PDA

View Full Version : Etapa 23: Dinamo - Gloria



Pages : [1] 2

ADelPiero
13th April 2006, 00:38
Sambata, 15.04.2006, ora 20:30, Dinamo - Gloria Bistrita, Antena 1
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

esku
13th April 2006, 00:59
ce comentarii mai trebuie la meciul asta? :mda: 3-0

tu26dor
13th April 2006, 02:03
ce mi-ar placea sa bata gloria... hi hi hi! cred ca va fi un 1-0 chinuit si apoi o multime de declaratii gen... "am avut ghinion , dar macar am luat trei puncte.titlul e al nostru " :))

Vand vise
13th April 2006, 06:31
o sa castige gloria :drak:

Cneazul
13th April 2006, 09:12
dinamo chiar vrea sa bata pe bistrita ? hahaha . vai de capul lor . si in tur ...ce-ai facut ? au castigat...dar cum... cu un arbitraj favorabil ( e putin spus ) . meci de X2

Ayrton
13th April 2006, 10:07
Daca mi-ar promite cineva ca daca pierdem toate meciurile pana la sfarsitul returului Badea&Borcea&Netoiu&Turcu renunta la Dinamo si vine un Tiriac sef as fi de acord 100% ...

Din pacate titlul e decis deja in proportie de 90%, chiar daca obosit-chinuitii de la Steaua abia isi mai tarasc picioarele si castiga din virtutea inertiei cu penalty... Singura sansa sa fie suspans in finalul campionatului e sa castige Rapid (cea mai buna echipa din campionat) la Iasi...

philos
13th April 2006, 10:29
de ce e ma Rapid cea mai buna echipa din campionat? ca v-au rupt pe voi? pai asta e din cauza ca ati jucat jalnic, ca si cu Steaua (dar macar atunci si noi am jucat prost - ambele echipe s-au complacut intr-o mizerie de joc care numa' derby nu poate fi numit), iar feroviarii au prins o zi super buna... etapa trecuta visinii nu au aratat mai nimic...
ce sa mai, e greu de spus care e cea mai BUNA echipa din campionat, ca-s multe pretendente la aceasta titulatura... pana una alta, daca ma intrebi pe mine, cei mai in FORMA sunt studentii si, cred ca pt prima oara in ultimele campionate, dau dovada de constanta in joc...

cat despre Gloria, meci de 1 solist...

dorian27
13th April 2006, 10:37
In acest meci al Gloriei contra javrelor imi este greu sa cred ca oaspetii vor pune probleme, valoric vorbind. Echipa Gloriei, chiar si in aceasta criza de forma a lui Dinamo, tot le este mult inferioara.
As miza mai degraba pe Sabau(a se vedea rezultatele cu steaua si rapid), care, se pare ca stie sa isi motiveze jucatorii contra echipelor mari. Un rezultat bun il ajuta si pe el in cariera....un egal sau o victorie cu DInamo, Steaua sau Rapid valoareaza de2 ori mai mult decat un 4-0 cu amaratii de la Pandurii!!!

Sabau..daca vrei sa antrenezi echipe de top ...fa o minune!!!

Luis Garcia10
13th April 2006, 10:43
parerea mea ori 3-0 pentru dinamo in ,,conditii speciale" ,ori 2-1 pentru gloria in conditii normale!

Hipgnosis
13th April 2006, 10:44
Nu pot sa spun decat un singur lucru:
Din multe puncte de vedere acest meci este un "Clasic" al campionatului :ok:
Stim cu totii de ce.

cip_81
13th April 2006, 10:49
Da, e la concurenta cu un alt "clasic" al campionatului, dar care se va juca...Dumnezeu stie (oricum, in afara de acel clasic...acea echipa mai are inca 2 clasice...dar vom vorbi la acea data).

Si ca sa fiu la subiect...pe astia ii batem.

superchumbo
13th April 2006, 10:52
Sabau poate sa incerce marea cu sarea, dar isi risca posibila cariera de antrenor la echipa care l-a lansat. N-ar fi recomandabil

dorian27
13th April 2006, 10:52
Nu pot sa spun decat un singur lucru:
Din multe puncte de vedere acest meci este un "Clasic" al campionatului :ok:
Stim cu totii de ce.
Subscriu si eu la cele de mai sus!!!!???? :) :) :o: :o: :o:

Un exemplu clar este acea victorie reusita de Gloria acum 2-3 ani in stefan cel mare cu 2-0!!:rolleyes:

In ce priveste meciul din tur, arbitrul, norocul si lovitura libera a lui Claudiu Niculescu au favorizat rezultatul....mincinos de altfel ca in majoritatea meciurilor jucate de javre..

Mai bine vorbim de blat dupa meci...va fi televizat si va vedea o tara intreaga ce va fi.......

Offtopic Padureanu a declarat pentru Prosport acum 1/2 an ca multa lume acuza blatul cand nu era...iar cand era blat ..nu observa nimeni!!..:cool:

cip_81
13th April 2006, 11:00
In ce priveste meciul din tur, arbitrul, norocul si lovitura libera a lui Claudiu Niculescu au favorizat rezultatul....mincinos de altfel ca in majoritatea meciurilor jucate de javre..


Vai de capul tau...tu zici ca ai vazut meciul tur si esti convins ca Niculescu a marcat din lovitura libera ? Iti spun eu, esti un Pinocchio.

Nici macar nu a jucat....intinde-o de aici, ca te faci de ras. Du-te la curling.

Vad ca unele anomalii de fiinte nu se potolesc nici cand echipa lor e pe primul loc si va avea cu 3 meciuri mai putin de jucat decat celelalte.

mblue
13th April 2006, 11:03
sa vedem cat e sabau de corect, oricum merciu e deschis oricarui scenariu si oricarui rezultat, cred ca dinamo e cea mai imprevizibila echipa din retur, chiar nu sti a ce sa te astepti de la un meci la altul

dorian27
13th April 2006, 12:08
Vai de capul tau...tu zici ca ai vazut meciul tur si esti convins ca Niculescu a marcat din lovitura libera ? Iti spun eu, esti un Pinocchio.

Nici macar nu a jucat....intinde-o de aici, ca te faci de ras. Du-te la curling.

Vad ca unele anomalii de fiinte nu se potolesc nici cand echipa lor e pe primul loc si va avea cu 3 meciuri mai putin de jucat decat celelalte.


:) Mersi de sfat dar nu imi place curlingul:) :)

Cat despre acel meci golul cu pricina (la care am crezut ca a fost inscris de Claudiu Niculescu...a fost inscris de Tamas din centrarea lui Petre in minutul 48;) )
Din minutul 65 Gloria a jucat cu un om in minus ..iar golul victoriei va fi inscris de Zicu 79)

Cu exceptia corectiei in ce priveste autorul golului in cauza raman la afirmatiile din postul anterior!!!

P.S Am vazut o super oferta la botnite.....c-am multe javre in tara asta care au nevoie!!!!:)

Andy1987
13th April 2006, 12:39
Gloria! bate cu 1-0

Kroenan
13th April 2006, 12:51
@cip_81... Ce disperat esti ma. Din cate observ e mare frustrarea la `dinamou`. Asta e, Netoiu saracu facuse planuri si aranjamente pentru un nou `titlu castigat pe merit`, iar in Europa doar o prezenta efemera.

Strict la obiect... Sabau a suportat unele aranjamente din partea lui Jenel, dar acum va scoate un egal datorita faptului ca, `ciupercile` din presa il vor arata cu degetul daca pierde

P.S Apropo, ati fost cam linistiti la meciul cu Rapid. Ce s-a intamplat? N-ati servit nimic? Tocmai voi, betivanii de dupa blocuri? :D

Darkslowstar
13th April 2006, 12:57
Un clasic al campionatului, la concurenta cu alt clasic, mai nou ce-i drept Bacau-Steaua. Nu stiu daca Dinamo a aranjat un blt, dar cum-necum nu se va amesteca Jenel in lupta pt titlu. Deci Dinamo bate lejer, dupa un joc foarte urat, ca de obicei.

PS daca as fi in locul cainilor as boicota meciul asta. sa faca blatul singuri!

be@
13th April 2006, 13:44
Meci de 1x2. Orice e posibil .

Hipgnosis
13th April 2006, 13:47
Darkslowstar: Cand ne ardea buza mai tare de victorie, in toamna 2004, am facut un 2-2 chinuit la Bacau, egalarea venind in minutul 90:ok:
Cred ca Oprita a fost cel care egalat- gol cu capul, dupa o centrare dupa dreapta.
Deci ramanem la "clasicele" vechi, astea noi nu prea exista :ok:

Darkslowstar
13th April 2006, 13:56
Al vostru e un clasic in devenire :D

PS pe cat punem pariu ca bacaul nu se omoara cu firea?

starsteel
13th April 2006, 14:03
Sansa mare pt. Dinamo ca e programat meciul cu Bistrita altfel ar fi avut viata grea. 1 solist

Paul
13th April 2006, 14:50
1 solist , puteti sa va pariati casa , masina si nevasta pe meciu` asta ca nu aveti cum sa pierdeti

Explicatie: Nicu Badea i-a promit lui Jean Padureanu ca noul antrenor a lui Dinamo va fi : Ioan Ovidiu Sabau

Astfel , si in tur Gloria a dat meicul lui Dinamo si apoi a impiedicat Steaua si Rapidul si Poli.

Va propun un mic exercitiu : urmariti cum va juca Gloria cu Dinamo , si apoi cum va juca cu Steaua/Rapid.


Al vostru e un clasic in devenire :D

PS pe cat punem pariu ca bacaul nu se omoara cu firea?

Clasicul Bacau - Steaua isi consuma ultimul episod are fix 2 episoade : Steaua - Bacau 2-0 si Steaua - Bacau 1-0 (in 2005). Asta e ultimul care va fi (cand se va juca). Nu cred ca e un secret ca Bacaul va sta cuminte (decat in caz de forta majora ca are sanse reale sa se salveze si/sau Steaua isi permite sa le dea puncte.

Insa Bacau se duce ...
In schimb tata Jean se invarte dupa directia vantului. Evident ca relatiile bune cu Dinamo (inclusiv imprumutul lui Alex Pacurar) conteaza enorm.

Devil
13th April 2006, 14:56
Cei care vb de blat sunt blocati psihic. Chiar dc Netoiu & Borcea au un renume... nu cred ca se pune problema asa. Dinamo a pierdut in campionatul asta o gramada de puncte in meciuri pe care unii le vedeau rezolvate chiar inainte de primul fluier. Poti sa iti dai cu parerea dupa ce vezi un meci dc a fost sa nu blat, insa parerea ta poate sa fie f aproape de adevar. Asa si eu pot spune ca aseara Steaua a castigat un meci dintr-un penalty facut de un fost jucator al Otelului din vremea in care MM era conducator acolo. Curios ca acelasi jucator "a vrut sa fie sigur ca nu apare o surpriza si a fortat eliminarea la 3 minute dupa ce facuse cadou penalty-ul. Dar si astea sunt doar pareri. Normal ar fi ca Dinamo sa bata pe Gloria, insa nimic nu e normal la echipa asta. Forzza Dinamo!!

superchumbo
13th April 2006, 15:02
Cei care vb de blat sunt blocati psihic.


Blocat psihic e cel care nu consulta arhiva sa vada cate puncte a pierdut dinam0 la gloria in ultimii 10 ani......................

Devil
13th April 2006, 15:05
ok spune tu cate, ca vad ca ai arhivele la indemana

Paul
13th April 2006, 15:06
Blocal psihic e ala care pe vremuri dadea 100.000 / bilet , sa`l vada pe Bolovan cum sa 2 boabe cu poarta goala , cand biletu la cineva era 20.000 :evil:

six
13th April 2006, 15:09
ce comentarii mai trebuie la meciul asta? :mda: 3-0:ok: NU?? :P

dede
13th April 2006, 15:11
chiar daca acasa dinamo nu prea castiga, nu vad ce i-ar putea opri sa obtina victoria...

3-0

superchumbo
13th April 2006, 15:12
ok spune tu cate, ca vad ca ai arhivele la indemana


pentru cearceafuri plictisitoare consulta-l pe frustratul olandez

Devil
13th April 2006, 15:14
sa fie 3-0 si totul e ok
pe cei care sunt stelisti, ii intreb dc au meciul lui BORO de aseara??? Si dc da ce sanse cred ei ca au sa se califice

superchumbo
13th April 2006, 15:16
sa fie 3-0 si totul e ok
pe cei care sunt stelisti, ii intreb dc au meciul lui BORO de aseara??? Si dc da ce sanse cred ei ca au sa se califice

aceleasi ca acum 7 zile

Devil
13th April 2006, 15:17
adica?? procente!!!

armin
13th April 2006, 15:27
Maidanezii sunt eutanasiati. De-acum incolo, orice meci jucat in teren va putea fi castigat de ei numai din greseala!

Devil
13th April 2006, 15:32
Bine ca le castiga Steaua pe ale lor din intamplare.

Devil
13th April 2006, 15:33
ca ei sunt valorosi

walt.mann
13th April 2006, 15:35
E un meci care ar trebui sa fie la discretia lui Dinamo, daca reuseste Florin Marin epavele care poarta numele de "fotbalisti" la Dinamo...

Hipgnosis
13th April 2006, 15:54
dupa valoarea loturilor e meci de 1 solist
dar dinamo nu joaca absolut nimic....asa ca bistrita poate face o surpriza. uf, am spus bistrita? imi retrag cuvintele :happy :happy :happy

cip_81
13th April 2006, 15:55
Blocat psihic e cel care nu consulta arhiva sa vada cate puncte a pierdut dinam0 la gloria in ultimii 10 ani......................

Iar incepi ? Iar vrei sa te fac de ras? Nu ti-am mai demonstrat ca Dinamo a pierdut in fata Gloriei, in ultimii 10 ani, cu un punct mai mult decat steaua. ia cauta la arhiva.

Paulica, ia spune ce au in comun toate astea ?

Bate Dinamo !
La ce boala au rapizii pe stelisti , sunt in stare sa dea meciu` la Dinamo. Ei oricum nu mai asteapta nimic de la campionat , deci se razbuna pe Steaua.

1 solist , puteti sa va pariati casa , masina si nevasta pe meciu` asta ca nu aveti cum sa pierdeti

Explicatie: Nicu Badea i-a promit lui Jean Padureanu ca noul antrenor a lui Dinamo va fi : Ioan Ovidiu Sabau

1 solist , blat fara emotii , onut stie de ce , si nu numai !

parca Netoiu vroia sa cumpere Argesul ?

1 solist

deh , 1 solist ;
suspiciunile vin din cauza ca N jucatori dinamovisti au fost imprumutati la JIul ...
gratis ...

Insa , daca prin absurd Jiul va avea vre`o ocazie , are grija Dragan sa o dea in peluza plina de fani dinamovisti

Si as putea continua la nesfarsit.

Uite ce cred eu despre cel (cei...ca in situatia acestui personaj sunt mai multi) care tot timpul s-a ocupat de asa ceva. Ori si-a pierdut si ultima bruma de bun-simt (ceea ce nu prea as crede...pentru ca nu avut niciodata asa ceva), ori este lipsit de discernamant, el nemaiputand face dovada ca ar fi responsabil de ceea ce spune, scrie sau face. Sunt personaje pe care doar camasa de forta ii poate tine departe de tastatura. Sunt personaje care demonstreaza ca si-au petrecut mult timp din viata prin spitalele de psihiatrie. Va dati seama la ce nivel al degradarii umane au ajuns daca au putut ei insinua ca pana si Rapid - Dinamo nu se va disputa corect.


Va propun un mic exercitiu : urmariti cum va juca Gloria cu Dinamo , si apoi cum va juca cu Steaua/Rapid.

Asa vom face...am urmarit si Otelul in 2 meciuri cu echipe din Bucuresti (si mi-am facut o parere)...am urmarit si Farul in tur, am urmarit Farul in retur, de parca de acel meci depindea soarta lor de fotbalisti, voi urmari si Farul in retur, si Bacaul in retur. Hai ca mi-ai dat de munca...voi tine minte asta. De pe acum imi fac temele.

P.S. Pe meciurile cu Farul si Bacau imi pot paria casa si masina ?

gicu
13th April 2006, 15:56
epavele de fotbalisti "condusi" de o epava de antrenor...nasol am ajuns. Mai mult, asta n-are nici macar bunul simt sa plece :( In conditiile astea mai bine ar juca Dinamo II cu Bistrita...

Paul
13th April 2006, 15:59
P.S. Pe meciurile cu Farul si Bacau imi pot paria casa si masina ?

Cu Bacau da . Nu e deloc un secret care va fi deznodamantul. Cu Farul nu ma pronuntz.

cip_81
13th April 2006, 16:00
Stai linistit, voi paria si pe meciul ala.

Eu il astept pe superchumbo cu statistica ultimilor 10 ani. Ii dau un timp de ragaz pana diseara.

Devil
13th April 2006, 16:17
Cip esti tare. Deci sa imi pun toti banii si pe meciul cu Farul? In meciul cu Bacaul e clar. O sa tin cont de pontul tau!!!

Vi3rme_X
13th April 2006, 16:25
cred si sper sa iasa un 2 :D

cip_81
13th April 2006, 16:36
Devil: puneti-i fara grija...la cata ura s-a declansat la meciul dintre Felinar si Dinamo, si daca mai adaugam si afirmatia lui Bosanceanu, nu mai un om anormal ar putea crede ca s-ar intampla ceva neplacut.

Altceva ma intriga...e al 4-lea meci al Bistritei (luam cazul Bistrtei, dar la fel de bine putea fi alt adversar) in deplasare in acest retur, oare de ce domnii stelisti (ma refer la ei) n-au fost la fel de virulenti si pe acele thread-uri? De ce nu v-ati varsat dejectiile la meciurile Gloriei cu Vasluiul, National sau Otelul ? Cum stateau lucrurile, Paulica, la meciul National - Gloria ? National pleca, cu primele 2 sanse, Gloria cu a 3-a...iar normal si logic ar fi ca National sa castige...oare nu tu ai fost cel care spuneai asta (cred ca am sa si caut) ?

P.S. superchumbo, sa stii ca te astept cu statistica...tot ceea ce spui trebuie sustinut si de probe.

Universal
13th April 2006, 19:22
1 : Daca Dinmao inbvinge este clar ca s-a faciut deja,Dinamo nu joaca nimic in acest moment,da iese egal,estebun meci ok si clar ca toata ziua ca este corect, dar nu vad cum poate castiga Dinamo meciul,merge foarte prost.

Luis Garcia10
13th April 2006, 19:24
Ce o asteapta pe dinamo sambata ? simplu Adversar:Gloria , Locul desfasurarii :In Groapa , Arbitru :Sorin Corpodean NO COMMENT :D

Luis Garcia10
13th April 2006, 19:35
sa fie 3-0 si totul e ok
pe cei care sunt stelisti, ii intreb dc au meciul lui BORO de aseara??? Si dc da ce sanse cred ei ca au sa se califice
am vazut o aparare jalnica a lui boro , doar imprecizia atacantilor adversi au facut ca viitori nostri adversari sa nu primeasca 3 sau 4 goluri , deci sansele noastre sunt foarte mari

Hipgnosis
13th April 2006, 19:49
ha ha ha
super tare asta cu corpodean
parca nu ajungea ca joaca cu bistrita
le mai trebuia si un flueras meserias:rosu: :rosu: :rosu:

Universal
13th April 2006, 21:14
Sper sa se joace corect..dar ma indoiesc, pacat, sper insa in Sabau si echipa, ca vor juca la parametri egali ca Dinamo...

bada_otelul
13th April 2006, 21:14
tinand cont ca dinamo n-a mai castigat de mult acasa,cred ca va intrerupe acest sir de rezultate senzationale contra gloriei,chiar ma hazardez sa spun ca va bate la scor:nu face gloria 2 meciuri consecutive bune

Cra10veanu
13th April 2006, 21:17
corpodean spune totul, si-n groapa mai ales, pronostic 1

Larel
13th April 2006, 21:34
In ultimul timp la Dinamo vad numai niste catzei, deci un 2.. dar atentie si catzei pot musca.

BAK
13th April 2006, 23:10
no hai ca dau si io un pronostic 1 clar

Andy1987
14th April 2006, 00:15
mey...da nu stiti ca deja gloria a vandut meciul lui dinamo? ce dreq....[hm...ce usor e sa ataci....incepe sa-mi placa] :drak:

my_bogdan
14th April 2006, 00:16
meci de 1 solist....sper sa ma insel dar nu cred.....

Cra10veanu
14th April 2006, 00:16
va fii un blat jegos, nu mai comentati meciu asta, 3-1 dinamo

Darius
14th April 2006, 14:04
Nu vad cum Dinamo s-ar putea "impiedica" acasa cu Gloria...

Rossi
14th April 2006, 14:10
1 solist
daca nici pe astia nu-i bate Dinamo ... ce draq

r3my
14th April 2006, 14:19
1 clar. Sunt sigur ca Dinamo va bate la cel putin 2 goluri diferenta.

Andy1987
14th April 2006, 14:23
1 solist
daca nici pe astia nu-i bate Dinamo ... ce draq
vrei sa zici "daca si pe astia ii mituieste (cumpara) dinamo"...asa e mai corect, pt. ca se stie ca va fi un blat ordinar.

tuxie
14th April 2006, 14:35
Daca vad surpriza surprizelor aici, promit solemn sa ma imbat ca porcu, chiar de-o fi sa ia si Poli bataie :) Dar probabil sunt sanse mai mari sa-l vedem pe fosila de nea Jean la emisiunea "Iarta-ma" :D

Devil
14th April 2006, 14:42
Voi astia care acuzati non-stop ca Dinamo face blat la fiecare meci mai bine, va interesati de echipele cu care tineti. Nu mai purtati grija altora. Dinamo a pierdut in retur mai multe puncte acasa decat sperau chiar si stelistii, asa ca normal data fiind valoarea celor doua echipe si locul de desfasurare, singurul rezultat normal este 1 solist! Cred ca va fi 3-1 (Grigorie,Cl Niculescu,Danciulescu - Negrean)

tuxie
14th April 2006, 14:53
Voi astia care acuzati non-stop ca Dinamo face blat la fiecare meci mai bine, va interesati de echipele cu care tineti. Nu mai purtati grija altora.
Asa-i ca va deranjeaza cand se spune adevarul? Pe de alta parte, las' ca si dinamovistii nu pot trai daca nu se leaga de orice alt aspect din curtea vecinilor, asa ca nu mai fi suparat. Stii cum se zice, meciul se va juca pe teren (yeah, sure).

boosaw
14th April 2006, 14:55
bate fara probleme gloria 0-2 sau 1-2 :drak: :drak: :drak: :drak: :drak:

Hipgnosis
14th April 2006, 16:37
Voi astia care acuzati non-stop ca Dinamo face blat la fiecare meci mai bine, va interesati de echipele cu care tineti.
pai vezi ca blaturile au fost recunoscute pe www.dinamomania.net, site-ul suporterilor dinamovisti :ok:
punctul 3
se spune caolo ca din cauza blaturilor dinamo este acolo unde este :ok: :ok:

Otzelaru'
14th April 2006, 16:43
da n-are rost sa mai comentam pt ca se stie deja cine castiga :P

alex36
14th April 2006, 19:41
In acest meci al Gloriei contra javrelor imi este greu sa cred ca oaspetii vor pune probleme, valoric vorbind. Echipa Gloriei, chiar si in aceasta criza de forma a lui Dinamo, tot le este mult inferioara.
As miza mai degraba pe Sabau(a se vedea rezultatele cu steaua si rapid), care, se pare ca stie sa isi motiveze jucatorii contra echipelor mari. Un rezultat bun il ajuta si pe el in cariera....un egal sau o victorie cu DInamo, Steaua sau Rapid valoareaza de2 ori mai mult decat un 4-0 cu amaratii de la Pandurii!!!

Sabau..daca vrei sa antrenezi echipe de top ...fa o minune!!!

bai,eu cred ca tu esti mai javra decat javrele de care pomenesti tu...mai esti si din transilvania "respectosule"!!

starsteel
14th April 2006, 21:32
Bistrita a scos vreun egal pana acum in "groapa" ?

boosaw
14th April 2006, 21:50
Bistrita a scos vreun egal pana acum in "groapa" ?
Nici nu-i trebuie egal... ajunge o victorie /hello

APercele79
14th April 2006, 22:23
pai vezi ca blaturile au fost recunoscute pe www.dinamomania.net, site-ul suporterilor dinamovisti :ok:
punctul 3
se spune caolo ca din cauza blaturilor dinamo este acolo unde este :ok: :ok:
iar ale voastre au fost recunoscute de patronul vostru
ai emotii etapa asta cu bacau??
:) :) :)

maciu
14th April 2006, 22:39
nu as dori ca dinamo sa piarda...ca si asa au fost huiduiti chiar de proprii suporteri cand au pierdut in giulesti..dar,as dori sa faca un egal...pt a lasa sanse Rapidului...pt ca,la acest moment Rapidul este cea mai buna echipa din romania dupa rezultatele la care nimeni nu se astepta chiar daca a fost eliminata de steaua in uefa...steaua are sanse la titlu doar daca in ultimul meci al ei se vor da goluri din penalty...ca de obicei...femeia stelei cade la fiecare deget ce este pus pe el (cristea)...si asa se obtine penalty...doar asa are steaua sanse la titlu...cat despre dinamo...inca are un avantaj,dar dupa cum joaca...nu il va mai avea mult...

Andy1987
14th April 2006, 22:41
Este numai meritul lui Razvan Lucescu, jos palaria pt. el, o spun de fiecare data cand am ocazia, si e mult prea putin, pt.ce om cu ce caracter e...../hello /hello /hello :ok: :ok: :ok:
rapidistilor, aveti un antrenor de nota 10, din toate punctele de vedere...nu stiu cati sunt asa in toata lumea asta....probabil ca destui de putini.

maciu
14th April 2006, 22:41
daca dinamo va castiga...va fi foarte greu de obtinut titlul de catre RAPID sau steaua

maciu
14th April 2006, 22:47
chiar daca dinamo este dezamagita de esecul din giulesti,inca mai are fortza sa obtina o victorie pe teren propriu...asa ca nu trebuie subestimata...

maciu
14th April 2006, 22:50
cred ca in acest moment isi doresc foarte mult victoria...dupa ce a fost amenintata si huiduita de proprii suporteri...vor incerca sa schimbe aceasta situatie...asa ca nu se stie daca are otelul mari sanse...eu zic ca se va termina 2-1 sau 2-2...nu cred in victoria celor de la otelul desi nu se stie ce se poate intampla...in forbal poti avea parte de multe surprize...vom trai si vom vedea ;))

boosaw
14th April 2006, 23:26
cred ca in acest moment isi doresc foarte mult victoria...dupa ce a fost amenintata si huiduita de proprii suporteri...vor incerca sa schimbe aceasta situatie...asa ca nu se stie daca are otelul mari sanse...eu zic ca se va termina 2-1 sau 2-2...nu cred in victoria celor de la otelul desi nu se stie ce se poate intampla...in forbal poti avea parte de multe surprize...vom trai si vom vedea ;))

Ce treaba are Otelul cu Dinamo etapa asta? :happy :happy :happy

B0gdaaaN
14th April 2006, 23:58
cred ca in sfarsit o sa se trezeasca si DINAMO ...2-0

bada_otelul
15th April 2006, 10:24
cred ca in acest moment isi doresc foarte mult victoria...dupa ce a fost amenintata si huiduita de proprii suporteri...vor incerca sa schimbe aceasta situatie...asa ca nu se stie daca are otelul mari sanse...eu zic ca se va termina 2-1 sau 2-2...nu cred in victoria celor de la otelul desi nu se stie ce se poate intampla...in forbal poti avea parte de multe surprize...vom trai si vom vedea ;))

repet si eu intrebarea:ce treaba are otelul cu dinamo-gloria?sau stii ceva si nu vrei sa spui.acum serios,probabil ai vrut sa spui gloria dar te gandeai la meciul de miercuri sau ceva de genul asta

Hipgnosis
15th April 2006, 14:25
Campionii blat-ball-urilor in actiune.
Cine altcineva putea fi arbitru decat mister Corpodean :ok:

Paul
15th April 2006, 14:31
am pariat 200 de lei d`aia grei de tot , pe Dinamo , Arsenal si Bayern ;)

cip_81
15th April 2006, 14:37
Hip, tu te faci de ras de fiecare data "cand deschizi pliscul". Ai o limita pe care nu o poti depasi. Ar fi fost bine sa-ti pui la contributie si acea parte a corpului pe care tu, in mod fraudulos, o numesti cap...dar efectiv nu se poate, are circuitele blocate (apropo, tu-mi aduci aminte de povestea cu profesorul Moisil si studentul care scrisese numai tampenii la o lucrare la matematica).

Domnule hip, ne dai voie sa-i batem macar pe astia ?

Paul
15th April 2006, 14:40
atat timp cat Gloria trage minim 5 suturi spre poarta voastra , se acorda pe global minim 3 cartonase galbene (indiferent de tabara) , intra targa minim o data sau de cel putin 3 ori cate un jucator dinamovist se tavaleste pe stadion e ok;

De asemenea jucatorii Gloriei nu au voie sa rateze cu poarta goala (rembeber episodul "Coroian si maidanezii" in Regia lui Cristi Borcea) , editia aprilie 2004 , iar golurile dinamoviste nu trebuie marcate nici din off-side , nici din penaltyuri inventate de Corpodila.

In res succes ca doar am pariat pe voi :D

manu10
15th April 2006, 16:50
cred ca va fi 1-1 :P

vlad1607
15th April 2006, 17:38
Daca mi-ar promite cineva ca daca pierdem toate meciurile pana la sfarsitul returului Badea&Borcea&Netoiu&Turcu renunta la Dinamo si vine un Tiriac sef as fi de acord 100% ...

...


perfect de acord cu tine

castigam dar fara stralucire probabil

Elphax
15th April 2006, 18:26
tiriac nu o sa vina decat dupa ce pleaca borce & co
probabil badea va ramane, are afaceri impreuna cu tiriac si se inteleg bine (i-am vazut chiar eu discutand foarte amical la tiriac center...)

Hipgnosis
15th April 2006, 18:52
Hip, tu te faci de ras de fiecare data "cand deschizi pliscul". Ai o limita pe care nu o poti depasi. Ar fi fost bine sa-ti pui la contributie si acea parte a corpului pe care tu, in mod fraudulos, o numesti cap...dar efectiv nu se poate, are circuitele blocate (apropo, tu-mi aduci aminte de povestea cu profesorul Moisil si studentul care scrisese numai tampenii la o lucrare la matematica).

Domnule hip, ne dai voie sa-i batem macar pe astia ?

Nu te desminti. De fiecare data cand cineva face o afirmatie nu stii sa rapunzi decat prin atac la persoana, daca nu ai alte argumente.
Profiti de faptul ca se mai accepta si marlaniile pt. ca altceva de zis nu prea ai :jerk:

starsteel
15th April 2006, 20:30
Dezolanta atmosfera pe stadionul Dinamo.

Paul
15th April 2006, 21:02
ce teatru ieftin ... vor sa zica ca exista si suspans ;)
penibila apararea Gloriei care in premiera in acest sezon joaca la offside, si evindent la un moment dat va claca ...


edit: 21.13 / Incredibil cum intelege Gloria sa contraatace...
Stati linistiti bate DInamo

Cristy
15th April 2006, 21:13
misto meciul :sleep:

marfa insa scandarile "galeriei" niste mizerii voi sunteti niste mizerii :happy
e la fel de marfa ca cea cu : toti taranii din Romania asculta scooter maria :happy

bate dinamo ...

One-Man Show
15th April 2006, 21:14
Unde-i remy ? :evil: :sleep: ? :D

teatru ieftin in groapa...

Cristy
15th April 2006, 21:18
golul etapei :happy :happy :happy

bataie de joc :happy :happy :o: :headbang: :yeah:

macar a dat niculescu din actiune :happy

oricum galeria isi face treaba : niste mizerii voi sunteti niste mizerii :happy

Paul
15th April 2006, 21:18
caterinca de zile mari , inclusiv golul dinamovist
ciudat cum jucatorii gloriei nu i-au reprosat nimic portarului albutz ...

nu`i nimic ... bate DInamo , bate si Rapid maine si m`am facut cu 564 RON la pariuri :D

remy
15th April 2006, 21:18
Ce gol tampit !
Noroc cu Niculescu !
E clar ca se vad urmarile diavolului Becali, dar nu JIJI (cu toate ca prin varu-sau, poate fi totul in familie).
E vorba de Giovanni, care a stricat linistea la club din toamna ! Vedeti ce a facut si cu Rapidul ! Noroc ca Blaga l-a matrasit cam prea tarziu, dar la timp.
UNDE E ATACUL INCREDIBIL AL LUI DINAMO, CU FAZE DE TOATA FRUMUSETEA ?
AFARA CU MAFIOTII DIN FOTBAL ! VREM LINISTE LA CLUBURI.
CAND ISI BAGA COADA UN BECALIOT, E CLAR CA ACEL CLUB E TERMINAT.

Paul
15th April 2006, 21:19
Dinamo joaca ca o mare campioana !
Ce stil , cate creativitate , ce presing ucigator , ce morisca de pase , cata vertizalizare ... fenomenal ...

Ce gol senzational , un lob de super efect , portarul lasat mascat !

vlad1607
15th April 2006, 21:19
am trait sa o vad si pe asta : Niculescu urmarind o minge si dand dovasda de siretenie :P :D :D

Andy1987
15th April 2006, 21:20
incredibil! este blat pe fata, sa le fie rusine la dinamovistii astia, sunt niste papa-lapte....remisor....bravo, baiete, intr-adevar se poate compara cu Steaua aceasta "echipa" al lui Dinamo! sa va fie rusine, iar ati cumparat meciul! aceasta echipa dinamo ar trebui retrogradata din campionat, pt. atatea si atatea blaturi. incredibil, cata nesimtire, desi e meciul televizat in toata romania prin antena1, astia n-au nici o limita! RUSINE SA VA FIE!!!!!!!

Cristy
15th April 2006, 21:20
:happy :happy
pfuaiiiii , bataie de joc :happy chiar asa pe fata :happy

macar de dadeau gol din offside , sau din penalty , da chiar asa gol :happy
de rasu curcilor :headbang: :happy

tari comentatori , au ramas masca :happy

Nexus
15th April 2006, 21:21
Doamne ce teatru

Andy1987
15th April 2006, 21:26
nooooooooooo dinamovistilor acum intelegeti dc va uraste toata romania?
N-au motive, nu? incredibil, ce blat are loc....desi meciul e televizat, dinamovistii n-au absolut nici o rusine! vorbeati de steaua ca face blaturi.
pac-pac....gloria domina toata repriza, si in min. 45, incredibil! portaru gloriei viseaza si e gooooooool! dinamooooooo bucurestiiiiiiii! 1-0 incredibil! ce gol "frumos", cata creativitate. gafa...venita "din senin", portaru lasa mingea sa intre in poarta. e cel mai penibil blat posibil din divizia A....cata scarba am acum pe dinamo, si cred ca nu numai eu!
remisor, bravo, frumoasa "echipa" dinamo, chiar imi place, cate pase, ce creativitate, ce joc are....de 5 stele...am ramas blocat....magica dinamo.

remy
15th April 2006, 21:27
incredibil! este blat pe fata, sa le fie rusine la dinamovistii astia, sunt niste papa-lapte....remisor....bravo, baiete, intr-adevar se poate compara cu Steaua aceasta "echipa" al lui Dinamo! sa va fie rusine, iar ati cumparat meciul! aceasta echipa dinamo ar trebui retrogradata din campionat, pt. atatea si atatea blaturi. incredibil, cata nesimtire, desi e meciul televizat in toata romania prin antena1, astia n-au nici o limita! RUSINE SA VA FIE!!!!!!!
Stelisti, multumiti-i familiei Becali (da, toata, pt. ca machedonii se impaca mereu bine in familie) ca a facut o echipa fara atac si faze spectaculoase, prin demiterea unui mare antrenor : ANDONE.
Pupati-i talpile, chiar si celelalte echipe, pt. ca din toamna, de cand a vrut sculicica lui sa dea afara pe Andone (dar si pe BADEA !!!), Dinamo nu mai stie ce-i aia golul sau: CINE VINE-N GROAPA, FARA 5 NU SCAPA.
E O BUCURIE FARA SENS A VOASTRA, MAI ALES A STELISTILOR.
Uitati-va la jocul vostru, bazat pe ... AUTOBAZA ! Cunoscatorii stiu ce inseamna asta.
Rade harb de oala sparta !
HAI CU BAFTA, ECHIPA NUMITA 0-0 (NULA-NULA) !

BOGGIECOOL
15th April 2006, 21:28
Bai Dinamovisti, aveti noroc cu Gloria ca v-au vandut meciul, uite asa stati si voi acolo sus, sa va aduceti aminte de ea la sfarsitul campionatului si sai chemati la Bucuresti sa sarbatoriti impreuna castigarea campiontului, daca o sa fie cazul.:rosu:

Andy1987
15th April 2006, 21:29
nu mai am de zis decat atat: sa va fie rusine
cei care vor sa spuna si ei, sa nu ezite, s-o spuna!
ps. tare ma tem ca dinamo va "castiga" campionatul, daca ceva nu se face cu aceste BLATURI penibil doar si doar ale lui dinamo. tre facut ceva, dar din pacate nimeni nu vrea sau nu poate sa faca nimic sa opreasca aceste blaturi. e trist...

pinky
15th April 2006, 21:30
andy-boy, da si tu un fast forward ca devii mai plictisitor ca meciul! :sleep:

Florin2004
15th April 2006, 21:31
Eu zic ca nu mai are rost sa spere nimeni la campionat...avem o echipa supereuropeana, ce jucatori, ce vedete, ce pase si anterenor nu rateaza nimic, ce gol superb au marcat dupa o faza foarte mult exersata la antrenamente, de tribuune ce sa mai zic...arhipline si sustinand echipa in fiecare secunda, doamne cum sunt astia in campionat pe locul care sunt cand cel mai bun jucator al lor acasa cu bistrita e portarul si-n rest bate vantul....daca scapati cu 1-0 sa fiti fericiti ca altul nu mai pupati pana la sf. campionatului, asta arata a echipa de retrogradare nu de luat campionatul, de europa mai bine nu zic ca deja am deveni patetici cu asa reprezntanti.

quatzecoatl
15th April 2006, 21:31
Esti o mizerie,dinamo esti o mizerie !!! Rusine,rusine sa va fie !!!Cat despre primele 45 de minute NO COMENT !!!

Cristy
15th April 2006, 21:32
ce actori amatori fundasu dar mai ales portaru :happy iar niculescu inscrie ca un adevarat golgeter :happy /hello :happy :D

Paul
15th April 2006, 21:32
hai ca meciul asta intrece orice limita a blatului
nici in celebrele meciuri in care COstel Campeanu lua gol cu bidonul de apa in mana si cu prosopul pe umar , nu am vazut asa ceva ...

Andy1987
15th April 2006, 21:33
Stelisti, multumiti-i familiei Becali (da, toata, pt. ca machedonii se impaca mereu bine in familie) ca a facut o echipa fara atac si faze spectaculoase, prin demiterea unui mare antrenor : ANDONE.
Pupati-i talpile, chiar si celelalte echipe, pt. ca din toamna, de cand a vrut sculicica lui sa dea afara pe Andone (dar si pe BADEA !!!), Dinamo nu mai stie ce-i aia golul sau: CINE VINE-N GROAPA, FARA 5 NU SCAPA.
E O BUCURIE FARA SENS A VOASTRA, MAI ALES A STELISTILOR.
Uitati-va la jocul vostru, bazat pe ... AUTOBAZA ! Cunoscatorii stiu ce inseamna asta.
Rade harb de oala sparta !
HAI CU BAFTA !
atentie! am observat ca autorul golului nici macar nu s-a bucurat, in nici un fel. e clar....mai clar de atat nu se putea.
ma bucur ca, in mod indirect ai recunoscut ca e blat meciul, da, e clar, de cand a plecat andone, dinamo nu mai are nici o jena!

mariomax
15th April 2006, 21:33
Ce gol tampit !
Noroc cu Niculescu !
E clar ca se vad urmarile diavolului Becali, dar nu JIJI (cu toate ca prin varu-sau, poate fi totul in familie).
E vorba de Giovanni, care a stricat linistea la club din toamna ! Vedeti ce a facut si cu Rapidul ! Noroc ca Blaga l-a matrasit cam prea tarziu, dar la timp.
UNDE E ATACUL INCREDIBIL AL LUI DINAMO, CU FAZE DE TOATA FRUMUSETEA ?
AFARA CU MAFIOTII DIN FOTBAL ! VREM LINISTE LA CLUBURI.
CAND ISI BAGA COADA UN BECALIOT, E CLAR CA ACEL CLUB E TERMINAT.

Alo, trezirea. La Steaua e unul din Becali, dar nu vad cum anume e terminata Steaua. :rosu:

Cat despre meci, e exact ceea ce ma asteptam. Vazand ca se incheie repriza si Dinamo nu marcheaza, trebuia facut ceva...:mda:

Acum Gloria e "nevoita" sa "atace" si normal, va mai incasa...:happy

quatzecoatl
15th April 2006, 21:33
niculescu un golgheter fabricat

Paul
15th April 2006, 21:33
atentie! am observat ca autorul golului nici macar nu s-a bucurat
ar fi fost culmea sa se bucure ...

quatzecoatl
15th April 2006, 21:34
sa moara cainii de suparare k STEAUA e in semifinale

BOGGIECOOL
15th April 2006, 21:35
andy-boy, da si tu un fast forward ca devii mai plictisitor ca meciul! :sleep:

Pinky, shut the f... up!!! daca bateti, bateti doar ca a vrut tata Jean.

Cristy
15th April 2006, 21:36
ahhaahahahahaha gloria descoperita ca dinamo sa se detaseze dar zicu strica planurile si rateaza numai cum el stie sa o faca :happy

quatzecoatl
15th April 2006, 21:37
Forza Steaua

Paul
15th April 2006, 21:37
sa moara cainii de suparare k STEAUA e in semifinale

eu nu vreau sa moara...
trebuie sa traiasca ca e mai chinuitor ce se intampla acum , decat sa moara ...

BTW. Bravo DInamo , ca castig la pariuri ... :)
Plus ca amicii dinamovisti , ultra pesiministi si care nu credeau in teoria blatului , mi-au promis un numar de beri , ca dupa ce e gata postului , daca as bea doar una pe zi , ma prinde Craciunul cu beri in stoc

Andy1987
15th April 2006, 21:37
Nici nu-mi vine sa ma mai bag in pat si sa ma mai uit la "meciul" asta....dar pacat ca alt meci la ora asta nu e....decat abia la 23....depor - sevillla....


andy-boy, da si tu un fast forward ca devii mai plictisitor ca meciul! :sleep:
sincer, ma mir ca nu poti recunoaste ca e blat...pana si remy a recunoscut, in mod indirect.

remy
15th April 2006, 21:39
Aducem aminte de celebrele meciuri Steaua-Poli Tim. 2-1 (un campionat furat prin blat, aproape dovedit de Iancu !), Steaua-FCM Bacau 1-0 (un blat incredibil de ordinar, cu un 11 m unic in istoria fotbalului, bacauanul spunand ca a fost intimidat de Hamutovsky !!!), Farul-Steaua 1-4, Otelul-Steaua 0-3 (cand nu s-a dat nici macar un cartonas galben (!) si un 11 m dubios), parca si JIUL-STEAUA 1-2 (o spun aproape toti cei din Petrosani)
Alea ce au fost, dragi "sfinti" stelisti ?
Asa ca lasati-o moale cu posibilul blat de azi.
daca nu vedeti blat la arbitri, vedeti la adversarii lui Dinamo, cum ati facut cu Arges, Jiul, Otelul, etc
Chiar nu puteti sa incetati, si sa vedeti si in gradina voastra gunoiul ?
Nu va mai ajuta Corleone cu niste amanari de meciuri, care sa se dispute prin iulie-august, la plaja ?

B0gdaaaN
15th April 2006, 21:39
la voi toate sunt blat...pina la urma a castigat DINAMO vreun meci fara sa faca blat...hai sa fim seriosi...GLORIA e echipa

Paul
15th April 2006, 21:40
n`o sa recunoasca in veci vecilor...
astept opiniile dinamomania ... pe alea mai dau 2 centi ;)

quatzecoatl
15th April 2006, 21:41
Blaaaaaaaaaaaaaat zice stelistu, blaaaaaaaaaaaaaaaat............. de tort zice rapidistu', 3 puncte castigate greu zice dinamovistu', dar microbistu ce zice ???????????????????????????????????forza Steaua

Paul
15th April 2006, 21:41
Aducem aminte de celebrele meciuri Steaua-Poli Tim. 2-1 (un campionat furat prin blat, aproape dovedit de Iancu !), Steaua-FCM Bacau 1-0 (un blat incredibil de ordinar, cu un 11 m unic in istoria fotbalului, bacauanul spunand ca a fost intimidat de Hamutovsky !!!), Farul-Steaua 1-4, Otelul-Steaua 0-3, parca si JIUL-STEAUA 1-2 (o spun aproape toti cei din Petrosani)
Alea ce au fost, dragi stelisti ?

Bun.
Steaua - Poli a fost blat . Steaua - Bacau a fost blat.
Foarte adevarat.

Dar in aceeasi zi cu Steaua - Poli a mai fost un blat acceptat atat de dinamovisti cat si de argeseni : Arges - Dinamo.

Cat despre Steaua - Bacau de anu asta , e cam singura pata si ne-o asumam.
Dar voi ... din mizerie in mizerie ...

Andy1987
15th April 2006, 21:45
Ce vina are Antena1, cine i-a blestemat in halu` asta, incat sa fie nevoiti sa transmita "meciul" asta? cu ce au gresit, oare?!

Cristy
15th April 2006, 21:45
debut frumos pentru albut in cariera de actor :happy .

oare pe cine are profesor , pe campeanu :happy ?:happy

quatzecoatl
15th April 2006, 21:46
aaaaaaaaaahahahahahah VOI IN UEFA , DOAR LA PLAYSTATION aaaaaaaaaaaaaaahahahahahahahah

remy
15th April 2006, 21:47
Concluzia: incetati cu acuzele astea despre blaturi, ca nici o echipa din fotbalul romanesc nu e curata.
Stop joc despre blaturi, ca deveniti penibili !

B0gdaaaN
15th April 2006, 21:47
2-0(niculescu)

Paul
15th April 2006, 21:48
debut frumos pentru albut in cariera de actor :happy .

oare pe cine are profesor , pe campeanu :happy ?:happy

nop , Campeanu e profesor la aerostar bacau ...
oricum albutz a mai dat o reprezentatie in tur in Gloria - Dinamo ... :rosu:

Cristy
15th April 2006, 21:48
gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ooooooooooool
super aparare, super portar :happy

am si eu o intrebare, golgeterul GLORIEI, NEGREAN de ce nu joaca ?
sau cel mai bun mijlocas al lor IFTODI ?

Andy1987
15th April 2006, 21:48
incredibil...bistrita avea ocazia unui contr-atac...si...au prefer sa paseze inapoi....deci cine mai avea suspiciuni....ete na 2-0 se facu! acu se bucura si ei :) tare de tot, tinde spre ridicol :o: CNA-ul ar trebui sa interzica ca publicul sa mai vada acest meci in continuare, este mai rau decat orice altceva!
rosuuuuu! ete ca i-a si inrosit de dinamovisti. urmeaza 30 de min. de "foc"

Paul
15th April 2006, 21:49
lol , :rosu: pt. Niculescu ...
urmeaza CFR - Dinamo ... :)
DInamo pierzi azi 0,5 p

quatzecoatl
15th April 2006, 21:51
premiul oscar pt regie: jean padureanu, premiul oscar pt cel mai bun actor in rol principal :dinamo, premiul oscar pt cel mai bun actor in rol secundar: bistrita si premiul oscar pt cariera indelungata: cristi borcea &Co!!! Rusine rusine rusine !!! Dar asta e oftik e boala grea dinamo si borcea nu scapa de ea k steaua castiga cupa uefa

mariomax
15th April 2006, 21:51
FAza in care Gloria putea sa plece periculos pe contraatac, dar a intors mingea inapoi, pierzand-o. Pasa pentru Niculescu, "tinut" perfect in "marcaj", care insa a marcat. :happy

pff
15th April 2006, 21:51
a facut dinamo blat cu arbitrii nu ?:) arbitru` de casa a lu` dinamo corpodean .. d`aia a dat direct rosu` :)

Paul
15th April 2006, 21:52
intra Iftodi , garantul faptului ca mijlocul Gloriei nu va mai produce nimic ...

remy
15th April 2006, 21:53
CE BLAT CLAR: ARBITRUL AJUTA PE STEAUA.
CE MAI AVETI DE ZIS, PENIBILILOR !
LA UN MECI ARANJAT SE DA ROSU SI GALBENE ?
Inseamna ca la Otelul - Steaua 0-3 a fost cel mai penibil blat, pt. ca nici macar nu s-au atins, dara-mi-te sa joace fotbal adevarat.
NICI UN CARTONAS GALBEN LA MECIUL ALA DE POMINA ?
ASTA E STEAUA BLATISTA, ADEVARATA BLATISTA !
Si la 3-0 e blat ?

Cristy
15th April 2006, 21:53
incredibil frate, cel mai bun om al gloriei e rezerva si nici macar nu-l baga dupa ce dinamo conduce cu 2 0 :rosu:

pardon 3 0

cat de penibil e portaru , priviti-l cum iese sa-l blocheze pe grigorie , vai ...

Andy1987
15th April 2006, 21:53
Comentatorul asta de la Antena imi place ca, chiar spera ca gloria sa revina pe tabela, chiar traieste meciul, desi se vede din cer ca e blat .
3-0 =))

pff
15th April 2006, 21:55
nici coprodean nu are arici la buzunare ....

Paul
15th April 2006, 21:55
sa vedeti acum show...
suporterii o sa zica ca echipa si-a revenit si pac ei revin la stadion :D

mariomax
15th April 2006, 21:56
CE BLAT CLAR: ARBITRUL AJUTA PE STEAUA.
CE MAI AVETI DE ZIS, PENIBILILOR !
LA UN MECI ARANJAT SE DA ROSU SI GALBENE ?
Inseamna ca la Otelul - Steaua 0-3 a fost cel mai penibil blat, pt. ca nici macar nu s-au atins, dara-mi-te sa joace fotbal adevarat.
NICI UN CARTONAS GALBEN LA MECIUL ALA DE POMINA ?
ASTA E STEAUA BLATISTA, ADEVARATA BLATISTA !
Si la 3-0 e blat ?

Scularea! Fazele ale se fac pentru a induce in eroare...pe fraieri. Vad ca tu ai si muscat...:happy :happy

Nu e de vina Corpodean, ci Gloria. :rosu:

bobycox
15th April 2006, 21:57
Dar ce PUTE , meciul asta. Nu le-or fi rusine ? Faza golului 2 e de cascadorii rasului.

PS. Bravo Dinamo , la mai mare. In ritmul asta ,sigur o sa faceti performanta , in Europa.

Andy1987
15th April 2006, 21:57
orice comentariu pe marginea acestui meci este total inutil...

remy
15th April 2006, 21:59
Bai, Andysor, lasa-ne, ca deja va faceti de ras cu blaturile voastre !
La blat se da rosu ?
Hai, pa, si du-te la culcare, ca nu inteleg ce cauti pe forumul asta !
Toti iti spun sa mai iei o pauza cu obsesiile tale, si tu nu intelegi.
Daca ai 18 ani, te inteleg. Mai cresti, si pe urma mai poti umple paginile cu aberatiile tale.
Asa-i ca te oftici ca Dinamo are 3-0 ?
Daca nu e arbitrul platit de Dinamo, atunci e echipa adversa, sau publicul, sau maseurul !
Ce penibili sant cei care zic ca e blat !

quatzecoatl
15th April 2006, 21:59
refuzati de europa, rusine cainilor

Andy1987
15th April 2006, 22:00
"nu meritati, nu meritati tricoul rosu sa-l purtati" - cata dreptate in scandarea acestei replici de catre suporterii dinamovisti, desi este 3-0!!!!!
remi, cei care mi-au spus mai devreme pe alte threaduri ca esti irecuperabil, au avut mare dreptate....sorry, dar asta e adevarul.

Cristy
15th April 2006, 22:00
lol , aici nu e vorba de arbitru ci de echipa adversa, cum a mai spus-o cineva mai sus .

sa intre golgeterul echipei , negrean , domnule sabau :rosu:

quatzecoatl
15th April 2006, 22:01
Caseta meciului dinamo bucuresti-bistrita : NO COMMENT !!!

Gabriel28
15th April 2006, 22:02
gloria si-au luat banii la pauza. este evident asta. pur si simplu i-as ucide pe toti astia care vand meciurile.

Paul
15th April 2006, 22:02
1 solist , puteti sa va pariati casa , masina si nevasta pe meciu` asta ca nu aveti cum sa pierdeti

Explicatie: Nicu Badea i-a promit lui Jean Padureanu ca noul antrenor a lui Dinamo va fi : Ioan Ovidiu Sabau

Astfel , si in tur Gloria a dat meicul lui Dinamo si apoi a impiedicat Steaua si Rapidul si Poli.

Va propun un mic exercitiu : urmariti cum va juca Gloria cu Dinamo , si apoi cum va juca cu Steaua/Rapid.





si ce ziceam acu cateva zile

bobycox
15th April 2006, 22:03
Asa e Remy , e pe bune. Aia la golul 2 au intors mingea din contra-atacul lor,ca sa marcati voi ,de parca avea 7-0 . S-ar putea la tine sa se vada altfel, dar la noi asa se vede.

BLAT . BLAT . BLAT. BLAT.

Andy1987
15th April 2006, 22:03
lol , aici nu e vorba de arbitru ci de echipa adversa, cum a mai spus-o cineva mai sus .

sa intre golgeterul echipei , negrean , domnule sabau :rosu:
o fi obosit, poate il doare ceva.....mai stii :happy lasa omu` pe banca sa priveasca acest spectacol fotbalistic de exceptie :ok:

Grisha
15th April 2006, 22:04
Se vede blatul si de peste ocean ...
Au ajuns rau de tot dinamovistii :rosu:

Cristy
15th April 2006, 22:04
ce penibil , dinamo este in inferioritate numerica , iar bistrita se apara si sabau nu baga golgeterul echipe deloc :no: :rosu:

quatzecoatl
15th April 2006, 22:04
OAMENI BUNI STEAUA ESTE PESTE TOT AUZITI CE SCRIE PE CASETA MECIULUI LIVE ''''''''''76' Schimbare Steaua. Intra Abrudan si iese Palecaci

STEAUA-MANIA
15th April 2006, 22:06
Cum?Dinamo a facut blat?Voi sunteti nebuni?Ce saracie...dinamo e cea mai curata echipa din Europa!:happy
dinamo hai pe ei,da-le si golul 3:yeah:

Andy1987
15th April 2006, 22:06
Asa e Remy , e pe bune. Aia la golul 2 au intors mingea din contra-atacul lor,ca sa marcati voi ,de parca avea 7-0 . S-ar putea la tine sa se vada altfel, dar la noi asa se vede.

BLAT . BLAT . BLAT. BLAT.
e posibil la el sa se vada altfel, mai ales ca a spus ca recent la el tv sport n-are sonor serile...deci cine stie ce-o mai fi de aceasta data...:evil:

Cristy
15th April 2006, 22:07
4 vrei sa zici e deja 3 :happy

mda :mda: :jerk:

Andy1987
15th April 2006, 22:07
Cum?Dinamo a facut blat?Voi sunteti nebuni?Ce saracie...dinamo e cea mai curata echipa din Europa!:happy
dinamo hai pe ei,da-le si golul 3:yeah:
man, deja le-a dat 3 boabe....poate vrei sa spui boaba 4...posibil sa vina si aia, mai sunt 10 min., este timp.

bobycox
15th April 2006, 22:08
In ritmul asta , in 2-3 ani ,sigur castigati Champions Ligue. Dar cu o singura conditie . Sa participati doar voi cu Bistrita , Apulul A. Iulia si Dinamo 2.

STEAUA-MANIA
15th April 2006, 22:08
cristy:nu te agita..ca in meciurile directe rapid vs gloria,gloria are doar 1 victorie..restu victorii rapid.
niculescu preeeeeeeeeeeeeeeesedinteeeeeeee!:happy

Andy1987
15th April 2006, 22:09
"dinamo este pe punctul de a obtine primul succes pe teren propriu din acest retur" - comentatorul de la Antena.
intr-adevar un succes, un mare si frumos succes, un succes care ii apropie de titlu, dar intr-un mod jalnic, cat de penibil!

remy
15th April 2006, 22:10
Andy1987, LASA-NE, LASA-NE, CA DAI DOVADA DE MULTE ALTE LUCRURI !
Chiar iti bagi unghia-n gat ?
Repet: la un meci aranjat, se da cartonas rosu exact golgeterului echipei, ca sa nu joace unul dintre cele mai importante meciuri, cel cu CFR Cluj ? E principalul marcator de anul asta al lui Dinamo, nu mai dormiti !
Culcati-va, ca rade oricine de voi, daca ziceti ca asta a fost blat !
Eu recunosc ca Dinamo nu prea mai joaca bine, mai ales de cand a fost schimbat Andone de un Becaliot, dar voi o dati prin balarii. VISATI FRUMOS.
Vedeti meciul dubios Otelul-Steaua 0-3, cand nu s-a dat macar 1 cartonas galben, ca si cum nu s-ar fi jucat deloc !

Cristy
15th April 2006, 22:10
prima victorie pe teren propriu a lu dinamo obtinuta cum credeti ? ati ghicit printr-un blat ordinar :no: :rosu: :jerk: :mda:

hai zicu cu golu 4 , acum ai sansa sa mai dai si tu un gol :headbang:

Cristy
15th April 2006, 22:11
cristy:nu te agita..ca in meciurile directe rapid vs gloria,gloria are doar 1 victorie..restu victorii rapid.
niculescu preeeeeeeeeeeeeeeesedinteeeeeeee!:happy

nu te agita , ca vine meciul cu bacau pentru voi , cel cu galatiu s-a rezolvat ;)

si atunci zi-mi de meciurile cu voi ale gloriei , cam cate puncte au castigat :happy ?

remy : aici e vorba de echipa adversa care a vandut meciul , nu de ARBITRU , ce nu intelegi ?

Andy1987
15th April 2006, 22:12
Andy1987, LASA-NE, LASA-NE, CA DAI DOVADA DE MULTE ALTE LUCRURI !
Chiar iti bagi unghia-n gat ?
Repet: la un meci aranjat, se da cartonas rosu exact golgeterului echipei, ca sa nu joace unul dintre cele mai importante meciuri, cel cu CFR Cluj ? E principalul marcator de anul asta al lui Dinamo, nu mai dormiti !
Culcati-va, ca rade oricine de voi, daca ziceti ca asta a fost blat !
Vedti meciul dubios Otelul-Steaua 0-3, cand nu s-a dat macar 1 cartonas galben, ca si cum nu s-ar fi jucat deloc !
"oricine rade de noi daca spunem ca a fost blat" - ma tem ca dupa acest meci, toata romania va va ura din rasputeri :happy treaba voastra, v-ati pus toata tara in cap :ciocan:

bobycox
15th April 2006, 22:13
DINAMO =:ciocan: :jerk: :rolleyes: :rosu: :no:

Dinamo -GLORIa = BLat , Circ , Aranjament , Meci Strategic

BOGGIECOOL
15th April 2006, 22:13
Trebuia Dinamo sa-si refaca golaverajul dupa meciul cu Rapid, ha ha:rosu:

Nexus
15th April 2006, 22:14
Voi ati observat cum jucatorii Gloriei cind puteau scapa se ascundeau dupa fundasi ca sa nu primeasca mingea ? Si apoi o dadeau mult lateral dreapta unde un cretin o dadea in aut , nici nu se mai chinuia sa o arunce in centru.

Urmeaza sa vina niste nenorociti cu creierul cit musca sa imi zica de eliminarea lui Niculescu- garantia unui meci aprig disputat. Ha !

Asta s-a intimplat pentru ca a fost cretin Niculescu. Nu bate Dumnezeu cu parul ci cu Clujul.

Andy1987
15th April 2006, 22:15
propun sa uitam ce aceasta echipa exista in divizia a, propun s-o ignoram de-acum, nu merita nici macar sa discutam despre aceasta "echipa".

quatzecoatl
15th April 2006, 22:15
un film serial de 90 de minute dinamo-bistrita sau bistrita -dinamo ,cu mai multe episoade decat TANAR SI NELINISTIT!!!

Nexus
15th April 2006, 22:16
Meci de Champignon Lig

claudio25ro
15th April 2006, 22:17
pur si simplu nu pot sa zic de meciul asta ca:... IMI ESTE SCARBA DE VOI ... cei de la oficiala ... niste MIZERII !!!

STEAUA-MANIA
15th April 2006, 22:19
nexus:unde vezi meciul?doar esti in US...:D
Cristy:a facut mai multe pct decat in mec cu voi..se stie,tata jean e fost presedinte la rapid...

Cristy
15th April 2006, 22:19
gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ooool

felicitari gloria :happy :rosu: :headbang: :mda: :jerk: :no:

Nexus
15th April 2006, 22:19
Precum conducatorii asa sunt si unii suporteri. Nu au decenta sa taca dracului din gura.

Remy, blatul asta ordinar inca e cald, se joaca si tu arati spre Steaua ?

Sa-ti fie rusine

Andy1987
15th April 2006, 22:19
remy, e tare greu sa recunosti si tu ca e blat, uite pana si dinamovistul de deasupra mea a recunoscut!
3-1 =))
asta, ca sa nu fie suspiciuni multe de blat :headbang: tare de tot, frate!

Paul
15th April 2006, 22:19
Voi ati observat cum jucatorii Gloriei cind puteau scapa se ascundeau dupa fundasi ca sa nu primeasca mingea ? Si apoi o dadeau mult lateral dreapta unde un cretin o dadea in aut , nici nu se mai chinuia sa o arunce in centru.

Urmeaza sa vina niste nenorociti cu creierul cit musca sa imi zica de eliminarea lui Niculescu- garantia unui meci aprig disputat. Ha !

Asta s-a intimplat pentru ca a fost cretin Niculescu. Nu bate Dumnezeu cu parul ci cu Clujul.

Am vazut cu totii dar nu mai conteaza.

Nexus
15th April 2006, 22:19
nexus:unde vezi meciul?doar esti in US...:D
Cristy:a facut mai multe pct decat in mec cu voi..se stie,tata jean e fost presedinte la rapid...

Dinamomania TV

Frate cu dracul :D

remy
15th April 2006, 22:20
Copilasi, voi stiti ceva fotbal ?
Ziceti-mi mie, dragutilor, pe ce loc e Gloria, si ce joc spectaculos are deobicei ?
AUD ?
Cum sa faca blat cu una dintre cele mai slabe echipe din campionat, care pierde si la Vaslui, echipa de pe ultimul loc ?
Acum, la 3-1, nu mai ziceti ca Dinamo avea nevoie sa-si refaca golaverajul si i-a ajutat Gloria cea tare si mare ? Ce jucatori au aia de ar putea face ceva cu Dinamo, asa prost cum joaca ea ?
CE PENIBILI !
LA CULCARE, CA TOT CE-ATI SPUS, A FOST EXACT INVERS.

Cra10veanu
15th April 2006, 22:20
mi s-a adeverit pronosticul, scor de blat!

Cristy
15th April 2006, 22:21
pai la vaslui a facut ce a facut si cu voi azi , adica blat jegos .

Paul
15th April 2006, 22:21
pur si simplu nu pot sa zic de meciul asta ca:... IMI ESTE SCARBA DE VOI ... cei de la oficiala ... niste MIZERII !!!

asta e ... :(
sper sa luati atitudine ... se mai intampla

quatzecoatl
15th April 2006, 22:21
piesa de teatru a luat sfarsit, cortina s-a lasat, dar pana la urma si bistrita a marcat !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nexus
15th April 2006, 22:22
apropo de 3-1 : eram la Suceava si jucam cu Botosaniul, la 3-0 un fundas i-o da cu capul unui atacant de la Botosani si zice : hai bai , dati-o si voi pe-a voastra ! Iote asa si cu Gloriile.

STEAUA-MANIA
15th April 2006, 22:26
andy,ai pretentii de la unul care are ca semnatura ,un incendiu...de unde nu-i....
Oricum,sunt revoltat ca puteti banui pe dinamo de..blat!Eu va intreb retoric:cand a facut dinamo blaturi?Of,of...:D

Vladek
15th April 2006, 22:26
Mai oameni buni ... eu nu prea am prins meciul decat niste faze din repriza intai ( deh, munca de facut acasa :sleep: :sleep: ) ...
Vad insa ca toata lumea ( ma rog minus Remy, dar pe el il stim cu totii, nu are altceva de zis decat STEAUA = RAU, DINAMO = BUN ) zice de zor : Blat, Blat, Blat.
Da spuneti si voi : de ce credeti ca a fost blat ?? ( nu ca Dinamo sau Gloria ar fi niste monumente de corectitudine ) ... dar totusi macar asa ... niste motive ... cat de cat.

quatzecoatl
15th April 2006, 22:26
va mandriti numai cu prostia !!!mesajul meu catre tine Sevilla sevilla

Andy1987
15th April 2006, 22:26
"negrean n-a jucat pt. ca are 3 cartonase, are cartonas si urmeaza un meci greu acasa si trebuie menajat" - exact asa a spus antrenorul gloria, sabau.
pt. comentarii, va las pe voi.

Cristy
15th April 2006, 22:27
reporter : de ce nu a jucat negrean astazi ?
sabau : deoarece negrean are 3 galbene si noi avem un MECI important cu iasu acasa , iar el este unu dintre cei mai buni jucatori ai nostri .

no comment .

Paul
15th April 2006, 22:27
andy,ai pretentii de la unul care are ca semnatura ,un incendiu...de unde nu-i....
Oricum,sunt revoltat ca puteti banui pe dinamo de..blat!Eu va intreb retoric:cand a facut dinamo blaturi?Of,of...:D
niciodata da asa ne place noua sa credem ca orice blat dinamovist ne-a motivat si mai tare si de asta am ajuns asa sus!

remy
15th April 2006, 22:28
Tataie, Andy, mai pune frana la posturile astea en-gross, fara sens.
Nu te oftica atata, am inteles: opinia ta gresita, a fost: BLAT.
De-asta enervezi pe multi, nu numai in threadul asta, si continui. Vezi ca ai fost avertizat ca umpli forumul cu cateva cuvinte, si alea repetate, si fara sens.
Ia o pauza, si uite-te la K1, sa-l vezi pe Smarandescu al tau.
Dar mai bine culca-te, ca esti stresat, si te bate mamica daca mai stai pe NET.

Paul
15th April 2006, 22:28
reporter : de ce nu a jucat negrean astazi ?
sabau : deoarece negrean are 3 galbene si noi avem un MECI important cu iasu acasa , iar el este unu dintre cei mai buni jucatori ai nostri .

no comment .
asta e un motiv clasic: nu joaca X si Y ca avem meci greu acasa ca echipa M

Florin2004
15th April 2006, 22:29
FORZA STEAUA ALE ALE ALE ! Abia astept semifinala de cupa UEFA sa moara toti dinamovistii de ciuda ca suntem cu un picior in finala. Despre ei nu mai discut ca oricum si daca joaca 5 meciuri curate pe campionat tot maxim pe 2 ies la ce valoare au.

Andy1987
15th April 2006, 22:30
Tataie, Andy, mai pune frana la posturile astea en-gross, fara sens.
Nu te oftica atata, am inteles: opinia ta gresita, a fost: BLAT.
de-asta enervezi pe multi, nu numai in threadul asta, si continui.
Ia o pauza, si uite-te la K1, sa-l vezi pe Smarandescu al tau.
Dar mai bine culca-te, ca esti stresat, si te bate mamica daca mai stai pe NET.
mai bine ai tace, in locul tau as avea gura mica....atat am sa-ti spun: "we love dinamo"

mariomax
15th April 2006, 22:30
"negrean n-a jucat pt. ca are 3 cartonase, are cartonas si urmeaza un meci greu acasa si trebuie menajat" - exact asa a spus antrenorul gloria, sabau.
pt. comentarii, va las pe voi.

Patetic "martorul" lui Dinamo...:happy :happy :rosu:

SORENSEN
15th April 2006, 22:33
Un cadou frumos ...asa s-ar putea caracteriza aceste meci...dupa 1-0 am schimbat postul...

Nexus
15th April 2006, 22:34
reporter : de ce nu a jucat negrean astazi ?
sabau : deoarece negrean are 3 galbene si noi avem un MECI important cu iasu acasa , iar el este unu dintre cei mai buni jucatori ai nostri .

no comment .


Sabau credinciosul lui peste oceanic.

Te lasa Iehova sa vinzi meciuri ?

Cronica meciului merita sa se numeasca : Iehovistul la nevoie se cunoaste.

Florin2004
15th April 2006, 22:34
"negrean n-a jucat pt. ca are 3 cartonase, are cartonas si urmeaza un meci greu acasa si trebuie menajat"

Ma' omul poate are dreptate au meci greu cu Iasul ca cine naiba mai considera meci greu cu Dinamo in ziua de azi ? Ha ha ha ha

Paul
15th April 2006, 22:34
Sabau credinciosul lui peste oceanic.

Te lasa Iehova sa vinzi meciuri ?

Atat timp cat "fratii" sunt de acord nu e nici o problema.

STEAUA-MANIA
15th April 2006, 22:35
vladut:cum e sa vezi STEAUA in 1/2 Cupa Uefa,sa nu te sinucizi ca vezi cum incep stirile cu STEAUA:D Avem nevoie de opiniile tale fff "avizate".
Felicitari pt victorie,sunt sigur ca v-ati dorit mai mult victoria...vedeti ca la cluj veti fi primiti ca peste tot:cu dispretz:D


Te lasa Iehova sa vinzi meciuri ?

Cronica meciului merita sa se numeasca : Iehovistul la nevoie se cunoaste.
hahahhahaha nexus,supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer!

Paul
15th April 2006, 22:39
Mania , cred ca vin si eu sa`i vad pe minunatzii maidaneji :)

mariomax
15th April 2006, 22:41
"negrean n-a jucat pt. ca are 3 cartonase, are cartonas si urmeaza un meci greu acasa si trebuie menajat"

Ma' omul poate are dreptate au meci greu cu Iasul ca cine naiba mai considera meci greu cu Dinamo in ziua de azi ? Ha ha ha ha

:happy :happy :happy

Acuma stiu de ce a plecat Burebista. Au gasit unul mai bun. :happy :happy
Si cand te gandesti ca Bistritenii nu erau multumiti de Corpodean. :rosu:

STEAUA-MANIA
15th April 2006, 22:42
Paul,am vrut sa ma duc in galeria lui cfr..numa sa le urez de bine legal non-stop pe dinamo..insa e sambata...:((
Claudiu Niculescu is back...nici nu s-a bucurat la primul gol,prietenii stiu de ce....

Florin2004
15th April 2006, 22:43
Da faza tare e ca Zicu nu reuseste sa inscrie nici in blaturi.

Paul
15th April 2006, 22:44
mdeah ... sambata mare ...
din parti tren de intoarcere :(
las ca le uram de bine joi /OLE/

Nexus
15th April 2006, 22:53
Sabau zice ca s-au batut siguri.

Seriooooos ????

Inca 3 puncte in camionul cu butelii.

Butelistii in picioare

Bucurie pe Stefan cel mare

Yeeessss:yeah: :yeah: :drak:

Celtic
15th April 2006, 22:54
Scarbos , gretos si inca un BLAT puturos produs de echipa care se pare ca nu intelege nimic nici din dispretul adversarilor, dar nici macar din cel al propriilor suporteri (e vorba de suporterii lor care poseda creier si se folosesc de el, nu de cei care au zacusca intre urechi).

Inaintea meciului au aratat o imagine cu un mesaj scris pe asfalt de suporteri: "MIZERIILOR!"
:rosu:

BAK
15th April 2006, 22:55
rezultat asteptat si nu cred ca a mirat pe nimeni....titlul inca se joaca,se pare ca bistritenii si-au respectat blazonul si au luptat pana la capat, cu multa ardoare si sacrificiu, ei au crezut in sansa lor si si-au jucat-o pana la capat!
PE NAIBA!!!!!!!!
vladeica1607 tataie, esti cam pe langa, nu stii decat sa ii jignesti pe altii?! esti din categoria remy a fanilor dinamovisti, adica din aia frustrati pe succesul altilor si care vad numai ce vor ei sa vada?!

STEAUA-MANIA
15th April 2006, 22:59
nexus,vezi sa nu blatuiesti si tu la fotbal..stii ca puterea exemplului...:D::D
S-a terminat 3-1?:)

Nexus
15th April 2006, 23:01
nexus,vezi sa nu blatuiesti si tu la fotbal..stii ca puterea exemplului...:D::D
S-a terminat 3-1?:)

Acuma incepe la 4.

STEAUA-MANIA
15th April 2006, 23:06
Hahahaha!Nexus esti nebunake...have fun:)
Bistritenii s-au daruit exemplar,au dovedit caracter,s-au sacrificat pt echipa "trup si suflet",etc,etc.

Kainsashiki
16th April 2006, 00:54
inainte sa inceapa meciul eram 101 % sigur ca o sa fie blat. incepe meciu si dupa primele 30 de minute, vazand cum alearga jucatorii gloriei mi-am pus intrebarea daca e blat sau nu? in momentu ala m-am gandit ca e de fatada sa alerge sa nu fie blatul pe fata si sa dea dinamo un gol printr-o iesire gresita la ofside sau o eroare de marcaj la un corner. insa, in minutu 45 cand am vazut golul dinamovist am inchis televizoru si am preferat sa nu mai vad repriza a2a. golu ala a fost nesimitire pe fata. dupa gol, baieti cu bun simtzi toti jucatorii: nimeni nu se bucura, nimeni nu era suparat, de parca ar fi fost un aut.

bravo dinamo..bravo..tot asa pregateste-te pt blaturile cu real si juve din CL

esku
16th April 2006, 00:56
caterinca de meci....:rosu:

Gabriel28
16th April 2006, 01:11
se putea termina altfel meciul decat asa? nu.

gigel_bucur
16th April 2006, 02:07
rezultat previzibil:no:

remy
16th April 2006, 02:15
MAI ALES PT. STELISTI, DAR SI PT. CEILALTI CARE VEDETI MEREU O CONSPIRATIE MONDIALA PRO-DINAMO (N-O FI SI BUSH SAU PUTIN IMPLICATI AICI ?):
Oameni buni, ati schimbat placa cu arbitrii care trag toti pt. DINAMO (dar cati bani au aia pt. a-i plati pe toti arbitrii, si pe urma, cine stie (Doamne fereste), sa nu poata lua campionatul ???).
Chiar ne-am plictisit de placile astea, pe care le schimbati cand visati ceva noaptea, si asterneti apoi aici.
Cand Dinamo castiga cu Gloria Bistrita (o echipa de ultimele locuri, poate de B), e clar (nu v-a spus cumva "sfantul" JIJI asta, ca de la el tot auziti.) ca echipa adversa a facut "blat" (de tort) cu dinamovistii.
Cand Steaua nu poate bate pe National, FC Arges, etc., dati tot vina pe arbitri, ca nu stiu ce au cu Steaua, de nu le baga ei mingea in poarta (0-0 e deja scorul lor iubit) ?
Na, ca Autobaza tot la Steaua e, ca tot plangea copilul MEME ca nu s-au lasat calariti cei de la Arges sa le dea gol cand vor ei (impotentii).
Majoritatea ati acuzat pe Dinamo pana si de amanarea returului, de ziceai ca au vorbit ei cu Doamne - Doamne, sa dea o zapada sa-si vada visul implinit.
Cand terminati cu penibilitatile astea ?
Ati zis o data, au inteles toti, dar fiti barbati, si nu mai vedeti comploturi peste tot.
Chiar nu puteti sa nu mai stati cu blaturile in cap ?
E prea obositor, pe cuvant. Voi n-ati obosit ?
Ce echipa mare vedeti la Gloria, ca sa-i fi putut bate pe Dinamo ?
Asa, putem zice si de Otelul, dupa ce a spulberat multe echipe cu scoruri mari (chiar pe Dinamo acasa la ei), se lasa subit calarita de Steaua, doar sa-i menajeze pt. meciul din sferturi cu Rapidul, si sa-si refaca si golaverajul. In plus, ceva rar: n-a fost nici un cartonas galben sau rosu acolo !!!
Acolo de ce n-ati suflat nimic ?
Va e frica sa acuzati Steaua de ceva rau ?
Sa nu mai vorbim de alte meciuri ale Stelei, mai ales cu Bacaul, Farul, JIUL Petrosani (o spun majoritatea petrosenenilor care au fost la meci)

its a sport???
16th April 2006, 02:47
Bai,ce infantili si capete patrate,pfuuiii.Doar blaturi si excremente au in cap,fotbal si lungul nasului mai putin ca nu se poarta mileniul asta.Ce marlani necizeliti si inculti.Ma refer la astia care pe la scoala mai putin ,dar pe la Scooter cu Maria mai mult,:yeah: ca e la moda,doar o asculta mm si restul de farmeri de pe miriste.:ok:

Diodude
16th April 2006, 03:51
rezultat previzibil:no:
Daca tu consideri ca Dinamo nu mai are voie sa bata pe nimeni pe bune,am doar un comentariu.Ai 38 de ani ,insa creierul e de 10,maxim 11 ani.

Paul
16th April 2006, 09:49
MAI ALES PT. STELISTI, DAR SI PT. CEILALTI CARE VEDETI MEREU O CONSPIRATIE MONDIALA PRO-DINAMO (N-O FI SI BUSH SAU PUTIN IMPLICATI AICI ?):
Oameni buni, ati schimbat placa cu arbitrii care trag toti pt. DINAMO (dar cati bani au aia pt. a-i plati pe toti arbitrii, si pe urma, cine stie (Doamne fereste), sa nu poata lua campionatul ???).
Chiar ne-am plictisit de placile astea, pe care le schimbati cand visati ceva noaptea, si asterneti apoi aici.
Cand Dinamo castiga cu Gloria Bistrita (o echipa de ultimele locuri, poate de B), e clar (nu v-a spus cumva "sfantul" JIJI asta, ca de la el tot auziti.) ca echipa adversa a facut "blat" (de tort) cu dinamovistii.
Cand Steaua nu poate bate pe National, FC Arges, etc., dati tot vina pe arbitri, ca nu stiu ce au cu Steaua, de nu le baga ei mingea in poarta (0-0 e deja scorul lor iubit) ?
Na, ca Autobaza tot la Steaua e, ca tot plangea copilul MEME ca nu s-au lasat calariti cei de la Arges sa le dea gol cand vor ei (impotentii).
Majoritatea ati acuzat pe Dinamo pana si de amanarea returului, de ziceai ca au vorbit ei cu Doamne - Doamne, sa dea o zapada sa-si vada visul implinit.
Cand terminati cu penibilitatile astea ?
Ati zis o data, au inteles toti, dar fiti barbati, si nu mai vedeti comploturi peste tot.
Chiar nu puteti sa nu mai stati cu blaturile in cap ?
E prea obositor, pe cuvant. Voi n-ati obosit ?
Ce echipa mare vedeti la Gloria, ca sa-i fi putut bate pe Dinamo ?
Asa, putem zice si de Otelul, dupa ce a spulberat multe echipe cu scoruri mari (chiar pe Dinamo acasa la ei), se lasa subit calarita de Steaua, doar sa-i menajeze pt. meciul din sferturi cu Rapidul, si sa-si refaca si golaverajul. In plus, ceva rar: n-a fost nici un cartonas galben sau rosu acolo !!!
Acolo de ce n-ati suflat nimic ?
Va e frica sa acuzati Steaua de ceva rau ?
Sa nu mai vorbim de alte meciuri ale Stelei, mai ales cu Bacaul, Farul, JIUL Petrosani (o spun majoritatea petrosenenilor care au fost la meci)

ba baiatule ... stii care e problema noastra?
nu ca ati batut voi bistrita , ca nu e mare bascula...

probleme noastre e urmatoarele ca sa vorbeste asa

1. bistrita a dat ambele meciuri lui DInamo , au existat suspiciuni si tur si in retur

2. aceeasi echipa slaba a Gloriei a batut Rapidu si a batut in Ghencea

3. aceeasi echipa va scoate minim 1p cu Rapid sau Steaua

4. JOCUL de ieri
-> Dinamo cea care nu joaca NIMIC , da primu si al doilea gol cum le da
-> Bistrita se lasa dominata si cand iese pe contraaatac 5 contra 3 da mingea in out :o:
-> Dinamo s-a gandit sa-si rezolve micile probleme , cum ar fi "Alexa" ieri , prin luarea unui galben cu rapid , ca sa stea ieri si dupa aia sa nu aiba probleme

5. Totul se va confirma cand Ovidiu Sabau va fi noul antrenor a lui Dinamo :ok:

tuxie
16th April 2006, 09:55
Cam se leaga parerile lui Paul, daca o puneti cap la cap, plus ca mirosea dinainte, stim noi a ce.
Paulache, ia zi ma, ce-i cu maneaua aia penala? Ala va fi imnul vostru? O sa-l cante varianta "Shkutar" pe stadion? :evil:

Andy1987
16th April 2006, 10:01
MAI ALES PT. STELISTI, DAR SI PT. CEILALTI CARE VEDETI MEREU O CONSPIRATIE MONDIALA PRO-DINAMO (N-O FI SI BUSH SAU PUTIN IMPLICATI AICI ?):
Oameni buni, ati schimbat placa cu arbitrii care trag toti pt. DINAMO (dar cati bani au aia pt. a-i plati pe toti arbitrii, si pe urma, cine stie (Doamne fereste), sa nu poata lua campionatul ???).
Chiar ne-am plictisit de placile astea, pe care le schimbati cand visati ceva noaptea, si asterneti apoi aici.
Cand Dinamo castiga cu Gloria Bistrita (o echipa de ultimele locuri, poate de B), e clar (nu v-a spus cumva "sfantul" JIJI asta, ca de la el tot auziti.) ca echipa adversa a facut "blat" (de tort) cu dinamovistii.
Cand Steaua nu poate bate pe National, FC Arges, etc., dati tot vina pe arbitri, ca nu stiu ce au cu Steaua, de nu le baga ei mingea in poarta (0-0 e deja scorul lor iubit) ?
Na, ca Autobaza tot la Steaua e, ca tot plangea copilul MEME ca nu s-au lasat calariti cei de la Arges sa le dea gol cand vor ei (impotentii).
Majoritatea ati acuzat pe Dinamo pana si de amanarea returului, de ziceai ca au vorbit ei cu Doamne - Doamne, sa dea o zapada sa-si vada visul implinit.
Cand terminati cu penibilitatile astea ?
Ati zis o data, au inteles toti, dar fiti barbati, si nu mai vedeti comploturi peste tot.
Chiar nu puteti sa nu mai stati cu blaturile in cap ?
E prea obositor, pe cuvant. Voi n-ati obosit ?
Ce echipa mare vedeti la Gloria, ca sa-i fi putut bate pe Dinamo ?
Asa, putem zice si de Otelul, dupa ce a spulberat multe echipe cu scoruri mari (chiar pe Dinamo acasa la ei), se lasa subit calarita de Steaua, doar sa-i menajeze pt. meciul din sferturi cu Rapidul, si sa-si refaca si golaverajul. In plus, ceva rar: n-a fost nici un cartonas galben sau rosu acolo !!!
Acolo de ce n-ati suflat nimic ?
Va e frica sa acuzati Steaua de ceva rau ?
Sa nu mai vorbim de alte meciuri ale Stelei, mai ales cu Bacaul, Farul, JIUL Petrosani (o spun majoritatea petrosenenilor care au fost la meci)
facem un pact? nu mai iti atacam "echipa" nu ne mai ataci echipa pe alte threaduri. ce zici? e un pact echitabil?

Paul
16th April 2006, 10:03
Paulache, ia zi ma, ce-i cu maneaua aia penala? Ala va fi imnul vostru? O sa-l cante varianta "Shkutar" pe stadion? :evil:
din seria de ProTv-isme

starsteel
16th April 2006, 10:13
facem un pact? nu mai iti atacam "echipa" nu ne mai ataci echipa pe alte threaduri. ce zici? e un pact echitabil?
Mai omorat si cu pactul , ti-am spus singura cale este sa il ignori, cum poti sa citesti mereu acelasi tip de mesaje fara nimic interesant in ele, ai citit 10 mesaje gata de-acum stii tot.

Andy1987
16th April 2006, 10:46
da, ai dreptate...am sa incerc sa evit sa mai citesc mesajele lui kilometrice :)
intr-adevar, in fiecare mesaj scrie acelasi lucru. ma intreb oare cand se va opri?

starsteel
16th April 2006, 10:49
Niciodata.

Andy1987
16th April 2006, 10:50
oh, doamne....asta e pedeapsa noastra inseamna...oare cu ce am gresit noi?!

Asi
16th April 2006, 11:18
ce blat dizgratios, pute a caine calcat de tanc sovietic in jurul hoitului roind mustele care se rotesc deobicei in jurul capului lui borcea :rolleyes:

Ella14
16th April 2006, 11:30
Ce mizerie de meci!!! Astea sunt rebuturile unei echipe ( daca se poate numi asa ), care in afara de blaturi, arbitrii mituiti si faulturi a la Alexa ( killer number 1 ) nu au nici o legatura cu fotbalul. Culmea, niciun ziar de specialitate n-a vazut blatul mareeeeeeeeeeeeeee cit remy!!! :rosu: :ciocan:

mariomax
16th April 2006, 12:15
au sugerat ceva despre "somnul" Bistritei...ziarele....:sleep:

Ella14
16th April 2006, 12:17
Da??? Pai gsp, ols si prosport nu scriu decit ca s-au trezit mortii!!! :headbang:

mariomax
16th April 2006, 12:21
Cand terminati cu penibilitatile astea ?


Asta e intrebare pentru Dinamo, nu pentru Steaua. Dinamo, echipa de...fas. :ok:

Ella14
16th April 2006, 12:26
Pai cateii cind nu mai au argumente si nu stiu cum sa se mai apere, latra la luna!!! :yeah:

Ella14
16th April 2006, 12:30
Apropos, cind se deschide threadul meciul, golul si jucatorul etapei, trebuie sa votam la unison. MECIUL ETAPEI: Dinamo. Bistrita
GOLUL ETAPEI: Claudiu Niculescu
JUCATORUL ETAPEI:Albut.

Cred ca sunteti de acord cu mine!!!

dede
16th April 2006, 12:38
frumos meci...cu de toate...spectacol, goluri multe, eliminari, greseli mari in aparare
era si cazu' ca dinamo sa castige acasa...

AxinTe
16th April 2006, 14:18
Manchester - Sunderland 0-0

Minutul 89 : Un fundas de-al lui Sunderland lasa mingea la portar, vine Rio Ferdinand si o agata numai ca mingea se loveste de portar(faza identica cu a lui Niculescu)

A fost blat?

Andy1987
16th April 2006, 14:20
daaaaaaaaa si inca cum! cat casa! blat :evil: :evil:
se pare ca "metoda" de la noi se raspandeste :happy :happy :happy

Mihai
16th April 2006, 14:37
Mie nu mi s-a parut blat, dupa ce i-am capacit noi in giulesti, era normal sa bata si ei pe cineva...

Zi-mi si mie de ce crezi ca a fost blat? Vreau dovezi:ok:

vlad1607
16th April 2006, 14:41
vad ca mandrii fani de beee au ramas cu aceleasi frustrari eterne :D bravo ba primitivilor :D

Mihai
16th April 2006, 14:45
Vlad, deci eu am recunoscut ca nu mi s-a parut blat, insa Dinamo nu a jucat stralucit parerea mea, primul gol nu l-am vazut si 2,3 au fost pe contraatac:D
Tu cum ai vazut ca a jucat dinamo? ca fan.

One-Man Show
16th April 2006, 14:45
mah asta latrator shi inflacarat...mare fan ce te vezi...vezi ca peluza 2 a ars in '96 :ciocan: cat despre meci...actorii mai "slabi" dekat sleahta de maimute din "La bloc"

Devil
16th April 2006, 14:52
Mai voi astia cu blaturile, inceati cu acuzatiile astea. Daca avea 2-0 Gloria la pauza nu era blat. Intr-un meci ca asta orice gafa a Gloriei automat e blat. E frustrant pt stelisti sa stie ca aia care au batut 1-0 in Ghencea au pierdut 3-1 in "Groapa". Ar trb sa va vedeti lungul nasului. Ati ajuns in semifinale doar, din intamplare si bulan la tragerea la sorti. Rapidul joaca cu Hamburg voi cu Betis care e la retrogradare. Ati castigat 4 meciuri de cand a inceput returul. 3-1 in Olanda, 3-0 in Spania, 3-0 cu Otelul si 1-0 chinuit si suspect obtinut cu Poli Iasi. Super echipa, fara adversar, ce sa spun. Sa fiti pe faza ca urmeaza un esec usturator...joi

Devil
16th April 2006, 14:55
Si dc sunteti asa de infocati suporteri, de ce la 0-0 va injurati echipa care e in semifinale acum. Ceva va spune si voua ca lucrurile nu sunt intotdeauna cea ce par!!!!

vlad1607
16th April 2006, 15:04
@Mihai nu ma refeream la tine relax :D
a jucat anost

One-Man Show
16th April 2006, 15:11
Sa fiti pe faza ca urmeaza un esec usturator...joi

schimba ashternuturile ;)

Ella14
16th April 2006, 15:13
Pai daca nu va dadea meciul nea Jean iar o furati cum ati furat-o cu Otelul!!

remy
16th April 2006, 18:28
ba baiatule ... stii care e problema noastra?
nu ca ati batut voi bistrita , ca nu e mare bascula...

probleme noastre e urmatoarele ca sa vorbeste asa

1. bistrita a dat ambele meciuri lui DInamo , au existat suspiciuni si tur si in retur

2. aceeasi echipa slaba a Gloriei a batut Rapidu si a batut in Ghencea

3. aceeasi echipa va scoate minim 1p cu Rapid sau Steaua

4. JOCUL de ieri
-> Dinamo cea care nu joaca NIMIC , da primu si al doilea gol cum le da
-> Bistrita se lasa dominata si cand iese pe contraaatac 5 contra 3 da mingea in out :o:
-> Dinamo s-a gandit sa-si rezolve micile probleme , cum ar fi "Alexa" ieri , prin luarea unui galben cu rapid , ca sa stea ieri si dupa aia sa nu aiba probleme

5. Totul se va confirma cand Ovidiu Sabau va fi noul antrenor a lui Dinamo :ok:

Asa, si, alta noutate ?
De cate ori ai dat-o in bara cu calculele tale savante, dar demne de un suporter fanatic al Stelei ?
CEL PUTIN CU CE AI SPUS AICI, TE-AI FACUT DE CACAO (FARA MISTO, POATE VEDEA SI UN COPIL DE 10 ANI !): Dinamo s-a gandit sa-si rezolve micile probleme , cum ar fi "Alexa" ieri , prin luarea unui galben cu rapid , ca sa stea ieri si dupa aia sa nu aiba probleme
Dar de blatul cu arbitrul al lui Dinamo, sa primeasca rosu cel mai bun fotbalist al lor, Cl. Niculescu (si suspendat pt. un meci foarte greu, la CFR Cluj), la fel si inca 3 cartonase galbene, ce se mai poate spune ? Da, in halul asta sa tot faca blaturi toate echipele, iar Steaua sa aiba parte numai de rosii !
DOAMNE, MAI SANTETI MULTI CU ABERATIILE ASTEA ? VOI MAI AVETI PUTIN CEREBEL ? DACA NU E BLAT CU ARBITRII, GASITI VOI PANA SI PE MASEUR "BLATIST".
DACA VOI, CARE NU STIU CUM PUTETI ARUNCA LATURILE ASTEA, ATI ACUZAT PE DINAMO CA A COMANDAT ZAPADA INAINTE DE PRIMA ETAPA A RETURULUI, SAU CA S-A PROGRAMAT DE CINEVA DE LA DINAMO DATA SI ORDINEA MECIURILOR DIN RETUR !
ASA NU SE MAI POATE, SI CHIAR DACA NU AI TINE CU DINAMO, ITI DAI SEAMA CA MULTI SCRIU TREBURILE ASTEA DOAR AUZIND ABERATIILE LUI JIJI, CA E FURAT DE TOATA LUMEA. OARE CHIAR E IDOLUL VOSTRU, DE ACUZATI ATATA, LA ORICE MECI ?
CUM DE A SCAPAT SI MECIUL CU STEAUA SI CU RAPID DE ACUZATIA DE BLAT FACUT DE DINAMO ?

Nexus
16th April 2006, 20:19
Manchester - Sunderland 0-0

Minutul 89 : Un fundas de-al lui Sunderland lasa mingea la portar, vine Rio Ferdinand si o agata numai ca mingea se loveste de portar(faza identica cu a lui Niculescu)

A fost blat?

Nu compara tata capra cu varza. Alea sunt greseli. Asta e blat.