PDA

View Full Version : Astra Ploiesti - Petrolul Ploiesti



Lup_Galben
12th April 2006, 20:49
Sambata la ora 11 are loc pe arena "Columbia" din cartierul de vest al Ploiestiului derby-ul dintr Astra Ploiesti si echipa fanion a judetului PH, Petrolul Ploiesti.

Lup_Galben
12th April 2006, 20:52
nici nu ma gandesc sa nu batem !
asadar merg pe un 2 solist fara probleme.....

Mishumacher
12th April 2006, 20:54
Si yo tot cred ca bate Petrolul.Sper sa nu ne faca probleme ca acum il au pe Cosarek si nu se pune problema sa retrogradeze.Sa nu se caliceasca la 3 puncte de care Petrolul are mai multa nevoie!;)

cheackie
12th April 2006, 21:22
Si yo tot cred ca bate Petrolul.Sper sa nu ne faca probleme ca acum il au pe Cosarek si nu se pune problema sa retrogradeze.Sa nu se caliceasca la 3 puncte de care Petrolul are mai multa nevoie!;)
O fii nevoie pt voi pct astea dar nu uitati ca nu jucam in div A sa mai facem egal,acum mergem la victorie
Asta e

cheackie
12th April 2006, 21:30
Sambata la ora 11 are loc pe arena "Columbia" din cartierul de vest al Ploiestiului derby-ul dintr Astra Ploiesti si echipa fanion a judetului PH, Petrolul Ploiesti.
De ce va cosiderati echipa fanion a orasului ?? nu inteleg
eu consider echipa fanion a Ploiestiului aceea care joaca in Div A si NU e la retrogradare in B
aceea echipa lipseste de 3 ani din sezonul 2002/2003
unde va aflati voi atunci ??
Acum nu sunteti echipa fanion a orasului deoarece sunt in B ambele echipe

Lup_Galben
12th April 2006, 22:47
esti degeaba.....
Petrolu e echipa fanion a JUDETULUI......indiferent de divizia in care joaca dar probabil ti-e greu sa intelegi.....cap ai, minte ce-ti mai trebuie......:ciocan:
si ca sa-ti "descretesc" mintea i-a de examplu universitatea craiova care e echipa fanion a olteniei.........crezi k daca acum joaca in B, ar trebui sa poarte titulatura asta de "echipa fanion", pangurii tg-jiu ?? :rosu:

nr.zece
12th April 2006, 22:53
lipseste optiunea blat

inter
12th April 2006, 23:08
si ca sa-ti "descretesc" mintea i-a de examplu universitatea craiova care e echipa fanion a olteniei.........crezi k daca acum joaca in B, ar trebui sa poarte titulatura asta de "echipa fanion", pangurii tg-jiu ?? :rosu:

pfoaii ce surpriza .. pana acu 10 min .. trageai in noi din toate pozitiile , si acu deveniram "exemplu"?

si sa nu-i uitam pe astrali cu a lor contestatie la pauza dupa 0-5 , asa ca lupilor nu mai "urlati" ca nu va fac jocurile .. sunteti penibili!:D

t.b.
12th April 2006, 23:23
De ce va cosiderati echipa fanion a orasului ?? nu inteleg
eu consider echipa fanion a Ploiestiului aceea care joaca in Div A si NU e la retrogradare in B
aceea echipa lipseste de 3 ani din sezonul 2002/2003
unde va aflati voi atunci ??
Acum nu sunteti echipa fanion a orasului deoarece sunt in B ambele echipe


Cati suporteri are Astra si cati are Petrolul? Cam care-i raportul 1:1000? Termenul de echipa fanion se refera in primul rand la nr. de suporteri, apoi la traditie, palmares si mai putin la divizia in care joaca.

Lup_Galben
12th April 2006, 23:33
pfoaii ce surpriza .. pana acu 10 min .. trageai in noi din toate pozitiile , si acu deveniram "exemplu"?

si sa nu-i uitam pe astrali cu a lor contestatie la pauza dupa 0-5 , asa ca lupilor nu mai "urlati" ca nu va fac jocurile .. sunteti penibili!:D

prazare....era singurul exemplu concret care imi venea in minte asta nu inseamna k acum va iau partea insa una zic si alta intelegi tu.......

nr.zece
13th April 2006, 00:06
prazare:) :) :)

uite intere cum te face asta sa te duci in deplasarea de la ploiesti

KLMN
13th April 2006, 01:05
Echipa fanion a Ploiesti-ului ramane Petrolul, indiferent in ce divizie joaca. Traditia si palmaresul spun totul. Cat despre acest meci, eu merg pe mana Petrolului, dar nu mi-ar conveni, prin prisma rezultatului, ca Astra sa retrogradeze in Divizia "C".

CHITU
13th April 2006, 04:05
prazare:) :) :)

uite intere cum te face asta sa te duci in deplasarea de la ploiesti


va :evil: astepta :evil: cu :evil: flori :evil: si :evil: laude:evil:


PETROLUL si atat restul nu mai conteaza

Lup_Galben
13th April 2006, 10:02
prazare:) :) :)

uite intere cum te face asta sa te duci in deplasarea de la ploiesti

astept ziua meciului cu craiova precum Barca finala UCL......mor de nerabdare...
app sunteti asteptati la ploiesti cu "bratele deschise", veniti cat mai multi.....plecati cum puteti......

EDMOND_
13th April 2006, 11:02
Bey, ce ma speriai.... zece ani nu mai dau prin Ploiesti!:happy

mblue
13th April 2006, 11:15
traditie, suporteri ...bla bla...nu e nevoie de traditie , e nevoie de profesionalism si de mult suflet pus.is o gramada de echipe cu traditie in ligile inferioare in anglia,franta,italia...si multe echipe noi venite in lumea buna gen: Villareal,Dep La Coruna,Rennes in franta

cheackie
13th April 2006, 13:56
Cati suporteri are Astra si cati are Petrolul? Cam care-i raportul 1:1000? Termenul de echipa fanion se refera in primul rand la nr. de suporteri, apoi la traditie, palmares si mai putin la divizia in care joaca.
NU UITA !! NU UITA !! NU UITA !! NU UITA !! Datorita noua existati
ati uitat asa de repede "echipa fanion" ce sunteti.
zi-mi si mie ultima data cand ati jucat in A pe ce stadion ati jucat meciurile de DIV A ??
Vreau sa aud ?....
Ar fi cazul sa ne multumiti mai intai ca existati si dupa aceea mai stam de vb
O echipa FANION trebuie sa aiba propriul stadion la standardele cerute daca vrea sa joace meciurile de divizia A daca nu acolo va sta meru, adica in B
Si o "echipa fanion" trebuie sa se respecte nu vine cu cersitu'(ASTRA) ca sa joace si ei meciurile de div A
/OLE/ FORZA ASTRA /OLE/

CHITU
13th April 2006, 18:15
[QUOTE=cheackie]NU UITA !! NU UITA !! NU UITA !! NU UITA !! Datorita noua existati
ati uitat asa de repede "echipa fanion" ce sunteti.
zi-mi si mie ultima data cand ati jucat in A pe ce stadion ati jucat meciurile de DIV A ??
Vreau sa aud ?....
Ar fi cazul sa ne multumiti mai intai ca existati si dupa aceea mai stam de vb
O echipa FANION trebuie sa aiba propriul stadion la standardele cerute daca vrea sa joace meciurile de divizia A daca nu acolo va sta meru, adica in B
Si o "echipa fanion" trebuie sa se respecte nu vine cu cersitu'(ASTRA) ca sa joace si ei meciurile de div A
/OLE/ FORZA ASTRA /OLE/[/QUOTE

sincer sa fiu VOI mai degraba ne-ati distrus decat ne-ati ajutat...ca din cauza fuziuni au plecat si multi jucatori buni de la PETROLUL...mai bine ne lasa in durerea noastra de atunci in div B si stiu ca stateam linistiti pana urcam iara in prima divizie...NE-ATI AJUTAT VOI?????...aia a fost o catastrofa de partea celor 2 parti...voi disparuseti...iar noi ne-am infundat in B si fara jucatori nostri mai bunio si fara tot...asa ca nu mai ziceti ca neati ajutat VOI ca nu ne-ati ajutat cu nimic....singuri care sau ajutat a fost;;;;LUCA CU NICOLAE;;;;;SI;;;;BERCEA CU BUDURU.......ATAT.....asa ca sa fim seriosi daca tot esti astrist adevarat recunoaste si u ce e de recunoscut.....ne vedem sambata in 9mai si fie ca cei mai buni sa castige.........:ok: :evil: :ok:

King of Hell
13th April 2006, 18:50
2 solist...Astra? cine-s Astra? :)

Romeo
13th April 2006, 19:33
NU UITA !! NU UITA !! NU UITA !! NU UITA !! Datorita noua existati ati uitat asa de repede "echipa fanion" ce sunteti.
Ar fi cazul sa ne multumiti mai intai ca existati si dupa aceea mai stam de vb
O echipa FANION trebuie sa aiba propriul stadion la standardele cerute daca vrea sa joace meciurile de divizia A daca nu acolo va sta meru, adica in B
Si o "echipa fanion" trebuie sa se respecte nu vine cu cersitu'(ASTRA) ca sa joace si ei meciurile de div A
/OLE/ FORZA ASTRA /OLE/

Haideti sa lasam prostiile astea, daca suntem ploiesteni nu trebuie sa fim dusmani. Treaba nasoala este ca Astra are nevoie de puncte sa scape, iar Petrolul daca le ia tot nu cred ca are sanse in baraj, de altfel daca ei vor sa promoveze o vor face, problema e ca conducatorii sa vrea si nu niste copii care tin cu aceasta echipa si ar mai fi intrebarea: ce vom face in A cu un lot care abia a batut FC Sibiul, ultimii din B. Au fost cativa ani cand Astra era mai sus ca Petrolul, dar acum Petrolul este pe 3, deci chestia cu echipa fanion este clara, mai ales ca judetul asta a cotizat foarte multi ani pentru Petrolul. Din nefericire cand doua echipe se cearta pierde orasul. Asa nu s-au impacat Luca cu Niculae si din doua echipe in A ne-am ales cu doua in B, anul trecut una singura. Puneti problema stadionului ? In acest moment avem o relicva numit stadionul Ilie Oana si alt stadion de divizia B cu nocturna de Europa. Din pacate, atunci cand rafinaria Astra Romana a avut superperformante, nu a pus banii sa faca o echipa Petrolul campioana nationala, tot din cauza ingâmfarii celor de la Petrolul si acum nu prea mai avem nimic. Asta este, mai bine ca Hunedoara, sau Sibiul, dar mai rau decat Bistrita. De anii de glorie pot vorbi doar cei mai batrani ca mine, iar la un nou meci cu Liverpool nu putem decat sa visam.

KLMN
14th April 2006, 01:17
Ce prostie ? Ploiestenii astia se cearta intre ei. Puneti umarul, Ploiesti-ul trebuie sa aiba o echipa in prima liga. Romeo I, Petrolul inca are sanse la baraj. Din cate cunosc eu, si cred ca stiu destul de multe, fratii Lazar de la CSM RmValcea nu sunt foarte incantati de o promovare. Asa ca, Petrolul are tot dreptul sa spere la baraj.

cheackie
14th April 2006, 13:53
[QUOTE=cheackie] /[/QUOTE

sincer sa fiu VOI mai degraba ne-ati distrus decat ne-ati ajutat...ca din cauza fuziuni au plecat si multi jucatori buni de la PETROLUL...mai bine ne lasa in durerea noastra de atunci in div B si stiu ca stateam linistiti pana urcam iara in prima divizie...NE-ATI AJUTAT VOI?????...aia a fost o catastrofa de partea celor 2 parti...voi disparuseti...iar noi ne-am infundat in B si fara jucatori nostri mai bunio si fara tot...asa ca nu mai ziceti ca neati ajutat VOI ca nu ne-ati ajutat cu nimic....singuri care sau ajutat a fost;;;;LUCA CU NICOLAE;;;;;SI;;;;BERCEA CU BUDURU.......ATAT.....asa ca sa fim seriosi daca tot esti astrist adevarat recunoaste si u ce e de recunoscut.....ne vedem sambata in 9mai si fie ca cei mai buni sa castige.........:ok: :evil: :ok:
Sa nu uitam cand a retrogradat Petrolul in 2002 , Astra avea propria echipa, nu a luat nici un jucator de la voi cu imprumut,macar am ramas in A si am terminat la mijocul clasamentului , dar voi fiind in B automat ati devenit "satelitu'" nostru si ati dat jucatori sub forma de imprumut pana in vara.
Si cand voi ati promovat in A sa NU UITATI!!! ,ASTRA a terminat pe locul 9 deci nu avea probleme de lot pt evitarea retrogradari sa zicem din sezonul urmator care nu a mai existat.
Ati venit voi inapoi in A si a trebuit sa fuzionam din cauza voastra mai intai ca fcp nu si-a gasit sponsor ca sa sustina echipa in A ca la momenul acela ramasese-ti singura asociatie sportiva din Div A restul celorlalte echipe fiind societati comerciale
si al doilea lucru care a dus la aceea fuziune a fost : datoria lu' Ioan Nicolae de nush cate milioane de dolari avuta la petrom pt cumpararea de petrol catre Rafinaria Astra , si a gasit sa scape de datorie prin folosirea echipei de fotbal Astra ca sa fuzioneze cu Petrolul(sponsorizata de petrom) si preluarea pachetului majoritar al Astrei de catre fcp.
Voi ati preluat Astra cu loc cu tot, si locul vostru in A cand ati promovat a fost ocupat de Otelul Galati(retrogradata in B in acel sezon) din cauza ca fcp a dat faliment si a fost retrogradata 4 divizii (Divizia D) acolo exista adevaratul petrolul cu palmares in caz ca nu stiati.SC fcp SA din div B de acum nu are nici un palmares.
Si din acel moment ASTRA a incetat existenta pt 2 ani cand in vara lu' 2005 a reaparut in fotbal
SI IN CAZUL ASTA AR FII BINE SA NU MAI VB PROSTII ca Astra si acum era in A si Ploiestiul era mandru ca are o echipa de prima divizie. VOI ati ruinat ASTRA si Ploiestiul.
ASA CA NO COMMENT

CHITU
14th April 2006, 14:15
[QUOTE=CHITU]
Sa nu uitam cand a retrogradat Petrolul in 2002 , Astra avea propria echipa, nu a luat nici un jucator de la voi cu imprumut,macar am ramas in A si am terminat la mijocul clasamentului , dar voi fiind in B automat ati devenit "satelitu'" nostru si ati dat jucatori sub forma de imprumut pana in vara.
Si cand voi ati promovat in A sa NU UITATI!!! ,ASTRA a terminat pe locul 9 deci nu avea probleme de lot pt evitarea retrogradari sa zicem din sezonul urmator care nu a mai existat.
Ati venit voi inapoi in A si a trebuit sa fuzionam din cauza voastra mai intai ca fcp nu si-a gasit sponsor ca sa sustina echipa in A ca la momenul acela ramasese-ti singura asociatie sportiva din Div A restul celorlalte echipe fiind societati comerciale
si al doilea lucru care a dus la aceea fuziune a fost : datoria lu' Ioan Nicolae de nush cate milioane de dolari avuta la petrom pt cumpararea de petrol catre Rafinaria Astra , si a gasit sa scape de datorie prin folosirea echipei de fotbal Astra ca sa fuzioneze cu Petrolul(sponsorizata de petrom) si preluarea pachetului majoritar al Astrei de catre fcp.
Voi ati preluat Astra cu loc cu tot, si locul vostru in A cand ati promovat a fost ocupat de Otelul Galati(retrogradata in B in acel sezon) din cauza ca fcp a dat faliment si a fost retrogradata 4 divizii (Divizia D) acolo exista adevaratul petrolul cu palmares in caz ca nu stiati.SC fcp SA din div B de acum nu are nici un palmares.
Si din acel moment ASTRA a incetat existenta pt 2 ani cand in vara lu' 2005 a reaparut in fotbal
SI IN CAZUL ASTA AR FII BINE SA NU MAI VB PROSTII ca Astra si acum era in A si Ploiestiul era mandru ca are o echipa de prima divizie. VOI ati ruinat ASTRA si Ploiestiul.
ASA CA NO COMMENT


baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa BOLNAVULE.....SARACU ia uitativa mai ploiestenilor si LUPILOR ce zice ASTA.....mie prea lene sa-ti explic acum care e treaba cu petrolul...DAR ORICUM ESTI BOL;NAV RAU......ca sa te convingi:www.petrolulpenet.z1.ro....si aici o sa te convingi singur ca trebuie sa te internezi la NEBUNI....UNDE POT DONA BANI PT TINE ?????????E VREUN CONT DESCHIS????????TE ROG DAMIL CA VREAU SA AJUT BOLNAVI!!!!1:happy :happy :happy

cheackie
14th April 2006, 14:34
[QUOTE=cheackie]


baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa BOLNAVULE.....SARACU ia uitativa mai ploiestenilor si LUPILOR ce zice ASTA.....mie prea lene sa-ti explic acum care e treaba cu petrolul...DAR ORICUM ESTI BOL;NAV RAU......ca sa te convingi:www.petrolulpenet.z1.ro....si aici o sa te convingi singur ca trebuie sa te internezi la NEBUNI....UNDE POT DONA BANI PT TINE ?????????E VREUN CONT DESCHIS????????TE ROG DAMIL CA VREAU SA AJUT BOLNAVI!!!!1:happy :happy :happy
Daca imi zici si mie mai exact unde sa ma uit sa vad si eu care e nebun.

CHITU
14th April 2006, 19:44
[QUOTE=CHITU]
Daca imi zici si mie mai exact unde sa ma uit sa vad si eu care e nebun.

intra si u pe www.petrolulpenet.z1.ro si ai sa gasesti acolo...tot ce vrei sa afli daca nu mai sunt rubricile vb cu admin si o sa-ti dea el toate informatiile de care ai nevoie..si atunci sa comentezi pe drept ce ai de comentat:rolleyes: :ok:

cheackie
15th April 2006, 06:47
[QUOTE=cheackie]

intra si u pe www.petrolulpenet.z1.ro si ai sa gasesti acolo...tot ce vrei sa afli daca nu mai sunt rubricile vb cu admin si o sa-ti dea el toate informatiile de care ai nevoie..si atunci sa comentezi pe drept ce ai de comentat:rolleyes: :ok:
Vreau sa stiu unde zici tu ca nu am dreptate in legatura cu comentariul meu. Ala e adevarul si nu vreti sa recunoasteti.
Va e rusine ca ati ajuns la mana noastra atunci

King of Hell
15th April 2006, 08:43
Forza Petrolul Azi!

Lup_Galben
15th April 2006, 09:01
In ciuda faptului ca intrarea pe stadion va fi gratuita, galeria Petrolului va avea rezervat doar traditionalul sector al oaspetilor, de la tribuna I. Intrarea ultrasilor petrolisti, in acest sector, se va face doar pe baza buletinului de identitate.
Asta deoarece, in cazul unor eventuale probleme facute de acestia, sa poata fi mai usor identificati.
Se pare ca decizia a fost luata de catre conducerea Astrei, care se teme ca "Lupii Galbeni" ar putea crea incidente la intalnirea care, odinioara, ii baga in "alarma de gradul zero" pe suporterii celor doua echipe din urbea lui nenea Iancu !

Lup_Galben
15th April 2006, 09:03
[QUOTE=CHITU]
Vreau sa stiu unde zici tu ca nu am dreptate in legatura cu comentariul meu. Ala e adevarul si nu vreti sa recunoasteti.
Va e rusine ca ati ajuns la mana noastra atunci

esti prea mic si prea nesemnificativ pentru a putea fi luat in seama.......
"atatia suporteri, atatea pretenii".......
:happy

Lup_Galben
15th April 2006, 09:05
esti prea mic si prea nesemnificativ pentru a putea fi luat in seama.......
"atatia suporteri, atatea pretentii".......

cheackie
15th April 2006, 09:16
In ciuda faptului ca intrarea pe stadion va fi gratuita, galeria Petrolului va avea rezervat doar traditionalul sector al oaspetilor, de la tribuna I. Intrarea ultrasilor petrolisti, in acest sector, se va face doar pe baza buletinului de identitate.
Asta deoarece, in cazul unor eventuale probleme facute de acestia, sa poata fi mai usor identificati.
Se pare ca decizia a fost luata de catre conducerea Astrei, care se teme ca "Lupii Galbeni" ar putea crea incidente la intalnirea care, odinioara, ii baga in "alarma de gradul zero" pe suporterii celor doua echipe din urbea lui nenea Iancu !
Bine ca ai citit de pe Ziarul Prahova

cheackie
15th April 2006, 09:19
[QUOTE=cheackie]

esti prea mic si prea nesemnificativ pentru a putea fi luat in seama.......
"atatia suporteri, atatea pretenii".......
:happy
Va e frica sa recunoasteti adevarul.
Astra - Petrolul X/1

Romeo
15th April 2006, 09:23
Puneti umarul, Ploiesti-ul trebuie sa aiba o echipa in prima liga. Romeo I, Petrolul inca are sanse la baraj. Din cate cunosc eu, si cred ca stiu destul de multe, fratii Lazar de la CSM RmValcea nu sunt foarte incantati de o promovare. Asa ca, Petrolul are tot dreptul sa spere la baraj.

Din pacate nu noi trebuie sa punem umarul ci clanul Luca-Bercea. Daca Rm Valcea nu vrea sa intre, este jalnic. Petrolul a pierdut niste puncte serioase acasa si nu cred ca merita sa promoveze pentru asa ceva, dar nu numai ce merita in tara asta se si intampla. Problema este: are Luca la anul bani sa ne tina in A. pentru ca nici primaria nici altii nu se vor baga alaturi de el ? Si sa promovam si sa picam la anul, mai bine stam in B. Va mai fi si Brasovul in baraj, aud ca Neculaie de acolo are un export zdravan pentru NATO, dar ma tem ca nici noi nici ei nu vrem sa intram (adica conducatorii, ca noi suntem prea mici).

Romeo
15th April 2006, 09:33
Petrolul nu a devenit un satelit, a fost o intelegere stricata repede intre Luca si Niculae, un fel de cal troian. Apoi s-a acuzat ca jucatorii care apartineau Petrolului din echipa Astrei au jucat dupa cum a vrut Luca, pana la urma Astra a retrogradat. Este pacat ca ne certam intre noi, ca de fapt nu de noi depinde cum (nu) se inteleg cei mari. Ei au distrus fotbalul in orasul asta, ei au distrus si rafinariile.
Petrolul nu a dat faliment, a fost o fuziune patronata de papa-lapte Calota (primarul, pentru nestiutori). Normal ar fi fost sa avem o echipa puternica, dar ne-am ales cu una rupta in doua. Sa nu uitam ca Petrolul a promovat dupa vreo 7 de 1-0 la rand, de fapt blaturi mizerabile. Cu acel lot nu avea nici o sansa, stadionul era vechi si trebuia reparat, iar Astra avea cativa jucatori petrolisti 'infiltrati' si un stadion omologat de LPF. Logic fuziunea era foarte buna, practic ea nu a mers. Daca s-ar fi vrut divizia A am fi promovat anul trecut, de ce am fi anul asta mai buni ?

cheackie
15th April 2006, 09:50
Petrolul nu a devenit un satelit, a fost o intelegere stricata repede intre Luca si Niculae, un fel de cal troian. Apoi s-a acuzat ca jucatorii care apartineau Petrolului din echipa Astrei au jucat dupa cum a vrut Luca, pana la urma Astra a retrogradat. Este pacat ca ne certam intre noi, ca de fapt nu de noi depinde cum (nu) se inteleg cei mari. Ei au distrus fotbalul in orasul asta, ei au distrus si rafinariile.
Petrolul nu a dat faliment, a fost o fuziune patronata de papa-lapte Calota (primarul, pentru nestiutori). Normal ar fi fost sa avem o echipa puternica, dar ne-am ales cu una rupta in doua. Sa nu uitam ca Petrolul a promovat dupa vreo 7 de 1-0 la rand, de fapt blaturi mizerabile. Cu acel lot nu avea nici o sansa, stadionul era vechi si trebuia reparat, iar Astra avea cativa jucatori petrolisti 'infiltrati' si un stadion omologat de LPF. Logic fuziunea era foarte buna, practic ea nu a mers. Daca s-ar fi vrut divizia A am fi promovat anul trecut, de ce am fi anul asta mai buni ?
NU a devednit satelit in 2002-2003 ?? atunci ce era meteorit ...:)) hai sa fim seriosi . Nu a fost nici o intelegere intre Luca si Niculae problema a fost alta daca tot nu intelegeti. DATORIA LU' NICOLAE la SNP PETROM si voi fiind echipa lu' Petrom,Nicolae a zis ca prin fuziune sa scape de aceasta DATORIE . Ce e asa de greu sa intelegeti "ultrasilor" ce va credeti. Si astra nu a retrogradat. de cate ori sa repet.. voi pe locul cui jucati ?? inainte de fuziune si inainte sa inceapa sezonul 2003-2004 , LPF stabilise programul celor doua echipe Astra si petrolul pt tot campionatul, si VOI dupa fuziune ati preluat programul astrei si automat ati preluat si locul ce e asa de greu,programul copetitional a lu' petrolul fiind luat de Otelul galati. SI ca sa stiti atunci fcp a retrogradat 4 divizii adica aia care ii aveti in D. SI ala e adevaratul petrolul cu palmares cu tot . Greu doamne , greu sa explici la animale

nr.zece
15th April 2006, 13:12
ce a fost la ploiesti?
a fost pe bune sau ca de obicei?

Lup_Galben
15th April 2006, 14:04
ce a fost la ploiesti?
a fost pe bune sau ca de obicei?

sincer sa fiu ma asteptam sa fie vre-un blat insa chiar spre surprinderea multora s-a jucat chiar pe bune iar cel mai bun s-a impus.....
daca era 3-0 ptr noi nu zicea nimeni nimic la cate ocazii am avut....

EDMOND_
15th April 2006, 17:33
:happy Tu ce sa zici... a fost ca si la Campina!

EDMOND_
15th April 2006, 18:59
Oricum , cred ca in acest moment Petrolul are prima sansa la baraj ! Valcea nu are maturitatea necesara, practic nu aveau voie sa se impiedice de Mioveni!

Lup_Galben
15th April 2006, 19:21
Oricum , cred ca in acest moment Petrolul are prima sansa la baraj ! Valcea nu are maturitatea necesara, practic nu aveau voie sa se impiedice de Mioveni!

in cele din urma ai incercat sa privesti obiectiv lucrurile si ai ajuns la concluzia asta .....bv :ok:

Romeo
15th April 2006, 19:43
SI ala e adevaratul petrolul cu palmares cu tot . Greu doamne , greu sa explici la animale

Asa deveniti voi cand cineva nu va da dreptate. Lucrati la militie sau la Becali la partid, sau esti vreun 'badi-gard' d'asta care e platit sa bata cand zice sefu ? Fa ce vrei cu Astra ta, poti promova, dar deocamdata scapati de retrogradare, azi ati dat meciul lu Petrolul.

CHITU
15th April 2006, 20:50
Forza Petrolul Azi!

MULTUMIM...iti raman dator!?!?!?!!!!! cu U ce se mai intampla???????
/hello

CHITU
15th April 2006, 20:54
NU a devednit satelit in 2002-2003 ?? atunci ce era meteorit ...:)) hai sa fim seriosi . Nu a fost nici o intelegere intre Luca si Niculae problema a fost alta daca tot nu intelegeti. DATORIA LU' NICOLAE la SNP PETROM si voi fiind echipa lu' Petrom,Nicolae a zis ca prin fuziune sa scape de aceasta DATORIE . Ce e asa de greu sa intelegeti "ultrasilor" ce va credeti. Si astra nu a retrogradat. de cate ori sa repet.. voi pe locul cui jucati ?? inainte de fuziune si inainte sa inceapa sezonul 2003-2004 , LPF stabilise programul celor doua echipe Astra si petrolul pt tot campionatul, si VOI dupa fuziune ati preluat programul astrei si automat ati preluat si locul ce e asa de greu,programul copetitional a lu' petrolul fiind luat de Otelul galati. SI ca sa stiti atunci fcp a retrogradat 4 divizii adica aia care ii aveti in D. SI ala e adevaratul petrolul cu palmares cu tot . Greu doamne , greu sa explici la animale

cine mai vrea sa doneze pt el ca e BOLNAV si mai mult e si SINISTRAT sa doneze in contul BCR:1232157830475543 SAU BRD:1145378493753675...BAI BAIATULE U TOT BOLNAV ESTI SI ASA O SA RAMAI DUTE BAAAAAAAAAAAA LA NEBUNI DUTE LA AZIL DU BAAAAAAAAAA LA VOILA..CAND VRODATA PETROLUL SATELITU LU ASTRA??????BAAAAAAAAAAAAAA DROGATULE DUTE BA SI INTERNEAZATE:evil: :happy :evil: :happy :evil: :happy :jerk: :jerk:

Asi
15th April 2006, 20:57
blat ordinar :rosu: sper sa se duca totusi valcea la baraj, a sters cu gazarii pe jos cu tot cu arbitrii pe care ii adusesera ploiestenii..ar fi nederept sa ajunga la baraj o echipa ca petrolul :rosu:

Lup_Galben
15th April 2006, 22:38
blat ordinar :rosu: sper sa se duca totusi valcea la baraj, a sters cu gazarii pe jos cu tot cu arbitrii pe care ii adusesera ploiestenii..ar fi nederept sa ajunga la baraj o echipa ca petrolul :rosu:

du-te bah putache la joaca, poate ai treaba si noi te retinem.......:cya:

King of Hell
15th April 2006, 22:57
Ma bucur ca echipa orasului Ploiesti ( a se citi Petrolul) a invins ceva echipa azi...Sa ne vedem in A :D

Cra10veanu
16th April 2006, 00:34
echipa de mare kkt petrolu cu blat cu arbitrii cu tot, nu mi-as dorii sa va vad fetele prin divizia A, ca deja este vasluiu vine pinalty daca mai intrati si voi sa alege prafu, in orice caz , sa presupunem ca ajungeti la baraj, sariti din schema repede, va elimina celelalte :D

Asi
16th April 2006, 07:35
du-te bah putache la joacalimbaj de mahala, sa-ti fie rusine dar esti sigur copil si crezi ca toti sint copii ca tine..te iert
dar fara suparare..a fost blat..si tot fara suparare...valcea v-a tras-o cand si cum a vrut..acasa si in deplasare cu arbitrii de partea voastra..au castigat 6 puncte din 6 cu voi ...ar fi nedrept sa prindeti voi barajul :rosu:
fploiesti :no:

CHITU
16th April 2006, 20:23
echipa de mare kkt petrolu cu blat cu arbitrii cu tot, nu mi-as dorii sa va vad fetele prin divizia A, ca deja este vasluiu vine pinalty daca mai intrati si voi sa alege prafu, in orice caz , sa presupunem ca ajungeti la baraj, sariti din schema repede, va elimina celelalte :D

ECHIPA DE KKT?????pe jumatate spui adevaru ca vreo cativa jucatori de la noi chiar nu au treaba cu fotbalul....DAR decat la voi cu un ORAS de KKT mai bine la noi cu echipa de kkt....iar sa nu vb voi de blaturi ca nustiu daca ati jucat si voi 3 meciuri de cand ati picat in B pe corect....hai sa fim seriosi...
:no: craiova:no: olteni->:jerk:

Lup_Galben
16th April 2006, 23:47
limbaj de mahala, sa-ti fie rusine dar esti sigur copil si crezi ca toti sint copii ca tine..te iert
dar fara suparare..a fost blat..si tot fara suparare...valcea v-a tras-o cand si cum a vrut..acasa si in deplasare cu arbitrii de partea voastra..au castigat 6 puncte din 6 cu voi ...ar fi nedrept sa prindeti voi barajul :rosu:
fploiesti :no:

bai bolnavule cum ai ajuns u la concluzia k daca valcea ne-a batut tur/retur merita sa si intre in A?
sa mor de nu voi oltenii sunteti cei mai prosti dintre romani.......ironici si pini de ei, oameni care cad doar ce vor si care trag cocluzii numai in favoarea lor........aloo craiova a picat din A fara sa-si faca macar baremu de puncte.......parca traiti in ani '90 cand craiova era intr-adevar era un nume de temut.......traiti din trecut, traiti cu sperante intr-un oras in care echipa de fotbal e singura care mediatizeaza orasu ala "european"........

Cra10veanu
17th April 2006, 00:12
intr-adevar nu ne-am facut baremul si am fost penalizati cu doua puncte si tot avem 12 puncte in fata voastra :happy :happy sinteti echipa de batjocuri, oras de tzarani si de badarani, cum sa promovati voi in A cu asa chipuri ? :ciocan:

CHITU
17th April 2006, 01:00
intr-adevar nu ne-am facut baremul si am fost penalizati cu doua puncte si tot avem 12 puncte in fata voastra :happy :happy sinteti echipa de batjocuri, oras de tzarani si de badarani, cum sa promovati voi in A cu asa chipuri ? :ciocan:

ma yo ma oftic de fiecare data cand te strangi u cu tovarasi tai si va asezati in fata unei oglinzi va uitati cam o jumatate de ora si dupaia intrati pe net si va spuneti si voi parerea,,,dar va e rusine sa o spuneti despre voi si bagati alte nume ,,,cum ar fi despre ploiesti,,,ma bunilor din oltenia ce sunteti de ce toata lunea spune despre olteni ca sunt cei mai prosti dintre romani????? si te rog sa nu-mi iei intrebare in nume de rau:rolleyes: :cool:

Cra10veanu
17th April 2006, 02:56
care toate lumea ?:D doar voi, tzaranii nemaiauziti :D un imn spunea : "Sintem cei mai buni dintre romani" , asa ca cei buni s-au ales, au ramas cei prosti ,aia de la Ploiesti :D:D:D

Lup_Galben
17th April 2006, 08:08
[QUOTE=Cra10veanu "Sintem cei mai buni dintre romani" [/QUOTE]

la cules capsuni !

Asi
17th April 2006, 16:55
ma yo ma oftic de fiecare data cand te strangi u cu tovarasi tai si va asezati in fata unei oglinzi va uitati cam o jumatate de ora si dupaia intrati pe net si va spuneti si voi parerea,,,dar va e rusine sa o spuneti despre voi si bagati alte nume ,,,cum ar fi despre ploiesti,,,ma bunilor din oltenia...mai "bunule" din ploiesti :D ce-ar fi sa inveti tu sa scrii romaneste si sa te exprimi ..pe urma poti sa-ti dai cu parerea, nu de alta, dar cine iti citeste elucubratiile crede despre tine ca esti un maimutoi :D iar tu, precis nu esti maimutoi... in realitate sigur esti un tip inteligent si cult, nu-i asa? :happy
p.s.: lupu, pt tine e greu sa reusesti sa dai quote? :D ploiestean...

Darkslowstar
17th April 2006, 17:24
Eu zic sa va calmati cu totii, sa lasati apelative gen tarani, etc, ca ma siliti sa umblu la buzunarul cu cartonase. Aici dupa al treilea galben urmeaza minim 3 etape suspendare :D

Cra10veanu
17th April 2006, 18:24
dark ar fii bine sa vezi si cui dai

Asi
17th April 2006, 19:00
bai bolnavule cum ai ajuns u la concluzia k daca valcea ne-a batut tur/retur merita sa si intre in A?"
ma fac ca n-am vazut jignirea pt ca n-are rost sa ma apuc sa ma balacaresc cu din astia ca tine :jerk:
daca Valcea a sters cu voi pe jos si acasa si in deplasare, mi se pare strigator la cer, sa piarda ei barajul in dauna voastra numai pentru ca voi ati facut blaturi cu astrolul si altii.. si doar pt ca bercea si rachita stiu sa raghaie si sa guitze

aloo craiova a picat din A fara sa-si faca macar baremu de puncte.......parca traiti in ani '90 cand craiova era intr-adevar era un nume de temut"........da, numai ca ce s-a intamplat a fost in conditii cu totul speciale si dupa 41 de ani in prima divizie, te sfatuiesc sa studiezi si palmaresele celor doua echipe........
intr-un oras in care echipa de fotbal e singura care mediatizeaza orasu ala "european"........sa nu comparam Craiova cu ploiestiul, http://ro.wikipedia.org/wiki/Craiova , ploiestiul nu are nimic ,n-a avut, nu inseamna si nu va insemna niciodata nimic ..poate doar comuna Haimanale unde s-a nascut "nenea Iancu" ;) in rest, cam.."pakistanezi" maimutarindu-se cu iz de gaz si petrol sau alergand goi pe aratura mirosind a gaz de sonda :jerk:

Asi
17th April 2006, 19:43
Incearca sa-ti strunesti "chitul" inainte de a ne face noua observatie

Mishumacher
17th April 2006, 21:18
Mi-am sters postul ala pentru ca mi-am dat seama ca am cu cine sa discut!Am apreciat ce-ai spus la threadul despre promovare si mi-am retras "acuzatiile"!

Lup_Galben
17th April 2006, 23:52
ploiestiul nu are nimic ,n-a avut, nu inseamna si nu va insemna niciodata nimic ..poate doar comuna Haimanale unde s-a nascut "nenea Iancu" ;) in rest, cam.."pakistanezi" maimutarindu-se cu iz de gaz si petrol sau alergand goi pe aratura mirosind a gaz de sonda :jerk:

http://www.clubromania.ro/romania/counties/prahova/index_ro.htm (descrierea geografica)

http://www.judetuldolj.ro/dolj/servlet/portal?action=ContentAction&actEvent=showRubric&id=monografie


nush care e mai potent financiar si care e mai "infloritor" judet si oras dar poti sa te convingi singur.......
ploiestiul are o po****tie de : 252.715 locuitori, al 9-lea din Romania din punct de vedere al po****tei.
craiova are o po****tie de : 304.142 locuitori.

in schimb judetul PH are un numar de : 872.900 locuitori.
in timp ce judetul DJ are un numar de : 770.000 locuitori.

d.p.d.v. financiar nici nu se pune problema k ploiestiul sa nu fie peste craiova cu mult....
iar in ceea ce priveste "prestigiul" orasului.....acesta are la ora actuala 2 echipe aflate in div. B, o echipa de baschet multipla campioana a Romaniei si castifatoare a unui trofeu european(FIBA), o echipa de volei care la ora actuala e campioana Romaniei si o ramura sportiva mult mai bogata "capitala" judetului DJ.

conluziile le trag altii......:ok:

inter
18th April 2006, 00:04
si ceea ce va doare pe voi .. performante net inferioare in "domeniul fotbalistic" .. asta e ... la tenis de masa am fost multiplii campioni nationali :D (ca sa nu mai vb. de alte ramuri sportive), da asta nu ma incalzeste .. pe cand tu vad ca o dai in tangouri cu baschetul ... dute my friend si scrie la threadul respectiv si nu-ti ineca amarul pe aici ... unde se discuta de FOTBAL...:P

Asi
18th April 2006, 00:12
http://www.clubromania.ro/romania/counties/prahova/index_ro.htm (descrierea geografica)

http://www.judetuldolj.ro/dolj/servlet/portal?action=ContentAction&actEvent=showRubric&id=monografie


nush care e mai potent financiar si care e mai "infloritor" judet si oras dar poti sa te convingi singur.......
ploiestiul are o po****tie de : 252.715 locuitori, al 9-lea din Romania din punct de vedere al po****tei.
craiova are o po****tie de : 304.142 locuitori.

in schimb judetul PH are un numar de : 872.900 locuitori.
in timp ce judetul DJ are un numar de : 770.000 locuitori.Prahova este cel mai po****t judet iar Doljul al treilea judet din Romania dupa numarul de locuitori,dar nu conteaza doar numarul iar ca orase Ploiestiul abia poate fi numit oras ...:jerk:


d.p.d.v. financiar nici nu se pune problema k ploiestiul sa nu fie peste craiova cu mult.... trecand peste ridicolul sublim al afirmatiei tale, sa stii ca Ploiestul este aproape de limita declararii orasului drept zona defavorizata, vezi Institutul national de statistica, apropo de concluziile pe care le-au tras altii..peste 3 ani la depo****rea accentuata a ploiestiului ajungeti la o po****tie de 100 000

Sau de la Pamant(si ala foarte urat mirositor- alias mos Ploaie )http://www.agonia.ro/index.php/article/62325/index.html la Luna (Craiul Iovan ) http://ro.wikipedia.org/wiki/Craiova
:evil: sau cata diferenta neicusorule -puicusorule :lol:

ridicolul situatiei, un ploiestean incearca sa jigneasca craiovenii, un ploiestean, ploiestii, un catun infiintat pentru ca banul Craiovei, Mihai Viteazul a binevoit sa-si aseze langa Baicoi :evil: un mic detasament de soldati pentru apararea granitei
starostele celor cativa ciobani din zona, mos Ploaie si "metropola" lupului :lol:


iar in ceea ce priveste "prestigiul" orasului.....acesta are la ora actuala 2 echipe aflate in div. B.... asta e un partz doua echipe ridicole de B, Astra infiintata peste noapte pentru a da 6 puncte petrolului si tot degeaba ca nu prindeti barajul

N0_NaM3
6th May 2006, 15:29
da` de ce spune toata lumea k oltenii sunt cei mai prosti rom`ni ha`??? =)) ...bine k eu ii bag shi pe moldoveni in top :))

Romeo
4th June 2006, 09:24
Sambata 3 iunie a fost o zi neagra pentru fotbalul Ploiestean. Petrolul a fost condusa cu 3-0 la Giurgiu, iar minunea nu s-a intamplat in repriza secunda, iar Astra nu a fost capabila sa bata pe ultima clasata. Rezultatele Petrolului sunt o proba a slabului interes al conducatorilor. Din divizia B daca cu adevarat vrei sa promovezi, se asta se poate realiza usor, a demonstrat-o chiar Petrolul in 2002 si in acest cuvant vrei am folosit si sensurile blamate ale lui. Asta este situatia, cei care vor Petrolul in A nu au bani sa tina echipa, iar cei care au bani au multe alte prioritati. Oricum, Petrolul ste de foarte mult timp o legenda si nu o realitate.
Romeo Ionescu

spinU
4th June 2006, 15:53
Astra chiar daca batea pe Sibiu tot retrograda..

Romeo
5th June 2006, 20:21
Pana la urma criteriul cu locul 10 a fost inteligent ales, Astra a cam luat puncte de la echipele slabe, cu cele de sus nu a prea suflat, isi merita soarta. Acum sunt curios ce loc mai cumpara. Petrolul a demonstrat inca odata ca nu merita ceea ce suporterii doreau. Pacat ca acestia au rupt scaune si s-au batut la Giurgiu. Dupa 3-0 normal ar fi fost sa paraseasca terenul