PDA

View Full Version : Editia a V-a Playoff



georgebz
19th July 2007, 02:20
Meciurile din PlayOff :

little_earl - georgebz 59-21
cycloneclau - cojanu 17-23

-----------------------------------

dumboss_yo - cojanu 23-33
patriots_4_ever - little_earl 7-31
----------------------------------

little_earl-cojanu 17-24


Echipe folosite :

dumboss_yo : Seahawks,Chargers,Patriots,Panthers,Falcons
little_earl : Giants,Bears,Broncos,Seahawks,Panthers,Ravens
cojanu : Lions,Seahawks,Chargers,Chiefs,Cowboys,Eagles

patriots_4_ever : Saints,Falcons,Ravens,Seahawks
cycloneclau : Bills,Bears,Chiefs,Panthers
georgebz : Giants,Patriots,Steelers,Colts

little_earl
19th July 2007, 13:24
Ravens (little_earl) @ Rams (georgebz) : 59 - 21

mda ... :D ... Ravens au o aparare prea tare pt Rams, 2 td-uri le-am luat pe final, in sfertul 4, mult timp scria doar 7 in dreptul lui george ... Rams au o aparare prea slaba pt ... mine :D cred c-am dat o singura data punt, in rest am dat 6 td-uri si un FG (celelalte 2 td-uri au venit dupa interceptii) ... Jamal Lewis a alergat ca-n vremurile bune :D nu mai tin minte sa fi avut cu el la madden 2 rush-uri de peste 20 de yarzi ... am avut o gramada de pass deflections (5 cu LOLB Adalius Thomas, 3 cu Ed Reed si Ray Lewis si multe altele :P), am avut 6 sack-uri, cate 3 pt fiecare DE, 3 interceptii din care 2 pt TD ... meci foarte bun pentru mine, foarte slab pentru george ...

pazea patriots_4_ever ca vine T.O. in semifinale :drak:

georgebz
19th July 2007, 13:47
da am facut cred ca cel mai slab meci ... am gresit si pentru ca am ales PlayBook Defensiv de la Ravens si nu prea am stiut ce scheme sa aleg ... oricum un meci cu multe puncte , deci spectaculos :P

little_earl
19th July 2007, 13:51
si eu tot playbook-ul de la ravens folosesc, si din toate asezarile alea cred c-am folosit 3-4 scheme :P

cojanu
19th July 2007, 16:10
daca va uitati atent la fiecare cate echipe a folosit
o sa observati ca sunt unii cu mai multe posibilitati
de alegere pentru k nu au jucat toate meciurile din grupa

dumboss_yo
19th July 2007, 16:31
are dreptate Cojanu, pentru ca cei din grupa B au jucat doar 4 meciuri in grupa pentru ca Master a fost descalificat ... ei sunt putin avantajati, dar asta e, nu avem cum sa schimbam situatia ...

little_earl
19th July 2007, 16:32
si ce daca .... daca ti-ai pastrat echipele bune pt playoff ce mai conteaza cu ce echipa joaca cutare?

cojanu
20th July 2007, 23:38
adica eu versus clau.
un meci frumos am avut emotii mari
reusisem sa ma distantez la 10 puncte
si clau a facut un kickof return :(

reusita meciului io creditez lui L.Smith, un catch de +50 yrds
pentru td ! clau venise la blitz cu toti ... si a ramas singur :p

westbrook a alergat mai mult ca LT ...

MvP: (TE) L.Smith ( 3 catches - 120 yrds - 1td )

cycloneclau
21st July 2007, 00:13
Si de ultimul meu set de play-uri, de la 17 yarzi, de n-am reusit din 4 incercari td, de ce nu zici nimic :P Si io am avut bulan, dar si tu, o gramada. Sper sa-l faca pe Rivers ceva mai bun in Madden 08, ca in realitate nu-i chiar asa slab (mai mult WR-ii lui, sa-i ia dracu de "scapaciosi", ca mai bine puneam copii in loc de ei sa prinda).

Fain meci oricum, emotii mari :ok:

cojanu
21st July 2007, 00:54
m-am gandit sa nu fie prea lunga declaratie
adevaru e ca cele mai mari emotii le-am avut in
acel ultim drive.

din pacate nush cu cine o sa joc in urmatorul meci :(

dumboss_yo
21st July 2007, 14:52
in seara asta trebuie sa ne jucam meciul neaparat pentru ca luni dimineata plec la tara, deci in cazul in care ma calific in SB va trebui sa il joc duminica ;)

cojanu
21st July 2007, 15:15
eu propun in aceasta dupa-masa
ca seara tu te culci devreme, iar eu am niste treaba intre 19 si 23

little_earl
21st July 2007, 15:46
Chiefs (patriots_4_ever) @ Cowboys (little_earl) : 7-31

meciul s-a intrerupt in sf.4 cand mai erau ceva mai mult de 2 minute de disputat, eu aveam mingea undeva pe la mijloc ... am hotarat de comun acord ca nu mai avea rost sa jucam si cele 2 minute...

n-am apucat sa fac poze, dar in atac am fost aproape perfect (am facut un singur fumble cu marion barber III) ... nu prea mai tin minte cum am dat td-urile, dar stiu ca am fost condus cu 7-0 dupa un TD de 60 de yarzi al lui larry johnson la primul play din prima posesie ... pe urma am fortat turnovers si m-am distantat pe tabela ... julius jones a fost MVP cu peste 100 de yarzi rushing si tot cam asa receivng :)

sper ca duminica sa terminam si campionatul asta :) cu a 3-a victorie consecutiva pt Eagles (special i-am pastrat pt SB)

cojanu
22nd July 2007, 00:18
m-am tot rugat de domnu dumbo
dar nu vrea deloc sa joace in aceasta seara
as fi vrut sa fie din nou
superbowlul duminica
asa ar fi cel mai frumos ....

dumboss_yo
22nd July 2007, 16:36
m-am tot rugat de domnu dumbo
dar nu vrea deloc sa joace in aceasta seara
as fi vrut sa fie din nou
superbowlul duminica
asa ar fi cel mai frumos ....
pey poate sa fie duminica, adica astazi... noi vom juca pe la 16:30, iar SB se va juca pe la 23:00 ... nu ti se pare ok ?!

cojanu
22nd July 2007, 16:44
ba da, ar fi ok
sa speram k o sa fie bibi pe la ora aia in cazul
in care castig eu
dar daca castigi tu ... e clar k nu azi
o sa dormi ca o papusica la ora aia

dumboss_yo
22nd July 2007, 17:00
hahahaaaaazul unde e ?! :drak: stii prea bine de ce nu am putut juca aseara ... cat despre emciul nostru, fie ca cel mai bun sa castige :yes: .

cojanu
22nd July 2007, 18:22
Patriots @ Eagles
33 - 23

ce pot sa zic, daca va uitati la mcNabb ... 4 int
la pauza am condus cu 20 - 2 din cauza unui saftey :( pe care
il puteam evita ... zic eu

in a doua parte a revenit dumbo, un KO return , si un td ...
ma speriasem, dar am reusit inca 1-2 td :)

MvP: Colvin 1 Int , 1 TD ....

dumboss_yo
22nd July 2007, 18:30
Cojanu (PATRIOTS) 33 - 23 dumboss_yo (EAGLES)
in primul rand vreau sa il felicit pe Cojanu pentru ca a ajuns din nou in SB ...
in al doilea rand, vreau sa ma critic pe mine pentru ca am avut cea mai proasta prima repriza de cand joc Madden NFL (4 INT, dintre care una returnata pentru TD, si doua atunci cand eu ma aflam la cativa yarzi de EndZone-ul patriotilor); ma bucur insa ca in a doua repriza am revenit si am marcat 3 TDs, insa diferenta de la pauza (20-2) era prea mare pentru a putea fi refacuta; cel mai mult ma irita faptul ca exista semnul egal intre yarzii ofensivi reusiti de mine si Cojanu (266), si de aceea pot afirma fara rezerve ca Turnovers au fost cele care au facut diferenta in aceasta partida.
in al treilea rand, urez mult succes finalistilor si sper ca veti face amandoi un meci mare ...

cojanu
23rd July 2007, 00:48
pentru prima oara (cred ) de cand jucam madden (online)
avem un nou SB winner !!!
adica eu :p

lucrurile au stat ca intro finala
super aparari, super faze, mai putin interceptii
0 de o parte si de alta

cred k MvP a fost Dallas Clark 2 td si peste 100 yrds receptionati

little_earl
23rd July 2007, 01:07
george a castigat primele 2 editii, eu am tot 2, si tu ai una

da ... unul dintre cele mai proaste meciuri ... si asta nu numai din cauza realizarilor din teren (au fost niste mingi scapate de receiveri, pase prea scurte, o interceptie scapata) ci mai ales din cauza deciziilor luate

la inceputul meciului am incercat niste scheme noi, care nu rezultau decat in niste tentative disperate de fuga cu mcnabb ... am fortat un fumble, am recuperat in jumatatea lui florin, dar n-am scos decat 3 puncte

pe urma a mers cum a mers in atac (totusi, am avut doar 5 minute posesia) dar in aparare n-am jucat niciodata mai slab ... fiind obisnuit cu stilul lui george de a juca cu colts, m-am concentrat mai mult pe marvin harrison si pasa lunga, insa o schema cu dallas clark alergand un corner route parca, inspre sideline-ul din dreapta, m-a omorat ... eu care gaseam mereu antidot :D n-am reusit sa opresc schema asta, si am luat 2 td-uri ...

ultimele minute au fost aiurea, am degajat mingea dupa ce am egalat la 17, florin a reusit un return lung, dar a fost intors la linia de 11 pt un holding, si n-am reusit sa-l opresc, a miscat lanturile, a ajuns in FG range, unde mi-am consumat cele 3 TO-uri, a ajuns la 4th and inches undeva la linia mea de 3 yarzi si se pregatea sa mearga, un eventual 1st down terminand practic meciul ... insa in timp ce setam asezarea, incercand sa inghesui D-line-ul, am apasat pe sageata in jos (pe semne fara sa apas inainte pe W) si am facut encroachment, dandu-i astfel 1st and goal cu un 1.40 ramase, ne mai avand time outs - meciul era jucat, trebuia sa dea qb kneel sa treaca timpul, plus un FG in ultima secunda ... insa a incercat la 3rd down sa inscrie - eu bagasem Quarter formation pt a-l lasa sa inscrie mai usor (daca-l opream ceasul continua sa ticaie) asa ca l-am lasat si a inscirs .... aveam deci vreo 28 de secunde pt un comeback, dar n-am reusit un return bun, n-am reusit sa ies out of bounds la prima pasa, am mai incercat 2 Hail Mary dar fara folos - daca reuseam sa inscriu as fi mers pt 2 point conversion, daca ajungeam in Over Time si castiga mingea nu puteam sa-l opresc, n-am facut-o tot meciul

asadar felicitari pt Cojanu, care are primul pick in team draft-ul pt Madden 08 ;)

pacat ca n-am oferit un meci la fel de frumos ca ultimul SB (sunt convins ca pt florin a fost cel mai frumos meci :) )

georgebz
23rd July 2007, 01:23
din 4 receptii peste 100 yarzi ... e clar ca a fost cel care a decis meciul :) ...

felicitari cojanu pentru reusita ... pentru a nu se mai face confuzii o sa fac si un thread cu castigatorii de pana acum :P

cojanu
23rd July 2007, 10:26
:)) da imi cer scuze , nu stiam exact cum sta treaba
intr-adevar a fost un meci foarte frumos
desi tind sa cred k finala trecuta la all pro a fost mai frumoasa

la madden 08 tind sa cred k o sa aleg patriots sau cowboys
am fost impresionat de patriots in cateva meciuri, singura lor problema
fiind ca nu au receiveri :D dar in 08 s-a rezolvat problema :)

Patriots
23rd July 2007, 11:55
Felicitari Cojane pentru castigarea SB!Ti-ai luat revansa pentru SB din sezonul trecut :)

PS: Sper ca nu vorbeai serios cand ziceai ca ii alegi pe Pats.Nu-i asa ? :D

little_earl
23rd July 2007, 11:58
daca nu-i alege el ii aleg eu :drak:

Patriots
23rd July 2007, 12:29
daca nu-i alege el ii aleg eu :drak:

Hai mah earl.Ce te-a apucat cu Pats??Pana acum nimeni nu ii lua.Doar eu si clau si acum toata lumea bataie pe ei :( Nu te mai intelegi cu Eagles sau Ravens ?

little_earl
23rd July 2007, 12:39
pai nu-i lua nimeni pt ca n-aveau receiveri, la anul o sa-i aiba pe randy moss si pe donte' stallworth, plus ca un LB dintre cei 3 foarte batrani si lenti va fi inlocuit de adalius thomas, deci un plus de viteza in defensiva

eagles: - mcnabb a fost accidentat, probabil o sa-i mai scada din valoare; a plecat stallworth la patriots si nu mai au un receiver de calitate; a plecat SS michael lewis pe care eu il foloseam titular la madden; a plecat DT darwin walker
+ a venit OLB takeo spikes

ravens: - derrick mason a imbatranit si a un sezon prost, deci va scadea mult si la madden, adalius thomas a plecat la patriots si nu a fost adus un inlocuitor pe masura; samari rolle a avut un sezon prost si va scadea pe la vreo 85 overall
+ mcgahee poate fi considerat un upgrade fata de jamal lewis; mark clayton a avut un sezon promitator si anul asta va exploda;

deci patriots, sau alta echipa daca-i alege florin :D

dumboss_yo
23rd July 2007, 12:43
sper ca in prima editie de Madden 08 se vor alege echipele in functie de locurile ocupate in acest ultim campionat de Madden 07, respectiv: Cojanu, Little_Earl, dumboss_yo / patriots_4_ever ..........:drak:

Patriots
23rd July 2007, 12:44
pai nu-i lua nimeni pt ca n-aveau receiveri, la anul o sa-i aiba pe randy moss si pe donte' stallworth, plus ca un LB dintre cei 3 foarte batrani si lenti va fi inlocuit de adalius thomas, deci un plus de viteza in defensiva

eagles: - mcnabb a fost accidentat, probabil o sa-i mai scada din valoare; a plecat stallworth la patriots si nu mai au un receiver de calitate; a plecat SS michael lewis pe care eu il foloseam titular la madden; a plecat DT darwin walker
+ a venit OLB takeo spikes

ravens: - derrick mason a imbatranit si a un sezon prost, deci va scadea mult si la madden, adalius thomas a plecat la patriots si nu a fost adus un inlocuitor pe masura; samari rolle a avut un sezon prost si va scadea pe la vreo 85 overall
+ mcgahee poate fi considerat un upgrade fata de jamal lewis; mark clayton a avut un sezon promitator si anul asta va exploda;

deci patriots, sau alta echipa daca-i alege florin :D

E clar nu am nici o sansa sa joc cu Pats sezonul urmator :(

cycloneclau
23rd July 2007, 12:49
Dintr-o data toti vreti Patriots :headbang: Mai bine i-ati lasa pt fanii adevarati :yes:

De-abia astept sa vad cum o sa fie Madden 08