PDA

View Full Version : Divizia A 2003 - 2004



Pages : [1] 2

apparte
9th August 2003, 23:02
M-am intors azi in tara asa ca maine voi fi pe stadion!
In mod sigur "rebelii" sunt infratzitzi cu galeria Pandurilor.Despre dinamo nici vorba,de altfel cainii au luat-o pe cocoasa de 2 ori la sala sporturilor de la rebeli.Iar la meciul de baraj tot dinamovistii si-au luat sticle-n cap.
Rebelii au incercat o apropiere de Armata Ultra(bazandu-se pe comuniunea de culori,adica rosu-albastru) dar au fost refuzati.Vice-liderul Rebelilor poarta tricou si fular al Stelei,iar in galerie(400 de membri cotizanti)sunt multi stelisti din Oradea.De fapt una dintre scandari e preluata de la Armata Ultra(Ros-albastrii ole).PT maine:
HAI BIHORU' si FORZA STEAUA!

Sergio
9th August 2003, 23:34
HAI BIHORU' si FORZA STEAUA!

Mai da cand joaca bihoru cu steaua voi cu cune tineti? :rolleyes:

Sau sperati la un egal? :D :D :D :D :D

apparte
10th August 2003, 18:57
Acum am venit de pe stadion,unde echipa oradeana era sa ne faca fericiti!Traditia s-a respectat!rapid n-a invins la Oradea,si a iesit in strigatele de"campionii campionii m--e si"campionii,campionii p--ii".Inutil sa va spun ca au fost intampinati cu huiduieli si scandarea"Anderlecht"!Bratu trebuia eliminat in prima repriza cand l-a lovit fara minge pe cel care l-a transformat in anonim,Fl.Lazar,jucator care a reluat activitatea din iarna dupa ce a revenit din SUA unde plecase ca si castigator al loteriei vizelor!
Bravo Bihorule!Daca veti juca mereu asa,nu aveti cum sa retrogradati!Atentie dinamo,urmati voi!
Cat priveste intrebarea ta,Sergio,un ochi va rade unul va plange!Asta e viata!Cu parere de rau,voi lua o pauza de cateva luni,dar din noiembrie voi reveni.

inter
11th August 2003, 11:35
Apparte, numai cu Craiova o sa pierdeti acasa :thinkso: (poate si cu steaua :P ) :yeah: :yeah:

ad3an
11th August 2003, 12:31
......................................MAGNIFICA BIHOR.........................................
La stadion a fost o atmosfera de-a dreptul "Infernala" asa ceva doar la Arad si la Timisoara (in meciul cu dinamo) am mai vazut. Un intreg stadion a facut ca Campioana sa se faca de ras,sa optina un punct nemeritat,ar trebui sa le fie rusine,dupa cum s-au comportat pe teren fotbalisti rapidisti au demonstrat inca o data ca li se cuvine de minune numele de "TIGANI" din campionatul Romaniei mai ales lui Bratu care este un increzut nimic altceva ar trebui sa joace la Electromagnetica acolo e locul lui si nu la Rapid
Apparte te inseli Bihoru era infrata cu Dinamo acum cativa ani pt a evita retrogradarea in C de la cine a imprumutat bihoreni cativa jucatori (de la Dinamo) iar de o infratire cu steaua nu prea poate fi vorba pentru ca stii u meciul ala de 100 si de minute care s-a jucat la oradea pt ca steaua sa castige cu eliminari si cu de toate(cand "GUNOIUL" de lacatus a inceput sa scuipe pe cine apuca)
Nu stiu de ce dar duminica Bihoreni vor pierde la Dinamo(oare de ce)
Intere cu Craiova s-ar putea sa pierdem acasa o sa avem cu ei in etapa a 28.cu steaua in nici un caz

Craiova ar face bine sa isi continue parcurs de pana acum daa nu stiu cam greu in sezoanele trecute a avut un start fulminant si pe urma pauza

RESPECT ANDERLECT
FORZA BIHORU
Prosportul scrie numai prostii

rasheedkpenny
11th August 2003, 12:56
Felicitari pt. rezultat! Sper sa continuati si cu Dinamo la fel...
Despre comentariile de mai sus... ma abtin! Nu vreau sa incep nici o polemica, dar atitudinea voastra nu e una corecta, asa mi se pare!

In rest sper sa va mentineti in Divizia A... succes!

EDMOND_
11th August 2003, 22:30
ad3an , ati avut un debut foarte frumos , atat jucatorii cat si , mai ales , spectatorii ! Ati fi putut chiar castiga , ar fi fost un debut exceptional ...dar si asa a fost foarte frumos!

inter
13th August 2003, 09:19
si va urez ca in etapa 2-a sa-i bateti pe caini prin golurile Vrajitorului Oltean :yeah: :yeah: :yeah:

deep purple
13th August 2003, 10:05
Formidabil, tocmai am realizat ca istericii suporteri bihoreni de pe acest forum sunt doar 3 la numar, iar 2 dintre ei considera bihorul pe locul doi in timp ce al treilea mai are o echipa favorita.
Apparte
Forza Steaua si Bihorul
Aramatra Ultra... mai e necesar sa...
si Adrian34087
Bihorul si UTA
Cand va aparea un adevarat suporter oradean aici? :D

Sergio
13th August 2003, 12:23
Cand va aparea un adevarat suporter oradean aici? :D

Cand va retrogarda Steaua :D :D

ad3an
15th August 2003, 11:43
Rasheedkpenny se mai intampla dar ce a facut Rapid la Oradea nu a fost prea frumos dar asta e poate o sa ii invinga pe steaua duminica iar despre suporteri violeti ce sa zic probabil s-au ratacit,o sa ii vad in 30 la Timisoara ce o sa faca,vb dupa aceea
Pe caini nu stiu o sa fie greu dar si un egal ar fi bun
FORza Rebely Oradeny
Forza UTA yeah
FORZA MILAN

Ayrton
15th August 2003, 11:58
Vin ceva suporteri oradeni la meciul de duminica cu Dinamo?

ad3an
15th August 2003, 12:12
Cred ca o sa fie cativa nu sunt sigur desi organizarea este de-a dreptul jenanta,s-au facut deplasari si cand jucau in B cred ca o sa fie si acuma
un pronostic,ayrton barcauan va juca?

Ayrton
15th August 2003, 13:40
Joaca oradeanul vostru, mai ales ca a marcat si la Pitesti si aseara cu letonii.
Eu zic ca va invinge Dinamo, chiar daca sunt subiectiv cand spun acest lucru. Oricum mi-a placut extraordinar de mult echipa voastra in meciul cu Rapid si m-am ofticat cand a egalat *****elul ala de Nita. Pacat, ca Oradea merita sa invinga detasat! Ati avut si un penalty in prima repriza, la Dossey vs Vrajitoarea. Mi-au placut dintre jucatori Mihut, Dumitra si ex-dinamovistii Vrajitoarea si Fl.Lazar.

zuzubuoy
15th August 2003, 15:26
Da mai Ayrtone! O sa fie si citiva suportei oradeni. Se pleaca cu doua autocare maine de la ora 21,00.

FORZA ORADEA !!! :yeah:

Pronostic: 1-2 :flame:

EDMOND_
16th August 2003, 00:16
Prin ziare nu-i prea zice nimeni lui Vrajitoarea exdinamovist ! Esti primul pe care-l aud zicandu-i asa.....Zi mai bine ca este unul din cei luati de Netoiu cu japca!

RedBaron
17th August 2003, 03:05
Catre adn-u' :pace:
Mah, remember me??? Auzi la el... voi va puneti cu Dinamo :drak: Va bat aia maine... 3-0 zic eu :naughty:
Bah, de castiga Bihoru, te bate Flo de numa' ... :thinkso:
Auzi, pe cand un amical cu UTA?
Cica il transfera pe Manta la Bihoru ca n-aveti atacanti, in schimb UTA primeste 500k $. :firedevil:
Na' bine! Succes cu Poli-AEK, ala da meci! Pe ei sa-i bateti, in rest nu conteaza :sneaky:
In final, o vorba cu care suntem amandoi de acord: UTA number 1!!!

alt.core
17th August 2003, 03:14
daphix, pe acu sa-i bateti, in rest nu mai conteaza... multumit ????
uta number 2,3,4,5,6,7, etc... sorry, m-am suparat 8)

RedBaron
17th August 2003, 20:13
Hai mah ca era o gluma pentru un prieten... ce naiba :thinkso:
Dupa cate stiu, si Bihorul isi doreste mult o victorie cu voi (si reciproc, nu?). Nu cred ca ai motive de suparare... AR-TM-BH este "axa" din Vest...
Cat despre "UTA number 1!"... asta e... :drak:

Sergio
17th August 2003, 23:31
A fost, Daphix, nu mai e demult. /nope/

RedBaron
18th August 2003, 01:12
Depinde din ce punct de vedere privesti! :thinkso:
Pentru fani, UTA ramane "number 1", asa cum Poli e pentru voi "number 1".
Din pacate, daca privim din punct de vedere al rezultatelor, "fruncea" clasamentelor nu ne-a mai apartinut de mult ...

Sergio
18th August 2003, 01:24
Pai pana la urma rezultatele din prezent conteaza, sau o sa ne iei iar cu istoria voastra? :rolleyes:

Ayrton
18th August 2003, 11:25
Referitor la meciul din "Stefan cel Mare", ati avut dreptate, au venit si niste oradeni, 22 sau 23 de oameni (numarati!), au cantat vreo 10 minute la inceputul meciului, apoi s-au asezat cuminti pe scaune, si abia cand a ratat Vrajitoarea ocaziile ale 2 s-au mai dezmortit si ei.
In rest, vreau sa-l remarc pe portarul Rotaru, excelent ieri, si care a dat dovada de mult curaj recunoscand ca este dinamovist de vreo 16 ani. Bravo lui! Sper sa-si dovedeasca si in meciurile cu adversarii la titlu ai dinamovistilor valoarea.

inter
18th August 2003, 11:28
pai cei 22-23 bihoreni au stat sa-i numere pe suporterii cainilor :D :D , care au venit in nr. impresionant la stadion sa-si sustina favoritii :D :D :D

RedBaron
18th August 2003, 16:41
Sau tu Sergio, cu coreografiile voastre... Esti cumva avocat? Te intreb asta, deoarece cunosc vreo 2 si doar astia pot gasi in orice afirmatie, ceva de care sa se lege. Esti incorigil, recunosc.
Cred ca am fost destul de clar si explicit in cele 3 mesaje... si totusi tu nu ai priceput sau ai inteles altceva... nu stiu. Cred ca, mai bine, pe viitor, incearca sa nu mai raspunzi la mesajele mele, mai ales cand nu iti sunt adresate (apropo, in 1 mesaj scrie clar... pentru ad3an). :rolleyes:

Sergio
18th August 2003, 18:18
Cred ca am dreptul sa ma leg de orice mesaj vreau, daca asa consider, chiar daca nu-mi este adresat (parca as fi primul care face asta).E un forum liber, sau asa se doreste a fi. Daca nu vrei sa vad ce scrii altora sau sa nu mai comentez, da-le PM si ai scapat de gura mea.

PS. Nu sunt avocat, sunt economist. Sper ca nu te-am dezamagit. :P

gerrard
19th August 2003, 18:13
Hello

I hope this post does not contravene forum rules or offend anyone, if so I apologise in advance and I trust the moderators will remove it.

I am working for a company who make football management computer games, and I am researching the Romanian league. I'd really appreciate it if you could help me with some information about Bihor Oradea.

Could you tell me who is Bihor Oradea's:

Manager:
Captain:
Penalty taker:
Free kick taker:
Corner-kick taker (from the left):
Corner-kick taker (from the right):

I also need some information about the manager's tactics. Please could you tell me about his preferred tactics and formation for home and away matches: (just highlight an answer)

Formation used: 4-4-2, 3-5-2, 4-3-3 etc.
Counter attack used: Yes or no.
Attacking tactic: Patient, mixed or direct.
Defensive tactic: Deep, mixed or pressing.
Passing tactic: Long ball, mixed or short ball.
Distribution tactic: Wide, mixed or central.
Focus of play: Defensive, mixed or attacking.

You can reply to me by email to research9@codemasters.com

Thank you very much for all your time and any help you can provide me with, and good luck for next season!

Kindest Regards


Rob Davies
Researcher

I have posted a similar message for each of the clubs I have so far failed to find this information for, please do not take offence at this, I must research the whole of divizia A and am finding it difficult to find Romanian fans to contact. If you support another Romanian divizia A club please respond with the answers for your team instead, or see the post on your forum page.

ad3an
23rd August 2003, 22:23
Meci naspa FC BIHOR nu a reusit sa se impuna in fata coalitiei din ploiesti pt ca altfel nu am cum sa ii spun echipei petrolu sau astra care o fi pt ca numai fotbal nu au jucat!!
Nu conteaza sinurul meci care conteaza este meciul de sambata de la Timisvaro meci pe car Oradeni o sa il castige clar,iar la fel cum a facut UTA sezonul trecut!!1
"Un mesaj de la bihor pentru curva tuturor sa se auda in toata tara **** poli timisoara" si rapid
dupa meciul de la Tm mai conteza doar confruntarea cu steaua si binenteles Unirea alba iulia(mai bine s-ar numi Vanju satu mare)
Pentru UTA inceput naspa 4-0 cam greu dar sa speram ca va reusi
p.s Daphix o sa fii smanbata pe stadion(la tm) a si cum ti se pare ca joaca bihoru,termina intre primele 5 eu zic ca da
TIMISOARA RUSINEA TARI!!!!!!!!!! de 3 x
FORZA BIHORU!!!!!

EDMOND_
23rd August 2003, 22:32
ad3an , imi pare rau ca nu ati castigat cu Ploiestiul....un loc in primele cinci va fi un obiectiv foarte greu realizabil ,....ceva mai aproape de adevar cred ca ar fi un obiectiv in primele zece , care ar fi chiar foarte onorabil pentru o echipa nou promovata!

Sergio
23rd August 2003, 22:38
Pentru ei cel mai realist e in primele 16......... :drak:

Ady, se pare ca ai memoria scurta. UTA a castigat cu 4-3 in prelungiri. Daca asta numesti tu victorie clara.... :ciocan:

Vad ca si Poli si Bihoru au un singur gol marcat. Nici o grija, sambata se schimba situatia. :D

RedBaron
23rd August 2003, 22:39
Da... :( un inceput ca un sfarsit, cu acest 4-0. Am fost la meci la Cluj... pacat... au fost o multime de aradeni... da' am plecat toti "cu coada intre picioare"! Totusi, daca nu ai fost in zona asta a tarii (CJ), iti recomand... sosele bune, curatenie, parca nu eram in Ro.! Oameni amabili... Cine spune ca in Vest (adica aici la noi) ii civilizatie... se insala... da' astea-s alte discutii!
Da.. voi fi la meci la TM! Sunt prea curios sa nu merg! Nu cred ca va fi televizat... deci voi face tot posibilul sa-l vad "live"! Tu o sa stai la galerie? Vin si smecherii aia 2, sau nu, sau nu-s decisi... ? Sa-ti tii tel. deschis...
Cam asta e... bafta cu Poli AEK! Daca termina BH in primele 5 (?), e greu de spus, eu nu am vazut decat 1 meci de-al lor... avand in vedere ce am vazut sezonul trecut la Poli AEK e prematur...

deep purple
23rd August 2003, 23:26
Da va e frica rau de Poli AEK de-ati inceputu cu "curva" etc. :D
Adriane, daca eu iti spun beach nu trebuie sa-ti stea capul la catele ca e vorba de plaja. Sau daca-ti spun "come" te chem sa vii... nicidecum sa "cum". Aia o faci singur garantat dupa felul in care vorbesti.
Daca tu iei intelesul unei peluze altfel inseamna ca-ti sta capul numai la prostii. Visezi doar curve in timpul liber. Iti garantez ca iti vine si tie randul. Se va gasi intr-un final o botanista sa te rezolve si atunci vei intelege ca e de fapt o "curba de sud".
Deocamdata sunteti la -4, asa ca ciocu mic ca nu se stie niciodata la cate alte minusuri va puteti situa.

csehi
24th August 2003, 00:41
Suparat inca dupa meci,in care a trebuit sa admir fluierul stramb al lui Tudor si antijocul gazarilor,mai am puterea sa spun:Nu-i nimic baieti,batem etapa viitoare!Hai Bihoru!
Si pt ca tot se gasi un "jmecher"sa se ia de Bh,un semnal:Timisoara we're cuming on you!(si cand ma gandesc ca azi am aplaudat ca au scos egal la Pitesti cand s-a anuntat rezultatul pe stadion).

EDMOND_
24th August 2003, 12:25
Csehi , nu fi suparat , asta este viata... Iar Astra ( ma rog , Petrolul ) este o echipa urata ..(. joaca tot timpul la rezultat ) cu un antrenor mediocru...

DRAGOS
24th August 2003, 12:46
Pacat ca nu i-ati batut pe ploiestenii aia increzuti!!!!! M-as fi bucurat daca i-ati fi batut ca sa le scoateti fitzele din cap. Mie imi plce f. mult echipa de la Oradea de cand am vazut barajul cu Otelul. Eu cred ca voi nu veti avea probleme cu retrogradarea!!!!! HAI ORADEA!!!!!!

dan_oradea
24th August 2003, 13:21
... cam asa as putea caracteriza meciul de azi in doua cuvinte ...
doua echipe, doua stiluri, doua abordari ale aceluiasi sport ... una
tanara, modesta, fara experienta marilor competitii, dar doritoare
de fotbal ... alta alcatuita din jucatori harsaiti prin mijlocul
diviziei a, unita in dorinta de a face antifotbal ... pentru ca nu
vad alta definitie a asazisului joc al petrolului de azi decat
antifotbal ... cum sa caracterizam altfel jocul petrolului cand
ajungi sa te aperi minute in sir in careul de 6 metri ?! (oradenii
bateau cornerele la limita careului de 16 metri ca sa-i scoata pe
petrolisti din cel de 6 m la un moment dat ...)... ce fotbal zic
petrolistii ca stiu cand momentele in care declansau contraatacuri
ca urmare a asediului prelungit se sfarseau lamentabil prin
impiedicarea lui orlando si costescu, atacantii petrolului, in
propriile picioare ?! ce aparare e aia care e facuta sistematic
varza urmare a atacurilor oradene ce se terminau nu prin deposedari
sau interventii spectaculoase ale aparatorilor ci prin interventii
extraordinare ale portarului sau prin suturi pe langa poarta ?!...

am vazut in cei doispe ani ai oradenilor prin
diviziile inferioare o gramada de echipe, unele non-echipe ... cel putin in
ultimii ani n-am vazut niciuna care sa joace atat de urat ca
petrolul de azi ... de fapt n-a jucat nimic, chiar momentele lor de
atac au sfarsit lamentabil prin executii hilare, majoritatea dand cu
stangu-n dreptu ... cred ca nici daca-i lasam singuri pe teren nu
gaseau poarta ...

problema e insa a noastra a oradenilor, care n-au reusit azi sa se
descurce in haosul din apararea petrolista ... avem multe baiuri, in
mare parte semnalate de mine si dupa meciul cu rapidul ... suntem
mici, cu jucatori fara experienta, mediocri din multe puncte de
vedere ... vrajitoarea preocupat de simulari (tudor l-a si luat la
ochi si cum era el la minge in lupta c-un aparator fluiera fault in
atac fara ezitare ...) keseru promitator, realizator a doua faze de
exceptie, insa prea puiutz pentru fotbalul (sau antifotbalul ?!)
practicat azi de petrolul ... mijloc slab, stereotip, aparare
ezitanta, noroc cu panaramele petroliste ... si lotul e subtire,
banca de rezerve firava ...

tudor a facut si el parte din atmosfera, ba chiar a si contribuit la
crearea ei ... un arbitru urat prin aroganta sa, prin asazisa lui
scrupulozitate care insa a favorizat fragmentarea jocului ... un
fluier de tot rahatul care nu se auzea mai de loc, multe fluieraturi
in compensatie, unele starnind rasul spectatorilor chiar daca erau
in favoarea noastra ...

ciudata galeria petrolista ... pe stadion am auzit c-ar fi fost
niste scandaluri provocate de ei prin terasele din centru ... la
stadion s-au prezentat doua, una numeroasa si una de vreo 15-20 de
persoane ... am in teles ca cea mica era a astrei !! despartiti de-
un gard si de jandarmi au inceput prin a se injura la greu, sfarsind
prin a se bate intre ei !!:):) politia a intervenit, a rarit o
gramada dintre petrolisti, ceea ce i-a facut sa nu conteze in prima
repriza ... dupa pauza au revenit cam jumate, nu stim cati au fost
retinuti de politie sau cati au fugit pe terase sa vada steaua-
dinamo :)

asta e, una peste alta e greu in divizia a ... un 0-0 trist ...

csehi
24th August 2003, 17:45
Edmond,dac-ai sti cat ne lipsesc....... Bundea si Borbely(in conditiile in care a plecat Csehi).Desigur,nu ne-ar fi stricat un Domocos,Barcauan,Nesu,Bodea sau Luput.Asta e soarta noastra,a echipelor cu buget mic:sa alimentam alte cluburi cu jucatori,iar noi sa cautam mereu altii care sa le ia locul.De ex,in lotul actual in afara lui Vrajitoarea,pe postul de atacant mai sunt doar Stan(21 de ani),Keseru(n-a implinit inca 17)si Cigan,baiatul fostului jucator de la finalul anilor 80,care n-are decat 15 ani.Cum naiba sa te bati cu niste fundasi nu foarte valorosi,dar harsiti in divizia A cum au fost cei ai Petrolului?

ecstasy
27th August 2003, 01:19
"TIMISOARA RUSINEA TARI!!!!!!!!!! de 3 x " ad3ane, mai ai de invatzat despre timishoara destul de multe... cre` ka ai cam chiulit de la istorie sau ce s-a intamplat?! :D tztztz... rushinika mey, o fi oradea orash important, dar oare de ce totzi italienii prefera timishoara? oare de ce dreq s-a mai dezvoltat cu cateva zeci de metri in firecare directzie numai cu firme de renume? propun sa cautzi: incontro, imp... restu`, daq vii pe aici shi scapi nevatamat, poate le vei vedea shi tu :P

deep purple
27th August 2003, 01:53
csehi, credeam ca poti mai multe. adrian (copilul minune) ne-a jignit neintrebat si i-am atras atentia ironic la iesiriile lui. Ma mira ca nu l-ai tras de urechi si te-ai trezit sa-l acompaniezi.
Ciudat.
ecstasy, poate copilul nici nu stie ce e aia rusine exact. O spune asa ca a auzit ceva asemenator la peluza.

csehi
27th August 2003, 16:04
Pt cei interesati plecarea la Timisoara se face de la stadion.

ecstasy
28th August 2003, 02:59
cum l`am acompaniat mey? hmmz... imi pare tare rau daka am facut asta, sa shtii ka nu il am de loc la suflet;)
forza viola :yeah:

deep purple
28th August 2003, 03:04
Nu tu ecstasy, vorbeam de csehi.

ecstasy
28th August 2003, 03:35
aaa... oka!:) deep, chiar aja de mult itzi place trupa? sa shtii ka shi eu am ascultat o vreme:) :happy

deep purple
28th August 2003, 03:50
E nici chiar asa, imi plac dar mai au mult ca sa-i pot numi preferatii mei. Se potrivea numele cu emblema lui Poli. Dar hai sa vorbim despre asta in alta aprte. Aici sunt 3 oradeni care vor sa discute despre echipa lor. Sa nu-i conturbam, ca nu-i frumos.

zuzubuoy
28th August 2003, 15:14
Poti lasa ironiile in alta parte!!! /fu/ :evil: :ciocan:
Vrei sa spui, ca daca sunt numai 3(?) oradeni, atunci echipa nici nu are suporteri?
Dar de ce ma obosesc??? Oricum o sa vii cu texte, de genul:"Ce spun eu, si ce-nteleg altii?" :angel:
Chiar te crezi superior???!!! :flame:

Poli AEK - FC ORADEA 1-2 :yeah: :P :yeah:

dan_oradea
28th August 2003, 20:49
am stat in timisoara 6 ani si am un oaresce respect pentru timisoreni ... nu cred insa ca timisorenii adevarati pot fi mandrii de mancatorii de spaghete care invadeaza tot vestul tarii ... fii linistit ecstaziatule, si la oradea sunt multi, mult prea multi macaronari si incepe sa ne fie sila de ei ... faptul ca tie nu ti-e (ba chiar te mandresti cu ei :D ) dovedeste ca esti doar un puiutz tembelutz ... am auzit c-au napadit timisoara in cautare de puicutze, drept pentru care banuiesc ca stati cam mult singurei in baie :P

mergem la timisoara sa invingem :yeah:

ady_azzuro
28th August 2003, 21:24
lasa-l ma in pace pe ecsasy ala ca un nesimtit si o jigodie de prima clasa.
asta arata cum se comporta banatenii, mai ales dip.
are cu cine semana ecstasy :D :D :D
sper sa ii bateti pe timisoreni sunt slabi au echipa de divizia B :happy :happy :happy

EDMOND_
28th August 2003, 23:16
Azzuro , ce esti mah asa pornit!? Important este sa fie un meci frumos...sa castige fotbalul!

ecstasy
29th August 2003, 00:44
:D :D :D yo` nu stau pe nashpa in ashteptare de puicutze, le am cate vreau, daka vreau, shi sa shtitzi ka nu vreau;>> nu de alta, da` sunt pe invers :thinkso: :P :P :P

ecstasy
29th August 2003, 01:36
zuzu, nu era vb de aia, ci era faptul ca nu ne putem apuca noi sa vorbim despre trupa deep purple pe forumul vostru, mai ales ca toate discutziile ar trebui sa se mentzina in jurul fotbalului, nu?... pur shi simplu nu am vrut sa va deranjam :( daka am vrea asta, am putea sa o facem in alt mod

ad3an
29th August 2003, 13:11
Ok Daphix zici ca ai fost la Cluj probabil mai bine stateai acasa 4-0 naspa bihoru le-a dat 3 sau 4 in pima etapa tot la cluj da cine stie poate ca promovati bine ar fi.
Si zizi ca ne intalnim sambata pe "DAN PLAPUMARU" eu o sa fiu in galeria oradeana te astept si pe tine tot acolo(esti dator stii u UTA CRAIOVA)
E si unu dintre smecheri cu mine da zice ca nu merge la Tm.
deep parca ziceai ca iesi de pe topicul asta ce mai astepti.Drum bun


"Un mesaj de la bihor pentru curva tuturor se se auda in toata tara m..e fulgeru bragadiru TIMISOARA(AEK)"

p.s pt daphix Multumiri pt Njock stii tu de la cine....

iar cine a scris chestia cu -4 la adevar o sa se rezolve sambata okk
FOrza ROS ALBASTRIII
FORZA REBELY ORADENY!!!!
POLI DE KAKA!!!

RedBaron
29th August 2003, 14:11
Pacat ca nu vrea sa vada TM tipu'!

Oricum, la TM voi fi si eu... acuma la voi in galerie nu pot sa stau... dar, eu o sa va tin pumnii, de aceea si merg! Sper sa fie un meci frumos cu cat mai multe goluri!

O fi batut Bihorul pe CFR Cluj anul trecut, dar ei acum au alta echipa, in plus UTA a avut un meci f.slab... nu cred ca se va mai repeta.

Offtopic: vad ca s-a vorbit de trupa Deep Purple. Si eu sunt un mare fan al lor :happy

ecstasy
30th August 2003, 21:26
Poli AEK - FC ORADEA 1-2 s-a intors scorul, draga zuzuboy;P:))) eu speram la un egal, imi place echipa voastra, dar nici nu imi displace ka am cashtigat... numa` sa nu o ducetzi tot asha:> papa, tina.

Sergio
30th August 2003, 22:54
iar cine a scris chestia cu -4 la adevar o sa se rezolve sambata okk


ady mai bine taci ca numai prostii spui. Zau ca nu-i bine. Nu te mai crede nimeni acum. Take care man! :cya:

ecstasy, nu cred ca te-ai fi multumit cu un egal. Cel putin nu mi-am dat seama de chestia asta. Stii tu de ce zic...... :kiss:

ad3an
30th August 2003, 23:05
Sergio stii tu proverbul cine rade la urma rade mai cu pofta ne mai intalni noi in campionatul asta.Ati castigat o lupta da nu ati castigat rasboiul dupa F.C.Bihor POLI tragem linie si vedem cine e mai bun okk,azi ati avut noroc mai vedem noi

Poli-n B Poli-n B sau SERIE C

Cand o sa veniti la oradea stii ce o sa se intample ce s-a mai intamplat cu multi ani in urma pe vemea raposatului mai bine nu veniti(la Oradea nu exista gard la tribune asa ca!!!).
Daphix pana la urma nici eu nu am mai ajuns
Despre CFR am vazut ca stau bine echipa 7-0 in deplasare numai UTA a mai dat la POLI acum 2 ani 7-0 la Timisoara
7-0 7-0 lol
FORZA BIHORU ALE ELE
Forza ROS ALB ALBASTRU
yeah yeah yeah yeah yeah yeah yeah

deep purple
30th August 2003, 23:14
Cand ti-e rusine de prezent dezgropi mortii. Sunteti echipa bunicica pentru ca aveti timisoreni in ea. :D

Cu -4 la adevar... ramane cum am stabilit!
Bafta in continuare!

phil
30th August 2003, 23:16
in locul tau, ad3an, m-as preocupa mai putin de soarta echipelor adverse si mai mult de problemele propriei echipe. cat despre amenintarile cu ce se va intampla la Oradea tine-le pentru tine si tzutzerii tai.

e adevarat ca meciul de azi a fost strans dar din cate tin minte nici Poli nu si-a vandut ieftin pielea pe Cris de-a lungul anilor.

Sergio
30th August 2003, 23:52
Ady, nu te mai justifica atata. Ati pierdut. Punct.
Pana in retur mai este. :bere:

dan_oradea
31st August 2003, 00:11
asa-i, a vandut-o scump tare ... mi-aduc aminte de un 7-1 parca, si nu cu echipa de juniori care a patit pocinogul sa ajunga in c, de unde a inviat din cenusa proprie cu niste zoaie de rocar, devenind rusinea de azi :drak: sigur azi ati castigat, asa e ... imbatati-va cu asta, credeti ca aveti o echipa mare, insa sunt sigur ca-n cosmarurile polistilor adevarati vor mai apare contraatacurile ucigatoare ale oradenilor prin varza aia de aparare, suturile lui keseru, bulevardul de pe partea voastra stanga, pasele voastre etern laterale, balbele lu' buia ... si multe altele ...

deep purple
31st August 2003, 01:02
dane, dar cand Ripensia a batut CAO cu 8-0, mai tii minte?
Pana una alta azi ati pastrat "avantajul" de -4 la adevar si mai bine v-ati concentra la etapa viitoare ca va vin nashii din Alba Iulia.
Cat a fost? 4-3 dupa ce-ati condus cu 0-3? :D Aia rusine ba, nu visul unei echipe sa se mute la Timisoara. Voi ca aveti jumatate echipa timisoreni nu va simtiti cu musca pe caciula dar va luati de noi ca Toni a cumparat un club din Bucuresti si nu din Vascauti.

csehi
31st August 2003, 01:30
Ce s-au gasit sa vorbeasca cocalarii!Cel mai naspa public din cate am vazut cu apucaturi tziganesti,e cel din TM.Azi v-ati dat examenul,ne-ati facut cu arbitrii!Imnul vostru ar trebui sa fie:Multumim din inima partidului(PSD).AEK Bucuresti mutata-n Timisoara(dupa ce initial au vrut la Oradea,dar oradenii au refuzat tot lotul lui AEK Bucuresti),o echipa de desculti care daca nu era ajutata de arbitri,cu toate greselile buhorenilor,NU batea azi.

deep purple
31st August 2003, 01:40
:D PSD sunt acum dusmanii lui Poli AEK. :D
Tu nu ai auzit ca s-au inventat ziarele? Consiliul Judetean pesedist a "furat" stadionul de la primaria PNT-ista si acum il santajeaza pe Dobos pentru ca l-a lasat pe Aramas cu buzele umflate.
Acum, stiu ca esti suparat dar nimeni nu a spus nimic de arbitraj. Nici un ziar electronic si nici Ionut Popa. Te-ai apucat tu! Spectatorii aia de care zici erau ceva rebuturi imigranti in vestul tzarii. Nu trebuie bagat in seama tot complexatul.

ecstasy
31st August 2003, 01:49
ba, voi vorbitzi de arbitrii? dupa ce v-a scutit de un cartonash roshu? am fo` putzin cam aproape shi am vazut ca, bine faza...

csehi
31st August 2003, 01:50
In prima repriza la 1-0 am scapat de 3 ori 1-1 cu portarul si am fost opriti de tusier(fapt recunoscut si de liderul galeriei timisorene care a venit dupa meci la noi).E adevarat ca acelasi tusier a mai ridicat aiurea steagul odata in repriza a doua pe un atac al vostru dar pozitiile nu se compara(Vrajitoarea de 2 ori era central pe poarta,iar Keseru in pozitia din care marcase).Plus inca un fault asupra lui Vrajitoarea(l-a tinut,cred,Soltuz de l-a rasucit).Ca sa stii si tu de cand e la Oradea,popa n-a comentata decat o singura data un arbitraj,la Campia Turzii cand ne-au iesit 3 jucatori accidentati in urma loviturilor cu cotul.Si stii cine a arbitrat?Cel mai hot dintre arbitri!Iti mai dau un indiciu....e timisorean!

ecstasy
31st August 2003, 01:58
shi in plus de asta, de titlul primit de cvucs din partea lpf ce ai de spus???? hmmz... mai greu cu voi... shtii cum latra cainele in ardeal, nu?? "no... daq`ii musai... ham...." :D imi pare tare rau de voi.... :( da` sa shtitzi ka la faza cu arbitrul suntetzi un caz fericit inka, sa vedetzi cand se lasa off`sideuri la 4 jukatori... sau cand se da lovitura libera la poarta voastra cand a fo` facut fault in atak... astea sunt o mika parte din hotziile care se fac cu arbitrul... in fine, spunetzi`i la popa ala al vostru ka data viitoare cand vine la timishoara, sa ishi ia garda de corp, ka daq il prind pe strada il spanzur de tabela. iar la timishoara rara vetzi intalni celebrele trivialitatzi. dar atunci cand le auzi, sa shtzi ka chiar le merita cei carora le sunt adresate! du`te la sapaa... tzarane, du-te la sapa!!!

deep purple
31st August 2003, 02:01
csehi, eu cred ca problema ta nu e legata de acest meci sau de fotbal in general. Problema ta sunt timisorenii. Pacat. Problema noastra nu sunt oradenii. Deci pot spune ca-i pacat de neuronii cheltuiti.
Eu la meciuri la Poli aveam tot timpul senzatia ca arbitrul ne fura. La iesire m-am intalnit cu o cunostinta (observator de arbitrii la Divizia C si D) si mi-a spus ca arbitrajul a fost de Nota 10, care de fapt nu se acorda pentru ca e egal cu "perfect". Daca n-a spus Popa trebuiau si ziarele sa pomeneasca ceva, iar faza cu PSD-ul e total eronata. Acum sunt principalii dusmani ai echipei.
Echipa nu este a Bucurestiului este a lui Dobos. El a platit pentru ea si tot el a impartit-o cu Politehnioca pe care noi o sprijinim. Motivul pentru care a venit la Timisoara si pentru care sta aici e dupa cum a spus el "sa faci turul stadionului cu 40 000 de suporteri nu poate fi schimbat pe tot aurul din lume".
Daca tu iti cumpari o Dacie e a ta sau ramane proprietatea uzinei din Colibashi?

ecstasy, vorbeste mai frumos te rog. Omul poate fi inca sub influienta partidei si poate spune mai multe decat e necesar sau decat vrea el.

csehi
31st August 2003, 02:03
ectasy,esti doar un cocalar dintre cei prezenti azi pe stadion,du-te si mia-ti pastila...usor,nu tot flaconul de rudotel odata.......

deep purple
31st August 2003, 02:05
csehi, nu vreu sa fiu mistocar dar nu am mai auzit termenul "cocalar". Sunt plecat de ceva timp din tzara iar prima data cand l-ai scris am crezut ca-i o eroare de scriere. Poti sa-mi traduci si mie te rog?

csehi
31st August 2003, 02:09
Ectasy,tu ce fault de roshu ai vazut?Eu n-am vazut nici unul la nici una dintre echipe(e adevarat,Stanciu trebuia sa ia galben la hent)!

Sergio
31st August 2003, 02:16
Deep, cred ca e un cuvant cunoscut doar de el, nu cred ca a auzit cineva de asa ceva. O fi in maghiara sau vine de la coca cola? :rolleyes:

Csehi, acum faci pe prostu'. Daca arbitru era corect, ar fi trebuit sa terminati meciul in 7 jucatori. In a doua repriza n-ati jucat nimic, ce naiba? :x

csehi
31st August 2003, 02:26
Care faulturi mah?La fiecare deposedare,al vostru nu se mai ridica de jos 2-3 min.In repriza a doua ati tras de timp cat ati vrut!Sau la voi si lovirea cu mingea e de rosu?Sa-ti aduc aminte cum ati plecat pe contraatac dupa sutul lui Marginean blocat de un fundas al vostru care a ramas la pamant si pe urma ati urlat la arbitru sa opreasca meciul?(nu voi,spectatorii,ci jucatorii).Zi-mi ce faulturi au facut bihorenii?Tinerea piticului de la mijlocul terenului(cand a si faultat din spate,e drept)?Pai atunci 15 de la voi trebuia eliminat de vreo 3 ori.Nu va doresc decat sa aveti parte de arbitrajele pe care le-am avut noi pana acum.La ce echipa aveti,ramaneti cu tot atatea puncte ca si pana acum.In 4 etape am avut un arbitraj bun(culmea,cu dinamo),in rest numai aiurea.

csehi
31st August 2003, 02:47
Nu,zau,sunteti frati cu rapidistii si n-ati auzit de cocalar.......interesant!Deep,o declaratie a unei trupe(sa zicem) rock te va edifica:Publicul din Ardeal e mai educat,cel din bucuresti e cocalar.Pt lamuriri suplimentare maine daca mai ai neclaritati...sunt cam obosit

RedBaron
31st August 2003, 02:50
Poli AEK - FC Oradea: 2-1

Un punct de vedere personal: pot spune ca la noi, inca odata, a iesit in evidenta prea mult arbitrul... ceea ce nu ar trebui. Au fost greseli de ambele parti... Cum am vazut eu din tribuna, uneori a arbitrat in functie de "cum batea vantul"... poate si Poli au avut un 11m... .

Oricum, ceea ce eu am vazut in 1 repriza a fost o echipa Poli cu dorinta dar parca penalizata de o oarecare stangacie... nu se prea gaseau in teren jucatorii, iar pe fondul unei usoare dominari a TM, BH inscrie pe un contra-atac. Pana in momentul in care Poli a egalat, BH a dat dovada de un joc bun, pe alocuri as spune foarte bun, dar asta si pe fondul caderii TM-lor, mai ales psihic. Totusi, TM egaleaza printr-o gafa a nr. 7 de la BH, care trimite o pasa la portar, fara sa fie atent, pasa fiind interceptata de un jucator de la Poli. Asadar 1-1 pana la pauza, dar din momentul respectiv, BH are un joc descendent... adica nu a mai aratat acelasi joc bine legat... Ceea ce nu este mai putin adevarat, Poli a fost dusa si de public spre victorie, golul de 2-1 cazand oarecum normal dupa cursul jocului, in repriza a 2-a. Pe final Oradea ataca in valuri, valuri care se "sparg" la limita careului mare al TM.
Concluzia ar fi ca TM a castigat pe merit zic eu, dar BH a dat o replica buna, si de nu erau niste greseli personale ale BH-nilor, poate s-ar fi intors cu puncte la Oradea. Dupa cum am spus, am vazut un joc bun al BH, dar mai ales dupa golul de 2-1, acesta nu a mai reusit... .
Este adevarat, TM nu a avut nimic de impartit cu BH... neexistand incidente sa zic asa... Poate cateva semne de.. bucurie facute spre una din peluze, dar atat.
---
Pe scurt, asta ar fi Ad3an! Eu am vrut sa vorbesc cu tine, de aceea te-am sunat, m-am uitat si in peluza cu cei din BH, dar... mai vine si returul, poate ne vedem atunci.

Sergio
31st August 2003, 02:57
In sfarsit un punct de vedere pertinent si daca consideram ca e si neutru (sau aproape neutru) isi pot face toti o imagine despre meci. Mersi Daphix, asteptam interventia ta, n-am stiut sigur daca ai fost la meci.

Nu vad de ce va surprind tragerile astea de timp.Care echipa din Ro nu ar fi apelat la asa ceva in ultimele minute, fiind si in avantaj. Sa nu-mi ziceti ca Oradea ca m-ati spart. /nope/

Hai ca ma duc si eu ca e tarziu. :cya:

csehi
31st August 2003, 03:15
Daphix,mi se pare ca pe sectiunea intern am scris ca o echipa de descultzi a batut una de fraieri.Asa am sintetizat jocul de azi.Azi am gresit f grav noi(de fapt si la golul 2 mingea trece printre mainile lui Rotaru,am luat goluri din faze care nu anuntau nimic,dar daca nu ne opreau arbitrii la 1-0 pt noi....cu toate greselile pe care le-au facut ai nostri,nu pierdeam azi.De fapt ei nu ne-au batut,ne-am batut singuri....si totusi.......
Mi-e ciuda pt ca era o echipa de batut.Oricum,cel mai bun de pe teren a fost Fritea.
7,cel care a gresit,e Mihut,cel care ne-a lasat in 10 din min 30 la Alba Iulia dar si cel care a schimbat fata echipei in returul cu Otelul de la Oradea.Daca ar si gandi putin(v declaratia lui Popa) ar fi cel mai bun om de banda dreapta din Romania.
Oricum,avem cea mai tanara echipa din A...daca ar ramane inca macar 3 ani impreuna...

deep purple
31st August 2003, 03:23
Mi-e ciuda pt ca era o echipa de batut.

Toti trecem prin astea. Ce sa spun de Poli - Ceahlau cand am nimerit de 3 ori bara?

RedBaron
31st August 2003, 03:29
Sunt de acord, Poli putea fi batuta azi... m-a surprins in 1 repriza stangaciile lor, sa le spun asa. O sa-i coste pe viitor... Tin minte ca si returul din campionatul trecut, Poli a mai aratat monstre de joc... de acest tip, imi aduc aminte meciul de la TM, cu Otelul, spre exemplu.

Da, Fritea a jucat bine, desi de vreo 2 ori m-a suparat ca nu a dat drumul la minge, dar a jucat bine! Am vazut tehnica buna la BH-ni, cat au fost pe val... .

Oricum, repet, nu cred ca BH va retrograda! Jocul echipei nu este asa slab!

Sincer, imi doresc sa nu cada nici TM, nici Alba Iulia... si sa intre UTA! Ce frumos ar fi... UTA, Poli si Oradea... Macar atat! Doamne ajuta!

phil
31st August 2003, 03:31
Daphix_, :ok: pentru obiectivitate (ma refer si aici si pe forumul vostru).

csehi: asa vorbesti de parca ar fi notoriu faptul ca Poli e o echipa favorizata de arbitri. in meciul asta inteleg ca au fost greseli in defavoarea ambelor echipe. oricum, intre a spune ca arbitrul a gresit si ca noi v-am fi "facut cu arbitrii" e cale lunga. tu afirmi nici mai mult nici mai putin decat ca rezultatul final a fost influentat de arbitraj. ei bine, din cronicile pe care le-am citit pana acum se pare ca ati pierdut pur si simplu pe mana voastra.

si apropo de "urarea" ta: sa fi vazut tu "arbitraj" in meciul lui Poli cu dinamovistii din primavara lui 88, returul intalnirii de pomina din toamna lui 87 cand castigasem acasa cu 2-1 (ar fi trebuit sa fie 2-0, dar arbitrul le-a validat un gol inexistent militienilor). la Bucuresti, scorul a fost sec: 6-0 pentru Dinamo. comentatorul radio Mitica Pelican ironiza din greu formatia timisoreana care chipurile juca penibil, fara sa treaca de centrul terenului. putina lume stie totusi in ce conditii s-a desfasurat acel meci. pe vremea respectiva locuiam in acelasi bloc cu fundasul Craciun si evident ca l-am intrebat cum a fost. mi-a raspuns, scarbit, ca gazdele jucasera la intimidare, cu lovituri fara balon si tot soiul de alte magarii de genul asta, chiar sub privirea impasibila a arbitrilor. o tara intreaga fusese indusa in eroare de comentariul tendentios al lui Pelican fara sa stie ca pumnii incepusera sa cada inca din tunel si ca jucatorii timisoreni erau calcati in picioare pe gazon. nu, tot ce vedea el era doar cum Dinamo triumfa in fata unei echipe de doi lei.

asa ca las-o mai moale cu "urarile" tale. pana la urma, in deplasari mai frica mi-e de echipa decat de prestatia arbitrilor.

deep purple
31st August 2003, 04:49
Nu am mai auzit cuvantul si vad ca si ceilalti sunt straini de "cocarlan". Priviti singura referire la arbitraj in cronica prosportului.


"Oprea a centrat la golul al doilea si putea obtine penalty în minutul 69 cînd Amzucu i s-a urcat în spate, dar Deaconu a făcut semn ca jocul să continue. "

Nu contest ca nu au mai fost si alte erori dar cea mai mare si poate singura care ar fi schimbat scorul a fost in favoarea oradenilor.

dan_oradea
31st August 2003, 13:13
deep-ule trebuie sa fie tare frustrant pentru tine sa nu fi vazut de atata amar de vreme un meci de fotbal ... si frustrarea asta o reversi aci sau pe alte forumuri ... eu si altii ca mine am vazut acel meci, putem sa-l comentam in cunostiinta de cauza ... tu insa l-ai ,,vazut'' din ziare ... sa-ti spun un secret pe care n-ai cum cum sa-l citesti in ziare ... n-am vazut in viata mea un jucator al unei formatii ce joaca pe teren propriu care sa fie atat de huiduit precum buia aseara ... indemnurile la sex oral pentru el si alti rocaristi n-au contenit tot meciul din sectorul tribunei intai unde am stat la meci ... ce zici de asta ? eu am vreo problema cu aek ?!

nu inteleg de ce nu ne lasi tu in pace si nu te apuci de fotbal american sau de baseball ... ti-ar fi mai la indemana si la cat zici tu ca te pricepi la fotbal, acolo sigur vei deveni vreun guru :D

apreciez cronica facuta de aradean, obiectiva si realista ... raman la parerea ca ne-am batut singuri

csehi
31st August 2003, 14:17
Dupa celebrul meci castigat de steaua in prelungirile alea interminabile la Oradea,in retur am pierdut cu 5-0.Cam de acelasi tratament au avut parte si ai nostri!Cu pumnii n-au dat,dar atacurile erau de la genunchi in sus(capitol la care au excelat Stoica,Lacatus,Hagi,Bumbescu si Ungureanu).
p.s cuvantul e"cocalar" :)

deep purple
31st August 2003, 19:51
deep-ule trebuie sa fie tare frustrant pentru tine sa nu fi vazut de atata amar de vreme un meci de fotbal ... si frustrarea asta o reversi aci sau pe alte forumuri ... eu si altii ca mine am vazut acel meci, putem sa-l comentam in cunostiinta de cauza ... tu insa l-ai ,,vazut'' din ziare ... sa-ti spun un secret pe care n-ai cum cum sa-l citesti in ziare ... n-am vazut in viata mea un jucator al unei formatii ce joaca pe teren propriu care sa fie atat de huiduit precum buia aseara ... indemnurile la sex oral pentru el si alti rocaristi n-au contenit tot meciul din sectorul tribunei intai unde am stat la meci ... ce zici de asta ? eu am vreo problema cu aek ?!

nu inteleg de ce nu ne lasi tu in pace si nu te apuci de fotbal american sau de baseball ... ti-ar fi mai la indemana si la cat zici tu ca te pricepi la fotbal, acolo sigur vei deveni vreun guru :D

apreciez cronica facuta de aradean, obiectiva si realista ... raman la parerea ca ne-am batut singuri

Reciteste-ti mesajul si vei afla cine-i frustratul. Ca sa nu mai lungim vorba Poli alturi de Steaua si Rapid nu a cunoscut infrangerea in acest campionat in timp ce voi sunteti singura echipa ce nu ati cunoscut victoria. Rezultatele de pana acum va dau nota.
Pentru cultura ta generala, ultimul meci din campionatul nostru pe care l-am vazut live a fost National-Rpaid, iar peste o ora ma pregatesc sa vad Dinamo - National. Se mai transmite si premier league etc, asa ca nu duc lipsa si nu cred ca trebuie sa-mi spui tu ce sa-mi placa si ce nu.

P.S. daca aia-s rocaristi, atunci cei de la Dinamo sunt "Uniristi tricolori", de la Steaua de ce n-ar fi "cca-isti" :D iar cei de la voi sunt... timisoreni. :D

dan_oradea
31st August 2003, 20:11
dupa ce tampenii postezi si ce aprecieri aiurea-n balcon emiti, dovedesti ca mai bine te-ai uita la cartoon network :drak: nu stiu cum cineva care vede meciuri din pana prosportistilor poate ,,avea pareri'' despre fotbal ...

nu prea inteleg ce timisroeni vorbesti c-am avea (naidin este intr-adevar timisorean, din echipa ce a esuat jalnic in divizia c ..., cotan joaca undeva in divizia d la un satelit al oradiei ...) in schimb, dupa spusele lui vrajitoarea care a jucat la rocar in lotul aek-ului ar fi o ,,echipa intreaga'' de la rocar si anume: Buia, Mihai Nicolae, Silvasan, Soltuz, Balace, Voicu, Balauru, Oprea, Suleap, Stancu si Belciug 8) in rest doar rautati, stupizenii si abureli in postarile tale, asa cum bine ne-ai obisnuit si pe alte forumuri ...

deep purple
31st August 2003, 20:16
Hai sa verificam mai exact cine a inceput cu rautatiile. Eu cum ti-am mai spus n-am nimic cu oradenii dar voi toti aveti ceva cu noi. Nu pot sa-mi explic ce. E plin de stelisti si dinamovisti la voi in oras. Pacat. Poate pauza de 12 ani din prima divizie a influientzat asta, la noi pauza a fost de 5 ani dar nimeni nu a trecut la alta echipa.
Hai ca te stiu si eu demult si stiu ce poti. Nu mai lungesc discutia aici cu tine ca sunt sigur ca nu vei intelege ca si celelalte persoane mai stiu ceva nu numai tu. Probabil cu varsta...

dan_oradea
31st August 2003, 20:49
ce te oparesti asa ?!:) rautatile de care zici tu c-as fi vinovat au fost pomenirea indemnurilor la m...e adresate rocaristilor de catre suporterii timisoreni prezenti aseara la meci !!! ce ti-e atat de greu sa accepti asta ?!?! cum iti mai spuneam, eu am fost la meci, tu citesti prosportul si te dai timisorean ... am fost oaspetele timisorenilor 5 ani, am fost cu ei la meciuri, inclusiv la cele cu oradenii si totul a fost ok ... am o mare admiratie pentru galeria lor, poate cea mai frumoasa din tara ... as vrea sa vad asa ceva la oradea ...

dan_oradea
31st August 2003, 20:57
inca o chestie, purpuriule, pictore sau cum vrei sa-ti spun ;) apropo de cat de multi stelisti si dinamovisti sunt in oradea si cat de ,,exclusiv timisoreni'' sunt in timisoara ... la meciul de aseara au fost 15-20 de mii de spectaori (depinde ce ziar citesti ...) ... adica 100% suporteri timisoreni... la cele cu dinamo si steaua sunt cam 40 de mii ...eh, ce zici ce culori au la maieuri cei care constituie diferenta ?! :drak: in schimb la oradea au fost 20 de mii la baraj, 15 mii cu rapid, cam 12 cu petrolul ... :yeah:

deep purple
31st August 2003, 21:07
Acum au fost 25 000 dupa cum am fost informat de mai multe persoane iar aici pe forum chiar oradeanul csehi a spus acelashi lucru. Voi vedea la rezumat cu ochii mei cati au fost. Cu UTA au fost anul trecut 42 000 iar cu Dinamo 40 000. Dinamovisti au fost 2-300 care au stat in galeria lor. Interesul e mai mare pentru partide istorice, iar ceilalti cateva mii sunt tot timisoreni. Am locuit acolo un sfert de veac si nu am intalnit dinamovisti. FC Oradea e o oarecare nou promovata si e normal sa nu trezeasca mare interes. Cu UTA a fost altceva.

P.S. A fost o ironie, eu nu-i consider timisoreni pe Naidin si restu' dpv fotbalistic. Am vrut sa demonstrez ca aceasta idee desueta chiar nu-si are locul. Daca Dinamo ne-a luat jumatate din cei mai buni jucatori prin 94-95 inseamna ca si noi trebuie sa ne bucuram ca le-am luat o intraga echipa bucurestenilor cu tot cu locul din prima divizie.

Cum iti mai merge firma? :D

dan_oradea
31st August 2003, 21:55
stai tu cuminte, ieri am vazut si tricouri rapidiste si steliste si dinamoviste la timisoara ... cata vreme au evoluat in b, retrogradand in c inr-un final rusinos, timisorenii si-au schimbat optiunile ... e si normal ... asa cum recunosti si in mesajul anterior, de fapt postezi in mare majoritate tampenii si rautati, sa fii bagat in seama, cum bine te stiam de pe alte site-uri ... astia de p-aci nu s-au prins inca de nu te-au dat afara 8)

deep purple
31st August 2003, 22:13
E bine ca esti tu bine-intentionat cum ai fost intotdeauna. :D Apropo, hai ca plec de pe sectiunea voastra. Nu ca m-as fi plictisit... nici vorba de asa ceva. Dar a venit paznicul de la cladirea in care am intrat pe geam sa am acces la internet. :D

dan_oradea
31st August 2003, 23:19
drum bun si cale batuta :) si asa vaz ca i-ai aburit pe toti de p-aci, astia micii mai-mai sa creada ca te pricepi la fotbal mai mult ca la pictura :drak:

hai rocar, hai aek :D

inter
1st September 2003, 09:31
dane, vad ca aparatorii vostri au fost la fel de "inspirati" ca ai nostrii :(

dan_oradea
1st September 2003, 11:09
mihut, faptasul pasei aleia, e recidivist intr-ale prostiei ... el ne-a lasat in 10 oameni facand un fault stupid la alba cand ne-au batut aia cu 4-3 ... vorba lui popa, daca mihut ar si gandi ar fi un exceent jucator de banda dreapta ...

csehi
1st September 2003, 15:08
Ieri seara cand am fost la fotbal la mocheta,m-am intalnit cu Sfarlea si l-am intrebat ce-a fost cu Mihut,iar el mi-a zis ca a lovit mingea prost;dar s-a plans si el de tusierul din prima repriza.

ecstasy
1st September 2003, 23:16
:happy csehi, daka vorbeshti despre ala chel, ai mare dreptate cand zici ka nu a fost inspirat la unele faze. a cam lasat off`sideuri shi de o parte shi de alta, a dezavantajat ambele echipe, nu numai pe voi. in fine, pan` la urma ala tot va lua bataie, ori de la voi, ori de la noi, daka mai face asemenea gresheli. data viitoare sa vina cu garda de corp dupa el:))

ad3an
2nd September 2003, 11:37
FC BIHOR 7-0 APULUM ALBA IULIA
Meciul de la TM nu mai conteaza a fost si a trecu acum urmeaza adevaratul derby cel cu Apulum daca nici pe ei nu ii batem la 3 goluri diferenta atunci Popica ar trebui sa se lase de antrenat echipe din A si sa meraga iar la UTA sa promoveze cu ei.Acolo e expert.
Dupa programul pe care l-a avut cei de la oradea e destul de bine si atat sa nu uitam ca am jucat in groapa si acasa cu "TZIGANY" dar nu mai conteaza.
Depre nr 7 Mihut e un jucator f bun dar e tanar se mai intampla.
Prntru timisoreni care zic ca jumate din echipa e de la tm se insala f mult sunt doar 2 iar de la Arad aproape juma de echipa.In schimb la voi toata echipa e de la Bucuresti.

Timisoara rusinea tari!!!
Daphix zici ca nu picam,eu zic ca juvcam in uefa!!! yeah

Timisoreanul
2nd September 2003, 13:02
Nu am scris pina acum pe pagina altor echipe si poate probabil nici nu voi mai scrie. Iata un fragment dintr-un ziar care probabil nu va este nici voua prea strain - Fotbal vest: "Intre tifosii timisoreni si oradeni se pun bazele unei veritabile prietenii. In vara, cind Poli juca un amical pe malurile Crisului, conducatorii tifoseriei bihorene i-au invitat pe oaspetii banateni la o masa prieteneasca. Pentru a le multumi, citiva fani polisti i-au chemat pe 22 de suporteri oradeni, in frunte cu liderul lor Nicu Gheorghita, la o terasa din Giroc, dupa confruntarea de simbata de pe "Dan Paltinisanu". Acolo s-au consumat mici, bere, cirnati si frigarui, si s-a stat pina-n zorii zilei de duminica. Semn ca poate exista o relatie civilizata intre doua galerii aparent rivale."
Imi pare rau ca multi oradeni i-au exemplele negative, cele din capitala. Nu cred ca prin injuraturi si ironii de prost gust iesi neaparat in evidenta.
PS: Imi pare rau inca o data ca am intrat pe pagina voastra, dar nu am folosit jigniri si nici injuraturi. Bafta in continuare chiar daca sinteti asa de porniti impotriva timisorenilor!

csehi
2nd September 2003, 21:38
Timisoreanule,nu cred ca in Oradea in centrul orasului,la trecerea autobuzelor cu suporterii oaspeti,vre-un individ isi va da jos pantalonii ca sa-ti arate ce popou are....sau voia altceva :) ?De asta sambata noaptea dupa revenirea de la Tm am postat ce am postat....e dovada de lipsa de civilizatie...Am spus-o mi-a placut galeria voastra...dar despre unele manifestari ale unor spectatori aflati in stanga tribunei 1(spre locul unde am stat suporterii bihoreni) nu pot spune acelasi lucru.Trec peste faze gen degetul mijlociu aratat de copii de 10-12 ani(inclusiv fetite de varsta asta)...e generatia Pro,de la astia nu ai la ce sa te astepti.
Intr-adevar,au plecat cam 20 de suporteri din primul autobuz,inclusiv unul din liderii stelistilor din Oradea(erau mai multi acolo,sa stii)...exact cum au facut la Bucuresti cand nu s-au dus la meciul cu dinamo ci pe Lia Manoliu la rapid-steaua;cei care s-au dus pe dinamo erau cei cu care am fost eu in autobuz,baietzii din zona Rogerius-Decebal,cei care au incercat anul trecut sa infiinteze alta galerie.

Timisoreanul
3rd September 2003, 10:11
Csehi, imi pare rau, dar padure fara uscaturi...Dspre injuraturi cred ca nu neaparat la Timisoara ati fost sau veti fi injurati de niste dementi, lucru cu care nu sint de acord, ci peste tot, indiferent daca este Oradea sau Timisoara, si noi daca venim la Oradea nu-ti fa probleme ca o sa auzim injuraturi.
Eu vorbeam la nivelul galeriei, a injurat galeria pe tot parcursul meciului sau spectatorii care cintau impreuna cu galeria vreodata Oradea, nu cred.
Chiar crainicul a spus la inceput: "sa uram bun venit in prima divizie unei noi reprezentante a vestului" si lumea a aplaudat.

RedBaron
3rd September 2003, 14:36
Mai Ad3an, 7-0 nu dati voi la Alba! Apoi nici la 3 goluri nu cred ca bateti! Cred ca vie deajuns un 1-0! Degeaba zici tu, Popa e un antrenor bun, dar nu are cum sa faca performanta cu niste jucatori fara experienta si momentan fara o valoare foarte mare. Hai sa fim corecti! Era o vorba pe la Arad... "daca era bun, nu juca la UTA" cu referire la faptul ca echipa s-a intarit cu jucatori disponibili si nu cu valori aduse pe bani... Eu iti sugerez sa "tragi linie" dupa tur si atunci poti da un verdict.

Apoi in legatura cu meciul Poli AEK - FC Oradea: nu au existat conflicte de nici un fel, nici huiduieli, nimica! Bine, peste tot exista acel 3% care se dau smecheri... dar la acest meci nu au fost probleme! Ca si contra exemplu pot da meciul amical Poli AEK - UTA : 3 - 3 , jucat acu' 1 luna, sa fi vazut acolo degete si "urari de bine", mai cate o piatra, etc.
Daca ati vazut timisoreni cu fulare cu Dinamo, Steaua, Rapid (cu UTA nu cred) e totusi ceva normal. Peste tot oamenii mai vin si cu alte... fulare, dar asta nu inseamna ca nu tin cu Poli, in cazul acesta. Totusi, acestia sunt foarte putini... , nesemnificativ.

Timisoreanul
3rd September 2003, 15:38
Multumesc Daphix pentru obiectivitatea de care ai dat dovada si sper ca la anul sa vedem un nou show oferit de cele doua galerii pe ovalul timisorean, cum doar cele doua galerii le pot oferi. Bineinteles in prima divizie! :yeah:

realc
3rd September 2003, 22:15
Ba fratilor...! Incepand de etapa viitoare(meciul cu Apullum) FC ORADEA nu va mai cobora in clasament sub locul 10...!
Pentru ca abia acum autoritatile is vor baga banii....si nu doar nasul cum au facut-o pana acum. Ii vom spulbera pe cei din ALba. :evil:
Oricum .... Fortza Bihoru... Rapid SUCK's :P
Bye Bye
P.s. --> Credeti ca Mihut va mai fi titular?

ad3an
3rd September 2003, 22:30
Daphix o sa vezi tu,7-0 nu chiar da nici pe departe o sa ii batem pe "MOTI" pentru ca trebuie neaparat meciul asta e un UTA-POLI o sa fie teroare la oradea pentru apulum dar pana atunci e meciul de la danezi,care daca nu il castigam nu mai are rost sa vb de fotbal in romania.
Cehi care e faza cu stelisti din oradea totusi am vazut ca la oradea galeria e naspa organizata ar cam trebui sa se ia masuri serioase iar ce ati facut la meciul cu dinamo reprezinta o rusine pentru fotbalul bihorean
da nu mai conteaza.
Daphix la Oradea sunt jucatori pe care sunt sigur ca viitorul sezon nu ii va mai prinde la oradea dar o sa vezi tu ca in urmatori 5 ani oradea o se se bata pt titlu(Ioan LUCIAN)
Verdictul il dau acuma
O sa jucam in UEFA CUP okk
numai bine
ALE ALE ALE BIHORU BIHORUUUU!!!

HAI ROMANIA

PeaceKeeper
4th September 2003, 12:42
Ad3an am mai explicat si lui deep motii sunt locuitorii din Apuseni,adica din Vestul jud. Alba.Alba Iulia nu face parte din asezarile motesti.E simpla greseala,no problemo,nu m-am suparat. :happy Cat despre meciul dintre Apulum si Oradea,e posibil sa batezi,deoareceEchipa e cu moralul la pamant,dar vedeti ce faceti in repriza a doua ca stiti bine ce s-a intamplat anul trecut :D Sper sa fie un meci spectaculos si corect.
Succes ambelor echipe.
Numai bine!

HAI UNIREA!!! :yeah:

RedBaron
4th September 2003, 14:31
Mah, eu vad ca tu nici nu te mai gandesti la div.A! Direct UEFA! Ce sa zic... pretentiile tale is cam mari, mai bine asculta de mine! 1-0 cu Alba pe moment e suficient! Mai vedem cu UEFA pe urma!

ad3an
5th September 2003, 16:51
PeaceKeeper sper sa nu te fi suparat de chestia cu moti,moti sunt locuitor din apuseni din cate stiu eu da nu asta conteaza,pe 13 o sa fie un meci spectaculos la ORADEA si aveti toate sansele sa luati bataie sper eu ca cel putin la 3 goluri dupa ce ne-ati facut in b cam asta meritati mai tii minte meciul de acasa cand am fost egalati in prelungiri(95-96) cand a luat albitrul bataie la asta te refereai cand ziceai ca speri sa fie un meci corect.De frumos sper ca va fi frumos cel putin in tribune o sa fie o atmosfera superba creata de cei 12-13 mii de spectatori care vor umple stadionul pana la refuz
Daphix ce mai UEFA,CL direct nu!!
Dar un 1-0 nu cred ca se poate in meciul cu alba numai daca dam gol in ultimile 5 minute pt ca apararea bihoreana nu e prea "OMOGENA" nu rezista prea mult!!!
sa pierzi de la 3-0 in min 75 e ceva
da nu conteaza
Vrajitoarea marcheaza
Keseru se para ca a parasit divizia A pt F.C.Nantes
Probabil in locul lui va fi titular Stan care e mult mai valoros!!!
Vraji Stan si Fritea vor marca in meciul cu apulum
ALE ALE ALE BIHORU!!!!!

PeaceKeeper
6th September 2003, 19:34
Nu m-am suparat ad3an,nu iti fa probleme.
Sper sa fie un meci corect si frumos!
Bafta!
Numai bine!
HAI UNIREA!!! :yeah:

ad3an
8th September 2003, 12:53
Si eu sper la fel si o sa fie un meci frunos si spectaculos daca stam putin sa ne gandim in cele 2 meciuri cand s-au intalnit in b s-au inscris 11 goluri
Ramane de vazut cate goluri o sa s einscrie acuma..................... lol

danemarca 0-0 romania(din pacate)
Ale Ale Ale bihoru Bihoru!!!!!
P.S. Cand o sa se joace sambata sau duminica

ad3an
12th September 2003, 12:13
Se pare ca iar m-am inselat cu pronosticurile
0-0 sau 2-2 pentru noi e tot aia
............ lol
FOrza BIHORU!!!!

RedBaron
12th September 2003, 14:24
Nu prea le nimeresti... :drak: Sa vedem ce se intampla la meciul cu Alba, poate te scoti... :pace:

csehi
13th September 2003, 14:09
Azi trebuie sa castigam!Hai Bihoru!!!!!!!!!!!Oricum,nu mi-am luat Prosportul desi azi in Oradea va fi valabila intrarea cu Prosport.Prefer sa dau 50.000 pe bilet!

flavius
13th September 2003, 18:22
ORADEA 1 - 0 APULUM ( min 61 )
Dimitri 42

BRAVO!!!!!!!!!!!

MaPaX
13th September 2003, 18:58
Oradea - Apulum: 1-2 (84` Marginean/42` Dumitra (a) si 89` Moldovan)

RedBaron
13th September 2003, 19:56
Asadar Adn-ule... eu ti-am spus... 1-0 va era suficient... Vezi? Nu asculti de unu' mai batran ca tine!
Imi inchipui in ce stare esti (sunteti), dar zic ca or veni si "zile cu soare" pentru Bihor!

PS:-Nu uita, optimism moderat!!!

DRAGOS
13th September 2003, 20:51
Pacat ca ati pierdut!!!!! Pareati o echipa care nu va avea probleme cu retrogradarea dar se pare ca m-am inselat. Sunteti o echipa frumoasa. SUCCES in continuare!!!! Veti avea nevoie de el.

ad3an
13th September 2003, 22:28
Optimist moderat o pasta Daphix
Asa ceva nu se poate e a treia oara cand pierdem cu unirea in ultimele minute!!!
Nu stiu ce sa mai zic imi bag ceva in el de fotbal!!!!!!!
Fotbal Sucks
Daca noi picam atunci sa vina si poli si alba dupa noi !!!!
Daca si "AIA" de la alba ne-au batut ce sa mai zic,pt mine alba sunt acum jegul numarul 2 dupa POLI
Poate ca cu putin noroc o sa reusin sa ajungem si in uefa sau cel putin in intertoto,nu e chiar asa de greu!!!!! 8)
Pe moldoveni o sa ii rupem sambata,trebuie neaparat.

P.S Daphix nu mi-au iesit nici o data pariurile lol

POPICA LASA-NE LASA-NE DUTE-N B DUTEN-B!!!

csehi
13th September 2003, 23:05
Am pierdut....din nou gol in prelungiri(nu a fost min 89,ci 90+2).O catastrofa de arbitru si 2 tusieri,unul care nu stia sa semnalizeze ofsaidul,celalalt care nu stia ce sa indice de la margine.Simptomatica faza din min 90+3Aruncare de la margine Dumitra,resping fundasii albaiulieni,mingea se indreapta spre Sfarlea care se pregatea sa suteze venind dinspre dreapta(ii venea perfect pe stangul)dar intre el si minge se interpune Anghelinei.De ce naiba n-avem si noi parte de asemenea arbitraje in deplasare?Un arbitraj care sa-ti toace nervii marunt,care sa nu dea faulturi la impingeri,sa nu-ti dea lovituri libere la henturi(unul petrecandu-se in careul de 6m).
Si sa nu mai aud pe careva ca zice ceva de Oradea sau de publicul oradean:adversarii au parasit terenul in aplauzele publicului,la fel Sfarlea si Lazar(desi acesta a fost faultat la faza primului gol incercand sa protejeze pt un aut o minge,desi o putea degaja).In schomb arbitrii,antrenorul Popa,Vrajitoarea si Stanciu au fost fluierati copios de sectorul B al tribunei intai(poate si de altii).
Oricum dubioasa delegarea unui galatean la acest meci...inca dinainte de meci se spunea ca vom avea probleme cu arbitrul si asa a fost.

ad3an
14th September 2003, 00:37
Popa sa plece de la Oradea cat mai repede.....

PeaceKeeper
14th September 2003, 01:09
Am auzit ca ati jucat bine,eu nu am vazut meciul,in orice caz poate suntem noi "jegul nr. doi dupa poli" ad3an,dar v-am batut de 3 ori in ultimi doi ani,tu spuneai ca ne bateti cu 7-0,se pare ca pana la urma nici nu ne-ati batut,eu tot va respect echipa,chiar daca voi nu prea ne respectati pe noi,Sper sa ramanem impreuna in A.
Numai bine!Ne mai vedem in retur!
HAI UNIREA!!!

DRAGOS
14th September 2003, 19:17
Pacat ca ati pierdut. Chiar ca o sa va infundati. Ati pierdut acasa iar acum veniti in Kosovo. Sper sa nu incasati prea multe goluri :drak: :D . BAFTA!!!!! Va asteptam la Piatra.

ad3an
15th September 2003, 20:16
PaceKeeper e o chestiune personala,se pare ca nu ai fost la meci publicul a aplaudat echiva voastra la parasirea terenului,dar pt mine POLI reprezinta pe dreq am eu o obsesie fata de echipa asta una MARE iar despre voi ne-ati batut de 2 ori in 3 meciuri si ati reusit o egalare,toate acestea in ultimile minute de joc(chiar in prelungiri) asa ca tin prea mult cu bihoru sa va pot simpatiza....

sa nu imi zici ca la un evantual baraj pentru danezi ai tine cu ei dupa ce s-a intamplat la Copenhaga
Dragos omule fii calm pentru ca stii foarte bine ca americani ai "linistit" Kosovo,uita-te bine pe stema clubului sa vezi ce simbol are,statuia libartati asa ca cred ca sambata o sa freusim si noi prima victorie in campionat(poate aranjam ceva,cu pinalty)

POPA-N B POPA-N B!!!!
POPA POPA LASA-NE

In urma acestei infrangeri este foarte posibil ca IOAN LUCIAN si IONUT POPA sa paraseasca Bihoru!!! /fu/
Doamne-ajuta,era si timpul!!!!

FORZA BIHORU!!!!!! /nope/

csehi
15th September 2003, 20:42
Dragos,uita-te la golaverajul nostru:3-6,cu trei infrangeri.Am pierdut in 3 meciuri la 1 gol diferenta.Raman la parerea ca daca reuseam sa deschidem noi scorul cu Alba n-am fi pierdut.Eu n-am optimismul lui Adrian,cred ca vom pierde la Piatra,dar sa nu crezi ca vom lua o caruta de goluri!Noi stim sa pierdem cu un gol diferenta!Oare cand vom invata sa si castigam asa?

PeaceKeeper
15th September 2003, 23:00
ad3an,nu am fost la meci,dar am auzit ca publicul oradean a fost excelent,pt. asta va felicit,sper sa ramanem impreuna in A.
Ne vedem in retur la Alba Iulia.Numai bine!
Hai Unirea!!! :yeah:

deep purple
15th September 2003, 23:29
PaceKeeper e o chestiune personala,se pare ca nu ai fost la meci publicul a aplaudat echiva voastra la parasirea terenului,dar pt mine POLI reprezinta pe dreq am eu o obsesie fata de echipa asta una MARE ...



Totusi, ai inceput sa spui ceva si nu ai terminat. De unde aceasta oroare? Stai sa ghicesc.
Am baut pe Steaua? Pe Dinamo?... A, stiu. Am luat doar un gol acasa de la echipele europene si ala de la Real Madrid.
Intr-adevar, sa stiu ca o echipa romaneasca n-a pierdut nici un meci acasa in cupele europene cu echipe ca Atletico, Real, Celtic, Sporting i-as ura la maxim. M-as duce special la ei la meciuri si sa strig ce stiga mai bine si galeria Stelei.
adisor, cate primaveri ai? :D

EDMOND_
16th September 2003, 21:13
ad3an , orice suporter are dreptul sa antipatizeze anumite echipe fara sa fie obligat sa dea explicatii...si timisorenii urasc UTA desi sunt la doar 45 de ei... ( probabil pentru ca a eliminat o celebra echipa olandeza...)...

deep purple
16th September 2003, 21:59
Eu nu prea stiu timisorean sa urasca UTA. Poate galeria lor condusa de o panarama dar nu echipa de jucatori. Sa nu uitam ca era aproape jumatate echipa aradenilor erau timisoreni cand a batut chiar la Timisoara si nici un suporter nu a avut nimic de reprosat acelor jucatori.
Referitor la cupe europene... in ultimii 20 de ani Poli a fost net superioara UTA-ei si marea majoritate a suporterilor de azi era in scutece pe vremea cand UTA era in B iar Poli in UEFA. Deci varianta cu formatia olandeza cade Dar asta oricum nu mai conteaza acum. Ambele echipe sunt departe de ce au fost candva.
Problema lui Adrian nu e ca uraste o echipa. El e obsedat de o anumita echipa incat vorbeste mai mult de ea decat de Bihorul lui si ce e mai ciudat ca toti oradenii au aceiasi atitudine si in acelashi timp simpatizeaza foarte multi cu Steaua. Asta chiar ca mi se pare ciudat.

ad3an
17th September 2003, 17:19
Sa inteleg ca spectatori care strigau "Cioara" "negru" "africanu" si cine mai stie cum nu erau timisoreni,interesant, caci erau aproape 40.000
Si chestia ca ati fost peste UTA se vede doar sunteti de vreo 6 ori campioana Romaniei nu sau mai mult,habar n-am,iar cestia cu Steaua nu tine nu sunt nici pe departe stelist,
Iar chestia cu obsesia fata de Poli e ceva ce creste pe zi ce trece, yeah
Edmundo e putin spus ca antipatizez pe poli da nu merita se discutam despre asta!!!
La Bihoru se doreste aducerea "VECHI GARZI" adica a lui Domocos,Verdes,Csehi!!
Bihoru are nevoie de ei,iar in sfarsit Conducerea locala si Vizer au semnat contractul prin care clubul trece la Consiliul local
Amzacu pleaca dupa toate probabilitatile(posibil la UTA)
Sper ca si POPA antrenoru sa plece,il stept cat mai repede pe SORIN CIGAN sau de ce nu pe Emeric Jenei!!! dar totusi primul este de preferar(antreorul lui Tricotaje INEU)

Asta nu stiu cand se va intampla inainte sau dupa meciul cu Ceahlaul!!!

FORZA ROS ALBASTRI!!!!!
FORZA BIHORU!!!!!!!!!!!!!!

flavius
18th September 2003, 19:17
Ce credeti ca veti face cuCEAHLAUL? Stiti ca luati bataie nu?

DRAGOS
18th September 2003, 20:10
Imi pare rau ca veti pierde dar si noi avem nevoie de puncte ca de aer. Va batem noi acum si dupa aceea sper sa castigati urmatorul meci din deplasare si normal si cel de acasa.
Pronostic: CEAHLAUL-Oradea 3-1
Vor veni suporteri??????

deep purple
18th September 2003, 20:40
Si chestia ca ati fost peste UTA se vede doar sunteti de vreo 6 ori campioana Romaniei nu sau mai mult,habar n-am,iar cestia cu Steaua nu tine nu sunt nici pe departe stelist,


Cred ca am specificat ca in ultimii 20 de ani si am mai specificat ca in cupe europene, dar se pare ca pe langa ca aceasta perioada e prea veche comparativ cu varsta ta nici la camitolul documentare nu stai bine. Pot sa spun ca te-a salvat Edmond de la un raspuns de 2 lei. Ai avut noroc de data asta. :D

P.S. Stelisti sunt multi in Oradea. Nu am vorbit in special de tine. Nu esti asa important. :P

inter
19th September 2003, 08:25
:D :D :D , Deep las ca vine el Apparte acasa si o sa ai cu cine sa te duelezi :jump:

ad3an
19th September 2003, 13:32
Deep s-a enervat,am vazut ca ati scris ca in ultimi 20 de ani da totusi cand UTA si bihoru va dadea 7-0 acasa ce era sau aia era poli asta e poli aek,si asta nu se intampla delol mult timp era in urma cu 2 ani nu.
Si ai dreptate acum 20 de ani habar nu aveam ce e fotbalul,,iar chestia cu stelisti si cu importanta pai nici nu vreau sa fiu important cand e vorba de stelisti..
Da la voi cati rapidisti sunt,cel putin noi nu suntem inca infratiti cu stelisti ca si voi,nu ne iubim la infinit.
Dragose voi aveti nevoie de puncte,ca de aer ce sa mai zic de noi casuntem la -7 si nu e prea placut s stii
Deep se pare ca "Batausul" vostru va veni la Oradea(poate face vizer judocan din el P )

CEAHLAUL-F.C Oradea
0----------------3(Poate ca) yeah

DRAGOS
19th September 2003, 16:25
Eu sunt sigur ca Ceahlaul va invinge!!!!!!!!
Nu avem alta solutie.

blackwarrior
20th September 2003, 19:57
Hahaha .. bravo Oradea... Se pare ca v-ati enervat serios in meciul cu noi :D

deep purple
20th September 2003, 20:15
Felicitari Oradea :D Ce ti-e viatza mai Dragos. Acum 2 saptamani se batea toba al greu ca Ceahlaul iasa campioana si uite ca azi o fura acasa de la lanterna.
Bravo Oradea pentru recuperarea adevarului! :yeah:

Adrian, vorbim mai tarziu... peste alti 20 de ani. :D

csehi
20th September 2003, 20:20
Ufff!A iesit soarele si pe"ulita"noastra! :yeah: Dragos,Seby sau care mai sunteti din Piatra,cum a jucat Bihorul?

tudoor
20th September 2003, 22:02
Felicitari baieti!!!! era si timpul sa castigati si voi :thinkso:
bafta in continuare...

EDMOND_
21st September 2003, 01:49
Felicitari ! Asta da surpriza!

PeaceKeeper
21st September 2003, 10:14
Felicitari Bihorului pt. victorie,ati facut o mare surpriza.
Tineti-o tot asa!

flavius
21st September 2003, 11:37
Ufff!A iesit soarele si pe"ulita"noastra! :yeah: Dragos,Seby sau care mai sunteti din Piatra,cum a jucat Bihorul? Csehi Oradea nu a jucat cine stie ce fotbal dar au fost pragmatici. Am deschis scorul in min 19 , bihorenii ne-au egalat , iar la pauza a fost 1-1. La pauza Hizo i-a certat pe-ai nostri ca nu si-au fructificat ocaziile degol din prima repriza. Evident suparati pietrenii au iesit de la cabine cu gandul clar de a marca. Din pacate oradenii pe contra-atac ne-au dat 2-1. Ceahlaul a atacat si mai disperat si marcat un gol de generic prin deja vestitul Tibi Serban.(2-2). Pentru ca evident ai nostri evident nu s-au multumit cu un egal am atacat in valuri si am ratat vreo 4 ocazii clare de gol. Dar , din pacate , Oradea ne-a prins iarasi de doua ori pe contraatac si a dat inca doua goluri. :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x

EDMOND_
21st September 2003, 12:44
Flavius ..daca Oradea nu a jucat cine stie ce fotbal poate ati facut-o voi...

DIXX
21st September 2003, 12:45
Bravo baieti!!!
Brasovenii sunt alaturi de voi si de toate echipele din Ardeal si Banat.
Traiasca Transilvania si oamenii ei
FORZA STEAGU

deep purple
21st September 2003, 19:40
Aceasta victorie cu +3 la adevar a venit la un moment potrivit. Sper intr-o revenirre a echipei Bihorene ca as vrea sa vad la anu UTA, Oradea si Poli in A. Suna interesant.
Felicitari si prietenului meu Leo Naidin! :yeah:

Sergio
21st September 2003, 22:56
Bravo Oradea! :yeah:

Daca tot veni vorba de prieteni, il salut si eu pe Radu Marginean, unul dintre cei mai buni jucatori pe care-i are Oradea.

ad3an
22nd September 2003, 21:05
In sfarsit victorie,chiar daca in KOSOVO dar totusi cam dubioasa aceasta victorie avand in vedere trei lucruri
1 Reputatia ceahlaului de echipa cinstita
2 Reputatia Bihorului de echipa cinstita(pt cei care nu o cunosc eram un fel de Cehalaul in B)
3 Pozitia Echipei bihorene in campionat

Da nu mai conteaza conteaza doar 3 pct care le-am obtinut dar aceasta victorie nu inseamna nimic fara o Victorie in fata argesului sambata,daca reusim si acolo ceva atunci mai merge
Ori cum la meciul de sambata de la Neamt cel mai interesant lucru a fost formula de start a lui Popa, acesta a folosit o formula cam ciudata
1-3-6-1,formula care se pare ca a dat roade
Deep sa stii ca suna interesant ceea ce ai zis tu,da mai posibil e ca cele 3 echipe sa se intalneasca in B
P.S. Daphix_ la noi secund e un ungur cu un nume cam ciudat.

Forza BIHORU!!!!!!!!!!!

csehi
25th September 2003, 21:19
Adriane,"ungurul" ala e Zsolt Muzsnay sau cum probabil l-ai vazut scris inainte de 89,Mujnai;era jucatorul stelei imprumutat la Oradea si a fost autorul celor 2 goluri bihorene din celebrul meci incheiat in min.96...A jucat de cateva ori si in nationala(daca nu ma-nsel a facut parte din lotul Italia 90).Am vorbit cu Sfarlea azi si mi-a confirmat ca meciul a fost pe bune si ca spera intr-o victorie sambata...I-am facut o promisiune legata de o eventuala victorie impotriva Argesului si sa dea Dumnezeu sa ma tin de promisiune :happy :happy :happy !

ad3an
26th September 2003, 13:48
Ok Csehi,am vazut cum in cheama pe secund da are un nume mai nasol si nu l-am retinut da in fine,parac a mai fost antrenor si inainte la oradea,
Si zici ca meciul de la Neamt a fost pe bune?
Eu sper sa ai dreptate!!!!
Trebuie neaparat ca maine (sambata) sa ii batem pe cei de la arges si sa scapam de locurile 14 15 16,lucru foarte posibil!!!
Forza BIHORU!!!!

Vulturul
27th September 2003, 11:54
din cate vad io dupa victoria de la piatra ati prins voce...insa azi fcarges va va invinge...forza viola...www.fcarges.3x.ro

csehi
27th September 2003, 14:45
Asta o crezi tu!Stii piesa aia"C-asa sunt eu alternativ/Ca maniacul depresiv" :happy ?Asa o sa fii diseara.Intr-o depresie provocata de infrangerea echipei favorite :yeah: !

csehi
27th September 2003, 23:00
Si-am batut!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Doamne,ce meci!Acum ma intreb daca Rotaru dupa ultimele evolutii va mai fi titular!Sper ca nu!Golul i se datoreaza in proportie de 90%(10% erau sansele lui Dica sa ajunga la acea lumanare de la 6m cat el avea de parcurs si cei cel mult 10 m ai lui Rotaru care mai avea si avatajul ca-si putea folosi bratele).Golul 2 superb...cu D Stan insirand trei argeseni ca pe atza :happy ,centrare in fata portii,respingere gresita,sut Marginean bara si Obrenovici inscrie!S-a vazut ca arbitrul era din Aiud....a fost pushcarie!
Etapa viitoare sper sa luam cel putin 1 punct la Bistrita,iar in urmatoarea 1 punct in Ghencea(cel putin).Sansa noastra in acel meci se va numi Southampton.Sper ca stelistii sa se califice si sa sarbatoreasca macar 2 zile :P !Asa incat la meciul de sambata sa-i putem arde!
Hai Bihoru!!!!!

PeaceKeeper
28th September 2003, 00:40
Felicitari Oradea pt. meciul cu Argesul,mi-a placut cum ati revenit de la 1-0.
Bravo FC Bihor!

TZEFERU
28th September 2003, 06:48
FELICITARI BIHORU!!!!!
Incepeti sa va redresati si "arata bine"!!!!

DIXX
28th September 2003, 10:44
Felicitari din patea stegarilor si sper sa nu va lasati nici in continuare.
:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

csehi
28th September 2003, 15:20
Mersi ardelenilor :yeah: !Sper sa scoatem un rezultat bun etapa viitoare la Bistrita!
Daphix(sau alt aradean)dupa ce ati vazut ultimele prestatii ale lui Rotaru,ce ziceti,n-ar merita Mirne sa fie titular?

dan_oradea
28th September 2003, 21:25
meci greu, castigat greu ... eu zic ca marea noastra problema e rotaru, dumitra si antrenorul ... poate mai ales antrenorul ... nu e permis sa joci acasa cu 6 mijlocasi :x asa cum zicea si moldovan dupa meci, publicul i-a impins pe jucatori spre victorie ... si pe popa sa-i bage pe mihut, stan, obrenovici ...

adriane, vad senior scris sub nick-ul tau ... cum se poate ca tu domnule, suporter oradean get-beget cum te consideri sa nu-l cunosti pe muzsnaj ?!?!?!?!?! :shock: :shock: :shock: varsta ar putea fi singura scuza ...

ad3an
30th September 2003, 11:36
Dane cam ai dreptate,mu prea am auzit de secundul de la oradea,da ce mai conteaza,suntem pe locul 10(Poli e sub noi yeah ) si sper sa ramanem acolo si noi si ei..
Urmeaza 2 meciuri afara nasoale daca reusim sa aducem 3 puncte nu ar fi rau(sper ca din ghencea,sa die ca si la emciul cu rapid,adica sa rateze calificarea si sa se mai faca o data de ras drak )
Pareerea mea e ca Rotaru este si va ramane titular iar despre 6 mislocasi cerd ca cei 6 mijlocasi ai nostri se ridica la valoarea a 4 de la alta echipa,da conteaza ca a reusit sa castige 2 meciuri...

POLI IN B!!!!!!! /fu/ /fu/ /fu/

dan_oradea
30th September 2003, 23:10
si eu cred ca rotaru va ramane, eu p-ailalti doi nu i-am vazut de mult, ma gandeam ca nu pot fi mai prosti, dar mi-au zis niste amici ca sunt uneori chiar mai boi ca rotaru :rolleyes:

despre etapele urmatoare, grele, dar nu imposibile, gloria nu mai e ce-a fost, steaua ... hmmm ... m-as bucura tare :yeah:

daca aia 6 is la fel de buni ca 4 normali, ce-ar fi sa dam afara unul macar si sa mai bagam un atacant ?! 8) eu l-am vazut pe obrenovici si mi-a parut unul care stie cu mingea si cara lejer doi fundasi in spate ... si nici nu cade la fel de usor ca vraji :thinkso:

popa o sa-si duca crucea pana la capat, e treaba lui in fond ...

ad3an
2nd October 2003, 18:40
Cam asa ar trebui dar mijlocul le foarte flexibil,ce imi place la ei e ca alearga mult,se pot transforma in 442 sau 451 foarte usor dar daca Stafanovici nu se accidenta alta era soarta echipei,cu el si Stancu in mijlocul aparari aveam o aparare destul de bun dar naaa asta e.
De obrenovici,e bunicel dar Stan imi place mai mult,sumudica ce face pana la urma mai vine sau nu,cam aveam nevoie de el

FORZA REBELY BIORENY

RedBaron
2nd October 2003, 23:04
Eu nu m-as putea pronunta in privinta lotului Bihorului. Am vazut 2 meciuri ale echipei+barajul, ceea ce e putin... Rotaru (cred ca el a aparat si cu Rapid) mi s-a parut un portar bun, daca imi aduc bine aminte... acuma se poate ca ultimele meciuri sa fi gresit... pana la urma... cred ca antrenorul de portari recomanda "titularul", nu Popa, asta ca sa clarific alta chestiune.
Popa, la UTA, a fost criticat uneori, mai "pe la spate" ptr. ca echipa nu joaca spectaculos, ca prefera 4-4-2, in stil italian, cu echipa care se inchide, etc... Totusi, eu zic ca e un antrenor bun... nu uitati ca Bihorul a promovat din B! Adica, este o echipa fara experienta, fara jocuri "tari"... etc.

dan_oradea
3rd October 2003, 10:28
pai nu jucam taman la inchidere, in stil italian :) desi de multe ori ar fi tare bine daca am reusi asta ... cu rapid, cu dinamo, cu alba, poate chiar si cu poli ne-ar fi prins bine ... rotaru e bun, nici vorba de asta, dar el se crede mult prea bun ! are momente in care ramane sana de piatra, daca ai vazut returul de la baraj, cam aia e figura din care ia gol cateodata ... ailalti doi sunt tineri, eu zic ca ar trebui aruncati in focul luptei macar in a doua repriza ... insa niciodata n-am fost relaxati in a doua repriza :x echipa fara experienta nu prea mai e, are jucatori care au trait in a, dianu, marginean, stanciu, vrajitoarea, rotaru ...

ad3an
5th October 2003, 19:55
Am "furat-o" original de la Bistrita dar se pare ca nu suntem pe loc retrogradabil pana acum daca reusim sa ne mentinem si dupa meciul cu steaua intre primele 13 e ok(sau primele 10),chiar foarte ok
Iar despre experianta si meciuri tari,cam aveti dreptate,nu suntem o echipa foarte experimentata,dar ceea ce e mai grav e ca avem o aparare varza,nu suntem instare sa tinem de scor.
Daphix,la oradea se joac destul de spectaculos,sa joci cu 6 mijlocasi,ce sepectacol mai mare vrei .................................................. ............lol
Poate ca face spectacol Mineru Stei care acum ocupa pozitia intai in claamentul diviziei c VII dupa un meci cu fostul lider,un meci la care au asistat peste 1.000,un meci cu rasturnari de scor,spectacol tot ce vrei..
Daphix poate te vad pe la stei cu uta la anu cand o sa joace ambele in B(sa speram ca nu)


POLI-n B POLI-n B!!!!!

deep purple
6th October 2003, 00:48
POLI-n B POLI-n B!!!!!

Asa e Adriane, Poli Iasi e in B de ceva timp, dar eu le doresc de mult sa promoveze.

phil
6th October 2003, 03:18
atreiane, atreiane, lasa-ne pe noi in pace ca nici voi /nope/ va simtiti bine. stii cum ii povestea cu groapa altuia...uite mie mi-ar parea rau sa picati....

ad3an
6th October 2003, 17:35
Ai dreptate deep poli iasi joaca in B1 si e pe ptimul loc poate ca la anu o sa avem totusi o "POLI" in A si una in B sau poate ca 2 din cate stiu eu adevarata Poli timisoara joaca prin ceva divizie inferioara c sau d
lol
phil fii fara griji nu o sa picam avem cea mai tare echipa(acm ca il avem si pe boxerul vostru),iar daca il aducem pe sumudica sau pe Csehiar fi bine de tot,o sa vezi ca o sa ii rupem pe steaua etapa viitoare yeah

apparte
6th October 2003, 22:18
Ma bucur ca socul revenirii dupa 12 ani pe prima scena n-a fost prea dificil pt bihoreni!Sper ca la sfarsitul campionatului sa ramana in A!Succes,baieti (mai ales Mihut si Sfarlea) :yeah: !

ad3an
8th October 2003, 11:16
GRUPO "APPARTE",cu cine o sa tii sambata sau duminica cand o sa se joace meciul ,cu steaua sau cu Bihoru,naspa pentru tine ma,oricum sper sa o alegi pe ultima!!!!!

PT steaua doar /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/
Pt Poli forza uta forza utaforza uta

Hai Bihoru!!!!!!!!!! 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

ad3an
8th October 2003, 11:37
In meciul restanta din cupa romaniei

ACU ARAD---F.C.BIHOR
..........0..........3
Imi pare rau pt aradeni da nu aveau nici o sansa
yeah yeah yeah yeah yeah yeah yeah

zuzubuoy
8th October 2003, 15:11
Stie cineva scorul???!!! :?

EDMOND_
8th October 2003, 17:44
ad3an , cred ca ai dat iama in palinca bunicului tau si te-ai ametit de bucurie ca ati batut pe Argesul sau de tristete ca v-a batut Bistriţa...
altfel nu-mi explic de ce iti umfli muschii pe forumul Craiovei chipurile ingrijorat ca o sa cadem in B... Spre stiinta ta , suntem de 40 de ani in divizia A si cred ca suntem singura echipa din provincie care nu a retrogradat vreodata ! Asta nu are mare importanta probabil pentru tine , dar nu stiu de ce nu esti mai degraba ingrijorat pentru Bihor , care sta mai prost decat Craiova si are meciuri mai dificile...
Succes , oricum!

deep purple
9th October 2003, 02:26
Edmond, asa e cu Adrian, dar pe langa Craiova nici Ceahlaul si nici Bistrita nu tin minte sa fi retrogradat. Si Poli AEK ar intra aici dar nu se pune deoarece si perioada a fost scurta iar adevarata Poli a retrogradat de cateva ori. De unele stim si cum.

Vulturul
9th October 2003, 12:28
www.fcarges.3x.ro

ad3an
9th October 2003, 16:55
Edmundo_ nu te agita,nu am zis-o cu parere de rau da poti sa o iei cum vrei,si nu iti fa griji ca nu o sa mai intru la voi pe topic,da eram curios sa vad ce parere aveti despre fostul vostru "antrenor" Staicu iar cestia cu 40 de ani de cand jucati si nu ati retrogradat toate au un inceput nu,sper ca in cazul vostru sa nu fie asa.
Iar cestia cu umflatul muschilor,tu ce tii umfli aici si mai ales deep
Deep anul asta va baga iar dinamo mortul in casa de-ar da domnu sa picati si sa urce UTA in locul vostru,sunteti o rusine pt fotbalul romanesc
lol Un mesaj de la ARAD POLI este de KaKat

ACU F.C.Bihor 1-2 yeah
Sper ca in cupa POLI F.C.Bihor

EDMOND_
9th October 2003, 19:31
Prietene ,eu ti-am dat o replica la mesajul pe care l-ai postat pe forumul nostru ... scuza-ma , probabil tu ai niste drepturi speciale pe aici ...poti sa lasi mesaje pe un forum si este interzis sa ti se raspunda... Imi pare rau , nu am stiut ... O sa mai intru dupa ultimul meci sa te felicit pentru locul obtinut ! O zi buna!

ad3an
10th October 2003, 09:04
Ok nici o problema,sper sa ma feliciti pt locul 2
okkk

apparte
10th October 2003, 23:53
Adriane,indiferent de rezultat,dinamo este de ....(ii las pe altii sa completeze).Asa ca,duminica seara nu pot fi decat bucuros.Iti dai seama,chiar daca BH scoate egal sau bate-n Ghencea,nu pot sa ma supar! :happy Am prieteni care joaca la Bihoru' asa ca....Daca bate Steaua,asta e;voi spune ca ne-a batut viitoarea campioana a Romaniei! :yeah:

ad3an
13th October 2003, 17:39
Apparte cam ai dreptate,cred ca un egal ar fi cel mai rau in situatia ta..
Oricum sper ca Bihoru sa reuseasca sa faca un joc bun cu Steaua si sa scoata macar un punct
In cupa F.C.Bihor -Rapid meci care probabil se va disputa la Medias.
Sper din tot sufletul ca oradeni sa nu trateze cupa asa cum au tratat-o in meciul cu ACU,ci cu toata seriozitatea,poate fi un bilet pt cupa UEFA
yeah yeah

La Tzigani /fu/ la Tzigani


Hai bihoru!!!!!!!
[/quote]

inter
13th October 2003, 19:42
:D :D :D , bey dar cum au oradenii parte numai de derby-uri :D :D :D
apparte cu Steaua si Dan_oradea cu Rapid :D :D :D

dan_oradea
13th October 2003, 20:56
...

dan_oradea
13th October 2003, 20:56
lasa intere, ca aveti voi parte de derby-uri cu jiul :drak: ca deh, tre sa va obisnuiti cu echipe d-astea tari, la anul s-ar putea sa va foloseasca 8)

EDMOND_
13th October 2003, 22:27
Lasa Dan_Oradea , jucati voi in cupa campionilor ca ati suferit destul prin noroiul diviziei B... ar fi pacat sa va duceti inapoi...

apparte
14th October 2003, 00:48
Din pacate nici o sansa!Vom juca in Bucuresti,pe 21 (marti).Se pare ca nu doresc sa atingem sferturile(unde un meci retur cu Steaua sau Dinamo ar umple stadionul!

EDMOND_
14th October 2003, 01:36
Parca se jucau pe teren neutru!

ad3an
14th October 2003, 14:10
Meciul o sa se joace la Bucuresti ????,din cate stiu ultima intalnire dintre cele 2 echipe in cupa s-a diputat la medias,ac o sa se joace in Bucuresti,nu ar fi rau nici acolo dar se se joace pe stadonul celor de la dinamo sau de la steaua thinkso thinkso

FORZA BIHORU!!!!!!!!!!!!

apparte
14th October 2003, 19:06
Adriane,din pacate e adevarat,se joaca in nocturna marti seara,pe National se pare!

dan_oradea
14th October 2003, 23:05
nu ne-a placut acolo, edmond, ca era plictisitor sa tot batem la panduri, gilorteni si alti extensivi :ciocan: da' nici in cupa campionilor nu vrem ca ne e teama sa nu dam peste d-aia care arunca vaca din avion sa faca lapte praf ;):):D

EDMOND_
15th October 2003, 11:15
Asta e , Dane... Cand o faci un singur an , este usor...cand stai insa multi ani pe acolo normal ca devine plictisitor....

ad3an
15th October 2003, 17:03
Dane ce ai tu ma cu olteni ma,daca numai atata pot nu ai ce le face,olteni si banateni seamana foarte mult intre ei da nu ai ce la fece
lol

Edmund_ daca o sa cadeti de unde stii ca o sa stati numai un an acolo,de fapt avand in vdere valoarea seriei B2 cam e posibil,urmaresti cumva ce se intampla in B3,e foarte echilibrata uneori e mai interesant ce se intampla acolo decat ce se intampla in div A,la voi doar Sportu si Panduri ce mai joaca in timp ce in b3 sunt o gramada de derbyuri

FORZA BIHORU!!!!
FORZA UTA
un pronostic
Steaua - F.C.Bihor
----1-------3

EDMOND_
15th October 2003, 20:52
Cu dan_oradea chiar mi-a placut sa stau de vorba...a fost o discutie civilizata , fara jigniri inutile...Succes cu Steaua...

Sergio
16th October 2003, 00:12
Sa-i bata Steaua la scor sa le scoata fotbalul din cap (daca au asa ceva in cap) :D

dan_oradea
16th October 2003, 09:10
te-a intrebat cineva de vorba, bey sergio ?! tu pari a fi un purtator ilegal de ... cap ;) pai sa ne bata dac-or fi mai buni, ca deh si rapid ne-a snopit acasa cu 1-1 ala scos pe final, iar cu dinamo am pierdut la fantasticul scor de 1-0 :D:D

Sergio
16th October 2003, 11:50
Stai linishtit dane, ca n-am nimic cu tine, dar tu vad ca ma jignesti din prima. Treaba ta. Daca ad3an are dreptul sa se bage si sa insulte pe forumul nostru, nu vad de ce n-as face acelasi lucru (fara insulte bineinteles). /nope/

dan_oradea
16th October 2003, 15:01
spre deosebire de tine care doresti scoaterea fotbalului din cap la toti oradenii, eu m-am adresat doar tie ... pricepi diferenta ?!:) eu de unde sa stiu ca tu ai treaba cu nu-sh cine care merge pe nu-sh ce forumuri ?! tu vii acilea si ne doresti noua nu-sh ce scoateri din cap si eu fac referire la tine ... ca nu stiu ce neam esti si nici nu-mi stau in caracter sa balacaresc la gramada ... in rest numa' bine ...

apparte
16th October 2003, 18:28
Discutia a pornit de la meciul din Cupa UEFA, jucat de adversara de duminica. „Steaua a reusit un meci bun. Jucatorii s-au daruit si au meritat sa se califice. Sper sa nu joace la fel de bine si cu noi. Probabil vor acuza o stare de oboseala, dupa efortul depus cu Southampton”, spune Lazar. În opinia fundasului oradean, atacantii Oprita si

Claudiu Raducanu pot fi anihilati: „Sunt doua vârfuri de echipa nationala. Împotriva lui Oprita am mai jucat când era la Resita. Este un fotbalist puternic si bataios, iar cu Raducanu nu am fost adversar. Este însa un atacant cu un bun simt al portii. Sa nu-l uitam nici pe Dinita, care este un atacant tehnic”. Lazar a recunoscut ca în ultimele meciuri nu a avut evolutii prea stralucite. „Nu stiu ce a fost cu mine, dar sper ca în cel mai scurt timp sa revin la o forma foarte buna”, afirma fotbalistul, care nu regreta ca s-a întors din America.

Obrenovici spune ca s-a acomodat bine la Oradea, fiind impresionat de frumusetea orasului, „care are o arhitectura deosebita”. Atacantul nu este deranjat de faptul ca nu a fost înca folosit ca titular. „Antrenorul este cel care face echipa, iar eu sunt gata sa joc. Normal ca mi-as dori sa joc în toate meciurile, dar antrenorul, în functie de tactica, decide cine intra pe teren”. Obrenovici considera ca Steaua este „favorita absoluta” în întâlnirea cu FC Oradea. „Noi trebuie sa jucam la maximum din potential. Doar atunci putem spera la un rezultat pozitiv”, crede atacantul sârb.

Articolul e reprodus de pe bihon.ro

Sergio
16th October 2003, 22:05
spre deosebire de tine care doresti scoaterea fotbalului din cap la toti oradenii

Vezi ca n-ai inteles... Eu ma refeream la unii jucatori oradeni care daca au batut pe Ceahlaul se cred mari fotbalisti. Raman la speranta ca le va scoate Steaua fotbalul din cap. :P

apparte
17th October 2003, 00:23
Poate ca o sa bata Steaua;de fapt e aproape sigur,dar nu vor pierde la mai mult de un gol diferenta!

EDMOND_
17th October 2003, 04:55
In fotbal nimic nu este niciodata sigur! Parca Steaua s-a chinuit sa scoata egaluri la Pitesti si Alba Iulia ( daca nu ma insel ).. Nu vad de ce nu ar scoate si Oradea macar un egal... Sper ca jucatorii nu vor incepe jocul cu aceasta idee in cap ( ca Steaua bate sigur)...

ad3an
17th October 2003, 16:21
Sergio mai lipseste de aici si celalalt polist,Deep, nu iti fa tu griji de noi cine ne scoate si cand fotbalul din cap,prima data vezi ce faceti voi cu Craiova,noi si daca o a pierdem o sa pierdem cu o echipa care joaca il cupa uefa,si care pe 6 nov va intalni pe Liverpol,nu cu o contracandidata la retrogradare,dar nu uita ca am scris daca pierdem..

Steaua o sa aiba impresia ca sunt deja invingatori,dupa ce a reusit sa ii invinga pe englezi,de fapt de echipa aia numa impresiile sunt...

HAI BIHORU!!!!!!!!!

ad3an
21st October 2003, 19:03
Din pacate meciul programat duminica nu a avut loc si a fost reprogramat,ce aiurea si mai avem de gand sa jucam in turul 3 preliminar al cupei uefa cand noi nu avem terenuri nici sa jucam in campionatul asta amarat,peste aproximativ va incepe meciul din cupa dintre Bihoru si rapid!!!!!1

HAI BIHORU!!!!!!!!!
Cupa uefa te asteapta!!!!!!!!!!!!!!! yeah yeah

inter
21st October 2003, 19:13
Sergio mai lipseste de aici si celalalt polist,Deep, nu iti fa tu griji de noi cine ne scoate si cand fotbalul din cap,prima data vezi ce faceti voi cu Craiova,noi si daca o a pierdem o sa pierdem cu o echipa care joaca il cupa uefa,si care pe 6 nov va intalni pe Liverpol,nu cu o contracandidata la retrogradare,dar nu uita ca am scris daca pierdem..



de cand vezi tu "nostradamus" in Craiova o candidata la retrtogradare :x :x :x , mai bine uita-te la ai tai , sau in cal mai fericit caz in discutiile contradictorii cu timisorenii, nu ne amesteca pe noi Oltenii :thinkso:

apparte
21st October 2003, 21:33
Din pacate s-a vazut....6-7 ocazii mari ale bihorenilor comparativ cu cele 4(dintre care 3 in ultimele minute)ale rapidistilor.Pacat !Sebi n-a reusit sa dea golul pe care mi-l promisese in poarta lui Hamutovski in cea a lui Dolha !Si cat de aproape a fost.....Nu-i nimic,sambata pe stadion(in ciuda televizarii).Despre Rapid.....un mare NIMIC...un gol norocos(Ilyes a vrut sa loveasca-n plin si a raschetat mingea)iar in rest va las pe voi sa apreciati.

EDMOND_
21st October 2003, 22:08
Nu am inteles totusi ratiunea pentru care ati acceptat sa jucati in Bucuresti ( ziarele au spus ca ati conditionat asta cu plata a doua nopti cazare si masa de catre Rapid...asa sa fie oare ! ?)...Mi se pare destul de ciudat , sau poate cupa era sacrificata deja...

Sergio
21st October 2003, 22:45
Pai deh...cazarea e mai importanta decat calificarea. :D

ad3an
22nd October 2003, 17:12
EDMOND_ bihoreni cred ca au fost de acord cu ca meciul sa se joace la bucuresti deoarece avea duminica meciul cu Steaua si nu aumai vrut sa se deplaseze miercuri pt meciul din cupa,au ramas in bucuresti(probabil nu isi puneau prea mari sperante in aceasta intalnire parerea mea) da oricum trebuie sa ii invingem pe National duminica, si sa ratam mult mai putin,
Inter ce te face sa crezi ca Craiova nu e candidata la retrogradare,pe ce locsunteti,la cate puncte de loc retrogradabil,etava viitoare aveti meci afara,eu nu asi fi asa sigur in locul tau,
Sergio probabil ca in momentul de fata esti foarte fericit,ati reusit sa inscrieti 11 goluri pe terenul utei, Bravo,banuiesc ca afost un meci frumos, se vede ca a venit Panduru la voi!!!
HAI BIHORU!!! X 3

EDMOND_
22nd October 2003, 17:24
Povesti! Pai puteati juca la Ploiesti sau Pitesti , la nici doua ore de Bucuresti! Puteati castiga pe teren neutru..Ex. Petrolul..

inter
22nd October 2003, 19:45
ad3an, daca n-as cunoaste vreo 2-3 oradeni respectabili (apparte , bu ) ai fi mancat :evil: :evil:
asa ca mai bine stergeti mucii de la nas inainte de a vorbi de STIINTA :thinkso:

EDMOND_
22nd October 2003, 21:20
Inter , nu te-am vazut niciodata asa nervos! Ad3an , culegi ce ai semanat , tu ai intrat pe forumul nostru facand aluzii la retrogradare..ai fost lipsit de bun simt pentru ca voi stateati mai rau ca noi.... am sa-ti spun si de ce nu vom retrograda... Nu ne lasa istoria noastra!

Sergio
22nd October 2003, 22:26
Adi, mie mi-ar fi convenit sa eliminati Rapidul, ca am fi avut mai mari sanse cu Oradea decat daca vom pica cumva cu Rapid. :happy :drak:

webmaster-tifo
24th October 2003, 12:45
sal problema pt care iti scriu este urmatoare fac un site despre miscarea ultra din romania si am nevoie de informatii despre ultrasii stelisti...astept un raspuns din partea ta daca ma poti ajuta...bafta... cine ma poate ajuta il rog sa ma contacteze la adresa:miscarea_ultra@personal.ro

ad3an
24th October 2003, 13:01
Sergio,ce te face sa crezi ca daca o sa jucati cu rapidul,o sa fiti eliminati,la cum joaca rapidul acuma,si daca avem in vedere scorul pe care l-a reusit Poli,nu o sa aveti mari probleme,asta binenteles daca la voi cupa nu e pe planul 2 ca is la noi,la oradea daca se dorea cu adevarat se putea dardin cate am inteles cupa nu intra in calcule pt bihoreni.
Edmundo_ fii calm omule si tu ai postat aici si ai zis ca ar fi pacat sa cadem ca suntem o echipa frumoasa da nu mai conteaza,o sa ramanem amandoua iar voi o sa castigati campionatul!!

HAI BIHORU!!!!

apparte
24th October 2003, 19:15
Adriane,ce-ai mai dat in spate :D :D :D :D !Adevarul e ca si anul asta(din pacate pt istoria lor)craiovenii se vor lupta sa scape de retrogradare.La ora actuala au -5 la adevar.Acum,pe bune,nu stiu ce-ar mai putea sa faca Badea.Pt bihoreni,meci greu cu o echipa care stie sa fragmenteze jocul si mai are pe deasupra si cativa fotbalisti de valoare(Mc Kain,Coman,P.Marin,Caramarin,C.Munteanu).Daca-i batem,o sa ierneze bine :yeah: :yeah: !

ady_azzuro
24th October 2003, 21:28
Mai bine ati avea grija sa nu o luati prea rau de la liverpool decat sa ne purtati noua de grija :evil: :evil: :evil:
Deabia astept meciul din ghencea sa va dam o lectie de fotbal.
O SA VA UMILIM AUROLACILOR :yeah: :yeah: :yeah:

ad3an
25th October 2003, 18:01
Oltene,fii calm,las ca poate la anu o sa aveti si voi propriul derby al pltenilor voi si panduri o sa fie un meci pe cinste zau!

Meciul greu de care vorbeste apparte trebuie castigat neaparat,cu o victorie in fata Nationalului am trece in fata oltenilor si a celor de la AEK,
Parerea mea e ca maine cu nationalul nu vom avea prea multe probleme mai ales pe taren propriu,avand in vedere stilul celor doua echipe care este total diferit.Sper ca Popa sa stie ce formula sa foloseasca,adica aia cu 6 mijlocasi,care pana acuma e cea mai eficienta pt Bihor!!!

ALE ALE ALE BIHORU!!!! yeah yeah

ady_azzuro
25th October 2003, 19:21
Stai cuminte baiatu` ca o sa va lingeti pe bot de div A.
Asa cum ati promovat datorita lui vraja, oltean de origine, asa o sa va intoarceti de urgenta in B, acolo unde va e locul de altfel,slugi aurolace!

EDMOND_
25th October 2003, 19:31
Baieti ,eu imi cer scuze ...consider ca discutia noastra a fost civilizata...si eu voi ramane la acelasi ton indiferent de agresivitatea uneori gratuita pe care o manifesta altii aici!
Ad3an ,daca veti castiga vom avea acelasi numar de puncte..in etapa viitoare insa noi vom juca acasa si voi veti merge la Otelul unde va va fi foarte greu!
In ceea ce o priveste pe Steaua eu cred ca are cam 40 % sanse sa mearga mai departe! Dar are , asta este important!

apparte
25th October 2003, 23:03
Edmond,ca intotdeauna un gentleman(ca tot urmeaza L'pool) :) .
Pustiule,pe Vrajitoarea voi l-ati renegat(tradus l-ati dat afara).Pt cultura ta generala,sa stii ca Bihorul n-a fost sluga niciunei alte echipe.De altfel,la celebrul meci cu cantec cu Steaua,echipa se numea(sau s-a numit la scurt timp dupa)FC Armata Bihor.Se intentiona creearea unui nr suplimentar de unitati militare la granita de vest.Ca vom ramane sau vom retrograda o vom face pe teren,la fel cum am promovat.Nu ne lansam in declaratii sforaitoare si incercam sa ne rezolvam problemele interne.
Apropo,vezi ca azi primul vostru gol l-a dat Bundea,oradean 100%.
Si tot bihorean era si regretatul Zoli Crisan.Ah,am uitat,Crisan trebuia dat afara din tara.Probabil de mana cu Lung(Silviu),al carui nume era de fapt Lang(plin Careiul de ei).De fapt varul lui primar Iosif,a fost si el sportiv de performanta.Nu fotbalist.

ady_azzuro
25th October 2003, 23:46
apparte , deviezi de la subiect.
Ma bucur ca esti de acord ca echipa bihor este doar in trecere in divA

Nu ma lasa istoria CRAIOVEI sa mai spun altceva.....

apparte
25th October 2003, 23:58
N-as fi f sigur de retrogradarea Bihorului.Deocamdata Bh e la -4 ca si Craiova.

ady_azzuro
26th October 2003, 00:06
CRAIOVA nu se compara cu oradea.
:) :) :)

apparte
26th October 2003, 18:09
Si totusi n-a fost ofsaid la golul marcat de Sasa Obrenovici.Din tribuna(culmea eram pe linia de 16 m)nu mi s-a parut ca Sasa sa fi fost in ofsaid in momentul sutului lui Naidin.Dupa cel mai slab meci al Bihorului in acest sezon(din spusele celor din jurul meu),un 0-0 cu Nationalul !Corpodean e pur si simplu un arbitru de casa al bucurestenelor si e pur si simplu PROST.Trebbuia sa-l elimine pe Coman in min 50,cand a avut o intrare de galben la Mihut.Cum mai avea un galben era eliminare.S-a dus spre el gata sa-i arate galbenul,dar cand si-a dat seama ca era al doilea,n-a mai schitat nici un gest.Ce sa mai zic....tactica lui Popa o sa ma bage-n spital....si ca de fiecare data zic:nu mai vin pe stadion(pana etapa viitoare :yeah: ).

RedBaron
26th October 2003, 20:43
Tot a proasta dai pronosticuri bai Adn-ule! Nu mai da omule pronosticuri, ca ies pe dos!!! :pace:
Ma bucur ca tii cu BH si la ei dai pronosticuri... ca de ziceai de UTA... :thinkso:

zuzubuoy
27th October 2003, 11:44
Azurel scria: "craiova nu se compara cu ORADEA"!!!??? :shock:

Eu chiar ma bucur ca nu se compara!!! /fu/ /nope/ /fu/

ady_azzuro
27th October 2003, 14:21
Sigur ca nu se compara zuzeala proasta ce esti :P :P :P
E diferenta de spirit , educatie , valoare , mentaliatate..etc.
SUNTEM PESTE VOI LA TOATE CAPITOLELE.
SI INCA CEVA....
:fuck_off: :fuck_off: :fuck_off:
SI CA SA NU TE PLICTISESTI DE ATATA /fu/ /fu/ /fu/
ITI MAI DAU SI NISTE
:vomiton: :vomiton: :vomiton:
CAM ATAT PE ZIUA DE AZI.
M-AI AM SA-TI DAU DACA ITI POFETESTE :love:
:cya: :cya: :cya:

zuzubuoy
27th October 2003, 16:22
M-ai lamurit cu diferenta, cu raspunsul tau!!! :ciocan:

ady_azzuro
27th October 2003, 16:26
Imaginile vb....dude :D :D :D
Vad ca iti place :) :) :)
Dar ma plictisii sa iti mai dau... :P :P :P

EDMOND_
27th October 2003, 16:39
Apparte , am vazut meciul partial ..se pare ca golul respectiv putea fi acordat! Am tinut cu Bihorul in meciul asta ...asta nu ma impiedica sa spun ca rezultatul este oarecum echitabil...desi mie mi s-a parut ca bucurestenii au fost mai periculosi si mai aproape de victorie !
In ceea ce o priveste pe Craiova nu ar trebui sa uitati ca a jucat cu un antrenor improvizat , fara nici unul din atacanti si cu un lot decimat...
Mie nu imi place sa jignesc pe nimeni , dar pot sa pariez ca Universitatea va termina cu cel putin patru locuri mai sus decat Bihorul...
Si Apparte , anul trecut Universitatea nu a luptat sa scape de retrogradare ( uiti ca am avut un retur in care nu prea ne-a batut nimeni , nici macar una din echipele bucurestene ! ) iar daca castiga pe final la Timisoara ( nu vreau sa-mi mai amintesc acest meci !) terminam pe trei , si chiar terminam , daca acest loc insemna ceva...
Mai vorbim !

EDMOND_
27th October 2003, 16:45
Apropo! Fiecare echipa are si suporteri care depasesc masura si care uneori nu-i fac cinste! Asta este situatia...

ady_azzuro
27th October 2003, 16:50
Ce sa le faci.... :) :) :)

ad3an
28th October 2003, 16:51
Daphix_ ce sa fac eu daca noi nu avem parte de arbitraje favorabile si echipe satelit ca si "Batrana Doamna" noi suntem cam "fii ploii" nimeni nu prea ne vrea in A, ai vazut meciul de la Oradea, cam acelasi lucru l-ati pait si voi anul trecut,dar nu conteaza pentru ca o sa ii batem pe stelisti la ei acasa!!!
Toate meciurile pe care le-am pierdut le-am pierdut la diferenta de 1 gol
Popa a primit din nou un fel de ultimatum daca nu scoate 8 pct din urmatoarele 6 intalniri poate sa isi ia valiza,parerea mea e ca trebuia sa si-o ia mai de mult,dupa meciul cu Apulum dar a reusit un meci "Spectaculos" la ceahlaul si asa a ramas!!!
Adysor oltene am cam vazut ce fel de fotbal se practica in partea aceea de tara asa ca nu iti bag de vina si te inteleg perfect!!!!

Hai BIHORU!!!!!! x 3

ady_azzuro
28th October 2003, 17:57
Adysor oltene am cam vazut ce fel de fotbal se practica in partea aceea de tara asa ca nu iti bag de vina si te inteleg perfect!!!!

Hai BIHORU!!!!!! x 3

Desigur, mai ales din partea lui CHIVU MUTU RAT STOICAN RADA si celorlalti jucatori OLTENI ai nationalei. 8) 8) 8)
Masoara-ti vb de 2 ori inainte de a le scoate din gura :thinkso: :thinkso: :thinkso:

ieppy
28th October 2003, 19:03
Pardon ady? Mutu, rat. Ce legatura au astia doi universitatea? Bai frate maine poimaine o sa incepeti sa ne spuneti ca voi sunteti cei care lau facut pe Hagi mare jucator, ca de fapt Ronaldo sa nascut la Slatina si a jucat pana la 9 ani la Craiova si ca Ronaldo a facut junioratul la Universitatea. ba sa fiu al :drak: .

ady_azzuro
28th October 2003, 19:07
:D :D :D
tare neinformat mai esti cumetre...
Rat a fost crescUt de clubul UNIVERSITATEA CRAIOVA.

IAR MUTU S-A DECLARAT MANDRU CA TATAL LUI ESTE OLTEAN!!!

O sa ma documentez si de originile lui Ronaldo...stai tu linistit :thinkso: :thinkso: :thinkso:

ieppy
28th October 2003, 19:15
rat a fost crescut de Craiova. iati dat sa suga? a jucat un minut macar la Craiova? Daca tacsu e oltean asta nu inseamna ca Mutu e oltean. Si mama e olteanca, mai olteanca zic ca nu se poate, asta inseamna automat ca eu sunt oltean? /nope/ /nope/ /nope/ Asa cine stie poate strabunici lui Mutu au fost din bucuresti ce ne facem atunci?

inter
28th October 2003, 20:26
bey oradenilor , voi nu tratati decat cu observatorii care dau indicatii arbitrilor :drak: , ad3dan esti penibil (oare chiar esti Oradean? /nope/ )

ady_azzuro
28th October 2003, 20:35
rat a fost crescut de Craiova. iati dat sa suga? a jucat un minut macar la Craiova? Daca tacsu e oltean asta nu inseamna ca Mutu e oltean. Si mama e olteanca, mai olteanca zic ca nu se poate, asta inseamna automat ca eu sunt oltean? /nope/ /nope/ /nope/ Asa cine stie poate strabunici lui Mutu au fost din bucuresti ce ne facem atunci?

Automat esti oltean :yeah: :yeah: :yeah:
Dar ce :oops: :oops: :oops: ca esti caine :ciocan: :ciocan: :ciocan:
M-am asigurat yo, strabunicii lui mutu nu sunt bucuresteni ci OLTENI DE LA MAMA LOR :thinkso: :thinkso: :thinkso:
Lui Rat i-am dat sa suga , la juniorii CRAIOVEI. :happy :happy :happy
Din pacate nu a jucat pt echipa mare, dar tot OLTEAN 100% e
8) 8) 8)

apparte
28th October 2003, 20:35
Daca am inteles eu bine,arbitrul ala din orasul cu pushcarie,a fost chiar pushcarie in prima repriza(2 henturi in careu si un fault tot in careu),era cat p-aci sa fie linsat la pauza.Ca si *******ul ala de tusier din Cluj de duminica care ne-a anulat aiurea un gol.Eu nu-s arbitru,dar daca va aduceti aminte am spus duminica dupa meci venind de la stadion ca n-a fost ofsaid.
Intere,dai o bere daca nu ne bateti la Craiova?(acum vb bihoreanul din mine :happy :drak: )
P.S Iti place noul meu avatar? :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

EDMOND_
29th October 2003, 01:07
Este clar ca MUTU nu are nici o treaba cu Craiova , dar nici nu este produsul cine stie carui club bucurestean! Apparte , dau si eu o bere ,dar cred ca nu aveti decat o sansa ...sa ploua mult si sa fie un teren cam cum a fost cu Timisoara sau la Pitesti , la ultimul meci ....atunci puteti spera la un 0-0!

inter
29th October 2003, 08:26
Intere,dai o bere daca nu ne bateti la Craiova?

dau, dar n-ai sa vezi :thinkso:

ad3an
30th October 2003, 13:22
Intere tin sa te anunt ca nu sunt oradean,iar despre Mutu Rat si Chivu,mai ales ultimul,nu e oltean ci e banatean,din cate stiu eu si-a facut junioratul la Resita si chiar a jucat meciuri pt aceasta echipa,asta inseamna ca si Njock este oltean nu,las ca vb dupa meciul de la Craiova,
Poate ca tratam ceva cu albitri si scoatem un egal,s-a vazut clar ce la meciul cu Naitonal ce tratam cu albitri cand ne-au anulat un gol valabil,iar Craciunescu se pare ca pana la urma nu e cu nimic mai bun decat ceilalti.

HAI BIHORU!!!! x 3 yeah yeah yeah yeah yeah

ady_azzuro
30th October 2003, 13:58
Intere tin sa te anunt ca nu sunt oradean,iar despre Mutu Rat si Chivu,mai ales ultimul,nu e oltean ci e banatean,din cate stiu eu si-a facut junioratul la Resita si chiar a jucat meciuri pt aceasta echipa,asta inseamna ca si Njock este oltean nu,las ca vb dupa meciul de la Craiova,
Poate ca tratam ceva cu albitri si scoatem un egal,s-a vazut clar ce la meciul cu Naitonal ce tratam cu albitri cand ne-au anulat un gol valabil,iar Craciunescu se pare ca pana la urma nu e cu nimic mai bun decat ceilalti.

HAI BIHORU!!!! x 3 :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

:D :D :D
Da` pe tine cine te-a invatat sa scri albitru?
Pt cultura ta generala se scrie ARBITRU
AMANDOI PARINTII SUNT DIN CRAIOVA, DAR CHIVU A FOST CRESCUT LA RESITA
TATAL LUI MUTU ESTE OLTEAN , CHIAR EL A DECLARAT ACEST LUCRU, SI SE SIMTE MANDRU CA ESTE OLTEAN .
RAT ESTE OLTEAN SI SI-A FACUT JUNIORATUL LA CRAIOVA!

Fi linistit ca nu te mint...
M-am documentat :thinkso: :thinkso: :thinkso:

nemuritor
30th October 2003, 18:24
oameni buni, va ambalati degeaba: Ambii parinti ai lui Chivu sint olteni, Chivu senior a fost produsul Universitatii, a plecat la Resita impreuna cu alti doi jucatori la schimb cu Beldeanu. Chivu este oltean pur singe ca origine dar este produsul Resitei , acolo si-a facut junioratul si a debutat in A ,chiar daca s-a lansat la Craiova
Mutu, are ambii parinti olteni, nu numai tatal .Este oltean ca origine dar este produs exclusiv al FC Arges. Nici Dinamo si nici Craiova nu au dreptul sa-l revendice. La un moment dat se interesau conducatorii Craiovei de Mutu cand era la Pitesti dar Netoiu a fost cel care a castigat disputa, era la Dinamo atunci, Netoiu. Pana si acest fapt trebuia sa-i puna in garda pe toti suporterii olteni.
Rat este si el oltean 100% si a crescut la juniorii Universitatii dar a plecat si a stat un o jumatate de an la scoala de fotbal al lui Gicu Dobrin. A fost luat de Rapid si lansat.Poate ca doar asupra lui Rat, unii suporteri craioveni pot sa spuna ca este si al craiovei dar nu 100% pentru ca el s-a lansat in alta parte.
Sint olteni dar nu ai Universitatii Craiova din pacate. Daca am fi fost club mult mai puternic , am fi putut folosi mult mai bine materialul genetic din zona dar asa, se folosesc altii de el , din Bucuresti sau din Europa.
Dar mai grav este ca pepinira Universitatii are probleme mari.
Pentru domnul din Oradea, Njock nu poate fi oltean nici daca va sta aici 100 de ani sau daca se nastea in buricul Craiovei, pentru simplul motiv ca nu e oltean si gata.

ady_azzuro
30th October 2003, 18:39
Nemuritor poti sa imi dai te rog frumos sursa de unde ai aflat ca mutu este oltean 100%?
Yo am auzit un interviu cu el si zicea ca doar tatal lui este...
In rest sunt de acord cu tine :happy :happy :happy

RedBaron
31st October 2003, 00:07
Ad3an! :rolleyes: tu faci pe UTA "fii ploii" /nope/ Na', pe ploaie nu joaca nimik UTistii...

Las' mai pe Popa ca sta bine! Eu inca sustin ca el va poate salva, mai corect, in aceasta "formula" ramaneti in A! Trebuie!

ad3an
2nd November 2003, 17:41
Ady,Hagi nu e oltean,pai vezi acuma inteleg eu de ce romania nu s-a mai calificat la un turneu final,dupa "Generatia de Aur".

Daphix_ iti mai sustii afirmatiile cu legate de formula asta,si dupa rezultatul obtinut la Galati,din nou am pierdut cu 1-0,si incepem sa ne ingropam "incet si sigur" dar tot speram,dar prima data sa plece Popa,

BIHORU PANA LA MOARTE !!!!!!!! yeah

P.S. Daphix_ vezi ca daca ma superi dau un pronostic pentru UTA P P

the lion king
5th November 2003, 16:20
NU VA MAI CERTATI,HAI MAI BINE FRATI OLTENI SA SAVURAM O ...PALINCA DE BIHOR CA LA O ADICA SI IEPPY E OLTEAN!

ad3an
5th November 2003, 16:29
SAVURATI-O cat timp mai stati in A!!! yeah yeah yeah

RedBaron
5th November 2003, 19:32
Eu zic asa: :happy BH va ramane in A cu Popa! Chiar el sa fie "veriga cea mai slaba"??? Nu prea imi vine sa cred... nu prea... dar se poate sa ma insel! Poate altundeva e problema...

ad3an
5th November 2003, 19:47
Sigur Popa e "veriga cea sclaba",inaintea meciului cu ceahlaul se vorbea de aducerea unor jucatori dar a urmat victoria la piatra neamt si nu a mai fost vorba de asa ceva,aici doar Popa e vinovat.
Steaua-liverpool
0----------3
HAI BIHORU!!!!!!!!

EDMOND_
5th November 2003, 21:34
ad3an , daca este sa o savuram cat "mai stam in A" cred ca vom bea pana la adanci batraneti... Era mai complicat daca spuneai sa o savuram cat vom sta impreuna in divizia A ...

the lion king
6th November 2003, 16:19
dati ,mah, si voi o palinca ca mi s-a taiat de tuica!!!

ad3an
7th November 2003, 11:25
Ok Lion King cand o sa veniti la Bihoru o sa va dam si o palinca si vreo 3 goluri okk
HAI BIHORU!!!!

apparte
7th November 2003, 19:30
Mah Adriane,da si tu macar odata un pronostic defavorabil Bihorului!Ca-ti ies.............