PDA

View Full Version : RANDURI PENTRU CEI MAI "ADEVARATI"SUPORTERI"



EDMOND_
10th December 2003, 18:53
Dragi prieteni ,

In urma cu o saptamana mi s-a propus sa fiu moderator pe acest forum care este considerat unul de "risc maxim " ( :) ). Am avut nevoie de ceva timp ,dar , ieri seara ,am acceptat si , din cate vad , mi-au si aplicat mentiunea "moderator" fara sa imi mai faca " protectia muncii ".Stiu si ei,probabil, ca oltenii sunt oameni destepti si se descurca in orice imprejurare!
Vreau sa stiti ca este o mare onoare pentru mine sa moderez forumul echipei pe care o iubesc de o viata ,alaturi de care am murit si am inviat de atatea ori. Nu exista echipa mai frumoasa decat Stiinta si nici suporteri mai patimasi.
Cel care scrie aceste randuri a vazut jucand majoritatea jucatorilor emblematici ai Universitatii , a fost in tribuna la toate cele patru campionate castigate , si , tot din tribuna, a vazut mari jucatori europeni umiliti pe gazonul de pe fostul Central.
Propunerea ca eu sa fiu moderator se pare ca a venit din partea lui Inter ( si a lui Tudose ) pe care am sa-l rog sa ma ajute în momentele mai dificile ( sper sa nu fie cazul ) sau in perioadele cand voi lipsi.
Acest forum este de departe cel mai animat de pe "suporter" si sper ca , impreuna , il vom imbunatati in asa fel incat sa-l facem de neegalat. Ma bazez pe voi toti sa intretinem aici o atmosfera frumoasa si civilizata prin care sa castigam respectul tuturor suporterilor adevarati.
Sunt fericit ca m-am nascut oltean si vreau sa nu uitati cine suntem ,
(inclusiv noi ,suporterii ! ). Suntem si vom ramane mereu " CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI ".
Va multumesc pentru ca existati.

nr.zece
10th December 2003, 18:59
Bravo ca ai acceptat in primul rand, asa cum iti spuneam este nevoie de unul ca tine pe aici, alaturi de Inter bineinteles.
Cum iti spuneam si in mail, sunt sigur ca te vei descurca foarte bine.
Super mesajul de intampinare sefu'
SUCCES!!!

ieppy
10th December 2003, 19:22
Felicitari Edmond_. De mult era vorba sa fii promovat la postul de moderator.

EDMOND_
10th December 2003, 19:45
Ieppy , tii cumva cu Craiova!? Randurile astea erau pentru suporterii olteni ,ma mir ca nu ai observat.. De la adversari primesc numai pe "pm"..si , oricum , cu tine nu sarbatoresc pentru ca nu stii cum se bea zaibaru' !
Dupa ce imi intru cu adevarat in paine o sa ai nevoie de pasaport sa intri aici :) !

ady_azzuro
10th December 2003, 20:18
Mama mia , beton mesajul :ok:
Stiu si eu despre atmosfera de pe central , cand juca CRAIOVA-MAXIMA parinitii mei au fost studenti in bucuresti erau la toate meciurile prezenti atat in capitala cat si in Craiova , stiu ca se duceau de dimineata ca sa prinda un loc , nebunie mare , ce-as da si eu sa prind acele vremuri :(

nr.zece
10th December 2003, 23:38
arde-l pe jeppi, si pasapoartele nu se dau, dreptul asta este doar pentru cei cu sange albastru, ca la ferrari

bluescorpion
11th December 2003, 00:30
http://www.craiova-maxima.as.ro/forum/images/smiles/icon_joker.gifFELICITARI EDMOND_ !!! :ok: ITI UREZ MULT SUCCES !!!http://www.craiova-maxima.as.ro/forum/images/smiles/eusa_clap.gif

Pacala
11th December 2003, 03:26
/hello http://www.smiliearchiv.com/smilies/party/party_52.gif
http://www.smiliearchiv.com/smilies/party/party_34.gif

Blue
11th December 2003, 06:04
SUCCES EDMOND :ok: :ok: :ok:

EDMOND_
11th December 2003, 17:05
Pacala , sticla ai vrea sa fie o aluzie.!!!? Fii fara grija , o sa dau de baut dupa ce jucam primul meci in cupele europene!!

EDMOND_
11th December 2003, 17:26
Ceea ce mi se pare incredibil este ca in 22 ore aceasta pagina a fost accesata de aprox 80 de ori ! Asta
imi reconfirma interesul extraordinar de care se bucura Stiinta ....

ady_azzuro
11th December 2003, 17:30
Mai confirma faptul ca STIINTA este echipa romaneasca cu cei mai multi fani atat in tara cat si in strainatate.
Daca jucam in europa am sa fiu si eu prezent cu siguranta!

ieppy
11th December 2003, 18:36
Ieppy , tii cumva cu Craiova!? Randurile astea erau pentru suporterii olteni ,ma mir ca nu ai observat.. De la adversari primesc numai pe "pm"..si , oricum , cu tine nu sarbatoresc pentru ca nu stii cum se bea zaibaru' !
Dupa ce imi intru cu adevarat in paine o sa ai nevoie de pasaport sa intri aici :) !

Mai prins, asta e jumatatea mea olteana care tine cu Craiova. Acum serios, chiar sunt juma' oltean. Titlul spune pentru cei mai adevarati suporter. Eu ma consider adevarat si pe deasupra mai sunt si suporter. Imi pare rau ca ma consideri adversar, eu nu o fac. Zaibar nu stiu sa beau e adevarat.

Si acum ceva mai serios: Nu stiu ce vrei sa faci cu paine aia insa daca tu chiar vrei sa nu mai intre nimeni aici(si ma refer la alti suporteri) atunci nu consider asta o idee buna. Daca te uiti la ce scrie sub Suporter o sa vezi:

Fiecare echipa cu galeria ei. O comunicare mai buna intre fanii fiecarui club din Diviziile A si B.

Asta e parerea mea. Acum sper ca nu o sa iei masuri drastice impotriva mea insa spune sincer, nu e mai bine daca invatam sa nu ne mai uram? Nu e mai bine sa comunicam decat sa ne injuram?

ady_azzuro
11th December 2003, 18:40
ieppy tu esti dinamovist nu iti mai gasi scuze.
Eu cand am venit la voi pe forum m-ati izgonit, locul asta este special pt fanii olteni, daca vrei poti sa deschizi un topic separat pe forumul UNIV.CRAIOVA si discutam acolo cu adversarii :)

ieppy
11th December 2003, 18:46
ady, am vorbit cu tine cumva? Mai tii minte de ce te-am dat afara? Veneai cu mesaje gen Cariova e cea mai tare, Dinamo e vai de capul lor. O sa retrogradati, bla, bla, bla. Nu ti se pare normal sa te dam afara? daca veneai cum a venit azi frozen la noi atunci nu iti spunea nimeni nimic. topic separat cu adversarii, fii mah serios. Asta pute prea mult a discriminare. Adica omul care intra aici pe forum nu are voie sa posteze unde vrea el ci numai in locuri speciale. Dca nu incalc nici o regula atunci nu vad de ce nu as avea voie sa imi dau cu parerea. Atata timp cat nu incerci sa agiti spiritele.

EDMOND_
11th December 2003, 19:02
Ieppy , mai citeste odata mesajul meu ! Presupun ca ti-ai luat prea in serios rolul si esti prea serios si ca persoana particulara ,fii mai degajat , este doar un joc..... nu am nimic cu tine si nici cu cei care intra aici in mod civilizat...nu as putea , atat timp cat suporterii nostri intra pe forumurile altor echipe... Eu glumeam , dar oricum invata sa bei zaibar... este sanatos..din toate punctele de vedere :) ...

ieppy
11th December 2003, 19:04
Atunci, ca sa pun altfel problema:

Ce e ala zaibar?

EDMOND_
11th December 2003, 19:08
Asta este , vezi !? Trebuie sa afli singur , daca vrei sa ne cunosti cat de cat...
Mai vorbim pe pm mai tarziu, acum plec de la birou...am niste probleme...ma cheama astia la club sa vada daca suntem de acord cu antrenorul pe care l-au gasit... o zi buna....

ieppy
11th December 2003, 19:11
o sa incerc sa imi folosesc contactele. bafta si vezi sa nu il pui pe Rednic ca il vreau eu in administrativ la Dinamo

EDMOND_
11th December 2003, 19:30
Punem pe cine vrem noi! Nu cerem aprobarea nimanui!! Va rog sa mai cititi odata mesajul meu..se adreseaza exclusiv suporterilor olteni.... va asteptam cu "simpatie" pe celelalte pagini ..

inter
11th December 2003, 19:32
felictari EDMOND_ cu toate ca mesajul meu vine cam tarziu :p

ady_azzuro
11th December 2003, 19:38
EDMOND_ sa-l pui pe Cartu!

EDMOND_
11th December 2003, 19:43
Pai nu tu m-ai propus ?! Pe cine crezi ca am sa blestem ( :) ) cand o sa am probleme!?

MATRIX98
11th December 2003, 20:45
Felicitari EDMOND_ , chiar meritai sa fii moderator .ieppy, esti binevenit aici :) cel putin din partea mea(mai conteaza si parerea celorlalti?? :PPP )

Ravelly
12th December 2003, 02:11
Edmond, daca vei continua cu obiectivitatea si maturitatea care te caracterizeaza, nu o sa ai nici o pb in a continua cu bine ceea ce ai inceput...mult succes!

gsm
12th December 2003, 09:49
edmond, sincere felicitari, oricum se vede si din msj tale ca esti mai oltean decat olteanul. multa bafta. /hello

EDMOND_
12th December 2003, 10:47
Multumesc gsm , sper ca impreuna sa facem treaba buna pe acest forum ! Voi mai lasa acest mesaj o zi , eventual doua si apoi il voi alipi altui topic de pe forumul nostru....

ion-1
12th December 2003, 17:16
Sincer nu ma pricep si nu stiu ce inseamna moderator pe un forum. Citind mesajele anterioare din acest topic inteleg ca nu este o misiune usoara..banuiesc ca trebuie sa gasesti cea mai buna cale de a mentine un mediu cat mai propice discutiilor de fond (si nu celor cu tenta vulgara si lipsite de continut) si nu in ulltimul rand o atmosfera cat mai placuta si destinsa.
Sincer sunt un pic derutat ca nu exista un forum al craiovei puternic de sine statator (cel de pe craiova-maxima incearca dar se pare ca nu are priza inca)..
Dar sper sa avem o tinuta cu adevarat universitara toti suporterii (indiferent de varsta si conditie sociala) celei mai indragite echipe din tara si a celei care a practicat (cu ani buni in urma) cel mai complet fotbal din Romania: UNIVERSITATEA CRAIOVA.

IN contextul celor spuse, ma alatur celor care il felicita pe EDMOND si ii doresc multa perseverenta, clarviziune si desigur mult succes in calitatea sa de moderator.

nr.zece
13th December 2003, 09:14
ioane cred ca te referi la cel de pe as.ro.
daca ai posta si tu si restul de pe aici, ar deveni puternic, dar asa e mai bine sa citesti doar nu?
are priza acel forum si membrii de acolo sunt destul de constanti si foarte echilibrati in exprimare.

Lion
13th December 2003, 09:30
Pt Tot Ceea Ce Faci Pe Acest Forum Meritai De Mult Titlul De Moderator...
Acum Cred Ca Nu Vor Mai Intra Toti Agarici Sa Scrie Tot Felul De Aberatzii Despre Universitatea Craiova Cum S-a Intampla Acum 2-3 Saptamani..
Mult Succes Edmond...
Forzza Stiinta

EDMOND_
13th December 2003, 11:18
Frozen , o sa incercam impreuna sa-l facem puternic , eu personal imi iau angajamentul sa intru des si acolo.Peste o saptamana o sa am internet pe fibra optica acasa si o sa fie non stop..asa ca ,o sa fiu acolo.

ion-1
13th December 2003, 19:58
Frozen, adevarat este mai usor sa citesti decat sa compui.
Dar asta nu justifica faptul ca nu exista un forum puternic al suporterilor Stiintei. Si nu este vina mea, care m-am hotarat tarziu sa-mi spun si eu cate un umil punct de vedere.
De fapt, aici pe online, senzatia mea (derivata din citit desigur) este ca este un site pro-stelist, ca si eurochipe.
Am eu un fix, castigarea independentei Stiintei sub toate aspectele..

EDMOND_
16th January 2004, 21:39
Ion-1 , este numai o senzatie! Ai tu o idee preconceputa... pana acum nimeni nu a mai facut aceasta afirmatie, asa ca da-mi voie sa o cataloghez drept fantezista... In ceea ce priveste fix-ul tau , este doar un fix... suntem un club privat , condus de Mititelu si Staicu...vor face ce vor crede , inclusiv sa-l vanda oricui da mai mult daca vor dori asta... Este o afirmatie valabila pentru multe din echipele din divizia A ( si nu numai )... Noi suporterii , vom fi langa echipa , si vom incerca tot timpul sa-i facem pe patroni sa gandeasca si sa simta olteneste!

EDMOND_
27th January 2004, 20:14
Am sa fac o reorganizare a acestui forum. Astept propuneri pe pm cu ideile voastre legat de acest lucru. Voi uni anumite thread-uri , voi crea si altele noi... voi incerca sa-l fac mai functional....

ady_azzuro
27th January 2004, 21:10
Putem sa facem propuneri aici?
Cred ca este o idee mai buna decat pe pm, pt ca toata lumea poate sa vada sugestiile si le putem analiza impreuna :)

EDMOND_
27th January 2004, 23:36
Pe pm , azzuro , nu-ti fa probleme , lumea stie ca esti destept , iar eu sunt un tip onest , nu-ti fur ideile.. dar daca postezi aici le pot fura stelistii, doar atata asteapta , sunt cu ochii pe noi , mereu le vad umbra pe aici :)...asa ,o sa-i surprindem!

nr.zece
28th January 2004, 11:20
ce prieteni v-ati facut voi 2 de la un timp, e bine ca nu-l mai certi pe ady, dar ii dati cu reorganizarea de mult si nu am vazut nimic.
mai ales tu edmond, inainte de sarbatori spuneai ca o sa vii cu niste propuneri in ianuarie, este adevarat nu ai precizat anul........
no offence

EDMOND_
28th January 2004, 12:41
Am asteptat sa se termine greva...:) Eu am schitat deja noua forma a acestui forum , astept insa sa vad daca exista propuneri... Pe Ady il mai cert, dar asa , pe pm , sa nu vezi tu ce-i spun...

nr.zece
28th January 2004, 12:48
"si il doare la bashcheti" dupa cat l-am cunoscut eu pe messenger nu cred ca se va schimba asa usor si asta nu este chiar un lucru rau

ady_azzuro
28th January 2004, 19:05
Ce tot ma barfitzi voi acolo? :mda:
Din cate observ eu, Edmond s-a facut cam secretos, nu mai da cartile pe fata....
Am vazut si eu ca stelistii au inceput sa ne copieze ideile, au facut niste topicuri asemanatoare cu cele ale noastre :)

EDMOND_
29th January 2004, 09:04
Vezi mah Frozen , Ady si-a dat seama cat de periculosi sunt indivizii...numai tu inca stai pe ganduri... ti-am spus ca asa se va intampla daca atunci cand ne intalnim bei cafea cu lapte...puteai sa iei exemplu de la inter...:)

ady_azzuro
29th January 2004, 20:57
Al naibii frozen, numai cafea cu lapte a baut la petrecere :drak:

EDMOND_
16th March 2004, 19:36
Forumul Universitatii de aici , de pe online a a inregistrat astazi mesajul cu nr.5000 postat de ady azzuro , caruia ii oferim un set de 20 fotografii inedite cu fotbalistii si suporterii Universitatii! Pe "suporter" suntem lideri detasati! Profit de acest lucru pentru a multumi si a adresa felicitari tuturor suporterilor care au facut posibila aceasta reusita!

inter
16th March 2004, 19:39
bravo Adriano , mai ai putin si ajungi la 5000 de postari si pe online :D:D:D
pe maxima insa ..... :p mai ai de tras :D

ady_azzuro
17th March 2004, 22:32
Inshallah...:D

nr.zece
19th March 2004, 18:49
intamplator astazi ma duc la intalnire la shorley, imputiciunea aia de rest.......... si nu voi bea nimic din motive medicale

EDMOND_
19th March 2004, 19:24
Frozen , ce naiba mah , esti din ce in ce mai acru...sa fie doar probleme medicale.?...
...si oricum nu vad ce te consumi asa , nu te obliga nimeni sa mergi daca nu iti place!!!

EDMOND_
25th March 2004, 16:01
Draga Ady !
In primul rand te rog sa nu fii dezamagit. Ultima ta lupta in Arena nu a castigat-o nimeni...mai bine zis am pierdut-o noi toti! Limbajul si prestatia unora dintre cei care au postat mesaje acolo au fost ridicole , iar tu ar trebui sa fii mandru pentru ca la varsta ta ai postat de la egal la egal cu altii care au de doua sau trei ori varsta ta ( sincer nu am vazut nici o deosebire, ati fost egali uneori si la capitolul jigniri ). Eu si Inter am hotarat sa nu votam pentru ca nu am considerat cele patru mesaje postate o lupta in Arena , ci mai mult o explicatie intre voi doi , care ar fi putut foarte bine sa fie pe privat. Acum insa , dupa terminare , citind postarile rautacioase puse de de cativa useri acolo ( si mai ales de unul care vorbeste mereu fara sa gandeasca ) la amandoi parca ne pare rau... se pare ca pe nimeni nu a mai interesat disputa initiala si au transformat threadul cu votul intr-o alta lupta , intre doua tabere... Nu trebuie sa fii trist , pentru ca , in mod sigur ai iesit invingator de aici, ai invatat ca unii din oamenii mari uneori uita sa gandeasca , si ca nu trebuie sa te arunci in orice lupta , fara un motiv serios.... Ai 15 ani , o varsta care iti permite sa crezi ca vei cuceri lumea , dar care te face de multe ori vulnerabil..sunt convins ca de multe ori cand superi pe cineva o faci fara sa vrei , in focul luptei... este clar ca nu putem sa-ti cerem sa fii mai matur si doar sa incercam sa te temperam ... parerea mea este ca ai un fond bun si ca vei reusi in viata... Nu stiu daca vei urma unele sfaturi de a parasi forumul sau daca o vei hotari tu asta , cum spuneai la un moment dat... Vreau insa sa stii ca ramane ceva in urma ta si , ca, pe acest forum ai fost ,indiferent ce zic unii , o pata de culoare!

PS . Cred ca in cazul a doi dintre moderatori , care fac frecvent greseli gramaticale ar fi fost de bun simt sa se abtina , dat fiind motivul acestei dispute...

inter
25th March 2004, 16:03
:ok: Adriano :great:

ady_azzuro
25th March 2004, 17:41
Nu stiu daca vei urma unele sfaturi de a parasi forumul sau daca o vei hotari tu asta , cum spuneai la un moment dat... Vreau insa sa stii ca ramane ceva in urma ta si , ca, pe acest forum ai fost ,indiferent ce zic unii , o pata de culoare!

PS . Cred ca in cazul a doi dintre moderatori , care fac frecvent greseli gramaticale ar fi fost de bun simt sa se abtina , dat fiind motivul acestei dispute...
Cand am vazut titlul acestui subiect am crezut ca iar vin niste valuri de critici asupra mea, dar n-a fost asa, e bine ca macar voi ma sustineti. Nu parasesc forumul. :cool:

Vadim
25th March 2004, 20:37
Pun si eu aici un rind si un minut de umilinta ;)

ady_azzuro
25th March 2004, 21:12
:ok: Adriano :great:
Joaca diseara cu Benfica? :rolleyes:

inter
26th March 2004, 08:52
nu ca nu are voie deoarece a jucat deja in aceasta editie a UEFA sub culorile Parmei

ady_azzuro
26th March 2004, 09:57
Dar si-au facut Recoba si Vieri treaba :cool:

EDMOND_
24th November 2004, 14:15
In urma cu un an am acceptat sa fiu numit moderator pe acest forum. A fost o perioada destul de frumoasa, chiar daca echipa cu care tinem nu a avut prestatia pe care o asteptam toti. Forumul Craiovei este cel mai puternic de pe suporter si dorinta mea este sa devina foarte puternic si activ.
Asa ca de astazi va fi inca un moderator pe forumul Craiovei, Maximus, caruia vreau sa-i adresam un mesaj de salut.
Bine ai venit , generale ! Si cum bine zicea cineva pe "restricted" ai grija sa aperi hotarele imperiului de "barbari". Ave, Maximus !

Adrian
24th November 2004, 19:15
Bine ai venit, Maximus! Unde-s doi puterea creste, asa ca ma astept sa faceti treaba foarte buna, ca si pana acum.

Maximus
24th November 2004, 20:29
Ave la toata lumea. Unii dintre voi ma cunoasteti si de pe situl oficial. Vreau sa ne intelegem si aici la fel de bine cum ne intelegem si acolo. Voi incerca sa fiu cit mai echidistant posibil, sa nu am prejudecati fata de nimeni si sa va tratez pe toti cu respectul cuvenit.
Este forumul nostru, cel mai puternic dintre toate si speram sa-l tinem asa. Diversitatea de opinii creaza putere, legitimitate si emulatie pozitiva.
Sa nu uitam ca toti avem acelasi vis: echipa noastra sa fie la inaltimea dragostei suporterilor ei!

Pacala
24th November 2004, 20:40
ai grija ca tu sa fii aparatorul "granitelor imperiului" si nu barbarul
respecta ceilalti suporteri ai Craiova si vei fi respectat......
sa nu fi farfuridi cum si-ar putea imagina unii sau altii ;)

corinutza_88
25th November 2004, 16:14
felicitari pentru promovare si sa aveti grija de forumul nostru cat se poate mai bine!

cipi13
25th November 2004, 16:46
Felicitari Maximus si la mai mare....daca se poate....:D

Maximus
25th November 2004, 16:53
Se poate cip. Miine imi fac sait :)

EDMOND_
11th August 2005, 20:57
Vreau sa va multumesc pentru contributia pe care ati avut-o la dezvoltarea acestui subforum, cel mai puternic de pe sectiunea suporter de pe onlinesport. Din aceasta saptamana am renuntat la calitatea de moderator din motive care tin de organizarea si felul in care este condus acest forum.
Va doresc mult succes in toate si fie ca Universitatea sa va aduca bucurie in suflete cat mai curind. Respect tuturor suporterilor alb albastri.