PDA

View Full Version : Etapa 22: Rapid - Dinamo



Pages : [1] 2

Edgar
10th April 2006, 10:27
Miercuri, 12.04.2006, ora 21:45 Rapid Bucuresti - Dinamo Bucuresti, TVR 1
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Rossi
10th April 2006, 11:02
cel mai interesant meci al etapei
Rapid-Dinamo
meci de 1x2
sper ca ai mei sa castige la final :) pronostic 2

Kroenan
10th April 2006, 11:36
Intr-adevar cel mai interesant meci al etapei... Consider ca 1 e un pronostic normal

Emilio
10th April 2006, 12:18
Meciul va incepe la 21.45... bine ca nu incepe dupa miezul noptii sa vedem 22 de jucatori adormiti pe teren.

Rapidul va castiga. Greu, dar va castiga.

esku
10th April 2006, 12:20
2-0 :ok: (niculae si buga)

be@
10th April 2006, 12:32
Vad un egal ... Ce jucatori sunt indisponibili pentru acest meci ?

grande
10th April 2006, 12:36
Sper intr-o victorie a Rapidului :)

gicu
10th April 2006, 12:47
un meci foarte greu pt. Dinamo cu o echipa care joaca foarte bine. Dar cum meciul este unul de div. A, unde Rapidu' nu straluceste, sper sa reusim un rezultat bun. Daca invingem suntem campionii acestui sezon. Asta sa le bage antrenorul (nu stim inca cine o sa fie :D) in cap jucatorilor

Rossi
10th April 2006, 12:48
Sper intr-o victorie a Rapidului :)

:)
da man
e meci de 1x2
fiecare spera ca echipa lui sa castige

CEL MAI BUN SA CASTIGE !

Sunchase
10th April 2006, 12:50
Mai sigur ca niciodata de victorie !

PiTiKu
10th April 2006, 13:06
giuleshtenilor..sper sa bata RAPID si omorati toti suporterii lu dinamo..k oriqm nu shtiu dekt scandaluri...

Rossi
10th April 2006, 13:10
giuleshtenilor..sper sa bata RAPID si omorati toti suporterii lu dinamo..k oriqm nu shtiu dekt scandaluri...

hai mah , daca nu stii te informez eu ca suntem cei mai rai suporteri ... multi din galerie suntem fosti sportivi .
Vad ca esti pitestean , de unde atata suparare ? esti unul care a fost calcat in picioare de curand de PCH ?
Daca iti imaginezi ca am scrupule sa sar cu picioarele pe capul unui suporter advers ( in preajama meciului ) te inseli ... si nu ar fi prima data cand asi faceo

La Ct am patit ce am patit pt ca am fost putini veniti de la Bucuresti .
Si in spatele stadionului am dat inapoi doar atunci cand au aparut camerele de tv ... DINGGGGG

stefy_deva
10th April 2006, 13:11
dk nici la meciul acesta nu se trezeste Rapidul e grav!!!!trebuie sa se fak ceva k nu prea da roade echipa in campionat!!
pronostic: 1(x)!

HAI RAPID!!

fia
10th April 2006, 14:11
Cred ca e primul meci Rapid-Dinamo la care se scriu 12 posturi cu 2 zile inainte de meci. Meci neinteresant.... Sincer daca dinamo invinge e ca si campioana, deoarece Netoiu are arajate restul etapelor. Rapid nu are motivatia pentru a castiga, cupa Romaniei fiind practic singurul obiectiv realist.

alejandro
10th April 2006, 14:17
tare mi-e frica ca rapidistii vor da meciul ca sa se razbune pe stelisti:evil:
am zis si yo,nu-mi sariti in cap:P
hai Rapid,avem nevoie de victoria ta:happy

One-Man Show
10th April 2006, 14:18
Rapid - Dinamo 2 - 0 ( shi stelistii vor aplauda :evil: )

Ioca10
10th April 2006, 14:33
Bat rapizii :D si trecem pe primul loc:D(cu un meci mai putzin:D)

tuxie
10th April 2006, 14:41
Bate Rapidul cu 2-1. Doar ca asta deja nu se mai cheama derby, ci un nou episod din telemaneaua "pe cine mai trimite dinamo la spital".

fia
10th April 2006, 14:44
A ajuns Steaua la mana Rapidului =))

dede
10th April 2006, 14:45
castiga rapid
2-0

Paul
10th April 2006, 14:48
Bate Dinamo !
La ce boala au rapizii pe stelisti , sunt in stare sa dea meciu` la Dinamo. Ei oricum nu mai asteapta nimic de la campionat , deci se razbuna pe Steaua.

Remember Rapid - Dinamo 2-3 , 9 Mai 2004 , era de ziua lu Piturca , si Giovanni i-a facut un mic cadou :rosu:


A ajuns Steaua la mana Rapidului =))

Sper ca Dinu Vama si Razvan Lucescu sa tina minte cine i-a calificat in Cupa UEFA si mai ales cine i-a eliminat .

I-a califica Olaroiu in urma Steaua - Poli 2-1 (11 iunie 05) , i-a eliminat Olaroiu in urma Steaua - Rapid 0-0 . ALtfel mergea Faru in uefa :ok:

Rossi
10th April 2006, 14:53
Bate Dinamo !
La ce boala au rapizii pe stelisti , sunt in stare sa dea meciu` la Dinamo. Ei oricum nu mai asteapta nimic de la campionat , deci se razbuna pe Steaua.

:happy asa e Paul cum zici tu
Rapid-Dinamo o sa fie blat , Dinamo o sa castige la scor
:happy :happy
cat de penibil poti fii

Emilio
10th April 2006, 15:16
Bate Dinamo !
La ce boala au rapizii pe stelisti , sunt in stare sa dea meciu` la Dinamo. Ei oricum nu mai asteapta nimic de la campionat , deci se razbuna pe Steaua.

:

fin psiholog Paul asta... sau doar provocator...

cip_81
10th April 2006, 15:22
Paulica, asa de darnica a fost viata cu tine, dar tu, in schimb, nu i-ai oferit nimic. Pacat.
Omule, in primul rand, Rapid-ul are sanse si la campionat (asa mici cum sunt)...in al doilea rand, nimeni nu-i garanteaza o viitoare participare in cupele europene. Cupa nu e castigata.

Rossi
10th April 2006, 15:23
si mai presus de orice e mandria Rapidului ...nu uitati cat a fost scorul in tur [ 5-2(4-0) pt Dinamo]

Paul
10th April 2006, 15:24
pai pentru ei socoteala e simpla
oricum S si D termina pe primele 2 locuri in Divizie

Deci daca iau Cupa merg in uefa , daca nu ura si la gara

cip_81
10th April 2006, 15:28
pai pentru ei socoteala e simpla
oricum S si D termina pe primele 2 locuri in Divizie


Dar de unde stii tu asta ? E decret ? Poate va rastoarna caruciorul in meciul direct.

Hipgnosis
10th April 2006, 15:37
Rapid, daca ai macar o umbra de mandrie, zdrobeste-i pe caini!
Oricum strict fotbalistic Rapidul e 2 clase peste dinamo.
Indiferent de rezultatat, titlul se joaca in continuare :ok:

Paul
10th April 2006, 15:40
Dar de unde stii tu asta ? E decret ? Poate va rastoarna caruciorul in meciul direct.

Pai asa e de multi ani. Se lupta echipa cu cel mai tare lot contra echipei cu cea mai tare strcutura de conducere/actionariat (mai nou).

Vladek
10th April 2006, 15:42
Am ajuns in situatia majoritatii dinamovistilor de acum o saptamana : tinem cu Rapid. :D :D
Serios acuma, Rapid-Dinamo e meci de 1x, poate-poate un 2 cu daca norocul e din nou de partea lui Dinamo.

PS: Paul, vezi ca prea ai sarit calul cu teoria conspiratiei. Sincer, nu cred ca Rapidu va ceda vreodata un meci cu Steaua sau Dinamo, indiferent ce se mai intampla.

noir_desir
10th April 2006, 15:44
sper sa bata Rapidul (2-1) din doua motive:
1. Lupta pentru primele locuri ar deveni mai atractiva
2. Dinamo nu merita primul loc la modul cum joaca

atdi
10th April 2006, 16:38
Bate Rapid cu 2-0. O sa joace din ce in ce mai bine si in campionat incepand cu meciul asta, asta pana cand o sa puna Copos din nou presiune.

steaua-86
10th April 2006, 17:10
Normal, ar trebui sa bata Rapidul. Dar asa am zis si cand a jucat Steaua si uite ca n-a batut.

Oricum, HAI RAPID! (Chiar ca e iubita echipa asta, la meciul cu noi au tinut cu ea dinamovistii, la meciul cu Dinamo tin cu ea stelistii...)

Pronostic: 2-1. Nu-i prea suferim noi dar macar joaca fotbal.

APercele79
10th April 2006, 17:28
giuleshtenilor..sper sa bata RAPID si omorati toti suporterii lu dinamo..k oriqm nu shtiu dekt scandaluri...
bai du-te acasa si invata ptr facultate...sau scoala de camatarie, nu stiu ce faci tu pe la tine prin pitesti

lasa subiectul FOTBAL pentru altii care se pricep

B_I_C
10th April 2006, 18:54
Meci echilibrat, Rapidul joaca mai bine dar Dinamo este mai odihnita. Vor fi multe goluri si cred intr-o victorie cu un gol pe final al Rapidului.

Darius
10th April 2006, 19:11
Va fi un meci interesant...sper ca va fi mai frumos decat Dinamo-Steaua.

Universal
10th April 2006, 20:45
Ii bate Rapidul fara probleme:5-0 scandal,Marin demis, alt antrenir :) in orice caz, acum Dinamo nu ia campionatul.

cip_81
10th April 2006, 21:09
Wow, 5-0 ?!?! Daca Dinamo ia bataie cu 5-0 imi rup diploma pe care mi-a eliberat-o facultatea (chiar am sa inregistrez momentul). :D
Oameni buni, va inteleg ca va doriti mult o victorie a Rapidului (daca nu puteti prin forte proprii macar sa va ajute altii), dar va rog eu sa va pastrati simtul realitatii. Nu va mai jucati cu cuvintele ca atunci cand o faceti cu oo.

cap
10th April 2006, 21:30
1x

byg
10th April 2006, 21:51
1x2

Paul
10th April 2006, 22:02
Wow, 5-0 ?!?! Daca Dinamo ia bataie cu 5-0 imi rup diploma pe care mi-a eliberat-o facultatea (chiar am sa inregistrez momentul). :D
Oameni buni, va inteleg ca va doriti mult o victorie a Rapidului (daca nu puteti prin forte proprii macar sa va ajute altii), dar va rog eu sa va pastrati simtul realitatii. Nu va mai jucati cu cuvintele ca atunci cand o faceti cu oo.

vezi ca diploma de studii ti-o mai cer baietii din cand in cand ...
poate vrei sa faci un masterat , mai nou si la scoala de soferi ti-o cere la dosarel , mama naibii , poate peste 30 de ani iei un bonus de 2 % la pensie daca ai terminat o facultate :drak:

Asi
10th April 2006, 22:56
depinde si cine va arbitra, daca nu va fi serea :no: sau burloiu, dinamo n-are nici o sansa in fata rapidului.

codrind
10th April 2006, 22:56
rapidul s-a īnvăţat cu X-ulescu !!

dinamo e īn ton cu moda!!

Aşa că X solo!!:ok:

APercele79
10th April 2006, 23:01
vezi ca diploma de studii ti-o mai cer baietii din cand in cand ...
poate vrei sa faci un masterat , mai nou si la scoala de soferi ti-o cere la dosarel , mama naibii , poate peste 30 de ani iei un bonus de 2 % la pensie daca ai terminat o facultate :drak:

paule, unii pe aici macar au ceva diplome, studii avansate, etc.
tu la acei 17 anisori ai tai, ti-as recomanda sa stai mai putin pe net cu baietii si sa iti faci lectiile, ca trebuie sa dai si tu la facultate in viitorul apropiat..
diploma de "papagalul OLS-ului" vedem ca o ai, dar acum hai, burta pe carte mai baiatule!!!

aaa da, referitor la meci bate dinamo usor
de la 5-2 (4-0) in tur, hai sa zic 3-1 ptr alb-rosii

cip_81
10th April 2006, 23:03
depine si cine va arbitra, daca nu va fi serea :no: sau burloiu, dinamo n-are nici o sansa in fata rapidului.

Vai de cozorocul tau, se pare ca acest periplul prin divizia b a lasat sechele si suporterilor. N-ai aflat nici macar astazi, cu 2 zile inainte de meci, ca partida va fi arbitrata de un "fluieras" de Champions League, Herbert Fandel ?

Sunchase
10th April 2006, 23:24
Rusine celor ce au programat meciul la ora asta.

rhadoo
11th April 2006, 00:03
cred ca va fi x ,deoarece vad ca e cel mai la moda scor,vb aia decat infrangere mai bine egal,dispar orgoliile
HAI JIUL PETROSANI!

cristi4steaua
11th April 2006, 00:07
cine crede ca dinamo va bate in giulesti e bolnav cu capu'...hai sa fim seriosi...pana cand sa mearga manevra lui borcea si netoiu cu arbitrii...asta e tata...aducem toate muraturile din occident daca ai nostrii fura ca-n codru...clar Rapid bate duminik...Steaua ia cupa UEFA si dinamo nu prinde nicio cupa europeana anul asta...scrie in stele...in zatzul de cafea si in ghiocul tigancilor...

APercele79
11th April 2006, 00:21
poate asta scrie la voi pe tomis
peste tot scrie ca dupa ce i-am umilit pe rapidisti 5-2 in tur...(era 4-0 in min 25)...le mai dam o bataie asa frumoasa ca sa faceti spume la gura toti internetistii
cu cit vreti sa piarda dinamo miercuri....cu atat sa bata
sa va vad joi cum dati vina ori pe arbitrii, ori pe vreme, ori pe gazonul netuns...vreo labareala obosita de OLS (care le auzim zilnic de fapt...)

cristi4steaua
11th April 2006, 00:29
nepoateeeee....nepoateeeeeeee...ti-am zis eu ca esti bolnav cu capu'...daca ai ajuns sa crezi ca ce nu a reusit hamburg (probabil viitoarea campioana a Germaniaei dupa ultimele rezultate) si anume sa bata in giulesti...va reusi dinamo atunci ai probleme serioase de identitate...cu cine omule...ca niculescu e singurul care misca la voi...curt si barcauan dorm pe ei...zicu are o faza pe meci..alexa..cioban din nastere...grigore cu injuraturile, margaritescu cu eliminarile...a da si munteanu cu scosul balonului din poarta ...

gicu
11th April 2006, 01:15
pai pentru ei socoteala e simpla
oricum S si D termina pe primele 2 locuri in Divizie
Nu m-as bucura deja in locul tau. La cum jucati va ia Sportu'...si sa nu uitati sa va inscrieti in Intertoto :D
Ca de obicei cand joaca Dinamo navalesc urmasii lui d-na Omida :) Care mai de care mai indrazneti :jerk:

Hipgnosis
11th April 2006, 08:54
Rusine celor ce au programat meciul la ora asta.

in mod normal ii bateti la orice ora, si la 3 am daca trebuie :drak:
Rapid! Castreaza-i!

armin
11th April 2006, 13:03
Ar fi cazul ca Rapid sa razbune acel 5-0 din tur. Suficient un 1-0. Cu o victorie, rapidul are sanse reale la lupta pt. titlu.

TVR a programat ora meciului, probabil s-a rugat Dinu de Enachescu, in speranta ca la ora aia mai pica o nocturna, mai dorm gainile, etc.

Cip, ce diploma ai de vrei s-o rupi, cumva dresaj canin?

apparte
11th April 2006, 13:03
Rusine celor ce au programat meciul la ora asta.
Ce-i cu tine?Pai astia vor sa va-nvatati cu ora de CL :D si tu faci scandal!:D
Meciul cred ca se va termina X!Nu de alta dar se pare ca nu va apara Dani Coman!

Sunchase
11th April 2006, 13:25
E bataie de joc la adresa celor care vor sa vada meciul si a doua zi au servici/scoala.

grande
11th April 2006, 13:29
E bataie de joc la adresa celor care vor sa vada meciul si a doua zi au servici/scoala.
Bine ca nu l-au pus la 6 dimineata :)

tafu
11th April 2006, 13:32
Care stie exact ce jucatori vor lipsi din ambele tabere si motivele? ...ms

cip_81
11th April 2006, 13:39
Pai, da, a fost pus la ora aia pentru ca la ora 8:00 pm se joca un alt meci....locul 2 cu Poli Iasi...si cica sa nu se suprapuna. Si nici nu puteau inversa meciurile, pentru ca echipa locului 2 are peste 90 % dintre suporteri copii mici, iar la ora tre' sa fie deja in pat.


Care stie exact ce jucatori vor lipsi din ambele tabere si motivele? ...ms

Nu stiu cine lipseste la Rapid si nici nu ma intereseaza. La Dinamo lipseste Margaritescu pentru ca asa a vrut Rodomonti. Lipseste galamaz pentru ca asa a vrut el. Lipseste Pulhac pentru ca asa a vrut un panou publicitar. Lipseste Bratu pentru ca asa a vrut Flocea...si sper sa lipseasca Cr Munteanu pentru ca asa vreau eu.

amnael
11th April 2006, 13:48
Daca Dinamo se duce in Giulesti fara Bratu isi cam taie singura craca, Danciulescu sters, Niculescu vizibil mai mult la fazele fixe, aparare destul de imobila si predispusa la cartonase, destul de sumbra imaginea. Rapidul cu siguranta se gandeste la titlu foarte serios avand in vedere calendarul Stelei si forma lui Dinamo, mai mult, eu cred ca este chiar prima candidata la castigarea titlului si asta pentru ca oboseala lor va disparea in curand, la fel si egalurile. Gandind cu "sufletul" sper sa ma insel(tinand cu Steaua) insa ratiunea asa imi sopteste.
In fine, sper sa fie inainte de toate un meci frunos, nu ca Dinamo-Steaua, daca tot o sa "pierd" o ora de somn macar sa vad un spectacol!
Teoretic Rapid are prima sansa, avand in vedere insa inconsecventa de care au dat dovada pana acum, as pronostica 1 X.


bafta!

Utilizator
11th April 2006, 14:02
Calitatea meciului va fi puternic influentata de ora tarzie de disputare; oricat de antrenati sunt sa joace in nocturna ora 21:45 e prea inaintata pentru ai nostri. Bioritmul isi va spune cuvantul zic eu.
Prima sansa o are indiscutabil Rapid care acum pare extrem de motivata in campionat, dar orice rezultat e posibil. Meci de 1x2. S-ar putea ca finalul de meci sa decida rezultatul, cei care vor fi mai proaspeti si mai concentrati la acea ora inaintata pot sa decida soarta disputei. Va mai conta si inspiratia antrenorilor la schimbarile pe final de meci.

armin
11th April 2006, 14:03
Teoretic, cu sau fara Bratu la Dinamo, Rapid n-are voie sa dea puncte cainilor. Practic, Bratu deja e la echipa a 2-a.

@amnael, pe ce te bazezi cand spui ca la Rapid va disparea oboseala? Pe langa faptul ca Rapid a inceput sezonul mult mai repede decat celelalte echipe (fara Steaua), ei mai au si meciuri de cupa de jucat.

aliss
11th April 2006, 14:07
La Dinamo lipseste Margaritescu pentru ca asa a vrut Rodomonti. Lipseste galamaz pentru ca asa a vrut el. Lipseste Pulhac pentru ca asa a vrut un panou publicitar. Lipseste Bratu pentru ca asa a vrut Flocea...si sper sa lipseasca Cr Munteanu pentru ca asa vreau eu.
excelent :D
Din cate am inteles o sa lipseasca si Cristi Munteanu, iar Gaev o sa fie titular.
Eu sper, ca Rapid are moralul la pamant dupa eliminarea din cupa uefa si ma mai bazez si pe faptul ca in campionat joaca si nu prea ...

cip_81
11th April 2006, 14:09
Va mai conta si inspiratia antrenorilor la schimbarile pe final de meci.

Daca e asa, e de rau pentru noi....cu Flocea al nostru, pot spune ca Razvan are deja 1-0 in disputa cu el. Sper ca de data asta sa aiba mai mult fler.


Din cate am inteles o sa lipseasca si Cristi Munteanu, iar Gaev o sa fie titular.

Sper, nu ca ar fi Gaev un mare portar, dar cel putin este serios si nici nu gafeaza ca un Gaga. Munteanu...OUT.

Utilizator
11th April 2006, 14:14
s-ar putea sa conteze mult si vreun gol din lovitura libera de-al lui Niculescu. Altfel Dinamo construieste prost si se apara destul de imobil, e dificil sa sper in goluri din actiune.

Poate ca ciorapii imputiti ai lui Flocea (deja ii tine de vreo 2 saptamani nespalati, n-a pierdut pana acum) ii vor tine activi pe ai nostri si se va intampla minunea sa joace mai alert :D

cip_81
11th April 2006, 14:17
Jocul in ansamblul este infect. Inainte exista un dezechilibrul intre aparare si atac, dezechilibrul care in cele mai multe cazuri ne aducea victoria (dadeam mai mult decat adversarul...scoruri de 4-3, 6-5, 7-3 erau la ordinea zilei)...acum nu mai exista acest dezechilibrul, dar asta numai pentru faptul ca si atacul a ajuns sa functioneze la acelasi nivel cu apararea...adica prost. De linia mediana nu mai zic nimic.

aliss
11th April 2006, 14:21
in aparare mai avem noroc, cu Moti, care este cat de cat constant si joaca ceva mai bine decat restul...din pacate echipa e formata din 11 jucatori...iar unul mai bun se pierde printre ceilalti.

starsteel
11th April 2006, 14:22
Favorita meciului e indiscutabil Rapid dar cine stie, ambitia lui Bratu s-ar putea sa incurce calculele. Bratu la echipa a 2-a? asta e masura din fotbalul adevarat iar Dinamo e o echipa a compromisurilor.Pronosticul meu 1X.

andrei1921tm
11th April 2006, 14:24
meci de 1.Rapidu dak arata forma din Uefa nu va pierde nici un punct.Dinamo cred k si-a pregatit plasa k o sa aiba ce sa duca.

Rossi
11th April 2006, 14:24
Dinamo - Otelu 0-3
Pandurii- Dinamo 0-2
Farul - Dinamo 0-1
Dinamo -Poli Iasi 1-1
Bacau - Dinamo 0-1
Dinamo - Steaua 1-1

Rapid - Vaslui 1-1
Arges - Rapid 1-1
Rapid - National 1-0
Poli Tm - Rapid 1-3
Pandurii - Rapid 0-0
Rapid - Otelu (amanat)

Ambele echipe vin dupa rezultate de egalitate .
Dinamo a ratat de putin victoria in fata Stelei . Rapidul a smuls un punct in deplasarea de la Tg Jiu .

Dinamo a facut 3 deplasari pana acum . In toate cele 3 deplasari a castigat.
Sper sa castigam si in Giulesti . Forza Dinamo !

amnael
11th April 2006, 14:24
@amnael, pe ce te bazezi cand spui ca la Rapid va disparea oboseala? Pe langa faptul ca Rapid a inceput sezonul mult mai repede decat celelalte echipe (fara Steaua), ei mai au si meciuri de cupa de jucat.


in primul rand oboseala psihica, au facut o treaba foarte buna in uefa, suporterii sunt multumiti de performanta lor, sunt constienti ca nu s'au calificat din cauza ca au avut mai putin noroc-deci isi vor reveni repde dupa esec, nu mai au in spate povara declaratiilor Copos-Dinu-Lucescu (mai mult ale lui Copos) care chiar daca erau date pentru a'i motiva aveau si un recul negativ, per total vor fi mult mai linistiti si vor putea sa se concentreze pe fiecare meci in parte. La Steaua si la Dinamo cu siguranta nu va fi liniste, la Steaua(sper) pentru ca va castiga cupa uefa:)
din punct de vedere fizic vor recupera mai repede pentru ca au ajuns in finala inca din meciul tur, la Ploiesti vor merge cu rezervele iar pana la finala mai este o luna.

RstInPc
11th April 2006, 14:28
Nasol meci. MAi greu decat cel cu Steaua. Avem multi indisponibili din diferite motive. Avand in vedere aceste lucruri plus jocul extrem de prost al echipei, nu prea vad cum am putea sa scoatem un rezultat bun. Insa eu sper. Este totusi un derby iar jucatorii se momilizeaza in astfel de meciuri. Sper ca si dupa acest meci sa ramanem pe primul loc.

starsteel
11th April 2006, 14:28
.....
Pandurii- Dinamo 0-1......

Nici rezultatele favoritei nu le mai stii din cauza ca norma voastra actuala e de cate un gol.


....jucatorii se momilizeaza in astfel de meciuri. ...
E adevarat se MOMILIZEAZA; o mica greseala dar care ascunde atat adevar.

armin
11th April 2006, 14:37
...din pacate echipa e formata din 11 jucatori...iar unul mai bun se pierde printre ceilalti.

stii povestea cu acul in carul cu fan? :D

starsteel
11th April 2006, 14:38
stii povestea cu acul in carul cu fan? :D

merge si "cu o floare nu se face primavara"

armin
11th April 2006, 14:39
aia cu floarea ii place lui MM.

andrei1921tm
11th April 2006, 14:43
aia cu floarea ii place lui MM.
el e cu autobaza:drak: :drak: :evil:

armin
11th April 2006, 14:45
razi tu razi, dar nu va vad bine in regie azi :)

alejandro
11th April 2006, 14:46
Dinamo a ratat de putin victoria in fata Stelei . Rapidul a smuls un punct in deplasarea de la Tg Jiu .

:happy :happy :happy
incredibil,zici Steaua e Tg Jiu si invers!!!
Vai de capul rapidistilor,bine ca au reusit sa aduca un punct acasa:D

aliss
11th April 2006, 14:47
stii povestea cu acul in carul cu fan? :D
eh lasa ca nu e fanul atat de des si nici primavara atat de "geroasa"...era mai bine spus "nu se ingrasa porcul in ajun" ;)
alejandro tu cu cine tii dintre noi si ei?:D

andreiush
11th April 2006, 14:51
Cu cine poate tine? Cu Rapid, normal :D Sa vad un stelist care zice ca tine la meciul acesta cu Dinamo :lol:

andrei1921tm
11th April 2006, 14:51
razi tu razi, dar nu va vad bine in regie azi :)
nici eu nu ma vad bine.dar asta este.pretentii mari posibilitati mici:((:ciocan: :ciocan: :ciocan: :headbang: :headbang:

alejandro
11th April 2006, 14:51
alejandro tu cu cine tii dintre noi si ei?:D
asta e o intrebare capcana,ca sa te simti tu mai bine,ete ca sa te simti in continuare vinovata zic ca tin cu Dinamo:yeah:
ai ceva probleme de constiinta?:P

ps:andreiush,pentru tine am alt mesaj,da' tre' sa-l scriu cumva sa nu vada aliss:P

aliss
11th April 2006, 14:54
ai ceva probleme de constiinta?:P
:happy :happy :D
ma gandeam si eu asa...ca intre prieteni...ca te-oi da cu dinamovistii:D:D

armin
11th April 2006, 15:03
Cu cine poate tine? Cu Rapid, normal :D Sa vad un stelist care zice ca tine la meciul acesta cu Dinamo :lol:

andreiush stie :)
toata lumea stie ;)

alejandro
11th April 2006, 15:11
:happy :happy :D
ma gandeam si eu asa...ca intre prieteni...ca te-oi da cu dinamovistii:D:D
poate daca nu era sa incercati sa mi-l omorati pe Nesu ma mai gandeam,da' asa no way:D

Hipgnosis
11th April 2006, 15:44
Eu nu tin niciodata cu rapid cand joaca in campionat, cu o singura exceptie...cand joaca cu dinamo :evil:

Paul
11th April 2006, 16:20
Cu cine poate tine? Cu Rapid, normal :D Sa vad un stelist care zice ca tine la meciul acesta cu Dinamo :lol:

io tin cu dinamo , ca am pariat pe ei :yeah:

andrei1921tm
11th April 2006, 16:32
io tin cu dinamo , ca am pariat pe ei :yeah:
ghinion..pierzi

Darkslowstar
11th April 2006, 16:44
Bate Rapidul, 1 solist :ok:
Probabil stelistii vor merge deghizati in galeria rapidului :evil:

APercele79
11th April 2006, 17:13
bai unde e AMMADEUS sa ne zica cum o sa fie blat?
incepem sa ne ingrijoram, ne lipseste omul de baza

mblue
11th April 2006, 18:20
inca un meci interesant, cred ca se va termina egal, asa am un feeling...
in fine...
sper sa fie un meci fain

superchumbo
11th April 2006, 18:23
0-1 , Gol Bratu :drak:

geilon
11th April 2006, 18:24
dupa cum joaca dinamo cred ca ai dreptate, dar si rapidul cam scartie. probabil ii vor impinge suporterii pe rapidisti si cred ca poate sa o invinga pe dinamo. rezultat 1x

be@
11th April 2006, 19:43
Rusine celor ce au programat meciul la ora asta.

Dar stii de ce l-a programat TVR-ul la ora asta? Ca sa nu se suprapuna cu cel de pe Lia Manoliu . :evil:

Hipgnosis
11th April 2006, 19:50
Dar stii de ce l-a programat TVR-ul la ora asta? Ca sa nu se suprapuna cu cel de pe Lia Manoliu . :evil:

TVR s-a temut ca nu are audienta :drak:

cip_81
11th April 2006, 20:00
S-a temut TVR sa nu aiba audienta ?!?! Niciodata...asa cum am mai spus-o, puteau foarte bine sa inverseze meciurile, dar stiindu-se ca 90% dintre suporterii echipei dintre cimitire sunt copii mici care tre' sa se culce devreme (sa aiba mintea limpede cand se duc a doua zi la gradinita sau la scoala primara) au hotarat sa se joace asa.

Darkslowstar
11th April 2006, 20:08
Ora e buna, asa vor ramen copilasii acasa, ca nu le da voie mamitica sa mearga la meciuri. Cred ca Miorita se va scrie maine fara multe oitze (care o fi alea? :D) :evil:

boosaw
11th April 2006, 20:24
Ca neutru sper sa castige Rapid...Nu de alta dar Dinamo n-are fata de campioana.. Ne-ar face de ras in CL

starsteel
11th April 2006, 20:26
....90% dintre suporterii echipei dintre cimitire sunt copii mici care tre' sa se culce devreme (sa aiba mintea limpede cand se duc a doua zi la gradinita sau la scoala primara) au hotarat sa se joace asa.
Sincer iti spun ca eu am inceput sa ma plictisesc, toata lumea tine cu Steaua, in anii '80 ma mai contram si eu cu dinamovisti acum trebuie sa stau toata ziua pe forum ca sa vad ce pareri mai au fanii dinamovisti.

Asi
11th April 2006, 20:30
cred ca Rapidul va obtine o victorie mai lejera decat se asteapta chiar ei, mizez pe un 2-0

RAMMSTEIN
11th April 2006, 20:32
sunt doua echipe cu moralul la pamant si cu conduceri shovaielnice

in anii '80 lumea era mai civilizata; sau poate mai speriata de militie si nu primeai un bocanc imediat ce aveai alta parere

cristian75poli
11th April 2006, 21:59
hai mah , daca nu stii te informez eu ca suntem cei mai rai suporteri ... multi din galerie suntem fosti sportivi .
Vad ca esti pitestean , de unde atata suparare ? esti unul care a fost calcat in picioare de curand de PCH ?
Daca iti imaginezi ca am scrupule sa sar cu picioarele pe capul unui suporter advers ( in preajama meciului ) te inseli ... si nu ar fi prima data cand asi faceo

La Ct am patit ce am patit pt ca am fost putini veniti de la Bucuresti .
Si in spatele stadionului am dat inapoi doar atunci cand au aparut camerele de tv ... DINGGGGG
Chiar ai cu ce sa te lauzi...frumos din partea voastra...veniti la Timisoara sa vedem cat de spotivi sunteti......ca aici nu aveti curajul, vin maxim 50 si aceia nu mai stiu cum sa fuga de furia alb-violeta......
Sper sa bata Rapid!
"POLI" - CAMPIONII!!!:ok:

Gigel Sportul
12th April 2006, 00:57
Bate Dinamo cu 3-0 bucurie, suporterii alb-rosii vor striga "@#$! la tzigani"; observatorul va consemna si Dinamo va fi penalizata cu amenda si trei puncte in clasament, conform noii variante a art. 55 dsin codul disciplinar FIFA. De suparare, fanii dunamovisti vor repeta performanta si, intrucat se afla la a doua abatere, amenda va fi mai mare si penalizarea in clasament de 6 puncte. De suparare, fanii dinamovisti vor repeta prestatiile anterioare, observatorul nu ii va ierta, si conform aceluiasi articol vor fi adversari, sezonull viitor, cu propria erchipa secunda, in cazul in care aceasta nu reuseste o spectaculoasa retrogradare in C. Happy????


Chiar ai cu ce sa te lauzi...frumos din partea voastra...veniti la Timisoara sa vedem cat de spotivi sunteti......ca aici nu aveti curajul, vin maxim 50 si aceia nu mai stiu cum sa fuga de furia alb-violeta......
Sper sa bata Rapid!
"POLI" - CAMPIONII!!!:ok:
Las' c-ati fost voi sportivi, civilizatii Romaniei ce va credeti... la 0-2 cu franarii va huiduiati proprii jucatori, ati importat de la Bragadiru nu nu mai echipa, ci si mentalitatea.

apparte
12th April 2006, 01:41
Meciul s-a programat la ora aia ca sa se uite prima data la "Neveste disperate":D :D !

Rossi
12th April 2006, 02:31
In "Groapa" stau numai MORTII!!

auzi ?!
crezi ca noi nu putem sa ne "bagam" semnaturi de genul cum ai pus tu ?!
exemplu : " In ghena stau numai aurolacii "
e cu bataie fina si cu dublu sens - la fel cum e si semnatura ta

eu zic ca ar fi frumos sa-ti schimbi semnatura
thx

Rechinul Ucigas
12th April 2006, 02:49
multa bafta rapidului in meciul cu cateii !
3-0 pronostic :D

ronaldinho
12th April 2006, 08:20
pentru mine cel mai important meci al sezonului. Un meci cu Dinamo valoreaza cat 14 meciuri de campionat. Sper ca baetii sa se mobilizez exemplar si sa le frangem cozile cateilor. Miza pt Rapid e uriasa, iar o infrangere ne-ar pune capac sperantelor la titlu. Deasemenea, pt Dinamo o infrangere cred ca ar insemna inceputul sfarsitului, Sportul si Rapidul fiind doarte aproape.
HAI BAIETI!!!! FORZA RAPID!!!!!

Datenshi
12th April 2006, 08:50
Corect, daca ii batem Dinamo risca sa se aleaga cu praful de pe toba anul asta. Ca sa mai avem vreo sansa la titlu trebuie sa jucam cam fara greseala pana la sfarsit, si e greu.
Sportul, din ce am vazut eu, joaca mai frumos si mai eficient decat Dinamo cu Rapid la un loc returul asta, sunt curios cat ii tine.

calu
12th April 2006, 10:55
Toti stelistii se roaga sa ne bata Rapidu'! ok! dar de ce nu ne-au batut acum 3 zile? sa fi ajuns oare Steaua la mina Rapidului? prea multa patima si prea putin realism la unii,nu credeti? orice meci incepe de la 0-0,vom vedea ce se intimpla.

4star
12th April 2006, 11:01
indiferent de ce se roaga stelistii tot o sa va bata rapidul de numa, numa (daca si-au revenit dupa ratarea calificarii). cred c o sa faca scor cu voi.
uite asa o sa ramana in cursa pt titlu , iar voi o sa fiti pierduti. o sa mai aveti la dispozitie un an sa va odihniti is sa va pregatiti pentru CL. 1 curat la meciul asta

bran
12th April 2006, 11:21
Daca tinem cont de forma de moment rapid este favorita. In plus ei trebuie sa razbune umilinta din tur cand au avut noroc ca au scapat doar cu 5 goluri.
Nu trebuie uitat ca este totusi un derby si datele problemei se schimba. Dinamo are jucatori care pot singuri sa decida un meci. Un element foarte important este absenta celui mai in forma portar din Divizia A Daniel Coman.
E clar un meci de 1X2, al carui rezultat nu poate multumi decat o echipa fie ea Dinamo, Rapid sau Steaua.

mblue
12th April 2006, 11:26
meci de 1x, sper sa fie X.

Ess
12th April 2006, 12:02
Castiga claaaaar dinamo, dupa care marin (nu stiu care din ei) va fii concediat...

Hipgnosis
12th April 2006, 12:08
Toti stelistii se roaga sa ne bata Rapidu'! ok! dar de ce nu ne-au batut acum 3 zile? sa fi ajuns oare Steaua la mina Rapidului? prea multa patima si prea putin realism la unii,nu credeti? orice meci incepe de la 0-0,vom vedea ce se intimpla.


Pai noi eram inca mahmuri cand am jucat cu voi.
Bine ca nu le-a pus fiola ca nu mai intrau pe teren :evil: :evil: :evil:

cip_81
12th April 2006, 12:55
Ce jenanti pot fi suporterii echipei dintre cimitire. Auzi la ei, erau mahmuri...gasesc ei de fiecare data cate o scuza puerila...acum erau mahmuri, in tur au avut ghinion, iar supercupa nu i-a interesat. Astea sunt povesti pe care le mai crede doar Muvilici...voi, in schimb, cadeti in ridicol. Au avut 3 meciuri la dispozitie si n-au fost in stare sa castige nici macar unul...asta le e valoarea in campionat.

Despre meciul de diseara, nu stiu ce ma face sa cred ca va fi ... mare langa sere. Vom vedea dupa orele 23:30 cu ce vom inlocui acele puncte.

tafu
12th April 2006, 13:16
DINAMO-Soarele nostru. Voi, o simpla stea"

cum vine asta ?...nu ai invatat la scoala ca Soarele defapt ii o stea?

philos
12th April 2006, 13:19
vad ca tot de S si D se vorbeste p'aci... calmati-va ca nu importa ca disputele noastre din campionat nu au fost concludente... bulan, nebulan, alea-s negru pe alb, iar disputa se va decide indirect, "arbitrata" fiind de alte echipe, precum Rapidu' sau Poli IS in etapa de azi...

cip, lasa valoarea noastra...uita-te in ograda ta... ca nici in meciul cu noi (si de fapt cam in tot returul) n-ati aratat voi mare lucru...

tot mai frumos joaca Rapiduletu' si cred ca le-o trage azi :)...e vorba si de orgoliul si punctele lor (las' ca ajuta indirect si Steaua, asta e alta problema :D )...

armin
12th April 2006, 13:39
in aparare mai avem noroc, cu Moti, care este cat de cat constant si joaca ceva mai bine decat restul...din pacate echipa e formata din 11 jucatori...iar unul mai bun se pierde printre ceilalti.

Moti, din vara la Levski.
Dinamo - all trade export company.
La revedere :)

best_lazialul
12th April 2006, 13:59
cred ca rapid va castiga acest meci.dinamo are mari probleme cu jocul. da..6 jucatori isi termina contractul la finalul acestui sezon,moti pleaca..e clar ca dinamo nu trece printr-o perioada grozava.

six
12th April 2006, 14:00
Forza Rapid..pronostic 1 solist:) ;)

STEAUA-MANIA
12th April 2006, 14:02
La cat de slab joaca dinamo,pronosticul meu :1 solist!Rapid 2-0..cu putin noroc,dinamo nu joaca in cupele europene:):yeah: :happy

mblue
12th April 2006, 14:35
rapid ar trebui sa treaca leger de dinamo, dar orice e posibil

aliss
12th April 2006, 14:48
Moti, din vara la Levski.
stai calm ca inca nu e nimic sigur. mai e pana in vara.

rapid ar trebui sa treaca leger de dinamo
asa spuneau si stelistii.

om vedea...teoretic, rapidul are prima sansa.

sun
12th April 2006, 15:04
Presimt ca va fi un macel . Problema e ca nu stiu inca cine pe cine va macelari .

Rapid e fara Coman , Dinamo fara Margaritescu , Galamaz si cu Barcauan ff slab...
Sper sa fie un meci mai frumos ca S-D sau S-R `urile din Uefa

Hipgnosis
12th April 2006, 15:06
rapid ar trebui sa treaca leger de dinamo, dar orice e posibil

bine ca sunt arbitri straini:ok:
rapid poate sta linistit din punctul asta de vedere :evil: :evil:

RAMMSTEIN
12th April 2006, 15:32
bine ca sunt arbitri straini:ok:
rapid poate sta linistit din punctul asta de vedere :evil: :evil:
dupa cate tampenii am vazut in campionate mai galonate...

RAMMSTEIN
12th April 2006, 15:34
cat de tare ploua? cum e terenul?

philos
12th April 2006, 15:51
a plouat nashpa toata ziua...nush cum e terenul, dar daca se prezinta nasol, atunci D poate spera la un egal...cica-i mai usor sa faci cazemate in namol :D

Hipgnosis
12th April 2006, 16:00
chiar si acum acum ploua nasol afara (ora 16::00)
si s-a adunat si multa apa pe jos
sper ca au prelata buna :ok:

steaua-86
12th April 2006, 16:12
La cat de slab joaca dinamo,pronosticul meu :1 solist!Rapid 2-0..cu putin noroc,dinamo nu joaca in cupele europene:):yeah: :happy

Steaua in CL, Rapid si Sportu in UEFA, Progresu in Intertoto... Prea ar fi frumos :)

mblue
12th April 2006, 17:01
Steaua in CL, Rapid si Sportu in UEFA, Progresu in Intertoto... Prea ar fi frumos :)
ye ye , sportu si progresu in cupele europene, mai bine in locul lui sportul ar fi tzefereu lui dorinel, si in locul lui progresu, argesu , nu de alta dar romania nu e compusa din bucuresti si provincia. in fine...hai ...habar nu am ...meci fain sa fie

steaua-86
12th April 2006, 17:04
Din partea mea sa fie Vasluiul si Iasiul, daca-s mai buni. Vorbeam de valoarea si forma lor actuala.

Hipgnosis
12th April 2006, 17:14
Pana una alta imi mentin parerea ca dinamo este inca principala favorita la titlu. Daca vreti mai multe informatii, sunati-i pe alde Serea, Corpodean, Salomir, etc...:rosu:

APercele79
12th April 2006, 17:24
eu zic sa il suni pe nea JIJI al vostru
are aranjate 1/2 din meciuri, si o stim toti chestia asta
omul e prost si l-a luat gura pe dinainte ca participa la blaturi....sa vezi cum o sa joace adversarii
noi cu arbitrii (cel putin asa crezi tu), voi cu adversarii (aka poli lui Olaroiu :) )
care pe care?

Aurel.D
12th April 2006, 17:24
Esti obsedat de-a binelea, hipgnosis, esti fixat rau, saracul de tine!! Cred ca nu mai ai vindecare.
Dinamo o merge prost acum, dar nu are nevoie de arbitri sa faca un meci bun, vezi ultimul meci din campionatul Romaniei, in care va laudati pe aici ca ne dati 3-0, ca nu avem arbitrii cu noi samd,..... ca m-am saturat de aberatiile voastre...
Cred ca abia astepti meciul Stelei cu FCM Bacau, care va fi pe viata si pe moarte, in care jucatorii se vor lupta pt. orice balon, cu accidentati de ambele parti, cu rastunari de scor, in care moldovenii vor face tot posibilul sa se salveze de la retrogradare, nu-i asa? Un meci incins!

PS: Vezi ca aici este vorba de Rapid-Dinamo....

PS: Ai vazut cand Gigi Becali a recunoscut ca a participat la blaturi????? Sau este greu sa acepti realitatea? Nu va mai tavaliti pe jos ca sunteti corectitudinea intruchipata. Nu exista asa ceva in campionatul romanesc!!!

guarino
12th April 2006, 18:58
:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: Dinamo:la Revedereeeeeeeeeeee,sunteti Distrusi.rapid-din:3-0.HAI CRAIOVA/hello /hello

Rossi
12th April 2006, 19:15
:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: Dinamo:la Revedereeeeeeeeeeee

Rapid-Dinamo:0-3.HAI CRAIOVA/hello /hello

meciurile universitatii le gasesti la divizii inferioare

fanule infocat , daca nu stiai te anuntam ca U Craiova JOACA IN DIVIZIA B

dorian27
12th April 2006, 19:24
meciurile universitatii le gasesti la divizii inferioare

fanule infocat , daca nu stiai te anuntam ca U Craiova JOACA IN DIVIZIA B
Offtopic

bianco-rosi..care-i faza cu Dinamo..soarele nostru?(din semnatura ta)
mentionez ca nu sunt stelist, dar Dinamo..echipa antiperformanta si cu o totala lipsa de caracter managerial sa fie soarele nostru ????????(prin soarele nostru te referi la voi ..cei cativa suporteri ''fanatici ai lui Dinamo"" sau vrei sa impui Dinamo ca soare general...LOL)
Pe cand vor face performanta.. (dar nu cum au facut la Sofia..inclusiv suporterii)... o tacere de mormant se asternu in Stefan cel Mare (zis mai nou...barlogul javrelor)

On topic

sper sa fie un meci bun ...sa nu pierd 2 ore la tv degeaba!!
Oboseala giulestenilor si forma de moment a javrelor ma duc cu gandul la un egal alb (sau poate un 1-1)

Rossi
12th April 2006, 19:39
Offtopic

bianco-rosi..care-i faza cu Dinamo..soarele nostru?(din semnatura ta)
mentionez ca nu sunt stelist, dar Dinamo..echipa antiperformanta si cu o totala lipsa de caracter managerial sa fie soarele nostru ????????(prin soarele nostru te referi la voi ..cei cativa suporteri ''fanatici ai lui Dinamo"" sau vrei sa impui Dinamo ca soare general...LOL)
Pe cand vor face performanta.. (dar nu cum au facut la Sofia..inclusiv suporterii)... o tacere de mormant se asternu in Stefan cel Mare (zis mai nou...barlogul javrelor)

On topic

sper sa fie un meci bun ...sa nu pierd 2 ore la tv degeaba!!
Oboseala giulestenilor si forma de moment a javrelor ma duc cu gandul la un egal alb (sau poate un 1-1)

DINAMO - Palmares intern
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=9376

DINAMO - Palmares in Cupele Europene
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=9345

Dinamo a facut si o sa faca performanta , stai linistit .
In Romania exista doua echipe ca sa zic asa ... Steaua , Dinamo si restul !!!!
In viata fiecarei echipe sunt si perioade mai negre , asa ca nu ne duce noua grija .


O sa ia ce sa vezi la tv
Hai ca te las , tre sa plec la stadion
Vezi ca meciul se transmite pe TVR 1

rovim
12th April 2006, 20:05
:happy :happy
dinamo e in crestere.castiga 1-0

Hipgnosis
12th April 2006, 20:17
Hai Rapidu, arata ca ai un dram de orgoliu:yeah:

STEAUA-MANIA
12th April 2006, 20:55
HIP?hai rapidu?:headbang: :ciocan: Cum poti spune asa ceva?:ciocan: :no:
Ii demoleaza pe dinamo..:D
2-0 Niculae si Buga.

stefy_deva
12th April 2006, 21:34
va fi meci greu dar Rapid va kstiga!nush cu kt dar ceva d genu 2-1,3-1!!
HAI RAPID!!

BAK
12th April 2006, 21:51
meci de 1 solist, castiga rapidul da nu la mai mult de un gol diferentza!!! dinamo e echipa nimanui asa aca in afara de cei cateva mii de dinamovisti toata lumea o sa se bucure de victoria rapidului!

Hipgnosis
12th April 2006, 22:00
va anunt ca s-a intors remy
dar normal ca nu posteaza la rapid-dinamo, ca doar nu e dinamovist :happy :happy :happy :happy :happy
a postat imediat la steaua-iasi :rosu: :rosu: :rosu:

STEAUA-MANIA
12th April 2006, 22:04
HIP,remy e STELIST undercover:D
Cum e meciul?Ca nu am tragere de inima sa ma uit la cele 2 echipe.

Hipgnosis
12th April 2006, 22:05
HIP,remy e STELIST undercover:D
Cum e meciul?Ca nu am tragere de inima sa ma uit la cele 2 echipe.

se alerga mult si fara cap
pai nici eu nu cred ca rezist tot meciul :D :D

B0gdaaaN
12th April 2006, 22:16
gol rapid...se pare ca de maine DINAMO o sa caute antrenor...mai bine cauta pe GOOGLE =))))

dorian27
12th April 2006, 22:16
1-----0000 pentru rapid
yeeess!!!!
Born to be against Dinamo!!!

mistress of ice
12th April 2006, 22:16
Bravo Rapidu' :D

Darius
12th April 2006, 22:18
Gol Viorel Moldovan...
Gol tipic pentru Moldovan, a dat si la Poli cateva goluri asemanatoare, pe greseli mari ale portarilor.

bada_otelul
12th April 2006, 22:19
ce perseverenti sunt dinamovistii:1-0 pt rapid,2 bucurii intr-o zi parca e prea mult,si totusi nu.bate rapid asa cum am mai zis

BAK
12th April 2006, 22:26
mor de ciuda toti dinamovistii, nimic nu o sa aleaga de ei anul asta, schimbare de antrenor dupa 2 etape, dinamo isi va lua antrenor de pe e-bay sau amazon.

One-Man Show
12th April 2006, 22:32
De nerecunoscut dinamo...:evil: Ce-a fost in capu' lu' "Flocea" de l-a titularizat pe Gaev ? :sleep:

STEAUA-MANIA
12th April 2006, 22:33
A venit momentul sa intru pe scena!Ma ofer antrenor la dinamo!
Experienta:joc hattrick de 4 ani,joc 3-5-2,promit spectacol!Nu am pretentii financiare ridicate!SUNT TRUP SI SUFLET PT ECHIPA!:great:
Doamne ajuta...
Hamu i-a dat un sms lui Gaev...i-a transmis ca Jiji ii da 20 kg de lana 1st class pt fiecare gol primit!:happy
Blue:raspunsul dupa pauza publicitara...:D
bak:pai poti incepe cu juniorul fl petre haha
Dinamo in afara de Lobont,nu a avut un portar decent...numai cizme:stelea,preda,gaev,munteanu:))

BlueEnergy
12th April 2006, 22:34
A venit momentul sa intru pe scena!Ma ofer antrenor la dinamo!
Experienta:joc hattrick de 4 ani,joc 3-5-2,promit spectacol!Nu am pretentii financiare ridicate!SUNT TRUP SI SUFLET PT ECHIPA!
Doamne ajuta...


De care echipa esti trup si suflet?:D Oricum eu iti doresc succes si sper sa o duci pe Dinamo spre inaltele culmi ale gloriei!:evil:

BAK
12th April 2006, 22:39
steaua mania, daca nu o sa reusesti tu poate te inlocuiesc eu dupa 3 etape, CV-ul meu include ani de experienta pe total club manager, pe fifa am ceva experienta deci cred ca pot fi si eu un candidate serios! singura peoblema este ca eu sunt pe principiul folosirii juniorilor si voi titulariza vreo 11 deintre ei

Hipgnosis
12th April 2006, 22:46
frumos scor deocamdata
sper sa si tina
remisor tot nu a trecut pe aici?
oare chiar nu il intereseaza echipa din groapa? :jerk:

One-Man Show
12th April 2006, 23:02
borcea e pe perfuzii aku' :evil:

Darius
12th April 2006, 23:02
Gol Rapid!...2-0...si al doilea gol pentru Moldovan...cred ca este pe locul doi in acest moment in clasamentul golgeterilor.

Nexus
12th April 2006, 23:08
Mi se pare numai mie ( ca si la meciul cu Steaua au procedat la fel ) sau comentatorii astia (cu siguranta cel putin unul ) sunt dinamovisti cu fular si tricou ?

Cind a dat Steaua ala nu a zis mai nimic, acum Moldovan a dat golul 2 cu noroc...Pancu nu a vrut sa dea pasa asa...o suge groaznic ala...

One-Man Show
12th April 2006, 23:09
Mi se pare numai mie ( ca si la meciul cu Steaua au procedat la fel ) sau comentatorii astia (cu siguranta cel putin unul ) sunt dinamovisti cu fular si tricou ?

Cind a dat Steaua ala nu a zis mai nimic, acum Moldovan a dat golul 2 cu noroc...Pancu nu a vrut sa dea pasa asa...o suge groaznic ala...

pai ala mic,chel shi cu inceput de burta e fan borcea # 1 :evil:

Nexus
12th April 2006, 23:10
Ma bucur pt el in cazul asta :D

Paul
12th April 2006, 23:11
Rapdi - Dinamo 3-0 si Steaua e noul lider :D

Darius
12th April 2006, 23:11
Penalty pentru Rapid!!!

One-Man Show
12th April 2006, 23:12
Dragi stelisti : :bere:

Darius
12th April 2006, 23:13
Gol Niculae...Dinamo taped out...

Elphax
12th April 2006, 23:13
bine, incepe sa se vada unde este locul lui dinamo, Rapidul este odihnita azi in comparatie cu steaua etapa trecuta

De ce nu l-au lasat pe Moldo sa faca hat-trick?

STEAUA-MANIA
12th April 2006, 23:13
3-0
Cine E Pe Primul Loc?cine E Pe Primul Loc?Steaua Eeeeeeeeeeee,Steaua E!/OLE/ /OLE/ /OLE/
Bogdan:ce vb?Gradinescu e STELIST 100%.Parerea mea..:D
Clasament final:1.STEAUA 2.Rapid 3.National 6. dinamo /OLE/
Damn,ce cota buna avea rapid...2,35:(

Nexus
12th April 2006, 23:14
Rapidul sunt infinit mai tari ca Dinamo. Bine ca nu ne batem cu ei si la titlu ca era naspa.

B0gdaaaN
12th April 2006, 23:14
Emil Gradinescu e dinamovist declarat :D ,el e cel cu fular si tricou...a intrat si ieseanul meu..Adrian Cristea...

Darius
12th April 2006, 23:16
Cred ca Rapid are in acest moment cel mai bun si cel mai in forma cuplu de atacanti din Divizia A: Viorel Moldovan si Daniel Niculae!

my_bogdan
12th April 2006, 23:16
bravo rapid :)

rusine la catzei:rosu: :evil:

One-Man Show
12th April 2006, 23:17
De ce nu l-au lasat pe Moldo sa faca hat-trick?

pai nu tb sa-i creasca shi lu' nicolae cota ?:evil:

rhadoo
12th April 2006, 23:17
dinamo e la pamant,rapidu cu o clasa peste ei
HAI JIUL PETROSANI!

erreyy
12th April 2006, 23:18
Am pronosticat un X, dar se pare ca m-am inselat, Dinamo e VARZA cu ciuperci, mi-e mila de echipa asta, dar nu are fata de cupele europene ne-ar face de rusine si ar fi pacat sa profite de punctele stranse de Rapid si Steaua.:rosu: :rosu: :rosu:

my_bogdan
12th April 2006, 23:19
Rapidul sunt infinit mai tari ca Dinamo. Bine ca nu ne batem cu ei si la titlu ca era naspa.


pai cu ocazia victoriei de azi reintra si Rapid in carti pe campionat....ei au meci cu noi si spera atunci si la o revansa :)

erreyy
12th April 2006, 23:19
Era sa fie 4-0, cei de la Dinamo sunt penibili...:happy :happy

Elphax
12th April 2006, 23:19
Mda, niculae trebuie vandut, Moldo ramane acasa...

un pahar de Mavrud pt victoria Rapidului!

alex_6tm
12th April 2006, 23:20
Bravo Rapid!!!!

Nexus
12th April 2006, 23:21
Cine e celalalt comentator ?

fara discutie rapid era echipa care putea juca in semi UEFA. Excelent meci. Si fara ceva oameni.

Elphax
12th April 2006, 23:21
Rapid e la 6 puncte de Steaua, au fiecare un meci mai putin si un meci direct
Orice este posibil

STEAUA-MANIA
12th April 2006, 23:21
Cel mai prost comentator din lume:bogdan cosmescu...
GRADINESCU E STELIST!:D
Cosmescu e fan craiova...cred,de asta nu-s ff sigur,insa de GRADINESCU 100%

DanJuve
12th April 2006, 23:21
dinamovistilor dupa meciul asta o sa va auzim :chiau chiau chiau :happy

B0gdaaaN
12th April 2006, 23:22
invers...Bogdan Cosmescu - Stelist si Gradinescu - dinamovist

Nexus
12th April 2006, 23:23
Cosmescu comenta cind a dat Steaua gol si nu a zis nimic de am crezut ca e ofsaid

Darius
12th April 2006, 23:24
Iese Moldovan...cel mai bun jucator al meciului...

esku
12th April 2006, 23:25
buhuhuhu ce umilinta :evil: ..... ar fi culmea sa ia o echipa ca dinamo campionatu ... sunt vai de mama lor...!!! :mda:

Cra10veanu
12th April 2006, 23:25
unde e remy ? :D
dinamo la furat returu asta, cu asa transferuri am si spus ca va termina la mijlocu clasamentului, poate nu anu asta c-au destule puncte, dar pe la anu incolo, se vede cine a jucat in europa si cine s-a uitat la tv

Asi
12th April 2006, 23:25
cu cata usurinta a fost calcata de tren dinamo..pronosticasem 2-0 lejer dar se pare ca nu-i exclus sa se termine 4-0 :D
se vede acum cat de trucat este campionatul nostru daca o echipa ca dinamoul conducea in clasament..arbitri straini..dinamo =0

Nexus
12th April 2006, 23:26
Va amintesc ca in caz de egalitate de puncte Rapidul ia locul 2

remy
12th April 2006, 23:27
Bravo, Rapid, meriti mult mai mult decat Steaua sa iei campionatul, dupa stilul de joc al Stelei, fara nici o faza spectaculoasa de atac.
Daca-i bate si pe Steaua, la ei acasa, se schimba roata total !
Ce ti-e si cu fotbalul asta !
Si tocmai cand Dinamo a jucat mai bine, a luat-o rau.
Se vede ca antrenorii adusi dupa Andone sant in plus, n-au nici o tactica !
MULTUMITI-I UNUI BECALIOT (GIOVANNI) CARE A AJUTAT UN ALT BECALIOT (JIJI) STRICAND O ECHIPA FUMOASA, CARE DADEA NORMA DE 5 GOLURI ACASA !
DE CAND I S-A SCULAT SA-L SCHIMBE EL PE ANDONE, CU TOATE CA ECHIPA ERA PE PRIMUL LOC, N-A MAI MERS NIMIC PE ACOLO !

Nexus
12th April 2006, 23:28
De parca ar avea ceva unul cu altul. Penibil.

Paul
12th April 2006, 23:28
Wow, 5-0 ?!?! Daca Dinamo ia bataie cu 5-0 imi rup diploma pe care mi-a eliberat-o facultatea (chiar am sa inregistrez momentul). :D
Oameni buni, va inteleg ca va doriti mult o victorie a Rapidului (daca nu puteti prin forte proprii macar sa va ajute altii), dar va rog eu sa va pastrati simtul realitatii. Nu va mai jucati cu cuvintele ca atunci cand o faceti cu oo.

un 3-0 mai umilitor ca un 5-0

DanJuve
12th April 2006, 23:28
adica rapid va iesi in fatza lu dinamo ca e 5-5 si rapidu are 2 goluri in deplasare.

Elphax
12th April 2006, 23:29
Bravo, Rapid, meriti mult mai mult decat Steaua sa iei campionatul, dupa stilul de joc al Stelei, fara nici o faza spectaculoasa de atac.
Daca-i bate si pe Steaua, la ei acasa, se schimba roata total !


Steaua va juca din nou la 0-0...
-2 respctiv +1

adbogdan
12th April 2006, 23:29
Rapid a reintrat in lupta pentru titlu. Iar daca va reusi sa-si metina jucatorii in forma pana in iunie cred ca are cele mai mari sanse de a castiga campionatul.
In tot cazul, Dinamo are o aparare mediocra iar Steaua un atac mediocru. Rapid sta foarte bine la amandoua capitolele.

STEAUA-MANIA
12th April 2006, 23:29
Dinamo mai are meciuri grele cu gloria,poli aek bragadiru,sportul studentesc,arges,cfr cluj,national ohohoho dinamo termina pe 6:)))))

Nexus
12th April 2006, 23:29
Iegzact ;)

B0gdaaaN
12th April 2006, 23:30
remy-cel mai mare anti-stelist vazut in 21 de ani de viata...."jenibil" cum zicea ziaristul de la 7 plus....i`am uitat numele

One-Man Show
12th April 2006, 23:31
Dinamo mai are meciuri grele cu gloria,poli aek bragadiru,sportul studentesc,arges,cfr cluj,national ohohoho dinamo termina pe 6:)))))

gloria,arges,sportu'...sunt aranjate deja...dormi linishtit ! netoiu lucreaza pentru tine...:sleep:

t.b.
12th April 2006, 23:34
Bravo, Rapid, meriti mult mai mult decat Steaua sa iei campionatul, dupa stilul de joc al Stelei, fara nici o faza spectaculoasa de atac.
Daca-i bate si pe Steaua, la ei acasa, se schimba roata total !
Ce ti-e si cu fotbalul asta !
Si tocmai cand Dinamo a jucat mai bine, a luat-o rau.
Se vede ca antrenorii adusi dupa Andone sant in plus, n-au nici o tactica !
MULTUMITI-I UNUI BECALIOT (GIOVANNI) CARE A AJUTAT UN ALT BECALIOT (JIJI) STRICAND O ECHIPA FUMOASA, CARE DADEA NORMA DE 5 GOLURI ACASA !
DE CAND I S-A SCULAT SA-L SCHIMBE EL PE ANDONE, CU TOATE CA ECHIPA ERA PE PRIMUL LOC, N-A MAI MERS NIMIC PE ACOLO !

Din cate stiu Gaev era unul dintre favoritii lui Andone, si a gresit cam la toate cele 3 goluri.
Nu-i grava situatia la Dinamo, nu au nevoie decat de un antrenor, vreo 11 titulari si cateva rezerve :D a... si cel mai important, o conducere competenta ca aici e de fapt buba.

rhadoo
12th April 2006, 23:35
Sa il ia pe chirila antrenor ca sa se duca cu el la vale
sau mai este andreea marin,dar este ocupata cu banica
HAI JIUL PETROSANI!

Cra10veanu
12th April 2006, 23:36
cu sportu nu dar gloria si arges 100%

B0gdaaaN
12th April 2006, 23:37
arbitrului ia fost frica sa mai dea minute de prelungiri...sa nu mai ia DINAMO un gol =))=))

remy
12th April 2006, 23:39
Azi s-a vazut mana lui Razvan. MARE ANTRENOR !
Ceea ce Dinamo nu mai are de la Andone !
Sa nu mai aud de nici un Becali in fotbal, ca sant cei mai dubiosi oameni, ei se cred stapanii Universului !
Ei strica tot ce ating !

nr.zece
12th April 2006, 23:39
florin marin si-a dat demisia

Cra10veanu
12th April 2006, 23:40
vine rednic

esku
12th April 2006, 23:41
gloria,arges,sportu'...sunt aranjate deja...dormi linishtit ! netoiu lucreaza pentru tine...:sleep:

nu fi asa sigur...asa se zicea si in tur :evil: :evil: :evil: .... noi mai nou se pare ca ajutam echipele mici sa se salveze :rosu: :headbang: :mda: :rosu:

nr.zece
12th April 2006, 23:42
vine rednic

n'are cum, poate dupa andreea marin, adica peste 3 etape :evil:
/hello /hello /hello

STEAUA-MANIA
12th April 2006, 23:46
Turcu: "Din vară vine şi Giovani!"
Vasile Turcu a venit si el in seara aceasta in Giulesti, alaturi de ceilalti membri ai conducerii. Omul de afaceri era increzator in sansele pe care Dinamo le are in aceasta seara, sa cucereasca 3 puncte in Giulesti. "Meciul cu Steaua a fost o partida de mare ambitie. Pacat ca s-a terminat la egalitate”!Actionarul a mai afirmat ca la finalul sezonului va incerca sa-l determine pe Giovani Becali sa revina la alb-rosii. "Este adevarat. Din vara voi incerca sa-l conving pe Giovani sa revina la Dinamo!"
hahahaha
Dinamo sa zica mersi daca termina pe 4:D

remy
12th April 2006, 23:46
remy...nu ai tupeu sa te lasi de DINAMO =))=))=))=))
Bai, tata, sa te prinda iesenii tai ca strigi Hai Steaua, ca te rup aia !
Ai curaj sa faci asta ?
Ciudat mai esti. Ce suporter esti tu, daca lauzi mai mult echipa adversa ?
Schimba-ti preferintele la echipa favorita, esti stelist mascat, copile !

P.S.
FARA VREUN BECALI IN FOTBAL !
ASTIA STRICA TOT CE ATING (TOTI 3: 2 FRATI + 1 VAR DE TOATA JENA)

Dennis
12th April 2006, 23:46
Dinamo = 0
Rapid = bravo fratilor, luati locu 2
Steaua = 23!!!!!!1111111111

otinho
12th April 2006, 23:46
OLEEEE OLEEE MULTZUMIM RAPIDULE ! .. CINE E PE PRIMU LOC ? CINE E PE PRIMU LOC ? STEAUA EEEEEE STEAUA EEEEEEE !

DOAMNE AJUTA SA JUCAM PROST CA PANA ACUMA .. SA NE CRITICE REMY SI MAI RAU .. SA NE DESFINTEZE CHIAR ! .. SI SA LUAM CUPA UEFA SI CAMPIONATU :happy

andreiush
12th April 2006, 23:47
Ole Ole Multumim Rapidule ! :yeah:

Leeejeeer /hello

cip_81
12th April 2006, 23:50
De maine eu voi fi noul antrenor al lui Dinamo. Ma voi ocupa de pregatirea meciului cu Gloria...cu putina sansa voi prinde si meciul cu CFR. :D

Noapte buna.

Vladek
12th April 2006, 23:50
In curand la Dinamo va fi din nou un post liber de antrenor. Ceva amatori, eventual de pe aici ? Eu unul am castigat campionatul englez in CM 4 cu Hull City ... ma pricep si pe la Fifa 2006 .... ce credeti, am sanse ( din pacate numele meu nu este Marin ... da se rezolva ) ?

One-Man Show
12th April 2006, 23:52
In curand la Dinamo va fi din nou un post liber de antrenor. Ceva amatori, eventual de pe aici ? Eu unul am castigat campionatul englez in CM 4 cu Hull City ... ma pricep si pe la Fifa 2006 .... ce credeti, am sanse ( din pacate numele meu nu este Marin ... da se rezolva ) ?

am yo un vecin...se numeste marin shi a fost shi antrenor:evil:

sib
12th April 2006, 23:53
Mama, ce ne-am parlit :rolleyes: Sunt dinamovist de cand am inteles si eu care e treaba cu fotbalul, dar la ora actuala si la cum au jucat in pauza competitionala amicalele alea si in acest retur, nici nu ma asteptam sa castigam cu Steaua si cu Rapid, d'apai sa mai luam si un punct din aceste 2 meciuri. Si nici in celelalte meciuri nu prea vad eu ce si cum, mai ales ca jucatorii cred ca au si moralul la pamant.

Sa fim seriosi: cu aceasta conducere minunata pe care o avem, cu o echipa care e formata din jucatori ce sunt rezerve pe la alte echipe si care acusi pleaca, sau mai nou nu le convine ca stau pe banca de rezerve, cu antrenor nou din saptamana in saptamana, ce sa te astepti :mda: ? Plus ca se prevede vanzare de jucatori la vara, ca deh, tre sa isi scoata actionarii banii :headbang: si dai cu alti jucatori (care probabil sunt in co-proprietate cu Netoiu si se gandesc ca vor pleca in strainate) sa facem echipa de cupe europene - din partzi bre Netoiu&co., DIN PARTZI!!!
Minunat ar fi sa revina Dinamo la jocul spectaculos de pe vremea lui Andone (sau ma rog, in general spectaculos, insa cu siguranta mult mai spectaculos decat acum), insa nu prea vad eu cum, poate cel putin de la vara, cand sa zicem ca s-ar mai clarifica cine si cum ramane la echipa, in conducere, un plan de viitor etc., si sincer, daca continuam asa pana la sf campionatului, nu vad (si nici nu as vrea) sa castigam campionatul la jocul prestat in acest retur.

Cra10veanu
12th April 2006, 23:53
dinamo a ajuns batjocura diviziei A :D sar in sus de drag :D desfiintarea !

STEAUA-MANIA
12th April 2006, 23:54
STIRE DE ULTIMA ORA:ANDREEA Marin se va ocupa de echipa dinamo bucuresti!Aceasta a declarat :"am venit cu sufletul la aceasta echipa.Iubitul meu stefan banica jr m-a incurajat sa fac acest imp pas in cariera mea.Vreau sa le fac o surpriza dinamovistilor...una matinala":great: Andreea Marin,ale ale !/OLE/ /OLE/
Ce femeie,ce caracter....

cip_81
12th April 2006, 23:55
am yo un vecin...se numeste marin shi a fost shi antrenor:evil:

Lasati-o dracului de treaba...ati vazut ca m-am propus antrenor....hop si voi. Calmi, e timp pentru toata lumea. Dar deocamdata stati la coada. :D

Maine la 10 am antrenament, iar la 16:00 am o conferinta de presa...seara se intra in cantonament. :D

BlueEnergy
12th April 2006, 23:57
Bravo, Rapid, meriti mult mai mult decat Steaua sa iei campionatul, dupa stilul de joc al Stelei, fara nici o faza spectaculoasa de atac.
Daca-i bate si pe Steaua, la ei acasa, se schimba roata total !
Ce ti-e si cu fotbalul asta !
Si tocmai cand Dinamo a jucat mai bine, a luat-o rau.
Se vede ca antrenorii adusi dupa Andone sant in plus, n-au nici o tactica !
MULTUMITI-I UNUI BECALIOT (GIOVANNI) CARE A AJUTAT UN ALT BECALIOT (JIJI) STRICAND O ECHIPA FUMOASA, CARE DADEA NORMA DE 5 GOLURI ACASA !
DE CAND I S-A SCULAT SA-L SCHIMBE EL PE ANDONE, CU TOATE CA ECHIPA ERA PE PRIMUL LOC, N-A MAI MERS NIMIC PE ACOLO !

Bah remy iar incepi? Topicul e Rapid-Dinamo nu iar citez: "shleata mafiota care a ingropat fotbalul romanesc!"

On-topic: Rapid are sanse si la titlul. Are 6 puncte mai putin ca Steaua insa mai e un meci direct intre Steaua si Rapid! Orice se poate intampla! Dinamo... nu am cuvinte. Am pariat X pe acest meci insa pe viitor cred ca trebuie sa ma gandesc serios cand joaca Dinamo ce sa votez!:)

One-Man Show
12th April 2006, 23:57
@ cip : pai dupa moda dinamo nu stai mai mult de 10 zile :evil:

cip_81
12th April 2006, 23:59
Stiu, dar obiectivul meu este sa castig primul meci din retur de pe propriul teren....dar intai de toate tre' sa refac moralul jucatorilor...asa ca, voi avea discutii individuale cu fiecare in parte.: D

P.S. Se anunta deportari masive la echipa a doua. :D

Asi
12th April 2006, 23:59
nu conteaza cine e antrenor la dinamo, eu as vrea sa mai vina o data giovani la dinamo, eventual alaturi de staicu :lol: ca sa fie treaba oabla..daca il aduc antrenor si pe hagi e perfect....desfiintarea :D

Vladek
13th April 2006, 00:00
Lasati-o dracului de treaba...ati vazut ca m-am propus antrenor....hop si voi. Calmi, e timp pentru toata lumea. Dar deocamdata stati la coada. :D

Maine la 10 am antrenament, iar la 16:00 am o conferinta de presa...seara se intra in cantonament. :D

Bine, bine dom'le. Ai tinut mereu cu Dinamo, hai treci in fata mea. Oricum mai sunt vreo 9 etape, deci prind si eu macar 2-3 meciuri :D.

Nexus
13th April 2006, 00:05
Ole Ole Multumim Rapidule ! :yeah:

Leeejeeer /hello

si noi multumim :ok: :)

RAMMSTEIN
13th April 2006, 00:05
dinamo, o echipa in degringolada. In momentul asta, din pacate, nu se deosebeste de o echipa din provincie. Rapidul, o echipa motivata si mai echilibrata. Oricum, fara numele Lucesu nu ar exista

remy
13th April 2006, 00:06
Bah remy iar incepi? Topicul e Rapid-Dinamo nu iar citez: "shleata mafiota care a ingropat fotbalul romanesc!"

On-topic: Rapid are sanse si la titlul. Are 6 puncte mai putin ca Steaua insa mai e un meci direct intre Steaua si Rapid! Orice se poate intampla! Dinamo... nu am cuvinte. Am pariat X pe acest meci insa pe viitor cred ca trebuie sa ma gandesc serios cand joaca Dinamo ce sa votez!:)

SI DE CE NU RECUNOSTI CA SI REZULTATUL MECIULUI ASTA A FOST CA URMARE A IMPLICARII BECALIOTULUI INTR-UN CLUB ?
Ce, la Rapid n-a facut la fel ?
Oare Rapidistii nu pot recunoaste asta ?
Oricum, Razvan e un mare antrenor, am mai spus-o, si a prins un Dinamo bulversat de scandaluri, mai ales de la schimbarea lui Andone de catre don' Giovanni mafiotul.
E curios ca Dinamo a jucat bine mai ales in repriza a doua, dar s-a vazut ca antrenorul e varza: n-a avut nici o tactica !!!
Sa ai cel mai valoros lot din Romania (n-o spun eu, o spune toata presa !), si sa nu stii sa-i asezi in teren sa dea si goluri ...
Ce tot aduc antrenori de tot rahatul ?
Ce au de zis Netoiu si Borcica ?
Deja se pune de-un TIRIAC, ca nu se mai poate !

RAMMSTEIN
13th April 2006, 00:07
nu conteaza cine e antrenor la dinamo, eu as vrea sa mai vina o data giovani la dinamo, eventual alaturi de staicu :lol: ca sa fie treaba oabla..daca il aduc antrenor si pe hagi e perfect....desfiintarea :D
hmmm.... cam asa

Triphat
13th April 2006, 00:07
Bravo Rapid!

Cine e pe primu loc, cine e pe primu loc........................

Nexus
13th April 2006, 00:08
Bah fratilor, dar unde e groapa aia in care ne-a bagat Becali ca io unul cind ma uit in jur vad numai 3 echipe ramase in UEFA in jurul nostru. Si locul 1 in campionat si un sezon in care Romania e pe locul 1 in Europa. Unde e groapa ?

Jiji e nebun. Dar cit timp cistiga Steaua poa sa vina si Hitler daca baga bani in echipa.

RAMMSTEIN
13th April 2006, 00:08
SI DE CE NU RECUNOSTI CA SI REZULTATUL MECIULUI ASTA A FOST CA URMARE A IMPLICARII BECALIOTULUI INTR-UN CLUB ?
Ce, la Rapid n-a facut la fel ?
Oare Rapidistii nu pot recunoaste asta ?
Oricum, Razvan e un mare antrenor, am mai spus-o, si a prins un Dinamo bulversat de scandaluri, mai ales de la schimbarea lui Andone de catre don' Giovanni mafiotul.
E curios ca Dinamo a jucat bine mai ales in repriza a doua, dar s-a vazut ca antrenorul e varza: n-a avut nici o tactica !!!
SI TU AI DREPTATE (...mare...)

grande
13th April 2006, 00:09
Bravo Rapid, ne-am luat revansa de la 5-2 din Stefan cel Mare !
Cam ciudat pe aici ,sant cam multi stelisti care ne felicita !
de ce oare ......?

STEAUA-MANIA
13th April 2006, 00:09
televizor..300 ron, bere 3 ron, factura curent..80 ron.., placerea de a vedea pe dinamo umilita... NEPRETUIT:D
Florin Marin: "Nu plec!" Asa,marine!
Marine,du-i in B!:)Suntem alaturi de tine!:yeah: :great: /OLE/
A jucat Buga?

RAMMSTEIN
13th April 2006, 00:12
eu felicit echipa care joaca. Doua chestii: a lipsit un arbitru "neutru"; si un Andone.... cred ca altfel ar fi aratat campionatu' acum

Rechinul Ucigas
13th April 2006, 00:13
multa bafta rapidului in meciul cu cateii !
3-0 pronostic :D
ce inspirat am fost hehe :D
/hello BRAVO /hello RAPID !!!! dinamo adios titlu :D

RAMMSTEIN
13th April 2006, 00:13
am mai spus-o, numele Lucescu e mare

remy
13th April 2006, 00:14
Ce-as rade sa le-o traga Rapidul si stelistilor, ca atunci sa vezi distractie.
Anul asta nici Dinamo (din cauza inconstantei la nivelul conducerii, ca lot bun are), dar nici Steaua, care are Autobaza in buna stare (si doar atat), nu merita sa ia campionatul.
Pacat ca Rapidul are de jucat si in Cupa Romaniei, ca ar fi fost primii acum.

iaro
13th April 2006, 00:14
Bravo Rapidule! Mare pacat ca a fost un sfert de finala Steaua-Rapid! Cred ca la ora asta aveam 2 echipe in semifinala!
Dinamo e putin zapacita de schimbarile astea non stop de antrenori, patroni, etc. Dupa cum se joaca acum Steaua are sanse mai mari la titlu, dar Rapidul vine tare din urma. Timisoara trebuie sa se pregateasca pentru la anul, cand vor face o figura frumoasa.

cip_81
13th April 2006, 00:15
Florin Marin: ''Nu plec''http://i16.photobucket.com/albums/b22/floringabriel_80/14.gifhttp://i16.photobucket.com/albums/b22/floringabriel_80/14.gifhttp://i16.photobucket.com/albums/b22/floringabriel_80/14.gif

Ca sa vezi ce nesimtit este...trage cu dintii de scaun. Mai, imbecilule, tu ai de gand sa fii antrenorul cu cel mai lung mandat la Dianmo in 2006 ? Nu ti-o fi rusine ? Pai, si echipa de tineret si antrenor la Dinamo ? Gata, 3 meciuri sunt de ajuns...nu vezi ca s-a format coada ca pe vremea lui Ceasca ?

Despre meci...ne-a furat arbitrul, a plouat, apa a fost uda, nocturna a luminat nefiresc, s-au acordat doar 2 minute de prelungiri etc.

Florin2004
13th April 2006, 00:16
Ole Ole multumim rapidule !
Semneaza un stelist...aaaa mai e necesar sa remarc ca dinamo e varza ?

RAMMSTEIN
13th April 2006, 00:18
Ce-as rade sa le-o traga Rapidul si stelistilor, ca atunci sa vezi distractie.
Anul asta nici Dinamo (din cauza inconstantei la nivelul conducerii, ca lot bun are), dar nici Steaua, care are Autobaza in buna stare (si doar atat), nu merita sa ia campionatul.
Pacat ca Rapidul are de jucat si in Cupa Romaniei, ca ar fi fost primii acum.
intotdeauna este interesant cand dusmanul dusmanului meu este prietenul meu

Florin2004
13th April 2006, 00:25
Problema penibila la dinamovisti si in chintesenta la remy e ca si rapidul e dusmanul lor dar au ajuns atat de penibili incat au tinut cu ei si in uefa si acum si in campionat...din pacate pentru ambele echipe Steaua este peste tot :Romania Steaua, Europa Steaua, Campionii din Ghencea !

Remy intrebare de 100 de puncte: cand o sa-ti faci un tel din a te bucura de ce-ti ofera dinamo si nu din faptul ca ar pierde Steaua prin semifinale europene ? Hahaha esti penibil pana la epsilon ba baiatule.

Meciul a fost clar la discretia rapidistilor si daca noi nu am fi venit imediat dupa meciul de joi ii umileam si noi pe caini...oricum nu-i problema pe ei ii umilim indirect prin castigarea campionatului si a cupei uefa, rapidul cu sfertul de uefa si locul 2 in campionat plus cupa romaniei iar pe 3 sa iasa clujul sau timisoara. Si cum la toamna Steaua va juca si-n liga sper sa scapam in 10-15 ani de dinamo pentru ca e logic ca nimeni dintre tineri nu va mai tine cu echipa asta ca si-asa o fluiera lumea peste tot prin tara.

RAMMSTEIN
13th April 2006, 00:33
mai, florin 2004, voi sunteti imbolnaviti de versuri? Ce naiba, pt. orice eveniment erupetzi o strofa? (Penibil)

remy
13th April 2006, 00:36
Sa te uiti mai ales la stelisti, sa vezi ce limbaj vulgar au, ei doar sa jigneasca si sa injure stiu (isi au ca idoli pe JIJI si MEME, e clar).
Nu mai zic de greseli de ortografie, care-s en-gross.
RAPIDUL, MAI ALES DUPA JOCUL DE MIERCURI SEARA, ESTE PESTE STEAUA SI DINAMO !
RAZVANE, ITI URAM SUCCES !
MAI PUTIN IN CUPA ROMANIEI, MAI MULT IN CAMPIONAT, CA PUTETI MAI MULT DE ATAT !
VA VREAU IN CHAMPIONS LEAGUE !

RAMMSTEIN
13th April 2006, 00:40
Sa te uiti mai ales la stelisti, sa vezi ce limbaj vulgar au, ei doar sa jigneasca si sa injure stiu (isi au ca idoli pe JIJI si MEME, e clar).
Nu mai zic de greseli de ortografie, care-s en-gross.
RAPIDUL, MAI ALES DUPA JOCUL DE MIERCURI SEARA, ESTE PESTE STEAUA SI DINAMO !
este clar ca sunt lucruri de o ineptzie rara in Romania (sau Rromania), cum ar fi citatii Meme sau Jiji, dar o intrebare ma framanta: pana unde se va merge cu incrancenarea suporterilor, idiotzenia conducatorilor, ignoranta jucatorilor si a suporterilor?

apparte
13th April 2006, 00:43
Remy,daca tot vroiai sa scrii in franceza,vezi ca se scrie en-gros si nu en-gross!:D Dar de la tine ce poate sa ceara un stelist care mai scrie si cu greseli de ortografie:evil: !Donc,c'est la vie!:evil: :D

SORENSEN
13th April 2006, 00:55
Sah-Moldovan-Mat....