PDA

View Full Version : Arsenal Londra - Manchester United



RajaF
7th April 2006, 21:21
Dupa ce zici fotbal si Anglia, zici Arsenal, Liverpool si Manchester United. Arsenal si Manchester a fost un meci de referinta pe parcursul istoriei, dar in ultimii 10 ani o data cu scaderea in valoare a echipei Liverpool, a devenit derby-ul campionatului englezesc. Pe langa asta, nu a existat decat un meci intre cele doua echipe care sa nu aiba o miza foarte importanta (6-1 pentru Manchester :().

Pe 9 se joaca a doua parte a derby-ului din campionatul curent. Daca tunarii castiga, ManU pierde campionatul, daca tunarii pierd, isi pun in pericol locul de Champions League de la anul. Meci cu miza extraordinara pentru amandoua echipele.

Tunarii isi aduc aminte sper cum am castigat campionatul pe Old Traford prin golul lui Wiltord :D

Peste doua zile mergem pe Teatrul Viselor din nou, sa ne intalnim cu Diavolii Rosii, si speram sa le furam din nou campionatul de sub nas.

Duminica fanii Chelsea o sa poarte alb rosu :drak:

Rebellz
7th April 2006, 21:25
bate arsenal cu 2-0
HAI ARSENAL !!

RajaF
7th April 2006, 21:31
Wenger a declarat ca merge la victorie. Nu o sa foloseasca asezarea 4-5-1 pe care o utilizeaza in CL ci o sa mearga pe 4-4-2 cu Henry si probabil Reyes sau Adebayor in fata. Pires s-ar putea sa inceapa rezerva din nou.

De acum si pana la sfarsitul campionatului nu trebuie sa mai piarda nici un punct, nici macar pe Teatrul Viselor.
Sa le aratam din nou spurcatilor de ce am fost "The Invincibles"

Kor
13th May 2006, 14:49
Wenger a declarat ca merge la victorie. Nu o sa foloseasca asezarea 4-5-1 pe care o utilizeaza in CL ci o sa mearga pe 4-4-2 cu Henry si probabil Reyes sau Adebayor in fata. Pires s-ar putea sa inceapa rezerva din nou.

De acum si pana la sfarsitul campionatului nu trebuie sa mai piarda nici un punct, nici macar pe Teatrul Viselor.
Sa le aratam din nou spurcatilor de ce am fost "The Invincibles"

Ihim... ati aratat, bre... Numa' 2-0, ca ne-a fost mila de voi... De-abia ati prins Liga Campionilor pentru la anul , vai si amar de tunul vostru :drak: