PDA

View Full Version : Posturi deficitare pe termen lung!



Luis Garcia10
17th July 2007, 22:33
Ma gandesc ca asteptam cu totii "bombele" lui Gigi Becali cu ceva entuziasm si am deschis acest thread pentru a vedea de ce e nevoie cu adevarat pe termen mai lung la Steaua ! Sa spuneti si voi ce considerati ca e esential sa cumparam pentru a avea un sezon cat mai reusit!
Lotul:

Portari: Vatca, Cernea, Lungu
Fundasi: P.Marin, Golanski, Nesu, Emeghara, Goian, Ghionea, Baciu
Mijlocasi: Nicolita, Badoi, Coman, Ochirosii, Bostina, Cristocea, Bicfalvi, Radoi, Lovin, O Petre
Atacanti: Dica, Iacob, Neaga, Badea, Gurita

Astept cu interes parerile voastre!

Ferdininho
17th July 2007, 22:38
Pe Mihaita Plesan de la Poli.

YoYoyOi
17th July 2007, 22:42
un portar, un mijlocas la creatie si o linie de fund :D

Luis Garcia10
17th July 2007, 22:43
O linie de fund? :o: :o: :| Adica centrali sau ce? :|

Mynsc
17th July 2007, 22:45
Pe Mihaita Plesan de la Poli.

Doamne Fereste! :P

Posturile "deficitare" dupa parerea mea sunt 3: portar, fundas central si mijlocas central ofensiv.

Nu sunt critice niciunul, insa viitoarele transferuri pe acestea ar trebui sa se axeze.

Ca portar tare mi-ar place sa-l vad pe Marius Popa la Steaua, ca fundas central mi-ar place sa-l avem pe Sousa de la CFR iar ca mijlocas ofensiv habar n-am, ar trebui adus cineva din strainatate deoarece aci in Romania cam ducem lipsa.

Luis Garcia10
17th July 2007, 22:47
Eu cred ca ne mai trebuie un portar , un mingicar si un atacant ( doar peste ce avem deja! ca la numar nu mai tre` :D ) ! DAR! Beleaua e ca pe termen scurt avem nevoie de un fundas...desi eu nu inteleg de ce nu este trimis Mirel inapoi pe linia de fund! :| :o: :groggy:

Dani3l
17th July 2007, 22:50
Credeti ca Vatca sau Cernea e mai bun ca Andrey?Sincer,ma indoiesc..portar n-ar fi cazul sa mai cumpere,atata timp cat l-ar readuce in lot pe Andrey.Post 89,Steaua a avut o problema cu portarul,de la stangaciu la ritli,stelea,rotaru :)) tene,hamutovski,carlos...e nevoie de un mijlocas,la atacanti suntem acoperiti:dica,neaga,iacob,gurita,badea..chiar prea multi:D

Adi Da Samraj
17th July 2007, 23:00
un portar, un mijlocas la creatie si un fundas central

Mynsc
17th July 2007, 23:01
Vad ca aici suntem cam toti de acord :)

Geografu
17th July 2007, 23:09
Un mijlocas de creatie neaparat,apoi un portar si poate si un atacant ! ;)

Ioca10
17th July 2007, 23:09
Urgent...un fundash;)

Luis Garcia10
17th July 2007, 23:10
In ultimele doua posturi voi doi ati rezumat exact cum sta situatia si in capul meu :D :ok:

YoYoyOi
17th July 2007, 23:31
adica portar, fundas, mijlocas si atacant :D

Adi Da Samraj
17th July 2007, 23:33
prioritatea in ordinea asta

YoYoyOi
17th July 2007, 23:38
normal :ok:

Luis Garcia10
17th July 2007, 23:38
Dar nu ar fi cam multi apoi? :o: :o: :rolleyes: 29!! :| :D

YoYoyOi
17th July 2007, 23:52
lasa sa fie cat de multi. ca in primele 10 etape ramanem fara vreo 5 (eliminati) si alti 5(accidentati)...

otinho
18th July 2007, 00:30
un fundas central si un jucator de creatie ofensiv urgent altfel avem probleme :(

Snake_21
18th July 2007, 01:24
Portar - Hamutovski Fundas - Chivu :lol: :P nu stiu dar sa fie unu bun si mijlocas de creatie :D atacanti zic eu ca avem :D

Rossi
18th July 2007, 08:35
portar : si Cernea si Vatca sunt la fel de modesti
fundas central : in afara de Goian si de Ghionea (accidentat) nu aveti alt fundas central ... Baciu e mai mult decat modest


--------------------------Cernea(Vatca)----------------------------
----Golanski(Marin)----Baciu(???)---Goian(???)---Emeghara(Nesu)-----
------------------------------Radoi(O.Petre)
----Nicolita(Badoi)---Cristocea(Bicfalvi)---Ochirosii(Croitoru/Bostina)---
-----------------Dica(Gurita)
----------------------------------------Neaga(Iacob)

Jerry20cm
18th July 2007, 09:42
bine, in echipa facuta de tine i-ai uitat pe Badea si Lovin.
Intr-adevar, avem neaparata nevoie de inca un fundas central.

Rossi
18th July 2007, 10:56
bine, in echipa facuta de tine i-ai uitat pe ...


Ghioane accidentat , Badea accidentat ... Lovin o sa fie rezerva eterna ... e pe acelasi post cu Radoi si O. Petre ...

otinho
18th July 2007, 13:02
never !! Lovinho e star :great:

Mynsc
18th July 2007, 23:14
portar : si Cernea si Vatca sunt la fel de modesti
fundas central : in afara de Goian si de Ghionea (accidentat) nu aveti alt fundas central ... Baciu e mai mult decat modest


--------------------------Cernea(Vatca)----------------------------
----Golanski(Marin)----Baciu(???)---Goian(???)---Emeghara(Nesu)-----
------------------------------Radoi(O.Petre)
----Nicolita(Badoi)---Cristocea(Bicfalvi)---Ochirosii(Croitoru/Bostina)---
-----------------Dica(Gurita)
----------------------------------------Neaga(Iacob)


Gurita varf retras? :happy. Lui Dica i se potriveste de minune postul, dar lui Gurita...

Dani3l
18th July 2007, 23:17
Atat Cernea cat si Vatca nu au impresionat in pregatiri,atunci,de ce sa nu dai o sansa lui Andrey?Ce a facut baiatul asta,atat de ingrozitor incat sa nu-l bagi nici in lotul mare...coman,lovin,nicolita,ov petre joaca bine-mersi la Steaua,in timp ce Andrey se antreneaza cu echipa a 2 a....hagi incepe sa adopte pozitia ghiocel fata de gigi...am mai multa incredere in Andrey decat in "fratica,banel" a se citi cernea si vatca...

Mynsc
18th July 2007, 23:30
Cernea a aparat aproape exemplar in toate meciurile sale, a facut atatea greseli in 30+ meciuri cate a facut Andrey in doua si Carlos in 10 minute :P. Dupa parerea mea Andrey nu prea are loc in prima echipa.

Dani3l
18th July 2007, 23:33
Ce greseli a facut Andrey?:))Hai sa vorbim de greseli grave,gen Carlos vs Lyon..cernea a comis-o cu sevilla,remember?Zi-mi un meci in care Andrey a "facut-o lata".

Geografu
18th July 2007, 23:34
Gloria - Steaua,Steaua - Dinamo sunt exemple la care doar cand ma gandesc imi vine sa il impusc.Vrei sa continui ? :rolleyes:

Dani3l
18th July 2007, 23:38
Ce?Gloria?A fost 2-0..unde a gresit?La meciul cu dinamo a luat goluri imposibile...1 gol din greseala lui Radoi,restu de 3 imparabile...toate in vinclu.
Cand ma gandesc la greseala lui cernea inainte de pauza..in meciul cu sevilla...sau golul luat cu kiev.Steaua are o problema cu portarii,si nu de anul acesta.Insa,nu cred ca Andrey e atat de slab incat nici in lotul largit sa nu-l iei...am luat portarul care a incasat cel mai multe goluri in camp trecut(vatca) si il trimitem pe andrey la tineret...:happy

Mynsc
18th July 2007, 23:39
Meciurile nu le mai stiu exact, dar stiu ca in campionat a avut o serie neagra rau.

Mynsc
18th July 2007, 23:42
Ce?Gloria?A fost 2-0..unde a gresit?La meciul cu dinamo a luat goluri imposibile...1 gol din greseala lui Radoi,restu de 3 imparabile...toate in vinclu.
Cand ma gandesc la greseala lui cernea inainte de pauza..in meciul cu sevilla...sau golul luat cu kiev.Steaua are o problema cu portarii,si nu de anul acesta.Insa,nu cred ca Andrey e atat de slab incat nici in lotul largit sa nu-l iei...am luat portarul care a incasat cel mai multe goluri in camp trecut(vatca) si il trimitem pe andrey la tineret...:happy

Vatca e achizitie noua, n-ai cum sa-l cumperi si sa-l trimiti direct la echipa a doua :P. probabil daca nu va confirma va avea si el aceeasi soarta.

Da ia gandeste-te de exemplu si la meciul cu Ceahlaul cand Cernea a avut vreo 3 interventii de mi s-a zbarlit parul pe corp :P. Sau in meciul cu Real...

Geografu
18th July 2007, 23:46
Vrei sa spui Daniel ca foarfeca lui Danciulescu nu putea fi evitata daca nu iesea in careu ca o curca beata derutata ? Sau golul lui Niculescu cand s-a plasat mizerabil la lovitura libera nu e gafa ?
Si daca vrei sa continui seria mai amintesc si meciul cu Rapid cand al doilea gol s-a luat pe gafa lui.
Singura realizare a baiatului astuia la Steaua e meciul de cupa cu Otelul cand chiar ne-a salvat ! Prea putin insa ca sa fii in lot macar la Steaua !

Dani3l
18th July 2007, 23:53
Vrei sa spui Daniel ca foarfeca lui Danciulescu nu putea fi evitata daca nu iesea in careu ca o curca beata derutata ? Sau golul lui Niculescu cand s-a plasat mizerabil la lovitura libera nu e gafa ?
Si daca vrei sa continui seria mai amintesc si meciul cu Rapid cand al doilea gol s-a luat pe gafa lui.
Singura realizare a baiatului astuia la Steaua e meciul de cupa cu Otelul cand chiar ne-a salvat ! Prea putin insa ca sa fii in lot macar la Steaua !

1."Foarfeca" lui Danciu:asa pot sa spun si eu..se putea evita golul daca apararea isi facea treaba...
2.Golul lui Niculescu:niculescu si dica sunt cei mai buni executanti de lovituri libere ..daca iti prinde poarta ,e gol...
3.Cu rapid,hmmm,nu mai stiu golul 2 ...retin doar golul lui thereau si ochirosii:drak:
4.Andrey a jucat prea putin la Steaua.:ok:
Hai sa nu o mai lungim cu discutia,risca sa devina o discutie de chat,irc,ym:D daca vrei sa dezbatem pe larg,baga un pm cu userul tau de YM.:rolleyes:

Mynsc
18th July 2007, 23:57
Eu daca as fi selectioner l-as lua pe Cernea in lot, si nu din cauza ca-s stelist :P. Parerea mea e ca nici Hamutovski nu apara la fel de bine. Problema cu acest post e ca lipseste cu desavarsire o rezerva buna, Vatca si Andrey sunt mult sub Cornel.

whisper
19th July 2007, 20:46
Eu cred ca e nevoie de un portar bun...cel mai mult...apoi da ar trebui un fundas, nu stiu daca de atacanti ar fi nevoie..avem destui si dupa nume ar fi buni..dar sa ii vedem la lucru(nu ca nu am fi vazut ce realizari "marete" au avut in amicale).Mijlocas? :thinkso: nu m-ar deranja sa aduca.

Luis Garcia10
19th July 2007, 22:15
Portar de 23 de ani, cu calitati si inalt cum e Andrey e de perspectiva...noi ne cam batem joc de el :|

Snake_21
19th July 2007, 22:16
Pai eu sunt de parere ca mai merita o sansa :(

otinho
20th July 2007, 00:59
andrey chiar nu mai are sanse acuma dupa venirea lui zapata .. pacat de el .. si-a cam batut jiji joc de el :(

Elvis81
20th July 2007, 01:45
faza e ca la Steaua se asteapta performante imediat si rabdarea nu e chiar punctul forte....nu prea se mai acorda a 2 a sansa...vezi cazul Rachita...cam asa va fi si cu Hagi: daca nu confirma imediat( doamne fereste) atunci sigur nu va ramane mult timp....

Mynsc
20th July 2007, 08:23
La Hagi e caz special datorita legaturii de rudenie intre cei doi. Eu as zice sa ne obisnuim cu "Regele" deoarece cred ca va sta mult si bine la Steaua :).

Elvis81
20th July 2007, 20:12
as putea sa te contrazic: SUNT SIGUR ca Hagi isi va da demisia in caz de esec(doamne fereste) nu e ca olaroiu sa tina cu dintii de un post

fiscu
25th July 2007, 00:39
mijlocas la creatie poate sa joace dica ascum ca l am adus pe neaga. care poate face un cuplu bun de atac cu badea... ca toata lumea zicea de mijlocas la creatie

Luis Garcia10
25th July 2007, 00:42
Da..sa speram ca se va plia si pe acel post Dicanu`..desi la valoarea lui, nu cred sa aiba probleme :D :ok: :P

Universal
25th July 2007, 14:53
La Hagi e caz special datorita legaturii de rudenie intre cei doi. Eu as zice sa ne obisnuim cu "Regele" deoarece cred ca va sta mult si bine la Steaua :).

Eu sper sa aduca 1 titlu anul acesta...gratie rudeniei :P