PDA

View Full Version : Vreau sa progresez la alergat pe 1 km, cum as putea sa scot un timp cat mai scurt



George123
18th July 2007, 00:47
Vara aceasta am terminat liceul si vreau sas ma inscriu la Academia de politie si trebuie sa dau o proba de rezistenta, si de alergat viteza.cum asa putea sa le imbunatatesc, as dorii dk se poate pana la cel mai mic detaliu care ma poate ajuta(inclusiv dk conteaza respiratia pt a progresa, papucii, pozitia corpului la alergare, pozitia mainilor si miscarea lor pe langa corp etc)
Vreau sa progresez la alergat pe 1 km, cum as putea sa scot un timp cat mai scurt.

florin_symi
29th July 2007, 19:48
mai eu pot sa iti spun multe detalii dar cel mai bine ar fi sa vorbesti cu un antrenor de atletism!!
asa el o sa te vada mereu si va sti ce sa iti dea sa faci.
app. si la noi la clubul de atletism au venit cativa pentru academia de polite si se descurca destul de bine!!
bafta!!

Incubus
29th July 2007, 20:01
Vara aceasta am terminat liceul si vreau sas ma inscriu la Academia de politie si trebuie sa dau o proba de rezistenta, si de alergat viteza.cum asa putea sa le imbunatatesc, as dorii dk se poate pana la cel mai mic detaliu care ma poate ajuta(inclusiv dk conteaza respiratia pt a progresa, papucii, pozitia corpului la alergare, pozitia mainilor si miscarea lor pe langa corp etc)
Vreau sa progresez la alergat pe 1 km, cum as putea sa scot un timp cat mai scurt.

cu un caine ai incercat? :ras-plans:

coloratul
12th November 2013, 11:52
florin_symi, poti sa imi spui de unde esti si cum pot sa fac performanta in proba de 800 si 1500? ms