PDA

View Full Version : Etapa 21: Dinamo - Steaua



Pages : [1] 2

Edgar
7th April 2006, 08:59
Duminica, 09.04.2006: 20:30, Dinamo Bucuresti - Steaua Bucuresti, TVR 1
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Vand vise
7th April 2006, 09:08
2 solist... scor 1-4 :yeah: :yeah: :yeah:

Angelina Jolie
7th April 2006, 09:12
Bate Dinamo!

OVIDIU 62
7th April 2006, 10:21
Fara arbitrii DINAMO este moarta deci 2 solist.

chinezu
7th April 2006, 10:22
3-0(Danciulescu,Barcauan,Alexa)

Rossi
7th April 2006, 10:51
Steaua-Dinamo 2-2
Dinamo-Steaua ?-?

marele meci

adevarata finala

sper sa castigam cu un scor cat mai categoric

FORZA DINAMO

/hello /hello /hello

Rossi
7th April 2006, 11:02
Partida Dinamo - Steaua , programata duminica, de la ora 20.30 ,
in cadrul etapei a XXI-a a Diviziei A va fi condusa de o brigada de arbitri din Italia,
avindu-l la centru pe Pasquale Rodomonti.
El va fi ajutat la cele doua linii de asistentii Marco Farina si Simone Ghiandai.

UrsMeier
7th April 2006, 11:11
normal ar trebui sa bata Steaua.....dar orgoliile sunt mari si cred ca se va termina egal.

Darius
7th April 2006, 11:13
Nu prea mai este interesata lumea de meciul Dinamo - Steaua. A nimerit la cateva zile de sfertul din Cupa UEFA, e de inteles...sa vedem insa cum se vor "conecta" jucatorii Stelei la meci dupa performanta frumoasa de ieri seara.

Rossi
7th April 2006, 11:13
cica jiji a visat ca i s-au rătăcit oile :D

http://img82.imageshack.us/img82/1795/haitadinamo0yf.gifhttp://img82.imageshack.us/img82/1795/haitadinamo0yf.gifhttp://img82.imageshack.us/img82/1795/haitadinamo0yf.gif

RajaF
7th April 2006, 11:14
3-0(Danciulescu,Barcauan,Alexa)

Ce fumezi? Vreau si eu daca mai ai, poate asa ia si Brasovu titlu la anul :drak:.

Cat despre meci, 3-2 Steaua. Nu ca ar conta ca pana la final Dinamo fura campionatul.

Rossi
7th April 2006, 11:25
echipa trebuie sa-si ia revansa fata de suporteri: sa batem pe Steaua.

Daca aveti mandrie, ii zdrobiti. Daca nu, PLECATI !!!

http://img154.imageshack.us/img154/8845/dinamo4sk.gifhttp://img154.imageshack.us/img154/8845/dinamo4sk.gifhttp://img154.imageshack.us/img154/8845/dinamo4sk.gif

dasal
7th April 2006, 11:29
Bine ca s-au gindit sa aduca arbitri straini la acest derby.Asa sunt sigur ca Steaua va cistiga acest meci.
P.S.Ce bine era in perioada cind Dinamo era agentul 007

gicu
7th April 2006, 11:47
jocul va fi hotarat de jucatorii celor doua echipe, antrenorii fiind (consider eu) slabi. Un oarecare avantaj pt. Dinamo caci stelistii tocmai ce-au avut meci ieri. Sper ca avantajul sa nu fie eliminat de atitudinea din teren a vedetelor dinamoviste. Sper (pt. a cata oara?) ca se trezesc...respectiv, batem cu 2-1:yeah:

Hai Dinamo /hello

cristian75poli
7th April 2006, 13:30
3-0(Danciulescu,Barcauan,Alexa)
Ce frumos visezi............
Sper sa faceti egal, care e bun pt noi, care inca mai credem in sansa noastra.

"POLI" - CAMPIONII!!!

chinezu
7th April 2006, 13:37
Bine ca s-au gindit sa aduca arbitri straini la acest derby.Asa sunt sigur ca Steaua va cistiga acest meci.
P.S.Ce bine era in perioada cind Dinamo era agentul 007
Cred ca in meciurile directe Dinamo-Poli din ultimii 4-5 ani agentul 007(008-009) este echipa tm.9 infrangeri consecutive cred ca tot Poli a avut acum vreo 2-3 ani!

superchumbo
7th April 2006, 13:39
Ce frumos visezi............
Sper sa faceti egal, care e bun pt noi, care inca mai credem in sansa noastra.

"POLI" - CAMPIONII!!!
Speri degeaba
singurul motiv pentru care ati terminat pe 3 a fost olaroiu. Eu cred ca Sportul termina pe 3.


Cat despre duminica numai de bine. Aparare avem, iar roata golurilor inscrise in ultimele minute se va intoarce din nou asa cum s-a intamplat in ultimii 2 ani

apparte
7th April 2006, 13:40
Sa vedem ce echipa va trimite Oli in teren,tinand cont si de ultimele evenimente.Vor lipsi : in mod cert Iacob,foarte probabil Bostina,Radoi si P.Marin,incerti sunt Nicolita,Paraschiv si Goian!Cam multi,ce-i drept!

One-Man Show
7th April 2006, 13:54
in acest moment nu imi este teama ( dekat dak intra Neshu care ...e Neshu )

Dinamo - Steaua 0 - 3 :evil:

Nicholas
7th April 2006, 14:10
Fara arbitri Dinamo e nula, nu ca nu ar avea jucatori de valoare, pentru ca are, dar nu e in forma, jucatorii nu se inteleg, antrenorul e nou deci nu conteaza ce echipa va scoate Oli pe teren oricum Steaua va castiga.
A fost greseala oficialilor lui Dinamo ca au facu aranjamente si in felul asta Dinamo a juns sa fie pe locul 1 dar cu o valoare mult mai scazuta fatza de echipe ca Steaua, Rapid, Poli Tim. Dar de data asta nu le mai merge, nu se risca arbitri aia sa se manjeasca pt o echipa ca Dinamo.

Dinamo - Steaua: 1 - 3

walt.mann
7th April 2006, 14:23
Meciul va fi echilibrat. 2-1 pentru Steaua.

grande
7th April 2006, 14:29
Dinamo trebuie sa demonstreze ca merita locul ocupat in campionat ,deci o victorie nu-i iar strica !

Emilio
7th April 2006, 14:35
Un rezultat de egalitate convine ambelor echipe. Steaua vine obosita dupa meciul de ieri dar si Dinamo are un antrenor nou, echipa e cam demotivata, etc. Pronostic: X.

Va fi fara doar si poate un meci tare. Pe teren. Caci in tribune fanii dinamovisti nu prea au chef de cearta decat cu propria lor echipa.

B0gdaaaN
7th April 2006, 15:09
daca DINAMO continua cu evolutiile bune ca in meciurile cu Pandurii Tg Jiu,Farul,Poli Iasi si FCM Bacau scapa cu un 3-0 :)))

alejandro
7th April 2006, 15:20
Dinamo Steaua 1-2,Nicolita si Cristea!

Paul
7th April 2006, 15:52
principalul actor al meciului e ... doctorul echipei noastre ...
daca vre-un stelist crede ca Dinamo va juca cum a jucat in cele 5 etape din retur se inseala amarnic

dinamovistii tocmai au enuntat un principiu socant pe un forum de-al lor


am batut rapidu cu 5-2 . Batem si Steaua si suntem mai tari ca "muefantasticii"

vor incerca sa spele toate pacatele in meciul asta;
insa daca ne concentram (cam greu , desi e derby-ul campionatului) la nivelul maxim posibil nu ar trebui sa avem probleme

insa cu multi absenti , lipsa de concentrare va fi nasol;

blatul si arbitrajul ies din discutie ;)
Acu 3 ani am batut Rapidu , in postul Pastelui, in deplasare , cu arbitrii italieni (era derby : locul 1 vs locul 2)

Istoria se repeta :D

Rossi
7th April 2006, 16:02
http://img154.imageshack.us/img154/8845/dinamo4sk.gifhttp://img154.imageshack.us/img154/8845/dinamo4sk.gifhttp://img154.imageshack.us/img154/8845/dinamo4sk.gif

nici prin cap nu va trece ce o sa patiti in " Stefan Cel Mare " , atat jucatorii cat si suporterii

o sa fiti TERORIZATI

dede
7th April 2006, 16:38
inapoi la campionat

0-2 :D

Hipgnosis
7th April 2006, 16:59
BUCUREŞTI, 7 apr (MEDIAFAX) Fostul acţionar al grupării Dinamo, Vasile Turcu, a declarat că, dacă se mobilizează, Steaua poate juca in finala Cupei UEFA. "In această seară am inclinat puţin spre Gigi Becali, pentru că mi-a dat invitaţii la meci şi era normal să ţin cu gazdele".

Marele investitor de la dinamo era in extaz ca i-a dat gigi 2 invitatii :happy :happy :happy
Ce penibil. Cred ca daca ii dadea si doua oi se urca pe maybachu lu gigi la universitate si striga..ceva cu ue si cu dinamo :D
Daca am avea intreg lotul valid si am fi odihniti i-am bate la minim 2 goluri diferenta. Tinand cont ca o sa jucam probabil fara cel putin 3-4 titulari, ma multumesc cu o victorie la orice scor.

Aurel.D
7th April 2006, 17:05
Nu stiu de ce, dar am presimtirea ca nu ia bataie Dinamo duminica. In conditile actuale ar fi o minune daca ar bate pe Steaua, dar ar merge si un rezultat de egalitate. Daca bate Steaua, nu va bate in nici un caz la scor...

Hipgnosis
7th April 2006, 17:09
Nu stiu de ce, dar am presimtirea ca nu ia bataie Dinamo duminica. In conditile actuale ar fi o minune daca ar bate pe Steaua, dar ar merge si un rezultat de egalitate. Daca bate Steaua, nu va bate in nici un caz la scor...

pai jucatorii stelei sunt obositi nu crezi? de 3-4 saptamani jucam numai meciuri super tari la 3 zile diferenta. :ok: Plus cel putin 3-4 indisponibil :ok:
Aveti sanse sa scoateti un egal

ANUNT IMPORTANT: dinamo joaca duminica primul meci in primavara europeana dupa 17 ani :evil: :evil: :evil:
Pt. ei meciul cu Steaua e meci de cupa europeana:ok:

Paul
7th April 2006, 19:32
http://img154.imageshack.us/img154/8845/dinamo4sk.gifhttp://img154.imageshack.us/img154/8845/dinamo4sk.gifhttp://img154.imageshack.us/img154/8845/dinamo4sk.gif

nici prin cap nu va trece ce o sa patiti in " Stefan Cel Mare " , atat jucatorii cat si suporterii

o sa fiti TERORIZATI

ce intelegeti prin teroare domne?
O sa vina Los Platanos la meci :evil:

Sa stii ca ne simtim excelent in deplasari ... sper sa nu plecati dupa 15 min?

starsteel
7th April 2006, 19:33
La ce au aratat cele 2 echipe pana acum normal Steaua nu poate rata victoria insa luand in calcul programarea la doar 3 zile dupa UEFA Cup e posibil si un egal sa zicem 0-0.
P.S. Programarea partidei intra in categoria "mijloace specifice".

Paul
7th April 2006, 19:34
pai jucatorii stelei sunt obositi nu crezi? de 3-4 saptamani jucam numai meciuri super tari la 3 zile diferenta. :ok: Plus cel putin 3-4 indisponibil :ok:
Aveti sanse sa scoateti un egal

In mod normal trebuie sa-i batem si cu rezervele alea bune + 4-5 titulari.
In mod exceptional , trebuie sa le scoatem fotbalul din cap si bagam prima echipa.

totmarius
7th April 2006, 19:41
Dinamo nu prea a aratat ceva in retur asa ca x,2

starsteel
7th April 2006, 19:43
Partida Dinamo - Steaua , ....condusa de o brigada de arbitri din Italia,
avindu-l la centru pe Pasquale Rodomonti.
El va fi ajutat la cele doua linii de asistentii Marco Farina si Simone Ghiandai.
Asta e curat ghinion pt. voi, in cazul asta partida se poate scrie " inamo - Steaua".

Rossi
7th April 2006, 19:47
Asta e curat ghinion pt. voi in cazul asta partida se poate scrie " Dinamo - Steaua".

aveti tv-cablu la Galati ? vezi ca partida se transmite pe tvr 1

Paul
7th April 2006, 19:50
nu bre , cand joaca Steaua , cablul se taie , numa in Bucuresti mai prinde
in provincie pica :D

Rossi
7th April 2006, 20:00
Dinamo nu prea a aratat ceva in retur asa ca x,2

Dinamo-Otelu 0-3
Pandurii-Dinamo 0-1
Farul-Dinamo 0-1
Dinamo-Poli Iasi 1-1
Bacau-Dinamo 0-1
------------------
3v , 1e , 1i = 10 puncte
si in ce conditii ...cu antrenori , titulari , sisteme de joc schimbate(i) peste noapte !

Steaua-FcArges 0-0
National-Steaua 0-0
Steaua-PoliTm 2-1
Otelu-Steaua 0-3(blat)
Pandurii-Steaua amanat-dar meci greu

si Steaua ce a aratat ?!
sa fim seriosi

starsteel
7th April 2006, 20:00
aveti tv-cablu la Galati ? vezi ca partida se transmite pe tvr 1
Normal ca nu avem, ascultam la radio, avem niste aparate pobeda rusesti donate de "fan club militia bucuresti-divizia securitate" ne descurcam cu astea, ultimele stiri au fost cele cu Steaua calificata in semifinalele UEFA Cup.

Rossi
7th April 2006, 20:02
nu bre , cand joaca Steaua , cablul se taie , numa in Bucuresti mai prinde
in provincie pica :D

sa nu-mi spui paul ca vizitezi si tu capitala cu ocazia acestui meci ca nu te cred

Paul
7th April 2006, 20:08
stai linistit don Acilles aka Alb-rosu (sau Mos Craciun) am alte treburi mai bune de facut decat sa asist la un amical...

radeam de prostia ta , cum te iei tu de " provinciali"
din pacate nu ai reusit sa intelegi si tras concluzia ca vezi doamne as veni in groapa ...

codrind
7th April 2006, 20:13
Meci de egal-la-egal!! :D

Steaua va fi obosită după sfertul din UEFA, iar Dinamo cam atāt poate !!
:rolleyes:

One-Man Show
7th April 2006, 20:13
am alte treburi mai bune de facut decat sa asist la un amical...


Paulus ...Steaua - Dinamo este unicul derby :yeah:

Paul
7th April 2006, 20:15
a , scuzama nu am vrut sa scriu amical , da tastam cu spatele la monitor si cu fata la teveu :evil:

vroiam sa scriu "antrenament " nu amical...
cat despre derby ... e derby pentru ei
orice echipa care joaca cu Steaua , joaca un derby ...

Rossi
7th April 2006, 21:19
Da , np , te inteleg , asta e parerea ta ... sa fii sanatos . Voi provincialii care va sustineti echipa de 2 ori in 7 ani nu aveti cum sa intelegeti acest fenomen.:rosu:
( ma refer la cei care sunt dintrun oras( ex: Galati) si sunt fani ai unei echipe din capitala ( ex: Steaua)

Dinamo-Steaua oricand este o mare finala . O confruntare care dateaza de zeci de ani , intre cele mai faimoase echipe ale Romaniei.:)

@ Paul : Dinamo-Steaua e un fel de Barca-Real ( in varianta romaneasca ) . Asta ca sa-ti imaginezi si tu ce inseamna acesti meci pt cele doua echipe si pt suporterii acestora :ok: .

bada_otelul
7th April 2006, 21:26
aia de care zici tu ca sustin echipa locala de 2 ori in 7 ani sunt mai mult ca sigur stelisti sau dinamovisti.asa ca...

chinezu
7th April 2006, 21:47
Fara arbitri Dinamo e nula, nu ca nu ar avea jucatori de valoare, pentru ca are, dar nu e in forma, jucatorii nu se inteleg, antrenorul e nou deci nu conteaza ce echipa va scoate Oli pe teren oricum Steaua va castiga.
A fost greseala oficialilor lui Dinamo ca au facu aranjamente si in felul asta Dinamo a juns sa fie pe locul 1 dar cu o valoare mult mai scazuta fatza de echipe ca Steaua, Rapid, Poli Tim. Dar de data asta nu le mai merge, nu se risca arbitri aia sa se manjeasca pt o echipa ca Dinamo.

Dinamo - Steaua: 1 - 3
M-ai spart cu aranjamentele facute de Dinamo! De ce naiba echipele enumerate de tine(steaua,Rapid,pooli) nu au reusit nici o victorie in meciurile directe?

Paul
7th April 2006, 22:02
Da , np , te inteleg , asta e parerea ta ... sa fii sanatos . Voi provincialii care va sustineti echipa de 2 ori in 7 ani nu aveti cum sa intelegeti acest fenomen.:rosu:
( ma refer la cei care sunt dintrun oras( ex: Galati) si sunt fani ai unei echipe din capitala ( ex: Steaua)

Dinamo-Steaua oricand este o mare finala . O confruntare care dateaza de zeci de ani , intre cele mai faimoase echipe ale Romaniei.:)

@ Paul : Dinamo-Steaua e un fel de Barca-Real ( in varianta romaneasca ) . Asta ca sa-ti imaginezi si tu ce inseamna acesti meci pt cele doua echipe si pt suporterii acestora :ok: .

Finala o fi pentru voi.
Stiu ca e greu sa va obisnuiti cu idee , dar in momentul de fata Dinamo , Rapidu , Poli si restu sunt pe planul 2.
A trecut vremea cand inaintea meciului cu Dinamo , timp de 5 zile nu mai aveai somn ...
stiu ca e greu sa admini ca pentru o echipa , un meci in luna aprilie din Cupele Europene e mai important ca un meci cu locul 1.

E greu sa intelegi ca titlul e pe planul 7.
Castigarea Cupei UEFA face cat 5 titluri si 25.000 de Cupe .
Cand o sa ajungeti si voi prin Europa , o sa intelegeti ce se intampla la nivelul asta.

Meciul e de 1x2 , dar pur si simplu e un meci de campionat. Atat si nimic mai mult.
Daca ai fi obiectiv ai vedea diferenta de valoare si de joc intre cele 2 echipe si ai intelege ca in cel mai rau caz e un derby al orgoliilor.
Pozitia 1 din Campionat e mincinoasa. Voi nu va dati seama dar miercurea viitoare s-ar putea sa fiti pe 3 ... dupa Steaua si dupa Rapid !

RajaF
7th April 2006, 22:08
stiu ca e greu sa admini ca pentru o echipa , un meci in luna aprilie din Cupele Europene e mai important ca un meci cu locul 1.

Hai ca esti de rasu curcilor. Ar trebui sa fie la fel de important densule ca altfel se duce dinamo in Champions League si voi ramaneti cu *******ii in UEFA. Si daca se intampla asta prin vreun miracol o sa rada dinamu de voi si cu curu.

Rossi
7th April 2006, 22:10
A trecut vremea cand inaintea meciului cu Dinamo , timp de 5 zile nu mai aveai somn ...
Cupele Europene e mai important ca un meci cu locul 1.


de ce nu mai aveai somn ? nu stiai pe ce canal sa transmite meciul ? :happy

Rossi
7th April 2006, 22:11
a inceput razboiul

http://img291.imageshack.us/img291/8808/steagsteauaflacari0wi.jpg

starsteel
7th April 2006, 22:41
( ma refer la cei care sunt dintrun oras( ex: Galati) si sunt fani ai unei echipe din capitala ( ex: Steaua)

Mesaj transmis prin PM de catre Bianco-Rossi
"mai baiatule
tu nu intelegi ca e rusinos sa fii galatean si sa sustii o echipa din capitala ?
asta iti arata capacitatile limitate pe care le ai
iti e rusine cu echipa ta si te ascunzi in spatele unei echipe puternice
cum va simtiti cand stiti ca sunteti satelitul stelei ?"

Pot sa-ti transmit ca esti jalnic, eu sunt mandru de simpatiile pe care le port pt. Steaua si Otelul 2 echipe de calibre diferite dar care mi-au adus multe satisfactii, tu prin afirmatii gen, mai baiatule, capacitati limitate, te ascunzi, nu dovedesti decat ca esti cu adevarat limitat.
Daca o iau punctual:
"mai baiatule" - varstele noastre de altfel afisate in nici un caz nu recomanda aceasta adresare,
"capacitati limitate" - cand eu imi sustineam licenta o faceam in fata unor prof. universitari tu erai un elev eventual pe bancile unui liceu deci e greu sa ma poti aprecia nici nu ma cunosti,
"te ascunzi" - despre mine poti afla multe din acest forum lucru care nu se poate spune despre tine tu nici la profilul general nu ai mentionat prea multe, motivele care ar fi?
In concluzie afirmatiile tale nu dovedesc ca esti o persoana demna de un dialog incadrat in limitele bunului simt iti lipseste si simtul esteticului la un nume alb-ros ai un avatar negru-galben.
Cele 2 idei de mai sus sunt confirmate si de avatarul meu care reprez. o poza de album, pe cand al tau e o masca asa ca ramai cu echipa ta de suflet si pe mine lasa-ma sa tin cu cine imi place, pana una alta:
1. Dinamo - Otelul 0-3
2. Dinamo - Steaua ? (nu sunt prea multe sanse sa fii bucuros dupa meciul asta)

starsteel
7th April 2006, 22:49
Pozitia 1 din Campionat e mincinoasa. Voi nu va dati seama dar miercurea viitoare s-ar putea sa fiti pe 3 ... dupa Steaua si dupa Rapid !
Paul ceea ce mentionezi posibil sa fie fals, daca in meciul cu Pandurii amanat Steaua castiga cu o diferenta de 4 goluri pe primul loc in clasament este STEAUA BUCURESTI.

P.S. Poate fi exagerata o victorie la 4 goluri cu Pandurii? Eu nu cred.

chinezu
7th April 2006, 23:03
Mesaj transmis prin PM de catre Bianco-Rossi
"mai baiatule
tu nu intelegi ca e rusinos sa fii galatean si sa sustii o echipa din capitala ?
asta iti arata capacitatile limitate pe care le ai
iti e rusine cu echipa ta si te ascunzi in spatele unei echipe puternice
cum va simtiti cand stiti ca sunteti satelitul stelei ?"

Pot sa-ti transmit ca esti jalnic, eu sunt mandru de simpatiile pe care le port pt. Steaua si Otelul 2 echipe de calibre diferite dar care mi-au adus multe satisfactii, tu prin afirmatii gen, mai baiatule, capacitati limitate, te ascunzi, nu dovedesti decat ca esti cu adevarat limitat.
Daca o iau punctual:
"mai baiatule" - varstele noastre de altfel afisate in nici un caz nu recomanda aceasta adresare,
"capacitati limitate" - cand eu imi sustineam licenta o faceam in fata unor prof. universitari tu erai un elev eventual pe bancile unui liceu deci e greu sa ma poti aprecia nici nu ma cunosti,
"te ascunzi" - despre mine poti afla multe din acest forum lucru care nu se poate spune despre tine tu nici la profilul general nu ai mentionat prea multe, motivele care ar fi?
In concluzie afirmatiile tale nu dovedesc ca esti o persoana demna de un dialog incadrat in limitele bunului simt iti lipseste si simtul esteticului la un nume alb-ros ai un avatar negru-galben.
Cele 2 idei de mai sus sunt confirmate si de avatarul meu care reprez. o poza de album, pe cand al tau e o masca asa ca ramai cu echipa ta de suflet si pe mine lasa-ma sa tin cu cine imi place, pana una alta:
1. Dinamo - Otelul 0-3
2. Dinamo - Steaua ? (nu sunt prea multe sanse sa fii bucuros dupa meciul asta)
Haida de estetic ! SCALAVILOR!

bada_otelul
7th April 2006, 23:04
pt bianco-rossi:mai baiatule,tu degeaba ai 30 de ani ca ai mintea unui copil de 10 ani.inca mai crezi ca exista mosh craciun si ca dinamo e o echipa curata.trezeste-te:mosh craciun nu exista iar dinamo este in momentul de fata o echipa de ras din toate punctele de vedere.si asta ti-o spune unul care uraste TOATE echipele din bucuresti (mai putin cand joaca in uefa,chiar si dinamo).

SORENSEN
7th April 2006, 23:05
Cred ca vom castiga.Dinamo nu e o echipa de temut ci mai de graba modesta dar care se va concetra si va juca mai legat si probabil va tine scorul strans.
Hai Steaua !

Paul
7th April 2006, 23:08
Paul ceea ce mentionezi posibil sa fie fals, daca in meciul cu Pandurii amanat Steaua castiga cu o diferenta de 4 goluri pe primul loc in clasament este STEAUA BUCURESTI.

P.S. Poate fi exagerata o victorie la 4 goluri cu Pandurii? Eu nu cred.
lucram cu date concrete , nu cu daca si parca ...
cel mai simplu e sa-i batem la ei acasa cu 2 goluri si cu asta basta si trecem acem pe #1

daca batem la un gol , ramanem pe 2 (in timpul campionatului se aplica golaverajul) dar psihologic suntem pe 1 (rezultatele directe ne-ar avantaja)

starsteel
7th April 2006, 23:09
Haida de estetic ! SCALAVILOR!
Chinezule tradune si noua, apreciem ca incerci sa scrii in romana.

starsteel
7th April 2006, 23:11
lucram cu date concrete , nu cu daca si parca ...
cel mai simplu e sa-i batem la ei acasa cu 2 goluri si cu asta basta si trecem acem pe #1

daca batem la un gol , ramanem pe 2 (in timpul campionatului se aplica golaverajul) dar psihologic suntem pe 1 (rezultatele directe ne-ar avantaja)
Data concreta, avem un meci mai putin jucat, deci adevaratul lider nu se cunoaste.

SORENSEN
7th April 2006, 23:12
Apropo inainte de meci sa vada si Dinamo cu cine joaca ...(a se vedea thumbnail atasat)
Vom avea cativa jucatori menajati dar asta ar trebui sa-i sperie si mai mult pe dinamovisti...:ok:

bada_otelul
7th April 2006, 23:13
pseudonimul chinezul ar putea fi o metafora pt:strain de fotbal

Paul
7th April 2006, 23:14
pai meciul ala poti sa`l castigi , poti face egal sau poti pierde :D

dar pentru frumusetea fotbalului , e bine ca baietii nostrii sa mearga in deplasare , motivati ca doar joaca cu liderul Diviziei A ... ieri au jucat cu locu 6 :evil:

iti dai seama ca motivati vor fi :yeah:

starsteel
7th April 2006, 23:15
Sa revenim la fotbal, parca era mai mare incrancenarea la meciul cu Rapid in mod sigur la aceasta ora Rapidul inseamna incomparabil mai mult decat Dinamo.

Vladek
7th April 2006, 23:23
Mare, mare mobilizare la Dinamo, dom'le !
Se urla, se rage, se tipa ca "va terorizam", "va ingropam", etc. :happy :happy
Cam atat v-a mai ramas nu ? Dupa "stralucitele" rezultate din UEFA unde numai cine n-a vrut nu v-a batut, combinate cu alte rezultate excelente ( 0-3 cu Otelul, aflat pe locul 15, 2-0 cu Pandurii dupa un meci anost, 1-0 cu chiu cu vai cu Farul in ultima secunda, meci in care Salomir a tras cu disperare pentru Dinamo, 1-1 cu Poli Iasi in "groapa" si sa nu uitam SUPERBA VICTORIE cu Bacaul, echipa 80% retrogradata cu 1-0, gol in ultimele secunde dupa alt meci intre jalnic si anost ) in campionat, au inceput urletele de razboi specifice disperatilor si frustratilor din Stefan cel Mare inaintea meciului direct. V-ati luat si vopsea sa va pictati in culorile de razboi si sa dansati in jurul focului :D ? Cam tot asa ne-au tratat si Timisoara si Rapid .. si pana la urma tot noi am ras la final.
Bagati material baieti, bagati. Dati-ne motiv de distractie, si asa sunteti specialisti la asa ceva.:happy :happy

Paul
7th April 2006, 23:25
sa revenim la mituri
ultimele meciuri dinamoviste in groapa

Dinamo - Jiul 1-1
Dinamo - Arges 1-2
Dinamo - Poli 1-0
Dinamo - Galati 0-3
Dinamo - Iasi 1-1

1 - 2 - 2 ... 4-7

esku
7th April 2006, 23:28
si se va transforma intr`un 1-2-3 ... ca sa fie consecutive :lol: si un 5-9 :ok:

starsteel
7th April 2006, 23:31
sa revenim la mituri
ultimele meciuri dinamoviste in groapa

Dinamo - Jiul 1-1
Dinamo - Arges 1-2
Dinamo - Poli 1-0
Dinamo - Galati 0-3
Dinamo - Iasi 1-1

1 - 2 - 2 ... 4-7
Ai rasucit cutitul din rana Timisoarei.

Paul
7th April 2006, 23:33
lasa mai ca e companie selecta ... nu vezi supersqazurile :D

Rossi
7th April 2006, 23:46
iar Steaua la 3 zile dupa retur joaca cu Dinamo. Interesanta programarea nu? Dinamo stie de ce.

adik ? esti dragutz sa ne explici ?

ps:nu conteaza ce avatar ai sau ce ti-ai completat la profil - ce ai scris mai sus arata cat de mult te duce mintea

gicu
8th April 2006, 00:27
...Cam atat v-a mai ramas nu ? Dupa "stralucitele" rezultate din UEFA unde numai cine n-a vrut nu v-a batut...
Of, asa e...sigur ca nici Everton, ca sa nu mai vorbim de rusii de la TSKA n-au vrut sa ne bata...cu atat mai mult cat era vorba de detinatorii titlului (in cel de-al doilea caz) :headbang: Puneti-va mintea la contributie...hai ca nu-i asa greu:jerk:

Ioca10
8th April 2006, 00:38
Meci lejer mergem la spectacol
Venim in groapa venim in groapa....

Forzza Steaua !!!

Vladek
8th April 2006, 00:41
O sa amintiti meciul ala cu Everton inca vreo 50 de anisori nu ?? N-aveti decat - oricum am impresia ca asta o sa fie varful vostru in urmatoarele 4-5 sezoane.
PS: Dar in retur la Londra, oare ce s-a intamplat ? Iar cu TSKA ... stati voi calmi ca la cat au ratat rusii in meciul ala, a fost o minune ca i-ati batut totusi. Bravo voua, oricum. Insa la cata galagie faceti, s-ar crede ca ati batut cu 5-0 tot ce v-a iesit in cale, cand de fapt palmaresul vostru este ... 8 meciuri, 3 victorii, 1 egal, 4 infrangeri. Locul final ocupat in grupe : 5 (adica ultimul ). N-as zice ca ati rupt gura targului in general, iar in particular v-ati facut de ras rau de tot dupa povestea de la Marsilia, cand ati urlat ca v-a dezavantajat arbitrul ( care le anulase un gol francezilor ). Asa ca ... mai calm copilasi cu hei-rupismul asta de parada. Cu cat te arunci mai de sus, cu atat doare mai rau.

starsteel
8th April 2006, 00:45
adik ? esti dragutz sa ne explici ?
ps:nu conteaza ce avatar ai sau ce ti-ai completat la profil - ce ai scris mai sus arata cat de mult te duce mintea
Uite sa-ti prezint din scrierile unuia care ma intreaba pe mine daca ma duce mintea:

"Daca voi credeti ca mai suportam umilinte pe banda rulanta, gen FC Arges, Jiul, Otelul, Poli Iasi…
Daca voi credeti ca reprezentati spiritul dinamovist…
Daca voi credeti ca ceea ce jucati voi este fotbal…
Daca voi credeti ca o sa uitam evolutiile voastre fata pic de rusine si de bun-simt…
Daca voi credeti ca venim la stadion pentru unul sau altul dintre voi…
Daca voi credeti ca o sa ramanem doar cu amintirea unui Dinamo – Everton 5-1…
Daca voi credeti ca ne amagiti ca ne duceti in Liga Campionilor si noi stam si credem toate prostiile voastre…
Daca voi credeti ca nu intelegem cum se face echipa la Dinamo in acest moment…
Daca voi credeti ca va iertam pentru toate doar pentru ca suntem pe primul loc intr-o divizie de doi lei…

Daca voi credeti ca daca jucati la acelasi club la care a jucat CATALIN HALDAN si asta va face fotbalisti…
Daca voi credeti ca suntem prosti…
Va inselati amarnic, bieti purtatori de tricou cu emblema clubului DINAMO. Sunteti doar o ceata de jucatori de fotbal, doar niste trecatori prin “Groapa”. Da, m-am saturat de voi ! Nu va mai vreau ! Mi-a ajuns. Nu aveti mandria si orgoliul unui dinamovist. Veniti cu nasul pe sus, dar sfarsiti meciurile cu capul in pamant. Va chinuiti sa ne aratati ca aveti vreo tangenta cu spiritul acestui club. Nu va mai chinuiti! Ne-am lamurit. Demnitatea va lipseste. Nu insa si banii din cont. Sariti de fund in sus daca vi se da o amenda, dar nu va e rusine sa sarbatoriti in birturi infrangerile. O singura dorinta mai aveam in acest retur: sa batem pe Steaua. Dupa meciul din seara asta, cred ca e masochism sa va cer asa ceva. Daca aveti mandrie, ii zdrobiti. Daca nu, PLECATI !!!"


Dragoste mare, suporter adevarat, il recunosti?
P.S. 31 martie inceputul? clona?

dasal
8th April 2006, 00:55
Hai ca esti de rasu curcilor. Ar trebui sa fie la fel de important densule ca altfel se duce dinamo in Champions League si voi ramaneti cu *******ii in UEFA. Si daca se intampla asta prin vreun miracol o sa rada dinamu de voi si cu curu..Daca ajunge dinamo in"sampions league" o sa rida si curcile de noi prin Europa,si atunci.......Steaua si Rapid degeaba au alergat sa adune puncte pt.Romania.Decit Dinamo campioana mai bine Steaua lu'Jiji.:sleep:

gicu
8th April 2006, 01:26
O sa amintiti meciul ala cu Everton inca vreo 50 de anisori nu ?? N-aveti decat - oricum am impresia ca asta o sa fie varful vostru in urmatoarele 4-5 sezoane.
PS: Dar in retur la Londra, oare ce s-a intamplat ? Iar cu TSKA ... stati voi calmi ca la cat au ratat rusii in meciul ala, a fost o minune ca i-ati batut totusi. Bravo voua, oricum. Insa la cata galagie faceti, s-ar crede ca ati batut cu 5-0 tot ce v-a iesit in cale, cand de fapt palmaresul vostru este ... 8 meciuri, 3 victorii, 1 egal, 4 infrangeri. Locul final ocupat in grupe : 5 (adica ultimul ). N-as zice ca ati rupt gura targului in general, iar in particular v-ati facut de ras rau de tot dupa povestea de la Marsilia, cand ati urlat ca v-a dezavantajat arbitrul ( care le anulase un gol francezilor ). Asa ca ... mai calm copilasi cu hei-rupismul asta de parada. Cu cat te arunci mai de sus, cu atat doare mai rau.
Varful nostru a fost in toamna cand am avut cel mai bun joc (dintre echipele romanesti) "victime" cazand atat Everton si TSKA (de care am mai mentionat) cat si principalele competitoare interne (Rapid, Steaua, etc). Ca tu nu vrei sa accepti...e treaba ta. Voi aveti acum o perioada buna (in UEFA) caci in campionat n-ati aratat mai nimic...vedem duminica de ce sunteti in stare. Daca vreti locul 1 trebuie sa invingeti. Pe teren...ca la "galagie" sunteti pe primul loc :D

alsign
8th April 2006, 01:34
http://www.uefa.com/ml/images/logos/70x70/50065.gifhttp://www.uefa.com/Images/fanzone/banners/UCup_FF_250x70.jpg
http://www.millan.net/anims/giffar/hungry2.gif

Hipgnosis
8th April 2006, 01:34
.Daca ajunge dinamo in"sampions league" o sa rida si curcile de noi prin Europa,si atunci.......Steaua si Rapid degeaba au alergat sa adune puncte pt.Romania.Decit Dinamo campioana mai bine Steaua lu'Jiji.:sleep:

un polist "matur" desi din poza nu se vede asta :ok:
chiar daca (repet, daca) Steaua bate in groapa tot dinamo are prima sansa la titlu.
Pt. mai multe detalii sunati-i pe corpodean, serea si salomir. Parola e "butelie". :rosu: :rosu: :rosu:

Vladek
8th April 2006, 01:49
Varful nostru a fost in toamna cand am avut cel mai bun joc (dintre echipele romanesti) "victime" cazand atat Everton si TSKA (de care am mai mentionat) cat si principalele competitoare interne (Rapid, Steaua, etc). Ca
:happy :happy :happy
Asa de bun a fost jocul vostru ca ati terminat pe ultimul loc in grupa :happy :happy . Nu prea vad cum a "cazut victima" Steaua jocului mega-galacticilor Romaniei, cand de-abia ati egalat in ultimele minute in Ghencea, intr-un joc in care la pauza scorul putea fi lejer 4-0 pentru noi, iar pe Rapid i-ati batut cu 2 oameni in plus pe teren ( un rapidist eliminat plus obisnuitul prieten al "cainilor" fluierasul ). Dar daca va face asa de multa placere sa va repetati asta, n-aveti decat sa va spuneti ca erati cei mai tari in toamna, pacat ca nu arbitreaza nici Serea nici Corpodean prin cupele europene.
Vedem noi duminica pe teren cum sta treaba de fapt !
Hai Steaua ! Pronostic, Dinamo - Steaua : 0-2 ( gol Cristea ):drak: :drak:

gicu
8th April 2006, 02:11
nu stii tu ce ne face noua placere. Pana una alta, nu noi spunem ca eram cei mai tari in toamna...ci clasamentul. Cat despre arbitrii, ne-am obisnuit cu tactica voastra (relativ noua, cam de cand era Piti la voi...deh, campioni morali): cand nu sunteti in stare pe teren incepeti sa va legati de arbitru. Cat despre meciul din tur, eu imi aduc aminte si ca in ultimele 20-25 de minute erau unii care gafaiau pe teren si care de-abia asteptau sa se termine meciul. Sa fi fost stelistii? :drak:

cap
8th April 2006, 02:40
astai meci de x dar nu se stie nici o data pt. ca mingea e rotunde

byg
8th April 2006, 02:42
0-0

APercele79
8th April 2006, 04:29
sa moara GIGI de nu a ajuns tot OLS plin de stelisti galateni care au vazut pe steaua in direct o data sau de 2 ori
Cred ca iubesc steaua din cauza Lui MM papagalul, care e si el galatean...si toti galatenii acum il suporta pe OLS...incredibil

in legatura cu meci...am mai zis-o de vreo 5 ori pana acum: steaua la ora actuala joaca peste noi (in uefa de fapt ca in divizia sunt puscarie si ei)...iar in mod normal ar trebuie sa ne bata
DAR daca dinamovistii au pic de ambitie in ei si respect catre suporteri, isi vor da viata pe terenul ala si pleaca acasa cu 3 puncte
talent avem slava domnului, dar jucam ca niste parnaisti ca am schimbat sistemul de joc 5 ori in ultimele 5 etape

asa ca eu merg pe victorie dinamo....(poate putin subiectiv..:) )

ronaldinho
8th April 2006, 07:39
le scot stelistii fotbalul din cap cateilor. Scorul, probabi , va fi 0-1, dar ca maniera, zic ca steaua va domina copios. un egal ar fi ideal in acest meci.

Ammadeus
8th April 2006, 07:51
2-1

bada_otelul
8th April 2006, 12:10
din cate se pare dinamovistii sufera de un complex otelul mai ales dupa acel 0-3 in prima etapa a returului,ca vad ca se tot iau de noi.nu cumva crezi ca toti galatenii de aici sunt stelisti?mai tata ce paranoici.nu-mi place nici o echipa din buc dar dinamo e chiar cea mai urata dintre toate.de aia sunteti primiti peste tot ca la constanta ca sunteti niste distrusi(o parte din voi nu toti).si daca luati titlul tot nu faceti nimic pt ca iesiti in turul 3 preliminar cel tarziu iar in uefa va faceti de ras.la anul eu sper sa castige titlul oricine mai putin dinamo ca sa nu mai intrati in champions league pe munca altora(steaua si rapid)

be@
8th April 2006, 12:30
Finala o fi pentru voi.
Stiu ca e greu sa va obisnuiti cu idee , dar in momentul de fata Dinamo , Rapidu , Poli si restu sunt pe planul 2.
A trecut vremea cand inaintea meciului cu Dinamo , timp de 5 zile nu mai aveai somn ...
stiu ca e greu sa admini ca pentru o echipa , un meci in luna aprilie din Cupele Europene e mai important ca un meci cu locul 1.

E greu sa intelegi ca titlul e pe planul 7.
Castigarea Cupei UEFA face cat 5 titluri si 25.000 de Cupe .
Cand o sa ajungeti si voi prin Europa , o sa intelegeti ce se intampla la nivelul asta.

Meciul e de 1x2 , dar pur si simplu e un meci de campionat. Atat si nimic mai mult.
Daca ai fi obiectiv ai vedea diferenta de valoare si de joc intre cele 2 echipe si ai intelege ca in cel mai rau caz e un derby al orgoliilor.
Pozitia 1 din Campionat e mincinoasa. Voi nu va dati seama dar miercurea viitoare s-ar putea sa fiti pe 3 ... dupa Steaua si dupa Rapid !

Paulica , hai lasa vrajeala. Pai sa va bata Dinamo cu 3-0 , si sa vad eu atunci daca e un simplu meci de campionat . Ciobanul , aka Razboinicul luminii , a zis clar ca vrea echipa in L.C. Si-i cam greu de realizat lucrul asta daca nu luati campionatul .

Paul
8th April 2006, 12:59
Varful nostru a fost in toamna cand am avut cel mai bun joc (dintre echipele romanesti) "victime" cazand atat Everton si TSKA (de care am mai mentionat) cat si principalele competitoare interne (Rapid, Steaua, etc). Ca tu nu vrei sa accepti...e treaba ta. Voi aveti acum o perioada buna (in UEFA) caci in campionat n-ati aratat mai nimic...vedem duminica de ce sunteti in stare. Daca vreti locul 1 trebuie sa invingeti. Pe teren...ca la "galagie" sunteti pe primul loc :D

Voi in varf de forma ati terminat pe #5 , noi in varf de forma am terminat pe #1.

Voi in varf de forma ati jucat 6 meciuri cu o linie : 2 1 3 .
Noi in varf de forma am avut : 4 2 0
Rapidu 4 1 1

Adica Grupe + turul I al UEFA
------------------------------
Mare echipa Evertonu asta ... era locu` #19 pe atunci in Anglia !


Paulica , hai lasa vrajeala. Pai sa va bata Dinamo cu 3-0 , si sa vad eu atunci daca e un simplu meci de campionat . Ciobanul , aka Razboinicul luminii , a zis clar ca vrea echipa in L.C. Si-i cam greu de realizat lucrul asta daca nu luati campionatul .
Mei , exact cum "visul" Romaniei era sa intre in NATO si UE , asa si visul echipelor romanesti era sa intre in Liga Campionilor.

In NATO am intrat ... vre-o noutate? Una mica nu mai e obligatorie armata.
In UE singur intram. La inceput va fi cam naspa.
In Liga sigur intram. Daca nu la vara , la anul sigur intram. Deci intrarea in Liga nu mai poate un obiectiv fiindca in sept. 2007 cineva va juca in Liga.

Acum noile obiective pentru o echipa par a fi : primavara UCL sau castigarea Cupei UEFA.

Nicholas
8th April 2006, 13:40
Jucatorii nu au nici o vina, conducerea e principala si singura vinovata.
Un succes al "cainilor" maine, coroborat cu o remiza in jocul cu Rapid, de peste o saptamana, ar asigura, in buna masura, titlul pentru Dinamo. "Pana la sfarsitul campionatului, Netoiu va "rezolva" celelalte meciuri", sustin surse apropiate clubului din Soseaua Stefan cel Mare.
Sursa ONLINESPORT

Nu ca nu s-ar sti, dar e pacat de fotbalul romanesc ca exista astfel de oameni, care isi bat joc de munca la sute de fobalisti si milioane de suporteri.

otinho
8th April 2006, 13:43
trebe sa-i batem pt binele fotbalului romanesc .. daca castiga cainii campionatu ies din turu 2 preliminar la "shampions lig" si toata munca Rapidului si Stelei se duce de rapa :headbang:

PRONOSTIC : 1-0 pt steaua

Rossi
8th April 2006, 14:16
Dinamo-Otelu 0-3
Pandurii-Dinamo 0-1
Farul-Dinamo 0-1
Dinamo-Poli Iasi 1-1
Bacau-Dinamo 0-1
------------------
3v , 1e , 1i = 10 puncte
si in ce conditii ...cu antrenori , titulari , sisteme de joc schimbate(i) peste noapte !


Steaua-FcArges 0-0
National-Steaua 0-0
Steaua-PoliTm 2-1
Otelu-Steaua 0-3(blat)
Pandurii-Steaua amanat-dar meci greu
-----------
in eventualitatea ca Steaua ar castiga = total de 11 puncte

http://img82.imageshack.us/img82/8240/clasament3jz.jpg

deci ?
cu ce e Steaua mai presus de Dinamo?
CU NIMIK
stim cum stati cu morcovul :evil:

cip_81
8th April 2006, 14:27
Jucatorii nu au nici o vina, conducerea e principala si singura vinovata.
Un succes al "cainilor" maine, coroborat cu o remiza in jocul cu Rapid, de peste o saptamana, ar asigura, in buna masura, titlul pentru Dinamo. "Pana la sfarsitul campionatului, Netoiu va "rezolva" celelalte meciuri", sustin surse apropiate clubului din Soseaua Stefan cel Mare.
Sursa ONLINESPORT

Nu ca nu s-ar sti, dar e pacat de fotbalul romanesc ca exista astfel de oameni, care isi bat joc de munca la sute de fobalisti si milioane de suporteri.

Mda, sa lamurim niste probleme. In primul rand, acest articol a aparut in excrementul zilei (ziarul cu gaina care naste pui vii), articol semnat de "prietenul" nostru, Contescu Daniel. In al doilea rand, acest Contescu Daniel n-are habar cand se va disputa meciul Rapid - Dinamo. El zice peste o saptamana, altii zic ca se va juca miercuri...vom trai si vom vedea.

Bun, si ca sa va dati seama cat de credibil pote fi acest Contescu Daniel, ia sa vedem un alt articol de-al sau, aparut in 27 august 2004, inaintea meciului CFR - Dinamo :

E "rezolvat" meciul cu CFR Cluj?

Mai multe persoane din fotbal sustin ca meciul CFR Cluj-Dinamo ar putea fi blat. "CFR a luat punctele de la Alba Iulia, iar acum ar urma sa le cedeze dinamovistilor. Asa va iesi Dinamo din criza", ne-a asigurat, sub protectia anonimatului, un personaj influent din Divizia A. Meciul Apulum-CFR Cluj 2-4, din etapa trecuta, a fost suspectat de blat.

Trecem peste faptul ca CFR a castigat meciul cu 4-2, dar vreau sa va intreb ceva ? Observati vreo asemanare ?

Pentru mine e clar...refuz sa cred ca ar avea "scame" la "procesor", asa ca...mostra de servilism si articole scrise la comanda (si nu de putine ori a facut asta).

Paul
8th April 2006, 14:34
Dinamo-Otelu 0-3
Pandurii-Dinamo 0-1
Farul-Dinamo 0-1
Dinamo-Poli Iasi 1-1
Bacau-Dinamo 0-1
------------------
3v , 1e , 1i = 10 puncte
si in ce conditii ...cu antrenori , titulari , sisteme de joc schimbate(i) peste noapte !


Steaua-FcArges 0-0
National-Steaua 0-0
Steaua-PoliTm 2-1
Otelu-Steaua 0-3(blat)
Pandurii-Steaua amanat-dar meci greu
-----------
in eventualitatea ca Steaua ar castiga = total de 11 puncte

http://img82.imageshack.us/img82/8240/clasament3jz.jpg

deci ?
cu ce e Steaua mai presus de Dinamo?
CU NIMIK
stim cum stati cu morcovul :evil:


Nu asa se fac comparatiile.

Se fac asa daca vrei:
Varianta I:

Dinamo - Otelul 0-3 ; Steaua - Otelu 4-0
Pandurii - Dinamo 0-2 ; Pandurii - Steaua 1-2;
Faru - Dinamo 0-1 ; Farul - Steaua 1-4
Dinamo - Iasi 1-1 ; ... sa zicem Iasi - Steaua 0-1 (nu s-a jucat acas la steaua)
Bacau - Dinamo 0-1 ; ... Bacau - Steaua ... inca nu

Tragem linie:
Voi 10 ; Noi 12p (adica maxim) si un meci ramas;

Varianta II

Dinamo - Arges 1-2; Steaua - Arges 0-0;
National - Dinamo 2-0; National - Steaua 0-0;
Dinamo - Poli 1-0; Steaua - Poli 2-1 ;
Oteu - Dinamo 1-4 ; Otelu - Steaua 0-3 ;
-------------------------------------------
NOi in retur 8p. Voi cu aceleasi echipe 6p.

Rossi
8th April 2006, 14:38
Un succes al "cainilor" maine, coroborat cu o remiza in jocul cu Rapid, de peste o saptamana, ar asigura, in buna masura, titlul pentru Dinamo. "Pana la sfarsitul campionatului, Netoiu va "rezolva" celelalte meciuri", sustin surse apropiate clubului din Soseaua Stefan cel Mare.
Sursa ONLINESPORT

te cred . din cate stiu eu cine se ocupa de forumul fcsteaua se ocupa si de ols , deci ...................................

Dinamo a fost suspectata in meciurile cu Arges , Jiul , Poli Iasi . De Ce ? Pt ca Netoiu e preten cu Ilinca , Pt ca la Jiul sunt niste jucatori inprumutati , pt ca antrenorul la Iasi e fan declarat Dinamo . Si ??? Uite ca nu a fost asa . Dinamo a jucat curat . Intamplarea a facut ca in compania acestor 3 echipe sa nu luam puncte .

Dar Steaua ? Suspiciuni la intalnirile cu Farul , Otelu , Bacau . Si ??? Si uite cum Steaua nu a avut nici o problema cu aceste echipe , ele predandu'se pur si simplu . Culmea conducatorii in loc sa-si critice echipele , laudau jocul fantastic al Stelei .

"iote" cum arata clasamentul :

http://img84.imageshack.us/img84/7489/68bz.jpg

Steaua-Dinamo 2-2
Sportul-Dinamo 0-2
Dinamo-Cfr Cluj 5-0
Dinamo -PoliTm 1-0
Dinamo-Rapid 5-2

lasati vrajeala asta proasta cu blaturi si manevre
Dinamo merita locul 1
si daca e cea mai urata este pt ca e cea mai buna
cine vreti sa aiba dusmani ? Vasluiul ?! ^^

Rossi
8th April 2006, 14:41
Nu asa se fac comparatiile.

jura'te
compari partide jucate la dif de 8 luni ?

pune ce au facut echipele in ultimele 5-6 meciuri in campionat
si se vede klar ca nu sunt diferente

Dinamo a jucat f bine in compania echipelor echipelor care trag la campionat sau la cupa uefa

Paul
8th April 2006, 14:42
mai achilles , da de ex. National e la egalitate cu Rapidu si ai uitat ca ne zici scorul din meciul cu ei :evil:

ce sa mai zicem de Faru si Arges :D

Si totusi despre jocul lui Dinamo nu ne zici nimic.
Arata Dinamo a echipa de locu` 1?
Se poate compara DInamo cu Steaua ...?

Paul
8th April 2006, 14:43
jura'te
compari partide jucate la dif de 8 luni ?

pune ce au facut echipele in ultimele 5-6 meciuri in campionat
si se vede klar ca nu sunt diferente

Campionatul dureaza 1 an (din august pana in iunie) ...adica 10 luni.

armin
8th April 2006, 14:44
Incepe sezonul de "primavara europeana" pentru caini, care insa se va termina peste o saptamana, in giulesti. Pacat pentru ei ca Steaua va juca cu rezervele, si cu gandul la UEFA.

Din acest motiv, probabil dinamo va incepe meciul la fel cum a facut cu Manchester, insa nu stiu cum se va termina. Nu vreau sa ma pronunt, pt ca stiu ca in randul stelistilor va fi oboseala si lipsa de concentrare.

Paul
8th April 2006, 14:46
si totusi rezervele stelei au o sansa bunicica in fata lui Dinamo ...
nu vad de ce Lovin , Cristocea , Baciu si Nesu nu ar face fata supervedetelor Galamaz , Margaritescu , Barcauan si Tibi Curt care a fost al 5-lea fundas central al nostru ...

Cernea - Ogararu , Baciu, Ghionea , Nesu - Oprita, Lovin , Paraschiv(c) , Cristocea- Dica , Cristea

out:
Iacob - a
Radoi , Carlos , P.Marin , Bostina , Nicolita - accidentati
Goian - nerefacut

Nici nu e asa negru dracu.

sorman
8th April 2006, 14:50
Corect si cinstit ar fi sa castige Steaua. Dinamo are nevoie de 3 infrangeri consecutive pentru a se "insanatosi".;)

cip_81
8th April 2006, 14:51
Paulica, ce-i cu echipa aia ? E echipa care s-a facut de ras in fata lui Rapid 2 (la acea data, parca erau pe primul loc din coada) ?

Rossi
8th April 2006, 14:52
mai achilles
Si totusi despre jocul lui Dinamo nu ne zici nimic.
Arata Dinamo a echipa de locu` 1?
Se poate compara DInamo cu Steaua ...?


1
NU SUNT ACHILES
CE AM IN COMUN CU ACHILES E CA SI EL E CAINE
BRAVO LUI
NU MAI AMENINTA PE PRIVAT CA AI BLATURI LA OLS SI CA MA SCOTI DE PE FORUM CA MA LASI RECE

2
JOCUL LUI DINAMO E DEPARTE DE A FI GROZAV
DAR NICI NU AVEA CUM SA FIE ALTFEL CU ATATEA SCHIMBARI DE ANTRENORI, DAR ASTA NU INSEAMNA CA JOCUL STELEI E PESTE CEL AL LUI DINAMO

3
NORMAL CA MERITA LOCUL 1
A OBTINUT REZULTATE F BUNE IN COMPANIA CELOR MAI BUNE ECHIPE ALE CAMPIONATULUI >>> VEZI CLASAMENTUL DE MAI SUS

DINAMO SA IMPIEDICAT DOAR DE ECHIPELE MICI

Paul
8th April 2006, 14:53
neh... au jucat in premiera dupa 1 an si ceva Curt si D. Balan in primul rand
apoi Cristea - Oprita in fata
mai multe specimene...

cip_81
8th April 2006, 14:54
Corect, ii uitasem pe Curt si Balan. Se intalnesc maine ?

six
8th April 2006, 14:59
dupa cum "va iubesc"pe voi zic asa la vrajeala pronostic x....fara suparare:pace: :drak: :thinkso:

Paul
8th April 2006, 15:01
Corect, ii uitasem pe Curt si Balan. Se intalnesc maine ?

dinamovistii se relaxeaza la IDM inainte de meciuri ?
altfel nu cred

Rossi
8th April 2006, 15:03
La ce au aratat cele 2 echipe pana acum normal Steaua nu poate rata victoria insa luand in calcul programarea la doar 3 zile dupa UEFA Cup e posibil si un egal sa zicem 0-0.
P.S. Programarea partidei intra in categoria "mijloace specifice".

nici cel mai fanatic stelist nu poate sa-ti dea dreptate

daca te jigneste omul zici ca are ceva pers. cu tine

cum poti sa afirmi asa ceva ?

Dinamo a programat meciul cu Steaua ? Stia Dinamo ca o sa mearga Steaua mai departe ?

Serios vb , pt mine esti un om lipsit de judecata daca poti sa faci asemenea afirmatii !!!! Degeaba ai profil de 70 de ani , eu sunt convins ca nu ai mai mult de 12 ani ( dupa ce prostii postezi)

cip_81
8th April 2006, 15:15
Acum am vazut ce a scris starsteel asta....Doamne, Mare ti-e gradina. Mai, starsteel, cum poti scrie asemnea prostii ? Auzi la el "Programarea partidei intra in categoria "mijloace specifice".Chiar imi pare rau ca scriu pe acelasi forum cu asemenea specimene.

Spune-ne si noua cand trebuia sa se dispute meciul ? Daca era saptamana viitoare, era inainte de prima mansa a semifinalei....mijloace specifice. Daca era dupa prima mansa....mijloace specifice. Apoi urma mansa a doua a semifinalei....deci, mijloace specifice. Cand trebuia sa se joace ? Sau doreati victorie din oficiu ?

cristian75poli
8th April 2006, 15:56
Daca s-ar putea as vrea sa piarda amandoua, dar cum asa ceva este imposibil, catelusii nu au cum sa stea in fata stelistilor, asa ca.....


"POLI" - CAMPIONII!!!:ok:

Paul
8th April 2006, 16:02
campionii judetului Timis sau ai diviziei C

cristian75poli
8th April 2006, 16:24
campionii judetului Timis sau ai diviziei C
Nu fi neserios...sau faci si tu parte dintre aceia care nu au treaba cu fotbalul?
Se pare ca da..........

"POLI" - CAMPIONII!!!

Paul
8th April 2006, 16:43
mai , iti zic o chestie amicala
pe romani i-ati fraierit ... ca nu sunteti Poli AEK

dar strainii tot de Poli AEK

iti dau un exemplu banal ... agentiile de pariuri ... care vorba aia , au versiuni in limba romana


Şansă dublă la final 08 Apr 06 19:30 CET
1 or X X or 2 1 or 2
Poli AEK Tim. v CFR Cluj mai mult...
performanţă
1.17 1.71 1.23

e doar un exemplu , dar in toate sursele straine se stie de Poli AEK ... :D

armin
8th April 2006, 16:49
Ar fi muult mai usor pentru Dinamo daca Steaua ar juca cu titularii. Dar nu o va face, asa ca, va asteapta un meci foarte greu.

Ursu carpatin
8th April 2006, 17:05
Steaua trebuie să cāştige! Altfel riscăm să nu avem din nou echipă īn CL! Şi eu vreau o echipă romānească acolo!!!!! Īn acest moment numai Steaua sau Rapid fac faţă, dar Rapidul e cam departe.... Eu sper......

starsteel
8th April 2006, 17:27
Ce-mi place :evil:
In fata la Dinamo , nu poti cumpara bilete decat daca esti fan Dinamo - intrebari( meciuri-rezultate-jucatori) .
Au turnat baietzii catziva stelisti :evil:
Achiles cate bilete vrei sa fac rost? Ca sa fie setul complet iti divulg si sursa, Borcea via Meme. Tribuna 0, Ha, ha, ha! eu am stat acolo la un meci Dinamo - Steaua eram 3 stelisti si 2 dinamovisti dar la sfarsitul meciului am convenit cu totii ca nu mai venim pe jaful ala de stadion nu mai mergem decat in Ghencea, adica in templul fotbalului romanesc.
P.S. Unul din cei 2 dinamovisti e cel care sta in stanga mea in avatar, precum vezi i-a placut biroul lui Becali si tipul e ofiter de politie economica nu din ala clasic ci venit in M.I. dupa o facultate tehnica.

saphicus
8th April 2006, 17:30
„Nu egal, doar victoria”
Cătălin Munteanu aşteaptă un succes pentru titlu ( GSP )

Dupa jocul prestat pana acum, declaratia lui Catalin Munteanu mi se pare cel putin hazardata, daca nu... hazlie!! Recunosc faptul ca va fi un meci "tare",
jucat imediat dupa cel din CUPA UEFA, insa Steaua ramane...Steaua, cel putin la momentul actual!! Ambitia dinamovista va fi pe masura, insa nu poti sa te exprimi chiar asa! Daca posibilitatea realizarii unui meci egal exista, ea ar constitui o realizare conjuncturala, insa ca sa spui ca... "doar victoria", dupa ce te-ai chinuit in groapa etapa de etapa in meciurile pe care le-ai jucat, mi se pare o lipsa totala de realism!!
I-as replica: "Curaj gaina, ca maine te tai" !!!
Replica plina de bun simt a unui fost MARE JUCATOR dinamovist PARCALAB "SAGEATA CARPATILOR",
pentru care eram prezent mai mereu la meciuri pe Stadionul Dinamo si al carui joc formidabil iti incanta privirea, a fost aceea ca:

Pīrcălab: „Dinamo mă ingrijorează!”
Ion Parcalab, unul dintre cei mai buni servanti care au jucat pentru Dinamo e ingrijorat in privinta meciului de duminica, afirmand ca "dupa rezultatele din ultima vreme, Steaua este favorita intalnirii." Sursa: GSP
Fara comentarii:ok: :ok:

Paul
8th April 2006, 18:05
Carlos īncrezător īn şansele Stelei de a se califica īn finala Cupei UEFA

Portarul Carlos Alberto Fernandes s-a declarat īncrezător īn şansele echipei Steaua de a trece de formaţia Middlesbrough īn semifinalele Cupei UEFA şi a se califica īn finală.

Carlos a precizat că viitoarea adversară a Stelei este o echipă experimentată. "Īi cunosc pe jucătorii care au evoluat īn campionatul Portugaliei, Rochemback, Jimmy şi Doriva. Cred că vor fi două meciuri mari şi sunt īncrezător că īi putem elimina. Vrem să cāştigăm Cupa UEFA", a spus portarul portughez.

Carlos Alberto Fernandes a menţionat că deocamdată pe el şi pe coechipierii săi īi preocupă derbiul cu Dinamo, programat duminică, deoarece "este īn joc locul de lider īn campionat".

"Īntālnirea cu Dinamo este mai mult decāt un derbi, este meciul cel mai important al sezonului, cum este Benfica-Porto īn Portugalia. Eu am simţit deja emoţiile derbiurilor la meciul cu Rapid, īnsă īn cazul formaţiei Dinamo rivalitatea se simte pe străzi, este impresionant. Eu sunt liniştit deoarece, ca străin, nu trăiesc această confruntare cu aceeaşi intensitate ca şi coechipierii mei", a afirmat Carlos, care a adăugat că are degetul īn ghips, dar va juca īn partida cu Dinamo cu o mănuşă specială.

bun cu portaru am rezolvat-o!
apararea e ok !
atacul e ok!

mai raman probleme la mijloc

radoi , nicolita , bostina si oprita sunt incerti ...

doar paraschiv e ok ...

One-Man Show
8th April 2006, 18:10
mai raman probleme la mijloc

radoi , nicolita , bostina si oprita sunt incerti ...

doar paraschiv e ok ...

LOVIN/CRISTOCEA/BALAN/SIMION...LA CUM JOAKA DINAMO AKU'...:evil:

Rossi
8th April 2006, 18:20
Coregrafia anului e tinuta secreta!

Ultrasii dinamovisti au inceput sambata dimineata la ora 9.30, lucrul la mesajele si coregrafia pentru derbyul cu Steaua. "Coregrafia anului" dupa cum au caracterizat-o membrii importanti din Peluza Catalin Hildan este cunoscuta doar de cativa membrii ai Peluzei Nord. Masurile de siguranta sunt luate pentru ca informatii despre ce pregatesc fanii dinamovisti sa nu ajunga la rivalii din Ghencea

Paul
8th April 2006, 18:24
asa mai achilles...

mai intai ati facut reclama la astra-sport-bets
apoi la prosport

acum urmeaza reclama la cosmote :evil:

Hipgnosis
8th April 2006, 18:37
Coregrafia anului e tinuta secreta!
Masurile de siguranta sunt luate pentru ca informatii despre ce pregatesc fanii dinamovisti sa nu ajunga la rivalii din Ghencea

La pauza o sa strigati "nu va pasa de noi" si noi o sa va raspundem cu "ce rusine sa fii caine":evil: :evil: :evil:
un singur lucru le-as transmite stelistilor: "Steaua, hai pe ei, sa dam ...goluri la catzei".
Stiti care e ironia: pana cum inaintea unui meci Steaua -dinamo presa vuia toata saptamana. Acum, abia vineri si-au amintit baietii ca se joaca "el classico".
Poate ca sunteti pe locul 1, dar jocul vostru si "performantele" voastre nu mai incanta pe nimeni. Nimeni nu va baga in seama, toata lumea de pe aici (rapidisti, polisti, clujeni, galateni, etc..) spune ca avem un lider mincinos. Cu totii se roaga sa nu luati campionatul pt. a nu ne face de ras in Europa.
Sunteti detestati in toata romania, si nu pt. ca sunteti lideri. Steaua cand e lidera e primita peste tot cu apluze, cu f mici exceptii (timisoara).
Sunteti detestati pt. ca reprezentati ultimul bastion important al meciurilor strategice si al blaturilor in romania. Sunteti detestati pt.ca pe unde mergeti fie cumparati arbitrii, fie jucatorii gazelor, fie intreg clubul. Sunteti detestati pt. ca nu jucati nimic si cu toate astea aveti tupeul de a incerca sa ne convingeti contrariul. Sunteti detestati pt. ca de 16 ani faceti Romania de ras in Europa.

Paul
8th April 2006, 19:50
la final , la vestiare , vom auzi : "aveti masini si celulare si de dinamo in p*** va doare" , si "Demisia ! Demisia !" sau mai grav "Netoiu vinde-o pe ******aaaaa , Netoiu vinde-o pe ******aaaaa".

Rossi
8th April 2006, 20:00
asa mai achilles...

mai intai ati facut reclama la astra-sport-bets
apoi la prosport

acum urmeaza reclama la cosmote :evil:

NU SUNT ACHILES
CE AM IN COMUN CU ACHILES E CA SI EL E CAINE
BRAVO LUI
NU MAI AMENINTA PE PRIVAT CA AI BLATURI LA OLS SI CA MA SCOTI DE PE FORUM CA MA LASI RECE

aici discutam de meci , de echipe , de rezultate ,pronosticuri samd

voi vorbiti total off topic : de clone , de avatar , de prieteni ( vezi cazul starsteel) , samd :rosu:

habar nu am despre ce aberezi acolo / astra-cosmote ????... nu stiu ce zici si nici nu ma intereseaza

armin
8th April 2006, 20:06
Coregrafia anului e tinuta secreta!

Ultrasii dinamovisti au inceput sambata dimineata la ora 9.30, lucrul la mesajele si coregrafia pentru derbyul cu Steaua. "Coregrafia anului" dupa cum au caracterizat-o membrii importanti din Peluza Catalin Hildan este cunoscuta doar de cativa membrii ai Peluzei Nord. Masurile de siguranta sunt luate pentru ca informatii despre ce pregatesc fanii dinamovisti sa nu ajunga la rivalii din Ghencea

Cui ii pasa? Va batem cu rezervele!

Mai bine lasati coregrafia pt repriza a 2-a, iar daca la pauza e nasol, lasati-o pana la anul!

Rossi
8th April 2006, 20:09
Steaua cand e lidera e primita peste tot cu apluze, cu f mici exceptii


oare ? dar la Craiova ? Timisoara ? Iasi ? Ploiesti ? Brasov ? etc ...
Normal ca sunteti primiti cu flori la Constanta , Galati , Bacau ... prietenii stiu de ce :rosu:

Vorba lui Badoi : " aveti morcovul cu tot cu iepure ..." :happy
Dinamo o sa va inchida gura

Duminica seara o sa va mai dam o lectie privind coregrafia
Steaua nu are galerie - si nu stie ce e aia coregrafie
Armatra-Ultra a fost desfiintata de catre PCH :ok:

PS:nu va chinuiti sa raspundeti , pt ca nu aveti cum , voi sunteti fani de net/tv , nu aveti cum sa intelegi anumite "chestii"

One-Man Show
8th April 2006, 20:23
oare ? dar la Craiova ? Timisoara ? Iasi ? Ploiesti ? Brasov ? etc ...


Mandrie oarba shi teribilism...


Vorba lui Badoi : " aveti morcovul cu tot cu iepure ..."
Dinamo o sa va inchida gura


Pai cu vorba a ramas Badoi...ca pe teren nu a miscat absolut nimic


Duminica seara o sa va mai dam o lectie privind coregrafia
Steaua nu are galerie - si nu stie ce e aia coregrafie
Armatra-Ultra a fost desfiintata de catre PCH

Cu umflatii aia pe post de lideri...nu ma intereseaza ce se intampla in tribune.Armata Ultra s-a dus dracu' de cand l-au dat jos pe Pavel...A mai tinut ceva cand era un chelios care incerca sa ii tina in frau...cam 1 sezon.Dupa aceea...Mustata shi ai lui...continuarea o stie shi un prescolar.



PS:nu va chinuiti sa raspundeti , pt ca nu aveti cum , voi sunteti fani de net/tv , nu aveti cum sa intelegi anumite "chestii"

Sa inteleg ca fenomenul ultras a luat nastere chiar in camera ta...:sleep: yo pe la 14 ani faceam prima deplasare ( Craiova ) ...tu umblai sa iti faci poze pentru buletin:evil:

gicu
8th April 2006, 20:31
...Replica plina de bun simt a unui fost MARE JUCATOR dinamovist PARCALAB "SAGEATA CARPATILOR",
pentru care eram prezent mai mereu la meciuri pe Stadionul Dinamo si al carui joc formidabil iti incanta privirea, a fost aceea ca:

Pīrcălab: „Dinamo mă ingrijorează!”
Ion Parcalab, unul dintre cei mai buni servanti care au jucat pentru Dinamo e ingrijorat in privinta meciului de duminica, afirmand ca "dupa rezultatele din ultima vreme, Steaua este favorita intalnirii." Sursa: GSP
Fara comentarii:ok: :ok:

Ca tot iti place sa citezi dinamovisti :)
"Daca pierdem campionatul, l-am ierdut pe mana noastra. Trebuia sa avem 5 puncte avans fata de Steaua. Noi am relansat campionatul. Cu Steaua o sa joce altceva, o sa joace si o sa ii batem. Cu Steaua isi revine echipa, ii batem si ne ducem la 3 puncte" a declarat fosta glorie dinamovista, Ion Nunweiller
(preluare Dinamomania)

Rossi
8th April 2006, 20:46
Sa inteleg ca fenomenul ultras a luat nastere chiar in camera ta...:sleep: yo pe la 14 ani faceam prima deplasare ( Craiova ) ...tu umblai sa iti faci poze pentru buletin:evil:

ma faci sa rad
meciurile astea cu Aston Villa , Hamburg , Bordeaux , Liverpool le-am vazut pe stadion
eu asa am devenit suporter
eu nu am citit de performantele echipei si pe urma sa aleg cu cine sa tin( cum ai facut tu )
eu am trait performantele lu' DINAMO
asa ca ... mergi pe burta

on-topic
va batem rau
vezi ca se transmite meciul pe tvr1

starsteel
8th April 2006, 21:57
NU SUNT ACHILES....


BIANCO-ROSSI

Daca voi credeti ca reprezentati spiritul dinamovist…
Daca voi credeti ca ceea ce jucati voi este fotbal…
Daca voi credeti ca o sa uitam evolutiile voastre fata pic de rusine si de bun-simt…
Daca voi credeti ca venim la stadion pentru unul sau altul dintre voi…

Achiles

DE CE AU MAI INTRAT JANDARMII IN ACEA ZONA ?
DE CE AU LUAT LA BASTOANE PE TOTI CARE LE-AU IESIT IN CALE ?
DE CE AU DAT ZECI DE AMENZI LA INTAMPLARE ?
DE CE NU A VENIT SALVAREA PT A DA PRIMUL AJUTOR CELOR RANITI
DE CE ? .....

Seamana sau nu ?
Bianco-rossi(apare pe 31 mar), Achiles(ultima postare 29mar) tu esti cel care ma acuza ca sunt ascuns?
Pt. cei care nu au citit regulamentul, clonele sunt interzise, asteptam masurile, a se citi si jignirile proferate de B-R.

Vladek
8th April 2006, 22:19
Armatra-Ultra a fost desfiintata de catre PCH :ok:

PS:nu va chinuiti sa raspundeti , pt ca nu aveti cum , voi sunteti fani de net/tv , nu aveti cum sa intelegi anumite "chestii"

Foarte bine ca a fost desfiintata. Am scapat de golanii organizati, s-au rupt in grupulete. Au ramas in schimb golanii la Dinamo in PCH ( vezi rezultatele : Bulgaria, Constanta, etc ).
PS : Nu te deranja sa raspunzi ... nu ma impresioneaza asa-zisii "ultrasi", amatori vesnici de scandal, bataie si bautura. "Clasa de jos" a societatii.

Rossi
8th April 2006, 22:32
BIANCO-ROSSI

Daca voi credeti ca reprezentati spiritul dinamovist…
Daca voi credeti ca ceea ce jucati voi este fotbal…
Daca voi credeti ca o sa uitam evolutiile voastre fata pic de rusine si de bun-simt…
Daca voi credeti ca venim la stadion pentru unul sau altul dintre voi…

Achiles

DE CE AU MAI INTRAT JANDARMII IN ACEA ZONA ?
DE CE AU LUAT LA BASTOANE PE TOTI CARE LE-AU IESIT IN CALE ?
DE CE AU DAT ZECI DE AMENZI LA INTAMPLARE ?
DE CE NU A VENIT SALVAREA PT A DA PRIMUL AJUTOR CELOR RANITI
DE CE ? .....

Seamana sau nu ?
Bianco-rossi(apare pe 31 mar), Achiles(ultima postare 29mar) tu esti cel care ma acuza ca sunt ascuns?
Pt. cei care nu au citit regulamentul, clonele sunt interzise, asteptam masurile, a se citi si jignirile proferate de B-R.

"Destul cu umilintele !

Daca voi credeti ca mai suportam umilinte pe banda rulanta, gen FC Arges, Jiul, Otelul, Poli Iasi…
Daca voi credeti ca reprezentati spiritul dinamovist…
Daca voi credeti ca ceea ce jucati voi este fotbal…
Daca voi credeti ca o sa uitam evolutiile voastre fata pic de rusine si de bun-simt…
Daca voi credeti ca venim la stadion pentru unul sau altul dintre voi…
Daca voi credeti ca o sa ramanem doar cu amintirea unui Dinamo – Everton 5-1…
Daca voi credeti ca ne amagiti ca ne duceti in Liga Campionilor si noi stam si credem toate prostiile voastre…
Daca voi credeti ca nu intelegem cum se face echipa la Dinamo in acest moment…
Daca voi credeti ca va iertam pentru toate doar pentru ca suntem pe primul loc intr-o divizie de doi lei…

Daca voi credeti ca daca jucati la acelasi club la care a jucat CATALIN HALDAN si asta va face fotbalisti…
Daca voi credeti ca suntem prosti…
Va inselati amarnic, bieti purtatori de tricou cu emblema clubului DINAMO. Sunteti doar o ceata de jucatori de fotbal, doar niste trecatori prin “Groapa”.
Da, m-am saturat de voi ! Nu va mai vreau ! Mi-a ajuns. Nu aveti mandria si orgoliul unui dinamovist. Veniti cu nasul pe sus, dar sfarsiti meciurile cu capul in pamant.
Va chinuiti sa ne aratati ca aveti vreo tangenta cu spiritul acestui club. Nu va mai chinuiti! Ne-am lamurit. Demnitatea va lipseste. Nu insa si banii din cont.
Sariti de fund in sus daca vi se da o amenda, dar nu va e rusine sa sarbatoriti in birturi infrangerile. O singura dorinta mai aveam in acest retur: sa batem pe Steaua.
Dupa meciul din seara asta, cred ca e masochism sa va cer asa ceva. Daca aveti mandrie, ii zdrobiti. Daca nu, PLECATI !!! "

http://www.dinamo-online.net/all.php?a=1077

esti jalnic domnule fan de tv din galati

legat de aparitia mea pe acest site - e mult mai veche decat ai gasit tu acolo d'nule fan google
peste 50 de mesaje au fost alipite userului Achiles crezand ca sunt o clona - dupa care a fost sters userul
dupa ce adminul Tudose a verificat mai bine ipurile sa convins ca nu sunt o "clona" si am creat dinou userul BiancoRossi
nu am tipat ca acele 50 de postari sa-mi fie date inapoi pt ca nu sunt aici sa acumulez nr de mesaje (si banuiesc ca nici nu se putea)

SUNTETI JALNICI
VAD CA SE PERMITE OFF TOPIC LA GREU
E VB DE MECI NU DE USERUL MEU
NU CONTEAZA CATE MESAJE AM EU

VORBITI DESPRE MECI !!!!!!!!!!!!!!!!!

Paul
8th April 2006, 22:33
ei ... marea lor mentalitate de suporteri
la Steaua sunt mi de suporteri care uneori nu gasesc bilete , iar la ei singurul slogan posibil e : haideti la stadion , ca se gandesc cu groaza ca nu li se umple stadionul nici la un meci cu Steaua ...

aici e diferenta ... de la 2000 la 55.000 :D

Rossi
8th April 2006, 22:42
ei ... marea lor mentalitate de suporteri
la Steaua sunt mi de suporteri care uneori nu gasesc bilete , iar la ei singurul slogan posibil e : haideti la stadion , ca se gandesc cu groaza ca nu li se umple stadionul nici la un meci cu Steaua ...

aici e diferenta ... de la 2000 la 55.000 :D

la meciurile din uefa ati avut mereu 40-45 de mii ( pe Lia Manoliu)
ce pot sa zic ? bv
Dar incearca sa intelegi ca oricare alta echipa juca cu stadionul plin in Uefa

Paul
8th April 2006, 22:46
la meciul cu Rapid am avut in mod exceptional 45.000
in rest 55.000 cu Her si 52.000 cu Betis

2)
Se compara media de 2000 a voastra din Divizia A , cu cea de 10.000 a noastra (tot din Div A)

Apropo , ia scrie cati oameni au fost la DInamo - Herenveen si cati au fost la Steaua - Herenveen'

starsteel
8th April 2006, 23:07
Prima lui Steaua pt. victorie afara normala, adica 2.000$, la Dinamo posibila performanta la pachet (victorii cu Bacau, Steaua, Rapid ) = 10.000$

uti2102
8th April 2006, 23:25
Ia uite-i frate...atzi umplut aici la pagini cu meciu asta..... un meci important, dar nu critic, nu decisiv...
Io zic sa mergetzi la culcare, sa va odihnitzi bine shi sa fitzi gata de meci maine ! Eu asha o sa fac !
O sa revin cu incurajari de ultim moment !
FORZA STEAUA !

Rossi
8th April 2006, 23:28
Se compara media de 2000 a voastra din Divizia A , cu cea de 10.000 a noastra (tot din Div A)

de unde ai scos asta ? asa ai visat azi-noapte ?

uti2102
8th April 2006, 23:35
Cred ca era beat shi a vazut duble tribunele din lighian :evil:

Paul
8th April 2006, 23:47
sau am pus un 0 in plus la aia 2000 :evil:

rhadoo
8th April 2006, 23:49
am votat 2 ,dar cred ca se va termina egal
echipele sunt echilibrate ,un minus din pertea stelei care vine obosita dupa dubla cu rapid si atunci e posibil ca dinamo sa traga mai tare pe ei insa experienta stelei ii va aduce cel putin un egal
HAI JIUL PETROSANI!

Rossi
9th April 2006, 00:01
Cred ca era beat shi a vazut duble tribunele din lighian :evil:

nu era vorba de ghena ? :D

Ammadeus
9th April 2006, 03:18
ambele sa se desfiintzeze, nu intereseaza pe nimeni rezultatul

Ess
9th April 2006, 03:37
Probabil ,,marele derby" Dinamo-Steaua si invers va deveni istorie in anii ce vor urma. Vin puternic niste cluburi din urma si din buc si ,,de-afara".
In schimb, tzin minte pana nu de mult, cand steaua era campioana deja prin et 25-a (si erau 18 echipe) si scotea capul un pic prin europa si gata.
Maine prevad ca va fii un meci urat, plin de duritatzi si pe teren si in tribune.
Oricum e jenant ce se intampla la Dinamo...ma intreb ce urmaresc finantzatorii aia (finantzatori pff :D)? performantza in nici un caz...
seara faina !

iaro
9th April 2006, 03:44
X solist. Dinamo nu isi permite sa piarda, iar Steaua trebuie sa fie atenta ca mai are de jucat in UEFA.

its a sport???
9th April 2006, 03:52
Mai baieti,stelistii astia de scrieti mii de comentarii,astia siguri ca bateti azi,ati facut si voi o analiza pertinenta asupra jocului pe care il practica echipa voastra??(asta europeana).Sincer ,sunteti departe de un fotbal de calitate,nu aveti decat jumatate din atributiile unei echipe complete(aparare supra-aglomerata si faze de poarta din lovituri sau aut-urile batute de Ogararu,se antreneaza special:))).Nu zic ca am rupt gura targului in acest inceput de retur date fiind condiitile de la varful clubului,dar ca echipa si valoare suntem peste steaua,oricat va ridica presarii in slavi.Si Rapid este peste voi,nu jucati nimic,dar nimic,eurobaza e la voi nu la echipa din Trivale,cum sareati pe aici acum 2 saptamani!Rapid merita in semi-finale,dar asta e ,ramaneti voi taticii de net si performante.O sa vedeti "rebuturile alea,foste vedete",cum o sa va arate ce inseamna sa joci fotbal cu talent ,nu numai cu alergatura si tupeu cum jucati voi,Dinamo castiga detasat(bine,voi sunteti obositi dupa euro meciul cu Rapid cand v-a tatait curul stand pe 2 randuri in 16 metri).Parca asta o sa justificati,nu????

STEAUA-MANIA
9th April 2006, 04:12
Joaca barcauan..so,STEAUA castiga 100% 2-0 sau 2-1 pt STEAUA.

Ammadeus
9th April 2006, 08:20
2-1 dinamo, steaua va lua cu 3 goluri mai mult de middlesborough per total cele 2 manshe...cioc mai mic la oier si la mediocru olaroiu

armin
9th April 2006, 09:39
Deocamdata cioc mai mic la tine, pentru ca noi suntem acolo unde trebuie.

oaspetele
9th April 2006, 10:18
nu am tipat ca acele 50 de postari sa-mi fie date inapoi pt ca nu sunt aici sa acumulez nr de mesaje (si banuiesc ca nici nu se putea)


lol.
hai Romania !!

Paul
9th April 2006, 10:27
Mai baieti,stelistii astia de scrieti mii de comentarii,astia siguri ca bateti azi,ati facut si voi o analiza pertinenta asupra jocului pe care il practica echipa voastra??(asta europeana).Sincer ,sunteti departe de un fotbal de calitate,nu aveti decat jumatate din atributiile unei echipe complete(aparare supra-aglomerata si faze de poarta din lovituri sau aut-urile batute de Ogararu,se antreneaza special:))).Nu zic ca am rupt gura targului in acest inceput de retur date fiind condiitile de la varful clubului,dar ca echipa si valoare suntem peste steaua,oricat va ridica presarii in slavi.Si Rapid este peste voi,nu jucati nimic,dar nimic,eurobaza e la voi nu la echipa din Trivale,cum sareati pe aici acum 2 saptamani!Rapid merita in semi-finale,dar asta e ,ramaneti voi taticii de net si performante.O sa vedeti "rebuturile alea,foste vedete",cum o sa va arate ce inseamna sa joci fotbal cu talent ,nu numai cu alergatura si tupeu cum jucati voi,Dinamo castiga detasat(bine,voi sunteti obositi dupa euro meciul cu Rapid cand v-a tatait curul stand pe 2 randuri in 16 metri).Parca asta o sa justificati,nu????

Asta sa valoric sunteti peste noi de unde ati scoso stimabililor?
Probabil ca din categoria Barcauan fundas de Nationala , Danciulescu si Niculescu cei mai tari atacanti din Romania , iar Alexa cel mai bun inchizator din RO.
Atunci da.

Etalonul valorii dinamoviste este urmatorul:

Tibi Curt - dat afara de la Steaua fiindca era sub cei 4 fundasi centrali din lot: Goian , Ghionea , Baciu si Radoi. A ajuns la DInamo si acum e titular.

Barcauan , Florea , Zicu si Bratu - 4 jucatori care la vara nu vor mai fi la voi

+ jucatorii de 30+ an;

Hipgnosis
9th April 2006, 10:33
jocul lui dinamo aminteste de divizia B
Steaua e in semifinalele UEFA
Dc. ne luam dupa joc nu poate fi decat un sg. rezultat: Victorie Steaua.
Intervin alti factori cum ar fi numerosii accidentati din lotul Stelei, oboseala din randul jucatorilor nostri care de sase saptamani joaca 3 meciuri pe saptamana si probabil jocul foarte dur al pichinezilor.
Daca nu jucam cu mai multe de 6 rezerve ar cam trebui sa batem:evil:
Daca in toamana orice suporter stia pe de rost echipa Stelei, acum nici un compartiment nu este identic de la un meci la altul.
Sper ca prin minutul 75 sa-i bage Oli si pe Litu si Simion. Ar cam fi timpul la 18 ani sa aiba si ei prima victorie in palmares cu dinamo:happy :happy
Meci de 1x2 - Insa, doar frustrarea si nerealizarile de pana acum ar putea impinge pe dinamo sa scoata un rezultat bun.

Rossi
9th April 2006, 11:00
cine castiga acest meci merita sa castige si CAMPIONATUL

http://img154.imageshack.us/img154/8845/dinamo4sk.gifhttp://img154.imageshack.us/img154/8845/dinamo4sk.gifhttp://img154.imageshack.us/img154/8845/dinamo4sk.gif

Forza Dinamo !

ps: pt fanii mei de pe forum (Paul & starsteel) > o sa va fac cu mana din peluza :D

Hipgnosis
9th April 2006, 12:01
ps: pt fanii mei de pe forum (Paul & starsteel) > o sa va fac cu mana din peluza :D[/QUOTE]

Daca nu va bat jandarmii in primele 15 minute ca de obicei :evil: :evil: :evil:

starsteel
9th April 2006, 16:22
cine castiga acest meci merita sa castige si CAMPIONATUL....



Multa intelepciune dovedesti cu aceasta afirmatie. Bravo!
Vezi la sfarsitul meciului sa-i faci varza pe Dinamo in stilul tau unic si inconfundabil ca merita.
P.S. Ti-am spus eu ca avatarul era modest nici asta nu e tare dar merge, cand iti pui unul cu sigla Dinamo si o cupa europeana? Uite pronosticul meu, NICIODATA!!!!.

Hipgnosis
9th April 2006, 17:04
Surse care doresc sa isi pastreze anonimatul - nu-i asa ca suna bine? :D - din interiorul clubului din groapa afirma ca jucatorii dinamovisti abia asteapta sa se termine meciul, din doua motive:
1. Sa faca schimb de tricouri cu o semifinalista de cupa UEFA
2. Sa ceara autografe de la jucatorii stelisti.
/OLE/
/OLE/
/OLE/

mistress of ice
9th April 2006, 17:24
2-0 pt Steaua :ok: (Banel,Oprita) :ok:

FORZA STEAUA !! :ok:

alsign
9th April 2006, 17:39
Etalonul valorii dinamoviste este urmatorul:

Tibi Curt - dat afara de la Steaua fiindca era sub cei 4 fundasi centrali din lot: Goian , Ghionea , Baciu si Radoi. A ajuns la DInamo si acum e titular.

Barcauan , Florea , Zicu si Bratu - 4 jucatori care la vara nu vor mai fi la voi

+ jucatorii de 30+ an;

Inca se asteapta de la pepiniera Craiova jucatori :happy :cool: sau vor juca cu dinamo 2 direct in "C" :evil: :evil:

Dar cred ca "audi"tul ii lasa fara obiectul muncii :evil::evil::evil:

Sper sa nu joace numai sa lovesca sa mai avem si alte probleme medicale , in rest nu imi este teama de rezultat .

Iar "BB" sa isi cumpere un playStation pentru "sampion Liq" poate acolo are mai multa sansa :D

claudio25ro
9th April 2006, 19:40
Alooo..alooo... lume... sa va zic ce concluzie am tras dupa ce am citit cam tot pe aici... ca marea majoritate a stelistilor au prins "aripi" dupa dubla cu Rapid (ceea ce este si normal) si cred in victorie in seara asta. DAR... Dinamo-Steaua a fost..este si va ramane UNICUL DERBY asa incat orgoliile sunt mai presus de orice aici. Aici nu mai conteaza cine intra si cine nu intra...important e sa dai tot pe teren. Asa cum Cristea nu a miscat nimik..absolut nimik pana acum 2-3 meciuri (si nu puteti nega asta) asa se poate intampla si cu Barcauan sau Danciulescu... In orice caz meciul asta e deschis oricarui rezultat..e un meci de 1X2. In legatura cu "vedetele" de la Dinamo...trezirea ca altfel nu mai vine nimeni la meciurile voastre..pacat... pacat de numele clubului..de culorile alea si de Haldan... UNICUL CAPITAN !!!

Hipgnosis
9th April 2006, 19:43
In orice caz meciul asta e deschis oricarui rezultat..e un meci de 1X2.
pai eu am zis asta cu cateva pagini in urma :ok:

Ella14
9th April 2006, 19:56
Dupa cum se vede Rapid n-a gasit drumul spre poarta!! Nu prea cred ca si-au revenit dupa meciul de joi. Pacat, de pe locul 3 aua ajuns pe 7 acum!!! Mare pacat!! :ciocan:

apparte
9th April 2006, 20:15
Daca cainii isi tin secreta coregrafia,se pare ca stelistii nu:
DinamoMania a aflat posibila coregrafie de diseara a pregatita de un grup ultras stelist. E vorba de grupul Tradizione din Peluza Nord din Ghencea. Coregrafia pe care vor acestia sa o afiseze diseara este urmatoarea: 40 de caini care stau in fund (steaguri pe 2 bete) si un televizor urias (reprezentand prestatia lor in Cupa UEFA) + mesajul pe un banner mare "Vizionare placuta!"
www.dinamomania.ro
/hello /hello :happy :happy

starsteel
9th April 2006, 20:16
STEAUA BUCURESTI No.1 in Romania
Carlos - Ogararu, Goian, Ghionea, Marin - Nicolita, Paraschiv, Radoi, Bostina - Dica, Cristea

Dennis
9th April 2006, 20:24
scor 1-3 !!

Forza Steaua

Hipgnosis
9th April 2006, 20:24
STEAUA BUCURESTI No.1 in Romania
Carlos - Ogararu, Goian, Ghionea, Marin - Nicolita, Paraschiv, Radoi, Bostina - Dica, Cristea

E posibil totusi ca Bostina sa nu joace
"Bostina incert
Ora 19:15. Jucatorii Stelei au iesit sa inspecteze gazonul. Din componenta celor ce au iesit pe teren lipseste Bostina. Exista posibilitatea ca acesta sa nu poata evolua in derby." (www.stelisti.ro)

ultra_alba
9th April 2006, 20:32
2-1 pentru Dinamo

starsteel
9th April 2006, 20:35
2-1 pentru Dinamo
Semnatura:
suntem din Alba ...deci suntem cei mai buni

Fals la fel ca semnatura.

apparte
9th April 2006, 20:44
Basescu la meci!!!Hingherul-sef va fi prezent !:drak:

alsign
9th April 2006, 20:47
dresaj facem cu voi deseara :D:D:D

http://www.millan.net/anims/giffar/giffar2/dwhistle2.gif

starsteel
9th April 2006, 20:49
Asta e Zombie ? Cred ca a aflat palmaresul echipei Steaua Bucuresti.

Hipgnosis
9th April 2006, 20:51
Basescu la meci!!!Hingherul-sef va fi prezent !:drak:
Sa speram ca or sa vina si cateii.
Serios acum, e meci de 1x2, cu cateva plususri totusi pentru Steaua.

alwex
9th April 2006, 20:53
Dinamo 3 - 1 steaua:ok: :ok:

starsteel
9th April 2006, 20:55
Basescu la meci!!!Hingherul-sef va fi prezent !:drak:
Nu vine si dinamovistul Adrian Nastase?

alsign
9th April 2006, 20:56
somn usor ...

Formatia de start a Stelei: Carlos- Ogararu, Goian, Ghionea, Nesu- Nicolita, Radoi, Paraschiv, Bostina- Dica si Cristea.

Rezerve: Cernea, Balan, P. Marin, Baciu, Lovin, Cristocea si Oprita

STEAUA BUCURESTI

starsteel
9th April 2006, 21:03
Dinamo - Otelul 0-3
Otelul - Steaua 0-3 =====> Dinamo - Steaua 0-6 ?

Hipgnosis
9th April 2006, 21:04
Steaua Bucuresti
__________________

Triphat
9th April 2006, 21:07
O infrangere ar face lupta la titlu mai usoara pentru dinamo. Sa le scoatem fotbalul din cap.. suntem mai buni ca ei!

FORZA STEAUA!

Paul
9th April 2006, 21:07
sa stam linistit...
Adrian Cristea si Stefan Grigorie , cei 2 jucatori care au marcat goluri care au generat infrangeri steliste in trecut stau pe banca ... ;)

jucam cu echipa completa
trebuie sa`i batem !

starsteel
9th April 2006, 21:07
FORTZA STEAUA !!!!

cristian75poli
9th April 2006, 21:12
Dinamo 3 - 1 steaua:ok: :ok:
Ce frumos visezi...

"POLI" - CAMPIONII!!!:ok:

alecs_liviu
9th April 2006, 21:15
Hai Dinamo!! Oricum Castiga!!

uti2102
9th April 2006, 21:21
Un meci care poate apropia Steaua de cel de-al 23-lea titlu sau, daca vretzi, de cel de-al 9-lea titlu dupa revolutzie ! Un meci pe care baietzii trebuie sa-l trateze cu maxima seriozitate shi concetrare ! Un meci in care emotziile shi frica nu-shi au locul, doar curajul shi determinarea !!!
Forza Oli ! Forza baietzi ! Am incredere in voi, am incredere in victorie !!! Revenitzi unde ne e locul, pe prima treapta a podiumului !!!
FORZA ROSH-ALBASHTRII !!! FORZA STEAUA !!!
/hello

quatzecoatl
9th April 2006, 21:25
Pur si simplu STEAUA vafi superioara (din nou ) bate STEAUA IN MIN 92

axel
9th April 2006, 21:33
BATE steaua cu 0-0 . . . .

Sir
9th April 2006, 21:39
nesu...n-are nici o treaba.........petre......ca de obicei nesemnificativ...

romascanu2005
9th April 2006, 21:40
[QUOTE=BIANCO-ROSSI][B]cica jiji a visat ca i s-au rătăcit oile :D
bate steaua sigur cu 3-0 pe catei

Sir
9th April 2006, 21:52
cand incepe meciul de fotbal?:drak: :jerk:

Sir
9th April 2006, 22:00
Un meci care poate apropia Steaua de cel de-al 23-lea titlu sau, daca vretzi, de cel de-al 9-lea titlu dupa revolutzie ! Un meci pe care baietzii trebuie sa-l trateze cu maxima seriozitate shi concetrare ! Un meci in care emotziile shi frica nu-shi au locul, doar curajul shi determinarea !!!
Forza Oli ! Forza baietzi ! Am incredere in voi, am incredere in victorie !!! Revenitzi unde ne e locul, pe prima treapta a podiumului !!!
FORZA ROSH-ALBASHTRII !!! FORZA STEAUA !!!
/hello

da sigur....cred ca e meci de 0-0li

BAK
9th April 2006, 22:03
cand incepe meciul de fotbal?:drak: :jerk:

:drak: da voi cand o sa luati titlul sau cand o sa bateti vreo echipa din bucuresti? nici macar un egal nu puteti sa scoateti cu ei....:drak: :drak:

Sir
9th April 2006, 22:05
vezi ca esti off topic!aici e vorba de meciul dinamo-steaua:drak:

Triphat
9th April 2006, 22:13
fuck... mai rau nu se putea. :(

Deluxe
9th April 2006, 22:13
1-0 Niculescu

And he was reserve for the idiot Ion Marin

Sir
9th April 2006, 22:14
mai bine il lasa Ogararu pe Zicu sa intre in careu, ca oricum ratangiul o dadea in plopi....dar asta-i viata... Forta Bucale!

Gabriel28
9th April 2006, 22:16
gol tipic dinamo.....faza tipic dinamo.....mi-e scarba.

Deluxe
9th April 2006, 22:20
Margaritescu sent off too...he has been the best Steaua player with this! Incredible.

Asi
9th April 2006, 22:20
comentatorii sint dinamovisti?

BAK
9th April 2006, 22:21
1-1..............................la caronase rosii!!!!!

Triphat
9th April 2006, 22:22
Ce bine ca l-a eliminat pe Margaritescu! Sa speram vom juca fotbal in a doua repriza..

Sir
9th April 2006, 22:22
gol tipic dinamo.....faza tipic dinamo.....mi-e scarba.
lasa, nu zi ca nu a fost un gol frumos:drak: .alde Carlos tinea coltul scurt, ca si zidul de fapt....bun portar:drak:

alwex
9th April 2006, 22:23
rowsu margaritescu.... pe degeaba! sh tot noi avem noroc cu arbitrii :jerk: pt arbitru:jerk:

Dennis
9th April 2006, 22:28
nu-i nimic...dam noi 3 in repriza a doua :D

Celso
9th April 2006, 22:28
nashpa fotbal....:no: ....Florin Marin ...alt bou....joaca si cu Alexa si cu Margaritescu...:no: ...sau gasit astia doi:)

t.b.
9th April 2006, 22:29
slab arbitraj, nici Tudor nu dadea asa usor cartonase... in rest urat derby :sleep:

Sir
9th April 2006, 22:33
care derby?:drak:

manu10
9th April 2006, 22:34
slabut meci, in afara de golul lui Niculescu :ok: ... n-am vazut nimik
sper sa vad ceva fotbal in repriza secunda, acum ca-s mai putini pe teren si este loc de alergat:evil:
pronostik dinamo - steaua 2-1
mai inscrie Banel in min. 65' si petre in min 93' :D

Hipgnosis
9th April 2006, 22:34
Daca nu dam gol repede dinamo va castiga probabil.
Se vede oboseala in jocul stelistilor si determinarea nascuta din frustrare a catelusilor.

Asi
9th April 2006, 22:34
margaritescu a luat al doilea galben... cred ca este evident pentru orice spectator neutru ca merita galben si prin cumulare, rosu...insa eliminarea lui ogararu este extrem de discutabila, nu pare sa fi fost fault, mai degraba simulare a lui zicu...cometatorii tvr1 sint dinamovisti .:rosu:

Sir
9th April 2006, 22:34
nu-i nimic...dam noi 3 in repriza a doua :D
numa'?

codrind
9th April 2006, 22:37
slabut meci, in afara de golul lui Niculescu :ok: ... n-am vazut nimik

Subscriu şi eu!!

Meci URĀT !! :rosu: fiece echipă părānd a juca doar la distrugerea construcţiei adverse !!

alecs_liviu
9th April 2006, 22:38
si tot DINAMO va castiga!!!

t.b.
9th April 2006, 22:38
care derby?:drak:


asta intre comunisti :drak:

Sir
9th April 2006, 22:41
hei...capitalistule!foste echipe comuniste:D

Triphat
9th April 2006, 22:41
Dica.... ce dracu faci ?!?!?!?!

axel
9th April 2006, 22:42
jur ce mooie e dica asta :drak:

Sir
9th April 2006, 22:43
aq intrat una cu noi......mai intra una peste zece meciuri

Gabriel28
9th April 2006, 23:09
e a nu stiu cata oara cand *******ul asta rateaza ....merita scuipat si batut, si dat afara din echipa.

Sir
9th April 2006, 23:26
bulan, bulan, bulan....m-am distrat la meciul asta.....hai Bucale!:drak:

CosminGrc
9th April 2006, 23:26
in 92 gol cristocea !!!!!!!!!!!!

Triphat
9th April 2006, 23:29
Of doamne.. noroc ca am scos un egal pe care l-am meritat. Bravo Cristocea. Slab joc de ambele parti..

FORZA STEAUA!

radutu
9th April 2006, 23:30
li s-a intors norocul dinamovistilor. Sa nu uite cum au castigat la Constanta si Bacau.

t.b.
9th April 2006, 23:33
presimteam ca o sa se intample ceva de genul :)

Frumoasa coregrafie au avut dinamovistii

cap
9th April 2006, 23:35
da ma dar asta nu inseamna ca daca au facut un egala au pierdut meciul au facut un egal si atat

apparte
9th April 2006, 23:35
Mah,nici daca aranjam io nu putea iesi mai bine:evil: !

Vladek
9th April 2006, 23:35
Meciul asta m-a convins de un singur lucru : exista arbitri chiar mai prosti decat Salomir si Serea ! Sincer, cred ca ambele eliminari au fost gresite ( Ogararu pt ce ??? a fost simulare 100% !!, iar Margaritescu eliminat in compensatie dupa un fault de joc ). In rest, am avut realmente mult noroc cu egalarea. A, si in plus CE MAMA DRACULUI CAUTA DICA PE TEREN ! Intrebarea asta mi-o pun de vreo 3 meciuri.

Rezultatul final nu a schimbat nimic. 1-1, Dinamo e pe primul loc iar noi avem un meci mai putin disputat. In urmatorul joc insa trebuie bagate rezervele ca nu se mai poate. S-a vazut ca unii jucatori sunt obositi.

Paul
9th April 2006, 23:35
Pur si simplu STEAUA vafi superioara (din nou ) bate STEAUA IN MIN 92
ai fost aproape :D

* mesaj postat la 20.25

------
Meci de toate jena.

Prestatia echipelor : slaba , o echipa gazda slaba de tot , o echipa oaspete care parca azi facea antrenamentu de recuperare , decat un meci cu dinamo

Jucatori :
Ogararu - din categoria celor care face o gafa la 2 ani , si o face intr-un meci cu miza ... ; cum dracu sa faci fault acolo , cand stii ca e posibil ca ZIcu sa nu dea gol !

Dica - no comment pt. ocazia din min `50

Bostina si Paraschiv : Oliiiiiiiiii , nu intelegi ca unii sunt mai in vana: Cristocea si Lovin

Carlos - nenea Carlos , trebuia sa te informezi ca Claudiu le cam baga si e singura lor sansa sa-ti dea gol ... din afara careului :ciocan:

Despre rezultat :
hmmmmm... echitabil ori nu ?
Am dat gol in min` 92 ... ce a fost in tur ... gol Dinamo in min` 87
Dinamo a dat 2 goluri in min` 90+++

Arbitru :
Slab. Are o singura calitate : e strain si nu poate fi acuzat de rele intentii. In rest extrem de prost !


Si in cele din urma Cristocea...

Exista o lunga lista de jucatori care ies din anonimat printr-un gol impotriva lui Dinamo.

=> Cristocea
=> Goian (in tur)
=> Cristea (anu trecut`)
=> Marius Luca (pe vremuri)

Una peste alta , orice s-ar zice azi am castigat 3 puncte. Daca pierdem meciul Dinamo se distanta cu 3p in fata noastra. Asa e egalitate.

Suntem mandrii de voi :yeah:

t.b.
9th April 2006, 23:44
Ogararu pt ce ??? a fost simulare 100% !!,

Un pic de obiectivitate nu strica, a fost tragere de tricou evidenta... Totusi mare greseala a facut Ograraru, in primul rand ca a fost eliminat si dup-aia pt. ca mai mari sanse erau sa rateze Zicu singur cu portarul decat Niculescu din pozitia aia :)
La Margaritescu primul galben a fost cam aiurea, al doilea a fost meritat

Paul
9th April 2006, 23:48
t.b. nu a fost evidenta , cert e ca Zicu a fost smecher si decizia corecta
ca Zicu a fost tigan la faza asta e adevarat , dar nu e de acuzat!

-------
Totusi un arbitru cu sange in instrument , il elimina pe Cristi Munteanu.
Chiar daca a fost in lateral , Dica se putea duce sa dea gol ...

In rest eliminarea lui Margaritescu cel putin aiurea , ca sa nu zic gresita ...

saphicus
9th April 2006, 23:49
Dupa un meci mediocru:
DINAMO a stiut sa stavileasca actiunile Stelei cu pretul multor cartonase galbene, dupa un joc SLAB spre mediocru si nu a reusit sa creeze in tot meciul NICI O OCAZIE CLARA DE GOL din actiune la poarta lui Carlos! Salvat de acest executant EXCEPTIONAL de lovituri libere directe care este Claudiu Niculescu! Formidabil gol!!!!!!!!!!!!!:ok:

STEAUA, obosita dupa partida incrancenata cu Rapid de Joi, a dat impresia ca
e stapana in aparare, insa a realizat foarte putine faze clare de atac, totusi mai buna ca DINAMO dupa un joc pe care-l consider mediocru! Impardonabil faultul lui Ogararu asupra lui Zicu (ca ultim aparator) si care a vazut pe buna dreptate ROSU in fata ochilor!!
Cristocea de evidentiat cu acea centrare-sut la care atat aparatorii dinamovisti cat si atacantii stelisti au fost "spectatori", iar mingea s-a "scurs" in "ate".

Desi stelist, consider ca eliminarea lui Margaritescu a fost pripita, pentru ca al doilea fault NU ERA DE al doilea GALBEN!!

In rest, arbitraj desi cam sever, destul de corect!!

Asa cum Dinamo a avut sansa golului in prelungirile de la Bacau si Constanta
asa a avut acum Steaua pe Zeita Fortuna de partea sa!! CAMPIONATUL SE JOACA!!!:ok::ok:

alb.albastru
9th April 2006, 23:54
meci de div. B!!!

Paul
9th April 2006, 23:56
sau mai bine zis ... asa cum ultima victorie dinamovista in campionat s-a consumat in min` 94 :evil: a luat`o si azi Dinamo /OLE/

ultimele 9 Steaua vs DInamo in campionat:

1 victorie DInamo (in min 94) , 4 egaluri , 4 victorii Steaua

Hipgnosis
10th April 2006, 00:06
meci extrem de slab cu multe cartonase
Steaua are ca motiv faptul ca de 6 saptamani are meciuri practic din 3 in 3 zile
dinamo are ca motiv faptul ca ei oricum nu pot mai mult
dinamo a intrat super motivata, in schimb la stelisti s-a vazut de la inceput ca nu au vana si ca sunt obositi.
rezultat echitabil in conditiile date.

Vladek
10th April 2006, 00:06
Un pic de obiectivitate nu strica, a fost tragere de tricou evidenta... Totusi mare greseala a facut Ograraru, in primul rand ca a fost eliminat si dup-aia pt. ca mai mari sanse erau sa rateze Zicu singur cu portarul decat Niculescu din pozitia aia :)
La Margaritescu primul galben a fost cam aiurea, al doilea a fost meritat

La partea cu Zicu n-ar fi fost exclus, la ce ratangiu e sa o dea prin plopi ( coleg cu Dica la capitolul asta ). Imi mentin insa parerea la eliminarea lui Ogararu, sa nu fie cu suparare. Ogararu pune mana pe Zicu, adevarat, insa sa fim seriosi, aia a fost o "ciupeala" minora. Zicu insa se prabuseste ca lovit cu securea. De-aia am zis simulare. De altfel am spus ca eliminarea lui Margaritescu a fost o greseala ( probabil Rodomonti si-a realizat eroarea si s-a gandit sa "repare" ). Al doilea galben a fost luat din neglijenta de dinamovist, insa primul a venit cam usor.

Sir
10th April 2006, 00:08
O Desdemona....dupa cum vad ca stergi postari ale muritorilor de pe acest thread, ma gandesc ca poate iti vei arunca privirea divina spre thread-ul poli-cfr, unde niste asa zisi forumisti, au calcat rau in strachini...propun ban pentru 12 luni,,,:ok:

apparte
10th April 2006, 00:17
Pt cei care contesta primul galben la Margaritescu:acesta fusese avertizat dupa alte 2 intrari similare(cu bratul in zona gatului adversarului)!La al doilea,ridica piciorul dupa ce trece mingea cu scopul de a faulta adversarul,iar intrarea cu amandoua picioarele inainte este cosiderata atac periculos!De multe ori,chiar daca e atinsa mingea,in cazul atacului cu amandoua picioarele inainte se da fault!Eliminare corecta,ca si in cazul lui Ogararu...mi-e ciuda pe Cristea care nu s-a lasat faultat de Curt undeva in banda dreapta(a apararii dinamoviste) cand acesta a avut o interventie similara cu a lui Margaritescu!Era al doilea galben si implicit eliminare!

Rossi
10th April 2006, 00:18
FORZA DINAMO

NU AVEM CE SA LE REPROSAM BAIETILOR - AU JUCAT BINE
AM AVUT GHINION PE FINAL . ASTA E . ASTA E FOTBALUL

Primul galben la Margaritescu a fost gratuit .
Arbitrul ne-a eliminat un om degeaba .

Pe de alta parte Margaritescu daca a vazut ca arbitrul e pus pe noi la cartonase ,
si deja luase unul , trebuia sa fie atent - nu a fost atent si l'a luat si pe al doilea ( meritat)

C. Munteanu > REZERVA / Gaev > TITULAR
Ce basina de gol a putu sa ia Munteanu ...pfffff am inebunit
Daca un alt portar lua golul asta intrun meci impotriva Stelei credeam ca e blat
Portarii de divizia B mai primesc goluri d'astea

Conducatorii , Jucatorii si suporterii Stelei sau convins ca DINAMO
nu este cu nimik mai prejos fata de Steaua . Doar ghinionul ne'a oprit in UEFA , doar ghinionul a facut ca azi sa nu luam 3 puncte

FELICITARI AMBELOR ECHIPE
CAMPIONATUL RAMANE DESCHIS

ERA SA UIT ... CLAU-GOL=EURO-GOL

desdemona
10th April 2006, 00:20
@Sir, am vazut ca ai mai adus in discutie subiectul. Probabil tu nu ai mai aruncat ochii acolo... ai fi vazut ca s-au luat masuri... eu as fi fost mai drastica, insa in conditiile in care "sefu" propusese 3 zile, e ok ca am "obtinut" mai mult si am dat 7. Daca nu as fi fost plecata la Bucuresti in week-end, as fi curatat mai devreme threadul respectiv...
Cat priveste postarile pe care le sterg... nu sunt cu siguranta nevinovate. Ca unele au un grad de vinovatie mai mare ca altele, e altceva, dar incalcari ale regulamentului contin toate.

mistress of ice
10th April 2006, 00:21
Si mie mi s-a parut slab meciul nu prea s-a mers pe risc si arbitrajul destul de presant insa finalul a fost frumos mai ales penultimul minut :ok:
Oricum baietii au fost obositi s-a vazut. Bravo Steaua!

STEAUA-MANIA
10th April 2006, 00:22
dinamo a jucat bine?ce ocazii a avut?

codrind
10th April 2006, 00:25
Meci de egal-la-egal!! :D

Steaua va fi obosită după sfertul din UEFA, iar Dinamo cam atāt poate !!
:rolleyes:

Din nou am avut dreptate :ok: !!

Meci urāt! :no:

Paul
10th April 2006, 00:26
Portarii de divizia B mai primesc goluri d'astea

Conducatorii , Jucatorii si suporterii Stelei sau convins ca DINAMO
nu este cu nimik mai prejos fata de Steaua . Doar ghinionul ne'a oprit in UEFA , doar ghinionul a facut ca azi sa nu luam 3 puncte

:happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy

Nu ma pot opri din ras.
Numai Achiles si remy pot debita asemenea prostii.

Cum adica ati aratat ca nu sunteti mai prejos decat noi. Mai baiatule , Steaua de azi e una demotivata. Daca asa am fi jucat de obicei , iti garantez ca nu intram in grupele UEFA , nu mai vorbesc de semifinale.

Probabil ca sunt cel putin 5 echipe in RO , care azi ne-ar fi batut la cum am jucat (la ele acasa).

Apropo , cum se numeste procedeul prin care ati egalat in tur in Dinamo - Steaua ?
Cum se numeste procedeul prin care ati marcat la Constanta?
Cum se numeste procedeul prin care ati marcat la Bacau?

Paul
10th April 2006, 00:30
Sezonul 1997-1998

1)Ultimul sezon in care o echipa a reusit sa iti mentina titlul castigat cu un an in urma.

2) Steaua s-a luptat cu Rapid si au mers umar la umar. In tur : Steaua - Rapid 2-2 (dupa 2-0 pt. Steaua) . In retur 1-1 , STeaua egaland in prelungiri (prin Ciocoiu ) :evil:

3) Rapid a luat CUpa Romaniei (asa va fi si acum)

4) Steaua a avut un sezon excelent in Cupele Europene , si a fost eliminata de o echipa engleazeasca , dupa o victorie la Bucuresti (asta nu e bine :ciocan: )

5) Danciulescu revenea in tara ... din Turcia

6) Steaua a pierdut pozitia de lider in urma unui meci cu Sportul in deplasare .Avem meci in Regie. L-a recuperat in urma unui meci greu al contracandidatei in ultima etapa.
DInamo joaca cu Poli in ultima etapa :D

7) Ultimul sezon in care campioana de toamna (Rapid) a terminat pe locul 2. De atunci Campioana de toamna = Campioana reala

8) Primul sezon in care o echipa romaneasca nu juca in Grupele UCL. Asta cred ca e ultimul :D

Cam multe conincidente !

SilverZeus
10th April 2006, 00:32
....slab meci....Dinamo nu a reusit nici o faza de calitate, cu "exceptia exceptionalului" Clau-Gol....Steaua, obosita-rau, dupa "pagubele" provocate Rapidului.....rezultatul este echitabil, avand in vedere ratarile Stelei (ma refer la Bostina cand scapa mingea de sub control, aflat singur cu Munteanu si binenteles Dica, care ....a comis-o)....Dinamo a avut vreun sut pe poarta ????

...referitor la arbitraj: penibil

Sir
10th April 2006, 00:35
@Sir, am vazut ca ai mai adus in discutie subiectul. Probabil tu nu ai mai aruncat ochii acolo... ai fi vazut ca s-au luat masuri... eu as fi fost mai drastica, insa in conditiile in care "sefu" propusese 3 zile, e ok ca am "obtinut" mai mult si am dat 7. Daca nu as fi fost plecata la Bucuresti in week-end, as fi curatat mai devreme threadul respectiv...
Cat priveste postarile pe care le sterg... nu sunt cu siguranta nevinovate. Ca unele au un grad de vinovatie mai mare ca altele, e altceva, dar incalcari ale regulamentului contin toate.
he he he......3 zile?7 zile?penibil!pacat ca nu pot sa-mi etalez cunostintele limbajului suburban..........datorita(sau din cauza?) celor 7 ani......nu in Tibet evident, de acasa....sa va fie rusine moderatorilor si cu atat mai mult administratorilor si cu atat mult mai mult:rusine Vadime.....a devenit un site ca toate celelalte de sport.....ordinar(stiu exact ce inseamna)

apparte
10th April 2006, 00:38
Felicitari MM!!!!:ok: Esti :drak: !

apparte
10th April 2006, 00:41
Mi-am adus aminte de ceva,luat de pe dinamomania(autor SkinHead)

M-AM SATURAT DE DINAMO......... IN SEARA ASTA MI-AM ARS FULARUL SI TRICOUL..........

DECAT O VIATA IN GENUNCHI MAI BINE O MOARTE DEMNA.... MORI DINAMO MORI DINAMO MORI DINAMO M-AM SATURAT DE DINAMO......... IN SEARA ASTA MI-AM ARS FULARUL SI TRICOUL..........

DECAT O VIATA IN GENUNCHI MAI BINE O MOARTE DEMNA.... MORI DINAMO MORI DINAMO MORI DINAMO
:yeah: :happy :yeah: /hello :evil:

blaga
10th April 2006, 00:41
Care-i problema Sir , nu ati putut aduce la Timisoara ce jucatori ati vrut ? nu va la sat Regele ? sau ce

Sir
10th April 2006, 00:43
N-ati intrat in pamant de rusine ?
dupa ce va spurcat Balace
va si credeati mai ceva :o: :o: (imbuibati :drak: ) ca Steaua + Dinamo
si uite asa v-ati mancat omenia, ia vedeti ce mai cugeta The King si mai mergeti cu prastia pe la Iancu sa nu cada cumva in hipoglicemie, v-ati dus :ok:
hai la gara!

THE HUN
10th April 2006, 00:54
A fost un meci frumos de toata jena.Cu prea putine faze de poarta,cu un joc la nimereala,cu o lovitura libera frumos executata dupa un fault aiurea in pozitie de ultim aparator si cu un gol egalizator venit dupa o greseala de portar.PS.Totusi mult prea multe cartonase acordate.

be@
10th April 2006, 00:58
Meciul asta m-a convins de un singur lucru : exista arbitri chiar mai prosti decat Salomir si Serea ! Sincer, cred ca ambele eliminari au fost gresite ( Ogararu pt ce ??? a fost simulare 100% !!, iar Margaritescu eliminat in compensatie dupa un fault de joc ). In rest, am avut realmente mult noroc cu egalarea. A, si in plus CE MAMA DRACULUI CAUTA DICA PE TEREN ! Intrebarea asta mi-o pun de vreo 3 meciuri.

Rezultatul final nu a schimbat nimic. 1-1, Dinamo e pe primul loc iar noi avem un meci mai putin disputat. In urmatorul joc insa trebuie bagate rezervele ca nu se mai poate. S-a vazut ca unii jucatori sunt obositi.

Eliminarea lui Ogararu a fost CORECTA ! Las-o balta ! Oricum , s-a vazut ca ceausistii sunt obositi ! Asa ca va anunt : venim pe Lia sa luam puncte ! :yeah:

Darius
10th April 2006, 01:00
Egalul din seara asta cred ca a picat mai bine Stelei, exceptand faptul ca Steaua a egalat in ultimul minut...a picat mai bine Stelei, deoarece Steaua este mult mai "obosita" decat Dinamo si obiectivul lor cred ca era acela de a nu pierde, desi sunt convins ca un meci cu Dinamo este jucat intotdeauna la victorie de catre Steaua plus ca este un egal obtinut in deplasare de catre echipa "militara".

Sir
10th April 2006, 01:01
Eliminarea lui Ogararu a fost CORECTA ! Lasa-o balta ! Oricum , s-a vazut ca ceausistii sunt obositi ! Asa ca va anunt : venim pe Lia sa luam puncte ! :yeah:
veniti voi poli sau national?:drak: