2006, 19:45
Mai Cristisor, nu-i asa ca e frustrant sa fie presupunere de blat ?
Chia vrei sa-mi spui mie ca Rapidul nu a cumparat vreun meci ?
Si acum, campionatul asta, sant ambitii mari si bani multi.
E o lupta care pe care !
Nu ma compara pe mine cu Steaua-Mania, ca deja ma jignesti pronuntand numele ala. Chiar nu vezi ca el are doar 1-2 fraze, care nu au inteles, si cu atacuri la persoana ?
Fa comparatie cu orice post al meu, in care argumentez orice, cu trimiteri catre dovezi sau citate din ziare.
Asa se face forumistica pt. tine ?
Iar Steaua-Mania sa-si vada echipa blaturilor, pt. ca urmeaza meciurile cu satelitii Bacau, Farul, Jiul, poate si altele care au nevie de banuti !
Iar pt. voi, rapidisti, referitor la meciul Poli Iasi-Rapid, mai ales primul gol a fost ultra-dubios, revedeti faza, mai ales pe unul din fundasii ieseni care parca mergea cu spatele, in loc sa alerge sa-l impiedice pe V. Moldovan sa dea gol. N-a schitat nici un gest. A fost un gol chiar comic.
VA ROG SA URMARITI CU ATENTIE TOATA FAZA, VA IMPLOR CHIAR SA FITI ATENTI LA FUNDASUL CARE SE FACEA CA-L URMARESTE PE MOLDOVAN !
Chiar nu mai am voie sa am parerile mele ?
Nu zic ca a fost "blat" clar, dar ceva in neregula tot a fost.
Daca voi ati acuzat alt meci cu cartonas rosu si multe galbene, de blat, oricine ar putea acuza orice meci de blat !

andreiush
16th April 2006, 19:48
A fost un sfert de blat, nu Remy? O felie:D Doar la primul gol a fost blat, restul ok :ok:

remy
16th April 2006, 19:54
De ce nu intelegi ce am vrut eu sa spun: sa inceteze cei care spun cu mana pe inima ca Dinamo a facut blat, daca nu cu arbitrii, macar cu adversarii, sau poate cu maseurul sau femeia de serviciu, sau cu vremea rea.
Nu spun de tine, ca nu tu ai spus asa ceva, doar cei care repeta ca un patefon stricat ca Dinamo este ajutata de orice exista pe lumea asta, dar la fotbal nu se mai uita. Mi-e mila de ei.
Rapidul are valoare mai mare decat Steaua si Dinamo (BRAVO, LUCESCU !), e clar !
Dar si ea poate fi banuita de lucruri necurate, nu-i asa ?
Oricine pacatuieste in lumea asta !
Repet: doar faza primului gol, s-o privesti cu atentie, mai ales fundasul care se face ca "alearga" sa salveze echipa de la primirea golurilor.
Vreau sa-mi spui, dar realist, chiar ala a fost profesionist de a alergat parca cu spatele, sa nu primeasca echipa lui gol ?
Rog far subiectivism, ca nu acuz tot meciul de blat, poate doar de un "blatulet" de tort de la cofetaria ANA a lui Copos !
Vezi ca o sa dea reluari pe Pro-TV si Antena 1 acum.

Telespan
16th April 2006, 19:56
..victorie frumosa la Iasi,who's next?


Sa batem Otelul si Bacaul si apoi putem vorbi iarsi pe Lia Manoliu cu slugile Ceausiste...Forzza Rapid!!!!!




....ole ole multumim Rapidule........

andreiush
16th April 2006, 19:58
Remy, deci tu vrei sa demonstrezi ca Dinamo n-a facut blat acuzand Rapidul ca a aranjat meciul de la Iasi :lol:
Esti tare!:lol:

Ti-am mai zis. Aici vorbim de Poli Iasi - Rapid 1 - 4. Despre Dinamo in alta parte. De ce sa va bagam in seama si aici? Nu meritati asa ceva!

remy
16th April 2006, 20:01
Vezi reluarile de acum la Antena 1 si PRO-TV !

apparte
16th April 2006, 20:02
Bah,rapizilor,voi credeti c-o sa vedeti erorile comise de ieseni la defensiva Stelei?Vad ca sunteti "tari in clanta" din nou,parca va pierise caraitul dupa sferturi(unora)...o sa va piara iar...nu mai aveti mult de asteptat!

B0gdaaaN
16th April 2006, 20:03
1-4...scorul e mincinos avand in vedere ocaziile avute de POLI...in rest tac....remy....esti jalnic tataie...

be@
16th April 2006, 20:05
Ce , mai rapidistilor ? Nu va convine ca s-a strigat sTeaua ? Lasa , sa vedeteti si voi cat e de naspa sa fii furat acasa la tine . Arbitraj mai penibil ca cel de astazi n-am mai vazut in viata mea ! In primul rand , Pancu nu stie decat sa simuleze . Imi pare rau , ca-i iesean , dar asta-i adevarul . Asa a iesit si golul doi . Nici vorba de faul la Pancu . Bineinteles ca pe noi arbitrul ne-a ingalbenit cu cartonase . Pentru Rapid imediat inchidea ochii . RUSINE , Rapid ! Apoi , la golul al treilea , din nou a fost greseala tusierului . Galeria Rapidului de fiecare data cand striga un jucator , scanda anti-steaua , si de aia s-a strigat la Iasi asa.

Telespan
16th April 2006, 20:07
Bah,rapizilor,voi credeti c-o sa vedeti erorile comise de ieseni la defensiva Stelei?Vad ca sunteti "tari in clanta" din nou,parca va pierise caraitul dupa sferturi(unora)...o sa va piara iar...nu mai aveti mult de asteptat!


...auzi mai nepoate ,crezi k mai esti pe timpul lui Ceasca sa cistigati cu japca?
De cite ori ati cistigat in utimi trei ani?
Si tu ai impresia k te califici cu englezi?

noir_desir
16th April 2006, 20:07
Asta e primu meci in care Poli ia bataie dar sunt mandru de ei...au jucat foarte bine, dar am avut si ghinion...ocazii f mari, bara lui Balba...insa Rapidul a fost taioasa pe contraatac si rezultatul nedrept...mai avem mult de lucrat in aparare!
In rest, felicitari Rapidului, sper sa castigati campionatul...dintre Steaua, Dinamo si Rapid, prefer Rapidul...
Insa mi-e rusine ca sunt iesean din cauza unor cretini de la tribuna B care, dupa ce a marcat Rapidul golul 3, au inceput sa scandeze numele Stelei...rusine! la faza asta, s-a demonstrat "valoarea" unor "suporteri" ieseni...
PS: N-am nimic cu Rapidul, dar am remarcat ca in galeria lor cam jumatate dintre suporteri apartineau unei anumite minoritati nationale...acu inteleg si eu de ce se spune ceea ce se spune.

andreiush
16th April 2006, 20:09
Be@, n-a fost fault acolo la Pancu, corect. Dar nici la Niculae n-a fost offside la golul 3. Uita-te la reluari.

Si nu, nu din cauza lui Balaj ati pierdut voi cu 4-1.

PS Ai strigat si tu "steaua! steaua!" ? :D

be@
16th April 2006, 20:10
Asta e primu meci in care Poli ia bataie dar sunt mandru de ei...au jucat foarte bine, dar am avut si ghinion...ocazii f mari, bara lui Balba...insa Rapidul a fost taioasa pe contraatac si rezultatul nedrept...mai avem mult de lucrat in aparare!
In rest, felicitari Rapidului, sper sa castigati campionatul...dintre Steaua, Dinamo si Rapid, prefer Rapidul...
Insa mi-e rusine ca sunt iesean din cauza unor cretini de la tribuna B care, dupa ce a marcat Rapidul golul 3, au inceput sa scandeze numele Stelei...rusine! la faza asta, s-a demonstrat "valoarea" unor "suporteri" ieseni...
PS: N-am nimic cu Rapidul, dar am remarcat ca in galeria lor cam jumatate dintre suporteri apartineau unei anumite minoritati nationale...acu inteleg si eu de ce se spune ceea ce se spune.
Ma , dar tu n-ai fost la meci ? N-ai vazut de ce s-a strigat asa ? Ne-am razbunat si noi pe ei !

B0gdaaaN
16th April 2006, 20:12
ce`i cu voi mah...sa va fie rusine...mah be@ as fi in locul tau as tace si nu as mai comenta la ce striga stelistii de pe stadion...uita`te ce ai tu la signature...nu esti tu in masura sa ii critici pe bosorogii si copii care au strigat steaua
Alaturi de POLITEHNICA IASI si de FC NATIONAL mereu !!!

be@
16th April 2006, 20:14
Be@, n-a fost fault acolo la Pancu, corect. Dar nici la Niculae n-a fost offside la golul 3. Uita-te la reluari.

Si nu, nu din cauza lui Balaj ati pierdut voi cu 4-1.

PS Ai strigat si tu "steaua! steaua!" ? :D

Nu . Cum sa strig eu pentru aia ? Dar va spun ca s-a strigat asa ca sa va doara si pe voi , asa cum ne-a durut si pe noi arbitrajul ! Se stie ca nu-i suferiti deloc , si din cauza asta . In afara de acel cartonas galben pentru Grigore , de fiecare data arbitrul a inchis ochii la faulturile vostre !

andreiush
16th April 2006, 20:15
Daa... ne-a durut ffff tare :lol:

Sa-i vad acum pe suporterii aia care spuneau ceva de genul: "sustineti-va echipa locala..." :sleep:

remy
16th April 2006, 20:20
Arbitrajul a fost foarte bun !
Eu atat am de obiectat, faza primului gol, cand un fundas iesean (spuneti voi numele, ca nu-l stiu), parca fugea de V. Moldovan, ziceai ca are o pusca la el si daca se apropia, il secera dintr-un foc.
Si al doilea gol mi s-a parut prea usor dat, portarul aruncandu-se in reluare, dupa ce a avut timp destul sa se arunce sa vada unde ajunge mingea.
In rest, victorie meritata de Rapid, si asteptata de mine, sa se incinga campionatul mai mult.

ce_bine_e
16th April 2006, 20:21
penibil! :)
penibil! :)
penibil! :)

andreiush
16th April 2006, 20:22
La golul 2, portarul n-a vazut mingea... decat tarziu...

B0gdaaaN
16th April 2006, 20:23
e vorba de bernard(probabil el se astepta sa ridice tusierul steagul,credea ca e off-side)...nush ce cauta el acolo...mai bine juca fundas dreapta si jucau centrali radu ciobanu si onut...

be@
16th April 2006, 20:26
@andreiush , lasa ca v-a durut !
La golul doi , simulare a lui Pancu . La cel de-al treilea , noi cei din tribuna am vazut off-side . Apoi o gramada de faulturi ale Rapidului nesanctionate . Dar ce inseamna asta ?

@remy :termin-o cu blatul , ca devii ridicol . Tu cred ca te-ai uitat la alt meci ! N-ai vazut cate ocazii am avut sa inscriem ?

BAK
16th April 2006, 20:26
remy ,vezi ca dai iarasi in penibil, nu este de ajuns ca te dai in spectacol destul acum si rapidul face blaturi? pai dinamo ce a facut cu gloria? ala nu a fost blat? iti bagi unghii in gat stiind ca nu o sa prindeti nici o cupa europeana anu asta(nici macar intertoto nu o sa prindeti). atata ciuda si invidie mar rar vezi intr-un om,frustrarea ta atingand cote alarmante

noir_desir
16th April 2006, 20:28
Ma , dar tu n-ai fost la meci ? N-ai vazut de ce s-a strigat asa ? Ne-am razbunat si noi pe ei !

asa ne-am coborat la nivelul lor! n-avem noi treaba cu echipele din Bucuresti...treaba lor daca se urasc sau nu, noi avem o singura echipa careia trebuie sa-i strigam numele la meciuri.

STEAUA-MANIA
16th April 2006, 20:28
andreiush:da,ne temem de voi,sunteti la 3 pct de STEAUA si cu un meci in plus..iti dai seama,ne inspaimantati...peste 2 saptamani o sa va facem sa plangeti de suparare:happy
Frumos s-au aparat cei de la Iasi...copos,ai deschis un magazin nou la Iasi?

be@
16th April 2006, 20:33
asa ne-am coborat la nivelul lor! n-avem noi treaba cu echipele din Bucuresti...treaba lor daca se urasc sau nu, noi avem o singura echipa careia trebuie sa-i strigam numele la meciuri.

Asa gandesc si eu . Insa se stie ura lor fata de ceausisti , si de asta s-a strigat asa . Daca ati oservat , s-a intamplat asta dupa golul al treilea .

Cristy
16th April 2006, 20:37
Bah,rapizilor,voi credeti c-o sa vedeti erorile comise de ieseni la defensiva Stelei?Vad ca sunteti "tari in clanta" din nou,parca va pierise caraitul dupa sferturi(unora)...o sa va piara iar...nu mai aveti mult de asteptat!

mai usor ca rapizii mai shtoilistilor .
inca putin si vine razbunarea calificarii mincinoase a stelei ;)

se poate sa fi fost simulare la pancu , nu stiu sigur , insa la golu 3 nu a fost offside, deci ce imi este 3 1 sau 4 1, daca moldovenii nu au putut sa dea gol din ocaziile ratate , e treaba lor

oricum sunt penibili , vedeau ca ii batem clar si au strigat steaua steaua ( culmea echipa care i-a batut etapa trecut :o: ) cica ca sa ne oftice pe noi .
NU , voi ati strigat steaua steaua din cauza ca va bateam , oftica mare domne ce vrei ....:headbang:

apparte
16th April 2006, 21:00
Ofsaid la golul 2 al rapizilor!!Daca nu credeti,revedeti pozitia lui D.Nicolae!
Pt cei care se intreaba de ce,sa-si aduca aminte de 3-3 si golul anulat lui Radoi pt ofsaid la Mutica!

Paul
16th April 2006, 21:06
un sigur lucru ... s-a strigat "STEAUA ! " STEAUA ! din 4 motive

-> STEAUA impune respect
-> Steaua are meci cu englezii in semifinale , si a fost mesajul lor de incurajare
-> Printre suporterii neutrii ai Iasiului , erau si stelisti
-> Era o forma de bataie de joc fata de rapidisti ;)

In rest , n`am vazut meciul , bucurie mare ca blatul lui Dinamo si victoria previzibila a Rapidului mi-au bagat in buzunar vre`o 550 de lei d`aia grei de la Pariloto :D , asa ca am bani de mers la Steaua - Boro :evil:

Cat despre arbitraj , sa vad fazele , si apoi o sa`mi dau cu parerea...

Mersi Badoi ;)

Cristy
16th April 2006, 21:06
mai uitat-te o data .
e pe linie cu un fundas iesean ;)

din cate se vede le e firca stelistilor (altfel nu stiu de ce acuza atat ca a fost blat ca am furat) , e clar , ne apropiem frica e tot mai mare cu cat se apropie meciul direct

ce_bine_e
16th April 2006, 21:07
pacat pt suporteri care au fost tristi..asa ca mine
:D...lasa ca ma duc la bistritza vineri si...iau 2 puncte :D..la adevar >:)

andreiush
16th April 2006, 21:08
Si eu m-am gandit ca ar fi putut fi offside acolo, la golul 2, dar n-am vazut nici o reluare clara... Tu de unde poti sa fii asa sigur ca a fost?:o: Si... nu stiu daca a influentat Niculae faza...

Cristy
16th April 2006, 21:08
-> Era o forma de bataie de joc fata de rapidisti ;)


cum adica o forma de bataie de joc ?
singurii care s-au facut de ras , sunt doar ei , scandarile astea nu fac decat sa arate cat de sclavi sunt , ca cei de la constanta .:rosu:

andreiush
16th April 2006, 21:09
-> Printre suporterii neutrii ai Iasiului , erau si stelisti
-> Era o forma de bataie de joc fata de rapidisti ;)
Acestea doua sunt singurele motive... Si.. asa cred ei ca ne jignesc sau ca isi bat joc de noi? :lol:
Ne jigneau daca ar fi castigat meciul de azi.

Paul
16th April 2006, 21:12
cum adica o forma de bataie de joc ?
singurii care s-au facut de ras , sunt doar ei , scandarile astea nu fac decat sa arate cat de sclavi sunt , ca cei de la constanta .:rosu:
ma rog , elegant se zice ca vor sa va rasuceaca cutitul in rana ...

asta e in din seria "multumim DInamo Kiev " sau "echipa mea favorita e Rosenborg".

Poate ca si daca va elimina HSV , se striga la Iasi ... hamurger , hamurgher
faceti abstractie ca Steaua e o echipa din Romania !
Fiti demni ! A fost un meci european. Ati fost o echipa europeana , si v-a eliminat o echipa europeana.
Intelegeti ca la un moment dat trebuia sa va opriti si sa continue echipa mai buna. Oricum ati ajuns prea departe , comparativ la adevarata voastra valoare!

Cristy
16th April 2006, 21:12
ia vezi aparte e offside sau nu :headbang:

http://www.gsp.ro/index.php?a=40346&p=2

Paul
16th April 2006, 21:13
Vad ca rapidistii zic ca stelistii ar fi zic ca a fost blat. Nu am vazut asa ceva . remy e singurul care a zis ca a fost blat :ciocan:
El de cand e stelist ?

Cristy
16th April 2006, 21:14
ma rog , elegant se zice ca vor sa va rasuceaca cutitul in rana ...

asta e in din seria "multumim DInamo Kiev " sau "echipa mea favorita e Rosenborg".

Poate ca si daca va elimina HSV , se striga la Iasi ... hamurger , hamurgher
faceti abstractie ca Steaua e o echipa din Romania !
Fiti demni ! A fost un meci european. Ati fost o echipa europeana , si v-a eliminat o echipa europeana.
Intelegeti ca la un moment dat trebuia sa va opriti si sa continue echipa mai buna. Oricum ati ajuns prea departe , comparativ la adevarata voastra valoare!


hai nu ne aburi ca am ajuns prea departe comparativ cu adevarata noastra valoare :headbang:

aici e Poli RAPID , lasa-ne cu minciunile alea , o sa vina meciu din campionat , ai rabdare un pic

steaua mania ce e ? nu e stelist ?
aparte a zis ca furam cu arbitrii , i-am pus faza acolo sa vada el unde e offside .

be@
16th April 2006, 21:15
un sigur lucru ... s-a strigat "STEAUA ! " STEAUA ! din 4 motive

-> STEAUA impune respect
-> Steaua are meci cu englezii in semifinale , si a fost mesajul lor de incurajare
-> Printre suporterii neutrii ai Iasiului , erau si stelisti
-> Era o forma de bataie de joc fata de rapidisti ;)

In rest , n`am vazut meciul , bucurie mare ca blatul lui Dinamo si victoria previzibila a Rapidului mi-au bagat in buzunar vre`o 550 de lei d`aia grei de la Pariloto :D , asa ca am bani de mers la Steaua - Boro :evil:

Cat despre arbitraj , sa vad fazele , si apoi o sa`mi dau cu parerea...

Mersi Badoi ;)

Mai Paulica , taci si nu-ti mai da tu cu parerea , daca nu stii . Ce mesaj de incurajare pentru meciul cu englezii visezi ? Stai cuminte .
Iti zic eu de ce s-a strigat:
1.Pentru ca la golul doi a fost simulare a lui Pancu .
2.Pentru ca la golul 3 a fost OFF-SIDE . Toti cei de la tribuna A am vazut asta .
3. Pentru ca arbitrul n-a sanctionat niciodata faulturile rapidistilor.
4.Si pentru ca sTeaua e dusmanul de moarte al rapidistilor , pe care il injura de fiecare data cand un jucator vine sa salute galeria .

De asta s-a strigat .

Cristy
16th April 2006, 21:15
"
Ionut popa cum a fost prajitura?:rosu:


asta ce e ?:headbang: sau el nu e stelist :headbang: ?

andreiush
16th April 2006, 21:16
Paul, corect doar Remy si cu... Steaua-Mania au zis ca a fost blat :D Ce sa ne asteptam de la ei... :pace:

Cristy
16th April 2006, 21:16
a
Frumos s-au aparat cei de la Iasi...copos,ai deschis un magazin nou la Iasi?

sau asta ? :headbang:

las-o balta mah

Paul
16th April 2006, 21:17
ia vezi aparte e offside sau nu :headbang:

http://www.gsp.ro/index.php?a=40346&p=2

Habar n`am care gol e , ca n`am vazut meciul.
Offside clar. Fa un stop cadru cand Badoi loveste mingea si vei vedea ca: jucatorul Rapidist e cu piciorul stang pe linia de 6 m , iar Ieseanul nu atinge aceasta linie.

Jucatorul rapidist e in pozitie de offside influenteaza faza , deci trebuia sanctionat ! Greseala asistenului fara discutie.

andreiush
16th April 2006, 21:17
Be@ ! Uita-te odata si tu la reluarea de la golul 3, si convinge-te ca nu a fost offside! Asa ai vazut tu de la tribuna A ... :sleep: Vezi si tu adevarul la TV ...

Cristy
16th April 2006, 21:18
Habar n`am care gol e , ca n`am vazut meciul.
Offside clar. Fa un stop cadru cand Badoi loveste mingea si vei vedea ca: jucatorul Rapidist e cu piciorul stang pe linia de 6 m , iar Ieseanul nu atinge aceasta linie.

Jucatorul rapidist e in pozitie de offside influenteaza faza , deci trebuia sanctionat ! Greseala asistenului fara discutie.


doamne , cred ca nu vezi , mai uitat-te odata :headbang:

Paul
16th April 2006, 21:19
Paul, corect doar Remy si cu... Steaua-Mania au zis ca a fost blat :D Ce sa ne asteptam de la ei... :pace:

Sa fie sanatosi. Meciul asta nu avea cum sa fie blat, adica ma indoiesc ca moldovenii se coboara la nivelul asta ... in conditii in care nu fac blat cu Dinamo , ma indoiesc ca ar face cu rapizii acas...

Desi nu stie ... daca as fi vazut meciul cap coada puteam sa ma exprim ...
Pana acum vad ca unul dintre goluri l-ati dat neregulamentar !

Cristy
16th April 2006, 21:20
bai copile , e pe linie cu niculae fundasu iesenilor , unde vezi tu offside ?

t.b.
16th April 2006, 21:20
un sigur lucru ... s-a strigat "STEAUA ! " STEAUA ! din 4 motive



Sa strigi numele rivalilor echipei adverse e un taranism... fara suparare pt. ieseni dar asta este adevarul

andreiush
16th April 2006, 21:21
Sunt pe linie.

Cristy
16th April 2006, 21:23
mda , mai greseste si expertu paul , offfff

cu cine ma certam eu , cu unu care nu vede un gol valabil .
acu urmeaza sa ziceti ca la primu gol a fost offside , desi mingea a venit de la adversar .

be@
16th April 2006, 21:24
@ steaua-mania : Mai baiatule , tu cred ca esti bolnav psihic . Daca asta a fost blat.....Uite , am scos ocazii Iasului .

Min. 85: Fault īn atac comis de Ciubăncan.

Min. 83: Şut al lui Bālbă de la 25 de metri, dar mingea trece peste poartă.

Min. 77: Poli Iaşi presează de minute bune.

Min. 73: Uriaşă ocazie pentru Poli Iaşi. Şut puternic al lui Bālbă de la 25 de metri şi mingea zguduie transversala.

Min. 67: Mare ocazie pentru Poli Iaşi. Centrare excelentă a lui Miclea, iar Bālbă reia cu capul puţin pe lāngă bară.

Min. 54: Jocul este foarte disputat la centrul terenului.

Min. 45. GOL Poli Iaşi: Bālbă īnscrie.

Min. 31: Mare ocazie pentru Poli Iaşi. Şut blocat al lui Bālbă, mingea ajunge la Iurişniţi, aflat la 16 metri, dar şutul său trece puţin pe lāngă poartă.

Min. 25: Poli Iaşi asediază poarta Rapidului īn aceste minute.

Min. 24: Bālbă reia cu capul din 8 metri, dar mingea trece puţin pe lāngă poartă.

Min. 23: Şut Bordeanu din colţul careului de 16 metri la colţul scurt, dar Mincă reţine cu siguranţă.

Min. 10: Poli Iaşi este echipa care insistă mai mult īn atac, īn acest īnceput de repriză, dar īncă nu a reuşit să īşi creeze nici o ocazie clară de gol.

Min. 4: Bună ocazie pentru Poli Iaşi. Contraatac purtat de Onofraş pe banda dreaptă, centrare bună īn careu, dar Bădoi intervine din faţa lui Cernoch.

Paul
16th April 2006, 21:26
Sunt pe linie.
da in momentul ala Sunt pe linie.

Uite aici , momentul pasei ...

Cristy
16th April 2006, 21:27
am si spus ca iesenii au avut multe ocazii , insa pe care le-au ratat, noi am punctat cand a trebuit desi nu am jucat foarte bine , poate si ca ne lipsesc 4 titulari .

andreiush
16th April 2006, 21:27
Tot pe linie sunt si in poza ta mah :o: Uita-te la linia de 6 m.

saphicus
16th April 2006, 21:28
Din capul locului voi spune ca desi victoria Rapidului a fost meritata, scorul mi se pare exagerat si asta pentru faptul ca "Poli" NU A JUCAT CU NIMIC MAI PREJOS decat valoroasa ei adversara!! Cu alte cuvinte, daca echipei Rapid
i-a "intrat" totul, echipei din Dealul Copoului, aproape nimic!! Pot spune ca a existat un echilibru de forte in teren, insa cateva executii de exceptie la Badoi, au spart acest echilibru!
In prima repriza neglijenta in aparare sanctionata de "vulpoiul" Moldovan, mai bun de la meci la meci, a condus la deschiderea scorului, ca apoi sa existe vre-o trei ocazii monumentale irosite de ieseni, care au relansat partida prin golul lui Balba, in treacat fie spus a cam ...balbait-o mai devreme, in loc sa inscrie!! In repriza a doua, ofensivei iesenilor cu ocazii mari, bara, suturile de putin pe langa poarta, Rapidul le-a raspuns prin inca doua goluri, pecetluind un rezultat PREA SEVER, dupa numarul de ocazii avute de cele doua combatante! Am remarcat scandarile pro-Steaua a unei parti a galeriei
iesene, spuse la "suparare", insa pot sa afirm in cunostiinta de cauza faptul ca Steaua are multi suporteri la Iasi si m-as limita la toti prietenii mei din timpul facultatii , acum cadre didactice respectabile plasate la Universitate sau Politehnica, precum si mari sportivi ieseni pe care-i cunosc foarte bine simpatizeaza si cu Steaua! Ca scandarile n-aveau nici o legatura cu meciul asta este o alta poveste, insa s-a scandat civilizat, mult mai decent a fost publicul iesean decat se intampla pe plaiurile dambovitene, unde limita bunului simt al galeriilor "granzilor" la adresa adversarelor, este depasita cu mult !! In concluzie: Poli Iasi are o echipa care joaca un fotbal bun, de prima parte a clasamentului si cu putina sansa sau mai bine spus, fara "sincope" s-ar fi putut plasa chiar mai sus! Ionut Popa face o lucrare buna la Iasi! Antrenor bun si totodata pedagog bun, merita sa i se acorde tot sprijinul de care are nevoie si sunt convins ca in viitor va realiza lucruri care par de neinchipuit astazi !! A nu se uita ca vom avea cel putin sase echipe inscrise in Cupele Europene la anul, iar Poli sau vechiul CSMS :), s-au plasat deseori si in primele sase locuri in Divizia A!! Vis? NU, daca vrei, poti ! :ok: :ok:

Cristy
16th April 2006, 21:29
da in momentul ala Sunt pe linie.

Uite aici , momentul pasei ...


paul ai probleme grave cu ochii , crede-ma:happy

momentu pasei e cand da in minge nu cand mingea e deja la jumate de m de badoi si tot pe linie sunt :headbang:

STEAUA-MANIA
16th April 2006, 21:30
Ce sa ne asteptam de la ei... :pace:
Ne asteptam sa ne priviti in 1/2 Cupei Uefa!:happy
Voi :cya:
Grupul STELISTILOR care joaca in 1/2 Cupei Uefa,saluta "rivalii".Priviti cum FACEM ISTORIE!:yeah:

Paul
16th April 2006, 21:31
Tot pe linie sunt si in poza ta mah :o: Uita-te la linia de 6 m.

fugi mah d`aici
cand o sa intelegi fotbalul mai mult decat nivelul celui care vede fotbal la TV , o sa putem povesti ...

ca si asistent vezi mai bine decat se vede pe camera...
cat timp esti cu ochiul pe ultimul aparator , vezi mai bine ca o camera care vede in unghi ...

daca nicular nu ar avea MANA (i-o decupam) se vede stancul lui ca e in offside

in definitia offisedului , zica e offisde daca se afla mai aproape decat linia portii adverse decat penultimul aparator si mingea , cu orice parte a corpului , cu exceptia mainii (deci cu picioarele , corpul sau capul ...)

andreiush
16th April 2006, 22:53
@Steaua-Mania
"ei" = tu si cu remy. Si pe remy tot acolo il vedem? :lol:
Vezi ca iar esti offtopic si te offtici daca iti sterg mesajele :drak:

@saphicus, Asta da comentariu de meci :ok: Nu ce facem noi aici...

@Paul, Eu tot pe linie ii vad, oricat m-as uita...

be@
16th April 2006, 23:53
Am remarcat scandarile pro-Steaua a unei parti a galeriei
iesene, spuse la "suparare", insa pot sa afirm in cunostiinta de cauza faptul ca Steaua are multi suporteri la Iasi si m-as limita la toti prietenii mei din timpul facultatii , acum cadre didactice respectabile plasate la Universitate sau Politehnica, precum si mari sportivi ieseni pe care-i cunosc foarte bine simpatizeaza si cu Steaua!

Mai saphicus , te rugam sa ne lasi cu povestile tale de adormit copii , de acum 40 de ani , cand erai tu la facultate in Iasi . Ok ? Te intreb , cand ai fost ultima oara aici , de iti dai tu cu parerea ?


Si inca ceva , foarte important : nu la galerie s-a strigat numele ceausistilor , ci in tribuna .

Mihai
17th April 2006, 00:00
Din ce am citit pana acum, imi dau seama ca stelistii sunt cu morcovu in fund cu iepure cu tot :drak: (cum zicea badoi:P)

Gigel Sportul
17th April 2006, 00:01
cum adica o forma de bataie de joc ?
singurii care s-au facut de ras , sunt doar ei , scandarile astea nu fac decat sa arate cat de sclavi sunt , ca cei de la constanta .:rosu:
Pofta buna!!!! :rosu:


Din ce am citit pana acum, imi dau seama ca stelistii sunt cu morcovu in fund cu iepure cu tot :drak: (cum zicea badoi:P)
Au si padurea, si jnepenii din liziera, iepurele nici nu mai conteaza. Dar nici voi nu sunteti mai departe. Bafta la locul doi, titlul va merge unde trebuie, dupa cum zicea si jucatorul vostru, Viorel Moldovan :D.


Mai saphicus , te rugam sa ne lasi cu povestile tale de adormit copii , de acum 40 de ani , cand erai tu la facultate in Iasi . Ok ? Te intreb , cand ai fost ultima oara aici , de iti dai tu cu parerea ?


Si inca ceva , foarte important : nu la galerie s-a strigat numele ceausistilor , ci in tribuna .
Da... imi vine greu a crede ca a fost scandat numele Stelei in Copou. Poate o fi tocmit Jiji niste baieti buni sa il bage in seama, altfel ar fi ilogc, in conditiile in care Iasiul, Clujul (Moina, nu Gruia) si Regia sunt ultimele bastioane ale rezistentei anticomuniste in fotbalul romanesc.

Cra10veanu
17th April 2006, 00:17
Iasul ? :happy sa vedeti daca pica inapoi in B, nu mai exista nici fani nici suporteri la poli, incep sa se imparta, care la steaua ca la dinamo

hamsterutz
17th April 2006, 00:30
Iasul ? :happy sa vedeti daca pica inapoi in B, nu mai exista nici fani nici suporteri la poli, incep sa se imparta, care la steaua ca la dinamo
da tu de unde stii? asa s-a int la voi? :)))
faza cu steaua nu s-a strigat de catre galerie ci de catre plublicul de la tribuna B... de ce? de tarani ce sunt :).

yonu7
17th April 2006, 00:38
s-a strigat si la peluza b da nu asta conteaza.
rapidu nu merita sa castige meciu asta chiar daca cineva care nu a vazut meciu si se uita la scor nu e de acord cu mine.
rapidu a avut 4 ocazii si au dat 4 goluri in timp ce iasu cred ca o avut 10 ocazii mari de gol.

Cristy
17th April 2006, 00:43
s-a strigat si la peluza b da nu asta conteaza.
rapidu nu merita sa castige meciu asta chiar daca cineva care nu a vazut meciu si se uita la scor nu e de acord cu mine.
rapidu a avut 4 ocazii si au dat 4 goluri in timp ce iasu cred ca o avut 10 ocazii mari de gol.

lol nu merita ? dc ? ca ati ratat voi 10 si noi am dat 4 goluri :happy ?

vai ce gandire .

@bea : am vazut acum pe antena faza golului 3 , nu a fost offside ;)

deci cu ce ne atacati , arbitraju este corect , blat nu a fost , altceva ?
frica asta :drak: ...

@gigel sportul esti cam off topic :headbang:
din pacate nici voi nu sunteti departe de ei , numai ca voi sunteti cu echipa, a se vedea meciurile cu dinamo si steaua din tur , acum returul la fel faceti amicale , din pacate .

Cra10veanu
17th April 2006, 00:43
pt yonu, in fotbal mai exista si noroc, 4 ocazii 4 goluri, altii mai au si ghinion
pt hamsterutz : la noi sa se intample asa ceva ? ma indoiesc rau de tot

Cristy
17th April 2006, 01:05
"Rapidul nu a meritat victoria. Am avut mai multe ocazii decāt ei, dar aşa e īn fotbal, cāştigă cine īnscrie mai mult."
Ionuţ Bālbă, Poli Iaşi

iauite cine vorbeste, asta care face hent in prorpiu careu, ca sa bata steaua :happy
explicatie de om normal : am avut ocazii mai multe deci trebuia sa castigam :happy

vantian
17th April 2006, 01:06
rapid a castigat pe drept scor cam mincinos oricum nu asta e problema.
problema e sclavia asta fata de capitala fenomen intalnit in toata tara din pacate sunt si exceptii dar curve dinastea exista peste tot. din pacate pt noi inca sunt foarte multe la iasi.
mi se pare o prostie sa strigi numele stelei cand joci cu rapid sau dinamo sau ceva de genu. cand o sa jucam la bistrita etapa urmatoare, o sa strige paul vaslui, vaslui? posibil la mintea lui (ca deh, e stelist)(intelegeti cum vrei)

FORTA POLITEHNICA.

MOARTE CURVELOR

saphicus
17th April 2006, 02:20
Mai saphicus , te rugam sa ne lasi cu povestile tale de adormit copii , de acum 40 de ani , cand erai tu la facultate in Iasi . Ok ? Te intreb , cand ai fost ultima oara aici , de iti dai tu cu parerea ?
Si inca ceva , foarte important : nu la galerie s-a strigat numele ceausistilor , ci in tribuna .

"Mai", sa-i spui cui vrei tu, dar nu mie!! Ca ai tupeul unui om fara un dram de educatie l-am observat mai demult, insa acum m-ai convins!! Tu nu-ti dai seama probabil de masura lucrurilor! Pe Forum fiecare isi poate exprima liber o parere! Nu cred ca sunt unii "mai forumisti" decat altii! Nu-ti convine ce am scris, nu dai atentie mesajului, sau in cel mai rau caz te exprimi intr-un mod civilizat! Trebuie sa-ti cer voie tie cu ce "material" sa vin pe Forum, sau doresti sa cobor la nivelul tau, atunci cand te balacaresti cu "n"-spe persoane pentru care ai fost "fortata" mai mereu la ..zile de...chibzuinta??

Pentru ca sa nu ramai in...intuneric si ca sa fiu corect fata de tine, iti raspund civilizat ca la Iasi vin de cel putin 5-6 ori pe an, la rude, prieteni, sau pe linie de arbitraj (nu la fotbal!) si am o oarecare legatura cu fenomenul sportiv mai vechi sau mai nou, din batrana urbe!! Nu sunt dintre aceia care vorbesc NUMAI din amintiri sau in necunostiinta de cauza!!
Galerie sau tribuna, nu conteaza: evident si important este ca s-a strigat Steaua!! Care ceausisti? Carlos, Cristea, Iacob si ceilalti, sau.... poate Oli?
Penibil! :rosu:

Rossi
17th April 2006, 02:59
Victorie meritata a Rapidului , insa pot spune ca au avut si noroc .
Au jucat iesenii de parca era meciul decisiv pt ramanerea in divizia A , diferenta mare fata de prestatia lor cand au jucat impotriva Stelei . Atunci au stat capre si au provocat un penalty gratuit iar cu Rapid erau in stare sa moara pe teren , strangeau din dintzi nu alta :rosu:

grande
17th April 2006, 06:07
da in momentul ala Sunt pe linie.

Uite aici , momentul pasei ...
Am niste relatii la Optica Romana :happy

Angelina Jolie
17th April 2006, 06:22
Las ca ia rapid titlul, simt eu. Nu va agitati ca va fi dulce razbunarea impotriva celor condusi de cioban.

Ursu carpatin
17th April 2006, 07:34
Bravo Rapid! Frumos joc! Păcat că nu putem merge īn CL cu două echipe anul ăsta, că sunt două echipe bune .....

Angelina Jolie
17th April 2006, 07:37
Rapid si mai cine?:D

Ursu carpatin
17th April 2006, 08:45
Steaua mă! Cine-ai creut? Sper că nu te-ai gāndit la "autobază"..... Ştii, chiar şi Sportul are faţă de echipă, pe moment cel puţin!

Hopshio
17th April 2006, 09:28
mah..sportu poate produce surpriza...joaca f bine...:)

Mihai
17th April 2006, 10:26
Da sportu joaca bine, dar ne putem pronunta mai bine dupa ce joaca cu Steaua, Dinamo si Rapid.

Angelina Jolie
17th April 2006, 10:31
Steaua mă!
Du-te ma. Nu ma inebuni. Las ca vezi tu dominatia feroviara cum incepe. Anul asta Rapid, anul viitor CFR si Rapidu' ia Champions League. Am zis.

Mihai
17th April 2006, 10:34
Angelino da vad ca valea aia v-a apropiat rau de tot pe tine si pe Urs, sunteti inseparabili :D
Si eu sper rapid sa se bata la titlu, insa trebuie neaparat sa bata in ghencea:(

Angelina Jolie
17th April 2006, 10:36
Nu valea ci berile baute impreuna in Clujul natal. Al meu ca el ii imigrant sub Feleac.
Bate ma, nu-ti fa griji. RAZBUNARE!

Mihai
17th April 2006, 10:48
Asa sa fie, dupa ce batem pe Steaua in ghencea ne putem considera in lupta pentru titlu, chiar favoriti. Mai ales ca ei pe 30 aprilie o sa vina necajiti si dezamagiti din Anglia :pace:

Ursu carpatin
17th April 2006, 11:06
Angelino da vad ca valea aia v-a apropiat rau de tot pe tine si pe Urs, sunteti inseparabili :D
Si eu sper rapid sa se bata la titlu, insa trebuie neaparat sa bata in ghencea:(
Apăi acolo īn Vale am desăvārşit opera! Vorba lui Angi, oarece lichid ne-o apropiat! Şi-un văr! Sper că nu-i problemă!!!! Rapid joacă bine, şi de scăpaţi de copoşi, zău că o să ţin cu voi! Şi Steaua are totuşi un avantaj de 3 pct. şi un joc īn plus faţă de Rapid! Nu e de neglijat! Hai CFR!!!!

Ursu carpatin
17th April 2006, 11:08
Nu valea ci berile baute impreuna in Clujul natal. Al meu ca el ii imigrant sub Feleac.
Bate ma, nu-ti fa griji. RAZBUNARE!
Imigrant īn Cluj??? Mă, tu ai uitat unde-s imigrant? Amu te fac frate de cruce cu dic flocinel! Anul ăsta Steaua are prim-planul! Hai CFR!

Andy1987
17th April 2006, 11:37
A fost un meci frumos, desi poli a pierdut cu 1-4....

maciu
17th April 2006, 12:16
am crezut dupa meciul RAPID-dinamo:3-0,rapidistii vor obtine un 2-0 sau 3-0 la iasi....cu echipa care a incurcat steaua ..fiind castigata de steaua cu 1-0 ,fiind gol dintr`un penalty acordat gratis...nu am fost tare departe de adevar cand am spus ca va fi acest scor...oricum a fost diferenta de 3 goluri....faza care mi`a placut cel mai mult in acest meci a fost atunci cand suporterii de la poli iasi au scandat numele stelei...tare ofticosi mai sunt si suporterii acestia,cand au vazut ca nu au nici o sansa in fata rapidului au incercat sa ii oftice pe rapidisti,dar acestia nu au avut nici o reactie pt ca steaua nu s`a dovedit cu nimic mai buna decat rapid in dubla mansa din uefa...ei au crezut ca vor demoraliza echipa cand au scandat "steaua"...dar nu a fost asa,pt ca nu motiv...in fine rapid va castiga fiecare meci pana la sfarsitul camponatului....la meciul steaua -RAPID va veni razbunarea...scor 0-2 sau 0-3...dinamo-steaua a fost 1-1....asa ca poate bate si steaua cu trei goluri diferenta ;)...

Darius
17th April 2006, 12:18
Ma asteptam la un rezultat mai strans...Rapid vine tare din urma...

be@
17th April 2006, 14:11
"Rapidul nu a meritat victoria. Am avut mai multe ocazii decāt ei, dar aşa e īn fotbal, cāştigă cine īnscrie mai mult."
Ionuţ Bālbă, Poli Iaşi

iauite cine vorbeste, asta care face hent in prorpiu careu, ca sa bata steaua :happy
explicatie de om normal : am avut ocazii mai multe deci trebuia sa castigam :happy

Pai , daca ar fi sa ne luam dupa numarul de ocazii , ar fi trebuit sa castigam . Dar fotbalul se joaca pe goluri , nu pe ocazii . Voi din patru ocazii , ati inscris de tot atatea ori , noi , din 8 , 9 sau 10 , ca nu le-am numarat exact , o singura data . Asta e ...

Voiam sa va mai zic inca un motiv pentru care s-a strigat numele ceausistilor . La 3-1 , galeria rapidului a strigat " Fara suparare , nu aveti valoare." Pai oamenii din tribuna , ce voiati sa faca ? Nu trebuia sa reactioneze intr-un fel ? Oricum , gestul a fost penibil , dar asa au inteles ei sa se razbune .
Una peste alta , frumos gestul lui Daniel , care a salutat de doua ori galeria Politehnicii .

Mihai
17th April 2006, 14:14
@bea ai dreptate ce sa faca niste oameni cu o mentaliteate de locurile 10-16:D Si-au adus aminte ca sunt in slujba la stapan, transhumantza alea alea:P si si-au respectat statutul de slugi. au strigat toti: STIAUA STIAUA ca asa suna Steaua in dulcele grai moldovenesc.
Noi doar am zis ca nu aveti valoarea noastra :drak: ceea ce stii si tu ca e adevarat;)

Cristy
17th April 2006, 14:32
e treaba lor ce striga, da sa nu se mai supere cand ii face lumea sclavi sau stiu eu cum .
daca jucau asa si cu steaua castigau lejer, dar le-au fost frica sau poate a fost altceva de au jucat asa defensiv si cu un atacant , pe cand cu noi au jucat cu 2 atacanti si foarte ofensiv .

be@
17th April 2006, 16:53
Alooo ? Pai la un moment dat nu l-a introdus Popa pe Balba , si-am jucat cu doi atacanti ? Cernoch si Balba ! Asta a fost tactica , sa forteze flancurile , iar in repriza a doua , cand oboseau ceausistii , sa introduca si al doilea atacant .

Cristy
17th April 2006, 17:19
\ schimbarea a fost post pe post , adica balba in locul lui cernoch ;)

B0gdaaaN
17th April 2006, 18:26
n`ai vazut tu bine

Sunchase
17th April 2006, 18:55
SCorul putin exagerat dar victoria e fara dubii.M-a amuzat postul lui paul din urma cu 3 pagini cand pune o poza cu momentul pasei si in poza mingea e la 1 m distanta de badoi :)

Cristy
17th April 2006, 21:44
da si tot era pe linie niculae cu fundasul iesean :).

se poate bogdan ca nu prea eram atent la meci , cum am vazut ca joaca iasu defensiv, am zis ca bate steaua greu .....

hamsterutz
18th April 2006, 00:31
sa lamurim problema cu scandarile steaua..... rog pe toti giulesteni sa nu bage toti tarani, samantarii, pensionarii, mosnegii, avortatii, frustrati, oieri,becalisti in aceiasi oala cu tot orasul :), daca dorinta celor in tribuna a fost sa strige steaua, galeria a strigat impotriva, asta nu se consemneaza nicaieri?
apropo abia acum am obs ce scria pe bannerul vostru cred ca maj pers prezente la meci nu au vazut ..... frumos msg :P.

Cristy
18th April 2006, 00:44
normal ca nu ne-am referit la toti , cel putin nu cred ca , galeria voastra a strigat pentru ca altfel nu-l mai chema pe pancu sa-i salute ...

andreiush
18th April 2006, 07:10
apropo abia acum am obs ce scria pe bannerul vostru cred ca maj pers prezente la meci nu au vazut ..... frumos msg :P.
Ce scria pe banner?

DanielAndrei
18th April 2006, 17:17
Jucatorul rapidist e in pozitie de offside influenteaza faza , deci trebuia sanctionat ! Greseala asistenului fara discutie.

exact aceasi faza am avut-o si noi in meciul de Cupa cand au anulat golul lui Onofras :rosu::rosu:

be@
21st April 2006, 11:53
Poze de la meci , luate de pe site-ul suporterilor rapidisti .

be@
21st April 2006, 11:56
Si continuarea .

grande
22nd April 2006, 18:15
Poze de la meci , luate de pe site-ul suporterilor rapidisti .
Frumoase poze ,dar de ce nu le-ai luat de pe site-ul vostru ?

be@
22nd April 2006, 19:17
Dar astea ce au ? Doar sunt publice, nu ?

grande
22nd April 2006, 21:52
A fost doar o intrebare !

Paste Fericit !!

hamsterutz
7th May 2006, 08:03
normal ca nu ne-am referit la toti , cel putin nu cred ca , galeria voastra a strigat pentru ca altfel nu-l mai chema pe pancu sa-i salute ...
impotriva stelistilor mah nu a rapidistilor :)