PDA

View Full Version : Probleme De Arbitraj



OVIDIU 62
12th April 2006, 21:43
La CLUJ am vazut un arbitru BALAS care aplica pentru aceeasi sanctiune un cantar fara un taler astfel toate cele 4 cartonase galbene luate de noi au fost acordate foarte usor parca se astepta un faut marunt ca sa te execute monseur BALAS.Afost in prima repriza o intrare in careul mic asupra portarului de galben pe care BALAS nu a sanctionat-o,a fost un corner dat gratuit din care daca CLUJUL marca vinovatul era omul negru,a fost o intrare la COSTIN prin alunecare care era de galben nesanctionat-o dar imediat cand COSTIN a intrat la fel a luat galben,cand TANASE a fost faultat a ridicat mana la arbitru dupa care acesta a sanctionat cu galben un clujean,spre final foarte multe lovituri libere din preajma lui 16 galatean care ar fi putut schimba soarta partidei.Domnul BALAS i-mi aduc aminte la barajul cu ORADEA tot cu Ardealul a tras.De ce domnule BALAS nu-ti prieste MOLDOVA?

bada_otelul
14th April 2006, 19:41
pai stii ca a avut probleme dupe meciul in care a gresit in favoarea noastra cu bacaul si ca sa nu mai fie banuit de asa ceva a aplicat reversul medaliei.nu cred ca a fost ceva intentionat ci mai degraba de subconstient.blegu de porcodean,si ala de la meciul cu steaua ne-au furat in schimb pe fata

starsteel
14th April 2006, 21:14
"Blegu de Corpodean" ar fi bine sa fie numai atat dar asta ne-a mancat intotdeauna, e o jigodie!

OVIDIU 62
15th April 2006, 19:34
Am vazut cum arbitrii isi protejeaza echipele din zonele lor(vezi cazul BALAS,CORPODEAN,SALOMIR).In MOLDOVA insa SEREA nu a acordat acel avantaj care deobicei se acorda echipelor gazda,in schimb ne-a umplut de galbene.Asa sunt moldovenii,asa stiu sa se ajute intre ei.

ULTRAS-STEEL
20th April 2006, 14:00
De La Un Timp Avem ,prob Cu Arbitrajul

OVIDIU 62
20th April 2006, 20:43
Tusierul DECU CRANGASU (presupun fostul fotbalist al PETROLULUI) A SEMNALIZAT ERONAT PLECAREA LUI BALTOI ASTFEL UN GOL IN POARTA RAPIDULUI A FOST ANULAT,bineinteles cu aprobarea lui PORCODEAN.

OVIDIU 62
22nd April 2006, 22:40
Pe ansamblu sunt multumit de rezultat altfel TUDOR intra si el in buza tunului ca si CORPODEAN.Totusi sunt nelamurit de ce nu a primit galben pentru simulare in careu si DINITA la fel cum a primit STAN.

OVIDIU 62
12th May 2006, 14:52
La MIOVENI nu au fost probleme de arbitraj cu toate ca AUGUSTUS CONSTANTIN ar fi vrut o victorie argesana.

OVIDIU 62
20th May 2006, 19:39
La TIMISOARA portarul POPA trebuia eliminat dar daca OTELUL a castigat sterg totul cu buretele.

Doctor_Satan
22nd May 2006, 08:58
La TIMISOARA portarul POPA trebuia eliminat dar daca OTELUL a castigat sterg totul cu buretele.
Trebuia eliminat Popa, asta e clar! S-a vazut ca faultul a fost intentionat de la o posta! Dar si Semeghin trebuia eliminat, trebuie sa fim obiectivi! Dar faultul lu Popa a fost grosolan de evident! N-avea nici o treaba cu mingea!

OVIDIU 62
23rd May 2006, 09:22
Al doilea faut facut de SEME a fost unul discret care in ANGLIA nu stiu daca se dadea.Avand in vedere ca el mai avea un cartonas galben consider ca arbitrul a apreciat bine faza.Oricum pe viitor SEME ar trebui sa aiba grija la asemenea intrari pentru ca intr-un meci cu cele din capitala este clar:ARBITRUL NU TE IARTA.

Doctor_Satan
23rd May 2006, 11:49
Al doilea faut facut de SEME a fost unul discret care in ANGLIA nu stiu daca se dadea.Avand in vedere ca el mai avea un cartonas galben consider ca arbitrul a apreciat bine faza.Oricum pe viitor SEME ar trebui sa aiba grija la asemenea intrari pentru ca intr-un meci cu cele din capitala este clar:ARBITRUL NU TE IARTA.
Da, dar Semeghin a faultat de mai multe ori dupa ce a primit galbenul si putea fi eliminat!
La faza cu arbitrajul cu capitala, ai dreptate!

OVIDIU 62
25th May 2006, 09:03
Sa avem parte de arbitraj bun si la FARUL si astfel vom reusi sa plecam neinvinsi dupa litoral.

sorin_otelarul
1st August 2006, 16:04
Sper Sa Nu Mai Avem Arbitraje Ca La Meciu' Cu Cluj

starsteel
1st August 2006, 16:23
Oricum nu arbitrajul ne-a tras in jos de data asta.

OVIDIU 62
1st August 2006, 17:07
Daca la 2-0 pentru CLUJ era validat golul lui NOGO cred ca alta era soarta partidei mai ales ca se facea 2-1 si venea pauza.Pacat.

OVIDIU 62
22nd August 2006, 11:21
As vrea sa-l felicit pe arbitrul Tudor pentru felul cum a arbitrat meciul cu Ceahlaul,dand dovada ca si arbitrii romani sunt buni dar numai atuci cand vor.

Dregan
22nd August 2006, 13:31
Bine, bine, dar tusierul?!

OVIDIU 62
22nd August 2006, 21:20
De ce nu lasati toate mesajele mele la adresa arbitrilor mai ales ca a fost unul bun la ultimul meci?

sorin_otelarul
23rd August 2006, 19:39
tudor a arbitrat bine la meciul cu ceahlaul navem ce sai spunem in schimb in partea tusierului semnu intrebarii

Marius.B
24th August 2006, 09:18
Tudor a arbitrat bine?La ce meci te-ai uitat?A arbitrat el cum au arbitrat si tusierii.La toate fazele importante era foarte departe de locul unde se afla mingea.Covrig portarul Ceahlaului a tras de timp inca din min 20 si nu a primit nici un galben,iar sper final ii facea semne lui Vatca sa se grabeasca daca nu il avertizeaza.

starsteel
24th August 2006, 10:21
Am vazut si o premiera la Tudor, se acorda lovitura libera la 18 m de poarta nemtenilor si el in acel moment hotareste pauza pt. hidratare. Daca scorul era invers adica 1-0 pt. Otelul la Piatra Neamt ar fi hotarat atunci hidratarea sau dupa executia loviturii?

OVIDIU 62
11th September 2006, 08:12
As vrea sa vad in meciurile cu asa numitii granzi ai capitalei daca vom avea parte de un arbitraj bun.

starsteel
11th September 2006, 13:47
Nu avem sanse prea mari la un arbitraj corect cu granzii capitaliei in mod sigur vom avea probleme si cu echipele care sunt cu capul plecat la frf&lpf. Oricum avem coloana vertebrala ceea ce e mai important, moral vorbind, decat sa beneficem de ajutorul dinozaurilor.

OVIDIU 62
16th September 2006, 21:56
Cred ca a fost fault la Vatca in careul de 6 metri de asta a scapat mingea dar Constantin vede ca taicasu adica numai banii.

Marius.B
16th September 2006, 23:11
Nu a fost fault la Vatca,el a scapat minge din mana,in schimb a fost hent la jucatorul respectiv.E bine ca am reusit sa castigam totusi.In acest meci nu au fost erori mari de arbitraj,sper ca de acum inainte sa nu avem astfel de probleme.

OVIDIU 62
17th September 2006, 07:29
Si totusi am convingerea ca a fost fault la portar la golul minerilor din min 2.Iar Seme si Paraschiv au fost urmariti sa fie sanctionati cu galben pt a nu juca cu Poli Tim.Rusine domnule junior Constantin.

Marius.B
17th September 2006, 08:59
Asta e parerea ta.Semeghin intr-adevar nu va juca cu Timisoara,dar Paraschiv va juca din cate stiu eu.A 2 a persoana in pericol de suspendare era Brujan,dar el nu a luat cartonas.

starsteel
17th September 2006, 12:23
Arbitrajul nu a fost o problema cu Jiul insa in mod sigur chiar fara sa fi fost hent la golul petrosenean in acea faza pt. jumatate din echipele din prima liga, alea iubite la frf&lpf, s-ar fi fluierat fault la portar si nimeni nu ar fi contestat nimic.

OVIDIU 62
8th October 2006, 13:09
As vrea sa intreb pe domnul Costica Valcea cat ne mai lasa cu arbitraje bune pt ca am atentat la locurile fruntase.Cand va primi dispozitie de la Mircea Sandu sa ne dea in cap?

starsteel
8th October 2006, 13:43
Inca nu ne considera o tinta serioasa pana acum am fost doar un pic jumuliti in nota obisnuita oricum de arbitraj favorabil nu am benificiat si in mod sigur nu vom beneficia. Daca se va intampla asa ceva ar fi probabil o terta echipa interesata in acel meci, noi cand avem echipa jucam cand nu suferim dar cu demnitate.

OVIDIU 62
22nd October 2006, 08:41
La Vaslui nu cred ca era nevoie ca Porcodean sa lase liber jocul dur al gazdelor care sa materializat si pe tabela.Totusi erau faze similare care au fost judecate diferit de el.Orice atac al nostru era fluierat cu fault iar al lor era lasat liber.Sa vazut domnule arbitru ca ai ceva cu noi.Oricum in viata mai devreme sau mai tarziu ai sa dai socoteala.Si cand te judeca cel de sus este vai de capul tau,sa stii.

starsteel
22nd October 2006, 08:51
Pt. meciul de la Vaslui chiar nu are rost sa discutam arbitrajul acolo problema a fost jocul echipei noastre.

Dregan
22nd October 2006, 21:38
In meciul cu sTEAUA, Constantin a arbitrat surprinzator de bine (nu ma asteptam). A inchis totusi ochii la un hent in careu care s-a vazut si din avion a lui Nicolita...

OVIDIU 62
4th November 2006, 09:36
Atentie la Porcodean in meciul de la Galati cu Rapidul mi se pare un mare lingau a lui Costica Valcea.

starsteel
4th November 2006, 13:52
Corpodean e un mare huligan asa ca un lucru e sigur, daca va favoriza pe cineva acea echipa se va numi Rapid. Important e sa nu-i oferim ocazia si sa putem invinge Rapidul cu tot cu Corpodean printre protagonistii partidei.

OVIDIU 62
4th November 2006, 21:46
Sincer sa fiu arbitrul Porcodean ma face sa-mi fie greata de arbitrajul romanesc.

OVIDIU 62
6th November 2006, 13:44
Bine la 7-0 nu ai ce comenta dar daca lovitura libera era gol alta era soarta partidei nu?Iar aproape de sfarsit am avut penalty la Paraschiv dar Porcodean nu a vazut.Repet nu suntem doriti de Costica Valcea.

starsteel
6th November 2006, 14:31
Jigodia de Corpodean a vrut si el sa iasa in evidenta, daca la un scor de 0-7 exista nu un penalty ci doar o asemanare de penalty din mila si tot il acorzi a nostru a fost penalty 100% dar nu si pt. inegalabilul arbitru Corpodean nr.1 in Romania.:no:

Cristian
6th November 2006, 16:10
Iar eu sunt informat ca Anghelinei beea cu Corpodean si cu tusierii de rupeau sambata seara in Kreta. (Sursele is sigure, extrem de sigure)

starsteel
6th November 2006, 18:01
Ceva absolut normal au fost colegi de arbitraj.

Doctor_Satan
7th November 2006, 09:14
N-ar trebui sa ne mai intereseze acum daca ne-a dat sau nu penalty!
Cu un gol in plus sau in minus, rusinea ar fi fost aceeasi!
Si totusi, trebuie sa recunosc, Corpodean e un porc!

OVIDIU 62
16th November 2006, 17:16
La meciul de la Dinamo am fost dezavantajati clar de arbitru(Coltescu)care a facut in asa fel incat sa nu putem beneficia de al 11-lea jucator la faza primului gol+cartonasul rosu primit de Baciu care mai era cu un fundas galatean pe aceeasi linie deci nu se impunea rosu.