PDA

View Full Version : Etapa 22: Steaua - Poli Iasi



Pages : [1] 2

Edgar
10th April 2006, 10:25
Miercuri, 12.04.2006, ora 20:00 Steaua Bucuresti - Politehnica Iasi, Antena 1
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

STEAUA-MANIA
10th April 2006, 10:43
Oh,God..jucam cu Iasi:( Nu mai scapam de ultrasii bea & co.:( toata saptamana or sa ne innebuneasca cum ne invinge iasi-ul,cat de valorosi sunt ei...Of...ca norocul ca meciul se joaca miercuri seara,iar stresul iesenilor nu va tine toata saptamana!
2-0 STEAUA (Cristea,Nicolita)

Rossi
10th April 2006, 11:04
am o presimtire Steaua-Poli Iasi 1-1(0-1)
sper ca Steaua sa fie incurcata de ieseni , in eventualitate ca Dinamo ar obtine doar 1 punct in Giulesti :evil:

arfel
10th April 2006, 11:17
2 solist steaua obosita

SORENSEN
10th April 2006, 11:20
Va fi un meci greu ..iesenii astia sunt batoiosi si se apara ca niste caini.:rolleyes:
Cred ca Steaua va invinge .
Hai Steaua !

ROT_BLAU
10th April 2006, 11:36
1 - solist . Trebuie o revansa pentru infrangerea din ghencea . Si refacerea golaverajului .....

be@
10th April 2006, 11:51
Oh,God..jucam cu Iasi:( Nu mai scapam de ultrasii bea & co.:( toata saptamana or sa ne innebuneasca cum ne invinge iasi-ul,cat de valorosi sunt ei...Of...ca norocul ca meciul se joaca miercuri seara,iar stresul iesenilor nu va tine toata saptamana!
2-0 STEAUA (Cristea,Nicolita)

N-am sa va innebunesc spunandu-va cum va invingem , pentru ca mie nu-mi plac oamenii laudarosi si cu nasul pe sus , asa cum sunteti voi . Eu zic doar atat : s-a vazut aseara ca sunteti obositi , va vor lipsi si cativa jucatori :rAdoi , Ogararu , posibil si Nesu , iar baietii nostri vor fi odihniti , caci au scapat de cantonament , si vor veni sa joace linistiti , fara nici un stres , caci n-avem nimic de pierdut .
Si mai amintesc faptul ca in Bucuresti am facut meciuri bune . La Rapid am pierdut printr-un penalty inventat , iar cu Dinamo am remizat . Din aceste motive sper sa scoatem un rezultat cat mai bun pe Lia Manoliu .


"Personal am de luat o revansa dupa ce in tur echipa a pierdut dupa un penalty pe care l-am comis iar noi mergem la fiecare joc la victorie. Ei vin dupa doua meciuri grele si putem specula oboseala lor. Sa nu uitam ca anul trecut am cistigat in Ghencea!" -Ionut Balba

cip_81
10th April 2006, 11:56
Joca Balba ? Daca nu, e da bine...daca da, sa-i interzica Ionut Popa sa mai vina in propriul careu la fazele fixe...cine stie ce-i mai trece tembelului prin cap si iar "voleibaleaza" mingea....deh, instinctul.

Later Edit: Aha, acum am vazut ca a deschis si pliscul. E un pas inainte.

be@
10th April 2006, 11:58
Vezi declaratia de mai sus . :D

Kroenan
10th April 2006, 12:07
Oh,God..jucam cu Iasi:( Nu mai scapam de ultrasii bea & co.:( toata saptamana or sa ne innebuneasca cum ne invinge iasi-ul,cat de valorosi sunt ei... !

Am observat si eu chestia asta cand au jucat cu alte echipe.
Dar daca oamenii sunt `ultras` ce sa le faci? :D

Pronostic: 1 solist... E logic dupa valoarea celor doua echipe

Rocko
10th April 2006, 12:12
logic asa ar fi dar mingea e rotunda si se pot intampla multe... si s-au vazut cazuri in care butura mica rastoarna carul mare... daca scapam prima repriza fara gol avem sanse sa plecam macar cu un punct... FORTZA POLI IASI

esku
10th April 2006, 12:19
1-0 chinuit .... gol dica

uti2102
10th April 2006, 12:26
Ia zicetzi ieshenilor, cate ne datzi ?!
Imi place ca tot bat moneda pe oboseala, de parca asta ar tzine o eternitate :D Vor juca mai mult ca sigur Balan, Cristocea, Lovin. Poate shi Baciu. Presimt ca Opritza va fi titular in atac, alaturi de.... Goian, pentru ca va fi un asalt cu toate liniile asupra autobazei. Cristea intra dupa pauza ca sa o bage pe contra-atac.
Forza Steaua ! Spre victorie ! E MUSAI !

be@
10th April 2006, 12:27
Ia zicetzi ieshenilor, cate ne datzi ?!


Cu un gol mai mult ca voi ! :D

esku
10th April 2006, 12:28
Ia zicetzi ieshenilor, cate ne datzi ?!
Imi place ca tot bat moneda pe oboseala, de parca asta ar tzine o eternitate :D Vor juca mai mult ca sigur Balan, Cristocea, Lovin. Poate shi Baciu. Presimt ca Opritza va fi titular in atac, alaturi de.... Goian, pentru ca va fi un asalt cu toate liniile asupra autobazei. Cristea intra dupa pauza ca sa o bage pe contra-atac.
Forza Steaua ! Spre victorie ! E MUSAI !


mai nou si ei au "autobaza"? :mda: bha da` rahatu asta cu "autobaza" mancat de meeemeee vad k va prieste la toti ...e gustos aa?? ca vad k toti stati cu el in gura..... sunteti jalnici!:ciocan:

STEAUA-MANIA
10th April 2006, 12:29
N-am sa va innebunesc spunandu-va cum va invingem , pentru ca mie nu-mi plac oamenii laudarosi si cu nasul pe sus , asa cum sunteti voi .
Suntem laudarosi?Normal!Avem cu ce sa ne laudam:yeah: Voi cu ce va puteti lauda?Sunteti o echipa de pluton cu rezultate mediocre!Pt voi,un sezon bun e sa nu retrogradati in B!Pt STEAUA un sezon bun =castigarea camp,cat mai multe meciuri in cupele europene.:yeah:
In cazul vostru INVIDIA-I mare...valoarea e mica:happy
bea:sa nu uiti sa te dai slujbe la biserica...ca sa piarda STEAUA:D

uti2102
10th April 2006, 12:41
mai nou si ei au "autobaza"? :mda: bha da` rahatu asta cu "autobaza" mancat de meeemeee vad k va prieste la toti ...e gustos aa?? ca vad k toti stati cu el in gura..... sunteti jalnici!:ciocan:
Noi suntem jalnici, sau ashtia care tot pacalesc fotbalul in stilul asta ?! E cam singura shansa sa iei puncte Stelei, insa se pare ca nu va tzine la infinit. S-a vazut shi aseara, cu Dinamo ! S-au fript !

esku
10th April 2006, 12:54
si voi ce vreti sa se dea toata echipa la o parte ca joaca cu steaua nu? .... asta e ...daca aveti valoare dati gol si unei astfel de aparari.... da nu mai atacati voi stilul asta de joc ... ca aberati...

six
10th April 2006, 13:02
bate Iasu.......Doamne Iarta-ma....:P :) ;)

ce_bine_e
10th April 2006, 13:17
o sa fiu la meci! ;)

superchumbo
10th April 2006, 14:01
partea a doua a evenimentului anului pentru poli iasi......
prevad un meci la fel de "frumos" ca si cel de duminica. Sa menajam titularii , sa joace Lacatus si Duckadam, iar pe Carlos il titularizam in atac :P

One-Man Show
10th April 2006, 14:14
Carlos - Balan,Goian,Ghionea,P. Marin - Nicolita,Lovin,Radoi/Paraschiv,Oprita - Cristea

E ultimul test inainte de Boro...Steaua - Poli Iasi 5 - 1 :evil:

Ioca10
10th April 2006, 14:14
Batem lojic la 1 2 3 4 goluri diferentza tre sa nimeresc pronosticu:D cat despre plaiesi no coment:D

Paul
10th April 2006, 14:55
hmmm , cred ca o sa vedem filmul "Autobaza episodul III" cunoscut ca si "Popica si Balba in capitala"

Meciu` e greu , si totusi nu ar trebui sa ne impiedicam de Iasi nici daca jucam cu 5-6 rezerve (ca la Galati). Daca se monteaza cu posterioru in poarta si DIca isi bate joc de meci , orice scor e posibil.

Sa fim atenti si sa avem un minim de concentrare. Restu` se rezolva :D

dede
10th April 2006, 15:03
Oli va baga rezervele, care vor castiga acest meci :P

2-0

Vand vise
10th April 2006, 15:04
O Sa Facem Scor Cu Astia.. Chiar Si Cu Rezervele... 1 Solist.. 5-0 :drak:

cip_81
10th April 2006, 15:14
A fost de ajuns ca diformul de MM sa pomeneasca de "autobaza" ca supusii sai l-au preluat indata (si Jiji cand a auzit pentru prima data de "hahalera" il repeta intruna ca un papagal monocolor), si le place atat de mult termenul, incat sunt gata sa-l foloseasca si cand se duc la piata sa cumpere ridichi. Chiar atat de limitati sunteti la nivel de vocabular ? Ia incercati sa ganditi si singuri, totusi nu va cer prea mult.
Daca sunteti asa de tari, ar trebui sa depasiti si o echipa care-si baga in poarta si auto...draci s-o pieptene.

arfel
10th April 2006, 15:16
etapa asta steaua va fi in locul bacaului

Balaci
10th April 2006, 15:36
Arfele tatale,la culcare cu tine,ca habar nu ai tu de fotbal!Eu nu stiu ce te tot bagi tu pe aicea!Daca bate Poli Iasi pe Steaua,eu imi mananc sapca!
A propos,cum mai ramane cu clasamentul ala virtual pe care il tot construiai,ca Pandurii facura deja 17 puncte,cat le preziceai la finalul campionatului!
Oricum,pentru ieseni e iarasi sarbatoare,se simt si ei echipa europeana daca joaca cu Steaua!

noir_desir
10th April 2006, 15:36
sa fim realisti, doar daca prinde Steaua o zi mai proasta si cu o tona de noroc putem sa-i batem (vezi sezonul 2004-05)...in mod normal 1 sau x...in orice caz, daca e 1 va fi la un gol diferenta, si nu ceva gen 4,5-0, cum spun cativa mari "cunoscatori" bucuresteni...

Hipgnosis
10th April 2006, 15:43
Steaua! Victorie!

Steaua! Victorie!

Steaua! Victorie!

Steaua! Victorie!

be@
10th April 2006, 17:01
O Sa Facem Scor Cu Astia.. Chiar Si Cu Rezervele... 1 Solist.. 5-0 :drak:

:sleep: Da , sigur . Tot 5-0 ati facut si cu magnifica echipa a Vasluiului . Nu-i asa ? :drak:

Balaci
10th April 2006, 17:05
Pai da Vasluiul e ceva mai bun ca Poli Iasiul,totusi:D

be@
10th April 2006, 17:21
Da , siguuurrrrr . Si marmota ? :D

THE HUN
10th April 2006, 17:50
Dupa ce a aratat Steaua in meciul cu Dinamo,o sa fie un meci de X,dar daca n-au nici "bulan" se poate sfarsi si mai rau pt.ei.

Vand vise
10th April 2006, 18:07
sa vezi ce rau se termina pt. poli.. aek :D

steaua-86
10th April 2006, 18:11
Bate Steaua, dar cred ca o sa fie destul de chinuit. Baietii deja se gandesc la Boro si nu cred ca o sa reuseasca sa se concentreze (sau sa alerge) suficient. Le trebuie insa victorie pentru 23, de preferinta combinata cu o victorie a Rapidului in Giulesti.

makeG
10th April 2006, 18:12
bate STEAUA mah,..

mistress of ice
10th April 2006, 19:48
3-1 (1-in cel mai rau caz:D) Nicolita, Cristocea, Oprita

Forza Steaua!!!

starsteel
10th April 2006, 19:50
Meci greu avem mare nevoie de victorie, Iasiul nu e o echipa de neglijat.

Universal
10th April 2006, 20:43
Echipa momentulu:Steau Bucuresti, bate cu 4-0 pe Poli Iasi, meci superb

Cattani
10th April 2006, 21:28
Iasul vine cu minim 1p de pe Lia Manoliu.

cap
10th April 2006, 21:29
1x

B0gdaaaN
10th April 2006, 21:37
page 3 of 3...a innebunit lupul si autobaza...voi creq nu v`ati la nici un meci al echipei POLI IASI,daca echipa o sa se apere gen NATIONAL sau FC ARGES,imi dau cuvantul ca nu mai postez aici in viata mea...cat despre scor...trebuie sa fiu realist 1-0 pt steaua (parerea mea)

byg
10th April 2006, 21:47
bai e meci greu si minge e rotunda nu se stie nici o data dinainte decat daca e blat :D

byg
10th April 2006, 21:48
si cred ca e meci de x

codrind
10th April 2006, 22:44
pentru ca va fi un asalt cu toate liniile asupra autobazei


mai nou si ei au "autobaza"? da` rahatu asta cu "autobaza" mancat de meeemeee vad k va prieste la toti ...e gustos aa?? ca vad k toti stati cu el in gura...

Placă veche!!
"A lu' popa" a rămas blocat pe nu's ce scārnăvie ejectată-deversată de mm "oblio" jackie-stoica-chan!!
Ai văzut meciul cu dinamo!?? Ai văzut parcul auto !!??

MECI deschis oricărui rezultat!!
1 - pt. că steaua joacă acasă! :sleep:
X - pt. că steaua joacă pe Lia Manoliu!! :ok:
2 - pt. că steaua joacă ... cu POLI IAŞI!!! /hello

Darius
10th April 2006, 23:12
Eu merg pe mana lui Poli Iasi...Ionut Popa este un antrenor care stie sa-si motiveze jucatorii, iar Poli Iasi este o echipa care poate oricand sa produca surprize...chiar si cu Steaua...sunt curios sa vad cu ce "11" va juca Steaua...

Hipgnosis
11th April 2006, 08:55
Cel putin Ogararu, Nesu, Radoi si Iacob vor lipsi de la Steaua.
Plus probabil inca vreo doi care vor fi odihniti :ok:

Paul
11th April 2006, 08:57
vestea buna e ca Steaua - Poli e ultimul meci din campionat in care lipseste Iacob.
In meciul cu Farul s-ar putea sa joaca o repriza , iar cu Boro in retur sa joaca full.

Deci iata ca daca dupa et. a II-a sa zis : sezon incheiat , pana la urma el a ratat doar meciurile cu Poli , Otelu , Dinamo si Poli Iasi + cele 2 cu Rapid + turul cu Boro.

my_bogdan
11th April 2006, 09:12
vestea buna e ca Steaua - Poli e ultimul meci din campionat in care lipseste Iacob.
In meciul cu Farul s-ar putea sa joaca o repriza , iar cu Boro in retur sa joaca full.

Deci iata ca daca dupa et. a II-a sa zis : sezon incheiat , pana la urma el a ratat doar meciurile cu Poli , Otelu , Dinamo si Poli Iasi + cele 2 cu Rapid + turul cu Boro.

de unde stii astea? ar fi super sa revina Iacob in returul cu Boro...acolo in atac ar trebui cineva puternic ca Iacob

Paul
11th April 2006, 09:15
am citit acu 2 saptamani ca a reinceput alergarile , iar acum undeva am citit ca la returul cu boro e apt 100 %

my_bogdan
11th April 2006, 09:16
Cel putin Ogararu, Nesu, Radoi si Iacob vor lipsi de la Steaua.
Plus probabil inca vreo doi care vor fi odihniti :ok:

cam asa cred ca va arata echipa Stelei in meciul cu Iasi....

Carlos - Balan Goian Ghionea P.Marin - Nicolita(Bostina) Paraschiv Lovin Cristocea - Dica Cristea

Paul
11th April 2006, 09:21
hmmm .... pacat ca nu joaca Nesu ...
era o buna ocazie sa testam echipa cu P. Marin pe dreapta si Nesu pe stanga...
sa nu uitam ca Ogararu , Radoi , Nicolita , Paraschiv si Cristea la primul galben in uefa stau pe tusa ... :ciocan:

oricum e naspa fara Radoi si Ogararu !

my_bogdan
11th April 2006, 09:26
sa nu uitam ca Ogararu , Radoi , Nicolita , Paraschiv si Cristea la primul galben in uefa stau pe tusa ... :ciocan:


daca Paraschiv si Cristea ar putea fi inlocuiti usor .....greu ar fi fara ceilalti 3 : Ogararu , Radoi , Nicolita

One-Man Show
11th April 2006, 10:09
am citit acu 2 saptamani ca a reinceput alergarile , iar acum undeva am citit ca la returul cu boro e apt 100 %

nu va juka in dubla cu Boro ( MM la Fanatik )

alejandro
11th April 2006, 10:26
meci foarte greu...moldovenii greu se vor da batuti...sper la un 1-0 pentru campioni...

six
11th April 2006, 10:51
sa vezi ce rau se termina pt. poli.. :Dbate foamea de va sar capacele......olaroiu probleme???:) :) :) ;) ;) ;) :drak: :drak: :drak:

Hipgnosis
11th April 2006, 11:13
olaroiu probleme???:) :) :) ;) ;) ;) :drak: :drak: :drak:

nu mai multe decat hagi
ah, am uitat, voi nu aveti nici un obiectiv:ok:

be@
11th April 2006, 11:55
Echipa momentulu:Steau Bucuresti, bate cu 4-0 pe Poli Iasi, meci superb

Asa ai visat tu azi-noapte ? :sleep:


Au vrut īn cantonament!
Imediat după victoria cu FCM Bacău, 4-0, antrenorul Ionuţ Popa şi-a anunţat elevii că pīnă la finalul campionatului nu vor mai intra īn cantonament decīt cu o seară īnaintea meciurilor. Ieri īnsă, după antrenamentul de dimineaţă, Bīlbă şi compania l-au surprins pe "Popică": "Vrem de acum īn cantonament, nu de marţi!". Tehnicianul alb-albaştrilor s-a arătat impresionat de atitudinea jucătorilor, cărora le-a dat şi un sfat: "Urmează două jocuri cu Steaua şi Rapid, reprezentantele noastre īn cupele europene. Acum aveţi prilejul să-mi arătaţi că sīnteţi gata să aderaţi la UE! La partidele astea trebuie să gīndiţi mai mult decīt mine!".

Vedeti ce baieti avem ? /hello

alejandro
11th April 2006, 12:08
lol...mai lipseau ileana cosanzeana si fat frumos...,tu chiar crezi ce citesti?:rolleyes:
normal ca asa era scenariul...ca la scoala,daca iti faci azi tema,nu te mai intreb niciodata,da' eu vreau sa ma intrebati la fiecare lectie!!!!:D
alta poveste pliz,sa adormim si mai repede:sleep:

Ella14
11th April 2006, 12:32
Va fi un meci greu fara atatia titulari, dar eu cred totusi ca STEAUA va face un meci bun nu zic foarte bun si va putea, daca DINAMO se impiedica la RAPID sa treaca pe locul 1.Speranta moare ultima!!! :yeah:

be@
11th April 2006, 12:43
lol...mai lipseau ileana cosanzeana si fat frumos...,tu chiar crezi ce citesti?:rolleyes:
normal ca asa era scenariul...ca la scoala,daca iti faci azi tema,nu te mai intreb niciodata,da' eu vreau sa ma intrebati la fiecare lectie!!!!:D
alta poveste pliz,sa adormim si mai repede:sleep:

Ma , tu nu-i cunosti pe baieti , asa ca nu mai vorbi .

apparte
11th April 2006, 12:49
Culmea e ca pe unul il stiu destul de bine!
Pai,daca au neveste ca tine Be@,nu ma mira ca au cerut cantonament:evil: !

alejandro
11th April 2006, 13:53
Ma , tu nu-i cunosti pe baieti , asa ca nu mai vorbi .
Na,si tu acum ii cunosti pe toti,da?:evil:
Am zis doar ca nu tre' sa pui aici toate povestile gen OLS pe care le auzi...


Pai,daca au neveste ca tine Be@,nu ma mira ca au cerut cantonament :evil: !
:happy :happy :happy

suporter-I-S
11th April 2006, 13:58
Desi sunt iesean si tin numai cu Poli de multi ani, pentru binele fotbalului romanesc, cred ca ar fi bine sa castige Steaua! Ar fi pacat ca anul acesta sa castige Dinamo campionatul si sa-si bata joc de punctele castigate in cupele europene de Steaua si Rapid! Va fi un meci greu oricum si cred ca diferenta de scor nu va fi mai mare de un gol. Sper insa sa nu fie accidentari in nici o tabara (asta ar mai lipsi).

amnael
11th April 2006, 14:04
meci destul de greu nu din cauza ca Iasi ar avea o echipa foarte buna cat pentru ca e genul de echipa enervanta, care nu te lasa sa respiri prea mult, stiu sa se apere si stiu sa atace, sper sa'i "terminam" la mijloc pentru ca nu cred ca vor veni sa se baricadeze in poarta. Hai Steaua!

dede
11th April 2006, 14:22
dupa cum era de asteptat, iesenii nu dau nicio sansa Stelei...oricum, vor avea o surpriza la final (daca victoria Stelei se poate numi surpriza :mda:)
2-0

armin
11th April 2006, 14:30
Daca se juca meciul dupa ce dinamo ia bataie in giulesti, atunci poate faceam si noi un egal... Dar asa...inainte de prestatia cateilor....

Ii vreau pe Cristocea si Lovin pe teren. Lovin va fi sigur, ca Radoi nu joaca, se spala pe gura dupa ce l-a "salutat" Alexa, pechinezul minune.

Daca iesenii isi vor dori prea mult victoria, o sa o ia... etapa viitoare cu rapidu.
Asta pt ca Cristea nu mai e in forma de anul trecut, sa nimereasca bara de 3 ori.

uti2102
11th April 2006, 15:30
In meciul de maine trebuie pus accentul pe prospetzime, atat cat se poate :
Carlos - Balan, Goian, Ghionea, Marin - Nicolitza, Lovin, Cristocea, Bostina - Cristea, Opritza

Paraschiv shi Dica sunt aptzi, dar sunt mortzi de oboseala dupa parerea mea. In plus, Para e complet inutil pentru meciul de maine, cand avem nevoie sa impingem jocul catre poarta adversa, nu sa dam pase la 2-3 metri in lateral. Eu cred k Oli ar trebui sa rishte putzin shi sa inceapa cu Nicolitza, Cristocea shi Bostina titulari iar Lovin singurul inchizator.
E posibil sa apara Baciu pe linia de fund, cu toate ca fundashii centrali nu cred ca sunt prea obositzi.

ddaannyy
11th April 2006, 15:45
Poli o sa iasa la joc... au facut-o si pina acuma. Dar de acum chiar nu mai au nici o grija. Asa ca tot ce asteptam este un joc frumos si fara accidentari. Steaua nu are nevoie in nici un caz...
Interesanta este si abordarea iesenilor care, relaxati fiind, pot aduce in jocul lor prospetime si creativitate. Sa vedem daca sint in stare :)
... de abia astept meciul!

Hai Poli!!
/OLE/ /OLE/

be@
11th April 2006, 16:12
Desi sunt iesean si tin numai cu Poli de multi ani, pentru binele fotbalului romanesc, cred ca ar fi bine sa castige Steaua.

Da ? Pai daca asta vrei , iti dau un sfat : arunca-te in Bahlui ! Sau in Nicolina, daca preferi !

Ce te intereseaza pe tine cine ia titlul ? Noi trebuie sa demonstram ca suntem o echipa valoroasa , si sa luam punct(e) pe Lia Manoliu .

Paul
11th April 2006, 16:16
Apropo , ne intalnim cu prietenul popica , varul lui Zapada care zicea ca Steaua , Dinamo si Rapid iau bataie in turul I al Cupei UEFA :rosu:

Du iu rimembar ?

Hipgnosis
11th April 2006, 16:27
Da ? Pai daca asta vrei , iti dau un sfat : arunca-te in Bahlui ! Sau in Nicolina, daca preferi !

Ce te intereseaza pe tine cine ia titlul ? Noi trebuie sa demonstram ca suntem o echipa valoroasa , si sa luam punct(e) pe Lia Manoliu .

Fata stim cu totii ca esti putin catzelusa, asa ca las-o moarta.
Daca va credeti echipa asa buna, inseamna ca trageti la primele 3-4 locuri:ok: , deci trebui sa va rugati sa nu mearga dinamo in cupele europene, sa mearga doar Steaua, Rapid, Timisoara sau National pt. a aduna puncte, astfel sa mergeti si voi in cupe.
Corect?
Uite de aia ar trebuie sa te intereseze:ok:

Paul
11th April 2006, 16:29
E catelusa cu acte in regula , ca sa o jignesc spunand ca e catea :D
Eh, nu ti mnte o replica celebra de`a ei : "Nu va fie frica , Rapid se califica"...asa ziceau si catelusii :D

DanielAndrei
11th April 2006, 17:32
1,2,3,4 sau 5 .... va mai aduceti aminte de 03.10.2004 ??? erati dupa calificarea in grupele UEFA...sine v-a adus cu picioarele pe pamant??? dar pt binele campionatului romanesc as vrea ca Steaua sa castige campionatul daca asta ar insemna sa luam bataie...FORZA POLIII !!!!!!!!

yonu7
11th April 2006, 17:40
se va vedea in jocul stelei ca este obosita si nu vor face un meci excelent.Deci sper la un x2

mblue
11th April 2006, 18:15
un 1-1 chinuit si tras de urechi, incep iar scandalurile la steaua si se vor motiva foarte bine pt meciul cu boro.

be@
11th April 2006, 18:15
Fata stim cu totii ca esti putin catzelusa, asa ca las-o moarta.

Ti-am mai explicat ca nu sunt dinamovista . Egalul cu Dinamo a fost a doua mare bucurie pe care mi-a adus-o Poli , dupa victoria din Ghencea , pe care am obtinut-o campionatul trecut . Daca nu poti sa pricepi asta , e problema ta . Dar sa vina unul care se intituleaza suporter al Politehnicii sa spuna ca mai bine luam bataie , numai ca sa nu ia Dinamo campionatul , mi se pare penibil . Ce fel de suporter mai e asta ?

superchumbo
11th April 2006, 18:31
.... va mai aduceti aminte de 03.10.2004 ??? erati dupa calificarea in grupele UEFA...sine v-a adus cu picioarele pe pamant??? dar pt binele campionatului romanesc as vrea ca Steaua sa castige campionatul daca asta ar insemna sa luam bataie


Sa va aduceti bine aminte de aceea data pt de-acum incolo va reprezenta cea mai buna performanta a voastra. Unii au in vitrina trofee, altii ziare cu un rezultat la fel de indepartat ca Pluto de Pamant :sleep:

Hipgnosis
11th April 2006, 18:46
Ti-am mai explicat ca nu sunt dinamovista . Egalul cu Dinamo a fost a doua mare bucurie pe care mi-a adus-o Poli , dupa victoria din Ghen(ce)a , pe care am obtinut-o campionatul trecut . Daca nu poti sa pricepi asta , e problema ta . Dar sa vina unul care se intituleaza suporter al Politehnicii sa spuna ca mai bine luam bataie , numai ca sa nu ia Dinamo campionatul , mi se pare penibil . Ce fel de suporter mai e asta ?

vezi ca si Daniel Amdrei gandeste la fel :ok:

De ce ai pus paranteza la Ghencea--> Ghen(ce)a ??

Ti-am explicat rational mai sus de ce ar fi si in interesul politehnicii (daca tu consideri ca e echipa mare) sa ia Steaua campionatul. :ok: Rapunde la aia si nu mai stalci numele.

Rossi
11th April 2006, 18:54
Dupa doua meciuri in care Steaua a fost avantajata de arbitri ( in sferturi cu Rapid si in campionat cu Dinamo ) ,
sper sa vad cum arbitrii gresesc si in defavoarea ei .

STEAUA-MANIA
11th April 2006, 19:00
sine !!
Hahahahaha:D :D
Dupa cum preconizam,suntem "asediati" de fanii lui poli Iasi..pacat ca-s doar pe site-uri:D Bate STEAUA!2-0
Eh,da..culmea fotbalului:un dinamovist/juventin sa se planga de arbitraje:D

Ce fel de suporter mai e asta ?
Da,chiar asa..ce suporter e asta care tine cu 2 echipe din aceeasi divizie?Mercenar?:))

be@
11th April 2006, 19:46
Ti-am explicat rational mai sus de ce ar fi si in interesul politehnicii (daca tu consideri ca e echipa mare) sa ia Steaua campionatul. :ok: Rapunde la aia si nu mai stalci numele.

Ma , interesul Politehnicii e sa bata ( sau sa faca egal ) pe Lia Manoliu , ca sa castige respectul unei tari intregi . Nu e problema Politehnicii cine ia campionatul .

Hipgnosis
11th April 2006, 19:52
Ma , interesul Politehnicii e sa bata ( sau sa faca egal ) pe Lia Manoliu , ca sa castige respectul unei tari intregi . Nu e problema Politehnicii cine ia campionatul .

e ultimul reply pe care ti-l dau (ultimul serios, imi rezerv dreptul de a mai face misto de tine:drak: ), atata timp cat tii monoloage si nu stii sa porti un dialog.
succes:ok:

cip_81
11th April 2006, 19:54
Wow, auzi la suporterii echipei dintre cimitire...cica interesul Politehnicii e acela ca steaua sa ia campionatul. Ha, ha, ha...mai pe sleau...sa nu-si apere corect sansele. Eu zic nici sa nu se mai joace meciurile stelei...sa i se dea meci castigat din oficiu si incheiem circul.

Hipgnosis
11th April 2006, 19:54
Dupa doua meciuri in care Steaua a fost avantajata de arbitri ( in sferturi cu Rapid si in campionat cu Dinamo ) ,
sper sa vad cum arbitrii gresesc si in defavoarea ei .

a fost cumva serea arbitru? corpodean cumva? salomir? vreun augustus constantin? NU?????
Atunci get lost man
Au fost doi arbitri straini, dar probabil ca frustrarea e mare. La mai mare:ok:

poliis
11th April 2006, 20:13
deci trebui sa va rugati sa nu mearga dinamo in cupele europene

asta sa va rugati voi....la meciul de maine nu ma mai intereseaza aspectul asta...vreau ca nea popik sa bage autobaza, depoul, aeroportul in poarta sa se ofuscheze memeul si unii de pe aici...si sa facem macar un 0-0

Asi
11th April 2006, 20:34
surpriza etapei in ghencea

Cra10veanu
11th April 2006, 20:36
iasu nu tre sa se preocupe de cine ia campionatu (S&D), trebuie sa joace si sa umileasca steaua pe lia, moldovenilor castigati simpatia provinciei ;)

THE HUN
11th April 2006, 20:36
surpriza etapei in ghencea
Eu cred ca daca va fi,va fi doar o semisurpriza.Surpriza a fost anul trecut.

One-Man Show
11th April 2006, 20:38
iasu nu tre sa se preocupe de cine ia campionatu (S&D), trebuie sa joace si sa umileasca steaua pe lia, moldovenilor castigati simpatia provinciei ;)

:happy vezi ca s-ar putea sa dea otopenarii meciu' maine:evil:

RAMMSTEIN
11th April 2006, 20:46
surpriza etapei in ghencea
Care Ghencea?

alsign
11th April 2006, 20:47
Dupa doua meciuri in care Steaua a fost avantajata de arbitri ( in sferturi cu Rapid si in campionat cu Dinamo ) ,
sper sa vad cum arbitrii gresesc si in defavoarea ei .

Vezi ca voi va bateti joc de jucatori si antrenori . Nu asa se face performanta . Blocnotesul ... si la televizor :D:D:D si la "pechinezul" de Alexa trimiteti-l la sa faca reclama la Altex :)




Eu cred ca daca va fi,va fi doar o semisurpriza.Surpriza a fost anul trecut.

http://www.stelisti.ro/libraryimages/460_poza_mare.jpg :)

Lasa ca nici de voi nu imi este rusine :D:D

THE HUN
11th April 2006, 20:53
Lasa ca nici de voi nu imi este rusine :D:D
Pe thread-ul asta este vorba de meciul Steaua-Poli Iasi,daca vrei sa discuti altceva poti folosi cu incredere thread-urile adecvate temelor dorite de tine.

alsign
11th April 2006, 20:55
Pe thread-ul asta este vorba de meciul Steaua-Poli Iasi,daca vrei sa discuti altceva poti folosi cu incredere thread-urile adecvate temelor dorite de tine.

stai linistit ... ca maine vom castiga sa avem moral pentru UEFA :evil: :evil: :evil:

THE HUN
11th April 2006, 21:02
stai linistit ... ca maine vom castiga sa avem moral pentru UEFA :evil: :evil: :evil:
Eu-s linistit,stiu ca din partea voastra meciul este castigat,numai sa fie si iesenii de acord.Ca daca nu-s s-ar putea sa va faca sa depuneti ceva efort ca sa cuceriti 1pct.Ma mir ca dupa o multime de meciuri in cupele europene mai trebuie sa lucrati la moral.

SORENSEN
11th April 2006, 21:14
Cred ca jucatorii nostri care au jucat mai putin cum ar fi Balan ,Cristocea sau Lovin fiind foarte motivati vor ajuta Steaua sa castige cu Poli I.
Hai Steaua !

arfel
11th April 2006, 21:18
Iasu va castiga pentru ca a fost Popa la OTV

Paul
11th April 2006, 21:24
1,2,3,4 sau 5 .... va mai aduceti aminte de 03.10.2004 ??? erati dupa calificarea in grupele UEFA...sine v-a adus cu picioarele pe pamant??? dar pt binele campionatului romanesc as vrea ca Steaua sa castige campionatul daca asta ar insemna sa luam bataie...FORZA POLIII !!!!!!!!

da maj sunteti tari de tot

in 3 sezoane 4 echipe au batut in Ghencea

Zelzenik (2-1)
Iasi (1-0)
Bistrita (1-0)
Herenveen (1-0) ... pe Lia

Atat , anu asta ne-am facut norma. Un 0-1 acasa in campionat , si o infrangere in Europa cand deja eram calificati.

be@
11th April 2006, 21:37
iasu nu tre sa se preocupe de cine ia campionatu (S&D), trebuie sa joace si sa umileasca steaua pe lia, moldovenilor castigati simpatia provinciei ;)
Bravo , mai . In sfarsit ai zis si tu ceva k-lumea . :ok:


e ultimul reply pe care ti-l dau (ultimul serios, imi rezerv dreptul de a mai face misto de tine:drak: ), atata timp cat tii monoloage si nu stii sa porti un dialog.
succes:ok:

Singurul care tine monoloage pe aicea si vorbeste numai prostii esti tu .

alsign
11th April 2006, 21:52
Eu-s linistit,stiu ca din partea voastra meciul este castigat,numai sa fie si iesenii de acord.Ca daca nu-s s-ar putea sa va faca sa depuneti ceva efort ca sa cuceriti 1pct.Ma mir ca dupa o multime de meciuri in cupele europene mai trebuie sa lucrati la moral.


vezi ca s-o plans cineva pe la TVSport ca Oli pe colo si pe dincolo ... :rosu: :o: . Jucatorii buni trag la cluburile care au vitrina . :ok: Si de aceea jucatorii care au fost rezerva o sa joace cu Iasiul. Cristocea vrea si el un titlu , nu ? Nicolita vrea al doilea titlu , nu ? Si Dinamo vrea Intertoto :happy :happy :happy , nu ? sa se antreneze pentru "Local non-Combat"

Ioca10
11th April 2006, 23:48
Cu moldoveni nu avem ce discuta ei oricum nu o sa fie mai mult de 7 pe stadion asa ca ii lasam sa faca gargara paici cat despre meci e timpu sa fim lideri

Forzza Steaua!!!

Gigel Sportul
12th April 2006, 00:03
Poate se fac 37 de "moldoveni". Hai "studentii"; 2-1 pentru Poli. Dau 2 solist la meciul asta. Forza Poli!!!!

alsign: jucatorii buni trag la cluburile la care au sanse sa joace si sa se afirme. Fraierii se duc si pentru trei kile de lana si doua de telemea, ca sa sfarseasca lamentabil pe la Jiul Petrosani sau FC Caracal.

Ioca10
12th April 2006, 00:06
Poate se fac 37 de "moldoveni". Hai "studentii"; 2-1 pentru Poli. Dau 2 solist la meciul asta. Forza Poli!!!!
Felicitarile mele fotbalu si domnia ta avetzi doua drumuri pararele
Forzza Steaua rupem moldova in 2:evil:

Gigel Sportul
12th April 2006, 00:15
Felicitarile mele fotbalu si domnia ta avetzi doua drumuri pararele
Forzza Steaua rupem moldova in 2:evil:
Smile! Vezi ca o dai cu atacuri la persoana, dar esti stelist si nu ma mira. Iti zic eu ce faceti: sunteti prea obositi dupa ce v-a ierta spaniolul de doua penaltyuri clare ca lumina zilei, si in plus l-a mai apucat si pe buga sa "inalte zmeul" din 6 metri, si acum va dati rotunzi. Mai intai luati cupa aia nenorocita si apoi mai vorbim. Voi aveti un singur jucator: Banel (ca tot aveti boala pe natia lui), Poli are o echipa.

Stii ce ati merita ca sa va cina mintea la cap? Un spectaculos loc 3 care sa va dea afara din Europa timp de un an, poate asa lasati fitzele si invatati sa va respectati adversarii. Dar respect in cloaca aia de cartier nu am vazut in ultimii 35 de ani, numai fitze de doi lei si declaratii de amor: "Valentin (ceausescu) te iubim" (Ghencea, undeva in 1992). Este scandarea ce va caracterizeaza. Da jivee zvezdia!

Ioca10
12th April 2006, 00:23
Romania STEAUA Europa STEAUA oriunde STEAUA Campionii din Ghencea!
Steaua-iasi 3-0
p.s. nu am ce sa iti raspund nu intzelegi;)
Forzza Steaua !!!

Gigel Sportul
12th April 2006, 00:43
Romania STEAUA Europa STEAUA oriunde STEAUA Campionii din Ghencea!
Steaua-iasi 3-0
p.s. nu am ce sa iti raspund nu intzelegi;)
Forzza Steaua !!!
Nu ai ce sa raspunzi pentru ca esti incapabil sa o faci. Ai o singura problema si nu poti sa scapi de ea. Din pacate pentru tine, s-a aprobat legea lustratiei, in maxim doi ani efectele se vor vedea si in fotbal, cu toti banii latifundiarului (adica ala mare-n fund) din Pipera. Oricum bate Poli. Hai Studentii!!!!

apparte
12th April 2006, 01:48
N-as fi atat de sigur...o sa iasa ceva la un corner,o lovitura libera!:D

Rechinul Ucigas
12th April 2006, 02:47
bate steaua ! eu as vrea sa bata iasul dar nu cred ca maine vor castiga :)

Cra10veanu
12th April 2006, 05:37
la semnatura mai bine sa pui CU FARU SI STEAUA PANA LA MOARTE! cunosc fenomenul constanta :D

arfel
12th April 2006, 07:33
0-2

Hipgnosis
12th April 2006, 09:24
Oricum bate Poli. Hai Studentii!!!!
Oare cati dintre jucatorii lui Poli au fost macar la 100 de ore adunate la liceu? oare si-au dat macar capacitatea? :evil: :evil:
Oricum, vb. ta: hai studentii.
intrebarea mea e: hai, hai! dar unde?

Avem nevoie de un singur rezultat. Si il vom obtine:ok:
Steaua - Poli
3 - 1

philos
12th April 2006, 09:40
gigel asta de la sportu' e periculos :) ... ar scrie poate mai bine daca ar invata sa nu mai generalizeze aiurea...

cat despre meci, ar trebui sa batem...va fi greu pen' ca iesenii-s pe val, iar stelistii sunt si obositi si relaxati...
oricum daca scap in timp util de la munca, am sa ma duc sa incurajez rapiduletsu'... important e sa piarda D... desi parca vad ca o sa sara lumea sa-mi zica sa am grija de ograda mea inainte sa ma uit in a altora :)...

be@
12th April 2006, 11:15
Cu moldoveni nu avem ce discuta ei oricum nu o sa fie mai mult de 7 pe stadion asa ca ii lasam sa faca gargara paici cat despre meci e timpu sa fim lideri




Daca pentru tine 3 autobuze inseamna 7 persoane , atunci....

mblue
12th April 2006, 11:28
sper sa nu stelistii sa nu aibe victime dupa acest meci.

4star
12th April 2006, 11:31
Steaua trebuie sa castige si va castiga. NU la scor pentru ca nu ne trebuie scor. Doar puncte si fotbalisti menajati. Sper ca ceilalti sa nu fie criminali sa ne accidenteze jucatorii (sa nu vina cu pretexte ca joaca un fotbal barbatesc). Sa joace doar fotbal. nu un mixt fight-club-ball

superchumbo
12th April 2006, 11:34
Smile! Vezi ca o dai cu atacuri la persoana, dar esti stelist si nu ma mira. Iti zic eu ce faceti: sunteti prea obositi dupa ce v-a ierta spaniolul de doua penaltyuri clare ca lumina zilei, si in plus l-a mai apucat si pe buga sa "inalte zmeul" din 6 metri, si acum va dati rotunzi. Mai intai luati cupa aia nenorocita si apoi mai vorbim. Voi aveti un singur jucator: Banel (ca tot aveti boala pe natia lui), Poli are o echipa.

Se pare ca nu doar playstation-ul dauneaza grav sanatatii, ci si privitul la Tv. Va ofticati, nu ??? :o:

One-Man Show
12th April 2006, 11:37
O sa vina 3 "rate" de moldoveni...maxim 150...PE UN STADION DE 50 000 DE LOCURI ! E clar...vor domina atmosfera ! Shi sa vedeti coregrafie...:sleep:

@ gigel sportul : da-o pe fatza aku'...sportu' nu are fani ! sunt nishte rapidisti cu dungi albe :evil:

Hipgnosis
12th April 2006, 12:10
@ gigel sportul : da-o pe fatza aku'...sportu' nu are fani ! sunt nishte rapidisti cu dungi albe :evil:

Asta e gluma rasista? :evil: :evil: :evil:

ROT_BLAU
12th April 2006, 12:43
vad ca s-a umflat mamaliga in polisti :D . Aveti grija ca pentru mamaliga este nevoie de o branza buna si smantana :D:D:D si pentru asta trebuie sa faceti plecaciuni la GG. Pana una alta , noi suntem favoriti si pe hartie si in teren , restul sunt vorbe aruncate sa va dati mari :D:D:D . Voi nici de Intertoto nu sunteti buni. Ce sa mai vorbim de altele . Cred ca ati avea mai mare succes la fotbal feminin :D:D
http://www.millan.net/anims/giffar/women.gif

Rocko
12th April 2006, 13:31
da bine ca sunteti buni voi de champion lig :evil: :evil: :evil: mingea e rotunda iar stelistii obositi :D :D :D

DanielAndrei
12th April 2006, 14:23
Hahahahaha:D :D
suntem "asediati" de fanii lui poli Iasi..

...sine v-a adus cu picioarele pe pamant??? ...FORZA POLIII !!!!!!!!

ms domnu maniac...nu vazusem ca am gresit...."si cine...." asediatule

alsign
12th April 2006, 14:38
da bine ca sunteti buni voi de champion lig :evil: :evil: :evil: mingea e rotunda iar stelistii obositi

:o: ioi , m-am speriat :evil: . Pai poate ca sunt obositi de dat autografe la "moldovence" :great: :great: :great:

Ma-ia-hii,
Ma-ia-huu,
Ma-ia-hoo,
Ma-ia-haa,

Alo , sunt eu , un haiduc .... :kiss:

mblue
12th April 2006, 14:40
meci interesant, orice se poate intampla, eu sper totusi ca fairplay-ul sa nu fie o notiune abstracta pentru cele 2 echipe si pt antrenorul celor de la iesi

my_bogdan
12th April 2006, 14:51
meci greu pt Steaua ca Poli Iasi e in forma.....dar cred ca va castiga cu 1-0

sper ca in urma acestui meci Steaua sa nu aiba accidentati :)

Hipgnosis
12th April 2006, 14:58
da bine ca sunteti buni voi de champion lig :evil: :evil: :evil: mingea e rotunda iar stelistii obositi :D :D :D


Pai daca nici noi nu suntem atunci chiar ca nimeni din Ro nu este:ok:
Oricum iti amintesc ca am jucat deja de 3 ori in Liga, asa ca...:rosu: ... si oricum rezultatale internationale de anul asta arata ca suntem destul de buni pentru a o mai face:ok:

makeG
12th April 2006, 15:11
Bate steaua mah.. ce stam akuma sa ne mai impacientam
FORZZA STEAUA

dede
12th April 2006, 15:28
da bine ca sunteti buni voi de champion lig :evil: :evil: :evil:
noi macar suntem buni la ceva...nu ca altii :evil:

2-0

starsteel
12th April 2006, 15:36
Trebuie atentie mare la fiecare meci ramas in mod sigur Dinamo deja face calcule pt. cele 9 partide ramase incearca toate variantele posibile, daca ratam 2 meciuri se duce si campionatul.

starsteel
12th April 2006, 16:02
Dupa doua meciuri in care Steaua a fost avantajata de arbitri ( in sferturi cu Rapid si in campionat cu Dinamo ) ,
sper sa vad cum arbitrii gresesc si in defavoarea ei .
Cei 2 arbitri au fost straini deci nu se pune in discutie credibilitatea lor, erorile nici macar nu au fost evidente, urmeaza in campionat arbitrii romani, la ei faci referire cand vorbesti de "greseli" te bazezi pe influentele dinamoviste, nu?
Uite unul din motivele pt. care nu va inghite lumea.

Hipgnosis
12th April 2006, 16:05
Afara ploua super nasol de vreo 3-4 ore
Sper ca terenul sa se mentina intr-o stare buna
Dezavantajata va fi evident echipa care ataca, care construieste. :headbang:

Rechinul Ucigas
12th April 2006, 16:37
la semnatura mai bine sa pui CU FARU SI STEAUA PANA LA MOARTE! cunosc fenomenul constanta :D
de ce te bagi in seama si pe deasupra mai si vb prostii ?
am spus ca bate steaua pt ca sunt mai realist ca tine , desi as vrea sa bata iasul :) nu toti din c-ta sunt faristi-stelisti mai sunt si faristi 100% :ok:

GeKuRA
12th April 2006, 18:14
meci greeeeuuuuu...
pt. cine ??
o sa auziti maine :D:D:D :P
:great: :great: FORZA POLI !!! :great: :great:

be@
12th April 2006, 18:19
Mai ploua ?

GeKuRA
12th April 2006, 18:21
in Hamburg nu... a plouat dimineata :D:D:D

tafu
12th April 2006, 18:22
daca Steaua nu invinge in meciuri ca si cele cu Poli Iasi atunci poate sa isi ia ramas bun de la titlu!

uti2102
12th April 2006, 18:32
E o vreme infecta rau. Bate vantu, ploaia parca s-a mai oprit insa. Eu am gatu' in pioneze, asha ca de cantat ioc...sa vedem ce fac, mai am 3 sferturi de ora sa ma decid daca merg sau nu.
Oricum, meciul de azi trebuie atacat de Oli cu jucatorii cei mai dornici de afirmare, cei cu cea mai mare energie shi cea mai buna "chemare" in ziua meciului. Prevad titulari pe Balan, Cristocea, Lovin, Cristea, Opritza, Bostina. Trebuie jucat energic, fara menajamente, la risc chiar. Vreau sa vad un joc deschis, in care Steaua sa incerce sa marcheze cat mai repede shi daca se poate cat mai mult, pentru a lua cele 3 puncte puse in joc.
Hai baietzi ! Hai Oli ! Hai rosh-albashtrii din tribune shi de peste tot ! Sa transmitem energiile noastre pozitive catre Steaua !!!
FORZA STEAUA ! SPRE VICTORIE ! /hello

gigel_bucur
12th April 2006, 18:53
...Hai baietzi ! Hai Oli ! Hai rosh-albashtrii din tribune shi de peste tot ! Sa transmitem energiile noastre pozitive catre Steaua !!!
FORZA STEAUA ! SPRE VICTORIE ! /hello
Popica, asta cu energiile suna a MISA, nebunaticule:)

be@
12th April 2006, 19:16
Astazi e seara moldovenilor .
Vaslui-Arges 3-0
CFR-Otelul 0-1

Sper sa facem si noi surpriza. :P

ROT_BLAU
12th April 2006, 19:55
STEAUA !!! VICTORIE !!!! /OLE/
STEAUA !!! VICTORIE !!!! /OLE/
STEAUA !!! VICTORIE !!!! /OLE/
STEAUA !!! VICTORIE !!!! /OLE/
STEAUA !!! VICTORIE !!!! /OLE/
STEAUA !!! VICTORIE !!!! /OLE/
STEAUA !!! VICTORIE !!!! /OLE/
STEAUA !!! VICTORIE !!!! /OLE/
STEAUA !!! VICTORIE !!!! /OLE/

in seara asta surpriza va fi numai scorul :P ii seara lui MM .... La multi ani !!!!!!!

<StelistZu>
12th April 2006, 20:02
Hmm am o presimtire sumbra.... Ceva de genul Dinamo Foresta Suceava (4-5)
Sper sa ma insel

DanielAndrei
12th April 2006, 20:09
din cate aud cca. 10% din spectatori sunt ieseni :D

mistress of ice
12th April 2006, 20:11
Da doar 1500 de spectatori defapt cel mult 1500:(

Hipgnosis
12th April 2006, 20:14
a inceput bine iasiul
cam nsaol terenul, aluneca mingea ca draq
Hai Steaua!

arfel
12th April 2006, 20:25
unde-i autobaza?

DanielAndrei
12th April 2006, 20:27
mama...care e stelistul care scrie comentariul :rolleyes: ???

arfel
12th April 2006, 20:37
paraleli cu poarta

simi_id
12th April 2006, 20:37
Cam asta a fost si cu Nicolita .... ca si cu Marele Plesan.

B0gdaaaN
12th April 2006, 20:40
unde e ala cu autobaza??

arfel
12th April 2006, 20:43
se dau "la fund"....dupa cum pare x2

arfel
12th April 2006, 20:45
oli down =))

DanielAndrei
12th April 2006, 20:47
vreau sa castige steaua.....nu dinamuuuuuooooooooooooooo

dorian27
12th April 2006, 20:50
vreau sa castige steaua.....nu dinamuuuuuooooooooooooooo

Si eu sunt in dilema!

Nu vreau sa castige Dinamo campionatul.....pentru ca nu au ce cauta in Europa!
Deci sunt obligat sa tin cu Steaua.....caci nu vad cine ar mai avea sanse la titlu(doar Rapid..dar destul de mici)


asa ca Haide Steaua!!!

Dinamo e un mod de viata!!
A fi anti Dinamo este o obligatie!!!(spune NU DINAMO pentru un fotbal mai curat )

remy
12th April 2006, 20:51
vreau sa castige steaua.....nu dinamuuuuuooooooooooooooo
Halal suporter Polist iesean ! HUO !
Nu ti-a zis nimeni sa tii cu Dinamo sau cu Steaua.
Oi fi iesean cu adevarat ?
ORICUM, FOTBAL DE RAHAT SI LA STEAUA SI LA DINAMO.
UN CAMPIONAT DE CACAO, MAI ALES CA STEAUA L-A BULVERSAT CU AMANARILE LOR.

STEAUA-MANIA
12th April 2006, 20:52
Iesenilor,pana acu va iesit schema..sa vedem dupa pauza.
Sunteti ultrasi de tastatura:)))
BALAN THE BEST!
ARFEL:ati bagat autocarul in poarta...jucati la ciupeala.Sunteti de rasul curcii,va bazati pe faptul ca STEAUA e obosita...ca sa vedeti cu ce echipa valoaroasa joaca STEAUA.

starsteel
12th April 2006, 20:52
Steaua din pacate nu joaca nimic nici nu ar avea cum din moment ce nici un jucator din fata nu misca ceva. Bostina, Dica, Cristea, Nicolita aproape de zero. Nu vad alt rezultat decat iar 0-0.

One-Man Show
12th April 2006, 20:52
Imi poate spune shi mie cineva CE DRACU FACE BOSHTINA ALA ?:headbang:

DanielAndrei
12th April 2006, 20:53
Halal suporter Polist iesean ! HUO !
Nu ti-a zis nimeni sa tii cu Dinamo sau cu Steaua.
Oi fi iesean cu adevarat ?

aha...bine ca nu ai spus iesean :drak:

Darius
12th April 2006, 20:54
Ce "placaj" a primit Oli...sper ca nu s-a accidentat...una peste alta, nu imi place cum a jucat Steaua in prima repriza...cea mai mare ocazie a Stelei a fost sutul lui Nicolita paralel cu poarta...

arfel
12th April 2006, 20:56
da cu autobaza..autobaza cum ramane?

DanielAndrei
12th April 2006, 20:56
@remy...imi place steaua ca stil de joc...are ceva experienta europeana..am vazut cum joaca dinamo...asa ca...

starsteel
12th April 2006, 20:57
Ce faza dura ar fi sa-si ia revansa Rapidul castigand titlul printr-un 1-1 in meciul direct din campionat (in tur a fost 0-0) si apoi la sfarsit sa fie amandoua la egalitate de puncte pe primele 2 pozitii. Asta ar fi cu adevarat o revansa deosebita.
Sunt sanse serioase sa vedem in seara asta un X pe Lia Manoliu si un 1 pe Giulesti si atunci sa vezi sfarsit de campionat.

mistress of ice
12th April 2006, 20:57
Ce repriza ....nu-si gasesc locu pe teren :no:
Hai Steaua cu golu'

dorian27
12th April 2006, 21:00
aha...bine ca nu ai spus iesean :drak:
LOL...
Acum am vazut si eu ca echipa ta favorita e Poli Iasi.....dar tu tii cu Steaua!!!


Traim o lume nebuna, nebuna.....

Esti intr-o perioada confuza din viata ta or what???

Lol..nu ma pot opri din :)

DanielAndrei
12th April 2006, 21:03
cred ca o sa tin si cu juventus....ori cu Toro ;)

remy
12th April 2006, 21:05
ESTI SUPORTER STELIST MASCAT. Chiar ca traim o lume nebuna.

arfel
12th April 2006, 21:06
cristea<->oprita...cristea care era mare si tare se pare ca e un nimeni

DanielAndrei
12th April 2006, 21:14
nu sunt stelist...doar ca din ce am vazut si am auzit, cu privire la cele doua echipa, Steaua si Dinamo, ros-albastrii merita sa ia campionatul

B0gdaaaN
12th April 2006, 21:22
ata ete...1-0 pt STEAUA

starsteel
12th April 2006, 21:22
GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLL !!!!! STEAUA !!!!

arfel
12th April 2006, 21:23
deah penalty

ROT_BLAU
12th April 2006, 21:23
Goooooooooooooooooooooooooooooooooolllllllllllllll ll

si moldovencele au iesit la prostitutie :)

Darius
12th April 2006, 21:27
Gol Steaua din penalty...se cam simte oboseala pe stelisti + vremea proasta + Poli Iasi, o echipa buna...

B0gdaaaN
12th April 2006, 21:28
hmdea...TOMA cartonas rosu....asa se termina...1-0

remy
12th April 2006, 21:28
Doar cu arbitrul sa mai dea si Steaua gol. Si mai si elimina ieseni ca sa fie mai siguri de victorie.
Deja Corleone a stabilit campioana, dupa ce i-a ajutat prin amanarea meciurilor.
RUSINE !
Daca asta e echipa care vrea sa joace in Ch. League, e clar !
Nici Dinamo nu merita, dar Steaua se da cea mai mare echipa din S-E Europei (Barcelona).
Cu ce au gresit cei de la FC Barcelona sa-i jigneasca asa ?

BAK
12th April 2006, 21:32
Doar cu arbitrul sa mai dea si Steaua gol. Si mai si elimina ieseni.
Deja Corleone a stabilit campioana, dupa ce i-a ajutat prin amanarea meciurilor.
RUSINE !

1 in primul rand la multi ani remy, vad ca ai revenit si vad ca ti-ai schimbat si varsta!
2 a fost penalti sau nu ca eu nu pot urmari meciul ca nu am cum!
3 rapidul bate pe dinamo !!

B0gdaaaN
12th April 2006, 21:33
se pare ca cineva are televizor OLT sau Diamant cu lampe,cat sunt eu de iesean trebuie sa recunosc ca a fost penalty...nu ca altii care sunt cu morcovul ca o sa ia bataie echipa favorita la ora de champions league...nu e asa remy??

arfel
12th April 2006, 21:35
de acord penalty...sa speram macar ca etapa viitoare ne vom lua revansa de la sfertfinalista

BAK
12th April 2006, 21:35
@BogdaaN, sper ca nu te refereai la mine ca am televizor olt ?!

remy
12th April 2006, 21:36
Parca nu stii ca Steaua e maestra in simulari.
Stiu mai toti atacantii sa plonjeze cand trebuie, sa-l pacaleasca pe arbitru.
Alo, iesene, asa tii tu cu echipa orasului tau ?
E o rusine !

B0gdaaaN
12th April 2006, 21:36
nu am nimic cu tine bak...cu altii....remy...bucurestene...ma dai pe spate...tu imi spui mie cu cine tzin,ma dai pe spate cu comentariile tale...cand eram eu junior la POLI tu cred ca nici nu ai auzit de echipa

mistress of ice
12th April 2006, 21:36
Da a fost penalty curat ca lacrima :D
Oricum confirmarea unui iesean e mai valorasa :D

simi_id
12th April 2006, 21:37
De 2 ani incoace Steaua numai cu penalty-uri ne bate.

Desi dupa cum joaca presimt o saptamana nasoala cea care vine.

Middle. - Newcastle 2-2

Daca Steaua va face egal acasa .... cam greu dupa aia.

otinho
12th April 2006, 21:37
Doar cu arbitrul sa mai dea si Steaua gol. Si mai si elimina ieseni ca sa fie mai siguri de victorie.
Deja Corleone a stabilit campioana, dupa ce i-a ajutat prin amanarea meciurilor.
RUSINE !
Daca asta e echipa care vrea sa joace in Ch. League, e clar !
Nici Dinamo nu merita, dar Steaua se da cea mai mare echipa din S-E Europei (Barcelona).
Cu ce au gresit cei de la FC Barcelona sa-i jigneasca asa ?
esti penibil ca deobicei .. daca nici asta n-a fost penalti :rosu:

eu nu stiu cum poti vorbi de arbitri dupa cat v-au favorizat

BAK
12th April 2006, 21:40
daca zice remy ca nu a fost inseamna ca nu a fost , doara el stie mai bine cum trebuie sa iti incurajezi echipa, adica sa nu fi fair play si sa nu recunosti!
daca si iesenii zic ca e penalty eu tind totusi sa ii cred!
MORCOVUL e mare, meciul da sa inceapa!

esku
12th April 2006, 21:40
Parca nu stii ca Steaua e maestra in simulari.
Stiu mai toti atacantii sa plonjeze cand trebuie, sa-l pacaleasca pe arbitru.
Alo, iesene, asa tii tu cu echipa orasului tau ?
E o rusine !

doamne ...ce dreaq mah ...dak nici asta nu a fost penalty atunci cand dreaq se mai da penalty ... cand il baga p`ala in spital o luna doua ... ca sa vada si remy ca a fost fault ... :rosu:

arfel
12th April 2006, 21:40
singura sansa e sa aiba ghinionu pe care l-a avut dinamo :D

One-Man Show
12th April 2006, 21:42
Oprita = 0

Litu a jukat titular cu Zenga (shi n-a facut-o rau). Nu are lok nici macar ultimele minute aku' ? Mai prost dekat Oprita nu are cum sa joace...

B0gdaaaN
12th April 2006, 21:44
De 2 ani incoace Steaua numai cu penalty-uri ne bate.

Desi dupa cum joaca presimt o saptamana nasoala cea care vine.

Middle. - Newcastle 2-2

Daca Steaua va face egal acasa .... cam greu dupa aia.


RAPIDUL ne`au batut de 2 ori cu ajutorul arbitrilor...in cupa ne`au anulat arbitrii golul lui ONOFRAS si in giulesti in campionat penalty pt RAPID care a recunoscut si MALDARASANU ca nu a fost....o sa vina si randul nostru duminica in COPOU...sper sa`i batem cu 2-0 cu un gol din off-side si unul dintr`un penalty inventat :D:ok:

arfel
12th April 2006, 21:48
oare cate offside-uri au fost?

B0gdaaaN
12th April 2006, 21:50
cred ca STEAUA a fost surprinsa astazi in off-side cat nu a fost surprinsa tot campionatul

ROT_BLAU
12th April 2006, 21:52
gata ! mai sperati ? o fost Borcica cu sacosa ? Au fost cam pe langa tusieri ... numai 80% au fost off-side

be@
12th April 2006, 21:52
Goooooooooooooooooooooooooooooooooolllllllllllllll ll

si moldovencele au iesit la prostitutie :)

Esti penibil , baietas !


Of ,Toma , Toma.... Jumate de ocazie au avut. La faza penalty-ului ....:headbang:

simi_id
12th April 2006, 21:54
Hehehe ...

Daca s-au uitat middle. la meciul asta .. nu e bine ... :D Invata smecherii de la Popica :P

STEAUA-MANIA
12th April 2006, 21:54
bea:sa nu te sinucizi..pls.mi-ar lipsi fff mult "cunostintele" tale fotbalistice:))))))
Gata!Am solutionat cazul!Next stop:Boro!
Saracii ieseni...neputandu-se lauda cu un rezultat pozitiv..o iau pe malaini si discuta de faza cu Olaroiu..sunteti jenanti.

arfel
12th April 2006, 21:56
are cineva faza cu oli?

Hipgnosis
12th April 2006, 21:57
1.Parca nu stii ca Steaua e maestra in simulari.
Stiu mai toti atacantii sa plonjeze cand trebuie, sa-l pacaleasca pe arbitru.

2. Alo, iesene, asa tii tu cu echipa orasului tau ?
E o rusine !

1. bine ai venit inapoi :ok:
cand ai luat ban eram prin optmi, nu stiu daca ai aflat dar am ajuns in SEMIFINALELE CUPEI UEFA :evil: :evil: :evil:

2. Am uitat ca te certi cu lumea care inceaca sa fie obiectiva.
mars pe threadul Rapid- dinamo

B0gdaaaN
12th April 2006, 21:58
are cineva faza cu oli?

vezi ca o gasesti pe gsp.ro

DanielAndrei
12th April 2006, 22:03
anu asta ne-ati batut de 2 ori...anu trecut deloc...nu luati campionatul :rolleyes:

Gigel Sportul
12th April 2006, 22:04
vezi ca o gasesti pe gsp.ro
Frumos tackling. Bine ca nu l-a bagat in spital, asta ar mai fi lipsit.

Darius
12th April 2006, 22:17
Victorie importanta pentru Steaua...gol din penalty...greu...
Amuzanta faza cu Oli...

arfel
12th April 2006, 22:20
oare cum era daca era la popik :)

poliis
12th April 2006, 22:25
au iesit moldovencele :o: :o: la piata :evil: :evil: :evil: - 4 autobuze

si moldovencele au iesit la prostitutie

moldovene !!!!!!

pe tine te-a scapat GG de la stana


ce specimene mai sunt pe lumea asta... :no:

be@
12th April 2006, 22:25
Trebuia sa-l lase Toma pe Oprita , ca nu dadea gol la faza penalty-ului . Mi-a placut cum au jucat baietii in a doua repriza, cu un om in minus .

codrind
12th April 2006, 22:26
gata ! mai sperati ? o fost Borcica cu sacosa ?

Da mă ! a venit īnainte de egalul din groapă!! De obicei nu vreau să jignesc forumişti dar TU MERIŢI să fii spurcat (nu că ai fi ;) ) de toţi userii acestui forum! Specimene ca tine īşi fac veacul pe forumul prosport !! Vezi că au nevoie de īntăriri!!

Despre meci:
Un penalty CORECT ACORDAT!
POLI IAŞI nu a băgat "autobaza" īn poartă (după cum provăduiau fanii lui mm "oblio" jackie-stoica-chan), ci a jucat ca o echipă īn vacanţă !!

One-Man Show
12th April 2006, 22:30
oare cum era daca era la popik :)

"balaneee !!! dai in mine, ha ? nu ma meriti ca antrenor bah !" :D

Paul
12th April 2006, 22:34
of of , ce prost jucam cate odata ... :no:
asta e noi sa fim sanatosi sa restu se rezolva ;)
cand mama naibii o sa inteleaga Oli un aspect banal : In campionat nu are rost sa joci cu Radoi - Paraschiv sau Lovin - Paraschiv si Cristocea pe banca
in uefa e altceva , dar in campionat prin rotatie Paraschiv , Goian si Ghionea ar trebui sa frece banca (Radoi sa fie retras fundas central cand vine randul lui Goian sa masoare praful de pe banca)
Cristocea e genul de jucator bun in DA , si care nu rezista euro-presiunii.

In rest , desi am vazut ~ ultimele 20 de min din meci , un mare + pentru Balan.

bada_otelul
12th April 2006, 22:40
tot respectul pt oamenii care stiu si sa castige dar si sa piarda,unii de aici nu stiu nici una nici alta

ROT_BLAU
12th April 2006, 22:41
http://static.fcsteaua.ro/article_pictures/normal_size/stelistii_pe_dinamo-1951591086.jpg

Multumiri pentru fotografie lui Giani Mihai

Ioca10
12th April 2006, 22:43
ORICUM, FOTBAL DE RAHAT SI LA STEAUA .....
UN CAMPIONAT DE CACAO, MAI ALES CA STEAUA L-A BULVERSAT CU AMANARILE LOR.
:happy :happy :happy

Am batut si plaiesi asa cum anticipam
si

Sa moara borcea de suparare ca Steaua e in semifinale:yeah: :yeah: :yeah:
p.s. penibil

Vladek
12th April 2006, 22:53
Victorie foarte, foarte necesara pentru Steaua. 1 gol ce ne aduce 3 puncte, exact la timp pentru a pune presiune pe Dinamo.

In rest, n-are rost sa ne amagim. Iasiul s-a pozitionat in fata portii cu toata trupa, sperand ca mai iese un egal. Steaua in atac. N-am jucat mare lucru, insa am reusit sa-i taxam pe moldoveni cand au gresit. La penalty, a fost reversul fazei de la eliminarea lui Ogararu : Oprita cade, fault nu foarte clar, dar se da penalty si Dica marcheaza. Toma eliminat din cauza propriei sale prostii ( intri cu talpa sus cand stii ca mai ai un cartonas ?? ) si Steaua a dus meciul linistit pana la final.
Bineinteles, daca am fi avut pe teren 1 atacant adevarat in locul lui Oprita, cred ca mai bagam cel putin o "boaba". Dar ... e bine cand se termina cu bine.

PS : Un mare castig pentru Steaua a fost Balan. Sigur pe el, alearga si se bate. Plus ca e un jucator puternic.
A doua observatie : nu inteleg de cate ori are Oli nevoie sa i se demonstreze ca Bostina e in momentul asta sub Cristocea. Cum a intrat Cristocea, am inceput si noi sa atacam mai convingator.

En fin, bine ca am invins si am luat cele 3 puncte.

codrind
12th April 2006, 23:07
Meciul ăsta a hotărāt campioana !! Coroborat cu meciul nostru ( a POLITEHNICII IAŞI ) din groapă, binenţeles !!

cred că e prima īnfrāngere care nu mă enervează !!
Nu am jucat slab, dar lipsa mizei a făcut să NU obţinem un rezultat bun!

BAFTĂ stelei īn UEFA!

DanielAndrei
12th April 2006, 23:09
dupa cum si-o ia dinamo....steaua ia campionatul

my_bogdan
12th April 2006, 23:14
meci greu pt Steaua ca Poli Iasi e in forma.....dar cred ca va castiga cu 1-0

sper ca in urma acestui meci Steaua sa nu aiba accidentati :)


am anticipat foarte bine :)

Fortza Steaua

apparte
12th April 2006, 23:14
Cu o mica observatie:Toma trebuia sa ia rosu de la penalty(cum a luat si Oga)!In rest,s-a cam spus tot,am jucat prost,Iasi-ul n-a bagat chiar autobuzul in poarta(aveau 3-4 oameni in pressing aproape permanent pana la eliminare) si chiar eram curios sa vad cum ar arata Steaua in campionat cu doar 1 mijlocas defensiv si nu 2!
La 3-0 in Giulesti suntem pe primul loc!

Nexus
12th April 2006, 23:17
Mi-a fost o teama maxima de meciul asta.

Bine ca s-a terminat asa. iasul a demonstrat ca poate. Si ca este o echipa care merita sa stea in A pe la mijlocul plutonului si ca o sa mai ramina in Divizie fara penibilele ABBBBA cu care ne-a obisnuit

Rechinul Ucigas
13th April 2006, 00:05
bate steaua ! eu as vrea sa bata iasul dar nu cred ca maine vor castiga :)
mda am avut dreptate :rolleyes:

iaro
13th April 2006, 00:09
Bravo Steaua! Felicitari! Ati castigat pe merit! Totodata, felicitari si jucatorilor nostri care au jucat destul de bine, avand in vedere ca in fata lor (si pe teren propriu) erau semifinalistii de cupa UEFA! /hello

Cra10veanu
13th April 2006, 00:13
iti vine sa-i impusti pe moldoveni cand vezi ce de stelisti printre ei :D
ot: victorie scremuta a stelei

One-Man Show
13th April 2006, 00:16
iti vine sa-i impusti pe moldoveni cand vezi ce de stelisti printre ei :D
ot: victorie scremuta a stelei

culca-te...ca o sa-ti fie greu sa te trezesti pt meciurile craiovei de la matineu ;)

Cra10veanu
13th April 2006, 00:18
ce gluma facusi tu :D tipica de cioban, ce legatura are una cu alta, ati castigat tras de par, recunoaste, acuma pupu stiti voi unde pe rapidisti ca va dadura primul loc ;)

remy
13th April 2006, 00:18
remy...nu ai tupeu sa te lasi de DINAMO =))=))=))=))
Bai, tata, sa te prinda iesenii tai ca strigi Hai Steaua, ca te rup aia !
Ai curaj sa faci asta ?
Ciudat mai esti. Ce suporter esti tu, daca lauzi mai mult echipa adversa ?
Schimba-ti preferintele la echipa favorita, esti stelist mascat, copile, recunoaste !

P.S.
DACA ASTA E ECHIPA CARE NE VA REPREZENTA IN CH. LEAGUE, E CLAR !
APROAPE NICI O FAZA DE POARTA, CA SI IN MECIURILE CU NATIONAL, DINAMO SI FC ARGES, SI NU NUMAI.
DEJA NU MAI E O INTAMPLARE.
ACUM INTELEGEM MULTI CA RAPIDUL MERITA MAI MULT SA JOACE IN SEMIFINALE, CA ARE UN STIL DE JOC ADEVARAT.

SORENSEN
13th April 2006, 00:59
Victorie greu obtinuta dar e bine si asa.
Hai Steaua !

paranghele
13th April 2006, 01:23
steaua a cistigat, dar poli a facut un joc bun. Dovada sta si articolul din sport-total. Sa nu ii aud pe stelisti ca am venit la 0-0 si am bagat autobaza in poarta.
Hai Poli!

B0gdaaaN
13th April 2006, 01:28
remy...nu pot sa ma ridic la nivelul tau...lasa`ma ca m`ai plictisit toata seara cu dumele cum ca as fi stelist...devii stresant....daca am recunoscut ca a fost penalty...automat sunt stelist....

tu26dor
13th April 2006, 01:52
chiar nu imi pare rau ca a pierdut iasul! atata timp cat nu e amenintat de retrogradare si mai ales ca steaua a trecut pe primul loc!

remy
13th April 2006, 03:09
Steaua, joc mediocru, salvare din penalty

Steaua a castigat miercuri cu 1-0 contra Iasiului, dupa ce plecase in tur cu acelasi scor din Copou. Victoria a venit tot in urma unui penalty.

Steaua a luat la Iasi trei puncte gratie unui penalty al lui Bostina, iar la Bucuresti de asemenea trei puncte dupa un 11 metri transformat de Dica.

Dica a marcat de la punctul cu var in minutul 63 si tot el a trecut pe langa un 2-0 10 minute mai tarziu.

Steaua nu a stralucit. Ca de obicei, Nicolita a alergat de a mancat pamantul, insa cand a venit vorba de suturi nu i-a iesit nimic.

Steaua a jucat din minutul 70 cu un om in plus, Adrian Toma fiind trimis la cabine.

Faza meciului a fost realizata de Cosmin Olaroiu, care a fost atuncat la pamant de Balan, dezechilibrat.

Olaroiu, rezervat

"Nu am făcut o partidă strălucită şi e explicabil, pe undeva. Īnainte de oboseala fizică este cea psihică după aceste meciuri grele. Am greşit mult, am ratat situaţii nepermise. Am trecut de multe ori peste faza de construcţie. Din fericire reuşim să ne apărăm exact şi, deşi au fost şi acolo greşeli, reuşim să nu ne pună probleme mari adversarul", a declarat Olăroiu.

"Cristea trăieşte stări de spirit diferite de la un meci la altul. Este un jucător de contraatac, care se descurcă mai greu pe spaţii mici şi īn jocul de combinaţii. M-am gāndit mult īnainte de joc, am vrut să īncep cu Opriţa, dar n-am vrut să-i creez probleme şi să-şi piardă īncrederea", a subliniat Olăroiu.

"Nicoliţă are resurse extraordinare, dar a fost foarte şters azi şi nu a pus īn dificultate adversarul. Īn prima repriză a avut mai multe situaţii cānd a greşit, nu a reuşit nici pasă decisivă, nici finalizare".

Triphat
13th April 2006, 04:00
remy imi spui si mie cine e pe primul loc ??

remy
13th April 2006, 04:23
MULTUMESTE-I LUI GIOVANNI, CARE-I TOT UN BECALIOT.
CE NAIBA, MACHEDONII SE AJUTA INTRE EI, NU STIAI ASTA ?
Daca stiu sa profite infundand un club mare, provocand scandaluri continue, asta e !
Sper ca stii sa citesti ce se scrie mai sus, asta e valoarea Stelei, are un joc infect, fara orizont, fara vreo faza spectaculoasa, cu goluri din penalty, din greselile adversarilor.
Daca ei vor lupta pt. Ch. League, ne meritam soarta !
Mai bine sa fie apidul acolo, ca merita, a batut echipe adevarate, intre primele 4 din campionate puternice: Feyenoord, Sahtior, Rennes, SV Hamburg, chiar si HERTHA.
Acolo e valoare demonstrata, nu la Steaua, care s-a calificat cu echipe slabute, chiar aproape de retrogradare (poti pune aici si pe Middlesborough, care etot pe ultimele locuri in Anglia, pana si Everton e mai sus ca ei.)
Ori ai cu ce sa lauzi jocul Stelei, daca pana si in meciul asta cu Iasiul, abia a castigat, chinuit, din 11 m ?
Orice orb vede ca Steaua se bazeaza doar pe aparare, adica pe Autobaza.
Alo, echipa 0-0, chiar asa vreti sa faceti performanta ?
Nu mai vrem rusini stil Rosenborg.
Lasati si pe Rapid sa incerce.

BAK
13th April 2006, 04:36
remy vezi ca esti penibil, pai dinamo nu a trecut de grupe in uefa si ei is in semifinale si tu inca mai ai tupeul sa comentezi.asa ceva nu am mai vazut,echipa ta nu joaca nimic,e un zero barat la toate capitoele si tu tot de altii te legi?in campionat sunt pe locul 1 si voi tot cu nasul pe sus spuneti ca nu merita, bine ca meritati voi sa fiti pe 1. pai rapid nu este pe locul unu ca nu a castigat destule meciuri. cand faceau egaluri sau cand pierdeau si erau pe 6-7 de ce nu ii propuneai la ciampionz lig?
p.s faza cu machedonii ajutandu-se intre ei e cea mai absurda aberatie a ta.tu crezi ca este un complot al machedonilor cu steaua care sa ingroape pe dinamo?esti teroare

armin
13th April 2006, 08:26
Multumim iasiului pentru faultul inutil la Oprita. Oprita n-ar fi dat gol din acea pozitie si sa fi incercat de 3 ori. Meci slab al atacantilor Stelei, Bostina si Cristea m-au exasperat.


Cu o mica observatie:Toma trebuia sa ia rosu de la penalty(cum a luat si Oga)
Nici Oga n-ar fi luat rosu daca pe teren era un arbitru roman.

Amanarea unor meciuri din divizia A s-a facut in interes national, acest interes purtand numele STEAUA BUCURESTI.

@Remy, da un search pe google si spune-ne cine e pe primul loc? Si mai spune-ne cine e in semifinala UEFA? Scrie raspunsurile cu MAJUSCULE, ca sa stim ca esti tu.
Si ca sa-ti mai treaca supararile pe ratatii din groapa, propun sa te faci rapidist, asa o sa mai si argumente impotriva cosmarului tau pe nume STEAUA. Daca nu, ai dreptul ramai cu maidanezii, dar ciocu mai mic, ca azi-maine va sufla careva locul de Intertoto.

superchumbo
13th April 2006, 08:59
Chiar nu se putea ca premiera Lords of The Rings : Intoarcerea Frustratului sa nu aiba loc in aceiasi zi in care am trecut din nou pe primul loc ? Oare cer prea mult ? :mda:

saphicus
13th April 2006, 10:15
Dupa intalnirile de aseara mi-am aruncat privirea pe OLS - Clasament actualizat si Golgeteri!
Am observat doua mici erori care trebuie corectate! Golaverajul la DINAMO este 42 - 21, si nu 42 - 19 !!
La Golgeteri : Cristocea NU figureaza cu gol la Steaua, desi a inscris golul egalarii in meciul cu Dinamo, gol validat prin modificarea raportului de arbitraj.
De corectat, pentru BUNA REGULA !!
Thanks!:ok:

philos
13th April 2006, 10:22
mai mult nici nu trebuia...am castigat la pas...problema a fost sa dam gol, dupa care n-am mai avut emotii :)
tre' ca-n toate meciurile sa ne menajam, sa ne dozam eforturile... numa' cu jocuri economicoase putem face fata pe 2 fronturi cu lotul asta subtire pe care-l avem...

oricum, mai e mult pana la titlu (off-topic: a vazut careva Boro cu Charlton? mama mama ce fac Viduka si Hasselbaink)...

P.S. remy, k de obicei, e pa...

Hipgnosis
13th April 2006, 10:43
remy...nu pot sa ma ridic la nivelul tau...lasa`ma ca m`ai plictisit toata seara cu dumele cum ca as fi stelist...devii stresant....daca am recunoscut ca a fost penalty...automat sunt stelist....

Daca recunosti un adevrat care avantajeza Steaua esti trecut pe lista "dusman al poporului" :happy :happy :happy
E clar ca a fost, insa remisor e dus de mult. El se lauda ca-i babalac, dar cred ca are vreo 13 anisori :ok:

VirgilP
13th April 2006, 10:46
Dupa un joc mediocru am reusit trei puncte mari, care ne duc pe primul loc:yeah:
Sper sa isi revina Dica care de ceva timp nu mai joaca nimic....
Aoleu...a revenit penibilul de Remy :rosu:

philos
13th April 2006, 11:01
APROAPE NICI O FAZA DE POARTA, CA SI IN MECIURILE CU NATIONAL, DINAMO SI FC ARGES, SI NU NUMAI.

buey acesta, iar esti orbit in ura subiectiva ce te caracterizeaza...
pai fanaticule care esti :D:D:D, ratarea lu' Dica din meciul din Groapa e de generic TV !!!
bine ca joaca Dinamo fotbal si ai tu timp sa-ti pese numa' de jocul Stelei...uita-te mai intai in 'groapa' ta...

de acord cu ceva polisti p'aci... meci recomandat cardiacilor, nu a fost cine stie ce tensiune datorita mizei infime... Steaua a dat chinuit golu' de care avea nevoie dupa care puteam sa stingem linistiti tembelizoarele...

alejandro
13th April 2006, 11:09
ma asteptam la un mcei greu,tot timpul am avut probleme cu Iasiul,e o nuca tare,bine ca s-a terminat cu bine si toat lumea e fericita...mai putin fanaticii:D

ps:ce bine ne sta in fruntea clasamentului:cool:

saphicus
13th April 2006, 11:16
...... asta e valoarea Stelei, are un joc infect, fara orizont, fara vreo faza spectaculoasa, cu goluri din penalty, din greselile adversarilor.

Daca ei vor lupta pt. Ch. League, ne meritam soarta !

Orice orb vede ca Steaua se bazeaza doar pe aparare, adica pe Autobaza.
Alo, echipa 0-0, chiar asa vreti sa faceti performanta ?
Nu mai vrem rusini stil Rosenborg.
Lasati si pe Rapid sa incerce.

Daca asta e valoarea Stelei, atunci valoarea echipei Dinamo care este?
N-ai invatat nici la varsta pe care o ai ca orice echipa, mai ales una de talia Barcelonei de Est, are si ea jocuri mai modeste, asa cum au si marile echipe din Europa! Ce, Barcelona n-a facut erori sau n-a pierdut meciuri dupa jocuri mai putin bune? IMPORTANTE SUNT OBIECTIVELE FINALE !! Ai priceput?

Sa stii ca noi ne luptam pentru Ch. League, iar voi va meritati soarta! Prima ta observatie pertinenta !! Aici ai dreptate 100% !!

Orice orb, NU VEDE, lucrul asta e SIGUR !! Despre ce Autobaza vorbesti ? Aaaaa, confunzi unul din cele mai bune cupluri de aparatori centrali din Europa cu Autobaza? Eroare impardonabila, Mon Cher!! Habar n-ai de fotbal!! Parol!!

Obsesiile tale (Jiji, MM sau Rosenborg), plasate indiferent de situatie si indiferent pe care thread, au aparut din nou odata cu reaparitia ta, dupa o lunga si binemeritata "meditatie", precum o mortaciune neingropata si...zgandarita mereu, pentru ca mirosul pestilential al putreziciunii sa creeze disconfort permanent si zazanie pe Forum !!

Nu mai vreti rusini stil Rosenborg!!
Iar o dai cu bata-n balta cu limba ta romana, amice! Are dreptate Desdemona
sa-ti atraga atentia ca esti un Google Boy ce scrii unele ineptii demne de o cauza mai buna si pe care, in plus, le si sustii !!
Limba romana precizeaza in legatura cu NUMARUL SUBSTANTIVELOR urmatoarele: Cele mai multe nume care exprima calitati, insusiri, stari fiziologice, AU NUMAI SINGULAR !! Iar DEX-ul confirma acest lucru. Deci nu exista rusine - rusini, lene - leni, cinste - cinsti, curaj - curajuri, . Maine te aud cu alte bazaconii d-astea pe Forum!!

N-ai tu treaba! Pe RAPID, personal, O ADMIR SINCER !! Joaca un fotbal frumos !! Si nu trebuie sa ne spui tu, ca sa o lasam sa incerce, INCEARCA EA SINGURA !! Ca alaturi de Steaua este o adevarata ECHIPA EUROPEANA!! :D

amnael
13th April 2006, 11:35
Singurul lucru care m'a bucurat mult(dincolo de victorie si de revenirea pe primul loc) este ca Steaua a luptat pana la sfarsitul meciului, au alergat pana in minutul 90 si, cel putin, pentru asta merita tot respectul, nu l'am prea vazut pe Dica sa alerge un meci intreg, astazi a facut'o si s'a vazut. Balan meci bun, sper ca Bostina sa'si revina cat mai repede si sa ne incante cu goluri ca cel din meciul cu Vaslui.
Forza Steaua!

be@
13th April 2006, 11:36
of of , ce prost jucam cate odata ... :no:


Bine macar ca recunosti . Asta-i fatza de campioana sau de semifinalista a Cupei UEFA? Cate suturi pe spatiul portii ati avut ? O sa va spulbere Boro ! Macar de-ar castiga campionatul Sportul , care joaca cel mai frumos fotbal la ora actuala, si obtine victorii clare , dar nu voi !

@ Remy : A fost penalty ! Si eu mor de ciuda, dar asta e realitatea . Sa nu-mi spui si mie ca tin cu ceausistii , ca s-ar intoarce lumea pe dos !


iti vine sa-i impusti pe moldoveni cand vezi ce de stelisti printre ei :D
ot: victorie scremuta a stelei
Mai , tu nu te mai baga in seama . Daca a spus lumea ca a fost penalty , sau ca Dinamo nu merita sa castige campionatul , asta inseamna ca tin cu echipa dintre cimitire ?

poliis
13th April 2006, 11:43
remy imi spui si mie cine e pe primul loc ??

eu zic ca tot dinamo e pe primul loc deocamdata :evil: (are avantaj la meciuri directe)

ps: bafta joi

boosaw
13th April 2006, 12:02
Desi sunt iesean si tin numai cu Poli de multi ani, pentru binele fotbalului romanesc, cred ca ar fi bine sa castige Steaua! Ar fi pacat ca anul acesta sa castige Dinamo campionatul si sa-si bata joc de punctele castigate in cupele europene de Steaua si Rapid! Va fi un meci greu oricum si cred ca diferenta de scor nu va fi mai mare de un gol. Sper insa sa nu fie accidentari in nici o tabara (asta ar mai lipsi).

IDEM... STEAUA, RAPID, SPORTUL MERITA DIN TOAMNA SA JOACE IN CUPELE EUROPENE

One-Man Show
13th April 2006, 12:07
Bine macar ca recunosti . Asta-i fatza de campioana sau de semifinalista a Cupei UEFA? Cate suturi pe spatiul portii ati avut ? O sa va spulbere Boro ! Macar de-ar castiga campionatul Sportul , care joaca cel mai frumos fotbal la ora actuala, si obtine victorii clare , dar nu voi !

@ Remy : A fost penalty ! Si eu mor de ciuda, dar asta e realitatea . Sa nu-mi spui si mie ca tin cu ceausistii , ca s-ar intoarce lumea pe dos !


Mai , tu nu te mai baga in seama . Daca a spus lumea ca a fost penalty , sau ca Dinamo nu merita sa castige campionatul , asta inseamna ca tin cu echipa dintre cimitire ?

Apuca-te de vopsit oua...sa nu te prinda sarbatorile nepregatita. Reusesti de fiecare data sa ma uimesti cu vastele tale cunostiinte in domeniu shi cu abilitatea ta iesita din comun de a percepe acest fenomen. :sleep:

be@
13th April 2006, 12:20
Asa ? Ia zi ! Ce nu-i adevarat din ce-am spus ? Sau iti place sa comentezi aiurea ? Probabil ati jucat extraordinar , si-am vazut eu alt meci ...

six
13th April 2006, 12:20
iti vine sa-i impusti pe moldoveni cand vezi ce de stelisti printre ei :D
ot: victorie scremuta a stelei:) mda :ok: :P ;)

armin
13th April 2006, 12:20
Asta-i fatza de campioana sau de semifinalista a Cupei UEFA? Cate suturi pe spatiul portii ati avut ? O sa va spulbere Boro ! Macar de-ar castiga campionatul Sportul , care joaca cel mai frumos fotbal la ora actuala, si obtine victorii clare , dar nu voi !


Hai ma, nu ne lashi? Multi ati fost, putini ati ramas. O sa muriti cu totii, cand trecem de Boro!

Vesnic aceeasi poveste. O sa va spulbere X si Y. Inca nu v-at dat seama ca NIMENI din uefa nu ne-a pus probleme, am defilat peste tot. N-am tremurat ca rapidul la Hamburg, si tot ei mai vorbesc de morcovi.



@ Remy : A fost penalty ! Si eu mor de ciuda, dar asta e realitatea.


Inchideti televizoarele! Vin semifinalele!

SORENSEN
13th April 2006, 12:21
eu zic ca tot dinamo e pe primul loc deocamdata :evil: (are avantaj la meciuri directe)

ps: bafta joi
E un paradox tipic romanesc si tipic regulamentelor LePeF-iste si anume in timpul campionatului la egalitate de pct se departajeaza dupa golaveraj ca prim factor...DA la sf campionatului se ia in considerare meciurile directe pana atunci ..STEAUA E PE PRIMUL LOC la golaveraj :ok: ...de fpat nu e chiar paradox ca nu se stie cum se termina si pot fi mai multe echipe la egalitate sau inca sa nu se fi jucat tur-retur si ASA SE SCAPA DE MARI BATAI DE CAP si se aplica la final regula ...

Be@ chill Sportul practica cel mai bun fotbal dupa cum si Poli T practica cel mai bun fotbal dupa doua etape si apoi ...pac cand tre sa joace cu echipele mai serioase vreo 3 infrangeri din 4 meciuri :o:

six
13th April 2006, 12:25
Poli T practica cel mai bun fotbal dupa doua etape si apoi ...pac cand tre sa joace cu echipele mai serioase vreo 3 infrangeri din 4 meciuri :o::rolleyes: mda.....din pacate :ok: :mda: