PDA

View Full Version : Mircea Muresan



cristane
10th April 2006, 14:31
Nu stiu daca s-a mai scris de asta pe aici. Am inteles ca de anul asta avem si noi un roman in MotoGP. Il cheama Mircea Muresan, are 15 ani si va concura pentru Aprilia la 125 cc in trei curse. Debutul va fi pe 30 aprilie la Istanbul.
Mai stie careva detalii?

Darkslowstar
10th April 2006, 15:48
Eu il stiu numai pe Mircea Muresan regizorul. De pustiul ala n-am auzit? Am auzit de un roman de 15 ani, dar nu cred ca va concura la echipa uzina Aprilia ci prob pe banii lui tacs la 3 curse :)

cristane
10th April 2006, 17:23
Dammit, am gresit eu. Il cheama Robert Muresan. Si nici nu mai pot edita primul mesaj.

Anyway...

http://www.spt.ro/?section=flux&subsection=&id=6323&articol=

Darkslowstar
10th April 2006, 17:36
Poti sa rogi moderatorul/supermoderatorii/adminii sa modifice titlul, e usor de facut.
Nu sufera de modestie exagerata baiatul asta, dupa 3 curse anul asta vrea in primii 10 la anul? Sa vedem daca va participa!

Mario Di Lazi
24th June 2006, 17:25
Mureşan a terminat cursa de la Assen pe locul 32
Tânărul pilot român Robert Mureşan (Aprilia) a încheiat pe locul 32, din 43 de participanţi, cursa de 125 cmc din cadrul Marelui Premiu de motociclism viteză al Olandei, a 8-a probă a Campionatului Mondial, disputată la Assen şi în care victoria i-a revenit finlandezului Mika Kallio (KTM).
Ceea ce nu a reuşit în urmă cu 40 de zile, la Istanbul, din cauză că motorul motocicletei sale Aprilia a cedat, Robert Mureşan (15 ani) a izbutit pe circuitul de la Assen să devină primul pilot român care trece linia de sosire într-o etapă a Campionatului Mondial de motociclism viteză.
Kallio a fost urmat de spaniolii de la Aprilia, Sergio Gadea şi Alvaro Bautista. Finlandezul a obţinut a doua victorie din acest sezon, după cea de la Shanghai, şi a 6-a din cariera sa.
Cursa a fost terminată de doar 33 din cei 45 de motociclişti care au luat startul.
La clasa 250 cmc, victoria i-a revenit spaniolului Jorge Lorenzo (Aprilia), care i-a devansat pe san-marinezul Alex de Angelis şi pe italianul Andrea Dovizioso.
Această cursă a fost marcată de un accident în primul tur în care au fost implicaţi cinci piloţi: cehul Jakub Smrz, columbianul Martin Cardenas, italianul Andrea Ballerini şi francezii Sylvain Guintoli şi Jules Cluzel.

cleantone
18th August 2006, 22:51
La Brno e pe locul 31 din 44 dupa prima sesiune de calificari si a avut al 17-lea top speed. Alearga acest GP pentru Team Toth, lucru care banuiesc ca nu are cum sa ii faca rau

Mario Di Lazi
24th August 2006, 19:10
ROBERT MURESAN
Desi are doar 15 ani si i-a cedat motorul, obligându-l astfel sa ia startul de pe linia de la boxe, pilotul aradean a reusit sa termine onorabil cursa de la Brno pe locul 27.
Sursa - prosport.ro

PS: Daca cineva poate sa schimbe numele acestui therd in Robert Muresan

yamaha
24th September 2006, 18:44
Nu stiu daca s-a mai scris de asta pe aici. Am inteles ca de anul asta avem si noi un roman in MotoGP. Il cheama Mircea Muresan, are 15 ani si va concura pentru Aprilia la 125 cc in trei curse. Debutul va fi pe 30 aprilie la Istanbul.
Mai stie careva detalii?

Salut!

Pe sportivul nostru in Moto GP nu il cheama Mircea Muresan ci ROBERT MURESAN, are 15 ani si este membru al clubului moto "LAS VEGAS TEAM" din Arad si este al tatalui lui Robert - dl CRISTIAN MUESAN - Presedinte al clubului sus-numir si PRESEDINTE al FEDERATIEI ROMANE DE MOTOCICLISM.
Este un baiat talentat de care se ocupa familia lui,dar ce se intampla la FEDERATIA ROMANA DE MOTOCICLISM......lasa de dorit. :headbang:
Este acolo o secretara - buna la toate - care fiind amanta sefului,ia decizii si hotaraste dupa bunul ei plac. Pai, lasam Federatia la toanele unei femeiuste venita in Bucuresti si care face repede un copil cu sefu sa aiba si ea o casa in care sa stea ?:happy :happy :happy
Asta da treaba buna.Ea - secretara se smiorcaie ca munceste toata ziua,dar de fapt trage sforile si il loveste pe sef / amant/ pe la spate cat poate :ciocan:
Domnule Muresan ia luati la control toate hartiile Federatiei cu BUGETELE PROPRII SI VEDETI CAT DE roz este situatia pe acolo.........:rosu: