PDA

View Full Version : Faze hazlii: "ce fac politistii celor pe care ii examineaza pentru permis"



tchibos
17th July 2007, 23:58
Cand faceam scoala de soferi circulau tot felul de glume sau patanii mai mult sau mai putin fictive. Pentru asa ceva am deschis treadul, convins fiind ca peste tot au existat "povesti adevarate"

Incep eu..

ce imi amintesc e ca spuneau unii ca sunt politisti care dupa ce te asiguri ca nu ai frana de mana trasa ei ti-o ridicau ca sa vada ca stii c se intampla si de ce nu pleca masina

sau alta..

cica un politist care merge cu geamul deschis si-a pus "basca' mai pe dreapta si in intersectie a facut in asa fel sa cada pe geam, dupa care i-a spus examinatului sa opreasca repede ca isi recupereze sapca.. si ala o oprit brusc iar politistul l-a intrebat ce e cu el si de ce opreste in mijlocul intersectiei

Kainsashiki
18th July 2007, 00:16
cand am dat traseul a trebuit sa fiu martor pt cineva si ala nu era prea indemanatic....a plecat fara centura, fara sa semnalizeze...nu semnaliza niciodata...l-a pus sa faca intoarcerea si a plecat cu a treia......si politistu urla de nebun...."baaaa tampitule, cum vrei tu sa iei carnetul? baaa penibilule, cine te-a invatat sa conduci? baa, da prost mai esti".....ala conducea din ce in ce mai prost si la un moment politistu ii zice: "ia mana de pe volan". ia ala mana si incepe politistu sa conduca, parcheaza frumos si ii zice..felicitari, sa te duci saptamana viitoare sa-ti faci pozele pt permis...am ramas mut :D

GruppoApparte
18th July 2007, 00:28
lol haha :)))))))))) serios Diablo ?
tare faza inca imi vine sa rad

Jerry20cm
18th July 2007, 00:35
da, 100 euro + 1 milion costa :D

Elvis81
18th July 2007, 07:36
o faza reala....cand faceam eu scoala de soferi trebuia sa mergi si la sala sa faci niste cursuri...era acolo o blonda ( coincidenta sau nu:D ) care se pregatea sa dea a 9-a oara pt permis:happy ultimele 7 dati picase sala dar faza tare a fost cand am auzit de ce a picat prima data...era intr-o intersectie si dupa ce nu a acordat prioritate si-a dat seama si a pus frana asa brusc incat i-a sarit cascheta la politai....faza era ca daduse dreptul si probabil ca ar fi trecut-o si asa dar proasta i-a spus ca doar nu e nici o problema ca a dat bani:happy politaiul i-a dat banii inapoi si a picat-o:happy

alta faza mai tare e din auzite....nu's ce mare mahar de la rutiera SV a picat-o pe nevasta-sa de vreo 5 ori pt ca nu voia ca aia sa aiba permis si sa-i conduca masina:happy si aia venea ca proasta la examen doar doar i se face mila la prost:happy cred ca dupa ce o pica la examen nu mai primea ala p***a o luna:happy

Hard
19th July 2007, 01:26
da, 100 euro + 1 milion costa :D

putin:)

Elvis81
19th July 2007, 07:07
eu cand am dat examen,dupa ce am luat sala,a venit instructorul si a zis sa dam cate 500 mii la politai ca sa trecem usor orasul...n-am vrut sa dau ca stiam sa conduc f bine,dar m-am gandit ca daca toti dau mai bine sa dau si eu ca nu se stie...cat despre permise luate aiurea stiu pe cineva care a dat 3000 euro acum vreo 7 ani si a luat permis chiar daca avea 17 ani...no comment

Cristian
19th July 2007, 12:48
cand am dat traseul a trebuit sa fiu martor pt cineva si ala nu era prea indemanatic....a plecat fara centura, fara sa semnalizeze...nu semnaliza niciodata...l-a pus sa faca intoarcerea si a plecat cu a treia......si politistu urla de nebun...."baaaa tampitule, cum vrei tu sa iei carnetul? baaa penibilule, cine te-a invatat sa conduci? baa, da prost mai esti".....ala conducea din ce in ce mai prost si la un moment politistu ii zice: "ia mana de pe volan". ia ala mana si incepe politistu sa conduca, parcheaza frumos si ii zice..felicitari, sa te duci saptamana viitoare sa-ti faci pozele pt permis...am ramas mut :D

:happy:happy:happy Bai las-o :cry:

Elphax
19th July 2007, 12:56
cand am dat eu , acum cativa ani, a luat intai fetele, le-au pus sa intre pe strazi cu sens unic, pe interzis, si toate au pus botu - si evident toate au picat saracele - era un misogin 100% garcea ala ...

Cristian
19th July 2007, 20:30
o faza reala....cand faceam eu scoala de soferi trebuia sa mergi si la sala sa faci niste cursuri...era acolo o blonda ( coincidenta sau nu:D ) care se pregatea sa dea a 9-a oara pt permis:happy ultimele 7 dati picase sala dar faza tare a fost cand am auzit de ce a picat prima data...era intr-o intersectie si dupa ce nu a acordat prioritate si-a dat seama si a pus frana asa brusc incat i-a sarit cascheta la politai....faza era ca daduse dreptul si probabil ca ar fi trecut-o si asa dar proasta i-a spus ca doar nu e nici o problema ca a dat bani:happy politaiul i-a dat banii inapoi si a picat-o:happy

alta faza mai tare e din auzite....nu's ce mare mahar de la rutiera SV a picat-o pe nevasta-sa de vreo 5 ori pt ca nu voia ca aia sa aiba permis si sa-i conduca masina:happy si aia venea ca proasta la examen doar doar i se face mila la prost:happy cred ca dupa ce o pica la examen nu mai primea ala p***a o luna:happy


:happy:happy:happy Prea tare....

resita
19th July 2007, 20:43
cand am dat si eu, ne-a adunat sa ne spuna rezultatele si a inceput politaiul sa strige X-24, y -22 etc. la un momendat il striga pe unul vasilescu hai sa tev vad vina in fata, asta bucuros iese in fata la care vine replic ,, ma tu esti pericol public, nici pe trotuar sa nu mergi, ai 7 pct'' :happy:happy

Cristian
19th July 2007, 20:45
:happy Ce i-a zis-o lu asta :cry:

Elvis81
19th July 2007, 21:07
cand am dat si eu, ne-a adunat sa ne spuna rezultatele si a inceput politaiul sa strige X-24, y -22 etc. la un momendat il striga pe unul vasilescu hai sa tev vad vina in fata, asta bucuros iese in fata la care vine replic ,, ma tu esti pericol public, nici pe trotuar sa nu mergi, ai 7 pct'' :happy:happy

tare faza:happy:happy

cand am dat eu au fost vreo 4 care au picat cu 2-5 puncte...cum draq sa faci doar atat cand si cu un ochi legat la spate si nimeresti mai multe:groggy:

Celso
19th July 2007, 21:50
faza tare este aici la Ilioara (sau si la altele, nu am de unde sa stiu) , cand da rezultatele la sala....sala e plina ochii, iar la sfarsit cand arunca ultimul dosar pe masa....mai sunt cativa care striga ...yeeeeeeeeeeyeeeeeeeeeee:D:lol::evil:

in rest ce sa zic, faza hazlie:groggy: ....am dat examenul la traseu cu un politist foarte de treaba,(nu va ganditi la alte prostii:)), ...dupa ce am facut traseul, am parcat, eu pusti de 18 ani, clasa a XII-a....ce sa imi zica baiatu' decat: "ai grija, sa nu iti "rupi capul", ca esti tanar":):D....si de atunci ii respect cu sfintenie sfatul;)...3 ani , 70.000 km mersi, nici un accident, nici o amenda...:rolleyes:...:D

Universal
19th July 2007, 22:11
cati bani dati :D?

Sorin Blaj
20th July 2007, 00:02
cand am dat si eu, ne-a adunat sa ne spuna rezultatele si a inceput politaiul sa strige X-24, y -22 etc. la un momendat il striga pe unul vasilescu hai sa tev vad vina in fata, asta bucuros iese in fata la care vine replic ,, ma tu esti pericol public, nici pe trotuar sa nu mergi, ai 7 pct'' :happy:happy
Asta e tare de tot.

Eu ce sa zic, am invatat doua saptamani decretul. Am facut 23 de puncte si am gresit 3, clare de tot, dar eu le-am interpretat original si le-am ratat. :)

Faza hazlie acum: Cand faceam scoala, la un moment dat, instructorul mi-a dat doua chestionare pentru antrenament. Am dat examenul, am luat carnetul, se dadea sala, poligon si oras. Dupa vreo luna de la examen suna telefonul. Cine credeti ca era? Instructorul. Te rog sa-mi aduci chestionarele, ca trebuie sa le dau la alt elev. :)

tchibos
20th July 2007, 17:34
era acolo o blonda ( coincidenta sau nu:D ) care se pregatea sa dea a 9-a oara pt permis:happy :happy

nu stiu cum e la voi dar pe vremea mea era o regula: blondele trec :D.. aveam in masina o blonda cu o fusta mini (si asta era toamna cand eu tremuram in blugi) care a mers si pe trotuar cand a luat o curba. Nu ne-a spus rezultatele (cae puncte scosesem) doar daca ai luat sau nu. Si blonda luase.. bine ca la cum arata cred ca eu daca eram politist si daca ma calca si tot o treceam :)

Conserva
8th August 2010, 10:53
Eu am auzit o faza. Era elevul nostru la volan si se urca politistu in dreapta, ii spune sa-si regleze oglinziile,scaunu etc , la care dupa ce termina , elevu ii spune politistului: "Puneti-va centura... Decolam! " . Gaboru bineinteles ca nu a apreciat gluma si cu o fatza, gen :| i-a spus: "felicitari, ai picat examenu!"

goushaliru1
8th August 2010, 10:59
Eu am auzit o faza. Era elevul nostru la volan si se urca politistu in dreapta, ii spune sa-si regleze oglinziile,scaunu etc , la care dupa ce termina , elevu ii spune politistului: "Puneti-va centura... Decolam! " . Gaboru bineinteles ca nu a apreciat gluma si cu o fatza, gen :| i-a spus: "felicitari, ai picat examenu!"

criminal elevul,e ca in bancul cu mergeam prea repede?NU,zburatie prea jos!:))