PDA

View Full Version : Etapa 23: FC National - Vaslui



ADelPiero
13th April 2006, 00:34
Sambata, 15.04.2006, ora 17:00, FC National - FC Vaslui, TVR2
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

esku
13th April 2006, 00:57
1 in mod normal :mda: 2-0

miril
13th April 2006, 08:06
In mod normal, trei puncte si 2-0. Vasluiul, daca pierde, pierde aproape sigur sansa de a ramane in divizia A.

dorian27
13th April 2006, 10:44
Stiti piesa celor de la Holograf.....Mai vreau o minune..??

Cred ca a devanit imnul celor de la Vaslui inaintea fiecarui meci!

Pare sa fie 1 solist, dar cu disperarea moldovenilor nu poti sa te joci....

miril
13th April 2006, 10:56
Disperarea lor si lipsa de atacanti valizi a FCN-ului...

mblue
13th April 2006, 11:12
mizez pe o surpriza, vasluiul cred ca are un moral destul de bun si s-ar putea sa scape de retrogradare

Platanu
13th April 2006, 13:46
Nici nu mai stiu ce sa zic,dupa meciul de la Petrosani.Trebuie obligatoriu sa batem,ca daca si vasluienii ne incurca,e foarte grava situatia.

Andy1987
13th April 2006, 13:48
Nationalul va bate, probabil,

starsteel
13th April 2006, 14:12
Ne apropiem de finalul de sezon incep jocurile de culise, daca meciul de la Petrosani a fost sub semnul intrebarii atunci si aici e posibil asa ceva. Sper sa nu fie cazul.

Bancaru
13th April 2006, 15:17
Daca iesea asa cum am votat eu de fiecare data, acum eram campioni. Ce sa fac? Incerc sa-i scot campioni. Mai multe o sa zic dupa meci. Sa ma intrebati.

dede
13th April 2006, 15:31
normal ar fi sa castige national...nu cred ca vasluiu' poate sa faca ceva...

Balaci
13th April 2006, 15:41
Sper din tot sufletul sa bata Nationalul si Vasluiul cu Porumboiu su tot si cu agricultorii lui sa zboare in B!

boosaw
13th April 2006, 16:42
Sper din tot sufletul sa bata Nationalul si Vasluiul cu Porumboiu su tot si cu agricultorii lui sa zboare in B!

La fel... Bacaul si Vasluiul in B . Sper macar un 3-0

yonu7
13th April 2006, 16:44
va scoate vasluiul un egal chinuit ca nici nationalul nu prea joak nimik

Universal
13th April 2006, 19:15
Meci normal de 0-0 , Vaslui incearca sa se salveze da semne de viata,dar este deja tarziu,.. sau inca mai are o sansa?

Devil
14th April 2006, 14:44
bate Vasluiul si scapa de retrogradare in dauna Pandurilor!!! E garantat

tuxie
14th April 2006, 14:58
bate Vasluiul si scapa de retrogradare in dauna Pandurilor!!! E garantat
Nu stiu daca au forta necesara sa-i bata pe National, dar nu se stie niciodata.

boosaw
14th April 2006, 15:01
bate Vasluiul si scapa de retrogradare in dauna Pandurilor!!! E garantat

Vasluiul bate daca se repeta scenariul cu Argesul.... No Comment :rosu:

starsteel
14th April 2006, 15:03
Dupa ce a fost dat afara Vicentiu sper sa nu mai fie zburat cineva pt. ceva asemanator si in meciul asta.

miril
14th April 2006, 15:04
Nu mai are cine!

boosaw
14th April 2006, 15:15
Dupa ce a fost dat afara Vicentiu sper sa nu mai fie zburat cineva pt. ceva asemanator si in meciul asta.
La ce circ a facut acest individ trebuia lasat sa se intoarca la Bucuresti pe jos.... Apropo la ce te refereai cand scriai "sper sa nu mai fie zburat cineva pt. ceva asemanator si in meciul asta." :)

chinezu
14th April 2006, 21:14
Sper din tot sufletul sa bata Nationalul si Vasluiul cu Porumboiu su tot si cu agricultorii lui sa zboare in B!
Sper din tot sufletul sa bata Vasluiul si tg.jiu cu Condescu cu tot si cu industriasii(bancheri) sa zboare in B!

cri'DA'cri
14th April 2006, 23:03
dupa meciul cu Jiul mie frica:Psper ca baietii astia sa-si fi revenit si sa uite de meciul ala!! sper sa castige NATIONALUL ca altfel se duce ehipa in jos , de ajunge pe 10 sau 12 in 2-3 etape

georgemp
15th April 2006, 00:34
Bate NATIONAL!1-0,2-0,Chihaia &Griffiths

chinezu
15th April 2006, 11:14
0-1(Jovanovici)

boosaw
15th April 2006, 11:28
0-1(Jovanovici)
Asa cum banuiam si aici: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=12898&page=12 esti doar un asa zis suporter care acum e acum smecher dupa acel 3-0 cu un Fc Arges lipsit de oameni de baza, cu alti 4-5 jucand suspect de slab (vezi golul 2)... Stai linistit ca azi o luati de la National iar etapa viitoare va scoate fotbalul din cap Poli Timisoara si iar o sa urlati ca va fura albitrii... Ce sa-i faci, nu toti albitrii pot fi influentati de Porumboiu (probabil in top 3 cei mai corupti fosti fluierasi)
Scor 2-0 ; 3-1

katalinkostel
15th April 2006, 16:58
In mod normal ar trebui sa castige Nationalul,dar Porumbelul cred ca o sa iasa la inaintare cu ceva lovele, ca de,Vasluiul n-are cum sa cada anul asta .Cica are echipa1:happy :happy :happy :happy

Andy1987
15th April 2006, 17:00
stai linistit ca vasluiul cade, de pe ultimul loc ;) stai calm

be@
15th April 2006, 17:03
Bai , ce-i cu ratatii astia de la TVR 2? In loc sa dea meciul , e baschet de la CJ !!!!!!!!!!!!!!

poliis
15th April 2006, 17:23
hahaha...ce teapa a tras tvr2-ul :D

cica allstargame...doamnee

Razwan
15th April 2006, 17:29
Mah imi place ca din zecile de posturi unu singu e pro Vaslui... totusi conducem cu un gol din minutu 4 Gol Vali Badea... (nush stiu cum nimereste asta poarta dar si cand o nimereste :>)
FC National 0 - 1 FC Vaslui (Badea '4)

Andy1987
15th April 2006, 17:34
Cred ca FC National in scurt timp va intoarce rezultate si sunt convins ca va castiga ;)

Razwan
15th April 2006, 17:36
E bine sa crezi :)... dar se va termina 1-2 ;)

grande
15th April 2006, 17:38
Nici 0-1 nu ar fi rau ;)

Andy1987
15th April 2006, 17:38
sa vad si sa nu cred! esti din vaslui, eu am atacat echipa si tu esti asa linistit...nush cati de acolo ar reactiona asa....uitimitor! :)

esku
15th April 2006, 17:43
yoteee ca se trezira moldovenii... :D va prins bine blatu de etapa trecuta... :mda:

Razwan
15th April 2006, 17:44
Brigada suprema... este prima in topul galeriilor fair play si prima galerie din moldova... la 70.000 de locuitori... sau cati mai suntem in Vaslui... si vin 10.000 meci de meci la stadion... eu zic ca e ceva... (exceptand cu argesu cand a plouat torential la Vaslui)

Later Edit: Blat.... cum zici tu.... macar dak ai fi vazut meciu sa zici si tu ceva... asa nu te baga....

aaa si... batem cu 3-0.... tocma o dat-o Sfarlea-n bara

B0gdaaaN
15th April 2006, 17:46
cum am mai zis..Fc Vaslui se salveaza de la retrogradare....

esku
15th April 2006, 17:49
normal .... doar o data au si ei sansa sa mai vada meciuri din divizia a live .... ca de la anul ....:evil:

hai k imi esti simpatic .... :ok: adevaru e ca la forta voastra si la valoarea pe care o aveti 3-0 e un scor modest ... de la 6 in sus trebuia sa ne bateti .... d`asta si pozitia in clasament.... sunteti "pe locul 2" ... poate "promovati" in B de pe prima pozitie :evil:

gadjod
15th April 2006, 17:51
cica o ia vasluiu cu 2-0 ...deeta ..cred ca acu vedetzi adevarata noastra valoare...fortza Vasluiu....Ne vedem la anu in A ...ashtia care tzinetzi cu natzionalu

Razwan
15th April 2006, 17:54
Glumet mai esti... nu mai stau pe langa tine ca ma doare burta de la ras...
Tu nu vezi meciurile lu Poli Live??? Tu le vezi "In direct" ;).... pana la sf campionatului mai e mult... io o singura dorinta am.... Sa batem acasa cu Iasu :D

nr.zece
15th April 2006, 17:58
yoteee ca se trezira moldovenii... :D va prins bine blatu de etapa trecuta... :mda:
au invatat ceva patiserie :ok:

katalinkostel
15th April 2006, 18:00
Banuiam eu ca asa se v-a intampla!!!

katalinkostel
15th April 2006, 18:02
National-Vaslui 0-1 prima repriza!!!!????!!!!????

Razwan
15th April 2006, 18:03
deeta.... cine vorbeste de blaturi...... v-am mai zis... dak ati fi vazut meciu... sau fazele importante.... nu mai ziceati de blaturi....
dar din moment ce voi sunteti obisnuiti cu acest procedeu... va urez succes in continuare

Larel
15th April 2006, 18:08
Intradevar surprinzator! dar mingea e rotunda
pana acum bravo Vaslui... restul o sa vedem la sfarsit.:P

Rechinul Ucigas
15th April 2006, 18:09
sper sa castige vaslui ! e bine ca mai pierde si nationalul e bine pt noi pt semifinala :D returul

Andy1987
15th April 2006, 18:11
Glumet mai esti... nu mai stau pe langa tine ca ma doare burta de la ras...
Tu nu vezi meciurile lu Poli Live??? Tu le vezi "In direct" ;).... pana la sf campionatului mai e mult... io o singura dorinta am.... Sa batem acasa cu Iasu :D
deci pe iasi n-o sa bateti prea curand, nu mai visati...:ok:

sor69vs
15th April 2006, 18:13
hai fc vaslui! toti alaturi de brigada suprema

fc_vaslui
15th April 2006, 18:15
pentru cei care crede ca fc vaslui face blaturi mai bine nu ar mai vorbi...si daca vreti sa in echipa se va investi la anul 6 mil. de dolari daca ne vom salva....pentru ca se vrea participarea intr-o cupa europeana peste 2 ani..si ar avea de castigat fotbalul romanesc....si fc vaslui are cea mai tare galerie si a demonstrat ca este alaturi de echipa indiferent de cat de rau ar juca...PS:DACA FC VASLUI ar fi facut blaturi nu ar fi acum pe locul 15 cu 2 victorii

Razwan
15th April 2006, 18:15
Pai nu prea curand.... ca jucam cu ei abia in etapa 28 ;).... asa ca mai vb dupa....

Schneider13
15th April 2006, 18:16
National-Vaslui 0-1 prima repriza!!!!????!!!!????

Echipa ta nu joaca acasa acum???N-ar trebui sa fii pe stadion???Sau nu-ti place fotbalul,dar iti place sa te bagi in seama???

Andy1987
15th April 2006, 18:18
pentru cei care crede ca fc vaslui face blaturi mai bine nu ar mai vorbi...si daca vreti sa in echipa se va investi la anul 6 mil. de dolari daca ne vom salva....pentru ca se vrea participarea intr-o cupa europeana peste 2 ani..si ar avea de castigat fotbalul romanesc....si fc vaslui are cea mai tare galerie si a demonstrat ca este alaturi de echipa indiferent de cat de rau ar juca...PS:DACA FC VASLUI ar fi facut blaturi nu ar fi acum pe locul 15 cu 2 victorii
"FC Vaslui - cea mai tare galerie"
asta chiar e buna :sleep: :o:

esku
15th April 2006, 18:20
pentru cei care crede ca fc vaslui face blaturi mai bine nu ar mai vorbi...si daca vreti sa in echipa se va investi la anul 6 mil. de dolari daca ne vom salva....pentru ca se vrea participarea intr-o cupa europeana peste 2 ani..si ar avea de castigat fotbalul romanesc....si fc vaslui are cea mai tare galerie si a demonstrat ca este alaturi de echipa indiferent de cat de rau ar juca...PS:DACA FC VASLUI ar fi facut blaturi nu ar fi acum pe locul 15 cu 2 victorii

:happy :happy :happy :happy :happy :happy bafta in UEFA =)))))))))))


Tu nu vezi meciurile lu Poli Live??? Tu le vezi "In direct"

Copilu` fi mai explicit....:rolleyes: Ce legatura are Poli in dicutia noastra? ... Ma refeream ca nu o sa mai vedeti meciuri live in divizia a la care sa participe echipa fc vaslui .... sa`ti desenez?:drak:

Schneider13
15th April 2006, 18:20
Bai Andy,asta care ai atatea echipe favorite incat nu ti-a incaput sa le treci pe toate,la cate meciuri ai fost tu pe stadion???Adik vreau sa te intreb daca stii ce-i aia galerie????Nu de alta da la Iasi n-aveti asa ceva...

tuxie
15th April 2006, 18:21
Poate o sa se supere miril si alti progresisti, dar daca iar se intampla fenomenul cu "National e sus iar altii au nevoie de puncte", propun sa il castrati pe Iacov.

Andy1987
15th April 2006, 18:23
Bai Andy,asta care ai atatea echipe favorite incat nu ti-a incaput sa le treci pe toate,la cate meciuri ai fost tu pe stadion???Adik vreau sa te intreb daca stii ce-i aia galerie????Nu de alta da la Iasi n-aveti asa ceva...
Da, n-om avea noi la iasi galerie, dar "FC Vaslui - cea mai tare galerie" - intr-adevar...e cea mai tare, mai tare decat a Stelei sau al lui Poli Timisoara, sau chiar a rapidului.

fc_vaslui
15th April 2006, 18:24
"FC Vaslui - cea mai tare galerie"
asta chiar e buna

ma refeream la fair-play si asta pot sa ti-o confirme cei care au venit la vs sa vada meciuri

Schneider13
15th April 2006, 18:24
Da, n-om avea noi la iasi galerie, dar "FC Vaslui - cea mai tare galerie" - .-din SE Romaniei......e bine asa????

Razwan
15th April 2006, 18:25
:happy :happy :happy :happy :happy bafta in UEFA =)))))))))))

Ghinion ca nici voi n-ati trecut pe acolo... aja ca :jerk: :no: :rosu:
Vedem noi Vineri... te astept la Vaslui... sau ... aaa tu nici la meciurile de acasa nu mergi... am inteles....
no offense... :) da tot vasluiu bate si Vineri :)

Andy1987
15th April 2006, 18:26
Sa zicem c-ar fi cel mai mare fair-play acolo, desi ma cam indoiesc....dar hai treaca de la mine.

Razwan
15th April 2006, 18:28
Stelei sau al lui Poli Timisoara, sau chiar a rapidului. ai ales cele mai bune galerii pacat ca nu si ordinea lor.... a Stelei sau A rapidului sau chiar a Timisoarei.... srry da public ca la timisoara nu exista si galeria ca a lu steaua nu gasesti nicaieri....

fc_vaslui
15th April 2006, 18:29
1-0 min 73

moodysson
15th April 2006, 18:33
Pandurii pierd acasa asa ca Vasluiul iese de pe locurile retrogradabile :yeah:

Razwan
15th April 2006, 18:34
1-0 min 73
0-1 76'... :)))))))

fc_vaslui
15th April 2006, 18:39
min 82 ....0-1 /hello /hello ..pandurii sunt condusi ......./hello /hello sa vedeti ce va fi la meciul cu timisoara vineri :ok:

Paul
15th April 2006, 18:40
desi am anticipat un X , se pare ca iese 2 :evil:

le place in capitala ... au condus in Ghencea si in Giulesti , bat in Cotroceni ;)
totusi se vede de la o posta ca Vaslui nu are echipa mai buna ca Bacau sau Pandurii ...

totul se joaca ...

Rechinul Ucigas
15th April 2006, 18:41
national 0-1 vaslui asa se termina ...
vaslui 3-0 timisoara :D

Larel
15th April 2006, 18:42
o sa vedem ce va fi vineri.. oricum deocamdata suntem sambta asta si mai sunt cateva minute

Larel
15th April 2006, 18:44
national 0-1 vaslui asa se termina ...
vaslui 3-0 timisoara :D

ba...peste cartilaginos.. vezi de dantura sa nu te ranesti singur

Rechinul Ucigas
15th April 2006, 18:45
mai vedem noi ...cine se raneste vineri in moldova :D

bustr
15th April 2006, 18:47
bate Vasluiul si scapa de retrogradare in dauna Pandurilor!!! E garantat

ma uit la meci si plang... daca echipele astea nu sunt date afara din campionat, suntem cei mai mari fraieri.

blat de zile mari, 0-1 in deschidere si apoi nationalul trage de timp , sa se termine circul mai repede!

RUSINE... e fantastic ce blat imens se joaca!!! :rosu:

Larel
15th April 2006, 18:47
pai tu nu o sa fi in Moldova... nici nu e nevoie...

Schneider13
15th April 2006, 18:49
ma uit la meci si plang... daca echipele astea nu sunt date afara din campionat, suntem cei mai mari fraieri.

blat de zile mari, 0-1 in deschidere si apoi nationalul trage de timp , sa se termine circul mai repede!

RUSINE... e fantastic ce blat imens se joaca!!! :rosu:

Bai plangaciosule..da unde dracu vezi tu meciu mah???Ai televiziune proprie?????Am uitat sa-ti spunem ca nu se transmite....

bustr
15th April 2006, 18:50
stau in bloc langa stadionul Progresul, se vede perfect meciul de aici.

pai BLATurile nu se transmit la TV... sa nu s esocheze complet toata tara...

se merge pe BLAT... adica pe NeVe

Andy1987
15th April 2006, 18:51
ma uit la meci si plang... daca echipele astea nu sunt date afara din campionat, suntem cei mai mari fraieri.

blat de zile mari, 0-1 in deschidere si apoi nationalul trage de timp , sa se termine circul mai repede!

RUSINE... e fantastic ce blat imens se joaca!!! :rosu:
Daca e adevarat, Rusine FC Vaslui!!!!!!

esku
15th April 2006, 18:51
Ghinion ca nici voi n-ati trecut pe acolo... aja ca :jerk: :no: :rosu:
Vedem noi Vineri... te astept la Vaslui... sau ... aaa tu nici la meciurile de acasa nu mergi... am inteles....
no offense... :) da tot vasluiu bate si Vineri :)

:ciocan: bha copilule ... noi cand jucam in UEFA voi nici nu existati ... va uitati la TV cum joaca mutu, barbu, schumacher, mara, codrea, neaga si ne calificam prin cupele europene ....da deh ... ce sa stie moldoveanu`....:jerk: e atat de imbecil incat crede k eu sunt din timisoara ... nu stie sa se uite si el la echipa favorita.... sau macar la locatie ..... hai k deja mi`am dat seama cu ce om am de a face..... bafta.... din partea mea puteti sa jucati si 100 de ani in a dak aveti valoare....:ok:

Rechinul Ucigas
15th April 2006, 18:52
exact eu nu o sa fiu ...deci voi o sa va raniti ...te-ai prins :D
gata cu offtopic ..
victorie vaslui !!! bravo !

poliis
15th April 2006, 18:52
ce convenabil ca nu a fost transmis la teve meciul :drak:

moodysson
15th April 2006, 18:53
:happy

Schneider13
15th April 2006, 18:53
stau in bloc langa stadionul Progresul, se vede perfect meciul de aici.

pai BLATurile nu se transmit la TV... sa nu s esocheze complet toata tara...

se merge pe BLAT... adica pe NeVe

Vezi sa nu ametesti si sa cazi de la etaj...ai grija!!!!!

Andy1987
15th April 2006, 18:53
da, perfect pt. un blat de toata frumusetea:evil:

Larel
15th April 2006, 18:54
Nici nu trebuie, tu te ranesti si in fata PC-ului... si gata cu of topic
Bravo Vaslui! pe vineri!!!

fc_vaslui
15th April 2006, 18:55
ma uit la meci si plang... daca echipele astea nu sunt date afara din campionat, suntem cei mai mari fraieri.

blat de zile mari, 0-1 in deschidere si apoi nationalul trage de timp , sa se termine circul mai repede!

RUSINE... e fantastic ce blat imens se joaca!!!


dar este internet in incinta stadionului?ca meciul nu il da in direct

Schneider13
15th April 2006, 18:55
Astia care tot o dati cu blatu...uitat-va la 19:30 ca da inregistrarea....mai vorbim dupa aia ce si cum a fost!!!!Nu va mai dati cu parerea daca nu vedeti meciul..

miril
15th April 2006, 18:55
Sa fim seriosi! Suntem intr-o forma mizerabila, nu avem om de gol si Bergodi, prima data cand il critic, schimba prea des formula de echipa, inclusiv fundaii centrali, care pana acum au jucat bine!

poliis
15th April 2006, 18:57
bine macar ca a mai cazut pandurii un loc :evil:

Schneider13
15th April 2006, 18:57
S-a terminat...0-1...aia care aveti reclamatii de facut sa le trimiteti pana maine la ora asta!!!
O sa va convingeti vineri cu Tm ca meciul a fost corect,asta daca n-o sa-l suspectati cumva si pe ala...ofticatilor!!!Hai bafta!!

esku
15th April 2006, 18:59
Sa fim seriosi! Suntem intr-o forma mizerabila, nu avem om de gol si Bergodi, prima data cand il critic, schimba prea des formula de echipa, inclusiv fundaii centrali, care pana acum au jucat bine!

miril ..sunteti in aceeasi stare ca si noi .... conducere a clubului MIZERABILA cu niste oameni fara caracter .... si oameni de atac mai putini ... antrenori cu stil de joc italian .... ce coincidente...sa vedem ce va iesi etapa viitoare.. :D

himi
15th April 2006, 19:00
Nu pot sa cred ca Nationalul care ne-a batut a stat capra unor echipe la care le-am dat 7 goluri...

No comment!

sor69vs
15th April 2006, 19:01
Sambata, 15.04.2006, ora 17:00, FC National - FC Vaslui, TVR2
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.
/hello i-am facut pe bancari

alex_6tm
15th April 2006, 19:05
Ghinion ca nici voi n-ati trecut pe acolo... aja ca :jerk: :no: :rosu:
Vedem noi Vineri... te astept la Vaslui... sau ... aaa tu nici la meciurile de acasa nu mergi... am inteles....
no offense... :) da tot vasluiu bate si Vineri :)

Se vede ca nu ai nici o treaba.Ala care ti-o scris tinea cu FC Arges.Dar tu nu ai vazut. Si ca sa sti pentru cultura ta generala atat Poli cat si Fc Arges au jucat in cupele europene.Dar nu ai tu de unde sa stii astea. Felicitari vasluiului pt victoria de azi

defCon
15th April 2006, 19:06
Toti care va dati in speculatii de blat aveti posibilitatea sa revedeti meciul inregistrat pe TVR2. Si pt cei care contesta lipsa de fair play a galeriei din Vaslui va pot garanta ca la tribuna II sau I nu se injura si cand zic asta va spun ca eu m-am apucat sa-l spurc pe arbitru la un meci si mai multi din jurul meu m-au luat la rost pt limbajul folosit. As vrea sa vad si treaba asta in Ghencea sau la echipele din Bucuresti.
Acuze de genul voi nu ati vazut in viata voastra UEFA si altele asemanatoare nu isi au rostul. Nici Timisoara nu a demonstrat nimic asa ca la acest capitol sunt datoare mai multe echipe. Evident meciul cu Timisoara va fi un adevarat test atat pentru Vaslui care daca va invinge va scapa de suspicunile de blat din ultimele 2 etape dar si pt Timisoara care nu poate spala imaginea ultimelor 6 etapa cu o singura victorie impotriva Jiului.
Doresc succes Vasluiul in continuare.

Paul
15th April 2006, 19:08
Se vede ca nu ai nici o treaba.Ala care ti-o scris tinea cu FC Arges.Dar tu nu ai vazut. Si ca sa sti pentru cultura ta generala atat Poli cat si Fc Arges au jucat in cupele europene.Dar nu ai tu de unde sa stii astea. Felicitari vasluiului pt victoria de azi
Argesu a jucat in Europa , da Rocaru n`a jucat in Europa.

esku
15th April 2006, 19:09
Se vede ca nu ai nici o treaba.Ala care ti-o scris tinea cu FC Arges.Dar tu nu ai vazut. Si ca sa sti pentru cultura ta generala atat Poli cat si Fc Arges au jucat in cupele europene.Dar nu ai tu de unde sa stii astea. Felicitari vasluiului pt victoria de azi

/hello ce inseamna sa mai si gandesti:ok: .... vezi moldovene??:D

be@
15th April 2006, 19:17
Despre rezultat si pacalicii Nationalului nu comentez , ca-mi iau ban imediat de la miril . Asa ca ma abtin . :mda:

Paul
15th April 2006, 19:20
asa repede te superi pe ei ... asta le e valoarea ...

alex_6tm
15th April 2006, 19:21
Argesu a jucat in Europa , da Rocaru n`a jucat in Europa.
Auzi mai scuteste-ne. Se vede ca sunteti ofticati altfel nu ne-ati baga atat in seama. Bravo vaslui..sa vedem cum va descuracati vineri

ADelPiero
15th April 2006, 19:21
si uite asa vasluiul urca in clasament :D

dragosblue
15th April 2006, 19:23
Nu pot sa cred ca Nationalul care ne-a batut a stat capra unor echipe la care le-am dat 7 goluri...

No comment!

Cita dreptate ai !

grande
15th April 2006, 19:32
Rezultat dubios :rosu:
totusi trebuie cineva sa retrogradeze ;)

starsteel
15th April 2006, 19:32
Cati boi a dat Porumboiu pt. victoria asta, cireada probabil e prin gradina Parlamentului, se reprofileaza Iacov din pizza pe hamburgeri. Cinste bancarilor au trecut la produs, etapa trecuta cu Jiul acum cu Vasluiul.

Paul
15th April 2006, 19:33
si uite asa vasluiul urca in clasament :D

noroc ca nu mai au sanse la titlu , da cine stie , poate un intertoto ;)
vaslui are trupa tare :D

bada_otelul
15th April 2006, 19:40
0-1:prietenii stiu de ce!oare cati porumBOI au luat cei de la national?
pandurii-cfr cluj 0-1 si otelul-sportul 2-3:asta se intampla cand se joaca pe bune

starsteel
15th April 2006, 19:45
Etapa viitoare meciul Vaslui - Poli Timisoara e 2 solist nu e rost de vanzare-cumparare nu pune botul Banatul la boii Moldovei iar programul continua cu 2 meciuri pe bune unul la Galati iar celalalt acasa cu....Pandurii.


.....
vaslui are trupa tare :D
da cu greutate, iti dai seama cat cantareste o cireada

bada_otelul
15th April 2006, 19:53
pt binele fotbalului ,norocul celor care joaca pe bune e ca poli nu se da in laturi ca alte echipe

be@
15th April 2006, 19:55
Ma, astia care v-ati gasit voi sa comentati repede ca a fost blat , fara ca macar sa vedeti meciul , SUNTETI BOLNAVI PSIHIC ! Mai bine spuneti ca de la inceputul returului , Nationalul nu mai joaca nimic !

esku
15th April 2006, 19:56
doooamne .. nu`mi vine sa cred... am vazut si io akum golul vasluiului la stirile sportive tvr1 ... daca aia e reactie de portar de divizia a la sutul lui badea ...atunci ma fac si io portar de divizia a ... ca aveam un reflex mult mai convingator decat al aluia .... iar apararea aia atat de tare cu sportul acum a fost moarta .... rusinica bey valorilor ....!!

fc_vaslui
15th April 2006, 19:58
Quote:
Originally Posted by himi
Nu pot sa cred ca Nationalul care ne-a batut a stat capra unor echipe la care le-am dat 7 goluri...

No comment!

din cate stiu eu a fost 3-0 si in tur si in retur .....daca 3+3 =6 atunci si fc vaslui a facut blat......apropo meciul e pe TVR 2 inregistrat sa va convingeti :headbang: :headbang:

fc_vaslui
15th April 2006, 19:59
era vb despre meciul cu sportul ...scuze

starsteel
15th April 2006, 20:10
Meciul asta a fost scos si de la pariuri! Bravo Porumboiu, sezonul urmator te iei de manuta cu pinalty si faceti fotbal in Romania.Pe langa jenel, romel uite ca o sa avem si pe porumbel.

BAK
15th April 2006, 20:56
asta da echipa, nationalu'! niste blatisti ordinari! al doilea meci pe care il dau la o echipa la retrogradare,be@, ce mai ai de zis despre echipa ta favorita, nici acum nu a fost blat?! bine ca cu steaua si cu rapid s-au luptat ca pentru finala ligii campionilor iar cu retrogradatele pierd cu nerushinare!!!!!
sportul in schimb nu iarta nimic, bravo lor!!!!

Schneider13
15th April 2006, 21:36
Pun pariu ca astia care va dati cu parerea ca a fost blat nici nu ati vazut meciul....ba fraierilor daca va oboseati sa va uitati macar vedeati ca nu a fost nimic,da va bagati si voi in seama aiurea!!

Cra10veanu
15th April 2006, 22:11
si uite asa moldovenii se scapa de la retrogradare, apropo spunea unu mai sus ca vine si ceahlau din B la anu, ne-am dat drecu, sa vedeti fotbal adevarat! blat rusinos

georgemp
15th April 2006, 22:13
Sunt suparat...meci de kkt!Stanev prost!Nu mai zic nimic...sunt prea suparat!

Schneider13
15th April 2006, 22:42
si uite asa moldovenii se scapa de la retrogradare, apropo spunea unu mai sus ca vine si ceahlau din B la anu, ne-am dat drecu, sa vedeti fotbal adevarat! blat rusinos

Ai vazut meciul ba???Vezi-ti de prazul tau si de echipa ta din B!!!!!!

be@
15th April 2006, 22:43
asta da echipa, nationalu'! niste blatisti ordinari! al doilea meci pe care il dau la o echipa la retrogradare,be@, ce mai ai de zis despre echipa ta favorita, nici acum nu a fost blat?! bine ca cu steaua si cu rapid s-au luptat ca pentru finala ligii campionilor iar cu retrogradatele pierd cu nerushinare!!!!!
sportul in schimb nu iarta nimic, bravo lor!!!!

Tu sa te duci la topicurile de divizia B , si acolo sa-ti dai cu parerea , caci divizia A e o palarie mult prea mare pentru tine . Te bagi aiurea in seama si comentezi , asa cum fac majoritatea de pe aici , desi fac pariu ca nici macar n-ai vazut meciul .
Te intreb doar atat : STEAUA-VASLUI 2-2 SI RAPID-VASLUI 1-1 au fost blat ? DA sau NU ? Te rog sa-mi raspunzi !

himi
15th April 2006, 22:46
Quote:
Originally Posted by himi
Nu pot sa cred ca Nationalul care ne-a batut a stat capra unor echipe la care le-am dat 7 goluri...

No comment!

din cate stiu eu a fost 3-0 si in tur si in retur .....daca 3+3 =6 atunci si fc vaslui a facut blat......apropo meciul e pe TVR 2 inregistrat sa va convingeti :headbang: :headbang:

era vorbe de echipe! adica jiul si vaslui: 4+3=7

BAK
15th April 2006, 22:51
normal ca nu a fost ca doara steaua si rapid trag la titlu'. nationalu in schimb isi scoate acum investitiile ca doara nu scot profit din vanzarea de bilete la pensionari!nici nu stiu ce legatura au cele 2 meciuri mentinate mai sus ca doara nu faci blat egal!!!
schneider13,sei nicht bosse, deine manschaft ist scheise!!!

esku
15th April 2006, 22:53
Pun pariu ca astia care va dati cu parerea ca a fost blat nici nu ati vazut meciul....ba fraierilor daca va oboseati sa va uitati macar vedeati ca nu a fost nimic,da va bagati si voi in seama aiurea!!

bucura-te in pace de eurovictoria voastra .... si lasa-ne pe noi sa tragem ce concluzii vrem ...d`aia e un forum deschis .... hai bafta si atentie la limbaj k nu esti pe camp.....:ok:

orikum din faza golului lucrurile s-au lamurit .... n`ati vazut ce reflex miraculos a avut portarul nationalului? :rosu:

hai sa ne dam cu parerea ... io zik k a facut cu mana cuiva cunoscut din tribuna si era cat p`aci sa apere sutul "extraordinar plasat" a lui badea ...:rosu:

SA FIM SERIOSI .... nu ne-am nascut ieri ...asa ca blaturile de genu asta sunt deja arhicunoscute.....:mda:

be@
15th April 2006, 22:57
normal ca nu a fost ca doara steaua si rapid trag la titlu'. nationalu in schimb isi scoate acum investitiile ca doara nu scot profit din vanzarea de bilete la pensionari!nici nu stiu ce legatura au cele 2 meciuri mentinate mai sus ca doara nu faci blat egal!!!
schneider13,sei nicht bosse, deine manschaft ist scheise!!!
Bun . Deci ne-am lamurit ca nu a fost blat ! Si daca Vasluiul poate sa faca egal pe terenul a doua echipe care au jucat sferturile de finala a Cupei UEFA , de ce vi se pare imposibil sa invinga Nationalul , care , repet pentru a o mia oara , in retur a jucat foarte prost ? Noi meciul cu Sportul trebuie sa recunosc ca l-am castigat cu multa sansa , dupa cum a recunoscut si Bundea . In cel cu Gloria , pe care am batut-o cu 2-0 , din nou am jucat slab !

be@
15th April 2006, 23:08
orikum din faza golului lucrurile s-au lamurit .... n`ati vazut ce reflex miraculos a avut portarul nationalului? :rosu:



esku-le , se intampla sa ai si zile mai proaste . Oare Gaev a fost pe blat cu Rapidul ? Tu ce zici ? Ca a gresit de mai multe ori in acel meci.

Ess
15th April 2006, 23:16
FCN-VS 0-1. Mi rau....Mi-e tare rau...
Oare retrogradeaza argeshu si faru iar lupta pt podium se da intre ss, cfr si tm?
Imi este intr-adevar rau...

esku
16th April 2006, 00:12
esku-le , se intampla sa ai si zile mai proaste . Oare Gaev a fost pe blat cu Rapidul ? Tu ce zici ? Ca a gresit de mai multe ori in acel meci.

greseli k ale lui gaev mai vezi ....dar la faza asta ... portaru nationalului nici nu a incercat sa intinda mana spre directia mingii...

miril
16th April 2006, 00:15
Sa vedem ce se va intampla in campionatul urmator, unde ultimele patru retrogradeaza si alte patru-cinci se vor bate pentru accesul in cupele europene.

Q.
16th April 2006, 00:16
esku-le , se intampla sa ai si zile mai proaste . Oare Gaev a fost pe blat cu Rapidul ? Tu ce zici ? Ca a gresit de mai multe ori in acel meci.

b@a.. mai termin-o :rosu: ...mi-e si rusine ca esti ieseanca si ii aperi pe blatistii astia. Am vazut eu meciul si habar nu aveam rezultatul final...pe langa tampenia aparatorului si portarului din min 4 pe care nu o pot compara decat cu a bistritei la golul 1 din meciul cu dinamo de azi au mai facut una " ca in filme" dar si-a dat ala de la vaslui cu stangu in dreptu si "ati scapat"...nationalul tau a sutat de vreo 5 ori pe poarta( sa mai spun ca slab si in portar ????) si au avut o singura ocazie mare cand portarul oaspetilor era batut si s-au dat cap in cap un atacant cu un fundas advers si a iesit un corner. In rest....absolut NIMIC...la 0-1 in aparare nationalul se plimba pe teren fara pic de "vana" , prin min 60 ataca cu pase inapoi la fundasi asteptand sa se retraga vreo 4-5 de la vaslui (ma lasat masca faza respectiva) in loc sa incerce macar sa-i surprinda pe contraatac...RUSINOS. Iar pe final astia de la national preferau sa se certe inutil si fara motiv cu arbitrul decat sa-si vad de joc pierzand astfel si mai mult timp. TEATRU TOTAL. /hello

Nu e prima oara cand Nationalul face blaturi cu echipe slabe dar cu finantatori care au bani si din pacate nu e nici ultima...ar trebui sa va retrogradeze automat ca si pe bisn(tr)ita(vezi doar porcaria de azi) pt ca viciati an de an clasamentul si munca altor echipe.

esku-le...nu te iert nici pe tine ca doar imi esti drag :evil: ...sa va fie rusine pt BLATURILE superechipei cu ganduri europene :jerk: (doar cand si vrea) fc arges de la bistrita si vaslui. Si uite asa incepe Cooperativa...la anul o sa fie jale cu putori din astea in prima divizie.

bada_otelul
16th April 2006, 00:22
si uite asa moldovenii se scapa de la retrogradare, apropo spunea unu mai sus ca vine si ceahlau din B la anu, ne-am dat drecu, sa vedeti fotbal adevarat! blat rusinos

de data asta iti cam dau dreptate,dar nu mai baga toate echipele din moldova in aceeasi oala(adica pe otelul si poli iasi)

miril
16th April 2006, 00:26
Poate ai dreptate, pe undeva, Q., dar ai uitat ca Pestele de la Cap se-mpute. Ma intreb cine o fi Capul sau, mai bine zis, Capii, caci cu ei ar trebui sa incepem, ceilalati fac jocul sistemului.

giovanni BV
16th April 2006, 00:48
Meci Vandut !!! E bine pentru Vaslui , pentru ca mai au sanse matematice de salvare !!!

esku
16th April 2006, 00:53
esku-le...nu te iert nici pe tine ca doar imi esti drag :evil: ...sa va fie rusine pt BLATURILE superechipei cu ganduri europene :jerk: (doar cand si vrea) fc arges de la bistrita si vaslui. Si uite asa incepe Cooperativa...la anul o sa fie jale cu putori din astea in prima divizie.

/hello Stai linistit ca nici io nu ii iert .... am recunoscut si sunt scarbit de ceea ce a facut conducerea asta de kkt a clubului nostru, in frunte cu cel mai cooperatist om iLinca ... am atacat clar modul de joc al nostru si la vaslui si la bistrita ... poti sa te uiti pe threadurile respective .... nu o sa le iau niciodata apararea in astfel de situatii si voi fi intotdeauna obiectiv cand va fi vorba de meciurile strategice ale noastre .... si de aceea ma scarbesc unii de pe aici care nu recunosc k echipa lor a jucat CATERINCA pe teren .... atat gloria cat si national in aceasta etapa ...:mda:

remy
16th April 2006, 03:53
Oameni buni, mai ales stelistii ciudati rau, uneori !
De ce oare Dinamo ziceti ca a facut "blat" cu o echipa de valoarea ultimelor locuri, si Nationalul nu a blatuit meciul, cu toate ca e cu muuuult peste Vaslui, care abia se chinuie sa bata acasa, si bate la Bucuresti tocmai o echipa de primele locuri, care a pus probleme si lui Dinamo si Stelei ?
Mare ti-e gradina, Doamne !
Pana si suporterii din Parcul cu Platani (am auzit din presa) au acuzat Nationalul de blat ordinar. Acum nu mai ziceti nimic ? Nu-i asa ca suna mai bine sa acuzi doar pe Dinamo de toate relele din lume ?
Deja miroase a salvare a Vasluiului, dupa ce "Oracolul" din Balcesti, Don' Corleone (prieten la catarama cu JIJI si Nashul Sandu) a declarat ca Vasluiul nu merita sa retrogradeze pentru ca ... Porumboiu a pus mult suflet in echipa asta (de doi bani).
NE-AM SATURAT DE VOI, JIJEI, MITICI, NASHI, ETC !
Si, cu acest meci, cred ca Nationalul nu merita sa joace in nici o cupa europeana, orice s-ar zice. Sau poate va castiga Cupa Romaniei, ceea ce nu prea cred, ca mai e si Rapidul pe acolo !

Leviss
16th April 2006, 06:01
Nu vreau sa acuz pe nimeni dar se pare ca dupa meciul de ieri se confirma proverbul : "Hotu striga, hotii!".Nenea porumbacu' , daca meciul Jiul - National a fost blat , cum numesti meciul echipei tale de ieri?

be@
16th April 2006, 09:27
b@a.. mai termin-o :rosu: ...mi-e si rusine ca esti ieseanca si ii aperi pe blatistii astia. Am vazut eu meciul si habar nu aveam rezultatul final...pe langa tampenia aparatorului si portarului din min 4 pe care nu o pot compara decat cu a bistritei la golul 1 din meciul cu dinamo de azi au mai facut una " ca in filme" dar si-a dat ala de la vaslui cu stangu in dreptu si "ati scapat"...nationalul tau a sutat de vreo 5 ori pe poarta( sa mai spun ca slab si in portar ????) si au avut o singura ocazie mare cand portarul oaspetilor era batut si s-au dat cap in cap un atacant cu un fundas advers si a iesit un corner. In rest....absolut NIMIC...la 0-1 in aparare nationalul se plimba pe teren fara pic de "vana" , prin min 60 ataca cu pase inapoi la fundasi asteptand sa se retraga vreo 4-5 de la vaslui (ma lasat masca faza respectiva) in loc sa incerce macar sa-i surprinda pe contraatac...RUSINOS. Iar pe final astia de la national preferau sa se certe inutil si fara motiv cu arbitrul decat sa-si vad de joc pierzand astfel si mai mult timp. TEATRU TOTAL. /hello

Nu e prima oara cand Nationalul face blaturi cu echipe slabe dar cu finantatori care au bani si din pacate nu e nici ultima...ar trebui sa va retrogradeze automat ca si pe bisn(tr)ita(vezi doar porcaria de azi) pt ca viciati an de an clasamentul si munca altor echipe.


Stiti la ce concluzie am ajuns ? Ca e plina tara asta de oameni bolnavi psihic si frustrati , care nu vad decat blaturi ! Isi dau si ei cu parerea , desi fac pariu ca n-au vazut nici un meci al Nationalului .
Mai este unul , BAK , care vine si zice "stiam eu ca National e o echipa de blatisti". Mai baiatule , eu te intreb cate meciuri ale Nationalului ai vazut tu , de acolo , din TX , de-ti dai cu parerea ? Ca eu , de aici , din Romania , nu le-am putut vedea pe toate !
Da , intr-adevar , am facut blat in retur si la Bacau , unde ne-am facut de ras , fiindca nu am fost in stare sa-i batem . Cand toate echipele de dau de la 2 goluri in sus , noi n-am facut decat egal . Intra-adevar , a fost blat .
Bai frustratilor , mai lasati-ne in pace ! :mda:

chinezu
16th April 2006, 09:29
Bun . Deci ne-am lamurit ca nu a fost blat ! Si daca Vasluiul poate sa faca egal pe terenul a doua echipe care au jucat sferturile de finala a Cupei UEFA , de ce vi se pare imposibil sa invinga Nationalul , care , repet pentru a o mia oara , in retur a jucat foarte prost ? Noi meciul cu Sportul trebuie sa recunosc ca l-am castigat cu multa sansa , dupa cum a recunoscut si Bundea . In cel cu Gloria , pe care am batut-o cu 2-0 , din nou am jucat slab !
Stai linistit, nu-ti va raspunde nimeni la intrebari.Baietii au pus placa cu blatul si basta. Cred ca 95% din cei care posteaza aici nu au vazut meciul(nu e cazul pt omul de la bloc)

be@
16th April 2006, 09:32
Asta zic si eu . Romanii au invatat una si buna . Blat ! Si ce-i mai hazliu , ca nici nu vazusera meciul , dar au navalit cu mesajele aici pe forum , acuzandu-ne .

starsteel
16th April 2006, 09:52
Nici cei de la pariuri nu vazusera meciul ca doar urma sa se dispute dar totusi l-au scos.
In campionatul urmator cand mai porcaiti echipele moldovene faceti totusi distinctie intre Otelul / Iasi si Ceahlaul / Vaslui nu sunt din aceeasi categorie.

six
16th April 2006, 12:05
Asta zic si eu . Romanii au invatat una si buna . Blat ! Si ce-i mai hazliu , ca nici nu vazusera meciul , dar au navalit cu mesajele aici pe forum , acuzandu-ne .Eu nu am vazut meciul deci nu pot sa ma pronunt....dar in etapa urmatoare Vs joaca cu TM la Vaslui...unde spun eu ca putem trage o concluzie despre revenirea VS....bey ce-i aia blat ca la noi la TM nu am auzit???:ok: ;) :cool:

Q.
16th April 2006, 12:20
Stiti la ce concluzie am ajuns ? Ca e plina tara asta de oameni bolnavi psihic si frustrati , care nu vad decat blaturi ! Isi dau si ei cu parerea , desi fac pariu ca n-au vazut nici un meci al Nationalului .
Mai este unul , BAK , care vine si zice "stiam eu ca National e o echipa de blatisti". Mai baiatule , eu te intreb cate meciuri ale Nationalului ai vazut tu , de acolo , din TX , de-ti dai cu parerea ? Ca eu , de aici , din Romania , nu le-am putut vedea pe toate !
Da , intr-adevar , am facut blat in retur si la Bacau , unde ne-am facut de ras , fiindca nu am fost in stare sa-i batem . Cand toate echipele de dau de la 2 goluri in sus , noi n-am facut decat egal . Intra-adevar , a fost blat .
Bai frustratilor , mai lasati-ne in pace ! :mda:

Credeam ca si tu stai in "TX" ma *aco dar se pare ca nu doar sufletul tau e pe calea ferata in jos :no:
Cum de nu ati avut macar 1 (UN) SUT pe poarta cat de cat periculos intr-un meci intreg cu Vasluiul ma? Desigur fara sa tintiti pe centrul portii in portar :ok: Si Pandurii puteau mai mult ma "lesinatilor".
De blaturile nationalului cu Craiova de anul trecut ai uitat asa usor ? Cand jucatorul vostru de atunci Rada declara inainte de meci de olteni cam ce zice si Corleone acum de vasluieni? Cum mama dracului puteti sa va motivati de fiecare data sa fugiti dupa minge si adversar in meciurile cu Steaua, Dinamo,Brasovul, Apulum, Iasul(sezonul trecut v-ati dat viata pe teren pp ca pt Craiova ca tot la mica vrajeala :drak: erati si atunci in clasment ; chiar si in campionatul asta va tavaleati ca niste zmei :rolleyes: si ne-ati dominat mai clar decat arata scorul 2-3) , Constanta (pe astea le-am vazut) si cand vine vorba de Craiova sau Vaslui( le-am vazut pe amundoua asa ca termina garagara) care nu bat pe nimeni nici inainte de voi si nici dupa aceea va apuca LESINUL pe teren?
Cum ...vezi mai sus :D ...poate o echipa curata cum e Sportul /hello sa bata la Craiova, Timisoara sau Vaslui si oriunde vrea si voi nu puteti intodeauna decat cu UNII, dar nu si cu ALTII ;) (intodeauana aceeasi)?
Pariu cu tine ca la meciurile cu Pandurii , Otelul sau Iasul mercenarii tai or sa "invete" sa fuga pe teren din nou? SILA de voi(echipa)! (dar mai ales de tine pt ca te cobori la nivelul asta desi tie nici macar nu iti ies $ (pana si Iacov a spus ca de meciul cu vs se poate spune ca a fost blat desi evident a negat implicarea lui) cum le "ies" lor.

HAI SALUTARE SI LA "MAI MARE"! :jerk: ...o sa va "REVENITI" cat de curand chiar daca "fetitze" de-alde be@ zic ca jucati mai prost decat echipele care retrogradeaza. Chiar...asta ar fi o idee :ok:

Darius
16th April 2006, 12:37
FC Vaslui a obtinut o victorie de "6" puncte, extrem de importanta si de binevenita pentru indeplinirea obiectivului, salvarea de la retrogradare...

Balaci
16th April 2006, 13:00
Bai,daca venim cu un sac de carbuni la meciul cu National,primim si noi 3 puncte?:D

miril
16th April 2006, 13:24
Nu, veniti, in schimb, cu mai multi saci cu...Porumboiu si cativa boi. Pardon, nu mai trebuie ca d'aia avem noi, pe gazon!!!

SORENSEN
16th April 2006, 14:17
Meci corect ...Dar totusi pt sceptici revedi delcaratiile dupa meci ale lui Iacov...
Ca mai apoi sa intelegem si noi care a fost faza cand numitul Iacov a acuzat Steaua ca a incercat sa-l combine la blat.

Nu rezultatul e suspect ci jocul prestat de National..de altfel remarcat si de mae(i)strul Iacov.

Blat sub Platani ce ipostaza shocanta....

Mihai
16th April 2006, 14:39
Rezultat surpriza:drak: A inceput Vasluiu sa o ia pe urmele lu Dinamo?

miril
16th April 2006, 14:49
Exista si varianta, foarte plauzibila, ca Iacov sa fie sapat, declaratiile lui de corectitudine neplacand la multe nivele, inclusiv LPF. Este suficient sa se umble la mercenarii din echipa, de care el vrea sa scape, prin intinerirea echipei, si...doi porumboi dintr-un foc!

Elphax
16th April 2006, 20:03
vaslui - poli va fi egal ;) porumboiu are pile la Parchet...

Angelina Jolie
16th April 2006, 23:07
Gretos mai progresistilor. La jiul le-ati dat, la vaslui le-ati dat, chiar asa ma? Mai bine le dadeati la Sportul macar aia au o echipa frumoasa. A da stai am uitat, aia ce castiga castiga pe teren, nu-si dau banii aiurea. V-am pupat frumosilor, neprihanitilor, echipa de traditie ce-mi sunteti.

be@
16th April 2006, 23:57
Ma , taci. Ai vazut cumva meciurile din California , de-ti dai cu parerea ?

Angelina Jolie
17th April 2006, 00:04
Tac, tu tac. Adevarul doare, stiu. BLATISTILOR!

Cra10veanu
17th April 2006, 00:42
Asta zic si eu . Romanii au invatat una si buna . Blat ! Si ce-i mai hazliu , ca nici nu vazusera meciul , dar au navalit cu mesajele aici pe forum , acuzandu-ne .
Uneori, scorul spune tot ;)

Ursu carpatin
17th April 2006, 07:49
Of măi be@! Dacă nici ăsta n-o fost blat! Pe faţă īncă! Sunteţi tari, aveţi două blaturi la rānd! Urmează al treilea?

Andy1987
17th April 2006, 11:44
Blat cat casa! Rusine, Vaslui, mi-e greatza!

alamar
17th April 2006, 11:47
Nu, nu a fost blat. Nu cunoasteti echipa asta. Daca juca cu o echipa mai buna, alergau de mancau norii. Dar asa...Asta este stilul. Oricum, multi dintre jucatori si-au aratat limitele. Cand se faceau platile din an in paste parca jucau mai cu hotarare, acum cand isi primesc banii la timp se dau fitosi, dar nu reusesc decat sa fie indolenti si penibili.
Pe cine sa acuzi de blat? In poarta Stanev (bulgar), fundas Mehmedovici (bosniac, asta a gresit la gol, si nu este pentru prima oara), in centru Shroj (australian, a inceput sa joace de abia in repriza a II-a)), pe dreapta Abiodun (nigerian, ia venit nevasta, este de inteles sa joace sub orice critica), iar in atac Griffith (australian, el a tras de trei ori la poarta si a facut-o prost). Nici unul dintre ei nu vorbeste romaneste. Ceilalti? Chihaia este un ratat (mai bine nu il aduceau inapoi de la Dinamo). Oprea nu poate mai mult plus faptul ca este imprumutat si nu-i sta capul la clubul asta. Ghindeanu, slabut, din cauza asta a fost rezerva lui Thwaite si asa a ramas si acum. Panc revenit dupa accidentare, nu mai pune osul la bataie. Sapunaru a jucat bine este tanar (20 de ani) si va deveni o certitudine. Zeno a incercat cate ceva dar daca ceilalti nu l-au sustinut...Daniel Marin (18 ani), mai trebuie sa creasca, Iancu a intrat fundas desi el joaca pe alt post, dar s-a vazut ca vrea sa joace. Tames, aere de vedeta si atat. Sufera ca este rezerva, dar cand intra in teren nu arata nimic. Cam asta este situatia la noi. Lot limitat numeric si valoric. Dar care cand vor sa joace o fac ca in meciul cu Steaua. Adica decisi si cu rautate pentru ca fizicul le permite.
Daca Vasluiul batea pe Steaua sau pe Rapid, s-ar mai fi pus problema blatului? Si asa, meci nul in Ghencea? Dubios...sau doar un accident neprevizibil.

Andy1987
17th April 2006, 11:50
fc vaslui nici in alta viata n-ar invinge-o vreodata pe FC National! Blat blat blat blat, de 1000 de ori BLAT!

miril
17th April 2006, 11:53
Nu cred ca Iacov este implicat, in acest caz, ci...sapat. Si-a facut...preteni multi! In plus, cum zice si Alamar, avem echipa cu jucatori de valoare medie, in cel mai bun caz. Noroc cu intinerirea lotului!

be@
17th April 2006, 13:17
fc vaslui nici in alta viata n-ar invinge-o vreodata pe FC National! Blat blat blat blat, de 1000 de ori BLAT!

Uite ca au fost asa de buni , incat v-au dat voua (ceausistilor) doua goluri pe teren propriu . :happy Ce zici de asta ?


Blat cat casa! Rusine, Vaslui, mi-e greatza!

Te doare tare ca a castigat Vasluiul ? Asa-i ? Lasa ca iti trece . Pana atuncea , du-te si mai striga putin pentru echipa ta favorita , Shtoia .


Vai , ce ma oftica astia care n-au nici cea mai mica idee despre ce se intampla la echipa , dar isi dau cu parerea ca am facut blat in ultimile doua meciuri . Mor !

miril
17th April 2006, 13:24
Be@, cred ca putem argumenta bine si respectand numele echipelor adverse. Nu cred ca a fost blat, iar daca a fost, s-a facut pe filiera Gino, umblandu-se la vreo doi-trei mercenari. Cam atat.

chinezu
17th April 2006, 17:07
fc vaslui nici in alta viata n-ar invinge-o vreodata pe FC National! Blat blat blat blat, de 1000 de ori BLAT!
In afara de cuvantul blat mai ai vreo notiune despre fotbal? M-as mira...

Bancaru
17th April 2006, 19:00
Este interesant poll-ul. Mai multi votanti cu 2... Mai sa fie. De ceeeeeeeee? Ce destepti...

miril
17th April 2006, 19:14
Stiii tu, dupa razboi...

VeXu
18th April 2006, 00:51
Asa pt cultura voastra generala nu s-a scos nici un meci de la pariuri..eu am pariat 2 ..am avut cota de 2,90 ! Daca cei care au fost la meci spun ca nu au vazut blat nu va bagati ca musca`n lapte in seama daca nici macar nu ati fi vazut meciul.Pai Vasluiul ar trebui sa piarda toate meciurile pana la sfarsitul campionatului ca sa nu fie acuzata de blat..nu ? Nu aveti ce face acasa si dati dume aiurea de pe net..multa bafta frustratilor

Angelina Jolie
18th April 2006, 01:29
Mor !
Vai ce pacat. Si eu care voiam sa te vizitez la Iasi sa bem si noi un cico. Hai mai rezista oleaca, te rog eu.:D

Ultras
18th April 2006, 08:04
Nu zic repede ca altii ca a fost blat. Dar parca bancarii au fost cam blanzi cu vasluienii. Nici nu ma plang, dar cu Sportul au bagat numai intrari pe preluare, Mutescu fiind nevoit sa ii schimbe pe Lazar si Ferfelea pe care nu-i mai tineau gleznele de la cate lovituri primisera, iar cu Vaslui parca iesisera la promenada impreuna. Acum nu cred ca se mai fac blaturi intre cluburi, dar unii jucatori raman fara parale in preajma Pastelui si nu accepta ideea sa nu puna ceva pe masa de sarbatori. Mai cunosc cazuri... :mda:

miril
18th April 2006, 08:18
"Asa pt cultura voastra generala nu s-a scos nici un meci de la pariuri..eu am pariat 2". Era vorba pe forum, Vexu, unde nu se joaca, nefiind pe sectia "Pariuri". Scorul imediat inaintea partidei era de 19-6 pentru National, dar cum nu s-a inchis, multi, au profitat, in gluma, sa voteze 2, despre asta este vorba. Si eu, daca vroiam sa castig bani buni, as fi jucat 2, nu pentru ca asa credeam ci pentru ca mizam sa castig consistent. Cine nu risca, nu castiga. "La poligraf, Blatisti"!!!