PDA

View Full Version : Etapa 23: Otelul - Sportul



ADelPiero
13th April 2006, 00:35
Sambata, 15.04.2006, ora 17:00, Otelul-Sportul, TVR 2
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

esku
13th April 2006, 00:58
otelul joaca mai prost akasa ... sportul e in forma.... 1-2 :ok:

erreyy
13th April 2006, 08:58
Hai Otelul, inca o victorie si am scapat de retrogradare definitiv, sper sa ramana Apostol la Galati si la terminarea campionatului sa nu mai avem probleme la anul.../hello

tonicu
13th April 2006, 09:59
Greu meci, poate mai greu de cat cel cu Steaua. Sa speram ca vor face un meci bun. Daca e Otelul din retur e opusul Otelului din tur atunci sa fie si pe teren propriu.(in tur Otelul-Dinamo 1-4, in retur 3-0, in tur Otelul- CFR Cluj 0-1, in retur 1-0, in tur Sportul - Otelul 4-0, in retur ................., astept confirmarea).

HAI OTELUL !!! HAI GALATI !!!

mblue
13th April 2006, 11:08
meci interesant, sa vedem ce va fi, cred totusi ca va invinge sportul

Luis Garcia10
13th April 2006, 11:14
parerea mea sunt doua variante pentru meciul asta si ambele depind de sportul. daca sportu joaca curajos si ofensiv atunci e meci de x2 , daca mizeaza pe varianta contraatacului e de 1x!

Otzelaru'
13th April 2006, 12:10
nu uitati dragi prieteni ca otelul pana acum nu a primit decat 3 goluri si alea de la steaua asa ca stati linistiti...otelul bate la 0 ori 1 ori 2 ori.... vom vedea fortza otelul:yeah:

STEELMAN
13th April 2006, 12:42
meci de 1-2 dupa parerea mea
daca sportu poate castiga cu 4-0 f usor la fel de usor poate sa si piarda cu 4-0.Hai Otelu'!

starsteel
13th April 2006, 14:00
Sportul o echipa imprevizibila capabila de orice rezultat insa nu pleaca cu 3 puncte de la Galati stati linistiti.

boosaw
13th April 2006, 16:44
bate sportul cel putin 0-2 sau 1-2... Sportul merita cupa UEFA

yonu7
13th April 2006, 16:47
asta mi se pare cel mai interesant meci din etapa asta
nu pot sa dau nici un pronostic

cap
13th April 2006, 16:53
e cam greu de dat un pronostic pt. ca e foarte greu meciul dar otelul sar multumi si cun egal astas sigur

geilon
13th April 2006, 18:30
da meci foarte greu, sper sa vina lume la stadion, si sa umplem peluza

Universal
13th April 2006, 19:07
Greu meci, o echipa fara pretentii cu una noua ,tanara... zic un 1-1 sau 2-2 poate 2-3

bada_otelul
13th April 2006, 21:03
tinand cont de rezultatele celor doua echipe nu cred ca se va termina egal,castiga una din ele,sper otelul.s vedem care din echipe va avea mai multa sansa,oricum cred ca va fi un meci foarte frumos,sa castige otelul!

Universal
13th April 2006, 21:05
este un meci destul de interesant , otelul are un portar col,pe Stelica , si Rapid are o echipa europeana..daca iese2-2 imi dai o bere?

Larel
13th April 2006, 21:50
Surprize Vs. Surprize

1x2

Cra10veanu
14th April 2006, 00:31
pronostic 2, 2-0 pt sporting :D

Darius
14th April 2006, 14:03
As spune ca ascesta este "derbyul" etapei 23...se intalnesc fata in fata cele mai in forma echipe din retur...cred ca va iesi spectacol...

Rossi
14th April 2006, 14:05
la ce au aratat cele doua echipe in ultimul timp ... 2 solist

SORINULTRA
14th April 2006, 14:51
noi deocamdata ne pregatim pentru champions league asa ca lasati ne cu spotu si studentii vostri 5-0 pt. otelul. grupa 'c' militanta ultra.

tuxie
14th April 2006, 14:56
Daca ambele echipe vor juca la randament maxim, cred ca sunt toate sansele ca asta sa iasa meciul etapei.

Otzelaru'
14th April 2006, 16:49
am impresia ca asta e cel mai greu meci al lui otelul pana acum pt ca stim cu totii cum joaca sportul deci e cam greu sa castige otzelul dar nimic imposibil un pronostic final cam 2-1 pt galateni :ok:

steaua-86
14th April 2006, 17:07
N-am nimic cu galatenii, dar sper sa bata Sportu'... Merita un loc de UEFA. Oricum, o sa fie meci frumos.

Pronostic: 2

starsteel
14th April 2006, 17:09
Sportul in UEFA anul asta? sigur nu ai baut nimic?
P.S. Daca Sportul prinde UEFA anul asta Steaua sau Dinamo stau acasa.

boosaw
14th April 2006, 17:20
Dinamo? Bine ar fi sa stea acasa sa-si faca echipa... Steaua? Campioana... Rapid? Cupa Romaniei :yeah:

steaua-86
14th April 2006, 17:33
Dinamo? Bine ar fi sa stea acasa sa-si faca echipa... Steaua? Campioana... Rapid? Cupa Romaniei :yeah:

Exact asa ma gandeam si eu. O pregatire de un sezon pentru sampions lig. :D

bada_otelul
14th April 2006, 18:01
ce ma intereseaza pe mine cine joaca in uefa.sa castige otelul asta e important.in lume nu exista decat o echipa pt noi:otelul

mblue
14th April 2006, 18:20
sa castige cel mai bun si sa fie un meci fain , in rest ...noi sa fim sanatosi ca boala vine singura

bada_otelul
14th April 2006, 18:55
sa castige cel mai bun si sa fie un meci fain , in rest ...noi sa fim sanatosi ca boala vine singura

ca bine zici!:)

starsteel
14th April 2006, 21:00
Sa castige cel mai bun si Otelul sa ia 3 puncte.
FORTZA OTELUL !!!

WOLF_ULTRAS
14th April 2006, 21:46
bate Otelul 2-1:ok:

WOLF_ULTRAS
14th April 2006, 21:50
castigam meciul asta si stam relaxati
http://img527.imageshack.us/img527/4042/fas3hz.jpg (http://imageshack.us)
OTELUL 4 EVER

STEELMAN
14th April 2006, 22:34
care esti ma wolf?si de cand postezi logo-ul de la grupa c?
DOAMNE CE DEPLASARE LA CLUJ....

WOLF_ULTRAS
14th April 2006, 23:18
sunt ultras_otelul4ever ma ai in lista teai suparat daca am folosito :( imi place mult cum arata daca am incalcat vreo ceva srry nu so mai folosesc daca vrei u

Gigel Sportul
14th April 2006, 23:19
Voi dati cu caramizile in pectorali, noi jucam. Voi aveti o adunatura de vedete, printre care Stelea este cam foarte accidentat (nu ca nu l-ar pacali Mazilu de vreo 2-3 ori), noi avem un portar deja pe val. Voi sunteti pe locul 13, noi cu 10 pozitii mai sus. Ar fi ilogic sa nu batem. Ignorati-ne, desconsiderati-ne, poate va facem figura si luam campionatul, pentru jucatori nu insemna nimic la buget, dar un transfer afara (nici unul dintre acesti jucatori nu merita pedepasa de a juca in liga lui mitica) va fi si in folosul lor, si in folosul clubului. Si injuratul Siman va deveni, fara voia lui, subiect de prima pagina. Dar mai bine nu... prefer faptul ca presa ne ignora, din "cutiutza" noastra, unde nimeni nu ne baga in seama, veti avea surprize neplacute. Pronostic: 0-3, ca la Vaslui.

PS. Nu va mai laudati atat cu ce a fost la Cluj: aia in primul rand nu este echipa, asa cum si in prima etapa din retur ati batut o adunatura demna de divizia C. Maine veti avea meci de A, condoleante.

WOLF_ULTRAS
14th April 2006, 23:31
dute baaaaaa si tu culca cu echipa ta tu compari turma de vaci alu porumboiu cu echipa noastra adevarul este ca aveti echipa voi sunteti pe val dar nici noi nu stam pe loc : dinamo 0-3 otelul,otelul 0-0 poli iasi,fcm bacau 0-4 otelul,otelul 0-3 steaua(am luat batie de la o echipa care e in semifinale UEFA nu are cine sa ne sara in cap) otelul 1-0 gloria,cfr 0-1 otelul avem echipa sa ne batem de la egal la egal cu oricare echipa din divizia A asa ca nu ma compara tu

dupa ce ca aveti 10 suporteri la fiecare meci acasa mai aveti tupeul acuma sa comparati pe vacari aia cu noi

B0gdaaaN
14th April 2006, 23:56
cred ca o sa fie un meci frumos,cu multe ocazii de poarta...cat despre un pronostic...habar nu am...1X2

Ultras
15th April 2006, 00:04
dupa ce ca aveti 10 suporteri la fiecare meci acasa mai aveti tupeul acuma sa comparati pe vacari aia cu noi


Iti admir entuziasmul, dar nu mai sari calu'. Ma refer la consecutive, poza aia cat casa (din cate inteleg ai nostalgii din divizii inferioare). Cat despre meci, vom vedea ce va fi maine. Sportul nu cred ca va face greseala celor de la dinamo si cfr, care v-au cam tratat de sus. Va veni sa joace, rezultatul la final. Din cate am vazut la televizor terenul pare foarte bun, deci un avantaj pentru noi. Sper sa fie si cu cat mai putine denivelari...

WOLF_ULTRAS
15th April 2006, 00:35
denivelari lol vino maine la galati sal vezi de aproape ca sa va ofticati ca nu veti fi ca noi nici in zeci de ani.........si terenu nu pare ff bun este fff excelent si eram eu sa zic ce nostalgii am :jerk: :mda: :pace: :mad: :no:

Cra10veanu
15th April 2006, 02:19
ce tare in gura e wolf :D o as se calmeze dupa meci :D , bate sportu la scor

Ultras
15th April 2006, 03:34
Ale tineretii valuri... Totusi in public ar fi bine sa isi controleze hormonii...

PS. Evident ca, in sute de ani, nu vom putea fi ca voi. Nici nu dorim asa ceva.

erreyy
15th April 2006, 08:19
Daca batem azi am scapat definitiv de la retrogradare si ne putem gandi la campania de achizitii din vara si la cei care pot fi cumparati definitiv (Apostol, Baltoi, Semeghin), oricum am ramas surprins ca exista fani ai Sportului pe acest forum, eu credeam ca doar jandarmii si oficialii sunt spectatorii lor:evil: :evil: :evil: :ok: :ok:

gigel_bucur
15th April 2006, 08:56
Sa castige cel mai bun si Otelul sa ia 3 puncte
sper sa castige cel mai bun, adica Otelul sa ia zero puncte :)
meci interesant intre revealtiile returului, pronostic 1-3

geilon
15th April 2006, 09:13
ce tare in gura e wolf :D o as se calmeze dupa meci :D , bate sportu la scor

esti sigur? iti mai aduci aminte ultimul meci intre otelul si craiova? ca sa te zgarii putin nu de alta :D

steelman dar cum de a ajuns grafica de la grupa C sa o aiba toata lumea?

bada_otelul
15th April 2006, 10:17
vad ca unii mor de ciuda ca merge bine otelul,ce baieti ne vreti in B?si daca se intampla sa bata sportul nu murim noi,si cu siguranta tot scapam de retrogradare

poate sa-mi spuna si mie cineva cum sa-mi pun poza la avatar?

katalinkostel
15th April 2006, 10:34
Voi dati cu caramizile in pectorali, noi jucam. Voi aveti o adunatura de vedete, printre care Stelea este cam foarte accidentat (nu ca nu l-ar pacali Mazilu de vreo 2-3 ori), noi avem un portar deja pe val. Voi sunteti pe locul 13, noi cu 10 pozitii mai sus. Ar fi ilogic sa nu batem. Ignorati-ne, desconsiderati-ne, poate va facem figura si luam campionatul, pentru jucatori nu insemna nimic la buget, dar un transfer afara (nici unul dintre acesti jucatori nu merita pedepasa de a juca in liga lui mitica) va fi si in folosul lor, si in folosul clubului. Si injuratul Siman va deveni, fara voia lui, subiect de prima pagina. Dar mai bine nu... prefer faptul ca presa ne ignora, din "cutiutza" noastra, unde nimeni nu ne baga in seama, veti avea surprize neplacute. Pronostic: 0-3, ca la Vaslui.

PS. Nu va mai laudati atat cu ce a fost la Cluj: aia in primul rand nu este echipa, asa cum si in prima etapa din retur ati batut o adunatura demna de divizia C. Maine veti avea meci de A, condoleante.Domnu' Gigel mai trage frana de mana sa nu iti rupi dresurile.Eu nu zic ca nu aveti echipa ,dar cred ca trebuie sa ne respecti si pe noi,ca doar nu suntem de valoarea Vasluiului!!!Meci de 1 x 2. Fortza Otelul!!!

geilon
15th April 2006, 11:34
poate sa-mi spuna si mie cineva cum sa-mi pun poza la avatar?

in partea de sus ai User CP, intra acolo si ai toate detaliile. HAI OTELUL!:ok:

STEELMAN
15th April 2006, 12:05
chiar nu vad cine se bate cu caramida in piept..cine se scuza se acuza asa ca stai in banca ta ca nu sa luat nimeni de voi

bada_otelul
15th April 2006, 12:09
alt complexat.bai jijele da voi ce mari echipe ati batut?si ce vedete avem noi?stelea si mai cine?baciu nu e vedeta ci e cel mai bun fundas al nostru iar restul nu vad cine ii considera vedete.mai degraba mazilu,lazar,t.balan sunt ridicati la rangul de vedete iar gigel bucur ce mai face?mai joaca fotbal?ca eu nu am mai auzit de el.esti penibil jijel bucur de 2 bani.daca unul e mai optimist cu ce te deranjeaza?ce te freaca grija?eu am pus x la meciul asta ca sa fie clar ca nu ma simt atacat de ce zici tu mai nerodule.avem noi mai multi vanzatori de seminte la stadion decat aveti voi suporteri

ca sa nu se inteleaga gresit opinia de mai sus ii este adresata numai celui care se autointituleaza gigel bucur,nu si celorlalti suporteri ai sportului

mersi geilon si hai otelul

am zis gigel bucur,pardon gigel sportul

WOLF_ULTRAS
15th April 2006, 13:11
Ale tineretii valuri... Totusi in public ar fi bine sa isi controleze hormonii...

PS. Evident ca, in sute de ani, nu vom putea fi ca voi. Nici nu dorim asa ceva.
mam referit ca nu veti fi nici in zeci de ani ca noi : sa aveti un stadion competitv adica sa indeplineasca toate conditile inpuse de FRF sa aveti un gazon excelent si nu veti avea macar 500 suporteri ai sportului la fiecare meci niciodata asa ca inainte sa comparati voi vacile lu porumboiu cu noi uitativa la voi :jerk: chiar daca aveti acuma echipa nu mai tratati pe toti de sus de parca ati fi campioni lumi si noi am juca in divizia C anu asta o sa mergeti bine ca de la anu va pleaca jumate de echipa sa vad daca mai faceti si atunci comparati
P.S chemativa mai multi jandarmi la meciuri ca bateti si voi recordul la public 101 :happy :happy

:mda: ultras si daca tot esti comparator faci tu diferentele sunt curios si eu cat de fan al sportului esti vei veni azi la meci ??:rosu:

WOLF_ULTRAS
15th April 2006, 13:19
craioveanule da tu mai ai tupeu sa vb sunteti penibili ca oricum voi veniti in A cu manevrele facute de mititelu :no:

makeG
15th April 2006, 13:20
asta ashea ee Wolf Ultras.. cu craiovenii astia

Otzelaru'
15th April 2006, 14:44
ba gigele esti cam fraer, nu te mai lauda cu echipa aia care cand joaca cu steaua dinamo sau rapid acasa nu au nici maca 100 de suporteri plus ca otelul le strica toate planurile in meciul de azi asa ca calmeaza-te pretene

be@
15th April 2006, 14:46
dupa ce ca aveti 10 suporteri la fiecare meci acasa mai aveti tupeul acuma sa comparati pe vacari aia cu noi

Alo ! Galatenii ! Ce-ar fi sa fiti un pic mai modesti , asa cum le shade bine moldovenilor ? De ce trebuia sa te legi tu de suporterii Sportului ? Ce treaba au ei cu meciul Otelul-Sportul ?

Marquise MGP
15th April 2006, 16:32
cu siguranta au mai multa treaba decat ai tu pe aici be@ ;)

be@
15th April 2006, 16:37
Nu despre asta era vorba. Dar de ce aduceti mereu in discutie numarul de suporteri ai Sportului ? Daca meciul se disputa in Regie , puteati vorbi despre asta , despre lipsa presiunii . Intelegeam . Dar asa ... Vad ca unii din Galati nu-si prea vad lungul nasului si incep sa jigneasca . Fiti un pic mai modesti , ca-i mai bine .

erreyy
15th April 2006, 16:44
Adica pentru jandarmii care asigura paza la meciurile din Regie si pentru oficiali, nu va mai agitati pe forumul asta cu echipa voastra, aveti 2 ani de divizia A si ati prins muschi, ar fi penibil pentru imaginea fotbalului romanesc ca o echipa cu 100 de suporteri cu tot cu oficialitati sa joace in cupa UEFA si cu un stadion de 2 lei, nici macar tabela electronica pentru schimbari nu aveti...:headbang: :headbang:

Ce-ar fi sa-ti vezi tu de treaba ta si sa nu te mai bagi in seama pe aici, vad ca esti suporterul Iasiului asa ca nu prea vad rostul tau pe aceasta pagina, du-te si baga-te in seama si spune-ti parerea despre Poli Iasi ca pe noi nu ne intereseaza ce face Poli Iasi asa ca...:rosu: :rosu: :rosu:

be@
15th April 2006, 16:53
Ce-ar fi sa-ti vezi tu de treaba ta si sa nu te mai bagi in seama pe aici, vad ca esti suporterul Iasiului asa ca nu prea vad rostul tau pe aceasta pagina, du-te si baga-te in seama si spune-ti parerea despre Poli Iasi ca pe noi nu ne intereseaza ce face Poli Iasi asa ca...:rosu: :rosu: :rosu:

In primul rand , arata-mi unde scrie ca n-am voie sa postez la meciul Otelul-Sportul .
In al doilea rand , eu am pretentia ca moldovenii sunt oameni cu bun simt , nu increzuti si aroganti , ca altii . Ceea ce faceti voi , legandu-va de numarul celor ce sustin SS , sau de faptul ca n-au tabela electronica , e foarte urat . Deocamdata ei sunt pe podiumul diviziei A , fiind revelatia acestui campionat , deci mai mult respect !

erreyy
15th April 2006, 17:04
N-a zis nimeni ca nu ai voie sa postezi unde vrei, dar tot nu inteleg care e treaba ta, urmaresc de mult postarile tale pe forumul cu Otelul si tu ai ceva impotriva noastra, toate postarile tale au fost impotriva Otelului, ori esti frustrat ori iti place sa te bagi in seama pe aici nu stiu care e treaba ta si pana la urma tu cu cine tii ca nu mai inteleg (ai postat si cand am jucat cu Steaua, si cu Clujul si cu Bistrita, toate impotriva noastra), aaaa si era sa uit nu suntem atat de moldoveni ca voi sa stii...:ok:

Marquise MGP
15th April 2006, 17:08
erreyy, in primul rand be@ e fata :D
in al doilea , nu conteaza cine e mai moldovean decat cine ... suntem romani toti
in al treilea , sper sa ramaneti totusi ontopic :ok:

mariusv
15th April 2006, 17:09
Sper sa invingem si sa scapam de zona fierbinte.Hai otelul!!!
2-1

B0gdaaaN
15th April 2006, 17:13
hmmm...la inceput am vazut ca meciul e transmis de tvr 2...e o greseala? pt ca la mine la IASI pe tvr2 e All Star Game`ul romanesc :D

be@
15th April 2006, 17:24
N-a zis nimeni ca nu ai voie sa postezi unde vrei, dar tot nu inteleg care e treaba ta, urmaresc de mult postarile tale pe forumul cu Otelul si tu ai ceva impotriva noastra, toate postarile tale au fost impotriva Otelului, ori esti frustrat ori iti place sa te bagi in seama pe aici nu stiu care e treaba ta si pana la urma tu cu cine tii ca nu mai inteleg (ai postat si cand am jucat cu Steaua, si cu Clujul si cu Bistrita, toate impotriva noastra), aaaa si era sa uit nu suntem atat de moldoveni ca voi sa stii...:ok:

Mai baitule , tu realizezi cat aberezi ? Eu sunt impotriva voastra? Pai atunci hai sa vedem ce mesaje am scris pe thredurile respective:

Otelul-Gloria:
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=595266&postcount=24

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=597649&postcount=52

CFR-Otelul :
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=597676&postcount=7

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=600615&postcount=72


Da ? Sper ca iti ajunge !

himi
15th April 2006, 17:28
dupa ce ca aveti 10 suporteri la fiecare meci acasa mai aveti tupeul acuma sa comparati pe vacari aia cu noi

mda cam 10, intradevar...
5000 in zi de miercuri cu FC Arges...
8000 martea cu Poli....

Atitia la Galati aveti doar cu Steaua si Dinamo...

boosaw
15th April 2006, 17:35
Otelul - Sportul 0-1 In Min 54

erreyy
15th April 2006, 17:40
Din cele 4 postari doua au fost dupa terminarea meciului si sunt mesaje de felicitare, eu ma refeream la postarile care le-ai facut inaintea fiecarui meci daca vrei iti caut eu niste asemenea postari si ti le arat...:headbang:

be@
15th April 2006, 17:51
Nu , mai . Din cele 4 mesaje pe care le-am pus , doua sunt inainte de meci , si doua , dupa . Asa ca las-o balta . N-am fost niciodata impotriva voastra .

katalinkostel
15th April 2006, 17:58
Stan,Apostol,Paraschiv. Dezamagitori in prima repriza!!!Ce luam pe mere dam pe pere.

Marquise MGP
15th April 2006, 18:19
faza frumoasa facuta de baietii nostri si e 1-1

tuxie
15th April 2006, 18:26
Daca le dati 3-1 dau cu bere-n voi :)

Larel
15th April 2006, 18:26
Bravo Otelul!!

Marquise MGP
15th April 2006, 18:28
2-1 ... felicitari otelul

PerVersion
15th April 2006, 18:28
E 2-1 :)

Larel
15th April 2006, 18:29
Daca le dati 3-1 dau cu bere-n voi :)

Ma alatur lui Tuxie :/hello

Marquise MGP
15th April 2006, 18:36
2-2 dupa o faza pe care nu cred ca a inteles-o cineva :(

Larel
15th April 2006, 18:39
:( berea se amana.. :)

Rechinul Ucigas
15th April 2006, 18:39
indiferent de rezultat , meci frumos cu goluri multe , sa speram ca bate otelul , HAI GRIGORAS !!!

PerVersion
15th April 2006, 18:41
Fantastic ce face Sportul :) 2-3

Marquise MGP
15th April 2006, 18:41
3-2 pt sportul ... de neinteles balbaiala din aparare

Elphax
15th April 2006, 18:44
ce meci nebun , fratilor...

Elphax
15th April 2006, 18:45
hai ca egaleaza otelu' ...

Larel
15th April 2006, 18:50
prea tarziu! Its over!!!:(

miril
15th April 2006, 18:53
Felicitari, Sportul! Pacat ca v-am incurcat!

quatzecoatl
15th April 2006, 18:53
cea mai slaba echipa otelul are 2-1 si ia bataie cu 3-2 in ultimile 10 min Rusine sa le fie

Marquise MGP
15th April 2006, 18:54
meci bun facut de cele 2 ekipe dar pacat ca nu am reusit sa ne concentram si sa luam si puncte ... felicitari sportului :ok:

habib
15th April 2006, 18:55
Felicitari, Sportul! Pacat ca v-am incurcat!

felicitari ca nu i-ati "incurcat" pe porumbeni :rolleyes:

himi
15th April 2006, 18:56
Pfuf ce meci...

Tot ce sper e ca Dinamo sa joace meciurile pe teren!

starsteel
15th April 2006, 19:20
Din pacate am jucat fara cap astazi, jucam deschis dar totusi dupa ce revii de la 0-1 nu este posibil ca in ultimul sfert de ora sa comiti asemenea perle in aparare mai ales ca era clar, Sportul nu e o echipa de care sa nu tii cont.
Se confirma ca nu stim sa jucam acasa.

ADelPiero
15th April 2006, 19:20
superb meci ! vorba lui Grigoras: Mazilu a facut diferenta!

alex_6tm
15th April 2006, 19:28
Felicitari Sportul..poate luatzi titlul:)

bada_otelul
15th April 2006, 19:34
mare pacat.dupa norocul avut in meciul cu cfr acum totul s-a intors impotriva noastra.din pacate chiar mai tare si mai rau.sportul nu merita sa castige,nici macar egal dupa cate ocazii a avut,dar asta e fotbalul.felicitari sportului.nu stiu daca nu cumva la golul 2 nu a fost offside si mie mi s-a parut ca in prealabil tusierul a intors un aut pt sportul chiar inainte de gol.la meciul asta apararatorii si portarul au ramas corijenti,gafa lui vatca de la golul1 si balbaiala de la golul 3 au fost cheile partidei,nu mazilu.parca a fost meciul de la cluj dar in oglinda.MARE PACAT

LEUTzZ
15th April 2006, 19:42
Semeghin a jucat fantastiv,baciu incredibil,paraschiv prea tare,iar daniel stan execrabil!nush ce se intampla cu apostol...joaca d la meci la meci mai prost!gado s-a reaccidentat:(sper sa nu intra iar in hora retrogradarii(vasluiul a batut la national)avem echipa f buan dupa parerea mea,dar neomogenizata!

bada_otelul
15th April 2006, 19:57
si inca o curiozitate:ce vroia sa zica multescu prin "trebuia sa avem 2-0 la pauza",au avut cumva bara si ratare singur cu portarul si nu stiu eu.unii oameni raman prosti indiferent ce se intampla.asta-i diferenta:grigoras si m.stan au recunoscut ca nu meritam victoria cu cfr,milogu de multescu zice ca trebuia sa aiba 2-0 la pauza

Otzelaru'
15th April 2006, 20:01
asa este fotbalul...meci nedrept fiindca otelul a jucat mult mai bine iar acest stan imi va scoate fire albe daca mai rateaza mult singur cu portarul..dar asta e ocaziile se razbuna..am avut noroc la cluj iar acum ghinion daca o tinem tot asa macar sa castigam miercuri la rapid..sa-mi zica si mie cineva daca meciul cu rapid va fi transmis la tv

STEELMAN
15th April 2006, 20:02
asta voiam sa zic si eu in legatura cu declaratia lu multescu care a afirmat ca trebuia sa fie 2-0 la pauza pt ss.a uitat saracu de bara lu tase si ratarea fata in fata cu portarul a lu stan.asta e.un meci frumos cursiv pacat ca nu am castigat.felicitari sportul succes in continuare.ati castigat cu 3-2 -ati fost mai buni!TI AMO OTELUL VINCI PER NOI!FORZA GRUPA C MILITANTA ULTRA!

WOLF_ULTRAS
15th April 2006, 21:28
ce A Fost A Fost Ce Va Fi Va Fi Sa Sti Otelule Ca Noi Sidexplozia-ultra,grupa C,steel Boys Te Iubim Mereu Alaturi De Voi Otelul4ever
parerea mea golul 2 alu mazilu ofside de acolo sa rupt meciul nostru.
:rosu: pentru arbitri

Gigel Sportul
15th April 2006, 22:49
Ca de obicei, mama lor de arbitri. Cand nu au dat fault pentru Sportul din 16 metri, central, la 0-1, pe final de repriza, au fost buni, daca nu au inventat cine stie ce offside inexistent la golul doi sau nu au vazut ca un jucator avea sireturile desfacute la golul 3, sunt de rahat...

A fost un meci nebun, tipic pentru gasca nebuna: 1-0, api 1-2, in final 3-2. Otelul a avut doua ocazii monumentale (un sut scos de Stancioiu in corner, la limita si o bara)... dar aici vine diferenta intre o adunatura de jucatori valorosi, dar reciclati, si o echipa mica, fara pretentii, fara buget, dar cu doi jucatori la nationala. Corect ar fi fost un egal, dar diferenta de valoare a contat. 3-2, un meci indiferent pentru Otelul, care oricum va scapa de ultimele doua locuri, un nou pas pentru Sportul spre o performanta complet neprogramata.

Intrebare: daca mitta(l) steel ar fi fost sponsor in Regie, cum ar fi aratat acum clasamentul???

WOLF_ULTRAS
15th April 2006, 22:56
faza e ca mittal steel nu da bani asa cum crede toata lumea e mai bogat ca abramovici dar se zgarceste daca ar da un sfert cat da abramovici la chelsea otelul se batea pentru campionat si in uefa asa ca dg tot spuneti voi de mittal

BIANCO_NERO
15th April 2006, 23:03
Pe mine nu ma intereseaza cat da sau nu "metalul" la voi.... Dar am un singur lucru de spus fata de ce am citit pe acest topic, noi suntem putini dar buni, altii multi dar.............. continuare va apartine

pentru mine persoanele care jignesc in modul cel mai execrabil sunt de cea mai joasa speta... temperativa vocabularul

Gigel Sportul
15th April 2006, 23:07
Domnu' Gigel mai trage frana de mana sa nu iti rupi dresurile.Eu nu zic ca nu aveti echipa ,dar cred ca trebuie sa ne respecti si pe noi,ca doar nu suntem de valoarea Vasluiului!!!Meci de 1 x 2. Fortza Otelul!!!

Da domnule, ati sperat 10 minute. Nici o grija, nu retrogradati, dar sa ne fi batut ar fi fost contra naturii. Cred ca ma confunzi, replica asta trebuia sa o dai la MAV kolozsvar, etapa trecuta, aia le au cu frana, nu noi. Am invins nu pentru ca am fi fost mai buni pe teren, ci pentru ca, in ansamblu, avem o echipa mai buna decat voi, iar Multescu este cu vreo doua clase peste Grigoras, care daca a parasit litoralul nu mai face nimic, pentru ca nu il mai inspira briza. Si te rog, fara dresuri si fara comparatii inutile... nu ma consider nici transsexual si nici homo; daca domnia ta poarta dresuri, te priveste, nu este necesar sa extinzi acest fetish si la altii.

Nu pot spune ca nu respect Otelul, am zis ca va dam trei si asa a iesit, nu conteaza cate am primit. Dupa ce ati crucificat pe Dinamo, bateti pe Steaua si pe Rapid, si fii sigur ca nu veti primi injuraturi din partea mea. Din pacate, Otelul este acum o grupare de 11 jucatori valorosi, dar care nu prea se cunosc, in timp ce Sportul este o Echipa.

WOLF_ULTRAS
15th April 2006, 23:12
anul asta o sa mai fiti o echipa la vara va pleaca jumate din lot asta e treb so luati de la inceput bft in continuare gata atacurile si contrele si comparatile peste 1 an 2 otelul o sa fie in primele 5 cu domnul Marius Stan la conducere clubului otelul va ajunge dinou o putere in divizia A bft

bada_otelul
15th April 2006, 23:20
daca multescu e cu 2 clase peste grigoras atunci mourinho e femeie.ala (trecand peste faptul ca are doar 2 clase de sc) are noroc de echipa ca altfel...si nu e vb de val ci de omogenitate(sportul joaca in formula asta,cu mici schi,de vreo 3 ani,otelul de 3 luni).cat despre mai putini dar buni sa fim seriosi,cu ce sunteti mai buni,ai uitat ne-ul din fatza?apropo am avut 2 bare si 2 mingi scoase miraculos de stanca/stancioiu(nu stiu care mai e).

Gigel Sportul
15th April 2006, 23:22
Sweet dreams, cu toti banii indianului nu veti avea jucatori cu mentalitatea celor de la Sportul... acum visati pentru ca sunt bani, cand sidex era in faliment va rugati sa nu dispareti. Si mentalitatea nu se cumpara, de exemplu doi jucatori de la noi au declarat ca vor refuza orice transfer in campionatul intern... macar spera Apostol sau Semeghin sa plece afara??? Am avut noroc, dar si un plus de mentalitate, nu este greu sa bati o echipa de mercenari (si ati invins doua in acest retur), ci sa bati o echipa care joaca din placere si din dorinta de afrimare... Azi s-a schimbat advrsarul, nu au mai fost mercenari, ci jucatori dornici de performanta, au refuzat sa se lase batuti (nu ca nu ar fi meritat Otelul victoria; sutul scos de Stancioiu, apoi bara, ambele la 0-0) si au invins. Cu noroc, dar am invins, si atacurile nu isi au rostul din nici o parte.

bada_otelul
15th April 2006, 23:27
lasa ca peste cateva luni va jubila siman de bucurie:1 mil pe mazilu,750 pe balan,500 pe lazar si uite asa o sa ziceti uite sportu' nu e sportu',si nu va faceti iluzii ca ar investi mittal la voi,el a investit pt ca echipa are multi suporteri(fotbalul e un fen social) la voi ce suporteri sunt?20-30 acasa(vb de galerie)?vai de voi:ati dat 2 goluri cu bafta porceasca si unul dupa o presupusa greseala de arbitraj si acum va dati mari si tari.bucurativa cat mai aveti timp,sfarsitul se apropie

Gigel Sportul
15th April 2006, 23:30
daca multescu e cu 2 clase peste grigoras atunci mourinho e femeie.ala (trecand peste faptul ca are doar 2 clase de sc) are noroc de echipa ca altfel...si nu e vb de val ci de omogenitate(sportul joaca in formula asta,cu mici schi,de vreo 3 ani,otelul de 3 luni).cat despre mai putini dar buni sa fim seriosi,cu ce sunteti mai buni,ai uitat ne-ul din fatza?apropo am avut 2 bare si 2 mingi scoase miraculos de stanca/stancioiu(nu stiu care mai e).

In primul rand, Multescu are peste Grigoras cam doua cicluri, nu doua clase (pentru cultura dumneavaostra, stimate tovaras, un ciclu de scolarizare inseamna 4 ani, nu 28 de zile... aia e altceva); in al doilea rand echipa noastra are aceeasi formula cam de vreo 6 ani (micile variatii nu conteaza), cand voi va bucurati ca stateam in B in locul vostru. Voi aveti o adunatura de vedete complet inutile, mercenari cu solda, noi avem o echipa de jucatori dornici de afirmare. Suntem mai buni pentru ca avem cel putin inca trei alternative mai confortabile, voi nu aveti nici o alternativa, de la sapa sau dupa ce dati Dunarea afara din curte cu galeata, veniti la meci si daca pierdeti va mai si isterizati.

BIANCO_NERO
15th April 2006, 23:31
lasa ca peste cateva luni va jubila siman de bucurie:1 mil pe mazilu,750 pe balan,500 pe lazar si uite asa o sa ziceti uite sportu' nu e sportu',si nu va faceti iluzii ca ar investi mittal la voi,el a investit pt ca echipa are multi suporteri(fotbalul e un fen social) la voi ce suporteri sunt?20-30 acasa(vb de galerie)?vai de voi:ati dat 2 goluri cu bafta porceasca si unul dupa o presupusa greseala de arbitraj si acum va dati mari si tari.bucurativa cat mai aveti timp,sfarsitul se apropie

Mai bine te uitai la tv si vedeai mai bine ca la Mazilu nu era offside, nu ati foti furati stai linistiti, nu este cazul sa cadeti in "molima Hagi" care se vede furat de arbitraj

Prietene se vede ca nu esti informat...Mazilu este la 3 mil, Siman exagereaza un pic si cere 3,5 mil

bada_otelul
15th April 2006, 23:34
sa vedem cateva comparatii demne de mentionat:nr de suporteri sportul=nr vanzatori de seminte la oricare stadion,nr de cupe mondiale jucate si iq-ul mediu al unui suporter al sportului( toate 3 var sunt valabile).sa vedem ce mentalitate extraordinara au jucatorii vostri ca daca le da steaua/dinamo/rapid/poli mai multi bani imediat pleaca.se schimba mai repede decat faci tu 1+1.sau ai uitat de vali negru,galamaz,irimia,ciobotariu,gigel bucur,dinita,paduret si lista poate continua.naivitatea ta e hilara pt ca ar veni si la vaslui daca ar primi bani.sa-ti dau o veste proasta:mos craciun nu mai exista

SteelBoy
15th April 2006, 23:37
Ca de obicei, mama lor de arbitri. Cand nu au dat fault pentru Sportul din 16 metri, central, la 0-1, pe final de repriza, au fost buni, daca nu au inventat cine stie ce offside inexistent la golul doi sau nu au vazut ca un jucator avea sireturile desfacute la golul 3, sunt de rahat...

A fost un meci nebun, tipic pentru gasca nebuna: 1-0, api 1-2, in final 3-2. Otelul a avut doua ocazii monumentale (un sut scos de Stancioiu in corner, la limita si o bara)... dar aici vine diferenta intre o adunatura de jucatori valorosi, dar reciclati, si o echipa mica, fara pretentii, fara buget, dar cu doi jucatori la nationala. Corect ar fi fost un egal, dar diferenta de valoare a contat. 3-2, un meci indiferent pentru Otelul, care oricum va scapa de ultimele doua locuri, un nou pas pentru Sportul spre o performanta complet neprogramata.

Intrebare: daca mitta(l) steel ar fi fost sponsor in Regie, cum ar fi aratat acum clasamentul???
Ai prins ma glas?Vezeti ma de clostele tale....vrei sa spui ca ati castigat pe drept?Sa le ziceti ms arbitrilor portarului si unuia dintre fundasii nostri ca in rest ati fost 0 barat ...norocul a tinut cu voi...nu ati avut nici macar 3 ocazii golurile voastre au venit din greseli ale apararii noastre si unei greseli de arbitraj ...te rog eu taci ca e mai bine ..taci cum au tacut si cei 5 suporteri ai vostri pe tot parcursul meciului...3 bannere pt 5 suporteri:D :yeah: :happy

BIANCO_NERO
15th April 2006, 23:39
sa vedem cateva comparatii demne de mentionat:nr de suporteri sportul=nr vanzatori de seminte la oricare stadion,nr de cupe mondiale jucate si iq-ul mediu al unui suporter al sportului( toate 3 var sunt valabile).sa vedem ce mentalitate extraordinara au jucatorii vostri ca daca le da steaua/dinamo/rapid/poli mai multi bani imediat pleaca.se schimba mai repede decat faci tu 1+1.sau ai uitat de vali negru,galamaz,irimia,ciobotariu,gigel bucur,dinita,paduret si lista poate continua.naivitatea ta e hilara pt ca ar veni si la vaslui daca ar primi bani.sa-ti dau o veste proasta:mos craciun nu mai exista

Pritene.... tu esti hilar..... pe mine nu ma intereseaza cati vanzatori de seminite sunt la meciurile din Regie sau la meciurile de la Galati..... si referitor la jucatorii care vor sa plece, Rusu a ajuns sa joace printre coceni la divizia d pentru ca nu a mai semnat cu Sportul, stai calm restul nu sunt inconstienti

IQ-ul nu cred ca vrei sa il cunosti

Gigel Sportul
15th April 2006, 23:40
lasa ca peste cateva luni va jubila siman de bucurie:1 mil pe mazilu,750 pe balan,500 pe lazar si uite asa o sa ziceti uite sportu' nu e sportu',si nu va faceti iluzii ca ar investi mittal la voi,el a investit pt ca echipa are multi suporteri(fotbalul e un fen social) la voi ce suporteri sunt?20-30 acasa(vb de galerie)?vai de voi:ati dat 2 goluri cu bafta porceasca si unul dupa o presupusa greseala de arbitraj si acum va dati mari si tari.bucurativa cat mai aveti timp,sfarsitul se apropie

Poate asa spera cocalarul vostru sa cumpere. Grila lui Mazilu este acum 3 mil., daca mai sta un an si face fatza la nationala, poate urca si la 5. 750 pe balan... esti penibil, asta face cam 1.5 mil. pe bune, siman cere 2. La fel si cu lazar; mai bine du-te la sapa, oi pricepe tu ceva din fotbal, dar culisele financiare te depasesc la scor de maidan.

Si a-propos, mai draga, saraca limba romana, pe care cred ca ai invatat-o la Chisinau sau in cartierul de sud-vest al Oltenitei, se scrie "bucurati-va" pe ortografia veche sau "bucurati'va" pe cea noua, nu este o greseala involuntara, tine de nivelul tau de cultura; ca dupa ce dai 10 ore la sapa si fara folos este greu sa mai deschizi si indrumarul ortografic al lui Breban.

bada_otelul
15th April 2006, 23:41
mazilu e de 3 siman il da la sale cu 1,plus comision.si pentru prosti ca tine inca o veste:la galati exista un dig peste care nu ar trece dunarea nici daca ar avea inaltimea tuturor membrilor galeriei sportului pusi unul peste altul,comunele din imprejurimi sunt alta chestie.iar in caz ca nu vezi chiorule eu am spus PRESUPUSA greseala de arbitraj(pt ca nu am vaz meciul la tv ca tine suporterule),dar in fine uitate ce fel vb multescu(nu e in stare sa lege 2 vb coerent sau fara sa se balbaie si sa faca spume) si ce fel vb grigoras(nu ca dinu dar pe intelesul tuturor),asa ca ciocu mic.voi nici macar minoritate nu sunteti in bucuresti sunteti cantitate neglijabila amaratule

bada_otelul
15th April 2006, 23:44
cred ca pe tine te depasesc aceste culise:siman zice 3 mil,in ziar se da val tranzactiei 1 mil iar siman incaseaza 4-5 mil ca asa e in romania,cat despre greselile mele de ortografie te asigur ca sunt rezultatul grabei de a rasp unui tzaran de nu stiu unde

BIANCO_NERO
15th April 2006, 23:45
Ai prins ma glas?Vezeti ma de clostele tale....vrei sa spui ca ati castigat pe drept?Sa le ziceti ms arbitrilor portarului si unuia dintre fundasii nostri ca in rest ati fost 0 barat ...norocul a tinut cu voi...nu ati avut nici macar 3 ocazii golurile voastre au venit din greseli ale apararii noastre si unei greseli de arbitraj ...te rog eu taci ca e mai bine ..taci cum au tacut si cei 5 suporteri ai vostri pe tot parcursul meciului...3 bannere pt 5 suporteri:D :yeah: :happy

auzi nu vrei sa faci un dus mic in closetul pe care il pomenesti ..... tu chiar esti dus.... si da "mai" va fura arbitrii ..... hai spune si ca suntem echipa federatiei .... jigneste ca te simti bine... o sa te simti sigur mult mai bine decat daca ar fi castigat azi otelul

bada_otelul
15th April 2006, 23:46
si nu mai zi tu de bolsevicii de la steaua si dinamo ca nici cu voi nu mi-e rusine:sau ai uitat cine controla sportul inainte de 89,cumva nicu ceausescu.zi-mi tu ca eu am uitat

SteelBoy
15th April 2006, 23:46
Ofof Tu gigele tataie cati ani ai?presupun ca esti unul din ultrasii aceia de peste 50 de ani...daca e asa vezeti ma de babutza ta acasa daca nu gura mica inca sunteti copii....nu te mai da cu atatea aere de pui mic de pitagora....lasa-ne fratioare ...ca daca pierdeati azi te ascundeai ca,cainii aia dupa acel 3-0 pe care nu il vor uita nici noaptea...atat te rog GURAAAAAA!!

Gigel Sportul
15th April 2006, 23:47
Ai prins ma glas?Vezeti ma de clostele tale....vrei sa spui ca ati castigat pe drept?Sa le ziceti ms arbitrilor portarului si unuia dintre fundasii nostri ca in rest ati fost 0 barat ...norocul a tinut cu voi...nu ati avut nici macar 3 ocazii golurile voastre au venit din greseli ale apararii noastre si unei greseli de arbitraj ...te rog eu taci ca e mai bine ..taci cum au tacut si cei 5 suporteri ai vostri pe tot parcursul meciului...3 bannere pt 5 suporteri:D :yeah: :happy

...., daca tu ne-ai vazut cinci in peluza inseamna ca ai vazut dublu, probabil ca la ora meciului erai deja matol. Nu a zis nimeni ca nu am avut noroc, dar vad ca la ora asta esti mai prost decat semeghin, care a avut grija de integritatea barei, neglijand plasa. Si daca apararea voastra a gresit, a noasta a fost perfecta: ati dat doua goluri la cel mai mare noroc, ca in lipsa lui Lazar, suspendat, fundasii nostri erau cu vaca la raze si cu porcul la pascut... am avut 1-0, dar la ce jucatori am avut s-a facut 2-1 pentru voi. Faptul ca s-a terminat 3-2 pentru noi denota altceva: daca ar durea prostia, cel mai mare client pentru analgezice ar fi clubul de fotblat otelul mita stil galati, atat jucatorii cat si majoritatea suporterilor frustrati care isi dau pe aici cu parerea. .......

bada_otelul
15th April 2006, 23:49
vrei sa zici 5 banere pentru 3 suporteri dintre care unu era soferul iar ceilalti doi i-au cules de prin canale

BIANCO_NERO
15th April 2006, 23:52
mazilu e de 3 siman il da la sale cu 1,plus comision.si pentru prosti ca tine inca o veste:la galati exista un dig peste care nu ar trece dunarea nici daca ar avea inaltimea tuturor membrilor galeriei sportului pusi unul peste altul,comunele din imprejurimi sunt alta chestie.iar in caz ca nu vezi chiorule eu am spus PRESUPUSA greseala de arbitraj(pt ca nu am vaz meciul la tv ca tine suporterule),dar in fine uitate ce fel vb multescu(nu e in stare sa lege 2 vb coerent sau fara sa se balbaie si sa faca spume) si ce fel vb grigoras(nu ca dinu dar pe intelesul tuturor),asa ca ciocu mic.voi nici macar minoritate nu sunteti in bucuresti sunteti cantitate neglijabila amaratule

Da, mai lasama cu povestile.... anul trecut au fost inundatii peste tot inclusiv in Galati
Si in rest nu cred ca este nici unul dintre noi capabil sa faca grila lui Mazilu.... sa nu spun GHIORULE dar prea insisti cum presupusa.... Am vazut si eu si iti spui ca presupui gresit, nu mai insista ca devi Hagi. Multescu este fotbalist, nu filosof ca Dinu, daca tu in viata ta o sa ai pretentii de acest gen la un fotbalist esti mare.....

Si in rest amarat esti tu si cu cine nu a stiu sa te educe

bada_otelul
15th April 2006, 23:53
asta e diferenta intre suporterii adevarati si astia care isi zic suporteri ai sportului:cei de la cluj au fost fair si ne-au felicitat pt victorie care am recunoscut si noi ca nu o meritam,iar astia care mananca guano toata ziua comenteaza si acum desi au avut noroc porcesc

BIANCO_NERO
15th April 2006, 23:59
si nu mai zi tu de bolsevicii de la steaua si dinamo ca nici cu voi nu mi-e rusine:sau ai uitat cine controla sportul inainte de 89,cumva nicu ceausescu.zi-mi tu ca eu am uitat

da exact ce spuneam mai devreme spune-ti "echipa federatie".... etc.... am uitat de Nicu.... rusine mie.... mai schimbati fratilor placa ca e ruginita.....

da, au fost 2-3 ani cu nicu, dar daca tu vrei sa imi spui ca o echipa de munictori ai luptei socialiste se poate compara cu 90 de ani de istorie, din care o cativa au fost de rezistenta impotriva politcii partidului unic de a desfinta echipele studentesti

bada_otelul
16th April 2006, 00:00
daca te-ai fi uitat atent unii dintre noi,desi au afirmat ca ati castigat cu noroc v-au si felicitat dar voi sunteti niste nimeni(gigel sportul si bianco nerro)

bada_otelul
16th April 2006, 00:02
pardon,actualul club a fost infiintat in 1964 de catre muncitorii din metalurgie dar tot muncitori din metalurgie au infiintat in 1936 metalosport.nu ca ai putea sa intelegi tu niste oameni care chiar muncesc

BIANCO_NERO
16th April 2006, 00:05
daca te-ai fi uitat atent unii dintre noi,desi au afirmat ca ati castigat cu noroc v-au si felicitat dar voi sunteti niste nimeni(gigel sportul si bianco nerro)

Am vazut felicitarile, dar nu accept jignirile..... multumesc pentru felicitari, dar la jigniri fata de cei pe care ii cunosc foarte bine sau fata de mine ma vad nevoit sa raspund..... asa cum am zis si la prima interventie, nu mai jigniti si este totul ok, polemica nu inseamna sa jignesti

bada_otelul
16th April 2006, 00:07
fotbalul fara spectatori nu are nici un sens,din pacate in divizia A exista 3 echipe care joaca pt nimeni.si cu asta am incheiat polemicile.pe noi ne asteapta un meci foarte greu in giulesti.sper sa jucam si noi prost si sa scoatem macar un egal

BIANCO_NERO
16th April 2006, 00:10
vezi ca se scrie DEVII
offff .... sunt dezamagit, nu mai imi esti simpatic, credeam si eu ca am dat peste un jiji..... sorry te-am subestimat

apparte
16th April 2006, 00:15
Otelul a jucat mai bine in deplasare decat acasa(daca nu ma-nsel,afara ati batut tot)!Din pacate meciul a fost transmis de telesport asa ca in afara de fazele date la jurnal...n-am vazut nimic!Se poate sa fi fost ofsaid la golul 2,dar la fel de bine sa nu fi fost(nu exista nici o reluare care sa-l surprinda pe Mazilu in momentul pasei)!

Gigel Sportul
16th April 2006, 00:16
daca te-ai fi uitat atent unii dintre noi,desi au afirmat ca ati castigat cu noroc v-au si felicitat dar voi sunteti niste nimeni(gigel sportul si bianco nerro)
Am sesizat acest lucru, as fi apreciat daca ramaneai in acea limita a bunului simt. Daca am glumit pe seama acuzelor nefondate aduse arbitrului, ati sarit precum victimele voastre din prima etapa, in haita, dovada a faptului ca intre voi si ei nu exista nici o diferenta. Ati jignit, mai ales tu, va jignesc, mai ales pe tine; si daca forumul OLS incepe sa devina o cocina, nu ma deranjeaza, este soarta pe ca o merita acest admin (si stiu si de ce). Daca vrei sa continuam, iti servesc invective cu cea mai mare placere; daca iti este rusine sa te exprimi liber, putem dezvolta subiectul si pe mesageria privata, dar te asigur ca ai sanse nule de reusita. Shăzi ghinişor cī nu ai faţī...

BIANCO_NERO
16th April 2006, 00:16
iar pt jijel am o veste:chiar nu am baut alcool nici inainte si nici dupa meci.nu confunda obiceiurile tale cu ale altora

sincer acum, chiar este nevoie sa jignesti....

Va urez bafta etapele urmatoare, oricum aveti echipa buna si sigur nu veti avea probleme si veti ramane in divizia A

si pentru cei care zic ca sunt 10 suporteri in Regie, suntem mai multi

si ca sa iti spun ceva marti meciul l-am vazut la stadion, si echipa este aceea care umple un stadion cu oameni care vor sa ii vada jucand..... 8000 de oameni in Regie, care au aplaudat ficare faza si s-au bucurat la fiecare gol (al Sportului)

bada_otelul
16th April 2006, 00:16
prea mult offtopic.feliciutari sportului chiar daca raman la parerea ca nu meritau sa castige.asta e fotbalul:uneori castigi alteori pierzi.hai otelul

BIANCO_NERO
16th April 2006, 00:22
prea mult offtopic.feliciutari sportului chiar daca raman la parerea ca nu meritau sa castige.asta e fotbalul:uneori castigi alteori pierzi.hai otelul

da, asa este, din pacate fotbalul se joaca pe goluri, daca ar fi sa tin cont de ocaziile care au fost, un egal era echitabil

BIANCO_NERO
16th April 2006, 00:33
mai gata stop cu acuzele si toate neamurile scz pentru ce am scris mai inainte dar am rabufnit la ce citisem si nam apucat sa mai citesc ultima pagina unde sa terminat totul

OK, bafta, si since la anul poate le luati "granzilor" campionatul.... m-as bucura sa ii vad cum se musca de maini :)

WOLF_ULTRAS
16th April 2006, 00:34
gata ma cu certurile ajungeeeee unde dracu ajungem..........nare rost sa ne dumanim

bada_otelul
16th April 2006, 00:36
bine ca ne-am calmat.era pacat sa ne certam de la niste nimicuri cand putem sa ne expunem parerile intr-un mod cat mai civilizat.acum sa speram ca nu ne baneaza pe toti.sa fie pace.hai otelul

WOLF_ULTRAS
16th April 2006, 00:37
la anu nu avem cum cam 2-3 ani ne trebuie sa facem o echipa calumea si se doreste asta avem un conducator cu multa abitie si pana acuma tot ce a spus sa intaplat bft si voua anul asta poate faceti o figura frumoasa si furatu locul 2 cainilor si reusiti ceva in uefa totul spre binele fotbalului romanesc

BIANCO_NERO
16th April 2006, 00:41
la anu nu avem cum cam 2-3 ani ne trebuie sa facem o echipa calumea si se doreste asta avem un conducator cu multa abitie si pana acuma tot ce a spus sa intaplat bft si voua anul asta poate faceti o figura frumoasa si furatu locul 2 cainilor si reusiti ceva in uefa totul spre binele fotbalului romanesc
cu un pic de ambitie din partea conducerii ati putea avea echipa care sa castige campionatul in maxim 2 ani
mersic, sper sa furam locul 2 si sa jucam destule meciuri in uefa.... pentru noi cele mai grele meciuri abia acum vin

WOLF_ULTRAS
16th April 2006, 00:43
totusi mie ciuda ca nu am luat 3 puncte cu voi sau unul imi este cam teama nu suntem departe de zona fierbinte vasluiul vad ca a castigat cam nasoala treaba eu sunt optimist si zic ca scapam dar tot cu teama :(

ultras_sportul
16th April 2006, 00:49
Pariez ca vor retrograda Pandurii si FCM Bacau, voi aveti echipa care ramane in A fara probleme.

Am fost doi suporteri la meci veniti din Bucuresti cu cele 3 bannere. Langa noi mai venisera insa niste tipi din Braila, altii din Galati si inca vreo 5 care nu stiu de unde aparusera.

BIANCO_NERO
16th April 2006, 00:51
totusi mie ciuda ca nu am luat 3 puncte cu voi sau unul imi este cam teama nu suntem departe de zona fierbinte vasluiul vad ca a castigat cam nasoala treaba eu sunt optimist si zic ca scapam dar tot cu teama :(

Hai sa fim seriosi... Vaslui a castigat cum a castigat.....blat ordinar, iar voi ati jucat fotbal, dar ati avut si ghinion

WOLF_ULTRAS
16th April 2006, 00:53
ultras sportul u ai facut parte din cei 2 ca a, vazut ca faceau poze si ma intrebam daca din intamplare ai facut poza la ce am facut noi coregrafia ??? ca nu am gasit pana acuma pe nimeni care a facut poza

Gigel Sportul
16th April 2006, 01:00
Da... si ma gandesc ca toate contrele au pornit de la un tip care, la rubrica "echipa favorita", bifeaza Otelul-Steaua, era vorba despre meciul lui favorit? e stelist? e suporter al Otelului? pentru mine a fi suporter inseamna ca nu ai loc de compromisuri: ori ai o singura echipa favorita, ori nu esti suporter. Am mai vazut de genul asta: ca sustin echipa locala (prin Ploiesti, Pitesti, Brasov sau Constanta), dar ei sunt suporteri ai unui mare club bucurestean, de obicei Steaua sau Dinamo. Abia acum am vazut, ne certam din cauza unui individ care nici macar nu este suporter al Otelului, si regret acest lucru.

Azi (ma rog, deja ieri) am avut si noroc, dar nici Otelul nu are sanse de retrogradare, cu toata victoria Vasluiului. Mai exista cel putin alte trei echipe demne de matineu, care nu au nicidecum lotul Otelului; sunt convins ca la anul, pe vremea asta, echipa galateana va da mari dureri de cap "granzilor".

In fine, retragerea ca e tarziu, mai vorbim maine daca este cazul.

WOLF_ULTRAS
16th April 2006, 01:04
gigel editeaza numai are rostul toata lumea sa inpacat nu mai fi al dracu ,daca nu editezi se ea de la inceput nu zic ca neaparat eu dar alti sigur o sa aibea ceva de spus la ce ai zis mai sus

gigel_bucur
16th April 2006, 01:08
auzi, tati, eu m-am cam saturat de politeturi ieftine! vine un basinos de 15 ani si ma ia la maciuci pt. a doua lui echipa, aia a satului de bastina, injura ca ultimul birjar, si eu trebuie sa-mi amintesc de cei 70 de ani de acasa! ei bine, iaca, o sa incep sa-i uit, mai lasati-ne tata cu vrajelile astea ieftine, pana una alta va dam ora exacta si fotbal:D avem echipe si pt. export, unele chiar se visau la titlu dupa ce au emigrat din Bucuresti (capitala tarii, pt. cretinii ce nu au "aprofundat" geografia). ma opresc aici, nu merita sa te enervezi cu toti fierarii betonisti:jerk:

himi
16th April 2006, 01:30
prea mult offtopic.feliciutari sportului chiar daca raman la parerea ca nu meritau sa castige.asta e fotbalul:uneori castigi alteori pierzi.hai otelul

Si pe noi ne-a batut Nationalul si nu prea meritau... Da' si-au dat arama pe fata cu Jiu si Vasluiul...:rosu: :rosu: :rosu:

ultras_sportul
16th April 2006, 01:34
Nu am facut poze in primele 30 de minute din supersitie asa ca nu am prins momentul superb al coregrafiei realizate de galeria gazda. Oricum mi-a placut modul in care a fost incurajata echipa Otelul de catre voi.

WOLF_ULTRAS
16th April 2006, 01:37
Cand Zici Ceva Naspa De Otelul E Ca Si Cum Teai Luat De Mine Ai Inteles Tataie,daca Injuri Otelul=mai Injurat Direct Pe Mine

bada_otelul
16th April 2006, 12:26
pana la urma a fost cum am prezis meciul etapei,comentariile jignitoare nu-si mai au rostul acum.ce-a fost a fost,mergem mai departe,iar revansa ne-o vom lua cat mai curand sper(revansa in plan sportiv)

Gigel Sportul
16th April 2006, 23:39
Da, nebunia aia a fost detasat meciul etapei, un meci in care este pacat ca a trebuit sa existe un invingator si un invins, un meci in care ambele echipe ar fi trebuit recompensate cu trei puncte, dar regulamentul nu permite. Din pacate, spre deosebire de gimnastica si patinaj artistic, in forbal conteaza numai golurile, cu mare noroc am bifat unul in plus si am invins, desi putea fi si invers. Oricum, nu se pune problema retrogradarii Otelului, pentru ultimele doua locuri exista contracandidati foarte seriosi. Din pacate, Otelul are jucatori si are antrenor, dar inca nu are echipa, pentru a se forma o echipa, mai este nevoie de inca 6 luni, poate ca tocmai omogenitatea lotului si faptul ca, daca excludem mici variatii, jucatorii nostri sunt impreuna de 6 ani, a fost un argument decisiv in castigarea celui mai spectaculos meci din aceasta editie de campionat. A fost doar o etapa, mai sunt inca sapte, pana atunci se pot intampla foarte multe, dar a fost etapa cu cel mai frumos meci, pe numele lui Otelul - Sportul; daca s-ar juca asa etapa de etapa, nu ne-am mai gandi, ca romani, la o accidentala Cupa UEFA, ci la o sigura Cupa a Campionilor.

Si cum ramane cu duplicitarii? care este echipa lor favorita? echipa locala sau grandele comunist?

rhadoo
16th April 2006, 23:59
Si pe noi ne-a batut Nationalul si nu prea meritau... Da' si-au dat arama pe fata cu Jiu si Vasluiul...:rosu: :rosu: :rosu:


te rog nu ne baga pe noi in oala cu vs
doar nu vrei sa spui ca a fost blat la petrosani,fi serios baiatule ca plangeau fundasii la golul 2,pt ca stiau ca tre sa dea meciu la vs si nu mai era loc,vroiau sa dea punctele de la petrosani la vs
tu crezi ca mai faceau scandal dupa meci daca era aranjat?fi serios
otelu joaca mai bine insa mai are de lucrat
pana una alta vom vedea la petrosani cum stau lucrurile intre noi
HAI JIUL PETROSANI!

SteelBoy
17th April 2006, 00:21
Succes echipei voastre chiar nu isi are rostul sa ne tot certam pe niste chestii care nu isi au sensul...gigele oi fi tu un mare suporter si ai tu varsta pe care o ai dar gandestete de doua ori inainte sa scrii si in plus nu a bagat nimeni 2 mil de dolari in echipa....echipa care e acu e stransa cu numai 500de mii de verzisori...asa ca gandeste....dar gata nu am nik cu voi...chiar va respect sincer ca desi sunteti putini acasa dcel putin stiti sa va sustineti echipa si erati la locul vostru dar acu chiar te-ai umflat fara nici un rost(daca castigati si voi pe deplin meritat jos palaria)dar tu nu te iei de echipa noastra spre deosebire de altii noi nu purtam 2 tricouri.(eu unu JUR CA NU)si mai sunt multi altii...Sper ca peste 1an -2 sa va putem pune la respect pe toti cei din buc in special cei cu nasul pe sus care se cred ultrasi...Deci..Succes in continuare voua sper sa ii incurcati itele lui jiji ciobanu si la anu poate poate ne vom lupta pt un loc fruntas desi nu cred ca vor mai ramane din echipa voastra prea multi titulari desi sincer eu as vrea sa ramana ca sunt o echipa adev nu simulari de echipe gen bacau pandurii dinamo sau steaua....sa fim seriosi ....Respect pt suporterii adev ai sportului pt ca desi putini dar adev mi s-au parut...bv voua ...

Gigel Sportul
17th April 2006, 00:36
Daca ai constatat, am dat delete. Da si tu si va fi OK. Daca ai fi citit evolutia evenimentelor din ultimele 24 de ore, ai fi constatat ca nu era nici o problema, toasta distractia a pornit de fapt de la un mercenar, care zice ca e galatean si foarte stelist. Daca ati fi stiut sa cititi printre randuri, nu am fi ajuns la certuri inutile.

Vrei sa ne spargem in cat suntem de suporteri??? Cred ca nu este cazul, noi mergem in deplasari dupa cum ne permite buzunarul, ca de la Siman ajutor 0. Cine poate, merge, cine nu, sta acasa si si pandeste un decodor de Telesport (cel mai varza post, am vazut meciul numai cu intreruperi, si mai vor si abonament separat, 20 RON lunar) si un tovaras abonat la Astral (eu sunt abonat la RCS, care nu are telesport in grila). Saptamana asta nu mi-am permis in special din motive de timp: as fi pierdut toata sambata, asa am lucrat toata dimineatza de sambata si apoi si seara, dupa ora 8, si pentru buzunarul propriu. Si timpul asta m-ar fi costat extrem de mult, dar cine nu traieste dintr-o initiativa privata nu stie cum sta treaba, cerseste banii la buget sau la patron si se bucura ca are ceva stabil... eu nu am nimic stabil, ci numai comenzi care trebuie onorate, ca daca as trai din stabilul salariul de profesor, primul lucru ce mi-as cumpara ar fi cosciugul. Noi toti suntem 30 si foarte adevarati, voi sunteti 3000, din care peste jumatate mai sunt ori dinamovisti, ori stelisti, ori rapidisti... noi suntem numai cu Sportul. Daca vrei sa dezvoltam polemica, esti liber, dar te asigur ca in urmatoarele doua luni vei posta pe cea mai faina sectiune a acestui forum, numita Valea Plangerii (desi ar trebui redenumita Coltul Intelectualilor). Oricum, vrei sa facem o buda din acest forum? Cu placere... da-mi provocarea pe PM si o comitem. Cu efecte pe termen lung, daca iti face placere.

Rossi
17th April 2006, 03:09
felicitari Sportul , sunteti cea mai frumoasa echipa din divizia A

Ursu carpatin
17th April 2006, 08:11
Bravo Sportul! Chiar că meritaţi mai mult! Amu vedeţi locul 1 cu ochiul liber, deşi mai e mult pānă departe! Dar cum jucaţi acum, nimic nu e imposibil! Bravo!

Angelina Jolie
17th April 2006, 08:45
Si pentru aialalti: v-am zis ca suntem bazati, am facut egal in deplasare cu Sportul, nu m-ati crezut.

Ursu carpatin
17th April 2006, 09:05
Oricum Sportul o fost peste indieni, mai ales cu moralul! Adică au crezut īn victorie! Mentalitate se numeşte.....

Hopshio
17th April 2006, 09:56
sportu a jucat chiar bine:)

Ursu carpatin
17th April 2006, 10:02
Da, chiar bine, dar mie mi-a plăcut mult cum au reacţionat la 1-2! Zău, e echipă faină! Păcat că la vară jumate pleacă.....

Darius
17th April 2006, 14:24
Frumos meci...cel mai frumos meci al etapei...bravo Sportul!...

WOLF_ULTRAS
17th April 2006, 15:51
Forza Otelul