PDA

View Full Version : Divizia A 2003 - 2004



Pages : 1 [2]

EDMOND_
7th November 2003, 19:48
Sper sa castigati , am mers pe vreo trei jucatori de la voi prin echipele alea fantastice.... Succes!

Sergio
7th November 2003, 22:05
Presimt ca unul dintre ei e Vrajitoarea. Asa e? :thinkso:

EDMOND_
8th November 2003, 11:20
..si Lazar ...si portarul parca il am in vreo trei echipe!

ad3an
8th November 2003, 12:56
Pe naidin nu ai l-ai inclus incepe sa joace tot mai bine,desi e timisorean

apparte
8th November 2003, 17:19
Adriane,bine ca n-ai zis nimic!Meci cu 3 eliminari in primele 35 de minute la Oradea!Decizii corecte ale lui Cristi Balaj:
-prima:portarul Bogdan il faulteaza in situatie de 1-1 pe Vrajitoarea,penalty si rosu
-a doua:Cristea primeste un cartonas galben pt proteste;continua sa vocifereze..N Raducan incearca sa-l tempereze,degeaba.Balaj ii atrage atentia sa inceteze.Raspunsul"vedetei' lui Seche?O injuratura adresata arbitrului(de fapt mai multe).Balaj,care plecase deja spre locul executarii loviturii libere se intoarce si-i arata al doilea galben.
-a treia:Gado il depaseste pe fundasul bacauan in viteza,isi "face" mingea spre punctul de la 11 m si este agatat din spate de fundasul bacauan(nr.14).Penalty transformat de Naidin.
Spre surpriza publicului,imediat dupa pauza e inlocuit N Raducan,iar 10 min mai tarziu Cursaru.Dupa efectuarea celei de-a treia schimbari in decurs de 1 minut Ciocoiu si nr 25(sorry,dar nu s-a auzit deloc in peluza numele si numerele bacauanilor,cei pe care i-am recunoscut de la TV vi i-am scris) parasesc terenul "accidentati".Poate la Ciocoiu sa fi fost o contractura in urma unui contact cu Stanciu,dar pe nr 25 nu l-a atins nimeni.
Publicul l-a acuzat violent pe Chivorchian pt aceasta manevra,menita sa opreasca scorul la aceste dimensiuni.Din pacate,n-am putut asista la debutul lui Cigan(jucator de nici 16 ani),acesta urmand sa intre-n joc in momentul in care nr 25 bacauan(R Ciobanu?) s-a dat lovit.
Victorie......asta conteaza!Etapa viitoare batem la Craiova :thinkso: !
Inter,de-acord? :)

EDMOND_
8th November 2003, 20:29
Apparte ..credeam ca nu esti unul din cei care se inflameaza dupa un singur meci! Prietene , iti urez succes< , dar veti avea viata grea..Craiova este pe val , au revenit toti accidentatii..si o victorie cu voi ne-ar duce pe patru! Este improbabil sa puteti obtine vreun punct....poate sa va ajute terenul..dar nici atunci.. Felicitari pentru victorie...insa repet , veti avea viata grea!

dan_oradea
8th November 2003, 20:41
nu e doar un singur meci, amice edmond ... in afara de national si otelu cu care am jucat execrabil, oradea chiar daca a pierdut a pierdut demn, jucand frumos ... si eu as zice ca suntem pe val, accidentati nu prea mai avem, vrajitoarea e n chef de gol ;) hihi, ce-ar fi sa va dea vreo doua bobite ? :D despre teren greu cum vad ca e pe la voi, nu cred ca ne-ar avantaja, ba chiar dimpotriva ... sa castige cel mai bun :yeah:

mariusc
8th November 2003, 21:36
Felicitari pt. victorie.... la Alba Iulia victoria a fost primita cu bucurie de catre suporteri :)

____________________
Hai Unirea, ca se poate!
Fair-Play, Please!

apparte
8th November 2003, 21:44
Edmond,cu Inter ma stiu de mult,asa ca era o intepatura amicala :happy !
Ii propuneam(pe pagina anterioara)sa dea o bere daca nu va bate Craiova.Dar ii promit ca daca bate Bihorul i-o dau eu :) !Si daca i-o trimit prin Cargus :) !

EDMOND_
8th November 2003, 22:47
Scuza-ma , nu am citit ultimele cuvinte si nu am vazut ca era adresat lui Inter! Se pare ca nu este pe aici!

inter
10th November 2003, 09:24
:ok: Apparte :thinkso:

ad3an
10th November 2003, 10:44
Se pare ca meciul cu steaua nu se va mai disputa pe 12 noiembrie ci pe 3 decembrie,si cand te gandesti ca steaua e poibil sa fie viitoarea campioana,dar nici gazon nu au,astia cred ca pe 3 decembrie o sa arate mai bine gazonul,probabil o sa inghete,o sa joace hocei!!
Edmundo_ un pronostic pentru meiul din etapa viitoare,ca eu ma cam abtin(poate un 5-0 la voi) P
HAI BIHORU!!!!!!!!!!!!!!!!! yeah yeah yeah

EDMOND_
12th November 2003, 13:36
ad3an , ai vazut ca nu prea iti ies pronosticurile ... incepi sa le dai invers!?
Eu as zice 2-0 pentru Craiova , dar vreau sa-ti spun ca m-ar multumi orice scor care ne-ar aduce trei puncte ...si locul patru! ( daca nu bate Unirea Alba la Rapid! )......
Voi insa nu trebuie sa va pierdeti speranta , in fotbal surprizele sunt frecvente ( nu mi-as dori chiar acum o surpriza , mai amanati si voi! )..

klm
12th November 2003, 14:05
Mie mi-ar placea sa bata unirea la Rapid :)) , a ramanem pe 5 , iar dupaia sa urcam pe podium pe 6 decembrie dupa meciul cu Nationalul .

HAI APULUM !!! rapid echipa de locul 8 , nu merita mai mult !

ad3an
12th November 2003, 15:27
Sper ca pronosticurile sa imi iasa ca de obicei si in meciul cu voi,si SA VA LUAM CELE 3 PCT
HAI BIHORU!!!!!!!!
Klm sper Rapidu sa termine pe 16 desi nu prea are sanse!!!!!!!!

the lion king
14th November 2003, 15:49
luati 3 in Banie.Vrajitoarea e varza!

EDMOND_
14th November 2003, 18:31
Varza , the lion king !!??? Ce-ti veni !?... O sa mai dea goluri multe , dar nu in poarta Craiovei... apararea redevine punctul forte odata cu reintrarea lui Daouda,,,astazi amical 1-0 cu Rapidul ( Mc Breen ).

apparte
14th November 2003, 19:04
Lion king,vorbesti prostii!Uita-te mei bine la rezultatele Bihorului in deplasare!N-a pierdut nici un meci la mai mult de 1 gol diferenta!

EDMOND_
14th November 2003, 19:08
Apparte , cum ziceam eu vreau trei puncte...nu ma intereseaza neaparat scorul..poate fi si 1 - 0 ... trei puncte ne duc pe patru...

apparte
14th November 2003, 19:18
Edmond,dupa ce am pierdut in primele 2 deplasari(1-2 la Tm si 0-1 cu dinamo-in ordine inversa,cronologic vorbind)am invins in deplasare la PN!Au urmat aceleasi rezultate(de data asta in oglinda,adica 1-2 la Bistrita si 0-1 la galati)!Ce-ar urma? :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

EDMOND_
14th November 2003, 20:39
Logica ta... uiti insa ca aveti un meci amanat..pune-l la rand, poate bateti in ala... ))

ad3an
14th November 2003, 23:29
Edmundo_ ramane de vazut ce se va intampla la craiova,pana atunci toata lumea
ROMANIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
si
HAI BIHORU!!!!!!!!!!!111 yeah yeah yeah

apparte
15th November 2003, 22:41
Daca-l puneam si pe ala,trebuia sa batem la Galati! :happy
Intr-alta ordine de idei,jucatorii bihoreni vor juca cu banderole negre la brat in meciul cu U Craiova,in semn de doliu pt cei doi militari bihoreni ucisi in Afganistan :( .Sper ca lor sa li se alature Bundea si Borbely.

ad3an
17th November 2003, 16:26
Apparte zici ca bihoreni vor purta benderole negre pt meciul cu Craiova,parerea me e ca toate echipele ar trebui sa poarte dar asta conteaza mai putin,ceva noutati la bihoreni,era vorba ca pleaca Ioan Lucian,asta insemnand ca pleaca automat si Popa yeah

ALE ALE ALE BIHORU!!!!!!!!!!!!!

Sergio
17th November 2003, 19:21
era vorba ca pleaca Ioan Lucian,asta insemnand ca pleaca automat si Popa :yeah:


Pai ce, sunt legati unul de celalalt? :D

adi, ce ai cu Popa, ca daca nu era el, acuma jucati cu UTA si cu Ineu. :D Sau poate de asta esti suparat, ca ati promovat si jucati cu Poli si nu cu UTA. :drak:

ad3an
17th November 2003, 21:38
Sergio,la Bihoru' cei doi sunt cam legati,si sunt sigur ca daca pleaca Lucian o sa plece si Popa,dar plecarea celor doi depinde si de rezultatele echipeiin urmatoarele 4 meciuri,cate pct. o sa scoata,iar pentru Popa doar respect,in domeniul promovarii e expert dar in A nu prea se descurca,vezi ca s-a intamplat si cu UTA,probabil ca pretentiile sunt mai marii,probabil se joaca cu mai multa presiune,si Popa face unele greseli,pe langa asta la Bh nu e chiar asa iubit de suporteri pentru exodul de jucatori aradeni aflati la bihoru'!!!!
Iar chestia ca ma deranjaza ca jucam cu Poli si nu cu UTA poate ca se rezolva!!!!!!!!
HAI BIHORU!!!!!!!!!! yeah yeah

apparte
17th November 2003, 22:12
Popa e respectat la Oradea.Cat priveste "masiva" invazie de aradeni,e aiurea rau!Pai sunt 2 aradeni(Marginean-unul dintre cei mai constanti jucatori si Fritea)!Pe Zaha,mai greu sa-l consideri aradean,fiind de origine tot bihorean.Mi-ar fi placut sa vina de la UTA,Pit-care e tot bihorean-dar e mai bine(pt el)ca a plecat la Bellinzona.

Sergio
18th November 2003, 00:05
Iar chestia ca ma deranjaza ca jucam cu Poli si nu cu UTA poate ca se rezolva!!!!!!!!


Sa inteleg ca nu mai speri la salvarea de la retrogradare? :D :D :D

ad3an
18th November 2003, 18:02
Popa nu e chiar asa iubit la Oradea,dupa meciul cu apulum i se cerea demisia de catre suporteri,da nu mai conteaza,a reusit sa aduca 3 pct de la Ceahlaul si s-a scos,dupa esecul cu apulum era vorba de aducerea unor jucatori,parca cehi trebuia sa vina la oradea,mai era vb de verdes si de domocos,da s-a uitat tot,daca se accidenteaza vrajitoarea ce fcem,cam ce face apulum fara Maier!!!!!
Sergio nu ma refream ca nu mai sper sa ne salvam de la retrogradare ci la faptul ca promoveaza UTA!!!! ciocan ciocan

HAI BIHORU!!!!!!!!!

Sergio
18th November 2003, 23:29
Avetzi grija ca daca promoveaza UTA si picatzi voi iar nu va intalnitzi la anul. :D :D
Cam multe variante... :rolleyes:

nr.zece
19th November 2003, 11:08
cred ca nu va faceti iluzii de puncte in banie?
ce sanse va acordati, totusi?

ady_azzuro
19th November 2003, 16:44
Lion king,vorbesti prostii!Uita-te mei bine la rezultatele Bihorului in deplasare!N-a pierdut nici un meci la mai mult de 1 gol diferenta!

Lasa apparte ca nu e timpul pierdut , va asigur yo ca o luati cu mai mult de 1 gol, lejer...

apparte
19th November 2003, 18:45
Eu nu zic ca nu luam mai mult de un gol.dar daca luam o sa si dam! :yeah: Cate?Asta poate s-o spuna Vrajitoarea :D :D !

ady_azzuro
19th November 2003, 18:56
Va bazati prea mult pe "vraja" si s-ar putea sa fiti dezamagiti...
Yo nu cred ca veti reusi sa dati vreun gol, si daca totusi veti reusi , va fi doar golul de onoare :thinkso:

inter
19th November 2003, 19:03
ce ne vrajesti Apparte :D :D :D :D

apparte
19th November 2003, 19:26
Nu-mi permit sa stau de vorba cu suporterii bogati :D :D :D :D :D :D !

inter
19th November 2003, 19:29
Nu-mi permit sa stau de vorba cu suporterii bogati

:o :o :o ma uimesti :thinkso:

mi-ai citit declaratia de impozit pe anul trecut ? :thinkso:

apparte
19th November 2003, 19:36
Nu,esti interist!Astia nu fac chefuri(n-au motive :P ),merg tot timpul cu capul in jos si astfel gasesc o gramada de bani :yeah: :P ! :D :D :D :D :D :D :D

inter
19th November 2003, 19:40
spiritualule, la ca mai vedem noi :thinkso: , oricum vezi ca Vieri pleaca din vara la favoritii tai ............ ros-albastrii :happy

realc
19th November 2003, 23:01
Vieri nu are ce cauta la Steaua cat timp il avem pe Raducanu!
Raducanu=2*Vieri! :P :D
Adr3an frate ce mai faci cu "italienii" aia? Se pare ca va paraseste Nesta!
:D :D :D
__________
Hala Madrid!
Vraji respect!

apparte
19th November 2003, 23:14
Vieri la Barca?Hmm,oricum ei sunt pe 2 dupa Bilbao,stii bine.

the lion king
20th November 2003, 10:22
VRAJITOAREA-VARZA :happy

the lion king
20th November 2003, 12:22
daca veniti la Craiova,nu uitati sa aduceti palinca,da?

ad3an
20th November 2003, 17:29
Realc fii calm daca pleaca Nesta o sa vina altul,si oricum il capitano, mai merge un sezon cel putin.
O sa vedeti ce meci o sa faca vrajitoarea, o sa se rasbune pe voi pentru ca nu l-ati tinut la voi,si pe langa vrajitoarea mai avem si alti jucatori capabili sa va dea gol


HAI BIHORU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
LA OLTENI /fu/ LA OLTENI!!!!!!!!!!!!(special pt ady azzuro)

ady_azzuro
20th November 2003, 17:47
In primul rand "rasbuna" , se scrie razbuna.
In al2lea rand esti prost.
In al3lea rand nu meriti atentie :thinkso:

ad3an
20th November 2003, 20:11
FRAIERE SE VEDE CA ESTI OLTEAN!!!!!!!!!
lol lol lol lol lol lol lol lol

ady_azzuro
20th November 2003, 20:14
:D :D :D :D :D :D
Esti de ris
Acum insinuezi ca vezi Doamne ai pus chestia aia la misto
Baiatu` ai probleme mari , fac misto de tine maine seara dupa ce va umilim , dar nu aici la Suporter, ci la Intern.

RedBaron
20th November 2003, 22:01
ADN-ule /nope/ las-o mai moale cu prostia! (Ca nu se stie rezultatul meciului de dinainte!) And that's an order!

Sorin
20th November 2003, 22:35
Eu stiu ca avem meci direct dar sa stii ad3an ca atunci cand celalalt iti spune sa vii cu palinca tu raspunzi frumos nu arati /fu/ , cand cineva vorbeste frumos cu tine ,tu trebuie sa faci la fel.
Daca va certati cu noi stii bine ca o incurcati.
Bineiteles ca se vede ca este oltean, stie limba romana :drak:
Aia 30 care vin in Craiova ,sint cumva singurii vorbitori de limba romana de la voi care au avut tupeu sa intre in gropa cu lei ?
te rog sa nu te "rasbuni" rau :D

zuzubuoy
21st November 2003, 12:44
Eu vad un sec 1 - 3 !!! :yeah:

Voi???

ady_azzuro
21st November 2003, 12:58
Eu vad un sec 3 - 0 :yeah: :yeah: :yeah:

RedBaron
21st November 2003, 13:02
Sec... 0-0 :thinkso: sec si la obiect... :happy

Va fi interesant meciul oricum! Iar 0-0, nu cred ca se va termina oricum!

Ultras
21st November 2003, 16:10
Superb sut in min.8! Pacat ca mingea a lovit bara, portarul era batut!

Ultras
21st November 2003, 16:17
Ratare uriasa a lui Stan in min.16

Ultras
21st November 2003, 16:23
Superba parada lui Rotaru! Penalty indoielnic. Dumnezeu e sus si vede!

Ultras
21st November 2003, 16:30
GOOOOOLLLLLL! Naidin min.29
Lovitura libera de la 16m

Ultras
21st November 2003, 16:35
Alt penalty indoielnic pt. Craiava transformat de Stanga. Oricum si lovitura libera din care a fost deschis scorul nu a fost tocmai in regula

apparte
21st November 2003, 18:23
Pacat!Meciul s-a decis la eliminarea lui Gado.Din pacate nu exista alta solutie pt dreapta.Un aspect pozitiv:debutul propriu-zis al lui Cristi Cigan(16 ani).Urmeaza in curand si Neaga(15 ani).Amzucu,ca de obicei varza!S-au aimtit absentele lui Mihut si Lazar.

ady_azzuro
21st November 2003, 19:08
Sa nu va fie rusine s-o spuneti /nope/

UNIVERSITATEA CRAIOVA4 - 1 Fc Oradea

Multumim pt antrenament , ne-a prins bine inainte meciului cu steaua :thinkso:

a3ane ciocu mic si pasu` mare acum , ati luat bataie sa nu te mai aud laudandu-te /nope/

apparte
21st November 2003, 19:14
Da mah,ati avut cel mai bun jucator de pe teren,pe Tudor!Etapa viitoare o furati la greu!Borbely,te alad,baszmeg az anyadot!(cu accent pe primul a de la alad si pe-al doilea a de la anyadot).Daca-l vedeti careva,asta e ce-i transmit bihorenii(ca sa nu aiba nevoie de traducere). /fu/ /fu/ /fu/

ady_azzuro
21st November 2003, 20:28
Arbitrul nu cred ca a influentat scorul final , am fost mai buni , oradea nu se poate compara cu UNIVERSITATEA CRAIOVA , haideti sa fim serios...
Etapa viitoare te asigur ca vom scoate cel putin un egal , eu merg pe o victorie , ca la orice alt meci al STIINTEI :) :) :)

V-a bagat-o Borbely n-ate :D :D :D , voi ziceati de vraja si de Bundea , dar de Borbely ati uitat complet. :D :D :D
Fiti macar fericiti ca Bundea a ratat un penaly , nu de alta dar 5-1 arata cam umilitor , dar in acelasi timp potrivit pt o nou promovata :thinkso:

Succes in continuare!

FORZZA STIINTA!!! :yeah: :yeah: :yeah:

RedBaron
21st November 2003, 20:48
oradea nu se poate compara cu UNIVERSITATEA CRAIOVA , haideti sa fim serios...

Serios vorbind, din ce punct de vedere Oradea nu se poate compara cu "U" Craiova? Palmares? Sau din ce punct de vedere?

ady_azzuro
21st November 2003, 20:57
Din punct de vedere al valorii echipelor in primul rand , apoi al traditiei si palmaresului celor 2 cluburi :thinkso:

apparte
21st November 2003, 23:40
Hahahahahaha!Traditie?Baietash,cand s-a infiintat Clubul Atletic Oradea,in Craiova nu se auzise de fotbal!1902!Inaintea Oradiei a fost infiintat AMEFA in Arad(1899).Stiu ca in acte apare 1907,dar primul meci intre CAO si o echipa studenteasca din budapesta(MTK mai tarziu) s-a disputat in 1902!In acel an in Oradea exista deja un stadion in Parcul Reday(azi Stadionul Tineretului).Valoarea actuala a echipelor?Pana n-am ramas in inferioritate numerica,am avut ocazii mari de gol.De altfel asta e un simptom pt oradeni,anul trecut in 10 oameni au luat 4 goluri in 15 min la Alba. :evil:
Palmares?hmmm,aici ati avea un avantaj la titluri si cupe...Si nu uita,unul dintre cei mai mari jucatori ai Romaniei din istorie,Iuliu Baratky e oradean!Ca si celebrul Mircea David(supranumit Il Dio).Daca nu stii despre ce vorbesc,intreaba-i pe Inter sau Edmond,iti vor da explicatiile necesare.

ady_azzuro
22nd November 2003, 14:06
Cand am spus TRADITIE , m-am referit la anii pe care UNIVERSITATEA ii are in div A , noi suntem printre putinele echipe din Romania , care au promovat in div A si nu au mai retrogradat , noi am reusit sa ne mentinem datorita super-jucatorilor care i-a avut STIINTA.
Ilie Balaci iti spune cumva ceva?
Camataru?
Oblemenco?
Gica Popescu?
Acesti jucatori si multi altii sunt peste lista pe care ai postat-o tu.
CRAIOVA ARE , A AVUT SI VA AVEA VALORI PESTE ORADEA.
OLTENIA ESTE LOCUL UNDE S-AU NASCUT CELE MAI MARI TALENTE DIN FOTBALUL ROMANESC.
Oricum scorul de 4-1 mi se are logic din moment ce noi suntem pe locu 4 la aceasta ora si avem sanse mari sa mai urcam in clasament pana la sfarsitul turului :thinkso:
Bafta!

RedBaron
22nd November 2003, 14:28
oradea nu se poate compara cu UNIVERSITATEA CRAIOVA , haideti sa fim serios... OLTENIA ESTE LOCUL UNDE S-AU NASCUT CELE MAI MARI TALENTE DIN FOTBALUL ROMANESC

Nu cred ca se poate pune la indoiala contributia Olteniei in dezvoltarea si promovarea fotbalului. Intr-adevar, de acolo au venit, vin si vor mai veni jucatori de mare clasa! Craiova are palmares, traditie, fani. Asta e clar si nu se discuta!

Ceea ce vreau eu sa-ti sugerez este sa nu mai formulezi mesaje care suna a provocare! Intelegi? Nu poti sa intri in "casa omului" si sa-i spui "tu nu te poti compara cu mine"... mai ales cand el poate!
Nu sunt eu expert in palmaresul si traditia Bihorului, dar apparte a subliniat bine atuurile oradenilor, mandria lor! Acolo, tot judetul Bihor tine cu aceasta echipa... ca si la voi! Si de acolo au provenit jucatori de mare clasa... nu pe banda rulanta, deoarece prin zona asta de Vest, fotbalul a fost neglijat si nu neaparat cu voia noastra.

La fel pot spune si eu la Steaua pe forum ca, vezi Doamne, UTA a fost prima echipa... , ca UTA era deja cunoscuta cand Steaua nu exista, ca etc... exista un adevar in aceste afirmatii, dar ele sunt de fapt provocari!

Nimeni nu neaga in vreun fel meritele voastre, dar... stii tu, lauda de sine... Eu m-as bucura, ca la anul, sa mai veniti la Arad, ca tre' sa ne luam revansa dupa acel 1-1! Apoi, si la Craiova a fost egal.. deci... sper sa ne vedem la anul in A, normal! :thinkso:

ady_azzuro
22nd November 2003, 14:34
Tot respectul pt oradea :happy
Imi pare rau daca am fost gigi duru :D :D :D
Sper sa ne intalnim la anu` in prima divizie , cate goluri va da NJOCK? 8)

apparte
22nd November 2003, 14:35
Copile,Iuliu Baratky se antrena doborand 10 sticle de bere asezate pe transversala portii!Si le dobora pe toate!Mircea David a fost supranumit de italieni Il Dio!N-ai de unde sa stii daca Gyussy Baratky ar fi fost mai bun decat Balaci!Si nici eu,pt ca nu l-am vazut jucand.Dar am vazut meciuri in care Balaci era transformat intr-un anonim de Vova Tamas!Ai auzit de el?Am revazut azi fazele pe care le pierdusem ieri.Primul penalty pt voi:cel mult obstructie!La mijlocul terenului in multe cazuri nici macarnuse da fault!La al doilea....ce sa mai zici!Rosul lui Gado pt simulare intr-o faza mult mai clara decat amandoua penalty-urile acordate pt voi!
Nu-i nimic,etapa viitoare tot ajutorul de care ati beneficiat in acest meci se va intoarce impotriva voastra!Veti vedea!

ady_azzuro
22nd November 2003, 14:39
Bine,batrane, daca tu zici ca Balaci e anonim asta e nu am cum sa te contrazic , doar ai mai multa experienta ca mine....

Iti promit ca veti avea viata grea cu STIINTA in ghencea.
Va fi un meci intre echipele de pe pozitiile 1 si 4 , un derby atat prin prisma locurilor ocupate in clasament cat si referitor la traditie .
FORZZA STIINTA!!!
OLTENII STEAUA 0-2 OLTENII UNIVERSITATEA CRAIOVA
:thinkso:

RedBaron
22nd November 2003, 14:54
Mai, eu sper sa nu primim gol de la N'Jock, dar... nu m-as supara! :happy Oricum, da Manta al nostru cu 1 mai mult :thinkso:

Bafta in Ghencea, si eu am sa tin cu Craiova la acest meci!

Romania a avut multi super-jucatori... spunea cineva de un jucator la UTA, nu stiu daca nu era vorba cumva de Iosif Petschovszky, o adevarata legenda pentru Arad... spune ca fugea omul cu spatele mai rapid decat atacantii adversi cu fata... Normal, nici eu nu l-am vazut jucand... nu eram nascut, dar ar fi fost o placere... :happy

ady_azzuro
22nd November 2003, 15:00
Manta un goal mai mult decat NJock , lasa ca vine Bundea si mai da 2 in + ca sa va batem :D :D :D
Ma bucur ca esti de partea noastra pt meciul din ghencea,sper sa-i batem pe stelisti , prea sa dau mari , de abia astept sa-i umileasca l'pool ca sa-i prindem cu moralul la pamant :) :) :)

zuzubuoy
24th November 2003, 14:30
Arbitrul tudor /fu/ , si "indicatiile" lui:

- catre fundasi: "Stati departe de atacanti!"
- catre Vraji: "Sa nu mai cazi, ca oricum nu-ti dau fault!"

No comment! :x

inter
24th November 2003, 14:36
Apparte, primul penalty e cam ciudat intradevar , dar la al 2-lea tinerea de tricou e evidenta chiar pt. o perioada scurta, iar Njock are piciorul pe linia de 16 m care conform regulamentului face parte din suprafata de pedeapsa 8)


zuzubuoy a spus:



Arbitrul tudor , si "indicatiile" lui:

- catre fundasi: "Stati departe de atacanti!"
- catre Vraji: "Sa nu mai cazi, ca oricum nu-ti dau fault!"



ce numar ai avut pe tricou ca nu te-am vazut pe teren ? /nope/

ady_azzuro
24th November 2003, 14:44
Da` de unde ai scos "incurajarile astea zuzubuoy".
Minciuni mai adevarate nu gasishi?
Nu de alta dar acestea nu sunt deloc credibile /nope/

zuzubuoy
24th November 2003, 14:51
Nr. 16 !

ady_azzuro
24th November 2003, 14:53
Si numarul de pe tricou cat fu?

apparte
24th November 2003, 18:46
Intere,se ia inconsiderare locul de contact!Poti sa ai piciorul in careu,daca celalalt e in afara careului si acolo are loc contactul,nu e 11 m.La tinere,pe bune nu stiu ce se ia in considerare.Dar despre eliminarea lui Gado,nimic?Daca s-a dat la N'Jock,trebuia dat si la Gado.Aveam posibilitatea sa trecem in avantaj.In schimb am ramas in inferioritate numerica.
Zuzubuoy are dreptate.Am vb cu jucatori de la Oradea duminica seara si exact asta au spus si ei.Asta e!V-a avantajat Tudor(ce m-a deranjat era faptul ca unii suporteri ai Craiovei n-au vrut sa recunoasca asta).Nu spun ca intentionat(adik ca a fost platit),dar iti aduci aminte de reactiile la adresa lui Corpodean(Steaua-Craiova 4-1)?Atunci s-a dat un penalty "cam ciudat" pt Steaua si a iesit un scandal imens!Mi-e teama ca saptamana viitoare vom vorbi despre arbitraj :? !

inter
24th November 2003, 18:55
Apparte, la Gado nu a fost penalty si nici simulare, parerea mea ca nu trebuia eliminat si ca eliminarea lui a avut un rol hotarator in ruperera echilibrului din teren.

in ceea ce priveste declaratiile jucatorilor da-mi voie sa mi se para subiective, ce erau prosti sa declare ca ala nu le-a spus nimic 8) , oricum duminica cel mai bun sa invinga , adica Craiova :thinkso: si vorbim pe langa butoias :D :D :D

inter
24th November 2003, 19:07
dar un lucru e clar, Oradea e cea mai dezavantajata echipa de arbitri :(

apparte
24th November 2003, 19:33
Bey,jucam acas',nu-ti dau nici un butoias :P !Poate-n retur! :P (daca luam titlul la Craiova) :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: !

ad3an
24th November 2003, 20:48
Ady fraiere ciocu mic ii spui lu taticu, sau celui care te-a adoptat,oltean prost ce esti,ati furat si in meciul cu noi si la Alba,chiar credeti ca o sa va meraga cu steaua,o sa vezi tu cat o sa luati, atat voi cat si rapidu sunteti jalnice,daca nu sunteti instare sa castigati pe teren trebuie sa intrvina arbitru,iar despre super jucatori pe care i-a dat oradea,nu cunosc rea multi dar noi nu am ajuns sa ne facem fostele glorii "JAVRE" ca si voi...
/fu/ STIINTA!!!!!!!!

zuzubuoy
25th November 2003, 11:45
"E comic, vă rog eu, nu mai arătaţi faza asta! Mai văd şi alţii şi dau penalty ca Tudor"

Stiti despre ce-i vorba?! :rolleyes:

Adrian Porumboiu comentînd la "Recursul etapei" faza primului penalty acordat Craiovei de alexandru tudor. :ciocan:

klm
25th November 2003, 11:49
daca oierului ii iese hotia ca in codru pe care a inceput-o din etapa 1 , si daca veti lua titlu la Craiova va fi cel mai penibil lucru : VETI VENI FARA SUPORTERI LA CRAIOVA SAU ORICUM FF PUTINI .

Veti pleca in tiruri de transportat oi , altfel nu vad cum ...

klm
25th November 2003, 11:51
PORUMBOIU E MOLDOVEAN , am spus tot despre el

zuzubuoy
25th November 2003, 12:39
Iar tu oltean! ( :crazy: )

Cred ca am spus si mai mult! 8)

HaoTic
25th November 2003, 12:53
O etapa in care 3 echipe transilvanene au fost dezavantajate de arbitri: Bihorul (iarasi), Poli si Unirea(iarasi). Beneficiare: Craiova(iarasi), Dinamo si Rapidul.
Ce s-ar fi intamplat daca ar fi fost invers? O utopie, nu? Echipele mari, niciodata nu vor pati asa ceva.
Arbitri gresesc, sunt si ei oameni, trebuie sa-i intelegem, dar gresesc numai intr-o directie, si anume spre VEST.

EDMOND_
25th November 2003, 21:07
De aici au fost sterse cateva postari ... doua erau ale mele.. Stie cineva cine a facut-o si din ce motive!?

ady_azzuro
25th November 2003, 21:30
Si postarile gen ad3an nici macar nu au fost modificate , cred ca a baut prea mult si a venit sa posteze ilegal pe forum!
Ciudat!

EDMOND_
25th November 2003, 22:04
Ady , eu am pus o intrebare la care vreau un raspuns , nu comentarii aiurea... si intamplator unul din mesajele sterse apartine chiar celui despre care vorbesti in postarea ta!! Daca ai raspuns la intrebare bine , daca nu ... amana comentariile ,te rog!
Acelasi lucru ,( mesaje sterse fara motiv ) s-a intamplat si pe forumul Craiovei...

Pacala
25th November 2003, 22:29
O etapa in care 3 echipe transilvanene au fost dezavantajate de arbitri: Bihorul (iarasi)
nu-i asa ca v-a dezavanatajat arbitrul in meciul cu Bacaul?
iarasi? :D

Pacala
25th November 2003, 22:32
Iar tu ungurean! ( :crazy: ) asa ca :very very mad:
din lac in put :D

Pacala
25th November 2003, 22:37
/fu/ STIINTA!!!!!!!!
/fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ oradea
:fuck_off: :fuck_off: :fuck_off: :fuck_off: :fuck_off: :fuck_off: :fuck_off: :fuck_off: daca ati tine cu Oradea si nu cu echipele din Bucuresti poate ati merita un oarecare respect dar cand muriti dupa echipele securitatii si armatei, chiar nu meritati nici o urma de respect. Sinteti nulitati, mai rau decat orice bucurestean, ala are o scuza sa tina cu aia , voi nu aveti nici o scuza. :no:

zuzubuoy
26th November 2003, 10:57
Esti penibil pacala!!! :D :vomiton:

Cu ce ne-a avantajat Balaj?? :o :?

Pan' amu' am avut a parere bunicica despre olteni. Dar....@@@@ @@@!

zuzubuoy
26th November 2003, 11:08
"...am greşit grav cînd i-am acordat cartonaşul roşu orădeanul Gado, care nu a simulat la acea fază. N-a fost nici penalty, dar trebuia să las jocul să continue. Plasamentul meu n-a fost cel mai bun şi sînt în totalitate responsabil. Cînd mi-am dat seama că am luat o decizie eronată era prea tîrziu", a spus Tudor, după care a pus capul în pămînt: "Îmi cer scuze faţă de echipa pe care am dezavantajat-o, adică FC Oradea, şi faţă de cei care au semnalat greşeala. Vă daţi seama care este persoana cea mai afectată de această întîmplare. Simt o foarte mare părere de rău că am dat afară un fotbalist care nu merita acest lucru".

Mai e nevoie de comentarii???!!! :x

ady_azzuro
26th November 2003, 11:13
Si noi ce sa va facem?
Sa va plangem de mila?
Asta e, ghinion de nesansa :thinkso:

nr.zece
26th November 2003, 11:20
hai sa termina cu jocul asta , si noi am pierdut meciuri pe mana arbitrilor si nu am comentat, vezi meciul de la ploiesti, gol Macca valabil, anulat
voi ati castigat cum ati castigat cu sora de partid bacau.
diferenta este ca noi nu am protestat niciodata impotriva arbitrajelor un acest campionat.
se mai intampla , daca aveti valoare va reveniti, daca nu...... ne-a facut placere.

zuzubuoy
26th November 2003, 11:28
Postarea mea anterioara s-a terminat cu:"Mai e nevoie de comentarii???!!!" !!!

/nope/

Iar de mila oltenilor nu avem nevoie!!! (Doamne fereste-ne!!!) :boring:

ady_azzuro
26th November 2003, 14:05
Nu sunteti prima echipa si nici ultima care a fost dezavantajata de arbitraj.
Yo cred ca o sa aveti nevoie de mila noastra in retur cand o sa va bateti pt scaparea de la retrogradare , yo nu imi doresc acest lucru, dar atunci nu o sa ne mai fie mila deloc /nope/

nr.zece
26th November 2003, 14:10
lasa-i ady, hai sa incheiem subiectul, sunt constienti si ei de valoarea lor,
in afara de gol nu au avut suturi pe poarta.
cam aici s-a pierdut meciul la jocul cu mingea,
alte echipe castiga in 10 oameni.

ady_azzuro
26th November 2003, 14:14
Meciul a trecut, acum jucam cu steaua.
Mai vb in retur.
Mi-a facut placere , :cya:

zuzubuoy
26th November 2003, 14:23
Adio!

ad3an
26th November 2003, 16:29
Ai dreptate Edmundo si mie mi-au sters 2 postari,da ce mai conteaza..
Daca le face placere pot sa il stearga si pe acesta,probabil ca cei care au sters au fost olteni de ai tai pentru ca dintre bihoreni nici unu nu e moderator.
Incetand sa mai vb de acest meci,putem trage o singura concluzie.
"OLTENI DIN ROMANIA CU NIMIC MAI BUNI DECAT TIGANI DIN GIULESTI"
HAI BIHORU!!!

nr.zece
26th November 2003, 16:33
vezi de ce nu va inghitim noi pe voi ardelenii:
noi am postat aici fara jigniri, voi taceti, taceti si ................ dati cu mucii in fasole
sau cum spunea Badea al nostru: sunteti ca o vaca elvetiana: dati lapte , dar mai dati si cu piciorul in galeata.

inter
26th November 2003, 17:04
Ai dreptate Edmundo si mie mi-au sters 2 postari,da ce mai conteaza..
Daca le face placere pot sa il stearga si pe acesta,probabil ca cei care au sters au fost olteni de ai tai pentru ca dintre bihoreni nici unu nu e moderator

adica eu , dupa cele spuse de tine :evil: :evil: :evil:

trebuia sa citesti mai atent la "diverse" si iti dadeai seama ca a fost o chestie tehnica :thinkso: , dar pt. tine e mai usor sa dai cu bata :D :D :D

asa ca altadata nu mai arunca cu vorbe in vant despre olteni :thinkso: , si ca sa inchei, orice s-ar scrie pe acest thread nu ma intereseaza deci nici nu o sa sterg vreodata vreun mesaj postat aici /nope/

ad3an
27th November 2003, 15:03
Inter te inteleg ga esti suparat dupa ce Inter a primit ce a meritat de la Arsenal,da nu ma refeream la tine in special,daca tu te-ai simtit ce sa mai zic.
Frozen nici nu e nevoie sa ne inghititi ci doar sa ne lasati in pace.
FORZA BIHORU!!!!!!!!!!!!!! yeah
MAXIM RESPECT FARU'!!!!!!!!!!!! yeah

apparte
27th November 2003, 18:49
Intere.cu cat ti-a mai crescut contul? :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

inter
27th November 2003, 18:59
cu cat iti creste tie in seara asta :D :D :D :D :D

apparte
28th November 2003, 20:28
Ai vazut?Nu mi-a crescut cu nimic :) !Poate cand imi intra salariul :D !

ad3an
28th November 2003, 22:02
Apparte un pronostic,sau esti cam trist la ora asta,te inteleg ma dupa jocul prestat de steaua cu liverpool /nope/

Da ce mai conteaza "BIHORU PANA LA MOARTE" yeah yeah

apparte
29th November 2003, 00:00
Maine bate Bihoru'!Neaparat!Si din pacate Csehi nu poate veni.E la lucru si nu-i dau liber sefii!Sper sa ajunga totusi pe meciul de la 4 la fotbal redus.

JJ
29th November 2003, 14:05
Ce faceti fratilor, vreti ca Farul sa se retraga de pe teren ca Bacaul? :)

3-0 in minutul 30?
Imi pare rau ca muncesc si n-am cum sa vad meciul.

RedBaron
29th November 2003, 15:17
N-aveti mila! 5-1... :) In B cu Farul!

ad3an
29th November 2003, 17:11
Ganditi-va ce se intampla cu Bacaul daca continua meciul,cat lua,in sfarsit echipa bihoreana a continuat sa atace chiar daca conducea,mai rar se intampla la bihoreni asa ceva.
Trebuie semnalat jocul foarte bun a lui Lungan,Margineam si Stan :rolleyes:
Daca o tinem tot asa scoatem un egal de la stelisti,poate chiar o victorie.
Daphix_ vad ca nici voi nu aveti mila,3-0 cu Corvinul, SUPER!!!!!!!!!!!!

apparte
29th November 2003, 17:23
Cel mai reusit meci al Bihorului in acest tur de campionat! :cool: O victorie superba,si,cred ca Popa ar trebui sa joace din nou 4-4-2-ul la care a renuntat dupa dezastrul de la Alba-Iulia.Radu Marginean sclipitor.Daca vor juca la fel cu Steaua,meciul din Ghencea se anunta a fi f echilibrat.Ramane de vazut cum vor reusi sa evolueze si la Brasov! ;)

lupisor lupetto
29th November 2003, 19:51
Puteti sa-mi vorbiti despre acest Cigan? Dupa cat am inteles, are numai 16 ani. Are talent? Pe ce post joaca? Caracteristici?

apparte
29th November 2003, 21:13
Cristi Cigan e un atacant cam tip Daniel Orac,tehnic si cu forta,fizic f bun pt varsta lui(apropo,acum 3 ani la rugamintea lui Sorin Cigan-tatal lui,l-am adus de la ora de engleza la Sala Sporturilor,era ca orice pusti de 13 ani,slabut si desirat).In lotul bihorean mai exista un jucator de 15 ani,Neaga,tot atacant,liderul nationalei la categoria lui de varsta.Se pare ca in ultima vreme Oradea produce atacanti pe banda rulanta :) !In primul sau interviu a declarat ca doreste sa plece afara!!!Nu Steaua,nu Dinamo,nu Rapid!Direct afara!Spre deosebire de Keseru,care declara ca in tara in afara de FC Oradea n-ar juca decat la Steaua.

Sergio
29th November 2003, 21:48
Felicitari pt victorie! N-am mai vazut Oradea jucand asa demult. :cool:
Daca jucati tot asa, n-o sa aveti probleme. ;)

lupisor lupetto
30th November 2003, 10:07
Cristi Cigan e un atacant cam tip Daniel Orac,tehnic si cu forta,fizic f bun pt varsta lui(apropo,acum 3 ani la rugamintea lui Sorin Cigan-tatal lui,l-am adus de la ora de engleza la Sala Sporturilor,era ca orice pusti de 13 ani,slabut si desirat).In lotul bihorean mai exista un jucator de 15 ani,Neaga,tot atacant,liderul nationalei la categoria lui de varsta.Se pare ca in ultima vreme Oradea produce atacanti pe banda rulanta :) !In primul sau interviu a declarat ca doreste sa plece afara!!!Nu Steaua,nu Dinamo,nu Rapid!Direct afara!Spre deosebire de Keseru,care declara ca in tara in afara de FC Oradea n-ar juca decat la Steaua.



mersi pentru raspuns


este cam trist, toti vor sa plece...

Cum este Neaga? L-ai vazut jucand?

Avem multi atacanti, problema fotbalului românesc sunt aparatorii.

apparte
30th November 2003, 16:24
Pe Neaga l-am vazut intr-un turneu de calificare de juniori.Nu va juca in acest sezon la FC Oradea desi de 2 ori pe saptamana face antrenamente cu prima echipa,deoarece e legitimat la Luceafarul Oradea,echipa care a pus cele mai mari probleme echipei lui Gica Popescu.G.P a incercat sa-l racoleze pt echipa sa,fiind refuzat atat de jucator cat si de tatal lui.Neaga poate evolua si pe postul de mijlocas ofensiv(volante)in spatele varfurilor.La fel ca si Cigan e f tehnic(mai ales in regim de viteza),dar e mai firav(probabil si din cauza varstei).Recunosc ca nu l-am mai vazut jucand din vara, asa ca e [posibil sa mai fi pus ceva pe el intre timp.
Si pt ca veni vorba de fundasi,un alt nume propus de oradeni e Alin Ianc(16 ani,libero),dar baiatul asta nu stiu daca va ajunge bun deoarece de cateva luni duce o viata extrasportiva pe care prefer sa n-o denumesc.Pacat de el,are calitati f bune,cand l-am vazut cat de elegant joaca(acum 2 ani)ziceam ca va fi un nou Belodedici.Tehnic,intuitie,joc aerian,fizic(inaltime)....

lupisor lupetto
30th November 2003, 20:07
Pe Neaga l-am vazut intr-un turneu de calificare de juniori.Nu va juca in acest sezon la FC Oradea desi de 2 ori pe saptamana face antrenamente cu prima echipa,deoarece e legitimat la Luceafarul Oradea,echipa care a pus cele mai mari probleme echipei lui Gica Popescu.G.P a incercat sa-l racoleze pt echipa sa,fiind refuzat atat de jucator cat si de tatal lui.Neaga poate evolua si pe postul de mijlocas ofensiv(volante)in spatele varfurilor.La fel ca si Cigan e f tehnic(mai ales in regim de viteza),dar e mai firav(probabil si din cauza varstei).Recunosc ca nu l-am mai vazut jucand din vara, asa ca e [posibil sa mai fi pus ceva pe el intre timp.
Si pt ca veni vorba de fundasi,un alt nume propus de oradeni e Alin Ianc(16 ani,libero),dar baiatul asta nu stiu daca va ajunge bun deoarece de cateva luni duce o viata extrasportiva pe care prefer sa n-o denumesc.Pacat de el,are calitati f bune,cand l-am vazut cat de elegant joaca(acum 2 ani)ziceam ca va fi un nou Belodedici.Tehnic,intuitie,joc aerian,fizic(inaltime)....



asta este drama fotbalistilor Români: mentalitatea!!! Talent avem cu carul, insa numai talentul nu este destul.

ad3an
1st December 2003, 12:40
Apparte ce facem miercuri cu Steaua? Se pare ca meciul ar putea fi unul dintre ultimele a lui Rotaru pentru echipa bihoreana. Este adevarat, ar fi o pierdere cam nasoala pentru noi.
P.S. Va fi Fele titular in meciul cu Steaua?

Edited by Daphix_.

Bai Ad3an... nu mai scrie mah in graba ca ies porcarii! :p Fi si tu mai atent! I saved ur ass for now! Mai vorbim!

apparte
1st December 2003, 18:49
Adrian,eu sunt stelist!Am vb cu Sebi Sfarlea,el spera sa dea gol in meciul cu Steaua(a zis ca mi-l dedica mie).Dar a recunoscut ca va fi greu cu Steaua,si ca vor incerca sa dea lovitura la Brasov.

gabilove
1st December 2003, 20:49
Succes Cu Brasovul

zuzubuoy
2nd December 2003, 09:32
Mersi gabilove, dar pan' atunci, mai batem si pe Steaua!!!
hehehe ;)

Armata Ultra
2nd December 2003, 11:10
FORZA ORADEA!!!!
Sa vedeti ce echipa va avea Oradea in retur. Cu Csehi , Sumudica si Vrajitoarea in atac spargem toate apararile din Divizia A.
Abia astept luna martie 2004 cand vine dinamo la Oradea. Stadionul va fi arhiplin.
FORZA ORADEA!

apparte
3rd December 2003, 21:39
Sebi a dat gol!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!E xact cum mi-a promis duminica seara!

tudoor
4th December 2003, 00:31
bafta baieti, in meciul de sambata! eu sper ca o sa ne revenim si o sa castigam... dar oricum nu ma supar daca luati si voi punct/e!!! mai ales ca mie ciuda ca facem egal cu Bacau sau Ceahlaul acasa si luom puncte tocmai de la Gloria, Apulum si probabil de la voi :( .
apropo, vine cineva de la Oradea la meci? ma refer la galerie, bineinteles.
numa' bine!

apparte
4th December 2003, 00:59
Probabil ca vor fi vreo 30 de rebeli(nu cred ca vor merge mai multi).

ad3an
4th December 2003, 20:59
Apparte ai avut dreptate sfarlea a dat gol,si inca ce gol,intr-un interviu acordat prosport spunea ca doreste sa inscrie in poarta aparata de Hamutowski,se pare ca a reusit.
Sper ca de la Brasov sa reusim sa scoatem vreo 3 pct. si sa ne mentinem intre primele 13.
P.S Daphix asta-i baiul la UTA ca voi nu va grabiti deloc,de fapt va inteleg,cu jucatori de 37 de ani,la noi se joaca in viteza si se mai greseste. :yeah:

UNIKA BIHOR!!!!!!!!!!!

RedBaron
4th December 2003, 22:43
Daphix asta-i baiul la UTA ca voi nu va grabiti deloc,de fapt va inteleg,cu jucatori de 37 de ani,la noi se joaca in viteza si se mai greseste /OLE/ :drak:

apparte
4th December 2003, 22:50
Adriane trebuia sa zici ca speri sa scoatem vreo...5 ca sa-ti iasa pronosticul!Nu de alta da' le ai p-astea cu ghicitul.....

ad3an
4th December 2003, 22:54
Ma apparte, las ca dupa meciul de la brasov,Popa scoate echipa de pe terem si ne sanctioneaza LPF-ul cu 5 pct.ok.
P.S. Steaua oricum nu castiga campionatul. :drak:

apparte
4th December 2003, 23:25
Nu-i cine sa-l ia,cu atacul castigi un meci,doua cu apararea campionatul!

RedBaron
6th December 2003, 15:22
Extraordinar.... Bai Ad3an... Taci bah cu pronosticurile! Aduci ghinion mah! Ai :rosu: de la mine! 2-1 ptr. Brasov... Pacat! Macar egal de era... Asta e! Bafta in retur!

ad3an
6th December 2003, 16:47
:headbang:
Asa ceva nu se mai poate,singurul vinovat e Popa care se pare ca are valoare de div B.Cine :drak: l-a pus sa il introduca pe Amzucu si sa il tina rezerva pe Sfarlea..
Popa Popa LASA-NE LASA-NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
CU BIHORU PANA LA MOARTE /OLE/

apparte
7th December 2003, 01:14
" 'tu-tzi Amzucu si cine l-a bagat in teren"-asta-i concluzia dupa meciul de azi spusa de un prieten la finalul meciului de azi!Ala e fundas de B!Am spus-o azi vara in meciurile de pregatire!S-a simtit lipsa sarbilor,daca-i aveam pe cei 2 Sasa(Stepanovici si Obrenovici),altfel se scria istoria multor meciuri.

ad3an
24th December 2003, 10:35
SARBATORI FERICITE PENTRU TOTI REBELII BIHORENI SI NU NUMAI
HAI BIHORU!!!!!
PT POLI aek :jerk:

Mariusmadmax
25th January 2004, 05:39
salut Oradea , salut Bihorul !
Sper sa nu retrogradati , ca anul acesta ma intorc acasa si vreau sa va vad in A . /hello

bdl
26th January 2004, 13:43
Mariusmadmax fii sigur ca daca nu mai avem ghinionul din tur nu o sa retrogradam.

bdl
30th January 2004, 18:17
Ce parere aveti de returul care urmeaza ? O sa reusim sa scapam de retrogradare ? Pe ce loc credeti ca o sa terminam ?

ad3an
1st February 2004, 17:06
Pai bdl o sa terminam pe locul 7 :happy cel putin.Nu se pune problema sa retrogradam dupa transferurile senzationale de care am avut parte :sleep: :headbang:

bdl
21st February 2004, 21:30
In meciul de pregatire de azi, FC Oradea a castigat cu 2-1 meciul cu UTA. Golurile au fost marcate de Sfarlea (sut de la 30 de metri) si Lupascu. Sincer sarbii nu m-or prea impresionat. Se vede ca avem nevoie de Vrajitoarea.

RedBaron
21st February 2004, 22:23
In meciul de pregatire de azi, FC Oradea a castigat cu 2-1 meciul cu UTA. Golurile au fost marcate de Sfarlea (sut de la 30 de metri) si Lupascu.
Daca mai stii detalii despre meci (de ex. cine a marcat ptr UTA, cum au evoluat echipele) posteaza te rog (daca vrei) si pe forumul UTA-ei de aici, de pe OnlineSport.
Am inteles ca returul e exact peste o saptamana la Arad.

bdl
25th February 2004, 19:58
Poli AEK a învins FCO
FC Oradea a sustinut miercuri o partida de verificare în deplasare, în compania echipei Poli AEK. Dupa un meci echilibrat, gazdele au obtinut victoria cu scorul de 1-0 (0-0).


FC Oradea a dominat prima repriza, perioada în care a ratat doua mari ocazii, prin Mihut (sut în bara transversala) si Nicolae (scapat singur cu portarul).

Unicul gol al partidei a fost marcat în urma unui corner, faza la care apararea oradeana a bâlbâit mingea în propriul careu. Marginean a încercat sa degajeze din 3 metri, dar balonul s-a lovit de timisoreanul Prodan, ricosând apoi în poarta lui Brojcin. În minutul 83, Cires a înscris, dar golul a fost anulat pentru un hent al lui Gado.

Au evoluat echipele:

Poli AEK: Grigore - Balauru, Angheluta, Soltuz, Batrânu, Poenaru - Balace, Vancea, Silvasan - Oprea, Prodan. Au mai jucat: Dumitru, Voicu, Suleap, Buia, Bad. Antrenor: Basarab Panduru;

FC Oradea: Rotaru ('46 Brojcin) - Amzucu ('87 Zaha), Stanciu ('87 Fele), Cr. Munteanu ('65 Cires) - Mihut ('46 Lazar), Dumitra ('46 Marginean), Nicolae ('46 Gado), Sfârlea ('60 Andronic), Dianu ('85 Lungan) - Lupascu ('46 Stan), Vrajitoarea ('70 Fritea). Antrenor: Dumitru Dumitriu.

ad3an
29th February 2004, 21:11
Planurile i-au fost dejucate de accidentarile lui Mihut si Dianu, astfel ca antrenorul a folosit câte o echipa în fiecare repriza. Partida s-a disputat pe terenul echipei Vointa Inand, din Campionatul Judetean, care în urma precipitatiilor cazute mustea de apa.

CASETA TEHNICA
FC Oradea – UTA 1-2 (0-0)
Au marcat: R. Marginean '76 / M. Popescu '49, D. Radoi '61
FC Oradea: Rotaru ('46 Brojcin, 80 Mârne) – Amzucu, Stanciu ('46 Zaha), Cr. Munteanu ('46 Lazar) – Gado ('46 Fritea), Dumitra ('46 R. Marginean), Fele ('46 Georgiu), Sfârlea ('46 M. Nicolae), Lungan – Stan ('46 Lupascu), Vrajitoarea ('46 Siljanovski). Antrenor: Titi Dumitriu
UTA: Stanciu ('46 Grozav) – Panin, Demian, Luca, Panaitescu – Lingurar, Sziller, Radoi ('77 Costache), Bota ('62 Stefaliga) – Albeanu ('46 Drida), Petrut ('46 M. Popescu). Antrenori: Radu George si Adrian Ungur
Arbitri: Calin Cheregi - Alexandru Naom, Dorin Mudura (Oradea)
Astfel, starea suprafetei de joc a îngreunat mult exprimarea tehnica a celor doua echipe, primând jocul în forta. Cei care s-au adaptat mai bine au fost aradenii, care puteau deschide scorul prin Bota ('8) si Albeanu ('10), faze la care portarul Rotaru s-a remarcat. Oradenii au încercat sa joace mai mult combinativ, desi terenul era impropriu, exasperându-l si pe Dumitriu.

„Jucati mai simplu, ca altfel nu merge pe noroiul asta”, le-a strigat antrenorul. Fotbalistii bihoreni si-au însusit sfatul si astfel au aparut ocaziile de gol ale lui Gado ('14), Vrajitoarea ('31), Fele ('34 si 36) si Stan ('40).

La pauza, Titi Dumitriu a schimbat aproape toata echipa, în teren mai ramânând doar Amzucu si Lungan. Noua echipa a dat semne de slabiciune în aparare si, în urma unor greseli mari, aradenii au înscris ambele goluri.

Greseli în defensiva

În minutul 49, Marius Popescu a profitat de lipsa marcajului, i-a culcat usor pe portarul Brojcin si Amzucu si a înscris în poarta goala. Libero-ul Zaha a gresit o pasa simpla, Marius Popescu a interceptat, portarul Brojcin a încercat sa-l blocheze, mingea a ricosat la Radoi care, nemarcat, a majorat diferenta ('61).

Treziti din soc, oradenii au replicat în minutul 76, când sutul senzational al lui Radu Marginean de la 25 de metri a lovit bara transversala si în cadere a depasit linia portii. Impulsionati de gol, elevii lui Titi Dumitriu au dominat teritorial, dar ocaziile clare de poarta nu au mai aparut.

Bihorenii au suferit a doua înfrângere în decurs de patru zile, aratând ca se acomodeaza greu pe terenuri noroioase. Duminica, în Giulesti, oradenii vor avea la dispozitie cel mai bun gazon din România, astfel ca vor putea sa etaleze forma buna demonstrata la Norcia.

Teodor Biris


Se pare ca la 2-1 si in aceasta intalnire trebuia sa se recurga la 11 metri :drak:
Forza BihoRu!!!!

ad3an
4th March 2004, 14:47
FC Oradea a sustinut miercuri un util meci de verificare în compania divizionarei D Regiana Cefa, pe care a învins-o cu scorul de 3-0.

Ros-albastrii au început în forta jocul, creându-si numeroase ocazii de gol. În minutul 3, Vrajitoarea a scapat singur cu portarul, dar a trimis balonul pe lânga poarta. În minutul 5, coechipierul sau din linia de atac, Siljanovski, a patruns în careu în situatie de singur cu Brojcin, dar sutul sau a fost aparat.

CASETA TEHNICA
FC Oradea - Regiana Cefa 3-0 (0-0)
Au marcat: Stan '70 si 81, Fritea '77
FC Oradea: Rotaru - Amzucu, Stanciu, Munteanu - Mihut, Fele, Dumitra, Sfârlea, Dianu - Siljanovski, Vrajitoarea. În repriza a doua, au jucat: Mârne - Lazar, Zaha, Cires - Nicolae, Marginean, Fritea, Lungan - Stan, Lupascu, Neaga. Antrenor: Dumitru Dumitriu
Regiana: Brojcin - Ember, Luput, Popan, Mitra - Todea, Bradea, Baba, Platon - Nete, Silaghi. Au mai jucat: Cipau, Pop, Purge, Oros, Scorte, David. Antrenor: Adrian Sorin Todea
În minutul urmator, Vrajitoarea a reluat cu capul din sase metri, dar mingea a ocolit de putin poarta. Pe fondul dominarii clare a oradenilor, Platon a scapat pe contraatac si a încercat sa-l surprinda pe Rotaru, iesit din poarta, cu un sut de la 20 de metri, gresind de putin tinta. În minutul 26, Dumitra a sutat din interiorul careului, iar Brojcin a retinut în doi timpi. În afara acestor ocazii clare, jucatorii oradeni au mai expediat alte numeroase suturi si centrari spre poarta adversa, ramase însa fara rezultat. În mod oarecum surprinzator, rezultatul la pauza a fost alb.

Divizionara D a reusit sa mentina tabela imaculata mai bine de o ora, dupa care a cedat fizic. Scorul a fost deschis de Stan în minutul 70, care a sutat de la 22 de metri la coltul lung. În minutul 77, Fritea a prins un sut imparabil de la 25 de metri în stânga portarului si a marit avantajul oradenilor. În minutul 81, acelasi Stan a închis tabela, reluând cu capul din sase metri o centrare a lui Lupascu. Cu doua minute înainte de final, arbitrul Vâtca (al patrulea portar al lotului FC Oradea) a acordat un penalty pentru Regiana. A executat Platon, dar Mârne a reusit sa apere.

Antrenorul Titi Dumitriu a început jocul cu o formula pe care doreste sa o foloseasca si în meciul cu Rapid, din prima etapa a returului.


Teodor Biris

zuzubuoy
10th March 2004, 14:56
Iata ce scrie gazeta:
"În concluzie, pe data de 15 martie se va încerca modificarea statutului care, în actuala formulă, împiedică planul. Apoi, nestingheriţi, oamenii de fotbal vor hotarî că la finalul acestui campionat va retrograda o singură echipă, urmînd să promoveze cîştigătoarele celor trei serii de "B". Cel mai probabil, formaţia care va pica va fi FC Oradea, echipă care ocupă acum locul 14 în clasamentul Diviziei A."

HUUOOOOO !!! :ciocan:

No1Fan
10th March 2004, 19:23
Ba era sa scriu ceva acuma de miticii astia...Si cand era UTA in A tot asa au spus ca noi vom fi sigur retrogradati, dar pe langa faptul ca echipa nu mergea bine (mergea oricum mai bine ca unele din div A), conducere si arbitrii si federatia a avut si ea rolul ei. Au fost oltenisme ieftine, iar pt ei am un sg cuvant (incepe cu M)

ad3an
10th March 2004, 20:22
Portari:
1. Gabriel Rotaru, 12. Dusan Brojnic
Fundasi:
7. Dorin Mihut, 5. Aurel Amzucu, 2. Nicolae Stanciu, 14. Cristian Munteanu, 4. Ciprian Dianu, 6. Mihai Lungan, 3. Alin Zaha
Mijlocasi:
11. Ramses Gado, 24. Mihai Nicolae, 18. Alexandru Fele, 8. Ion Dumitra, 15. Sebastian Sfârlea
Atacanti:
9. Daniel Stan, 10. Jurica Siljanovski, 20. Daniel Lupascu, 23. Bogdan Vrajitoarea
Asteptam cel puti un pct de la voi baieti!!!!!

apparte
11th March 2004, 22:16
Hai Bihoru'!!!Un punct in giulesti e posibil!S-au chinuit cu Jiul,sa-i vedem maine seara!!!!!

bdl
11th March 2004, 22:19
"Sper sa producem prima surpriza"
Dupa doua luni de pregatire, fotbalistii oradeni pornesc vineri la un drum dificil, care trebuie sa le consolideze pozitia în Divizia A.

Daca vor învinge, oradenii vor fi recompensati cu circa 1.500 de euro. Ultimele prestatii ale oradenilor în partidele amicale nu au avut darul sa ne entuziasmeze. Cu toate acestea, înaintea confruntarii cu giulestenii, optimismul domneste în tabara bihoreana.

„Ca si la meciul din tur, suntem încrezatori în fortele noastre si credem ca putem obtine un rezultat bun. Rapid are o echipa cu multe nume noi si putem sa profitam de lipsa de omogenitate a lor. Ne vom juca sansa pâna la capat si sper sa producem prima surpriza a campionatului”, a spus Ciprian Dianu.

Pe aceeasi linie se situeaza si presedintele Gavrila Ghilea. „Ma astept la un joc bun din partea baietilor si la un rezultat pe masura. Rapid este campioana en titre, dar acest lucru nu ne sperie. Noi vom fi cei care le vom strica putin socotelile mâine seara (vineri - n.r.)”, crede presedintele oradean. Despre prima promisa la TV de Gigi Becali, patronul Stelei, Ghilea a afirmat ca, „în primul rând, important este sa jucam pentru noi. Daca cineva ne va premia în plus, orice bani sunt bineveniti”.

Miza pe contraatac

Antrenorul Dumitriu Dumitriu a aratat joi un optimism temperat: „Sunt optimist, dar într-un astfel de meci se poate întâmpla orice. Rapidul este o echipa care s-a transformat mult în ultimul timp si vom vedea, daca acestea vor avea efectul scontat. Noi ne vom juca sansa si sunt convins ca echipa va evolua bine pe un teren bun. Cert este ca nu ne vom apara. Jucam sa ne fructificam jocul pe contraatac si sa marcam. Sunt de principiul ca cea mai buna aparare este atacul”, considera Dumitriu. Antrenorul nu va putea alinia cea mai buna formula de joc, întrucât Lazar si Marginean sunt suspendati.

Echipele probabile

Partida va începe la ora 20 si se va disputa pe cea mai moderna suprafata de joc din tara. CCA a desemnat pentru acest joc brigada de arbitri formata din Lajos Tiberiu (Timisoara) - Eugen Pârvulescu (Medias), Cornel Avram (Timisoara), iar observatori vor fi Corneliu Costinescu (Bacau) si Constantin Gheorghe (Suceava).

Rapid: Dolha - Badoi, Galamaz, Maftei, Bordeanu - Maldarasanu, Ilyes, V. Negru, Vasilache - Sabin Ilie, D. Niculae. Antrenor: Dan Petrescu

FC Oradea: Rotaru - Amzucu, N. Stanciu, Cr. Munteanu - Mihut, Dumitra, Fele, Sfârlea, Dianu - Siljanovski, Vrajitoarea. Antrenor: Dumitru Dumitriu

RedBaron
11th March 2004, 22:26
Bafta cu Rapidul maine!

Mariusmadmax
12th March 2004, 05:30
Mult succes FC Oradea ! /hello
intristati giulestina !

zuzubuoy
12th March 2004, 16:35
Fluier de final de meci, si...
Rapid - FC Oradea 2-3 :yeah:

ad3an
12th March 2004, 22:01
In giulesti echipa oradeana nu a jucat fotbal decat in repriza a 2 parerea mea e ca dumitriu a gresit cand l-a scos pe macedonian trebuia scos Dumitra dar asta e ramane meciul cu dinamo si speram ca o sa facem treaba acolo pentru ca trebuie!!!!!!!!!
Am primit 2 goluri aiurea dar asta e cand joci impotriva rapidului nu prea ai la ce te astepta!!!!!
p.s. daca rapidu castiga campionatul atunci peste un an oradea castiga C.L, a si cred ca petrescu ar trebui sa se lase de "arificii" si sa inceapa sa antreneze echipa aia pentru ca bani are!!!
ForZa BihOrU!!!!!!!!!!!!

bdl
12th March 2004, 22:43
rapid 2-1 FC Oradea (Vrajitoarea '64)
Am pierdut, insa dupa un meci frumos, in care am jucat bine, mai ales a 2a repriza. Am putea acuza arbitrajul (mi s-a parut fault in atac la golul 2), insa nu am rezolva nimic. Scorul nu se va schimba. Sa speram ca o sa jucam mai bine in meciul cu dinamo.
In alta ordine de idei, azi ne-am intalnit si am stabilit ca fiecare care vrea sa faca parte din grup va plati 50.000 lei. Urmatoarea intalnire va avea loc luni, 15 martie, ora 17:30 la stadion. Hai Bihoru' !

apparte
12th March 2004, 22:43
Ne-au dominat clar,dar AMBELEgoluri rapidiste au fost precedate de infractiuni nesemnalizate.Efectele cinei arbitrilor la 2 cocosi incep sa se vada!

ad3an
13th March 2004, 17:29
A cata oara jucam bine si pierdem,nu se mai poate decat sa jucam bine si sa pierdem mai bine jucam prost si pierdem cel putin nu ne mai facem iluzii ca data viitoare se poate!!! :headbang:
Totusi meciul cu dinamo e f important pe urma urmeza meciul CRUCIAL de la ploiesti care probabil va hotari una dintre echpele retrogradabile!!!!
FORzA BIhORU!!!!!!!!!!!!!!!!!

bdl
14th March 2004, 19:10
A cata oara jucam bine si pierdem,nu se mai poate decat sa jucam bine si sa pierdem mai bine jucam prost si pierdem cel putin nu ne mai facem iluzii ca data viitoare se poate!!! :headbang:
Totusi meciul cu dinamo e f important pe urma urmeza meciul CRUCIAL de la ploiesti care probabil va hotari una dintre echpele retrogradabile!!!!
FORzA BIhORU!!!!!!!!!!!!!!!!!
de fapt o sa se decida SINGURA echipa care retrogradeaza :)
"COOPERATIVA" ... coming soon !

Mariusmadmax
15th March 2004, 06:08
jenanta prestatia vacalerilor fluierului !
fault la portar ... dar si cu cascatul de Rotaru , nu mi-e rusine ! :(
Pacat , mai ales in a II-a parte a jocului Oradea i-a aratat Rapidului coltul unde poate sta intr-un picior ... si cu miinile sus !
Vrajitoarea este un as !
Poate cu Dinamo sa aveti mai mult noroc ! /hello

bdl
16th March 2004, 22:29
Urmeaza meciul din etapa 17, FC Oradea - dinamo sambata 21 martie ora 13:00. Prezenta obligatorie ! :) Pronosticul meu este 2-1.

zuzubuoy
18th March 2004, 15:01
Bdl!!!
Imi spui si mie ceva de noua galerie?! Unde o sa stati, ect.?

bdl
19th March 2004, 07:55
Poi, desi nu am putut sa merg ieri la intalnire, azi o sa avem o intalnire finala, inca nu stiu de la ce ora, insa o sa postez cum aflu. O sa stam la peluza a 2a cred. Nu stiu ce s-a mai discutat ieri, insa o sa va zic si voua dupa ce aflu.

bdl
20th March 2004, 17:27
FC Oradea 2-3 dinamo (Vrajitoarea '53, Dianu '85)
Am pierdut si acest meci, dar parerea mea este ca nu am meritat infrangerea, un egal ar fi fost mai corect.

No1Fan
25th March 2004, 20:49
Eu vreau sa spun, FORZZA BIHORU!!!! Sper sa ii RUPETI pe timisoreni... :drak:


Speram sa ne intalnim in A!!!(numa cu bihoru',hai fie si cu aek)

zuzubuoy
26th March 2004, 15:38
Bafta aradene!!! :ok:

bdl
26th March 2004, 19:08
Condamnati sa nu piarda la Ploiesti
Sambata bihorenii se vor confrunta cu o colega de suferinta, într-un meci „de sase puncte”. De la ora 20, Petrolul Ploiesti întâlneste FC Oradea, în direct la National TV.

„Ros-albastrii” au de luat o revansa la Ploiesti, pentru ca în tur Petrolul a plecat de la Oradea cu un punct. Elevii lui Dumitriu nu au voie sa piarda, pentru ca astfel s-ar mari haul între „lanterna rosie” si grupul celorlalte echipe. Înfrângerea ar complica foarte mult situatia bihorenilor. ECHIPE PROBABILE
Petrolul: 12. Zbarach - 5. Petroesc, 6. Mihart, 27. N. Constantin - 7. Craciun, 25. Marinescu, 19. Todoran, 10. Ghindaru, 4. Negoita - 11. Costescu, 14. Mihalache. Antrenor: Florin Marin
FC Oradea: 12. Brojcin - 5. Amzucu, 2. N. Stanciu, 14. Cr. Munteanu - 19. Fl. Lazar, 16. R. Marginean, 10. Siljanoski, 21. Fritea, 15. Sfârlea - 23. Vrajitoarea, 20. Lupascu. Antrenor: Dumitru Dumitriu
Rezerve: 22. Vâtca, 4. Dianu, 8. Dumitra, 11. Gado, 13. Georgiu, 18. Fele, 24. M. Nicolae

Antrenorul a constientizat pericolul si încearca sa-si motiveze jucatorii pentru acest meci important. „Trebuie sa parasim ultimul loc cât mai repede. Echipa este motivata din punct de vedere moral. Daca nu pierdem, ne pot ajuta si rezultatele din celelalte partide ale etapei”, a spus Dumitriu.

„Degeaba jucam frumos...”

Fotbalistii oradeni spera ca seria înfrângerilor sa se încheie sambata la Ploiesti. „Petrolul este o echipa cu jucatori experimentati, dar nu este nici Rapid, nici Dinamo. Trebuie sa ne revenim si sa luam punct. Degeaba jucam frumos, daca nu acumulam nimic în clasament. Avem nevoie de mai multa concentrare, pentru a evita greselile de pâna acum”, afirma Radu Marginean.

Jucatorii de la FC Oradea au plecat joi cu autocarul spre Ploiesti si s-au cazat la un motel din Românesti. Din lotul deplasat nu fac parte Rotaru, Mihut, Lungan, Stan si Zaha, care sunt accidentati. O alta problema cu care se confrunta antrenorul sunt cartonasele galbene. Opt dintre jucatori au acumulat câte trei avetismente si sunt în pericol de a fi suspendati pentru urmatorul meci, daca vor primi înca un cartonas galben.

Partida va începe la ora 20 si va fi arbitrata de Alexandru Tudor, ajutat de Ispas Cojocaru si Ionut Popa, rezerva fiind Silviu Bogdan. Observatorii meciului vor fi Sorin Satmari si Vasile Avram.

RedBaron
27th March 2004, 16:08
Eu vreau sa spun, FORZZA BIHORU!!!! Sper sa ii RUPETI pe timisoreni... :drak:
Speram sa ne intalnim in A!!!(numa cu bihoru',hai fie si cu aek)
Vorba ta, fie si cu Poli AEK, da si cu Apullum.
Bafta!

bdl
28th March 2004, 19:09
Punctul care ne mentine în lupta
Superioritatea numerica nu este de bun augur pentru FCO. Dupa ce au condus cu 1-0, au fost egalati în primul minut de prelungire, într-un moment când Petrolul avea doi jucatori în minus.

FCO lasa impresia ca nu stie profita de momentele prielnice pe care le-a avut în acest campionat. FC Oradea nu avea voie sa piarda sub nici o forma acest joc, pentru a-si pastra sanse în lupta pentru evitarea retrogradarii. Acest lucru l-a facut pe antrenorul Dumitriu sa aglomereze zona din apropierea careului propriu, mizând pe mingi lungi pentru Vrajitoarea si Lupascu.

În aceste conditii, timp de un sfert de ora adversarii s-au studiat reciproc. Primii care au încercat sa dea lovitura de gratie au fost oradenii, dar Vrajitoarea a fost faultat în drumul sau spre gol. Din acel moment, ploiestenii au ramas în inferioritate si se parea ca bihorenii vor prelua initiativa si se vor impune. Tematori, elevii lui Dumitriu nu au constientizat oportunitatea pe care o au si au acceptat dominarea ploiesteana, care putea fi concretizata si pe tabela cu concursul ezitantului portar Brojcin.
9 contra 11

Nici începutul partii a doua nu a modificat desfasurarea ostilitatilor. Abia din minutul 65 oradenii s-au trezit la realitate si au început sa preseze poarta lui Bratu. Sansa le-a surâs în minutul 73, când golul lui Siljanoski urca FCO pe locul 13. Jocul bun din urmatoarele minute parea a consolida victoria, mai ales ca Mihart a fost trimis si el la vestiare. Dar, cum se pricep cel mai bine oradenii, în primul minut de prelungire portarul si apararea imediata au dat cu piciorul la tot ce realizasera pâna atunci. Pare greu de crezut ca la un corner în care ai doi jucatori în plus sa primesti gol.

FC Oradea a aratat ca nimic nu este imposibil. Cu toata dezamagirea pricinuita de scaparea acestei victorii, important este punctul cucerit. Bineînteles, daca va fi dublat de o victorie în meciul cu Poli Timisoara.

FAZE IMPORTANTE
minutul 15: Siljanoski l-a lansat pe Vrajitoarea, acesta a scapat singur spre poarta, a încercat sa-l dribleze pe Zbarach, dar acesta l-a agatat la marginea careului si a fost eliminat. Lovitura libera executata de Sfârlea a ramas fara rezultat.
minutul 25: Fele a pasat pentru Vrajitoarea, care a sutat de la 16 metri, cu exteriorul, putin pe lânga poarta
minutul 26: Costescu a fentat apararea oradeana si din unghi a sutat în Brojcin
minutul 40: minge bâlbâita de Brojcin, Costescu i-a furat balonul, a trimis spre poarta goala si Lazar a reusit sa respinga cu capul de pe linia portii
minutul 67: patrunderea lui Sfârlea a fost încheiata cu un sut puternic de la 22 de metri, putin pe lânga poarta
minutul 69: Vrajitoarea a combinat cu Siljanoski, macedoneanul a sutat de la 18 metri si Bratu a respins cu greutate
minutul 73 (0-1): lovitura libera de la 25 de metri, Sfârlea a miscat pentru Siljanoski, al carui sut deviat a scuturat plasa portii ploiestene
minutul 79: „bomba” expediata de Cr. Munteanu a trecut aproape de vinclul portii lui Bratu
minutul 81: Ghindaru a sutat de la 12 metri si Brojcin a respins cu piciorul
minutul 90: Sfârlea a sutat puternic de la 20 de metri si Bratu a respins cu dificultate
minutul 90+1 (1-1): corner Negoita, Brojcin a iesit gresit, Costescu a reluat spre poarta, Munteanu a degajat în transversala, dupa care mingea l-a lovit pe Dascalescu si a intrat în plasa

bdl
28th March 2004, 19:23
In alta ordine de idei, grupul NWV va avea urmatoarea intalnire marti, 30 martie, la ora 18:00 la stadion.

ad3an
29th March 2004, 11:46
Ce naspa suntem iar in prelungiri!!!
Asta e Forza Oradea

bdl
30th March 2004, 13:34
Asta e ... n-ai ce sa ii faci ... sper sa castigam cu Poli .. ca altfel ne asteapta B`u

Kidu
21st April 2004, 01:53
Mai spunetzi-mi si mie cate ceva despre noua voastra grupare de la voi. North-West Vikings, daca am inteles eu bine?! Eu sunt din Spetza Ultra Rossa si m-ar interesa cateva detalii legate de aceasta noua grupare de la voi. Din cate am intzeles v-atzi cam saturat si voi de tzaranisme. Seful ala de la rebeli, Nicu Gheorghita sau cum ii spune, daca bine am retinut este penibil. La atatea deplasari care le-am facut la Oradea, am vazut cum de fiecare data se face de ras si el si cei pe care ii conduce.

ad3an
21st April 2004, 17:00
The Kid dacadoresti sa afli mai multe detalii inceraca http://www.nwv.freeforumhost.net
Hai Bihoru!!!

bdl
21st April 2004, 21:30
Sal The_Kid. Am inteles ca tu esti liderul de la SUR. Ne-am saturat de rebeli, de mentalitatea lor invechita, de atitudinea lor, de faptul ca sunt majoritatea stelisti si alcoolici, si de aceea am decis sa facem o grupare ultras. Dupa cum a zis si ad3an, incearca http://www.nwv.freeforumhost.net insa nu sunt prea multe detalii acolo ca ii nou forumul. Principiile noastre ar fi sa tinem 100% cu FC Oradea, sa fim mereu alaturi de ei, indiferent de scor, sa cantam tot meciul, sa facem coregrafii, vrem in primul rand sa schimbam mentalitatea si sa incercam sa introducem in Oradea miscarea ultra'.
Din pacate, fiind la inceput, nu prea suntem multi membrii (la meciul cu Ceahlaul am fost aprox 15-20, in conditiile in care la primul nostru meci cu Dinamo am fost 60-70) si sunt curios ce campanie de recrutari de noi membrii ati facut voi. Dar totusi nu ne dam batuti. Chiar daca suntem putini, nu cantitatea conteaza ci calitatea.
Ca sa iti dau un exemplu de penibilitatea rebelilor: Noi la meciul cu dinamo am facut prima o coregrafie cu cartonase ros-albastre, e drept ca nu a iesit chiar cum ma asteptam, dar a iesit totusi destul de binisor. La urmatorul meci de acasa, cel cu poli, si rebelii or facut o asa-zisa coregrafie cu cartonase exact ca acelea folosite de catre noi in meciul cu dinamo ! Oricum, ce o sa facem noi in meciul cu steaua nu cred ca o sa poata sa foloseasca aceleasi materiale ca le aducem din Ungaria ... Numai bine si Forza Oradea !!

ADelPiero
28th April 2004, 16:18
din pacate ... nu mai aveti sanse sa ramaneti in Divizia A :(

ad3an
8th May 2004, 13:26
Forza ragazzi!!!!!!!!!! hai oradea
Ati murit cu totii ma!!!!!!!!

Edward32456
8th May 2004, 23:53
Sper sa nu retrogradati
dar avet 7% sanse
Vreau ca ardelenii sa stea in A!


Hai Unirea! :yeah: :yeah: :yeah:
/OLE/

ad3an
10th May 2004, 11:00
Edward dupa meciul din cotroceni sansele noastre au crescut la 10% :drak:
Daca batem si pe Galati atunci ajung 50% iar o victorie la bacau ar creste sansele cu inca 10% :o:
Sa fim seriosi!!!!!!!!!!!!!!!11

RedBaron
23rd May 2004, 19:16
Mda, intre timp sansele s-au cam redus la zero. :( Mie sincer imi pare rau si in plus, nu aveam nevoie de inca un adversar tare in B3, ptr. UTA. Totusi, ma bucur, intr-un fel, ca revine un adversar traditional cu UTA in divizie, sa mai fie ceva... palpitant.

bdl
23rd May 2004, 19:24
dar nu era mai bine ca adversarii traditionali sa se intalneasca in A ? :)

Catalanul
23rd May 2004, 19:37
era cel mai fain sa fi ramas in A oradea si sa fi promovat in A UTA
asa se intalneau cei 3 dusmani: POLI UTA SI ORADEA

RedBaron
23rd May 2004, 19:57
Era... cred ca toti ne-am fi dorit asta. Dar, poate prindem si un astfel de sezon, in urmatorii ani. Sansele sunt mici insa.

ad3an
27th May 2004, 19:39
Daphix,las ca si poli timisoara joaca in divizia B ca anu asta o promovat,da joaca in B II si se pare ca si UMT o urcat.Sper ca Oradea sa nu faca vreo prostie cu Alba,ca ne facem un campionat regional. :rosu:
Oricum se pare ca Marginean fritea si zaha au sanse mari sa ajunga la voi iar.DIn pacate!!!!!!!! :rosu:

ADelPiero
27th May 2004, 20:17
ghinion Oradea :(
imi pare foarte rau de voi ...
sper ca la anu` sa fiti mai pregatiti :ok: