PDA

View Full Version : Romania vs Coreea, barajul Cupei Davis



Pages : [1] 2

realmadrid.com
12th April 2006, 13:10
Tragerea la sorti a barajului de promovare/ramanere in Grupa Mondiala a Cupei Davis, care a avut loc miercuri la Londra, a hotarat ca Romania sa intalneasca pe Coreea. Meciul va avea loc in Romania.

Tabloul principal (http://www.onlinesport.ro/sport/tenis/index.php?meniuId=11&viewCat=404&viewItem=10036)

mblue
12th April 2006, 13:36
in mod normal castigam, eu sincer nu am auzit de nici un jucator coorean

scythe19pro
12th April 2006, 13:43
Evident ca batem. Hyung-Taik Lee e singurul jucator coreean de care am auzit. I don't think he can do much damage :P

cristane
12th April 2006, 13:47
Lee e pe 108 ATP, iar celalalt coreean e sub 500. Nici la dublu n-au pe nimeni in prima suta. Dar la cit de prost joaca Pavel si Hanescu in perioada asta, nu trebuie sa ne consideram calificati. Sper totusi sa-si mai revina pina in septembrie.

Cneazul
12th April 2006, 14:13
ati facut threadul inaintea mea ? fotbalistilor !

mblue
12th April 2006, 14:15
eu zic ca si fara pavel si hanescu ne calificam leger, am avut bafta...:d

dianette_d
12th April 2006, 14:32
Ooooo, batem sigur. Jucam acasa, zgura e un plus iar publicul cred ca va fi si el numeros.

Daca nici acum cand n-avem ce pierde, n-or sa fie folositi Megea si Tecau la dublu, inseamna ca nu se vrea construirea unei echipe de Cupa Davis competitiva. Cine stie, poate vom vedea o echipa alcatuita numai din prospaturi gen: Ionita, Mergea, Tecau si Hanescu. Ar fi interesant.

Pavel ar merge scos de la naftalina mai incolo, dupa ce ne calificam mai departe si intalnim un adversar mai puternic.

Am fost norocosi, puteam pica la tragerea la sorti cu Brazilia, Belgia, Cehia si chiar Thailanda.

Cneazul
12th April 2006, 14:37
nici vorba . daca nici acum nu-i folosim pe andrei si gabi suntem prosti . au pierdut ultimele 3-4 meciuri . acum tre sa joace pentru a castiga .

Cristi
12th April 2006, 14:43
Si eu cred ca la noi acasa ii batem fara probleme pe coreeni. Chiar si fara unul dintre Pavel si Hanescu, dar nu sunt chiar asa sigur ca si fara amandoi. Cat despre echipa noastra de Cupa Davis... nu prea vad sa vina cineva din urma. Crivoi si Tecau ar avea talentul necesar, dar nu se grabesc sa confirme.

Avantajul e ca se va juca imediat dupa Open Romania (11-17 septembrie) si probabil pe aceleasi terenuri, asa ca echipa noastra de Cupa Davis se va putea antrena, iar jucatorii romani vor putea arata de ce sunt in stare astfel incat sa fie convocati cei mai in forma.

alejandro
12th April 2006, 14:47
3-2 pt Romania!

yonick
12th April 2006, 14:56
este clar ca vom castiga.
ai nostri sunt mai buni.
in plus se motiveaza mult mai bine in cupa davis.
c-asa-i in tenis

byubay
12th April 2006, 15:01
batem clar.pai daca au ajuns si galbejitii aia sa faca legea la tenis la noi acasa,inseamna ca nu mai suntem buni de nimic.

sunt de acord cu cei care spun ca trebuie sa jucam cu cei tineri.trebuie sa le dam si lor o sansa.

sun
12th April 2006, 15:16
Pavel ar merge scos de la naftalina mai incolo, dupa ce ne calificam mai departe si intalnim un adversar mai puternic

asta e barajul pentru ramanerea in grupa mondiala . Nu exista mai departe .
Doar la anu :ok:

Vadim
12th April 2006, 15:24
Daca Hanescu si Pavel sint accidentati, o sa fie de tot rasul.

Darkslowstar
12th April 2006, 15:42
Am avut noroc, in mod normal nu ar trebui sa ne ia mai mult de 1 punct. Dianette, se vrea, dar incompetenta e la ea acasa la FRT. cand vom scapa de Nastase, Haradau si gasca lor vom putea sa facem mai multe. Pana atunci ne vom ruga de Pavel sa mai joace un an. Dupa el va urma potopul si scufundarea in anonimat. In Hane n-am nici o nadejde!

cristane
12th April 2006, 15:51
Daca Hanescu si Pavel sint accidentati, o sa fie de tot rasul.

Daca Hanescu si Pavel ar fi accidentati, am avea mai mari sanse :P

dianette_d
12th April 2006, 16:47
@Sun: Si ce-am zis gresit? http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/47.gif In februarie anul viitor o sa intalnim o echipa mult mai valoroasa si atunci am avea mai mare nevoie de Pavel. M-ai inteles gresit, stiam tot ce mi-ai explicat tu acolo. :P

Daroczi, iar incepi cu Pavel&Trifu? Ce-o sa se faca Trifu cand Pavel n-o mai juca? Trebe incercate si alte variante, si desi devin enervanta de acum :D, eu cred ca ar trebui jucati Mergea/Tecau.

Informatiile mele despre jucatorii coreeni sunt foarte limitate, dar nu cred vor ridica mari probleme chiar daca Pavel nu va figura in lot. Lee Hyung-Taik, jucatorul lor cel mai cunoscut, e si asta destul de batran (aprox. 30 de ani) e chiar si sub Sabau, deci ... :D

M-am uitat de curiozitate pe clasamentul ATP si am mai gasit un coreean, Oh-Hee Kwon, care e cu mult in spatele lui Ungur, Crivoi, Mergea, Moraru ... e pe locul 296 ... dupa 300 nici nu mai are rost sa caut. :D

@Dark: O sa plece prea curand Haradau sau Nastase? Ma indoiesc. :mda:

lethal
12th April 2006, 17:57
castiga romania sigur cu 5-0 in sfarsit un pic de noroc :yeah: /hello dupa ce am jucat cu USA

Elphax
12th April 2006, 18:10
castigam cu 4-1 sigur, Hanescu nu prea e in stare sa castige 2 meciuri la rand...

Ady
12th April 2006, 18:51
castiga romania sigur cu 5-0 in sfarsit un pic de noroc
complet de acord :ok:
imi place ca va luati iar de hanescu , eu cred ca voi nu stiti cu cine il comparati , hai sa va faceti o idee , jucatorii coreeni pot fi batuti la zero de o echipa formata din sabau , mergea/tecau la dublu si oricare dintre ionita , crivoi , ungur ...
hanescu este jucator de top 50 momentan , speram sa urce si mai sus , stati sa il vedeti pe zgura saptamanile urmatoare ... tocmai a castigat huston-ul pe zgura , un turneu care desi este demonstrativ are o foarte mare traditie , anul acesta disputandu-se pentru a 72-a oara .

Darkslowstar
12th April 2006, 18:56
A castigat pt ca nu exista miza punctelor ATP prob, parca vad ca iar incepe seria iesirilor din turul 1 si a propulsarrii de necunoscuti pe orbita.

UTA-fan
12th April 2006, 20:16
ii facem de ras 5-0

Ad3ana
12th April 2006, 20:43
andrei pavel nu va juca in cupa davis cu coreea?

SORENSEN
13th April 2006, 00:43
O tragere buna...sper ca vom trece fara mari probleme...
Merita incercata macar perechea Tecau-Mergea si mai vedem.

Cneazul
13th April 2006, 09:15
byubay , mai usor cu rasismul . la dublu andrei/gabi , fara discuii

aetius
13th April 2006, 13:25
sper ca nu facem ce a fscut echipa de fotbal cu cuba in 1938 ( adica a fost eliminata...)

dorian27
13th April 2006, 18:36
Vom trece de Coreea ....dar atat!
La anul ne vom intoarce din nou la baraj....si tot asa....pana vom pica si barajul.

Pavel nu poate juca la infinit, Hanescu este (parerea mea0 in varful carierei ..si nu poate mai mult.

Sabau...era vorba ca se retrage, dupa aceea a revenit; prea mari sperante in el nu am.
Ceilalti, joaca mai mult prin challengere, fara a acumula prea multa experienta...

Cu riscul de a parea pesimist..nu vad un viitor stralucit!
Poate..daca vor aparea ceva jucatori noi(de valoare..of course).

gaby_11
18th April 2006, 19:25
Ma bucura faptul ca Andrei isi doreste incontinuare sa joace in Cupa Davis si vrea sa obtina rezultate bune de aceea astept cu nerabdare sa vina luna septembrie sa il vad jucand iar la arenele BNR.
Eu cred in Andrei ,il sustin si il incurajez deoarece cred ca mai are o buna perioada de timp sa joace trebuie sa aiba doar incredere in el.

ana888
27th August 2006, 15:42
un articol aparut in prosport...
Fara Hanescu contra Coreei


TENIS România va trebui sa se descurce fara Victor în meciul de baraj pentru Grupa Mondiala a Cupei Davis, de care ne desparte mai putin de o luna

Antrenorii Florin Segarceanu si Adrian Marcu se vad nevoiti sa improvizeze, în conditiile în care Victor Hanescu si-a înghetat clasamentul si e exclus sa joace contra Coreei de Sud (22-24 septembrie).

Barajul Cupei Davis nu-i prinde pe tricolori în cel mai bun moment. Speranta într-o recuperare a lui Victor Hanescu s-a risipit odata cu întoarcerea acestuia de la Halle, unde a fost consultat de medici germani. “Si-a înghetat clasamentul, începând cu turneul de la Roma, ultimul la care a participat. Va reveni la anul, în ianuarie. Nu este vorba de ceva grav, n-are nevoie de operatie. I s-au recomandat exercitii, antrenamente usoare pentru a nu forta coloana”, a declarat antrenorul Firicel Tomai. “Hane” si-a blocat clasamentul pe locul 95 ATP si va beneficia de asa-zisa “protectie” a punctelor vreme de sase luni, rastimp în care nu are voie sa participe în competitii oficiale, inclusiv Cupa Davis.

Ingrijorarea tandemului Segarceanu - Marcu s-a amplificat în momentul sosirii unei alte vesti proaste, primite de la liderul echipei, Andrei Pavel. “Cneazul” a tras o sperietura zdravana în momentul în care a suferit o entorsa la glezna. Spre norocul lui, s-a refacut rapid. “N-a fost grav. A participat la Campionatele Germaniei, pe care le-a câstigat, cu echipa din Halle. Acum e la New York si va putea juca împotriva lui Agassi”, ne-a spus, din Italia, Florin Segarceanu. Locul lui Hanescu la simplu va fi luat, dupa toate probabilitatile, de Razvan Sabau, antrenorii mizând pe experienta în Cupa Davis a bucuresteanului în vârsta de 29 de ani.

In pofida absentei uriasului de 1,98 m, Segarceanu este optimist. “Chiar si fara Victor avem prima sansa: evoluam acasa, pe o suprafata ce ne convine. Sunt multi tineri pe care-i avem în vedere si care au crescut mult în ultima perioada”, a venit completarea antrenorului. Lotul pentru partida cu coreenii, din barajul Grupei Mondiale, va fi definitivat dupa challenger-ul de la Brasov si Open România. ¢

luma
27th August 2006, 21:05
Am votat! Batem:ok:

carbu
30th August 2006, 10:39
Am vazut o stire rompres pe teletextul TVR care spunea ca Pavel a declarat forfait pentru cupa Davis contra Coreei. De fapt contextul era ca atat Hanescu cat si Pavel nu vor participa la acest meci, fara a se da nici o explicatie in plus. Se mai spunea ca federalii vor da credit jucatorilor tineri. Stie cineva mai multe amanunte? Poate fi stirea verificata si din alte surse? Ce sa-l fi indemnat pe Pavel sa renunte la Cupa Devis, el care ar fi fost in stare sa vina si intr-un picior?

RafaNadal
30th August 2006, 12:16
Am auzit si eu aceasta stire, dar sensul era ca nu vom juca la simplu cu combinatia de simplu obisnuita Pavel-Hanescu, pentru ca Hanescu e traumat.
Asa am inteles eu, insa formularea a fost total aiurea:rosu:

css2
30th August 2006, 16:39
andrei joaca cu coreea.sigur

ana888
30th August 2006, 17:03
andrei joaca cu coreea.sigur

sigur ca joaca...dak nu joaca el...atunci cine????doamne fereste de vreo accidentare sau altceva...e singurul care ne poate aduce victoria...:yeah:

SS1916
3rd September 2006, 23:00
Fara Andrei nu suntem capabili sa castigam acest meci! Nu avem jucatori!!!

Cu Andrei, ne vom califica...vom juca la primavara in grupa mondiala (poate pentru ultima oara)...si vom pierde din nou! Apoi, va mai trece un an peste Andrei si se va retrage, iar din spate nu vine nimeni...

Participarile Romaniei in Grupa Mondiala din ultimii 10 ani i se datoareaza lui Andrei. Dupa el, vor ramane amintirile.

Cneazul
4th September 2006, 12:38
o sa vina Mergea tare din urma. Am inteles ca se va ocupa Sotae de el. Acum are sponsor, are facilitati, are talent, ce-i mai trebuie...?

bmarian
4th September 2006, 15:18
A facut sferturi de finala saptamana trecuta in Slovenia......saptmana azta sunt toti romanii la Brasov si sper ca el va primi unul din wild carduri la open Romania..daca nu poate trece de calificari....ce e asta Sotae? nu inteleg poti sa explici mai bine ultimele stiri despre Mergea?

krydo
4th September 2006, 15:34
Degeaba se ocupa cine s-o ocupa de Mergea. Greseala tuturor jucatorilor de tenis din Romania este ca stau prea mult la juniori (pt ca stiu ca acolo pot castiga si ei ceva, ca daca merg in lumea buna a tenisului ajung niste mediocri, ca Florin din pacate). Ceea ce ma tem e ca tot la fel se va intampla si cu Luncanu si cu tinerele sperante din tenisul feminin (Carstea, Olaru, Buzarnescu, Dulgheru...). La varsta lor deja jucatori precum Richard Gasquet sau Rafa Nadal (care sunt mai tineri ca speranta Mergea) sau Michaella Krajicek (care are doar 17 ani) isi fac deja nume in lumea tenisului. Pe ai nostri ii prinde din pacate varsta de 20 de ani lejer inca mai jucand in futures-uri.
In momentul de fata, singura noastra speranta se indreapta, din pacate, spre veterani (Andrei Pavel) si nu spre cei tineri...care sunt multi da'....degeaba.
Tot ca in anii trecuti Andrei va trage echipa dupa el si in aceasta partida cu Coreea, dar ma tem ca odata ajunsi in grupa mondiala vom iesi din nou invinsi in primul tur. Asta e...E trist dar atata putem. Cine stie ce se va alege de echipa Romaniei cand se va retrage Andrei...

Ady
4th September 2006, 15:56
nu au rezultate pentru ca nu au bani sa se plimbe la turnee ...

luma
4th September 2006, 16:40
...si Federatia Romana de Tenis este "sublima" dar lipseste cu desavarsire.:no:

Ady
4th September 2006, 18:51
biletele mai ieftine ca niciodata ... inteleg ca echipa coreei nu aduce multi oameni la meciuri, dar nu credeam sa fie asa de ieftine ... cu canada au fost mai scumpe ...

tickets will go on sale September 2006

Ticket prices 5 New Lei

conform site-ului oficial al cupei davis

luma
4th September 2006, 19:03
Wou, si se joaca la Arene? Oricum nici la openul din Bucuresti nu sunt scumpe.

Ady
4th September 2006, 19:16
dap, la Arene ...
la open sunt preturile cam la fel ca anul trecut, numai ca nu mai este in ziua cu demonstrativul 40 RON ...

Angel66
4th September 2006, 21:23
Ticket prices 5 New Lei


5 lei pe zi?cu canada au fost 20 ptr toate cele 3 zile...

Ady
4th September 2006, 23:06
asta nu m-am gandit ... daca ar fi 5/zi s-ar mai apropia ... cu canada nu aveai optiunea asta ... eu am fost doar in ultima zi si a trebuit sa platesc pt toate 3 zilele ...

luma
4th September 2006, 23:25
oricum 3*5=15 iti ramane de o bere :D

Ady
4th September 2006, 23:33
ma, tu inveti copiii astia la prostii ? :)

luma
4th September 2006, 23:38
care copii draga, ce mai aveti 15 ani? Cei drept pe langa mine...:)

Angel66
5th September 2006, 00:10
asta nu m-am gandit ... daca ar fi 5/zi s-ar mai apropia ... cu canada nu aveai optiunea asta ... eu am fost doar in ultima zi si a trebuit sa platesc pt toate 3 zilele ...

si eu la fel...si am platit 20 ron!...luma...cine e major ia si bere:D ..cine nu...mai asteapta!

luma
5th September 2006, 00:14
suc, mihaela, suc :D

ana888
5th September 2006, 11:03
asta e discriminare..nici chiar..dar astia kre lucreaza sa faca cinste :D..las k berea e buna,dar si sucul :D

Pliviu
5th September 2006, 13:17
Si la Romania- Franta a fost tot 50.000. E drept ca acum cativa ani, dar Franta era campioana "in exercitiu" si mai era si meci de grupa mondiala. Din pacate chestia asta atrage multi speculanti. Eu nu m-am dus la Romania-Elvetia fiindca nu am vrut sa iau de la ei. Am facut tot posibilul sa iau biletele de la casa si nu am reusit:no:. Sper sa reusesc acum sa iau bilete.

luma
5th September 2006, 14:34
asta e discriminare..nici chiar..dar astia kre lucreaza sa faca cinste :D..las k berea e buna,dar si sucul :D

bine ana, am notat:D

ana888
5th September 2006, 16:59
bine ana, am notat:D

sper sa avem ce sa sarbatorim:yeah: :D HAI ANDREI!!!!!

huffer
7th September 2006, 20:17
[..] ma tem e ca tot la fel se va intampla si cu Luncanu si cu tinerele sperante din tenisul feminin...

Din cate stiu, momentan Luncanu se distreaza juma' de an cu nicushor bollettieri (apare si intr-o poza de pe site-ul oficial al lui nea nicu) - which is damn good, si asta din mai multe motive, evidente. nu stiu cine i-a dat bani de buzunar pentru distractia asta, dar imi pun multa incredere in rezultatul final :)

asa ca eu zic ca (dupa perioada asta cel putin) fericitul coleg al lui haas, vaidisova(my favorite :cool: ), etc. o sa scoata frumusel nasul din futures si sper sa se aleaga ceva de capul lui! Evient ca mai sunt si altii cu sanse mari, dar eu despre el mai stiu cate ceva, stiu ca are cap bun si e cu mult bun simt, si cred ca asta il va duce departe

poate ca palavrageala mea isi avea locul in alta parte, dar nu mi-am putut infrana placerea sa nu interferez cu artemetica voastra :drak:

krydo
9th September 2006, 13:06
Intr-adevar...ar fi cazul ca Luncanu sa ajunga si el in lumea buna a tenisului, caci dupa retragerea iminenta a lui Andrei s-ar putea alege praful de echipa de Cupa Davis a Romaniei daca ea va fi condusa de Hanescu, un jucator care nu s-a ridicat niciodata la nivelul lui Pavel si care in ultimele confruntari importante ne-a cam incurcat. Ganditi-va la infrangerile din Grupa Mondiala din ultimii 3 ani. Toate au fost cam la fel...Uitati aici o mica paralela:
1)Romania - Elvetia 2-3 (feb 2004)
Pavel - Kratochvil 6-4 6-3 5-7 6-4
Hanescu - Federer 6-7 3-6 1-6
dublul pierdut...
2)Croatia - Romania 4-1 (iul 2005)
Ancic - Pavel 6-1 4-6 6-4 3-6 4-6
Ljubicic - Hanescu 6-3 6-2 7-6
dublul pierdut...
3)SUA - Romania 4-1 (feb 2006)
Roddick - Pavel 7-6 6-2 6-7 2-6 4-6
Blake - Hanescu 6-4 7-6 6-2
dublul pierdut...

Deci, la infrangerile noastre din Cupa Davis, putem obseva ca Hane a jucat un rol decisiv la fel ca dublul (pe care tot el l-a pierdut in SUA). In primul meci Pavel castiga eroic (in 4 sau 5 seturi, chiar revenind si salvand uneori mingi de meci) in fata unor adversari destul de buni. Apoi urmeaza Hanescu...pierde fara drept de apel. Cand am vazut acele meciuri parca aveam impresia ca se urcau cu tavalugul pe el Federer, Ljubicic si Blake. Faceau ce voiau cu el... Nu cred ca un astfel de jucator este capabil sa conduca echipa tarii. Poate prin zona euro-africana...
Dar poate isi va reveni (putin probabil) si va reusi ce a reusit Youzhny sau Puerta, la varste nu prea fragede.

luma
9th September 2006, 21:07
Cred ca esti nedrept. Dupa mine Hanescu este pur si simplu ghinionist. Prea multe accidentari si e greu sa revi...

Ady
9th September 2006, 21:09
asa are hanescu talentul asta sa isi atraga antipatii ... mie personal imi place de el si singura problema pe care i-o gasesc e deplasarea in teren, lucru de inteles la inaltimea lui ...

luma
9th September 2006, 21:17
Si mie imi place Hanescu. Am vazut ca noi, romanii, avem un dar aparte: ne place ce este pe val. Atunci suntem "fani". Doamne fereste sa aiba favoritul nostru o perioada nefasta!!!:no: Descoperim imediat ca nu ne-a placut vreodata, ca are multe defecte, ca nu ne reprezinta, ca...Acu' nu zic ca si aici este cazul dar, nu poti pune esecul din tenisul romanesc in carca lui Hanescu. Eu ii doresc din toata inima insanatosire grabnica si sa-l vedem castigand multe meciuri pt Romania si...nu numai.:)

ana888
10th September 2006, 15:21
Si mie imi place Hanescu. Am vazut ca noi, romanii, avem un dar aparte: ne place ce este pe val. Atunci suntem "fani". Doamne fereste sa aiba favoritul nostru o perioada nefasta!!!:no: Descoperim imediat ca nu ne-a placut vreodata, ca are multe defecte, ca nu ne reprezinta, ca...Acu' nu zic ca si aici este cazul dar, nu poti pune esecul din tenisul romanesc in carca lui Hanescu. Eu ii doresc din toata inima insanatosire grabnica si sa-l vedem castigand multe meciuri pt Romania si...nu numai.:)

ai perfecta dreptate...si mie imi place Hanescu si mi-ar fi placut sa-l vad anul asta la bcr open...dar asta este..si chiar cred ca poate ajunge fff departe si sa nu ramana numai la stadiul de speranta./hello

Ady
15th September 2006, 00:39
astazi baietii deja se antrenau pe terenurile 2 si 3 pentru cupa davis ... mi-a placut cum cei tineri se antrenau intre ei (luncanu, tecau, mergea si moraru) si marcu, segarceanu, dar mai ales voinea stateau pe langa ei si le dadeau sfaturi, am stat aproape o ora si m-am uitat :)

luma
15th September 2006, 00:58
In final, care este echipa? Ca eu nu gasesc nimic si cat a mai ramas? Uf, Ady, ce norocos esti! L-ai vazut pe Voinea... :)

Ady
15th September 2006, 01:07
daca vezi ce poze i-a facut sor'mea ...
echipa e formata din pavel, sabau, crivoi, tecau si rezerva mergea ...

tchibos
15th September 2006, 01:21
Dublu constănţean pentru Cupa Davis

Andrei Pavel va face pereche, cel mai probabil, cu Horia Tecău, în partida cu echipa Coreei de Sud


Florin Segărceanu, căpitanul nejucător al echipei de Cupa Davis a României, şi antrenorul Adrian Marcu au anunţat numele celor patru tenismeni care vor evolua, săptămâna viitoare, la Bucureşti, în partida cu reprezentativa Coreei de Sud, contând pentru barajul de menţinere în Grupa Mondială.

Andrei Pavel este titular sigur, iar antrenorii vor trebui să aleagă al doilea jucător de simplu, dintre Victor Crivoi şi Răzvan Sabău. Cu excepţia „Cneazului“, niciunul dintre români nu figurează, însă, în Top 100 ATP, având - alt motiv de îngrijorare - evoluţii puţin convingătoare în ultima perioadă.

La dublu, varianta cea mai vehiculată este cea în care Pavel va face pereche cu un alt constănţean, Horia Tecău. Cei doi au jucat împreună, în premieră, lunea trecută, la Open România, dar au fost eliminaţi chiar din primul tur, fiind vizibilă lipsa de omogenitate.

Meciul dintre echipele României şi Coreei de Sud va avea loc în perioada 22 - 24 septembrie, la Arenele BNR din Bucureşti.

luma
15th September 2006, 01:42
daca vezi ce poze i-a facut sor'mea ..

Pai...nu vad, ca nu mi-ai aratat:)

coiscif
15th September 2006, 01:44
Intr-adevar...ar fi cazul ca Luncanu sa ajunga si el in lumea buna a tenisului, caci dupa retragerea iminenta a lui Andrei s-ar putea alege praful de echipa de Cupa Davis a Romaniei daca ea va fi condusa de Hanescu, un jucator care nu s-a ridicat niciodata la nivelul lui Pavel si care in ultimele confruntari importante ne-a cam incurcat. Ganditi-va la infrangerile din Grupa Mondiala din ultimii 3 ani. Toate au fost cam la fel...Uitati aici o mica paralela:
1)Romania - Elvetia 2-3 (feb 2004)
Pavel - Kratochvil 6-4 6-3 5-7 6-4
Hanescu - Federer 6-7 3-6 1-6
dublul pierdut...
2)Croatia - Romania 4-1 (iul 2005)
Ancic - Pavel 6-1 4-6 6-4 3-6 4-6
Ljubicic - Hanescu 6-3 6-2 7-6
dublul pierdut...
3)SUA - Romania 4-1 (feb 2006)
Roddick - Pavel 7-6 6-2 6-7 2-6 4-6
Blake - Hanescu 6-4 7-6 6-2
dublul pierdut...

Deci, la infrangerile noastre din Cupa Davis, putem obseva ca Hane a jucat un rol decisiv la fel ca dublul (pe care tot el l-a pierdut in SUA). In primul meci Pavel castiga eroic (in 4 sau 5 seturi, chiar revenind si salvand uneori mingi de meci) in fata unor adversari destul de buni. Apoi urmeaza Hanescu...pierde fara drept de apel. Cand am vazut acele meciuri parca aveam impresia ca se urcau cu tavalugul pe el Federer, Ljubicic si Blake. Faceau ce voiau cu el... Nu cred ca un astfel de jucator este capabil sa conduca echipa tarii. Poate prin zona euro-africana...
Dar poate isi va reveni (putin probabil) si va reusi ce a reusit Youzhny sau Puerta, la varste nu prea fragede.
Hane are si meritele lui...cu Belarusul am castigat prin victoria lui!...si cam atat

dianette_d
15th September 2006, 02:10
Dublu constănţean pentru Cupa Davis
Andrei Pavel va face pereche, cel mai probabil, cu Horia Tecău, în partida cu echipa Coreei de Sud
Oare sa ma bucur? La Open nu s-au miscat prea bine impreuna. Ii drept ca era primul joc oficial in formula asta si ca trebuia sa mai joace impreuna ca sa se sudeze, dar iara se insista pe Pavel la dublu? De ce nu cresc un dublu independent de Pavel?! Andrei are 2 jocuri de simplu de castigat si trebe menajat.

Deja incepe sa ma enerveze problema asta cu dublul. In fiecare an, cu 3 zile inainte de Cupa Davis, arde pamantul ca n-avem cuplu pentru dublu. Si incercam sa improvizam asa pe moment, si n-avem idei, si intram in panica, si ..... si pan la urma tot Pavel tre sa ne salveze. Sa vad cand s-o retrage Pavel cine ne-o mai salva!! :mda:

Ady
15th September 2006, 10:56
Pai...nu vad, ca nu mi-ai aratat:)

ia baga un ochi aici :ok:

a trebuit sa stau sa dau resize, da nu incapeau pe forum ...
am atasat si o poza cu luncanu

luma
15th September 2006, 16:20
Wow!!! Si...mai ai?:D Ady, mama, nu spun decat atat: ce mananci, ce bei, ca fac cinste.:D

del314
15th September 2006, 16:57
Vad ca sunteti mai informati decat mine:) ...stiti in ce zile se joaca cupa davis si unde?...eu stiam din anii trecuti ca la polivalenta...si biletul e 5 lei?
Eu de abia astept...am fost si acum la open si l-am sustinut pe pavel, mi-a parut atat de rau ca a pierdut cu moya:headbang:...Mi-as fi dorit sa fie mult mai sustinut de public, la polivalenta era o atmosfera mai frumoasa...mai multi oameni, mai multi suporteri sa zic asa...
Doamne ajuta sa trecem si de Coreea de Sud:yeah:

luma
15th September 2006, 17:16
Eu cred ca trecem del314, nu fara emotii pt ca nu pare o echipa omogena sau...ne-am obisnuit noi cu o formula si pe aia o vrem.:)
Nu am fost la meciul cu Moya, eu eram la serviciu dar...eu am inteles ca au fost tribunele aproape pline, ca Pavel a avut multa sustinere din partea publicului si atmosfera a fost extraordinara. N-a fost sa fie!!!
Biletele cred ca s-au pus in vanzare, parca asa apare pe site-ul FRT, eu insa nu mi-am cumparat. Poate sambata cand ma duc la semifin.:)

Si bine ai venit pe forum!!

Ady
15th September 2006, 18:34
am eu o banuiala cu biletele, sper sa ma insel ...
anyway ... doar pozele astea le am cu voinea de atunci ... azi se antrenau baietii in aceeasi formula ca si ieri , pe terenurile din spate ... am impresia ca se antreneaza pt dublu, incearca sa gaseasca o formula cat mai buna ... si ma gandesc al dublu pentru ca sabau pavel si crivoi nu erau acolo ...

later edit:

sabau forfait:
“A fost decizia lui. Il supara niste accidentari mai vechi si ne-a spus ca nu e pregatit”, a declarat tehnicianul Florin Segarceanu. “Crivoi e un potential candidat. E o varianta”, a adaugat acesta despre înlocuitorul lui Sabau.

luma
15th September 2006, 18:47
am eu o banuiala cu biletele, sper sa ma insel ...


Adica...????

Ady
15th September 2006, 18:50
adica, mi-e sa nu ne faca la fel cum au facut la brasov ... sa dea biletele cui vor ei si pe noi sa ne plimbe ca pe fraieri de la un ghiseu la altul ...

krydo
15th September 2006, 20:55
Deci daca s-a retras Sabau, inseamna ca Crivoi va juca la simplu...
Nu stiu ce sanse are totusi cu H-T Lee. Lee s-a calificat in semifinalele China Open, dupa ce l-a invins cu 6-3 7-6 pe principalul favorit, Ivan Ljubicic (un jucator care nu ne aduce amintiri prea placute in Cupa Davis).
Cred ca ar fi mai bine sa se joace la dublu Mergea/Tecau. Asa ar fi logic. Altfel ar obosi prea tare Andrei. Sa ne gandim daca Doamne Fereste se va intampla asa:
in prima zi pierde Crivoi cu Lee si Andrei bate...
La dublu pierdem ca dublul Pavel/Tecau scartaie rau...
In ultima zi, Pavel ar fi cam obosit si Lee mult mai sprinten...

Sper sa avem totusi dublu Mergea/Tecau. Sunt mai bine "sudati". Asa sigur vom bate...

del314
15th September 2006, 22:00
Bine v-am gasit luma:) ...desi am decis de abia acum sa ma inscriu citesc de ceva timp ce se discuta aici...da, au fost tribunele aproape pline, dar eu ziceam ca la polivalenta sunt mai multe locuri si ar fi fost mai multa lume...deci sa inteleg ca va fi tot la arene?...si se pot lua bilete de acum? sper sa nu se dea pe favoritisme, sau doar pt presa, etc...:headbang:
Mi-as dori ca mai multi de aici sa ne intalnim sa facem galerie impreuna, eu nu stiu daca voi veni la toate meciurile, probabil la cel de dublu...;)

luma
15th September 2006, 22:12
intre 22-24 sept la arene!!! biletele... cica s-au pus in vanzare:

"In perioada 22-24.09.2006 echipa Romaniei de Cupa Davis va intalni echipa similara a Coreei la Arenele BNR in meciul de baraj pentru ramanea in Grupa Mondiala in 2007. Biletele pentru acest eveniment se vor pune in vanzare la Arenele BNR incepand cu data de 08.09.2006."
este de pe site-ul federatiei:)

eu voi fi acolo doar sambata si duminica cu...prietenii de pe forum (sper). daca vrei sa faci galerie cu noi...

Ady
15th September 2006, 22:26
la arene nu se vand bilete, am vrut eu sa imi cumpar azi ... :(

del314
15th September 2006, 22:26
Am citit si eu acum...o sa trec si eu sapt viitoare pe la arene sa vad ce e cu biletele...:rolleyes:

Dar unde? Ce naiba...se dau pe pile? pe invitatii?:headbang:

Ady
15th September 2006, 22:30
nu stiu ... mi s-a spus ca nu s-au pus in vanzare ... sa speram ca asa e si ca nu fac manarii ...

del314
15th September 2006, 22:35
Da, doamne ajuta sa nu fie asa...poate saptamana viitoare le baga la vanzare

luma
15th September 2006, 22:58
Poate se vand incepand de luni sa nu se suprapuna cu biletele openului, daca mai sunt. Dar atunci...cine-mi ia si mie bilet?:) Hai ca vorbim maine.

del314
15th September 2006, 23:31
Da, posibil...oricum, mai vorbim:ok:

Ady
16th September 2006, 10:40
ia vedeti asta : http://www.220.ro/stuff/ATENTIE_RADAR.htm

ne adunam de ajuns ca sa facem un HAI PAVEL ?

luma
16th September 2006, 10:49
Hia sa vedem: eu sunt una, tu, poate coiscif, il impulsionam si pe...radu:D sa vedem, hm del314 spunea ca ar vrea deci, lista deschisa dar trebuie sa ne organizam repede Serios, ideea e SUPER!!!

Ady
16th September 2006, 11:04
e si sor'mea, parca zicea si sweet angel ca vine ...
daca nu ne adunam de ajuns pt "HAI PAVEL" putem sa facem "ROMANIA" ca e nevoie de mai putine "litere"

later edit: am vb si cu diana si vine si ea ... ne apropiem, acum sa vedem dc reusim sa ne organizam ...

luma
16th September 2006, 11:09
Pai in formula asta suntem 7 dar asta inseamna sa fim toti si eu vineri...:(
asa ca, trebuie sa fim mai multi

luma
16th September 2006, 11:13
Super daca vine si diana!!! Doritorii sa se inscrie...

ana888
16th September 2006, 11:57
ce m-as inscrie...dar nu mai sunt la bucuresti:headbang: :no:
poate ajung macar la un meci...:cry: o sa va spun mai aproape de meciuri...in orice caz vineri nu pot ca trebuie sa ma duc la scoala...si asa am lipsit in prima zi:D si mai sunt si a9a...in fine...HAI ROMANIA!!!!!!

del314
16th September 2006, 12:32
E draguta ideea asta...dar e destul de scumpa imprimarea unui tricou...sincer, mi-ar placea...dar ar trebui organizata din timp, nu stiu...sa vedem cine mai e de acord, care sunt costurile...pana la urma cred ca ajungem tot la ideea cu afisul...stiu ca se fac si bannere la comanda...am putea sa ne interesam de unul, cam cat costa:rolleyes:

luma
16th September 2006, 21:02
Cat de scump poate sa fie? Cine vrea sa se intereseze? Cineva care sa aiba timp...Daca va hotarati si asta trebuie sa fie REPEDE, dati-mi un cont (pe PM sau pe mess :D ) sa va trimit banii.

Ady
16th September 2006, 21:02
s-au pus in vanzare biletele incepand de azi ... 15 ron toate 3 zilele ...

adriana18p
16th September 2006, 21:07
asa putin?????
abia astept sa il vad pe pavel , deja mi-e dor de el, si de ceilalti

Ady
16th September 2006, 21:19
Cat de scump poate sa fie? Cine vrea sa se intereseze? Cineva care sa aiba timp...Daca va hotarati si asta trebuie sa fie REPEDE, dati-mi un cont (pe PM sau pe mess :D ) sa va trimit banii.

eu stiam de 10-20 de ron si asa mi-a mai zis si un prieten si d-asta ma entuziasmasem asa, acum am googalit putin si am vazut variante cu 35-40 si chiar 60 de ron ...

del314
16th September 2006, 21:31
Eu stiam ca imprimarea de tricouri e cam 30...si asa...nu e chiar atat de ieftin

luma
16th September 2006, 21:37
Ady, asa stiam si eu 20 lei dar...del314 spune ca a auzit de 30 oricum, nu as spune f scump, ce nu fac eu pt Pavel!!!:D

avem doua variante: tricou si mie imi place foarte tare si baner
Hai sa vedem parerile tuturor, sa vedem exact cati suntem si cine are timp sa se ocupe:)

dif de pret poate sa fie si in functie de centrul unde imprimi.

Ady
16th September 2006, 21:39
am auzit ca difera si in functie de desen ... probabil diferente de pret sunt si in functie de tricou, daca venim noi cu el sau daca il luam de la ei ...

luma
16th September 2006, 21:41
Mai mult ca sigur Ady. Am o prietena care a dat 30 lei pt a imprima o cana dar a costat-o cana...10 lei. Era din ceramica, nimic deosebit dar a cump de acolo...:D

del314
16th September 2006, 21:47
Da, normal ca preturile difera in functie de centru...oricum, cred ca minim e 30 lei...sa vedem pareri...ce alege fiecare:cool:

luma
16th September 2006, 22:08
Eu as spune...tricou. Cine mai e pt tricou sa ridice mana!:D

adriana18p
16th September 2006, 22:28
cati voluntari sunt pana acuma?

luma
16th September 2006, 22:30
pai voluntarii ii asteptam!:D ca sa estimam costurile si sa luam hotararile. votam, ca asa e democratic!:D

tchibos
16th September 2006, 22:37
daca nu o sa fiti destui si o sa va mai trebuiasca un om, as putea sa ma bag si eu insa nu stiu sigur ca pe 23 s-ar putea sa fiu in alta parte. Deci daca va adunati ceva voluntari si va mai lipseste o veriga anuntati-ma pe miercuri sau joi

luma
16th September 2006, 22:45
Buuun!!! inca un voluntar! lista e deschisa...:)

ana888
17th September 2006, 16:58
vreau la bucuresti:headbang: :cry: cione vine sa ma ia???:D :ras-plans:
oricum important e ca Romania sa fie sustinuta si de aia sunteti voi acolo...voi fi in fata ecranului...tinand pumnii Romaniei

luma
17th September 2006, 17:59
Asa sa faci, Ana!
Dar...pe cine ai vrea sa vina sa te ia? Spune, si-ti trimitem.:D

Ady
17th September 2006, 18:00
pe pavel : ))

luma
17th September 2006, 18:02
Cred si eu! Dar...poti sa incerci sa vorbesti cu el ca tu ai putere de convingere.:D

ana888
17th September 2006, 18:02
Din pacate chiar dak ar veni si cineva cu avionu' nu as putea sa vin :cry:
Scoala asta..si chiar de e weekend mi-a gasit cineva de treaba..
Dar sa va ganditi si la mine cand o sa il aplaudati pe Andrei...si daca va intalniti cu el sa ii ziceti ca e una nebuna in Caracal care e alaturi de el orice ar fi..ca si toti ceilalti fani:D

Sa vina Pavel...cu el las totul:D

Ady
17th September 2006, 18:06
Cred si eu! Dar...poti sa incerci sa vorbesti cu el ca tu ai putere de convingere.:D
defectele (sau avantajele depinde din ce punct privesti) meseriei :D

del314
17th September 2006, 22:24
Ana, sa fii sigura ca il vom sustine si pt tine/hello :yeah: ...facem o mare galerie, insa e pacat ca nu poti sa vii, dar...poate data viitoare
Ady, o mica intrebare: Cu ce te ocupi tu de ai atata putere de convingere?:D :D

Ady
17th September 2006, 22:28
am uitat sa spunem ce amuzant a fost antrenamentul de astazi al baietilor ... se vede ca a fost si pavel : )) ... imi imaginez ce ar fi fost daca mai era si trifu ...

@del314 (delpi?!?) : lucrez la departamentul de direct sales al unei banci ...

luma
17th September 2006, 22:30
Sa nu zici care ca faci reclama pe forum:D
A fost "amuzant" si cand au ras de noi????? Adica de noi fetele.

Ady
17th September 2006, 22:33
eu n-am prins faza ... nu stiu pe unde ma uitam ... mi-a zis sor'mea si mi-a aratat poza cand am ajuns acasa ...

luma
17th September 2006, 22:36
Radeau de nu mai aveau aer!!! Si cred ca i-au spus si lui Andrei cam cu ce ne ocupam noi pe acolo!!! Oricum, daca ar fi stiut ei ca Miha ar fi vrut sa se duca in vestiare...:D Acu nu zic ca eu nu m-am gandit. :evil:
Vorbim despre tenis, nu?:D

Ady
17th September 2006, 22:38
poate faceau mishto' de kilogramele in plus ale lui pavel : ))
am citit pe alt forum o faza cu o fata care a mintit ca e nepoata lui si cei de la securitate (la fel de vigilenti ca si ai nostri care lasa copiii pe teren) i-au dat drumul sa se duca dupa el in vestiar ...

si nu ar fi fost foarte greu de ajuns in vestiar ... nu era nimeni la intrare de multe ori ...

luma
17th September 2006, 22:40
Pai ce nepoata sa aiba Pavel??? Si unde ai vazut tu kilograme in plus? Si atunci de ce se uitau la noi? Ca eu dadeam disperata din maini sa nu pierdem faza!!!:evil:

Pai vreau si eu sa ma duc cu...nepoata. Sa o tin de mana sa nu se rataceasca.

del314
17th September 2006, 23:16
Ce dulce esti luma, si f amabila de altfel:happy...daca ai nevoie eu fac galerie de pe margine sa te sustin: Hai Luma, Hai, mai ai putin si treci si de bodyguardul ala!:yeah: /hello /hello

luma
17th September 2006, 23:20
Del, nu a spus Ady ca nu era nimeni la intrarea in vestiare? Poate doar jucatorii. Si poate, o sa fac asta cand vine si...Nadal pe la noi:o:

del314
17th September 2006, 23:30
Da, dragut Nadal asta...si talentat:D

Ady
17th September 2006, 23:33
Radeau de nu mai aveau aer!!! Si cred ca i-au spus si lui Andrei cam cu ce ne ocupam noi pe acolo!!! Oricum, daca ar fi stiut ei ca Miha ar fi vrut sa se duca in vestiare...:D
pai daca imi aduc eu bine aminte chiar a incercat sa ne duca pe acolo insa a luat-o pe partea cealalta unde statea unu' la poarta si nu ne-a lasat sa trecem , daca stia ea ca ocolind arena l-am fi ocolit si pe ala de la poarta ...

Angel66
18th September 2006, 00:06
Radeau de nu mai aveau aer!!! Si cred ca i-au spus si lui Andrei cam cu ce ne ocupam noi pe acolo!!! Oricum, daca ar fi stiut ei ca Miha ar fi vrut sa se duca in vestiare...:D Acu nu zic ca eu nu m-am gandit. :evil:
Vorbim despre tenis, nu?:D

eu am fost plecata...lamuriti-ma si pe mine!cine si de ce radea?luma..si pe urma zici k eu sunt aia "nebuna"...si tu te-ai gandit sa le faci o vizita la vestiar...:D
DOAR tenis luma!la ce te gandesti? :D

whisper
18th September 2006, 06:59
Va urez succes la bilete! Si sper sa reusiti si faza cu tricoul,daca nu e bun si un banner.Imi place ca ati reusit sa formati o echipa ADEVARATA,aici.Felicitari!
Si ca sa fiu si un pic on topic am votat BATEM .O sa incerc sa urmaresc competitia de la tv (din pacate) si o sa sustin si echipa dar si pe voi ./hello
http://yelims2.free.fr/Fete/Ballons.gifhttp://yelims2.free.fr/Fete/Danseuse01.gifhttp://yelims2.free.fr/Fete/Danseuse03.gifhttp://yelims2.free.fr/Fete/Banane02.gifhttp://yelims2.free.fr/Fete/Danseurs.gif

Ady
18th September 2006, 08:32
eu am fost plecata...lamuriti-ma si pe mine!cine si de ce radea?luma..si pe urma zici k eu sunt aia "nebuna"...si tu te-ai gandit sa le faci o vizita la vestiar...:D
DOAR tenis luma!la ce te gandesti? :D
am fost la antrenamentele baietilor si la sfarsit se adunasera toti langa fileu, mai stateau de vorba se intindeau, si andrei si-a scos tricoul sa se schimbe. in momentul asta luma, sor'mea si diana nu stiau cum sa scoata camerele mai repede sa faca poze si le-a vazut tecau care a bufnit in ras... dupa aia a inceput sa rada si segarceanu si am impresia ca i-au spus si lui andrei pentru ca intr-o poza e cu spatele, dar se vede ca se prapadeste de ras ...

Ady
18th September 2006, 12:38
m-am interesat astazi si in unirii ne duce la aproximativ 50 RON/tricou, cu tricoul lor si 30RON cu tricou de la noi ... cam piperat, vedeti si voi pe unde mai stiti cam ce preturi mai sunt ...

adriana18p
18th September 2006, 13:09
eu am auzit de 25 lei in cora cu tricoul tau
eu acum un an jumatate am facut un tricoul in unirii si m.a costat 50 de lei acolo e scump

Angel66
18th September 2006, 14:20
am fost la antrenamentele baietilor si la sfarsit se adunasera toti langa fileu, mai stateau de vorba se intindeau, si andrei si-a scos tricoul sa se schimbe. in momentul asta luma, sor'mea si diana nu stiau cum sa scoata camerele mai repede sa faca poze si le-a vazut tecau care a bufnit in ras... dupa aia a inceput sa rada si segarceanu si am impresia ca i-au spus si lui andrei pentru ca intr-o poza e cu spatele, dar se vede ca se prapadeste de ras ...

fetelor,fetelor...da' se poate?:) am pierdut faza...asta e..dar vreau si eu pozele!:D DOAR tenis luma...doar tenis..:D
cu tricourile e cam greu...treb sa fim mai multi...eu de ex..o sa vin,dar nu sunt in buc acum,o sa ajung vineri....cred ca bannerul ar fi ok.

del314
18th September 2006, 15:33
La banner ma gandeam si eu...si mai e si putin timp:rolleyes:

Ady
18th September 2006, 17:41
fetelor,fetelor...da' se poate?:) am pierdut faza...asta e..dar vreau si eu pozele!:

ce dai pentru poze, ca eu le am? :D

luma
18th September 2006, 18:17
Si eu le am Ady, dar nu pe toate, recunosc. Sweet_angel, vezi ca te pacaleste! Trateaza cu Ana-Maria si e...:ok: Si sa stii ca ma gandesc la...tenis ca doar la Andrei Pavel ma uitam:D


Atunci, facem banner daca nu gasim tricou pana la 30 lei. Cine se ocupa?

@ whisper: faci parte din echipa!

Angel66
18th September 2006, 19:38
care le aveti,care puteti...aveti mila..vreau si eu pozele:D pai despre andrei vorbeam,luma..DOAR tenis:D cine se gandea la altceva?:D

Ady
18th September 2006, 19:43
ok, daca nu tricouri de asta ce ziceti? : http://cache.gettyimages.com/xc/71737484.jpg?v=1&c=MS_GINS&k=2&d=17A4AD9FDB9CF193875DCB1DD8387ABBC305CE0BDB4ED9F7 adaptata bineinteles ...

hai ma luma, imi strici afacerile? :P las' ca-i tai eu sor'mii netul, sa vedem cine va mai da :drak:

Ad3ana
18th September 2006, 19:50
ady ai inregistrat meciul lui andrei cu moya?

Ady
18th September 2006, 19:53
nope, n-am avut cum ... am cateva faze filmate la fata locului (cred :confused:)
parca intelesesem ca nu au dat la tv meciul dintre andrei si moya ...

Ad3ana
18th September 2006, 19:57
pai si fazele alea nu le faci un filmulet sa il vedem si noi>? plss...
din pacate l-au dat dar tocmai noaptea la 1.00 in reluare. dar nici eu nu l-am urmarit mi-a zis un tip, chiar m-am suparat umpik k nu m-a sunat . dar cum era o ora neobisnuita il inteleg .
ce poze aveti de ieri de la antrenament? nu le postati aici>? eu nu va recunosteam daca nu erau pozele cu voi si vreau sa va zic ca le-am salvat pe toate. doar ca decat pe baieti va stiu atat din poze cat si live.

luma
18th September 2006, 20:08
Da!!! Cum de nu m-am gandit! Ady, esti un geniu!:ok: Bine mai, nu ma mai amestec in afacerile tale! Dar Sweet_angel e prietena mea :) asa ca eu ii dau pozele cu Pavel. Ce am bineinteles!

@Bamby: pai nu mai e mult pana vineri!!!:) Ne vedem atunci!

Ady
18th September 2006, 20:11
Da!!! Cum de nu m-am gandit! Ady, esti un geniu!:ok:

sunt un geniu, dar ideea cu "Andrei's House" nu a fost a mea ... eu eram mesagerul ...

Ad3ana
18th September 2006, 20:13
dap... dar nu poti sa le postezi aici? pana vineri mai e o gramada...si n-am rabdare :(
dar ady a tot zis dinainte ca inregistreaza meciurile. nu-i asa ? :)
ady te rog vreau sa vad filmuletul cu andrei .desi imi place si moya :P plss

Ady
18th September 2006, 20:15
am zis ca incerc, ca la mine nu se vede bine si ca vorbesc cu un vecin sa le inregistreze el , dar cum asta nu a fost in oras zilele alea ...

luma
18th September 2006, 20:16
sunt un geniu, dar ideea cu "Andrei's House" nu a fost a mea ... eu eram mesagerul ...

Da mai Ady dar ideea imi era cunoscuta de la US Open. Cum de nu m-am gandit!:rolleyes:

@Bamby, la ce te referi cand spui sa le postez, la poze? Pai nu, ca se duce suspansul...Cine vrea sa ne vada...sa vina la arene sa faca galerie :)

Ad3ana
18th September 2006, 20:21
ok. inteleg. si ce ai filmat tu? nu e valabil?
si mie trebuia sa mi-l inregistreze un tip dar...am zis sa sa contez pe serviciile lui la meciul de cupa davis cu coreea la care sigur nu mai scapa saracu` desi el il roaga pe un prieten sa imi inregistreze...e naspa de tot
dar ma oftik daca nu isi streseaza prietenul pt mine sa imi inregistreze meciul cu coreea.
mi-a inregistrat o gramada pana acum mai putin meciu` cu agassi pt k nu s-a trezit prietenu lui la 3.30 dimineata pt mine :P

Ady
18th September 2006, 20:23
ala cu agassi il am eu :ok:
si se pare ca m-am inselat si ca nu am filmulete de la pavel-moya (sau le-am ratacit :confused:) in schimb am de la meciul cu pashanski ...

Ad3ana
18th September 2006, 20:26
wow ! il ai pe cd? si cum il fac rost de la tine?
luma : te rog dammi si mie pozele, plsss

Ady
18th September 2006, 20:34
nu-l am pe cd, dar se poate scrie pe un cd (vorba vine ca ocupa de fapt vreo 3 dc nu ma insel) ...

Ad3ana
18th September 2006, 20:41
ok. astept daca poti si vrei sa mi-l dai chiar m-as bucura f. tare. iar luma nu mai zice nimic . tine pozele doar pt ea?
hai sa vb umpik despre meciurile de cupa davis. parerea mea ca nu pot fi optimista la ideea ca ar evolua in meciurile de simplu crivoi si nu pt ca il consider o nonvaloare ci privesc doar din pdv al experientei , caz in care rezultatul ar fi evident cel putin in fata lui h.t.lee care se pare ca e in forma anul asta chiar a reusit sa-l elimine pe croatul ivan ljubicic la turneul de la tokyo. voi ce ziceti de qestia asta?

luma
18th September 2006, 20:54
Zic ca ti-am dat PM:)

Ad3ana
18th September 2006, 20:57
ok. ms mult! ce zici? are un meci f. greu chiar si andrei cu h.t.lee, nu crezi?

luma
18th September 2006, 21:01
Va fi un meci greu, Bamby dar nu uita ca turneul din China a fost pe hard. Nu stiu cat a jucat Lee pe zgura anul asta. Si mai este ceva: din toata echipa doar pe Lee il mentionam. Oricat de bun, de tenace ar fi, nu poate sa faca, cat o echipa intreaga! Mie de dublu imi e putin teama!!!

Ad3ana
18th September 2006, 21:06
ba nun imi e la dublu! pt ca si ei sint slabi si nu au o echipa formata.la dublu e si andrei cu ceva experienta in spate doar sa mizam pe faptul ca tecau nu va juca timorat.

dianette_d
18th September 2006, 21:42
Pfoai voi faceti aici strategia fara mine? :D
Io zic sa facem un banner ca la fotbal, cu ceva mesaj pe el. La modul general, evident. Dupa care facem de astea personalizate.
Is prea multe? :D

Ady
18th September 2006, 21:58
Nu stiu cat a jucat Lee pe zgura anul asta.
nu a jucat nici un meci pe zgura anul asta ...

luma
18th September 2006, 22:03
Pfoai voi faceti aici strategia fara mine? :D
Io zic sa facem un banner ca la fotbal, cu ceva mesaj pe el. La modul general, evident. Dupa care facem de astea personalizate.
Is prea multe? :D

Nu mai dianette_d, tu erai din start pe lista! E ok cu ce spui tu dar...cine se ocupa? Ca eu va sustin...moral./hello

Pai Ady, asta inseamna ca nu o sa fie asa de greu! Nu cred ca e de ajuns sa te antrenezi o sapt inaintea unui turneu!

Ady
18th September 2006, 22:19
Pfoai voi faceti aici strategia fara mine? :D
Io zic sa facem un banner ca la fotbal, cu ceva mesaj pe el. La modul general, evident. Dupa care facem de astea personalizate.
Is prea multe? :D
mesaj pentru coreeni ? :drak: d-ala care mentioneaza toate rudele pana la cele de gradul 3?

ps: haideti mah, mai intrati inca 2 ca sa ii depasim pe cei de la NBA :D

later edit: suntem 22, la NBA sunt 19 /hello

luma
18th September 2006, 22:25
suntem 22, la NBA sunt 19 /hello

Un record? Pai sa-l punem pe "cartea de aur..." :D Sa vada sefu' ca muncim.:D

Ady
18th September 2006, 22:25
nu este record ... am fost si peste 30 ... in general la cupa davis se intampla asta ...
de ce ma bucuram eu este ca NBA a fost intotdeauna un forum foarte po****r si acolo erau cei mai multi de la "alte sporturi" ...

Angel66
18th September 2006, 22:26
Da!!! Cum de nu m-am gandit! Ady, esti un geniu!:ok: Bine mai, nu ma mai amestec in afacerile tale! Dar Sweet_angel e prietena mea :) asa ca eu ii dau pozele cu Pavel. Ce am bineinteles!

multumesc luma!:ok: lasa-l pe ady cu afacerile lui...:D
haideti mai...nu cred k vom avea probleme cu coreenii...sunt sigura ca andrei va obtine cele 2 puncte la simplu...si eu am incredere si in dublu...jucam pe zgura!iar crivoi e un jucator tanar,care ar putea sa ne dea sperante pe mai departe...daca si de coreea ne temem..am picat cu cel mai slab adversar posibil...si acasa!

Ady
18th September 2006, 22:27
am picat cu cel mai slab adversar posibil...si acasa!
pai cred ca rezultatul poll-ului reflecta realitatea ...

lasa-l pe ady cu afacerile lui...:D

ma gandeam ca poate aveti si voi poze cu sharapova cand isi schimba tricoul si vroiati sa facem schimb :lol:

dianette_d
18th September 2006, 22:30
Facem si pentru coreeni un banner. Cum se face la fotbal pentru adversari. :drak:

Cat despre bannere, pot io sa ma ocup de o parte din ele. Le facem pe duplex sau pe material? :D

Angel66
18th September 2006, 22:32
ma gandeam ca poate aveti si voi poze cu sharapova cand isi schimba tricoul si vroiati sa facem schimb =))

facem rost...ptr pozele cu andrei!:D :happy ai preferinte?numai sharapova?poate mai gasim si altceva...:D

bannere si ptr coreeni?pai nu inteleg ...:) ca la fotbal nu putem sa facem,nu-i frumos...nu suntem pe stadion!k le-am spune noi cateva pe romaneste... :D
PS cred k ar fi mai bine pe duplex..sunt mai usor de facut...

luma
18th September 2006, 22:33
Eu pe NBA nu am fost ca n-am nicio tangenta!

Da, asa am zis si eu dar cand am inceput sa fac niste calcule.... Cu Pavel e :ok: , cu Crivoi :ok: cu dublu'...Dar tot ne calificam ca e aritmetica simpla!
Eu am o obsesie cu dublul asta! Dar tare mi-as dori o echipa...inchegata care sa nu se bazeze doar pe Pavel.

Ady
18th September 2006, 22:37
numai sharapova?poate mai gasim si altceva...:D


billy jean king :lol: hai sa te vad cum faci rost :lol:

retarded question : ce-i ala duplex?

luma
18th September 2006, 22:42
Nu stiu, habar n-am! Astept si eu explicatii.:D

Angel66
18th September 2006, 22:42
billy jean king :lol: hai sa te vad cum faci rost :lol:

retarded question : ce-i ala duplex?

acum si cu tine...mai usor e cu sharapova:D ...e vorba de carton duplex...nu prea ai dat pe la orele de desen din scoala:D ...nu ca eu as fi dat...:D
PS luma,cam toata echipa se bazeaza pe andrei...

Ady
18th September 2006, 22:47
eu am spus in unul din primele post-uri pe thread-ul asta ca batem si fara pavel si hanescu in echipa, si inca mai cred asta ...
chiar ma uitam acum pe primele post-uri de pe thread, ceva in genul : ii facem de ras, ii batem 5-0 si am inceput sa zambesc ...
de atunci si pana acum lee e in plina ascensiune si s-au mai schimbat putin datele problemei, dar nu mult :P
cat despre desen ... eram DEZASTRU, nu ma mira ca nu stiu nimic :P

dianette_d
18th September 2006, 22:51
Ady, duplex ii coala aia mai groasa pe care se fac planshele la scoala generala. :P
Na ma rog, pun intrebarea altfel. Pe hartie sau material? :D

Angel66
18th September 2006, 22:54
fara andrei cred k mi-ar fi putin teama...putin mai mult!poate pe coreeni i-am bate fara ei...cu greu...dar cu altii ce facem?!e ff greu..oricum echipa se mentine cel putin anul viitor...andrei a spus ca nu se va retrage...poate depasim performanta de anul trecut...poate o semifinala...nu se stie niciodata!acum visez si eu...am dreptul!dar stii cum se spune....speranta moare ultima...

Ady
18th September 2006, 23:15
Na ma rog, pun intrebarea altfel. Pe hartie sau material? :D
pai eu ma gandesc ca e mai usor pe hartie ... dar din nou, eu am fost DEZASTRU ... si asta nu se schimba ... :P

ps: merci pt lamuriri miha si diana :)

del314
19th September 2006, 00:21
Ar trebui sa ne hotaram mai repede cu bannerele ca nu mai e mult timp, si ar trebui sa ne organizam...cati venim sigur si cati opteaza pt ideea asta...eu ma gandesc sa fie doar un banner, unul sugestiv, ca suntem cam in intarziere:)

Angel66
19th September 2006, 00:33
cred k bannerul e cea mai buna solutie...e mai usor sa le facem pe duplex...oricum...e imp sa fim acolo,sa-i sustinem!cu organizarea nu stiu cum sa facem...aici nu ma bag(cu toate ca as vrea),k nu stiu sigur cand ajung in buc(joi,vineri)...

del314
19th September 2006, 00:37
Daca suntem un grup mai mare am putea comanda un banner...costa ceva, cam 700 - 800 de mii dar e altceva, arata destul de bine...acum, nu stiu...cum vreti voi, am inteles ca dianette_d va face unul, eu zic ca decat sa ne complicam in mai multe mai bine facem unul si bun:)

luma
19th September 2006, 00:46
Daca suntem mai multi, adica 6-7 nu ar fi scump! Daca poate Dianette_d sa faca asta...si nu-i este peste mana...e ok. Ca pt mine ar fi crima si pedeapsa! Corigenta la...desen!:D

dianette_d
19th September 2006, 01:29
Pot! Sa zicem ca ma descurc la desen! :P
Doar ca trebe sa concepem mesajul. Unul scurt si cu substanta in el! O sa veghez peretii in noaptea asta in cautarea unei idei. :D

bmarian
19th September 2006, 08:39
articol din prosport:
TENIS / CUPA DAVIS Adrian Ungur si Victor Ionita si-au facut bagajele, parasind lotul pentru barajul cu Coreea.

Cu pretentia titularizarii în team-ul ce va aborda la sfârsitul saptamânii partida pentru ramânerea în Grupa Mondiala a Cupei Davis, Ungur si Ionita l-au luat apoi pe “nu” în brate.

Lotul largit pentru meciul cu Coreea de Sud s-a subtiat. Razvan Sabau a spus pas. Cum nici Victor Hanescu nu poate juca, având clasamentul înghetat, antrenorii Segarceanu si Marcu se vad nevoiti sa improvizeze. Solutiile s-au împutinat dupa refuzul lui Adrian Ungur si al lui Victor Ionita de a intra în programul de pregatire. “Astfel de discutii nu-mi plac deloc. Ei au vrut sa aiba o garantie a locului în echipa de patru, ceea ce nu le puteam oferi. Ar fi fost nedrept fata de ceilalti, care s-au antrenat înca de joia trecuta împreuna”, a spus, ieri, Adrian Marcu. Astfel, alaturi de Andrei Pavel, numarul doi la simplu va fi Victor Crivoi. Dublul va fi compus din Pavel si Tecau, în cazul în care Andrei va resimti oboseala dupa prima zi existând solutiile Mergea si Moraru.

Coreea de sud, o himera
Adversarii au ajuns de duminica seara la Bucuresti, cu exceptia vedetei Hyung-Taik Lee (58 ATP), care a mai întârziat o zi, sosind noaptea trecuta de la Beijing, unde a atins semifinalele. Asiaticii sunt cazati la NH Hotel si au efectuat deja, ieri, primele doua antrenamente la Arenele BNR. “Coreea este o necunoscuta. In afara de Lee, nu stim multe despre ei”, a recunoscut Segarceanu.

coiscif
19th September 2006, 09:00
aoloooooooo! da-l incolo de material! important e ce scrii pe el nu pe ce material il imprimi! la Open eu am facut pe foi A4 si a fost ok! chiar nu stiu ce am putea scrie pe un banner fara ca unii membrii ai echipei sa se simta mai prejos decat andrei...o incurajare de grup!

bmarian
19th September 2006, 09:02
ce mai e de adaugat e ca sabau s-a retras de la cupa davis pt ca era accidentat si atat de accidentat a fost ca a jucat Sceszin in Polonia si l-a batut in primul tur pe Guillermo Coria.....romanii astia is numai dupa bani.....

Ady
19th September 2006, 09:12
nu stiu ce sa zic ... coria e mai accidentat decat sabau ...

coiscif
19th September 2006, 12:09
saracutul! e atat de accidentat incat joaca si la dublu! bineinteles ca nu vine sa joace la cupa davis, challengerul la care joaca acum este foarte bine premiat (pt un challanger), 125.000$, si razvan o sa profite de faptul ca majoritatea jucatorilor se chinuie prin Cupa Davis si o sa-si mai adauge cateva mii de dolari(poate chiar 10000) in cont!

dianette_d
19th September 2006, 18:58
Dublul va fi compus din Pavel si Tecau, în cazul în care Andrei va resimti oboseala dupa prima zi existând solutiile Mergea si Moraru.
Aoleu, deci pe Mergea il tin pentru simplu? Ii de rau atunci! :ciocan:

Platanu
19th September 2006, 20:35
Mai bine la dublu jucau Mergea si Tecau,pentru ca ei joaca de foarte mult timp impreuna.Oricum sunt foarte sceptic in privinta calificarii noastre.Hai sa zicem ca Pavel va invinge,dar in Crivoi nu am incredere.Cred ca e prea neexperimentat sa joace in Cupa Davis,dar tinand cont ca nu avem alta solutie,si ca nici adversarii nostri nu au jucatori mari,jucatori cu nume,sanse de calificare teoretice totusi exista.

luma
19th September 2006, 21:17
Pe site-ul oficial al cupei apare asta
- official team nominations:
Tecau, Crivoi, Sabau si Pavel.:D

Eu nu-mi pun sperante in dublu. Dar sunt sigura ca la simplu nu vom avea probleme. De aceea spun ca este...aritmetica simpla:)
Ce-i drept, coreenii vor juca degajati, fara urma de stres in timp ce ai nostrii...sunt acasa si asta inseamna presiune. Dar intotdeauna Pavel a fost foarte motivat in meciurile de cupa si cred ca va da totul. Pe hartie...suntem favoriti.:)

Platanu
19th September 2006, 22:17
Noi trebuie sa castigam nu numai la simplu ci si la dublu,ori cu Pavel si Tecau la dublu,pereche care a iesit din primul meci la BCR Open Romania,s-ar putea sa avem surprize.Una peste alta ,calificarea conteaza,asa ca HAI ROMANIA!

Ady
19th September 2006, 22:21
Mai bine la dublu jucau Mergea si Tecau,pentru ca ei joaca de foarte mult timp impreuna.

mergea si tecau au cel putin 2 ani de cand nu mai joaca impreuna ...

coiscif
19th September 2006, 22:34
sa fim seriosi, pavel ne va aduce 2,49 puncte si sunt destul de sigur ca vom casitga si la dublu! sa nu uitam ca Andrei are 3 titluri la dublu castigate in acest an si toate trei cu parteneri diferiti! tecau joaca bine la dublu si faptul ca au pierdut in primul tur nu prea inseamna nimik! pt ca horna/lopez au ajuns in finala si au jucat f f bine tot turneul + ca anrdrei era la primul sau meci cu horia si pana acum cred k au inceput sa-si cunoasca jocul!

sunt f sigur ca echipa din corea nu va fi lipsita de emotii! oricine cred ca intr-un meci de Cupa Davis nu exista emotii de ambele parti are sigur ceva la cap!

vom pune noi presiune pe coreeni!

un bonus:
intervieul lui andrei din 2005 de la us open: http://2005.usopen.org/en_US/news/interviews/20050830.html (post-match interview with andrei...)

si interviul lui andrei din 2006 (f intersant, eu tot cred k i-au pus ceva in mancare :D): http://www.usopen.org/en_US/news/interviews/2006-08-29/200608291156876056203.html (sa dati click pe Video interview si sa asteptati sa treaca reclama!)

Ady
19th September 2006, 22:38
dap, le stiam, am ras cu lacrimi la faza cu "piss off" :lol:

coiscif
19th September 2006, 22:40
dap, le stiam, am ras cu lacrimi la faza cu "piss off" :lol:

trebuie sa recunosc ca a fost prea geniala! dar sunt sigur ca se mai si intampla! eu nu le stiam prietena mea mi le-a aratat! lucky me!

luma
19th September 2006, 23:09
sunt f sigur ca echipa din corea nu va fi lipsita de emotii! oricine cred ca intr-un meci de Cupa Davis nu exista emotii de ambele parti are sigur ceva la cap!

:) Te asigur ca sunt perfect sanatoasa! :D
Nu sustin ca nu sunt emotii ci doar ca, echipa coreana pleaca cu sansa a 2-a si s-ar putea sa stie si ei asta.:D Vor fi mai relaxati iar asta poate produce surprize.
Ai vazut antrenamentele de duminica? Nu mi s-a parut ca fac echipa, nu se simt...in fine, nu mergea jocul lor!!! Poate ca in saptamana asta au recuperat.

Si nu-i corect! Voi deja va amuzati si eu...trebuie sa treaca clipul o data si apoi sa-i dau din nou "play".:headbang:

Ady
19th September 2006, 23:18
nu stiu , la mine merge direct, e o reclama la continental airlines si apoi incepe interviul ...
daca iti merge interviul, o sa vezi ca e imbracat cu acelasi tricou cu care si-a facut poze cu voi, ala cu "hardcourt specialist"

luma
19th September 2006, 23:34
:D :D A mers!!!:D
Asa face mereu Ady, nu stiu ce are dar, de fiecare data cand vreau sa vad ceva, intai las sa curga clipul si dupa aceea dau din nou play. Si cand altii deschid cu WMP eu deschid cu Winamp:D Am ghidusit eu ceva pe acolo!!!

coiscif
20th September 2006, 10:38
poate ca nu il avem pe Trifu in teren dar echipa de dublu a coreenilor este ... este...mai bine nu este! Hyung-Taik Lee are 3-4 anul asta la dublu si ceilalti jucatori sunt inca la nivelul de futures! eu zic ca le dam 4-1 in cel mai rau caz!:drak:

Ady
20th September 2006, 19:03
http://www.gandul.info/articol_15328/_quot_tinerii_jucatori_romani_au_ambitii_mici_quot _.html
un interviu cu marcu ...

luma
20th September 2006, 20:40
Stiu ca nu e momentu', ca e meci si toate lumea se uita la meci dar, avem banner sau n-avem banner????? Ca nu ati mai zis!

Lasa ca eu vin la arena direct de la scoala si am pix si hartie. Ca pana la urma coiscif a avut dreptate! :mda:

Ady, se pare ca si Marcu e putin ingrijorat si chiar Pavel a zis ca nu va fi usor (nu mai stiu unde am citit) dar tot vom bate. :ok:

del314
20th September 2006, 21:57
Asa e...parca era vorba sa-l faca cineva...pana la urma ramanem fara?:confused: :( :confused:

Ady
20th September 2006, 22:00
pai a zis diana ca face ... eu ma duc si cumpar un steag, deci nu o sa fim chiar nepregatiti :)
faza funny, s-au dus coreenii la arene si pe semicentral se antrena hane cu baietii si se speriasera ca nu mai stiau daca joaca sau nu victor :lol:

del314
20th September 2006, 22:05
Eh, e bine totusi daca avem steag...
Ce faza tare...astia sunt f ''destepti'':happy :happy

luma
20th September 2006, 22:06
Asta merita vazuta!!! Vezi mai Ady ce se intampla cand te prinde...nepregatit? Unde era camera?:D
Asa ca idee...s-a uitat cineva la antrenamentele lor?

Ady
20th September 2006, 22:25
pai am vazut la tv chestia, nu live ... dupa aia i-au luat un interviu lui vic, spunea ca nu are voie sa joace nici macar un demonstrativ si era fffff trist :( ...

luma
20th September 2006, 22:50
Eu nu am vazut chestia asta!!! Acum am inteles! Eu credeam ca te-ai dus in vizita de...lucru:D (nu de curtoazie).

Ady
21st September 2006, 10:33
acum am citit pe prosport ca este posibil sa joace mergea-tecau la dublu ...

del314
21st September 2006, 13:31
Sincer, sper sa nu joace ei...pt ca vreau sa-l vad pe andrei...de asta veneam sambata:D

coiscif
21st September 2006, 14:48
ciudata faza...mergea si tecau! au jucat e f bine impreuna dar de cand sau decis sa-si mearga solo nu prea s-au mai descurcat la dublu! eu tot cred k andrei se va descurca la dublu! 4-1/hello

ana888
21st September 2006, 16:28
sigur joaca Andrei si Tecau ca a fost tragerea la sorti si asa scrie in prosport....check it out:D
http://www.prosport.ro/index.php?section=articole&screen=index&id=7129

lethal
21st September 2006, 17:10
HAI ROMANIA!!! sa speram la un 5-0 :P mai realist poate 3-2 pt noi ;)

Ady
21st September 2006, 18:32
nu sunt batute in cuie, se pot schimba pana cu o ora inaintea meciului ...

Ady
21st September 2006, 19:25
pana la urma cine mai vine maine? ne intalnim undeva sau ne gasim acolo (aia care ne cunoastem) ? ...

Angel66
21st September 2006, 19:28
nu sunt batute in cuie..dar de ce sa riste acum la dublu cu mergea si tecau?ei nu au mai jucat de mult timp impreuna...Andrei este un jucator cu experienta..si cred ca el si tecau ar castiga dublul!nu are rost sa facem experimente acum...

PS pai cred ca ne intalnim la arene...nu e chiar un loc asa de mare!:)...luma,nu vii maine,nu?

adriana18p
21st September 2006, 19:28
eu merg logic, am tel lui luma si daca e nevoie vb cu ea
se mai gasesc bilete? eu nu mi-am luat :D
ce se mai intampla cu bannerul?:D

Ady
21st September 2006, 19:32
@adriana : cred ca sunt bilete ... sunt aproape sigur ca nu o sa vina multa lume, asa s-a intamplat si cu canada ...
@sweet angel: parca a zis ca nu poate sa vina maine, dar sambata si duminca e pe baricade ... pardon, in tribune :)

Andrei este un jucator cu experienta..si cred ca el si tecau ar castiga dublul!nu are rost sa facem experimente acum...

tu vrei sa-l vezi cat mai mult pe pavel :rolleyes: ... glumesc, si eu sunt de parere ca putem bate la dublu in formula mentionata de tine ... la urma urmelor nici ei nu au un dublu stabil si jucatorii nostri sunt mai buni decat ai lor ...

luma
21st September 2006, 21:14
Pe baricade Ady, pe baricade!:D
Sigur sunt bilete Adriana asa ca...stii cum sa ne gasesti.:)
Sweet_angel, maine nu vin. Ca de...asa e-n tenis! Dar sambata si duminica...
Si chiar, ce se mai intampla cu bannerul?????

Imi place mai mult formula Pavel-Tecau decat Mergea-Tecau. Imi inspira mai multa incredere. Si Ady, dublul se joaca sambata, nu? Pai atunci eu sunt aia care ar avea de pierdut:D daca n-ar juca Pavel!!!!:P

mona06
21st September 2006, 21:19
aveti idee la ce ora incep maine meciurile? /hello


Pe baricade Ady, pe baricade!:D
Sigur sunt bilete Adriana asa ca...stii cum sa ne gasesti.:)
Sweet_angel, maine nu vin. Ca de...asa e-n tenis! Dar sambata si duminica...
Si chiar, ce se mai intampla cu bannerul?????

Imi place mai mult formula Pavel-Tecau decat Mergea-Tecau. Imi inspira mai multa incredere. Si Ady, dublul se joaca sambata, nu? Pai atunci eu sunt aia care ar avea de pierdut:D daca n-ar juca Pavel!!!!:P

adriana18p
21st September 2006, 21:24
din cate stiu eu la 12 maine
si sambata la 13

luma
21st September 2006, 21:30
Vineri, 22 septembrie, orele 11.45
Sambata, 23 septembrie, orele 12.30
Duminica, 24 septembrie, orele 12.00

Sunt modificari survenite dupa tiparirea biletelor. Daca a mai aparut ceva nu stiu.

adriana18p
21st September 2006, 21:46
sorry am gresit eu asa stiam dar oricum am fost pe aproape:P

Ad3ana
21st September 2006, 21:52
andrei il termina in 3 seturi pe coreean pt k e slab. pb e cu crivoi :P

del314
21st September 2006, 22:10
Crivoi cred ca o sa piarda, nu-mi pun speranta in el:mda:

adriana18p
21st September 2006, 22:11
eu am sperante ca o sa faca un meci bun si sa si castige

coiscif
21st September 2006, 22:24
crivoi poate sa faca nu meci mare! adversarul sau este bun dar nu este fantastic si victor este constient de importanta acestui meci pt cariera sa!

cu bannerul mai usor...ca de obicei...vorba multa! oricum ce se putea scrie...Romania, e f greu pt ca sunt multi si nu trebuie sa se simta mai putin importanti unii! important e sa fim acolo! poate aduce cineva un marler mai gros si cateva foi A4 si o sa facem ceva de moment! ne vedem in sectorul G!
4-1!/hello

Ad3ana
21st September 2006, 22:25
sorry dar nu sint sanse in special k joaca impotriva lui h.t. lee care e un jucator experimentat :((

coiscif
21st September 2006, 22:37
sorry dar nu sint sanse in special k joaca impotriva lui h.t. lee care e un jucator experimentat :((

vedem maine!

luma
21st September 2006, 22:43
poate aduce cineva un marler mai gros si cateva foi A4 si o sa facem ceva de moment! ne vedem in sectorul G!
4-1!/hello

Eu vin de la scoala :D asa ca...aduc eu. A! Si vad coiscif ca ai revenit la sentimente mai bune:D

adriana18p
21st September 2006, 22:44
exact abia astept meciurile de maine :D
si hai un 2-0 din prima zi

Ad3ana
21st September 2006, 22:46
ok. sorry dar e un pronostic mai realist. crezi k eu nu vreau sa castige victor k sa scapam de emotii pt meciul de dublu si celelalte?

adriana18p
21st September 2006, 22:50
logic ca vrei sa castige
dar eu am sperante ca o sa faca un meci bun victor

Ad3ana
21st September 2006, 22:52
yap. dar sa ne mai gandim si k il are dinkolo de fileu pe...h.t.lee care e in forma acuma.

Angel66
21st September 2006, 23:02
tu vrei sa-l vezi cat mai mult pe pavel :rolleyes: ...

mai ady...poate:D...sa-l vad jucand tenis!:D e cel mai bun tenismen roman din ultimii 10 ani...si nu stiu de ce am asa un feeling k nu vom mai avea altul prea curand care sa se ridice la valoarea lui(sper sa nu am dreptate!)...

adriana18p
21st September 2006, 23:02
pe zgura nu cred ca e asa de bun cum e pe suprafete rapide

luma
21st September 2006, 23:13
Am inteles ca nu a jucat pe zgura in acest an. Si pe hard...Pavel l-a batut de 2 ori. Asta acum vreo 2 ani.

ilenuta
21st September 2006, 23:13
poze de azi, in care vedem ca si dl Pavel sr. da interviu, echipa noastra e f. vesela, iar Ilie Nastase are o masina foaaaarte tare frate :D
http://s110.photobucket.com/albums/n98/ilenuta/Cupa%20Davis%2021%20sept%202006/tragere%20la%20sorti%20si%20conferinta%20presa/
http://s110.photobucket.com/albums/n98/ilenuta/Cupa%20Davis%2021%20sept%202006/antrenament%20Romania/?start=20
http://s110.photobucket.com/albums/n98/ilenuta/Cupa%20Davis%2021%20sept%202006/antrenament%20Coreea/
ps: sunt uploadate in ordine invers cronologica, n-am ce sa le fac...
ps: hai Romania!

Angel66
22nd September 2006, 00:41
eu de ce nu pot sa le vad?:cry: imi inchide automat netul cand le deschid!

luma
22nd September 2006, 00:44
Eu nu pot decat pe prima dar am crezut ca e de la mine ca patesc asta mai mereu! Pt restul imi da eroare:headbang:

Ady
22nd September 2006, 00:50
uite cateva care sunt mai interesante ... stai pe faza ca mai pun, dar merge greu ...

luma
22nd September 2006, 00:55
Ady!!!! Multumesc mult. Sunt pe faza.:) Miha...trebuie sa fie si ea pe aici.

Angel66
22nd September 2006, 01:00
aici sunt!asteptam ady....:D
http://www.stiri24.ro/article.php?id=244778 ..un interviu de la conferinta de presa de marti...vb mai mult andrei...ca de obicei:D

luma
22nd September 2006, 01:08
Na, ca l-am pus!...Ca n-am putut sa rabd! :) Multumesc Ady, inca odata!

later edit. e ok! te rog sa-ti menajezi...neuronii!!!

Ady
22nd September 2006, 01:08
astea sunt ultimele, pentru ca altfel cred ca explodez de nervi ... stau sa le redimensionez sa incapa pe forum si tot merge greu :headbang:

Ady
22nd September 2006, 01:09
si nastase sa imi multumeasca pt ca i-am cenzurat numarul de la mashina :)

luma
22nd September 2006, 01:14
Am vazut si eram cu ochii cat cepele poate prind si eu ceva! Dar te-ai gasit!:D Oricum, cate masini ca aia gasesti prin Bucuresti?:evil:

Ady
22nd September 2006, 09:14
N-am auzit de Crivoi. Doar de Sabau... Nu joaca? Probabil ca nu e un specialist pe zgura si de aceea s-a renuntat la el
Young-Dae Jeon, capitan nejucator Coreea de Sud

am impresia ca astia nici nu stiu in ce tara sunt ... inteleg ca nu au auzit de crivoi, dar cineva care urmareste tennis cat de cat stie ca toti jucatorii romani joaca mai bine pe zgura ... ala mai e si capitan al echipei ...

Ad3ana
22nd September 2006, 09:20
afara ploua...naspa rau! se mai joaca meciurile?

Ady
22nd September 2006, 10:06
nu stiu ... aiurea ... si d-abia asteptam:mda:

coiscif
22nd September 2006, 10:09
eu de ce nu pot sa le vad?:cry: imi inchide automat netul cand le deschid!

s-ar putea sa ai un pop=up blocker mai ciudat!

Ad3ana
22nd September 2006, 10:21
voi veniti? se anunta la teveu dak incepe meciu?

Ady
22nd September 2006, 10:25
cat ploua e clar ca nu incepe ... nici nu stiu ce sa fac ...

coiscif
22nd September 2006, 10:30
daca auziti ceva, sa dati de veste si pe forum inainte sa plecati!:shock:

sabau a pierdut si la simplu si la dublu (marti se putea reintoarce la buc)!:jerk:

Ad3ana
22nd September 2006, 10:33
stiu k anu trecut a plouat o zi la bcr open si am vazut de la teveu k incepuse meciu.
dar acum nu stiu dak organizatorii au urmarit prognoza meteo pt. wk si s-au gandit sa protejeze terenul cu o prelata, sper sa fi fost prevazatori.
normal k te anuntam dak aflam ceva.

coiscif
22nd September 2006, 10:35
saru'mana

Ady
22nd September 2006, 10:39
sigur au pus prelata ... nu sunt nici chiar asa de incompetenti ... sau sunt ? ... :mda:
anul trecut nu ploua asa de rau se se putea juca, in momentul in care ii deranja pe jucatori se oprea ... acum ploua destul de tare, in 3 minute s-ar face zgura namol ...

Ad3ana
22nd September 2006, 10:44
si u ce crezi ady ? se mai joaca azi?

Ady
22nd September 2006, 10:47
daca se opreste ploaia se joaca (bineinteles, daca se opreste dupa amiaza, amana meciurile cu o zi probabil) ... chestia e ca imediat ce s-a oprit incep sa joace si noi nu avem de unde sa stim :(

coiscif
22nd September 2006, 10:47
daca se opreste ploaia sigur se joaca macar un meci!
Taik asta a a a a jucat bine saptamana trecuta in China!
Ljubicic, Ivan (CRO) 3 6-3 7-6(3) ( a castigat)
Ancic, Mario (CRO) 12 6-4 1-6 1-6 (a pierdut in semi)

Ad3ana
22nd September 2006, 10:51
dap . sigur se va juca un meci azi pt. k oricum mai tarziu se va opri ploaia. din prognozele meteo am aflat k doar sambata erau conditii de ploaie, nu si azi, chiar se anunta vreme k lumea pt azi.